PLAN ZAJĘĆ 22.10 – 28.10.2018

PLAN ZAJĘĆ 22.10 – 28.10.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

22.X godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

„My – dziewczyny!” – warsztaty dziewczeńskie

Zapraszamy dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na cykl 12 warsztatów wzmacniających poczucie własnej wartości i poszerzających horyzonty. Będziemy podejmować tematy związane z określaniem własnych potrzeb, szukaniem pasji, antydyskryminacyjne. Będzie czas na dyskusje, twórcze wyzwania, nowe doświadczenia, spotkania z ciekawymi dziewczynami i kobietami.
Uczestniczki będą miała wpływ na tematy warsztatów. W planie zajęcia inspirujące, twórcze, literackie oraz spotkania ze specjalistkami z różnych dziedzin.

Pierwsze spotkanie piątek 7.09 godz. 17-18.30 „Jakie jesteśmy?”

Pierwsze spotkanie posłuży przede wszystkim poznaniu się. Równocześnie chcemy zastanowić się jakie jesteśmy – my dziewczyny w 2018 roku? Co lubimy, za czym nie przepadamy, czy co chcemy robić. Postaramy się wspólnie stworzyć logo naszych warsztatów i powoli zaczniemy określić tematykę kolejnych warsztatów. Ułożymy listę naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób wspólnie zaczniemy i zaplanujemy naszą trzymiesięczną przygodę z warsztatami dziewczeńskimi.

Prowadząca: Małgorzata Bobrowska: jest referentką do spraw edukacji i koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. Prezeska Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej oraz działania na rzecz równouprawnienia.

Drugie spotkanie piątek 14.09 godz. 17-18.30 „Jesteśmy ważne!” – warsztat inspirujący .

Spróbujemy podczas ćwiczeń i zabaw grupowych i indywidualnych odpowiedzieć na pytania nastolatek: Co mnie wyróżnia od innych? Co jest dla mnie ważne w życiu codziennym? Jak chcę to realizować? Jakie mam prawa jako człowiek?
Wspólnie spróbujemy też stworzyć pierwsze teksty do broszurki dla dziewcząt, którą będziemy opracowywać przez kolejne tygodnie.
Prowadząca: Marianna Szymarek: filolożka, miłośniczka literatury i pisania, matka wielodzietna (w tym trzech dziewczyn), feministka

Temat – zostanie ustalony wspólnie z uczestniczkami.

Miejsce spotkań: Centrum Bukowska
Zapisy: m.bobrowska@mikuszewo.org i 504 73 41 42 (ograniczona liczba miejsc)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

 

 

WTOREK

 

 

Sztukmistrzynie: Magdalena Abakanowicz – nowe życie tkaniny

Warsztaty artystyczne dla grup szkolnych dzieci 9-12 lat wraz z opiekunami

9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa

prowadzenie: Stowarzyszenie Zielona Grupa

informacje/zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Sztukmistrzynie to cykl comiesięcznych zajęć dla dzieci szkolnych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie dzieci z zagadnieniami sztuki współczesnej, często niesłusznie uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone jest innej postaci. W październiku proponujemy spotkanie z twórczością artystki Magdaleny Abakanowicz – pt. Nowe życie tkaniny.

Magdalena Abakanowicz to rzeźbiarka silnie związana z Poznaniem. Jej kompozycje budowane z tkanin zmieniły postrzeganie tego materiału w świecie sztuki, ukazując możliwość wykorzystania go nie tylko na płaszczyźnie. Zainspirowani zespołem rzeźb Nierozpoznani z poznańskiej Cytadeli, stworzymy własny tłum postaci nas reprezentujących. Damy tkaninie drugie życie i spróbujemy nadać jej nową, niecodzienną formę.

 

Warsztaty teatralne dla Dzieciaków – w CK „Dąbrówka”

Centrum Kultury Dąbrówka zaprasza na warsztaty teatralne prowadzone przez ASz.Teatr .
Jak co roku startujemy z nowymi pomysłąmi a Dzieciaki na pewno nie będa się nudzić.

Program warsztatów przygotowywany jest wg autorskich scenariuszy. Podczas zajęć odsłaniamy przed uczestnikami różnorodne formy teatru: teatr słowa, teatr cieni, teatr ruchu itp. Do dyspozycji młodych warsztatowców oddajemy rekwizyty i kostiumy teatralne. W czasie sezonu zajęć planowana jest realizacja przynajmniej dwóch spektakli.
Zakres zajęć obejmuje m.in.
‐ elementy gry aktorskiej ‐ etiudy zbiorowe i indywidualne ‐ zabawy teatralne, ćwiczenia ruchowe ‐ improwizacje, pantomima, happening ‐ praca nad tekstem, praca nad spektaklem
1. Zajęcia raz w tygodniu od PAŹDZIERNIKA 2018 do CZERWCA 2019
2. Trzy grupy wiekowe :

* Grupa najmłodsza 5-6 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 16.00-17.00
* Grupa średnia 7-11 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 17.15-18.15
* Grupa najstarsza / zaawansowana
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 18.30-20.00

3. Miejsce: Piątkowskie Centrum Kultury DĄBRÓWKA,
os. B. Chrobrego 120, Poznań
4. Koszt / 50 zł / miesięcznie

Zajęcia prowadzi: Anna Szymczak (reżyser ASZ.TEATRU )

Informacje Anna Szymczak 514 763 916 /https://www.facebook.com/aszteatr

ZAPISY 2 X 2018 na pierwszych zajęciach
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Anna Szymczak – scenarzystka i reżyser asz.teatru (dawnego Teatru mplusm) współzałożyciel Fundacji Tamitu i samego teatru.
Od lat działa na rzecz społeczności lokalnych, inicjując działania teatralne, warsztaty, spotkania integracyjne. Realizuje projekty w ramach
Centrum Warte Poznania, Senioralia, The September Concert, Poznan Slavic Fest, Madalina, inicjuje koncerty uczniów
szkół muzycznych, milongi w Amarancie, akcje charytatywne. Od 9 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci m.in. w PCK Dąbrówka, Edu-Arto na Naramowicach, w ODK Orbita, w Domu Tramwajarza, w szkołach i przedszkolach.

 

Darmowe Pierwsze Zajęcia Get Dirty® kurs j. angielskiego, Poznań

18 tygodniowy kurs j. angielskiego dla dzieci 4+ to podróż w 18 magicznych miejsc, podczas których dzieci się twórczo bawią, doświadczają sensorycznie i zapamiętują. Ta innowacyjna metoda polega na połączeniu zabawy kreatywnej, sensorycznej, eksperymentalnej, która pobudza wszystkie zmysły i obie półkule mózgu przyspieszając przyswajanie wiedzy. Umysły dzieci są chłonne jak gąbka, a nauka w takich warunkach to po prostu frajda.

W cenie kursu kombinezon Get Dirty®, w którym dzieci bawią się swobodnie. Mogą się pobrudzić i przełamywać bariery sensoryczne, a rodzic nie martwi się o stan ubranek 🙂

Warsztaty pozwalają rozbudzać ciekawość poznawania świata, pobudzają kreatywność i wyobraźnię, które są esencją w rozwoju naszego dziecka. Badania dowodzą, że otwartość na nowe doświadczenia ma związek z radością odczuwaną każdego dnia, poczuciem szczęścia i budowaniem pewności siebie u malca.

Zapraszamy do zapisów:
605 327 196
joanna.getdirty@gmail.com

Pierwsze zajęcia są darmowe. Ilość miejsc ograniczona 🙂

 

 

 

ŚRODA

 

 

To jest jak

To jest jak – warsztaty rozwojowe dla grup młodzieży szkolnej (14-16 lat)
prowadzenie: Agnieszka Chlebowska
czas trwania: 1,5 h dla każdej z grup
Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

„Dzisiaj miłość jest jak chińszczyzna, co się uszkodzi, już się nie naprawia”.
(cytat z wypowiedzi pewnej starszej pani)

Posiadamy, budujemy, niszczymy, szukamy nowego. Jak przedmioty mogą oddać – przyjąć – wpłynąć na nasze emocje? Poprzez działanie na przedmiotach nowych, używanych, zużytych stworzymy mapę opowieści-instalację o najbardziej przełomowych wydarzeniach z naszego życia. Historie te będą mogły być uzupełniane, kontynuowane przez kolejne osoby, nie kolejne pokolenia bo coraz rzadziej dziedziczymy, a częściej przekazujemy, oddajemy sobie wszechobecne i dostępne przedmioty, Będzie to praca łącząca działanie na przedmiotach z performatywnością, gestem, ruchem. Efektem warsztatów będzie instalacja – uzupełniona o słowa, tak by pokazać mikrohistorie.

Proponowane spotkanie ma charakter społeczno-artystycznego działania. Sztuka będzie narzędziem pracy wokół społecznego problemu – nadwyżki, nadprodukcji, wiszącej nad nami przeszłości i przyszłości wyrażającej się w masie przedmiotów. Grupa będzie miała okazję zintegrować się, popracować twórczo, poznać się lepiej. Warsztaty prowadzone będą w duchu wspierania, wzmacniania jednostki, przy jednoczesnym aktywnym włączaniu jej w pracę grupy.

Warsztatom towarzyszyć będzie wspólne zwiedzanie wystawy Tatiany Wolskiej.

 

Warsztaty książkowe – O!Czytanie – Literatura dziecięca
Zapraszamy na pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie w ramach O!Czytania
Już w 24 października odwiedzi nas autorka książek dla dzieci Weronika Kurosz.

Porozmawiamy o Leśnych Braciach, flamingach, afrykańskiej siostrze Franka i tajemniczym szablozębnym. Poznamy niezwykłe, bajeczne krainy: Słoneczną Zatokę, puszczę Bazylego i Marcepana i sprawdzimy, czy możliwe jest udane lato bez telewizora, komórki i komputera?

Weronika Kurosz – urodziła się w Poznaniu w 1982 roku. Absolwentka filologii hiszpańskiej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka tekstów dla dzieci, tłumaczka i lektorka języka hiszpańskiego. W latach osiemdziesiątych jej wyobraźnię kształtowały utwory opatrzone ilustracjami takich mistrzów jak Jan Marcin Szancer, Bohdan Butenko czy Tony Wolf. Na studiach zafascynowała się literaturą iberoamerykańską. Kilkanaście lat życia spędziła w szeregach harcerskich. To właśnie z tych doświadczeń zrodziła się jej miłość do przyrody, samodzielności oraz przygody w towarzystwie grupy rówieśniczej, czego wyraz daje w swoich opowiadaniach, w których świat dzieci rządzi się własnymi prawami, a dorośli mają do niego ograniczony dostęp.

 

Joga dla dzieci

To zajęcia składające się z dwóch najważniejszych elementów jogi – stretchingu oraz wzmacniania, które pozwalają zadbać o prawidłową postawę ciała i zdrowy rozwój układu szkieletowo-mięśniowego. Aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci prowadzący wprowadza dzieci w świat wyobraźni, posługuje się metaforami i symbolami oraz wykorzystuje różne rekwizyty. Joga dla dzieci to zarówno zabawa, jak i nauka o własnym ciele, praca z oddechem i koncentracją, a także relaks i wyciszenie.

termin: środa 18:30
EDIT: w przypadku wielu zgłoszeń wskazujących na preferowaną wcześniejsza porę zajęć, istnieje możliwość utworzenia grupy w nowym terminie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku starszym przedszkolnym i szkolnym
koszt: 80 zł/miesiąc (karnet)

zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Obserwatorium Sztuki dla Dziecka 2018

Obserwatorium Sztuki dla Dziecka to platforma wymiany myśli i doświadczeń na temat twórczości dla młodych odbiorców związana z 22. Biennale Sztuki dla Dziecka „Sztuka jako spotkanie”. Inicjując konkretne sytuacje i proponując różne formy wypowiedzi, zapraszamy do twórczego spotkania, które pozwoli poruszyć ważne tematy związane ze sztuką dla dziecka, a także integrować środowisko działające na tym obszarze.

Do uczestnictwa w wydarzeniach Obserwatorium zapraszamy osoby zainteresowane tematem: studentów, badaczy, animatorów, nauczycieli, dziennikarzy, promotorów kultury dziecięcej, artystów.

Wydarzenie odbywa się w ramach Półmetka 22. Biennale Sztuki dla Dziecka „Sztuka jako spotkanie” – https://www.facebook.com/events/2091666464427006/

Podczas 22. Biennale będziemy się zajmować następującym zakresem tematycznym: interakcja w sztuce dla dziecka oraz sztuka dla dziecka jako spotkanie odbiorców w różnym wieku.

Tegoroczne Obserwatorium Sztuki dla Dziecka składać się będzie z dwóch części – z Pracowni i Forum.

PRACOWNIA Obserwatorium Sztuki dla Dziecka to seria spotkań grup roboczych, których prace skupione będą wokół szczegółowych zagadnień związanych z hasłem Biennale. Każda z osób uczestniczących w Pracowni będzie mieć możliwość wzięcia udziału w dwóch wybranych spotkaniach.

FORUM Obserwatorium Sztuki dla Dziecka to szeroko zakrojona dyskusja z udziałem badaczy związanych z różnymi obszarami sztuki dla młodych odbiorców. Celem Forum będzie nakreślenie perspektywy naukowej dla hasła „Sztuka jako spotkanie”.

 

Ciocia Jadzia w Transylwanii

Premiera najnowszej części przygód wesołej cioci i jej bratanicy. Zwariowana ulubienica dzieci, Ciocia Jadzia, znów zaskakuje! Tym razem wraz ze swoją bratanicą jedzie do Transylwanii, kraju Drakuli. Czeka ich wiele przygód – będą nocować w zamku prababki Brunhildy, zjedzą jajka mrówek transylwańskich i… dowiedzą się czy w zamku straszy. Ich opiekunem będzie Vlad IV, niezwykle tajemniczy majordomus. Ciocia Jadzia i jej bratanica szybko zauważą, że służący coś przed nimi ukrywa…
Z nami dowiecie się co to jest!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Wykłady o artystkach na 100-lecie praw kobiet

Zapraszamy na wykłady o wielkich artystkach w Galerii Jak realizowane w ramach projektu „WIELKIE ARTYSTKI Wykłady i warsztaty z okazji 100 – lecia praw kobiet”

Gdzie? Galeria Jak ul. Św. Marcin 37
Kiedy? 11.10, 25.10, 08.11 i 15.11 godz. 18.00
ZAPISY: 693 083 144 lub: galeriajak@gmail.com
(ilość miejsc ograniczona)

Podczas wykładów Katarzyna Śmiałowicz opowie o artystkach, które w swoich czasach cieszyły się międzynarodowym uznaniem, jednak sława ta nie przetrwała do współczesności. Prelegentka postara się przywrócić historie i twórczość tych wybitnych kobiet naszej pamięci. Każdy wykład będzie poświęcony artystkom innej epoki.

Wstęp wolny
Projekt dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania i realizowany jest dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto
#poznanwspiera

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

To już 41 szkolenie:)

Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”,

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 40 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 25.10.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

 

PIĄTEK

 

 

Retro Motor Show 2018 (official)

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na trzecią edycję Retro Motor Show odbywające się od 26 do 28 października 2018 roku. Nie zabraknie wielu nowych atrakcji, które będziemy ogłaszać na naszej stronie internetowej ( www.retromotorshow.pl/ ) oraz Fan Page’u.

Szykuje się niesamowity weekend pełen klasycznych, motoryzacyjnych wrażeń. W programie targów Retro Motor Show znajdziemy między innymi ekspozycję klasyków oraz youngtimerów, pokazy napraw blacharsko-lakierniczych, metody napraw silników w pojazdach zabytkowych, wystawę pojazdów specjalistycznych, wojskowych, strażackich, motocykli, autobusów, rowerów, traktorów oraz spotkania z profesjonalistami z branży renowacji pojazdów zabytkowych i unikatowe szkolenia dla młodych adeptów tego cennego fachu. Jak co roku spotkasz u nas masę ciekawych ludzi, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami dotyczącymi klasycznej motoryzacji.

Nie może Ciebie zabraknąć! Kup bilet już dziś i przenieś się w czasie podczas Retro Motor Show 2018 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Bilety dostępne są online na stronie internetowej TICKETMASTER ( https://bit.ly/2MHmZgk ), TIXER ( https://bit.ly/2MptRyY ) oraz stacjonarnie we wszystkich sklepach sieci EMPIK.

Pamiętaj o naszych kanałach social media, gdzie na bieżąco będziesz informowany o atrakcjach podczas targów:

– Instagram (www.instagram.com/targiretromotorshow),

– Facebook (http://www.facebook.com/TargiRetroMotorShow).

Do zobaczenia!

 

Warsztaty sensoryczne z grupą Reggeton (wiek dzieci 4-8 lat)

Ze względu na dużą ilość zapytań rozszerzamy naszą ofertę zajęć sensorycznych o dzieci w wieku 4-8 lat.

Zajęcia będą prowadzone przez Sonię i Szymona z teamu Reggeton.

Warsztaty to idealna propozycja dla wszystkich dzieci ciekawych świata, które nie lubią nudy.

Podczas zajęć dzieciaki samodzielnie wykonają niesamowite eksperymenty oraz doświadczenia. Zajmą się rozwiązaniem fascynujących zagadek oraz szyfrów. Każde zajęcia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. Laboratorium perfum i mydełek, zagadki Sherlocka Holmesa, Starcie Tytanów, Mali Artyści, tworzenie biżuterii.. to tylko niektóre z naszych propozycji.

Nauczymy dzieci poszerzania ich kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, a to wszystko w formie świetnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Szczegóły organizacyjne;
– termin: każdy piątek, 16:00
– czas trwania: 90 min.
– cena: 40 PLN / dziecko, rodzeństwo 35 PLN
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 14:00 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale od 14:00 do 15:30 zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 15:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 14:00 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Wielkie Artystki – czytando nr 2

W tym roku świętujemy 100 lecie praw kobiet, warto przy tej okazji poddać refleksji miejsce kobiet w historii, również w historii sztuki!
Sztuka to nasza pasja, więc zapraszamy dzieci w wieku 6+ na wyjątkowe czytanda z Dom Bajek, które odbywać się będą w CK Zamek w ramach projektu „WIELKIE ARTYSTKI wykłady i warsztaty z okazji 100 – lecia praw kobiet ” realizowanego dzięki wsparciu Miasta Poznania.

Spotkanie drugie będzie okazją do spojrzenia w głąb historii – tym razem przyjrzymy się Dziewczynkom w Starożytnym Egipcie. Czy któraś z nich mogla stać się samym Faraonem? A może Faraonką 🙂

„Była sobie dziewczynka”
Łukasz Majewski , Piotr Dobry
Wydawnictwo: TADAM

„Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek”
Elena Favilli , Francesca Cavallo
Wydawnictwo: Debit

Na warsztaty obowiązują zapisy drogą mailową: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂
Wstęp wolny

Z A P R A S Z A M Y !!!

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Ania Kropla Malinowska

Projekt dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania i realizowany jest dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto
#poznanwspiera

 

 

 

SOBOTA

 

Hobby

Międzynarodowe Targi Poznańskie zapraszają na kolejną edycję targów HOBBY, które odbędą się 27 i 28 października.

Wybierz się w podróż do świata niesamowitych pasji — hobby, które znamy od pokoleń i fascynujących nowinek technologicznych.
Weekend Hobby na Międzynarodowych Targach Poznańskich to dwa dni pełne wrażeń i inspiracji. Odwiedź wielkie przestrzenie stref tematycznych: modelarskiej, LEGO, gier planszowych i komiksów, samochodów RC. Weź udział w warsztacie kaligrafii albo robotyki. Naucz się odnawiać stare meble, spróbuj wyjść z escape room’u, przenieś się w wirtualny świat VR.

Te i inne atrakcje czekają na Ciebie na targach HOBBY — przyjdź i znajdź swoją pasję!

Więcej informacji – https://hobby.mtp.pl/pl/

 

Kamishibai : Teatr ilustracji dla dzieci : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z wywodzącą się z Japonii sztuką opowiadania – kamishibai. Ten niezwykły teatr ilustracji łączy w sobie potencjał literatury, słowa mówionego i żywiołu teatralnego. Umożliwia bezpośredni kontakt z widzami, którzy poprzez dialog z animatorem, współtworzą spektakl.

Łącznie odbędą się 4 spotkania na przełomie wrzesień-listopad 2018 w Schronie Kultury Europa. Zaprezentujemy widzom spektakle oparte na tradycyjnych legendach polskich oraz pochodzących z odległych krajów. Spotkania będą trwały około 90 minut. Po każdym z przedstawień zaprosimy uczestników na warsztaty plastyczne inspirowane daną opowieścią oraz tradycyjnym rzemiosłem charakterystycznym dla kultury, z której się wywodzi.

Zajęcia poprowadzą: Maria Ratajczak, Urszula Ziober, Maria Szczycińska

Terminy najbliższych spotkań:
– 27.10.2018, g. 11:00
– 10.11.2018, g. 11:00

CIL „WIL.DA.SIĘ”
KAMISHIBAI W SKE
TEATR ILUSTRACJI DLA DZIECI
29 IX, 13 X, 27 X, 10 XI 2018, g. 11:00-12:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY: warsztaty@zielonagrupa.pl

NIE.DA.SIĘ? WIL.DA.SIĘ!

Kamishibai w Schronie Kultury Europa jest dofinansowany w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Parada Jak Malowana – spotkanie z Domem Bajek

Fundacja Jak Malowana – z ramienia CK Zamek – zaprasza wszystkich chętnych, Małych i Dużych, do współtworzenia korowodu na Imieniny Ulicy, które tradycyjnie obchodzone są 11 listopada!
Przed nami cykl warsztatów twórczych pod hasłem POCHWAŁA WOLNOŚCI, który opierać się będzie na promocji działań w oryginalny sposób wykorzystujących tradycyjne techniki artystyczne (m.in. tkactwo, dziewiarstwo etc.).

DLA KOGO:
Spotkania skierowane są do rodzin z dziećmi,ale także do osób dorosłych i seniorów, którzy zainteresowani są tkaniną artystyczną, wokół której luźno prowadzone będą wszystkie spotkania. Jest to dyscyplina sztuki łącząca w sobie zagadnienia i technologie z innych dziedzin, niezwykle szerokie są więc możliwości jej wykorzystania w praktycznej realizacji. Część spotkań będzie miała charakter integracyjny, zapraszamy do śledzenia wydarzeń!

Z A P R A S Z A M Y! ! !
Chcemy przygotować dla Was materiały, dlatego prosimy o zapisy drogą mailową: fundacjajakmalowana@gmail.com

SPOTKANIA Z CYKLU PARADA JAK MALOWANA DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW CK ZAMEK ♥

Dziękujemy #zamekwspiera

 

RODZINNE OPROWADZANIE – STRACHY NA LACHY

Dawno, dawno temu, gdy jesienne dni stawały się coraz krótsze, a wszyscy szykowali się na rychłe nadejście zimy, życie zwalniało swój bieg, zwierzęta szukały ciepłego i wygodnego schronienia na nadchodzące mrozy, a mieszkańcy Ostrowa Tumskiego zbierali plony całorocznej, ciężkiej pracy. W owym czasie ludzie zamykali się szczelnie w swoich domostwach. Nie byli tam jednak sami… wraz z nimi zamieszkiwały bowiem różne tajemnicze stwory. Dlatego, gdy zachodziło słońce, część niezjedzonych posiłków zostawiano na progach chat dla dobrych skrzatów, a wstając z pierwszymi promieniami jutrzenki, starano się nie spłoszyć drzemiących strzyg. Ludzie wiedzieli bowiem, że licho nie śpi, a południce bywają bardzo niebezpieczne. Gdy zbliżali się do wody, uważali na zdradliwe wodniki i rusałki, a przy polnych drogach wypatrywali niespokojnych mieszkańców wierzbowej korony. Gdzie podziały się te wszystkie istoty towarzyszące niegdyś ludziom? Spróbujmy ich poszukać!

Zapraszamy najmłodszych poszukiwaczy przygód w wieku od 6 do 10 lat wraz z opiekunami do Bramy Poznania, przez którą dostaniemy się do świata słowiańskich duchów i upiorów.

Z klocków: Rodzinny bestiariusz – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Wieczór, ognisko, las, opowieści o południcach i wodnikach – każdy z nas lubi od czasu do czasu nastrój tajemnicy. Jednak dawne opowieści, legendy i przysłowia mają nie tylko nas przestraszyć, ale też pomóc zrozumieć to, co nas otacza. A jakie opowieści krążą w waszych rodzinach?

Informacje praktyczne

Termin: 27 października 2018 r. godz. 10:15
Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat
Czas trwania: ok. 120 min.
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Koszt: bezpłatne
Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

Zapisy zostaną otwarte 24 września 2018 r.

Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

 

Chińskie warsztaty dla dzieci w CMOKU

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć w CMOKU coś o Chinach 🙂
Dlatego już od września zapraszamy dzieci na cykliczne zajęcia przybliżające kulturę i język chiński.

Chińskie warsztaty to doskonały pomysł na konstruktywne i ciekawe spędzanie sobotniego przedpołudnia. Nauka języka chińskiego zaowocuje nie tylko oryginalną umiejętnością, ale również, dzięki kreatywnemu i aktywnemu charakterowi zajęć, zachęci do poznawania świata. Warsztaty składają się z wielu aspektów nauki przez zabawę. Program zajęć przygotowany jest tak, aby poprzez gry, zabawy, taniec i rymowanki – piosenki nauczyć uczestników komunikowania się w języku chińskim, a elementy arts and crafts manualnie przybliżą kulturę i zwyczaje Państwa Środka.

Zajęcia poprowadzi Kasia Marcinkowska – magister kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalizacji Azja Wschodnia i Południowa. Praktyk w nauczaniu języków obcych dzieci i młodzieży. Dwa lata spędzone w Chinach zaowocowały nauką żywego języka oraz certyfikatem. Kasia używa języka chińskiego codziennie, współpracując ze szkołami i centrami językowymi oraz przedszkolami w Chinach, a także nawiązując kontakty z indywidualnymi uczniami. Pasję do pracy z dziećmi odkryła właśnie przy okazji nauczania języka angielskiego w Chinach i od tego czasu realizuje się w tej roli angażując się w najróżniejsze projekty związane z edukacją i zachęcaniem dzieci do poznawania świata.

Warsztaty będą się odbywać w co drugą sobotę, dla dwóch grup wiekowych: 5-7 lat (start o 10:00), oraz 7-12 lat (start o 11:15).

Grupy będą liczyć maksymalnie 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przyjmujemy wyłącznie zapisy na całe półrocze (do grudnia włącznie) / możliwa płatność w dwóch ratach. Przy zapłacie z góry za cały rok (do maja włącznie) jedne zajęcia gratis.

Zapisy:
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

Do zobaczenia, CMOK 🙂

 

Rodzinne Bębnienie

Zapraszamy dzieci od 2 roku życia wzwyż, z opiekunami, na Rodzinne Bębnienie z Kubą Banasiem – znanym i lubianym poznańskim bębnistą, muzykiem sesyjnym i nauczycielem.
Bo bębnić to niby można i po własnym stole, ale czemu nie nauczyć się, jak bębnić rodzinnie we WSPÓLNYM rytmie?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, ale nastawione jest głównie na wesołą i wspólną zabawę muzyczną. Na jesienną rozgrzewkę najlepsze gorące rytmy! A po graniu, kawka i herbatka z ciasteczkiem od Agaty. Koniecznie 😉

KIEDY: sobota, 27.10.br w godz. 12:00 – 13:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży (Duzi), 70 zł dwóch Małych i Duży (Duzi), płatne przelewem na konto ze strony warsztatyagaty.pl (zakładka KONTAKT)
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
W przypadku zgłoszenia ewentualnej nieobecności do 08:00 rano w dniu wydarzenia, wpłatę możecie wykorzystać na inne wydarzenie organizowane przez WA w sezonie 2018/19.

ZAPRASZAMY!

 

Halloween/Día De Los Muertos

Halloween w Easy Lingua
Zapraszamy wszystkie dzieciaki

Warsztaty plastyczne : malowanie dyni
Konkursy i zabawy dla dzieci
Malowanie twarzy
Halloween’owe przekąski

Wstęp:30 zł

 

La Bazaar – IV edycja

Niechciane prezenty lub za dużo rzeczy w szafie? A może robiliście porządki w piwnicy i nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami? Zapraszamy do Domu Kultury „Pod Lipami” na kiermasz rzeczy wszelakich.
Opłata za stoisko wystawiennicze w zależności od wielkości.
Informacja pod numerem telefonu (61) 63 03 347.

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 zł rodzic 20 zł dziecko, kolejne dziecko 15 zł, kolejny rodzic 25zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

TWORZYMY – Zajęcia dla dzieci 3-6 letnich.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

Foyer I piętra
wiek: 4 – 6

W trakcie warsztatu dzieci i rodzice wysłuchają baśni pt. „Imbryk” Hansa Christiana Andersena. Historia zainspiruje uczestników warsztatu do działania. Zarówno dzieci, jak i rodzice wykonają kilka elementarnych ćwiczeń z zakresu zadań aktorskich, odkrywając i uruchamiając swoją wyobraźnię teatralną. Będziemy działać ciałem i z przedmiotem. Nie zabraknie też ćwiczeń dykcyjnych.

Prowadzenie: Magdalena Pawelec

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

I Ratajski Festiwal Iluzji „Zaczarowane Pięterko”

Już 27 października nasz Dom Kultury zamieni się w prawdziwie magiczne miejsce! Zapraszamy na pokazy iluzji dla dzieci oraz dorosłych w wykonaniu profesjonalnych iluzjonistów. Zapewniamy doskonałą rozrywkę oraz sporą dawkę humoru i pozytywnej energii.

Przygotowaliśmy dla Państwa na ten dzień 2 programy:

  • Program dla dzieci: godz. 16:00 – „ILUZJA NA WESOŁO”, na który obowiązują bezpłatne wejściówki,
  • Program dla dorosłych: godz. 18:30 – „MAGICZNE SHOW”. Bilety w cenie 15 zł do nabycia w biurze DK „Na Pięterku”.

Pokaz iluzji dla dzieci zostanie zaprezentowany przez Michelle Christian oraz Piotra Tyczyńskiego, natomiast pokaz iluzji dla dorosłych uświetnią swoją obecnością Marcin Gogołowicz i Tomasz Jusza.

I Ratajski Festiwal Iluzji „Zaczarowane Pięterko” odbędzie się w ramach cyklu „Bliżej Kultury, Bliżej Siebie”. Program „Magiczne Show” został dofinansowany przez Ratajskie Centrum Kultury, które jest głównym organizatorem wydarzenia.


Bezpłatne wejściówki na program dla dzieci i bilety w cenie 15 zł na program dla dorosłych do nabycia w biurze DK „Na Pięterku”.

 

SOBOTNIE BAJDURKI – Sklep z zabawkami

Zapraszamy na spektakl „SKLEP Z ZABAWKAMI” w wykonaniu Teatru Scena Elffów.

Kto nie zna Pinokia? Tym razem ukochana przez dzieci postać drewnianego chłopca mieszka w niezwykłym Sklepie z zabawkami. Marionetkowy Pinokio ma trudne zadanie: udowodnić widzom, że jego historia jest prawdziwa i że bajek potrzebują zarówno dzieci jak i dorośli. Kto mu pomoże? Czy zabawkom uda się ocalić magiczny świat?
Spektakl wg ponadczasowej powieści C. Collodiego „Pinokio”.

Scenariusz, reżyseria, wykonanie lalek i opracowanie muzyczne: Ania Polarusz

Występują: Ania Polarusz, Weronika Lewończas trwania: 45 minut

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (w dniu spektaklu).

Koszt biletów zarezerwowanych wcześniej a odebranych dopiero w dniu spektaklu również wynosi 20 zł.

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

 

27 października – Sobota, godz. 11:00
28 października – Niedziela, godz. 11:00
Max Velthuijs
reżyser: Fabrizio Montecchi (Teatro Gioco Vit

REALIZATORZY

Obsada:
Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)

OPIS SPEKTAKLU

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.
Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.
Preferowany wiek od 4 lat.

Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

 

Bazarek Rzeczy Małych

Dzieję się!

Na prośbę kilku mam, tworzymy to wydarzenie- Bazarek Rzeczy Małych.
Spotkajmy się by sprzedać/ kupić/ wymienić ubrania po naszych dzieciach jak i poznać się- poplotkować.
Będzie to pierwsza, dosyć spontaniczna edycja tego wydarzenia, jeżeli okaże się, że zainteresowanie jest duże kolejne edycje też się odbędą już na większej przestrzeni.

Kwestie organizacyjne:
1. Dla osób kupujących wstęp jest darmowy.
2. Ilość stoisk jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń wraz z zaksięgowaną wpłatą wpisową w wysokości 10zł (numer konta zostanie podany w indywidualnym mailu wraz z potwierdzeniem rejestracji).
3. Zapisy pod adresem mailowym: bazarekrzeczymalych@gmail.com (prosimy w tytule maila wpisać „stoisko” a w treści maila ilość stoisk rezerwowanych oraz imiona i nazwiska osób sprzedających).
4. Na zaksięgowanie wpłaty czekamy do wtorku 23.10 po tym terminie miejsce przepada i zostaje przekazane osobie z listy rezerwowej.
5. Osoby wystawiające się zapraszamy na miejsce wydarzenia już od godziny 9:00 aby rozstawić swoje stoisko.
6. Nie ma limitu ubrań, prosimy tylko o zdrowy rozsądek. Stoiska mają wymiar 1-1,5mx1m i w tej przestrzeni należy się zmieścić. Preferowany własny stojak na ubrania.
7. Jeżeli ktoś zrezygnuje wpłacone wpisowe przepada – można jednak swoją rezerwację przekazać koleżance/siostrze etc. prosimy jednak o informację na maila o takiej zamianie do piątku 26.10.
8. Na każdym stoisku oprócz osoby sprzedającej może być jeden pomocnik.
9. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy zaginione, zgubione, pozostawione oraz uszkodzone podczas bazarku.
10. Nie zapewniamy wieszaków.
11. Ubrania, buty, dodatki wystawione na sprzedaż muszą być czyste i w dobrym stanie.
12. Organizator nie pobiera prowizji od sprzedaży i nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne rozliczenia uczestniczek z Urzędem Skarbowym.
13. Za wszelkie szkody powstałe przez uczestników odpowiada każdy uczestnik.

Dlaczego jest opłata wpisowa? Ponieważ za wynajęcie przestrzeni trzeba zapłacić 🙂

Mamy się spotkać i dobrze bawić przy okazji odświeżając garderobę naszych dzieci 🙂
Także do zobaczenia!

@ bazarekrzeczymalych@gmail.com

 

Halloween czy Wszystkich Świętych

Już w najbliższą sobotę w AGU połączymy święta Wszystkich Świętych i Halloween. Zapraszamy Dzieci na ciekawe warsztaty podczas których:
– upieczemy przepyszne ciasta dyniowe
– samodzielnie zrobimy stroiki na Wszystkich Świętych
– wykonamy ozdoby na Halloween – wieńce i girlandy

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

 

Dzikie stwory paradują – warsztaty dla dzieci

„Dzikie stwory paradują!” – zajęcia z elementami działań twórczych i oczywiście z książką w tle.

Dla młodszych dzieci:
Zabawy ruchowe i twórcze z krótkimi opowiadankami o bajkowych postaciach.
Dla starszych dzieci:
Podczas spotkania trochę czasu upłynie na słuchaniu czytanej książki, na rozmowach i tworzeniu… Efektem końcowym będzie parada dzikich stworów… Któż wie, gdzie one dotrą…
Przybywajcie!

stwory

Drodzy opiekunowie! Na warsztatach dzieci będą malowały farbami, prosimy o zwrócenie uwagi na strój małych artystów.

Skład Kulturalny, Szamarzewskiego 4/6
g. 10.30-11.30 – młodsza grupa (2-4)
g. 12.00-13.30 – starsza grupa (4+)
Prowadzenie warsztatów: Anna Sabiłło
Koszt uczestnictwa: 15 złotych.

Ilość miejsc ograniczona!
Prosimy o wcześniejsze zapisy:
nr tel. +48 732695154
e-mail: skladkulturalny.jezyce@gmail.com
lub osobiście w Składzie Kulturalnym
/prosimy o podanie imienia dziecka, jego wieku oraz telefonu kontaktowego do opiekuna/

Anna Sabiłło – prowadząca i autorka scenariusza zajęć. Propagatorka czytania, działań twórczych z dziećmi i dorosłymi. Biblioterapeutka i bibliotekarka. Obserwatorka przyrody. Preferuje aktywny styl życia.

 

 

NIEDZIELA

 

Ruchome ślady – warsztaty ruchowe dla dzieci i rodziców

Jaki ślad w przestrzeni może pozostawić ruch? Co to znaczy tańczyć wcześniej uchwycony ślad?
W trakcie warsztatów uruchomimy zarówno ciało, jak i wyobraźnię. Poprzez twórcze zadania opiekunowie i ich dzieci będą mogli wspólnie doświadczać radości płynącej ze swobodnej kreacji w przestrzeni i na papierze. Będziemy wspólnie tworzyć obrazy ruchem i poruszać się dzięki obrazom.
Inspiracją do stworzenia warsztatu był udział prowadzących w treningu „Segni mossi”, będącego projektem badawczym/laboratorium pracy z dziećmi pary artystów z Włoch – artysty wizualnego Alessandro Lumare i choreografki Simony Lobefaro, łączącym ruch i rysunek.
Zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 5 do 8 lat. W przestrzeń studio uczestnicy wchodzą bez butów. Będziemy w trakcie warsztatu używać pasteli, które mogą zostawić ślad nie tylko na papierze, dlatego rekomendujemy, zarówno dorosłym, jak i dzieciom, zabranie stroju na przebranie, najlepiej niekrępującego ruchów. Ilość miejsc jest ograniczona – zapraszamy do wcześniejszego zakupu biletów.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera
*****************************************************
Aleksandra Bożek-Muszyńska tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. W 2017 roku wraz z Hanną Bylką-Kanecką stworzyła spektakl interaktywny dla rodziców z dziećmi w wieku 1,5-3 lat zatytułowany „DOoKOŁA”, który był prezentowany m.in. podczas Malta Festival, Międzynarodowego Festiwalu „Teatralna Karuzela” czy „Sztuka Szuka Malucha”.

Hanna Bylka-Kanecka teatrolożka, doktorantka kierunku wiedza o teatrze UAM, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Rektora UAM za wyniki naukowe, stypendium Erasmus (dzięki któremu przez rok studiowała na paryskiej Sorbonie) oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk). Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów, obecnie pracuje nad doktoratem podejmującym praktyki umieszczania na scenie zwierząt. Działa zarówno w obszarze teorii sztuk performatywnych, jak i praktyki tańca współczesnego oraz teatru fizycznego. Jej zainteresowania badawcze i twórcze dotyczą styku performatyki i psychoanalizy. Jest autorką i wykonawczynią monodramu „Nie przyj”, podejmującego doświadczenie ciąży i macierzyństwa. Ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu.

 

Halloweenowy koncert rodzinny

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowy rodzinny koncert!

Temat przewodni: Halloween! 🙂

Tym razem wykonamy dla Państwa utwory przyprawiające o dreszcze! Nie bójcie się jednak! Jak zwykle nie zabraknie dobrej zabawy, tańców i wspólnego grania na instrumentach!

Gwarantujemy wspaniale spędzony rodzinnie czas przy towarzystwie dobrej muzyki!

Koncert odbędzie się w niedzielę 28 października o godzinie 10:00 przy ulicy Jeleniogórskiej 10 w Pozytywka 🙂

Cena: 15zł od osoby

Zadzwoń lub napisz:
tel.: 661 616 075
email: pozytywka@studiopositiva.com

 

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – październik

Uwaga uwaga! Zbieramy pieniądze na kontynuowanie Spotkań w takiej formie jak do teraz. Dorzuć się na: https://pomagam.pl/kuglarze

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin w październikowe niedziele w godzinach 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Zakamarkowa niedziela warsztatowa

Niedziele pełne zabawy połączonej z mądrą edukacją książkową? Czemu nie! Zapraszamy do Concordii na nasz nowy cykl Zakamarkowe Niedziele Warsztatowe. Raz w miesiącu będziemy prezentować wybraną pozycję książkową dla dzieci, co będzie połączone z niezwykle ciekawymi i twórczymi warsztatami. Tym razem zapraszamy na warsztaty na podstawie książki Lotty Olsson i Marii Nilsson Thore pt. „Dziwne zwierzęta”.

DZIWNE ZWIERZĘTA

Zapraszamy na spotkanie, w czasie którego poznamy najdziwniejsze zwierzęta świata. Mrówkojad i orzesznica organizują konkurs. Czy chcecie wziąć w nim udział? Wspólna zabawa, głośne czytanie, zagadki pantomimiczne i lepienie, to czeka dzieci, które wezmą udział w zajęciach.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 4-8 lat.

 

Zwierzoluby

Czy znasz wszystkie zwierzęta mieszkające w lesie? Jakie zostawiają ślady? Jak pachną drzewa? I jakie mają owoce? Dla tych, którzy lubią poszerzać wiedzę o otaczającym świecie poprzez zabawę.

TAJEMNICE FLORY I FAUNY

Na warsztatach dzieci zapoznają się z różnymi gatunkami zwierząt żyjących w Polsce. Zobaczą także, jak bardzo różnią się ich ślady i zastanowią się dlaczego. Dzieci zrobią także własne odciski. Zamienimy je w obrazki, a obrazki – w żywych bohaterów i pasjonujące historie. Twoje dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych, stymulujących jego rozwój.

DLA KOGO?

Dla dzieci od 6 miesiąca /dzieci siedzące/ do 3 roku życia.

 

Super ja

Każdy z nas ma Super Moce: Super Uśmiech, Super Wzrok, Super Słuch, Super Szybkość, Super Uprzejmość, a czasami i Super Złość. Jak radzić sobie z emocjami, by służyły nam najlepiej? Razem poznamy proste ćwiczenia, które mogą nam pomóc wyrazić to, co czujemy w trudnych momentach.ODKRYJ SWOJE SUPER MOCE!Co nas czeka?* popłyniemy z prądem fali,* weźmiemy udział w wyścigu kul,* polecimy rakietą w kosmos,* wywołamy uspokajający deszcz,* stworzymy plan B,* zatańczymy na leśnej łące,* przegonimy kilka chmur,* odzyskamy super moce!Prowadzenie: Agnieszka Jankowska-Figaj.DLA KOGO?Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat. Dzieci biorą udział w warsztatach samodzielnie.

 

GET DIRTY® PO ANGIELSKU

Zapraszamy dzieci w wieku 4+ na warsztaty Get Dirty® wg autorskiego programu nauczania języka angielskiego marki „GetDirty®. Jest to podróż, w którą wyruszymy wspólnie bawiąc się i ucząc jednocześnie. Warsztaty noszą znamiona kursu językowego, ale odbywa się on w luźnej i ciekawej atmosferze, podczas kreatywnej zabawy. Każdy temat jest wyjątkowy i dostarcza innych bodźców oraz słownictwa. Warsztat ma charakter pilotażowy, a docelowo zamieni się w cały kurs.

To potężna dawka kreatywności, kolorów i plam!

Ale spokojnie, dzieci są ubrane w nasze kombinezony Get Dirty® i nic nie grozi ich ubrankom. Podczas warsztatów mamy okazję do nauki poprzez zabawę, doświadczania nowych faktur, struktur, różnego poziomu kleistości. Chcemy dzieciom dać możliwość niczym nieskrępowanej zabawy. To warsztaty kreatywno-sensoryczno-eksperymentalne, podczas których będziemy pracować nad pokonywaniem barier sensorycznych, co pozytywnie wpłynie na rozwój dziecka.

NASZE PODEJŚCIE:

  • całkowite zanurzenie w języku – immersja językowa – lektor mówi do dzieci tylko w języku angielskim /native speaker/
  • uczenie poli-sensoryczne- angażujące wszystkie zmysły i kanały percepcji jednocześnie
  • przyswajanie języka przez doświadczanie opiera się na pracy obu półkul mózgu w jednym czasie
  • działanie na emocje, ponieważ łatwiej zapamiętuje się słownictwo, gdy oparte jest to na emocjonalnym stosunku
  • jednoczesne działanie na pamięć wzrokową, słuchową i ruchową
  • skuteczna nauka – możliwa tylko, jeśli istnieje możliwość powtórki materiału, aby z pamięci krótkotrwałej wiedza została przekazana do pamięci długotrwałej /tzw. magazyn śladów pamięciowych/. Stąd użycie w trakcie warsztatu, który przyjmie formę kursu interaktywnej platformy do powtórek przystosowanej do możliwości dzieci, nawet tych jeszcze nieczytających i niepiszących
 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


1 odpowiedź do “PLAN ZAJĘĆ 22.10 – 28.10.2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *