PÓŁKOLONIE LETNIE W POZNANIU – 2018

PÓŁKOLONIE LETNIE W POZNANIU – 2018

 

Zbliżają się wakacje! Wielu z Was zastanawia się pewnie, jak zorganizować ciekawie czas swoim pociechom podczas dwóch dłuuugich letnich miesięcy. Nie jest to proste – większość z nas przynajmniej przez część tego czasu pracuje, a oferta szkół, przedszkoli, żłobków nie pozwala na zapewnienie dzieciom opieki w pełnym zakresie. Oczywiście jest to moment w roku, kiedy można w końcu wybrać się na upragnione dwutygodniowe(?) wczasy, szczęściarze będą mogli również liczyć na pomoc babć i dziadków, ale postawmy sprawę jasno – znajdą się na pewno wśród nas rodzice, którzy będą musieli rozważyć inne opcje. Moja mała sonda na stronie fb dotycząca konieczności zredagowania niniejszego wpisu, tylko to potwierdziła:). Przy opracowywaniu poniższego zestawienia szukałam informacji w różnych źródłach  – zaskoczyło mnie to, jak mało propozycji przygotowano dla młodszych dzieci (do 6 lat). Jak najbardziej rozumiem opory przed posyłaniem najnajów w nowe miejsce, na krótko (od kilku dni do miesiąca), na cały dzień, 5 dni w tygodniu. Być może działa tu prosta zasada: nie ma popytu – nie ma podaży. Czy znacie jakąś sensowną, uwzględniającą potrzeby maluchów ofertę? Jeżeli chodzi o półkolonie – zdarzają się propozycje dla 4, 5 latków. Przedstawiciel Kuratorium Oświaty w rozmowie telefonicznej poinformował mnie, że nie ma prawnych przeciwwskazać, aby wysyłać dzieci w tym wieku na półkolonie (teoretycznie dotyczy to także maluchów 2,5-letnich), ponieważ podlegają już pod system oświaty.

W trosce o bezpieczeństwo dzieci, warto sprawdzić,, czy spełniono wymogi MEN [cytat ze strony]:

organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego(ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty. Z uwagi na bezpieczeństwo dzieci w zgłoszeniu ma obowiązek podać m.in. dane dotyczące miejsca wypoczynku i rodzaju zakwaterowania, liczby uczestników, zatrudnionej kadry oraz programu pracy z dziećmi. Musi również zapewnić dostęp do opieki medycznej. Rodzic, aby czuć się spokojnym o bezpieczeństwo swojego dziecka, przed wykupieniem turnusu, może sprawdzić organizatora (czy zgłosił do kuratora oświaty wypoczynek) w specjalnie utworzonej wyszukiwarce bazie wypoczynku, dostępnej na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej www.wypoczynek.men.gov.pl Znajdują się w niej wszystkie legalnie organizowane w kraju i za granicą obozy, kolonie, półkolonie i inne formy zorganizowanego wypoczynku.

Co więcej, należy zainteresować się, czy organizator zapewnił swoim podopiecznym polisę NWW. Ubezpieczenie grupowe tego typu zapewniane jest także przez szkołę, do której uczęszcza dziecko, ale warto upewnić się czy obowiązuje ono również w wakacje i sprawdzić, jakie zawiera ograniczenia odpowiedzialności. (dotyczące np. aktywności sportowej).

Pod każdą ofertą znajdziecie przygotowane przeze mnie PODSUMOWANIE. Do części organizatorów półkolonii udało mi się dodzwonić, do innych (jeszcze) nie. Informacje o dostępności miejsc pochodzą z wczoraj, tj. 12.06.

 

Poznańska Spacerówka poleca:


Wakacje bez nudy | Lipcowe półkolonie w O!Mega Szkole

 

Lipiec w O!MEGA Szkole upłynie pod znakiem półkolonii!

Od 2 do 27 lipca na Przełajowej 5 zadbamy o to, by lato dla najmłodszych udało się na 100%. W ciągu 4 letnich tygodni wspólnie z naszymi podopiecznymi spróbujemy swoich sił w majsterkowaniu (budując samodzielnie drewniany domek ogrodowy) i gotowaniu, wcielimy się w mistrzów kortu rodem z turnieju Roland-Garros, poćwiczymy kreatywność i zdolności manualne pracując z gliną z HEHO pracownia ceramiczna i zabawimy się w detektywów szukających złoczyńców próbujących odwołać wakacje.

Harmonogram:

2-6 lipca 2018 – Złota rączka w akcji. Technika i majsterkowanie dla każdego. Cena: 400 zł

9-13 lipca 2018 – Ulepmy piękne lato! Półkolonie ceramiczne z HEHO pracownia ceramiczna. Cena: 450 zł

16-20 lipca 2018 – Z Przełajowej na Wimbledon. Półkolonie i treningi tenisowe z Magdą Kałasz. Cena: 450 zł

23-27 lipca 2018 – Mistrzowie wywiadu. Półkolonie dziennikarsko-detektywistyczne. Cena: 400 zł

 

Na hasło: 'POZNAŃSKA SPACERÓWKA’ wszystkie półkolonie w O!MEGA o 50 zł taniej!

 

Na półkolonie zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat. Cena obejmuje: zajęcia pod okiem O!MEGA kadry, obiad, ubezpieczenie, opiekę nad dziećmi w godzinach od 8:30 do 17:30, wypożyczenie sprzętu tenisowego, materiały plastyczne i wejściówki do miejsc i atrakcji miejskich przewidzianych w harmonogramie poszczególnych tygodni.

Zapisy:
@mailowo: szkola@omegaszkola.edu.pl
@telefonicznie: 799 095 605

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i płatności za półkolonie przyjmujemy do 30 czerwca 2018, zapisy po tym termie możliwe będą jedynie wtedy, gdy w grupie zostaną wolne miejsca

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: O!mega Szkoła, ul. Przełajowa 5, 60-101 Poznań
KIEDY: od 2 do 27 lipca 2018
OPIEKA W GODZINACH: 8.30-17.30
ZA ILE: 80-90zł/dzień (z rabatem na hasło 'Poznańska Spacerówka’ – 70-80zł/dzień)
DLA KOGO: dzieci w wieku 7-13 lat
PROGRAM: technika i majsterkowanie dla każdego, półkolonie ceramiczne z HEHO pracownia ceramiczna, treningi tenisowe z Magdą Kałasz, zajęcia dziennikarsko-detektywistyczne
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – obiad
DOSTĘPNE MIEJSCA: tak – w każdym turnusie

.

 

 

TWÓRCZE PÓŁKOLONIE LETNIE W LABORATORIUM NAUKI I ZABAWY SUPEŁ

W SUPLE nie ma nudy, za to jest zabawa, przygoda i wspomnienia na lata. WYRÓŻNIA NAS świetny i bogaty w atrakcje program i najlepsza kadra. Nie zabraknie zajęć sportowych, twórczych, konstrukcyjnych czy fascynujących eksperymentów naukowych. Do tego wycieczki i inne atrakcji na letnie dni.

ZAPEWNIAMY
– 8-godzinną opiekę (8.30-16.30),
– pełne wyżywienie,
– atrakcje i wycieczki,
– ubezpieczenie,
– wykwalifikowaną kadrę,
– zgłoszenie wypoczynku do Kuratorium Oświaty w Poznaniu.

RAMOWY PLAN PÓŁKOLONII
8.00-8.30 – czas zbiórki dzieci
8.30-9.30 – zabawy integracyjne
9.30-10.00 – II śniadanie
10.00-14.00 – zajęcia programowe/wyjścia edukacyjne/warsztaty tematyczne
14.00 -14.30 – obiad
14.30-16.00 – zajęcia sportowe/gry podwórkowe/logiczne
16.00-16.30 – odbiór dzieci

Cena: 500/470* zł/TURNUS
ZAPISY przyjmujemy telefonicznie lub mailowo. Obowiązuje opłata rezerwacyjna 50 zł.
* Przy rezerwacji do końca MAJA cena promocyjna 470 zł. Liczba miejsc ograniczona.

TURNUSY:
25-29.06.2018/
SUPEŁ CAMP
Spragnieni wrażeń i adrenaliny? Chcecie się sprawdzić w survivalowych warunkach? Dołączcie do naszego półkolonijnego obozu SUPEŁ CAMP, gdzie każda przygoda ma inne oblicze, a różne wyzwania dostarczają emocji i świetnej zabawy.

2-6.07.2018 oraz 20-24.08.2018
HOGWART W SUCHYM LESIE
Chwyć różdżkę, schowaj bilet i rusz z nami kolejny raz do świata Harrego Pottera! Czas by Hogwart powrócił i wyszkolił kolejnych adeptów magii i czarodziejstwa.

9-13.07.2018 oraz 27-31.08.2018
STOWARZYSZENIE MŁODYCH ALCHEMIKÓW
W tajnym laboratorium, Klub Młodych Odkrywców pod patronatem Centrum Nauki Kopernik, pragnie zwiększyć rzesze pasjonatów nauki. Dołącz do Stowarzyszenia Młodych Alchemików i poczuj się prawdziwym naukowcem.

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ, Os. Poziomkowe 5 lok. 1, 62-002 Suchy Las
KIEDY: 25-29.06.2018, 2-6.07.2018 oraz 20-24.08.2018, 9-13.07.2018 oraz 27-31.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-16.30
ZA ILE: 100zł/dzień
DLA KOGO: w wieku 7-13 lat
PROGRAM: SUPEŁ CAMP, HOGWART W SUCHYM LESIE, STOWARZYSZENIE MŁODYCH ALCHEMIKÓW – zajęcia tematyczne
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – II śniadanie i obiad
DOSTĘPNE MIEJSCA: lipiec jest mocniej obłożony, w sierpniu jest więcej miejsc

 

Półkolonie Bricks 4 Kidz®

Półkolonie Bricks 4 Kidz® stanowią kreatywny i zabawny sposób na spędzenie czasu wolnego od szkoły. Specjalnie opracowane tematy przewodnie, związane z nimi modele LEGO® do konstruowania, prezentacje tematyczne oraz swobodne budowanie klockami to gwarancja fantastycznej zabawy.

Nasze półkolonie to idealna forma spędzania czasu, która zachęca do odkrywania reguł naukowych rządzących otaczającym nas światem, budzi i wzmacnia ciekawość świata i regulujących jego funkcjonowanie praw natury. Dyskusje związane z budową konkretnych modeli, analizowanie ich działania i próby ulepszania prowadzą do ogólnego wzrostu wiedzy, motywują do zdobywania i rozwijania nowych pasji i zainteresowań.

Halo! Nasze półkolonijne lato 2018 zapowiada się ekscytująco i to z kilku powodów. Pierwszy raz w historii będziemy prowadzić półkolonie w dwóch naszych Centrach Kreatywności na terenie Poznania: ul. Drużbickiego 9 i ul. Starołęcka 149. Jak zwykle mamy sporo NOWOŚCI wśród tematów naszych półkolonii. W czerwcu ekrany kin wracają po kilku latach kultowe filmy: Jurassic World oraz Iniemamocni 2, dlatego dla młodszej grupy [dzieci 5-8 lat] mamy tematy nawiązujące do bohaterów: Jurassic Land, Super Hero Academy oraz Mining & Crafting oparty o hitową grę komputerową Minecraft. Dla starszych dzieci [9-12 lat]: absolutne 2 nowości: Video Game Design, czy tworzenie własnej gry komputerowej, Coding + EV3 – połączenie robotyki z nauką programowania oraz jak zwykle nie mogło zabraknąć Movie Making, czyli realizacja własnej animacji poklatkowej, tym razem w świecie Minecraft.

Oczywiście będziemy prowadzić półkolonie również poza Poznaniem, w Tarnowie Podgórnym, Przeźmierowie oraz Wolszynie.

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Centra Kreatywności: ul. Drużbickiego 9 i ul. Starołęcka 149.
KIEDY: plik PDF – Drużbickiego, plik PDF – Starołęcka
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-17.00
ZA ILE: 125zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 5-8 lat i 9-12 lat
PROGRAM: MINING & CRAFTING, SUPER HERO ACADEMY, JURASSIC LAND, MOVIE MAKING, VIDEO GAME DESIGN, CODING + LEGO® EV3/
WeDo – zajęcia tematyczne, gry i zabawy [planszowe], wyjście na seans do kina HELIOS, wyjście na bowling GRAVITACJA
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – wyżywienie: II śniadanie, obiad, podwieczorek, woda mineralna, soki, słone i słodkie przekąski, owoce
DOSTĘPNE MIEJSCA: jeden termin jest już zajęty: 09-13.07, 5-8 lat, w pozostałych turnusach są jeszcze miejsca

 

Półkolonie Młodzi Projektanci

7 -12 LAT

Czas trwania: 5 dni (poniedziałek-piątek)
Godziny:

8: 45 -15: 00 – Winogrady al. Pod Lipami 108A

7.00 – 16.30 – Stare Miasto pl. Bernardyński 2/9

Całkowity koszt z wyżywieniem: 400,00 zł ( cena zawiera ubezpieczenie dziecka )

25 – 29 czerwiec godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardynski 2/9
25 – 29 czerwiec godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod lipami 108 A
02 – 06 lipiec godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
02 – 06 lipiec godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A
09 – 13 lipiec godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
09 – 13 lipiec godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A
16 – 20 lipiec godz. 8700 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
16 – 20 lipiec godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A
23 – 27 lipiec godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
23 – 27 lipiec godz. 8.00 – 20.00 – al. Pod Lipami 108 A
30 – 03 lipiec/sierpień 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
30 – 03 lipiec/sierpień 8.00 – 16.00 – al. Pod lipami 108 A
06 – 10 sierpień godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
06 – 10 sierpień godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A
13 – 17 sierpień godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
13- 17 sierpień godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A
20 – 24 sierpień godz. 7.00 – 16.30 – pl. Bernardyński 2/9
20 – 24 sierpień godz. 8.00 – 16.00 – os. Pod Lipami 108 A
27 – 31 sierpień godz. 7.00 – 16.30 -pl. Bernardyński 2/9
27 – 31 sierpień godz. 8.00 – 16.00 – al. Pod Lipami 108 A

 

13 -17 LAT

Wakacyjny kurs „Młodzi Projektanci”, grupa wiekowa 13 -17 lat

Zajęcia tylko na pl. Bernardyńskim 2/9

Czas trwania: 5 dni (poniedziałek-piątek)
Godziny: 9: 00-15: 00
Całkowity Koszt z wyżywieniem 450 zł ( cena zawiera ubezpieczenie dziecka )

25 – 29 czerwiec godz. 9.00 – 15.00
02 – 06 lipiec godz. 9.00 – 15.00
09 – 13 lipiec godz. 9.00 15.00
16 – 20 lipiec godz. 9.00 – 15.00
23 – 27 lipiec godz. 9.00 – 15.00
30 – 03 lipiec/sierpień godz. 9.00 – 15.00
06 – 10 sierpień godz. 9.00 – 15.00
13 – 17 sierpień godz. 9.00 – 15.00
20 – 24 sierpień godz. 9.00 – 15.00
27 – 31 sierpień godz. 9.00 – 15.00

 

Szczegółowy program dostępny na stronie w formie plików PDF:

TURNUS 1 7 -12 LAT

TURNUS 2 7-12 LAT

 

Kontakt:

+48 790 400 354 +48 790 400 367
biuro@szkola7cm.pl
pl. Bernardyński 2/9
61-844 Poznań

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: 7CM SZKOŁA PROJEKTOWANIA, KONSTRUKCJI I TECHNIK KRAWIECKICH, pl. Bernardyński 2/9, 61-844 Poznań
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: dla dzieci 7-12 lat w godz. 7.00-16.30 (Pl. Bernardyński) oraz 8.00-16.30 (os. Pod Lipami). Dla grupy 13-17 lat – 9.00-15.00 (Pl. Bernardyński) .
ZA ILE: 80-90zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 7-12 lat oraz 13-17 lat
PROGRAM: młodsze dzieci: zajęcia plastyczne-projektowanie – w zależności od turnusu: szycie poduszki na szpilki – DONAT, piórnika, torebki z frędzlami, korony i różdżki, mini spódniczki, jednorożca, chustki na głowę, girlandy z rożków, pomponów; starsze dzieci: brak informacji
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – II śniadanie, obiad, woda, napoje
DOSTĘPNE MIEJSCA: dostępne – wszystkie terminy

 

Ruszyły zapisy na półkolonie miejskie – informacja z 30.05.2018

Przez dwa letnie miesiące prawie 2 tysiące dzieci będzie mogło wziąć udział w półkoloniach organizowanych w poznańskich podstawówkach i w Centrum Kultury Zamek. Miasto przeznaczyło na to milion zł. Na najmłodszych czeka wiele atrakcji – zapisy już ruszyły.

Półkolonie to oferta skierowana do dzieci uczących się w klasach I-III.

– Ich rodzice bardzo często pracują i nie zawsze mogą sobie pozwolić, by zostać przez wakacje z dziećmi albo wysłać je na zorganizowany wypoczynek nad morze czy w góry – podkreśla Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania. – Dlatego chcemy zapewnić dzieciom moc atrakcji w Poznaniu. W organizację włączyły się poznańskie szkoły podstawowe oraz Centrum Kultury Zamek. Dzieciaki na pewno nie będą się nudzić.

Każde dziecko może zapisać się na jeden turnus.

– W ramach turnusu półkolonijnego, który potrwa 5 dni, przewidujemy opiekę wykwalifikowanych opiekunów przez 8 godzin dziennie. W tym czasie miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji – mówi Magdalena Pietrusik-Adamska, dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych. – Oferta półkolonii obejmuje również wyżywienie w postaci dwóch posiłków – śniadań oraz obiadów.

W półkoloniach mogą wziąć udział również dzieci z niepełnosprawnościami.

– Na 76 poznańskich szkół podstawowych niemal 50 podjęło się zorganizowania półkolonii – podkreśla Wiesław Banaś, zastępca dyrektora Wydziału Oświaty. – Część szkół przygotowała jeden turnus, inne więcej. W programie biorą udział także szkoły, do których uczęszczają dzieci z niepełnosprawnościami. W takich placówkach grupy półkolonijne będą odpowiednio mniejsze.

Koszt pobytu dziecka na półkolonii to 440 zł, z czego rodzice będą płacić tylko 100 zł. Na organizację półkolonii dla dzieci z poznańskich podstawówek miasto zarezerwowało w tym roku milion zł. Inicjatorką pomysłu była Dominika Król, poznańska radna.

– To inicjatywa odpowiadająca na potrzeby rodziców, którzy nie są w stanie przebywać z dziećmi przez cały okres wakacyjnego wypoczynku – podkreśla radna – Liczymy, że spotka się z zainteresowaniem rodziców i spełni oczekiwania dzieci. Co ważne – miejsca, w których odbywać się będą półkolonie, są rozsiane po całym Poznaniu, więc rodzice nie będą musieli dowozić dzieci.

Z oferty mogą skorzystać osoby, które rozliczają podatek w Poznaniu. Rekrutacje prowadzone są bezpośrednio przez szkoły podstawowe lub CK Zamek, a o przyjęciu dziecka na miejskie półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń. Projekt jest pilotażowy – jeśli spotka się z zainteresowaniem dzieci i rodziców, miasto będzie go kontynuować.

 

Lista szkół, które organizują półkolonie (PDF, 107.76KB)

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: poznańskie szkoły – informacja w załączniku PDF powyżej
KIEDY: informacja w załączniku PDF powyżej
OPIEKA W GODZINACH: brak informacji, 8 godzin dziennie
ZA ILE: 20zł/dzień (dzięki dofinansowaniu)
DLA KOGO: dzieci w wieku 7-10 lat
PROGRAM: ’miasto zapewni najmłodszym moc atrakcji’, 'dzieciaki na pewno nie będą się nudzić.’ 😛
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – śniadanie i obiad
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie Poznań 2018 – Termy Maltańskie!

Termy Maltańskie będą tego lata najlepszym adresem dla dzieci chcących spędzić niezapomniane wakacje w mieście. Dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat przygotowaliśmy program wypełniony m.in. zabawą w aquaparku, nauką pływania i wycieczkami. Będzie aktywnie, ciekawie i kolorowo!

Jak co roku organizując letni wypoczynek w Termach staramy się, aby dzieci, które z nami będą się bawić nie żałowały, że spędzają wakacje w mieście. Bo poznańska Malta ma do zaoferowania naprawdę wiele atrakcji, z niezawodnymi Termami Maltańskimi na czele. Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do wspólnej zabawy!
W programie naszych 5-dniowych turnusów znajdą się w tym roku takie punkty jak:

Program

 • Nauka i doskonalenie pływania. Prowadzimy zajęcia zarówno dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pod okiem doświadczonych trenerów Fregaty, ale również dla dzieci, które dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem. Wakacyjna atmosfera zajęć pomoże im przełamać obawy przed wodą.
 • Zabawa w największym Aqua Parku w Wielkopolsce – wodne atrakcje Term Maltańskich są do dyspozycji uczestników półkolonii!
 • Park Linowy Pyrland. Dreszczyk emocji, ale pod pełną kontrolą i bez najmniejszego zagrożenia? Tak właśnie można spędzić czas w parku linowym. Park Linowy adresowany jest do najstarszej grupy
 • Fabryka Śmiechu Michałek (dla grupy młodszej), czyli wielki plac zabaw pod dachem – małpi gaj i prawdziwy raj dla maluchów.
 • Trochę Historii – Brama Poznania. Wycieczka z wielką historią w tle, czyli wyjścia do naszpikowanego multimedialnymi wystawami centrum, w którym dzieci poznają historię naszego miasta i kraju. (turnusy czerwcowe i lipcowe)
 • Bula Park na Malcie. To jedyne miejsce w Poznaniu, gdzie można cieszyć się plenerową atmosferą oraz bawić się w dwie różne gry towarzyskie: bowling i boule. (turnusy sierpniowe)
 • Zabawy i gry zespołowe. Stały punkt półkolonii w Termach sprzyjający integracji dzieci.
 • Twórczy Świat Fregaty. Zajęcia artystyczne wykorzystujące różne techniki i metody pracy, a w tym roku dzieci będą miały okazję stworzyć swoje własne spersonalizowane dzieło
 • Grywalizacja – czyli gry polegające typowo na interakcji: Party Time, 5 sekund, Gorący Ziemniak, Tajniacy, Taboo, Kalambury, Cortex, Cardline, Nie do Pary, Dixit…
 • Ciekawi goście – uczestników półkolonii na różnych turnusach odwiedzać będą różni nietypowi goście. W grę wchodzą tutaj pokazy fizyczno-chemiczne, jak i wprowadzenie w fascynujący świat owadów.
 • Do tego organizujemy pokazy filmowe oraz zajęcia w ramach kampanii społecznej „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Zapewniamy:

 • opiekę wykwalifikowanej kadry opiekuńczo-wychowawczej oraz instruktorskiej
 • ubezpieczenie NW
 • nadzór Kuratorium Oświaty
 • wyżywienie: obiad (zupa + drugie danie), napoje (woda niegazowana przez cały czas pobytu)

Termin:
Półkolonie realizowane będą w turnusach 5-dniowych od poniedziałku do piątku w godzinach od 07:30 do 16:00 przez całe wakacje z wyłączeniem tygodnia 13-17.08.2018

 • 25.06 – 29.06.2018 r.
 • 02.07 – 06.07.2018 r.
 • 09.07 – 13.07.2018 r.
 • 16.07 – 20.07.2018 r.
 • 23.07 – 27.07.2018 r.
 • 30.07 – 03.08.2018 r.
 • 06.08 – 10.08.2018 r.
 • 20.08 – 24.08.2018 r.
 • 27.08 – 31.08.2018 r.

Cena:
385 zł

Miejsce:
Termy Maltańskie, Ul. Termalna 1, 61-028 Poznań
Uwaga, liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zapisów!

Dodatkowe informacje:

 • tel.: 061 875 95 27
 • e-mail: info@fregata.com.pl

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Termy Maltańskie
KIEDY: turnusy 5-dniowe od poniedziałku do piątku przez całe wakacje z wyłączeniem tygodnia 13-17.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 07:30 do 16:00
ZA ILE: 77zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-12 lat
PROGRAM: Nauka i doskonalenie pływania, Zabawa w największym Aqua Parku w Wielkopolsce, Park Linowy Pyrland, Fabryka Śmiechu Michałek, Trochę Historii – Brama Poznania, Bula Park na Malcie, Zabawy i gry zespołowe, Twórczy Świat Fregaty, Grywalizacja, Ciekawi goście, pokazy filmowe, czytanie książek
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – wyżywienie: obiad (zupa + drugie danie), napoje (woda niegazowana przez cały czas pobytu)
DOSTĘPNE MIEJSCA: dostępne wszystkie terminy – ok. 10 miejsc w każdej grupie

 

 

Wakacje z tańcem- półkolonie dla dzieci i młodzieży

!!! PRZY ZAPISIE DO 15.06.2018 ZNIŻKA!!! TURNUS ZA 400ZŁ!!!

Dzieci i młodzież w wieku 5-15 lat zapraszamy na półkolonie taneczne. W programie zajęcia z takich technik jak: taniec towarzyski, taniec współczesny, jazz, taniec nowoczesny, wprowadzenie do tańca klasycznego, ponadto zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, teatralne, techniki radzenia sobie z tremą na scenie, zajęcia kreatywne, gry i zabawy. Uczestników przydzielamy do odpowiednich grup na podstawie wieku i stopnia zaawansowania. Zapraszamy także osoby, które dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tańcem.
Zajęcia będą się odbywały w Poznaniu przy ul. Grottgera 4/2 od 16 do 20 lipca w godzinach od 9.00 do 15.00 (opieka nad uczestnikiem jest zapewniona godzinę przed rozpoczęciem i po zakończeniu zajęć). Wydarzenie kończy występ finałowy uczestników. W cenę jest wliczony catering (śniadanie, obiad i zdrowe przekąski). Cena regularna wynosi 450zł, w przypadku zapisów do 15ego czerwca cena ulega obniżeniu do 400zł. Przewidujemy zniżki dla rodzeństw.

kontakt:

tel. 661 425 120 lub 500 029 327

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Fred Astaire Dance Studio Poznań, ul. Grottgera 4, 60-757 Poznań
KIEDY: 16-20.07.2018
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-16.00
ZA ILE: 80-90zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 5-15 lat
PROGRAM: taniec towarzyski, taniec współczesny, jazz, taniec nowoczesny, wprowadzenie do tańca klasycznego, ponadto zajęcia sportowe, ogólnorozwojowe, teatralne, techniki radzenia sobie z tremą na scenie, zajęcia kreatywne, gry i zabawy
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – śniadanie, obiad i zdrowe przekąski
DOSTĘPNE MIEJSCA: tak, zapisy ruszyły w zeszłym tygodniu

 

Półkolonie wakeboardowe w Poznaniu 25-29.06.2018

Wake Park Malta (Poznań)

Terminy:
25.06.2018 – 29.06.2018
02.07.2018 – 06.07.2018
09.07.2018 – 13.07.2018
16.07.2018 – 20.07.2018
06.08.2018 – 10.08.2018
13.08.2018 – 17.08.2018
20.08.2018 – 24.08.2018
27.08.2018 – 31.08.2018
Po udanych turnusach półkolonii narciarskich i snowboardowych na Malta Ski, zapraszamy przez całe wakacje na naszą letnią edycję półkolonii wakeboardowych na wyciągach w Wake Park Malta nad Jeziorem Maltańskim! Zajęcia realizowane są dla dzieci i młodzieży w wieku 8-16 lat. Jedyne półkolonie wakeboardowe w Poznaniu! Aż 10 godzin szkolenia grupowego na wakeboardzie, opieka wykwalifikowanej kadry, ciekawe zajęcia popołudniowe! Szkolimy na każdym poziomie zaawansowania – od zerowego do najbardziej zaawansowanego.

Czym jest wakeboard?
Wakeboard to wodny sport, podobny do snowboardingu. Na wakeboardzie pływa się na specjalnej desce z wiązaniami. Siłą napędową w wakeboardzie jest wyciąg. Wakeboard, dzięki przeszkodom ustawionym na wodzie pozwala na wykonywanie różnych tricków, skoków i ewolucji.

Cena zawiera:
– 10 h (2 h dziennie) grupowych zajęć z instruktorem na wyciągu wakeboardowym w Wake Park Malta,
– wypożyczenie sprzętu wakeboardowego (deska, wiązania, kamizelka asekuracyjna),
– codzienny obiad (dwa dania i napój),
– opiekę kierownika półkolonii i wychowawców,
– realizację zajęć popołudniowych: wyjście do kina, realizacja programu półkolonii,
– ubezpieczenie NNW,
– upominek dla każdego uczestnika półkolonii.

Plan zajęć:
8.00-9.00 – zbiórka w Wake Park Malta/rozgrzewka/przygotowanie do zajęć na wodzie
9.00-11.00 – szkolenie wakeboardowe w grupach
12.00 – obiad w restauracji obok Wake Park Malta
13.30 – zajęcia popołudniowe (w zależności od dnia: gry i zabawy ruchowe/warsztaty Trickboard/kino)
16.00 – zakończenie, odbiór dzieci w Wake Park Malta

W razie niepogody, zajęcia popołudniowe zostaną przeprowadzone w salce.

Warunki rezerwacji:
Miejsce na półkoloniach prosimy rezerwować wysyłając maila na biuro@wyjazdowi.pl lub poprzez stronę internetową, podając dane:- Rodzica lub opiekuna prawnego: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr dowodu osobistego, nr telefonu, adres e-mail

– Uczestnika: imię, nazwisko, adres zamieszkania, nr PESEL, nr telefonu, adres e-mail oraz informację czy dziecko potrafi pływać na wakeboardzie

KAŻDE NASZE PÓŁKOLONIE SĄ ZGŁASZANE DO KURATORIUM OŚWIATY W POZNANIU. POSIADAMY WPIS DO REJESTRU ORGANIZATORÓW TURYSTYKI MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO (WPIS NR 623)

FAKTURY ZA PÓŁKOLONIE WYSTAWIAMY NA ŻYCZENIE, MAKSYMALNIE 14 DNI PO ZAKOŃCZENIU TURNUSU.

DLA KAŻDEGO UCZESTNIKA PÓŁKOLONII SPECJALNE ZNIŻKI NA ZAKUPY W SKLEPIE Z DESKAMI (UL. JEŻYCKA 15 W POZNANIU)

PODSUMOWANIE

GDZIE: Wake Park Malta nad Jeziorem Maltańskim
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-16.00
ZA ILE: ok. 124 zł/dzień (ostatnie sierpniowe turnusy ok. 120 zł/dzień)
DLA KOGO: dzieci w wieku 8-16 lat
PROGRAM: szkolenie wakeboardowe w grupach, zajęcia popołudniowe (w zależności od dnia: gry i zabawy ruchowe/warsztaty Trickboard/kino)
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – codzienny obiad (dwa dania i napój)
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie Na Kampusie UAM Morasko

Serdecznie zapraszamy na półkolonie dla dzieci organizowane na terenie kampusu Morasko. Na uczestników codziennie czekać będą nowe, atrakcyjne zajęcia. Wszystkie informacje znajdują się na plakacie. Zapisy mailowe: kreatywnezajeciadodatkowe@gmail.com

Kontakt:

tel. 725774063

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: kampus Morasko
KIEDY: brak informacji
OPIEKA W GODZINACH: 9.00-15.00 [opcjonalnie – 8.00-16.00] ZA ILE: 59zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6+
PROGRAM: gra miejska, kino plenerowe, wycieczka rowerowa, sensoplastyka, programowanie, escape room, j. angielski, zajęcia przyrodnicze
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – zdrowe śniadania i piknik na świeżym powietrzu
DOSTĘPNE MIEJSCA: są jeszcze wolne miejsca w dniach: 16-20.07, 23-27.07

 


Półkolonie psychologiczne dla dzieci w wieku 6-14 lat

Zapraszamy na:
PÓŁKOLONIE PSYCHOLOGICZNE
dla dzieci w wieku 6-14 lat

Plan dnia:

7.30-9.00 świetlica
9.00-9.30 śniadanie
9.30-11.00 warsztaty psychologiczne (radzenie sobie z emocjami, komunikacja, trening koncentracji, poczucie własnej wartości)
11.00-11.15 przerwa
11.15-13.30 warsztaty arteterapeutyczne, relaksacyjne, antystresowe
13.30-14.00 obiad
14.00-15.30 biblioterapia, filmoterapia – wspólne czytanie książki / oglądanie filmu o tematyce psychologicznej wraz z omówieniem
15.30-17.00 świetlica

Koszt: 290 zł / tydzień (pon-pt) / 1 dziecko (w cenie zapewniamy prowadzenie zajęć i opiekę naszych trenerów, materiały do zajęć, śniadanie, obiad, wodę, soki)

Istnieje możliwość wcześniejszego niż g. 7.30 przyjęcia dziecka oraz późniejszego niż g. 17.00 odbioru za dodatkową opłatą (15 zł / h) – konieczne wcześniejsze zgłoszenie.

Miejsce: Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska, ul. Marcelińska 62b/23, Poznań

Terminy: 25-29.06, 2-6.07, 9-13.07, 16-20.07, 23-27.07, 30.07-3.08, 6-10.08, 20-24.08, 27-31.08.2018

Zapisy: karolina@pracowniakreska.com (prosimy o podanie imienia, nazwiska, wieku dziecka / dzieci, nr tel., terminu / terminów)

W razie pytań zapraszamy do kontaktu 🙂

kontakt:
tel. 608 489 442

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Pracownia Rozwoju Osobistego Kreska, ul. Marcelińska 62b/23, Poznań
KIEDY: 25-29.06, 2-6.07, 9-13.07, 16-20.07, 23-27.07, 30.07-3.08, 6-10.08, 20-24.08, 27-31.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 7.30-17.00 [opcjonalnie poza tym zakresem za dodatkową opłatą 15zł/h] ZA ILE: 58zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-14 lat
PROGRAM: warsztaty psychologiczne, arteterapeutyczne, relaksacyjne, antystresowe, biblioterapia, filmoterapia – wspólne czytanie książki / oglądanie filmu o tematyce psychologicznej wraz z omówieniem
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – śniadanie, obiad, woda, soki
DOSTĘPNE MIEJSCA: tak, na wszystkie turnusy

 

Półkolonie letnie w Rodzince

1 TURNUS  25.06 – 29.06 – Ale kosmos! czyli turnus kosmiczny dowiemy się czy na Marsie istnieje życie? Jak będziemy mieszkać na Księżycu? Na półkoloniach wspólnie z dziećmi odkryjemy tajemnice kosmosu, sprawdzimy czym jest grawitacja i czy mamy zmysł równowagi. Poprzez eksperymenty, ?wyprawy? kosmiczne oraz świetną zabawę poznamy nasz region, Mikołaja Kopernika i wiele ciekawych miejsc związanych z astronomią. Powstaną prace plastyczne związane z tematyką turnusu, a całość dopełni bal kosmonauty.

2. TURNUS 2.07 – 6.07 Igrzyska sportowe każdy mały uczestnik będzie miał możliwość poczuć się jak prawdziwy sportowiec, stanąć na podium i zawalczyć o złoty medal. Podczas tego turnusu na dzieci czekają spotkania z różnymi gośćmi, którzy opowiedzą o swojej przygodzie ze sportem i poprowadzą krótkie treningi. Wspólnie nauczymy się grać w siatkówkę, piłkę nożną, badmintona, tenisa stołowego jak i bilard, poznany też szereg dyscyplin lekkoatletycznych. Rozegramy między sobą różne turnieje i wyłonimy zwycięzców. W trakcie półkolonii dzieci spędzą także czas na zorganizowanych grach i zabawach pod opieką doświadczonych animatorów, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne związane  z tematyką turnusu, które będą doskonałą okazją do poznania różnych technik plastycznych. Każdy miłośnik sportu znajdzie coś dla siebie.

3 TURNUS 9.07 – 13.07 Manufaktura talentów sztuka nie musi być nudna i my to udowodnimy! Poznamy efektowne i nowoczesne techniki plastyczne, a także przekonamy się, jak zaskakujące potrafią być niektóre dzieła sztuki. Wprowadzimy dzieci też na deski teatru, wspólnie przygotujemy krótkie przedstawienie, gdzie każdy spróbuje swoich sił jako aktor. Poprowadzone zostaną warsztaty improwizacji, dykcji i pantomimy. Turnus zakończy gala rozdania Oskarów i bal aktora.

4 TURNUS 16.07 – 20.07 Smaki świata Dzieci przeniosą się w fantastyczną podróż smaków i zapachów. Każdego dnia prowadzone będą warsztaty kulinarne z naszym szefem kuchni, których tematyka będzie dotyczyła różnych kontynentów. Warsztaty będą doskonałą okazją do tego by mogły nauczyć się czegoś praktycznego, a do domów wrócić w roli młodych szefów kuchni. Turnus połączony zostanie z podróżami. Dzieci będą miały okazję poznać smaki miedzy innymi Azji, Europy czy Ameryki. W trakcie półkolonii dzieci spędzą także czas na zorganizowanych grach i zabawach pod opieką doświadczonych animatorów, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne związane  z tematyką turnusu, które będą doskonałą okazją do poznania różnych technik plastycznych.

5 TURNUS 23.07 – 27.07  Roztańczeni zapraszamy na najbardziej rozśpiewany i imprezowy turnus. Turnus połączony z tańcem, śpiewem jak i grami, zabawami, warsztatami zapewniającymi ogromną dawkę rozrywki. Poznamy nie tylko świat tańca współczesnego ale także  ludowego. Wspólnie z dziećmi stworzymy niezapomniane choreografie tańca hip-hop, latino czy klasycznego. Podczas turnusu odbędą się spotkania ze specjalnymi gośćmi, którzy przyjdą aby opowiedzieć o swojej przygodzie z tańcem. W trakcie półkolonii dzieci spędzą także czas na zorganizowanych grach i zabawach pod opieką doświadczonych animatorów, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne związane  z tematyką turnusu, które będą doskonałą okazją do poznania różnych technik plastycznych.  Całość turnusu zakończy zumba na naszej plaży jak i wspólny wyrzut proszków holi.

6 TURNUS 30.07 – 3.08 W biurze Sherlocka Holmesa Turnus pełen niezwykłych detektywistycznych przygód! Dzieci poznają sposoby tworzenia kreatywnych szyfrów  i rozpoznawania odcisków palców. Nauczą się też, jak odnajdować niewidzialne gołym okiem ślady i tropy z wykorzystaniem profesjonalnego ekwipunku. Przed nimi całe mnóstwo logicznych wyzwań. Na uczestników półkolonii czeka specjalnie dla nich przygotowany escape room. Wspólnie z animatorami wezmę udział w grach fabularnych, gdzie będą musiały wykazać się swoim sprytem i umiejętnością logicznego myślenia. Ponadto dla dzieci zostaną poprowadzone zajęcia edukacyjne, gdzie dowiedzą się na czym polega praca prawdziwego detektywa, czym są krzyżówki genetyczne i jaka jest historia powstania pieniądza. Przewidujemy też spotkanie ze specjalnymi gośćmi. Całość dopełnią przygotowane dla dzieci zagadki dotykowe, węchowe, słuchowe jak i logiczne. Turnus zakończy niezapomniana imprezka fluo-disco.

7 TURNUS 6.08 – 10.08 Ale kino czas na coś dla przyszłych gwiazd. Odkryjcie w sobie talent i weźcie udział w turnusie filmowo – fotograficznym. Uczestnicy będą mieli okazję przełamać swoje lęki przed kamerą, a także poznać sekrety charakteryzacji filmowej i teatralnej oraz sekrety efektów specjalnych. Wspólnie odpowiemy sobie na takie pytania jak Jak powstają filmy i czym jest taśma filmowa? Jakie są plany filmowe?  i stworzymy też niezapomniane kino letnie. Poprowadzone zostaną warsztaty z fotografii jak i zajęcia dotyczące budowy aparatu( wymagany własny sprzęt). W trakcie półkolonii dzieci spędzą także czas na zorganizowanych grach i zabawach pod opieką doświadczonych animatorów, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne związane  z tematyką turnusu, które będą doskonałą okazją do poznania różnych technik plastycznych. Całość dopełni imprezka fluo.

8 TURNUS 13.08 – 17.08 Podróż za jeden uśmiech szeroki uśmiech na twarzy dzieci stanie się przepustką do podróży po odległych kontynentach i krainach dziecięcej wyobraźni. Wspólnie poznamy mądre bajki z całego świata i zabawy z egzotycznych zakątków, które pomogą nam w tworzeniu afrykańskiej biżuterii, indiańskich pióropuszy czy hawajskich kwiatów. W trakcie turnusu nie zapomnimy również o ulubionych bohaterach naszych milusińskich. Co oglądali nasi rodzice? Jakim bohaterem filmu animowanego chcielibyśmy zostać? Dowiemy się, jak powstają komiksy i filmy animowane, rozszyfrujemy tajemnice animacji poklatkowej i stworzymy kalkową historię znanych bajek. Dzięki zabawom tematycznym zdobędziemy supermoce i niezwykłe talenty, a całość turnusu dopełni wspaniały bal bajkowy, podczas którego wcielimy się w rolę księżniczek, superbohaterów czy dzikich stworzeń.

9 TURNUS 20.08 – 24.08 Tropem zaginionej mapy  każde dziecko będzie mogło wcielić się w prawdziwego pirata ? wykona i otrzyma elementy pirackiego oręża, w którym zostanie pasowany na pirackiego wilka morskiego, poćwiczy sprawne oko i przygotuje się do wielkiej wyprawy. We wspólnych podchodach zdobędzie stara mapę, aby następnie wyruszyć na wyprawę po ukryty skarb… W trakcie półkolonii dzieci spędzą także czas na zorganizowanych grach i zabawach pod opieką doświadczonych animatorów, poprowadzone zostaną zajęcia plastyczne związane  z tematyką turnusu, które będą doskonałą okazją do poznania różnych technik plastycznych. Całość turnusu dopełni wizyta zaproszonego gościa, wilka bitwa na wodę jak i  bal marynarza.

10 TURNUS 27.08 – 31.08 Letnie wyzwania wymarzony relaks na zakończenie lata. Beztroska zabawa i ostatnia wakacyjna impreza na plaży! Turnus pełen konkursów z nagrodami, gier i zabaw zespołowych i integracyjnych. To czas na zawiązanie ostatnich wakacyjnych przyjaźni.

Ponadto na naszych półkolonistów czekają:

 1. Wizyty zaproszonych gości
 2. Zajęcia warsztatowe i ciekawe zajęci edukacyjne związane z tematyką turnusu ? nauka przez zabawę
 3. 3 poziomowa konstrukcja małpi gaj
 4. Plac zewnętrzny z plażą
 5. Edukacyjne panele dotykowe z mnóstwem gier
 6. 100 gier na maci interaktywnej
 7. Opieka wykfalifikowanej kadry

 

Więcej informacji można uzyskać w recepcji lub u kierownika półkolonii.

kontakt;

Recepcja – organizacja imprez urodzinowych, imienin
Paulina Kijewska
tel. 508 522 684
email: recepcja@parkrodzinka.pl

Koordynator ds. marketingu i sprzedaży Koordynacja wycieczek dla grup zorganizowanych ze szkół i przedszkoli (rezerwacje terminów),współpraca z firmami partnerskimi,działania marketingowe
Agnieszka Staniewska
email: a.staniewska@parkrodzinka.pl
tel. 500 163 114

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Rodzinka Park Rozrywki, ul. Skórzewska 19, Skórzewo, 60-185 Poznań
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.30-16.30
ZA ILE: ok. 90zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 4-13 lat
PROGRAM: warsztaty kulinarne, zorganizowane gry i zabawy, zajęcia plastyczne
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – śniadanie, obiad, podwieczorek
DOSTĘPNE MIEJSCA: we wszystkich turnusach

 

 

Półkolonie Letnie 2018 na Strzeszynie Greckim w Przystani Art.

Będzie dużo ruchu, gier, zabaw terenowych i wycieczek ale …… 🙂
jesteśmy przede wszystkim profesjonalną pracownią muzyczno-artystyczną wyposażoną w wiele instrumentów klawiszowych, gitar akustycznych i elektrycznych, ukulele i instrumenty perkusyjne, bum bum rurki i wiele, wiele innych urządzeń i instrumentów muzycznych.
To wszystko chcielibyśmy oddać w ręce Państwa dzieci uczestniczących w naszych półkolonijnych turnusach artystycznych prowadzonych przez doświadczonych pedagogów, muzyków i instruktorów zajęciowych.
Zajęcia półkolonijne adresowane są zarówno do dzieci, które miały już do czynienia z instrumentem muzycznym jak i do tych, które chciałyby niezobowiązująco w formie zabawy zapoznać się z podstawami gry i w ten sposób wyrobić sobie własną opinię co do swoich możliwości i upodobań w grze instrumentalnej lub w innych formach muzykowania.
W ramach pobytu na naszych turnusach zapewniamy:
Codzienną, profesjonalną opiekę pedagogiczną w godzinach od 7.00 do 16.00 dla dzieci w wieku od 6 – 12 lat
obiad plus woda, soki i świeże owoce bez limitu
Ubezpieczenie NNW
trzy wycieczki w każdym turnusie – w tym jedno wyjście do kina
warsztaty artystyczne odpowiadające tematyce poszczególnych turnusów
gry i zabawy ruchowe w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu

W ramach wnoszonych opłat za pobyt dziecka na naszych półkoloniach oferujemy:

zniżkę 10% dla rodzeństwa lub przy wykupieniu więcej niż 2 turnusów
koszt jednego turnusu przy zapisie do 1 czerwca to 299zł Po 1 czerwca – 350zł

Proponujemy następujące terminy turnusów tematycznych:

25.06. – 29.06.2018 I TURNUS MUZYCZNO-REKREACYJNY
W 5 DNI DOOKOŁA ŚWIATA DZWIĘKÓW
W programie:
wyjście do kina
wyjście do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na program pt. „Pieśń przeszłości – dawne instrumenty muzyczne”
wyjście nad jezioro Strzeszyńskie – projekt: „Muzyka konkretna” poznawanie i nagrywanie dźwięków środowiska naturalnego oraz tworzenie na podstawie powstałej bazy utworu muzycznego
warsztaty muzyczne na instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej, ukulele oraz instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach
gry i zabawy terenowe
koncert dla rodziców i osób zaproszonych w piątek o 15.30
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych dziecka.

2.07. – 6.07.2018 II TURNUS ARTYSTYCZNO-TANECZNY
HIP HOP I TAŃCZYSZ

wyjście do kina
wyjście na zajęcia do Jump Arena – Energii Super Park
wyjście nad jez. Strzeszyńskie – gry i zabawy terenowe
warsztaty taneczne oraz spotkanie z Pauliną Wycichowską – choreografem i solistką Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu.
warsztaty instrumentalno-wokalne
koncert – pokaz w piątek o godz. 15.30 dla zaproszonych rodziców i gości.
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych i ruchowych dziecka.

9.07. – 13.07.2018 III TURNUS MUZYCZNO-REKREACYJNY
PIRACI NIE TYLKO Z KARAIBÓW

wyjście do kina
wyjście do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu – program pt. „Piraci nie tylko z Karaibów”
wyjście nad jez. Strzeszyńskie – gra terenowa pt. „W poszukiwaniu zaginionych pirackich skarbów”
warsztaty instrumentalno – wokalne
komponowanie własnej piosenki szantowej oraz budowanie modeli statków żaglowych
koncert załogi pirackiej w patek godz. 15.30 dla rodziców i osób zaproszonych
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych dziecka.

16.07. – 20.07.2018 IV TURNUS MUZYCZNO-REKREACYJNY
W 5 DNI DOOKOŁA ŚWIATA DZWIĘKÓW

wyjście do kina
wyjście do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu na program pt. „Pieśń przeszłości – dawne instrumenty muzyczne”
wyjście nad jez. Strzeszyńskie – projekt: „Muzyka konkretna” poznawanie i nagrywanie dźwięków środowiska naturalnego oraz tworzenie na podstawie powstałej bazy utworu muzycznego
warsztaty muzyczne na instrumentach klawiszowych, gitarze klasycznej, elektrycznej, ukulele oraz instrumentach perkusyjnych i bum bum rurkach
gry i zabawy terenowe
koncert dla rodziców i osób zaproszonych w piątek o 15.30
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych dziecka

13.08. – 17.08.2018 V TURNUS MUZYCZNO-PLASTYCZNY
MUZYCZNE WYCINANKI – MALOWANKI

wyjście do kina
wyjście do Muzeum Narodowego w Poznaniu – w programie warsztaty plastyczne pt. „Malowane dzwięki”
wyjście nad jezior Strzeszyńskie – jednodniowy plener malarski
gry i zabawy terenowe
warsztaty instrumentalno – wokalne
nauka budowy scenografii na potrzeby koncertu lub przedstawienia
budowa scenografii, koncert oraz wernisaż prac plastycznych w piątek dla zaproszonych rodziców i gości
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych i plastycznych dziecka

20.08. – 24.08.2018 VI TURNUS ARTYSTYCZNO-WOKALNY
PIOSENKA JEST DOBRA NA WSZYSTKO

wyjście do kina
warsztaty wokalne : w pierwszej kolejności ćwiczenie dykcji, praca nad emisją głosu, piosenki będą ćwiczone a capella, z towarzyszeniem instrumentu akompaniującego oraz z podkładem muzycznym. Uczestnicy będą mogli uczyć się także pracy z mikrofonem. Wprowadzimy elementy śpiewu 2-głosowego. Będziemy ćwiczyć postawę i prezentację sceniczną. Dobór repertuaru nastąpi po ustaleniu indywidualnych preferencji i możliwości uczestników zajęć.
wyjście nad jezioro Strzeszyńskie – uczymy się i śpiewamy piosenkę turystyczną, gdy i zabawy terenowe
wyjście, zwiedzanie profesjonalnego studia nagraniowego oraz nagranie płyty z prezentacjami wokalnymi uczestników turnusu
koncert wokalny w piątek godz. 15.30 dla zaproszonych rodziców i gości.
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzyczno-wokalych dziecka.

27.08.-31.08.2018 VII TURNUS MUZYCZNO-TANECZNY
HIP HOP I TAŃCZYSZ

wyjście do kina
wyjście na zajęcia do Jump Arena – Energii Super Park
wyjście nad jez. Strzeszyńskie – gry i zabawy terenowe
warsztaty taneczne 9h
warsztaty instrumentalno-wokalne
koncert – pokaz w piątek o godz. 15.30 dla zaproszonych rodziców i gości.
każdy z rodziców otrzyma do rąk własnych opinię opisującą aktualny zakres kompetencji muzycznych i ruchowych dziecka

kontakt:
tel. 667 355 741

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Strzeszyn Grecki w Przystani Art
KIEDY: turnusy – 25.06. – 29.06.2018, 2.07. – 6.07.2018, 9.07. – 13.07.2018, 16.07. – 20.07.2018, 13.08. – 17.08.2018 , 20.08. – 24.08.2018, 27.08.-31.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 7.00-16.00
ZA ILE: 70zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-12 lat
PROGRAM: trzy wycieczki w każdym turnusie – w tym jedno wyjście do kina, warsztaty artystyczne odpowiadające tematyce poszczególnych turnusów, gry i zabawy ruchowe w pomieszczeniach i na wolnym powietrzu
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – obiad plus woda, soki i świeże owoce bez limitu
DOSTĘPNE MIEJSCA: w każdym turnusie są jeszcze miejsca

 

 

Półkolonie w FIORD TEAM

Ruszają zapisy na PÓŁKOLONIE LATO 2018 dla dzieci w wieku 6+.
Zapraszamy Was codziennie od 9:00-17:00 (poniedziałek – piątek) do naszej siedziby.
Miejsce: UWAGA! Nowa siedziba FIORD TEAM: ul. Słoneczna 1, Złotniki Wieś (teren Gospodarstwa Doświadczalnego Uniwersytetu Przyrodniczego – wjazd od ul. Złotnickiej).

Koszt 655 zł/5 dni. Cena obejmuje: jazdę konną każdego dnia, wyżywienie (w formie cateringu), napoje, opiekę wykwalifikowanej kadry.
Pierwszy turnus odbędzie się w dniach: 02.07-06.07.2018, a II turnus startuje w terminie: 16.07-20.07.2018!

Aby się zapisać należy wpłacić zadatek w wysokości 155 zł.
W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko dziecka oraz wybrany turnus.
Nr konta:
53 1090 1362 0000 0001 0321 1981 WBK.

Program PÓŁKOLONII LATO 2018 jest całkowicie dostosowany do poziomu wiekowego dzieci. W ramowym planie dnia znajdą się m. in.:

09:00 – 12:00 – Przygotowanie koni i jazda konna
12:00 -12:30 – Przerwa i drugie śniadanie
12:30 – 13:30 – Świat koni – zabawy, podchody i ćwiczenia
13:30 – 14:00 – Obiad
14:00 – 15:30 – Twórczy świat i sprawne rączki– rozwijające zajęcia plastyczne z końmi w tle. Projektowanie, kreowanie i tworzenie (koszulki, zdobione ramki tekturowe, albumy do zdjęć).
15.30-16.00 – Przerwa (podwieczorek)
16.00 – 17.00 Warsztaty ekologiczne: “Grzeczne dzieci segregują i wykorzystują śmieci.

Oprócz zajęć praktycznych z jazdy konnej, dostosowanych do poziomu wiekowego dzieci, zapewniamy udział w życiu stajni – naukę pielęgnacji, utrzymania porządku w boksach i stajniach, naukę siodłania, historię koni i świat koni.
Małe grupy zapewniające zindywidualizowane podejście do każdego dziecka!

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PIĘCIODNIOWY:

Dzień I “Kto nie jeździ na koniu, z niego nie spadnie”.
Teoria i praktyka systematyzująca tak ważne informacje z zakresu bezpieczeństwa jazdy na koniu i sposobów porozumiewania się z wierzchowcem. Tego dnia dzieci poznają naturę koni, ich zachowania i zwyczaje – z czego wynikają, co oznaczają, jak je interpretować. Uzupełnieniem zajęć będzie krótki warsztat z serii “Grzeczne dzieci segregują i wykorzystują śmieci” realizowany każdego dnia zajęć.

Dzień II “Koń nie skacze bez powodu”.
Poznanie podstawowych dyscyplin sportowych. Zasady rozgrywania konkursów. Niezbędne cechy konia i jeźdźca startującego w zawodach. Zasady udzielania pierwszej pomocy. Ćwiczenia ogólnorozwojowe wspierające przygotowanie do jazdy konnej. Burza mózgów. Wspólne przygotowanie letniego drzewa.

Dzień III “Kombinuje jak koń pod górę…”
To inspirujące gry i zabawy:
– Zgadnij kto, zgadnij co?
– Koń trojański,
– Na której nodze stoi koń?

Nauka rozpoznawania hierarchii w stadzie i odniesienie jej do relacji międzyludzkich.
Rodzaje chodów, umiejętności ich nazywania i rozpoznawania. Poznanie zasad poruszania się po ujeżdżalni i zasady jazdy w terenie. Przejażdżki w terenie i wykonywanie prac plastycznych.

Dzień IV “Kto bywa na koniu, bywa i pod koniem…”
Dzieci będą uczestniczyć w grach i zabawach zespołowych. Podczas jazdy konnej będą szkolić dosiad i spróbują jazdy na oklep. Dowiedzą się jak rozpoznać, gdy koń jest chory i nauczą się wykonywać podstawowe czynności pielęgnacyjne.

Dzień V “Pegaz – skrzydlaty koń”
Zajęcia rozpoczną się od prześledzenia legendy o tajemniczym skrzydlatym wierzchowcu – Pegazie. Zajęcia będą inspiracją do zabaw, gier słownych i skojarzeń na temat koni. Przyjrzymy się i zastanowimy, czy faktycznie konie mogą latać, a jeśli tak, to gdzie szukać Pegaza?

PLANOWANY HARMONOGRAM TURNUSÓW LATO 2018 (UWAGA! ZE WZGLĘDU NA ODLEGŁE TERMINY, HARMONOGRAM MOŻE JESZCZE ULEC ZMIANIE):

Turnus III – 23.07 – 27.07
Turnus IV – 30.07-03.08
Turnus V – 06.08-10.08
Turnus VI- 13.08-17.08
Turnus VII – 20.08 -24.08
Turnus VIII – 27.08-31.08

Zachęcamy do skorzystania z oferty Półkolonii Lato 2018.
Obecnie prowadzimy zapisy na I i II turnus wakacyjny!

Zapisy i wszelkie pytania prosimy kierować na adres: biuro@fiordteam.pl lub przez formularz kontaktowy. Odpowiadamy bardzo szybko.

 

kontakt:

tel. 531 842 009

 

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: FIORD TEAM: ul. Słoneczna 1, Złotniki Wieś
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 9.00-17.00
ZA ILE: 131zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6+
PROGRAM: oprócz zajęć praktycznych z jazdy konnej, dostosowanych do poziomu wiekowego dzieci, zapewniamy udział w życiu stajni – naukę pielęgnacji, utrzymania porządku w boksach i stajniach, naukę siodłania, historię koni i świat koni, Twórczy świat i sprawne rączki– rozwijające zajęcia plastyczne z końmi w tle. Projektowanie, kreowanie i tworzenie (koszulki, zdobione ramki tekturowe, albumy do zdjęć), warsztaty ekologiczne
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – w formie cateringu – dwudaniowy obiad, napoje
DOSTĘPNE MIEJSCA: tak, na wszystkie turnusy

 

Półkolonie Letnie 2018 w Studio Spotkań Artystycznych

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na artystyczne półkolonie letnie, które odbędą się w Domu Kultury Wierzbak, ul. Wojska Polskiego 8, w Poznaniu.
Przewidziane są turnusy:
25.06-29.06.2018,
30.07-3.08.2018,
6.08-10.08.2018
Podczas jednego turnusu prowadzona będzie tylko jedna grupa licząca do 12 osób.
Tygodniowy koszt półkolonii wynosi 650 zł
Opłata obejmuje: opiekę, zajęcia, materiały do zajęć, wycieczki, przejazdy, śniadania, obiady, napoje.
Zajęcia będą realizowane od poniedziałku do piątku w godzinach: od 8.00 –16.00.
Turnus kończy się prezentacją osiągnięć dzieci.

Więcej szczegółów pod nr tel. 601 530 052 oraz na stronie internetowej
http://spotkaniaartystyczne.pl/category/aktualnosci/

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Dom Kultury Wierzbak, ul. Wojska Polskiego 8, w Poznaniu
KIEDY: 25.06-29.06.2018, 30.07-3.08.2018, 6.08-10.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-16.00
ZA ILE: 130zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-10 lat
PROGRAM: hip-hop, popping, rytmika, wycieczki, konkursy
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – śniadania, obiady, napoje
DOSTĘPNE MIEJSCA: tak, na wszystkie turnusy

 

PÓŁKOLONIE JĘZYKOWE – PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA – Leader School Winogrady

LATO W MIEŚCIE – WYRUSZ Z NAMI W NIEZWYKŁĄ PODRÓŻ

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 12 lat na nasze letnie półkolonie językowe pt.”Podróż dookoła świata” – będą to niecodzienne zajęcia z języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego. Zwiedzimy różne kraje i poznamy ich kulturę, zwyczaje, kuchnię, sporty.
Dzieci podczas półkolonii będą miały okazję spróbować potraw charakterystycznych dla danego kraju, poznać elementy ich kultury oraz podstawowe słówka, aktywności danego dnia będą związane z tradycją lub obyczajami danego kraju.
DZIEŃ JAPOŃSKI: pokazowe zajęcia karate, podstawowe słownictwo z języka japońskiego, tworzenie kwiatów wiśni z origami, malowanie flagi Japonii, obiad będzie zawierał ryż.
DZIEŃ WŁOSKI: warsztaty kulinarne robienia pizzy, podstawowe słówka po włosku, wykonanie flagi Włoch, warsztaty plastyczne robienie weneckich masek, zajęcia sportowe
DZIEŃ ANGIELSKI: słówka i zwyczaje angielskie, zajęcia sportowe – piłka nożna, zajęcia plastyczne tworzenie kolażu (Londyński Strażnik), oglądanie filmu
DZIEŃ HISZPAŃSKI: zajęcia sportowe “Wyścigi byków” (w formie wyścigów rzędów na sali gimnastycznej + Michałek), słówka hiszpańskie, zajęcia plastyczne morskie stworzenia/robienie akwarium, gra w łowienie ryb, zajęcia taneczne
DZIEŃ FRANCUSKI: słówka, tradycje francuskie, śniadanie warsztaty kulinarne – jedzenie bagietki z serkiem, konfiturami (dzieci samodzielnie przygotowują sobie śniadanie), zajęcia sportowe: piłka ręczna, zajęcia plastyczne robienie rozetek w barwach narodowych Francji.

W programie m.in.:
– Warsztaty językowe metodą Leo English – na zajęciach metodą LEO ENGLISH wykorzystywane są m.in.: drama, piosenki utrwalające wyrażenia gramatyczne, bogata oprawa muzyczna, zabawy, ćwiczenia ruchowe [Total Physical Response] oraz techniki ułatwiające zapamiętywanie słownictwa
– Wyjazd do Fabryki Śmiechu „Michałek”
– Wycieczka do ESCAPE ROOM – pokoju zagadek
– Zajęcia sportowe charakterystyczne dla poszczególnych krajów
– Spotkanie z dietetykiem – jak zachęcić dzieci do zdrowego żywienia (samodzielne tworzenie zdrowych potraw)
– Tworzymy rękodzieła – warsztaty plastyczne
– Czy znam moje miasto? – gry i zabawy terenowe (Cytadela, Stary Rynek), praca z mapą, zadania, rebusy, konkurencje sportowe, gry, zabawy z logicznego myślenia,
– Poznański tramwaj wodny – rejs statkiem po rzece Warcie
– Master Chef Junior – warsztaty kulinarne (m.in. włoski obiad, francuskie śniadanie)
– Sportowe fantazje – aktywności sportowe na świeżym powietrzu
– Magia kina – seans filmowy
– Planszowy zawrót głowy – turniej gier najbardziej popularnych, m.in. Wsiąść do pociągu, Dixit, Monopoly, Scrabble, Ręka mnie nęka, Dobble, Qwirkle, Statki.

Zapewniamy:
Opiekę nad dziećmi w godzinach 7.30-17.00
Wykwalifikowaną kadrę nauczycieli.
Bogaty program zabaw i warsztatów.
Codzienne zajęcia z języka angielskiego metodą Leo English, a także podstawy z języków: hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, japońskiego.
2 posiłki dziennie (II śniadanie+dwudaniowy obiad )
Ubezpieczenie NNW
Nadzór Kuratorium Oświaty w Poznaniu
Codzienną fotorelację i świetną zabawę

Turnus I: 25 – 29 czerwca
Turnus II: 2 – 6 lipca
Turnus III: 9 – 13 lipca
Turnus IV: 16 – 20 lipca
Turnus V: 23 – 27 lipca
Turnus VI: 30 lipca – 3 sierpnia
Turnus VII: 6 – 10 sierpnia
Turnus VIII: 20 – 24 sierpnia
Turnus IX: 27 – 31 sierpnia

Koszt:
419 zł/turnus
369 zł/turnus dla Słuchaczy Leader School

Wszystkie atrakcje w cenie półkolonii.

Szczegółowe informacje i zapisy:
Leader School Poznań-Winogrady
ul. Przełajowa 2. Tel. 600-986-086, 61-6311066
winogrady@leaderschool.pl

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Leader School Poznań-Winogrady, ul. Przełajowa 2
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.30-17.00
ZA ILE: ok. 84zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 4-12 lat (dolna granica wiekowa potwierdzona w rozmowie tel.)
PROGRAM: warsztaty językowe metodą Leo English, wyjazd do Fabryki Śmiechu „Michałek”, wycieczka do ESCAPE ROOM, zajęcia sportowe charakterystyczne dla poszczególnych krajów, spotkanie z dietetykiem, warsztaty plastyczne, zabawy terenowe, rejs statkiem po rzece Warcie, warsztaty kulinarne, aktywności sportowe na świeżym powietrzu, seans filmowy, planszowy zawrót głowy
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – 2 posiłki dziennie (II śniadanie+dwudaniowy obiad )
DOSTĘPNE MIEJSCA: nie ma miejsc w drugim turnusie, pozostałe dostępne

 

Półkolonie POZNAŃ – Mały Geniusz

Dlaczego półkolonie Małego Geniusza?

 • Bardzo ciekawe zajęcia stacjonarne w Poznaniu  – atrakcyjny wypoczynek Twojego dziecka blisko domu
 • Korzystając z półkolonii, możesz spędzić więcej czasu z dzieckiem, niż gdy wyjeżdża ono na kolonie poza miastem
 • Dobra okazja do nabrania pierwszych doświadczeń w samodzielnym spędzeniu dnia poza domem
 • Nauka przez zabawę, zamiast komputera i telewizji
 • Prowadzimy półkolonie w 8 miastach w Polsce
 • Fachowa opieka, rozwój przez zabawę, beztroskie spędzenie czasu w bezpiecznych warunkach
 • Innowacyjne zajęcia m.in. z eksperymentów, pierwszej pomocy, szachów, języków obcych, fotografii, savoir-vivre, zdrowego odżywiania, budowania pewności siebie, rozwijania zdolności interpersonalnych
 • Zorganizowaliśmy już 248 turnusów półkolonii Małego Geniusza w całym kraju. W naszych zajęciach wzięło już udział ponad 6,5 tysięca zadowolonych dzieci.

NASZE PÓŁKOLONIE SĄ ZGŁASZANE DO KURATORIUM OŚWIATY

LATO W MIEŚCIE POZNAŃ 2018

Oferujemy 10-godzinną  opiekę od 7.30 do 17.30, od poniedziałku do piątku pod okiem doświadczonych pedagogów. Zapraszamy dzieci w wieku od 6 do 10 lat.

25 czerwca- 29 czerwca 389 zł – LAST MINUTE!
2 lipca- 6 lipca 399 zł
9 lipca- 13 lipca 399 zł
16 lipca- 20 lipca 399 zł
23 lipca- 27 lipca 399 zł
30 lipca- 3 sierpnia 399 zł
6 sierpnia- 10 sierpnia 399 zł
13 sierpnia- 17 sierpnia 351 zł
20 sierpnia- 24 sierpnia 399 zł

Cena:
do 17 czerwca:
od 389

Do 20 czerwca
PLN549

Po 20 czerwca
PLN649

Ostatni dzień jest dniem tematycznym, podczas którego dzieci biorą udział w zajęciach i zabawach tematycznych
(np. Wyspy Karaibskie, Dzień w Kraju Kwitnącej Wiśni, Minionki) oraz tworzą dla siebie przebrania. W piątek pod koniec dnia wyłaniani zostają zwycięzcy konkursów i rozdawane są  dzieciom dyplomy.

W trakcie półkolonii będą się odbywać zajęcia m.in. z:

szachów
sztuki wystąpień publicznych,
inteligencji finansowej,
technik szybkiego zapamiętywania,
fotografii,
prawa,
pszczelarstwa,
gry na rurkach bum bum,
design thinking,
UX,
golfa,
majsterkowania,
druku 3D,
programowania,
szermierki,
dykcji i emisji głosu,
budowania pewności siebie,
eksperymentów,
inteligencji emocjonalnej,
języków np. gruzińskiego, japońskiego, chińskiego, migowego,
reżyserii,
ethno design,
luksografii,
pacynek i lalkarstwa,
gotowania,
handmade,
tańca np. lindy hop, salsa, hip hop, nowoczesny, tango, charleston,
bajkopisarstwa,
dziennikarstwa,
egiptologii,
kuglarstwa,
warcabów,
gier matematycznych,
zdrowego odżywiania,
perkusji ciała,
pierwszej pomocy,
prawa kosmicznego,
warsztatów musicalowych,

kontakt:
tel. 570 113 230

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: brak informacji
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.30-17.30
ZA ILE: ok. 78-130zł/dzień (decyduje o tym data zgłoszenia)
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-10 lat
PROGRAM: innowacyjne zajęcia m.in. z eksperymentów, pierwszej pomocy, szachów, języków obcych, fotografii, savoir-vivre, zdrowego odżywiania, budowania pewności siebie, rozwijania zdolności interpersonalnych
WYŻYWIENIE W CENIE: brak informacji
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie – Twój Robot

Robo-minecraft – dzieci w wieku 8-12 lat

Szkoła Podstawowa nr 20 im. Stefana Batorego Osiedle Rzeczypospolitej 44
09-13.07.2018, 9.00-16.00
5x7h, 590,00 zł

Super zabawa z wykorzystaniem rzeczywistości Minecraft! Dzieci budują własne roboty, programują je i wykonują niesamowite misje, zarówno w grze, jak i przenosząc jej zasady na własnoręcznie zaprogramowany świat.

Robotyka na wypasie – dzieci w wieku 6-12 lat

Szkoła Podstawowa nr 20
im. Stefana Batorego Osiedle Rzeczypospolitej 44
02-06.07.2018 ,9.00-16.00
5x7h 590,00 zł

Dzieci w wieku 6-12 lat opracowują, programują i tworzą wspaniałe roboty, które następnie wykonują niesamowite misje. A do tego wyścigi, zawody, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim świetna zabawa dla wszystkich!

 

Mistrzowie efektów specjalnych – dzieci w wieku 4-10 lat

Szkoła Podstawowa nr 20
im. Stefana Batorego Osiedle Rzeczypospolitej 44
02-06.07.2018 , 09-13.07.2018, g. 9.00-16.00
5x7h 750,00 zł

Odkrywanie świata widowiskowych eksperymentów chemicznych i robotyki zarazi pasją do nauki każde dziecko! Podczas półkolonii dzieci pod okiem instruktora realizują niesamowite misje, konstruują robotyczne wesołe miasteczko i… doskonale się bawią!

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Szkoła Podstawowa nr 20, im. Stefana Batorego Osiedle Rzeczypospolitej 44
KIEDY: 09-13.07.2018, 02-06.07.2018, 02-06.07.2018 , 09-13.07.2018
OPIEKA W GODZINACH: 09.00-16.00
ZA ILE: 118-150zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 4-12 lat
PROGRAM: zabawa z wykorzystaniem rzeczywistości Minecraft, tworzenie i programowanie robotów, wesołego miasteczka, eksperymenty chemiczne
WYŻYWIENIE W CENIE: w formie cateringu
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie letnie w Poznaniu – Planeta Robotów

Robotyczne wakacje

Zapraszamy na robotyczne wakacje na Planecie Robotów w Poznaniu. Zapewniamy 5 dni kreatywnej zabawy od rana do wieczora. Podczas wakacyjnych zajęć będziemy budować i programować roboty oraz  tworzyć niezwykłe konstrukcje DIY. Uczestniczy letnich półkolonii będą przeprowadzać różnego doświadczenia, rozwiązywać techniczne zagadki oraz przede wszystkim będą dobrze się bawić. Naszą ofertę kierujemy do rodziców dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wakacyjne zajęcia będą odbywały się w grupach dostosowanych do wieku i poziomu doświadczenia dzieci, tak żeby każdy uczestnik czuł się w pełni komfortowo.

Poza ramowymi atrakcjami dla dzieci, przewidujemy również codzienne wyjścia na dwór i dodatkowe wycieczki na terenie Poznania. Dla uczestników wakacyjnych półkolonii zaplanowaliśmy również dużo wolnego czasu, który może być wykorzystany do tworzenia własnego projektu, budowy konstrukcji z klocków LEGO oraz udziału w różnego rodzaju grach. Półkolonie na Planecie Robotów odbywają się w prywatnej szkole podstawowej „Harmonia” przy ulicy Strzałkowskiego 5/7 w Poznaniu. Nad bezpieczeństwem każdego z uczestników oraz przyjemnym przebiegiem zajęć będą czuwali kierownik oraz doświadczeni wychowawcy zgłoszeni do MEN.

Nasz półkolonie są idealne dla:

Chłopców i dziewczynek w wieku 6-12 lat

Poziom: podstawowy / zaawansowany

Kiedy: Lato 2018

Gdzie: Poznań, ul. Strzałkowskiego 5/7,   (Centrum)

Ilość zajęć: 5 dni, 10h dziennie

Od 8:00 do 18:00

Terminy:

09.07.2018 – 13.07.2018

16.07.2018 – 20.07.2018

13.08.2018 – 17.08.2018 (bez 15.08)

20.08.2018 – 24.08.2018

Kontakt:

tel: 731 471 482

Telefon czynny:

pn – pt:  10:00  – 18:00

polkolonie@planetarobotow.pl

Cena: 690 zł

przejdź do zapisu na półkolonie

Półkolonie z robotyką

Podczas półkolonii z robotyką, organizowanych w stolicy Wielkopolski, zajęcia dla dzieci będą się odbywały się dwa razy dziennie w blokach półtoragodzinnych. Uczestnicy zostaną przydzieleni do odpowiednich grup wiekowych. Przy podziale na grupy weźmiemy pod uwagę również aktualny poziom umiejętności każdego z dzieci. Podczas wakacyjnych zajęć dzieci będą pracowały w parach – każda para otrzyma zestaw robotyczny. Plan zajęć z robotyki przewiduje trzy fazy: budowanie, a następnie zabawę z robotem poprzez jego programowanie i testowanie.

Na zajęciach w szkole „Harmonia”, na poznańskich Jeżycach, zajmiemy się budowaniem i programowaniem robotów w systemie LEGO Mindstorms EV3. Wyjątkowe połączenie właściwości klocków LEGO ze specjalnymi czujnikami, serwomotorami oraz kontrolerem pozwoli nam na  stworzenie przeróżnych projektów. Będziemy mogli zbudować między innymi zdalnie sterowany pojazd, efektownego robota humanoidalnego, czy nawet własny instrument muzyczny. W ramach wszystkich zajęć stawiamy przede wszystkim na kreatywność.  Uczestnicy półkolonii otrzymają ogólne zadanie polegające na przykład na skonstruowaniu robota, którego zadaniem będzie bezbłędne przejście przez labirynt. Opracowanie sposobu na pokonanie wyznaczonej trasy pozostawiamy każdemu z uczestników.

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Poznań, ul. Strzałkowskiego 5/7,   (Centrum)
KIEDY: 09.07.2018 – 13.07.2018, 16.07.2018 – 20.07.2018, 13.08.2018 – 17.08.2018 (bez 15.08), 20.08.2018 – 24.08.2018
OPIEKA W GODZINACH: 10:00  – 18:00
ZA ILE: 138zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-12 lat
PROGRAM: budowa i programowanie robotów oraz niezwykłych konstrukcji DIY, codzienne wyjścia na dwór i dodatkowe wycieczki na terenie Poznania
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – pełne, dostosowane do indywidualnych potrzeb
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

Letnie półkolonie stacjonarne „Dookoła Świata z Pomysłodajnią”

Głównym celem półkolonii jest rozwój artystyczny dzieci i młodzieży, pobudzenie ich kreatywności oraz pokazanie szeregu możliwości na aktywne i przyjemne spędzenie czasu poza nauką, szkołą.

W Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia przy ul. Solnej 12 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.00, w miesiącach czerwcu, lipcu i sierpniu, organizowane będą zajęcia artystyczne połączone z zabawami edukacyjnymi. Uczestnicy będą mogli rozwijać swe zainteresowania oraz rozbudzać pasje poprzez udział w warsztatach: wokalnych, tanecznych, plastycznych, wycieczkach tematycznych.

Do projektu zaproszeni zostaną znani poznańscy expaci (obcokrajowcy mieszkający w Poznaniu) oraz polscy instruktorzy (dwujęzyczni) którzy mieszkali i pracowali poza naszym krajem. Poprzez prowadzenie warsztatów tematycznych m.in z takich dziedzin jak: muzyka, taniec, plastyka czy fotografia, dodatkowo będą przybliżali kulturę oraz obyczaje ze swoich ojczystych krajów (ww osoby są profesjonalnymi instruktorami w swoich dziedzinach). Codziennie będziemy zgłębiali wiedzę na temat innego kraju, którego przedstawiciel będzie opowiadał i prezentował aktywność najbardziej popularną i charakterystyczna dla tej części świata. Codziennie uczestnicy nauczą się powitania w języku obowiązującym w omawianym kraju i będą wymieniali najbardziej charakterystyczne rzeczy dla tego regionu. W ramach tygodniowego program półkolonii planowane są również wycieczki tematyczne połączone z działaniem artystycznym, takim jak np.: sesja muzyczna w Muzeum Instrumentów Muzycznych, zwiedzanie studia TVP POZNAŃ, wizyta w Polskim Radio Poznań, zwiedzanie organ Poznańskiej Farny połaczone z koncertem, Fałszerze sztuki – wizyta w Muzeum Narodowym. Codziennie, w połowie zajęć, organizowana jest przerwa i słodki poczęstunek (drożdżówka, pączek itp).

Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież w wieku od 7 (ukończona 1 klasa szkoły podstawowej) do 16 lat

11 turnusów letnich półkolonii stacjonarnych „Dookoła świata z Pomysłodajnią” (w okresie wakacji letnich 2018)

 • Turnus I: 25-29.06.2018
 • Turnus II: 25-29.06.2018
 • Turnus III: 2- 6.07.2018
 • Turnus IV: 2- 6.07.2018
 • Turnus V: 9 – 13.07.2018
 • Turnus VI: 16 – 20.07.2018
 • Turnus VII: 23 – 27.07.2018
 • Turnus VII: 30.07 – 3.08.2018
 • Turnus IX: 6 – 10.08.2018
 • Turnus X: 13 – 17.08.2018
 • Turnus XI: 20 – 24.08.2018

UWAGA:

Udział w Półkoloniach „Dookoła świata z Pomysłodajnią″ jest BEZPŁATNY, projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Poznania i kierowany do uczniów poznańskich szkół.

UWAGA:

Zajęcia programowe odbywają są w godzinach 10:00 -14:00, opiekunowie są dostępni dla uczestników w godzinach 9:00 – 15:00, organizator zastrzega sobie prawo łączenia do turnusów Pierwszeństwo w udziale maja dzieci i młodzież delegowane przez instytucje pomocowe to jest: Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (Program Pomocy Rodzinie z Osobą Uzależnioną), Centrum Leczenia i Profilaktyki Uzależnień oraz pedagogami i psychologami szkolnymi.

Projekt jest współfinansowany z budżetu Miasta Poznania Zapisy i informacje na: www.fundacjatalent.org, biuro@fundacjatalent.org, tel: 882605475, 530051372

UWAGA !!!:

Organizatorem Projektu jest Fundacja Ewy Johansen TALENT, Uprzejmie prosimy zainteresowanych rodziców/opiekunów prawnych o kontakt w sprawie przyjęcia dziecka tylko w wyłącznie pod nr telefonów: 882605475, 530051372 lub email: biuro@fundacjatalent.org

Sekretariat Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przy ul. Solnej 12 w Poznaniu, nie prowadzi rekrutacji uczestników, jak i również nie udziela informacji w sprawie w/w projektu.

Zobacz www.fundacjatalent.org

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Poznańska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna przy ul. Solnej 12 w Poznaniu
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 9.00 – 15.00
ZA ILE: bezpłatne
DLA KOGO: dzieci w wieku 7-16 lat
PROGRAM: warsztaty tematyczne z obcokrajowcami mieszkającymi w Poznaniu m.in z takich dziedzin jak: muzyka, taniec, plastyka czy fotografia, dodatkowo będą przybliżali kulturę oraz obyczaje ze swoich ojczystych krajów
WYŻYWIENIE W CENIE: tak, ale jest to tylko pączek, drożdżówka
DOSTĘPNE MIEJSCA: pierwsza połowa lipca jest bardzo obłożona, mogą pojawić się miejsca w drugiej połowie miesiąca lub w sierpniu

 

MultiSportowe Półkolonie Letnie 2018

Zapraszamy wszystkie dzieci na kolejną, już 6 edycję Letnich Półkolonii na sportowo. Przygotowana przez Nas oferta oraz opieka profesjonalnej i doświadczonej kadry sprawi, że spędzicie z Nami wyjątkowe 2 miesiące wakacji.

Wyjście na termy maltańskie, wyjście do parku trampolin, wyjście do kina, wyjście do parku linowego, robotyka, kręgielnia. Atrakcje główne, które są w planach, będą realizowane w zależności od warunków pogodowych.

Zajęcia z tenisa, gry zespołowe (piłka nożna, koszykówka, unihokej, siatkówka, piłka ręczna, baloniada), zajęcia ogólnorozwojowe, judo, squash, kręgle, konkurencje GRAND PRIX – strzelectwo (łuk, proca, rzuty do celu), konkurencje sprawnościowe.

Wszystkie turnusy półkolonii są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, a nad bezpieczeństwem Waszych pociech czuwa doświadczona kadra opiekunów, trenerów i instruktorów, która prowadzi zajęcia w sposób profesjonalny, dzięki temu na nudę nie ma czasu. Większość z nich to osoby czynnie pracujące z dziećmi i młodzieżą w szkołach.

Nowy kompleks Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej – do dyspozycji mamy halę sportową, 4 korty tenisowe, boisko ze sztuczną nawierzchnią do piłki nożnej, 4 korty do squasha, 4 tory do kręgli, salka do judo i do tańca.

Przykładowy plan dnia:

07.30 – 08.00 – zbiórka
08.00 – 10.00 – poranny blok zajęć sportowych
10.00 – 10.30 – II śniadanie
10.30 – 13.30 – wyjście na atrakcję główną
13.30 – 14.00 – obiad
14.00 – 16.00 – popołudniowy blok zajęć sportowych
16.00 – 16.30 – odbiór dzieci

Terminy turnusów

1) 25 – 29.06.2018,
2) 02 – 06.07.2018,
3) 09 – 13.07.2018,
4) 16 – 20.07.2018,
5) 23 – 27.07.2018,
6) 30 – 03.08.2018,
7) 06 – 10.08.2018,
8) 13 – 17.08.2018 – nie odbędzie się
9) 20 – 24.08.2018,
10) 27 – 31.08.208.

Ważne informacje

Wiek uczestników: od 5 lat do 13 lat
Zbiórka: 7.30 – 8.00
Zajęcia: 8.00 – 16.00
Odbiór dzieci: 16.00 – 16.30
Półkolonie trwają: od poniedziałku do piątku.

Cena regularna 499zł

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Centrum Sportu Politechniki Poznańskiej
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.30 – 16.30
ZA ILE: ok. 100 zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 5-13 lat
PROGRAM: wyjście na termy maltańskie, wyjście do parku trampolin, wyjście do kina, wyjście do parku linowego, robotyka, kręgielnia, Zajęcia z tenisa, gry zespołowe (piłka nożna, koszykówka, unihokej, siatkówka, piłka ręczna, baloniada), zajęcia ogólnorozwojowe, judo, squash, kręgle, konkurencje GRAND PRIX – strzelectwo (łuk, proca, rzuty do celu), konkurencje sprawnościowe
WYŻYWIENIE W CENIE: II śniadanie oraz obiad (II danie + deserek)
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie na Kortowie

Półkolonie dla dzieci w wieku od 4-5 do 12-13 lat (podział na grupy wiekowe).

Nasz komfortowy teren wakacyjny!

1 ha ogrodzonego terenu
Darmowy duży parking
Łatwy dojazd Głogowską / A2
4 przestronne zadaszone sportowe hale-korty
3 korty zewnętrzne
2 sale zabaw + wypoczywalnia z łóżkami
2 mini-boiska
Piękna zieleń
Drewniany plac zabaw z kolejką linową i karuzelą
Trampoliny
Namiot zabaw z piłkarzykami, cymbergajami i ping-pongiem
Restauracja z drewnianym tarasemi z parasolami

Menu

Drugie zdrowe śniadanie, lunch i podwieczorek + picie + menu podróżnika
Codziennie oprócz sprawdzonych dobrych posiłków kosztujemy, szykujemy i oceniamy przysmaki z Klubu Podróżnika.
Menu bez diety, menu z ograniczonym glutenem, menu z ograniczoną laktozą.*

*Diety nie wymagające rygorystycznych zasad powstawania i serwowania posiłków.

AKCJE I ATRAKCJE: KLUB PODRÓŻNIKA

Kraje, które tym roku odwiedzamy: Kenia, Kuba, Japonia, Hawaje.

Podróż kulinarna: szykujemy, doprawiamy, smakujemy zgodnie z narodową tradycją danego państwa.

Podróż sportowa: na każdym turnusie tropem Mundialu 2018 , hawajski taniec hula, japońskie sumo, kubańska salsa, kenijska lekkoatletyka.

Podróż historyczna: mapa, globus, ciekawostki, zagadki.

Podróż kulturowa: jak żyją nasi rówieśnicy?

WARSZTATY

Warsztaty cyrkowe: żonglowanie, kręcenie talerzami, bańki mydlane, chodzenie na szczudłach i szczudełkach.
Warsztaty kulinarne z Klubem Podróżnika, pizza wg własnego uznania.
Warsztaty kreatywne: biżuteria, ŻYJ KOLOROWO: malowanie buziek / malowanie rękoma, pędzlami i słomkami, wystawa prac.

ZAJĘCIA

TENIS: 1x dziennie + 1x dziennie dla chętnych i/lub zaawansowanych + tenis na wesoło.

GRY ZESPOŁOWE: dwa ognie / unihokej / piłka nożna / siatkówka / badminton / boule / Captur de Flag / zabawy z liną
STREFA MILITARNA: Paintball laserowy / ASG / łuki / Nerfy

GRY ZRĘCZNOŚCIOWE: ping-pong / piłkarzyki / Cymbergaje / / big Jenga / Mega Twister

ZABAWY SPRAWNOŚCIOWE: hula hopy / skaczące piłki / chusta Klanzy / joga / trickboardy / nartobiegi
MUZYKA: Karaoke / Just Dance / Zostań Gwiazdą na Kortowie
NA NIEPOGODĘ: planszówki / łamigłówki / kolorowa kreda / Lego / letni seans filmowy z chrupaniem

ZABAWA: zamek skakaniec / basen z kulkami / slackline

 

Zapraszamy serdecznie od poniedziałku do piątku przez całe wakacje oraz ferie wszystkie dzieci w wieku od 4-5 do 12-13 lat (podział na grupy wiekowe) na pełne atrakcji, kolorowe i aktywne Półkolonie na Kortowie.

Turnus 1: 25.06.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 2: 02.07.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 3: 09.07.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 4: 16.07.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 5: 23.07.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 6: 30.07.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 7: 06.08.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 8: 13.08.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 9: 20.08.2018 5 dni cena: 429 zł
Turnus 10: 27.08.2018 5 dni cena: 429 zł

Godziny

7.00 – 16.30 opieka
9.00 – 15.30 zajęcia z podziałem na grupy

Koszty

429 zł – turnus

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Kortowo
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.00 – 16.30
ZA ILE: ok. 86 zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku od 4-5 do 12-13 lat
PROGRAM: atrakcje Klubu Podróżnika, warsztaty cyrkowe, kulinarne, kreatywne, tenis, gry zespołowe, zręcznościowe, strefa militarna, zajęcia muzyczne, taneczne, planszówki, lego
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – drugie zdrowe śniadanie, lunch i podwieczorek + picie + menu podróżnika, menu z ograniczonym glutenem, menu z ograniczoną laktozą.*
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie letnie w Poznaniu – Centrum Dzieciaki

Zapraszamy do skorzystania z oferty półkolonii letnich organizowanych w Poznaniu przez Centrum Dzieciaki od 2012 roku. W tej chwili dysponujemy dwoma miejscami – na Gruwaldzie i na Piątkowie. W zeszłorocznej edycji poznańskich półkolonii uczestniczyło łącznie ponad 300 dzieci – w tym roku planujemy nie tylko powtórzyć ten sukces, ale poszerzyć grono stałych klientów. Poniżej można zapoznać się z ofertą i zarezerwować miejsce na wybranej półkolonii. Ze względów organizacyjnych ilość miejsc na poszczególnych turnusach półkolonii została ograniczona do 35 na Gruwanldzie i 25 na Piątkowie. Więcej szczegółów, godziny trwania, cennik i program półkolonii znajdziecie po wejściu w linki poniżej. Do zobaczenia latem!

 

Półkolonie lato Grunwald

Wiek uczestników: 6-12 lat

Lokalizacja:

Gimnazjum 56,, ul.Promyk, Poznań

Czas trwania:

Opieka: 7:30-16:00

Zajęcia: 8:45-15:00

 

Zapewniamy:

bilety wstępu
herbatę na śniadanie
zimne napoje
nagrody
profesjonalną opiekę

 

Program na turnusy 25.06-29.06 i 23-27.07.2018

“AKTYWNY”

Ten turnus to esencja wakacji – szalona zabawa, ruch, wyzwania. Na ten tydzień przygotowaliśmy:

 • zabawę w  Energi Super Park (trampoliny)
 • wyjście do kina
 • zabawę na wielkich zamkach dmuchanych
 • wyjście na basen lub kręgle (zależnie od pogody)

 

Program na turnus 9-13.07 i 6-10.08.2018

“MIEJSCY ESKPLORATORZY”

Poznań skrywa wiele tajemnic, my postaramy się odkryć niektóre z nich, zaglądając w miejsca na codzień niedostępne

 • Weźmiemy udział w zajęciach w Bramie Poznania
 • Poznamy tajemnice poznańskiej Cytadeli
 • Weźmiemy udział w grze miejskiej
 • pójdziemy na basen lub kręgle (zależnie od pogody)
 • obejrzymy film w kinie i zwiedzimy jego kulisy

 

Program na turnus 2-6.07 i 30.07-03.08.2018

“Outdoor”

W tym turnusie będziemy podróżować, maszerować i odkrywać tajemnice przyrody.

 • pojedziemy autokarem do Parku Orientacji Przestrzennej w Owińskach
 • wejdziemy na Dziewiczą Górę
 • będziemy poszukiwać przygód w lesie
 • zbudujemy szałasy
 • weźmiemy udział w grze terenowej

Jak w każdym tygodniu będziemy również:

 • na basenie lub kręglach (zależnie od pogody)
 • w kinie

Cena za turnus – 265 zł

 

Półkolonie lato Piątkowo

Wiek uczestników: 6-12 lat

Lokalizacja:

Centrum Dzieciaki, os.B.Śmiałego paw.104, Poznań

Czas trwania:

Opieka: 7:30-17:00

Zajęcia: 8:45-15:30

Na każdym turnusie:

wyjście do kina
wyjście na basen lub kręgle
gry i zabawy ruchowe
codzienna gra w piłkę nożną dla chętnych
gry z fabułą

Zapewniamy:

bilety wstępu
herbatę na śniadanie
zimne napoje
podwieczorek
nagrody
profesjonalną opiekę

 

Program na turnusy 25.06-29.06 i 23-27.07.2018

“AKTYWNY”

 

Program na turnus 9-13.07 i 6-10.08.2018

“MIEJSCY EKSPLORATORZY”

 

Program na turnus 2-6.07 i 30.07-03.08.2018

“Outdoor”

 

Cena za turnus – 290 zł

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Gimnazjum 56,, ul.Promyk, Poznań oraz Centrum Dzieciaki, os.B.Śmiałego paw.104, Poznań
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 7.30 – 17.00 (Gimnazjum 56) oraz 7.30-17.00 Centrum Dzieciaki, os.B.Śmiałego
ZA ILE: ok. 53-58 zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku 6-12 lat
PROGRAM: basen, kręgle, kino, zabawy ruchowe oraz w zależności o typu turnusu – gry terenowe, wejście na Dziewiczą Górę, budowa szałasów, Brama Poznania, Cytadela, zamki dmuchane, Energi Super Park (trampoliny), Park Orientacji Przestrzennej w Owińskach
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – herbata na śniadanie, zimne napoje, podwieczorek, możliwość wykupienia obiadów w cenie 8 zł/szt.
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Wakacje w Papudze

Lato w mieście z Papugą to tydzień radosnej, kreatywnej, rozwojowej zabawy oraz intensywnego kontaktu z językiem.
W trakcie warsztatów, gier i letnich animacji dzieci uczą się języka naturalnie. Program koncentruje się na zdobywaniu praktycznych umiejętności zgodnie z zasadą „learning by doing”.

Wakacje to czas na przygody, ale także odpoczynek. Na papugowych półkoloniach zawsze jest czas, aby wspólnie z nowymi przyjaciółmi zrelaksować się i nacieszyć słońcem.

Spójrzcie, co przygotowaliśmy dla Was tego lata:

 

RAJSKIE PÓŁKOLONIE HAWAJSKIE – Aloha, Papugo!2-6 lipca Piątkowo

9-13 lipca Rataje

6-10 sierpnia Piątkowo

20-24 sierpnia Rataje

WYPRAWA ROBINSONA – OFF WE GO! Ku wielkiej przygodzie…

9-13 lipca Piątkowo

16-20 lipca Rataje

30 lipca – 3 sierpnia Piątkowo

O ja cię kręcę – w ruch głowa i ręce! KREATYWNE LATO W PAPUDZE

25-29 czerwca Piątkowo

2-6 lipca Rataje

23-27 lipca Piątkowo

30 lipca – 3 sierpnia Rataje

Przygodowo-magiczne półkolonie fantastyczne – WAKACYJNA WYPRAWA DO

16-20 lipca Piątkowo

23-27 lipca Rataje

6-10 sierpnia Rataje

20-24 sierpnia Piątkowo

 

Oferujemy

3 posiłki (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek)
napoje bez ograniczeń
udział w zajęciach warsztatowych i językowych
materiały plastyczne i dydaktyczne
podarunek pamiątkowy
ubezpieczenie NNW
bezpłatny dostęp do świetlicy w godzinach 8:00 – 17:00.

Nauka języków obcych w czasie półkolonii

Półkolonie w Papudze to tydzień intensywnego zanurzenia w języku obcym.
Zajęcia prowadzą dwie lektorki, które zwracają się do dzieci po angielsku.
Języki obce rozbrzmiewają w Papudze przez cały dzień: w czasie zajęć w świetlicy, posiłków, wyjść na dwór, warsztatów kulinarnych i plastycznych.
Zajęcia w podgrupach wiekowych są dostosowywane do poziomu dotychczasowego kontaktu dzieci z językiem obcym.
Wykorzystujemy gry i zabawy językowe, słuchowiska, warsztaty kreatywne i inne metody aktywizujące. Wszystkie zajęcia językowe są naturalnie wplecione w plan dnia.

Ruch na świeżym powietrzu

To dla nas priorytet. Na Piątkowie mamy do dyspozycji ogród i rezerwat przyrody Żurawiniec za furtką naszej szkoły, a na Ratajach osiedlowe boiska i tereny zielone. Każdego dnia spędzamy czas na dworze, odpoczywając w ruchu i eksplorując. Budujemy tratwy i szałasy, gramy w piłkę i bawimy się w chowanego. Umiemy grać w gumę, więc chętnych nauczymy starych podwórkowych zabaw 🙂

Bezpłatna świetlica wakacyjna

Program półkolonii realizowany jest w ciągu 7 godzin dziennie, między 9:00 a 16:00. Dla rodziców dojeżdżających do pracy udostępniamy bezpłatną świetlicę wakacyjną, w której będziemy czekać na dzieci od godziny 8:00. Zapewniamy bezpłatną opiekę do godziny 17:00
Posiłki

* Dbamy o urozmaicone i zdrowe posiłki. Drugie śniadanie rozpoczynamy ok. 9:00, obiad ok. 13:30 i podwieczorek ok. 15:30.
* Obiady dostarcza nam zaprzyjaźniona firma cateringowa, menu jest do wglądu w świetlicy. Zależy nam, aby dzieci samodzielnie komponowały sobie posiłki, gdyż wtedy zazwyczaj więcej zjadają. My wykorzystujemy tę czynność do nauki języka.
* Podwieczorek to zazwyczaj owoce i posiłki przygotowywane samodzielnie przez dzieci w ramach warsztatów kulinarnych.
* Dzieci mają dostęp do napojów przez cały dzień. Zachęcamy do picia wody, szczególnie po wyczerpującej salsie lub wyprawie do lasu 😉
* Możemy zapewnić posiłki bezglutenowe, bez laktozy, uwzględniamy też alergie pokarmowe. Prosimy o zgłaszanie wszelkich nietypowych wymagań żywieniowych podczas zapisów na półkolonie.

Doświadczona i oddana kadra

Zajęcia wakacyjne prowadzą dwie lektorki, które na co dzień zajmują się edukacją dzieci i wielokrotnie prowadziły półkolonie letnie. Dodatkowo będzie z dziećmi trzecia animatorka do pomocy podczas posiłków, organizacji zabaw i wyjść na dwór.
Grupa maluszków

Podobnie jak w latach ubiegłych, przyjmujemy także zapisy 3-5 latków, do grupy ok. 6 osobowej na zajęcia wakacyjne. Jest to zazwyczaj rodzeństwo starszych półkolonistów. Maluszki mają osobną lektorkę, która dba o ich komfort i bezpieczeństwo, a także organizuje zajęcia językowe, plastyczne i kulinarne związane z tematyką półkolonii. Dzieci spotykają się ze starszakami w trakcie niektórych warsztatów, posiłków i zabaw na dworze.

Informacje i zapisy:

W sekretariatach Papugi, mailowo telefonicznie lub przez formularz zapisów (poniżej).

piatkowo@papuga.edu.pl i 514 907 204
rataje@papuga.edu.pl i 511 124 277
podolany@papuga.edu.pl i 511 124 430

Cena regularna: 459 zł (od 1 maja)

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Rataje, Piątkowo
KIEDY: harmonogram powyżej
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-17.00
ZA ILE: ok. 92zł/dzień
DLA KOGO: dzieci w wieku  3-5lat i 6-12 lat
PROGRAM: nauka języka podczas warsztatów, gier i letnich animacji
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – 3 posiłki (drugie śniadanie, obiad i podwieczorek), napoje bez ograniczeń, Możemy zapewnić posiłki bezglutenowe, bez laktozy, uwzględniamy też alergie pokarmowe.
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie – Mały Inżynier

Okres wakacji letnich to niebywałe wyzwanie dla rodziców, którzy muszą postarać się, aby ich dziecko spędziło je przyjemnie, ciekawie i pożytecznie. Mały Inżynier, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech spędzających lato w w mieście, organizuje w tym czasie pięciodniowe wakacyjne półkolonie w Poznaniu dla dzieci.

Wakacje dla dzieci w mieście organizowane przez Małego Inżyniera dowodzą, że zagadnienia związane z robotyką, eksperymentami oraz elektroniką, mogą stanowić fascynującą bazę do wspaniałej zabawy.

Czas spędzony z Małym Inżynierem to nie tylko świetna zabawa połączona z nauką, ale również okazja do aktywnego spędzania czasu z innymi młodymi uczestnikami wakacyjnych półkolonii. Wszystkie zadania, jakie pojawiają się w trakcie zajęć, rozwiązywane są w grupach, gdzie zawsze występuje burza mózgów, a atmosfera jest pełna śmiechu i pozbawiona nudy.

Wakacyjne półkolonie z Małym Inżynierem są niepowtarzalną okazją do zainteresowania młodych naukami ścisłymi oraz pokazania im, jak fascynujący jest świat wokół nich.

 

Bajkowe Laboratorium (wiek 5-7 lat)
Bajkowe laboratorium – odlotowa mikstura kapitalnych eksperymentów, fascynującego majsterkowania oraz rewelacyjnych zabaw z bohaterami kultowych kreskówek i filmów. Zajęcia pełne zabawy, przeplatane z naukowymi ciekawostkami nawiązującymi do uwielbianych przez dzieci kinowych hitów. Każdy dzień to ekscytująca podróż po drugiej stronie ekranu. Do zdobycia: oryginalne gadżety, własnoręcznie robione zabawki i super wspomnienia!
W planach m.in.:

minionkowe żelki
czarodziejskie eliksiry z Hogwartu
ODLOTowe doświadczenia balonowe
mroźne eksperymenty z Krainy Lodu

 

Mały Odkrywca (wiek 5-7 lat)
Mały Odkrywca – półkolonia stworzona specjalnie z myślą o najmłodszych naukowcach. Mikstury, bąbelki, kolory, zjawiska, struktury i figury! Formuła łącząca eksperymenty naukowe oraz zajęcia plastyczne będzie trafem w dziesiątkę w wyborze wakacyjnych atrakcji. Żadne dziecko nie będzie się tu nudzić!
Wiek: 5-7 lat
W planach m.in.:

globus piniata
tajemnice oceanów
bałwany ze sztucznego śniegu
kryształowe płatki śniegu

Laboratorium Przyrodniczo-Kosmetyczne (wiek 7-12 lat)
Laboratorium przyrodniczo-kosmetyczne to wachlarz rozmaitych zajęć przyrodniczych połączonych z tematyką zdrowia i pielęgnacji skóry. Na warsztatach oglądamy pod mikroskopem preparaty, izolujemy DNA z roślin, przeprowadzamy niezwykłe eksperymenty chemiczne, zakładamy hodowlę grzybów i bakterii, produkujemy samodzielnie kosmetyki i wiele innych!
Wiek: 7-12 lat
W planach m.in.:

produkcja kolorowych mydełek;
badanie składu żywności;
hodowla kryształów;
nauka tworzenia preparatów;
warsztaty kolorowej chemii;
obserwacja przyrody.

 

Szkoła Detektywów (wiek 8-12 lat)
Szkoła Detektywów to NIE zwykłe lekcje, a jedyna w swoim rodzaju akademia kształcąca przyszłych śledczych! Młodzi agenci podczas zajęć odkryją tajniki szyfrowania oraz pozornie niewytłumaczalnych eksperymentów takich jak: głowa na talerzu czy znikająca zlewka. Uczestnicy zdobędą tu fachowe umiejętności oraz wykonają niezliczoną ilość detektywistycznych gadżetów np. alarm do sekretnej szuflady i własny kompas, które pozwolą im rozwiązać tajemniczą zagadkę…
Wiek: 8-12 lat

W planach m.in.:

pisanie elektrolityczne
pobieranie odcisków palców
sposoby na szyfrowanie wiadomości
gadżety prawdziwego detektywa
detektywistyczna gra terenowa

Pogromca Żywiołów (wiek 7-12 lat)
Pogromca żywiołów – weźmiemy pod lupę: wodę, powietrze, ziemię i ogień. Każdego dnia uczestnicy poszerzą wiedzę na temat otaczającego ich świata, a nawet kosmosu! Czy woda może płynąć do góry? Jak zrobić wybuchające bańki? Co jest w stanie unieść ditlenek węgla? Czy można zasiać chemiczny ogród? Na te pytania odpowiemy wykonując żywiołowe eksperymenty!
Wiek: 7-12 lat
W planach m.in.:

balon na ciepłe powietrze
eksplodujące bańki mydlane
piekarnik solarny
wędrująca woda

 

Zapewniamy

   • tygodniowe zajęcia dla dzieci i młodzieży z robotyki, eksperymentów lub elektroniki (zajęcia od poniedziałku do piątku od 9.00 do 16.00);
   • opieka nad dziećmi w godzinach 8.00-17.00;
   • pracę w dwuosobowych zespołach;
   • grupy zajęciowe do 16 osób;
   • opiekę wykwalifikowanych instruktorów (3 instruktorów na grupę 16 osób);
   • pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe);
   • materiały dydaktyczne;
   • półkolonie zgłoszone do Kuratorium Oświaty
   • zdjęcia z zajęć
   • upominek od Małego Inżyniera;
   • dyplom potwierdzający ukończenie danego poziomu kursu.

 

PODSUMOWANIE

GDZIE: Mały Inżynier, ul. Zagrodnicza 8a, Poznań oraz Centrum Kultury Suchy Las (jeden turnus)
KIEDY: link do harmonogramu – EKSPERYMENTY
OPIEKA W GODZINACH: 8.00-17.00
ZA ILE: 120-136 zł/dzień
DLA KOGO: dla dzieci w wieku 5-12 lat
PROGRAM: zajęcia tematyczne, eksperymenty – balon na ciepłe powietrze, eksplodujące bańki mydlane, piekarnik solarny, wędrująca woda, pisanie elektrolityczne, pobieranie odcisków palców, sposoby na szyfrowanie wiadomości, gadżety prawdziwego detektywa, detektywistyczna gra terenowa, produkcja kolorowych mydełek; badanie składu żywności; hodowla kryształów; nauka tworzenia preparatów; warsztaty kolorowej chemii; obserwacja przyrody, globus piniata, tajemnice oceanów, bałwany ze sztucznego śniegu, kryształowe płatki śniegu, minionkowe żelki, czarodziejskie eliksiry z Hogwartu, ODLOTowe doświadczenia balonowe, mroźne eksperymenty z Krainy Lodu
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – pełne wyżywienie (drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, przekąski oraz soki owocowe)
DOSTĘPNE MIEJSCA: z harmonogramu wynika, że są miejsca we wszystkich turnusach

 

O PÓŁKOLONII
Półkolonie skierowane są do wszystkich chłopców i dziewczynek w wieku 4– 13 lat, które spędzają wakacje letnie w mieście. Półkolonie z UKS Talent to najlepsza propozycja na letni wypoczynek w mieście! Liczne wypady, zajęcia sportowe, konkursy, gry i zabawy to ogromna porcja rozrywki, jaką przygotowaliśmy dla Waszych pociech! Twoje dziecko spędza wakacje nie wyjeżdżając z miasta? Spraw, aby wykorzystało ten czas aktywnie – nie siedząc przed telewizorem i narzekając na nudę!
CENA: – cena regularna 499 zł za 5dni  Cena zawiera: wyżywienie – II śniadanie oraz obiad (II danie + deserek), wszystkie planowane i nie planowane atrakcje. NAGRODĘ DLA UCZESTNIKA *Uwaga – Rabaty sumują się!
WYJŚCIA NA ATRAKCJĘ
Codzienne zajęcia z gier zespołowych (piłka nożna, koszykówka, siatka, uni-hokej itp), codzienne wyjścia na inne atrakcje główne: PARK TRAMPOLIN, MALTA SKI, TERMY, KINO, KRĘGLE, PLAC ZABAW MICHAŁEK, NA KONIEC TURNUSU NAGRODY DLA WSZYSTKICH
BEZPIECZEŃSTWO Wszystkie turnusy półkolonii są zgłaszane do Kuratorium Oświaty, a nad bezpieczeństwem Waszych pociech czuwa doświadczona kadra opiekunów, trenerów i instruktorów, która prowadzi zajęcia w sposób profesjonalny, dzięki temu na nudę nie ma czasu. Większość z nich to osoby czynnie pracujące z dziećmi i młodzieżą w szkołach
LOKALIZACJA Nasze półkolonie są organizowane na terenie Szkoły Podstawowej nr 19 na os. Oświecenia 1
ZAPISY Aby się zapisać należy wysłać e-mail na biuro@ukstalentpoznan.pl o treści IMIĘ i NAZWISKO dziecka oraz który turnus półkolonii. W odpowiedzi zwrotnej otrzymają państwo wszystkie niezbędne dokumenty i informacje dotyczące naszych półkolonii. Wpłacając zaliczkę 100 zł rezerwujesz sobie miejsce pozostałą kwotę proszę wpłacić na 14 dni przed rozpoczęciem wybranego turnusu
PRZYKŁADOWY PLAN DNIA NA PÓŁKOLONII 7:30 – 8:00 ZBIÓRKA DZIECI 8:00 – 8:30 PIERWSZE ŚNIADANIE (we własnym zakresie) 8:30 – 10:00 I TRENING (gry i zabawy ) 10:00 – 10:30 DRUGIE ŚNIADANIE (zapewniamy w cenie) 10:30 – 12:00 II TRENING (piłka nożna itp.) 12:00 – 12:30 OBIAD (zapewniamy w cenie) 13:00 – 15:00 WYJŚCIE NA ATRAKCJE ( bilety wstępu w cenie) 15:00 – 15:30 POWRÓT DO SZKOŁY 15:00- 16:30 ODBIÓR DZIECI

PODSUMOWANIE

GDZIE: Szkoła Podstawowa nr 19 na os. Oświecenia 1
KIEDY: 25-29.06, 02-06.07, 09-13.07, 16-20.07, 23-27.07
OPIEKA W GODZINACH: 07.30-16.30
ZA ILE: ok. 100zł/dzień
DLA KOGO: dla dzieci w wieku 4-13 lat
PROGRAM: codzienne zajęcia z gier zespołowych (piłka nożna, koszykówka, siatka, uni-hokej itp), codzienne wyjścia na inne atrakcje główne: PARK TRAMPOLIN, MALTA SKI, TERMY, KINO, KRĘGLE, PLAC ZABAW MICHAŁEK
WYŻYWIENIE W CENIE: tak – II śniadanie oraz obiad (II danie + deserek)
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

Półkolonie letnie 2018! w KOMPOZYTORNI

Zapraszamy na artystyczne półkolonie letnie 2018!!!!
Turnusy: 25.06-29.06 – Akademia Pana Kleksa; 02.07-6.07 – Indianie; 09.07-13.07 – Harry Potter; 16.07-20.07 – Akademia Pana Kleksa; 23.07-27.07 – Indianie; 30.07-3.08 – Harry Potter; 06.08-10.08 – Akademia Pana Kleksa; 13.08-17.08 – Indianie, 20.08-24.08 – Harry Potter
NASZE PÓŁKOLONIE ZGŁOSZONE SĄ W KURATORIUM OŚWIATY!!

Temat Indianie:

✔nadanie indiańskiego imienia
✔tworzenie pióropusza
✔konstruujemy własny łuk
✔Tipi na dworze
✔tańce indiańskie
✔gwizdanie na rękach i żołędziach
✔warszaty bębniarskie
✔indiańskie stroje
✔świat Pocahontas i wiele innych!

Temat Harry Potter:

✔tiara przydziału
✔zbieranie zaklęć
✔turniej trójmagiczny
✔mugolski mecz quidditcha
✔tworzenie własnej różdżki
✔magiczne przedmioty – masa solna
✔zabawa w przejazd z peronu 9 i 3/4 do Hogwartu
✔elixiry – tworzymy lukier na lizaki
✔zapisy do dziennika Toma Riddle’a
✔magiczne stworzenia, zagadki, quiz i wiele innych!

Temat Akademia Pana Kleksa:

✔kultowe piosenki,
✔bal akademii,
✔poszukiwanie skarbów,
✔szpital przedmiotów,
✔glutkowa sensoplastyka,
✔przędzenie liter,
✔kleksografia,
✔gry fabularne i wiele innych!

W programie m.in:
Zajęcia Umuzykalniające – Fortepianki
Muzyczne Zabawy Ruchowe
Spotkania z instrumentami (Pianino/Flet/Gitara/Skrzypce/Akordeon)
Sensoryczne Zajęcia Plastyczne
Warsztaty Wokalne
Tajemnicze Eksperymenty
Malowanie Twarzy
Dyskoteka
Zabawy Integracyjne
Poranna Gimnastyka
Animacje Z Chustą Klanza
Gry Planszowe I Zabawy Podwórkowe
Relaksacja Muzyczna
Zwierzęta z balonów
Wielkie bańki

KAŻDY TURNUS NIECO INNY, WSZYSTKIE FANTASTYCZNE!!!

CENA 399ZŁ/TURNUS

Zapisy:
tel. 880 934 135, e-mail: kontakt@kompozytornia.pl
Szkoła Muzyki Kompozytornia ul. Słoneczna 56B (Grunwald)

Wiek uczestników 5-10 lat
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!

 

GDZIE: Szkoła Muzyki Kompozytornia ul. Słoneczna 56B (Grunwald)
KIEDY: Turnusy: 25.06-29.06 – Akademia Pana Kleksa; 02.07-6.07 – Indianie; 09.07-13.07 – Harry Potter; 16.07-20.07 – Akademia Pana Kleksa; 23.07-27.07 – Indianie; 30.07-3.08 – Harry Potter; 06.08-10.08 – Akademia Pana Kleksa; 13.08-17.08 – Indianie, 20.08-24.08 – Harry Potter
OPIEKA W GODZINACH: 7.30-16.30
ZA ILE: ok. 80zł/dzień
DLA KOGO: dla dzieci w wieku 5-10  lat
PROGRAM: zajęcia tematyczne – Akademia Pana Kleksa, Indianie, Harry Potter
WYŻYWIENIE W CENIE: tak- 3 posiłki dziennie
DOSTĘPNE MIEJSCA: brak informacji

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


1 odpowiedź do “PÓŁKOLONIE LETNIE W POZNANIU – 2018”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *