PLAN ZAJĘĆ 24.09 – 30.09.2018

PLAN ZAJĘĆ 24.09 – 30.09.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

24 września godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomagania ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Otwarte zajęcia oparte na klockach LEGO

Serdecznie zapraszamy na OTWARTE, NIEODPŁATNE zajęcia pokazowe organizowane przed Edukido – zajęcia edukacyjne oparte na klockach LEGO!

TERMIN ZAJĘĆ NIEODPŁATNYCH:
Poniedziałek: 16.30!

DLA KOGO:
Dla dzieci w wieku 4-6 lat.
UWAGA liczba miejsc ograniczona – grupa maksymalnie 10 osób,

INWESTYCJA:
Pierwsze pokazowe zajęcia nieodpłatne.

ZAPISY OBOWIĄZKOWE (przyjmujemy wg kolejności zgłoszeń do poniedziałku godz.11.00):
Tel.: 502-554-580
E-mailowo: placzabawpoznan@gmail.com

Liczba miejsc jest ograniczona – grupa maksymalnie 10 osobowa!

*******
Zasady korzystania z sal zabaw na ogólnych zasadach:
* 1/2h 8 zł
* 1h 12 zł
* 2h 18 zł

 

NOWY SEZON W PRACOWNIACH – zapisy 24.09. – CK ZAMEK

17.09. poniedziałek

PRACOWNIA SŁOWA I POEZJI ŚPIEWANEJ
Przesłuchania
g. 17-21 sala 349
instruktor: Piotr Dehr

PRACOWNIA FILMOWA, WARSZTATY FILMOWE, KLUB FILMOWY AWA
Drzwi otwarte
g. 17 Sala Audiowizualna
zapisy: pracownia filmowa
(j.piwowarski@ckzamek.pl)
warsztaty filmowe i klub filmowy AWA
(awa@ckzamek.pl)

 

Wulkan Doświadczeń

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych BERNARDYN zapraszamy na osiem niezwykłych spotkań związanych z eksperymentowaniem dla najmłodszych, podczas których co tydzień nasze doświadczenia będą skupione wokół innego motywu przewodniego.
Zaczniemy od poznania niewidzialnej siły, która napompuje balon, spowoduje erupcje wulkanu, ale również ugasi pożar.
Stworzymy tęczowe wodne roztwory oraz zbadamy ich kwasowość i zasadowość.
Odpowiemy na pytanie gdzie jest powietrze – zbadamy jego właściwości oraz dowiemy się jak z drożdży otrzymać jego najważniejszy składnik.
Gwarantujemy mnóstwo zabawy, nauki, śmiechu i satysfakcji w odkrywaniu otaczającego świata. Wszystko to w oparciu o samodzielne i bezpieczne eksperymentowanie.
Spotkania będą odbywały się w poniedziałki od 30 lipca do 24 września w godzinach 17:30-18:30 w SPS Riposta CIL: Bernardyn ul. Garbary 30/42. Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Terminy:
– 24.09.2018r.
Zapisy: 697-919-628 / marlena_lewandowska90@wp.pl

Prowadzący: Marlena Lewandowska
Chemik z pasji, wykształcenia i zawodu. Absolwentka Wydziału Chemii UAM – studiów nauczycielskich, specjalista w laboratorium chemicznym. Po godzinach koło ratunkowe dla uczniów i studentów oraz pasjonatka eksperymentowania – niedawno w Akademii Twórczego Juniora – teraz w Wulkanie Doświadczeń.

 

„My – dziewczyny!” – warsztaty dziewczeńskie

Zapraszamy dziewczyny w wieku od 10 do 14 lat na cykl 12 warsztatów wzmacniających poczucie własnej wartości i poszerzających horyzonty. Będziemy podejmować tematy związane z określaniem własnych potrzeb, szukaniem pasji, antydyskryminacyjne. Będzie czas na dyskusje, twórcze wyzwania, nowe doświadczenia, spotkania z ciekawymi dziewczynami i kobietami.
Uczestniczki będą miała wpływ na tematy warsztatów. W planie zajęcia inspirujące, twórcze, literackie oraz spotkania ze specjalistkami z różnych dziedzin.

Pierwsze spotkanie piątek 7.09 godz. 17-18.30 „Jakie jesteśmy?”

Pierwsze spotkanie posłuży przede wszystkim poznaniu się. Równocześnie chcemy zastanowić się jakie jesteśmy – my dziewczyny w 2018 roku? Co lubimy, za czym nie przepadamy, czy co chcemy robić. Postaramy się wspólnie stworzyć logo naszych warsztatów i powoli zaczniemy określić tematykę kolejnych warsztatów. Ułożymy listę naszych potrzeb i oczekiwań. W ten sposób wspólnie zaczniemy i zaplanujemy naszą trzymiesięczną przygodę z warsztatami dziewczeńskimi.

Prowadząca: Małgorzata Bobrowska: jest referentką do spraw edukacji i koordynatorką polsko-niemieckich oraz trójstronnych projektów dla dzieci i młodzieży. Prezeska Fundacji BEZLIK, która wspiera międzykulturową pracę projektową w MDSM Mikuszewo. Fundacja na cel obrała sobie również działania na rzecz pozytywnego postrzegania międzykulturowości, propagowanie akceptacji różnorodności kulturowej, narodowościowej i etnicznej oraz działania na rzecz równouprawnienia.

Drugie spotkanie piątek 14.09 godz. 17-18.30 „Jesteśmy ważne!” – warsztat inspirujący .

Spróbujemy podczas ćwiczeń i zabaw grupowych i indywidualnych odpowiedzieć na pytania nastolatek: Co mnie wyróżnia od innych? Co jest dla mnie ważne w życiu codziennym? Jak chcę to realizować? Jakie mam prawa jako człowiek?
Wspólnie spróbujemy też stworzyć pierwsze teksty do broszurki dla dziewcząt, którą będziemy opracowywać przez kolejne tygodnie.
Prowadząca: Marianna Szymarek: filolożka, miłośniczka literatury i pisania, matka wielodzietna (w tym trzech dziewczyn), feministka

Trzecie spotkanie poniedziałek 17.09 godz. 17-18.30

Temat – zostanie ustalony wspólnie z uczestniczkami.

Miejsce spotkań: Centrum Bukowska
Zapisy: m.bobrowska@mikuszewo.org i 504 73 41 42 (ograniczona liczba miejsc)
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Projekt finansowany jest ze środków Urzędu Miasta Poznania

 

Get Dirty – kreatywne warsztaty twórcze (wiek dzieci 1-4 lata)

Motywem przewodnim warsztatów twórczych organizowanych przez dziewczyny z projektu Get Dirty jest kreatywność w praktyce, czyli wspólne odkrywanie mocy doświadczania.

Zajęcia zapewniają możliwość otworzenia się na twórcze podejście do świata, a czasem również przełamania barier sensorycznych. Ale przede pozwalają dzieciom na bycie sobą, czyli na brudzenie się i zabawę bez żadnych groźnych konsekwencji 🙂

Szczegóły organizacyjne:
– termin: każdy poniedziałek, start: 11:00
– czas trwania zajęć: 90 min.
– wiek dzieci: 1-4 lata
– dzieci uczestniczą w zajęciach wspólnie z jednym rodzicem
– maksymalna wielkość grupy: 12 dzieci
– koszt pojedynczych zajęć: 55 PLN / 90 min z przerwa na drugie śniadanie
– koszt cyklu 4 zajęć (płatność z góry): 200 PLN
– przy zakupie karnetu istnieje możliwość „odpracowania” zajęć Get Dirty w ciągu 2 miesięcy od nieobecności.
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci

 

 

 

WTOREK

 

 

Sztukmistrzynie: Franciszka Themerson – opowieść obrazkowa

warsztaty artystyczne dla grup szkolnych dzieci 9-12

informacje/zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Sztukmistrzynie to cykl comiesięcznych zajęć dla uczniów szkół podstawowych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystek. Naszym celem jest oswajanie z zagadnieniami sztuki współczesnej, często uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone będzie innej artystce.

Stowarzyszenie Zielona Grupa – zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in.: przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.

 

Nauka liter w podskokach – Małgorzata Swędrowska

Czy nauka czytania musi być trudna, żmudna i nudna? Nie! Czytanie może a nawet musi być dla dziecka zabawą, radością i niespodzianką. Wtedy z pozytywnym nastawieniem podejmie każde wyzwanie. Zapraszamy na spotkanie rodziców z dziećmi 4, 5, 6 letnimi, które interesują się światem liter, bądź dopiero zaczną tę przygodę, potrafią przeczytać litery, sylaby a nawet zdania lub nie znają jeszcze liter. Dla dzieci będzie to czas zabaw ruchowych, językowych, przeplatanych muzyką, a dla dorosłych skarbnica pomysłów jak motywować dzieci do nauki czytania, jak naturalnie wspomagać ten proces, czyniąc z czytania atrakcyjne dla dziecka przeżycie. Autorka Elementarza w podskokach, wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów, przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 20 zł. Rodzic+dziecko
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582
Ilość miejsc ograniczona

 

Trening Be Fit Mom

Wykorzystaj czas ⏰(podczas spaceru) z dzieckiem ? (w wózku).

?Dołącz do aktywnych mam i trenuj z Olgą Lipczyńską! ?
Be Fit Mom Poznań to ogólnorozwojowe ćwiczenia, które każda mama może wykonać podczas spaceru z wózkiem. ??

✅ZBIÓRKA: wejście do Galeria Malta godz. 1⃣1⃣:0⃣0⃣, od strony SUPER-PHARM Poland.

?Zajęcia są bezpłatne. ♥

Po zajęciach trenujące Mamy zapraszamy na napój gratis do kawiarni Słodkie Historie, na poziomie 0⃣.

*W przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych zajęcia przenoszone są do Galerii Malta. ?⚡?

Trenuj nad Maltą i odbieraj nagrody! ?

Trwa program lojalnościowy dla Was drogie Mamy! ♥
Każda z uczestniczek otrzymuję kartę lojalnościową do zbierania naklejek. Za każdy trening uzyskuję 1 naklejkę. Po zebraniu 10 znaczków, kartę będzie można wymienić na kartę podarunkową Galerii Malta o wartości 50 złotych. Ponadto każda mama, która przyprowadzi na zajęcia jedną lub więcej nowych uczestniczek, otrzyma dodatkowe 2 naklejki.

⬇Stałe rabaty dla posiadaczek Karty BFM ♥ :
✅GRYCAN przez cały tydzień kawa gratis do paragony min. 20 zł.
✅SMYK przez cały tydzień 10 % rabatu na marki własne, nieprzecenione.
✅YVES ROCHER przez cały tydzień 50% rabatu na artykuły do pielęgnacji twarzy i makijażu.
✅GO SPORT przez cały tydzień 20% rabatu na marki własne.
✅SIBERIKA w dzień treningu 30% rabatu na produkty dla dzieci.
✅MARCHE przez cały tydzień 20% rabatu na dania obiadowe.
✅SUPER PHARM w dniu treningu 20% rabatu na wybrane produkty Palmers i Dermedic Emolienty oraz na serie Bepanthen i Sudocrem.
✅LAZY FROG 10% rabatu na wybrane marki w concept store.

Zapraszam – Trener Personalny Olga Lipczyńska! ?????

 

 

ŚRODA

 

 

Warsztat szydełko : IX 2018 : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na wspólny miesiąc dziergania. We wrześniu, w każdą środę o godzinie 16:30 zapraszamy do Schronu Kultury Europa na warsztat szydełkowania.

Nasze seniorki pokażą Wam jak zabrać się do robótek ręcznych, aby uszyć własny szalik, poszewkę na poduszkę czy obrusik. Materiały będą na miejscu. Przy wspólnej ciepłej herbatce, w towarzystwie naszych pań, przyjdź i poznaj warsztat szydełkowania.

W zajęciach może uczestniczyć każdy, kto tylko ma na to ochotę.

CIL „WIL.DA.SIĘ”
WARSZTAT SZYDEŁKO
ZAJĘCIA Z PODSTAW ROBIENIA NA DRUTACH
5, 12, 19, 26 IX 2018, g. 16:30-17:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Rodzinna joga śmiechu

27 września godz. 18.00
Rodzinna joga śmiechu.
Zdarza się, że w codziennym pośpiechu dziecko rzadko widzi rodziców roześmianych czy zrelaksowanych. Wspólna zabawa jest okazją do pokazania dzieciom naszej „jaśniejszej” strony. Specjalnie dobrane ćwiczenia śmiechowe i gry zespołowe otwierają nas na odwagę ekspresji i współpracę w grupie. Podczas śmiania się nasze ciało produkuje endorfiny – hormony szczęścia. Wzmacnia się układ odpornościowy. Dotleniamy się i zrzucamy kalorie. Niektóre gry i ćwiczenia będą wymagały od nas współpracy zespołowej, także jeżeli ktoś przyjdzie sam, szybko poczuje się włączony do grupy. Sugerujemy stroje niekrępujące brzucha i „zrywania boków” oraz lekkie obuwie na zmianę do podskoków 😉 Zapraszamy uczestników w wieku 7 – 100 lat ?Nie tylko rodzinnie.

Spotkanie prowadzi Dorina Maciejka trenerka jogi śmiechu, po kursie jogi dla dzieci, ilustratorka książek , w tym między innymi autorka książki „Co można ulepić z plasteliny?”.
m
Bilet: 25 zł dorosły, dziecko: 10 zł.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Żywienie małych dzieci – warsztaty zamiast słoiczków:)

Brak miejsc- zapraszam na 6 października! Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci z dietetykiem Agatą Fierek „Gruszka czy pietruszka?”,

Temat: żywienie niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata)

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka, blw
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowy jadłospis dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 35 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie, zabierz ze sobą malucha, uzbiera się pewnie ekipa:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 27.09.2018.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Na zapisy czekamy do 20 września! 🙂

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowlęta #blw #babies #rozszerzaniediety #żywienie #odżywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie #akademia

 

Pokazowe zajęcia Pomelody Poznań

Twoje dziecko ma talent muzyczny! Pomożemy Ci go rozwinąć!

Na zajęciach korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– przepiękny ilustrowany śpiewnik i CD z oryginalną muzyką skomponowaną specjalnie na potrzeby zajęć Pomelody;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Zajęcia pokazowe są darmowe. Obowiązują wcześniejsze zapisy! Wystarczy wysłać maila: ania_papierz@o2.pl lub zadzwonić do trenerki Anny – 507 120 706

To, co wyróżnia zajęcia Pomelody to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

 

Parada Jak Malowana – spotkanie warsztatowe nr 1

Fundacja Jak Malowana – z ramienia CK Zamek – zaprasza wszystkich chętnych, Małych i Dużych, do współtworzenia korowodu na Imieniny Ulicy, które tradycyjnie obchodzone są 11 listopada!
Przed nami cykl warsztatów twórczych pod hasłem POCHWAŁA WOLNOŚCI, który opierać się będzie na promocji działań w oryginalny sposób wykorzystujących tradycyjne techniki artystyczne (m.in. tkactwo, dziewiarstwo etc.). Poniżej przedstawiamy harmonogram:

SPOTKANIE 1,2 i 3 (20.09,27.09 i 29.09.2018):
Szykujemy elementy z różnokolorowych włóczek, które będą małymi częściami większej całości!

SPOTKANIE 4 (13.10.18): Obiekt – zrób go z nami!

SPOTKANIE 5 (20.10.18): Nakrycia głowy!

SPOTKANIE 6 ( 25.10.18): W chuście na paradę, czyli bezpłatne warsztaty z doradcą chustowym zrealizowane we współpracy ze Stowarzyszenie „Poznań w chuście” pod honorowym matronatem Fundacja Matecznik (oddzielne wydarzenie wkrótce,bądźcie czujni)

SPOTKANIE 7 (27.10.2018): O paradzie dla Malud, czyli czytando z Dom Bajek (oddzielne wydarzenie wkrótce,bądźcie czujni)

DLA KOGO:
Spotkania skierowane są do rodzin z dziećmi,ale także do osób dorosłych i seniorów, którzy zainteresowani są tkaniną artystyczną, wokół której luźno prowadzone będą wszystkie spotkania. Jest to dyscyplina sztuki łącząca w sobie zagadnienia i technologie z innych dziedzin, niezwykle szerokie są więc możliwości jej wykorzystania w praktycznej realizacji. Część spotkań będzie miała charakter integracyjny, zapraszamy do śledzenia wydarzeń!

Z A P R A S Z A M Y! ! !
Chcemy przygotować dla Was materiały, dlatego prosimy o zapisy drogą mailową: fundacjajakmalowana@gmail.com

SPOTKANIA Z CYKLU PARADA JAK MALOWANA DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW CK ZAMEK ♥

Dziękujemy #zamekwspiera

 

 

PIĄTEK

 

 

Noc Naukowców Poznań

Zapraszamy na Noc Naukowców 2018
Już 28 września br. nauka opanuje Poznań! Otwieramy poznańskie ośrodki akademickie i naukowo-badawcze dla dzieci i młodzieży z obszaru Wielkopolski oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami. Noc Naukowców to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy podczas którego każdy przekona się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa.
http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

Spektakl dla dzieci „Kwiat paproci”

Spektakl oparty na utworze Józefa Ignacego Kraszewskiego.

Młody, żądny przygód chłopak zasłyszawszy legendę o kwiecie paproci, pragnie odnaleźć magiczną roślinę. Ma ona zapewnić młodzieńcowi szczęście i bogactwo. Wyrusza on na poszukiwanie legendarnego kwiatu. Jednak nie ma zbyt wiele czasu, ponieważ kwiat paproci kwitnie tylko jeden raz w roku – w noc Świętego Jana.

Przedstawienie zabiera widza w świat magii i tajemnic, a przede wszystkim uczy, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze i szczęścia nie dają.

 

Piknik: Morze Za Blokiem | Zmieścimy się Wszyscy

Powiedzmy latu “Ahoj!” i wejdźmy na pokład jesieni w doborowej atmosferze, jaką mają tylko sąsiedzkie, kameralne festyny ?⛵? Ogród Łazarz kolejny już raz ugości nas w swojej przestrzeni, tworząc miejsce na radość małych i dużych Poznaniaków!

WARTO DOPŁYNĄĆ BO PROGRAM MA SIĘ TAK:

16:00 ➡️ odpalamy grillowanie i piknikowanie
16:15 ➡️ pokaz break dance
16:30 ➡️ animacje dla dzieci „Poszukiwania skarbów piratów”
17:30 ➡️ koncert „Morze pod blokiem” w wykonaniu Marty Śliwy i Wojtka Winiarskiego
17:30 ➡️ warsztaty dla dzieci „Zrób to sam”, czyli twórcza zabawa w tworzeniu własnoręcznych ozdób
18:30 ➡️ bajka na dobranoc: interaktywne przedstawienie teatralne „Nowe szaty Króla”
19:10-20:00 ➡️ biesiadowanie przy muzyce, dyskusje i plany ogrodowe

A PONADTO TUŻ ZA WINKLEM “What’s’Art” CZYLI PROMOCJA PRAW CZŁOWIEKA PRZEZ SZTUKĘ ULICZNĄ BO PRZECIEŻ W TYM MIEŚCIE ZMIEŚCIMY SIĘ WSZYSCY:

➡️? Zostanie ukończony i oficjalnie odsłonięty nowy mural Łazarzu: tunel przedstawiający historię walk o prawa człowieka od lat ’60-ych po czasy współczesne
➡️? Podejmij wyzwanie i skocz przed obiektywem aparatu fotograficznego! Twój wizerunek zostanie potem przerobiony w grafikę, promującą What’s’Art Raise Your Human Right
// szczegóły: https://www.facebook.com/events/1097854450370319/
What’s’Art Promotion of human rights through street art

Piknik organizowany jest w ramach inicjatywy oddolnej mieszkańców Łazarza wspieranych przez MCIL ŁAZANKA, CIM Horyzonty, Miastem Poznań oraz MOPR.

 

Pobaw się z nami w piątek

Jeśli macie dzieci w wieku 6 mcy – 3 lata …
Jeśli macie wolne piątkowe popołudnia……
Jeśli chcecie odkryć nowe, interesujące miejsca….
Jeśli nie możecie uczestniczyć w naszych stałych grupach lub czekacie na miejsce w swojej wymarzonej grupie… mamy dla Was nową propozycję:
W każdy piątek od 15:30 do 18:00 możecie pobawić się swobodnie na naszej sali tematycznej. Co tydzień inny temat, co tydzień inne aktywizatory i wyzwania dla dzieci – o tym, co w danym tygodniu, dowiecie się ze zmienionej fotografii wydarzenia. To nie są zajęcia, ale w pierwszej godzinie Agnieszka Zbrożek-Gólska będzie dla Was nieco moderować zabawę, a przez cały czas Alicja Majewska będzie Was serdecznie wspierać organizacyjnie, poczęstuje kawą czy herbatą (w cenie) albo potrzyma czy zabawi dziecko, w razie takiej potrzeby.
Do piątkowej zabawy możecie dołączyć w dowolnym momencie i zostać jak długo chcecie (15:30-18:00), naturalnie pod warunkiem wolnych miejsc – dlatego obowiązują zapisy. Płatności mają charakter jednorazowych. Obowiązuje obuwie zmienne i zalecamy wygodny, nie krępujący swobody ruchów strój.

DLA KOGO: dzieci od 6 msc do 3 lat, z opiekunem
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00
ZA ILE: 25 zł płatne PRZED piątkiem, przelewem na konto Warsztatów Agaty (dane do przelewu znajdziecie na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt)
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl lub tel. 883 908 901
ZAPRASZAMY!

 

Noc na zamku

28 września godz. 19.00 Noc na zamku

Fani Biura Detektywistycznego Lassego i Mai z utęsknieniem czekają na kolejną zagadkę. Wobec tego spieszymy z wiadomością: coś się szykuje! Coś się dzieje za grubymi zimnymi murami, wśród zaśniedziałych zbroi, w ciemnych korytarzach, przepastnych skarbcach i sekretnych przejściach… Kto ciekawy, niech przybywa do Księgarni z Bajki, która na jeden wieczór przemieni się w tajemniczy zamek!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 15 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Jazz dla dzieci 2,5-3 lat !

Jazz dance styl tańca zapoczątkowany na przełomie XIX i XX wieku, przez afrykańców. Jest gatunkiem zawierającym w sobie elementy baletu, tańca modern oraz tańca akrobatycznego, więc w żaden sposób nie ogranicza wyobraźni. Podstawą są w nim jedynie dwa elementy: rytm i policentryzm. Jest to trudna technika tańca, wymagająca rozciągniętego ciała i siły.

Jest to idealny taniec by dziecko mogło swobodnie się rozwinąć i w odpowiedni sposób wykorzystać duży zasób energii który w tym wieku z pewnością ma go w nadmiernym zapasie! 😉

W naszym klubie tańca stawiamy na małe grupy żebyśmy do każdego dziecka mogli podejść w sposób indywidualny.

Zapisy: kontakt@discofoxpoznan.pl 729416049

Można dołączyć do grup od:

Piątek od 21.09 o godzinie 16:00 do 17:00

Start obu grup od 15.09.2018

W grafiku oprócz kursów tańca dla dzieci dostępne również kursy tańca dla dorosłych oraz balet dla dorosłych:

http://discofoxpoznan.pl/grafik-zajecia-tanca-poznan/

Tańce dla dzieci Poznań – Cennik
100 zł ( 4 zajęcia , 1 raz w tygodniu)

Przy zapisie na tańce dla dzieci obowiązkowa zaliczka 30 zł/ 1 x w tygodniu-4 zajęcia w miesiącu/ 100zł/

Zapisy w recepcji czynna od 13 do 22 lub telefonicznie 729416049

Uwaga: Lekcje tańca dla dzieci w nowych salach na trasie PST w Galerii Pestka w Poznaniu.

 

Warsztaty sensoryczne z grupą Reggeton (wiek dzieci 4-8 lat)

Ze względu na dużą ilość zapytań rozszerzamy naszą ofertę zajęć sensorycznych o dzieci w wieku 4-8 lat.

Zajęcia będą prowadzone przez Sonię i Szymona z teamu Reggeton.

Warsztaty to idealna propozycja dla wszystkich dzieci ciekawych świata, które nie lubią nudy.

Podczas zajęć dzieciaki samodzielnie wykonają niesamowite eksperymenty oraz doświadczenia. Zajmą się rozwiązaniem fascynujących zagadek oraz szyfrów. Każde zajęcia będą niepowtarzalne i wyjątkowe. Laboratorium perfum i mydełek, zagadki Sherlocka Holmesa, Starcie Tytanów, Mali Artyści, tworzenie biżuterii.. to tylko niektóre z naszych propozycji.

Nauczymy dzieci poszerzania ich kreatywności oraz wyobraźni przestrzennej, a to wszystko w formie świetnej zabawy.

Serdecznie zapraszamy do zapisów!

Szczegóły organizacyjne;
– termin: każdy piątek, 16:00
– czas trwania: 90 min.
– cena: 40 PLN / dziecko, rodzeństwo 35 PLN
– zapisy: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

 

Bajkowy Kącik Czytelniczy

Zapraszamy Wszystkich na nową odsłonę Bajkowego Kącika Czytelniczego w 2018 roku!

W każdy piątek od 17:00 do 19:00 odbywają się Piątkowe Spotkania z Książką w Galerii Malta, (na pierwszym piętrze, na przeciwko sklepu DUKA). Podczas spotkań dzieci mogą uczestniczyć w kreatywnych warsztatach i czytaniu bajek pod okiem animatora.

Każdy uczestnik warsztatów otrzymuje Kartę Czytelnika, w której zbiera pieczątki za spotkania, po wypełnieniu 10 pól dzieci otrzymują nagrodę książkową.

Dla rodziców, którzy wspierają naszą inicjatywę Bajkowego Kącika Czytelniczego również mamy nagrody (szczegóły podczas warsztatów).

Sprawdź harmonogram: bit.ly/bajkowy

 

Baborówko Horse Sale Show 2018

Baborówko Horse Sale Show 2018 to międzynarodowe i krajowe zawody we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego oraz aukcja koni sportowych z przeznaczeniem do skoków przez przeszkody i WKKW.

Podczas wydarzenia rozegrany zostanie także Finał Pucharu Polski WKKW 2018 w sześciu kategoriach wiekowych i w kategorii klubowej.

Piękne otoczenie Ośrodka Jeździeckiego Baborówko (ul. Parkowa 1, Baborówko) pozwala na spędzenie atrakcyjnego czasu z rodziną i przyjaciółmi. W czasie trzech dni zapraszamy do śledzenia rywalizacji najlepszych polskich i zagranicznych zawodników oraz do strefy dziecka i na kiermasz regionalnych wyrobów i rękodzielnictwa.

 

 

 

SOBOTA

 

 

ŻABKA – Teatr Animacji

29 września – Sobota, godz. 11:00
30 września – Niedziela, godz. 11:00
REALIZATORZY
Obsada:
Sylwia Zajkowska / Magdalena Dehr
Katarzyna Romańska / Danuta Rej
Marek Cyris / Piotr Grabowski
Adaptacja – Nicola Lusuardi, Fabrizio Montecchi (Włochy)
Tłumaczenie z j. francuskiego – Jan Ratić
Scenografia – Nicoletta Garioni (Włochy)
Lalki według rysunków Maxa Velthuijsa – Federica Ferrari (Włochy)
Muzyka – Michele Fedrigotti (Włochy)
Kostiumy – Sara Bartesaghi Gallo (Włochy)
OPIS SPEKTAKLU

Żabka wraz z przyjaciółmi pokonuje codziennie przeszkody i mierzy się z życiowymi dylematami. Świat dookoła jest taki fascynujący!

Spotkany na polanie kos skłania do refleksji nad istotą śmierci i potrzebą cieszenia się każdą chwilą. Nieszczęśliwa miłość, którą przeżywa Żabka, jest punktem wyjścia do rozważań nad cierpieniem i szczęściem, jakie z niej wynika. Nocne lęki są idealną okazją do zbadania, czym tak naprawdę jest strach – ten prawdziwy i ten wyimaginowany.

Dzięki błyskotliwemu poczuciu humoru przygody Żabki i jej przyjaciół, ubrane w piękne słowa i obrazy, przywracają siłę i chęć do życia. Mówiąc o sobie, bohaterowie opowiadają także o nas – dorosłych, którzy wciąż nie potrafią się zaakceptować, a w szczególności o tych, którzy dorosłymi dopiero się stają, borykając się przy tym z wieloma problemami.

Te krótkie historie z ważnym przesłaniem są adaptacją książek ilustrowanych Maxa Velthuijsa, jednego z najwybitniejszych autorów i ilustratorów książek dla dzieci na świecie. Teksty i ilustracje zostały przeniesione z papieru na scenę oraz przekształcone z lekkością i poezją we wspaniałe żywe historie.

Preferowany wiek od 4 lat.

Spektakl na podstawie książek Maxa Velthuijsa: „Frog is Sad”, „Frog in Love”, „Frog and the Birdsong”, „Frog is Frog” oraz „Frog is Frightened” wydanych przez Andersen Press, Londyn.

Adaptacja spektaklu Ranocchio – produkcji Teatro Gioco Vita z Piacenzy (Włochy).

Max Velthuijs
reżyser: Fabrizio Montecchi (Teatro Gioco Vita)
czas trwania: 60 min

 

Kociambry ze Starego Miasta – czytando nr 2

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami na kocie warsztaty!

Tym razem poznamy innego kota – biało-rudego Bobika, syna szlachetnie urodzonych Kizi Kotlińskiej oraz Kotstantego Znikota, który zadomowił się w swoim królestwie i mieszka z dwójką poddanych: Ewą i Pawłem. Jak ułożyli sobie życie?

„Ja, Bobik, czyli prawdziwa historia o kocie, który myślał, że jest królem”, Ewa Kozyra-Pawlak
Nasza Księgarnia

Z A P R A S Z A M Y !!!

KIEDY? Sobota, 29 września, 10:30 – 12:00
GDZIE? Cmok, Poznań ul. Piekary 6
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

Obowiązują zapisy drogą mailową: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania!

Projekt „Kociambry ze Starego Miasta” realizowany jest dzięki wsparciu Rady Osiedla Stare Miasto!

Autorką identyfikacji wizualnej do projektu jest artystka Katarzyna Olbrycht

 

Kamishibai : Teatr ilustracji dla dzieci : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie z wywodzącą się z Japonii sztuką opowiadania – kamishibai. Ten niezwykły teatr ilustracji łączy w sobie potencjał literatury, słowa mówionego i żywiołu teatralnego. Umożliwia bezpośredni kontakt z widzami, którzy poprzez dialog z animatorem, współtworzą spektakl.

Łącznie odbędą się 4 spotkania na przełomie wrzesień-listopad 2018 w Schronie Kultury Europa. Zaprezentujemy widzom spektakle oparte na tradycyjnych legendach polskich oraz pochodzących z odległych krajów. Spotkania będą trwały około 90 minut. Po każdym z przedstawień zaprosimy uczestników na warsztaty plastyczne inspirowane daną opowieścią oraz tradycyjnym rzemiosłem charakterystycznym dla kultury, z której się wywodzi.

Zajęcia poprowadzą: Maria Ratajczak, Urszula Ziober, Maria Szczycińska

Terminy najbliższych spotkań:
– 29.09.2018, g. 11:00
– 13.10.2018, g. 11:00
– 27.10.2018, g. 11:00
– 10.11.2018, g. 11:00

CIL „WIL.DA.SIĘ”
KAMISHIBAI W SKE
TEATR ILUSTRACJI DLA DZIECI
29 IX, 13 X, 27 X, 10 XI 2018, g. 11:00-12:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY: warsztaty@zielonagrupa.pl

NIE.DA.SIĘ? WIL.DA.SIĘ!

Kamishibai w Schronie Kultury Europa jest dofinansowany w konkursie na realizacje inicjatyw oddolnych w ramach konkursu Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ”. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

La Bazaar – III edycja

Niechciane prezenty lub za dużo rzeczy w szafie? A może robiliście porządki w piwnicy i nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami? Zapraszamy do Domu Kultury „Pod Lipami” na kiermasz rzeczy wszelakich.
Opłata za stoisko wystawiennicze w zależności od wielkości.
Informacja pod numerem telefonu (61) 63 03 347.

Targi Smaki Regionów 2018

Najsmaczniejsze wydarzenie tej jesieni!

Targi Smaki Regionów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane są kulinarne rarytasy z niemalże każdego zakątka naszego kraju – gzik i oscypki, kaszanka po kaszubsku i krupniok śląski, miody z rejonu Dolnej Wisły i miód drahimski. Do tego chrupiące pieczywo, aromatyczne wędliny, smażone na piecu powidła, przetwory warzywne i owocowe, grzyby w zalewie, wyśmienite nalewki przyrządzane zgodnie z recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenia, domowe cista i ciasteczka. Takich smakołyków nie znajdziemy w supermarketach! To prawdziwa uczta dla koneserów!
Tegoroczna edycja targów Smaki Regionów będzie kusić zapachem i smakiem również dzięki scenie kulinarnej. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Mateusz Gessler – kucharz, restaurator, miłośnik dobrego jedzenia, znany szerokiej publiczności również jako juror programu telewizyjnego TVN MasterChef Junior, który wystąpi jako ambasador produktów certyfikowanych Spółdzielni Mleczarskiej Udziałowców w Strzałkowie. Nie zabraknie także szefów kuchni z lokalnych restauracji, którzy będą przygotowywać dania w oparciu o produkty regionalne i tradycyjne. Nieco bardziej egzotycznych doznań kulinarnych dostarczą natomiast przedstawiciele Mołdawii, którzy będą właśnie w ten sposób przybliżali specjały tego państwa.
Będzie można smakować i kupować! Do tego mnóstwo atrakcji dla dzieciaków w Strefie Dziecka. Zapowiada się najsmaczniejszy weekend nadchodzącej jesieni!
Targi Smaki Regionów odbędą się w dniach 29 września – 1 października br. na terenie Międzynarodowych Tagów Poznańskich.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Więcej informacji: www.smaki-regionow.pl

 

Chińskie warsztaty dla dzieci w CMOKU

Od początku wiedzieliśmy, że chcemy mieć w CMOKU coś o Chinach 🙂
Dlatego już od września zapraszamy dzieci na cykliczne zajęcia przybliżające kulturę i język chiński.

Chińskie warsztaty to doskonały pomysł na konstruktywne i ciekawe spędzanie sobotniego przedpołudnia. Nauka języka chińskiego zaowocuje nie tylko oryginalną umiejętnością, ale również, dzięki kreatywnemu i aktywnemu charakterowi zajęć, zachęci do poznawania świata. Warsztaty składają się z wielu aspektów nauki przez zabawę. Program zajęć przygotowany jest tak, aby poprzez gry, zabawy, taniec i rymowanki – piosenki nauczyć uczestników komunikowania się w języku chińskim, a elementy arts and crafts manualnie przybliżą kulturę i zwyczaje Państwa Środka.

 

TWORZYMY – Zajęcia dla dzieci 3-6 letnich.

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

V Festiwal Dyni w DELI Park

Jesień może być pachnąca i kolorowa! Powitajmy ją wszyscy razem V już Festiwalem Dyni w DELI Park 🙂 To wyjątkowe wydarzenie zarówno dla naszych mniejszych, jak i większych Gości ♥

Widzimy się w ostatni weekend września! Będzie kolorowo, smakowicie, zabawnie i baaaaardzo kreatywnie! Przygotowaliśmy wiele różnorodnych atrakcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie, dajemy słowo!

Czekają na Was:

SOBOTA, 29.09.2018 – od 10:00 do 19:00
– szycie pluszowej dyni (warsztaty krawieckie)
– ścieżka strachu
– wycinanie dyniowych lampionów (będzie możliwość kupna gotowych)
– warsztaty plastyczne i konkursy dla dzieci
– gotowanie zupy dyniowej przez dzieci (pomaga Szef Kuchni Hotelu Delicjusz oraz kucharze marki Bonduelle)
– wystawy i dekoracje z dyni
– malowanie twarzy
– gry, animacje i zabawy ruchowe

NIEDZIELA, 30.09.2018 – od 10:00 do 19:00
– pokazy kulinarne gościa specjalnego – Karol Okrasa
– występ Zespół Pieśni Ludowej „Duszniczanka”
– warsztaty GO4Robot
– londyński autobus od firmy Levant i Ahmad
– kiermasz dyń ozdobnych i dyń na zupę
– gry, animacje i zabawy ruchowe
– wystawy i dekoracje z dyni
– szycie pluszowej dyni (warsztaty krawieckie)
– malowanie twarzy
– ścieżka strachu
– warsztaty plastyczne i konkursy dla dzieci

 

Sito sztuki // warsztaty rodzinne // obowiązują zapisy

SITO SZTUKI to cykl dla najmłodszych widzów, którego głównym założeniem jest pobudzenie artystycznej wrażliwości w kontakcie z dziełem sztuki, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego podejmowania twórczych wyzwań.

W sezonie 2018/2019 warsztat zmienia formułę na zajęcia rodzinne.

Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne OPIEKUN-DZIECKO otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: e-mail: sitosztuki@mnp.art.pl.

Warsztaty są skierowane do DZIECI W WIEKU 5–10 lat i ICH OPIEKUNÓW (maksymalnie 2 osoby).

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik

TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ:

29.09.2018 • Emocje września
Wrzesień… Sentymentalne wspomnienie i niesamowitość zapamiętanych przeżyć… Wielość minionych wrażeń i doświadczeń oraz wzruszenie na myśl o nich czy buńczuczność i strach przed nieznanym nowym czasem powrotu do przedszkola, szkoły i pracy, który co nam przyniesie? Co przeczuwamy i jakie barwy uczuć w sobie skrywamy? Jaki kolor mają przygody lata i wakacji? Ciepły i złoty od słońca piasek nadmorski przesypuje w dłoniach nasza mama, a ręce moje i mojej siostry mają odcień kamieni i patyków zbieranych po drodze na szlaku… Nadajmy barwy wrześniowym refleksjom! Mama przygląda się córce, syn tacie… Stwórzmy rodzinne portrety naszych emocji!
Technika: suche i tłuste pastele

20.10.2018 • Czytamy!
Nowy rok szkolny motywuje nas do czytania. Kiedy najchętniej czytamy? Co nas najbardziej do tej czynności skłania? Co i kto nas zachęca? Jak uprzyjemnić sobie ten czas? Wspólne czytanie z rodzicami zainspiruje nas do wykonania kreatywnych akcesoriów do czytania.
Technika: mieszana

17.11.2018 • W góry!
W walce z górą ten coś wskóra,
Kto się stanie sam jak góra!
(Jan Brzechwa, Konik polny i boża krówka)
Co nam dają góry? Dlaczego ludzie wspinają się po górach? Jak wyglądają zmieniające się pod wpływem pór roku krajobrazy górskie. Odkryjmy bogactwo ich kolorów! Wykreujmy rodzinną, malarską wędrówkę po nieodkrytych jeszcze górskich szlakach.
Technika: akryl na papierze

15.12.2018 • Martwa natura z pamiątką
Grudniowy czas podsumowań i sentymentalnych refleksji niech stanie się dla nas bodźcem do stworzenia artystycznych śladów naszej pamięci – kolaży. Symbolicznie wypowiemy się w tematyce martwej natury. Wspólnie z naszymi najbliższymi wykreujemy kompozycje – suweniry o tematyce rodzinnej.
Technika: kolaż

26.01.2019 • Maskarada
Zapraszamy na muzealny karnawał! W rodzinnej maskaradzie stańmy się wszyscy jak dzieci, przyobleczmy lalkowe i pacynkowe kostiumy, na głowy załóżmy proste i kanciaste kształty, niech w artystycznej prostocie masek uwypuklą się nasze dusze… Mamo, tato, chodźcie na bal!
Technika: mieszana (papier, bibuła, elementy dekoracyjne)

23.02.2019 • Objęcia Morfeusza
Co to są sny? Czy te fantazje mają kształty? Mamo, powiedz, co Ci się śniło? Spróbujemy oswoić nasze sny. Powołamy do życia zjawy i inne widziadła.
Technika: rysowanie piórkiem i tuszem

30.03.2019 • Marzenie
Czas ferii kusi podróżami, tymi palcem po mapie, wciąż tylko w naszych głowach planowanymi, ale też i tymi realnymi – wyczekanymi i odważnie przebytymi. Nadajmy kształt naszym marzeniom i stwórzmy realistyczno-wyobrażeniowy pejzaż. Widok natury czy też otoczenia miejskiego? Czy bliższy jest Ci pejzaż topograficzny czy fantastyczny?
Technika: mieszana (akwarele, flamastry, kredki akwarelowe)

13.04.2019 • Kompozycja z eksponatem
Picasso ważne dla siebie przedmioty gromadził w tzw. „kapsułach czasu”, ciocia mojej koleżanki ma wspaniały zbiór starych foto-grafii rodzinnych, a brat mojego kolegi z każdej wyprawy w góry przywozi kilka kamieni. Po mojej babci odziedziczyłam cudowną kolekcję porcelanowych laleczek – przywoziła je z różnych miejsc świata. Wyjątkowe egzemplarze, egzotyczne przedmioty, ukochane, choć raczej mało warte bibeloty to skarby naszego bogatego życia, które poprzez sztukę stanie się niezapomniane.
Technika: asamblaż, przedmioty gotowe

25.05.2019 • Biżuteria
Dla mamy! Dla mamy! Cóż naszym ukochanym mamom w ich świątecznym majowym dniu jest potrzebne? Czy to przygotowana przez nas poranna kanapka i kawa na śniadanie czy całus na powitanie? Czy też wspólnie „wyczarowany” niebanalny prezent, o jakim po prostu marzy każda wyjątkowa kobieta – i ta mała, i ta duża? Wisiory, korale, bransoletki… Wcale nie idziemy do jubilera, tylko sami się nim staniemy! Wspólnie wykonamy biżuterię damską i nie tylko.
Technika: modelowanie z gliny

29.06.2019 • Kwiaty
Polne, majowe i czerwcowe – w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów

Obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

 

Poranek literacki z Bzdurkami czyli bajkami dla dzieci (i) inny

29 września godz. 11.00 Poranek literacki z Bzdurkami czyli bajkami dla dzieci (i) innych

Artur Andrus chciał napisać te historie z zamkniętymi oczami, ale musiał je prędko otworzyć, bo nic nie widział. Trudno jest pisać po ciemku. „Bo tak naprawdę, prawdziwa miłość przychodzi czasem w ostatniej chwili, bywa zaspana i zziajana, wcale nie próbuje zrobić niczego zaskakującego z rzodkiewkami, a jednak od razu się wie, że to ona. I wtedy trzeba stanąć w drzwiach i nie wolno miłości wypuścić z zamku.”
Będzie o tym i o wielu, wielu innych ważnych sprawach. Mądrze, z humorem, z przymrużeniem oka…

os. Przyjaźni 125 C

 

Kino,kawiarnia,spacer- Łazarz poznajmy się

Serdecznie zapraszamy na dwa wydarzenia :
„Kino ,kawiarnia,spacer-Łazarz poznajmy sie”
Łazarz-poznajmy się to cykl wspólnych spotkań mieszkańców,stanowi kontynuacje wydarzeń organizowanych w latach
poprzednich przez Miasto Poznań na terenie Śródki,Chwaliszewa i Jeżyc
Zadanie wpisuje się w realizację działań rewitalizacyjnych na obszarach zdegradowanych i rewitalizacji wyznaczonych
uchwałą nr XXXVIII/648/VII/2016 z dn. 22.11.2016 r. Rady Miasta Poznania w sprawie wyznaczenia obszaru
zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Poznania

Szczegółowy program przechadzek

Sobota 29.09.2018 godz 15.00-ok 18.00

Zbiórka przy Kościele Matki Boskiej Bolesnej.ul.Głogowska 97 godz 15.00
Dolny Łazarz
1.Ul. Głogowska.
2.Ul. Lodowa.
3.Rynek Łazarski.
4Dawne neony na ul. Głogowskiej.
5Ul. Kolejowa.
6.Detale architektoniczne kamienic przy ulicach: Kanałowej i Mottego.

Sobota: 6.10.2018 r., godz.: 15.00-ok 18.00

Zbiòrka przed Wejściem Południowym na MTP ul. Głogowska 16
(dawniej Mc Donalds) -godz 15.00
1.Dawny cmentarz Żydowski
2.ParkWilsona z Palmiarnią.
3.ProjektyWładysława Czarneckiego
4.(Magnolia oraz dom przy Głogowskiej/Berwińskiego).
5.Secesyjne kamienice przy ul. Matejki.
6.Park Kasprowicza jako tereny wystawiennicze
iWesołe Miasteczko z czasów PeWuKi.
7.Arena

Zwieńczeniem spacerów będzie pokaz filmu
o tematyce związanej z historią Poznania, konkurs
z nagrodami dla uczestników z wiedzy zdobytej
podczas przechadzki oraz poczęstunek w Szkole
Podstawowej nr 9 przy ul. J. Łukaszewicza 9/13
Projekt finansowany ze środków finansowych miasta Poznań

Wsparcie,współpraca przy organizacji wydarzenia
Szkoła Podstawowa nr 9 ul.Łukaszewicza 9
PoPoznaniu.pl
Pizzeria Na Łazarskim Cieście
Bistro Przychodnia
Vandal Store & Café
Słodki Fyrtel Agnieszki
Patronat medialny – Radio Poznań

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Kolejna okazja, żeby zwiedzić podziemia Fortu VI. W każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach z przewodnikiem. Zajmie on ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Bez zapisów, Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł. Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane od 5 roku życia.

 

 

 

NIEDZIELA

 

Wege Festiwal Poznań

 

Koncert gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 30 września 2018!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865

Terminy: podane w wydarzeniu – 30.09, 9.12, 10.03, 9.06, godziny 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.
Wpłaty podlegają przesunięciom na kolejne wydarzenie/udział w zajęciach Szkoły do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom. Można jednak przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂
Zapraszamy! 🙂

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

 

Święto Dyni – warsztaty kreatywne przy DK Remiza

TEATRANKI: Niewidzialny przyjaciel, wiek: 4–6 lat

Foyer I piętra
wiek: 4–6 lat
30 września, godz. 11.00
Niewidzialny przyjaciel

Czy towarzyszył Wam kiedyś niewidzialny przyjaciel? Jeśli tak, to spróbujemy razem sprawić, że stanie przed nami jak żywy! Przy pomocy teatralnych zabaw i dziecięcej wyobraźni – każdy będzie mógł dać swojemu niewidzialnemu przyjacielowi ciało i głos.

Prowadzenie: Małgorzata Dębska

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

„JAK PO SZNURKU”. Spektakl Studia Teatralnego BLUM.

W spektaklach Teatru Blum dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni i wszechstronnego rozwoju. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów, oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze, obywają się bez puenty czy jednoznacznego przesłania. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych, w którym zabawa i radość to nieodłączny warunek rozwoju.

PO SZNURKU DO SERCA…

„To na dole jest z pisaku. To na górze jest z nieba.”
(Krystyna Miłobędzka)
Prowadzi tam droga. Prosta albo kręta.
Idzie lub biegnie? Łączy czy oddziela? Przecina. Plącze.
Czasami zawraca. Znika i pojawia się znowu. Zostawia ślad.
Droga ode mnie do ciebie.
Droga do domu.

Scenariusz i inscenizacja: Lucyna Winkel-Sobczak
Oprawa dźwiękowa: Katarzyna Taborowska
Projekty kostiumów: Ireneusz Domagała
Występują: Agnieszka Dubilewicz i Ewa Rurarz
Autorski projekt Studia Teatralnego BLUM zrealizowany przy wsparciu środków finansowych Miasta Poznań.

 

Niedziela z dziećmi

Zapraszamy w niedzielę do Concordii z dziećmi!
Najmłodsi milusińscy z pewnością zechcą zagościć na spektaklu „Jak po sznurku” Studio Teatralne Blum/bilety 40 zł/zapisy u Teatru:
https://www.concordiadesign.pl/jak-po-sznurku-spektakl-studia-teatralnego-blum,w62

Z kolei miłośników eksperymentów muzycznych i niczym nieskrępowanej kreatywności zapraszamy na warsztat z Musiconem „Co kryje się w muzyce?”/cena: 30 zł/ zapisy przez stronę:
https://www.concordiadesign.pl/co-si-kryje-w-muzyce-,w141

A miłośników czytania i zabaw teatralnych zapraszamy na Zakamarkową Niedzielę Warsztatową z Wydawnictwo Zakamarki/cena: 39 zł/ zapisy przez stronę:
https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w118

 

Tata Meloman i Tata w Muzeum – Kulturalny SuperTata 2018

Zdobywaj z nami Supermoce SuperTaty! Kulturalnego SuperTaty!

Tym razem dwie supermoce w jeden dzień:
„Tata w muzeum” i „Tata meloman”

Podczas tego spotkania najpierw będzie bowiem możliwość bezpłatnego zwiedzenia z przewodnikiem jednej z wystaw Muzeum Archeologicznego, a potem w niezwykłej scenerii dziedzińca muzealnego przy egipskim obelisku udziału w świetnym koncercie. Będą to muzyczne rodzinne podróże małe i duże z Wujkiem Ogórkiem (Przemo Urbaniak), który w autorskim programie porywa dzieci i dorosłych w świat wyobraźni, wywołuje uśmiech na twarzach i nie pozwala usiedzieć w miejscu!
A kto już był na koncercie Wujka Ogórka, to niech się nie obawia nudy, bo czekają całkiem nowe piosenki.

Data nie jest przypadkowa, gdyż dzień później 1. października przypada „Międzynarodowy Dzień Muzyki”.
Natomiast 30. września, to jednocześnie ostatni dzień wystawy czasowej „Kto był królem, kto nie był królem. Władcy starożytnej Mezopotamii” – to ostatnia okazja, aby poznać historie rodem z krainy „Żyznego Półksiężyca”. Nie zmarnujcie jej 😉

„TATA MELOMAN” i „TATA W MUZEUM” to kolejne supermoce do zdobycia w ramach projektu „Kulturalny SuperTata” dofinansowanego przez Miasto Poznań (#poznanwspiera) a organizowanego przez Fundację Kreaktywator
Niebawem jeszcze Tata Sztukmistrz, Tata Tańczy, Tata na Jeżycach, Tata na Śródce… Aby nie przegapić żadnego wydarzenia, zapraszamy do grupy Kulturalny SuperTata

WYDARZENIE BEZPŁATNE
ale obowiązują zapisy: swietlica.cafe@wp.pl
liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Podsumujmy:
Kiedy? 30 września o godz. 13:00 zwiedzanie, o 14:00 koncert
Gdzie? Muzeum Archeologiczne, ul. Wodna 27
Dla kogo? dla Tatusiów z dziećmi w różnym wieku
Za ile? BEZPŁATNIE

ZAPRASZAMY!

 

Na łajbie Kapitana Długonosego – wydarzenie bezpłatne

W ramach projektu „CIL na Świerczewie” realizowanego przez Fundację Tata z Poznania zapraszam Was na wydarzenie:
„Na łajbie Kapitana Długonosego”

➡️Kiedy: 30.09.2018 r.
➡️Godziny: 11:00-14:00
➡️Gdzie: Szkoła Podstawowa nr 79, wejście od ul. Jesionowej.
➡️Limit miejsc ograniczony: 25 dzieci
➡️Zapisy: warsztaty@tatazpoznania.pl w treści napiszcie proszę wiek dziecka oraz numer zwrotny. 🙂
➡️Wydarzenie bezpłatne. 🙂

Opis wydarzenia:
Załoga składająca się z mieszkańców zostanie przywitana przez Kapitana Długonosego i jego prawą rękę – piratkę Halinkę.
Uczestnicy odbędą interaktywną przygodę statkiem Kapitana Długonosego. Spektakl aktywnie przygotuje dzieciaki oraz
ojców do kolejnych wyzwań jakimi będą tworzenie flagi oraz budowa statku pirackiego z kartonów. Zwieńczeniem całego
dnia będzie poszukiwanie skarbu. Gra polegać będzie na szeregu wskazówek i zadań, które wspólnymi siłami spróbujemy
rozwiązać. Nie zabraknie pirackich przyśpiewek i szumu morskich fal.

Plan dnia:
– przedstawienie teatralne – ,,Kapitan Długonosy i jego losy”
– przywitanie wszystkich uczestników przez Kapitana Długonosego i Piratkę Halinkę – projekt oraz tworzenie Flagi Pirackiej
– gry i zabawy z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu animacyjnego
– budowa statku pirackiego
– gra terenowa – ,,poszukiwanie skarbu”

#cil #cilnaświerczewie #poznańwspiera

 

Jesień w Folwarku

Jesień w Folwarku
Szykujemy dla Was kilka wyjątkowych spotkań tej jesieni. Ruszamy już w tę NIEDZIELĘ 30 września, świętując zakończenie wykopków naszych ekologicznych ZIEMNIAKÓW!
W Folwarku odbędzie się prawdziwie ziemniaczane wydarzenie „ŚWIĘTO PYRY”, w którym ziemniak będzie rządził nie tylko w kuchni i na Waszych talerzach.
Pyra czyli ziemniak – tego warzywa nikomu nie trzeba przedstawiać. Nasze wąsowskie ekologiczne pyrki, odmiany Ditta mają swoich fanów zarówno wśród restauratorów jak i klientów eko sklepów!
Idealne na sałatkę, pyszne jako pieczone, gładkie w puree.
Co dla Was przygotowaliśmy?
– ognisko i wyśmienite kiełbaski od niezastąpionego mistrza Wędliniarstwo Stefan Słociński Bukowiec
– nowe dania ziemniaczane w autorskim wydaniu szefa kuchni Źrebięciarni Piotr Markowski
– możliwość zakupu najnowszej książki „Ziemniak” Joanna Jakubiuk – UWAGA pierwsze 5 egzemplarzy z autografem autorki!
– animacje dla dzieci
oraz całe kosze naszych świeżo zebranych ziemniaków, które będziecie mogli zakupić w wyjątkowej cenie i zabrać do domu!

Wypatrujcie kolejnych wydarzeń!

7 października – Targi Ślubne Back to Nature
Wystawcy to starannie wyselekcjonowane firmy z branży ślubnej,
które pomogą Wam w organizacji wesela innego niż wszystkie.
Cała impreza w smakowitej kulinarnej oprawie folwarkowej kuchni.

20 października – Kolacja Degustacyjna „Dary Lasu”
Nasz Szef Kuchni Piotr Markowski zaprasza w kulinarną podróż poprzez leśne smaki. Najlepsze mięsa w otoczeniu aromatycznych grzybów i owoców to główne składniki pięciodaniowego menu degustacyjnego. A do tego polskie wina.

10 listopada – GĘSINA na św. Marcina
Nawiązując do tradycji Wielkopolski zapraszamy Was na wyjątkową kolację z gęsiną w roli głównej w autorskiej aranżacji naszego Szefa Kuchni Piotra Markowskiego. Smakowite dania w towarzystwie wykwintnych polskich win i dobrej muzyki.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *