PLAN ZAJĘĆ 08.10 – 14.10.2018

PLAN ZAJĘĆ 08.10 – 14.10.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

8.X godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomagania ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

 

„My – dziewczyny!” – warsztaty dziewczeńskie

Zapraszamy dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na cykl 12 warsztatów wzmacniających poczucie własnej wartości i poszerzających horyzonty. Będziemy podejmować tematy związane z określaniem własnych potrzeb, szukaniem pasji, antydyskryminacyjne. Będzie czas na dyskusje, twórcze wyzwania, nowe doświadczenia, spotkania z ciekawymi dziewczynami i kobietami.
Uczestniczki będą miała wpływ na tematy warsztatów. W planie zajęcia inspirujące, twórcze, literackie oraz spotkania ze specjalistkami z różnych dziedzin.

Pierwsze spotkanie piątek 7.09 godz. 17-18.30 „Jakie jesteśmy?”

Pierwsze spotkanie posłuży przede wszystkim poznaniu się. Równocześnie chcemy zastanowić się jakie jesteśmy – my dziewczyny w 2018 roku? Co lubimy, za czym nie przepadamy, czy co chcemy robić. Postaramy się wspólnie stworzyć logo naszych warsztatów i powoli zaczniemy określić tematykę kolejnych warsztatów. Ułożymy listę naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób wspólnie zaczniemy i zaplanujemy naszą trzymiesięczną przygodę z warsztatami dziewczeńskimi.

Prowadząca: Małgorzata Bobrowska: jest referentką do spraw edukacji i koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. Prezeska Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej oraz działania na rzecz równouprawnienia.

Drugie spotkanie piątek 14.09 godz. 17-18.30 „Jesteśmy ważne!” – warsztat inspirujący .

Spróbujemy podczas ćwiczeń i zabaw grupowych i indywidualnych odpowiedzieć na pytania nastolatek: Co mnie wyróżnia od innych? Co jest dla mnie ważne w życiu codziennym? Jak chcę to realizować? Jakie mam prawa jako człowiek?
Wspólnie spróbujemy też stworzyć pierwsze teksty do broszurki dla dziewcząt, którą będziemy opracowywać przez kolejne tygodnie.
Prowadząca: Marianna Szymarek: filolożka, miłośniczka literatury i pisania, matka wielodzietna (w tym trzech dziewczyn), feministka

Temat – zostanie ustalony wspólnie z uczestniczkami.

Miejsce spotkań: Centrum Bukowska
Zapisy: m.bobrowska@mikuszewo.org i 504 73 41 42 (ograniczona liczba miejsc)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

Taniec kreatywny dla dzieci

Czy Twoje dziecko lubi pląsać i wyrażać się przez taniec?
Czy ruch taneczny (nieważne jaki typ tańca) jest ważnym elementem jego codzienności?
Na pewno przyjemność sprawią mu zajęcia Tańca Kreatywnego, które jednocześnie wspomagać będą jego rozwój!

Taniec kreatywny to technika pozwalająca na opanowywanie nowych umiejętności ruchowych i społecznych, pobudzająca wyobraźnię, sprzyjająca poszukiwaniu nowych rozwiązań w różnych dziedzinach i codziennym życiu. Taniec kreatywny oparty jest na ćwiczeniach improwizowanych i zadaniach ruchowych, a wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy, tańca i wspólnego odkrywania siebie w relacji z innymi. Zajęcia zachęcają do twórczego myślenia, usprawniają pamięć ruchową, dzięki czemu dziecko coraz lepiej może poruszać się w przestrzeni, lepiej czuje swoje ciało i rozumie jego relację z otoczeniem. Jest to podstawowa umiejętność, ważna z punktu widzenia komunikacji i poczucia wewnętrznej równowagi.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek!!! w wieku wczesnoszkolnym (ewentualnie zerówka)

termin: poniedziałki 17:30
koszt ok. 25 zł za zajęcia (dokładny koszt zależy od wybranej formy płatności)
zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE 24.09 (obowiązują zapisy)

 

Z dzieckiem w świat wartości

8.X godz. 18.00 „Z dzieckiem w świat wartości”

Wykład z ćwiczeniami na podstawie książki Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej, na temat zaspokajania potrzeb emocjonalnych dziecka i sztuki doboru lektur, aby pomagały dzieciom wzrastać w świecie wartości moralnych. Spotkanie dla rodziców, dziadków i nauczycieli, dla wszystkich, którym zależy, aby ich dzieci wyrosły na prawych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Bowiem mocny system wartości moralnych jest bardziej skuteczny w zapobieganiu złym zachowaniom niż surowa dyscyplina. Zaczniemy od szacunku, uczciwości, odpowiedzialności, odwagi i pokojowości.
Prowadzenie: Krystyna Adamczak – Koordynator Wojewódzki Fundacji Cała Polska czyta dzieciom. Członek Rady Literackiej Fundacji.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 25 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582
Nauczycielom wystawiamy zaświadczenia

 

spektakl Jeremi się ogarnia. LOL – godz. 18.00

Jeremi, Maciek i Dżordż, kumple z tej samej klasy, wolny czas spędzają grając i czatując w Internecie. Pewnego dnia, podczas eskapady on-line, Maciek przyznaje się, że wykryto u niego guza. Poważna choroba kolegi znacząco wpływa na dotychczasowe życie chłopców. Jeremi wraz z Dżordżem i koleżanką z wyższej klasy Sonią (wokalistką szkolnego zespołu) postanawia zorganizować koncert dedykowany choremu koledze. Czeka go jednak niełatwe zadanie. Musi nie tylko pokonać nieśmiałość w stosunku do dziewczyny oraz swoją niechęć do nawiązywania kontaktów międzyludzkich w realu, ale także wystąpić publicznie przed całą szkołą. Czego jednak nie robi się w imię przyjaźni.

Autor w swoim przesiąkniętym kabaretowością tekście, posługując się językiem stylizowanym na młodzieżowy slang, przedstawia współczesne problemy bliskie młodym ludziom, nie banalizując ich i nie bagatelizując.

Jeremi się ogarnia. LOL

Scena Wspólna,

8.10, godz. 18.00,

9.10 godz. 11.00

spektakl; dla widzów od 11 lat

Tekst: Szymon Jachimek

Reżyseria: Dorota Abbe

Muzyka: Grzegorz Mazoń

Scenografia i kostiumy: Grupa Mixer

Animacje: .wju

Materiały filmowe: Maciej Bronikowski

Materiały fotograficzne: Mateusz Matuszewski

Asystentura: Izabella Nowacka

Konsultacja wokalna: Karolina Supron

Konsultacja choreograficzna: Paulina Wycichowska

Głos z offu: Anna Langner

Występują: Julia Patan, Kinga Roszak, Nikodem Kaczmarek, Mateusz Jan Pluta, Michał Satława,Piotr Czekała

Produkcja: Izabella Nowacka, Wojciech Nowak

Dźwięk: Krzysztof Nowakowski

Światło: Maciej Fincel

Technika: Mateusz Matuszewski

Prawa autorskie do sztuki reprezentuje Agencja ADiT.

Tekst otrzymał pierwszą nagrodę w 27. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

Publikacja w 40. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

*Ceny biletów na spektakle:

18 zł – indywidualny
16 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

 

 

 

WTOREK

 

 

Warsztaty teatralne dla Dzieciaków – w CK „Dąbrówka”

Centrum Kultury Dąbrówka zaprasza na warsztaty teatralne prowadzone przez ASz.Teatr .
Jak co roku startujemy z nowymi pomysłąmi a Dzieciaki na pewno nie będa się nudzić.

Program warsztatów przygotowywany jest wg autorskich scenariuszy. Podczas zajęć odsłaniamy przed uczestnikami różnorodne formy teatru: teatr słowa, teatr cieni, teatr ruchu itp. Do dyspozycji młodych warsztatowców oddajemy rekwizyty i kostiumy teatralne. W czasie sezonu zajęć planowana jest realizacja przynajmniej dwóch spektakli.
Zakres zajęć obejmuje m.in.
‐ elementy gry aktorskiej ‐ etiudy zbiorowe i indywidualne ‐ zabawy teatralne, ćwiczenia ruchowe ‐ improwizacje, pantomima, happening ‐ praca nad tekstem, praca nad spektaklem
1. Zajęcia raz w tygodniu od PAŹDZIERNIKA 2018 do CZERWCA 2019
2. Trzy grupy wiekowe :

* Grupa najmłodsza 5-6 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 16.00-17.00
* Grupa średnia 7-11 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 17.15-18.15
* Grupa najstarsza / zaawansowana
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 18.30-20.00

3. Miejsce: Piątkowskie Centrum Kultury DĄBRÓWKA,
os. B. Chrobrego 120, Poznań
4. Koszt / 50 zł / miesięcznie

Zajęcia prowadzi: Anna Szymczak (reżyser ASZ.TEATRU )

Informacje Anna Szymczak 514 763 916 /https://www.facebook.com/aszteatr

ZAPISY 2 X 2018 na pierwszych zajęciach
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Anna Szymczak – scenarzystka i reżyser asz.teatru (dawnego Teatru mplusm) współzałożyciel Fundacji Tamitu i samego teatru.
Od lat działa na rzecz społeczności lokalnych, inicjując działania teatralne, warsztaty, spotkania integracyjne. Realizuje projekty w ramach
Centrum Warte Poznania, Senioralia, The September Concert, Poznan Slavic Fest, Madalina, inicjuje koncerty uczniów
szkół muzycznych, milongi w Amarancie, akcje charytatywne. Od 9 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci m.in. w PCK Dąbrówka, Edu-Arto na Naramowicach, w ODK Orbita, w Domu Tramwajarza, w szkołach i przedszkolach.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Joga dla dzieci

To zajęcia składające się z dwóch najważniejszych elementów jogi – stretchingu oraz wzmacniania, które pozwalają zadbać o prawidłową postawę ciała i zdrowy rozwój układu szkieletowo-mięśniowego. Aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci prowadzący wprowadza dzieci w świat wyobraźni, posługuje się metaforami i symbolami oraz wykorzystuje różne rekwizyty. Joga dla dzieci to zarówno zabawa, jak i nauka o własnym ciele, praca z oddechem i koncentracją, a także relaks i wyciszenie.

termin: środa 18:30
EDIT: w przypadku wielu zgłoszeń wskazujących na preferowaną wcześniejsza porę zajęć, istnieje możliwość utworzenia grupy w nowym terminie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku starszym przedszkolnym i szkolnym
koszt: 80 zł/miesiąc (karnet)

zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

 

spektakl SZTAMA – godz. 18.00

Grupa młodych pasjonatów teatru i działaczy LGBT nie dostaje dotacji na przedstawienie o wykluczeniu osób homoseksualnych, w związku z tym zwracają się z propozycją zrobienia spektaklu do ośrodka dla bezdomnych. Bezdomni, którzy przez większość swojego dotychczasowego życia byli traktowani jako obywatele drugiej  kategorii i stykali się z ludzkim uprzedzeniem oraz stereotypowym postrzeganiem ich, nagle muszą się skonfrontować z własnymi uprzedzeniami.

Skąd biorą się uprzedzenia? Czy jest możliwa zmiana sposobu myślenia, postrzegania świata? Ile to nas kosztuje? Czy wystarczy bliżej poznać to, czego się boimy, żeby lęk zniknął? I wreszcie – czy teatr może wpływać na rzeczywistość, czy może ją zmieniać?

Wikingowie to grupa teatralna stworzona cztery lata temu przez mieszkańców Ośrodka dla Bezdomnych w Szczepankowie. Opiekę artystyczną nad jej działalnością objęła Dorota Abbe, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Ich pierwszy spektakl – Powrót Wikingów opowiadał o kolejach losu ludzi bezdomnych, o ich marzeniach i planach, o różnych przyczynach bezdomności. Drugi spektakl – Nibylandia mówił o wychodzeniu z bezdomności.

Sztama to ich trzeci spektakl, wyprodukowany w ramach „Teatru powszechnego” – całorocznego, autorskiego projektu performatywnego realizowanego przez Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu od 2016 roku, złożonego z przedstawień tworzonych przez środowiska osób zagrożonych wykluczeniem ze względu na stan zdrowia czy status społeczny.

Premiera Sztamy odbyła się 30 września 2017 w CK Zamek.

Scena Wspólna, 10 października, godz. 11.00 i 18.00

Reżyseria: Dorota Abbe
Scenariusz: Dorota Abbe, Łukasz Kuźmiński
Scenografia, kostiumy: Paula Buczyńska
Występują:
Członkowie Grupy Teatralnej Wikingowie: Leszek Noster, Leszek Furmanek, Zbigniew Krakowski, Dariusz Baumann
Absolwenci studia aktorskiego STA: Julia Patan, Kinga Roszak, Piotr Czekała, Mateusz Pluta

Po spektaklu dyskusję poprowadzi Krzysztof Cicheński.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

*Ceny biletów na spektakle:

18 zł – indywidualny
16 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Poznajmy się! Zlot „spacerówkowych” rodziców:)

„Poznańska Spacerowka” to projekt, którego rozwój nie byłby możliwy bez wsparcia sympatycznych rodziców z Poznania i okolic. Nadszedł moment, aby się poznać, wymienić doświadczeniami i po prostu… miło spędzić czas:). Zapraszam do Inkubator Kultury – Pireus – posiedźmy razem na dywanie, wśród zabawek, przy herbacie/kawie i domowym cieście. Nasze spotkanie będzie miało mało formalny charakter – na tę chwilę nie planuję szczególnych atrakcji, warsztatów, choć może się to kiedyś zmieni… kto wie;).
Dajcie znać w prywatnej wiadomości na Facebooku lub wysyłając maila na adres: kontakt@poznanskaspacerowka.pl, czy i w jakim gronie planujcie się pojawić.

Możecie swobodnie przyjechać z dzieckiem w wózku – raczej nie powinno być problemów z miejscem. W lokalu jest też oczywiście przewijak:).

Gdzie: Inkubator Kultury – Pireus, ul. Głogowska 35
Kiedy: 11.10.2018 r. (czwartek), godz. 17.30
Za ile: bezpłatne:)

Zwierzęta, które zniknęły

11.X godz. 16.30 Zwierzęta, które zniknęły.

Czy zdarzyło Wam się kiedyś pływać z ichtiostegą? Uciekać przed ceratozaurem? Albo chociaż podziwiać owiraptora? Nam też nie. Musielibyśmy być o kilkaset milionów lat starsi. Te zwierzęta zniknęły już z naszej planety, ale na szczęście pozostawiły po sobie pewne ślady. Odkryjmy je razem, korzystając z pomocy paleontologa! Dowiemy się kto jest winny zagłady ptaka dodo? Czy wilk straszny naprawdę był straszny? Poznamy dawne płazy, gady, ryby, owady i ssaki.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

 

PIĄTEK

 

 

Oficjalne otwarcie Wytwórni Bakcyl

Panie i Panowie,
Otwieramy się!

Zapraszamy Was na oficjalne otwarcie pracowni:
– w piątek 12 października w godzinach 18-21
– w sobotę 13 października od 12 do 18.
O planowanych atrakcjach napiszemy niebawem.

Wytwórnia Bakcyl to nowa pracownia ceramiczna w Poznaniu – miejsce twórczej pracy, sklep i galeria autorska w jednym. Prowadzimy warsztaty pracy w glinie, kursy ceramiczne i spotkania z twórcami.
Połknęłyśmy bakcyla i wytwarzamy.
Tutaj znajdziesz unikatowe naczynia na nowoczesny stół, ceramiczną rzeźbę do wyjątkowego wnętrza.

Pracownia powstała na Łazarzu w ramach miejskiego konkursu „Otwarta Strefa Kultury Łazarz”. Inicjatywa została objęta patronatem Urzędu Miasta Poznania, Inkubatora Kultury Pireus oraz Otwartej Strefy Kultury Łazarz.

 

Jazz dla dzieci 2,5-3 lat !

Jazz dance styl tańca zapoczątkowany na przełomie XIX i XX wieku, przez afrykańców. Jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni. Podstawą są w nim jedynie dwa elementy: rytm i policentryzm. Jest to trudna technika tańca, wymagająca rozciągniętego ciała i siły.

Jest to idealny taniec by dziecko mogło swobodnie się rozwinąć i w odpowiedni sposób wykorzystać duży zasób energii który w tym wieku z pewnością ma go w nadmiernym zapasie! 😉

W naszym klubie tańca stawiamy na małe grupy żebyśmy do każdego dziecka mogli podejść w sposób indywidualny.

Zapisy: kontakt@discofoxpoznan.pl 729416049

Można dołączyć do grup od:

Piątek od 21.09 o godzinie 16:00 do 17:00

Start obu grup od 15.09.2018

W grafiku oprócz kursów tańca dla dzieci dostępne również kursy tańca dla dorosłych oraz balet dla dorosłych:

http://discofoxpoznan.pl/grafik-zajecia-tanca-poznan/

Tańce dla dzieci Poznań – Cennik
100 zł ( 4 zajęcia , 1 raz w tygodniu)

Przy zapisie na tańce dla dzieci obowiązkowa zaliczka 30 zł/ 1 x w tygodniu-4 zajęcia w miesiącu/ 100zł/

Zapisy w recepcji czynna od 13 do 22 lub telefonicznie 729416049

Uwaga: Lekcje tańca dla dzieci w nowych salach na trasie PST w Galerii Pestka w Poznaniu.

 

Warsztaty sensoryczne z grupą Reggeton (wiek dzieci 4-8 lat)

Ze względu na dużą ilość zapytań rozszerzamy naszą ofertę zajęć sensorycznych o dzieci w wieku 4-8 lat.

Zajęcia będą prowadzone przez Sonię i Szymona z teamu Reggeton.

Warsztaty to idealna propozycja dla wszystkich dzieci ciekawych świata, które nie lubią nudy.

Podczas zajęć dzieciaki samodzielnie wykonają niesamowite eksperymenty oraz doświadczenia. Zajmą się rozwiązaniem fascynujących zagadek oraz szyfrów. Każde zajęcia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. Laboratorium perfum i mydełek, zagadki Sherlocka Holmesa, Starcie Tytanów, Mali Artyści, tworzenie biżuterii.. to tylko niektóre z naszych propozycji.

Nauczymy dzieci poszerzania ich kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, a to wszystko w formie świetnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Szczegóły organizacyjne;
– termin: każdy piątek, 16:00
– czas trwania: 90 min.
– cena: 40 PLN / dziecko, rodzeństwo 35 PLN
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Kociambry ze Starego Miasta – czytando nr 3

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami na kocie warsztaty!

Poznaliśmy już kota Felka w otoczeniu innych – dzikich – kotów. Ostatnio do swojego królestwa zaprosił nas sam Bobik. Tym razem czas na dalszą nieco wędrówkę, na sawannę, gdzie na wyniosłej skale leży prawdziwy Król Zwierząt, Kot nad Kotami – LEW. Czy mała Myszka może stać się tak samo odważna, jak on?

„Mysz, która chciała być lwem”, Rachel Bright
Ilustracje: Jim Field
Wydawnictwo Zielona Sowa

Z A P R A S Z A M Y !!!

KIEDY? Sobota, 13 października, 10:30 – 12:00
GDZIE? Cmok, Poznań ul. Piekary 6
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania.

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” realizowany jest dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto.

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Katarzyna Olbrycht

#poznanwspiera

 

Kamishibai : Teatr ilustracji dla dzieci : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z wywodzącą się z Japonii sztuką opowiadania – kamishibai. Ten niezwykły teatr ilustracji łączy w sobie potencjał literatury, słowa mówionego i żywiołu teatralnego. Umożliwia bezpośredni kontakt z widzami, którzy poprzez dialog z animatorem, współtworzą spektakl.

Łącznie odbędą się 4 spotkania na przełomie wrzesień-listopad 2018 w Schronie Kultury Europa. Zaprezentujemy widzom spektakle oparte na tradycyjnych legendach polskich oraz pochodzących z odległych krajów. Spotkania będą trwały około 90 minut. Po każdym z przedstawień zaprosimy uczestników na warsztaty plastyczne inspirowane daną opowieścią oraz tradycyjnym rzemiosłem charakterystycznym dla kultury, z której się wywodzi.

Zajęcia poprowadzą: Maria Ratajczak, Urszula Ziober, Maria Szczycińska

Terminy najbliższych spotkań:
– 13.10.2018, g. 11:00
– 27.10.2018, g. 11:00
– 10.11.2018, g. 11:00

CIL „WIL.DA.SIĘ”
KAMISHIBAI W SKE
TEATR ILUSTRACJI DLA DZIECI
29 IX, 13 X, 27 X, 10 XI 2018, g. 11:00-12:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY: warsztaty@zielonagrupa.pl

NIE.DA.SIĘ? WIL.DA.SIĘ!

Kamishibai w Schronie Kultury Europa jest dofinansowany w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

STREFA ZABAWY „Jestem artystą”

Zapraszamy na warsztaty dla dzieci w wieku 3-5 lat mające za zadanie rozbudzić wyobraźnię oraz pomóc rozwinąć zdolności manualne.
Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.
prowadzenie: Blanka Rylewicz.

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 30 zł rodzic 25 zł dziecko, kolejne dziecko 20 zł, kolejny rodzic 30zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Hawajskie spotkania na Łazarzu

Hawajskie spotkania na Łazarzu

To cykl 4 warsztatów dla mieszkańców Łazarza. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 7 roku życia oraz dorośli. Mile widziane są rodziny.

W programie nauka tańców hula, nauka pieśni mele oraz działania plastyczne oparte na hawajskiej kulturze i jej motywach, między innymi tworzenie masek totemicznych Tiki i odlewów gipsowych tradycyjnych motywów hawajskich.

Na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Nie trzeba brać
udziału we wszystkich zajęciach.

Terminy warsztatów:

22.09 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 W harmonii z naturą – początki tańca hula

06.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Przebudzenie wewnętrznego ognia

13.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Żywioł ziemii

10.11 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Kwiaty lehua

Zapisy odbywają się drogą mailową oraz telefonicznie,
mail: hawajski.lazarz@gmail.com
tel: 604 41 77 95

Inicjatywa oddolna grupy nieformalnej wsparta przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty” realizującej projekt Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

 

Koncert Pożegnanie lata – dla dzieci i rodziców w każdym wieku


Tym razem jest to koncert o koncert o tematyce jesiennej. Przy akompaniamencie szelestu liści i kropel deszczu zagramy dla Państwa na instrumentach smyczkowych. Zainspirowani tą wyjątkową porą roku prócz miłej dla ucha muzyki przygotowaliśmy zabawy jesienne oraz tańce.

Podczas koncertu dzieci będą miały możliwość aktywnego słuchania muzyki instrumentalnej na żywo, poznania instrumentów smyczkowych oraz spróbowania gry na nich.

Co daje Nam MUZYKA ?
♫ Stymulacja poprzez muzykę, która wspomaga harmonijny rozwój.
♫ Rozwijanie zdolności komunikacyjnych.
♫ Dłuższa koncentracja uwagi.
♫ Koordynacja swojego ciała przy pracy z muzyką.
♫ Rozwój zdolności muzycznych i kształcenie języka muzycznego.

Szczegóły organizacyjne:
– termin: 13 października 2018 r.
– start: 10:30
– czas trwania: 45 minut
– cena biletu to 35 PLN za dziecko, rodzeństwo 17 PLN. Trzeci brat lub siostra bezpłatnie,
– prosimy o wcześniejsze zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

Jest to koncert zorganizowany z myślą o najmłodszych melomanach, jednak serdecznie zapraszamy dzieci i opiekunów w każdym wieku.

 

Z klocków: Mania kolekcjonowania – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Jak wygląda pałac, co się w nim znajduje i kto może w nim zamieszkać? Przekonamy się poznając opowieść o nietypowym poznańskim pałacu. Oczywiście, czeka nas również wyzwanie konstruktorskie!

 

Informacje praktyczne

Termin: 13 października 2018 r. godz. 10:15

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat

Czas trwania: ok. 120 min.

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt:  bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

 

Muzealna Akademia Dziecięca // warsztaty dla dzieci // zapisy

Muzealna Akademia Dziecięca to spotkania, których celem jest oswojenie małego widza z przestrzenią galerii oraz zmierzenie się z niebanalnymi tematami i zagadkami, które zamieniają wizytę w muzeum w niepowtarzalną przygodę.

Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Tematy i terminy zajęć:

13.10.2018 • Przygoda II – Góry, łąki, morze, las – na wycieczkę przyszedł czas
Tropem muzealnych pejzaży.

17.11.2018 • Przygoda III – A co to znaczy niepodległa?
Świętujemy 100-lecie niepodległości, zamieniając się w postaci z przeszłości.
Wielkopolskie Muzeum Wojskowe.

8.12.2018 • Przygoda IV – Akademia świąteczna
Dzień dzielenia się z innymi, a w nim święty uśmiechnięty.

12.01.2019 • Przygoda V – Rówieśnicy z innych wymiarów
Śladami muzealnych przyjaciół.

9.02.2019 • Przygoda VI – Legendy poznańskiego ratusza
Wędrówka od piwnic po strych renesansowej budowli.
Muzeum Historii Miasta Poznania w Ratuszu.

16.03.2019 • Przygoda VII – Piękno i sztuka – co to takiego?
Filozofowanie dla najmłodszych.

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

11.05.2019 • Przygoda IX – Muzealny Piotruś
Gra w karty z dwunastoma obrazami w tle.

8.06.2018 • Przygoda X – Muzealni Tropiciele
Turniej rodzinny.

Prowadzenie: Paulina Broniewska, Dział Edukacji MNP

Więcej informacji na temat cyklu znaleźć mozna pod linkiem: http://www.mnp.art.pl/edukacja/dzieci/muzealna-akademia-dziecieca/

 

TWORZYMY – Zajęcia dla dzieci 3-6 letnich.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

Chińskie warsztaty dla dzieci w CMOKU

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć w CMOKU coś o Chinach 🙂
Dlatego już od września zapraszamy dzieci na cykliczne zajęcia przybliżające kulturę i język chiński.

Chińskie warsztaty to doskonały pomysł na konstruktywne i ciekawe spędzanie sobotniego przedpołudnia. Nauka języka chińskiego zaowocuje nie tylko oryginalną umiejętnością, ale również, dzięki kreatywnemu i aktywnemu charakterowi zajęć, zachęci do poznawania świata. Warsztaty składają się z wielu aspektów nauki przez zabawę. Program zajęć przygotowany jest tak, aby poprzez gry, zabawy, taniec i rymowanki – piosenki nauczyć uczestników komunikowania się w języku chińskim, a elementy arts and crafts manualnie przybliżą kulturę i zwyczaje Państwa Środka.

Zajęcia poprowadzi Kasia Marcinkowska – magister kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalizacji Azja Wschodnia i Południowa. Praktyk w nauczaniu języków obcych dzieci i młodzieży. Dwa lata spędzone w Chinach zaowocowały nauką żywego języka oraz certyfikatem. Kasia używa języka chińskiego codziennie, współpracując ze szkołami i centrami językowymi oraz przedszkolami w Chinach, a także nawiązując kontakty z indywidualnymi uczniami. Pasję do pracy z dziećmi odkryła właśnie przy okazji nauczania języka angielskiego w Chinach i od tego czasu realizuje się w tej roli angażując się w najróżniejsze projekty związane z edukacją i zachęcaniem dzieci do poznawania świata.

Warsztaty będą się odbywać w co drugą sobotę, dla dwóch grup wiekowych: 5-7 lat (start o 10:00), oraz 7-12 lat (start o 11:15).

Grupy będą liczyć maksymalnie 10 osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Przyjmujemy wyłącznie zapisy na całe półrocze (do grudnia włącznie) / możliwa płatność w dwóch ratach. Przy zapłacie z góry za cały rok (do maja włącznie) jedne zajęcia gratis.

Zapisy:
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

Do zobaczenia, CMOK 🙂

 

SOBOTNIE BAJDURKI – Pyzula

No to zaczynamy!

„Sobotnie Bajdurki” znowu zamieszkają na naszej scenie. A zaczniemy od  „PYZULI” – to historia opowiedziana przez wspaniałe poznańskie  TeatRyle.  Poczytajcie i przyjdźcie, naprawdę warto ?

Jeżeli myślą Państwo, że przedmioty codziennego użytku mogą służyć jedynie do przyrządzania potraw, to koniecznie muszą Państwo obejrzeć nasze przedstawienie! W rękach naszych aktorek zwyczajny lejek, wałek do ciasta, czy też forma do pieczenia, całkowicie zmieniają swoją dotychczasową rolę i stają się postaciami z bajki.

Ulepioną przez gospodynię tradycyjną polską kluskę – PYZĘ – ogarnia pasja podróżowania. Droga prowadzi ją przez całą Polskę – od Mazowsza po Tatry. Razem z Pyzą spotykamy Króla Popiela, jego myszy, Górali, Krakowianki i wiele innych postaci powstałych z ruchomych wycinanek, czy też desek do krojenia. Spektakl przybliża dzieciom tradycyjne ludowe piosenki m.in.:”Gęś wodą”, „W murowanej piwnicy”, „Kukułeczkę”, oraz tańce: krakowiaki, oberki i kujawiaki.

Spektakl dla dzieci od 3 lat.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (w dniu spektaklu).

Koszt biletów zarezerwowanych wcześniej a odebranych dopiero w dniu spektaklu również wynosi 20 zł.

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

 

 

NIEDZIELA

Naturalion dookoła świata

“Naturalion dookoła świata” to kontynuacja emocjonujących widowisk baletowo-akrobatyczno-operowych “Naturalion” oraz “Naturalion ku Słońcu”, które do tej pory zobaczyło już w sumie kilkanaście tysięcy widzów zgromadzonych na widowni Teatru Cortiqué w Poznaniu. Te sceniczne opowieści zostały stworzone przez duet poznańskich twórców – Anną Niedźwiedź (reżyser) i Gabriela Kaczmarka (kompozytor) i w czerwcu 2018 podczas I Festiwalu Bajek zyskały kontynuację w postaci spektaklu “Naturalion dookoła Świata”.

Podczas spektaklu widzowie udadzą się w podróż po przyrodniczych krajobrazach wiedzeni hipnotyzującym śpiewem Indian. Odwiedzą deszczowy las, mokradła, sawannę, las bambusowy, a nawet dotrą pod wodę. W każdej z tych krain spotkają wyjątkowe postaci inspirowane światem przyrody – m.in. Papugi, Kolibry, Małpki, Modliszki, Tukany, Zebry, Białe Tygrys, Foki. Część z tych zwierząt opowie zgromadzonej publiczności językiem zapadających w pamięć melodii i śpiewu o swoich relacjach z człowiekiem, z których najbardziej przejmująca z pewnością będzie historia Misia Wargacza, który część życia spędził w cyrku, więc teraz ostrzega inne zwierzęta przed zaufaniem człowiekowi.

Spektakl zrealizowany w charakterystycznej dla Teatru Cortiqué bajkowej konwencji – ręcznie wykonywane kostiumy, barwne charakteryzacje czy niecodzienne rekwizyty zachwycą widzów, którzy spektakl będą mogli oglądać na wyjątkowej, otwartej na publiczność z trzech stron, scenie. Autorska muzyka Gabriela Kaczmarka dopełni całości i swoim rytmem oraz wyrazistą melodią podkreśli sceniczne choreografie. W spektaklu wystąpią najmłodsi uczniowie Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź oraz Niepublicznej Sztuki Tańca u boku zawodowych wykonawców.

Bilety (w cenie od 15zł do 35zł) dostępne na: https://szkolabaletowa.bilety24.pl/

 

Książeczka Bajeczka. Spektakl Studia Teatralnego BLUM

Spektakl będzie wspaniałą okazją do pierwszej wizyty w teatrze. Poprzez dźwięk i formę plastyczną aktorzy oddziaływać będą na emocjonalność, wyobraźnię i naturalną wrażliwość najmłodszych widzów.

Co to jest bajka? Gdzie jest ukryta? Jak ona wygląda? Przedmiot, jakim jest książka wydaje się być znakomitym miejscem do twórczych poszukiwań i niezwykłych odkryć. Tu zawsze zdarzyć może się coś zaskakującego kolorem, kształtem, dźwiękiem.

Dajcie ponieść się wyobraźni i wyruszcie wraz ze Studiem Teatralnym Blum w tę teatralną podróż.

Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Pawłowska i Lucyna Winkel, Studio Teatralne BLUM
Opieka plastyczna: Agata Michowska
Występuje: Lucyna Winkel

 

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – październik

Uwaga uwaga! Zbieramy pieniądze na kontynuowanie Spotkań w takiej formie jak do teraz. Dorzuć się na: https://pomagam.pl/kuglarze

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin w październikowe niedziele w godzinach 12:00-14:00

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *