PLAN ZAJĘĆ 24.06 – 30.06.2024

PLAN ZAJĘĆ 24.06 – 30.06.2024

W Poznaniu na Dolnym Łazarzu jestem u siebie. I choć kocham naturę i regularnie jeździmy na mikrowyprawy, wcale nie planuję przeprowadzki, aby uciec od miejskiego zgiełku. To on mnie napędza i inspiruje. Dzięki niemu czuję, że żyję pełnią życia. W mojej książce „Żyj lokalnie” opowiadam, jak czerpać z miejskiej oferty.

 

Dowiedz się więcej!

Podoba Ci się to, co robię? Możesz wesprzeć moją działalność:)

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Odwiedźcie również mapę, aby poznać lokalizację miejsc, w których cyklicznie odbywają się wydarzenia dla rodzin. Może w pobliżu Waszego miejsca zamieszkania znajduje się takie, które warto odwiedzić?:)

Oznaczyłam je na szaro:

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na zajęcia w ramach kolejnej edycji Cyklu kreatywnych spotkań dla najmłodszych PCŚ-Centrum Inicjatyw Rodzinnych!
Cykl kreatywnych spotkań dla najmłodszych to projekt, w którym zapraszamy Was do zabawy w Centrum – raz plastycznie, raz muzycznie, raz edukacyjnie.
Kolejny warsztat z cyklu odbędzie się 24 czerwca o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych. Tym razem, Brama Poznania zabierze nas wszystkich w podróż zaczarowanym dywanem do mieszkańców Ostrowa Tumskiego! Posłuchamy książki pt. „Magiczny dywan. Opowieści z Ostrowa Tumskiego” autorstwa Doroty Piwowarczyk ilustrowanej przez Lucynę Kaczmarkiewicz oraz weźmiemy udział w odkrywczych warsztatach, podczas których bliżej poznamy historię poznańskiego grodu!
Udział w warsztatach jest bezpłatny, jednak ilość miejsc jest ograniczona.
Zapisy cir@pcs-poznan.pl.
W wiadomości prosimy o podanie imion i wieku dzieci oraz danych kontaktowych opiekuna.
W tytule maila prosimy wpisać „Zgłoszenie – kreatywnie dla najmłodszych”.
Udział w wydarzeniu wiąże się z wyrażeniem zgody na udostępnianie wizerunku uczestników.
Istnieje możliwość zarezerwowania warsztatów dla grupy przedszkolnej.
Więcej informacji pod numerem telefonu 61 878 1559/58.
Zapraszamy!
Wakacje – CZAS START!
Pierwszy wolny poniedziałek tego lata spędzamy w Ogrodzie.
W planie: zabawa, relaks i wyplatanie łapaczy snów.
Kiedy? poniedziałek 24.06. godz. 17:00
Gdzie? Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 (obok Lotto)
Udział darmowy.
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania
Zastanawiacie się jak wyglądają angażujące doświadczenia Virtual Reality?
Podczas Animatora zapraszamy Was na przygodę z produkcjami VR prosto z Niderlandów! 🚀
Od 22 czerwca w Starym Browarze pokażemy Wam najciekawsze i najnowsze doświadczenia VR, które będą prezentacją technologicznych osiągnięć, artystycznych innowacji i różnorodnych wizualnych stylów holenderskich twórców 🎬
Niderlandy są obecnie na czele światowej sceny VR, a my mamy dla Was perełki, które miały premiery na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji (Venice Immersive) czy Festiwalu Filmów Dokumentalnych w Amsterdamie. Nawet Festiwal w Cannes wprowadził w tym roku Immersive Competition, dedykowany Virtual Reality! ✨
W programie m.in.:
🔹 Flow, reż. Adriaan Lokman, będący opowieścią o wietrze, w której możemy stać się częścią wirujących prądów powietrza, otoczyć się ruchem, szeptem i doświadczyć malowania powietrzem.
🔹 Imaginary Friend, reż. Steye Hallema, to uniwersalna historia, która poruszy widzów/-ki od 8 do 88 lat (i więcej). Pozwala wkroczyć do surrealistycznego świata stworzonego przez 8-letniego Daniela, który próbuje poradzić sobie ze stratą bliskiej osoby, smutkiem i lękiem. W tym doświadczeniu można przeistoczyć się w wymyślonego przyjaciela, by pomóc mu walczyć ze strachami.
🔹 Elele, reż. Sjoerd van Acker, pozwala eksplorować piękno własnego ruchu. Dłonie uczestnika/-i biorą udział w tanecznym performansie do elektronicznej muzyki Maxa Coopera.
🔹 Shadowtime, reż. Sister Sylvester, Deniz Tortum, pojęcie “shadowtime” opisuje uczucie towarzyszące funkcjonowaniu jednocześnie w dwóch rzeczywistościach, które by było możliwe wymaga dwóch ciał, czterech rąk i dwóch serc. Twórcy kreślą pytania o światy, których nie da się pogodzić, jak wirtualnej rzeczywistości i kryzysu klimatycznego. Czy VR’owy „świat cienia” może stać się schronieniem od rzeczywistości?
🔹 Nerd Funk, reż. Ali Eslami, tytuł jest jednocześnie nazwą wykreowanej przez artystów Ali and Mamali, wirtualnej tożsamości, posiadającej konto na Instagramie, przez które uczestnicy/czki doświadczenia VR mogą eksplorować cyfrową, kolektywną współczesną kulturę powstającą w interakcji z profilem @nerd_funk.
Kuratorem VR Showcase jest Stanisław Liguziński, główny programer VR Imagine Film Festival w Amsterdamie i ekspert w dziedzinie VR.
🎟 Bilety już niebawem w sprzedaży!
🗓 22-30.06 VR Showcase Animator 2024
📍 CH Stary Browar
🌐 http://animator-festival.com
IG @animator_festival
Organizatorzy: Estrada Poznańska, Stary Browar, Miasto Poznań
Współfinansowanie: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ambasada Królestwa Niderlandów
Partner programu VR: Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych, eN Studios, Wydział Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las otwiera drzwi do wyobraźni! Wystawa Szancer, wyobraź sobie! zaprasza w świat twórczości wybitnego polsko-żydowskiego ilustratora, Jana Marcina Szancera, na którego rysunkach wychowały się pokolenia dzieci i młodzieży. Wystawa ta jest wyjątkowa, ponieważ odwiedzający będą mogli nie tylko podziwiać rysunki i czytać o wybitnym rysowniku, ale również aktywnie uczestniczyć w tworzeniu, inspirując się jego postacią i twórczością.
Oprócz kilkudziesięciu najważniejszych i najpiękniejszych spośród tysięcy rysunków Jana Marcina Szancera, na wystawie znajdują się także instalacje przygotowane specjalnie na potrzeby ekspozycji: lokomotywa z gwizdkiem, czy ściana niewidocznych strachów! Dzięki takiej scenografii zwiedzający mogą poczuć się jak bohaterowie bajki, opartej na istotnych wydarzeniach z życia rysownika i wraz z nim ćwiczyć swoją wyobraźnię.
Chociaż Szancer znany jest przede wszystkim z wielobarwnych ilustracji utrzymanych w baśniowym klimacie, to jego biografia, naznaczona dwiema wojnami światowymi i antyżydowskimi represjami, daleka jest od bajkowej historii.
W podstawowej warstwie wystawa skierowana jest do dzieci, ale posiada będzie również drugą linię narracyjną, przeznaczoną dla widzów dorosłych. Obejmuje ona opowieść o losach Szancera oraz skomplikowanych i dramatycznych doświadczenia polskich Żydów w XX wieku.
Współorganizator wystawy: Żydowskie Muzeum Galicja w Krakowie
Wystawa Szancer, wyobraź sobie!
Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna Gminy Suchy Las
25 maja-30 sierpnia 2024, hol, wstęp wolny

🎈✨ Zapraszamy na Warsztaty z Balonami i Bańkami! ✨🎈
Mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na nasze wyjątkowe warsztaty pełne radości i zabawy! 🎉🫧 Przygotowaliśmy dla Was i Waszych pociech coś naprawdę specjalnego!
📅 Kiedy? 24 czerwca 2024r.
🕒 O której? 17.00 – 18.00
📍 Gdzie? Klub Osiedlowy Kopernik
W programie:
🎈 Balonowe Cuda 🌼🐶
🫧 Magia Baniek Mydlanych: Bańkowe sztuczki i wesołe zabawy! 🥳✨
Warsztaty są idealne dla dzieci w wieku 4+. To świetna okazja do spędzenia czasu razem, rozwijania kreatywności i po prostu dobrej zabawy! 👨‍👩‍👧‍👦💖
Rejestracja: Zgłoszenia prosimy kierować telefonicznie pod numer 781 565 739. 📧📞
Nie przegapcie tej wspaniałej okazji na niezapomnianą zabawę! 🎈🫧✨
Do zobaczenia! 🤗👋

W głowie się nie mieści 2 – CK ZAMEK

SALA 1 – KINOWA

24.06 | g. 15 |
24.06 | g. 17 |
25.06 | g. 14.30 |
25.06 | g. 16.30 |
26.06 | g. 13.30 |
26.06 | g. 15.30 |
27.06 | g. 14 |
27.06 | g. 16 |

Wyprodukowany przez Disneya i Pixara film „W głowie się nie mieści 2” to powrót do umysłu Riley, obecnie świeżo upieczonej nastolatki. Centrala sterowania przechodzi gruntowny remont, bo pojawiły się nowe Emocje! Radość, Smutek, Złość, Strach i Odraza, które dotąd z powodzeniem kierowały całym przedsięwzięciem, z pewnym wahaniem witają nowego przybysza: Niepewność.

Język: polski dubbing

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI 2, reż. Kelsey Mann, USA, Japonia 2024, 100′

Dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 22 zł (n), 19 zł (u)

Sensoplastyka Poznań – Weronika Wójcik

Kolejna aktualizacja grafiku (oj, dzieje się!). 😊 W ostatnim tygodniu czerwca ruszam z nową lokalizacją – w środowe przedpołudnia będziemy spotykać się na poznańskiej Woli, przy ul. Startowej 3, w Tu i Teraz Pracownia Terapii i Rozwoju Dziecka.
Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich grup wiekowych, a szczegóły znajdziecie w wydarzeniach.
📣 Pamiętajcie też, że do końca czerwca na pierwsze zajęcia możecie zapisać się ze zniżką – w cenie 30 zł. 🤩
Z kim się widzimy w najbliższym czasie?
Zapisy przez wiadomość prywatną lub mailowo: kontakt@veryartstudio.pl 📧
Zajęcia „Język polski przez bajki” dla dzieci. Wiek uczestników 6-12 lat. Dzieci młodsze pod opieką rodzica.
Заняття „Польська мова по казкам” для дітей. Biком 6-12 років. Молодші діти під опікою батьків.
Занятия „Польский язык по сказкам” для детей в возрасте 6-12 лет. Младшие дети под присмотром родителей.
„Polish language through fairy tales” workshops for children aged 6-12. Younger children under the supervision of a parent.

Serdecznie zapraszamy wraz z Migrant Info Point w Poznaniu na zajęcia „Język polski przez bajki”.
Naukę języka obcego, w tym przypadku polskiego, można rozpocząć dość wcześnie. Zajęcia w zabawie pozwalają dziecku zakochać się w języku obcym, a także poznać podstawowe słowa i zwroty niezbędne do komunikacji. Zapraszamy Państwa dzieci do wspaniałego świata przygód. Na zajęciach wykorzystujemy m.in. „Bajkowóz” – specjalnie zaprojektowany pojazd, który oprócz starannie wyselekcjonowanych książek posiada wiele pudełek wypełnionych różnymi wspaniałymi przedmiotami, które zachęcają i inspirują uczestników do łatwego zanurzenia się w świat nauki języka polskiego. Zajęcia prowadzi wykwalifikowany bibliotekarz w języku polskim.
Zajęcia są bezpłatne i odbywają się raz w tygodniu w poniedziałek od 16:00 do 17:00 w Bibliotece Wojewódzkiej.
Adres: ul. Prusa 3, Poznań.
Organizatorzy: Biblioteka Wojewódzka w Poznaniu i Migrant Info Point.
———-
Щиро запрошуємо разом з Migrant Info Point в Познані на заняття «Польська мова по казках» для дітей.
Починати знайомство з іноземною мовою, у нашому випадку це польська, можна досить рано. Ігрові заняття дозволяють дитині полюбити іноземну мову, а також вивчити базові слова та фрази, необхідні для спілкування. Ми запрошуємо Ваших дітей у дивовижний світ пригод. Під час заняття буде використовуватися „Казковий автомобіль” – це спеціально розроблений транспортний засіб, в якому, окрім ретельно відібраних книг, є багато ящиків, наповнених різними чудовими предметами, що спонукають та надихають учасників легко поринути у світ вивчення польської мови. Заняття проводить кваліфікований співробітник бібліотеки польською мовою.
Заняття відбуватимуться безкоштовно: понеділок 16:00 до 17:00 у бібліотеці WBPiCAK.
Адреса: вул.Prusa 3, Познань.
Організатори: Воєводська бібліотека в Познані, Migrant Info Point.
—-
Приглашаем вместе с Воеводской библиотекой в Познани на занятия «Польский язык по сказкам».
Начинать знакомство с иностранным языком, в нашем случае это польский язык, можно достаточно рано. Игровые занятия позволяют ребёнку полюбить иностранный язык, а также выучить базовые слова и фразы, необходимые для общения. Мы приглашаем Ваших детей в удивительный мир приключений. Во время занятия будет использоваться „Сказочный автомобиль” – это специально разработанное транспортное средство, в котором, помимо тщательно отобранных книг, есть много ящиков, наполненных различными замечательными предметами, побуждающие и вдохновляющие участников легко погрузится в мир изучения польского языка. Занятия проводит квалифицированный сотрудник библиотеки на польском языке.
Занятия проводятся бесплатно, два раза в неделю: по понедельникам с 16:00 до 17:00 в библиотеке WBPiCAK.
Адрес: ул. Prusa 3.
Организаторы: Воеводская библиотека в Познани, Migrant Info Point.
We are pleased to invite you, together with Migrant Info Point in Poznań, to the „Polish language through fairy tales” workshop for children aged 6-12.
You can start friendship with a foreign language, in our case it is Polish, quite early. Game activities allow the child to fall in love with a foreign language, as well as to learn the basic words and phrases necessary for communication. We invite your children to the wonderful world of adventures. During the workshop we will use the „Fairytale Car” – a specially designed vehicle. This vehicle, in addition to carefully selected books, has many boxes filled with various wonderful items that encourage and inspire participants to easily immerse themselves in the world of learning the Polish language. Workshops are conducted by a qualified librarian in Polish. Workshops will be held free of charge twice a week: Monday from 16:00 to 17:00 in the library WBPiCAK.
Meeting point: st. Prusa 3, Poznań.
🌷 03.06, 10.06, 17.06, 24.06.
godz. 16:00
Pracownia muzyczna — Główna: pogłosy
warsztaty piosenki kabaretowej dla seniorek i seniorów
prowadzenie: Joanna Sykulska
zapisy: kaja@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 03.06, 10.06, 17.06, 24.06.
godz. 17:15 (dzieci w wieku 3-4 lata) / 18:15 (dzieci w wieku 5-6 lat)
Pracownia tańca
warsztaty ruchowo-taneczne dla dzieci
prowadzenie: Natalia Stegienta
zapisy: michalina@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 04.06, 11.06, 18.06, 25.06.
godz. 17:30
Spotkanie Kołorkingu Ogrodniczego
wiosenne porządki w OON
ul. Mariacka 15
informacje: zuzanna@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 04.06, 11.06, 18.06, 25.06.
godz. 18:30
Pracownia sztuk pięknych
prowadzenie: Jagoda Szymkowiak
zapisy: maria@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 05.06, 19.06, 26.06.
godz. 16:45
Pracownia edukacji międzykulturowej
warsztaty z języka polskiego dla osób z Ukrainy
prowadzenie: Martyna Butor
zapisy: michalina@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 05.06, 12.06, 19.06, 26.06.
godz. 19:00
Pracownia literatury mówionej
warsztaty recytatorsko-teatralne
prowadzenie: Daniel Stachuła
zapisy: daniel@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 06.06.
godz. 17:00
Sąsiedzkie archiwalia
Warsztaty tworzenia wystawy
prowadzenie: Maciej Szymaniak
zapisy: alicja@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 06.06.
godz. 17:00 / 18:00
Pracownia muzyczna: Fyrtel sound / UQSQUAD
warsztaty gry na ukulele
prowadzenie: Przemysław Śledź
zapisy: michalina@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 06.06 (zajęcia odwołane), 13.06, 27.06.
godz. 17:00
Warsztaty rękodzielnicze
prowadzenie: Grażyna Dyk
zapisy: zuza@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 06.06, 13.06, 20.06, 27.06.
godz. 18:00
Pracownia tańca współczesnego
cykl warsztatów ruchowo-tanecznych dla osób dorosłych
prowadzenie: Michalina Cendrowska
ul. Harcerska 3
zapisy: joanna@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 07.06, 21.06, 28.06.
godz. 16:00
Wolontariat młodzieżowy
spotkanie wolontariuszy i wolontariuszek
prowadzenie: Maria Lehmann
informacje: maria@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 07.06.
godz. 17:00
Archiwum Dzielnicy Główna
wernisaż wystawy
kurator wystawy: Maciej Szymaniak
informacje: alicja@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 09.06.
godz. 14:00 – 19:00
Dni Otwarte Ogrodu Nadolnik
ul. Mariacka 15
informacje: zuzanna@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 14.06.
godz. 16:00
Gazetkowe warsztaty dla dziewczyn
prowadzenie: Ola Wewior
zapisy: ola@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 22.06, 29.06.
godz. 09:00
Pracownia fotografii
prowadzenie: Daria Mielcarzewicz
zapisy: maria@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 23.06.
godz. 16:00
CIL&GRILL
sąsiedzkie grillowanie i kino plenerowe
ul. Mariacka 15
informacje: zuzanna@animatorzysmak.pl, tel. 789 311 619
🌷 29.06.
godz. 18:00
Planszówkowy Fyrtel
inicjatywa oddolna
prowadzenie: Maciej Popielarski, Zosia Szałacińska
informacje: maciej@animatorzysmak.pl
__________
📞 Kontakt:
smak@animatorzysmak.pl
tel. 789 311 619
📚 Biblioteka Sąsiedzka na Głównej czynna:
— środa, g. 16:00-19:00
— czwartek, g. 16:00-19:00
— piątek g. 16:00-19:00
oraz podczas wszystkich wydarzeń w Fyrtlu Główna.
Lubicie planszówki? 🃏 Mamy dla Was dobrą wiadomość!
Na naszym fyrtlu rusza wypożyczalnia gier 🎲 Przybywajcie w godzinach otwarcia Biblioteki Sąsiedzkiej, wybierzcie, co weźmiecie do domu — planszówki, karty, domino, quizy i inne — i bawcie się dobrze 🙌
Jeszcze zdążycie zaopatrzyć się w planszówy na majówkę! ☀️
Link do spisu dostępnych gier oraz regulaminu wypożyczalni znajdziecie w komentarzu 👇
🎲 Wypożyczalnia gier planszowych
📅 od poniedziałku do piątku, godz. 16:00 -19:00
📧 informacje: kaja@animatorzysmak.pl
📞 789 311 619
📷 Ula Jocz
Dofinansowano z budżetu miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Główna.
Lubicie chińczyka czy Monopol ale trochę was znudziły? Czy może macie w domu potężną kolekcję planszówek ale nie macie z kim w nie zagrać?
Planszówkowe poniedziałki to rozwiązanie dla obu odpowiedzi!
Cykliczne comiesięczne spotkania mające na celu zgromadzenie graczy chcących poznać nowe dla nich a ograne przez innych tytuły. Jest to też wydarzenie skierowane przede wszystkim do młodzieży – planszówki są git!
Jeśli ktoś chciałby przyjść z egzemplarzem lub umówić się na daną grę – zapraszamy do pisania postów w dyskusji wydarzenia!
Lista gier na naszym stanie (kolekcja będzie się powiększać) :
-Rising Sun (+dodatki)
-Smallworld (+dodatki)
-Znak Starszych Bogów (+dodatki)
-Polowanie na Robale (+dodatki)
-Sabotażysta (+dodatki)
-Hanabi
– Karty do Gry 😉
– Kości 😉
– Najlepsza Gra o Psach
Infinity:- Tag Raid
– Rem Racers
– Defiance
Spotkanie jest częścią projektu pn. „Przystanek Kultury Pireus – integracja i rozwój społeczno-kulturowy” współfinansowanego ze środków Miasta Poznań
#poznanwspiera
Muzyczny PONIEDZIAŁEK w Małych Fusach!
Masz ochotę spędzić z dzieckiem wartościowy czas, a przy okazji zadbać o jego rozwój?
Zapraszamy na na nasze zajęcia muzyczne!
🔵Małe Dźwięki – zajęcia umuzykalniające dla dzieci już od 4 m. ż.
godz. 11 i godz. 12.00
🔵 Nowa grupa – Małe Dźwięki+ – godz. 16.00 – grupa dla dzieci, które już chodzą do żłobka! (1,5 r. – 3 l.)
🔵Logorytmika- połączenie rytmiki z profilaktyką logopedyczną, dla dzieci od 3 r. ż.!
godz. 17.00
Chcesz dowiedzieć się więcej o zajęcia?
Odwiedź naszą stronę internetową!
www.otwartedzwieki.pl/kategoria/blog/
Pierwsze zajęcia 45 zł, potem obowiązują karnety!
Zapraszamy na otwarte warsztaty, które skierowane są do dzieci ( w wieku od lat 8 ) młodzieży i dorosłych.
Podczas zajęć poznacie podstawowe techniki lepienia w glinie, zdobienia i szkliwieni. Towarzyszymy Wam z uwagą podczas procesu i wspieramy realizację Waszych pomysłów.
Na zajęcia zapraszamy również rodziców, którzy chcieliby spędzić twórczo czas z dziećmi.
Warsztat można połączyć z kolejnym, odbywającym się
o godź 19 00. Można nas odwiedzać również okazjonalnie.
Koszt spotkania:
130 zł pojedynczy warsztat lub karnet 420 ( 4 wejścia/ czas 5 tygodni ) dla osoby dorosłej.
100 zł pojedynczy warsztat lub karnet 380 zł ( 4 wejścia / czas 5 tygodni ) dla dziecka.
Dzieci karnet mogą zrealizować również w piątki o godź 19 00.
W cenie warsztatu mieszczą się wszystkie potrzebne materiały oraz wypał prac.
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy via: glinianakula@gmail.com
W pracowni dysponujemy kuchnią. Dzieci po szkole mogą zjeść posiłek. Kawa, herbata i przekąski są zawsze dostępne na miejscu.
Czekamy na Was z radością , do zobaczenia w Kuli na Ogrodach 🙂
Zapraszamy na cykliczne warsztaty umuzykalniające dla najmłodszych!
👉 Miejsce
Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Tradycji (I p.)
👉 Grupy
Poniedziałek
Grupa I ŻŁOBIAKI godz. 16:30 – 17:00 | wiek 0-3
Grupa II PRZEDSZKOLAKI godz. 17:15 – 17:45 | wiek 3-6
👉 Idea
UMUZYKALNIAC, czyli rozkochiwać w muzyce
Tak jak w przypadku nauki języka, im bogatsza muzyka, której dziecko się przysłuchuje, tym lepiej uczy się ono rozumieć ją i komunikować się przy jej pomocy.
Potencjał urodzeniowy dziecka do wchłaniania bodźców z otoczenia jest najwyższy w momencie narodzin. Mózg od pierwszych dni działa niczym gąbka:) Dlatego nigdy nie jest za wcześnie, aby zadbać o rozwój muzyczny naszego dziecka!
Zajęcia umuzykalniające oparte na teorii prof. E. E. Gordona to okazja, aby otworzyć dziecko na świat dźwięków, poszerzyć jego słownik muzyczny, a także spędzić czas na muzycznej zabawie. Na zajęciach nie zabraknie okazji do śpiewania, kreowania swobodnego ruchu całego ciała, do wsłuchiwania się w różnorodne melodie i rytmy, do pobudzania procesu muzycznego myślenia, czyli audiacji. Na naszych warsztatach maluchy uczestniczą razem z rodzicami – muzykujemy i rozwijamy się wspólnie:)
👉Instruktor
Katarzyna Jaskólecka
Muzyk, dyrygent i biolog. Zafascynowana teorią uczenia się muzyki prof. E. E. Gordona, górami i ziołolecznictwem. Od 8 lat obserwuje z jaką łatwością dzieci w żłobkach i przedszkolach otwierają się na muzyczną przygodę. Prowadzi żeński Chór Kameralny Hibike i marzy o doskonaleniu fachu dyrygenckiego w Japonii.
👉 Koszt
15 zł za jedno spotkanie
Płatność przelewem z góry za cykl zajęć na konto Fundacji Pana Gara
mBank 71 1140 2004 0000 3602 8043 1708
TYTUŁ: imię i nazwisko dziecka/dzieci + numer grupy
👉 Zapisy
Mailowych zapisów dokonujemy na okres minimum 1 miesiąca (4-5 spotkań w zależności od danego miesiąca).
Liczba miejsc jest ograniczona – znajdziemy miejsce dla 12 dzieci z rodzicem/opiekunem.
Chcesz zapisać się z dzieckiem na dłużej niż jeden miesiąc? Od tego sezonu jest taka możliwość:) Poinformuj nas w mailu o interesującej Cię liczbie miesięcy i zapłać za wybrany okres z góry.
Przestrzegamy kolejności – po napisaniu maila z informacją do jakiej grupy i na jaki okres chcemy się zapisać, czekamy na odpowiedź zwrotną z informacją o przyjęciu do grupy, na końcu dokonujemy przelewu i odsyłamy jego potwierdzenie na maila:)
Uwaga! Nie ma możliwości odrobienia zajęć w innym terminie, ale jeśli wiesz, że nie będzie Cię na zajęciach, możesz na swoje miejsce zaprosić znajomego z dzieckiem:) Wystarczy, że poinformujesz nas o tym mailowo: warsztaty@fundacjapanagara.pl
Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetowych miasta Poznania. #poznanwspiera
Co, jak, kiedy i za ile, czyli grafik na nowy sezon w Dom Kultury „Polan Sto”💚
#zajęcia #wrzesień

GRAFIK KLAMERKA
.
Lekko zmodyfikowany klamerkowy grafik zajęciowy♥️
Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
Kto z Was ma ochotę nas odwiedzić i sprawdzić jak miło jest w Klamerce to zachęcam do kontaktu.
Jak zwykle można kontaktować się przez wiadomość na Messenger bądź Instagramie.
Odbieram też telefony i odpowiadam na SMS-y pod nr telefonu 609279097 i odpisuję na maile: klamerka@klamerka.eu
Do usłyszenia i do zobaczenia!♥️

Cztery Dłonie

Kot Leon – Nauka Muzyki

GRAFIK ZAJĘĆ (ważny od 01.01.2024).
Drodzy wielbiciele kota Leona!
Tutaj znajdziecie grafik zajęć oraz cennik i najważniejsze kwestie.
❓Kim jest Kot Leon❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Jest to duża maskotka (a nie żywe zwierzę 😁), która prowadzi dzieci po muzycznym 🎵 świecie i przy okazji uczy przez zabawę 🥳.
❓Gdzie można odwiedzić naszego kociego przyjaciela❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Kot 🐈 Leon mieszka w Poznaniu na Wildzie (ul. Kosińskiego 27) oraz w Luboniu na ul. Polna 34.
❓Jak wyglądają zajęcia z Kotem Leonem❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Są to zajęcia umuzykalniające dla trzech grup wiekowych:
👶BOBUSIE (4-17 miesiąc życia)
🧑SMYKI (1,5 – 3 lat),
👱SKRZATY (3-5 lat).
Każde spotkanie trwa 45 minut i podczas niego jest wiele aktywności muzycznych – gramy na prostych instrumentach perkusyjnych 🥁 (bębenki, marakasy, klawesy), śpiewamy 🎤 i obrazujemy ruchem tekst piosenki, tańczymy oraz poruszamy się zgodnie z grana na pianinie 🎹 przez prowadzącą melodią.
Każdego dnia 🐈 Leon ma inne przygody, o których zawsze opowiada maluchom.
Wiecie, że jechał ostatnio pociągiem 🚆?
Albo, że był w lesie 🌳 i spotkał tam dzika 🐗?
A może jedliście zupę pomidorową 🍲, którą ostatnio ugotował?
Jeśli jesteście ciekawi co nowego spotkało dziś Leona – przyjdzie do niego i posłuchajcie jego opowieści! Na pewno nie będziecie żałować!😊
❓Jak duże są grupy❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
Do grupy zapisujemy maksymalnie 12 osób, są więc grupy większe i grupy mniejsze. Przykładowo w zeszłym sezonie czwartkowa grupa Smyków w Luboniu miała aż 12 osób, a sobotnia grupa Bobusiow w Poznaniu liczyła tylko 5 maluchów.
❓Jaki jest koszt zajęć❓
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
➡️ Zajęcia umuzykalniajace
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 55zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 200 zł (ważny przez 6 tygodni) lub na 8 zajęć za 350 zł (ważny przez 11 tygodni).
➡️ Logosensoryka
✳️ Pierwsze zajęcia to koszt 55zł,
✳️ Później obowiązują karnety na 4 zajęcia za 200 zł (ważny przez 6 tygodni).
➡️ Przygotowanie do przedszkola
Pierwsze zajęcia to koszt 70 zł, po nich obowiązuje umowa i płatność 270 zł na miesiąc.
❗Płatność tylko przelewem przed zajęciami❗
Jeśli chcesz się zapisać, możesz to zrobić przez fb, mailowo (kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie (791 708 474).
Więcej informacji na stronie www.kotleonnaukamuzyki.pl

ŁATAJ! CERUJ! Długie życie ubrań ‒ WYSTAWA – CK ZAMEK


g. 12 – 20
od 13.04.2024
do 28.07.2024
Cena 12.00 zł

Cicha godzina: każda środa g. 12
Osoby artystyczne
Susanne Friedel

Agnieszka Kasztelowicz

Małgorzata Markiewicz

Małgorzata Mirga-Tas

Anne Peschken & Marek Pisarsky

Paulina Poczęta

Anja Schwörer

Kuratorka: Marta Smolińska
Produkcja: Magdalena Tomczewska

Tekst kuratorski
Żyjemy w czasach nadprodukcji wszelkich towarów. Jednym ze znaków naszej epoki są stosy ubrań, zalegające w Afryce czy Ameryce Południowej. Pustynia Atakama w Chile stała się jednym z największych na świecie składowisk odpadów tekstylnych. To efekt naszego uwikłania w wysoce nieekologiczne i nieetyczne mechanizmy fast fashion.

Fast fashion to relatywnie tanie, modne ubrania, które kupujemy w tzw. sieciówkach. Naśladują one najnowsze trendy kreowane przez słynne domy mody. Firmy te zlecają szycie ubrań na całym świecie, najczęściej oferując osobom pracującym bardzo niskie płace. Jakość materiałów także nie jest najwyższa. W każdym sezonie wiele i wielu z nas ulega modowej gorączce, kupuje mnóstwo nowych ubrań oraz wyrzuca te starsze. W ten sposób nakręcamy tempo działania fast fashion i przyczyniamy się do narastania owych stosów ubrań w różnych zakątkach naszej planety. Osoby artystyczne uświadamiają nam, że te niepotrzebne ubrania zalegają w wielu miejscach na świecie. Wskazują przy tym, że używane w ramach fast fashion materiały nie są biodegradowalne i będą rozkładać się tysiące lat. Zwracają naszą uwagę również na wyzysk osób pracujących w przemyśle odzieżowym. Pokazują zarówno anonimowe szwaczki pracujące w wielkich halach fabrycznych, jak i konkretne osoby zatrudnione w przemyśle odzieżowym, które – podając swoje imiona i nazwiska – mówią o wyzysku i trudnych warunkach życia. Dziś nie wystarczy już jednak edukacja tego typu – zadanie sztuki polega bowiem także na podsuwaniu nam strategii, które pomogą ograniczyć nadprodukcję i wyrzucanie ubrań, którymi zbyt szybko się nudzimy. Sztuka wzywa do zmiany naszej mentalności.

Prace pokazane w ramach wystawy „Łataj! Ceruj! Długie życie ubrań” nie tylko mówią nam zatem jasno, że problem istnieje, lecz przede wszystkim podsuwają jego rozwiązania. Owa nastawiona na pozytywne zmiany narracja ujawnia się już w tytule, który zwraca się bezpośrednio do każdej i każdego z nas oraz zachęca do podjęcia działań: łatania i cerowania, czyli najprostszych praktyk przedłużania życia odzieży i nadawania używanym ubraniom nowych wcieleń. Osoby artystyczne same szyją, cerują, poddają recyklingowi to, co pozornie już niemodne, tworząc slow fashion. Wskazują przy tym pośrednio na społeczne i polityczne konteksty fast fashion, sugerując, że można inaczej: bardziej ekologicznie i empatycznie. Ponadto samo przywracanie do życia używanej odzieży i starych materiałów to rodzaj rytuału, który może być wykonywany w pojedynkę lub kolektywnie. To rytuał, który pozwala nam aktywować zmysły dotyku i węchu oraz wczuwać się w historię i pamięć cerowanych, przerabianych, zszywanych czy łatanych tekstyliów. Dlatego większość obiektów na wystawie można dotykać.

Marta Smolińska

Bilety
Ceny biletów na zwiedzanie:

12 zł (ulgowy), 17 zł (normalny) + audioprzewodnik – dodatkowe 5 zł

Dostępne w kasie CK ZAMEK lub online na bilety24.pl

 

 

WTOREK

Dołączcie do oscarowego święta animacji, które pod koniec czerwca rozświetli Poznań! 🎉🌟
Przez 6 dni sale kinowe i przestrzenie miejskie Poznania gościć będą najlepsze animacje z całego świata. 🌍 Czeka na Was program pełen seansów, doświadczeń wirtualnej rzeczywistości VR, gier wideo i spotkań z samymi twórcami! 🔥
Przyłączcie się do nas w Poznaniu między 25 a 30 czerwca i pozwólcie porwać się magii animacji!✨
W tym roku towarzyszy nam hasło “SZTUCZNA INTUICJA/ARTIFICIAL EMPATHY’
⭐ Pod pojęciem SZTUCZNEJ INTUICJI/ ARTIFICIAL EMPATHY rozumiemy relację między technologią a intymnością. Na szeroką skalę obserwujemy zacieranie się granicy między bytami żyjącymi, samoświadomymi a bytami sztucznymi (cyfrowymi). 👾 Obcujemy z chatbotami GPT, przejmujemy zachowania androidów, nasze relacje kształtuje online dating. Zmianie ulega nasza percepcja. Pojawiają się trudności w rozróżnieniu prawdy i fałszu, człowieka od bota. 🤖 Stajemy się podejrzliwi, krytyczni, ale też przytłoczeni szybkością zmian. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie konsekwencji procesu, w którym AI stałoby się równorzędnym uczestnikiem dyskursu. 🧐 Czy w dialogu z nowymi technologiami jest miejsce na paradoks, pozostawienie pytań bez jednoznacznych odpowiedzi? Czy w komunikacji za pośrednictwem AI jest przestrzeń na ambiwalencję i emocjonalne sprzeczności? Jak wygląda cyfrowy model, który pozwala wpływać na ludzkie odczucia?
Tegoroczna identyfikacja współtworzona jest przez Jakuba de Barbaro we współpracy ze sztuczną inteligencją.
Pełny program będzie na Was czekał na stronie 🌐 animator-festival.com
🎟 Bilety i karnety dostępne już od czerwca!
📽 17. MFFA ANIMATOR 2024 📽
SZTUCZNA INTUICJA | ARTIFICIAL EMPATHY
📆 25-30.06.2024, Poznań
🌐 http://animator-festival.com
IG @animator_festival
Nareszcie wakacje, a wraz z nimi Łazarskie Lato rozkręca się na dobre!!! Każdy tydzień u nas trwać będzie od wtorku do niedzieli.
Niemal w każdy czekać na Was będą warsztaty i rozmaite atrakcje.
A codziennie nasza strefa z leżakami, kącikiem malucha, lodobusem i nową, ale już ulubioną przez wielu huśtawką.
Zanim jednak rozpoczniemy pierwszy tydzień wakacji, już w niedziele zapraszamy Was na spektakl AszTeatru „Piekareczka ze słodkiej krainy” (23.06, 12:00)
PLAN TYGODNIA
WTOREK 25.06
16:30 Warsztaty z cyklu Muzeum lalek: lalki jawajki
CZWARTEK 27.06
16:30 WARSZTATY AGATY
PIĄTEK 28.06
Od 15:00 Miniwystawa „Poznański Czerwiec” (Wirtualny Łazarz)
18:00 Koncert Przebi Śniegi
NIEDZIELA
12:00 Spektakl Teatru Wariate „Koło Fortuny”
Wydarzenie finansowane ze środków budżetowych Miasta Poznań, #poznanwspiera
🏺 Czy chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o Egipcie niż to, że mają tam piramidy?
Wpadnij na prezentację tego kraju oczami młodej Egipcjanki, która nie tylko opowie o tym, jak się tam żyje oraz o jej tradycjach rodzinnych, ale także przygotuje dla Was parę tradycyjnych smakołyków.!
📅 Serdecznie zapraszamy we wtorek, 25.06., na godzinę 18:30 do Klubu Krąg na Łazarzu, przy ul. Dmowskiego 37.
**WSTĘP WOLNY**
🗣️ Prezentacja będzie tłumaczona z języka angielskiego na polski.
Prezentacje są częścią projektu Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka, finansowanego ze środków Urzędu Miasta Poznania.
#Poznańwspiera

[ENG]
🏺 Would you like to learn more about Egypt beyond the fact that it has pyramids?
🏺 Join us for a presentation about this country through the eyes of a young Egyptian woman, who will not only talk about life there but also prepare some traditional treats for you.
📅 If you’re interested in learning more about this fascinating North African country, its traditions, cuisine, and other interesting facts, we warmly invite you on Tuesday, 25.06., at 18:30 to Club Krąg in Łazarz, at Dmowskiego 37.
**FREE ENTRY**
🗣️ The presentation will be translated from English to Polish.
The presentations are part of the Mobile Local Initiatives Center Łazanka project, funded by the City of Poznań.
Cześć!
To już drugi sezon, kiedy bardzo serdecznie zapraszam Was na Jogę na trawce!
Praktyki pod chmurką przygotowuję i prowadzę w taki sposób, by każdy mógł w nich uczestniczyć – nie ważne czy to Twoje pierwsze zajęcia jogi czy praktykujesz od dłuższego czasu.
Jeżeli jesteś ciekawy/a jak przyjemnie praktykuje się pod gołym niebem, zabierz matę lub kocyk i wpadaj! 🙂
Jeśli nie masz swojej maty, napisz do mnie, może uda się mi się zabrać ich ze sobą więcej 🙂
Przez to, że praktyka jest zależna od pogody, obserwujcie informacje czy danego dnia będzie się odbywać – co wtorek będę wrzucać info z potwierdzeniem praktyki tutaj i na swoim koncie na Instagramie.
Dlatego też nie ma zapisów – po prostu przyjdź i baw się ruchem z całą grupą! 🙂
Koszt:
Wpłata za udział w praktyce jest dobrowolna 🙂 Po każdej praktyce możesz zadecydować jaką kwotą chcesz mnie wesprzeć 🙂
Wpadajcie złapać razem troszkę słońca i radości na macie!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, daj znać! Chętnie na nie odpowiem 🙂
Hola Salseros!
Wracamy do Was z zajęciami tanecznymi – lekcjami salsy, animacjami i zabawą w gorących, latynoskich klimatach. We wtorkowe wieczory królować będzie: salsa, timba, reggeaton z przerywnikami bachatowymi. Zapraszamy na godzinę 19:00. Jeżeli lubisz słońce, plażę oraz latynoską muzykę, to jest to impreza dla Ciebie ❤ Nie umiesz tańczyć salsy? Nie ma problemu – impreza rozpocznie się kursem salsy dla początkujących. Zapraszamy także salsowych zapaleńców i miłośników ruedy. Imprezy poprowadzą fantastyczni instruktorzy i choreografowie, a nad przebiegiem czuwa Mateusz Nawrot i ekipa Salsospontan. Czeka nas solidna dawka endorfin, dobrze wiemy, że ruch + świeże powietrze = dobre samopoczucie! Nasze treningi podzielimy na godzinne bloki, po każdym bloku chwila przerwy 🙂 A po treningu latino afterparty.
Spędzasz lato w mieście i szukasz letnich atrakcji? ☀️ Na fyrtlu wildeckim znajdziesz ich mnóstwo! Zapraszamy wszystkich mieszkańców Poznania na kolejną edycję festiwalu „Lato na Wildzie” 💚
👉 Kiedy: od czerwca do sierpnia (wtorki, soboty i niedziele)
👉 Gdzie: Poznań – rynek Wildecki/plac Marii Skłodowskiej-Curie
👉Wstęp: darmowy
W tegorocznym programie każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie! Nawet najmłodsi uczestnicy 👧👦
🎬 Kino letnie – w każdy wtorek czerwca i lipca o godz. 21:30 na rynku Wildeckim wyświetlone zostaną filmy o tematyce kulinarnej. Te wieczory będą pełne apetycznych historii i niezapomnianych smaków 😋
🎶 Koncerty muzyki na żywo – w niedziele czerwca i lipca o godz. 16:00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie w kameralnej i swobodnej atmosferze parku, podziwiać będziemy występy lokalnych muzyków 🌿🎵
🎭 Teatr plenerowy dla dzieci – soboty (22.06, 13.07, 10.08), godz. 11:00 na placu Marii Skłodowskiej-Curie 🌳
Teatr skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Spektakle przygotowane przez „Zieloną grupę”, „ASZ Teatr” oraz „Mozaikę” zabiorą dzieci i ich rodziców w magiczną podróż fantastycznych historii ✨
🎨 Warsztaty plenerowe dla dzieci – soboty (29.06, 27.07, 17.08), godz. 11:00, plac Marii Skłodowskiej-Curie 🌳
Dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, oparte na książkach wydawnictwa BooksFound zachęcą najmłodszych do kreatywnej zabawy oraz rozwijania umiejętności plastycznych, muzycznych czy technicznych 🥁🧩
❗️OBOWIĄZUJĄ ZAPISY ❗️
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdnyjNq…/viewform
Do zobaczenia!✋🏼
Więcej szczegółowych informacji już niebawem 🤩
Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia do 2 lat wraz z rodzicami i opiekunami!
– WTOREK, GODZ. 12.00
Już na wczesnym etapie życia stwarzamy dzieciom możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę, pobudzamy zmysły dzieci.
Nasze zajęcia wykorzystują teorię edukacji muzycznej prof. Edwina E. Gordona, C. Orffa, Z. Kodaly’a, E.Dalcroze’a i polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu oraz innych aktywności muzycznych.
Podczas zajęć:
💙 słuchamy śpiewu
💙 kołyszemy się w rytm muzyki,
💙 śpiewamy różnorodne melodii i rytmiczanki,
💙 gramy na instrumentach,
💙 korzystamy z kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne)
Nasze zajęcia kształtują wrażliwość, słuch muzyczny i rytmiczny, muzykalność. Wspierają rozwój mowy, koordynacji ruchowej i małej motoryki.
Pierwsze zajęcia 45 zł!
Potem obowiązują karnety:
4 zajęcia- 180 zł
Przyjdź, zobacz i zostań z nami,
żeby śpiewać i grać #otwartedzwiekiworbicie !!! 😉
———————————–
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?
Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę – każde z dzieci inaczej przyswaja słyszane bodźce. Stwarzamy dziecku możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką. Reakcja dziecka, w kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie – pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją.
———————————-
Prowadząca: Joanna Słowińska- wokalistka, pedagog, nauczyciel śpiewu, nauczyciel zajęć umuzykalniających w żłobkach i przedszkolach, edukatorka muzyczna.

 

 

ŚRODA

 

Po raz kolejny zapraszamy na cykl spotkań literacko-tanecznych organizowanych wspólnie z Margot z Tańczącej Lampy 🙂 tematycznie związany z tegorocznym tematem wiodącym: FAUNA.
Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek w wieku 4-8 lat na spotkanie z książką…niespodzianką! Na pewno znajdziemy drogę do tego, by tańcem wcielić się w różne postaci zwierząt, a zadzieje się to w rytm bardzo różnorodnej muzyki i towarzyszących jej form ruchowych 🙂
Kiedy? Środa, 26 czerwca, 17.00-18.15
Gdzie? Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39 – między blokami (w razie niepogody spotykamy się w Klubie Krąg, ul. Dmowskiego 37)
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona.
Projekt ” Dom Bajek: FAUNA – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i osób opiekuńczych” sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania. # poznanwspiera
ZAPRASZAMY!
Hej Mamy z Łazarza, Poznania i okolic.
Tutaj Małgo i Patrycja – jesteśmy mamami z Łazarza i lubimy rękodzieło. I chcemy poznać inne mamy, które czują podobne klimaty. Także zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla powstającej na naszym fyrtlu przestrzeni dla mam, w czasie której mogą wraz ze swoimi maluszkami i innymi mamami stworzyć coś pięknego!✨
Będą mamy, będzie kącik dla dzieci i będzie wspólne tworzenie. I będzie jeszcze kawa. Duuuuuuużo ciepłej kawy! 😉
To spotkanie dla Ciebie jeśli:
✨jesteś mamą małego dziecka, jesteś w ciąży, albo nie jesteś mamą, ale nie masz problemu z tym, że na spotkaniu są małe dzieci
✨szyjesz, dziergasz, albo tworzysz inne niesamowite rzeczy, lub chcesz się nauczyć szycia, dziergania, haftowania czy innego rękodzieła
✨chcesz poznać inne mamy z Poznania i okolic
✨chciałabyś w przyjaznej atmosferze wymienić macierzyńskie doświadczenia
Zapraszamy!
Drogie Mamy małych dzieci!
Zapraszam z serca na zajęcia jogi na mam z małymi dziećmi –
Czas mam, joga dla mam z małymi dziećmi.
Joga to cudowny sposób na zadbanie o swój dobrostan fizyczny i psychiczny. W łagodny sposób, w zgodzie ze sobą i swoimi możliwościami zadbasz o sprawność swojego ciała – rozciągniesz się, wzmocnisz, i otworzysz nowe przestrzenie.
Sprawne i zdrowe ciało sprawi, że poczujesz się silniejsza, spokojniejsza, i bardziej pewna siebie.
Zajęcia jogi to także okazja do nawiązania nowych kontaktów towarzyskich.
Poznasz mamy z Twojej okolicy, a dzieci będę mieć szansę na zabawę z innymi dziećmi, w bezpiecznym i przyjaznym środowisku.
Ubierz się wygodnie, zapakuj swoje dziecko i przekonaj się sama
jak łatwo wprawić się w dobry nastrój i podnieść poziom swojej energii 🙂
O zajęciach:
🍀 Na zajęcia obowiązują zapisy.
Koniecznie skontaktuj się ze mną przed zajęciami
Sms/Fb Joga Natalia Mińska/Messenger/E-mail
minska.natalia@gmail.com
666 314 721
🍀 Zajęcia odbywają się przy udziale minimum 5 uczestniczek.
Kiedy wyrazisz chęć udziału w zajęciach, dodam Cię do grupy kontaktowej na messengerze „Czas mam” i dzień przed zajęciami poproszę Cię o przelew (to sytuacja kiedy przychodzisz pierwszy raz) i potwierdzenie obecności.
Dzień przed zajęciami na wewnętrznej grupie zbieram zapisy na zajęcia. Jeśli zdeklarowałaś obecność, a nie dojedziesz na zajęcia i nie powiadomisz mnie o tym, pobieram jedno wejście z karnetu.
🍀 Zajęcia trwają 2h, 11:00 -13:00, składają się z dwóch części:
1 h – praktyka jogi
1 h – spotkanie przy kawie
🍀 Praktykujemy jogę z pomocami, inspirowaną BKS Iyengarem.
Cały potrzebny sprzęt jest na miejscu.
🍀 Poziom jogi dostępny jest dla każdego, bez względu na stopień zaawansowania.
🍀 Cennik:
1 wejście – 70 PLN
Karnet (4 wejścia, płatne z góry, ważny 30 dni) – 220 PLN
Można płacić blikiem, przelewem lub gotówką.
NAMI Natalia Mińska
22 1020 5558 0000 8902 3334 4804
(Inteligo)
🍀 Prowadzę zajęcia w 2 lokalizacjach,
w godzinach 11:00-13:00.
Jeden karnet obowiązuje w dowolną lokalizację.
✔ ŚRODA – Poznań, Wilda, Studio Sananda, ul. Langiewicza 2
✔ PIĄTEK – Poznań, Jeżyce, Emona Pole Dance Studio, ul. Dąbrowskiego 89u/1
———————————-
Studio Sananda to profesjonalne studio jogi, w którym znajduje się cały potrzebny sprzęt do jogi – liny, krzesła, koce, bolstery, paski i kostki drewniane.
Studio znajdującej się na parterze budynku, jest więc bardzo przyjazne dla mam z małymi dziećmi w wózkach.
Miejsca parkingowe znajdują się przy ulicy Langiewicza, zarezerwuj jednak czas aby je znaleźć i opłacić wg. odpowiedniej taryfy.
Weź ze sobą wszystkie potrzebne akcesoria dla Twojego dziecka (kocyk, zabawki, itp.)
Jak wyglądają zajęcia jogi dla mam:
Część 1 – Joga (1h)
Zajęcia mają bardzo otwartą i elastyczną formułę.
Zaczynamy, kiedy już nakarmisz i przewiniesz swoje dziecko.
Praktykujemy zawsze godzinę, każda z Was pracuje w swoim tempie i według możliwości w danej chwili.
I nie szkodzi, jeśli nigdy nie praktykowałaś jogi, na pewno sobie poradzisz!
Przez całą praktykę Twoje dziecko jest w zasięgu Twojego wzroku, dotyku i całuska. Leży na kocu, pełza po ziemi, bawi się swoimi zabawkami, lub po prostu śpi.
W każdej chwili możesz je nakarmić, przewinąć, czy przytulić.
Część 2 – grupa spotkaniowa (1h)
Po praktyce jogi zapraszam wszystkie mamy na kawę/herbatę i wymianę doświadczeń.
Porozmawiamy o przeróżnych kwestiach związanych z macierzyństwem i życiem.
Jestem pewna, że tematów na pewno nam nie zabraknie.
Gwarantuję miłą, pełna zrozumienia atmosferę.
Do zobaczenia na macie!
Natalia Mińska
Natalia o sobie: „Jestem doulą i nauczycielką jogi, mamą Emilki i Kajtusia. Uwielbiam pracę z kobietami i jogę, którą praktykuje od 16 lat, a od 5 lat również uczę. Uważam, że praca z ciałem to doskonałe narzędzie do poznania siebie i poprawy jakości swojego życia na wielu poziomach.
Zarażam swoją pasją, optymizmem i energią.
Więcej o mnie na www.nataliaminska.pl
Uwaga zmiana terminu!
Artystyczne spotkania dla dzieci i młodzież w wieku 10-14 lat.
W planie: tworzenie inspirowane naturą.
Kiedy? środy 19, 26 i piątek 28 czerwca godz. 17:00
Prowadząca: Wiktoria Ratajczak
Zapisy: 787182991 (SMS) lub email: vvratay@gmail.com
Gdzie? Ogród Sąsiedzki
ul. Jaworowa 66 (obok Lotto)
Udział bezpłatny.
Sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030
Zapraszamy na czerwcowe dyżury biblioteczne, które odbywać się będą w następujących terminach:
a) 5.06.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
b) 12.06.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
c) 19.06.2024 (sroda) w godz. 17:00-19:00
d) 26.06.2024 (środa) w godz. 17:00-19:00
Zapraszamy serdecznie po nowości książkowe!
Będzie na Was czekać Hela, a na domofonie proszę naciskać nr 1
Z A P R A S Z A M Y ❤
#poznanwspiera
Dla fanów piątków dodajemy, że w piątek 21.06.2024 w godz. 16:30-17:30 też można odwiedzić Bibliotekę 🙂
 
🎈✨ Zapraszamy na Warsztaty z Balonami i Bańkami! ✨🎈
Cześć Rodzice i Dzieciaki! 😄👋
Przygotowaliśmy dla Was coś naprawdę wyjątkowego! Zapraszamy na wesołe warsztaty pełne kolorowych balonów i magicznych baniek mydlanych, idealne dla dzieci w wieku 4+! 🎉🫧
📅 Kiedy? 19 czerwca 2024r.
🕒 O której? 17.00 – 18.00
📍 Gdzie? Klub Krąg
Co Was czeka?
🎈 Balonowe Czary-Mary 🐢🌼
🫧 Bańkowe Szaleństwo: Bańkowe sztuczki i mnóstwo wesołych zabaw z bańkami! 🥳✨
Warsztaty są idealne dla dzieci w wieku 4+. To świetna okazja, żeby spędzić razem czas, rozwijać kreatywność i po prostu dobrze się bawić! 👨‍👩‍👧‍👦💖
Rejestracja: Zgłoszenia prosimy przesyłać telefonicznie pod numer 781 565 739. 📧📞
Nie przegapcie tej niesamowitej przygody! 🎈🫧✨
Do zobaczenia! 🤗👋
Były, są i będą! 🤩 Ruszają kolejne otwarte treningi kalisteniki pod czujnym okiem profesjonalnego trenera 💪 Bartka Kuzemko na terenie placu do Street Workoutu znajdującym się w 🌳 Parku im. Jana Pawła II. Każdy może przyjść i spróbować swoich sił bez względu na wiek, czy poziom zaawansowania. Trener dba o różny poziom ćwiczeń dostosowany do poszczególnych grup, a Wy zabieracie ze sobą dobry humor i butelkę wody 💦.
Zapraszamy na treningi ⏰ w każdą środę o godzinie 18:15 oraz w każdą niedzielę o godzinie 10:15. Zajęcia będą realizowane od 16 czerwca i przewidzianych jest łącznie 25 treningów! 🤯
Oto inicjatywa oddolna wildeckich pasjonatów i pasjonatek aktywności fizycznej. Szczegóły można śledzić na grupie fb @Wilda na Sportowo 🤸🤸‍♂️🤸‍♀️.
Uwaga! Wstęp na zajęcia otwarty! Brak zapisów!
SZCZEGÓŁY
Data: każda niedziela o godzinie 10:15 i środa o godzinie 18:15 (w terminie od 16 czerwca do 8 września 2024)
Miejsce wydarzenia: Plac do street workout, Park im. Jana Pawła II
Zapisy: wstęp wolny bez zapisów!
Projekt: WIO

Inicjatywa oddolna „Wilda na sportowo” jest realizowana w ramach projektu Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera
Hej!
Zapraszamy na cotygodniowe rozgrywki w Infinity The Game – bitewną grę figurkową osadzoną w klimatach Sci-fi/Anime/ Cyberpunk. Starcia niewielkich oddziałów, tajne misje – to właśnie tutaj a wszystko przy użyciu kości 20 ściennych oraz przepięknych terenów bitewnych.
Serdecznie zapraszamy
Post dedykowany poszukiwaniom partnerów do gry bądź chęć rozpoczęcia przygody – w dyskusji wydarzenia!

warsztaty teatralne dla młodzieży
Zapraszamy na cykl spotkań warsztatowych dla młodzieży, które prowadzi 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐥𝐚𝐤
🎭w każdą środę, godz. 17:15-19:15
🎭Dom Tramwajarza, ul. Słowackiego 19/21, Sala Spotkań &
Sala Amarantowa
🎭wstęp wolny
𝐒𝐓𝐀𝐑𝐓: 𝟔 𝐦𝐚𝐫𝐜𝐚
Jeżeli marzy Ci się zdobycie oraz doskonalenie umiejętności aktorskich i wokalnych, scena to Twój żywioł lub pragniesz się na niej znaleźć, chcesz pozbyć się tremy, wewnętrznego krytyka i zbudować pewność siebie, która da Ci wolność artystyczną to koniecznie przyjdź do Domu Tramwajarza na warsztaty aktorskie dla młodzieży, które poprowadzi 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐏𝐚𝐰𝐥𝐚𝐤 – aktorka, wokalistka, animatorka kultury, wykładowczyni piosenki aktorskiej i narzędzi aktorskich w Studiu Sztuki Teatralno Aktorskiej STA w Poznaniu.
Podczas cotygodniowych, 2-godzinnych zajęć:
🎭 – zgłębisz tajniki improwizacji oraz twórczej bazy jaką jest słowo, emocja i ruch;
🎭 – pogłębisz swoją wyobraźnię, a także samoświadomość, razem z którą odkryjesz solidną dawkę wiedzy o sobie, swoich dotychczasowych oraz zupełnie nowych talentach;
🎭 – docenisz to kim jesteś, staniesz się samodzielny, pełen pomysłów i gotowy na podążanie własną ścieżką!
👉 zapisy: dt@fundacjapanagara.pl
Projekt finansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

 

CZWARTEK

 

Otwarcie Lata z Estradą 2024 – parada teatralna „Zmysły” A3 Teatr

⛩️ 𝗢𝘁𝘄𝗮𝗿𝗰𝗶𝗲 𝗩𝗜𝗜𝗜 𝗲𝗱𝘆𝗰𝗷𝗶 𝗟𝗮𝘁𝗮 𝘇 𝗘𝘀𝘁𝗿𝗮𝗱𝗮̨ – 𝗣𝗼𝗱𝗿𝗼́𝘇̇𝗲 𝗽𝗼 𝗸𝘂𝗹𝘁𝘂𝗿𝘇𝗲: 𝗸𝗶𝗲𝗿𝘂𝗻𝗲𝗸 𝗪𝘀𝗰𝗵𝗼́𝗱! ⛩️
⛩️ Zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie które przeniesie Was w świat zmysłowych doznań i surrealistycznych uniesień.
Grupa teatralna z Hajnówki zaprezentuje spektakl „Zmysły” – kuszące, flirtujące, pociągające, szalejące, wrzeszczące. Będzie to śpiewający kabaret liryczny, który uwiedzie publiczność zza trzepotu rzęs i z przymrużeniem oka.
Zaczniemy w Parku Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy miasteczku ruchu drogowego) o godz. 17:00.
⛩️ Bądźcie gotowi na niezwykłą paradę barw, radości i artystycznych kostiumów!
A3 Teatr – nie posługuje się tekstem, ale łączy ruch z muzyką i gloryfikuje gest. Przetwarza codzienność w rytuały, tworząc dynamiczne i statyczne obrazy, pełne humoru, groteski i absurdu. Pokazuje kalejdoskop wrażeń, pozostawiając interpretację odbiorcy.
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Piątkowo
⛩️ VIII edycja Lata z Estradą! ⛩️
Przed nami ponad 100 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 16 poznańskich osiedlach.
⛩️Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK WSCHÓD. Odkryjemy bogactwo kulturowe regionów i krajów położonych na wschód od Poznania. Obejrzymy filmy kina azjatyckiego podczas kina plenerowego, zrobimy lalki motanki, odbijemy wzory na koszulkach przy pomocy sitodruku, posłuchamy tradycyjnej muzyki, a przy pomocy spektakli porozmawiamy o wielokulturowości.
⛩️ Czwartek, 27 czerwca 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
parada teatralna „Zmysły” – A3Teatr
⛩️ Czwartek, 4 lipca 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
bajka arabska + warsztat – Zielona Grupa
godz. 18:30
stoisko do odbijania wzorów techniką sitodruku – Sitko
zachęcamy do przyniesienia swoich koszulek lub toreb
⛩️ Czwartek, 11 lipca 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
warsztaty „Widok na Nepal” z elementami nauki j. nepalskiego – Jakub Juszkiewicz-Wrotek i Natalia Juszkiewicz-Wrotek (Stowarzyszenie Lepszy Świat)
liczba miejsc ograniczona – zapisy: latozestrada@estrada.poznan.pl
⛩️ Czwartek, 18 lipca 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
koncert „Jakie to anime?” – Chór Kameralny Hibike
⛩️ Czwartek, 25 lipca 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 21:30
seans kina plenerowego – „Parasite” reż. Joon-ho Bong (2019) –
⛩️ Czwartek, 1 sierpnia 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
spektakl „Podwórko z mazurkami” – Teatr Słuchaj Uchem
⛩️ Czwartek, 8 sierpnia 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 17:00
warsztaty tradycyjnych gier ze Wschodu oraz warsztaty origami – Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
⛩️ Czwartek | 22 sierpnia 2024
park im. Tadeusza Kasserna, os. Bolesława Chrobrego (przy
miasteczku ruchu drogowego)
godz. 20:30
seans kina plenerowego – „Kwiat wiśni i czerwona fasola” reż. Naomi Kawase (2015)
Na każdym wydarzeniu dla dzieci znajdziecie także czytelnię „Zakamarki w podróży”.
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Piątkowo

szydelkujeMY vol. 3

Kolejne warsztaty z serii robótek ręcznych i tym samym kolejne spotkanie w temacie szydełkowania! Zajęcia poprowadzi dla nas niesamowita Bożenka, która już ostatnim razem pokazała, że wiedzę w te tematy ma niemałą! Wydarzenie jest dedykowane dla każdego chętnego, niezależnie czy chcesz nauczyć się podstaw, czy też może udoskonalić technikę lub nauczyć się czegoś nowego.
Zapewniamy wszystkie potrzebne przybory!
Na warsztaty obowiązują bezpłatne zapisy poprzez formularz:
https://docs.google.com/…/1FAIpQLSc5TUq4hjZ…/viewform…
Wydarzenie finansowane z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera
Stowarzyszenie „Pogotowie Społeczne” zaprasza na warsztaty tworzenia wianków na opaskach: z kwiatów, koralików, wstążek i innych kolorowych dodatków.
Chcemy, by w naszych włosach pojawiły się ozdoby pełne lata, energii i barw. Przy okazji oczywiście opowiemy Wam o tym, czym się zajmujemy, zapoznamy Was z działalnością naszych sklepików charytatywnych, z rękodziełem i opowiemy o tym, jak u nas realizowane są działania z zakresu ekonomii społecznej.
Liczba miejsc ograniczona, warsztaty są oczywiście nieodpłatne 😉
Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego:
http://www.poznan.pl:443/…/forms/event_application.html…
—————————————-
Wydarzenie finansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Wielkopolskie Centrum Ekonomii Solidarnej”. Projekt realizowany jest w ramach Działania 6.11 Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski (FEW 2021-2027) współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Społecznego+
Lider projektu: Fundacja Barka, partner projektu: Miasto Poznań
#FunduszeUE #WCES #miastopoznan #PES #ekonomiaspoleczna
Dołącz do naszego „Klubu mam”!
Zapraszamy wszystkie mamy z maluchami do 2 lat na spotkania w przyjaznej, kameralnej atmosferze, aby rozmawiać, bawić się, śpiewać i wymieniać doświadczeniami.
Będziemy spotykać się w czwartki w godz.12.00-13.30 na antresoli Biblioteki Wojewódzkiej w Poznaniu.
Zajęcie poprowadzi Nastya Miedviedieva, mama, animatorka kultury, aktorka.
Prosimy o zgłoszenie udziału pod numerem telefonu:
+48 533 311 216
Udział w spotkaniach jest bezpłatny.
————————-
Приєднуйтесь до нашого «Клубу мам»!
Запрошуємо всіх мам з дітками до 2 років зустрітися в дружній, затишній атмосфері, поспілкуватися, пограти, поспівати та обмінятися досвідом.
Зустрічаємось щочетверга о 12.00-13.30 у Воєводскій бібліотеки в Познані ( вул. Пруса 3).
Заняття вестиме Настя Мєдвєдєва, мама, культурна аніматорка та актриса.
Записи за тел: +48 533 311 216
Участь у зустрічах безкоштовна.
Akcja Partycypacja 27.06 czwartek godz. 16.00 – wspólne sadzenie kwiatów i roślin w
Społecznościowym Ogródku Kultury i Sztuki.
wstęp wolny
informacje tel. 695 596 150
ZAPRASZAMY !!!

Bezpłatne zajęcia z grami planszowymi dla rodzin z dziećmi i młodzieży w wieku 5-15 lat.
Zagramy w Kroniki Zamku Avel i inne gry.
Informacje: e-mail: kraina_nadziei@wp.pl, tel. 888997120.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Bardzo dziękujemy Domowi Kultury Na Pięterku za bezpłatne użyczenie sali.
Zrób z nami naramowicką ilustrowankę! 📔 
Zapraszamy na Akademię Ilustracji – cykl trzech warsztatów ilustratorskich z ilustratorką i projektantką graficzną Kazią Kalitan Młodkowską! ☀ Kazia współpracowała z takimi firmami jak Wedel czy Inpost, a jej ilustracje były również zamieszczane m.in. w Wall Street Journal, Instytucie Książki. Podczas spotkań poznacie podstawowe narzędzia komponowania ilustracji i wspólnie z Kazią stworzycie unikatową publikację z Waszymi autorskimi grafikami i wlepkami! 🖍
Udział w Akademii Ilustracji pozwoli Wam na:
🖍 poznanie podstaw tworzenia brand hero i stworzenie własnych postaci w ramach publikacji
🖍 naukę kreatywnego i nieszablonowego budowania narracji za pomocą ilustracji, które będziecie mogli wykorzystać w przeróżnych okazjach
🖍 zilustrowanie Waszych doświadczeń i marzeń związanych z naramowicką dzielnicą
🖍 współtworzenie publikacji, która zostanie wydana w wersji papierowej i elektronicznej
📅 Kiedy?
❗️Akademia Ilustracji to cykl trzech warsztatów w dniach:
📅 27.06., godz. 17:30 – 20:00
📅 5.07., godz. 17:30 – 20:00
📅 11.07., godz. 17:30 – 20:00
❗️Jak się zapisać?
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia należy wysłać na adres: lotarynska6@gmail.com
❗️Dla kogo?
Warsztaty są skierowane do osób dorosłych (młodzież od 16 r.ż. również się załapie). Nie wymagany doświadczenia i kompetencji artystycznych. Z racji tego, że będziemy pracować nad publikacją do udziału zachęcamy przede wszystkim osoby, które mogą wziąć udział we wszystkich warsztatach.
Prowadzenie: Kazia Kalitan-Młodkowska – polska ilustratorka i projektantka graficzna. Zajmuje się projektowaniem graficznym i wizualnym. Realizuje projekty dla dużych firm, ale też z przyjemnością wspiera małe biznesy, które znają tylko “lokalsi”. Mentorka w Programie Mentoringowym STGU 2023/2024.
Wykładowca na Collegium Da Vinci. Laureatka konkursów „InPost: Re: art” (wyróżnienie specjalne w 2021 roku), Plakat „Śliwka Nałęczowska jest kobietą!” (2020). Jej ilustracje były zamieszczane m.in. w Wall Street Journal i publikacjach Instytut Książki.
————
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury i środków budżetowych Miasta Poznania.
Opis grafiki: Ilustracja jest kolażem Kazi Kalitan Młodkowskiej. W centrum grafiki znajduje się niebieski napis Akademia Ilustracji. W prawym górnym rogu logotyp Mikro Domu Kultury, w prawym dolnym rogu logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W lewym dolnym logotyp Miasta Poznań
Czy jesteście gotowi na kolejną dawkę muzycznych wrażeń i światowych gości podczas Jam Session w KontenerART? To dobrze się składa bo w czwartki od 18:00(!) spotykany się by grać, śpiewać, tańczyć, słuchać i integrować się na najbarwniejszym jamie w Poznaniu!
Na otwierające cykl spotkanie zaprosiliśmy postać związana z jamową sceną w Poznaniu, perkusistę, wokalistę i rapera: Fouad „Jimmi” El Fahli! https://www.facebook.com/zild.jian.184
Pochodzący z Maroko, artysta jest radosnym człowiekiem którego nie sposób przeoczyć, obraca się w szeroko pojętym jazzie, funk’u, hip-hopowe i oczywiście w afro-beacie. Nie zabraknie więc energetycznych rytmów, melodyjnych zaśpiewów, oraz raperskich klimatów.
Towarzyszyć mu będą rezydenci KontenerART, doświadczeni muzycy od lat grający w poznańskich składach: Stanisław Pawlak, Mieszko Łowżył współtworzących wspólny projekt nu-Jazzowy: Sny trio z trębaczem Kajetanem Sobierajem. Zapraszamy do wspólnej zabawy, i do zobaczenia po obu stronach sceny 🙂
Zapraszamy na wyjątkowe zajęcia pilates dla kobiet! 🌟
📅 Kiedy? W każdy czwartek czerwca o godzinie 17:30
📍 Gdzie? Spotykamy się w plenerze, w Parku Edukacji Ekologicznej 🌳
Dołącz do naszych cotygodniowych sesji pilates z elementami równowagi, prowadzonych przez niezastąpioną Asię z HerJoy! 🧘‍♀️✨ Te zajęcia są idealne dla kobiet, które chcą wzmocnić swoje ciało, poprawić równowagę i znaleźć chwilę relaksu w otoczeniu natury.
Co to jest pilates?
Pilates to system ćwiczeń, który koncentruje się na poprawie elastyczności, siły mięśniowej i postawy ciała. To harmonijne połączenie ruchu, oddechu i koncentracji, które pomaga wzmocnić ciało, poprawić koordynację i zrelaksować umysł.
Co ze sobą zabrać?
Własną matę do ćwiczeń 🧘‍♀️
Wygodne ubranie sportowe 👟
Wodę do picia 💧
Dobry nastrój i uśmiech! 😊
Te zajęcia to nie tylko doskonała okazja do zadbania o swoje ciało, ale także szansa na spędzenie czasu w towarzystwie innych kobiet, które dzielą Twoje zainteresowania. 🌺
Nie przegap tej okazji na wspaniałe zajęcia pilates na świeżym powietrzu. 🌿
Obowiązują zapisy!
Joanna Bailey
SMS: 518611703
Serdecznie zapraszamy! 💪✨
Biorąc udział w zajęciach, wyrażasz zgodę na fotografowanie w celach sprawozdawczych.
Projekt realizowany przez Stowarzyszenie Strzeszyn dla Dzieci ze środków Miasto Poznań oraz Rady Osiedla Strzeszyn
#poznanwspiera
#działajmyrazem
#cilstrzeszyn
#sdd

 

 

 

PIĄTEK

 

⛩️ VIII edycja Lata z Estradą! ⛩️
Przed nami ponad 100 bezpłatnych plenerowych wydarzeń na 16 poznańskich osiedlach.
⛩️Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem – PODRÓŻE PO KULTURZE: KIERUNEK WSCHÓD. Odkryjemy bogactwo kulturowe regionów i krajów położonych na wschód od Poznania. Obejrzymy filmy kina azjatyckiego podczas kina plenerowego, zrobimy lalki motanki, odbijemy wzory na koszulkach przy pomocy sitodruku, posłuchamy tradycyjnej muzyki, a przy pomocy spektakli porozmawiamy o wielokulturowości
⛩️ Piątek, 28 czerwca 2024
Park Osłonowy wzdłuż Alei Praw Kobiet
godz. 19:00
parada teatralna „Zmysły” – A3Teatr
⛩️ Środa, 3 lipca 2024
boisko ZSP nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 17:00
spektakl „Namiot muzyki i opowieści. Wędrówki po Bliskim Wschodzie” – Teatr Mozaika
⛩️ Środa, 10 lipca 2024
boisko ZSP nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 17:00
warsztaty „Widok na Nepal” – Jakub Juszkiewicz-Wrotek i Natalia Juszkiewicz-Wrotek (Stowarzyszenie Lepszy Świat)
godz. 18:00
stoisko do odbijania wzorów techniką sitodruku – Sitko
zachęcamy do przyniesienia swoich koszulek lub toreb
godz. 19:00
koncert – Adeb Chamoun i Mateusz Szemraj
⛩️ Środa, 17 lipca 2024
Mikro Dom Kultury, ul. Lotaryńska 6
godz. 17:00
warsztaty indyjskie – Robb Maciąg EtnoWarsztaty
godz. 17:30
warsztaty „Zakamarkowa walizka zabawy” – Wydawnictwo Zakamarki
liczba miejsc ograniczona – zapisy: latozestrada@estrada.poznan.pl
⛩️ Środa, 24 lipca 2024
boisko ZSP nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 22:00
seans kina plenerowego – „Kłamstewko” reż. Lulu Wang (2019)
⛩️ Piątek, 2 sierpnia 2024
boisko ZSP nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 20:00
DJ SET – Arabica
⛩️ Środa, 7 sierpnia 2024
boisko ZSP nr 1, os. Władysława Łokietka 104
godz. 19:00
spektakl „Żywot” – Teatr Emigrant (Barak Kultury)
godz. 21:30
seans kina plenerowego – „Niedźwiedzie nie istnieją” reż. Jafar Panahi (2022)
Na każdym wydarzeniu dla dzieci znajdziecie także czytelnię „Zakamarki w podróży”.
PARTNERZY:
Miasto Poznań
RO Naramowice
Mikro Dom Kultury
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1
Już nie możemy się doczekać. 😀
28 czerwca przez trzy dni, wspólnie z wami chcemy świętować Imieniny Miasta Poznania.
Przy muzyce Chopina, piosenkach Agnieszki Osieckiej, ze Svenem Lądolodem, prezentując nasze wystawy.🙂 Będzie także sporo atrakcji dla najmłodszych. Koniecznie bądźcie z nami‼️👩‍👧
𝟮𝟴 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟵 | Koncert nad dachami Poznania |taras widokowy Bramy Poznania | bezpłatne wejściówki | organizator: Fundacja Artystyczno-Edukacyjna PUENTA
𝟮𝟵 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟮 | Pod wodą. Powodzie w Poznaniu | oprowadzanie kuratorskie po wystawie czasowej oraz spacer | start przed Bramą Poznania | wstęp wolny
𝟮𝟵 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟳 | spacer Ostrowie Tumskim na Trakcie Królewsko-Cesarskim | start: przed Galerią Śluza | wstęp wolny
𝟯𝟬 𝗰𝘇𝗲𝗿𝘄𝗰𝗮 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟴 | Chopin nad Cybiną | koncert Filipa Michalaka z towarzyszeniem Orkiestry Uniwersyteckiej Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w amfiteatrze Bramy Poznania | wstęp wolny | organizator: Fundacja Asocjacji 2006 i Centrum Kultury Studenckiej Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
𝗪𝘆𝘀𝘁𝗮𝘄𝘆 𝗰𝘇𝗮𝘀𝗼𝘄𝗲:
• 𝑪𝙤 𝙥𝒐𝙩𝒓𝙖𝒇𝙞 𝙡𝒂̨𝙙𝒐𝙡𝒐́𝙙? | 𝑮𝙖𝒍𝙚𝒓𝙞𝒂 𝑺́𝙡𝒖𝙯𝒂 | 𝒘𝙨𝒕𝙚̨𝒑 𝒘𝙤𝒍𝙣𝒚
• 𝑾𝙞𝒂𝙣𝒌𝙞. 𝒁̇𝙮𝒘𝙚 𝙤𝒃𝙧𝒂𝙯𝒚| 𝙠ł𝙖𝒅𝙠𝒂 𝒏𝙖𝒅 𝑪𝙮𝒃𝙞𝒏𝙖̨ 𝙬 𝘽𝒓𝙖𝒎𝙞𝒆 𝑷𝙤𝒛𝙣𝒂𝙣𝒊𝙖 | 𝙬𝒔𝙩𝒆̨𝙥 𝙬𝒐𝙡𝒏𝙮 | 𝙤𝒓𝙜𝒂𝙣𝒊𝙯𝒂𝙩𝒐𝙧: 𝑺𝙤𝒄𝙞𝒂𝙡 𝘼𝒓𝙩. 𝑳𝙖𝒃𝙤𝒓𝙖𝒕𝙤𝒓𝙞𝒖𝙢 𝙎𝒑𝙤ł𝙚𝒄𝙯𝒏𝙚.
• 𝙋𝒐𝙙 𝙬𝒐𝙙𝒂̨. 𝙋𝒐𝙬𝒐𝙙𝒛𝙞𝒆 𝒘 𝑷𝙤𝒛𝙣𝒂𝙣𝒊𝙪 | 𝙥𝒓𝙤𝒎𝙚𝒏𝙖𝒅𝙖 𝙥𝒓𝙯𝒚 𝑩𝙧𝒂𝙢𝒊𝙚 𝙋𝒐𝙯𝒏𝙖𝒏𝙞𝒂 | 𝒘𝙨𝒕𝙚̨𝒑 𝒘𝙤𝒍𝙣𝒚 | 𝒐𝙧𝒈𝙖𝒏𝙞𝒛𝙖𝒕𝙤𝒓: 𝙋𝒐𝙯𝒏𝙖𝒏́𝙨𝒌𝙞𝒆 𝑪𝙚𝒏𝙩𝒓𝙪𝒎 𝑫𝙯𝒊𝙚𝒅𝙯𝒊𝙘𝒕𝙬𝒂 𝒊 𝑾𝙮𝒅𝙖𝒘𝙣𝒊𝙘𝒕𝙬𝒐 𝑴𝙞𝒆𝙟𝒔𝙠𝒊𝙚 𝙋𝒐𝙨𝒏𝙖𝒏𝙞𝒂
𝑷𝒐𝒏𝒂𝒅𝒕𝒐:
• 𝑷𝒐𝒛𝒏𝒂𝒏́𝒔𝒌𝒊 𝑺𝒛𝒍𝒂𝒌 𝑳𝒆𝒈𝒆𝒏𝒅 𝒅𝒍𝒂 𝑫𝒛𝒊𝒆𝒄𝒊 | 𝒃𝒆𝒛𝒑ł𝒂𝒕𝒏𝒂 𝒊𝒏𝒅𝒚𝒘𝒊𝒅𝒖𝒂𝒍𝒏𝒂 𝒘𝒚𝒄𝒊𝒆𝒄𝒛𝒌𝒂 𝒅𝒍𝒂 𝒓𝒐𝒅𝒛𝒊𝒏 𝒛 𝒅𝒛𝒊𝒆𝒄́𝒎𝒊 𝒘 𝒘𝒊𝒆𝒌𝒖 6-12 𝒍𝒂𝒕 | 𝒇𝒐𝒍𝒅𝒆𝒓 𝒅𝒐 𝒔𝒑𝒂𝒄𝒆𝒓𝒖 𝒅𝒐 𝒑𝒐𝒃𝒓𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒘 𝑩𝒓𝒂𝒎𝒊𝒆 𝑷𝒐𝒛𝒏𝒂𝒏𝒊𝒂
• 𝑺́𝒄𝒊𝒆𝒛̇𝒌𝒂 𝑬𝒌𝒐𝑬𝒅𝒖𝒌𝒂𝒄𝒋𝒊 | 𝒃𝒆𝒛𝒑ł𝒂𝒕𝒏𝒂 𝒊𝒏𝒅𝒚𝒘𝒊𝒅𝒖𝒂𝒍𝒏𝒂 𝒘𝒚𝒄𝒊𝒆𝒄𝒛𝒌𝒂 𝒘𝒛𝒅ł𝒖𝒛̇ 𝑪𝒚𝒃𝒊𝒏𝒚 𝒅𝒍𝒂 𝒓𝒐𝒅𝒛𝒊𝒏 𝒛 𝒅𝒛𝒊𝒆𝒄́𝒎𝒊 𝒘 𝒘𝒊𝒆𝒌𝒖 6-12 𝒍𝒂𝒕 | 𝒎𝒂𝒕𝒆𝒓𝒊𝒂ł𝒚 𝒅𝒐 𝒔𝒑𝒂𝒄𝒆𝒓𝒖 𝒑𝒐 𝑺́𝒄𝒊𝒆𝒛̇𝒄𝒆 𝒅𝒐 𝒑𝒐𝒃𝒓𝒂𝒏𝒊𝒂 𝒘 𝑩𝒓𝒂𝒎𝒊𝒆 𝑷𝒐𝒛𝒏𝒂𝒏𝒊𝒂
Dom Bajek wraca z cyklem MY FIRST A, B, C – czyli czytandami z elementami nauki języka angielskiego – w nowej odsłonie PETS and PLANTS spójnej z tegorocznym projektem pn. Dom Bajek: FAUNA – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i osób opiekuńczych. W tym roku skupimy się przede wszystkim na zwierzętach, tym razem będzie to nie lada gratka dla miłośników wszystkich kejtrów, nie tylko tych najlepszych 😉
Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek na warsztaty z książką „I’m the best” autorstwa Lucy Cousins wydanej przez Walker Books w 2011 roku. To niezwykła opowieść o cwanym psiaku, która uczy pokory, ale ma w sobie wiele dowcipu i ilustracje rodem z palety malarskiej!
Zapraszamy dzieci w wieku od ~3 roku życia wraz z osobami opiekuńczymi – obowiązują zapisy!!
UWAGA! TYM RAZEM ZAPRASZAMY W PIEWRSZEJ KOLEJNOŚCI OSOBY, KTÓRE NIE BYŁY JESZCZE NA NASZYCH WARSZTATACH. Nabór dla pozostałych uczestników rozpoczniemy w niedzielę 16 czerwca o 12.00.
Kiedy? Piątek 28 czerwca, 16.30-17.45
Gdzie? PCŚ Centrum Inicjatyw Rodzinnych (ul. Ratajczaka 44, Poznań)
ZA ILE? Wstęp bezpłatny
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona.
Projekt ” Dom Bajek: FAUNA – warsztaty literacko-plastyczne dla dzieci i osób opiekuńczych” sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania. # poznanwspiera
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód ma być Waszą przestrzenią m.in. do realizowania swoich pasji oraz spędzania czasu wolnego.
ZapraszaMy Was na integracyjne sąsiedzkie ognisko na rozpoczęcie wakacji
📆 28 czerwca (piątek), godz. 18:15 – 20:30
📌 Fort Va (przy skrzyżowaniu ulic Lechicka/Wojciechowskiego)
ZachęcaMy do przyniesienia:
✅ koców piknikowych,
✅ swojego prowiantu do pieczenia na ruszcie,
✅ gitary i inne instrumenty muzyczne do urozmaicenia atmosfery 🙂
✅ pomysłów na wspólne gry i zabawy integracyjne 🙃
🏅 Jeśli potrzebowalibyście nagrodę dla zwycięzcy, to zachęcaMy do kontaktu z zespołem SCIL Piątkowo Zachód – coś uradziMy 😉🤝😎
🎼 Przed ogniskiem w pobliskiej kawiarni Małe Fusy zapraszaMy na koncert Loop Trigger na Piątkowskim fyrtlu – utalentowanego muzyka specjalizującego się w grze na wiolonczeli elektrycznej oraz beatboxie.
*️⃣ Zdjęcie w grafice zostało wykonane podczas zeszłorocznego sąsiedzkiego ogniska realizowanego w ramach SCIL Piątkowo Zachód 😎
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Zespół realizujący CIL Piątkowo zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny wydarzenia z przyczyn niezależnych od organizatorów.
________________________________________________________________
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa to jedna z wielu możliwości realizowania Waszych pomysłów z mieszkankami i mieszkańcami Piątkowa.
💡 W ramach CIL Piątkowo Zachód w 2024 r. mamy dla Was 20 000 zł!
💡 Napisz do nas i skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia zespołu realizującego CIL Piątkowo Zachód 🙂
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód ma być Waszą przestrzenią m.in. do realizowania swoich pasji oraz spędzania czasu wolnego.
ZapraszaMy Was na wyjątkowy koncert z wykorzystaniem elektrycznej wiolonczeli:
📆 28 czerwca (piątek), godz. 17:00
📌 na zielony skwer przy pawilonie 110 na os. B. Chrobrego przed kawiarnią Małe Fusy
Udział nieodpłatny. ZachęcaMy do wzięcia koców, leżaków i innych plenerowych siedzisk 🙂
🔥 Po koncercie zapraszaMy na sąsiedzkie ognisko przy Forcie Va (przy skrzyżowaniu ulic Lechicka/Wojciechowskiego).
🎼 O artyście:
Pod nazwą Loop Trigger występuje Bartosz Zboralski, utalentowany muzyk specjalizujący się w grze na wiolonczeli elektrycznej oraz beatboxie. Absolwent Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Jego wyjątkowe występy opierają się na technice zapętlania, która polega na nagrywaniu na żywo przy pomocy loopera krótkich fragmentów dźwiękowych i odtwarzaniu ich w pętlach, tworząc
aranżacje znanych utworów gatunku pop, rock oraz muzyki filmowej. Do kreowania jeszcze bardziej złożonych brzmień używa procesora efektów, który umożliwia mu modyfikację i manipulację dźwiękami w czasie rzeczywistym.
Brał udział w różnorodnych wydarzeniach muzycznych, prezentując swoją muzykę zarówno na krajowym, jak i zagranicznym rynku. Wśród jego osiągnięć można wymienić udział w pokazach Vogue oraz występy dla różnych publiczności, w tym dla prezydenta Niemiec, Waltera Steinmeiera. Jego pasja do muzyki sprawia, że jego występy są niezapomnianym doświadczeniem dla słuchaczy.
*️⃣ Zdjęcie w grafice pochodzi z zasobów artysty 😎
Prosimy o zgłaszanie szczególnych potrzeb w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami byśmy zweryfikowali czy jesteśmy w stanie zapewnić odpowiednie wsparcie.
Partnerami wydarzenia są:
Kawiarnia Małe Fusy
Administracja PSM os. B. Chrobrego
Zespół realizujący CIL Piątkowo zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny wydarzenia z przyczyn niezależnych od organizatorów.
________________________________________________________________
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa to jedna z wielu możliwości realizowania Waszych pomysłów z mieszkankami i mieszkańcami Piątkowa.
💡 W ramach CIL Piątkowo Zachód w 2024 r. mamy dla Was 20 000 zł!
💡 Napisz do nas i skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia zespołu realizującego CIL Piątkowo Zachód 🙂
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Zajęcia umuzykalniające na Łazarzu! 😉
Zapraszamy dzieci od 4 miesiąca życia do 2 lat wraz z rodzicami i opiekunami!
– PIĄTEK, GODZ. 11.00
Już na wczesnym etapie życia stwarzamy dzieciom możliwość rozwijania wrodzonej wrażliwości muzycznej i ekspresję poprzez muzykę, pobudzamy zmysły dzieci.
Nasze zajęcia wykorzystują teorię edukacji muzycznej prof. Edwina E. Gordona, C. Orffa, Z. Kodaly’a, E.Dalcroze’a i polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu oraz innych aktywności muzycznych.
Podczas zajęć:
💙 słuchamy śpiewu
💙 kołyszemy się w rytm muzyki,
💙 śpiewamy różnorodne melodii i rytmiczanki,
💙 gramy na instrumentach,
💙 korzystamy z kolorowych pomocy (chustki, piłeczki, bańki mydlane, woreczki gimnastyczne, chusta animacyjna, instrumenty perkusyjne)
Nasze zajęcia kształtują wrażliwość, słuch muzyczny i rytmiczny, muzykalność. Wspierają rozwój mowy, koordynacji ruchowej i małej motoryki.
Pierwsze zajęcia 45 zł!
Potem obowiązują karnety:
4 zajęcia- 180 zł
Zapisy:
https://www.otwartedzwieki.pl/muzykowanie-w-kregu-zapisy/
Przyjdź, zobacz i zostań z nami,
żeby śpiewać i grać #otwartedzwieki !!! 😉
———————————–
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?
Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę – każde z dzieci inaczej przyswaja słyszane bodźce. Stwarzamy dziecku możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką. Reakcja dziecka, w kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie – pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją
Retrodisco czyli dwóch chłopaków z Szamotuł, którzy znają się ze sobą od smarkacza i od smarkacza grają ze sobą w różnych składach. Jako duet w tym roku zadebiutowali płytą „Wasze matki będą złe”, startując jednocześnie z własnym labelem Muzpol Records. Patryka mogliście już widzieć na scenie m.in. ze Spiętym, Urbańskim, Pauliną Przybysz, Tymkiem, Vavamuffin czy Edytą Bartosiewicz. Piotra możecie nie kojarzyć, ale pisze i śpiewa rzeczy, których warto posłuchać. Panowie zagrali już kilka koncertów na trasie ze Spiętym i w każdym z miast zostali ciepło przyjęci przez publikę.

 

 

SOBOTA

Dzień młynów – PIKNIK RODZINNY POD WIATRAKIEM

W dniu 29 czerwca 2024 roku w Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego w Jaraczu odbędzie się impreza muzealna Dzień Młynów- Piknik rodzinny pod wiatrakiem. W tym dniu jak zawsze pragniemy zachęcić naszych gości do odwiedzenia obiektów wchodzących w skład Szlaku Młyńskiego na odcinku od Rogierówka do Budzynia.
Mając na uwadze zapewnienie jak największej ilości atrakcji pragniemy zaproponować w tym dniu: zwiedzanie dzięki uprzejmości Państwa Piątkowskich młyna w miejscowości Ruda wraz z właścicielami obiektu. Zwiedzanie odbędzie się w godzinach od 12:30 do 13:30.
Zachęcamy również do odwiedzenia Port Nowy Młyn. Zobaczenia okolicy młyna i skosztowania smakołyków na niebieskim tarasie.
W naszym muzeum natomiast proponujemy:
9:00- 11:00- animacje dla dzieci oraz malowanie twarzy ZuZulki
11:00- 12:00- gry terenowe dla dzieci i dorosłych na terenie muzeum z nagrodami
12:00-13:00- opowieść o wiatraku i młynie w Jaraczu ( zwiedzanie z przewodnikiem )
13- 15- konkursy i zabawy dla dzieci z nagrodami ( rebusy młynarskie, układanie tematycznych puzzli, dojenie krowy, wyrabianie mąki i wiele innych)
Dodatkowo na terenie muzeum zostanie zorganizowana strefa odpoczynku pod magicznym drzewem.
Od godziny 12 przyjadą panowie z OSP Parkowo i udostępnią wozy do zwiedzania oraz będą przekazywać informacje o pierwszej pomocy.
Na terenie będą dmuchańce oraz kilka stoisk z przekąskami.
Zorganizowane zostanie również stoisko naszego muzeum na którym będziemy prezentować, sposoby wyrabiania mąki, typy mąki, szkodniki w zbożach, będzie można samodzielnie złożyć wiatraczek. Zostanie zorganizowana również strefa plastyczna z malowaniem na taśmach, możliwością kolorowania przygotowanych tematycznych młynarskich kolorowanek.
Serdecznie zapraszamy!
Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na wiosenny spacer z historią po podziemiach i zielonych terenach Fortu VI w Poznaniu.
Zwiedzanie z przewodnikiem, odbędzie się o godzinach:
12:00 i 15:00, natomiast Fort i ekspozycje będą otwarte do samodzielnego zwiedzania, w godzinach 12-17.
Fort VI, to najbardziej oryginalnie zachowany z poznańskich Fortów, z unikalnymi elementami wyposażenia, jak 56-tonowe pancerne stanowisko obserwacyjne.
Spacer z przewodnikiem potrwa ok. dwóch godzin a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń koszarowych, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego, ponad poł kilometra podziemnych korytarzy oraz spacer fosą fortu.
Oprócz stałej ekspozycji, dotyczącej fortyfikacji i militariów, do zobaczenia będą wystawy starych maszyn, sprzętów gospodarstwa, makiety kolejowe.
Ekspozycja zajmuje już 17 pomieszczeń.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 20 zł, dzieci 15 zł.
Płatne na miejscu, bez zapisów.
Na miejscu możliwość nabycia pamiątek, map i planów różnych twierdz oraz mapki Fortu VI z opisem.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane. 🙂
Parking przed bramą fortu. Jest miejsce dla rowerów.

Targ Śródecki – Kultura i dziedzictwo (czerwiec)

Targ Śródecki – 2 dni pełne smaku, tradycji i historii!
Zapraszamy na kolejną edycję Targu Śródeckiego już w ten weekend, 29-30 czerwca!
Targ Śródecki to więcej niż zwykła impreza plenerowa na placu przed muralem. To cykl wydarzeń odbywających się w historycznym miejscu – na Śródce, gdzie od wieków toczyło się handlowe życie Poznania. Już w X wieku odbywały się tu regularne targi, a nazwa dzielnicy pochodzi właśnie od tych cotygodniowych spotkań. Chcemy przywrócić dawne zwyczaje targowe, tworząc miejsce nie tylko do handlu, ale i spotkań, wymiany pomysłów oraz budowania wspólnoty.
Tym razem Targ potrwa dwa dni, co oznacza jeszcze więcej okazji do odkrywania lokalnych skarbów i cieszenia się atmosferą tego historycznego miejsca.
Co Was czeka?
> Odkryjcie lokalne skarby: na licznych stoiskach znajdziecie szeroki wybór produktów regionalnych i rękodzieła od lokalnych producentów i rzemieślników.
> Poznajcie tradycyjne smaki: podczas pokazów kulinarnych będziecie mogli zobaczyć i spróbować potraw przygotowanych z lokalnych produktów.
> Spędźcie czas z rodziną i przyjaciółmi: na Targu znajdziecie mnóstwo atrakcji dla całej rodziny, m.in. konkursy z nagrodami, warsztaty i koncerty.
> Poczujcie ducha dawnych targów: w programie znajdziecie pokazy dawnych rzemiosł i zwiedzanie zabytkowych obiektów.
Dodatkowe atrakcje:
> Koncert balkonowy: w sobotę o 16:00 posłuchajcie Joanny Horodko.
> Zwiedzanie: przez cały czas trwania targu można zwiedzać kościół św. Małgorzaty oraz wyjątkowe zbiory Muzeum Farmacji w Aptece Śródeckiej.
> Warsztaty i pokazy: nauka dojenia krowy i ubijania śmietany.
> Konkursy z nagrodami: weźcie udział i wygrajcie nagrody.
> Poznawanie historii: dowiedzcie się więcej o Śródce i jej znaczeniu dla Poznania.
Wydarzenie sfinansowane ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Nie przegap okazji! Zapraszamy na Targ Śródecki!
#poznanwspiera
Szczegółowy program wydarzenia wkrótce. Wypatrujcie naszych plakatów w Poznaniu i na Śródce!
Zapraszamy do Ogrodu na wspólne świętowanie Dnia Błota! To druga edycja naszego wydarzenia – cieszymy się, że na poprzedni stawiliście się tak licznie i z dużym zaangażowaniem oddaliście się beztroskiej zabawie, niezależnie od wieku. 😉
W tym roku oprócz brudnego szaleństwa zapewniamy dawkę ogrodowego relaksu i twórczej aktywności z wykorzystaniem naturalnych materiałów. Archeolożka Marta zaprosi na małe wykopaliska. Pojawi się także okazja do sąsiedzkiego piknikowania na trawie i wspólnego czytania.
Pamiętajcie o zabraniu rzeczy na zmianę oraz ręczników. Wysoce prawdopodobne, że pobrudzicie się “nieco” przy gotowaniu zupy z zielska, kopaniu dziury, budowaniu błotnej fortecy czy innych dzikich aktywnościach. 🙂
Do zobaczenia!
Kiedy: sobota 29.06. 11:00-14:00
Gdzie: Ogród Sąsiedzki ul. Jaworowa 66 (przy Lotto)
Dojazd: autobusem – przystanek Łozowa/Azaliowa lub tramwajem na pętlę na Dębcu, choć wtedy czeka Was nieco dłuższy spacer
Dla kogo: dla każdego – wstęp wolny, bez zapisów
Uwaga: na miejscu nie ma toalety. Najbliższa dostępna łazienka jest w Domu Sąsiedzkim w pobliżu Ogrodu.
————————————————
Wydarzenie realizowane w ramach projektu Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych – Dom Sąsiedzki. Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.

29 VI godz. 11.00 Poranek literacki z Pyrą i Gzikiem
Pyra to kudłaty piesek z Poznania.
Razem ze swoim przyjacielem, kotem Gzikiem, chodzi do szkoły.
Dokonują tam wielu cennych odkryć, doświadczają niezwykłych przygód, uczą się każdego dnia.
W tę sobotę chcą zaprosić dzieci z sąsiedztwa na wspólną naukę angielskiego.
Będzie dużo skakania, węszenia, dokopywania się do odpowiedzi; mówiąc krótko: popłyniemy w przygodę z angielskim!
Łapcie z Pyrą i Gzikiem angielskie słówka i wyrażenia!
Na koniec wykonamy kudłatą łapkę-zakładkę.
W taką zakładkę wyposażona jest książka o przygodach zwierzaków.
Będziecie mogli ją obejrzeć podczas spotkania.
Do zobaczenia!
Warsztaty będą mini lekcją angielskiego na bazie przygód Pyry i Gzika, bohaterów książki.
Zajęcia prowadzi Renata Pokrywińska – autorka książki.
Pracuje metodą Helen Doron i przeplata artystycznymi aktywnościami.
Bilet 25 zł dziecko z rodzicem, każda kolejna osoba 10 zł
Kochani
Zapraszam serdecznie nad Wartę na koncert medytacyjny na łonie natury, wśród zieleni miejskiej.
Zagram na misach, gongach i innych instrumentach.
Niech dźwięki popłyną w przyrodzie i z nią się połączą.
Zapraszam też do wspólnego grania 🙂.
Koncert jest na leżąco, można wypożyczyć leżak z Ogrodu Szeląg albo położyć się na trawie więc zabierz ze sobą karimatę, koc do przykrycia.
Miejsce:
ul. Ugory w dół, przy Ogrodzie Szeląg, na drewnianych platformach przy rzece.
Koszt: Jak podyktuje Ci serce 🙂.
Karolina Kontschyts – terapeutka, trenerka Szkoły Trenerów Świadomości Leny Świadek, terapeutka Dźwiękiem I i II stopnia szkoły dźwiękoterapii Nelly Radwanowskiej-Amejgag oraz Studia Technik i Terapii Naturalnych „Gong” Łukasza Mazurka, instruktorka Qigongu, naturoterapeutka.
https://www.facebook.com/events/1125591431858913
Gdy inni sprzątają, my robimy kolorowy kreatywny bałagan. ❤️Zapraszam małych i dużych na Rodzinne bałaganki – sobotę z Sensoplastyką®. 👶👦👩 To ostatnia szansa, by skorzystać z promocyjnej ceny 30 zł/pierwsze zajęcia. 🔥
🗓️ sobota 29.06 godz. 11:00-12:00
🏠 Performance Music Studio – ul. Norwida 14
🤲 Będziemy bawić się, brudzić, eksperymentować i doświadczać, aż powstanie kreatywny bałagan! 🍶🫗🌈
Koszt zajęć 📣 DO KOŃCA CZERWCA PROMOCJA – PIERWSZE ZAJĘCIA 30 ZŁ (rodzeństwo +20 zł)
Cena regularna: 60 zł (dziecko + 1 opiekun, rodzeństwo +40 zł, dodatkowy opiekun: +30 zł) lub karnet miesięczny 200 zł (4 zajęcia w dowolnej lokalizacji, do wykorzystania przez miesiąc od zakupu)
❗ Obowiązują wcześniejsze zapisy (jest to szczególnie ważne ze względu na konieczność dostosowania produktów spożywczych wykorzystywanych w czasie zajęć do alergii i nietolerancji pokarmowych wszystkich uczestników). Można to zrobić przez wiadomość wysłaną do strony na FB 💌 (komentarze „Będziemy!”, „Proszę o zapis” itd. nie są wiążące) lub mailowo (kontakt@veryartstudio.pl 📧) – rezerwacja jest ważna dopiero po dokonaniu przedpłaty za zajęcia.
W trakcie zajęć obowiązuje kilka zasad:
👍 bawimy się na podłodze, na specjalnie przygotowanej do tego przestrzeni, ⏹️
👍 brudzenie się jest możliwe, a nawet wskazane, 😃
👍 po macie poruszamy się na boso lub w skarpetkach, 👣
👍 nie zakładamy fartuszków, by nie blokować dziecięcej chęci eksploracji, 😎
👍 przed zejściem z maty, oczyszczamy się, 🧼
👍 nie ograniczamy aktywności dzieci ani nie narzucamy im niczego – stwarzamy im możliwość doświadczania w taki sposób, na jaki mają akurat ochotę, 🥳
👍 nie oceniamy, nie komentujemy – dajemy dzieciom przestrzeń do eksperymentowania. 🤩
Co zabrać na zajęcia?
👕 wygodne ubrania do zabawy dla siebie i dziecka – takie, których nie będzie szkoda pobrudzić lub zniszczyć
🤲 malutki ręcznik i chusteczki nawilżane
🩴 można zabrać też klapki (do poruszania się po sali przed oczyszczeniem się po zejściu z maty)
💦 wodę do picia w trakcie i po zabawie.
Do zobaczenia! 🙂
Lasy to ostoja przyrody, regulator klimatu, w pełni ekologiczne „fabryki” dostarczające drewna, ale też swoiste archiwa historii. W słojach drzew zapisane jest wiele wydarzeń a ich kora niejednokrotnie nosi ślady dawnych czasów.
Dla lasu 100 lat to nie tak dużo, ale właśnie wiek istnienia obchodzą w tym roku Lasy Państwowe.
To wszystko spróbujemy przybliżyć Ci podczas naszego eventu. Opowiemy Ci o latach minionych Puszczy Noteckiej i o jej dniu dzisiejszym. Zapraszamy Cię do Nadleśnictwa Sieraków, stolicy Krainy Stu Jezior i bielików.
29 czerwca w sobotę od godz. 11:00 czekamy tu na Was z prawdziwą ucztą dla zmysłów. Będzie okazja do odpoczynku na łonie przyrody, wspaniała zabawa i możliwość rozpoczęcia całkiem nowej przygody.
Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód daje Wam przestrzeń oraz narzędzia do realizowania Waszych pomysłów dla i z innymi mieszkańcami/mieszkankami Osiedla – czas na
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa Zachód 🙂
💡 Sąsiedzkie wyprawy
to pomysł mieszkańców i mieszkanek na integrację oraz wspólne spędzanie czasu w sposób aktywny, na kajakach i rowerach 🙂
🚴‍♂️ Wyprawa rowerowa [udział nieodpłatny]
📅 Termin: 29 czerwca, start godz. 9:00/zbiórka 8:50
📌 Miejsce zbiórki: parking przy markecie Chata Polska (dawniej Złoty Grosz; os. B. Chrobrego 119)
📌 miejsce zakończenia: Stajnia Rotmistrz (przy ul. Nadrzecznej/Naramowice)
Zgłoście chęć udziału poprzez formularz:
forms.gle/3TqbK8S3TNBJQFFj8
👉 Punktem docelowym wycieczki jest kładka pieszo-rowerowa nad Wartą w Owińskach. Planujemy zobaczyć także:
👉 Pałac rodziny von Treskow,
👉 kompleks pocysterski,
👉 Park Orientacji Przestrzennej,
👉 Aromatorium (muzeum zapachów).
🛤 Trasa w obie strony liczy ok. 20 km.
🔥 Na zakończenie, w Stajni Rotmistrz, przewidziano ognisko (prowiant na ognisko we własnym zakresie) i konkursy z nagrodami.
Zakończenie całości ok. 17.00.
🙌 ZapraszaMy osoby 👇
✅ ze sprawnym rowerem🚴 (zapasowa dętka zawsze może się przydać),
✅ w odpowiednim stroju – wycieczka odbędzie się bez względu na pogodę ☔️☀️ [z wyjątkiem ekstremalnych warunków],
✅ które są świadome swojej kondycji, czyli pokonają dystans przy najmniej 16 km 🚴‍♀️
✅ zaopatrzone w wodę 💧
✅ zaopatrzone w posiłki regenerujące 🍎🥐 oraz prowiant na ognisko 🍞🍖🥒🫑
⚠️ Działania nie obejmują ubezpieczenia.
Zgłoście chęć udziału poprzez formularz:
forms.gle/3TqbK8S3TNBJQFFj8
Zespół realizujący CIL Piątkowo Zachód zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia oraz zmiany terminu lub godziny wydarzenia z przyczyn niezależnych od zespołu.
📞 W przypadku pytań związanych z inicjatywą prosimy o kontakt telefoniczny:
577 WIKING = (577_94_54_64)
W związku ze specyfiką wydarzenia nie jesteśmy w stanie zapewnić dostępności dla części osób ze szczególnymi potrzebami w rozumieniu ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnianiu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami.
________________________________________________________________
💡 Inic-Ja-Ty-Wy dla Piątkowa to jedna z wielu możliwości realizowania Waszych pomysłów z mieszkankami i mieszkańcami Piątkowa.
💡 W ramach CIL Piątkowo Zachód w 2024 r. mamy dla Was 20 000 zł!
💡 Napisz do nas i skorzystaj z wiedzy oraz doświadczenia zespołu realizującego CIL Piątkowo Zachód 🙂
Działanie stanowi część projektu pn. Sąsiedzkie Centrum Inicjatyw Lokalnych Piątkowo Zachód 2022 – 2024 przede wszystkim dla osób mieszkających i aktywnych na obszarze realizacji projektu.
Projekt jest sfinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.
Warsztaty Pierwszej Pomocy dla Dzieci – Przygotujmy się na Wakacje 🌞
Zapraszamy serdecznie na wyjątkowe warsztaty z pierwszej pomocy dla dzieci! Zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech w czasie wakacji. Spotkanie odbędzie się w ostatnią sobotę czerwca, a jego celem jest nauka podstawowych zasad udzielania pierwszej pomocy, w przyjaznej i przystępnej formie.
📅 Data: 29 czerwca (sobota)
🕒 Godzina:
grupa 1: 11:00
grupa 2: 12:30
📍 Miejsce: Kawiarnia Małe Fusy, osiedle Bolesława Chrobrego 110
Bilety: https://malefusy.pl/…/wakacyjny-kurs-pierwszej-pomocy…/
Warsztaty będą podzielone na dwie grupy wiekowe:
Grupa 1: Dzieci w wieku 3-5 lat
Grupa 2: Dzieci w wieku 5-10 lat
*jeśli dziecko jest w wieku 5 lat, rodzic decyduje na który program zajęć chciałby zapisać dziecko.
Mali bohaterowie (grupa 1) pomogą ratownikowi uratować misie:
– 🧸 Poznają zastosowanie podstawowego sprzętu medycznego, po czym wcielą się w małych ratowników.
– 🩹 Z pomocą misiaków samodzielnie wykonają proste opatrunki z bandaży i plastrów.
– ❤️ Posłuchają swojego serca – użyją prawdziwych stetoskopów.
– 🚒 Używając specjalnych rekwizytów, przydzielą wyposażenie do poszczególnych służb.
– 📞 Nauczą się, do czego służy numer alarmowy i posłuchają rozmowy z dyspozytorem.
Starszaki (grupa 2) odegrają z ratownikiem realistyczną scenę filmową:
– 🎬 Będą potrafili zachować się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach oraz rozróżniać, kiedy należy wezwać pomoc.
– ☎️ Nauczą się wybierania numerów alarmowych i prowadzenia rozmowy z dyspozytorem.
– 🛌 Dowiedzą się, kiedy i jak ułożyć człowieka w pozycji bezpiecznej.
– 💓 Wykonają RKO (resuscytację krążeniowo-oddechową) na fantomach i misiach.
– 🔊 Posłuchają swojego serca – użyją prawdziwych stetoskopów.
❗️Spotkanie odbywa się na sali warsztatowej. Rodzice w tym czasie mogę się udać na kawę i ciasto do sąsiedniej sali kawiarni.
W warsztatach czynny udział biorą dzieci. Rodzice, którzy wybrali opcję wejścia „rodzic+dziecko” przyjmują rolę obserwatora 🙂
Nie zwlekaj, zarezerwuj miejsce już dziś! Przygotuj swoje dziecko na bezpieczne wakacje pełne przygód!
Do zobaczenia! 🌟
Aloha ❤💦🌺
Zapraszamy już na VII Hawajskie spotkania na Łazarzu.
🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿
W tym roku doświadczymy Polinezji u Źródeł. 🌋🌊🌴
Naszym przewodnikiem będzie rdzenny Polinezyjczyk Mana Akitanga, a towarzyszyć mu będzie Tahitanka – Hinatea Vannes. 🌿🐚🌿
Mana urodził się na świętej wyspie Raiatea – legendarnej Hawaiki Nui, która uznawana jest za pierwszy dom Polinezyjczyków, święte miejsce, z którego wyruszyli by zasiedlać pozostałe wyspy na Pacyfiku. 🌺
Mana jest potomkiem wielu polinezyjskich ludów: tahitańskich klanów Maohi, plemion Maorysów, ma w sobie również krew Indian (jego pradziadek jest Irokezem). 🐚
Mana to kaitiaki kultur polinezyjskich, czyli ich strażnik. Jego zadaniem jest ochrona dziedzictwa Polinezji i krzewienie jego kultury. Pomaga ludziom z różnych stron świata ponownie połączyć się z korzeniami swojej Ziemi za pomocą wiedzy z Polinezji.🥥
🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿🌺🌿
W tym roku Mana:
– przeprowadzi nas przez Święte Miejsca na Francuskiej Polinezji,;
– przybliży sylwetki polinezyjskich Bogów,;
– wprowadzi w zagadnienia Tahitańskich Strażników;
– omówi znaczenie polinezyjskich wzorów i symboli;
– pomoże zaprojektować tatuaże wg. polinezyjskiej sztuki ich tworzenia.
VII Hawajskie spotkania na Łazarzu zakończą się (jak co roku):
– wykonaniem łazarskiej girlandy kwiatowej;
– tworzeniem indywidualnych wieńców lei;
– warsztatami tańca hula prowadzonymi przez Hinatea Vannes.
🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬
Małych i dużych zapraszamy do zdobienie plakatów i ulotek oraz do wspólnego tworzenia łazarskiej girlandy kwiatowej.
🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬🥥❤️🐬
🐢Program VII Hawajskich spotkań na Łazarzu: 🐢
– 6.05.2024 godz. 17:00 tworzenie plakatów i ulotek z polinezyjskimi wzorami i symbolami (common creating posters and leaflets with about Polynesian patterns and symbols);
– 29.06.2024 godz. 12-15 projektowanie tatuaży według polinezyjskich zasad (tattoo designs according to Polynesian rules);
– 8.07.2024 godz. 17:00 Marae: Święte Miejsca na Francuskiej Polinezji (Sacred Places in French Polynesia);
– 9.07.2024 godz. 17:00 Polynesian Atua: Bogowie na Polinezji (Gods in Polynesia);
– 10.07.2024 godz. 17:00 Tāura: Tahitańscy Strażnicy: zwierzęta, rośliny, minerały… (Tahitian protectors: animals, plants, minerals…);
– 13.07.2024 godz. 13:00-17:00 tworzenie lei, łazarskiej girlandy kwiatowej i warsztaty tańca hula (weaving a lei, Lazar flower garland and hula dance workshops).
Udział w wydarzeniach jest bezpłatny.
Wszystkie wydarzenia odbywają się w Przystanek Pireus na ul. Głogowskiej 35 w Poznaniu.
Zapisy i informacje: hawajski.lazarz@gmail.com tel. 604 417 795
Mahalo❤️💦🌺
🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿🐚🌿
VII Hawajskie spotkania na Łazarzu realizowane są w ramach Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA, współfinansowane z budżetu Miasto Poznań. Prowadzone przez Przestrzeń Działań Otwartych oraz Avei Varu – Polynesian Dances.
Główni organizatorzy:
Mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych ŁAZANKA
CIM Horyzonty
Przestrzeń Działań Otwartych
Avei Varu – Polynesian Dances
Miasto Poznań
#poznanwspiera
Zapraszamy na Rodzinny Koncert Wakacyjny z Otwartymi Dźwiękami!
➡️DIa kogo?
Dla dzieci od 0 do 6 roku życia, Rodziców i Dziadków!
📅 Kiedy?
Sobota, 29.06.2024, godz. 11.00
🏢 Gdzie?
Osiedlowy Dom Kultury Orbita, Os. Kosmonautów 118, Poznań
Koncerty rodzinne to muzyka na żywo i zabawy muzyczne prowadzone praktycznie bez słów: śpiewanki rytmiczanki, którym towarzyszy ruch, swobodny taniec i gra na instrumentach.
✨ Wydarzenie w duchu gordonowskim!
✨ Będziemy wspólnie muzykować przy dźwiękach pianina, skrzypiec i ukulele.
✨ Pojawią się też inne instrumenty muzyczne, np. marakasy, klawesy i wiele, wiele innych! Zagramy na nich wspólnie!
Wszyscy siedzimy na podłodze, (na poduszkach, matach itd.), bliżej dzieci! Możecie zabrać ze sobą swoją ulubioną poduszkę lub ulubioną poduszkę Waszego dziecka!
Wstęp:
➡️55 zł – dziecko + opiekun*
➡️70 zł – dziecko + 2 opiekunów
➡️80 zł – 2 dzieci + opiekun
➡️90 zł – 2 dzieci + 2 opiekunów
*Klienci Otwartych Dźwięków mogą wziąć udział w koncercie w ramach wykupionego karnetu! (dziecko + opiekun – kolejny opiekun +15 zł)
Obowiązują zapisy!
www.otwartedzwieki.pl/koncert-familijny-zapisy/
————————————————–
O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ?
Stwarzamy dzieciom i rodzinom możliwość kontaktu z jak najbardziej różnorodną muzyką. Reakcja dziecka, w kontakcie z muzyką może być różna. Niektóre dzieci np. płaczą. Zazwyczaj nie zdarza się to ponownie — pamiętajmy, że dziecko potrzebuje czasu i oswojenia się z nową sytuacją. Nie zmuszamy dzieci do reagowania na muzykę — każde z dzieci inaczej przyswaja słyszane bodźce.
✨ Koncerty kształtują wrażliwość muzyczną, słuch muzyczny, poczucie rytmu, muzykalność.
✨ Wspierają rozwój mowy, koordynacji ruchowej i małej motoryki. ✨ Wprowadzają dzieci w świat muzyki 😉
Serdecznie zapraszamy 😉

Poranek dla dzieci: Wielka przygoda Niny – CK Zamek


SALA 1 – KINOWA
Godzina
29.06 | g. 12 |
Gdy tata 10-letniej Niny nagle traci pracę, dziewczynka stara się mu pomóc ze wszystkich sił. Wraz z sąsiadem, Mehdim, i rezolutnym jeżem rusza na podbój skarbu ukrytego w opuszczonej fabryce. Czy bohaterka dopnie swego?
Rodzice Niny i Mehdima nie są tak entuzjastycznie nastawieni do pomysłów swoich dzieci. Martwią się o nie i nie chcą, żeby włóczyły się całymi dniami po lesie. Poza tym wejścia do zakładu pilnuje chciwy dozorca Lupin i jego pies, od którego szczekania włos aż jeży się na głowie! Mehdi, Nina i rysunkowy jeż, którego poznała dzięki swojemu uzdolnionemu tacie, nie zrażają się jednak przeszkodami i krok po kroku planują, jak włamać się do opuszczonej fabryki. Dzięki sprytowi i zaufaniu, którymi zaczynają darzyć siebie nawzajem, przybliżają się do odnalezienia ukrytego skarbu. Wielka przygoda właśnie się rozpoczyna!

Wersja językowa: polski dubbing
Kategoria wiekowa: 6+

WIELKA PRZYGODA NINY, reż. Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, Francja 2023, 77′


Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 15 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Przerzuć się na dwa kółka: warsztaty serwisowania rowerów i montaż nowych stojaków rowerowych

Dzyń, dzyń! Chcemy Was zachęcić do tego, aby przerzucić się na dwa kółka 🚲. Ale zanim ruszycie na swoich rowerach w trasę, warto sprawdzić Wasz sprzęt. Dlatego organizujemy 🔧 warsztat serwisowania rowerów z ekspertem w tej dziedzinie. No i żeby było potem, gdzie zaparkować jednoślad to wyposażymy podwórko przy ulicy Rolnej w 🅿️ nowe stojaki rowerowe, które z Waszą pomocą zamontujemy.
Jaki jest zatem nasz plan? Spotykamy się 📅 29 czerwca (tj. sobota) o godzinie 10:00 na Topolowym Fyrtlu, gdzie odbędzie się 3-godzinny warsztat. Potem zainteresowani mogą wybrać się z nami na podwórko przy ulicy Rolnej 46-46a, aby przytwierdzić nowe, porządne stojaki rowerowe, a nie jakieś tam wyrwikółka. Planujemy zakończyć tą bicyklową zabawę około godziny 15:00.
A czego dowiecie się podczas warsztatu? 🛞 Będziecie mogli nauczyć się jak zadbać o łańcuch w rowerze, jak regulować hamulce mechaniczne i przerzutki zewnętrzne. Pokażemy jak poprawnie pompować koła w rowerze i wymienić dętkę. Ponadto będzie można poznać narzędzia rowerowe i specjalistyczną chemię rowerową oraz dowiedzieć się jak bezpiecznie jej używać. Uczestniczki i uczestnicy warsztatu mogą przyjechać swoim rowerem i będzie to okazja do zrobienia podstawowego przeglądu swojego własnego roweru. Ze względu na charakter warsztatu grupowego nie będziemy mogli obsłużyć osób z rowerami elektrycznymi i z biegami w piaście ❗
Warsztat poprowadzi 👨‍🏫 Michał Kosicki – założyciel rowerowej kawiarenki naprawczej Zębatka na poznańskich Garbarach.
📧 𝐙𝐀𝐏𝐈𝐒𝐘: pod adresem ske@skeuropa.pl (ilość miejsc ograniczona!)
SZCZEGÓŁY
Data: 29 czerwca, g. 10:00 – 15:00
Miejsce wydarzenia: Topolowy Fyrtel, ul. Rolna 32
Projekt: CIL WIL.DA.SIĘ
Prowadzący warsztat serwisowania rowerów: Michał Kosicki
Zapisy: ske@skeuropa.pl (ilość miejsc ograniczona!)
—-
Inicjatywa oddolna „Przerzuć się na dwa kółka” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rady Osiedla Wilda #poznanwspiera
Z okazji wakacji zapraszamy do Biblioteki Raczyńskich na letnią potańcówkę. Czytaj, czytaj albo tańcz… sposoby spędzania czasu w bibliotece bywają różne. Tym razem rytmicznym krokiem rozpoczniemy najcieplejszy czas w roku. Bachata, merengue, salsa i samba skutecznie przywołają słoneczną aurę.
Naszym tanecznym przewodnikiem po gorących rytmach będzie choreograf i tancerz Adam Padła.
Czekamy w holu, wejście od Al. Marcinkowskiego.

Cześć wszystkim! ✌️
Zapraszamy na Plażę gier i zabaw w KontnerART na co weekendowe gry w bule, cornhole, minigolfa, kapsle, Molkky (fińskie kręgle) i wiele innych… 😍
Do dyspozycji mamy również wszelaki sprzęt sportowy.
Od początku sezonu zapraszamy na spotkania z bulami i cornhole.
🔜 Od majówki na spotkania z minigolfem – nowość! i kapslami. ⛳️
Nie znasz zasad? Nauczymy Cię!
Godziny trwania spotkań:
w soboty od godziny 16.00*
w niedziele od godziny 12.00*
* czas trwania spotkań jest uzależniony od warunków pogodowych
Z nami spędzisz świetnie czas, zrelaksujesz się i pośmiejesz, a przy okazji poznasz innych pasjonatów gier plażowych. Naprawdę warto! 😎
Przyjdź na Plażę, zobacz jak jest i wróć znowu. Do zobaczyska! 😉
Cześć Wam, fani mini golfa! ⛳
4 maja otwieramy ogólnodostępne tory do mini golfa.
Zapraszamy Was na lekcję gry i prezentację torów.
Umiesz grać? Super!
Jeszcze nigdy nie próbowałeś? Nie szkodzi, nauczymy Cię!
Zabierz swoich przyjaciół oraz rodzinę i przekonaj się, że mini golf jest sportem dla każdego. 👨‍👩‍👧‍👦
Podczas naszych cotygoniowych spotkań zaopatrzycie się w wysokiej jakości produkty spożywcze, od warzyw, miodów, nabiału i wędlin. Pochodzące od lokalnych producentów ale również od producentów których z dalszych części polski co czyni nasz targ wyjątkowym.
Świece, mydełka ręcznie robione i kosmetyki naturalne, zestawy prezentowe a nawet w okresie grudniowym choinki świąteczne.
Wypijecie z nami dobrą kawę oraz zjecie pyszne domowe wypieki.

 

 

NIEDZIELA 

Pokój dziecięcy. Dużo zabawek i książek. Część z nich była kiedyś największym marzeniem Twojego dziecka, ale teraz niestety nie cieszą się już jego zainteresowaniem. Wszystko w bardzo dobrym stanie. Żal wyrzucić, nie ma gdzie wydać, przydałoby się na coś wymienić.
Bardzo dobrze to znamy tę sytuację!
Dlatego 30 czerwca zapraszamy na Dziecięcy Pchli Targ do ogródka przy kawiarni Małe Fusy!
To doskonała okazja dla najmłodszych do wymiany zabawek i książek. Przynieście ze sobą swoje skarby, którymi chcielibyście się podzielić z innymi dziećmi. Nauczmy nasze pociechy, że warto dawać przedmiotom drugie życie i czerpać radość z dzielenia się z innymi🌟
Udział w wydarzeniu pomoże Wam zachęcić dzieci do zrobienia generalnych porządków w szafach i na półkach przed wakacjami. Możliwość zebrania środków na wakacyjne przyjemności może być dla nich również dodatkową motywacją 🙂
📅 Kiedy?
niedziela, 30 czerwca, 11:00-13:00.
📍 Gdzie?
Ogródek Kawiarni Małe Fusy (os. Chrobrego 110)
Dlaczego warto przyjść?
📚 Nauka przez zabawę: Dzieci dowiedzą się, jak ważne jest dzielenie się i recykling.
🌍 Postawa ekologiczna: Poprzez wymianę zabawek i książek, uczymy dzieci troski o naszą planetę, zmniejszając ilość odpadów.
🌟 Nowe znajomości: Wspaniała okazja do spotkania innych dzieci i wspólnej zabawy.
🍰 Słodka niespodzianka: dla wszystkich małych wystawców bon na lody do wykorzystania naszej kawiarni.

Będziemy wdzięczni za wcześniejsze przesłanie zgłoszeń osób chętnych do wystawienia się. Postaramy się jak największej liczbie uczestników zapewnić stoły.
Dzieci mogą uczestniczyć w wydarzeniu pod opieką osoby dorosłej. Zachęcamy do przygotowania elementów, przyciągających uwagę do Waszego stoiska (napisy, tabliczki, dekoracje itp.)

Poranek dla dzieci: Basia. Jestem w sam raz


SALA 1 – KINOWA
Godzina
30.06 | g. 12 |
Basia ma charakterek i mówi, co myśli. I co czuje. Misiek Zdzisiek też – bo lubi robić to, co Basia. Rezolutna pięciolatka i przyjaciele powracają w nowej odsłonie adaptacji uwielbianych książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak!

Bystra Basia jest pełna uroku, energii i pasiastego humoru, dzięki czemu jej życie nigdy nie jest nudne! Uwielbia żelki i zwierzęta. Bardzo chciałaby mieć psa. Kocha swoich przyjaciół, braci oraz pluszowego Miśka Zdziśka, z którym nie rozstaje się ani na krok. Każdy dzień jest dla niej przygodą, podczas której uczy się czegoś nowego. Zakupy w centrum handlowym, dzień na placu zabaw i urodziny w muzeum? Będzie su-pe-ro-wo!

Serial „Basia” to różnorodne emocje i dużo humoru! Przygody ukochanej pięciolatki pomagają najmłodszym zrozumieć świat, zachęcają do odwagi w byciu sobą i pokazują, że wszyscy jesteśmy w sam raz.

Odcinki serialu, które zobaczymy w trakcie seansów:
1. Basia i plac zabaw
2. Basia i urodziny w muzeum
3. Basia i alergia
4. Basia i moda

Wersja językowa: polski dubbing
Kategoria wiekowa: 4+

BASIA. JESTEM W SAM RAZ, reż. Marcin Wasilewski, Polska 2024, 45′


Miejsce wydarzenia: Sala 1 – Kinowa

bilety: 15 zł

dla kogo: dzieci, młodzież, dorośli

Serdecznie zapraszamy na 📸 cykl spacerów fotograficznych ulicami Wildy! Plan jest prosty! Maszerujemy w poszukiwaniu kadrów, uczymy się podstaw fotografii oraz integrujemy lokalną społeczność Wildy. Będzie to wspaniała okazja, aby nawiązać nowe znajomości i poznać naszą okolicę. Każdy ze spacerów zaprowadzi nas do innego miejsca. Na każdym z nich podzielimy się wiedzą z różnych aspektów fotografii ulicznej.
Udział może wziąć każdy, kto posiada aparat (taki w 🤳 telefonie też będzie ok!). Weź udział w jednym wybranym spotkaniu, bądź wszystkich czterech! 🚶🚶‍♂️🚶‍♀️ SPACERY SĄ DARMOWE I OTWARTE DLA KAŻDEGO NIEZALEŻNIE OD STOPNIA ZAAWANSOWANIA.
Widzimy się w kolejne 📆 cztery niedziele od 23 czerwca (23 VI, 30 VI, 7 VII i 14 VII) w godzinach 16:00 – 18:00. Miejsce zbiórki zawsze jest to samo, czyli Schron Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu.
Na podsumowanie cyklu odbędzie się 🖼️ wernisaż w Schronie Kultury Europa. Więcej dowiecie w trakcie spacerów.
Spacery poprowadzą doświadczeni fotografowie i filmowcy 👨‍🏫 Bartosz Duleba i 👨‍🏫 Andrzej Kopejko.
Kilka słów o prowadzących:
Fotografia i film to nasz chleb powszedni – zajmujemy się nią profesjonalnie, ale to również nasze hobby. To właśnie od hobby zaczęła się nasza przygoda z tą dziedziną sztuki i chcielibyśmy przekazać nasz entuzjazm innym! Posiadamy zaplecze sprzętowe, ale też doświadczenie w postaci wielu wykonanych rolek taśmy i godzin materiału filmowego. Zawsze otwarci na dzielenie się wiedzą i mamy tutaj na myśli dzielenie obustronne – my też uczymy się od Was.
Przyjdź i zaraź się fotografią! 🤧📷
SZCZEGÓŁY
Data: 23 i 30 czerwca, 7 i 14 lipca, g. 16:00 – 18:00
Miejsce zbiórki spacerów: Schron Kultury Europa, ul. Rolna 24
Zapisy: wstęp wolny bez zapisów!
Projekt: WIO

Inicjatywa oddolna „Wildeckie spacery fotograficzne” jest realizowana w ramach projektu Wildeckie Inicjatywy Osiedlowe. Projekt sfinansowano ze środków budżetowych Miasta Poznania oraz środków pozostających w dyspozycji Rada Osiedla Wilda #poznanwspiera
Bezpłatne zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 4-15 lat.
Zagramy w gry plenerowe Kręgle fińskie, Puszki do zbijania i inne.
Zajęcia odbędą się w Parku Rataje na trawniku przy Skansenie Średzkiej Kolei Powiatowej.
Dzieci uczestniczą w zajęciach WYŁĄCZNIE pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
Wzięcie udziału w zajęciach jest jednoznaczne ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (tekst jednolity Dz. U. z 2002 r. poz. 926 z późniejszymi zmianami) i wytycznymi RODO przez Fundację Kraina Nadziei w celu promocji, w tym publikacji wyników, zdjęć i sprawozdań z zajęć w prasie, na stronach internetowych oraz radiu i telewizji.
Naszym partnerem jest Kubi Sport.
Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na niedzielne warsztaty, które odbędą się od 16.06.2024 do 25.08.2024 w godzinach 15.30-17.30 na Plaży Miejskiej w Luboniu.
Tematyka warsztatów będzie podawana minimum z tygodniowym wyprzedzeniem. Wtedy również przekażemy Państwu informacje o ewentualnych materiałach potrzebnych do zajęć lub maksymalnej ilości osób, które mogą wziąć udział w wydarzeniu.
Mamy nadzieję, że pomogą nam one w rozwijaniu zainteresowań i kreatywności u Waszych dzieci!
Do zobaczenia!
Zapraszamy na co weekendowe spotkania z grą cornhole. Ta amerykańska gra dodaje wiele wrażeń, pomimo prostych zasad można się w nią łatwo zaangażować i poczuć ducha rywalizacji! 😄
Nauczymy Cię zasad gry. Przyjdź, spróbuj, skorzystaj i dobrze się baw! 😎
Zapraszamy na 6 edycję Targowiska Różności! ✨
W każdą niedzielę plaża kontenerów zmienia się w bezpłatną przestrzeń wystawienniczą dla lokalnych artystów, rzemieślników, kolekcjonerów vintage. Przyjdź do Nas i zaopatrz się w unikatowe rękodzieło, ręcznie robioną biżuterię, kup wymarzony obraz, albo przynieś swoje stare stylizacje których już nie nosisz. Tie-dye, ceramika, fikuśne krzesło znalezione na strychu, a może coś z nowej kolekcji lokalnego artysty? The sky is the limit, nie ma ograniczeń, na Targowisku może pojawić się dosłownie wszystko ✨ W tym roku kontynuujemy tę tradycję, i Ty możesz do nas dołączyć 🙂 Wszystkie niezbędne informacje znajdziesz na grupie:
https://www.facebook.com/groups/1274115656450871
Targowiska są bezpłatne, w każdą niedzielę od 12 do 19 (jak ktoś chce, może zostać dłużej). Spotykamy się o 11.30. Można przychodzić co niedzielę, można przyjść raz🙂 Targowisko jest ustawione wzdłuż głównej alei na plaży. Na terenie będą przygotowane dla Was stanowiska, mamy dużo leżaków, poduch, parasoli, ustawiajcie sobie miejsce tak, żeby było wygodnie

 

Jędrzej Płókarz