PLAN ZAJĘĆ 29.10 – 04.11.2018

PLAN ZAJĘĆ 29.10 – 04.11.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

29.X godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

„My – dziewczyny!” – warsztaty dziewczeńskie

Zapraszamy dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na cykl 12 warsztatów wzmacniających poczucie własnej wartości i poszerzających horyzonty. Będziemy podejmować tematy związane z określaniem własnych potrzeb, szukaniem pasji, antydyskryminacyjne. Będzie czas na dyskusje, twórcze wyzwania, nowe doświadczenia, spotkania z ciekawymi dziewczynami i kobietami.
Uczestniczki będą miała wpływ na tematy warsztatów. W planie zajęcia inspirujące, twórcze, literackie oraz spotkania ze specjalistkami z różnych dziedzin.

Pierwsze spotkanie piątek 7.09 godz. 17-18.30 „Jakie jesteśmy?”

Pierwsze spotkanie posłuży przede wszystkim poznaniu się. Równocześnie chcemy zastanowić się jakie jesteśmy – my dziewczyny w 2018 roku? Co lubimy, za czym nie przepadamy, czy co chcemy robić. Postaramy się wspólnie stworzyć logo naszych warsztatów i powoli zaczniemy określić tematykę kolejnych warsztatów. Ułożymy listę naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób wspólnie zaczniemy i zaplanujemy naszą trzymiesięczną przygodę z warsztatami dziewczeńskimi.

Prowadząca: Małgorzata Bobrowska: jest referentką do spraw edukacji i koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. Prezeska Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej oraz działania na rzecz równouprawnienia.

Drugie spotkanie piątek 14.09 godz. 17-18.30 „Jesteśmy ważne!” – warsztat inspirujący .

Spróbujemy podczas ćwiczeń i zabaw grupowych i indywidualnych odpowiedzieć na pytania nastolatek: Co mnie wyróżnia od innych? Co jest dla mnie ważne w życiu codziennym? Jak chcę to realizować? Jakie mam prawa jako człowiek?
Wspólnie spróbujemy też stworzyć pierwsze teksty do broszurki dla dziewcząt, którą będziemy opracowywać przez kolejne tygodnie.
Prowadząca: Marianna Szymarek: filolożka, miłośniczka literatury i pisania, matka wielodzietna (w tym trzech dziewczyn), feministka

Temat – zostanie ustalony wspólnie z uczestniczkami.

Miejsce spotkań: Centrum Bukowska
Zapisy: m.bobrowska@mikuszewo.org i 504 73 41 42 (ograniczona liczba miejsc)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

 

 

WTOREK

 

 

Wulkan Doświadczeń – warsztaty z eksperymentowania dla dzieci

Na fali sukcesu i zainteresowania zajęciami prowadzonymi w wakacje – teraz zapraszamy dzieci na warsztaty z eksperymentowania w tym samym miejscu, czyli do Schronu Kultury Europa w Poznaniu. Pierwsze zajęcia odbędą się pod znakiem Halloween – m.in. zbadamy jakie składniki odżywcze znajdują się w dyni oraz stworzymy sztuczną krew.
Koszt zajęć: 30zł

Halloween zabawa

Zapraszamy na zabawę ? Halloween

Wtorek 18:30-20:30

Gry konkursy tańce zabawy plus poczęstunek oraz upominki dla przebierańców

Zapisy pod numerem 668903061

 

Warsztaty ukulele dla początkujących

Zapraszamy serdecznie na warsztaty UKULELE dla początkujących
Prowadzenie Tomek Grdeń

Już czas gwiazdkowe prezenty wyciągnąć z futerałów i w październikowe wtorki wspólnie muzykować.

Warsztaty skierowane są dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć przygodę z Ukulele, małym i wesołym instrumentem. Zapraszamy zarówno osoby, które nigdy na żadnym instrumencie nie grały, a także te, które chcą nauczyć się grać na nowym instrumencie.

Na zajęciach będzie można nauczyć się podstaw. W programie nauka trzymania instrumentu, strojenia, technika prawej i lewej ręki, bicie, nauka ukulelowego repertuaru oraz wspólne muzykowanie i śpiewanie.

Warsztaty dla młodzieży i dorosłych, od 13 roku życia.

Dla osób, które nie posiadają swojego ukulele czeka 14 instrumentów, od modelu sopranowego do tenorowego.

Kiedy: 9, 16, 23, 30 pażdziernika (wtorki), godz.19-21
Gdzie: Poznań, Świetlica Cafe, ul. Krakowska 9a
Za ile: 120 zł za karnet na 4 spotkania

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: warsztaty@ukulele.com.pl

 

Warsztaty teatralne dla Dzieciaków – w CK „Dąbrówka”

Centrum Kultury Dąbrówka zaprasza na warsztaty teatralne prowadzone przez ASz.Teatr .
Jak co roku startujemy z nowymi pomysłąmi a Dzieciaki na pewno nie będa się nudzić.

Program warsztatów przygotowywany jest wg autorskich scenariuszy. Podczas zajęć odsłaniamy przed uczestnikami różnorodne formy teatru: teatr słowa, teatr cieni, teatr ruchu itp. Do dyspozycji młodych warsztatowców oddajemy rekwizyty i kostiumy teatralne. W czasie sezonu zajęć planowana jest realizacja przynajmniej dwóch spektakli.
Zakres zajęć obejmuje m.in.
‐ elementy gry aktorskiej ‐ etiudy zbiorowe i indywidualne ‐ zabawy teatralne, ćwiczenia ruchowe ‐ improwizacje, pantomima, happening ‐ praca nad tekstem, praca nad spektaklem
1. Zajęcia raz w tygodniu od PAŹDZIERNIKA 2018 do CZERWCA 2019
2. Trzy grupy wiekowe :

* Grupa najmłodsza 5-6 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 16.00-17.00
* Grupa średnia 7-11 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 17.15-18.15
* Grupa najstarsza / zaawansowana
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 18.30-20.00

3. Miejsce: Piątkowskie Centrum Kultury DĄBRÓWKA,
os. B. Chrobrego 120, Poznań
4. Koszt / 50 zł / miesięcznie

Zajęcia prowadzi: Anna Szymczak (reżyser ASZ.TEATRU )

Informacje Anna Szymczak 514 763 916 /https://www.facebook.com/aszteatr

ZAPISY 2 X 2018 na pierwszych zajęciach
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Anna Szymczak – scenarzystka i reżyser asz.teatru (dawnego Teatru mplusm) współzałożyciel Fundacji Tamitu i samego teatru.
Od lat działa na rzecz społeczności lokalnych, inicjując działania teatralne, warsztaty, spotkania integracyjne. Realizuje projekty w ramach
Centrum Warte Poznania, Senioralia, The September Concert, Poznan Slavic Fest, Madalina, inicjuje koncerty uczniów
szkół muzycznych, milongi w Amarancie, akcje charytatywne. Od 9 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci m.in. w PCK Dąbrówka, Edu-Arto na Naramowicach, w ODK Orbita, w Domu Tramwajarza, w szkołach i przedszkolach.

 

Halloween w Family Cafe

W Halloween czeka nas straaasznie dobra zabawa i ogrom atrakcji!
W programie warsztaty dla dzieci, pokaz chemiczny i pamiątkowe zdjęcie z Hrabią Draculą, a dla rodziców chwila relaxu przy smacznym obiedzie.
Rezerwacja miejsc pod numerem 570 330 000
lub adresem e-mail familycafe.poznan@gmail.com

 

Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

Wieczorne czytanie przy świecach

Zapraszam serdecznie, w tą szczególną noc, na czytanie książki
pt: „O duchu który się bał”. Zaczynamy o 19:00 tuż po zachodzie słońca.. Zabierzcie ze sobą świeczki, lampiony lub latarki. Przydadzą się też koce i ciepła herbata bo może być już zimno.
Czym jest strach, czego się boimy i czy potwory też mogą się czegoś bać? Tego dowiemy się w tą szczególną noc.
Zachęcam do przychodzenia w dziwnych strojach: strasznych, śmiesznych lub poważnych. Niech to straszne spotkanie będzie z lekkim uśmiechem na twarzy.
Zapraszam serdecznie dzieci od 6 lat wraz z rodzicami. Ale uwaga, gwarantujemy, że będzie na prawdę straszzzzzzzzniiiiiieeeeeeeee.

Halloweenowa zabawa dla dzieci

Nasza restauracja w Halloween zamieni się w upiorne królestwo pełne atrakcji i wyjątkowych gości! ? Jednym z nich będzie czarownica, która będzie witać wszystkich przybyszy i wprowadzać ich do naszego magicznego świata. ?‍

Na dzieciaki czeka mnóstwo zabaw i konkursów halloweenowych, w tym:
? toczenie dyni na czas,
? konkurs z tajemniczym lampionem,
? zamykanie w bańce,
? nauka latania na miotle,
? zabawa w mumie,
? poznanie przepisu tajemniczej mikstury,
? poszukiwanie słodkości, czyli “cukierek albo psikus”!

Warto postarać się o upiorną stylizację! Podczas naszego halloweenowego wieczoru wybierzemy najstraszniejsze przebranie i zrobimy mrożący krew w żyłach pokaz mody. ?‍

Naszych gości odwiedzi szalony kościotrup, który pomimo swojego wyglądu jest niezwykle przyjazny i skory do zabawy! Razem z nim będzie można odprawiać tańce rodem z Transylwanii.

Nie zabranie również halloweenowego wystroju. W restauracji pojawią się balonowe duszki i nietoperze, bańki dymne i pianowe oraz straszne magiczne wulkany. ??

Bilet wstępu:
48 zł – dziecko (przekąski i napoje dla dzieci w cenie)

 

Halloweenowe QQ!party – Kórnik

Wszystkie strachy, straszki i straszydła, upiory, czarodziejki i czarodzieje zapraszamy w upiornie taneczną podróż!!!

Jeśli jesteście ciekawi co przygotowały dla Was trzy szalone QQ!rykowe czarownice przybywajcie – koniecznie w przebraniach !!! Zapowiada się strrrrrasznie fajna impreza!!!

Termin: 31.10.2018,
godz. 15.30-16.30 (dzieci w wieku 3-5 lat)
Koszt: 20zł w przedsprzedaży / 25zł w dniu imprezy

godz. 17.00-19.30 (dzieci pow. 5 r.ż)
Koszt: 35zł w przedsprzedaży / 40zł w dniu imprezy

Rezerwacja: QQ!ryku, FB lub mail@qqrykuwkorniku.pl

ZAPRASZAMY!!! 🙂

 

Joga dla dzieci

To zajęcia składające się z dwóch najważniejszych elementów jogi – stretchingu oraz wzmacniania, które pozwalają zadbać o prawidłową postawę ciała i zdrowy rozwój układu szkieletowo-mięśniowego. Aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci prowadzący wprowadza dzieci w świat wyobraźni, posługuje się metaforami i symbolami oraz wykorzystuje różne rekwizyty. Joga dla dzieci to zarówno zabawa, jak i nauka o własnym ciele, praca z oddechem i koncentracją, a także relaks i wyciszenie.

termin: środa 18:30
EDIT: w przypadku wielu zgłoszeń wskazujących na preferowaną wcześniejsza porę zajęć, istnieje możliwość utworzenia grupy w nowym terminie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku starszym przedszkolnym i szkolnym
koszt: 80 zł/miesiąc (karnet)

zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Po odwiedzeniu grobów najbliższych można rozważyć (późnopopołudniowy?) spacer na poniższych cmentarzach:

  • Cytadela – największy park Poznania, Na terenie parku znajdują się następujące cmentarze: parafii św. Wojciecha, Garnizonowy, wojenny – Bohaterów Radzieckich, Wspólnoty Brytyjskiej, Bohaterów Polskich oraz pozostałości dawnego cmentarza starogarnizonowego, niemieckiego Cmentarza Honorowego (Ehrenfriedhof) oraz kwatera prawosławna. Na Cmentarzu Garnizonowym znajdują się mogiły wojskowych – powstańców styczniowych, wielkopolskich, żołnierzy z lat 1918–1920, generałów, kawalerów Virtuti Militari. Ofiary terroru hitlerowskiego i sowieckiego oraz Cytadelowcy leżą na Cmentarzu Bohaterów Polskich.  Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej jest miejscem spoczynku m.in. 48 uczestników tzw. Wielkiej Ucieczki, wśród nich Polaków. Są też tutaj zbiorowe mogiły z pomnikami nagrobnymi jeńców rosyjskich i francuskich.
  • Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – ma bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu – zajmuje szczyt wzgórza, które opada w kierunku północno-wschodnim przechodząc następnie w nieckowatą polanę, masową mogiłę ofiar wielu epidemii cholery z lat 1831-1873. Na cmentarzu znajdują się dwie rzeźby o wysokiej wartości.- barokowa figura Matki Boskiej przeniesiona ze Śródki oraz nagrobek wyrzeźbiony przez Władysława Marcinkowskiego w 1889 w Paryżu stojący na mogile zmarłej w wieku 20 lat Anieli z Liszkowskich Dembińskiej. W 1848 roku w obrębie cmentarza powstał tzw. Przysionek śmierci, zwany również domem dla pozornie zmarłych – kostnica przeznaczona dla osób obawiających się pogrzebania żywcem. Jego powstanie związane było z odkryciem podczas ekshumacji na Cmentarzu Winiarskim w 1828 roku szczątków osób, które spotkał ten los. Przysionek istniał do 1852 roku, kiedy zlikwidowano go ze względu na brak zainteresowania.
  • Bożego Ciała – zabytkowa poznańska nekropolia przy ulicy Bluszczowej 14 na Wildzie, założona w roku 1912. Jeden z piękniejszych cmentarzy parkowych w Wielkopolsce, który dzięki dekretowi lokalnych władz komunistycznych o zakazie grzebania, zachował unikatowy charakter nekropolii pierwszej połowy dwudziestego wieku. Na przeważającej części nagrobków widnieją tradycyjne nazwiska wielkopolskie oraz nazwiska Bambrów poznańskich.
  • Cmentarz Jeżycki – zabytkowy cmentarz położony na osiedlu samorządowym Ogrody, u zbiegu ulic Nowina i Szpitalnej. Zgromadził bogatą galerię nagrobków. można napotkać na liczne przykłady kowalstwa artystycznego.

 

 

PIĄTEK

 

 

Danimki Eko Loko warsztaty dla dzieci 5-9 lat (Poznań – Rataje)

Coś z niczego to mało powiedziane! Zapraszamy na zajęcia nie tylko z recyklingu. Z nami dowiecie się, co można stworzyć z rzeczy już właściwie nikomu niepotrzebnych.

Dla kogo?
zapraszamy dzieci w wieku 5-9 lat

Z kim?
warsztaty prowadzi Danka – zwariowana, animatorka od urodzenia. Kocha taniec i gorącą czekoladę. Nigdy nie może wysiedzieć w miejscu i chyba za dobrze rozumiem dzieci.

Kiedy?
każdy piątek od 14:00 do 15:00

Gdzie?
SALA Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a Poznań

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 14:00 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale od 14:00 do 15:30 zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 15:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 14:00 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Frazy dla dzieci: Warsztaty tworzenia piosenek

Każdy z nas – ten młodszy i ten starszy – nosi w pamięci swoje ulubione piosenki. Odczuwamy przyjemność, gdy ich dźwięki niespodziewanie do nas dobiegają, z radością nucimy ich melodie. A gdyby tak z obcowania z piosenką mogły wyniknąć jeszcze inne przyjemności? Gdyby można było nie tylko odtwarzać, ale i tworzyć?

Podczas warsztatów piosenki, uczestnicy będą mogli poczuć się jak najprawdziwsi kompozytorzy i twórcy tekstów. Celem będzie bowiem powołanie do życia nowej piosenki pod okiem Joanny Wabik, na co dzień związanej ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź i Teatr Cortiquéw Poznaniu. Kto jednak spodziewa się statycznych zajęć opartych wyłącznie na słowie i muzyce, tego zadziwi fakt, iż warsztatowicze do ukończonego utworu dobiorą także ruch! Choreograf Michał Mroczkowski pokaże, jak odpowiednio połączone z warstwą znaczeniową tekstu kroki i układ ciała mogą wpłynąć na doświadczanie tekstu. Piosenka zawładnie umysłami i ciałem! A to wszystko w czytelni- miejscu, które zazwyczaj jest ciche i spokojne.

Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z rodzicami. Wstęp wolny.

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”,

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 40 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 25.10.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 zł rodzic 20 zł dziecko, kolejne dziecko 15 zł, kolejny rodzic 25zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

 

NIEDZIELA

 

 

„Od słowa do słowa”. Spektakl Studia Teatralnego BLUM

Spektakle Studia BLUM to propozycje dla najmłodszych, w których dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni. Twórcy tego Teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych.

Spotkanie z twórczością Krystyny Miłobędzkiej

Idea spektaklu powstała z inspiracji twórczością niezwykłej poetki i autorki scenariuszy teatralnych dla dzieci – Krystyny Miłobędzkiej. Muzyczność i prostota jej tekstów skierowały naszą uwagę na słowo jako wieloznaczny komunikat. Czym staje się wypowiadane słowo pozbawione warstwy znaczeniowej? Ile emocji można zawrzeć w jednym słowie? Czy pojedynczy dźwięk może stać się słowem?

Zapraszamy do naszego barwnego dźwiękowego świata, gdzie słowa i dźwięki wydobywają się nie tylko z ust aktorek, ale też z kolorowych rur i tub, które po przedstawieniu zamieniają się w inspirujący plac zabaw.

Scenariusz autorski na podstawie twórczości Krystyny Miłobędzkiej: Lucyna Winkel

Scenografia: Marta Wyszyńska

Oprawa dźwiękowa: Radek Madeja

Występują: Agnieszka Dubilewicz i Halszka Różalska.

 

Bieg Mały Patriota 2018

Jak co roku, tradycyjnie na tydzień przed Lubońskim Biegiem Niepodległości mamy zaszczyt zaprosić Państwa pociechy na wyjątkowy, organizowany tylko dla nich Bieg Mały Patriota. W pakiecie startowym nie zabraknie upominków, a każdy Mały Patriota otrzyma na mecie pamiątkowy medal.

Więcej informacji już niebawem 🙂

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *