PLAN ZAJĘĆ 05.11 – 11.11.2018

PLAN ZAJĘĆ 05.11 – 11.11.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Warsztaty ruchowo – performatywne z Krystyną Lamą Szydłowską

Warsztaty ruchowo – performatywne z Krystyną Lamą Szydłowską : Święty Łazarz od Parady !

Zapraszamy na warsztaty ruchowo – performatywne , w ramach których stworzymy choreografię, która zostanie zaprezentowana podczas korowodu świętomarcińskiego 11 listopada. ???

W tym roku w znanym wszystkim poznaniakom przemarszu z okazji urodzin Świętego Marcina, w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada wyruszy również łazarska reprezentacja. W oparciu o lokalne zwyczaje tworzące koloryt łazarza powstaje już scenografia do łazarskiej części parady, którą buduje nasz „zespół scenograficzny” .

Na warsztatach z Krystyną Lamą Szydłowską uczestnicy warsztatów będą pracować inspirując się tematyką i wizualną oprawą scenografii, która reprezentować będzie Łazarz w paradzie.

Towarzyszyć nam będzie hasło przewodnie korowodu: Pochwała Wolności ! ✌️

Tworząc choreografię skupimy się na pracy z hasłem “Wolność”, pod kątem poszukiwań co ciało może, a co ciało by chciało. Kierując się dewizą “Nic nie muszę, mogę wszystko” sprawdzimy zakres naszych ruchowych możliwości i stworzymy z tego wspólne działanie, które stanie się częścią świętomarcińskiego korowodu. Warsztaty są otwarte dla wszystkich niezależnie od wieku i doświadczenia ruchowo-tanecznego.

Uwaga: udział w warsztatach jest nie tylko bezpłatny, lecz osoby które wezmą w nim udział dostaną wynagrodzenie za przygotowanie pokazu. Warunkiem jest udział w obu próbach choreograficznych oraz w pokazie końcowym, w ramach korowodu świętomarcińskiego 11 listopada.

Terminy warsztatów:
Poniedziałek 5 listopada: godzina 17.00 – 20:00
Wtorek 6 listopada: godzina 17.00 – 20.00

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i pytania : otwarta.strefa@gmail.com lub poprzez facebooka Otwartej Strefy Kultury.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

5.XI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

Tydzień zmysłu słuchu

Serdecznie zapraszam na nowy tydzień do Klamerki. Tym razem zajmiemy się zmysłem słuchu. Będzie muzycznie i tanecznie:)
Klamerkowym zwyczajem, zapraszam na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć na ciepła kawę i swobodną zabawę dzieci:)
Poniżej grupy wiekowe w poszczególne dni:
poniedziałek: dzieci od 2-5 lat
wtorek: dzieci od 2-5 lat
środa: dzieci od 6 miesiąca do 1 roku
piątek: dzieci od 1-2 lat

Pierwsze zajęcia w Klamerce są zawsze bezpłatne:) Jeśli macie ochotę wpaść do nas i zobaczyć co się u nas dzieje, to konieczne dajcie mi znać:) Macie do wyboru trzy opcje:
1. Przez Facebooka
2. Wysyłając maila na klamerka@klamerka.eu
3. Dzwoniąc lub wysyłając sms na nr tel. 609279097

 

 

 

WTOREK

 

 

Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

Moja niepodległość. Orzeł w koronie – warsztaty artystyczne

Moja niepodległość. Orzeł w koronie
Warsztaty plastyczne dla dzieci od 5 roku życia.
Będziemy czytać, opowiadać, rozpoznawać i zrobimy pracę plastyczną, którą każdy weźmie do domu.
Na zajęcia obowiązuje zgłoszenie smsowe (510 809 586) lub mailowe oraz przedpłata (konto www.pomyslowykufer.pl/kontakt) Zgłoszenia do 05.11.2018 15:00.
Koszt zajęć 20zł za osobę (opiekun gratis, jeśli chce uczestniczyć w zajęciach), rodzeństwo 15zł za osobę.

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię – premiera najnowszej części

8.XI godz. 16.30 Szczęśliwy ten, kto dostanie Dunię – premiera najnowszej części przygód błyskotliwej dziewczyny

Minęła już połowa drugiej klasy, wiele długich miesięcy bez przyjaciółki u boku. Dunia – wbrew radom taty, by „umieć zostawić pewne rzeczy za sobą i żyć dalej” – nadal nie potrafi i nie chce nauczyć się żyć bez Fridy. Rozpoczynają się ferie zimowe.
Tata Duni wybiera się w podróż rodzinnego Rzymu, żeby przemyśleć pewne kwestie. Jakie? To na razie pozostaje zagadką dla Duni i czytelnika. Dziewczynka po raz kolejny trafia pod opiekę dziadków. Pierwszego dnia na nartach wpada w zaspę śnieżną. Wtedy przypomina jej się, że Frida będzie jutro mieć urodziny. Postanawia być dla niej prezentem. Ale jak dotrzeć do Uppsali? Jak przemierzyć w zimowej zamieci 600 km? Na co się odważy ta dziewczyna, przeczytajcie koniecznie, albo przyjdźcie do nas i przeżyjcie z nami tę podróż, te emocje.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

 

PIĄTEK

 

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SALA Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 14:00 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale od 14:00 do 15:30 zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 15:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 14:00 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Dom Bajek czyta Maludom – czytando nr 7

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Przyszła jesień z całym dobrodziejstwem inwentarza. Razem z ukochanym przez Dzieci Wesołym Ryjkiem podpatrzymy, co przyniosła ze sobą ta niezwykła pora roku 🙂 To już nasze ostatnie czytando w tym cyklu!

„Wesoły Ryjek i jesień”, tekst Wojciech Widłak
ilustracje Agnieszka Żelewska
Wydawnictwo Media Rodzina

KIEDY? Piątek, 9 listopada, 16:30 – 17:45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Poznań ul. Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Projekt „Dom Bajek Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

 

 

SOBOTA

 

 

Jesień z Zakamarkami – Tajemnica zamku

Zapraszamy dzieci na warsztaty „Tajemnica zamku” – wraz z Lassem i Maja oraz innymi mieszkańcami Valleby zajrzymy do zamku hrabiego von Farsena. Tam dowiemy się jaką niespodziankę szykuje dla swoich gości hrabia. Spotkanie na podstawie najnowszej książki z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai pt. Tajemnica zamku, w trakcie którego dzieci będą mogły zbudować zamek, posłuchać opowieści, rozwiązać zagadki oraz pobawić się w detektywów.
Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat, wstęp bezpłatny, ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: rezerwat@muzarp.poznan.pl lub 61 852 21 67

 

Rzeczny Ogród Zabaw – Warsztaty projektowe dla rodzin z dziećmi od 5 roku życia

Uwaga! Potrzebni eksperci/ekspertki od zabawy i spędzania wolnego czasu nad rzeką! Jeżeli o zabawie wiesz wszystko i masz nieszablonowe pomysły, to nie może Cię zabraknąć na tym warsztacie.

Planujemy stworzenie przy Bramie Poznania Rzecznego Ogrodu Zabaw – miejsca, gdzie będziemy mogli wspólnie spędzać czas blisko przyrody. Ma to być naturalny plac zabaw, czyli zbudowany z pochodzących z natury materiałów: kłód, kamieni, piasku, wikliny, wody, roślin. Pomóżcie nam go zaprojektować! Zapraszamy na warsztaty, na których wspólnie zastanowimy się, jak powinien wyglądać i jakie elementy zawierać nasz ogród, aby przyjemnie i ciekawie spędzało się w nim czas – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. W zostaniu projektantami/ projektantkami pomoże nam pani Ania Komorowska z pracowni k., która specjalizuje się w projektowaniu i budowie naturalnych placów zabaw.

Informacje praktyczne:

Termin: 10 listopada 2018 r. godz. 10.30
Czas trwania: 90 minut
Uczestnicy: rodziny z dziećmi powyżej 5 lat
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Koszt: bezpłatne
Zapisy: poprzez formularz zgłoszeniowy. Należy pobrać go ze strony www.bramapoznania.pl, (zakładka: edukacja) i przesłać na adres: edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia e-mailem. Decyduje kolejność zgłoszeń.

 

Kamishibai : Teatr ilustracji dla dzieci : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z wywodzącą się z Japonii sztuką opowiadania – kamishibai. Ten niezwykły teatr ilustracji łączy w sobie potencjał literatury, słowa mówionego i żywiołu teatralnego. Umożliwia bezpośredni kontakt z widzami, którzy poprzez dialog z animatorem, współtworzą spektakl.

Łącznie odbędą się 4 spotkania na przełomie wrzesień-listopad 2018 w Schronie Kultury Europa. Zaprezentujemy widzom spektakle oparte na tradycyjnych legendach polskich oraz pochodzących z odległych krajów. Spotkania będą trwały około 90 minut. Po każdym z przedstawień zaprosimy uczestników na warsztaty plastyczne inspirowane daną opowieścią oraz tradycyjnym rzemiosłem charakterystycznym dla kultury, z której się wywodzi.

Zajęcia poprowadzą: Maria Ratajczak, Urszula Ziober, Maria Szczycińska

 

Akademia protestu / warsztaty dla dzieci

WOLNOŚĆ TO DOPIERO POCZĄTEK
„AKADEMIA PROTESTU”. WARSZTATY DLA DZIECI (wiek: od 9 lat)
Prowadzenie: Boguś Janiszewski; Max Skorwider
10.11.2018 g. 11 Sala Wystaw / bilety: 5 zł

Warsztaty wokół książki „Polityka. To, o czym dorośli Ci nie mówią” (tekst: Boguś Janiszewski, ilustracje: Max Skorwider, Wydawnictwo Publicat) – lektury obowiązkowej dla każdego młodego obywatela! Książka odpowiada na wiele pytań:
Po co jest władza i jak ją zdobyć?
Czy demokracja to najlepszy sposób na rządzenie?
Do czego potrzebne jest państwo?
Skąd państwo bierze pieniądze, czemu zawsze ode mnie i dlaczego aż tyle?
Dlaczego politycy przepadają za kiełbasą wyborczą i czy można się nią przejeść?
Przed czym chroni Konstytucja i dlaczego jest taka ważna?
a także: Jak zorganizować demonstrację albo zrobić małą rewolucję?

BOGUŚ JANISZEWSKI – doświadczony menedżer, zaprawiony w boju zarówno w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, jak i pełnienia funkcji kierowniczych w organizacjach biznesowych. Od zawsze związany z edukacją, m.in. współzałożyciel Wyższej Szkoły Języków Obcych w Poznaniu. Absolwent studiów MBA i polonista w jednym. Społecznie zaangażowany ojciec 13-letniego Stasia i 20-letniej Ani. Autor – wspólnie z Maxem Skorwiderem – książek: „Ekonomia. To, o czym dorośli ci nie mówią”, „Polityka. To, o czym dorośli ci nie mówią” oraz „Mózg. To, o czym dorośli ci nie mówią”.

MAX SKORWIDER – doktor, pracownik naukowo-dydaktyczny Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu (adiunkt w Pracowni Litografii). Ilustrator książek dla dzieci, grafik, satyryk, plakacista, bloger. Nagradzany w wielu prestiżowych konkursach w kraju i za granicą. Aktywny również w innych dziedzinach sztuki. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Entuzjasta nowej formuły komunikacji wizualnej z młodymi odbiorcami. Jego rysunki charakteryzuje odwaga, niepokorność, ironia i dystans. Chętnie odwołuję się do inteligencji i poczucia humoru dzieci. Swoich odbiorców traktuje poważnie, unikając infantylizmu.

 

Kulturalny SuperTata na Jeżycach – spotkanie z jeżami

Zdobywaj z nami Supermoce SuperTaty! Kulturalnego SuperTaty!

Tym razem „Tata na Jeżycach”

Spotykam się o 10:00 pod Teatrem Nowym na ul. Dąbrowskiego.
Spacerem przejdziemy w kierunku Rynku Jeżyckiego, oglądając po drodze symboliczne dla Jeżyc miejsca.
W ten sposób dojdziemy do ul. Romka Strzałkowskiego, gdzie w Geranium Caffè Vege Kuchnia spotkamy sympatyczne żywe jeże z JustJEŻ
A wszystko to odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Jeża!
Czy może być lepsza okazja na „Tatę na Jeżycach”?

Zapraszamy Tatusiów z dziećmi w różnym wieku

WYDARZENIE BEZPŁATNE
ale obowiązują zapisy: swietlica.cafe@wp.pl
liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

„TATA NA JEŻYCACH” to kolejna supermoc do zdobycia w ramach projektu „Kulturalny SuperTata” dofinansowanego przez Miasto Poznań (#poznanwspiera) a organizowanego przez Fundację Kreaktywator
Zapraszamy także na wydarzenia w ramach projektu Tata Ze Starego – Cykl Bezpłatnych Wydarzeń Dla Ojców Z Dziećmi
Aby nie przegapić żadnego wydarzenia, zapraszamy do grupy Kulturalny SuperTata

Podsumujmy:
Kiedy? 10. listopada o 10:00
Gdzie? START – pod Teatrem Nowym na Dąbrowskiego, a potem w Geranium Caffe
Dla kogo? dla Tatusiów z dziećmi w różnym wieku
Za ile? BEZPŁATNIE

ZAPRASZAMY!

 

Hawajskie spotkania na Łazarzu

To cykl 4 warsztatów dla mieszkańców Łazarza. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 7 roku życia oraz dorośli. Mile widziane są rodziny.

W programie nauka tańców hula, nauka pieśni mele oraz działania plastyczne oparte na hawajskiej kulturze i jej motywach, między innymi tworzenie masek totemicznych Tiki i odlewów gipsowych tradycyjnych motywów hawajskich.

Na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Nie trzeba brać
udziału we wszystkich zajęciach.

Terminy warsztatów:

22.09 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 W harmonii z naturą – początki tańca hula

06.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Przebudzenie wewnętrznego ognia

13.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Żywioł ziemii

10.11 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Kwiaty lehua

Zapisy odbywają się drogą mailową oraz telefonicznie,
mail: hawajski.lazarz@gmail.com
tel: 604 41 77 95

Inicjatywa oddolna grupy nieformalnej wsparta przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty” realizującej projekt Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

 

Zaczarowany kłębek- warsztat muzyczny dla dzieci

Uwaga! Uwaga!
Razem z STAGE of ARTS zapraszamy na kolejny warsztat do Klamerki ♥
Zaczarowany kłębek rozpoczyna tu swoją muzyczną podróż! Zapraszamy na zajęcia wszystkie dzieci w wieku 1,5 – 4 lat wraz z Rodzicami w sobotę 10. listopada o godz. 12, które poprowadzi Pani Małgosia z STAGE of ARTS
Będzie ciepło i przytulnie;)
Nie zabraknie muzyki, ruchu i wspólnych zabaw!
Klamerkowym zwyczajem, zapraszam już od 11.30 na kawę lub herbatę:)
Na warsztaty obowiązują zapisy i płatność z góry (30 zł), Możecie zapisywać się:
1. Przez fb
2. Wysyłając maila na klamerka@klamerka.eu
3. Pisząc lub dzwoniąc pod nr tel 609279097
Zapisując się na zajęcia otrzymacie dane do przelewu:)

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 zł rodzic 20 zł dziecko, kolejne dziecko 15 zł, kolejny rodzic 25zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

ODLOT

10 listopada – Sobota, godz. 11:00, 13:00
11 listopada – Niedziela, godz. 11:00

Malina Prześluga
reżyser: Janni Younge (RPA)
czas trwania: 75 min z przerwą

REALIZATORZY
Marta Berthold
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Marcin Ryl-Krystianowski

Koncepcja, reżyseria, lalki – Janni Younge (RPA)
Tekst, dramaturgia – Malina Prześluga
Muzyka i kierownictwo muzyczne – Michał Łaszewicz
Światła – Arek Czapla
Asystentka reżysera – Agnieszka Błaszczak (PWST) / Karolina Dąbrowska (AT)

Wykonanie lalek i kostiumów – Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Beata Nowacka, Katarzyna Ratić, Małgorzata Rekusz, Mariusz Szajbe, Andrzej Tritt, Janni Younge (RPA), Karolina Dąbrowska.

OPIS SPEKTAKLU
Nanji, a właściwie Fryderyk (a może jednak Nanji?) to młody bocian biały, który przez zrządzenie losu urodził się nie w Europie, a w Afryce. Jest jedynym białym dzieciakiem wśród afrykańskich czarnych bocianów i przez to wszędzie czuje się obco. Ma tylko jedną prawdziwą przyjaciółkę – zwariowaną Fantu, czarną bocianicę. Przy niej zapomina o smutkach, prześcigają się w zabawach i psotach. Jednak nadopiekuńcza mama i przepracowany tata Nanjiego boją się o bezpieczeństwo syna i, w ramach kary za nierozsądne wybryki, zabraniają dzieciom się spotykać. Nanji i Fantu postanawiają więc uciec razem do Europy – wyśnionej ojczyzny Nanjiego, w której jego zdaniem wszystko jest lepsze. Ta długa i pełna przygód wędrówka bocianich dzieciaków pozwoli im spojrzeć na siebie i świat z innej perspektywy. Odkryją, że pięknie jest się różnić, że własnego miejsca nie trzeba szukać „gdzieś”, lecz „przy kimś”. Sztuka w mądry i lekki sposób opowiada o tolerancji, porusza problemy tożsamości narodowej, etnicznej, uwrażliwia na inność i udowadnia, że kolor skóry to tylko kolor skóry i nic więcej.

 

Poranek literacki z ważnymi pytaniami o Polskę i Ciebie.

10.XI godz. 11.00 Poranek literacki z ważnymi pytniami o Polskę i Ciebie.

Jaki znak twój? – zapytuje dziecko nie Stanisław Bełza, ale tym razem, po stu latach od odzyskania niepodległości Michał Rusinek. Zadaje dzieciom pytania z „Katechizmu polskiego dziecka” i proponuje odpowiedzi na miarę współczesnego małego Polaka, ucznia, sąsiada, mieszkańca miasta czy wsi. Pyta na przykład, co to jest Historia i do czego nam służy, jak się splata z naszymi małymi osobistymi historiami. Gdzie mieszka ojczyzna i gdzie ona jest, kiedy wyprowadzimy się z Polski?
Uwierz mi, młody czytelniku, nie jesteś za młody na taką rozmowę i na to spotkanie!

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

 

NIEDZIELA

 

 

Imieniny Ulicy Św. Marcin

W tym roku Imieniny Ulicy Św. Marcin będziemy obchodzić wyjątkowo uroczyście, ponieważ przypadają w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

11 listopada Korowód Św. Marcina wyruszy z terenu Międzynarodowych Targów Poznańskich i przejdzie ulicą Bukowską przez Rondo Kaponiera do sceny usytuowanej na Placu Mickiewicza. Wezmą w nim udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, rekonstruktorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych. Reprezentowane będą poznańskie dzielnice: Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce.

W namiocie na parkingu przed Zamkiem, odbędą się warsztaty dla świętujących rodzinnie poznaniaków, a przy Alei Niepodległości można będzie wziąć udział w Kiermaszu Rogali Świętomarcińskich, na którym nie zabraknie stoisk
z rękodziełem artystycznym.

Wieczorem zapraszamy na koncert zespołu Lao Che, po którym niebo nad naszym miastem rozświetli pokaz laserowy.

organizatorzy: Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, Miasto Poznań
sponsor główny: Volkswagen Poznań – Fabryka Samochodów Użytkowych i Komponentów
partner: Międzynarodowe Targi Poznańskie

PROGRAM:
g. 10.30-13
warsztaty dla całych rodzin / namiot przed Zamkiem

g. 11-21
kiermasz rogala / Al. Niepodległości od ul. Św. Marcin do ul. Fredry oraz Św. Marcin od ul. Kościuszki do Al. Niepodległości

g. 12-20
pokaz filmów o dawnym Poznaniu / Sala Wielka

g. 13.30
korowód od MTP (ul. Bukowska) do Pl. A. Mickiewicza

ok. g. 14
przekazanie kluczy do miasta z udziałem Prezydenta Miasta Poznania / Pl. A. Mickiewicza

g. 14.15
koncert Koło Jana / Pl. A. Mickiewicza

g. 14.30
koncert Bubliczki / Pl. A. Mickiewicza

g. 15-18
warsztaty z budowania Demonstronu dla młodzieży i dorosłych / namiot przed Zamkiem

g. 20
koncert Lao Che / Pl. A. Mickiewicza

ok. g. 21.30
pokaz laserowy / Pl. A. Mickiewicza

Imieniny Ulicy 2018 są częścią całorocznego programu „Pochwała Wolności” w Centrum Kultury ZAMEK. Jego istotą jest refleksja nad ideą wolności oraz budowanie świadomej, aktywnej i odpowiedzialnej wspólnoty.

partner: Międzynarodowe Targi Poznańskie

IMIENINY ULICY 2018 – korowód Św. Marcina

Złożona z około 400 uczestników parada, której centralną postacią będzie Święty Marcin – jadący na prawdziwym koniu, w asyście rzymskich legionistów. W korowodzie wezmą udział animatorzy, artyści uliczni, muzycy, grupy rekonstrukcyjne oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkół i grup nieformalnych oraz pracownicy sponsora imprezy, firmy Volkswagen Poznań.

Reprezentowane będą także poznańskie dzielnice – Stare Miasto, Łazarz i Jeżyce, gdzie odbywały się warsztaty, podczas których powstawały elementu korowodu.

Grupa ze Starego Miasta prowadzona przez Fundację Jak Malowana i Pikotki Crew zaprezentuje tradycyjne techniki artystyczne, takie jak na przykład tkactwo, dziewiarstwo. Uczestnicy warsztatów twórczych dla rodzin z dziećmi, dorosłych i seniorów stworzyli z różnokolorowych włóczek nakrycia głowy i gigantyczny szal, które to dzieła zaprezentują podczas korowodu.

Grupa z Jeżyc prowadzona przez Agnieszkę Chlebowską i Martę Chudzik zaprosiła do współpracy dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 36 przy ul. Słowackiego. Pod opieką Magdaleny Kaczmarek dzieci pracowały podczas warsztatów poświęconych tematom wolności, bycia sobą, współpracy w grupie i marzeń. Uczestniczki i uczestnicy pochodzą z Polski, Ukrainy i Białorusi – Jeżyce są różnorodne!

Grupa Łazarska zaprezentuje scenografię platformy nawiązującej do historii dzielnicy i jej unikalnej architektury. Mieszkańcy Łazarza, biorący udział w warsztatach prowadzonych przez Agnieszkę Szablikowską-Trusewicz, Łukasza Trusewicza (koncepcja artystyczna i scenografia) i Krystynę „Lamę” Szydłowską (część choreograficzna), szukali inspiracji w miejscowych zwyczajach, takich jak coroczne sylwestrowe palenie mebli przy ulicy Małeckiego.

Trasa korowodu:
ul. Bukowska – ul. Roosevelta – Rondo Kaponiera – ul. Św. Marcin – Plac Adama Mickiewicza

 

Imieniny Ulicy Święty Marcin – Parada Jak Malowana

Przed nami wielki finał, czyli wspólny przemarsz korowodu z okazji Imienin Ulicy pod hasłem POCHWAŁA WOLNOŚCI ♥
Fundacja Jak Malowana wraz z partnerami zaprasza wszystkich chętnych, Małych i Dużych, do opatulenia się WOLNOŚCIĄ 11 listopada! Owiniemy się nią jak ciepłym szalem, przyodziani w całkiem kolorowe i neuroróżnorodne nakrycia głowy! I to całą setkę, na 100 lat niepodoległej Polski 🙂

Nasza sekcja pn. Parada Jak Malowana ruszy we wspólnym pochodzie po trasie korowodu:
– start: Międzynardowe Targi Poznańskie/Pl.Świętego Marka
– przez: Bałtyk i Rondo Kaponiera
– meta: Plac Mickiewicza

SPOTKANIA Z CYKLU PARADA JAK MALOWANA DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW CK ZAMEK ♥

Dziękujemy!
#zamekwspiera

 

Spektakle integracyjne – „Pan Satie”

Zapraszamy w sezonie 2018/2019 na spektakle integracyjne dla dzieci z dysfunkcjami rozwojowymi i niepełnosprawnością.
Projekt zatytułowaliśmy „TEATR otWARTO”, aby zachęcić Was do wejścia z dziećmi w nasze teatralne przestrzenie, przekroczyć próg niepewności i wspólnie spotkać się.
Chcemy aby nasz teatr był OTWARTY dla wszystkich dzieci!
Zaplanowaliśmy kilka integracyjnych spotkań teatralnych dla dzieci które mają trudności w percepcji i przetwarzaniu sensorycznym. Chcielibyśmy, aby dzieci i rodzice poczuli się komfortowo przed, podczas i po spektaklu. Rodzice zdecydują o wieku dzieci, zatem możliwe jest przyjście z nieco starszym dzieckiem, niż jest to sugerowane przy opisach naszych spektakli.
Naprawdę WARTO przyjść do TEATRU!

Ważne informacje organizacyjne:
Wjazd dla niepełnosprawnych na Scenę Wspólną (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą) bezkolizyjny, brak schodów. Istnieje możliwość wyznaczenia miejsc dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
Podczas spektaklu można zmienić miejsce, światło nie gaśnie a poziom głośności muzyki dostosowany jest do dzieci z nadwrażliwością słuchową.
Teatr zapewnia podczas każdego spektaklu osobę, która pomaga osobom niepełnosprawnym w poruszaniu się po obiekcie.
Przed spektaklem dzieci oswoją się z przestrzenią, światłem, dźwiękiem, i aktorami. Będzie przygotowana część relaksacyjna, która pomoże dzieciom uzyskać skupienie na przedstawieniu. Aby wesprzeć dzieci w tym procesie, zachęcamy, abyście zabrali ze sobą wszystko, co może pomóc Waszemu dziecku w wyciszeniu się, ulubione gryzaki, zabawki, kocyki obciążające itp. Po spektaklu dzieci będą mogły wejść wraz z rodzicem w przestrzeń sceny.

TEATR otWARTO!
ZAPRASZAMY!

NAJBLIŻSZE SPOTKANIE:
11.11.18
„Pan Satie”
godz.13.00
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1/Za Cytadelą, Poznań
Rezerwacja biletów – telefon: 884 936 747.
Cena: dziecko 18 zł/ dorosły 18 zł lub 5 zł za okazaniem legitymacji lub orzeczenia o niepełnosprawności dziecka
Odbiór biletów po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej, 20 minut przed spektaklem w kasie Sceny Wspólnej.

 

FRANEK,VICTORIA-pociągiem z parowozem wokół Poznania!

Przejazd tradycyjnym pociągiem retro z parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie wokół Poznania – w dniu 11 listopada tj. w Dniu Niepodległości! Ze względu na duże zainteresowanie oprócz corocznego pociągu FRANEK (odj. 9:50) uruchomiony zostanie dodatkowy pociąg VICTORIA (odj. 10:50).

LABirynt 2.0

11 listopada – Niedziela, godz. 10:00

Alicja Morawska-Rubczak
reżyser: Alicja Morawska-Rubczak
czas trwania: 40 min
Najnaje

REALIZATORZY
Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo
Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

OPIS SPEKTAKLU
„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monohromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Spektakl dla dzieci w wieku 0-3 lata i bliskich im dorosłych.

 

TEATRANKI: Małe i duże teatralne podróże, wiek: 18–36 miesięcy

Foyer I piętra
wiek: 18–36 miesięcy
Małe i duże teatralne podróże
11 listopada, godz. 11.00
wiek: 18–36 miesięcy

Wybierz się w podróż z zaczarowaną walizką i daj się ponieść wyobraźni!

Zajęcia wspierają rozwój mowy dziecka poprzez działania muzyczne i ruchowe. W programie: zabawy paluszkowe, śpiew, taniec, masażyki, ale przede wszystkim świetna zabawa!

Prowadzenie: Paula Godusławska

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *