PLAN ZAJĘĆ 04.06 – 10.06.2018

PLAN ZAJĘĆ 04.06 – 10.06.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

„Czytam i Czuję”, czyli Emilia Kiereś czyta „Lekką księżniczkę”

Mamy ogromną przyjemność zaprosić naszych najmłodszych czytelników na wyjątkowe spotkanie do Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu, gdzie tłumaczka Emilia Kiereś będzie czytała piękne szkockie baśnie George`a MacDonalda z wydanej przez nas książki „Lekka księżniczka i inne baśnie” (y)

? N I E S P O D Z I A N K A ?
Skoro będą baśnie i lekka księżniczka, zachęcamy wszystkie dzieci do przebrania się baśniowo: za księżniczki, za królewiczów, za smoki – za ulubionych baśniowych bohaterów.
Będą upominki 😀

Georg MacDonald zainspirował m.in. J.R.R. Tolkiena, C.S. Lewis był zagorzałym wielbicielem jego twórczości, Lewis Carroll prosił go o zaopiniowanie roboczej wersji „Alicji w krainie czarów”, a Mark Twain planował napisać z nim wspólną książkę.
Polscy czytelnicy dopiero poznają twórczość MacDonalda – szkockiego pisarza epoki wiktoriańskiej.
Nasza „Lekka księżniczka i inne baśnie” jest pierwszym polskojęzycznym wydaniem – w formie pięknie ilustrowanej książki dzięki Izabelli Czarneckiej, w pięknej oprawie językowej dzięki Emilii Kiereś, która jest córką pisarki Małgorzaty Musierowicz i siostrzenicą poety, tłumacza Stanisława Barańczaka.

Spotkanie dedykowane dzieciom w wieku przedszkolnym, koniecznie z opiekunem.
WSTĘP WOLNY
Serdecznie zapraszamy

 

Warsztaty plastyczno-literackie dla dzieci Pan Kuleczka

Kto nie poznał do tej pory Pana Kuleczki, będzie miał doskonałą okazje by to zrobić !
Pan Kuleczka, mieszka w bloku przy ul. Czereśniowej wraz z kaczką Katastrofą, psem o wdzięcznym imieniu Pypeć i z małą muszką Bzyk – Bzyk. Jeżeli chcecie posłuchać historii o Panu Kuleczce serdecznie zapraszamy do Księgarni Odnowa.
Będzie czytanie, rozmawianie i malowanie portretu Pan Kuleczki… Będą niespodzianki 🙂

Prowadzenie: Rafal Rosecki – księgarz i dobry znajomy Pana Kuleczki

Dzieci w wieku 4-6 lat

#CWP2018 #poznanwspiera

 

Warsztaty dla Maluszków z bardzo głodną gąsienicą

4 czerwca godz 11.30 Warsztaty dla Maluszków z bardzo głodną gąsienicą

Rano, gdy wzeszło ciepłe słońce, z jajeczka wykluła się – trrrach! – maleńka, bardzo głodna gąsienica. Natychmiast zaczęła szukać czegoś do zjedzenia. Na początek – jabłko. Pyszne. Ale czy jedno jabłko to nie za mało? Ile to jest – jeden? A gdyby tak zjeść coś jeszcze?

Spotkanie poprowadzi Małgorzata Swędrowska. Warsztaty dla Maluszków już od 6 miesiąca do 2 lat.

os. Przyjaźni 125 C
Bilety 25 zł w przedpłacie lub 30 zł w dniu warsztatów.
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na regulare zajęcia z ceramiki.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie.
Do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz fachowa pomoc instruktorki.
Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona.


Dzień Dziecka z Mozaiką

Mamma Mia! Smaczne nuty prosto z Włoch! Czy znacie przepis na włoską muzyczną pizzę? Nie? Mamma Mia! Jest wyśmienity! Podstawa to dobrze wypieczone ciasto – najlepiej z przepysznej włoskiej taranteli! Następnie sos – niekoniecznie pomidorowy, tym razem proponujemy operowy – wszak to tu narodziła się opera! I jeszcze dodatki, koniecznie dodatki! Porywające instrumenty, charyzmatyczny śpiew i spora szczypta włoskich muzycznych smaków. Gotowe! Buon appetito!

Data:
4 czerwca
Czas:
17:00 – 18:00

Miejsce
Dom Kultury „Na Skarpie”
os. Piastowskie 104

 

 

 

WTOREK

 

 

Dzień Dziecka w DK Dworek

WDK Dworek zaprasza wszystkie DZIECI na niezapomniane popołudnie. Na Naszych wyjątkowych gości czekać będą: dmuchańce, warsztaty kreatywne, pokaz Zumby i liczne niespodzianki.

 

Zamieszanie – kulinaria dziecięce 4-8 lat

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

KIEDY: każdy WTOREK,w godzinach: 16.30 – 18.00

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

MINI FESTIWAL RYSUNKU DZIECIĘCEGO

Zapraszamy zorganizowane grupy dzieci szkolnych wraz z opiekunami na kilka dni intensywnego rysowania w Galerii Miejskiej Arsenał!  W dniach 5-9 czerwca w godz. 9:00- 14:00 odbywać się będą tu różnorodne warsztaty rysunkowe prowadzone przez nietuzinkowych instruktorów
i instruktorki. Do rysunku postaramy się podejść jak najbardziej kreatywnie, na różne sposoby przygotowując podłoże, przyglądając się różnym technikom oraz wychodząc ze swoimi rysunkami w przestrzeń instytucji. Wykonane  w trakcie warsztatów prace dzieci złożą się na tymczasową, współtworzoną wspólnie z nimi wystawę – instalację.

Informacje/zapisy – tel.: 61 852 9501, e-mail: joanna.tekla@arsenal.art.pl


Program:

5.06. (wtorek) Duży format rysunkowy prowadzenie: Tomek Mazur

9:00-10:15 – I grupa

10:30-11:45 – II grupa

Czy mieliście już okazję rysować na dużych formatach? Jeśli nie, to na naszych warsztatach każdy będzie mógł narysować kawałek wielkiego, wspólnego dzieła.  Końcowego efektu nie da się zaplanować, jednak zapewniamy, że rezultat wspólnej pracy zaskoczy wszystkich  kiedy pojedyncze rysunki stworzą całość. W pracy będziemy inspirować się pracami Henri Matisse’a, a dokładniej jego wycinankami. Za pomocą szablonów zrobionych na podstawie obrazów tego artysty powstanie nasz kolorowy rysunek w przestrzeni galeryjnej.

12:00 – 13:30 Wytarte dzieło – negatyw i pozytyw prowadzenie: Filip Brzyski

Negatyw to coś złego? A pozytyw to dobrego? Może nie zawsze. Kreska za kreską, plama za plamą i praca skończona. A co gdyby nieco odwrócić proces powstawania dzieła. Zamalujemy całą płaszczyzną, a potem wytrzemy niezbędne fragmenty, które nakreślą nam coś… pozytywnego. Poczujemy się przy tym może jak w negatywie.

6.06. (środa) Rysunek w przestrzeni prowadzenie: Tomek Mazur

9:00-10:15 – I grupa

10:30-11:45 – II grupa

Jeżeli chcecie się przekonać, że czasem warto wyjść z pomysłami poza płaską powierzchnię kartki, musicie przyjść na nasze warsztaty. Pokażemy, że można rysować w przestrzeni. Z białych kartonów ułożymy trójwymiarowe puzzle a potem po nich porysujemy. Jako inspiracje posłużą nam, proste, linearne, rysunki Picassa. Na koniec wspólnie porozmawiamy o powstałej pracy. Zobaczymy jak zmienia się treść rysunku kiedy będziemy zmieniać położenie zarysowanych  kartonów wglądem siebie.

12:00 – 13:30 Ucho nie na miejscu prowadzenie: Filip Brzyski

Zastanawiałeś się kiedyś, czy uszy mogłyby być umiejscowione w innym miejscu na naszym ciele? I jakby to wyglądało? Nasze twarze są wbrew pozorom bardzo uporządkowane. Określone zasady poznamy podczas warsztatu, następnie trochę w nich potem namieszamy. Przyjrzymy się przy tej okazji twórczości Pabla Picassa i wykonamy puzzle inspirowane nurtem Kubistycznym w sztuce.

7.06. (czwartek) Kinetyczny portret Świerszczydła prowadzenie: Ewa Bone, Ewa Kozubal

9:00-10:15 – I grupa

10:30-11:45 – II grupa

Będziemy linią i plamą portretowali tytułowe Świerszczydło. Warsztat nawiązywać będzie do sztuki kinetycznej oraz prac Miro. Linia będzie budowała formę. Konstrukcja ruchoma, podwieszana. Na szkielet będą doklejane płaskie wycięte kolorowe elementy, wibrujące pod wpływem dotyku. Linia, kolor oraz kształt plamy stworzą żyjącego stwora.  Instalacja przestrzenna składać się będzie z drutów, patyczków, papieru kolorowego, nitek, piłeczek. Będziemy wycinali z kolorowych papierów poszczególne części ciała stwora i przyklejali do przygotowanego wcześnie drucianego szkieletu.

12:00-13:30 Nie-codzienne wędrówki linii prowadzenie: Natalia Czarcińska

Gdzie w przyrodzie kryją się linie? Czy jest ich wiele? Dokąd te linie mogą nas zaprowadzić? Czy ślad samolotu na niebie, długie wstążki makaronu, ślady na piasku, linie wysokiego napięcia mogą zostać nazwane rysunkiem? Czy linię, jak mawiał Paul Klee, można zabrać na spacer? Na te i inne, długie i krótkie, proste i zygzakowate, gładkie i poszarpane, pytania odpowiemy podczas czerwcowego warsztatu. A później wszystko narysujemy przy użyciu nie-codziennych narzędzi.

8.06. (piątek) Kubistyczny portret Świerszczydła prowadzenie: Ewa Bone, Ewa Kozubal

9:00-10:15 – I grupa

10:30-11:45 – II grupa

Przy portretowaniu tytułowego Świerszczydła zadziałamy bryłą, kolorem, strukturą i linią. Do stworzonego wcześniej, przestrzennego, kolorowego modelu z kartonu dzieci będą przyklejały oczy, uszy, ogony, itp. Warsztat oparty będzie na bryle i będzie próbą stworzenia formy przestrzennej. Poprzez dekonstrukcję poszczególnych elementów stworzymy nową formę, nawiązującą do kubizmu. Na przygotowany przez nas obiekt dzieci będą doklejały przestrzenne, kolorowe elementy ciała stwora, budując abstrakcyjny rysunek 3D.

12:00-13:30 Małe maszyny rysunkowe prowadzenie: Natalia Czarcińska

Kto powiedział, że rysować można tylko kredką lub ołówkiem? Przy użyciu prostych materiałów, takich jak gumki recepturki, taśmy klejące, sznurki, patyki itp. skonstruujemy nieskomplikowane narzędzia-maszyny rysunkowe, które pozwolą nam wykonać może nieco przypadkowe, ale na pewno wyjątkowe rysunki.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Rodzinne czytanie książek w Sweet Surrender

6 czerwca o godzinie 17.00 w kawiarni Sweet Surrender odbędzie się rodzinne czytanie książek. Wszystkich chętnych rodziców i ich pociechy zapraszamy w klimatyczne progi kawiarni, gdzie przy rodzinnym czytaniu będzie można wypić kawę i przekąsić coś smacznego. Wydarzenie jest skierowane szczególnie do dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

Bilety: 10 zł od rodziny, płatne na miejscu

 

Dzieciobranie rozwojowe

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku do 3 lat na cykl spotkań “Dzieciobranie” stanowiące kontynuację warsztatów realizowanych w ubiegłych latach. Nazwa nawiązuje do oddolnych spotkań organizowanych przez mamy małych dzieci na Wildzie, których pomysłodawcą była Maria Hirowska.

Na kolejnym spotkaniu zajmiemy się zabawą, niedyrektywniością, budowaniem więzi i…rodzicielskimi działaniami wspierającymi rozwój dzieci.
Jak wspierać rozwój małego dziecka? Jak budować więź? Na co zwrócić uwagę? Jak bawić się aby zarówno dziecko jak i rodzic miał z tego przyjemność?
Na te i wiele innych pytań postaramy odpowiedzieć się w trakcie kolejnego spotkania.

————————————————————————–O gościu

Katarzyna Wiśniewska – terapeutka relacji dzieci z całościowymi zaburzeniami rozwoju. Z dziećmi pracuje od 18 lat jako nauczyciel, instruktor i animator.
W ramach Kreatywnie responsywnie poprzez wspólną zabawę wspiera rozwój dzieci, szkoli rodziców i nauczycieli. Choć na co dzień pracuje z rodzinami dzieci z ASD, metody przez nią stosowane oparte na niedyrektywnym podejściu świetnie sprawdzają się również przy twórczych działaniach z dziećmi neurotropowymi. Współzałożycielka Fundacja Na Niebiesko.

————————————————-Zapisy i informacje praktyczne
Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach prosimy przesłać na kolektywkapielisko@gmail.com

Prosimy o zabranie ze sobą przekąsek i napojów dla dzieci oraz dla siebie,które ustawimy na wspólnym stole oraz kocyków do przewijania, ewentualnie preparaty na komary.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapraszamy!
Dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Poznania w ramach projektu Fundacji otwarta Strefa Kultury „Pireus – Inkubacja i Aktywizacja”.
#poznanwspiera

 

Pośpiewaj mi Mamo – Naramowice

Kochani – wracamy do Was!
Dzięki kolejnemu dofinansowaniu Miasto Poznań możemy znów wspólnie pośpiewać naszym dzieciom – tym malutkim i tym jeszcze w brzuszkach.
Zapraszamy wszystkie Mamy, Tatusiów, Babcie, Dziadków, Nianie i wszystkich którzy opiekują się małymi dziećmi, na nasze warsztaty kołysankowe do zaprzyjaźnionego z nami Edu-Arto – CENTRUM EDUKACJI dla małych i dużych.
Jeśli będzie piękne słońce posiedzimy na wiosennej trawce, jeśli popada – mamy piękną salę z zabawkami i poczęstunkiem.
Nic tak dobrze nie działa na małe dzieci jak śpiewanie piosenek, dlatego, jeśli nie pamiętacie, albo chcecie poznać kilka nowych – przyjdźcie. Dzieci też nie będą się nudziły tylko posłuchają:) Macie to zagwarantowane!
Dostaniecie wszystkie potrzebne materiały. Opowiemy też dlaczego śpiewanie dzieciom jest takie ważne i czym w przyszłości skutkuje.

Warsztaty są BEZPŁATNE,
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo pod adresem pospiewaj@cantamen.pl, lub telefonicznie 510145204.

Głównym organizatorem akcji jest Narodowe Forum Muzyki, a jej pomysłodawcą jego Dyrektor, Pan Andrzej Kosendiak.
W Poznaniu projekt realizuje Stowarzyszenie Promocji Kultury Cantamen.

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Dziewczynka z zapasową głową – spektakl dla dzieci

Z okazji dnia dziecka zapraszamy dzieci w wieku do lat 100 na premierę spektaklu na podstawie bajki Miloša Macourka „Dziewczynka z zapasową głową”.
Kto tęskni za baśniowym światem Arabeli, ten się nie zawiedzie.
Spektakl jest częścią promocji polskiego przekładu bajek Macourka, organizowanej przez Instytut Filologii Słowiańskiej UAM.
Wstęp wolny!

w celu określenia ilości miejsc obowiązuje rezerwacja:
asz.teatr@gmail.com / 514763916 / 502255869

 

Bajanie na Szelągu. Ogród Opowieści

Opowieści i warsztaty dla dzieci i rodziców.
Opowieści o przyrodzie, roślinach i zwierzętach, ciekawostki ze świata dawnych wierzeń i tradycji ludowych. To również przydatna wiedza dotycząca wykorzystania roślin, ziół, kwiatów i owoców.

W każdą środę w Parku Szelągowskim o g. 18:00

O CZYM SZUMIĄ DRZEWA – 06.06.2018

Opowieści, bajki i ciekawostki o drzewach. W co wierzyli nasi przodkowie? Jaką wiedzę magiczną i praktyczną przekazywali z pokolenia na pokolenie? A może chcecie wiedzieć kim była Wierzba i ile miała dzieci?

OPOWIEŚCI Z ŁĄK I Z PÓL – 13.06.2018
CO W TRAWIE PISZCZY, BZYCZY I ZGRZYTA – 20.06.2018
O CZYM SZEMRZĄ STRUMIENIE – 27.06.2018

#Poznanwspiera
Projekt: Mobilny Dom Kultury na Szelągu
Realizacja: Stowarzyszenie Mobilny Dom Kultury Wilczak
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań.

 

Zwierzęta 1000 lat temu – żywe muzeum – Gniezno

Zapraszamy grupy szkolne i zorganizowane na drugą edycję żywych lekcji historii na wyspie na jeziorze Jelonek. „Zwierzęta 1000 lat temu. Żywe Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie” – to trzydniowe spotkanie podczas którego opowiemy o zwierzętach i o tym, jaką rolą pełniły we wczesnym średniowieczu.

Dzięki spotkaniu z odtwórcami historycznymi poznacie:

– znaczenie zwierząt hodowanych i leśnych (rasy zwierząt, zasady hodowli i polowań)

– sposoby połowu ryb i ich obróbki (gatunki ryb, techniki połowu i związane z nimi narzędzia)

– metody pozyskiwania miodu, wosku, skór i futer (narzędzia bartnicze, zastosowanie skór zwierzęcych)

– zwyczaje ptaków drapieżnych (m.in. sokoła wędrownego i raroga)

Zaprezentujemy Wam również rasy pierwotnych zwierząt hodowlanych we wczesnym średniowieczu.

Wstęp bezpłatny – obowiązują ZAPISY!
Szczegóły: http://muzeumgniezno.pl/pl/zapowiedzi/891

 

 

 

CZWARTEK

 

Leśne warsztaty – bądź blisko natury

7.06 o 16.30 Leśne warsztaty

Czy spaliście kiedyś pod gołym niebem? Zbieraliście leśne owoce? Budowaliście szałas?
Jeśli nie – przyjdźcie i zobaczcie, jak to się robi.

Co w trawie piszczy i drepcze po mchu?
Chcesz się przekonać? Zawitaj tu!

Szałas, ognisko i jagód garść
Wystarczy by szczęśliwym się stać.

Spróbujmy przez godzinę zanurzyć się w naturze.Odciąć szum telefonu i telewizora, by dopuścić do siebie zapach i fakturę drewna, barwy leśnych owoców. Poczujmy zew harcerskiej przygody i przekonajmy się, jak zręczne są nasze palce.

os. Przyjaźni 125C
Wstęp 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

 

PIĄTEK

 

 

Rewia Smaków w Poznaniu

Jezioro Maltańskie

POZNAŃ ??
Mamy dla Was prawdziwą gratkę
Zbierz rodzinę, przyjaciół, znajomych i daj się ponieść kulinarnym
(i nie tylko!) emocjom !
Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco


Dom Bajek czyta Maludom – czytando nr 4

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Czytando nr 4 to zaproszenie do magicznego świata splotów, supełków, włóczek, szydełek i drutów. Dzień później bowiem obchodzimy Światowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych, celebrowany aktywnie także przez Dom Bajek 🙂 🙂 🙂

Babcia robi na drutach, Uri Orlev
Wydawnictwo Wytwórnia

KIEDY? Piątek, 8 czerwca, 16:30 – 17:45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Poznań ul. Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Projekt „Dom Bajek Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
Liczba miejsc ograniczona.

Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Staropolanie-Wielkopolska”

Koncert Zespołu Tańca Ludowego „Staropolanie – Wielkopolska” pod tytułem „Wiosenne inspiracje” jest jednym z wielu wydarzeń zorganizowanych w ramach Jubileuszowego Tygodnia Kulturalnego z okazji 60-lecia Spółdzielni Mieszkaniowej „Osiedle Młodych” w Poznaniu.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru w Domu Kultury „Jubilat” od pon-pt w godz. 16.00-20.00.

Serdecznie zapraszamy.

Data:
8 czerwca
Czas:
20:00 – 21:00

 

„Z ręki do ręki”

8.06 piątek godz. 17.30 – wiosenna wymiana książek w MDK2. Akcja dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

 

 

SOBOTA

 

Czytaty2 Hobbici w starej szafie

O tym, czy współcześnie pisze się baśnie, a także co z baśniowym światem łączy twórczość Tolkiena i Lewisa opowie bajarz, poszukiwacz opowieści Łukasz Bernady. Dodatkową atrakcją spotkania będzie bajeczny pokaz malowania na wodzie, przeprowadzony przez Katarzynę Hertmanowską.
Wstęp wolny.

 

Nowe Przygody w Czarodziejskim Lesie Tańca – warsztat

Zapraszamy dzieci w wieku od 4- 6 lat oraz ich opiekunów, do kolejnej wspólnej podróży w świat tańca! Przed nami kolejny sobotni warsztat.
Czekają na nas nowe przygody w Czarodziejskim Lesie Tańca, w którym każda roślina i każde zwierzę tylko czekają, by zainspirować nas do zabawy.
Poprzez spontaniczny ruch oraz techniki tańca i teatru, rozwiniemy zdolność ruchowej ekspresji, plastykę ciała, poczucie rytmu, zaktywizujemy nasze zmysły, a bogactwo dźwięków, kształtów i kolorów zainspiruje nas do tańca solo, w parach i w grupie.
Poznamy nowe, ciekawe technicznie i zmysłowo, zakątki Czarodziejskiego Lasu Tańca.
UWAGA: warsztat skonstruowany jest tak, by dobrze bawili się na nim i Duzi i Mali.

PROWADZENIE – Kasia Kamecka, pochodząca z Wrocławia kulturoznawczyni, aktywna performerka i animatorka społeczna (SKiBA), tancerka (m. in. Academy of New Dance and Contact Improvisation Milana i Zuny Kozanków), doświadczona w pracy warsztatowej i współpracy artystycznej z każdą grupa wiekową, z amatorami i profesjonalistami, z różnymi grupami społecznymi.

DLA KOGO: dzieci w wieku 4 – 6 lat ORAZ dorośli (para Duży-Mały)
KIEDY: sobota 09.06.br godz. 11:30 – 13:30;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1, Poznań
na konto podane na stronie www.warsztatyagaty.pl
ZA ILE: 40 zł para Mały i Duży.
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

Ilość miejsc ograniczona!

 

Impreza plenerowa pn. „Bezpieczne Wakacje”

 

Sprzątamy opuszczony plac przy ul. Mickiewicza

Jeże! Ostatnio przez naszą grupę przetoczyły się dyskusje odnośnie braku placów zabaw w dzielnicy. Dlatego pojawił się pomysł, aby posprzątać opuszczony plac za przedszkolem „Lipowa Alejka” przy ul. Mickiewicza 32.
Na miejscu są huśtawki, dwie piaskownice, dwie zjeżdżalnie, drabinki, ławeczki, drewniana ciuchcia i drewniany daszek z ławkami i stołem (stół niestety ma problem z nogami). Słowem: miejsce z potencjałem!
Plac znajduje się na terenie połączonym z parkingiem, wystawionym na sprzedaż, więc nie wiadomo jak długo posłuży. Ale do tego czasu możemy go trochę ogarnąć i z niego wspólnie korzystać ?

Zapraszamy więc na wspólne sprzątanie i jeżową integrację 🙂

Bardzo prosimy o przyniesienie ze sobą narzędzi, będzie nam łatwiej pracować. Oto lista potrzebnych rzeczy:
– Łopata, szpadel, do przekopania piaskownic i usunięcia kup

– Grabie, żeby teren tak z grubsza przegrabić, usunąć drobniejsze śmieci i zeszłoroczne liście

– Worki na śmieci i rękawice do zebrania śmieci (trochę ich jest, najwięcej za ogrodzeniem, ale przez to jest niezbyt przyjemny widok za piaskownicą) i wypielenia części chwastów

– Obcęgi do wyciągnięcia wystających gwoździ

– Młotek, gwoździe do drewna, deska / kątownik, do naprawienia naderwanej deski przy konstrukcji jednej ze zjeżdżalni

– Europalety – do zrobienia kilku siedzisk więcej

– Kolorowe wstążki, balony – do udekorowania elementów placu

W wydarzeniu będziemy na bieżąco pisać o rzeczach do naprawienia ?

Przy okazji jest szansa, żeby się wspólnie spotkać i poznać. Dlatego fajnie by było gdybyście przynieśli jakieś ciasta własnego wypieku lub lemoniadę czy termos z kawą 🙂 A jakby ktoś chciał przynieść jednorazowe talerzyki, kubki i widelce to już w ogóle super! ☕?

Zgłaszajcie kto co przyniesie, będzie nam łatwiej poszukiwać dalej. Każda para rąk do pomocy się liczy! ?

*gdyby zapowiadały się ulewne deszcze czy burze, poinformujemy w wydarzeniu czy działamy, czy przeniesiemy akcję na inny termin

 

Nogami po Czarnym Lądzie

Kolejny raz Fundacja Redemptoris Missio organizuje bieg „Nogami po Czarnym Lądzie”. W tym roku zebrane środki w całości zostaną przeznaczone na rehabilitację podopiecznych siostry Elizy Michalak z okolic Ngaundaye w Republice Środkowej Afryki.

Dzięki zeszłorocznej edycji udało się nam zakupić obuwie ortopedyczne dla dzieci z Ngaundaye.
Mamy nadzieję, że i w tym roku zbierzemy kwotę potrzebną na sfinansowanie niezbędnej rehabilitacji.

W tym roku przewidujemy biegi:
-na dystansie 5 km
-na dystansie 10 km
-biegi dziecięce
Zawody Nordic Walking na dystansie 5 km

NOWOŚĆ
Zapraszamy także na biegi drużynowe

STRONA INTERNETOWA BIEGU:
biegdlaafryki.wixsite.com/redemptorismissio

W TYM ROKU ZAPEWNIAMY PROFESJONALNY POMIAR CZASU!!!

DLA NAJLEPSZYCH 3 MIEJSC STATUETKI!!!

PAMIĄTKOWE MEDALE DLA WSZYSTKICH UCZESTNIKÓW!!!

ATRAKCYJNE PAKIETY STARTOWE

Po zakończeniu biegu wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody.

 

Noc Bibliotek

NOC BIBLIOTEK to akcja pokazująca jak biblioteki zmieniają się i co oferują swoim czytelnikom. Biblioteka Raczyńskich zaprasza na różnorodny wieczór z bibliotecznymi smaczkami.Warsztaty dla dzieci, opowieści kuchenne i spektakl na podstawie dokumentów bibliotecznych. Obiecujemy niespodzianki, bo to jedyna taka noc w roku!

17.30 i 18.30. Biblioteka dla dzieci
Teatr jak z bajki
Warsztaty teatralne z wykorzystaniem różnych technik i tradycji teatralnych np. teatrzyku paluszkowego, obrazkowego i teatru cieni. Spotkania dla dwóch grup wiekowych młodszej (przedszkolaki ) i starszej(uczniowie klas 1-6). Zapisy w filii: F11dz@bracz.edu.pl.

18.00. Galeria Atanazego
XIX wiek od kuchni.
Spotkanie wokół wystawy i dawnego stołu pokaże, jak radziły sobie gospodynie domowe przed erą blogów i programów kulinarnych. Co jedli, jak jedli i czym jedli poznaniacy ponad sto lat temu? Odpowiedzi na wystawie i spotkaniu.

19.00. Czytelnia ogólna
(Od)Głosy biblioteki
Spektakl będący połączeniem kabaretu i dokumentu powstał na podstawie pism czytelników i notatek służbowych. Jak powinna być ideologicznie przygotowana bibliotekarka, czym argumentować brak terminowości oddania książki? Czy większość polskich przebojów to piosenki o bibliotekach? Odpowiedzi udzielą aktorzy Teatr asz.teatr na scenie w czytelni.

Tego dnia wypożyczalnia czynna będzie do 21.00
Wstęp wolny

Zapraszamy też do naszych filii, w których nocne atrakcje odbędą się 8 czerwca:

Filia12/46
ul. Arciszewskiego 27
Teatralna noc
8 czerwca 2018 r., godz. 18.30
Obowiązują zapisy
Na uczestników nocnego spotkania czekają gry, quizy, wspólne wykonanie pacynek i spektakl teatralny „Bajka o szczęściu” w wykonaniu teatru TeatRyle.

Filia 53
ul. Robocza 4
Zielona noc w bibliotece
8 czerwca 2018 r.,godz. 19.00
Obowiązują zapisy
Jak przygotować własny zielnik, jak założyć własny mini ogródek, jak rozpoznawać roślin? Tego wszystkiego dowiedzą się ci, którzy postanowią odwiedzić bibliotekę przy ul. Roboczej.

Filia 59
ul. Osinowa 14/16
Pod piracką banderą – noc w bibliotece
8 czerwca 2018 r., godz. 19:00-20:30
Obowiązują zapisy
Uczestnicy spotkania przygotują typowe pirackie kapelusze, poszukają skarbu dzięki wskazówkom z mapy oraz zagrają w okręty. O przestrzeganie pirackiego kodeksu zadba kapitan.

 

Noc Bibliotek w Bibliotece Domu Bajek

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek na spotkanie z książkami niebanalnymi! Zobaczcie sami co kryją progi naszej, jedynej w Polsce, społecznej wypożyczalni książek dla dzieci. Już 9 czerwca w sobotę o godzinie 17:00 zapraszamy na dodatkowy dyżur w Bibliotece Domu Bajek. Kto nie zna naszej Biblioteki – wypożyczalni społecznej oferującej wyjątkowe książki dla dzieci i młodzieży – powinien to nadrobić!?
Biblioteki Domu Bajek została uhonorowana tytułem INICJATOR 2016 w dziedzinie kultury. Mieści się niemal w geometrycznym centrum miasta Poznania i jest jedyną tego typu biblioteką w Polsce.
Warto zaznaczyć, że Biblioteka Domu Bajek została wyszczególniona jako jedno z miejsc wartych zobaczenia podczas wizyty w Poznaniu na tzw. NIEMAPIE (www.niemapa.pl), czyli wyjątkowym przewodniku po kilku największych polskich miastach, powstałym z myślą o rodzinach z dziećmi. NIEMAPA Poznań ukazała się w październiku 2016 roku, a obecność Biblioteki w tym wydawnictwie to niezwykłe wyróżnienie, prestiż i dobra wróżba dla tego miejsca.

KIEDY? Sobota, 9 czerwca, 17:00 – 18:30
GDZIE? Poznań, Święty Marcin 37 w podwórku!
ZA ILE? Za uśmiech na twarzy 🙂

ZAPISY: Ilość miejsc ograniczona 🙂
Zapisy mailowo na dom.bajek.poznan@gmail.com

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

La La Lalki Maliny Prześlugi – p r e m i e r a

Teatr Animacji
Św. Marcin 80/82, 61-809 Poznań
sobota, godz. 17.00
niedziela, godz. 11:00

Jakie tajemnice kryje w sobie magazyn pełen teatralnych lalek? Co się tam dzieje, gdy teatr pustoszeje i lalki zostają same? Od dawna podejrzewaliśmy, że nasze lalki prowadzą pełne przygód, bogate towarzysko życie. Mają swoje marzenia, rozterki, miłostki, problemy i smutki, potrafią być zabawne, straszne, narwane i mądre. Piękne i brzydkie jednocześnie. Targają nimi prawdziwe, wielkie emocje. Niektóre mają kilkadziesiąt lat, inne ledwo odrosły od podłogi. Wiele można o nich mówić, ale po co, skoro same postanowiły o sobie zaśpiewać? Pierwszy raz w historii nasze teatralne lalki śpiewają o swoim fascynującym życiu, tak podobnym i tak odmiennym od naszego. Przyjdźcie do Teatru Animacji i wspólnie z nami poznajcie ich sekrety!
Spektakl rodzinny z muzyką na żywo!

Reżyseria: Artur Romański
Teksty piosenek: Malina Prześluga
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Inżynieria papieru: Marta Madej
Konsultacje choreograficzne: Karina Adamczak-Kasprzak

Obsada:
Magdalena Dehr
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski

Muzyka na żywo:
Tomasz Lewandowski – piano
Paweł Grzesiuk – kontrabas, gitara basowa
Kuba Fiszer – perkusja

 

Rodzinny FESTYN MORASKO

Estrada Poznańska i Rada Osiedla Morasko zapraszają na:

Rodzinny FESTYN MORASKO

9 czerwca 2018,
teren rekreacyjny przy Stawie Retencyjnym (ul. Morasko 57, Poznań)

Program:

15:00 – Orkiestra Dęta Miasta Poznania (Orkiestra MPK) i oficjalne rozpoczęcie Festynu

16:30 – spektakl Teatru Wariate „O Królewsko-Cesarskim Trakcie w jednym akcie”

18:00 – występ kabaretowy z gwarą poznańską „Ostatni szkieł PRL” (Paweł Kuleszewicz)

18:30 – koncert ŻUKI Rock & Roll Band

Ponadto: gry, zabawy, konkursy tematyczne dla dużych i małych

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, wstęp wolny.

· Orkiestra Dęta Miasta Poznania

Orkiestra powstała w 1955 roku, jako zakładowa orkiestra dęta MPK. Aktualnie zespół znajduje się w czołówce polskich orkiestr dętych. Orkiestra z powodzeniem bierze udział w krajowych i zagranicznych konkursach, zdobywając najwyższe laury (m.in.„Złoty Róg” na Turnieju Orkiestr Dętych w Grodzisku Wlkp, „Srebrny Dyplom” Festiwalu Vesprem, Węgry; „Złoty Dyplom” Festiwalu Salsomaggiore, Włochy; „Wind-Stab” w Vocklabruck, Austria, 2 „Złote Medale” w Rastede, Niemcy). Zespół jest też doskonale znany poznańskiej publiczności a za swą działalność otrzymał odznaką honorową „Za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego (2005 r.). Od roku 2006 występy Orkiestry urozmaica grupa choreograficzna, składająca się z uczennic Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Poznaniu.

· Teatr Wariate

Grupa teatralna, w składzie: Sylwia Koronczewska i Marek Cyris, tworzy spektakle, inspirowani dziecięcą wrażliwością. Każdy widz – nawet dorosły – dzięki pektaklom Wariate przenosi się w świat niczym nieograniczonej wyobraźni. Twórcy teatru są absolwentami PWST we Wrocławiu i Akademii Teatralnej w Białymstoku. Są laureatami wielu nagród aktorskich (m.in. nagroda publiczności „Biały bez” Sylwi Koronczewskiej dla najpopularniejszego aktora scen poznańskich).

Spektakl „O Królewsko – Cesarskim Trakcie w jednym akcie” to niezwykle wesoła przygoda z historią.

By przyjrzeć się bliżej dziejom państwa polskiego, aktorzy wędrują Traktem Królewsko-Cesarskim w Poznaniu śladami władców. Udowadniają, że poznawanie odległej przeszłości nie jest wcale nudne, a wręcz przeciwnie – może być niesamowicie interesujące.

· Paweł Kuleszewicz

Czyli ¼ poznańskiego „Kabaretu z Woźnej”. Gwarantujemy doskonałą zabawę w „poznańskim” stylu.

· ŻUKI Rock & Roll Band

Zespół specjalizujący się w coverach muzyki z lat 60. Mają w repertuarze największe przeboje The Beatles, The Rolling Stones, The Kinks, Chucka Berry oraz utwory polskich wykonawców z tego okresu. Podczas występów przywołują atmosferę prywatek z tamtych lat, udowadniają, że rock’n’roll jest wiecznie żywy i niezmiennie porywający do tańca.

· Konkursy dla dzieci, konkursy dla rodzin, konkursy dla seniorów

 

Rodzinne czytanie z asz.teatrem

 

 

Słowem i gliną – lepienie dla dzieci z rodzicami!

NOWY CYKL ZAJĘĆ!
LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 35 zł rodzic plus dziecko, kolejne dziecko 20 zł, rodzic 30zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa na konto; 42114020040000380260706115 oraz przesłąnie potwierdzenia na adres; glinianakula@gmail.com.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 2 do 7. Ich celem będzie zainteresowanie maluchów wybraną lekturą oraz zainspirowanie dzieci czytaną treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z lekturą bajki poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Wiosenny Cykl Power of Melody

Twoje dziecko ma talent muzyczny! My pokażemy Ci, jak go rozwinąć!

Na zajęciach Power of Melody korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– zajęcia nigdy nie przepadają! – odrabiasz w dogodnym terminie: stacjonarnie lub przez aplikację online;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Cykl zajęć to 10 tygodni rodzinnego muzykowania z jedną opłatą dla całej rodziny, bez względu na liczbę rodzeństwa lub opiekunów. Cena to 390 zł.
Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania rozpoczętego cyklu.

Dla rodzin, które już wcześniej brały udział w min. jednym cyklu POMELO cena wynosi 350 zł.

Program lojalnościowy. Poleć nasze zajęcia znajomym a obydwoje otrzymacie 10% zniżki. Promocje łączą się.

Jednorazowy wstęp na zajęcia pokazowe to 30 zł dla całej rodziny, niezależnie od liczby opiekunów i dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Aby zapisać się na zajęcia pokazowe lub cykl zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie:
http://www.powerofmelody.com/#/zapisz-sie.
Wybierz swoje miasto oraz odpowiedni rodzaj zajęć – POMELO.

To, co wyróżnia POMELO to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały aplikacji online Pomelody, do której uczestnicy dostają dostęp w cenie zajęć i dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

Harmonogram:
Soboty
11.00-12.00 – Plac Zabaw (Cafe Bajarka), pl.Wolności 8

 

KIDS DAY 2018 – POZNAN OPEN

Zapraszamy na KIDS DAY – pierwsze tego typu wydarzenie w historii turnieju Poznań Open (Poznań Open – Official Fanpage)!

Park Tenisowy Olimpia od lat mobilizuje najmłodszych do codziennej dawki ruchu. I tym razem nie będzie inaczej! Zachęcamy wszystkie dzieci w wieku 4 do 10 lat do wzięcia udziału w treningach i atrakcjach na specjalnie przygotowanych strefach:

? Strefa tenisa
– strefa maluszka dla dzieci do 6 lat (niebieska)
– zajęcia tenisowe dla dzieci – 7-8 lat (czerwona)
– zajęcia tenisowe dla dzieci – 9 lat (pomarańczowa)
– zajęcia tenisowe dla dzieci – 10 lat (zielona)

Strefa piłki nożnej z Damianem Nawrocikiem

? Dodatkowe atrakcje
– dmuchańce
– bańki XXL
– malowanie twarzy
– fotobudka

ZAJĘCIA DLA MAM

Organizatorzy nie zapomnieli również o MAMACH!

W czasie trwania KIDS DAY, specjalnie dla nich zajęcia na świeżym powietrzu poprowadzi, Olga Lipczyńska ( Trener Personalny Olga Lipczyńska), a Natalia Kmieciak (Smaki Warte Poznania) opowie o rozsądnym żywieniu. Treningi i wykłady odbędą się na stadionie lekkoatletycznym POSiRu zgodnie z poniższym harmonogramem:

12:00 – 12:45 Trening funkcjonalny
12:45 – 13:00 Rozsądne żywienie dzieci i młodzieży aktywnych fizycznie

13:00 – 13:45 Body & Mind
13:45 – 14:00 Jak wygląda idealny posiłek przed i potreningowy

14:00 – 14:45 Brzuch i pośladki
14:45 – 15:00 Rozsądne żywienie dzieci i młodzieży aktywnych fizycznie

Udział w KIDS DAY, a tym samym wejście na półfinały Poznań Open jest bezpłatny dla dzieci do lat 10 po ukazaniu legitymacji szkolnej.
Zajęcia tenisowe i piłkarskie DLA DZIECI odbywają się bez zapisów.
Na zajęcia fitnessowe i wykłady DLA MAM obowiązują zapisy mailowe u organizatora: k.bulwan@parktenisowy.pl.
Każda uczestniczka otrzyma pakiet startowy oraz opaskę umożliwiającą bezpłatne wejście na półfinały Poznań Open.
Zapewniamy opiekę nad dziećmi (4-10 lat) na terenie KIDS DAY dla mam uczestniczących w wydarzeniu
Park Tenisowy Olimpia
ul. Warmińska 1, 60-622 Poznań, tel. (61) 8455 417, email: biuro@parktenisowy.pl

 

SOBOTNIE BAJDURKI – Daszeńka, czyli żywot szczeniaka

W ramach Jubileuszowego Tygodnia Kulturalnego zapraszamy naszych najmłodszych widzów na wyjątkowy spektakl Teatru Lalki „Tęcza” ze Słupska.
Spektakl „Daszeńka, czyli żywot szczeniaka” oparty jest na doskonałym i zabawnym tekście literackim, a całe zaplecze środków scenicznych, jak lalki muzyka, kostium i scenografia, i w końcu gra aktorów, podkreślają jego niezwykła wartość. Jak prawie każdy spektakl dla dzieci, „Daszeńka” nie tylko bawi, ale także uczy. Dowiemy się czym jest instynkt, co jest potrzebne szczeniakowi (i nie tylko) aby zdrowo rósł oraz przekonamy się jak odpowiedzialnym zajęciem jest opieka nad pieskiem. Jest to spektakl dla widzów w wieku od lat pięciu do stu… zwłaszcza dla tych, którzy kochają psy.

Karel Čapek (1890-1938) to wybitny czeski pisarz okresu międzywojennego. Dramaturg, prozaik, eseista i dziennikarz. Znany na całym świecie jako autor słowa „robot”, które po raz pierwszy pojawiło się w jego dramacie R.U.R. W roku 1933 Karel Čapek „dla dzieci napisał, zilustrował, sfotografował i na własnej skórze doświadczył” opowiadanie Daszeńka, czyli żywot szczeniaka. Jest to pełne ciepłego humoru opowiadanie o perypetiach dorastającego szczeniaka. Czy tylko szczeniaka? No właśnie… przecież ciepło, czułość, miłość macierzyńska potrzebne są wszystkim.

Na podstawie książki Karela Čapka, pod tym samym tytułem.
Spektakl powstał przy współpracy z Kłodzkim Centrum Kultury i Rekreacji.
Adaptacja i reżyseria – Michał Tramer
Scenografia – Michał Tramer
Projekty lalek – Elżbieta Żelezik
Muzyka – Leszek Nowotarski

Obsada;
Izabela Nadobna-Polanek
Anna Rau

Spektakl dla dzieci od 3 r.ż.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (w dniu spektaklu).
Koszt biletów zarezerwowanych wcześniej a odebranych dopiero w dniu spektaklu również wynosi 20 zł.
Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

Data:
9 czerwca
Czas:
16:00 – 17:00
Koszt:
15zł – 20zł

Organizator
Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon:
61 877 78 42

 

ZETPETY – zajęcia plastyczno-techniczne w MDK2

09.06 g. 11:35-13:50, sala nr 114
Zapisy: przemyslaw.szdlwsk@gmail.com
Koordynator: Przemysław Szydłowski

 

Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych

Fundacja Jak Malowana, Kolektyw Pikotki Crew oraz Centrum Inicjatyw Rodzinnych i pozostali partnerzy mają zaszczyt zaprosić Was na międzypokoleniowe wydarzenie dla rodzin, podczas którego zaprezentowane zostaną różne techniki rękodzielnicze nawiązujące do szeroko rozumianego dziergania: szydełkowanie, dzianie, a nawet i przędzenie etc.

KIEDY: 9 czerwca 2018 r. w godzinach 11-14
GDZIE: Centrum Inicjatyw Rodzinnych/Plac Wolności
KTO: Wszyscy sympatycy dziergania w wieku 0+

ATRAKCJE:
11:00 – 12:00 / SWOBODNA INAUGURACJA WYDARZENIA
dalsza zbiórka wełenek do koszyka, każdy może przynieść końcówki, albo wełny w kolorach, które mu nie pasują etc., a równolegle zaczniemy pokaz szydełkowania kwiatków, które będą wystawione jako broszki na aukcji charytatywnej dla Honoraty G., mamy bliźniaków, która boryka się z rakiem i miesięczna terapia to 22 tys.pln. Info o Honoracie: http://www.raknroll.pl/chce-pomoc/pomoz-podopiecznemu/honorata-g/

12:00 -13:30 / CZĘŚĆ WARSZTATOWA
Cottongrass– pokaz przędzenia na kołowrotku
– Warsztaty szydełkowania z Michelle Sobczak
– Warsztaty z robienia pomponów
– Czytando z książką „Babcia robi na drutach” wyd.Format przez ekipeDom Bajek

13:30 – 14:00
Yarnbombing

 

Ogród Otwarty – cykl warsztatów rodzinnych

Rodziców z dziećmi, dziadków z wnukami, sąsiadów i przyjaciół zapraszamy serdecznie do Ogrodu Otwartego przy Przedszkolu nr 42 „Kwiaty Polskie” na spotkania, w trakcie których wspólnie wykonamy elementy ogrodu, tworząc nietuzinkowe miejsce dla każdego.

Celem spotkań jest nie tylko stworzenie miejsca dla wypoczynku i kontaktu z przyrodą ale także zacieśnienie kontaktów pomiędzy rodzicami i mieszkańcami sąsiednich kamienic, zmierzającego do stworzenie grupy inicjującej dalsze działania w ogrodzie.
Masz pomysł na działania? Zabierz dziecko, sąsiada lub przyjaciela i przyjdź do ogrodu.

Na cykl spotkań zaprasza Pani Dyrektor Ilona Żurawska wraz z Nauczycielami przedszkola „Kwiaty Polskie” oraz Biuro Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Urzędu Miasta Poznania.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

——————————————————————-HARMONOGRAM

21.04 15.00 -17.00 BUDZIMY WIOSNĘ
Wspólnie stworzymy domki dla owadów, porozmawiamy o zapylaczach, wysłuchamy baśni bajarza oraz przy kawie i lemoniadzie świętować będziemy otwarcie ogrodu.

14.05 17.00 -19.00 OGRODY DOŚWIADCZANIA PRZYRODY – Z DZIEĆMI W OGRODZIE
Porozmawiamy o znaczeniu kontaktu z przyrodą dla rozwoju dzieci. Spotkanie w ramach Festiwalu Design: Bioróżnorodność.
26.05 11.00 -13.00 WIOSNA W OGRODZIE
Obejrzymy teatrzyk Kamishibai „O groszku”, posmakujemy wiosny oraz wspólnie stworzymy ogród jadalny w poniesionych rabatach, siejąc i sadząc warzywa, zioła i kwiaty.

09.06 11.00 -13.00 PRZYWITANIE LATA
Pod czujnym okiem stolarza stworzymy kuchnię błotną, porozmawiamy o tym jak kiedyś bawiły się dzieci i wysłuchamy nietuzinkowego koncertu.

——————————————————O OGRODZIE OTWARTYM
Ogród otwarty ma stanowić połączenie idei ogrodu społecznego i naturalnego miejsca zabaw, otwartego dla dzieci i dorosłych, umożliwiającego wypoczynek nie tylko dzieciom, również ich opiekunom a także mieszkańcom pobliskich kamienic.
Ogród otwarty to miejsce, w którym dzieci będą mogły doświadczać przyrody a dorośli odpoczywać.
Będzie stanowił też przestrzeń do integracji rodziców dzieci przedszkolnych, stopniowego oswajania dzieci młodszych z przedszkolem oraz rodzinnych spotkań.

Ogród Otwarty udostępniony będzie w sezonie letnim w godzinach od 13.00 do 20.00 w tygodniu a w dni wolne na indywidualną prośbę.
W godzinach przedpołudniowych będą realizowane projekty przyrodnicze i edukacyjne dla dzieci.

#poznańwspiera

 

Poznański Dzień Latawców // Zakład > Cytadela

Zapraszamy wszystkich, małych i dużych, na wspólne świętowanie LATA! Tym razem, wszyscy będziemy mogli poczuć się jak dzieci!

W Zakładzie wierzymy, że wszystko jest w Twoich rękach, ale wiemy też jak ważna jest współpraca. Dlatego chcemy wspólnie z Wami i Waszymi dziećmi stworzyć wuchtę LATAWCÓW #diy, a potem przejdziemy się na Cytadelę i puścimy je na wiatr! ???

Co Wy na to? ?

Przybądźcie całymi rodzinami, spędźcie czas razem 🙂
Dla zgłodniałych będzie PIZZA z zakładowego pieca opalanego drewnem!

➡ KIEDY?
9 czerwca w godz. 15:00 – 18:00

➡ MIEJSCE
15:00 -17:00 // Robimy latawce w Zakład Makerspace, ul. Św. Wawrzyńca 7 (Stara Fabryka Goplany)

17:30 // Puszczamy latawce na CYTADELI (otwarty teren pod Dzwonem Pokoju i Przyjaźni Między Narodami)

———————–
✅ PLAN DNIA
➡ 15:00 >> Wycieczka po przestrzeni ZAKŁADU, dla tych, którzy nas nie znają.

➡ 15:30 – 16:30 >> ROBIMY LATAWCE!
Do dyspozycji oddajemy wam wszelkie niezbędne materiały, papier, folię, nożyczki, listewki farby, pędzle oraz INSTRUKCJĘ jak zrobić latawiec 🙂 Możecie też wykonać latawiec własnej konstrukcji!

+ Dodatkowo KONKURSY #DIY
15:30 >> konkurs stolarski
16:00 >> konkurs elektroniczny

➡ Dla zgłodniałych PIZZA z zakładowego pieca.
➡Zdjęcia rodzinne z latawcami! Piotr zadba, żeby została pamiątka z tej wspólnej zabawy #diy.

A potem —-> pakujemy latawce w zakładowe LDV ? i dowozimy je na CYTADELĘ, żebyście po drodze nie odfrunęli w inną stronę.
Tam dołączycie do nas spacerkiem i wspólnie puścimy je na wiatr!

➡ 17:30 >> Puszczamy LATAWCE na CYTADELI!
Niech cały Poznań zobaczy nasze latawce! I niech wieje wiatr i świeci słońce ??
Na miejscu będzie czekać prawdziwa LOTNIA –> Michał pozwoli Wam założyć uprząż i poczuć siłę latania, bez wznoszenia.
Szkoda, prawda? Ale i tak będzie fajnie zobaczyć LOTNIĘ z bliska, a nie z odległości lotu ptaka 🙂
————————————-

➡ KOSZT
>> dotyczy wyłącznie materiałów na latawce.

Dla dzieci pod okiem rodziców – wstęp wolny!

?Early birds do 7 czerwca: 10 zł
—-> ZAPISY https://latawcezaklad.evenea.pl/

?Standard // 8 – 9 czerwca: 20 zł

?Wstęp za free // dla tych co nie będą robić latawców, ale chcą poznać Zakład, zobaczyć przestrzeń i zapoznać się z naszą ofertą 🙂
// obowiązują zapisy —-> https://latawcezaklad.evenea.pl/

Z A P R A S Z A M Y !

#zakład #diy #kite #wind #latowmiescie #otwartasobota #makerspace #Poznań #cytadela

 

Get Dirty na trawie 🙂

Zapraszamy na nasze warsztaty kreatywno-sensoryczno-eksperymentalne, ale tym razem… na trawie! We wspaniałych okolicznościach przyrody będziemy mogli się pobawić „na brudno” i kolorowo 🙂

Ci, którzy nas już znają wiedzą, że nasze innowacyjne podejście polega na przyzwoleniu na pobrudzenie się, eksperymentowaniu, przełamywaniu barier sensorycznych i szeroko pojętym rozwoju poprzez zabawę. Podczas twórczych zajęć z nami dzieciaki brudzą się częściowo, ponieważ w koszt zajęć wliczone jest wypożyczenie autorskiego i opatentowanego gadżetu na brudzenie się, czyli kombinezonu Get Dirty. Jest to odzież ochronna od stóp do głowy. W kombinezonie szalonej i spontanicznej zabawy nigdy nie ma końca, a wszystkie mamy mogą spać spokojnie, ponieważ ubranka dzieci pozostają czyste.

Zajęcia warsztatowe mają zapewnić dzieciom możliwość doświadczania czegoś nowego, zadziwić, otworzyć je na twórcze i kreatywne podejście, czasem przełamać bariery sensoryczne, ale przede wszystkim mają pozwolić dziecku być dzieckiem 🙂

W połowie piknikowych zabaw przerwa na małą przekąskę (w cenie).

Cena zajęć: 55 zł

 

ZETPETY – koło plastyczno-techniczne w MDK2

Na najbliższych zajęciach będziemy robić z kartonowe boisko do gry w piłkarzyki.
Zajęcia odbędą się w piątek 08.06.18 od 15:35 do 17:55 sala 114 oraz w Sobotę 09.06.18 od 11:35 do 13:55.
Zajęcia są skierowane do dzieci w wieku 7- 10 lat.
UWAGA! Obowiązują stroje robocze.
Więcej informacji i zapisy:
nauczyciel: Przemysław Szydłowski
mail: przemyslaw.szdlwsk@gmail.com
tel. 695 36 29 29

 

Dni Lubonia 2018

Zapraszamy wszystkich na Dni Lubonia, które odbędą się w dniach 9-10 czerwca. Po raz pierwszy ta impreza odbędzie się w Parku Papieskim.

Sobota – 9 czerwca
15:00 -18:00 Prezentacja programów artystycznych lubońskich przedszkoli/ Animacje dla dzieci- koncert w wykonaniu Centrum Uśmiechu „Mundial w Owocowie”
18:00- 19:30 Przegląd Talentów Młodzieżowej Rady Miasta
19:30-20:00 Zespół No Name
20:00- 20:55 Jig Reel Maniacs
21:20 Enej

Niedziela – 10 czerwca
14:00- 15:00 Prezentacja programów artystycznych lubońskich szkół podstawowych
15:00-16:00 Grupy Taneczne
16:00- 17:30 Grupa VOX
17:30- 18:30 Przegląd Twórczości Senioralnej- lubońskie zespoły śpiewacze
18:30- 19:30 Roxana Tutaj& Good Omen
19:30 Sound’n’Grace

Ponadto, na najmłodszych gości czekać będzie „dmuchane miasteczko” oraz liczne animacje. Dla spragnionych kulinarnych wrażeń przygotowaliśmy bogatą strefę gastronomiczną i znane wszystkim z poprzedniego roku food trucki.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Piknik w Browarnej Przystani – Rejs w nieznane!

Ahoj!
Z radością informujemy, że dnia 10 czerwca w Browarnej Przystani organizujemy pierwszy PIKNIK – „REJS W NIEZNANE”! Idealny pomysł na spędzenie niedzielnego dnia z rodziną i znajomymi właśnie u nas
W programie:
– animacje dla dzieci
– gry i zabawy dla całej rodziny z nagrodami
– występ na żywo
– grill, lody, napoje
– leżaki, relaks, dużo uśmiechu
POZNAJMY SIĘ ! ZAPRASZAMY!!!

 

Jadłospis dla rodziny – bilansujemy, planujemy, układamy.

Odwieczne pytanie „co dziś zrobić na obiad?”, gotowanie dwóch dań – żeby dogodzić rodzinnym gustom, a do tego gdzieś tam w tyle głowy ta cała piramida żywieniowa!
Znasz to?
Jeśli tak, zapraszamy Cię na autorskie warsztaty Lidki Migalskiej.

Umiejętność planowania tygodniowego menu dla całej rodziny zapewnia zrównoważoną dietę, reguluje wszystkie posiłki, a także ułatwia oszczędzanie produktów.
Na warsztatach poznacie zarówno proste zasady bilansowania diety, jak i planowania menu oraz układania listy zakupów.
Nabyte umiejętności będzie mogli od razu utrwalić w trakcie ćwiczeń pod okiem dietetyka rodzinnego.

Warsztaty poprowadzi Lidka Migalska – dietetyk i biotechnolog, specjalizuje się w żywieniu rodziny, szczególnie mam i dzieci. Pasjonuje się zdrową i ciekawą kuchnią opartą na lokalnych składnikach. Swoje przepisy, a także przemyślenia przelewa na karty blogu Dobre Posiłki. Prywatnie jest mamą dwóch dziewczynek. Propaguje karmienie piersią, rodzicielstwo bliskości i chustonoszenie.

Koszt warsztatów – 69 zł/ osoba dorosła

Termin: 10.06.2018
godz. 10:00

Zapisy/ informacje: kontakt.przytobie@gmail.com

Do zobaczenia!

 

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi Poznań

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 10 czerwca 2018!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865

Terminy: podane w wydarzeniu, godziny 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.
Wpłaty podlegają przesunięciom na kolejne wydarzenie/udział w zajęciach Szkoły do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom. Można jednak przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂
Zapraszamy! 🙂

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

 

Giełda i Wystawa Zwierząt Egzotycznych

Wystawa Zwierząt Egzotycznych
Giełda Terrarystyczna
Poznań, ul.Widna 3 (przy ul.Winiarskiej, niedaleko przystanku Bonin)
Rozpoczynamy o godzinie 10:00 do 15:00

Na wystawie, giełdzie można zobaczyć różne gatunki zwierząt: pająki, skorpiony, owady, gady i płazy a także zakupić karmę, rośliny, literaturę, akcesoria do hodowli, terraria, sprzęt terrarystyczny.

Spodziewamy się wystawców i hodowców z całej Polski.
Przyjdź, zobacz, poszukaj inspiracji i wybierz coś dla siebie.
Porozmawiaj z hodowcami, wymień doświadczenia, nawiąż kontakty i poznaj nowe gatunki zwierząt.

Informacje dodatkowe:
astrycz@poczta.fm
tel. +48 600 260 008

Bilety:
Normalny -> 10 zł
Ulgowy -> 7 zł
Dzieci do 12 roku życia pod opieką -> Za darmo

 

Ćwiczymy Paluszki – warsztaty dla dzieci od lat 2

Zapraszamy Dzieci od lat 2 wraz z Opiekunem na niepowtarzalne warsztaty ceramiczne. Skupimy się na czuciu. Każdy z małych uczestników otrzyma plaster gliny, który będzie wyjściem do stworzenia własnej pracy.
Tym razem skupimy się na botanicznych inspiracjach.

Będziemy ćwiczyć małe rączki.
Bedziemy kulać wałeczki i kulki.
Drapać szczoteczką. Smarować pędzlem.
A Wy Rodzice odkryjecie, wraz z Waszymi pociechami, do czego można w glinie użyć makaron, ryż, kaszę, kawę i inne ziarenka.

 

Koncert poważny – Muzyka dla Najmniejszych

Przed wakacjami pragniemy Was zaprosić na spotkanie z muzyką poważną. Będzie to koncert na dwa instrumenty – wiolonczela i viola da gamba, a zagrają dla Was nasi „warsztatowi rodzice” 😉

Do tej pory przychodzili ze swoimi dziećmi, żeby pobawić się na zajęciach. Teraz postanowili zabrać nas w muzyczną podróż do dawnych Niemiec, Włoch, a także na tereny Polski. Usłyszymy kompozytorów takich jak J.S.Bach, Tobias Hume, Jan z Lublina, Saggione, J.F. Ruhe.

Będzie dużo niskich dźwięków na dużych instrumentach. Ale nie tylko – będzie też instrument sopranowy. Zatańczymy barokowe i renesansowe tańce, ale nie zabraknie też śpiewnych melodii.

Wykonawcy:
Adela Czaplewska – viola da gamba
Bartosz Kokosza – wiolonczela barokowa

KIEDY: niedziela, 10 czerwca 2018 r. godz. 16:00 – 17:00;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1
ZA ILE: 15 zł osoba (każda), płatne przed koncertem na konto WA.
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
UWAGA: w razie nieobecności zgłoszonej do 9 czerwca do 16:00, można wpłatę wykorzystać na inne wydarzenie WA w sezonie 2017/18, nie zwracamy kwot wpłaconych na koncert.
Koncert „na poduchach”, konieczna zmiana obuwia;
10 miejsc dla odrabiających zajęcia – zarezerwowanie miejsca i nie przybycie (bez zgłoszenia do 10:00 danego dnia), traktujemy jako odrobione zajęcia.

 

Sobotnie Bajdurki – Historie Domowe 2.0

Niestety z przyczyn losowych musimy zmienić termin, godzinę i tytuł spektaklu. Sobotnie Bajdurki w ramach Jubileuszowego Tygodnia Kulturalnego odbędą się wyjątkowo w niedzielę, 10.06.2018 o godz. 12.30, a zagości u nas niesamowicie śmieszny i niepowtarzalny Klaun Rufi Rafi ze spektaklem Historie Domowe 2.0!

„Daszeńkę” zaprosimy do nas w listopadzie!

Rufi Rafi to alter ego Rafała Biesiady. To postać powstała z fuzji marzeń, różnych doświadczeń i zainteresowań dorastającego Rafała. Mówi o sobie: od zawsze byłem zafascynowany cyrkiem: oglądałem wszystkie retransmisje gal w Monte Carlo, przesiadywałem godzinami przy namiocie cyrkowym, gdy cyrk akurat odwiedzał moje rodzinne hutnicze miasto. To właśnie wtedy oglądając występy cyrkowców nauczyłem się żonglować 3 piłkami. Potem przyszła wielka fascynacja teatrem formy, przede wszystkim sceną plastyczną Leszka Mądzika, teatrami ulicznymi. Ocierałem się o teatry amatorskie, zajmowałem się obsługą techniczną imprez. Jestem niedoszłym i niespełnionym kaskaderem (niezliczona liczba skoków z balkonów i drzew) i muzykiem (do dzisiaj bębnię jeżeli zachodzi taka potrzeba), znawcą historii i pedagogiki cyrku. Promuję ideę „Nowego Cyrku”. Z wykształcenia jestem pedagogiem i animatorem kultury, absolwentem UW i UJ. Zawsze byłem i jestem blisko trzeciego sektora i różnych inicjatyw społecznych; współpracuję z organizacjami pozarządowymi. Ponadto: pilotuję wycieczki, pracuję jako trener grup (szkolenia, warsztaty). Jestem zaangażowanym tatą dwóch młodych mężczyzn… I tak cała masa doświadczeń, różne dziwne zbiegi okoliczności, lata treningów, prób i eksperymentów przyczyniły się do powstania postaci Rufi Rafiego….

Spektakl dla dzieci od 3 r.ż.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (w dniu spektaklu).

Koszt biletów zarezerwowanych wcześniej a odebranych dopiero w dniu spektaklu również wynosi 20 zł.

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *