PLAN ZAJĘĆ 30.07 – 05.08.2018

PLAN ZAJĘĆ 30.07 – 05.08.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Wulkan Doświadczeń

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych BERNARDYN zapraszamy na osiem niezwykłych spotkań związanych z eksperymentowaniem dla najmłodszych, podczas których co tydzień nasze doświadczenia będą skupione wokół innego motywu przewodniego.
Zaczniemy od poznania niewidzialnej siły, która napompuje balon, spowoduje erupcje wulkanu, ale również ugasi pożar.
Stworzymy tęczowe wodne roztwory oraz zbadamy ich kwasowość i zasadowość.
Odpowiemy na pytanie gdzie jest powietrze – zbadamy jego właściwości oraz dowiemy się jak z drożdży otrzymać jego najważniejszy składnik.
Gwarantujemy mnóstwo zabawy, nauki, śmiechu i satysfakcji w odkrywaniu otaczającego świata. Wszystko to w oparciu o samodzielne i bezpieczne eksperymentowanie.
Spotkania będą odbywały się w poniedziałki od 30 lipca do 24 września w godzinach 17:30-18:30 w SPS Riposta CIL: Bernardyn ul. Garbary 30/42. Zajęcia adresowane są dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat.
Terminy:
– 30.07.2018r.
– 06.08.2018r.
– 13.08.2018r.
– 20.08.2018r.
– 27.08.2018r.
– 10.09.2018r.
– 17.09.2018r.
– 24.09.2018r.
Zapisy: 697-919-628 / marlena_lewandowska90@wp.pl

Prowadzący: Marlena Lewandowska
Chemik z pasji, wykształcenia i zawodu. Absolwentka Wydziału Chemii UAM – studiów nauczycielskich, specjalista w laboratorium chemicznym. Po godzinach koło ratunkowe dla uczniów i studentów oraz pasjonatka eksperymentowania – niedawno w Akademii Twórczego Juniora – teraz w Wulkanie Doświadczeń.

 

Bezpłatne zajęcia w Strefie Dziecka w Nice Lasy Fitness

Strefa Dziecka

Poniedziałki godzina 14:00 młodzież i dzieci starsze (12-18 lat).

Trening na świeżym powietrzu / Trening wzmacniający / Trening outdoor:
elementy sztuk walki, fitness, treningu funkcjonalnego, treningu siłowego, street workout. Uczestnicy poznają elementy różnych treningów, zapoznają się z poprawną techniką wykonywania ćwiczeń, rozruszają i wzmocnią wszystkie partie mięśniowe. A to wszystko w przyjaznej atmosferze i pod fachową opieką trenerską.

Poniedziałki godzina 17:00 dziewczynki młodsze (6-12 lat).

Zajęcia taneczne:
zajęcia budujące świadomość ciała, koordynację, pamięć ruchową, muzykalność i poczucie rytmu. Nieskomplikowane choreografie taneczne dla dzieci na każdym poziomie zaawansowania, również dla uczestników, dla których będzie to pierwsza lekcja tańca, poprzeplatane z kreatywnymi zabawami przy muzyce. Dzieci bawią się, zdobywają pewność siebie i rozwijają nowe umiejętności!

Zajęcia odbywać się będą na osiedlu Piastowskim 106A w Poznaniu, w klubie Nice Lady Fitness, na profesjonalnie wyposażonej sali fitness.
Rodzice i Dziadkowie, mogą usiąść przy kawie, w trakcie odbywania się zajęć, w naszej klubowej kawiarence.

Konieczne zapisy:
tel. 61 871 06 42 wew. 24
Facebook: Nice Lady Fitness

Zajęcia są bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona.

 

Wakacje na Rolkowisku

Wakacje na Rolkowisku to cykl zajęć rolkowych dla dzieci, który trwa przez całe wakacje od poniedziałku do piątku od 11:00 do 13:00!

Udział w pojedynczych zajęciach jest w cenie całodniowego biletu ulgowego (15zł), poza zajęciami możecie zostać na Rolkowisku cały dzień!

Harmonogram każdego wakacyjnego tygodnia:
Poniedziałki 11:00-13:00 – Zabawy Rolkowe
Wtorki 11:00-13:00 – Warsztaty z Nauki Jazdy na Rolkach
Środy 11:00-13:00 – Hokej na Rolkach dla Dzieci
Czwartki 11:00-13:00 – Rolkowe tory przeszkód (Bladecross)
Piątki 11:00-13:00 – Warsztaty z Nauki Jazdy na Rolkach

Zapraszamy wszystkich na Rolkowisko RollRunners.
Cały cykl zajęć rolkowych prowadzą oczywiście instruktorzy RollRunners – Szkółka Rolkowa!

 

Mata do jogi – szydełkowe podstawy

Kurs dla początkujących, na pewno dasz radę!
A jeśli znasz już podstawy – super! Nauczę Cię zaawansowanych splotów!
Zrób coś dla siebie (dosłownie i w przenośni, bo z warsztatów wyniesiesz piękne rękodzieło, a i plotek przy kawie nie zabraknie)

Słupek, półsłupek, łańcuszek, czytanie wzorów pisanych i graficznych – te wszystkie czary-mary staną się dla Ciebie banalnie proste 🙂

Nauczę Cię szydełkowych podstaw, by samodzielnie robić modne dodatki do wnętrz

Ps. Zabierasz tylko dobry humor, wszystkie materiały będą na Ciebie czekały na miejscu.

Spotykamy się w kameralnym gronie, więc „kto pierwszy, ten lepszy”, oczywiście możesz wziąć udział w warsztacie, jeżeli spontanicznie postanowisz wpaść i akurat będzie wolne miejsce, ale jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoje stanowisko w pełni wyposażone we wszystkie potrzebne materiały będzie na Ciebie czekać – zapewnij sobie miejsce tutaj:
https://oplotki.shoplo.com/warsztaty-podstaw-szydelkowania-mata-do-jogi

W cenie warsztatu otrzymasz:
Instrukcję krok po kroku
wszystkie potrzebne sznurki od Bobbiny, szydełka i akcesoria oraz
zapas wybranego sznurka/włóczki i szydełek potrzebne, aby kontynuować naukę w domu 🙂

Martwisz się o pociechę?
Mamy w tym czasie warsztaty Architektura dla najmłodszych 🙂 symboliczne 5 zł na materiały dla dzieci, które będą zajete twórczą zabawą w polu widzenia da Ci więcej przestrzeni na naukę szydełkowania 🙂

A takie cuda wyczarujesz na szydełku, kiedy nie poprzestaniesz na naszym warsztacie i będziesz ćwiczyć tę sztukę w domowym zaciszu – warto spróbować się nauczyć !​
http://oplotki.shoplo.com/kolekcja/oplotki

Aktualny grafik pozostałych warsztatów znajdziesz tutaj.
https://www.facebook.com/pg/oplotki/events/

A tutaj opinie tych, którzy podjęli szydełkowe wyzwanie:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/reviews

 

Aerobik dla dzieci i zajęcia z chustą animacyjną

Chcecie, żeby Wasze pociechy mogły się wyszaleć w poniedziałek? Zapraszamy na aerobik na plaży – zabawy ruchowe, taneczne, trochę ćwiczeń dla najmłodszych. 🙂

Nasi animatorzy: Oliwia, Natalia i Bartek czekają na Was!

Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

 

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato.

30 lipca godz. 11.30 Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato. Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato.
Śpiewanie ma wielką i czarodziejską moc. Wszyscy potrafimy śpiewać! Niektórzy tylko trochę o tym zapomnieli… Wstydzą się, albo po prostu nie pamiętają pięknych kołysanek, często opartych na wierszach klasyków. Społeczna akcja Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato narodziła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Jej zadaniem jest rozśpiewanie rodziców i ich małych dzieci, nawet tych jeszcze nienarodzonych. Zajęcia prowadzić będą doświadczone nauczycielki muzyki, absolwentki Edukacji Muzycznej, jednocześnie chórzystki Chóru Kameralnego Dysonans.
Os. Przyjaźni 125c
Wstęp wolny

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2018

g. 9 – 20
od 30.06.2018 do 26.08.2018

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami… a my już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia lata z nami, w Centrum Kultury ZAMEK. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. W tegorocznym programie znalazły się przedstawienia teatralne, warsztaty literackie, plastyczne, muzyczne i taneczne, seanse w Kinie Pałacowym oraz spotkania z książką w ramach cyklu „Biblioteka na rowerze”. Wydarzenia będą się odbywały w Zamku, ale i wokół niego, m.in. w parku.

Dodatkowo, przez całe lato dla dzieci (do wypożyczenia w naszym punkcie informacyjnym) czeka piknikowy zestaw rysunkowy, a w nim: kredki, bloki, kolorowe papiery, pisaki, ołówki.

Poniżej prezentujemy program Zamkowego Lata dla Dzieci.

Bilety będzie można kupić od 30.06. w kasie CK ZAMEK oraz przez Internet. Zapraszamy!

 

Lato z książką 2018

Awantury i wybryki…Lato z bohaterami Kornela Makuszyńskiego
Koziołek Matołek, Szatan z siódmej klasy, Panna z mokrą głową- tym bohaterom wiele pokoleń zawdzięcza bezgrzeszne lata dzieciństwa.  Podczas tegorocznej akcji Lato z książką w Bibliotece Raczyńskich  przypomnimy najbardziej znane powieści jednego z najchętniej czytanych  autorów literatury dziecięcej. Kornel Makuszyński, którego  65.rocznica śmierci przypada pod koniec lipca,  pisał  książki przygodowe, detektywistyczne, obyczajowe, a zeszyty z przygodami Koziołka Matołka można uznać za pierwsze polskie komiksy.   Podczas zajęć będziemy podróżować (nie tylko do Pacanowa),  przypominać polskie legendy i tworzyć komiksy. Na uczestników spotkań w 15  filiach czekają zajęcia literackie, plastyczne, warsztaty teatralne i gry ruchowe.  Zajęcia  dla czytelników Biblioteki Raczyńskich są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy.   Zajęcia w różnych lokalizacjach będą się odbywały przez całe wakacje.
Dokładniejszych informacji na temat spotkań udzielają pracownicy w poszczególnych placówkach.

Niezależnie od zajęć tematycznych codziennie można korzystać z gier planszowych i internetu.
Zajęcia organizują następujące Filie w  lokalizacjach: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F15, F20, F23, F35, F38, F46, F49, F53, F55, F59, F62, Filia Naramowicka

 

Filia 2
os. Oświecenia 59
tel. 61 876 71 21
e-mail: filia2@bracz.edu.pl

1)Plastyczne czwartki.
W każdy czwartek zaczynając od 5 lipca aż do 30 sierpnia, godzina 16:00.
Bez zapisów,   zapraszamy uczestników w każdym wieku, dzieci poniżej 7 roku życia zapraszamy z opiekunami.
Co tydzień wykonamy prace plastyczną inną techniką, poświęconą innemu bohaterowi książek Kornela Makuszyńskiego.

Filia 14
os. Bolesława Chrobrego 117 (PCK „Dąbrówka”)
tel. 61 822 32 83
e-mail: filia14dz@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 13.08,14.08,16.08, 17.08, 20.08,21.08, 23.08, 24.08, w  godz. 12:00-13:30.
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat)
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Tym razem Filia 14 zaprasza na pełną zagadek i przygód wędrówkę po zakamarkach naszej biblioteki. Razem z bohaterami książek Kornela Makuszyńskiego będziemy odkrywać tajemnice, tropić ślady, odczytywać szyfry, odnajdywać wskazówki. Gwarantujemy, że tego lata żaden mały czytelnik nie będzie się nudzić!

Filia 15
Ul. Fabianowo 2
tel. 61 830-40-16
mail: filia15@bracz.edu.pl
Terminy zajęć:   1.08,3.08,8.08,10.08 , w godz. 11.30- 12.30
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat)
Liczba uczestników: 12
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Uczestnicy spotkań poznają  życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego. Dzięki lekturze i animacjom prowadzonych wokół  m.in.  O wawelskim smoku  i 120 przygód Koziołka Matołka dowiedzą się czym jest komiks.

Filia 20
ul. Słowackiego 28
tel. 61 847 22 37
e-mail: filia20@bracz.edu.pl
Terminy zajęć dla starszych dzieci (6-13 lat): 31.07, 2.07,
7.08,9.08,14.08, 16.08, 21.08,23.08, 28.08, 30.08, w godz. 11:30-13:00
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
. Zapraszamy naszych czytelników do poznania świata wykreowanego przez wyobraźnię mieszkańca małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Stryj, czyli Kornela Makuszyńskiego. Do świata, gdzie występują urwipołcie i łobuziaki tacy jak Jacek i Placek, a także Koziołek podróżujący w poszukiwaniu Pacanowa. Wraz z upartym Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki-Miki dzieci odwiedzą wioskę Indian, pałac wyglądający jak porcelanowy czajnik,  poznają też tajniki małpiej mowy.

W programie między innymi:
– tworzenie teatrzyku kukiełkowego na podstawie legendy O wawelskim smoku
– wspólne rysowanie komiksu o przygodach Koziołka Matołka w Poznaniu
– budowa balonów „latających”
– lepienie z masy papierowej zwierzęcych postaci występujących w książkach Kornela Makuszyńskiego

Terminy zajęć dla przedszkolaków (2-6 lat): sierpniowe środy: 1.08,8.08,22.08,29.08, w godz. 16:30-17:15.
. Podczas spotkań nasi najmłodsi czytelnicy poznają pierwszy komiks Makuszyńskiego i Walentynowicza z cyklu legend polskich, w którym czterowierszem opisana jest historia jak dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem. Nasi najmłodsi  czytelnicy poznają również pewnego  krawca, który był niezwykle uprzejmy i tak chudy, że umiał przejść przez uszko igły do szycia. Każdemu czytaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i muzyczne.
W pozostałe dni prowadzone będą gry, zabawy sportowe i świetlicowe.

Filia 23
ul. Hetmańska 41
tel. 61 866 04 18
e-mail: filia23@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 2.08, 7.09, 9.08, 14.08,16.08  w godz. 11:00-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 16
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Tegoroczne spotkania letnie wspaniale łączą się z tematyką wakacyjną. Dzieci odbędą podróże razem z Koziołkiem Matołkiem, odwiedzając ciekawe miejsca i osoby. Zajęcia mają na celu rozbudzić chęć poznania świata, zwiedzania oraz poszerzania wiedzy poprzez książki. Nasz główny bohater dążąc do osiągnięcia celu musiał pokonywać wiele przeszkód.  Zajęciom będzie towarzyszyła  refleksja,  że trudności w życiu nie mają nas zniechęcać, ale  pobudzić do działania. W pozostałe dni możliwość korzystania z gier planszowych i internetu.

 

Filia 46
ul. Arciszewskiego 27
tel. 61 862 77 15
e-mail: filia46@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 22.08, 24.08, 27.08, 29.08, 31.08,   godz. 11:30-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 15
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Zapraszamy dzieci na literackie podróże małe i duże nie tylko do Pacanowa. Z Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki -Miki zwiedzimy tropiki, poznamy różne zwierzęta i legendarne stwory. W programie m.in. zabawy ruchowe, plastyczne oraz quizy i gry dydaktyczne.

 

 

 

WTOREK

 

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI: ALE… CYRK – Teatr Czarnego Tła

Przedstawienie w ramach cyklu
Zamkowe Lato dla Dzieci 2018

TEATR NA DUŻY WYMIAR
„Ale… cyrk”
Teatr Czarnego Tła w Chorzowie
czas trwania: 40 min
wiek: 6+
bilety:
__ dziecko – 7 zł
__ dorosły – 10 zł
__ posiadacz Karty Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina) – 5 zł

Czy wszyscy wiedzą, co to jest cyrk i jak wygląda? Pewnie tak. Dla Was, a także dla tych, którzy jeszcze cyrku nie widzieli, stworzyłyśmy oryginalny cyrkowy spektakl. Serdecznie zapraszamy na pełne magii, humoru i tańca przedstawienie, które podobnie jak w prawdziwym cyrku składa się z oddzielnych cyrkowych numerów. Będzie magia, tresura zwierząt, klaun, a wszystko
po to żeby rozbawić widzów i dostarczyć im magiczną porcję kolorów.

reżyseria: Aleksandra Kajewska
występują: Agata Kajewska, Zuzanna Lichota, Oliwia Apostel, Paulina Mizera, Gabriela Sznajder

 

Malujemy (nie)amatorsko

Czy masz czasem takie marzenie, żeby złapać za pędzle, stanąć przed płótnem i po prostu „dać się ponieść” ???

Nie tylko TY!
Ja też!

Stąd ten pomysł!

Daję Ci Ogromne płótno, multum tubek z farbą, pędzle i wszystkie materiały niezbędne, aby „zaszaleć” 🙂

Podejmujesz wyzwanie?

Nie, nie jestem specem od tej techniki, ale mam taką małą tradycję…
Co roku w swoje urodziny, zamiast siedzieć za stołem, albo zapijać historie niestworzone…urządzam sobie…

LIBACJĘ KREATYWNOŚCI…

W zeszłym roku padło na malowanie…pomysł był strzałem w dziesiątkę, dlatego zapraszam Cię do ZMALOWANIA czegoś wspólnymi siłami również w tym roku 🙂

Nie martw się o pędzle, farby, płótno…wszystko będzie do dyspozycji na miejscu…

Mówią, że raz w roku, kiedy dmuchasz świeczki na torcie…masz prawo pomyśleć życzenie…a może się spełni….

w zeszłym roku marzyłam, żeby do naszej zwariowanej ekipy szalonych rękodzielniczek dołączył malarz, który pomoże nam podszkolić się w tej dziedzinie…

Jak myślisz? spełniło się?

Warsztat jest zupełnie bezpłatny, ale proszę poinformuj mnie, że wpadniesz… płótno duże, ale jednak skali muralu nie ogarniemy 😛

Do zobaczenia 🙂

Aktualny grafik pozostałych warsztatów znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/events/

A tutaj opinie tych, którzy podjęli już nasze warsztatowe wyzwania:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/reviews

 

Wakacyjne wtorki i dawny plac zabaw w Rezerwacie Archeologicznym

W każdy wakacyjny wtorek zachęcamy rodziny z dziećmi do zabawy drewnianą makietą grodu poznańskiego.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: mailowo (rezerwat@muzarp.poznan.pl) lub telefonicznie: 618522167.

Dostępne godziny: 12.00 i 14.00.

Ponadto codziennie w trakcie wakacji w otwartym plenerze rezerwatu będą dostępne kopie dawnych gier i zabawek. Korzystanie z naszego placu zabaw jest bezpłatne. Na rodziców czeka miły zakątek do odpoczynku z lekturą.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Śliwkobranie i warsztaty w Ogrodzie „Gładysiakowie”

Rodzina Gładysiaków zaprasza do swojego ekologicznego ogrodu na bezpłatne warsztaty pt. „Śliwkobranie” w Wirach. W części teoretycznej warsztatów opowieści o śliwce jako owocu radości, a w części praktycznej własnoręczny zbiór śliwek. Zebrane Śliwki będzie można kupić za 4zl za kg.
Do aktywnej zabawy zaproszeni są również najmłodsi!
Na koniec spotkania dla chętnych będzie możliwość usmażenia kiełbasek na ognisku. O dostawę kiełbasek należy zadbać we własnym zakresie 🙂

Terminy:
1 sierpnia (środa) godz. 18.00 do ok. 20.00
4 sierpnia (sobota) godz. 10.00 do ok. 12.00

Informacje na temat dojazdu:
http://ogrodekologiczny.com.pl/kontakt.html

Jeśli macie jakiekolwiek pytania związane z wydarzeniem, kierujcie je do Agnieszki Szustak z Ogrodu Ekologicznego, tel. 509 363 175

 

Warsztaty dla dzieci plastyczno-edykacyjne

Zapraszamy wszystkie dzieci 5-9 lat na nasze warsztaty plastyczno-edukacyjne.
1 sierpnia
Tematyka fashion moodboard:
Na zajęciach uczestnicy dowiedzą się czym jest moodboard i jakie jest jego zadanie. Następnie, każdy stworzy własny moodboard, przydatny do kolejnego zadania.
Plan warsztatów:
1) stworzenie moodboardu
2) wykonanie rysunkowego projektu produktu z wykorzystaniem stworzonego wcześniej moodboardu
Zależy nam na tym, żeby nasze warsztaty rozwijały, pobudzały dzieci do kreatywnego myślenia i zachęcały do twórczego działania.

2 sierpnia
Tematyka morska:
Na zajęciach porozmawiamy o kolorach, palecie barw i możliwościach dopasowywania kolorów. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czym są barwy monochromatyczne i akcenty barwne.
Następnie stworzą kartonowy wycinek morza lub akwarium (wypełnione wodnymi stworzonkami!) z wykorzystaniem zdobytej wcześniej wiedzy.

Zależy nam na tym, żeby nasze warsztaty rozwijały, pobudzały dzieci do kreatywnego myślenia i zachęcały do twórczego działania.

Cena za warsztat (2 godz) – 40 zł
Cena za cały dzień od 8:00 do 16:00 – 100 zł

 

Robotyka w CMOKU – spotkanie pokazowe

A więc, a więc, a więc… 1 sierpnia zapraszamy wszystkie dzieciaki i rodziców zainteresowanych robotyką z elementami programowania na pierwsze pokazowe i bezpłatne zajęcia organizowane w CMOKU przez Robocik.eu – Edukacja poprzez zabawę.
Sami bardzo cieszymy się na to spotkanie 🙂

O 16:00 zaczniemy 30-minutowe zajęcia dla dzieci w wieku 3-5 lat (na bazie Lego Duplo), o 16:45 zapraszamy grupę wiekową 6-9 lat (na bazie Lego Education WeDo 2.0), a o 18:00 mogą zameldować się dzieci 9+ na garść podstawowych informacji z zakresu programowania dronów.

Na zajęciach będzie można zapisać się na cotygodniowe spotkania w sierpniu.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc w każdej grupie wiekowej prosimy o wcześniejsze zapisy przez Messengera lub maila cmok@ciekawe-zabawki.pl.

Do zobaczenia, CMOK!

 

 

 

CZWARTEK

 

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI: CYRK HRYNEK – Teatr Nemno

Przedstawienie w ramach cyklu
Zamkowe Lato dla Dzieci 2018

TEATR NA DOTYK
„Cyrk Hrynek”
Teatr Nemno w Rzeszowie
czas trwania: 50 min
wiek: 6+
bilety:
__ dziecko – 7 zł
__ dorosły – 10 zł
__ posiadacz Karty Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina) – 5 zł

Dyrektor cyrku marionetek, widząc publiczność, chce zagrać spektakl za wszelką cenę. Dać popis. Do tego przedsięwzięcia wykorzystuje swoich aktorów – marionetki. Jedni bohaterowie spektaklu chętnie występują, inni natomiast są przymuszani do występu. Co z tego wyniknie – najlepszym określeniem jest cyrk.

marionetki:
__ Pierrot i Kolumbina – zakochana para
__ Zenek – niesforny aktor
__ Rahul – najsłynniejszy jogin
__ Wesołek – najsłynniejszy żongler
__ Dyrektor Cyrku Hrynek – sprawca całego zamieszania
scenariusz, reżyseria: Henryk Hryniewiecki
muzyka: Adam Hryniewiecki
występują: Henryk Hryniewiecki

 

Spotkanie ze strażakiem

2 sierpnia godz. 16.30 Spotkanie ze strażakiem.

Charakterystyczne przeciągłe wycie syreny i mknący czerwony samochód – kto z nas tego nie zna? Ochotnicy czy zawodowcy, strażacy pędzą tam, gdzie się pali, kogoś zalało lub gdzie drzewo spadło, robiąc szkody. Czy chcielibyście się dowiedzieć, jak naprawdę wygląda praca strażaka? Czy strażak się boi? Jakie szkolenie przechodzi? Jeśli tak, wpadnijcie do nas w ten czwartek.
Będzie gorąco!

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Ozdoby do domu w rytmie ruchu zero waste

Jeśli chcesz ozdobić swój dom w niebanalny a przy tym bardzo ekologiczny sposób – jest to warsztat dla Ciebie. Wspólnie zrobimy łapacze snów, ozdoby okien, wymyślimy cuda! Do współpracy zapraszamy dzieci – będą mogły użyć wyobraźni i wyczarować cudne dodatki do swoich pokoi.

Aktualny grafik pozostałych warsztatów znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/events/

A tutaj opinie tych, którzy podjęli już nasze warsztatowe wyzwania:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/reviews

 

Bezpłatny warsztat biżuterii dla dzieci i dorosłych

Na tym warsztacie dla każdego – nauczymy Cię jak stworzyć prostą biżuterię szydełkiem lub rękoma, za pomocą makramowego węzła. Zrobimy łańcuszkowe bransoletki i paski do sukienek i spodni, zajmiemy ręce i głowy, porozmawiamy i zażyjemy prawdziwie dobrej zabawy. Zapraszamy serdecznie dorosłych i dzieci!

Aktualny grafik pozostałych warsztatów znajdziesz tutaj:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/events/

A tutaj opinie tych, którzy podjęli już nasze warsztatowe wyzwania:
https://www.facebook.com/pg/oplotki/reviews

 

LABORATORIUM WYOBRAŹNI

11.00 PLATFORMA (czas zwiedzania 1h)
Zaplątany Umysł z platformą BIG Board na Wystawie Zielonej

12.30 EXPERYMENTARIUM (czas zwiedzania 1h)
Experymentarium Wystawy Zielonej: Przechytrzyć kleszcza

12.30 PLATFORMA (czas zwiedzania 1h)
Zaplątany Umysł z platformą BIG Board na Wystawie Zielonej

14.00 EXPERYMENTARIUM (czas zwiedzania 1h)
Experymentarium Wystawy Zielonej: Przechytrzyć kleszcza

14.00 PLATFORMA (czas zwiedzania 1h)
Zaplątany Umysł z platformą BIG Board na Wystawie Zielonej

 

Muzytywka. Rytmika dla najmłodszych.

Cafe Leniwiec i Ideownia zapraszają dzieci w wieku 0,5-3 lat. Muzytywka to rytmika dla najmłodszych oraz pomysł na ciekawe i angażujące dzieci zajęcia z muzyki i o muzyce oraz możliwość bliskiego spotkania z prawdziwymi instrumentami.

Co dają takie zajęcia:

Zajęcia rozwiną u Dzieci poczucie rytmu, umuzykalnienie oraz wiedzę o instrumentach muzycznych,
Dzieci nie są zmuszane do siedzenia w jednym miejscu – mogą tańczyć, maszerować, swobodnie się bawić,
Słuchanie muzyki przeplecione jest grą na instrumentach,
Zajęcia wpływają na zwiększenie płynności mowy i lepszą dykcję.
Każdy uczestnik naszych zajęć może się skonsultować z psychologiem dziecięcym na temat rozwoju Dziecka i zasięgnąć porady na temat wychowania.
Nasze zajęcia są zachętą do kontynuowania podobnych i zalecanych aktywności w domu!

Czas trwania: 45 min.

Zapisy: info@cafeleniwiec.pl lub 733004484

Termin zajęć: 27 lipca, 10.00

Koszt: 30 zł

Osoby prowadzące:
Małgorzata Gołębiowska-Dyrek

IDEOWNIA zespół psychologów i pedagogów (www.ideownia.pl) w oparciu o „efekt Mozarta”, terapię kolorami i tańcem, metodę nauczania muzyki według C. Orffa.

 

 

PIĄTEK

 

STREFA ZABAWY – ZABAWA W DETEKTYWA TANECZNEGO

Zapraszamy dzieci do zabawy tanecznej, z szukaniem śladów, dopasowaniem swoich stópek do kształtów wielkich i małych. Okiem detektywa sprawdzimy tanecznie głębiny morskich fal, ruch naszych stóp na piasku i na miękkiej trawie.
Prowadzenie: Malwina Stępniewska

 

Wildeckie Lato Kulturalne

Jak co roku rozpoczynamy cykl otwartych spotkań kulturalnych. Przed nami spektakle teatralne i koncerty muzyczne dedykowane tak dzieciom jak i dorosłym. Różnorodność programu sprawi, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Tak więc przybywajcie całymi rodzinami – spotykamy się w samym sercu Wildy!
Wstęp wolny 🙂

 

Lato z szermierką

Szable w dłoń! Zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z szermierki historycznej.
Uczestnicy poznają tajniki fechtunku szablą – bronią białą, która wpisała się na stałe w polską tradycję.
Każdy będzie nie tylko mógł przyjrzeć się uważnie strojom wojskowym z XVI wieku, ale także pod okiem doświadczonych instruktorów poznać podstawowe techniki stosowane w fechtunku historycznym.

Prowadzenie: Poznańska Grupa Fechtunku „Salut”
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-16 lat
Koszt: 4 zł
Grupy do 10 osób, obowiązują zapisy – mailowo rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 852 21 67

Uwaga! Część warsztatów stanowić będą zajęcia ruchowe – obowiązuje strój sportowy.

 

Lepienie dla Dzieci

Zapraszamy dzieci na serie wakacyjnych spotkań z gliną.

Spotykamy się w lipcu i sierpniu w pracowni na Żydowskiej w środy i piątki o 16 oraz w soboty o 10:15.

Zaproponujemy Wam tematy idealne na letnie dni? ☀️?⛵

Termin: środy i piątki 16-17, soboty 10:15-11:15
Koszt: 30 zł/os.
Rezerwacja miejsca: hello@heho.pl

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej – szczegóły na www.heho.pl w zakładce KRD

 

 

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Alicja po drugiej stronie lustra – spektakl gościnny w sierpniu!

Wakacje to czas odpoczynku także dla naszych Lalek i Aktorów, ale w sierpniu zaprosiliśmy do Nas „Alicję po drugiej stronie lustra” w reżyserii Przemysława Jaszczaka z Teatru Papahema! Serdecznie zapraszamy wszystkich powyżej 7 roku życia w sobotę 4 sierpnia i w niedzielę 5 sierpnia. Bilety dostępne online przez portal bilety24  oraz w kasie Teatru od 1 sierpnia. Godziny otwarcia kasy biletowej: 1 i 2 sierpnia: 10.00-18.00, 3 sierpnia 10.00-14.00, 4 i 5 sierpnia od 10.00.
Nasi widzowie będą mieli okazję towarzyszyć Alicji w podróży po krainie czystej fantazji. Świat po drugiej stronie lustra zamieszkują niezwykłe postaci, będące wynaturzonym uosobieniem postaw, z którymi dziecko musi nauczyć się konfrontować. Spotkania z nimi zmuszają dziewczynkę do udzielenia sobie odpowiedzi na pytanie „kim jestem?”. Pełen humoru spektakl, operując środkami teatru formy, oddaje niezwykłość świata wykreowanego przez Lewisa Carrolla. Do wizyty po drugiej stronie lustra zachęcamy również dorosłych, dla których będzie ona szansą na powrót do czasów dzieciństwa.
ZAPRASZAMY!

 

Magiczny Dywan: Wietrzne opowieści

Na Ostrowie Tumskim pojawił się tajemniczy gość – kolorowy latawiec. Skąd się tu wziął? Jaka niewidzialna siła go tu sprowadziła? Magiczny dywan wyrusza wyjaśnić zagadkę i odkryć, co potrafi zdziałać wiatr.

Zajęcia odbywają się w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się w holu głównym Bramy Poznania.

 

Informacje praktyczne

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat; w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie

Terminy: 4.08.2018 r., godz. 10.30 i 12.00

Czas trwania: ok. 45 min.

Miejsce: przestrzenie Bramy Poznania i Ostrowa Tumskiego

Koszt:  bezpłatne.

Zapisy: Chęć udziału w zajęciach należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

 

Wakacyjne Przygody Plastyczne – dla przedszkolaków

Zapraszamy serdecznie dzieci 2,5 – 6 letnie z opiekunami na NIEtylko plastyczną, wakacyjną podróż przygodową w #warsztatyagaty.
Mamy dla Was trzy emocjonujące spotkania, z których każde jest zamkniętą wycieczką, razem jednak układają się w ciekawą i urozmaiconą podróż. Waszą przewodniczką będzie Dominika Przybylska, plastyczka, dekoratorka, twórcza mama, która zaproponuje Wam rozliczne (w tym sensoryczne i plastyczne) działania do wspólnej opowieści.
A zatem:

04.08.18 – sierpień to dobry czas na dzikie wyprawy, więc spotkacie się z Dominiką „NA SZLAKU”, gdzie czekają Was liczne wyzwania, dla wszystkich Waszych zmysłów.
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy Małych i Dużych do WSPÓLNEJ zabawy!

KIEDY: 04. sierpnia od 10:00 do 11:30;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu;
ZA ILE: 40 zł jedno spotkanie dla Dużego i Małego/ 70 zł jedno spotkanie dla dwóch Małych z Dużym (płatne na konto WA przed wydarzeniem). Można też finansować karnetami wakacyjnymi WA;
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

UWAGA! Zgłoszenie ewentualnej nieobecności do godz. 08:30 dnia warsztatu, umożliwia wykorzystanie wpłaty na inne WAKACYJNE wydarzenie w WA.

 

Spacer z przewodnikiem PoPoznaniu.pl – PoKoziołek trasa królewska

Od początku maja do końca września 2018 r., w każdą sobotę i niedzielę, grupa przewodników PoPoznaiu.pl zaprasza na PoKoziołki – otwarte spacery po historycznym centrum miasta!
Wycieczki zaczynają się o 12:05 przed Ratuszem.
Czas trwania to ok. 1,5 godziny.

W sobotę zwiedzanie Starego Miasta, natomiast w niedzielę trasa: od Starego Miasta do Dzielnicy Zamkowej.

_

Spacery odbywają się w konwencji Free Walking Tours: wstępne zapisy nie są wymagane, oprowadzania odbywają się niezależnie od pogody i liczby uczestników, na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem.

 

Masaż Dotyk Motyla dla dzieci i rodziców

Wszyscy potrzebujemy czułości!!!

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu twierdzono, że noworodki nie czują i nie pamiętają doświadczeń pierwszych miesięcy życia. Takie przekonanie było powodem nieczułych procedur wobec nowo narodzonych dzieci. Noworodki urodzone przedwcześnie lub z problemami zdrowotnymi były umieszczanie bez skrupułów w zimnych inkubatorach, gdzie leżały nieraz bardzo długo, odseparowane od rodziców i w ogóle niedotykane.

Eva Reich, córka Wilhelma Reicha, ojca bioenergetyki, stworzyła cudowny masaż o wdzięcznej nazwie Dotyk Motyla, który jest delikatny jak muśnięcie skrzydełkami tego uroczego stworzenia. Eva pracowała w latach 50-tych ubiegłego wieku w jednym z amerykańskich szpitali na oddziale dla wcześniaków. Śmiertelność wśród tych dzieci byłą wtedy dość wysoka z powodu deprywacji dotyku w czasie, gdy dzieci leżały w inkubatorach. Eva postrzegała noworodki jako pełnowartościowe istoty ludzkie, podchodziła do dzieci i głaskała je, czule dotykając całe ich ciałka. Dzieci pod wpływem tego dotyku zaczynały zdrowieć i prawidłowo się rozwijać.

Według badań potrzebujemy dotyku do tego, żeby przeżyć. Wystarczy uścisk dłoni z kolegą z pracy lub przypadkowe muśnięcie z kimś obcym w zatłoczonym autobusie, żeby zaspokoić naszą podstawową potrzebę dotyku. Jednak żeby zachować zdrowie i prawidłowo się rozwijać, potrzebujemy od kilku do kilkunastu czułych przytuleń z bliską osobą w ciągu doby.

Zmysł dotyku wykształca się najwcześniej ze wszystkich zmysłów. Najprawdopodobniej proces ten zachodzi już w 8 tygodniu życia płodowego. Narząd dotyku – skóra – jest naszym największym organem. Niemowlę zaraz po urodzeniu nie widzi i nie słyszy zbyt dobrze, jednak bardzo mocno reaguje na dotyk – głaskane i przytulane uspokaja się, nabiera ufności do świata i otwiera się na jego poznawanie. Na podstawie dotyku dziecko poznaje świat w pierwszym okresie życia.

Jednak potrzeba bycia przytulanym i głaskanym nie mija wraz z okresem niemowlęcym. Starsze dzieci też tego bardzo potrzebują, podobnie dorośli w każdym wieku.

Zapraszamy na wyjątkowy warsztat, na którym nauczycie się masażu Dotyk Motyla. Po zajęciach będziecie potrafili samodzielnie stosować go w domu oraz wspomagać dotykiem członków swojej rodziny, gdy tylko będą tego potrzebować. Delikatne muśnięcia zredukują napięcie, uspokoją, uleczą zły nastrój oraz przywrócą naturalny przepływ energii, co ma kluczowe znaczenie dla zdrowia.

Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami. W trakcie warsztatu rodzice będą masować dzieci lub siebie nawzajem. Masaż Dotyk Motyla jest przeznaczony dla ludzi w każdym wieku.

Szczegóły organizacyjne:

– Czas trwania zajęć: około 1 h.
– Cena warsztatów: 35 PLN za dziecko. Rodzeństwo: 30 PLN, trzecia siostra lub brat oraz opiekunowie bezpłatnie.
– Prosimy o wcześniejsze zapisy mailem lub telefonicznie: cmok@ciekawe-zabawki.pl lub 698 066 244 (Adam).
– Przy zapisie będziemy podawać numer konta do wpłaty zadatku: 10 PLN za dziecko.
– Główna płatność na miejscu, przed warsztatami: karta lub gotówka.

UWAGA: aby zajęcia się odbyły, musi zebrać się minimalna ilość uczestników, czyli 5 dzieci. W razie niezebrania się grupy dajemy sobie prawo do odwołania zajęć najpóźniej 24 godziny przed ich rozpoczęciem.

Zachęcamy bardzo! CMOK, do zobaczenia!

Warsztat prowadzi Ania Paradowska – propagatorka zdrowego stylu życia, słuchaczka Akademii Terapii Naturalnych we Wrocławiu, uczestniczka licznych kursów i wykładów z zakresu psychologii i medycyny naturalnej, joginka z zamiłowania, uwielbia gotować oraz podziwiać podczas spacerów skąpane w wodzie promienie słońca.

 

Trakt na Kole – wycieczka rowerowa

Nawiązując do ponad stuletnich tradycji poznańskich „kołowników”, śmiało wprowadzamy rower w przestrzeń Traktu Królewsko-Cesarskiego. Wystarczy dysponować sprawnym jednośladem– własnym lub wypożyczonym. Zaczynamy od Ostrowa Tumskiego, by poprzez tereny nadwarciańskie i Stare Miasto dotrzeć do XIX-wiecznego centrum miasta. Uczestnicy przejazdu poznają świadków burzliwych dziejów Poznania. Podczas wycieczki będzie można poszerzyć swoją wiedzę na temat bezpiecznego, zgodnego z przepisami poruszania się rowerem w ruchu ulicznym.

 

Informacje praktyczne:

4 sierpnia 2018, godz. 17.00

start: plac przed Śluzą Katedralną

bezpłatne wejściówki do odebrania na godzinę przed wycieczką w punkcie informacji w Śluzie Katedralnej

Harmonogram wycieczek może ulec zmianie z przyczyn niezależnych od organizatora.

 

 

LABORATORIUM WYOBRAŹNI

12.00 ZAJĘCIA TERENOWE 7+ (czas trwania 1,5h)
Zajęcia terenowe: Labuziaki na tropie (start na Wystawie Zielonej)

14.00 ZAJĘCIA TERENOWE 7+ (czas trwania 1,5h)
Zajęcia terenowe: Labuziaki na tropie (start na Wystawie Zielonej)

 

Śniadanie na trawie vol.3

Mamy zaszczyt zaprosić Was na wyjątkowe wydarzanie do powstającego właśnie OGRODU SPOŁECZNEGO na Dębcu!
Śniadanie na trawie vol.3 to kolejne z cyklu spotkanie sąsiedzkie, podczas którego czeka na Was owocowy poczęstunek i liczne atrakcje dla dzieci, a także wiele więcej ♥

Chcesz przynieść coś pysznego/ciekawego od siebie? Chcesz z nami tworzyć wspólną przestrzeń? „Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki” to miejsce OTWARTE! dla każdego! PODZIEL SIĘ z nami swoimi pomysłami! POMÓŻ nam TWORZYĆ miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie 😀 ZAPRASZAMY! inspiruj! włącz się! i działaj z nami!

KIEDY: 4 sierpnia (sobota) w godz. 9.00 – 13.00
GDZIE: Ogród Społeczny przy ul. Jaworowej/Racjonalizatorów – za starym pawilonem LOTTO
ZA ILE: wstęp bezpłatny

Projekt pn.: „Ogrodowy Zakątek Sąsiedzki” realizowany z budżetu Miasta Poznania, we współpracy z Operatorem Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantongowe, prowadzone przez Wielkopolską Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem” i Stowarzyszenie Instytut Zachodni
#poznanwspiera

 

Poranek literacki z Tutu

4 sierpnia godz. 11.00 Poranek literacki z Tutu.

Była inna niż wszystkie świnki. O swej inności dowiedziała się z prześmiewczych drwin współmieszkańców zagrody. Doświadczała też szczególnej miłości Basi, córki gospodarzy, która opowiedziała jej o Wyspie Szczęśliwych Świnek. Zapragnęła takiej arkadii. Nigdy pewnie by się na tę wyprawę nie odważyła, gdyby nie Radek, zapoznany w ZOO szczur. To on wyzwolił w niej odwagę i oświetlił wyznaczony azymut na zmianę. Co wydarzyło się dalej, po postawieniu pierwszego kroku, przybywajcie i podążajcie z nami, z wszystkimi świnki kompanami w drodze.
os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

Sierpień w Krainie Olimpia

KRAINA OLIMPIA

8 lipca – 26 sierpnia
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny

⭐?☄️

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące – lipiec i sierpień, na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej, będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas!

Na sierpień w Krainie Olimpia duży wpływ będzie miał gwiazdozbiór teatru i muzyki. Będziemy własnoręcznie tworzyć instrumenty recyklingowe i zastanawiać się jak brzmi kosmos z Malwiną Paszek. Przybędą do nas przybysze z Planety Robotów, by pokazać nam swoich przedstawicieli. Przyjrzymy się również człowiekowi na warsztatach rysunkowych z Marcinem/ Leśnikiem: czyż ludzie to nic innego jak kosmici dla kosmitów? Na cały weekend zagości u nas Kamishibai, czyli tradycyjnie japońska sztuka opowieści, do której potrzeba tylko pudełka, papieru i słowa. Wysłuchamy trzech bajek z dalekich stron, jak i sami stworzymy naszą historię. Później zadrzemy głowy w górę z astronomem Adrianem, który opowie nam o białych karłach i czerwonych olbrzymach. Pod koniec sierpnia przeprowadzone będą warsztaty teatralne dla dzieci z Basią Prądzyńską i Kasią Jackowską-Enemuo przy tworzeniu spektaklu „Było, nie było”, premierę którego będzie można zobaczyć w ostatni dzień tegorocznej odsłony Krainy Olimpia!

??? SIERPNIOWY ROZKŁAD JAZDY: ???

4 VIII / 11:00 – 15:00
? USŁYSZ KOSMOS ?
warsztaty z tworzenia instrumentów recyklingowych
prowadzenie: Malwina Paszek

Plastikowe kubki, zużyte pisaki, nasiona, kuchenne łyżki: dla Malwiny Paszek to nie śmieci, a potencjalne instrumenty! Na tych warsztatach dzieci własnoręcznie będą wykonywać instrumenty perkusyjne czy dęte. Ten dźwiękowy recykling jest kosmicznie pożyteczny dla planety Ziemia!

? PLANETA ROBOTÓW ?

Robotyka to przyszłość! Najlepiej wiedzą to przybysze z Planety Robotów, którzy podzielą się z nami wiedzą o konstruowaniu, programowaniu i sterowaniu. Roboty z lego, wyścigi robotów, roboty przypominające zwierzęta: więcej słów zachęty chyba nie trzeba?

5 VIII / 11:00 – 15:00
? WIDZĘ, PATRZĘ, RYSUJĘ ?
warsztaty rysunkowe
prowadzenie: Marcin Leśnik

Myśleliście o tym kiedyś, że ludzie to kosmici dla kosmitów? Dzięki warsztatom rysunkowym Marcina Leśnika będziemy przyglądać się człowiekowi, jakbyśmy zobaczyli go po raz pierwszy: kto wie jakie niezwykłości zobaczymy w kimś pozornie zwyczajnym?

11-12 VIII / 11:00 – 15:00
? TEATR W PUDEŁKU ?
warsztaty teatralne „Kamishibai”, prezentacje bajek japońskiej, estońskiej i arabskiej / tworzenie własnej bajki
prowadzenie: Stowarzyszenie Zielona Grupa

Pod tajemniczym słowem Kamishibai kryje się tradycyjnie japońska technika teatralnej opowieści, do której używa się głównie skrzyni, papieru i słowa… W trakcie tego weekendu obejrzymy trzy takie bajki: japońską, estońską i arabską, jak również stworzymy własną historię!

18 VIII / 11:00 – 15:00
?☀️☄️ MAGICZNA OPOWIEŚĆ O GWIAZDACH ?☀️☄️
spotkanie z astronomem Adrianem Kruszewskim

Każdy adept gwiezdnych podróży potrzebuje drogowskazu, który rozjaśni jego cele. Chwytając mapę nieba, eksplorując historie mitycznych bohaterów oraz przyglądając się najróżniejszym kosmicznym dziwom, uchylimy rąbka tajemnicy nad która ludzkość rozmyśla od zarania swego istnienia…

19 VIII / 11:00 – 15:00
☄️ CO SŁYCHAĆ, KOSMOSIE? ☄️
warsztaty muzyczne, udźwiękowienie animacji
prowadzenie: Malwina Paszek

Jak brzmiałby kosmos, gdyby był piosenką? Tego dnia będziemy poznawać wagę dźwięków w budowaniu nastroju. Na wcześniej przygotowanych instrumentach recyklingowych spróbujemy stworzyć międzygalaktyczną ścieżkę muzyczną, która – kto wie – być może będzie grała w uszach astronautów!
zapisy dla muzykujących dzieci: pr@scenarobocza.pl

22-26 VIII / 10:00 – 15:00
? BYŁO, NIE BYŁO ?
warsztaty teatralne dla dzieci w wieku 7-11
prowadzenie: Barbara Prądzyńska i Katarzyna Jackowska – Enemuo

Legendy romskie, polskie baśnie i masa wyobraźni: ta mieszanka będzie towarzyszyła dzieciom przez czas spędzony w Krainie Olimpia na tych spotkaniach teatralnych. Warsztat oparty będzie o spektakl „Było nie było”, który powstał w 2016 roku w ramach programu integracyjnego dla dzieci romskich i polskich w SP nr 26 w Poznaniu.
zapisy: pr@scenarobocza.pl

26 VIII / 16:00
??? PREMIERA spektaklu powarsztatowego „BYŁO NIE BYŁO” oraz PIKNIK z animacjami ???

Tego dnia uczestnicy warsztatów teatralnych “Było, nie było” pokażą nam efekty swojej pracy na profesjonalnej scenie teatralnej, z muzyką na żywo, kostiumami, scenografią: będzie można poczuć się jak prawdziwa gwiazda! Cały dzień będą też czekać na Was na dziedzińcu animacje dla dzieci: dobrze wykorzystajcie jeden z ostatnich dni w tegorocznej odsłonie Krainy Olimpia!

______________________________________________________

Patronat:

MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci
www.dziecipoznan.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

#cwp #poznanwspiera

 

 

 

NIEDZIELA

 

Z piratami w świat, czyli kolejna Familijna Niedziela na plaży – Śrem

Zapraszamy serdecznie na kolejne spotkanie w ramach Familijnych Niedziel z ŚOK pt.: „Z piratami w świat”, które odbędzie się 5 sierpnia o godz. 16:00 na plaży miejskiej.

W programie zajęć prowadzonych przez Panią Martynę Frąckowiak-Leśniczak znajdą się: pirackie tańce, wyścigi pirackich statków, przeciąganie liny, wielkoformatowe malowanie farbami, pirackie gry, zabawy i zagadki oraz wiele innych atrakcji:)

Zapraszamy uczestników w każdym wieku!:)

Wstęp wolny!

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *