PLAN ZAJĘĆ 01.10 – 07.10.2018

PLAN ZAJĘĆ 01.10 – 07.10.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1-3 lat

Serdecznie zapraszamy rodziców z małymi dziećmi do zapoznania się z pedagogiką waldorfską. W czasie spotkań dzieci będą miały okazję w przyjaznych warunkach (wraz z rodzicem) zobaczyć i poczuć atmosferę naszego przedszkola. Będą mogły bawić się swobodnie w otoczeniu zabawek z naturalnych materiałów, poznać korowody i zabawy paluszkowe, zjeść ciepłą zupę. Zajęcia poprowadzi Joanna Jakubowska.

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 15:15-16:30. Rozpoczynamy od 1 października 2018 roku.
Wstęp na zajęcia po wykupieniu cegiełki na rzecz przedszkola w wysokości 10,00.

Ze względu na ograniczona liczbę miejsc, chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać każdorazowo mailem na adres przedszkole@lipowaalejka.pl, najpóźniej do piątku poprzedzającego zajęcia do godz. 13:00

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

1.X godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomagania ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

„My – dziewczyny!” – warsztaty dziewczeńskie

Zapraszamy dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na cykl 12 warsztatów wzmacniających poczucie własnej wartości i poszerzających horyzonty. Będziemy podejmować tematy związane z określaniem własnych potrzeb, szukaniem pasji, antydyskryminacyjne. Będzie czas na dyskusje, twórcze wyzwania, nowe doświadczenia, spotkania z ciekawymi dziewczynami i kobietami.
Uczestniczki będą miała wpływ na tematy warsztatów. W planie zajęcia inspirujące, twórcze, literackie oraz spotkania ze specjalistkami z różnych dziedzin.

Pierwsze spotkanie piątek 7.09 godz. 17-18.30 „Jakie jesteśmy?”

Pierwsze spotkanie posłuży przede wszystkim poznaniu się. Równocześnie chcemy zastanowić się jakie jesteśmy – my dziewczyny w 2018 roku? Co lubimy, za czym nie przepadamy, czy co chcemy robić. Postaramy się wspólnie stworzyć logo naszych warsztatów i powoli zaczniemy określić tematykę kolejnych warsztatów. Ułożymy listę naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób wspólnie zaczniemy i zaplanujemy naszą trzymiesięczną przygodę z warsztatami dziewczeńskimi.

Prowadząca: Małgorzata Bobrowska: jest referentką do spraw edukacji i koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. Prezeska Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej oraz działania na rzecz równouprawnienia.

Drugie spotkanie piątek 14.09 godz. 17-18.30 „Jesteśmy ważne!” – warsztat inspirujący .

Spróbujemy podczas ćwiczeń i zabaw grupowych i indywidualnych odpowiedzieć na pytania nastolatek: Co mnie wyróżnia od innych? Co jest dla mnie ważne w życiu codziennym? Jak chcę to realizować? Jakie mam prawa jako człowiek?
Wspólnie spróbujemy też stworzyć pierwsze teksty do broszurki dla dziewcząt, którą będziemy opracowywać przez kolejne tygodnie.
Prowadząca: Marianna Szymarek: filolożka, miłośniczka literatury i pisania, matka wielodzietna (w tym trzech dziewczyn), feministka

Temat – zostanie ustalony wspólnie z uczestniczkami.

Miejsce spotkań: Centrum Bukowska
Zapisy: m.bobrowska@mikuszewo.org i 504 73 41 42 (ograniczona liczba miejsc)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

Taniec kreatywny dla dzieci

Czy Twoje dziecko lubi pląsać i wyrażać się przez taniec?
Czy ruch taneczny (nieważne jaki typ tańca) jest ważnym elementem jego codzienności?
Na pewno przyjemność sprawią mu zajęcia Tańca Kreatywnego, które jednocześnie wspomagać będą jego rozwój!

Taniec kreatywny to technika pozwalająca na opanowywanie nowych umiejętności ruchowych i społecznych, pobudzająca wyobraźnię, sprzyjająca poszukiwaniu nowych rozwiązań w różnych dziedzinach i codziennym życiu. Taniec kreatywny oparty jest na ćwiczeniach improwizowanych i zadaniach ruchowych, a wszystko to odbywa się w atmosferze zabawy, tańca i wspólnego odkrywania siebie w relacji z innymi. Zajęcia zachęcają do twórczego myślenia, usprawniają pamięć ruchową, dzięki czemu dziecko coraz lepiej może poruszać się w przestrzeni, lepiej czuje swoje ciało i rozumie jego relację z otoczeniem. Jest to podstawowa umiejętność, ważna z punktu widzenia komunikacji i poczucia wewnętrznej równowagi.

Zajęcia przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek!!! w wieku wczesnoszkolnym (ewentualnie zerówka)

termin: poniedziałki 17:30
koszt ok. 25 zł za zajęcia (dokładny koszt zależy od wybranej formy płatności)
zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

BEZPŁATNE ZAJĘCIA POKAZOWE 24.09 (obowiązują zapisy)

 

 

 

WTOREK

 

 

Warsztaty teatralne dla Dzieciaków – w CK „Dąbrówka”

Centrum Kultury Dąbrówka zaprasza na warsztaty teatralne prowadzone przez ASz.Teatr .
Jak co roku startujemy z nowymi pomysłąmi a Dzieciaki na pewno nie będa się nudzić.

Program warsztatów przygotowywany jest wg autorskich scenariuszy. Podczas zajęć odsłaniamy przed uczestnikami różnorodne formy teatru: teatr słowa, teatr cieni, teatr ruchu itp. Do dyspozycji młodych warsztatowców oddajemy rekwizyty i kostiumy teatralne. W czasie sezonu zajęć planowana jest realizacja przynajmniej dwóch spektakli.
Zakres zajęć obejmuje m.in.
‐ elementy gry aktorskiej ‐ etiudy zbiorowe i indywidualne ‐ zabawy teatralne, ćwiczenia ruchowe ‐ improwizacje, pantomima, happening ‐ praca nad tekstem, praca nad spektaklem
1. Zajęcia raz w tygodniu od PAŹDZIERNIKA 2018 do CZERWCA 2019
2. Trzy grupy wiekowe :

* Grupa najmłodsza 5-6 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 16.00-17.00
* Grupa średnia 7-11 lat
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 17.15-18.15
* Grupa najstarsza / zaawansowana
PIERWSZE ZAJĘCIA 2 X godz. 18.30-20.00

3. Miejsce: Piątkowskie Centrum Kultury DĄBRÓWKA,
os. B. Chrobrego 120, Poznań
4. Koszt / 50 zł / miesięcznie

Zajęcia prowadzi: Anna Szymczak (reżyser ASZ.TEATRU )

Informacje Anna Szymczak 514 763 916 /https://www.facebook.com/aszteatr

ZAPISY 2 X 2018 na pierwszych zajęciach
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>
Anna Szymczak – scenarzystka i reżyser asz.teatru (dawnego Teatru mplusm) współzałożyciel Fundacji Tamitu i samego teatru.
Od lat działa na rzecz społeczności lokalnych, inicjując działania teatralne, warsztaty, spotkania integracyjne. Realizuje projekty w ramach
Centrum Warte Poznania, Senioralia, The September Concert, Poznan Slavic Fest, Madalina, inicjuje koncerty uczniów
szkół muzycznych, milongi w Amarancie, akcje charytatywne. Od 9 lat prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci m.in. w PCK Dąbrówka, Edu-Arto na Naramowicach, w ODK Orbita, w Domu Tramwajarza, w szkołach i przedszkolach.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Małe Psoty: Wyspa małych odkrywców – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 12-24 miesiące

Poszukiwacze skarbów wyruszają w podróż między piaski, ziemię i błoto. Będzie nieZIEMSKO, będzie… brudno. Każdy odkrywca opuści wyspę ze zdobyczą.

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 12-24 miesiące; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie

Termin: 3 października o godz. 10:00 i 11:30;

Czas trwania: ok. 45 min.

Koszt: bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

Szczegółowe informacje o zajęciach pod nr tel. 61 647 7625.

Zajęcia są powtórzeniem cyklu, który odbywał się w okresie maj-czerwiec 2018. Zachęcamy do zapisywania się osoby, które jeszcze nie brały udziału w zajęciach.

 

Kulturalne warsztaty zielarskie

Ogród Szeląg zaprasza na Kulturalne zbieranie i suszenie ziół.

Dzień 1 to spacer ziołowy i zbieranie ziół, które zostaną wykorzystane w dniu drugim. Poznacie tajniki zbierania ziół i dobrego ich suszenia.. Zadecydujecie czy chcecie suszyć zioła na płasko czy przestrzenie aby w dniu drugim wykonać z nich odpowiednie kompozycje

Dzień 2 to układanie kompozycji z wysuszonych ziół i podstawy kompozycji. Piękne bukiety na jesienne słoty lub ziołowe obrazy.
W tle historia Szeląga i krótkie opowieści kulturalne podczas degustacji herbatki z własnoręcznie uzbieranych ziół.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
? Zapisy na ziolowespacery@gmail.com. W treści wiadomości wpiszcie: Imię, nazwisko i nr telefonu
? Maksymalna ilość osób: 12

UWAGA: Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Joga dla dzieci

To zajęcia składające się z dwóch najważniejszych elementów jogi – stretchingu oraz wzmacniania, które pozwalają zadbać o prawidłową postawę ciała i zdrowy rozwój układu szkieletowo-mięśniowego. Aby zajęcia były atrakcyjne dla dzieci prowadzący wprowadza dzieci w świat wyobraźni, posługuje się metaforami i symbolami oraz wykorzystuje różne rekwizyty. Joga dla dzieci to zarówno zabawa, jak i nauka o własnym ciele, praca z oddechem i koncentracją, a także relaks i wyciszenie.

termin: środa 18:30
EDIT: w przypadku wielu zgłoszeń wskazujących na preferowaną wcześniejsza porę zajęć, istnieje możliwość utworzenia grupy w nowym terminie.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku starszym przedszkolnym i szkolnym
koszt: 80 zł/miesiąc (karnet)

zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

 

x

 

 

PIĄTEK

 

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci w wieku 6 mcy – 3 lata …
Jeśli macie wolne piątkowe popołudnia……
Jeśli chcecie odkryć nowe, interesujące miejsca….
Jeśli nie możecie uczestniczyć w naszych stałych grupach lub czekacie na miejsce w swojej wymarzonej grupie… mamy dla Was nową propozycję:
W każdy piątek od 15:30 do 18:00 możecie pobawić się swobodnie na naszej sali tematycznej. Co tydzień inny temat, co tydzień inne aktywizatory i wyzwania dla dzieci – o tym, co w danym tygodniu, dowiecie się ze zmienionej fotografii wydarzenia. To nie są zajęcia, ale w pierwszej godzinie Agnieszka Zbrożek-Gólska będzie dla Was nieco moderować zabawę, a przez cały czas Alicja Majewska będzie Was serdecznie wspierać organizacyjnie, poczęstuje kawą czy herbatą (w cenie) albo potrzyma czy zabawi dziecko, w razie takiej potrzeby.
Do piątkowej zabawy możecie dołączyć w dowolnym momencie i zostać jak długo chcecie (15:30-18:00), naturalnie pod warunkiem wolnych miejsc – dlatego obowiązują zapisy. Płatności mają charakter jednorazowych. Obowiązuje obuwie zmienne i zalecamy wygodny, nie krępujący swobody ruchów strój.

DLA KOGO: dzieci od 6 msc do 3 lat, z opiekunem
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00
ZA ILE: 25 zł płatne PRZED piątkiem, przelewem na konto Warsztatów Agaty (dane do przelewu znajdziecie na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt)
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl lub tel. 883 908 901
ZAPRASZAMY!

 

 

 

Jazz dla dzieci 2,5-3 lat !

Jazz dance styl tańca zapoczątkowany na przełomie XIX i XX wieku, przez afrykańców. Jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni. Podstawą są w nim jedynie dwa elementy: rytm i policentryzm. Jest to trudna technika tańca, wymagająca rozciągniętego ciała i siły.

Jest to idealny taniec by dziecko mogło swobodnie się rozwinąć i w odpowiedni sposób wykorzystać duży zasób energii który w tym wieku z pewnością ma go w nadmiernym zapasie! 😉

W naszym klubie tańca stawiamy na małe grupy żebyśmy do każdego dziecka mogli podejść w sposób indywidualny.

Zapisy: kontakt@discofoxpoznan.pl 729416049

Można dołączyć do grup od:

Piątek od 21.09 o godzinie 16:00 do 17:00

Start obu grup od 15.09.2018

W grafiku oprócz kursów tańca dla dzieci dostępne również kursy tańca dla dorosłych oraz balet dla dorosłych:

http://discofoxpoznan.pl/grafik-zajecia-tanca-poznan/

Tańce dla dzieci Poznań – Cennik
100 zł ( 4 zajęcia , 1 raz w tygodniu)

Przy zapisie na tańce dla dzieci obowiązkowa zaliczka 30 zł/ 1 x w tygodniu-4 zajęcia w miesiącu/ 100zł/

Zapisy w recepcji czynna od 13 do 22 lub telefonicznie 729416049

Uwaga: Lekcje tańca dla dzieci w nowych salach na trasie PST w Galerii Pestka w Poznaniu.

 

Warsztaty sensoryczne z grupą Reggeton (wiek dzieci 4-8 lat)

Ze względu na dużą ilość zapytań rozszerzamy naszą ofertę zajęć sensorycznych o dzieci w wieku 4-8 lat.

Zajęcia będą prowadzone przez Sonię i Szymona z teamu Reggeton.

Warsztaty to idealna propozycja dla wszystkich dzieci ciekawych świata, które nie lubią nudy.

Podczas zajęć dzieciaki samodzielnie wykonają niesamowite eksperymenty oraz doświadczenia. Zajmą się rozwiązaniem fascynujących zagadek oraz szyfrów. Każde zajęcia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. Laboratorium perfum i mydełek, zagadki Sherlocka Holmesa, Starcie Tytanów, Mali Artyści, tworzenie biżuterii.. to tylko niektóre z naszych propozycji.

Nauczymy dzieci poszerzania ich kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, a to wszystko w formie świetnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Szczegóły organizacyjne;
– termin: każdy piątek, 16:00
– czas trwania: 90 min.
– cena: 40 PLN / dziecko, rodzeństwo 35 PLN
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Dzieciaki na Piętrze / jesień 2018

DZIECIAKI NA PIĘTRZE
sezon jesienny 2018

Dzieciaki na Piętrze stały się ulubionym punktem programu poznańskiej Sceny na Piętrze. Przedstawienia i warsztaty pokochały nie tylko dzieci, ale również ich rodzice.
Co tym razem dla Was przygotowaliśmy?

W programie jesiennym znajdą się aż trzy premiery. Dzieciaki będą miały okazję spotkać kultowych bohaterów takich jak Niedźwiedź i Masza czy Reksio. Nie zabraknie również warsztatów i spotkań artystycznych.

WARSZTATY, Galeria Oko/Ucho, g. 15.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują tylko dla dzieci)
SPEKTAKLE, Scena na Piętrze, g. 16.00, bilety 10 zł (bilety obowiązują dla dzieci i opiekunów)

PROGRAM PAŹDZIERNIKOWY:

SPEKTAKL 06.10.2018
godz.16:00
„Niedźwiedź i Masza”
Państwowy Teatr Lalki „Tęcza” ze Słupska
„Niedźwiedź i Masza – czyli gdzie moja kasza?” Zastanawialiście się kiedyś jak wyglądało pierwsze spotkanie Maszy z Niedźwiedziem? Opowiemy Wam tę historię.
Teatr Lalki „Tęcza” sięga do źródeł, czyli do rosyjskich baśni, na podstawie których tekst opracowała Marta Guśniowska.

Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Michał Tramer
Scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
Muzyka: Tomasz Giczewski
Obsada: Joanna Stoike-Stempkowska, Ilona Zaremba, Maciej Gierłowski, Mikołaj Prynkiewicz
Inspicjent: Marek Huczyk
Światło i dźwięk: Robert Ochociński
Obsługa tech.: Sebastian Moczulski

WARSZTATY 06.10.2018
godz.15:00
„LAS W SŁOIKU”
MAŁGORZATA FABIAN warsztaty florystyczne
Marzyliście kiedyś o swoim kawałku lasu? Miło będzie wracać do domu, w którym pachnie lasem, prawda? Zapraszamy na warsztaty, podczas których dzieci będą miały okazję wykonać swój własny mini las w pięknym szklanym naczyniu.
Las w słoiku to zamknięty ekosystem, który żyje, rozwija się, zmienia i jest samowystarczalny – stanowi trwały obieg zamknięty, w którym krążą woda i składniki mineralne.
——————————–
SPEKTAKL 20.10.2018
godz.16:00
„Co w szafie piszczy”
Teatr Fuzja
„Co w szafie piszczy” – to kolejna część przygód Zyzi i Dyzia. Tym razem przeżyjemy szalone przygody, nie wychodząc z domu. Każda szafa, zwłaszcza ta rodziców, skrywa w sobie
wiele tajemnic. Pod nieobecność dorosłych niesforne dzieciaki – znajdują skarby, oswajają
potwory, odgrywają różne postaci – mola Zdzisława, Ciotkę Wandę czy Płaszczarza Rękawiastego.
Przekonacie się, że w szafie rodziców pomieszczą się wszelkie dziecięce pomysły.

Twórcy: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak, Anna Rozmianiec

WARSZTATY 20.10.2018
godz.15:00
„ŚWIAT W RUCHU”
ANNA ROZMIANIEC – warsztaty pantomimiczne
Świat pozbawiony słów, emocje zaklęte w ruchu, zabawa mimiką i gestem to świetny sposób na spędzenie popołudnia. Dzieci poznają pantomimę. Dowiedzą się jak wyczarować przestrzeń, linę, piłkę, kapelusz, jabłko mając do dyspozycji tylko własne ciało.
————————————————————————–

PROGRAM LISTOPADOWY:

SPEKTAKL 17.11.2018
godz.16:00
„Bajka o kolorach”
Fabryka Kultury
„Bajka o kolorach, czyli bajka, w której nie ma smoka” to nowatorska Bajka z mnóstwem kolorów, filmowymi animacjami oraz projekcjami!
Świat KOLORÓW jest zagrożony. Król „Jajo Patelnia Sadzone III” kradnie wszystkie barwy.
Trójka bohaterów postanawia je uratować. Po drodze spotka ich jednak mnóstwo niesamowitych przygód. Wkroczą w królestwo Niebieskiego Królika, aby uratować kolor CZERWONY będą musieli przygotować CZERWONY Koncert. Czy Biedronka i Żuk okażą się pomocni? Czy uda się ocalić Króla Czerwonego – Sławnego ongiś Wierszokletę – Muchomora?
Na koniec czekać będzie niespodzianka – magicznym sposobem namalujemy wszystko co się Wam wymarzy, czy to na ekranie, czy na naszych bohaterach.

WARSZTATY 17.11.2018
godz.15:00
Do dzieła – Kolory natury zaklęte w aromatycznych mydełkach
Podczas warsztatu poznamy barwy i aromaty naturalnych składników. Przeniesiemy się do wiosennego ogrodu ziół, tryskającego zielenią. Będziemy delektować się subtelnymi zapachami pastelowych kwiatów oraz wibrującymi odcieniami i soczystymi aromatami owoców.
Poznamy piękno jesiennego bursztynu i złotego pyłu bursztynowego, a także srebrzyste, chłodne barwy mineralnej miki. To wszystko przyda się nam do wykonania naturalnych mydełek, w których uchwycimy cząstkę poznanych barw i zapachów.
——————————–
SPEKTAKL 24.11.2018
godz.16:00
„Reksio” PREMIERA
Teatr Fuzja/ Wydawnictwo Papilon/Estrada Poznańska
Reksio – kultowy bohater filmu animowanego oraz serii książek ożyje na oczach widzów w najnowszej produkcji Teatru Fuzja. Spektakl to zbiór najróżniejszych przygód uwielbianego przez dzieci i dorosłych sympatycznego psiaka i jego podwórkowej ekipy.
Przyjaźń, współpraca, ciekawość świata, szacunek dla zwierząt – to wartości, które odnajdziecie w przedstawieniu. Nie zabraknie kolorowej scenografii oraz muzyki, którą będzie nucić długo po spotkaniu z „Reksiem”.

WARSZTATY 24.11.2018
godz.15:00
Filcowo-Reksiowo
warsztaty plastyczne z Natalią Adamczyk
————————————————————————–
PROGRAM GRUDNIOWY:

SPEKTAKL 01.12.2018
godz.16:00
„Zabawopsuje”
Teatr Dzieci Miłość
Teatr Dzieci Miłość zaprasza wszystkie dzieci i dorosłych w wieku od 10 do 100 lat na widowisko teatralne, podczas którego poznamy zaskakujące ”Przygody ŚRUBKI i GWOŹDZIKA” – niestrudzonej pary przyjaciół radzących sobie w najbardziej krytycznych sytuacjach życiowych.

Futurystyczny świat, który ich otacza, zachęca do zabawy i robienia dokładnie tego, co jest zakazane i ryzykowne.

Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk to zawodowi lalkarze. Działają wspólnie od wielu lat. Ich fascynacja komedią dell ‘arte, poczucie humoru i dystans do świata spowodowały, że postanowili przenieść się w świat, w którym wszystko jest możliwe.

WARSZTATY 01.12.2018
godz.15:00
Drum Works
warsztaty bębniarsko – taneczne
Pełne energii warsztaty bębniarskie z Maciejem Giżejewskim. Dzieci dowiedzą się jak za pomocą bębna można rozmawiać, tworzyć taneczne rytmy i cieszyć się muzyką. Królestwo bębnów djembe, dunun, sabar, djagbe czy tama zaprasza w tą niesamowitą muzyczną podróż!
——————————–
SPEKTAKL 08.12.2018
godz.16:00
„Zimowa układanka”
Teatr Wariate
Zimowa układanka” – to spektakl opowiadający bożonarodzeniową historię. Oparty na motywach tradycyjnej pastorałki, przedstawia ją w niekonwencjonalny sposób, z poczuciem humoru.
Przedstawienie przybiera formę zabawy w teatr – sceną staje się dziecięcy pokój.
Porozrzucane klocki stwarzają pretekst do budowania nowych teatralnych przestrzeni.
Zwykłe przedmioty i zabawki zamieniają się w aktorów. I tak Józef i Maryja to urocze szmaciane lalki, Trzej Królowie to pluszowe pieski, a w rolę złego Heroda wciela się Miś.

Reżyseria: Teatr Wariate, scenografia: Marek Cyris, kostiumy: Sylwia Cyris, muzyka: Jerzy Więckowski

WARSZTATY 08.12.2018
godz. 15:00
ZABAWY PODWÓRKOWE RAZ, DWA, TRZY, TERAZ TY!
„Zabawy podwórkowe” to interaktywne spotkania.
Warsztat oparty jest na różnorodnych zabawach podwórkowych (m.in. wyliczankach, piosenkach, grach z piłką, zabawach ruchowych i „w łapki”).
Dzieci oddadzą się radosnej zabawie dzięki prostym zabawom integracyjnym, które okażą się także bardzo pouczające.
Do zabawy zaproszą: Aleksandra Marzec (Pani Kratka), Agnieszka Cinciała (Pani Kropka) i Piotr Maciantowicz (Pan Picik)

 

POCHWAŁA WOLNOŚCI  – warsztat rodzinny wokół wystawy „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”

CK ZAMEK

Zapraszamy na warsztat rodzinny wokół wystawy „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”, który poprowadzi Martyna Rzepecka.

Wydarzenie jest częścią programu edukacyjnego wystawy „Pokój na świecie zaczyna się przy rodzinnym stole”.

 

Słowem i gliną – warsztaty rodzinne.

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 30 zł rodzic 25 zł dziecko, kolejne dziecko 20 zł, kolejny rodzic 30zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 10. Ich celem będzie zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Wielka Szama na Stadionie – największy zlot food trucków!

Wielka Szama na Stadionie, czyli największy zlot food trucków w Wielkopolsce! Szykujcie się na dużą dawkę pysznego jedzenia!

✔ blisko 50 przedstawicieli street foodu w Polce;
✔ dania inspirowane kulturą i smakami różnych krajów świata;
✔ największych zlotów food trucków w Wielkopolsce!
✔ atrakcje dodatkowe!

Organizatorzy zaprosili blisko 50 food trucków z całej Polski, które zabiorą gości w kulinarną podróż dookoła świata. Pojawią się specjalności kuchni azjatyckiej, francuskiej, meksykańskiej, bałkańskiej, węgierskiej, greckiej, holenderskiej, amerykańskiej, hiszpańskiej i wiele więcej.

A to nie wszystko. Organizatorzy przygotowali wiele stref aktywności dodatkowych, w tym:
– strefa baniek mydlanych;
– strefa gier planszowych;
– gry terenowe;
– strefa dla dzieci z animatorem;
– strefa chilloutu, muzyka, dj;
– strefa sportu
i wiele więcej!
Nie zabraknie również licznych zawodów i konkursów z nagrodami.

Nie możecie tego przegapić. Dwa dni przepełnione niezwykłym klimatem street foodu.

Data: 6-7 października
Godziny: sobota 12:00 – 21:00, niedziela 12:00 – 20:00
Miejsce: Stadion Poznań, ul. Bułgarska 17
Wstęp: bezpłatny!

Wkrótce informacje o mobilnych restauracjach, które pojawią się na festiwalu.

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”,

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 35 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 6.10.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Na zapisy czekamy do 2.10! 🙂

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Hawajskie spotkania na Łazarzu

Hawajskie spotkania na Łazarzu

To cykl 4 warsztatów dla mieszkańców Łazarza. Mogą w nim wziąć udział dzieci od 7 roku życia oraz dorośli. Mile widziane są rodziny.

W programie nauka tańców hula, nauka pieśni mele oraz działania plastyczne oparte na hawajskiej kulturze i jej motywach, między innymi tworzenie masek totemicznych Tiki i odlewów gipsowych tradycyjnych motywów hawajskich.

Na każdy warsztat obowiązują osobne zapisy. Nie trzeba brać
udziału we wszystkich zajęciach.

Terminy warsztatów:

22.09 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 W harmonii z naturą – początki tańca hula

06.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Przebudzenie wewnętrznego ognia

13.10 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Żywioł ziemii

10.11 (sobota), godz.: 10:30 – 14:30 Kwiaty lehua

Zapisy odbywają się drogą mailową oraz telefonicznie,
mail: hawajski.lazarz@gmail.com
tel: 604 41 77 95

Inicjatywa oddolna grupy nieformalnej wsparta przez Centrum Inicjatyw Młodzieżowych „Horyzonty” realizującej projekt Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.

 

Tata Ze Starego – Cykl Bezpłatnych Wydarzeń Dla Ojców Z Dziećmi

W ramach lokalnych inicjatyw realizowanych dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto, zapraszamy TATUSIÓW z DZIEĆMI na cykl wydarzeń:

– 6. października o 11:00 – SZLAKIEM GWARY POZNAŃSKIEJ – wycieczka po Starym Mieście – poznamy bliżej Starego Marycha i ważnych dla historii miasta poznaniaków, spróbujemy szneki z glancem, omówimy zawartość tytki z lokalnego ryneczku oraz ulubione zabawy ze staromiejskich podwórek…
Zbiórka o 11:00 pod pomnikiem Starego Marycha (u zbiegu ul.Półwiejskiej, Krysiewicza i Placu Wiosny Ludów)

– 20. października o 12:00 – WARSZTATY KOMIKSOWE w NOVA. Czytelnia Komiksów i Gazet – aby poznać jak najlepiej bardzo interesujące, ale mało znane jeszcze miejsce jakim jest czytelnia komiksów w Bibliotece Uniwersyteckiej zapraszamy właśnie tam na warsztaty, których głównym wątkiem będą fantastyczni bohaterowie (ul. Ratajczaka 38/40)

– 17. listopada o 11:00 – TATA GOTUJE – udowodnimy, że każdy tata umie przyrządzić prosto, szybko, tanio… na słodko i na słono, jako przekąska, danie, deser – pyszności z ciasta francuskiego (miejsce: Świetlica Cafe )

– 2.grudnia o 12:00 – TATA PIECZE – a pieczenie może być doskonałą zabawą, zwłaszcza jak się robi pierniki – u progu adwentu, w oczekiwaniu na Święta zrobimy zapasy tych tradycyjnych łakoci – czy komuś uda się zachować pierniczki aż do świąt?! (miejsce: Świetlica Cafe )

– 8. grudnia o 13:00 TATA ARCHEOLOG – wraz z dziećmi przeniesiemy się w odległe czasy, aby odkryć tajemnice prahistorii wraz z najlepszym przewodnikiem Muzeum Archeologicznego w Poznaniu

– 8. grudnia o 14:00 – POZNAŃSKIE LEGENDY i nie tylko opowie najlepszy baśnioopowiadacz Szymon Góralczyk z Karawana Opowieści (bezpośrednio po zwiedzaniu – miejsce: sala kominkowa Muzeum Archeologicznego w Poznaniu, ul. Wodna 27)

UWAGA! można, ale nie trzeba zapisać się na wszystkie wydarzenia – ciągłość nie jest wymagana (ale mile widziana – zachęcamy do udziału w całym cyklu) – liczba miejsc ograniczona!!!
obowiązują zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

WSZYSTKIE WYDARZENIA SĄ BEZPŁATNE
realizowane dzięki wsparciu Rada Osiedla Stare Miasto i Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Mindfullness dla Przedszkolaków

Zapraszamy przedszkolaki razem z ich opiekunami na niezwykłe spotkanie, prowadzone przez doświadczoną specjalistkę!

W dzisiejszym szybkim i pełnym różnorodnych bodźców życiu, bardzo trudno jest małym dzieciom zrelaksować się i zapanować nad własnymi emocjami. Anna Matyja-Bielska proponuje zatem Małym i Dużym spotkania, na których wybieramy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu, po to, by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę, nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień. Rodzice i opiekunowie będą mogli dowiedzieć się jak wspierać dzieci w momentach trudnych emocji i stresu, a także zrelaksują się ze swoim maluchem.
UWAGA – spotkania będą powtarzane, warto się nastawić na kontynuację, bo to metody skuteczne przy częstych powtórzeniach i treningach. Niewiele dobrych i ważnych zmian dzieje się „ot tak” 😉

Anna Matyja-Bielska: z wykształcenia filozof, nauczyciel oraz trener kreatywności. Z zamiłowania fotograf, podróżnik, krawcowa. Prywatnie mama Tosi i Zosi, które wychowuje w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Fascynatka fińskiej edukacji. Założycielka Stowarzyszenia Kreatywnego Poznania KreoTeam oraz wolontariuszka w Fundacji Odyseja Umysłu.

KIEDY: sobota, 06. października 2018 godz. 12:00 – 13:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu;
ZA ILE: 45 zł osoba (Mała albo Mała i Duża) 80 zł dwie osoby (Małe albo – 2 Małe i Duża) płatne na konto WA podane na naszej stronie www. w zakładce „Kontakt”
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
UWAGA!
Zgłoszenie ewentualnej nieobecności do 08:00 rano w dniu warsztatu, daje możliwość wykorzystania wpłaty na inne wydarzenie organizowane przez WA w sezonie 2018/19.

 

Z klocków: Mania kolekcjonowania – warsztaty dla rodzin z dziećmi

Monety, muszle, karty z piłkarzami, serwetki – co jeszcze można zbierać? A gdyby tak swoją kolekcją podzielić się z innymi? W trakcie warsztatów poznamy postać człowieka, który postanowił stworzyć niezwykłą kolekcję dla wszystkich mieszkańców Poznania oraz sprawdzimy, w jaki sposób możemy przechowywać nasze najcenniejsze skarby.

Informacje praktyczne

Termin: 6 października 2018 r. godz. 10:15

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 5-12 lat

Czas trwania: ok. 120 min.

Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2

Koszt:  bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

 

TWORZYMY – Zajęcia dla dzieci 3-6 letnich.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

Grupa rozwojowa dla nastolatków

Dla kogo?
Warsztaty w grupie rozwojowej kierujemy do nastolatków w wieku 13-18 lat. Praca w grupie oparta jest na doświadczeniach uczestników oraz na realnych problemach, wnoszonych przez uczestników. Głównym założeniem tej grupy jest to, aby młody człowiek poznał siebie, zrozumiał i skorygował swoje zachowania poprzez aktywne uczestnictwo w zajęciach, a także uczenie się na bazie doświadczenia własnego oraz innych.

O warsztacie
Grupa rozwojowa dla młodzieży ma być miejscem, gdzie bez moralizowania, nakazywania i oceniania młody człowiek może porozmawiać o sobie, swoim życiu, problemach – w atmosferze akceptacji, zrozumienia, wysłuchania. Podczas spotkań nastolatek w bezpieczny sposób może ujawnić swoje problemy, wątpliwości i wybory, a także zadać pytania, nie zgodzić się, mieć własne zdanie. Grupa rozwojowa dla młodzieży to miejsce, gdzie szacunek wobec drugiego człowieka jest nie tylko pojęciem czy deklaracją, ale jest rzeczywistością.

Grupa ma charakter otwarty – nowe osoby mogą dołączyć do grupy, grupa nie ma zakontraktowanego końca, uczestnicy kończą w swoim rytmie. Spotkania odbywać się będą co 2 tygodnie.

 

Kino,kawiarnia,spacer- Łazarz poznajmy się

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia :
„Kino ,kawiarnia,spacer-Łazarz poznajmy sie”
Łazarz-poznajmy się to cykl wspólnych spotkań mieszkańców,stanowi kontynuacje wydarzeń organizowanych w latach
poprzednich przez Miasto Poznań na terenie Śródki,Chwaliszewa i Jeżyc
Zadanie wpisuje się w realizację działań rewitalizacyjnych na obszarach zdegradowanych i rewitalizacji wyznaczonych
uchwałą nr XXXVIII/648/VII/2016 z dn. 22.11.2016 r. Rady Miasta Poznania w sprawie wyznaczenia obszaru
zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Poznania

Szczegółowy program przechadzek

Sobota: 6.10.2018 r., godz.: 15.00-ok 18.00

Zbiòrka przed Wejściem Południowym na MTP ul. Głogowska 16
(dawniej Mc Donalds) -godz 15.00
1.Dawny cmentarz Żydowski
2.ParkWilsona z Palmiarnią.
3.ProjektyWładysława Czarneckiego
4.(Magnolia oraz dom przy Głogowskiej/Berwińskiego).
5.Secesyjne kamienice przy ul. Matejki.
6.Park Kasprowicza jako tereny wystawiennicze
iWesołe Miasteczko z czasów PeWuKi.
7.Arena

Zwieńczeniem spacerów będzie pokaz filmu
o tematyce związanej z historią Poznania, konkurs
z nagrodami dla uczestników z wiedzy zdobytej
podczas przechadzki oraz poczęstunek w Szkole
Podstawowej nr 9 przy ul. J. Łukaszewicza 9/13
Projekt finansowany ze środków finansowych miasta Poznań

Wsparcie,współpraca przy organizacji wydarzenia
Szkoła Podstawowa nr 9 ul.Łukaszewicza 9
PoPoznaniu.pl
Pizzeria Na Łazarskim Cieście
Bistro Przychodnia
Vandal Store & Café
Słodki Fyrtel Agnieszki
Patronat medialny – Radio Poznań

 

Otwarty Pomnik Kazimierza Nowaka – odsłonięcie.

W połowie lat 30’tych XX wieku, mieszkający na Łazarzu polski podróżnik Kazimierz Nowak dokonał nadludzkiego wyczynu i pokonał trasę przeszło 40 tys. km przemierzając Afrykę w większej części swojej wyprawy na rowerze.

Teraz my, mieszkańcy Łazarza i Poznania możemy spróbować wspólnie przebyć ten dystans. W ramach Otwartego Pomnika każdy z nas może współtworzyć rzeźbę oraz stać się częścią niezwykłej podróży.

Idea rowerowego pomnika powstała niemal dwa lata temu, z okazji upamiętnienia 120 rocznicy urodzin i 80 rocznicy śmierci mieszkającego na Łazarzu podróżnika, w ramach wspólnych działań osób skupionych wokół inicjatywy Włącz Łazarz – Otwartej Strefy Kultury.

Kazimierz Nowak pozostawił po sobie świadectwo szacunku dla innych kultur i uchwycił coś co łączy nas wszystkich niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy.
Był prekursorem odkrywania prawdziwego bogactwa afrykańskich krajów leżącego w ich dziedzictwie i kulturze.

Pomnik stanie przy zabytkowej latarni przy ulicy Małeckiego, która pamięta jeszcze łazarskie ścieżki podróżnika. Jadąc na rowerze będzie można rozświetlić latarnię jak również naładować telefon przez łącze USB.

Artystyczna koncepcja pomnika opracowana została przez Łukasza Trusewicza, projekty wykonał Łukasz Lisowski, prototypowy rower wyprodukował sponsor firma Siłownie Zewnętrzne Trainer.

W trakcie odsłonięcia inspirując się postacią Nowaka improwizować będzie raper Aleks Tomczak. Po odsłonięciu będzie również można bliżej poznać historię Kazimierza Nowaka – jego postać przedstawi autor książek, redaktor i podróżnik Łukasz Wierzbicki.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej podróży!

Program odsłonięcia:

16:00 – Małeckiego 36
– Odsłonięcie rzeźby przy ulicy Małeckiego
– Improwizowany koncert Aleksa Tomczaka

17:00 – Inkubator Kultury Pireus
– Wykład Łukasza Wierzbickiego o Kazimierzu Nowaku
– Otwarte spotkanie dla wszystkich uczestników wydarzenia.

Wstęp wolny.

Organizacja: Fundacja Otwarta Strefa Kultury, Inkubator Kultury – Pireus : otwartastrefakultury.pl
Koncepcja artystyczna: Łukasz Trusewicz / lukasztrusewicz.com
Koncepcja techniczna : Łukasz Lisowski
Sponsorzy: Siłownie Zewnętrzne Trainer, IGP Powder Coatings
Dofinansowano ze środków Miasta Poznania .
#poznańwspiera

 

Pieczątkowe Love – warsztaty rodzinne

prowadzenie: Natalia Adamczyk

dzieci (5-10 lat) wraz z opiekunami
Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl; tel.: 61 852 9501

Zapraszamy na kolejne sobotnie spotkanie rodzinne, w trakcie którego opiekunowie będą włączać się do wspólnych działań z dziećmi. Tym razem zajmiemy się… pieczątkami. Porozmawiamy o tym, do czego mogą służyć, jak i z czego najlepiej je wykonać oraz jak je odbijać, by osiągnąć najlepszy efekt. Samodzielnie wykonamy swoje własne pieczątki, m.in. z materiałów naturalnych, gumek do mazania czy z pianki samoprzylepnej. Przygotujemy kilka próbnych stempli, którymi ozdobimy papier do pakowania. Posłuży on nam później do zapakowania prezentu lub owinięcia ulubionej książki. Następnie przejdziemy do rozszyfrowania tajemniczej nazwy ex libris, dowiemy się, czym był on dawniej oraz obejrzymy jakie ex librisy projektowali i projektują artyści. Na koniec – każda z rodzin wykona swój współczesny ex libris na użytek rodzinnej biblioteczki. Zapewniamy niezbędne materiały, a wykonane prace będzie można zabrać ze sobą do domu.

Natalia Adamczyk – miała być polonistką, ale już w trakcie studiów, dzięki współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, postanowiła poszukać swojej ścieżki zawodowej nieco dalej, czyli mniej więcej za siedmioma górami i pięcioma czytelniami. Obecnie skupia się na działalności warsztatowej oraz animacji w obszarze sztuki dla dzieci oraz edukacji pozaszkolnej. Współpracuje m.in. z Bramą Poznania, wydawnictwami książek dla dzieci, CK Zamek (Rowerowa Biblioteka), pismem „Inspiracje Nauczanki”, w ramach Fundacji Serdecznik realizuje roczne cykle zajęć plastycznych z elementami arteterapii oraz szpitalne bajkowe dyżury na oddziałach dziecięcych.

 

 

NIEDZIELA

 

Spektakl „Tancerczka i kominiarczyk” wg baśni H .CH. Andersena

Zapraszamy na spektakl dla dzieci Teatru Stacja Szamocin „”Tancerczka i kominiarczyk” wg baśni Hansa Christiana w reżyserii Luby Zarembińskiej. Spektakl realizowany jest w ramach akcji #stacjaregeneracja , której celem jest zebranie środków na wykonanie centralnego ogrzewania na Stacji Szamocin.
Cały dochód z biletów zostanie przeznaczny na remont teatru.
Dziękujemy Scenie Roboczej za pomoc w realizowaniu naszej akcji. Po spektaklu zapraszamy dzieci do udziału w krótkich warsztatach z animacji lalek.

https://pomagamy.im/stacjaregeneracja

Bilety do nabycia przed spektaklem -10zl

Spektakl „Teatru Stacja Szamocin „”Tancerczka i kominiarczyk” wg baśni Hansa Christiana
Scenariusz i reżyseria: Luba Zarembińska
Obsada: Luba Zarembińska
Teatr Stacja Szamocin

„Niebo ze wszystkimi gwiazdami było wysoko nad nimi, a wszystkie dachy miasta nisko pod nimi.
Świat jest taki duży ?- zdziwiła się Tancereczka! – To za wiele dla mnie, za wysoko– powiedziała do Kominiarczyka.- Poszłam za tobą w więc, jeśli chociaż, jeszcze trochę i nadal mnie kochasz, zaprowadź nas z powrotem do domu.
Wracajmy- odpowiedział chłopak. Świat jest za duży dla naszej miłości…”
Hans Christian Andersen.

LALKI Z PARASOLEK – czy to możliwe ?

Na obracającym się stoliku Luba Zarembińska realizuje spektakl w jednoosobowym wykonaniu w formie okrągłych pudeł, pudełek i pudełeczek, które ujawniają się widzowi wraz z akcją i kolejnymi scenkami. Oprócz tego najmłodszych widzów czeka wiele niespodzianek scenicznych, a wśród nich rekwizyty ozdabiane modną obecnie techniką decoupage, które oczarowują i zaskakują. Użyte są pozytywki z muzyką Mozarta a piosenki są śpiewane a capella
„Tancereczka i kominiarczyk” stwarza magiczną atmosferę do spotkania w teatrze dziecka i dorosłego, by porozmawiać na tematy ważne i bliskie sercu. Po spektaklu omówienie i prezentacja różnych technik lalkowych, „zabawa w teatr”, nauka piosenki i rozmowa o kompozytorze.
Stacja Szamocin prezentuje teatr przyjazny dziecku. Stawia sobie za cel zainspirowanie dziecięcego widza i nakłonienie do samodzielnej próby swoich sił w teatrze.
Małgosia Kunz opinia mamy z internetu.‎
Teatrzyk Zajechał

Dziś ponownie wraz z synem uczestniczyłam w przepięknym i jakże oryginalnym spektaklu…magicznej wędrówce wraz z bohaterami. Pani Lubo, olbrzymie BRAWA i GRATULACJE za atmosferę, którą Pani stwarza. Dzieci na każdej Pani teatralnej opowieści siedzą z otwartymi buziami, a podczas spektaklu panuje niesamowita cisza. Rekwizyty, które są używane podczas spektaklu są niezwykle oryginalne, co przyciąga uwagę małego widza. No i co najważniejsze, każdy może przez chwilę być aktorem i ten mniejszy i ten większy, młodszy, starszy. Mogłabym tutaj naprawdę bardzo dużo napisać, ale po co. Przyjdźcie i sami zobaczcie. Ja z utęsknieniem zawsze czekam na każdy spektakl. Ta aura, która tworzy się w czasie trwania przedstawienia jest niezwykła. Jeśli jako rodzic myślisz o swoim dziecku i chcesz, dostarczać mu jak najwięcej pozytywnych emocji a przede wszystkim kontaktu ze sztuką, wspaniałą zabawą koniecznie przyjdź ze swoją pociechą. A po spotkaniu z Panią Lubą i przepięknymi baśniami, będziesz pewnie tak samo jak ja i mój syn pod wielkim wrażeniem.
Pozdrawiam Pani Lubo, dziękuję za co Pani tworzy z niesamowitą pasją i oddaniem, ma Pani niesamowity dar, wspaniałe podejście do dzieci.
Z rekomendacji Teatru Gdynia Główna
Stacja Szamocin kolejny raz proponuje teatrzyk przyjazny dziecku. Aktorka i reżyserka dba, by jej propozycje repertuarowe były na najwyższym poziomie, uczyły młodych widzów charakterystycznego w teatrze skupienia i wyciszenia. Dzieci traktuje, nie jak konsumentów sztuki, których trzeba „zabawić”, ale jako świadomych odbiorców oraz partnerów, szanując ich emocje i ogromny potencjał intelektualny.

Bębny i perkusja dla dzieci

Zapraszamy na cykliczne spotkania muzyczne oparte na afrykańskich bębnach djambe oraz innych tradycyjnych instrumentach etnicznych i przeszkadzajkach. Na zajęciach będziemy podróżować przez różne kraje, poznawać ich kulturę muzyczną i nie tylko. Odwiedzimy takie rejony jak Irlandia, Meksyk, Bliski Wschód, Hawaje, Kuba, poznamy muzykę latynoską i tę z Indii).

****
GRUPA MŁODSZA (2-4 lata) – 11.00 – 11.30.
GRUPA STARSZA (4-7 lat) – 11.45 – 12.30.

Zapraszamy dzieci z rodzicami na zajęcia rytmiczno-perkusyjno-bębniarskie w Poznaniu! Efektem takich zajęć jest wykształcenie poczucia rytmu przydatnego zarówno w muzyce, jak i w nauce czytania, poznawaniu i przyswajaniu języków obcych.

Zajęcia adresowane są do wszystkich dzieci od ukończenia drugiego roku życia, zarówno do dzieci zdrowych, jak i z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Prowadzi Kuba Banaś – absolwent trzech uczelni muzycznych, od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony teoretycznej (zajęcia z teorii muzyki – doktorant w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu), rytmicznej, instrumentalnej (fortepian, bogate instrumentarium perkusyjne), jak i śpiewu (instruktor wokalny). Kwalifikowany terapeuta muzyczny (muzykoterapia), z doświadczeniem w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w przedszkolach, domach kultury, świetlicach terapeutycznych, organizowanie urodzinek, okolicznościowych eventów, obozów sportowych), zarówno z tymi najmłodszymi (1-3 lat), dziećmi starszymi (4-10) i młodzieżą gimnazjalną.

INWESTYCJA:
– wejście na cykl 4 spotkań w wyznaczonych datach (9, 23.09 oraz 7, 21.10.2018) 100 zł (grupa młodsza), 100 zł (grupa starsza).
– wejście jednorazowe płatne z wyprzedzeniem do piątku godz.12.00 w danym tygodniu 28 zł/ w sobotę i w dniu warsztatu 36 zł. Drugie dziecko w rodzinie – 20 %, trzecie dziecko w rodzinie – bezpłatnie.

DOFINANSOWANE: Instytut Dzieci Lasu

UWAGA!
Opłata za zajęcia jest bezzwrotna. W przypadku nieprzybycia na zajęcia – proponujemy Państwu przekazanie biletu innej osobie lub wykorzystanie jako wejściówk bez limitu czasowego na nasz Plac Zabaw w jakikolwiek inny dzień (dla dziecka+kawa czarna dla rodzica). Wejściówka ważna jest do 24.10.2018.

KONTO (ZMIANA!!!):
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: bębny

ZAPISY OBOWIĄZKOWE!
tel.: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580
e-mail: placzabawpoznan@gmail.com

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

ŻABKA – Teatr Animacji

07 października – Niedziela, godz. 11:00
REALIZATORZY
Obsada:
Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)
OPIS SPEKTAKLU

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.

Preferowany wiek od 4 lat.

Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

Max Velthuijs
reżyser: Fabrizio Montecchi (Teatro Gioco Vita)
czas trwania: 60 min

Pograjki – Muzyka Regionu Kozła

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Podczas Pograjek poznamy polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku – będziemy mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Zaprosimy Was również na spotkania skupione wokół tradycji miejskich – nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości – poznamy brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzymy muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami. A zatem bierzemy pod lupę tradycje – te bliższe, lokalne i regionalne oraz te, które stanowią dziedzictwo kulturalne całego kraju.

Celem koncertów jest edukacja dzieci i rodziców w zakresie niematerialnego dziedzictwa kulturowego własnego regionu (Wielkopolska i jej subregiony: Biskupizna, Region Kozła, Ziemia Kaliska), a zatem budowanie w odbiorcach tożsamości kulturowej oraz wsparcie procesu edukacji regionalnej, jak również podjęcie tematyki tradycji Polski. W trakcie koncertów interaktywnych dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych. Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą tradycyjną –będzie mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

Informacje praktyczne:

Na koncerty obowiązują bilety:
10zł/osoba,
7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.
Dzieci do lat trzech bezpłatnie.
Wiek uczestników bez ograniczeń.

Link do zakupu on-line: http://bit.ly/2xMksvl

7.10, niedziela, godz. 11:00 Muzyka Regionu Kozła.
Koncert połączony ze spotkaniem z Anną Kaźmierak autorką książki „Elementarz tradycji Regionu Kozła”.

Kształtowanie tożsamości regionalnej dzieci to jeden z naszych priorytetów! Region Kozła, znajdujący się na pograniczu województwa wielkopolskiego i lubuskiego, wyróżnia wciąż żywa tradycja gry na instrumencie ludowym – koźle (rodzaj dud nie występujący nigdzie indziej w Polsce). Wraz z muzykami pochodzącymi z Regionu Kozła poznamy unikalne zwyczaje tego obszaru, tańce i zabawy taneczne, jak również stroje ludowe i elementy gwary.

Koncert połączony z promocją książki „Elementarz tradycji Regionu Kozła” oraz spotkaniem z jej autorką – Anną Kaźmierak.

O książce „Elementarz tradycji Regionu Kozła”:

Książka opowiada o zwyczajach mieszkańców sześciu miasteczek i kilkunastu wsi na Zachodzie Wielkopolski skupionych w Regionie Kozła. To zupełnie wyjątkowe miejsce, bo tylko tutaj gra się do dziś na kozłach. Z książki, dzieci dowiedzą się więcej o wyjątkowych instrumentach muzycznych. Jak są zbudowane i zdobione. Podpowiemy dzieciom, jak można przebrać się za cymprownika i siwka, jak brzmią słowa w gwarze, z czego wyplata się kosze, jak tańczy się szewczyka. Jak wyglądali najsłynniejsi muzykanci i regionaliści, jakie stroje noszono w Regionie Kozła od święta, a jakie na co dzień. Język elementarza korzysta ze zdjęć archiwalnych, które w autorski sposób przetwarza. Sięgnęliśmy do źródeł starszych niż pamięć kolorowych fotografii. To po to, żeby odejść od sztampowego obrazu kultury wiejskiej, tak często obecnego w bezrefleksyjnym postrzeganiu tradycji. Archiwa ikonograficzne, które cytujemy w książce to kolekcja szklanych negatywów fundacji TRES czyli kilka tysięcy fotografii wykonanych w Zbąszyniu i okolicach przez Constantego Sikorskiego od końca XIX wieku aż do 1945 roku. Na szklanych negatywach utrwalone zostało życie odświętne i codzienne dawnych mieszkańców Regionu Kozła.

„Elementarz tradycji Regionu Kozła” to zbiór ilustrowanych zadań. Rysunki wykonane w stylu możliwie prostym, prawie dziecięcym i prawie ludowym. Ponieważ książka jest przeznaczona dla najmłodszych dzieci, jest tu mało tekstu, a dużo aktywności. Zadania są otwarte. Polegają na rysowaniu, mazaniu, uzupełnianiu, kopiowaniu, kolorowaniu, wyszukiwaniu. Jednym słowem – na zabawie, w której przemycamy elementy wiedzy o tradycji regionu.

https://www.youtube.com/watch?v=t4o5GC4wEs8

Ilustracje i tekst: Anna Kaźmierak
Konsultacja merytoryczna: Janusz Jaskulski
Wydawca: Fundacja Tres
Zbąszyń 2017.

 

Babi Targ w Poznaniu / 7.10.18 / MTP

Jesienne wietrzenie szaf

7 października | 12.00-16.00 | Hala nr 1 MTP w Poznaniu
Bilety do kupienia od 7 września na stronie bilety24.pl

Zapraszamy na Babi Targ, czyli jesienne wietrzenie szaf 7 października w Hali nr 1 MTP w Poznaniu, któremu towarzyszyć będą warsztaty dla dzieci przygotowane przez ideownia.

Pierwszy Babi Targ odbył się w nieistniejącej już klubokawiarni Meskal. Początkowo była to mała impreza, jednak w szybkim tempie przyciągnęła rzeszę osób, które odkryły w niej świetny sposób na wietrzenie swoich szaf. BABI TARG jest bowiem lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

O BABIM TARGU
Pierwszy BABI TARG odbył się 11 lat temu w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się kilkadziesiąt edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!
Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ oraz edycje w innych miastach Polski – m.in. regularnie w Gdańsku, a ostatnio również w Bydgoszczy i Gnieźnie.
Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BILETY:

5 zł- Odwiedzająca/-y
35 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami)
5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
Bilety będą do kupienia od 7 września, ok. godz. 12.00, na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

 

Niedzielny koncert – jesienne muzykośpiewanie

Serdecznie zapraszamy do świata zwariowanych melodii z bajek i jesiennych piosenek w nowych, ciekawych aranżacjach!

Trio PAKUKU zaprasza na spotkanie z piosenkami, które razem wszyscy zaśpiewamy, a nawet razem zagramy!

Wujek Jakub zabierze nas do świata gitary elektrycznej, która potrafi naśladować niesamowite dźwięki i wydawać niezwykłe odgłosy!
Ciocia Paulina swymi zręcznymi paluchami popłynie po wesołej klawiaturze pianina.
Wujek Kuba rozgrzeje atmosferę za pomocą afrykańskich i południowoamerykańskich bębnów oraz niezliczonej ilości przeszkadzajek.
Przyjdźcie i przekonajcie się sami oraz zagrajcie z nami!

Zagrają:
Paulina Rogowska – pianino, śpiew
Kuba Wilak – gitara elektryczna, ukulele
Kuba Banaś – bębny djembe, bongosy, przeszkadzajki

KIEDY:
NIEDZIELA 7.10.2018 o godz. 12.30
GDZIE: Plac Wolności 8
INWESTYCJA:
10 zł bilet dla dziecka ( w sobotę i w dniu koncertu 15 zł )
20 zł bilet dla dorosłej osoby ( w sobotę i w dniu koncertu 25 zł)
Wpłaty prosimy dokonywać na konto:

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: koncert

Zapisy OBOWIĄZKOWE:
email: placzabawpoznan@gmail.com
tel.: 502 – 554 – 580

Ilość miejsc: 25

 

Z Wielkopolskiej Ziemi

Na terenie Muzeum w Szreniawie odbędzie się impreza plenerowa z okazji setnej rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego „Z WIELKOPOLSKIEJ ZIEMI” organizowana przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Kultury Wsi i Rolnictwa we współpracy z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Głównym celem festynu jest propagowanie postaw patriotycznych.

Przygotowano liczne atrakcje:

Na placu głównym przy scenie przewidziano Obóz Powstańczy w wykonaniu Towarzystwo Miłośników Miasta Lubonia, w ramach którego prezentowane będzie umundurowanie powstańcze, broń oraz szpital polowy.

Zaplanowano również rekonstrukcję zupy powstańczej wraz z jej degustacją – jej przepis opracowano na podstawie zachowanych informacji – we wspomnieniach i dokumentach poświadczających przekazywane powstańcom dary żywnościowe a także na bazie przepisów z dawnych lat.

Przewidziano tu również stanowisko degustacji kawy zbożowej – sztandarowego napoju powstańców, który przewija się we wszystkich wspomnieniach i relacjach.

Także na placu rozdawany będzie komiks „Nie rzucim ziemi skąd nasz ród…” poświęcony wydarzeniom Powstania Wielkopolskiego – przeznaczony dla młodzieży.

Atrakcje na placu uzupełnią stanowiska interaktywne dla dzieci – gdzie wykonać będzie można powstańcze rozetki, chorągiewki, wykonać tematyczne pieczątki i kolorowanki.

Ze sceny pieśni patriotyczne śpiewać będzie chór „Arion” a w drugiej części imprezy czas umili urozmaicony repertuar „Kapeli zza Winkla”. W między czasie nie zabraknie również pogadanek historycznych dla tych, którzy zechcą uzupełnić swoją wiedzę historyczną – poprowadzi je dr Marek Rezler. Ci którzy będą chcieli się sprawdzić, będą mogli wziąć udział w konkursie.

O godzinie 12:00 najmłodsi będą mogli obejrzeć w pałacu teatrzyk dla dzieci „Wóz Drzymały”, który w przystępny sposób przybliży im historię Michała Drzymały.

Na Muzealnym Polu zaprezentuje się natomiast Ochotniczy Reprezentacyjny Oddział Ułanów Miasta Poznania w barwach 15 Pułku Ułanów Poznańskich pod dowództwem rtm. kaw. och. Romana Kusza. Podczas godzinnego pokazu, który rozpocznie się o godzinie 14:00 ułani przedstawią elementy walki, konie oraz pokaz jazdy.

Również na polu umieszczone zostanie ogólnodostępne stanowisko strzelnicy prowadzonej przez Samodzielny Pluton Strzelców Wielkopolskich pod dowództwem porucznika PDF Pawła Kuleszewicza. Każdy będzie mógł spróbować tam swoich sił i celności.

Zapraszamy serdecznie!

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *