MAJÓWKA – PLAN ZAJĘĆ 27.04 – 06.05.2018

MAJÓWKA – PLAN ZAJĘĆ 27.04 – 06.05.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 


 

 

 

 

PIĄTEK – 27.04

 

 

Ceramika dla dzieci

godz. 15-16.00

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona.

 

Majówka 2018: Festiwal Towarzyski – Wielkie Otwarcie Nocnego Targu

Otwieramy! Niech rozbłyśnie księżyc! Niech zatrzęsą się mury hali na Kolejowej 23 ?

Nadchodzi wielka majówka. Wracają ciepłe dni. Wraca NOCNY TARG TOWARZYSKI. Wracają wakacyjne romanse. Wracają kolorowe koktajle. Zjeżdżają się kolorowe trucki z solidnym zapasem ulicznego jedzenia. Kucharze ostrzą noże, a muzycy szykują repertuar ?

Zapraszamy was na huczne otwarcie. 9 dni zabawy, ucztowania, zawierania nowych znajomości, dzikie tańce, magiczne koncerty, rozmowy do rana i celebrowanie lata.

Drugi rok z rzędu nie ma potrzeby, aby wybierać między dobrą imprezą, a uszczęśliwieniem swojego brzucha.

 

Otwarcie KontenerART 2018

Rozkład jazdy na otwarcie —>
______________________________________________________________

Dzień 1, 27 KWIETNIA
Koncert #Pochwalone
Otwarcie wystawy Strange Things
Dj Kuczer

www.facebook.com/events/1904494826288379/
www.facebook.com/events/2176042699273810/

 

KWIATOWE ABC w MDK3

27.04 piątek godz. 17.30 – wiosenne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-13 lat

 

 

SOBOTA – 28.04

 

 

Wielka Majówka w Bramie Poznania – dzień 1

Czwarte urodziny Bramy Poznania

Brama Poznania obchodzi swoje urodziny! Już od czterech lat działamy i interpretujemy dziedzictwo na Śródce, która stała się naszym domem: ze swoimi mieszkankami i mieszkańcami, zakątkami oraz historią będącą inspiracją i motorem do działania.

 

Z tej okazji zapraszamy na urodzinową Wielką Majówkę, którą w tym roku dedykujemy Śródce i tym, co w przekonaniu jej mieszkańców zawsze było ważnym aspektem tego miejsca i stanowiło o charakterze dzielnicy – rzemiośle!

 

Od kilku lat na świecie i w Polsce zauważamy jego odrodzenie i wartości, które się z nim wiążą. Poszukujemy unikatowych rzeczy, wyprodukowanych lokalnie, z troską o środowisko i społeczność, w której żyjemy. Interesuje nas praca autorów i autorek przedmiotu, w którego posiadanie wejdziemy.

 

Rzemiosło to szacunek do przedmiotów, dbałość o ich wykonanie, a również ich trwałość. Zamiast wielu rzeczy wątpliwej jakości, których nadmiar zalewa nasze domy, wybieramy takie, które posłużą nam latami, a może nawet przyszłym pokoleniom – również w duchu zero waste. Pewnie każdy z Was posiada przedmiot pochodzący od babci, wujka czy może nawet prapradziadka. To także budowanie dziedzictwa! Wytwory rzemieślnicze chętniej poddamy recyklingowi lub upcyclingowi, żeby przydłużyć ich życie. Lepiej naprawiać, niż kupować nowe!

 

Rodzinne oprowadzanie – Sekrety dźwięcznej wyspy

Pewnie wiecie z jakimi odgłosami można zetknąć się na Ostrowie Tumskim, ale czy zastanawialiście się kiedyś jakie dźwięki słyszał panujący dawno temu na wyspie książę Mieszko I? Zapraszamy na tematycznie zwiedzanie ekspozycji, skierowane do najmłodszych odkrywców i ich rodziców. Podzielimy się ciekawostkami, jak wyglądało życie w dawnych czasach. Poznacie wiele tajemnic wyspy. Wystarczy tylko zamienić się w słuch…

Termin: 28 kwietnia, godz. 11.00
Zapisy: 61 647 76 34
Miejsce: Ekspozycja Bramy Poznania
Oprowadzanie bezpłatne

 

POZNAŃ ZA PÓŁ CENY 2018

Już teraz warto zarezerwować czas w weekend 28 i 29 kwietnia 2018. Odbędzie się wtedy jedenasta edycja akcji “Poznań za pół ceny”. W tym czasie dziesiątki miejsc i atrakcji w Poznaniu i okolic będzie dostępnych za 50 procent regularnej ceny lub całkowicie bezpłatnie.

Prawie wszyscy lubimy wyprzedaże – dekadę temu właśnie ta myśl przyszła do głowy pomysłodawcom akcji “Poznań za pół ceny”. Pozostało wykorzystać to w turystyce i zaprosić muzea, atrakcje, instytucje, hotele i restauracje, by zaryzykowały i przez jeden weekend w roku zaproponowały swoją ofertę z pięćdziesięcioprocentowym rabatem. Pomysł chwycił i podczas ostatnich edycji można było skorzystać z blisko 180 atrakcji w Poznaniu i okolicach miasta.

Pobierz folder akcji

Weekend z „Poznaniem za pół ceny” to prawdziwa gratka dla miłośników aktywnego wypoczynku. W programie można bowiem znaleźć między innymi zoo, palmiarnię, baseny, parki linowe, bowling czy bilard. Odważni będą mogli spróbować swoich sił podczas warsztatów, kursów i animacji. Tak jak w poprzednich edycjach akcji towarzyszyć będzie bogata oferta muzealna, kulturalna i rekreacyjna.Turystów już dziś uspokajamy, że zniżki zaoferują także obiekty noclegowe wśród których znajdą się zarówno budżetowe propozycje hostelowe, jak i luksusowe marki hoteli sieciowych.

Do zobaczenia w Poznaniu!

 

Poznaj Podziemny Poznań

Jak dobrze znasz swoje miasto? Grupa Pasjonaci Podziemi zaprasza na wyjątkową imprezę, podczas której pomożemy Ci odkryć jego najgłębiej skrywane tajemnice.

W programie:
– zwiedzanie z przewodnikiem,
– sale zabaw dla dzieci,
– gra terenowa,
– wielkie poszukiwania łusek,
– tor przeszkód,
– wykład o tajemnicach podziemnego Poznania,
– wystawa: Nietoperze – tajemniczy mieszkańcy podziemi,
– obóz Powstańców Wielkopolskich,
– zwiedzanie podziemnego korytarza,
– dom strachu,
– stoisko Fundacji Pomocy Zwierzętom Kłębek.
– Poznańska Grupa Eksploracyjna

Miejsce: Fort II

Czas: 28 kwietnia w godzinach 10.00 – 20.00
Bilet: 10 zł normalny, rodziny z dziećmi po 5 zł od osoby

Plan imprezy może ulec drobnym zmianom. Obserwuj nas, by być na bieżąco. Zapraszamy!

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

28 kwietnia w godzinach 12:00 – 14:00

Fort Poznań – Event Place
Lutycka 115 – koniec ul. Dojazd, 60-478 Poznań

 

Już wkrótce kolejna okazja, żeby zwiedzić podziemia Fortu VI. W każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach z przewodnikiem. Zajmie on ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Bez zapisów, Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00.
Cena biletu 10 zł. Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane od 5 roku życia.

 

Otwarcie Dziedzińca, czyli gry i zabawy #NaWolnym

Czas rozpocząć sezon letni #NaWolnym. 🙂 Już 28. kwietnia zapraszamy Was na plac Kolegiacki, gdzie czekać będzie mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. ?

Chcecie wiedzieć, co dla Was przygotowaliśmy?

?Dużo planszówek! Przez całą imprezę Graj z Rebelem będzie czekało na zwolenników gier planszowych, którzy będą mieli ochotę na rozgrywki na świeżym powietrzu.

?Wyjątkową grę miejską przygotowaną razem z Gra Miejska i Monopoly. Możecie się rejestrować na stronie www.gramiejska.pl

?Jesteście fanami quizów? A może często uczestniczycie w imprezach Pubquiz Poznań – Zbierz drużynę i wygrywaj nagrody? Specjalnie dla Was na Wolnym Dziedzińcu odbędzie się wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju edycja tego popularnego quizu. Zbieramy się o 15:15, wstęp wolny! Zbierzcie grupy max. 7 osobowe. Tematyka: fantastyka, sciene fiction, gry.

?Tradycji musi stać się za dość – znakowanie rowerów. Funkcjonariusze Policji będą czekać na Was i Wasze jednoślady, aby je oznakować między 13:00-15:30. ?

? Gry i zabawy dla najmłodszych. Od skręcania balonów po przepyszną watę cukrową od 12:00 do 16:30. Zapraszamy!

Szczegółowy harmonogram imprezy i dodatkowe informacje pojawia się niebawem. Do zobaczenia.

 

XXV Parada Parowozów 2018 – Wolsztyn

Już niebawem w wolsztyńskiej Parowozowni odbędzie się jubileuszowa XXV Parada Parowozów, podczas której Wolsztyn znów stanie się światową stolicą pary.

To tutaj, w jednym momencie zobaczyć będzie można 11 parowozów pod parą! Swe wdzięki zaprezentują wolsztyńskie parowozy Ol49-59, Ol49-69 oraz Pt47-65, występujące gościnnie lokomotywy ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce, z Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej, Towarzystwa Ochrony Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach oraz Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu, a także maszyny zagraniczne przybyłe z Niemiec, a nawet z Luksemburga. Ostatnia z nich w Polsce pojawi się po raz pierwszy – jest to niezwykły, bo mierzący niecałe 5 m parowóz Cockerill 503 wyprodukowany w Belgii w 1920 roku.

Paradzie towarzyszyć będzie wiele ciekawych wydarzeń. Przez cały weekend odbywać się będą przejazdy zabytkowymi składami z parowozem, a w industrialnej przestrzeni hali napraw podziwiać będzie można wystawę fotografii pochodzących z międzynarodowego konkursu „Parowozowe Impresje:. Dzięki planowanemu na sobotni wieczór multimedialnemu widowisku „Światło, para i dźwięk”, w którym lokomotywy grać będą główną rolę, zobaczyć je będzie można także w niecodziennej, wyjątkowej odsłonie.

W dniach 27-29 kwietnia wstęp do Parowozowni jest bezpłatny!

Przez cały weekend odbywać się będą odpłatne przejazdy zabytkowymi składami z parowozem i wagonami retro.

 

CEGIELSKI-pociągiem na XXV Paradę Parowozów!

Przejazd nostalgicznym pociągiem ciągniętym zabytkowym parowozem z wolsztyńskiej parowozowni na trasie z Poznania Głównego do Wolsztyna i z powrotem – na XXV Paradę Parowozów. Skład pociągu będzie wyposażony w wagony 1 i 2 klasy oraz legendarny wagon WARS!

 

Wystawa Modeli z Klocków LEGO

Wystawa Modeli z Klocków LEGO organizowana przez LUGPOL Polski Klub Dorosłych Fanów LEGO

 

La Bazaar – kiermasz rzeczy wszelakich do odsprzedaży

28 kwietnia w godzinach 9:00 – 14:00

Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Osiedle Pod Lipami 108a, 61-638 Poznań

Niechciane prezenty lub za dużo rzeczy w szafie? A może robiliście porządki w piwnicy i nie wiecie co zrobić z niepotrzebnymi przedmiotami? Zapraszamy do Domu Kultury „Pod Lipami” na kiermasz rzeczy wszelakich.
Opłata za stoisko wystawiennicze w zależności od wielkości.
Informacja pod numerem telefonu (61) 63 03 347.


Bezpłatne zajęcia rozwojowe dla maluchów

Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, zaprasza na bezpłatne zajęcia rozwojowe dla najmłodszych: sprawny maluch i sensomaluch (opis zajęć poniżej)

NA ZAJĘCIA OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (drogą mailową: fundacja.kreaktywator@wp.pl)
LICZBA MIEJSC JEST OGRANICZONA! decyduje kolejność zgłoszeń
Każdy z chętnych może zapisać się na jeden termin zajęć „Sprawny Maluch” i jeden termin zajęć „Sensomaluch”

Terminy – SOBOTY (14.04, 21.04, 28.04, 12.05, 19.05)
godzina 10:30 Sprawny Maluch
godzina 11:30 Sensomaluch

Miejsce zajęć: Świetlica Cafe, Krakowska 9a

WARSZTATY SĄ BEZPŁATNE, gdyż realizowane w ramach działań STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL (finansowane przez Miasto Poznań, #poznanwspiera)
Aby nie ominęły was inne interesujące inicjatywy, zachęcamy do polubienia profilu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, Fundacji Kreaktywator odpowiedzialnej za działania CIL oraz Świetlica Cafe, będą jego siedzibą.

OPIS ZAJĘĆ

„SPRAWNY MALUCH” to aktywne zajęcia w formie zabawy z wykorzystaniem ciekawych sprzętów, jak WIELKIE PIŁKI, JEŻYKI, TORY PRZESZKÓD, TUNELE itp. nastawione na:
• kształtowania oraz naukę prawidłowej postawy,
• walkę ze złymi nawykami oraz wadami postawy,
• wspomaganie działania wszystkich zmysłów czyli wzrok, słuch, dotyk, węch i smak, a także zmysł równowagi
• wspomaganie procesów sensorycznych

Zajęcia SPRAWNY MALUCH przeznaczone dla dzieci w wieku od ok. 1 (dla dzieci już chodzących) do ok. 3-4 lat (wraz z opiekunami).

Najważniejsze efekty: zajęcia wpływają na rozwój motoryki, koordynacji ruchowej, równowagi oraz koncentracji, co w konsekwencji poprawia funkcjonowanie dziecka w otaczającym świecie!

„SENSOMALUCH” to rozwojowe zajęcia plastyczno-ruchowe dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych (zapraszamy i maluchy, i maluszki – każdy korzysta na swoim poziomie).
Na zajęciach zadbamy o organizację wrażeń sensorycznych. Będziemy poprzez zabawę stymulować zmysł wzorku, słuchu, dotyku węchu oraz smaku.
Naszymi zabawkami będą:
– aromaty, przyprawy i zioła,
– nasiona, kasze, mąki, makarony, ryż,
– woda, olej i wiele wiele różnorodnych produktów spożywczych
oraz innych bezpiecznych dla dzieci.

Tworzyć i poznawać natomiast będziemy masy plastyczne, farby, śnieg, gluty ?, butelki sensoryczne, dywan sensoryczny i wiele wiele innych pomysłowych rzeczy.

Zajęcie mają na celu pobudzenie kreatywnego myślenia, rozluźnienie, niejednokrotne pobrudzenie dziecka i opiekuna, a przede wszystkim wywołanie uśmiechu.


Gordonki i Sensoplastyka® na Strzeszynie

Warsztatownia Artystyczna
Wergiliusza 45 a/a, 60-461 Poznań

Zadbaj o rozwój swojego dziecka już od najmłodszych lat. Zapisz je na Umuzykalnienie metodą E.E.Gordona oraz na Sensoplastykę® Zajęcia wspierają rozwój mowy, motoryki, uwrażliwiają na muzykę, uczą słuchania, działania w grupie, rozwijają twórczość.
Spotykamy się w Warsztatowni Artystycznej na Strzeszynie Greckim
Sobota
Gordonki 10:00-10:40
Sensoplastyka® 10:50-11:40
Info: 535-016-013
www.warsztatowniaartystyczna.pl
Zajęcia prowadzi Marta Walicka


Rodzinne Lepienie – Wiecznie Zielone Kaktusy

Pracownia ceramiczna HEHO zaprasza na cykl warsztatów z lepienia dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci od lat 4 wraz z Rodzicami do wspólnego lepienia. Wspólna praca z gliną to sposób na ciekawe spędzenie sobotniego poranka.

Zapraszamy w soboty o godz. 10.15
Zajęcia trwają 60 minut.
Koszt: 30 zł rodzic + dziecko lepiący wspólnie, kolejne dziecko – 28 zł, rodzic lepiący swoją pracę – 40 zł.
Prosimy by dzieciom do lat 5 asystował opiekun.
Wszystkie prace po warsztatach zostaną wypalone i są własnością autorów.

NAJBLIŻSZE TEMATY:

KWIECIEŃ

28. – Wiecznie Zielone Kaktusy

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na hello@heho.pl
oraz przedpłatę w wysokości 100% warsztatów.

Zapisanie się na zajęcia jest jednoznaczne zapoznaniem się z Regulaminem Pracowni dostępnym na stronie www.heho.pl

 

Słowem i gliną – lepienie dla dzieci z rodzicami!

sob. godz, 11.00
Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.
Jeleniogórska 4, Poznań

NOWY CYKL ZAJĘĆ!
LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 35 zł rodzic plus dziecko, kolejne dziecko 20 zł, rodzic 30zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 2 do 7. Ich celem będzie zainteresowanie maluchów wybraną lekturą oraz zainspirowanie dzieci czytaną treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z lekturą bajki poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Poranek literacki z wielką kanapką z dżemem

28 kwietnia godz. 11.00 Poranek literacki z wielką kanapką z dżemem.

Do pewnej wsi zleciały się osy. Było ich trzy miliony! Żarły, brzęczały, fruwały wokoło. Każdy ratował się ucieczką. Burmistrz zwołał zgromadzenie. Piekarz Pajda zaproponował rozwiązanie: zróbmy kanapkę osom na śniadanie! Cała społeczność się zaangażowała. Wypieczono wielki bochen chleba, odkrojono pajdę, posmarowano masłem i dżemem. Czy osy się skusiły? I my Was nęcimy perspektywą czytania i nowej książki poznania. Przybywajcie i kanapkę z nami wypiekajcie!

os. Przyjaźni 125
Wstęp wolny. Zajęcia funduje księgarnia.

 

spektakl Chodź na słówko – Scena Wspólna

Bohaterami przedstawienia są słowa, które zostały błędnie wypowiedziane i nie wiedzą kim tak naprawdę są. Wspólnie zastanawiają się jaka ma być ich właściwa osobowość. Kula pragnie za wszelką cenę stać się kurą, a Toperz może powinien zostać nietoperzem? Prowadzą bardzo zabawne rozmowy, a ich pomysły, kto mógłby pomóc w rozwikłaniu tych rozterek, przywołują na scenę kolejne ciekawe postaci. Seria niespodziewanych, ale i komicznych spotkań wiedzie ku zaskakującemu rozwiązaniu. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafi również do starszej widowni. Zjawiskowe postaci wykreowali aktorzy Teatru Nowego: Anna Mierzwa, Radosław Elis i Michał Kocurek.

Chodź na słówko otrzymało ATEST ASSITEJu – Świadectwo Wysokiej Jakości i Poziomu Artystycznego za 2012 rok. Wyróżnienie to przyznawane jest przez Polski Ośrodek Międzynarodowego Stowarzyszenia Teatrów dla Dzieci i Młodzieży, za wysoki poziom artystyczny przedstawień dla dzieci i młodzieży.

Jako jedyna propozycja dla dzieci przedstawienia znalazło się w finale 19. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a sam tekst zdobył nagrodę. Ponadto Malina Prześluga została nagrodzona za sztukę na poznańskich Kon-tekstach 2013. Dramat typowany był również przez krytyków w rankingu „Najlepszy, najlepsza, najlepsi w sezonie 2012/2013” w piśmie Teatr.

Scena Wspólna, 28 kwietnia, godz. 11.30
Spektakl dla młodzieży od 7 lat

Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jacek Zagajewski
Muzyka: Mariusz Matuszewski
Asystentka reżysera: Agata Felikszewska-Igiel
Ruch sceniczny: Juliusz Stańda
Produkcja spektaklu: Wojciech Nowak
lalkę Kury wykonał: Grzegorz Fijałkowski
kostiumy: Beata Nowacka, Katarzyna Ratič, konstrukcje: Andrzej Tritt

Występują:
Anna Mierzwa, Radosław Elis, Michał Kocurek
muzycy: Andrzej Mazurek, Wiesław Prządka, Dariusz Rybacki, Maciej Słomian

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

*Ceny biletów na spektakle:

18 zł – indywidualny
16 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

 

CHODŹ NA SŁÓWKO 2 – Scena Wspólna

Malina Prześluga
od 7 lat
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Występują: Anna Mierzwa, Radosław Elis, Michał Kocurek
Bohaterowie „Chodź na słówko” powracają. Źle wypowiedziani przez dziecko: Kula, co chciała być Kurą i Toperz, odnaleźli wspólne szczęście wtedy, gdy zaakceptowali siebie i siebie nawzajem, takimi, jakimi są. Ale nie wszystkim to się udaje. W „Chodź na słówko 2” spotykamy jednego z takich sfrustrowanych nieudaczników, odrzuconego, zagubionego i nieszczęśliwego, chociaż całkiem popularnego w pewnych, niezbyt eleganckich, kręgach. Na pomoc spieszy mu nie kto inny jak Piłka, która jednak nie jest już tą samą, nieco lekkomyślną i zagubioną Kuleczką, ale… Niech pozostanie niespodzianką, kim jest Kula w nowym wydaniu i do kogo udaje się po pomoc dla dawno niewidzianego przyjaciela. Jedno jest pewne: i ta wyprawa zakończy się sukcesem, a główna postać, po zabawnych perypetiach i zaskakujących spotkaniach, kiedy tylko zejdzie nieco z piedestału powagi, odkryje swoją tożsamość i odnajdzie niespodziewaną radość życia.
Spektakl współprodukowany przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu oraz Teatr Nowy w Poznaniu.
2018-04-28 13:30
Scena Wspólna Poznań Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą

 

ŚPIĄCA KRÓLEWNA

28 kwietnia – Sobota, godz. 11:00
29 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00
Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK ZamekKatarína Aulitisová
reżyser: Lech Chojnacki
czas trwania: 75 min.

REALIZATORZY:
Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Mariola Ryl-Krystianowska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski
Marcin Ryl-Krystianowski
Przekład i reżyseria – Lech Chojnacki
Scenografia – Nataša Štefunková (Słowacja)
Muzyka – Gabriel Menet

OPIS SPEKTAKLU:

Jak wiadomo, królewna Różyczka, za sprawą Złej Wróżki, ukłuje się wrzecionem i zaśnie na sto lat, w zamku zarośniętym cierniami.
Jak wiadomo, śpiącą Królewnę obudzi ze snu prawdziwa, szczera miłość księcia.
I tutaj wszystko to, o czym wiadomo się kończy, ponieważ Katarína Aulitisová stworzyła lekki, dowcipny, komediowy tekst,
a Nataša Štefunková ubrała go w zabawną, kolorową scenografię.
W tej sytuacji aktorom – komediantom nie pozostaje nic innego, jak brawurowo opowiedzieć bajkę z uśmiechem na ustach,
a na perypetie bajkowych postaci spojrzeć z przymrużeniem oka.


Wiosenny Cykl Power of Melody

Twoje dziecko ma talent muzyczny! My pokażemy Ci, jak go rozwinąć!

Na zajęciach Power of Melody korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– zajęcia nigdy nie przepadają! – odrabiasz w dogodnym terminie: stacjonarnie lub przez aplikację online;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Cykl zajęć to 10 tygodni rodzinnego muzykowania z jedną opłatą dla całej rodziny, bez względu na liczbę rodzeństwa lub opiekunów. Cena to 390 zł.
Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania rozpoczętego cyklu.

Dla rodzin, które już wcześniej brały udział w min. jednym cyklu POMELO cena wynosi 350 zł.

Program lojalnościowy. Poleć nasze zajęcia znajomym a obydwoje otrzymacie 10% zniżki. Promocje łączą się.

Jednorazowy wstęp na zajęcia pokazowe to 30 zł dla całej rodziny, niezależnie od liczby opiekunów i dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Aby zapisać się na zajęcia pokazowe lub cykl zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie:
http://www.powerofmelody.com/#/zapisz-sie.
Wybierz swoje miasto oraz odpowiedni rodzaj zajęć – POMELO.

To, co wyróżnia POMELO to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały aplikacji online Pomelody, do której uczestnicy dostają dostęp w cenie zajęć i dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

Harmonogram:
Soboty
11.00-12.00 – Plac Zabaw (Cafe Bajarka), pl.Wolności 8

 

SOBOTNIE BAJDURKI

28 kwietnia g. 11:00 – 12:00, cena: 15zł – 20zł

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
os. Lecha 43
Poznań, Wielkopolskie 61-294

Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, legenda o Smoku Wawelskim oraz Warsie i Sawie.

Profesor Hilary Szczebrzeszyński zaprasza młodych widzów na lekcję o Polsce opowiedzianą poprzez legendy z nad Wisły. Teatralne czary zamieniają profesora w lalkę małego Hilusia, który wyławia z rzeki koronę Królowej Wisły i tak jak widzowie, zostaje obdarowany opowieściami o nadwiślańskich grodach. Aktorzy za pomocą lalek witrażowych odgrywają legendę o Smoku Wawelskim z Krakowa oraz opowieść o powstaniu Warszawy- legendę o Warsie i Sawie. Spektakl zabierze dzieci na Baranią Górę, miejsce narodzin największej polskiej rzeki, skąd rozpocznie się płynne bajanie w uroczystym towarzystwie Królowej Polskich Rzek. Na zakończenie lekcji na uczniów czeka nietypowe zadanie domowe ?

Teatr Pod Orzełkiem MARIUSZ ORZEŁEK

Spektakl dla dzieci od 3 lat.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 15 zł (przedsprzedaż) lub 20 zł (w dniu spektaklu).

Koszt biletów zarezerwowanych wcześniej a odebranych dopiero w dniu spektaklu również wynosi 20 zł.

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – kwiecień

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie w Dom Tramwajarza organizowane przez Fundacja Pro-Spin.
Zapraszamy w niedzielę:
8.04 g. 11 – 14
oraz w soboty:
14.04 g. 16 – 19
21.04 g. 11 – 14
28.04 g. 12 – 15

Otwarte – skierowane do każdego – dużego, małego, pełnosprawnego i z niepełnosprawnościami, początkującego i starego wyjadacza!
Chcesz zacząć swoją przygodę z żonglowaniem, kręceniem lub inną dziedziną kuglarstwa? Szukasz hobby, które poruszy ciało i umysł? A może już coś potrafisz i szukasz przestrzeni i towarzystwa do treningu? Jeśli tak – nasze spotkania są właśnie dla Ciebie 🙂
Wstęp bezpłatny.
Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

„Wiosenne wietrzenie szafy” w Kólturze

28 kwietnia w godzinach 13:00 – 16:00

Kawiarnia Artystyczna „Kóltura”
ul. 23 lutego 8, Poznań

 

PORANKI RODZINNE

(dla dzieci od 3 do 6 lat)

sobota, 28.04.2018 | godz. 11:00
PORANEK Z ŻUBREM POMPIKIEM

reż. Zestaw animacji | 60 min.
ZESTAW ANIMACJI I WARSZTATY PLASTYCZNE | Seans dla dzieci w wieku: 3-6 lat | BILETY: 10 ZŁ

Po seansie warsztaty plastyczne prowadzone przez AMBIENTÓWKA.

PORANKI RODZINNE to kultowe już spotkania w kinie Muza. Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami oglądają bajki, które dla starszego pokolenia są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje sprzed lat, pełne barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 50 minut i wzbogacany jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

Liczba miejsc na warsztaty plastyczne ograniczona – 30 dzieci

BILETY:
dzieci: seans + warsztaty: 11zł
dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 10zł

Z KARTĄ RODZINY DUŻEJ:
dzieci: seans + warsztaty: 6zł
dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 5zł

 

TworzyMY – zajęcia artystyczne w MDK3

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

WARSZTATY LEPI-MY W KWIETNIU

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2
zaprasza na otwarte warsztaty lepienia w glinie

Zapraszamy dzieci i rodziców z dziećmi oraz dorosłych zainteresowanych lepieniem w glinie.
Zapraszamy w sobotę 28 kwietnia 2018 roku (zawsze w ostatnią sobotę miesiąca)
Godziny: 11.00 – 14.00  sala  06

Temat: Koty, kotki i koteczki – lepienie kotów trójwymiarowych oraz zdobionych płaskorzeźb.

Więcej informacji i zapisy /10  osób/ Ludomira Sokołowska tel.502071427
Wpłata za zajęcia 20zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt  materiałów/
Dzieci poniżej 6 lat z opiekunem.

 

 

NIEDZIELA – 29.04

 

 

Co to? spektakl dla maluszków

Zapraszamy na spektakle pt.”Co to?” w najbliższą niedzielę o godzinie 10:00 i 11:30 w Concordia Design ( ul.Zwierzyniecka 3 w Poznaniu).

STUDIO TEATRALNE BLUM od przeszło 10 lat zajmuje się produkcją spektakli dla maluszków.Na podstawie autorskich scenariuszy powstają spektakle z własną scenografią, kostiumami i muzyką.Zespół aktorski dobierany jest starannie nie tylko ze wzgledu na umiejetności aktorskie, ale także pod kątem znajomości psychiki i potrzeb małego dziecka.
Podczas przedstawień razem z dziećmi na widowni przebywa PEDAGOG TEATRALNY, który czuwa nad bezpieczeństwem i komfortem psychicznym widowni.

SPOTKANIE na spektaklach STUDIA TEATRALNEGO BLUM podzielone jest na 3 części:
1/ „PRZEDGRA” – oswajanie dziecka z postaciami ze spektaklu
2/SPEKTAKL trwajacy ok 20 min-w kameralnym gronie (maksymalnie 25 dzieci)
3/ WSPÓLNA ZABAWA na scenie – zwiazana tematycznie i ideologicznie z tym co dzieci obejrzały podczas spektaklu
( dzieci mogą bawić sie scenografią i rekwizytami)

PRZEDE WSZYSTKIM DBAMY o to, aby dzieci przychodząc do nas czuły , że zawsze są u nas mile widziane. Staramy się nawiązać z każdym dzieckiem indywidualny kontakt.

ATMOSFERA : spotkania z zespołem Studia Teatralnego Blum są miłym i pełnym harmonii wydarzeniem w życiu dziecka, dla którego często jest to pierwsze „wyjście” w świat i pierwsze oswajanie się z innymi dziećmi i nową przestrzenią poza domem rodzinnym.

STUDIO TEATRALNE BLUM otrzymało Nagrodę Specjalną Ministra Kultury (2014) za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru dla dzieci oraz Atest Korczak.

Spektakle teatru BLUM grane były m.in. w Lizbonie (Portugalia) , Moskwie (Rosja), Wilnie (Litwa), Bolonii (Włochy), Umea (Szwecja), Nancy (Francja), Hanowerze (Niemcy), Newry (Irlandia), Frankfurcie (Niemcy), Szanghaj (Chiny).

ZAPRASZAMY
na I spektakl o godz.: 10:00
II spektakl o godz.: 11:30
PROSIMY o REZERWACJE pod tel: 666 987 001
lub marketing.blum@gmail.com
CENA biletu za 1 dziecko + 1 lub 2 opiekunów = 40 PLN

 

Spektakl BLISKO – Scena Wspólna

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

2018-04-29 godz. 10:00 i 12.00
Scena Wspólna Poznań Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska, Filip Meyer-Lüters
producent: Wojciech Nowak

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tanczerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które łączą ludzi.  Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, odkrywamy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny.
To spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia.
Razem z publicznością, będziemy odkrywać historie – jedna za drugą, ukryte w sobie; historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnia pomagają nam zbliżyć się do innych.
BLISKO to spektakl, który stanie się przygodą odkrywania tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas
BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.
BLISKO to spektakl o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – jako centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców. Dziecko – tajemnica życia, którą wciąż odkrywamy.
wiek: 1-3 lat
czas: 30 min. oraz 15 min. zabawy


Ćwiczymy Paluszki – warsztaty dla dzieci od lat 2

Zapraszamy Dzieci od lat 2 wraz z Opiekunem na niepowtarzalne warsztaty ceramiczne. Skupimy się na czuciu. Każdy z małych uczestników otrzyma plaster gliny, który będzie wyjściem do stworzenia własnej pracy.
Tym razem będziemy tworzyć ramkę na zdjęcia.

Będziemy ćwiczyć małe rączki.
Bedziemy kulać wałeczki i kulki.
Drapać szczoteczką. Smarować pędzlem.
A Wy Rodzice odkryjecie, wraz z Waszymi pociechami, do czego można w glinie użyć makaron, ryż, kaszę, kawę i inne ziarenka.

Kolejne spotkania w ramach tego cyklu odbywają się zawsze w niedzielę.

Koszt: 30 zł (rodzic z dzieckiem lepiący wspólnie)m kolejne dziecko do lat 8 – 27zł.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: hello@heho.pl.

 

Niedziela z bajką / Krawiec Niteczka / asz.teatr

asz.teatr zaprasza na niedzielne spotkanie z bajką:)
Tym razem spektakl na motywach opowiadania Kornela Makuszyńskiego.

KRAWIEC NITECZKA
scenariusz / Anna Szymczak

„W miasteczku Tajdarajda mieszkał krawiec, pan Józef Niteczka. Miał bródkę taką jak koziołek i wciąż był wesoły. Chudy był bardzo. Każdy krawiec na świecie jest chudy, bo tak już jest, gdyż krawiec musi przypominać igłę i nitkę!
Pan Niteczka bardzo lubił jeść makaron i nie mógł jeść niczego innego tylko makaron, bo nic innego nie chciało mu przejść przez gardło. Dobry był to człowiek i zawsze uśmiechnięty. Byłby żył sobie szczęśliwie, gdyby nie pewna Cyganka…” Tak zaczyna się bajka, a gdzie zawiedzie Niteczkę wróżba Cyganki, kogo spotka na swej drodze, jakich przygód doświadczy, zobaczycie sami.

występują:
Jakub Malinowski jako Krawiec Niteczka
Marcin Andrzejewski jako Kot Herbu Trzy Krople Mleka
Daga Tyrcha jako Cyganka Sasanka, Ogrodniczka Różyczka i Księżniczka Pięknoliczka
Tadeusz Sławomir Lisiecki jako Kucharz Sadełko, Franio Buciorek oraz Burmistrz Pacanowa

wstęp: 10,-
rezerwacja: asz.teatr@gmail.com / 514763916

*spektakl dla dzieci od 3 lat

 

Kino Zielone Oko dla dzieci: „Na linii wzroku”

Jedenastoletni Michi mieszka w domu dziecka i na co dzień musi się zmagać z docinkami ze strony kolegów. Pewnego dnia znajduje list matki, którego adresatem jest jego ojciec. Listu nigdy nie wysłała, więc Michi postanawia odnaleźć nieznanego mu tatę. Tom okazuje się zupełnie inny, niż chłopiec mógł się spodziewać: jest karłem. Michi początkowo wstydzi się jego wyglądu, a kolejne złośliwości ze strony kolegów sprawiają, że ucieka z sierocińca i trafia do mieszkania ojca. Wkrótce obaj odkrywają, że mają ze sobą więcej wspólnego, niż przypuszczali. I że, mimo trudów, mogą być prawdziwą rodziną.

Familijna komedia Joachima Dollhopfa w Kinie Zielone Oko wyświetlona zostanie w niedzielę, 29 kwietnia o godz. 12.30. Bilety w cenie 10 zł (dzieci) i 1 zł (opiekunowie) dostępne są w miejscu seansu (od wtorku do piątku w godz. 16-20), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) i w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl.

 

Morska przygoda z Ułanem!

Wszystkie dzieci duże i małe UŁAN i Kololowe Skarpety zapraszają na piracką przygodę Kapitana Długonosego ! ❌

Tego dnia kształt wybrzeża, głębokość morza oraz zmienna pozycja Słońca i Księżyca w stosunku do Ziemi spowodują największy w historii przypływ dobrej zabawy!

Kiedy?
29 kwietnia (niedziela)

Czas trwania?
w godzinach 13.00 – 17.00

Co będzie się działo?
13:00 – 14:00 – warsztat plastyczny “List w butelce”

14:00 – 14:40 – interaktywne przedstawienie teatralne “Kapitan Długonosy i jego losy”

Silny i porywisty wiatr dał się we znaki. Wzburzone fale zajęły cały statek, załoga Kapitana Długonosego rozbiła się na nieznanym lądzie. Rozbitkowie próbują odnaleźć się na nowym terenie. Zebranie załogi oraz budowa statku to nie lada wyzwanie gdy w grę wchodzi walka z czasem, którego nie mają. Czy majtek Kajtek zdąży przygotować załogę przed odpływem? Ile piór zgubi papuga Klementyna budując statek? Co kryje się na nieznanym lądzie?

Przygoda piracka Kapitana Długonosego to niesamowita podróż morska, przepełniona dużą dawką humoru.

14:40 – 15:00 – animacje
15:00 – 15:30 – gra terenowa “Morska przygoda” z dzieciakami
15:30 – 16:00 – rozbijanie kuli armatniej wypełnionej cukierkami
16:00 – 17:00 – warsztaty PlayMais “Bezludna wyspa”

Koszt uczestnictwa 30 zł – w cenie pyszna porcja rzemieślniczych lodów z kawiarni Cappucina!

Zapisy dzieci wyłącznie telefonicznie, mailowo bądź osobiście:
+48 888 085 222
info@ulanbrowar.pl

UŁAN informuje, że nie dokonuje zapisów przez Facebooka / Messengera.

Do zobaczenia!

 

SponTaN

Spontaniczna Akcja Taneczna w przestrzeni miejskiej!

29 kwietnia świętujemy Międzynarodowy Dzień Tańca i z tej okazji zapraszamy do potańczenia w urokliwych okolicznościach Śródki! Początek na moście biskupa Jordana, skąd wyruszymy w dalszą drogę.

Nie uczymy, tylko tańczymy 🙂 Zachęcamy muzykantów do przygrania tancerzom!

Szczegóły dotyczące kolejnych przys-TAN-ków jeszcze się tutaj pojawią.
Czas zakończenia może ulec drobnym przesunięciom.

UWAGA!
W razie niepogody (opadów i/lub bardzo niskiej temperatury) informacja o odwołaniu akcji pojawi się w tym wydarzeniu.

 

 

 

PONIEDZIAŁEK – 30.04

 

Eko-majówka

Eko-Majówka w Laboratorium Wyobraźni, czyli weekend dla odkrywców!

Co robić na majówkę w Poznaniu? W Laboratorium Wyobraźni mamy dla Was całą masę atrakcji i zajęć dla dzieci. Zapraszamy na Eko-Majówkę, czyli cały weekend warsztatów dla małych i dużych odkrywców!

Majówka w Laboratorium Wyobraźni zaczyna się w poniedziałek 30 kwietnia i trwa do 6 maja. Każdego dnia oferujemy do wyboru nowe, ciekawe warsztaty, tak aby każdy znalazł coś dla siebie! Na warsztatach będą się dobrze bawić dzieci od 5 do.. 99 r. ż, a na anglojęzycznym pokazie w planetarium – ci, którzy skończyli minimum 10 lat!

Odkryjemy tajniki elektryczności, w grze terenowej znajdziemy klucz do skrzyni wiedzy, poznamy podwodne stwory, a także nauczymy się, jak przetrwać w lesie!

W programie warsztaty w Experymentarium, zajęcia terenowe w okolicy Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego, a także pokaz w Planetarium w języku angielskim.

Szczegóły: https://wyobraznia.ppnt.poznan.pl/eko-majowka-w-laboratorium-wyobrazni/

Zapraszamy!

 

Warsztaty kulinarne dla dzieci

30 kwietnia w godzinach 14:40 – 15:40

Warsztatownia Artystyczna
Wergiliusza 45 a/a, 60-461 Poznań

Jedyne w okolicy warsztaty kulinarne! Nastawione na naukę gotowania, pieczenia, smażenia, ale również na eksperymentowanie w kuchni, poszukiwanie nowych smaków i form. Ważnym elementem warsztatów jest dekorowanie przygotowywanych potraw. Uczyzmy się również jak powinno się poszczególne potrawy spożywać.

Nauczymy sie robić pyszne i zdrowe koktaile, sałatki owocowe i warzywne. Spróbujemy z ilu mąk da się usmażyć naleśniki i czy z jajka można zrobić coś ciekawszego niż jajecznica.

 

Majówkowy poniedziałek Taekwondo

wzorem Waszego ulubione przedświątecznego Piątku z Taekwondo w Salto zapraszamy na MAJÓWKOWY DZIEŃ SPORTOWY z TAEKWONDO

DWA godzinne treningi otwarte TEAKWONDO oraz gry i zabawy sportowe na naszym placu zabaw plus zdrowy lunch.
Prowadzące Karolina Mośko i Jagoda Ulfig

W godzinach od 10:00-15:00 zajmiemy się dziećmi.

Rodzice mogą spokojnie szykować grila.

Cena 39 zł

Zapisy oraz wszystkie pytania tel 784737972

 

Ceramika dla dzieci

Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.
Jeleniogórska 4, Poznań

poniedziałek, godz. 17-18.00

Zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia z ceramiki.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie.
Do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz fachowa pomoc instruktorki.
Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona.

 

 

 

WTOREK – 1.05

 

 

Inauguracja sezonu Średzkiej Kolei Powiatowej

1 maja w godzinach 10:00 – 20:15

Średzka Kolej Powiatowa
ul. Niedziałkowskiego 25, 63-000 Środa Wielkopolska

 

Już 1 maja na swój wąskotorowy szlak powróci Średzka Kolej Powiatowa! W tym roku pociągi będą prowadzone w zdecydowanej większości parowozem Px48-1756, który we wrześniu ubiegłego roku wrócił do służby, po ponad dwóch latach naprawy.

Pierwszy w tym roku planowy pociąg Średzkiej Kolei Powiatowej wyruszy pod parą o godzinie 10:00 ze stacji Środa Miasto, aby o godzinie 11:00 przyjechać do Zaniemyśla. W drogę powrotną kolejka wyruszy o godzinie 12:00. Kolejne dwie pary pociągów będą wyjeżdżały ze Środy Wielkopolskiej o godzinie 14:00 oraz 18:00.
Szczegółowe informacje, rozkład jazdy oraz cennik biletów znajdą Państwo na oficjalnej stronie ŚKP: sredzkakolejpowiatowa.pl

Serdecznie zapraszamy, aby w weekend majowy wybrać się w podróż naszą wąskotorówką!

 

Z biegiem rzeki – spływy kajakowe wokół wyspy tumskiej

Jak duża jest wyspa katedralna? Jakie zabytki Ostrowa Tumskiego wyglądają z poziomu rzeki?

Okazja do obejrzenia wyspy i miasta z tak niecodziennej perspektywy nadarzy się tylko podczas spływów kajakowych wokół Ostrowa Tumskiego.

Proponujemy udział w spływie kajakowym w samym sercu Poznania. Możesz płynąć sam, z przyjaciółmi, rodziną (dzieci od siódmego roku życia). Cena biletu na spływ wynosi 20 zł od osoby (bilety dostępne na www.bramapoznania.pl. Przed zakupem biletu zapoznaj się z regulaminem spływów kajakowych.). Baza spływów: nabrzeże rzeki Cybiny, tzw. Amfiteatr przy budynku głównym Bramy Poznania.

Termin: 1 i 3 maja 2018, godz. 11:00, 13:00, 15:00

Czas trwania jednego spływu: ok. 1,5 h.

Dlaczego warto wziąć udział w naszym spływie kajakowym?

Nie musisz wyjeżdżać z miasta by spędzić czas na wodzie, w kajaku.
Relaks na łonie przyrody – mimo, że Ostrów Tumski jest położony w sercu Poznania – z nami na chwilę zapomnisz, że jesteś w mieście.
Lubisz aktywne spędzanie czasu? Udział w spływie kajakowym jest właśnie dla Ciebie.
Tylko półtorej godziny! Nie za długo, nie za krótko – zawsze uda Ci się wygospodarować trochę czasu, na udział w spływie kajakowym.
Już dawno nie byłeś w Poznaniu nad rzeką? Teraz wreszcie masz okazję!

Cena obejmuje:

Miejsce w kajaku dwuosobowym, kapok i wiosło,
Opiekę trzech wykwalifikowanych instruktorów, którzy popłyną w spływie, pomogą
w potrzebie a przede wszystkim zapewnią bezpieczeństwo,
Ubezpieczenie NNW,
Zniżkę na bilet do Bramy Poznania – okaż bilet na spływ w Kasie, by kupić ulgowy bilet na Ekspozycję.
Przyjemnie spędzony czas i relaks na wodzie.

Co trzeba zrobić aby przez internet zakupić bilet na spływ kajakowy?

Wystarczy wejść na stronę www.bilety.bramapoznania.pl,
Wybrać wydarzenie: spływ kajakowy a następnie aktywny termin spływu,
Następnie wybrać godzinę spływu, liczbę biletów (jeden bilet = jedno miejsce w dwuosobowym kajaku).
W następnym kroku potwierdzić swoje dane i przystąpić do płatności.
Po dokonaniu płatności trzymasz maila zwrotnego z potwierdzeniem zakupu. Wiadomość zawierać będzie dokument sprzedaży.
Wyślij na adres: marcin.slominski@trakt.poznan.pl imię i nazwisko uczestnika spływu oraz numer PESEL w celu ubezpieczenia.
W dniu spływu, na 20 minut przed planowaną godziną wypłynięcia, przyjdź do kasy głównej z dokumentem sprzedaży otrzymanym mailem, tam otrzymasz bilet upoważniający do udziału w spływie.
Teraz wystarczy zejść na nabrzeże do punktu rejestracyjnego (podać nr PESEL – jeśli wcześniej tego nie uczyniłeś) i zająć miejsce w kajaku.

 

VII ZLOT Ogólnopolskiego Rejestru Rekinów

 

Zamieszanie – kulinaria dziecięce 4-8 lat

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

KIEDY: każdy WTOREK,w godzinach: 16.30 – 18.00

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

Chodzenie z maikiem

1 maja, wtorek w godzinach 13:00 – 15:00

Wielkopolski Park Etnograficzny
Dziekanowice, 62 – 261 Lednogóra Dziekanowice

Maik (także nazywany, gaikiem lub nowym lotkiem), to zwyczaj obchodzenia domów w z zieloną sosnową lub świerkową gałązką, która jest symbolem nadchodzącej wiosny. Przystraja się ją kolorowymi papierkami. Czas, kiedy obnoszono po domach nowe lotko był rozmaity: działo się to w środę śródpostną, niedzielę śródpostną, – Laetare, jak i w Niedzielę Palmową. Zdarzają się jednak miejsca gdzie z gaikiem chodzono nawet do św. Jana Chrzciciela.
W Gnieźnieńskim chodzono po Wielkanocy i do tej tradycji nawiązujemy. W naszym muzeum stanie się to 1 maja.
Z maikiem dzieci z Zespołu Pieśni i Tańca „Wiwaty” obejdą wszystkie przyjazne sobie domy we wsi, śpiewając piosenki – oto jedna z nich:

Pani gospodyni
Nowe lotko w sini
Jeśli chcecie oglądować
To musicie co darować
Zielony gaj
Koszyczek jaj

 

 

ŚRODA – 02.05

 

 

Majówka z ceramiką dla dzieci

2 maja w godzinach 10:00 – 12:00

4 maja w godzinach 10:00 – 12:00

Zapraszam dzieci szkolne na otwarte warsztaty z ceramiki.
Zamiast siedzieć w ławce szkolnej, będziemy toczyć na kołąch garncarskich, lepić w glinie, malować naczynią a przede wszystkim świetnie się bawić.
Zapraszam dzieci w wieku od lat 6.
Ilość uczestników warsztatu to max 8 osób z racji na wielość technik jakich będziemy próbować.
Koszt 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

(W cenie warsztatu przekąska i zdrowe napoje).

 

 

CZWARTEK – 03.05

 

 

Lekcje Pianina Jazzowego z Oskarem Stabno

Warsztatownia Artystyczna
Wergiliusza 45 a/a, 60-461 Poznań

Tylko 8 miejsc! Ekskluzywnie w Warsztatowni Artystycznej ADHD fortepianu, genialny pianista młodego pokolenia Oskar Stabno będzie udzielać indywidualnych lekcji pianina jazzowego. Dla spragnionych techniki ale też teorii. Jak on wymiata! Naucz się i Ty! Kurs skierowany do pianistów powyżej 15 roku życia.

Zapisy pod numerem telefonu 535-016-013
biuro@warsztatowniaartystyczna.pl
Cena za lekcję: 70 zł
Łapcie miejsca. Kto pierwszy ten lepszy!
Film i nagranie: Studio Positiva

 

 

PIĄTEK – 04.05

 

 

Noc w Palmiarni

Zapraszamy na pierwszą w tym roku Noc w Palmiarni!

Noc w Palmiarni to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć egzotyczne rośliny przy świetle księżyca w wyjątkowym, mrocznym klimacie.

Pierwszą w tym roku Noc w Palmiarni uświetni interaktywna instalacja Patryka Lichoty „Rośliny Cyborganiczne”. Instalacja prezentuje żywe rośliny rozszerzone o elektroniczne receptory, które umożliwiają nawiązanie interakcji człowiek-roślina.

Instalacja prezentowana będzie przez studentów Instytutu Teatru i Sztuki Mediów z Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej UAM w ramach festiwalu Nowa Siła Kuratorska.

Zapraszamy 4 maja 2018 roku od godziny 20:00 do 2:00 (kasa otwarta do godziny 1:30).

Ceny biletów:
normalny: 10,00 zł,
ulgowy 7,00 zł.
___
„Rośliny Cyborganiczne” to interaktywna instalacja wykorzystująca żywe formy organiczne – rośliny, rozszerzone o elektroniczne receptory, dzięki którym możliwe jest wejście w relacje z nimi, poznanie ich ekspresji i intymnego świata. Instalacja składa się z 3 obiektów – roślin, każda reprezentuje inny typ „osobowości”:
pierwsza z cyborganicznych roślin to CyberJucca (pol. Juka piezoszczera) – dotykana będzie wyrażała za pomocą słów swoje odczucia, w zależności od typu kontaktu (np. „miło”, „boli”, itp.). Kolejne dwa to Sonifkusy (pol. Brzmień fikuśny), będące biologicznym interfejsem muzycznym.

Odbiorcy dzięki bezpośrednim kontaktom z trans-biologicznymi roślinami mogą tworzyć spontaniczne sytuacje multimedialne. Jednocześnie, wzmocnione elektrycznie, dzięki czemu jeszcze bardziej żywe, formy biologiczne mogą stać się punktem wyjścia w dyskusji o poza-ludzkiej biotechnologii i inteligencji roślin (Anthony Trewavas, „Aspects of Plant Intelligence”). Praca ma zwrócić uwagę na niezwykły potencjał roślin, specyfikę ich zachowań, zdolności do analizowania informacji z otoczenia oraz komunikowania się z innymi roślinami oraz zwierzętami. Badania zespołu Stanisława Karpińskiego dowiodły, że rośliny reagują nie tylko na światło, ale pamiętają (!) jego barwę i natężenie, a informacje o tych parametrach potrafią przekazywać z liścia do liścia.

Praca jest urzeczywistnieniem zespolenia tego co biologiczne, z tym co technologiczne.

Celem projektu jest pogłębienie relacji z roślinami, ukazanie ich wewnętrznych aktywności, zmian napięć elektrycznych w ich ciałach, ukazanie za pomocą technologicznych implementacji ich osobliwego mikrokosmosu. Jak pisała Florianne Koechlin: „sposób w jaki obchodzimy się z roślinami wpływa na nasz stosunek do żyjącego świata, do roślin, zwierząt, a także do samych siebie” -dzięki zespoleniu technologii z roślinami, mogą one wyrażać swój wewnętrzny świat, powiedzieć o swoich odczuciach, uwolnić ekspresję w relacji z człowiekiem.

Dzień strażaka i kominiarza

 

 

SOBOTA – 05.05

 

 

Urodziny Biblioteki Raczyńskich

5 MAJA
-godz. 12.00. Biblioteka Raczyńskich, pl. Wolności 19, sala 1
Majówka z Linneą. Warsztaty literacko-przyrodnicze (organizator: Wydawnictwo Zakamarki)
Zapraszamy dzieci, chcące zostać odkrywcami natury, na twórczą i poznawczą lekcję botaniki. Dowiedzą się m.in. dlaczego nasiona mają różny kształt i swój kolor lub co wspólnego ma młotek z kwiatami.. Spotkanie inspirowane książką Christiny Björk i Leny Anderson „Rok z Linneą” prowadzi Joanna Mączyńska.
Warsztaty dla dzieci 3-6 lat, zapisy: zapisy@bracz.edu.pl (w temacie: majówka)

 

CHOMIK TYGRYS

05 maja – Sobota, godz. 11:00
06 maja – Niedziela, godz. 11:00

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK Zamek

Malina Prześluga
reżyser: Laura Słabińska
czas trwania: 75 min (z przerwą)

REALIZATORZY:

Obsada:
Aleksandra Leszczyńska – Chomik Tygrys
Marcin Chomicki – Karaluch
Artur Romański – Szczur Zły i Parszywy
Katarzyna Romańska – Lewa, Ubikacja
Piotr Grabowski – Prawa
Scenografia – Ewelina Bunia
Muzyka – Marek Papaj

OPIS SPEKTAKLU:

Chomik o dumnie brzmiącym imieniu Tygrys, całe dotychczasowe życie spędził w bezpiecznej i przytulnej klatce. Rozpieszczany i przekarmiany przez ręce – Lewą i Prawą, samotne chwile umilał sobie „przygodami” na kołowrotku. Wszystko zmienia się jednak wraz z pojawieniem się nietypowego intruza, Karalucha, który wbrew obiegowej opinii okazał się być miłym i schludnym kompanem. Zanim Tygrys i Karaluch zdążą się na dobre zaprzyjaźnić, sprawy się komplikują i oto chomik po raz pierwszy w życiu zmuszony będzie opuścić bezpieczną klatkę, by odnaleźć i uratować swojego jedynego kumpla-robala. Nieoczekiwanie pomoże mu w tym szczur, który, choć każe nazywać się Złym i Parszywym, w gruncie rzeczy jest bardzo sympatyczny.

„Chomik Tygrys” to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i odwadze, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie zły i przerażający, strach ma często wielkie oczy, a w życiu liczą się prawdziwe przygody z prawdziwymi, a nie wymyślonymi przyjaciółmi.

Proste, wpadające w ucho piosenki i improwizowane rozmowy z dziećmi pozwolą najmłodszym widzom w pełni uczestniczyć w wielkiej przygodzie małego chomika.

Rekomendowany wiek widowni od 4 lat

 

IV Maluchowa Majówka- Zlot 126p w Łagowie

Witamy
IV Maluchowej Majowki w Łagowie stała się faktem. Już zaczynamy przygotowania do kolejnego Zlotu Fiata 126p w Łagowie.
Będzie to już czwarta edycja naszego zlotu mamy nadzieje, że nie ostatnia.
Zapraszajcie znajomych, którzy uwielbiają 126p i już szykujcie się na przyjazd do Łagowa.


Słowem i gliną – lepienie dla dzieci z rodzicami!

NOWY CYKL ZAJĘĆ!
LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 35 zł rodzic plus dziecko, kolejne dziecko 20 zł, rodzic 30zł.
Zapisy ; glinianakula@gmail.com
Przedpłata warunkiem uczestnictwa.

Proponujemy Państwu powrót do naszego dawnego cyklu zajęć.
'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 2 do 7. Ich celem będzie zainteresowanie maluchów wybraną lekturą oraz zainspirowanie dzieci czytaną treścią podczas lepienia
.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z lekturą bajki poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.
ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Wiecej info pod nr tel; 603 435 289.

 

Wiosenny Cykl Power of Melody

Twoje dziecko ma talent muzyczny! My pokażemy Ci, jak go rozwinąć!

Na zajęciach Power of Melody korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– zajęcia nigdy nie przepadają! – odrabiasz w dogodnym terminie: stacjonarnie lub przez aplikację online;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Cykl zajęć to 10 tygodni rodzinnego muzykowania z jedną opłatą dla całej rodziny, bez względu na liczbę rodzeństwa lub opiekunów. Cena to 390 zł.
Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania rozpoczętego cyklu.

Dla rodzin, które już wcześniej brały udział w min. jednym cyklu POMELO cena wynosi 350 zł.

Program lojalnościowy. Poleć nasze zajęcia znajomym a obydwoje otrzymacie 10% zniżki. Promocje łączą się.

Jednorazowy wstęp na zajęcia pokazowe to 30 zł dla całej rodziny, niezależnie od liczby opiekunów i dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Aby zapisać się na zajęcia pokazowe lub cykl zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie:
http://www.powerofmelody.com/#/zapisz-sie.
Wybierz swoje miasto oraz odpowiedni rodzaj zajęć – POMELO.

To, co wyróżnia POMELO to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały aplikacji online Pomelody, do której uczestnicy dostają dostęp w cenie zajęć i dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

Harmonogram:
Soboty
11.00-12.00 – Plac Zabaw (Cafe Bajarka), pl.Wolności 8

 

Zajęcia w MDK3

Festiwal Dawnych Komputerów i Gier – Poznań 2018

Czym jest Festiwal Dawnych Komputerów i Gier? Dla tych, którzy sami przygodę z komputerami rozpoczyli od Commodore 64, Amigi 500 czy też Atari 65XE będzie to sentymentalna podróż do przeszłości, dla młodszych natomiast okazja do przekonania się jak wyglądały komputery kilkanaście-kilkadziesiąt lat temu. Na wydarzenie składa się w pełni interaktywna ekspozycja kilkudziesięciu zabytków informatyki. Wszystkie urządzenia w pełni sprawne, przygotowane do grania.

Sobota (5 maja)
11:00 – Otwarcie imprezy
13:00 – Turniej Tetris (NES)
15:00 – Turniej Donkey Konga (Gamecube)
18:00 – Zakończenie pierwszego dnia

Niedziela (6 maja)
11:00 – Otwarcie drugiego dnia
13:00 – Turniej International Karate+ (Commodore 64)
15:00 – Turniej Yoomp! (Atari 65XE)
18:00 – Zakończenie imprezy

Zapraszamy do obejrzenia relacji z naszych wcześniejszych festiwali:
http://www.tvn24.pl/poznan,43/pacman-i-supermario-wrocili-festiwal-dawnych-komputerow-i-gier-w-poznaniu,498539.html
http://polygamia.pl/blog/xx2-festiwal-dawnych-komputerow-i-gier-mini-relacja/
https://www.youtube.com/watch?v=Z8dgv5NxGAY

Wstęp tradycyjne wolny!

 

NIEDZIELA – 06.05

 

 

JAGODA I NIEDŹWIEDZIE spektakl- Scena Wspólna

2018-05-06 12:00
Scena Wspólna Poznań Brandstaettera 1/wejście od ul. Za Cytadelą
Tekst: Karin Serres
Przekład z języka francuskiego: Ewa Umińska
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Obsada: Malwina Brych, Martyna Zaremba-Maćkowska, Paweł Binkowski, Radosław Elis
Scenografia: Jakub Psuja
Muzyka: Maciej Zakrzewski
Kostiumy: Angelina Janas-Jankowska
Ruch sceniczny: Paulina Wycichowska

Jagoda ma 11 lat. I tatę. I siostrę. I niedźwiedzia, który chodzi za nią krok w krok, choć nikt poza dziewczynką go nie widzi. Czy coś może być tak małe, że nie da się tego dostrzec gołym okiem? Czy coś może być tak duże, że wzrok tego nie ogarnia? Czy na świecie jest tylko to, co widać? A co z tym, czego nie widzimy, ale rozumiemy? Co z tym, czego nie widzimy, ale czujemy? Co z tajemnicą? Zapytajcie Jagodę.
Spektakl powstaje w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

Prapremiera polska 12 marca 2018
Spektakl dla widzów od 9 lat

 

Bębny i perkusja dla dzieci

GRUPA MŁODSZA (2-4 lata) – 11.00 – 11.30.
GRUPA STARSZA (4-7 lat) – 11.30 – 12.15.

Zapraszamy Was, a szczególnie dzieci na najfajniejsze warsztaty rytmiczno-perkusyjno-bębniarskie w Poznaniu! Warsztaty gry na bębnach afrykańskich Djembe oraz instrumentach perkusyjnych z różnych stron świata. Zapoznamy Was z muzyką różnych kultur, różnorakim instrumentarium perkusyjnym, a także na czym polega praca muzyka oraz dyrygenta.

Efektem takich zajęć jest wykształcenie poczucia rytmu przydatnego zarówno w muzyce, jak i w nauce czytania, poznawaniu i przyswajaniu języków obcych.

Warsztaty adresowane są do wszystkich dzieci od ukończenia drugiego roku życia, zarówno do dzieci zdrowych, jak i z różnymi stopniami niepełnosprawności.

Prowadzi Kuba Banaś – absolwent trzech uczelni muzycznych, od lat zajmujący się muzyką – zarówno od strony teoretycznej (zajęcia z teorii muzyki – doktorant w Katedrze Muzykologii UAM w Poznaniu), rytmicznej, instrumentalnej (fortepian, bogate instrumentarium perkusyjne), jak i śpiewu (instruktor wokalny). Kwalifikowany terapeuta muzyczny (muzykoterapia), z doświadczeniem w pracy z niepełnosprawnymi intelektualnie i ruchowo. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi (warsztaty perkusyjne i zajęcia muzyczne w przedszkolach, domach kultury, świetlicach terapeutycznych, organizowanie urodzinek, okolicznościowych eventów, obozów sportowych), zarówno z tymi najmłodszymi (1-3 lat), dziećmi starszymi (4-10) i młodzieżą gimnazjalną.

GRUPA MŁODSZA (2-4 lata) – 11.00 – 11.30.
GRUPA STARSZA (4-7 lat) – 11.30 – 12.15.

INWESTYCJA:
– karnet na 4 wejścia 110 zł.
– wejście jednorazowe płatne z wyprzedzeniem 32 zł.
– wejście jednorazowe płatne w dniu warsztatu 36 zł.
Drugie dziecko w rodzinie – 20 %, trzecie dziecko w rodzinie – bezpłatnie.

KONTO: 35 1140 2004 0000 3402 7751 2269
Ada Werc Studio Adrianna Werc
Wpłata z dopiskiem: zajęcia dla dzieci bębny

ZAPISY OBOWIĄZKOWE!
Zapisy: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580
E-mailowo: placzabawpoznan@gmail.com

*******

Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 7 zł, czas nielimitowany


Treści zamieszczone powyżej pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dalszych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *