PLAN ZAJĘĆ 16.04 – 22.04.2018

PLAN ZAJĘĆ 16.04 – 22.04.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Zajęcia dla Maluszków ze strachliwą myszką

16 kwietnia godz. 11.30 Zajęcia dla Maluszków ze strachliwą myszką

Jestem Franciszek, najbardziej lękliwy z myszek” – mówi sam o sobie. Boi się małych mrówek, które mieszkają w ogrodzie, wiatru, który unosi jego ubranka. Wzdryga się przed wejściem na drewniany mostek. Nie zaśnie przy zgaszonym świetle. Chowa się za nogi taty, słysząc srogi głos wujka Kazimierza, ale gdy trzeba ratować jego pluszaka!? Nie boi się niczego, nic go nie zatrzyma!
Warsztaty dla Maluszków już od 6 miesiąca do 2 lat poprowadzi Małgorzata Swędrowska

os. Przyjaźni 125C. Bilety 25 zł w przedpłacie lub 30 zł w dniu warsztatów.
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

Ceramika dla dzieci

Gliniana Kula – pracownia ceramiczna.
Jeleniogórska 4, Poznań

poniedziałek, godz. 17-18.00

Zapraszamy serdecznie na regularne zajęcia z ceramiki.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie.
Do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz fachowa pomoc instruktorki.
Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona.


Żywe motyle w Palmiarni Poznańskiej

Wystawa żywych motyli dostępna będzie w Pawilonie VIII do 29 kwietnia w Palmiarni Poznańskiej.

Podziwiać będzie można motyle pochodzące między innymi z Filipin, Indii, Chin, Cejlonu, Japonii czy Ameryki Środkowej.

Ponadto zapraszamy do przyjrzenia się innym owadom, które można na co dzień podziwiać w Palmiarni:
– karaczany (pawilon IX),
– mrówki (przejście między pawilonem III i Kawiarnia 7 Kontynentów).
– motyle preparowane w sali dydaktycznej.
Dodatkowo będzie można się przyglądać nowo otwartemu hotelowi dla pszczół, który stanął przed Palmiarnią Poznańską. Czy zanocują w nim pszczoły murarki?

Wystawa dostępna w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł.

Godziny otwarcia:
od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-17.00 (kasa do godz. 16.00) z wyjątkiem: 1-2 kwietnia otwarte w godz.: 9.00-18.00 (kasa do godz. 17.00),

 

 

WTOREK

 

 

Dzieciaki w kuchni

17 kwietnia w godzinach 18:00 – 21:00

Republika Słoneczna
ul. Słoneczna 19a, 60-286 Poznań

 

Kino ze smoczkiem

Cykl pokazów filmowych dedykowany rodzicom z małymi dziećmi. Na sali będzie dostępny przewijak, dźwięk filmu troszkę ściszymy, a światłą nie zostaną wygaszone do końca, tak by był półmrok. Pozwoli to na bezproblemową opiekę nad maluszkiem w trakcie seansu, a rodzice będą mogli wyjść do prawdziwego kina!

Bilety: 11 zł

NIGDY CIĘ TU NIE BYŁO

Jej zniknięcie. Jego obsesje. Ich zemsta. Najlepsza rola męska (Joaquin Phoenix) oraz Najlepszy scenariusz (Lynne Ramsay) MFF w Cannes.

Okrzyknięty kobiecą odpowiedzią na „Taksówkarza” film wybitnej reżyserki Lynne Ramsay („Musimy porozmawiać o Kevinie”). Pełen pasji i gniewu thriller, który zachwyca precyzyjnie skonstruowaną intrygą i mistrzowską grą Joaquina Phoenixa („Ona”, „Wada ukryta”, „Mistrz”). Całości dopełnia hipnotyzująca muzyka Jonny’ego Greenwooda z zespołu Radiohead.
„Nigdy cię tu nie było” to historia pełnego sprzeczności mężczyzny (Joaquin Phoenix) z mroczną przeszłością. Działał zawsze sam i zawsze poza prawem: przez wiele lat przyjmował zlecenia, z którymi system sprawiedliwości nie dawał sobie rady i których nie chciał się podjąć żaden prywatny detektyw. Widział już prawie wszystko. Prześladujące go wspomnienia sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak, poruszony historią uprowadzonej dziewczyny, podejmie się jej odnalezienia. Gotowy na wszystko, by odnaleźć młodą kobietę, niespodziewanie otrzyma szansę ocalenia samego siebie.

 

Tytuł oryginalny: You Were Never Really Here

reż. Lynne Ramsay, Francja, USA, Wielka Brytania, 2017, 85′

Występują: Joaquin Phoenix, Judith Roberts, Ekaterina Samsonov

Film w języku angielskim z polskimi napisami.

Kup bilet BILET

 

Zamieszanie – kulinaria dziecięce 4-8 lat

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

KIEDY: każdy WTOREK,w godzinach: 16.30 – 18.00

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

Warsztaty astronomiczne I (cykl 4 zajęć)

Miejsce: Poznań, ul. Gromadzka 12 (Winogrady, blisko Cytadeli)
Data: 03.04, 10.04, 17.04, 24.04 (wtorki)
Godz.: 17:00
Czas trwania: 75 min
Wiek: 8-13 lat
Koszt: 100 zł / 4 zajęcia

Tematyka:
Niebo – metody obserwacji nieba i pokaz sztucznego nieba. Rozpoznawanie i odnajdowania na sferze niebieskiej grup gwiazd tworzących gwiazdozbiory. (▪ poznanie nieba północnego i widocznych gwiazdozbiorów ▪ gwiazda, gwiazdozbiór, gromada,
mgławica, galaktyka ▪ poznanie i obserwacja największych i najjaśniejszych gwiazd widocznych gwiazdozbiorów ▪ zjawiska astronomiczne 2018 ▪ asteryzmy ▪ mapki obrotowe nieba )

Słońce – rzeczywiste pokazy Słońca z wykorzystaniem 8- lub 12-calowego teleskopu zwierciadlanego oraz obserwacja tarczy Słońca i plam słonecznych. (▪ bezpieczne obserwacje Słońca z pomocą soczewek, lornetek i teleskopów (+eksperyment) ▪ poznanie
budowy dziennej gwiazdy i możliwości jej obserwacji ▪ obserwacja powierzchni Słońca w świetle widzialnym ▪ obserwacja plam słonecznych ▪ aktywność słoneczna w dniu obserwacji ▪ rzutowanie
projekcyjne tarczy słonecznej ▪ fotografowanie powierzchni Słońca )

Księżyc – zgłębienie informacji o naturalnym satelicie Ziemi
i eksperymentalne odtworzenie kraterów księżycowych (kraterowanie powierzchni Księżyca) ▪ poznanie informacji o Księżycu z wykorzystaniem multimediów ▪ obserwacja księżycowych mórz, kraterów, gór, bagien, jezior i terminatora z wykorzystaniem zdjęć i programu Stellarium ▪ odwzorowanie
powierzchni Księżyca po uderzeniach meteorytów – warsztaty księżycowe ▪ fazy Księżyca ▪ zjawisko zaćmienia Księżyca przy wykorzystaniu modelu tellurium Ziemi, Słońca i Księżyca ▪ Księżyce innych planet Układu Słonecznego)

Komety – omówienie małych ciał Układu Słonecznego – komet, meteorów i planetoid. (▪ poznanie informacji o gwiezdnych podróżnikach w kosmosie z wykorzystaniem multimediów ▪ pojęcie
sublimacji gazów ▪ warsztaty kometarne (tworzenie aktywnego jądra komety – praca w grupach) ▪ pokaz rozerwania fragmentu jądra komety w wyniku nadmiernej sublimacji (efekt dźwiękowy i wizualny)

Kontynuacją cyklu będzie cykl II (Planety, Planetarium, Gwiazdozbiory 3D, Światło)

Prowadzący:
dr Tomasz Książczyk (biolog, pasjonat astronom, promotor nauk
przyrodniczych, społecznik). Współorganizuje i współkoordynuje Festiwale Nauki, Noc Naukowców, Moc Naukowców, kółka zainteresowań, pokazy astronomiczne dla dzieci i dorosłych. Członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) – O/Poznań oraz Sekcji Obserwacji Słońca (SOS) przy PTMA.

 

 

ŚRODA

 

 

Dzieciobranie_Włóczkowe historie

18 kwietnia w godzinach 10:00 – 12:00

Inkubator Kultury – Pireus
ul. Głogowska 35, 60-736 Poznań

Zapraszamy rodziców i opiekunów dzieci w wieku do 3 lat na cykl spotkań “Dzieciobranie” stanowiące kontynuację warsztatów realizowanych w ubiegłych latach
Nazwa nawiązuje do oddolnych spotkań organizowanych przez mamy małych dzieci na Wildzie, których pomysłodawcą była Maria Hirowska.

Spotkania staną się ponownie okazją do wspólnej zabawy, odpoczynku, ale także będą sprzyjać budowaniu bliskości pomiędzy dorosłymi a dziećmi. Na zajęcia zaprosimy także kreatywnych rodziców, którzy podzielą się swoimi doświadczeniami na temat wspólnych zabaw, bajania i śpiewania, zdrowych posiłków, kontaktu z przyrodą a także szydełkowania.

Zapraszamy na spotkanie z kreatywną mamą Anna Jakubiak, która swoją pasję do szydełkowania podniosła do rangi sztuki i skutecznie zaraża nią innych, organizując warsztaty w ramach Zielony Groszek.
Posłuchamy o tworzeniu niebanalnych zabawek dla najmłodszych, elementów wyposażenie pokoi czy ubrań oraz o terapeutycznym wpływie szydełkowania, które skłania do świadomego bycia tu i teraz.

————————–————————–———————-O gościu

Anna Jakubiak – miłośniczka rękodzieła i DIY, projektantka autorskich zabawek dedykowanych, szydełkowanych w nurcie slow toys, pomysłodawczyni marki Zielony Groszek. Od lat robi to, co kocha łącząc pasję z biznesem. Pisze wzory do autorskich projektów, prowadzi warsztaty, projektuje, szydełkuje i sprzedaje zabawki.
Prywatnie mama 13 letniego Macieja i 9 letniej Ewy. Gdy nie szydełkuje, to spaceruje po lesie lub górach.
„Szydełkowanie i kolorowe kłębki włóczek istnieją w moim życiu od zawsze. Dorastałam w poczuciu szacunku do ręcznej pracy i jej efektów. Miłością do włóczek zaraziłam się, kiedy byłam dzieckiem, a czas płynął wolniej. Otaczają mnie wspomnienia, w których niesforne kłębki wielobarwnych włóczek uciekając z kolan mojej mamy rozbiegały się po dywanie, tworząc magiczną sieć. Będąc małą dziewczynką wpadłam w tę sieć po uszy i do dziś jest ona moją bezpieczną przystanią. To mama pokazała mi, jak trzymać szydełko. Nauczyła mnie pierwszych ściegów i że wszystko jest możliwe, a ogranicza nas jedynie wyobraźnia.
Ta świadomość daje niezwykłe poczucie WOLNOŚCI – to WOLNOŚĆ TWORZENIA”.

https://www.facebook.com/zabawki.zielonygroszek/
http://www.slowtoys.pl/ https://www.instagram.com/zielonygroszek_slowtoys/

————————–————————Zapisy i informacje praktyczne

Zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach prosimy przesłać na kolektywkapielisko@gmail.com

Prosimy o zabranie ze sobą przekąsek i napojów dla dzieci oraz kocyków do przewijania.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Zapraszamy!
Dofiansowano ze środków Urzędu Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

Rozszerzanie diety niemowląt – szkolenie. Gruszka czy pietruszka

Zapraszamy na około trzydzieste szkolenie ze specjalistą ds. żywienia dzieci „Gruszka czy pietruszka?”- Agatą Fierek-Dziurlą.

Szkolenie będzie poświęcone żywieniu niemowląt do 1 roku życia podczas rozszerzania diety.

Na szkoleniu nowości:
*jak zadbać o żelazo i wapń
*logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka

Omówione podczas szkolenia tematy to:
*karmienie piersią w kontekście rozszerzania diety;
*programowanie metabolizmu
*Konkrety: co, kiedy i ile?
*metoda blw a karmienie łyżeczką;
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowe jadłospisy dla swojego malucha, na 1,2,3 tydzień rozszerzania diety, 7 i 12 miesiąc i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi! dzieci bezpłatnie 🙂

Szkolenie jest płatne – 35 zł/osoba; 60 zł para

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
Fundacja Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali”
BGŻ BNP PARIBAS
3616 0014 6218 4253 5580 0000 01
Z dopiskiem: Gruszka; 18.04.2018

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Na zapisy czekamy do 14 kwietnia! 🙂

Kid Friendly
#marzec #blw #gruszka #pietruszka #baby #rozszerzanie #zywienie #dietetyka #blw

 

 

CZWARTEK

 

 

Wiosenne Warsztaty Rodzinne – Łapacz snów

19 kwietnia w godzinach 17:30 – 19:00

Dom Kultury „Remiza” w Plewiskach
Grunwaldzka 565, 62-064 Plewiska

Zapraszamy dzieci z rodzicami na wspólne warsztaty. Koszt : 10 zł/dziecko


Lasse i Maja – Tajemnica Księgarni z Bajki

19 kwietnia w godzinach 16:30 – 17:30

Księgarnia „z Bajki”
Wichrowe Wzgórze 124 oraz filia: os.Przyjaźni 125 C, 61-689 Poznań

Na pewno wiecie, kto pomógł ująć wszystkich przestępców w miasteczku Valleby – to para młodych detektywów, czyli Lasse i Maja! Dzięki bystrym umysłom i umiejętnościom łączenia poszlak, dwójka bohaterów stała się postrachem złoczyńców. Czy chcesz zmierzyć się z Tajemnicą Księgarni z Bajki i dołączyć do grona doborowych detektywów z naszej Agencji? Zapraszamy na zajęcia i do lektury nowej książki z serii!

Bilet 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

Ze Środy na czwartek

PRZEGLĄD TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH

19 kwietnia w godzinach 17:00 – 20:00

Scena Wspólna
Za Cytadelą, róg Brandstaettera, 61-659 Poznań

zagrają: Teatr NOVIi, Teatr bez (pre)tekstu i Teatr Ekspozycja
Zajmują się teatrem z pasji, żeby dzielić się swoim postrzeganiem świata i swoimi co do niego wątpliwościami, a także niezgodami. Są laureatami zeszłorocznego Konkurs Teatrów Amatorskich Melpomena w Środzie Wielkopolskiej. Jedna z nagród to możliwość zagrania na scenie Wspólnej. Zobaczymy trzy spektakle. „Garnitur Prezydenta” Maliny Prześlugi w wykonaniu Teatru Novi z przeźmierowskiego Domu Kultury (opieka Artur Romański) to satyryczna wizja współczesnej polskiej rzeczywistości politycznej. „Ciał ciało” Teatru Bez Pretekstu z liceum „Marcinek” (opieka Wiesława Wójcik) to sceniczny esej filozoficzny dotyczący ludzkiej fizycznej, psychicznej i metafizycznej kondycji. „Bezczelnie młoda, bezczelnie zdolna” Teatru Ekspozycja z MDK nr 2 (opieka Adam Brzeziński) to rozważania dotyczące zła, w których konwencja reportażu zderzona zostaje z konwencją baśni.
Pomiędzy spektaklami zapraszamy na dyskusję o teatrze i życiu. Poprowadzi ją Ewa Obrębowska-Piasecka
Bilet na jeden spektakl kosztuje 5 zł, na wszystkie trzy – 10 zł.
kontakt: rezerwcje@csdpoznan.pl
więcej informacji: http://csdpoznan.pl/kalendarium/ze-srody-na-czwartek-przeglad-teatrow-mlodziezowych-godz-1700

 

 

PIĄTEK

 

33. Dni Ułana 20-22 04 2018


Wolny Food Truck Fest // Enea Spring Break 2018

Wolny Food Truck Fest // Enea Spring Break 2018

Tej wiosny po raz kolejny Wolny Food Truck Fest zawładnie Placem Wolności w Poznaniu, by przez dwa dni towarzyszyć kolejnej edycji ulubionego miejskiego wydarzenia muzycznego – Enea Spring Break Festival.
Wolny Targ przyjedzie tam ze swoimi ulubionymi wystawcami na kółkach i będzie Was karmić dobrym ulicznym jedzeniem i świeżą muzyką.

Zaczynamy w piątek o 13, walczymy do 22. I tak samo w sobotę!

Czekają Was dwa dni święta muzyki i dobrego, oryginalnego street food’u w samym sercu Poznania.
Plac Wolności dla Wolnego Targu, wolności wyboru i wolnego życia!
Będzie pysznie, obiecujemy 🙂


Wstęp do naszej strefy jest jak zwykle wolny od opłat.
piątek-sobota
20-21.04.2018
13:00-22:00
Plac Wolności, Poznań

 

Poznań – Jak nie wychować niejadka? O żywieniu dzieci od 0 do 3l

Wszystko, co musisz wiedzieć o żywieniu małego dziecka od początku rozszerzania diety do ok. 3 roku życia.

Jeżeli właśnie zaczynasz rozszerzać dietę swojego dziecka…
Jeżeli masz wątpliwości, czy Twoje dziecko je wystarczająco dobre…
Jeżeli nie wiesz, jak reagować na niechęć do jedzenia u Twojego dziecka…

to te warsztaty są właśnie dla Ciebie 🙂

Zapraszam wszystkich rodziców niemowląt i małych dzieci na wyjątkowe spotkanie, które da Ci podstawową wiedzę o żywieniu dzieci!

Na warsztatach omówimy szczegółowo:

-> kiedy, jak i dlaczego należy rozszerzać dietę dziecka
-> ile jedzenia dziecko powinno zjeść
-> jakie są najważniejsze zasady żywienia dzieci
-> skąd wiedzieć, czy mojemu dziecku niczego nie brakuje
-> jak prawidłowo bilansować posiłki dzieci w rożnych wieku
-> najważniejsze etapy żywienia dzieci
-> co robić, gdy dziecko nie chce jeść
-> jak reagować na konkretne zachowania dziecka?
-> co mówić a czego nie mówić do dziecka w czasie jedzenia
-> jak zmieniają się potrzeby żywieniowe dziecka
-> czy dziecko musi zjeść „jeszcze jedną łyżeczkę”
-> jak wybierać dobre produkty w sklepie

Dla kogo: rodzice dzieci od urodzenia do ok. 2 roku życia

Kiedy: 20 kwietnia 2018 godz. 14-17
Gdzie: Kawiarnia Sweet Surrender
ul. Krasińskiego 1/1
60-830 Poznań

Czas trwania: 3 godziny

BILETY: https://szpinakrobibleee.shoplo.com/jak-nie-wychowac-niejadka

80 zł/osoba
Można przyjść z dzieckiem!

Prowadząca:
Zuzanna Antecka – psycholog oraz dietetyk, zafascynowana żywieniem dzieci. Pomaga rodzicom zamienić ich dzieci w Małych Smakoszy. Na blogu www.szpinakrobibleee.pl podpowiada jak sprawić, by rodzinne posiłki były przyjemnością i co zrobić, by nie wychować niejadka. Prowadzi warsztaty i konsultacje indywidualne. Specjalizuje się w kształtowaniu dobrych nawyków żywieniowych. Autorka kursu on-line „Akademia Małego Smakosza”, „BLW na talerzu” oraz „Zarządzanie słodyczami w diecie dziecka”. Współpracuje z Akademią Pawła Zawitkowskiego.

 

Poznań: Śpij wreszcie maluchu – o nocnych wyzwaniach (9 mż-3 rż)

Warsztaty – w duchu Rodzicielstwa Bliskości – dla rodziców dzieci od 9 miesiąca życia do 3 lat.

Omówimy szczegółowo:
● Jak NAPRAWDĘ śpią małe dzieci i dlaczego się budzą?
● Jak poprawić ich sen nocny?
● Gdzie może spać małe dziecko?
● Rytuał przed snem
● Nocne posiłki – czy, kiedy i jak je zakończyć? Odstawienie od karmień nocnych piersią i butelką
● Kilka słów o drzemkach i planie dnia
● Wasze pytania i wątpliwości

Po warsztatach będę też obecna w zamkniętej grupie na Facebooku dostępnej wyłącznie dla uczestników warsztatów.

Dla kogo: rodzice dzieci od 9 miesiąca życia do 3 r.ż.

Kiedy: 20 kwietnia 2018 godz. 14-17
Gdzie: Kawiarnia Sweet Surrender
ul. Krasińskiego 1/1
60-830 Poznań

Czas trwania: 3 godziny

BILETY: https://www.wymagajace.pl/produkt/spij-wreszcie-maluchu-9-36-m-z-poznan/

80 zł/osoba
Można przyjść z dzieckiem!

Prowadząca:
Magdalena Komsta – jestem psycholożką, pedagożką, dyplomowaną promotorką karmienia piersią CNoL oraz doulą . Prowadzę bloga Wymagające.pl. Publikuję swoje teksty także w magazynie „Dziecko i Psychologia” oraz „Kwartalniku Laktacyjnym”. Dla Wydawnictwa Agora przygotowałam konsultację merytoryczną książki „Spokojny sen” Sarah Ockwell-Smith. Współpracuję z Akademią Pawła Zawitkowskiego w Warszawie. Prowadzę warsztaty stacjonarne, kursy online, grupy wsparcia laktacyjnego oraz udzielam indywidualnych konsultacji rodzicom dzieci od urodzenia do 6 roku życia oraz parom spodziewającym się dziecka. Pracuję w duchu Rodzicielstwa Bliskości.

 

Wiosenne prace ręczne dla dzieci „Igła z nitką”

Wiosenne prace ręczne stanowią cykl praktycznych zajęć manualnych dla dzieci 6-12 lat, które pragną nauczyć się czynności przydatnych w życiu każdego z nas.
Pierwsze spotkanie poświęcone będzie pracy z igłą i nitką, gdzie każde dziecko nauczy się prawidłowej techniki szycia.
Wstęp: 10 zł

Zapisy i informacje:
Klub „Cybinka”, ul. Warszawska 93/95 w Poznaniu

tel. 695 151 856, e-mail: cybinka@osiedlemlodych.pl lub kontakt przez nasz fanpage.

 

Noc w Baśnioborze

20 kwietnia godz. 19.00
Noc w Baśnioborze

Uwaga! Baśniobór zatrudni strażników i opiekunów w jednej osobie. Muszą być odpowiedzialni, dyspozycyjni w piątkową noc 20 kwietnia. Wymagana gotowość do przeprowadzania zabiegów dentystycznych u olbrzyma i mocne nerwy. Dodatkowym atutem będzie znajomość języka gnomów. Zapewniamy szkolenie oraz luksusowe zakwaterowanie w Księgarni „z Bajki”, a także emeryturę, pod warunkiem, że pracownicy nie zostaną wcześniej pożarci lub zmienieni w kamień.

Przyjaźni 125 C
Bilet 15 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

BAŚNIOWY WIECZÓR w MDK3

20.04 piątek godz. 17.30 –  impreza z cyklu „Od czytania do działania” dla dzieci w wieku 6-9 lat

 

Mamaville ShopUP Poznań vol.1

Mamaville ShopUP Poznań – 20-21 kwiecień 2018
Miejsce: Stary Browar, Słodownia 1
Godziny: 10:00 – 18:00
Najlepsze produkty dla Mamy i Dziecka
WSTĘP WOLNY.

Witamy po raz pierwszy w Poznaniu!

Niezmiernie miło nanm zagościć w kolejnym mieście w Polsce i zaprosić Was do niezwykłego świata Mamaville!

Tym razem przedstawiamy nową ideę, czyli Mamaville ShopUP specjalny koncept stworzony dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa.

Przez dwa dni zaprezentujemy dla Was najlepsze produkty i marki związane z ciążą i macierzyństwem oferowane przez wyselekcjonowanych polskich projektantów oraz asortyment najwyższej jakości. Najbardziej znane polskie marki i firmy pojawią się z najnowszymi kolekcjami i ofertami z branż: ubrania / zabawki / wystrój wnętrz / akcesoria / dodatki / edukacja / wydawnictwa, usługi; dla kobiet, rodzin oraz dzieci w różnym wieku, od niemowlaka do starszaka.

Skupiamy marki kreatywnych mam, zgodnie z ideą aktywizacji przedsiębiorczości kobiet, wspierania polskich źródeł pochodzenia towarów, naturalnych surowców i autorskich projektów.

Stary Browar zamienimy w ekskluzywną krainę pełną wspaniałych brandów, inspiracji i zakupów.

MAMAVILLE ShopUP to jednak nie tylko strefa zakupów, ale także 2 dni pełne warsztatów dla rodziców.

WARSZTATY
Warsztaty są bezpłatne lecz ilość miejsc ograniczona!!!
Zarejestruj się wypełniając formularz >>http://bit.ly/poznanshopup

PIĄTEK 20.04

10:30 – 11:30
„Podstawy chustonoszenia i korzyści noszenia w chuście”
Na wykładzie dowiecie się wszystkiego o chustach, splotach, wiązaniach, nosidłach ergonomicznych, a także o korzyściach płynących z noszenia w chuście oraz jak prawidłowo i bezpiecznie nosić swoje dzieci.
Spotkanie poprowadzi Joanna Tworzydło CarryLove.pl

12:00 – 13:00
„Jak urodzić łatwiej i piękniej, rola douli w porodzie”
Warsztat pod patronatem Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków
Na warsztacie dowiesz się:
– W czym doula może pomóc Ci w porodzie?
– Dlaczego warto mieć doulę?
Coraz częściej kobiety na towarzyszkę swojego porodu decydują się na doulę, czyli wykwalifikowaną, doświadczoną kobietę, która w sposób niemedyczny wspiera rodzącą na poziomie emocjonalnym, informacyjnym i fizycznym.
Badania wskazują, że obecność douli sprawia, że kobieta lepiej znosi doświadczenie porodu, szybciej regeneruje swoje siły, a także pewniej czuje się w nowej roli.
Wykwalifikowana doula przybliży zagadnienie pracy douli w całym okresie okołoporodowym.
Opowie o tym, kim są doule, jak pracują, w jaki sposób pomagają kobietom przejeść przez okres porodu, i dlaczego warto zatrudnić doule. Dobry poród to dobry start w macierzyństwo, warto dowiedzieć się o różnych możliwościach wsparcia i wybrać najlepszą dla siebie.
Dodatkowo doula opowie o budowaniu i wzmacnianiu więzi w podróży z dzieckiem
Prowadznie Doula Natalia Mińska

13:30 – 14:30
15:00 – 16:00
( 2 TURY)
„Śpij Maluszku – Warsztaty o śnie dziecka”
Spotkanie poświęcone będzie 7 najważniejszym powodom, dla których tak prosta czynność dla nas, dorosłych, jak sen, stanowi duże wyzwanie dla dziecka.
W części teoretycznej warsztatów poznacie 7 najczęstszych przyczyn nocnych wybudzeń u małych dzieci oraz konkretne rozwiązania, jak sobie z nimi radzić. W części warsztatowej będziecie mogli zadać pytania dotyczące snu Waszych pociech.
Warsztaty poprowadzi Śpij Maluszku – Monika Huntjens, CCSC Konsultantka ds. Snu Dziecka certyfikowana przez amerykański The Family Sleep Institut

SOBOTA 21.04

10:30 – 11:30
„Podstawy chustonoszenia i korzyści noszenia w chuście”
Na wykładzie dowiecie się wszystkiego o chustach, splotach, wiązaniach, nosidłach ergonomicznych, a także o korzyściach płynących z noszenia w chuście oraz jak prawidłowo i bezpiecznie nosić swoje dzieci.
Spotkanie poprowadzi Joanna Tworzydło CarryLove.pl

12:00 – 13:00
„Jak wyznaczać granice w relacji z małym dzieckiem (0-3 lat)”
Warsztat pod patronatem Dzieci – czasopismo dla rodziców przedszkolaków
Tradycyjnie wyznaczanie granic przez rodzica kojarzy się z nakazami, zakazami, konsekwencją i stawianiem wymagań oraz z mnóstwem frustracji po obu stronach. Współcześnie jednak wielu rodziców rezygnuje ze sprawowania władzy w rodzinie, przynajmniej częściowo oddając stery w ręce dzieci.
Czy zatem małe dzieci w ogóle potrzebują granic? Jak zachować równowagę pomiędzy konsekwencją a elastycznością? Dlaczego dzieci nas nie słuchają? Czy można ustępować dziecku? Jak nauczyć dziecko szanować cudze potrzeby i wreszcie mieć dla siebie chwilę wolnego?
Jeśli ciekawi Państwa odpowiedź na te i inne pytania związane z zagadnieniem granic – zapraszam na wykład.
Prowadzenie Teresa Piszczała-Nowak – pedagożka, trenerka Family-lab, współtworzy FLOW Pracownia Relacji, która profesjonalnie wspiera rodziców i nauczycieli; mama trójki dzieci.

13:30 – 14:30
„Urządzamy pokój dziecka”
Na warsztacie dowiecie się :
– gdzie szukać inspiracji i od czego zacząć projekt?
– co dalej i jak wykorzystać zebrane inspiracje?
– jak rozplanować przestrzeń dziecięcego pokoju?
– czym udekorować ściany?
– jak dobrać dywan lub wielkość naklejek/ wzoru na ścianie w pokoju dziecka?
– jak przechowywać zabawki?
– przykładowy projekt + metamorfoza pokoju 3-letniej dziewczynki
Dodatkowo będzie możliwość obejrzenia projektu w okularach do wirtualnej rzeczywistości wizualizacje 360.
Prowadzenie Kamila Snela Wnętrzomania

15:00- 16:00
„Bezpieczny maluszek. Jak przygotować mieszkanie dla dziecka”.
Na warsztacie dowiecie się, jakie typy wypadków ostatnio zdarzają najczęściej i jak im zapobiegać. Prowadząca skoryguje kilka obiegowych internetowych mitów, i opowie, o czym rodzice najczęściej zapominają. To jest wykład dla osób, które chcą się dowiedzieć:
– jakie są nowe, mało znane zagrożenia w standardowych mieszkaniach
– jakie rodzicielskie strategie dotyczące bezpieczeństwa są skuteczne,- jak nie dać się zwariować newsom z internetu,
– które zabezpieczenia się sprawdzają, a które nie.
Prowadzenie: Agnieszka Liszewska Przygotuj Dom

 

 

SOBOTA

 

 

Oko na Poznań

Ludzie, miejsca, projekty – to oni decydują̨, że pobyt we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie czy Gdańsku może mieć swój niepowtarzalny klimat. Bo przecież odwiedzając miasta poznajemy je przez artystów, architekturę, jedzenie, design i sztukę̨. To one wszystkie razem tworzą DNA miasta, jego unikalny genotyp. Dlatego stworzyliśmy cykl imprez „OKO na…”, z którym od 2 lat podróżujemy przez Polskę.

Pierwsza tegoroczna edycja odbędzie się w Poznaniu 21 kwietnia. Podczas tego wyjątkowego dnia w PURO Hotels zagoszczą poznańscy designerzy, rzemieślnicy i artyści. Goście naszego wydarzenia będą mieli możliwość spotkania z nimi i poznania tego, czym na co dzień się zajmują̨. Ten dzień upłynie pod znakiem rozmów, warsztatów, jedzenia, muzyki, a także targów z wyjątkowymi, wyselekcjonowanymi przez USTA przedmiotami. Podczas tego dnia odbędzie się poznańska premiera książki “O roślinach” duetu Kwiaty i Miut.

PLAN DNIA:

12.00 – otwarcie dla publiczności

13.00 – poznańscy ilustratorzy Kinga Offert, Jarosław Danilenko i Malwina Mosiejczuk opowiedzą o swoich ulubionych poznańskich miejscówkach i inspiracjach

14.00 – poznańska premiera „O Roślinach” Radek Berent, Łukasz Marcinkowski rozmowę poprowadzi Monika Brzywczy (USTA)

15.30 – Oko, usta, nos – o winach naturalnych i pomarańczowych opowie Michał Więckowicz Winelove

16.30 – Ekspresowy atlas architektury – spacer architektoniczny z Grzegorz Piątek, krytykiem architektury
Poznańskie kamuflaże. Poznań uchodzi za miasto ludzi konserwatywnych i racjonalnych, ale w swoim przywiązaniu do tradycji potrafi balansować na granicy szaleństwa. Spacerując od hotelu Puro do najnowocześniejszego średniowiecznego zamku w Europie zobaczymy pastisze, rekonstrukcje i kamuflaże – budowle, które uwodzą ukrywając prawdę na temat swojego wieku i pochodzenia, m.in. dawną synagogę, socrealistyczną zabudowę placu Wielkopolskiego, postmodernistyczną remizę straży pożarnej (wstęp wolny)

WYSTAWCY: Kwiaciarnia Kwiaty&Miut, Alba1913 Healthy is Beautiful, Kinga Offert, Pracownia GODny, Jarosław Danilenko, Hadaki, WYPAS, Anna Ławska, M Onigiri & Sweets, NIFTY No. 20, Ewelina Dymek, Dziewczyny i Słodycze, Miód od Kulmy, Confashion, Winelove, 10 DECOART, ALEkosmos, ALE., Cottongrass, Holistyczna Pracownia Urody Joanna Popiół, Spiek Ceramiczny, Tartaruga, Moaai – Design Shop, Brisman Kawowy Bar, GetCoffee.co

 

Spotkanie z Małgorzatą Musierowicz

Fani kultowej „Jeżycjady” będą mogli spotkać swoją ulubioną Autorkę w salonie Empik w Poznaniu!

KIEDY? 21 kwietna, godz. 13.00
GDZIE? Empik, ul. Ratajczaka 44, Poznań

Do zobaczenia! 🙂

 

Warsztat muzyczny bębniarski : 21.04.2018 : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na pierwsze wydarzenie związane z muzyką dla najmłodszych, gdzie będziemy słuchać, poznawać i grać na instrumentach.

Na początek proponujemy warsztaty bębniarskie połączone z wspólnym muzykowaniem dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, które poprowadzi Kuba Banaś. Podczas spotkania poznamy taki instrument jak djembe, posłuchamy jak gra na nim prowadzący, a na koniec cały zespół złożony z uczestników zatrzęsie murami Schronu Kultury Europa za pomocą małych rączek!

Prosimy o zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl . Podczas warsztatu, rodzice będą mogli zwiedzać Schron Kultury Europa, a także napić się kawki i herbatki.

Przy organizacji wydarzenia pomaga STAGE of ARTS.

CIL „WIL.DA.SIĘ”
WARSZTAT MUZYCZNY
WARSZTATY BĘBNIARSKIE DLA DZIECI (4-7 lat)
21.04.2018, g. 13:30-14:15
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY BEZPŁATNE: skeuropa@o2.pl

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Zabawa Dizajnem

Folwark Edwardowo i A project zapraszają na warsztaty projektowania i budowania mebli dla lalek i nie tylko…
Warsztaty dla dzieci od 7 lat.

21 kwietnia (sobota), godz.10.00-13.00.

Miejsce: Folwark Edwardowo, ul. Bukowska 177.

Koszt: 45 zł/osoba/cena zawiera wszystkie materiały do realizacji.

Zapisy: zabawadizajnem@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona do 10 osób.

 

Czytaty2 W indiańskiej wiosce

Wspólnie wyruszymy na drugi koniec świata, przekroczymy ocean i znajdziemy się w bardzo kolorowym kraju – w Meksyku! A kraj ten, pełen kolorowych domów, rozśpiewanych i roztańczonych ludzi, skrywa wiele tajemnic i czarów… Dowiecie się jak według Huicholi powstał świat. Kto piekł tortille dla Watakame? W kim zakochał się Pan Żaba? Opowieści będą różnorodne i dynamiczne, kolorowe i pełne wyszukanych przypraw. Jak to w Meksyku! Gotowi na wyprawę?

Opowiada: Szymon Góralczyk
Na instrumentach gra: Ewa Zaborowska
czyli Karawana Opowieści

Wstęp wolny.


Czytanie Musierowicz w „mieszkaniu Borejków”

Coroczne czytanie książek Małgorzaty Musierowicz wreszcie w swoim domu. Poznaj wnętrze kamienicy pod adresem Roosevelta 5. Usiądź w fotelu Borejków, napij się cieplej herbaty i wsłuchał się w „ Idę sierpniową” albo wyrecytuj „Kwiat kalafiora”. Czytanie twórczości Pani Musierowicz będziemy udostępniać w formie live’a na naszym profilu. Wydarzenie to będzie doskonałym tłem dla spotkania z autorką organizowanego w związku z wydaniem nowej książki. Zapraszamy już od 10.00. Bądźcie w tym dniu razem z nami:) #czytaniemusierowicz


Malezja w Poznaniu

21 kwietnia w godzinach 10:00 – 18:00

Muzeum Etnograficzne w Poznaniu
ul. Grobla 25, 61-858 Poznań

Wzorem lat ubiegłych, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Oddział Muzeum Etnograficzne organizuje wspólnie z Instytutem Językoznawstwa Uniwersytetu im. A. Mickiewicza
całodniowe spotkanie z tradycyjną kulturą, jednego z „Azjatyckich Tygrysów”. Tym razem będzie to Malezja. Na gości czekać będą pokazy taneczne, pokazy sztuki walki, nauka języka malajskiego, degustacja tradycyjnych potraw oraz wiele innych atrakcji.
Imprezie patronuje Ambasada Malezji w Warszawie.

Na zdjęciu: Malajki w tradycyjnych strojach, fot. Teija Gumilar

 

Fabryka Pozorów

 

W Laboratorium Wyobraźni PPNT dzieci i dorośli badają otaczającą rzeczywistość jak prawdziwi naukowcy. A podczas warsztatów „Fabryka Pozorów” sprawdzimy jak dobrze nasze zmysły przygotowane są do tych obserwacji.

Czy to co czarne jest tylko czarne? Czy można udowodnić istnienie czegoś czego nie widać? Czy każdy wulkan wygląda tak samo? A może to wszystko pozory?! Zapraszamy na zajęcia, podczas których dowiesz się, że to co z pozoru może wydawać się oczywiste wcale nie musi takie być!

Warsztaty wprowadzają dzieci i dorosłych w fascynujący świat pracy w laboratorium, rozszerzając ich wiedzę i inspirując do samodzielnego eksperymentowania.

Zapraszamy na zajęcia do Laboratorium Wyobraźni (Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46). Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zarezerwować miejsce poprzez stronę bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

 

Drzwi otwarte w szkole baletowej

Zapraszamy do Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź! Już 21 kwietnia (godz. 10.00-12.30) w gmachu przy ul. Petera Mansfelda 4 odbędą się Drzwi otwarte – jedyna okazja w całym roku szkolnym, aby zobaczyć jak prowadzone są nasze zajęcia. Podczas wydarzenia można będzie porozmawiać z Pedagogami oraz Dyrekcją szkoły, poznać naszą ofertę i unikatowy program kształcenia oparty na praktyce scenicznej (jesteśmy jedyną szkołą baletową w kraju, która może pochwalić się własną sceną teatralną, na której występują nasi uczniowie) oraz wziąć udział w warsztatach makijażu scenicznego. Więcej informacji o wydarzeniu na www.szkolabaletowa.poznan.pl/drzwi-otwarte-2018/
Więcej informacji o naszym teatrze: www.cortique.pl


Puchar Wielkopolski w Ujeżdżeniu – I eliminacja

21 kwietnia w godzinach 9:00 – 19:00

GA PODKOWA GRUSZCZYN
Ul. Zielińska 42, 62-006 Gruszczyn

Zapraszamy do Klubu Jeździeckiego Podkowa Gruszczyn na I eliminację Pucharu Wielkopolski w ujeżdżeniu oraz ZR-A i ZT-A. W ramach zawodów ujeżdżeniowych rozegrane zostaną programy od L do C.
Więcej informacji i plan zawodów zostanie opublikowany wkrótce.

Wstęp dla publiczności na zawody jest wolny.

Zapraszamy sponsorów do współpracy!

 

Sezon komunijny zbliża nam się już dużymi krokami dlatego zapraszamy wszystkie małe damy do wspólnego wyplatania swoich wianków

Czy to nie wspaniałe mieć na głowie coś co pięknie zdobi a do tego zostało własnoręcznie przez nas wykonane?

Przy wspólnym stole wraz z naszym niezastąpionym florystą Adamem Burzyńskim (człowiek pasji, wielu talentów i ogromnego serca!) wykonamy piękny wianek komunijny!

Do dyspozycji uczestników będą wszystkie potrzebne materiały.. piękne kwiaty, druciki, taśmy florystyczne, tasiemki zdobne, sekatory itp.

Będziemy tworzyć a przede wszystkim świetnie bawić w ten piękny sobotni poranek!

Zapraszamy małe damy, które chciałby mieć swój własnoręcznie zrobiony wianek na uroczystości Komunii Św. ale i też inne chętne kobietki w wieku od 9 -13 lat

Ilość miejsc: 12

Godziny warsztatów:
Grupa I 10:00 – 12:00
Grupa II 12:30 – 14:30

Koszt warsztatów: 75zł

Na warsztaty obowiązują zapisy poprzez naszą stronę fb: @25floraldesign lub maila: hello@25sekund.com

oraz wpłata wymaganej kwoty na nr konta: 92 1140 2004 0000 3502 7707 0232
dane: 25 Sekund Marta Rosińska ul Ratajczaka 18 61-815 Poznań

Serdecznie zapraszamy!

* informujemy, iż w momencie kiedy nie zostanie uzyskana wymagana liczba uczestników, organizator ma prawo odwołać warsztat.

 

Sztuka – JAK to SIĘ ROBI? warsztaty artystyczne dla dzieci

Centrum Aktywności Artystycznej przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na II semestr warsztatów artystycznych, odbywających się w dwie soboty każdego miesiąca. Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania, często zaskakującego oraz niekonwencjonalnego, w zakresie form jak i technik plastycznych.
Zajęcia prowadzą pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu:
Antonina Weber i Łukasz Spychaj.

 

Kształtomaty – warsztaty plastyczno-ruchowe dla przedszkolaków

Przedszkolaki – zapraszamy na kolejne spotkanie z Dominiką Przybylską oraz plastyką, ruchem i zabawą!
Tym razem „Kształtomaty” (?!)
Kształtomaty są wspaniałym pretekstem do rozmowy na temat otaczającego nas Świata i tego co jest poza nim.
Czy istnieje życie pozaziemskie?
Czy uda Wam się odkryć własną planetę?
Spotkanie to pozwoli Wam uwolnić wyobraźnię i stworzyć swój własny statek kosmiczny, robota, z własnymi zasadami działania i przeznaczenia.
Międzyplanetarne akrobacje pozwolą Wam odkryć całe mnóstwo kształtów, faktur, kolorów. W przystępny dla przedszkolaków sposób spróbujemy nawiązać kontakt z „obcymi”. Być może okaże się, że ufoludki wcale nie są zielone?
Te warsztaty, to będzie prawdziwy kosmos!

KIEDY: sobota 21.04.2018 r. godz. 11:30 – 13:00
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu;
ZA ILE: 45 zł dziecko (i opiekun), w cenie warsztatu liczne materiały, drobna przekąska, kawa/herbata/woda;
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
UWAGA! wpłaty całości należy dokonać przed zajęciami, ale po uzyskaniu potwierdzenia wolnego miejsca. Zgłoszenie nieobecności w dniu warsztatu nie powoduje zwrotu kwoty, ale możecie ją Państwo wykorzystać na inne zajęcia Warsztatów Agaty w sezonie 2017/18

 

Spotkanie z Azją – Impreza edukacyjna

21 kwietnia w godzinach 12:00 – 16:00
W przyszłym tygodniu

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu
ul. Wodna 27, 61-781 Poznań

Na każdego, kto odwiedzi nasze muzeum w tym dniu, czekają rozmaite atrakcje. Na dziedzińcu muzealnym będzie można zagrać w tradycyjną kirgiską grę Toguz Korgool, zrobić sobie tatuaż henną i spróbować swoich sił w składaniu origami.
Na specjalnych warsztatach uczestnicy nauczą się rysować postacie z mangi oraz poznają kulturę dawnej Japonii, a na interesujących prelekcjach dowiedzą się wielu ciekawostek o miejscach, o których zwykle nie wspominają przewodniki turystyczne.

Program
Dziedziniec:
12:00 – 16:00 (przez cały cza trwania imprezy)

– Toguz Korgool (9 kulek) – tradycyjna gra kirgiska
– stoiska z artykułami z Azji Centralnej
– warsztaty i wystawa origami
– wykonywanie tradycyjnych tatuaży henną
– wystawa zdjęć z Azji

Sala dydaktyczna:
12:30 – 14:00 – „Uroki dalekiego Wschodu. Manga i archeologia Azji” (warsztaty plastyczne dla dzieci) (przedział wiekowy 6-12 lat, płatne 5 zł, zapisy telefoniczne lub osobiste w kasie muzeum od 10 kwietnia)

Sala audiowizualna:
13:00 – Te miejsca w Japonii, o których mogliście nie słyszeć… – prezentacja z prelekcją – Magdalena Kozłowska
14:30 – projekcja filmu animowanego pt. „Ruchomy zamek Hauru”, reż. Hayao Miyazaki

Sala kominkowa:
15:00 – 16:00 – Bajki z różnych stron Azji

Wstęp na imprezę edukacyjną jest bezpłatny, wyjątek stanowią warsztaty „Uroki dalekiego Wschodu. Manga i archeologia Azji”​, na które obowiązują osobne zapisy. Rezerwacje przyjmujemy w kasie biletowej muzeum od 10 kwietnia 2018 (tel. 61 852 82 51)

https://muzarp.poznan.pl/pl/aktualnosci/77

Patronem medialnym wydarzenia jest: kyrgyzstan.pl

 

Akcja Cito- Budujemy Domki Dla Pszczół

Zapraszamy na kolejną akcję CITO organizowaną przez Nadleśnictwo Łopuchówko i Geopyrę!!
Tym razem budujemy domki dla pszczół!!
Obowiązują zapisy telefoniczne bądź e-mailowe.
Ilość miejsc ograniczona!!!
Mile widziane sprzęty ogrodnicze (grabie, szpadel)a także wkrętarki

Plan spotkania:
11:00 Tajemnice pszczelich mieszkań- kiedyś i dziś- prezentacja multimedialna (45 min)
11:45- 12:15 warsztaty plastyczne
12:15-13:15- Prace terenowe (wysianie nasion, instalacja drewnianych domków)-
przystanek: poletko łowieckie ścieżki edukacyjnej Dziewcza Góra
13:30-14:30 ognisko. Nadleśnictwo zapewni opał na ognisko. Artykuły spożywcze prosimy przynosić we własnym zakresie.
Podajemy również link do wydarzenia utworzonego przez Piotra z Geopyry: https://www.geocaching.com/geocache/GC7K2MA_cito-budujemy-domki-dla-pszczo?guid=07e78295-7df8-49cd-99e8-d321b942526a

 

Wiosenny Cykl Power of Melody

Twoje dziecko ma talent muzyczny! My pokażemy Ci, jak go rozwinąć!

Na zajęciach Power of Melody korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– zajęcia nigdy nie przepadają! – odrabiasz w dogodnym terminie: stacjonarnie lub przez aplikację online;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Cykl zajęć to 10 tygodni rodzinnego muzykowania z jedną opłatą dla całej rodziny, bez względu na liczbę rodzeństwa lub opiekunów. Cena to 390 zł.
Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania rozpoczętego cyklu.

Dla rodzin, które już wcześniej brały udział w min. jednym cyklu POMELO cena wynosi 350 zł.

Program lojalnościowy. Poleć nasze zajęcia znajomym a obydwoje otrzymacie 10% zniżki. Promocje łączą się.

Jednorazowy wstęp na zajęcia pokazowe to 30 zł dla całej rodziny, niezależnie od liczby opiekunów i dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Aby zapisać się na zajęcia pokazowe lub cykl zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie:
http://www.powerofmelody.com/#/zapisz-sie.
Wybierz swoje miasto oraz odpowiedni rodzaj zajęć – POMELO.

To, co wyróżnia POMELO to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały aplikacji online Pomelody, do której uczestnicy dostają dostęp w cenie zajęć i dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

Harmonogram:
Soboty
11.00-12.00 – Plac Zabaw (Cafe Bajarka), pl.Wolności 8

 

Podstawy Projektowania Młody Disign

Zapraszamy młodzież w wieku 11-15 lat lat na II semestr warsztatów z podstaw projektowania, odbywających się w dwie soboty każdego miesiąca. Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi problemami, przed którymi dziś stają projektanci, pozwolą lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, pokażą jak powstają przedmioty i w jaki sposób kształtowane jest nasze otoczenie.

Zajęcia prowadzi pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Łukasz Spychaj.

 

Jarmark Średniowieczny 21-22 kwi Wielkopolska

Już za 2 tygodnie! Jarmark Średniowieczny!
21-22 kwietnia Tarnowo Pogórne (Poznań).

Jarmark Średniowieczny w Tarnowie Podgórnym koło Poznania.
Zapraszamy Wojów na turniej z cennymi nagrodami (miecz, unikatowa rekonstrukcja biżuterii wojownika, beczka piwa dla zwycięskiej piąki), rzemieślników zapraszamy na dobry handel, a wszystkich rekonstruktorów i publiczność na dobrą zabawę, albowiem to urodziny Jarla, więc wypada gości podjąć dobrym jadłem i napitkami oraz rozrywki zapewnić stąd w programie wieczorne wystepy tancerzy ognia i spektakle Teatru Trójkąt.

Dla zgłoszonych uczestników ubezpieczenie, zwrot kosztów dojazdu i wyżywienie, nocleg w namiotach na terenie wydarzenia (Park w centrum Tarnowa Podgórnego), dla rodzin z dziećmi małymi jest możliwość zakwaterowania w pokojach gościnnych OSIR.

Termin nieodległy, wybaczcie późną informację, lewie uporaliśmy się z zimową epidemią przypadłości wszelakich, wszelkie zaś zapytania kierować do: Robert Sigmundsson via FB, lub tel. 733151341
Serdecznie zapraszamy, wybaczcie późne info.

 

PORANKI RODZINNE

(dla dzieci od 3 do 6 lat)

Każda sobota, godz.11.00

PORANKI RODZINNE to kultowe już spotkania w kinie Muza. Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami oglądają bajki, które dla starszego pokolenia są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje sprzed lat, pełne barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 50 minut i wzbogacany jest warsztatami artystycznymi, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

Liczba miejsc na warsztaty plastyczne ograniczona – 30 dzieci

BILETY:
dzieci: seans + warsztaty: 11zł
dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 10zł

Z KARTĄ RODZINY DUŻEJ:
dzieci: seans + warsztaty: 6zł
dorośli / dzieci: seans bez warsztatów: 5zł

 

Weekend z książką – czytanie książki o przygodach Alberta Albertsona.

Data: 21 kwietnia
Czas: 11:00 – 14:00
Koszt: Darmowy

Dom Kultury „Jagiellonka” os. Jagiellońskie 120

Zapraszamy na coroczne obchody Międzynarodowego Dnia Książki, z tej okazji będzie czytana książka o przygodach Alberta Albertsona. W programie zajęcia plastyczne, artystyczne, konkursy, wymiana książek, kiermasz książek oraz rozstrzygnięcie konkursu plastycznego: „Mój ulubiony bohater literacki”.

 

TworzyMY – zajęcia artystyczne w MDK3

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

Wyspa znikąd – donikąd

 

CHOMIK TYGRYS


Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK Zamek

21 kwietnia – Sobota, godz. 11:00

Malina Prześluga
reżyser: Laura Słabińska
czas trwania: 75 min (z przerwą)

REALIZATORZY:
Obsada:
Aleksandra Leszczyńska – Chomik Tygrys
Marcin Chomicki – Karaluch
Artur Romański – Szczur Zły i Parszywy
Katarzyna Romańska – Lewa, Ubikacja
Piotr Grabowski – Prawa
Scenografia – Ewelina Bunia
Muzyka – Marek Papaj

OPIS SPEKTAKLU:
Chomik o dumnie brzmiącym imieniu Tygrys, całe dotychczasowe życie spędził w bezpiecznej i przytulnej klatce. Rozpieszczany i przekarmiany przez ręce – Lewą i Prawą, samotne chwile umilał sobie „przygodami” na kołowrotku. Wszystko zmienia się jednak wraz z pojawieniem się nietypowego intruza, Karalucha, który wbrew obiegowej opinii okazał się być miłym i schludnym kompanem. Zanim Tygrys i Karaluch zdążą się na dobre zaprzyjaźnić, sprawy się komplikują i oto chomik po raz pierwszy w życiu zmuszony będzie opuścić bezpieczną klatkę, by odnaleźć i uratować swojego jedynego kumpla-robala. Nieoczekiwanie pomoże mu w tym szczur, który, choć każe nazywać się Złym i Parszywym, w gruncie rzeczy jest bardzo sympatyczny.
„Chomik Tygrys” to ciepła i zabawna opowieść o przyjaźni i odwadze, która pokazuje, że świat nie jest wyłącznie zły i przerażający, strach ma często wielkie oczy, a w życiu liczą się prawdziwe przygody z prawdziwymi, a nie wymyślonymi przyjaciółmi.

Proste, wpadające w ucho piosenki i improwizowane rozmowy z dziećmi pozwolą najmłodszym widzom w pełni uczestniczyć w wielkiej przygodzie małego chomika.

Rekomendowany wiek widowni od 4 lat

 

STREFA ZABAWY „Hej, poczuj to! – zaufanie” warsztaty dla dzieci

Miejsce Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 21.04.2018
Cena 10 zł

Czy pożyczysz koleżance ulubioną zabawkę? Czy umiemy dochować tajemnicy? Co to jest zaufanie? Kiedy możemy sobie zaufać a kiedy nie? Razem z dziećmi spróbujemy opowiedzieć sobie o emocjach. Czym są i jak możemy je wyrazić. Swoje skojarzenia i wrażenia przeniesiemy na gliniane, wylepiane tabliczki, które staną się kreatywnym zapisem naszych emocji. W czasie zajęć dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Dorota Piekarczyk

 

Bezpłatne zajęcia rozwojowe dla maluchów

sobota 10:30 – 12:30

Świetlica Cafe
Krakowska 9a, 61-889 Poznań

 

Koncert skrzypcowo-gitarowy

Podczas koncertu wystąpią uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych przez Natalię Pinkas oraz Wojciecha Szymańskiego.
21 kwietnia 2018 r.
godzina 11:30
sala nr 4

 

MUZYKOTECZKA – Morskie Opowieści

PRO SINFONIKA

ul. Św. Marcin 80/82, pok. 205
61-809 Poznań

To nowy cykl koncertów dedykowany najmłodszym odbiorcom (0-5 lat), którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z muzyką.  Ich celem jest nauka aktywnego słuchania, rozbudzenie wyobraźni i wrażliwości muzycznej oraz wypracowanie poczucia rytmu.

Koncerty te są doskonała okazją do poznania instrumentów muzycznych,  osłuchania się ze wspaniałymi dziełami, a nawet do podjęcia pierwszych prób muzykowania. Czas i formuła dostosowane są do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców, a utwory przeplatane są opowieściami o muzyce i animacjami.  Wszystkich chętnych zapraszamy raz w miesiącu, do Sali Lubrańskiego. Przeciętny czas koncertu to 30 minut.

Muzykoteczka to doskonała zabawa dla najmłodszych, a zarazem sposób na wspólne, rodzinne spędzenie czasu.

 

Sito Sztuki – Muzeum Narodowe w Poznaniu

21.04.2018 • Okiem pirata, godz. 11.15
Na pirackim statku życie toczy się inaczej niż na lądzie. Trudniej zachować równowagę, brakuje jedzenia i wody, choć wokoło tak jej dużo. Czasem jest wesoło, ale bywa też groźnie. Jak się żyje na wodzie? Co widzi pirat ze swojej łajby?

Sito sztuki to cykl zajęć plastycznych przygotowany z myślą o dzieciach w wieku 5–10 lat. Ich warsztatowy charakter wspomaga rozwój takich umiejętności jak: kreatywne myślenie, współpraca w grupie, odwaga w podejmowaniu samodzielnych decyzji. Cele te realizowane są poprzez stawianie uczestników w sytuacjach problemowych, które wymagają od nich aktywnego zaangażowania, a więc inicjatywy twórczej i wykorzystania narzędzi, jakimi dysponują (własnego potencjału twórczego i materiałów dostarczonych przez prowadzących). Szczególną wagę ma tu proces, jaki zachodzi w trakcie pracy, wspierający rozwój intelektualny dziecka, a niekoniecznie estetyka jego pracy. Osoby prowadzące warsztaty pełnią funkcję organizatorów środowiska dogodnego dla rozwoju dzieci, wprowadzają w świat sztuki i towarzyszą im w artystycznej przygodzie.
Zajęcia odbywają się w przyjaznej dla dzieci atmosferze. Wędrówka po galerii, zwykle otwierająca spotkanie, jest formą wprowadzenia do zajęć, a także okazją do żywego kontaktu z dziełami sztuki poprzez ogląd i rozmowę przy obiekcie. W drugim etapie zajęć dzieci podejmują twórcze wyzwanie, które realizują w pracowni. Warsztaty wieńczy krótka rozmowa podsumowująca, w czasie której uczestnicy mają szansę podzielić się doświadczeniami z zajęć i zaprezentować swoje prace.
Każdemu spotkaniu towarzyszy temat przewodni, który jest niezależny od całości cyklu, co oznacza, że można uczestniczyć w pojedynczych zajęciach, bez konieczności brania udziału w całości cyklu. Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej, na której przed każdymi zajęciami podane są najważniejsze informacje i ewentualne zmiany w programie.

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Kinga Sibilska (Dział Edukacji MNP) i Agnieszka Powierska
Konsultacja merytoryczna: dr Magdalena Parnasow-Kujawa

 

Spacer ornitologiczny – Weekend Księgarń Kameralnych

21 kwietnia w godzinach 9:00 – 10:30

Weekend Księgarń Kameralnych wypada w tym roku między 20 a 23 kwietnia. To wydarzenie łączy małe, niesieciowe księgarnie w całej Polsce. jest nas ponad 100. W Choszcznie, w Płocku, we Wrześni, w Brzegu Dolnym, w Toruniu, Warszawie, Wrocławiu no i w Poznaniu. Lubimy się z księgarzami i w tym roku wyrażamy to po raz kolejny symbolicznie przyłączając się do WKK. Kupujcie kameralnie, wspierajcie lokalny handel, patrzcie na małe księgarnie jak na mikro-domy kultury – to komunikuje Weekend Księgarń Kameralnych.

ZAPRASZAMY NA SPACER ORNITOLOGICZNY. Albo przyrodniczy – jak kto woli – na poznańską Cytadelę. Zbiórka o 9:00 przy restauracji Umberto. Spacer poprowadzi razem z Bookowskim Maciej Gierszewski. Towarzyszyć nam będzie „Mały atlas ptaków” Ewy i Pawła Pawlaków.

Co zabrać? Jeśli macie – lornetki. Koniecznie wygodne ubrania, termos z herbatą lub wodę do picia.
Obowiązują zapisy – wystarczy napisać do nas na maila: poczytalni@gmail.com
i poczekać na informację zwrotną.
Spacer skierowany jest do dzieci wraz z rodzicami lub opiekunami. Jeśli jesteś „starszakiem” i też chcesz iść – napisz do nas 🙂 Spacer ma formę edukacyjno-przyrodniczo-przyjemnościową. Jest skierowany do amatorów przyrody i ptasiarstwa. Naszym celem jest otwarcie oczu, zadarcie głów, przypomnienie sobie, że przyroda jest wokół nas.

 

II Wiec Piastowski w Grodzie Pobiedziska

II Wiec Piastowski w Grodzie Pobiedziska 21-22.04.2018

SOBOTA – start 10.00
Gwarantujemy moc wrażeń na polu między Grodem Pobiedziska, a Skansenem Miniatur:
10.00 – Początek treningu przed indywidualnym Turniejem Wojów „Sława Bohaterom”
10.30 – Zakończenie treningu przed indywidualnym Turniejem Wojów „Sława Bohaterom”
11.00 – Początek indywidualnego Turnieju Wojów „Sława Bohaterom”
12.00 – Zakończenie indywidualnego Turnieju Wojów „Sława Bohaterom”
12.30 – Początek treningu przed indywidualnym turniejem łuczniczym „Obrońcy Wieży”
13.15 – Zakończenie treningu przed indywidualnym turniejem łuczniczym „Obrońcy Wieży”
13.30 – Początek indywidualnego Turnieju Łuczniczego „Obrońcy Wieży”
14.30 – Zakończenie indywidualnego Turnieju Łuczniczego „Obrońcy Wieży”
14.45 – Początek treningu drużyn przed turniejem wojów „Bitwa o Most”
15.15 – Zakończenie treningu drużyn przed turniejem wojów „Bitwa o Most”
15.30 – Początek drużynowego turnieju wojów „Bitwa o Most”
16.30 – Zakończenie drużynowego turnieju wojów „Bitwa o Most”
16.45 – Bitwa „Pobieda 1047”
17.15 – Zakończenie zmagań bitewnych „Pobieda 1047”

Przez cały czas trwania pierwszego dnia II Wiecu Piastowskiego w Pobiedziskach do dyspozycji turystów pozostaną wystawy w Skansenie Miniatur, oraz w Grodzie Pobiedziska, gdzie zlokalizowane zostanie obozowisko wojowników i rzemieślników, wystawa machin oblężniczych, zbrojownia oraz średniowieczny plac zabaw. Bilety wstępu do obu obiektów będą sprzedawane w cenie biletów ulgowych.
Skansen Miniatur 21.04 ma uroczyste otwarcie sezonu w związku z czym przygotował mnóstwo atrakcji:
– Zagroda ze zwierzętami i atrakcjami dla dzieci
– średniowieczna muzyka na żywo (od 12:00 do 15:00)
– kram kowala
– średniowieczna przebieralnia strojów
– kram chlebowy
-otwarta kuchnia średniowieczna 🙂

NIEDZIELA – start 10.00
10.00 – Początek treningu przed indywidualnym Turniejem Wojów w Dwuboju Piastowskim „Topór i Oszczep”
10.45 – Zakończenie treningu przed indywidualnym Turniejem Wojów w Dwuboju Piastowskim „Topór i Oszczep”
11.00 – Początek indywidualnego Turnieju Wojów w Dwuboju Piastowskim „Topór i Oszczep”
12.30 – Zakończenie indywidualnego Turnieju Wojów w Dwuboju „Topór i Oszczep”
12.45 – Początek strzelania z Gigantycznego Trebusza
13.15 – Zakończenie strzelania z Gigantycznego Trebusza
13.45 – Początek warsztatów strzelania z różnych typów średniowiecznych proc. W naszej kolekcji jest zarówno proca lekka jak i dwa egzemplarze cięższych proc trzonkowych do miotania pięściaków podczas obrony obiektów umocnionych.
14.45 – Zakończenie warsztatów procarskich
15.00 – Symboliczne zakończenie II Wiecu Piastowskiego w Grodzie Pobiedziska.

Przez cały czas trwania drugiego dnia II Wiecu Piastowskiego w Pobiedziskach do dyspozycji turystów pozostaną wystawy w Skansenie Miniatur oraz w Grodzie Pobiedziska, gdzie zlokalizowane zostanie obozowisko wojowników i rzemieślników, wystawa machin oblężniczych, zbrojownia oraz średniowieczny plac zabaw.
Dla wygłodniałych konsumpcja średniowiecznej potrawy 🙂

SŁAWA!!!

 

 

NIEDZIELA

 

 

Jubileusz – odsłona pierwsza – „Pan Satie”

W niedzielę 22 kwietnia 2018 zapraszamy na jubileuszowy pokaz spektaklu „Pan Satie” o godz. 10.30, 12 i 16 na zaprzyjaźnioną Scenę Wspólną.

Spektakl „Pan Satie” nagrodzony nagrodą Grand Prix na Festiwalu Korczak 2011 w Warszawie zagrany ponad 240 razy w Polsce i na czterech kontynentach między innymi w Japonii, USA, Niemczech, Francji, Chinach i wielu innych krajach. Spektakl obejrzało ponad 8.000 widzów w Polsce i ponad 10.000 widzów za granicą!

Kim Jest Pan Satie? Dźwiękiem, Rytmem. Pan Satie jest Muzyką.
W papierowej scenografii powstają obrazy inspirowane utworami Erika Satie. Zabawy z dziecięcej wyobraźni łączą się z brzmieniem preparowanego pianina.

wiek: 1-5 lat
czas trwania: 35 minut + 10 minut zabawa
premiera: grudzień 2010

reżyseria, choreografia:
Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
scenografia i kostiumy: Elżbieta Cios
muzyka: Erik Satie, Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna

Spektakl zrealizowany we współpracy z Centrum Kultury Zamek i dofinansowany przez Miasto Poznań.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na spektakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu – 16 zł.

https://www.bilety24.pl/szukaj?search=teatr+atofri&submit&city=Wszystkie&data_from&data_to&category=0&type=index

 

Jubieusz – odsłona pierwsza – „Hej, niteczko!”

W niedzielę 22 kwietnia 2018 o godz. 13.30 i 17, z okazji jubileuszu specjalnie dla dzieci średnich wiekiem, nasz gość – Grażyna Grobelna zaprezentuje słuchowisko dla dzieci od 4 do 8 lat.

„Hej, Niteczko!” to nie-spektakl, nie-koncert. Dźwięki muzyki współczesnej wykonywanej na żywo niosą opowieść, której główną bohaterką jest Nić oraz jej twórcze przygody. Warstwę słowno-muzyczną dopełniają wizualizacje powstające na żywo na rzutniku pisma.

godz. 13.30 i 17.00
wiek: od 4-8 lat
czas: 25 minut
bilety: cena 10 zł dorosły/ 10 zł dziecko

Reżyseria, głos, wizualizacje – Grażyna Grobelna
Współpraca artystyczna – Teresa Nowak
Skrzypce – Jerzy Fryderyk Wojciechowski
Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:
Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na słuchowisko każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu – 10 zł.

https://www.bilety24.pl/szukaj?search=teatr+atofri&submit&city=Wszystkie&data_from&data_to&category=0&type=index

 

Jubileusz – odsłona pierwsza – „Papierowy labirynt”

22 kwietnia w godzinach 10:00 – 18:00

Scena Wspólna
Za Cytadelą, róg Brandstaettera, 61-659 Poznań

Przez cały jubileuszowy dzień możecie wskoczyć w „Papierowy labirynt” autorstwa Elżbiety Cios.
Dla zachęty kilka słów od autorki:
„Papierowy labirynt” pełen światła i tajemnicy skusi nie tylko najmłodszych do zanurzenia się w puszystej materii.
Papierowe medium w przestrzennej konfiguracji umożliwi interaktywne spotkanie widzów, którzy poprzez zmysły dotkną teatralnego świata.
Do zobaczenia!

 

Planeta dźwięków

Zapraszamy na otwarte warsztaty z Musiconem dla dzieci w wieku 4-8 lat

Można na nim grać, można liczyć, można projektować, wizualizować, a nawet pisać wiersze! Co to takiego? Musicon!
Musicon to unikalny instrument muzyczny i jednocześnie mini laboratorium dźwięku, fizyki i mechaniki. Niezwykle staranny i piękny projekt Musiconu został wykonany w Polsce, ale zdążył już zdobyć nagrody na całym świecie! Od maja będziemy zapraszać najmłodszych na warsztaty z Musiconem, a już teraz wszyscy chętni mogą wziąć udział w otwartych animacjach, podczas których pokażemy wszechstronne możliwości instrumentu! Będzie też okazja , żeby stworzyć własną kompozycję muzyczną, poznać różnicę między tonami wysokimi i niskimi czy też zrozumieć pojęcie tempa. Pomogą nam w tym Charlie, Ringo oraz Jaco – zabawne musiconowe pacynki, które zostały zaprojektowane z myślą o dojrzewaniu emocjonalnym, rozwijaniu umiejętności miękkich i rozszerzaniu myślenia symbolicznego.

A jak działa Musicon? Jego mechanizm bazuje na rozwiązaniu znanym z pozytywki – wystające przyciski poruszają instrumenty, generując dźwięki. Każdy z 720 przycisków można dowolnie wciskać i wyciskać tworząc nieskończone wzory, kompozycje i wariacje. Wszystko odbywa się intuicyjnie, dzięki czemu każde dziecko wie, jak go obsługiwać. Zabawy z Musiconem nie tylko wprowadzają najmłodszych w świat dźwięków, ale też pobudzają wszechstronny rozwój, zarówno psychiczny, jak i fizyczny, uczą pracy grupowej, planowania, programowania i projektowania.

Projekt Musiconu był pokazywany na całym świecie, m. in. w Nowym Jorku, Singapurze, Limie, Berlinie, Pradze, Paryżu, Kopenhadze i wielu innych. Zdobył także wiele prestiżowych nagród: iF Design Award, Red Dot Design Award, Core77, Polish Children’s Design Award oraz był nominowany do INDEX: design to improve life oraz do nagród edukacyjnych Reimagine Education (Filadelfia, USA) oraz GESS Education Awards (Dubaj).

Autorem projektu jest Kamil Laszuk, (http://kamillaszuk.pl/), który połączył w nim swoje dwie pasje – design i muzykę.

 

Wiersze, żaki, i mieroże, czyli o tradycyjnym łowieniu ryb

22 kwietnia w godzinach 11:00 – 16:00

Muzeum Młynarstwa w Jaraczu
Jaracz 45, 64 – 610 Rogoźno Jaracz

Serdecznie zapraszamy na najbardziej rybne wydarzenie edukacyjne w Polsce!

W programie:
– prezentacja tradycyjnych sprzętów i metod połowu,
– szycie i naprawa sieci rybackich,
– rozmowy nie tylko o rybołówstwie,
– życie średniowiecznych rybaków,
– stoiska podmiotów partnerskich,
– wyplatanie wiklinowych wierszy,
– nauka łowienia ryb dla dzieci,
– dłubanie łodzi jednopiennej,
– wędzenie ryb,
– żywe ryby.

Zapraszamy!

 

Teatr Wariate – Baśń o grającym imbryku


Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK Zamek

22 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00, 13:00

Marta Guśniowska
reżyser: Teatr Wariate
czas trwania: 60 min

REALIZATORZY:

Sylwia Koronczewska-Cyris
Marek Cyris
Scenariusz: Marta Guśniowska
Reżyseria: Teatr Wariate
Scenografia: Teatr Wariate przy współpracy z Anną Chadaj
Muzyka: Michał Łaszewicz

OPIS SPEKTAKLU:

Teatr Wariate
Baśń o grającym imbryku
Pewien Kowal, zmęczony wykuwaniem podków, postanawia zmienić fach i poszukać swojego miejsca na ziemi.
Zadanie ułatwia mu niezwykły prezent, który pewnego dnia trafia w jego ręce – zaczarowany imbryk.
Za sprawą imbryczka życie Kowala całkowicie się odmienia.
Czy jednak będzie szczęśliwszy?
Kowalowi wiernie towarzyszy Koń i Mucha, po uszy w Koniu zakochana.
Zabawne dialogi i perypetie trójki przyjaciół czynią ten spektakl miłą rozrywką z nutką refleksji, aby cieszyć się tym, co mamy.
Preferowany wiek od 3 lat
Premiera: 21.02.2018

 

Wiosenna rodzinna wycieczka rowerowa zaprasza Tata z Poznania

Tata z Poznania wraz z partnerami Decathlon Poznań Komorniki, Turisto oraz High Fit zaprasza na rodzinną przejażdżkę rowerową.

Zbiórka pod budynkiem GOSiR Komorniki, ul. Polna 37,
o godzinie: 11:00 dnia 22.04.2018r.
Następnie kierujemy się nad jezioro Jarosławieckie – 7,3km ok 26 min. możemy tam zrobić przerwę. Kolejny etap, to trasa na na Wypalanki – 8,2km ok 27 min, gdzie zorganizujemy ognisko oraz będziemy się wraz z dziećmi integrować.

Każdy we własnym zakresie zabiera kiełbaski oraz napoje.

Na miejscu czekać będą na Was gry i zabawy. M. in. bule, piłki, skakanki i inne atrakcje, co by się nikt nie nudził.

Pamiętajcie, że obowiązują zapisy:
https://goo.gl/forms/EaD0Iyi9UfDPu2Yb2

Osoby zainteresowane, które w zgłosiły chęć wypożyczenia przyczepki, fotelika bądź holu rowerowego od Turisto, będą mogły odebrać sprzęt i przygotować się do dalszej podróży.

Chcemy, aby każdy mógł uczestniczyć, dlatego przewidziane są przystanki na odpoczynek, ewentualny posiłek oraz tempo dostosowane do najwolniejszych 🙂

Liczy się fajna zabawa!

Zapraszamy!

Tata z Poznania&Decathlon Poznań Komorniki&Turisto&High Fit

 

Hot_cars 2018

22 kwietnia w godzinach 10:00 – 18:00

HOT_elarnia**** & SPA_larnia kcal
ul. Morenowa 33, 62-040 Puszczykowo Stare

II edycja HOT_cars. Rozpoczynamy sezon 2018 spotkań z pasją motoryzacyjną, z niebanalnymi samochodami, z wyjątkowymi ludźmi, ponownie będzie HOT. Zapraszamy do HOT_elarni**** w Puszczykowie.
Szczegóły, regulamin i koszty znajdziecie tutaj:
https://autoinfo.pl/presentation/news/hot_cars-2018-04-22/4043
Organizatorzy : WTC Watch This Car Autoinfo
Sponsorzy : HOT_elarnia**** & SPA_larnia kcal, Taste it, Volkswagen Centrum Poznań RE/MAX-Experts Power Duck
CANDEO Clinic Poznań DETAILINGownia Auto Na Blask Kosmetyki Samochodowe Poznań Carrera Cars Team


IV Bieg po Frajdę

ZAPRASZAMY wszystkie dzieci w wieku od 1 do 13 roku życia na IV edycję BIEGU PO FRAJDĘ!
Już 22.04.2017 od godziny 9:00 odbędzie się od 5 do 10 biegów o różnych dystansach i w różnych kategoriach wiekowych. Dla każdego uczestnika przewidziana jest NAGRODA! Poniżej kilka najważniejszych informacji:

ZAPISY:
http://www.zapisy.maratonczykpomiarczasu.pl/pl/bieg-frajda
Trasy biegów prowadzić będą po alejkach parkowych

DYSTANS I KATEGORIE:
Dystans biegów dzieci został uzależniony od wieku uczestnika i płci, podzielony na następujące kategorie:

kat. A – (do 4 lat) – dystans ok. 150 m
kat. B – (5-6 lat) – dystans ok. 200 m
kat. C – (7-8 lat) – dystans ok. 400 m
kat. D – (9-10 lat) – dystans ok. 600 m
kat. E – (11-13 lat) – dystans ok. 800 m

OPŁATA STARTOWA:
40zł za dziecko przy zapisach internetowych i osobistych
50zł za dziecko w dniu biegu, w biurze zawodów

PAKIET STARTOWY:
– Numerek dla każdego uczestnika,
– Całodniowy wstęp do Frajda Parku,o wartości 34 zł
– Pomiar czasu przebiegniętego dystansu ,
– Woda dla dzieci,
– Medal dla każdego uczestnika za udział w biegu,
– Dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii nagrody rzeczowe!

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM PODAMY JUŻ NIEBAWEM!

 

ŚWIAT SIĘ KRĘCI / asz.teatr – spektakl asz.dzieciaków

Grupa asz.dzieciaki zaprasza na kolejny spektakl:)
Tym razem w zupełnie innym klimacie.

Jak wygląda świat z perspektywy łóżka – gdy twoim światem staje się poduszka i pilot TV ? Cóż jest bardziej realnego niż świat za szklanym ekranem. Dwoje ludzi uwięzionych w wirtualnej rzeczywistości reklam , spotów, seriali zapomniało, że poza łóżkiem istnieje coś cenniejszego.

występują:
Giselle Czureja – Ona
Marcin Konieczny – On
Zuzia Wieczorek – Gosia
oraz ekipa zza szklanego ekranu:
Zuzanna Dewicka
Fryderyka Toboła
Jagoda Baran
Maja Gazdecka
Milena Świętochowska
Maciej Żmudziński

WSTĘP WOLNY
Spektakl realizowany w ramach warsztatów teatralnych prowadzonych w Centrum Kultury „Dąbrówka”

kontakt i rezerwacja:
asz.teatr@gmail.com
514763916

 

PORANEK DLA DZIECI: Wielka wyprawa Oskara

CK Zamek
Kino Pałacowe
22.04 | g. 13 |

Dziesięcioletni Oskar ma marzenie, którym jest wyjazd na prerię wraz z mamą. Niestety tuż przed wakacjami mama Oskara powiadamia go o planowanej podróży do Ameryki. W tym czasie chłopcem ma się opiekować jego – niezbyt towarzyski i gburowaty – dziadek. Na szczęście, Oskar poznaje Leviego i jego – cierpiącego na krótkowzroczność – konia. Wspólnie decydują się na przeprawę przez Ocean Atlantycki, żeby odszukać w Ameryce mamę Oskara.

Tytuł oryginalny: Oskars Amerika

reż. Torfinn Iversen, Norwegia, Szwecja, 2017, 79’

Film z polskim dubbingiem.

Film dla dzieci od 6 lat

 

NOWY CZYTA DZIECIOM

Teatr Nowy

ul. J.H. Dąbrowskiego 5
60-838 Poznań
tel. 61 848 48 85

Sezon podróżniczo-literacki 2017/2018 czas zacząć!

Przez cały zeszły sezon podróżowaliśmy po Europie, poznając między innymi Francję, Włochy, Finlandię i Ukrainę. W tym roku zdecydowanie rozszerzymy zakres naszych wojaży i wyruszymy w świat! W czeluściach bibliotek pan Pchełka odnalazł książki, które – czytane oczywiście przez aktorów Teatru Nowego – przeniosą najmłodszych i ich opiekunów na wyspy Oceanii, do Indii czy Iraku. W grudniu wrócimy na chwilę do Europy, by ponownie odwiedzić Finlandię i spotkać się z gościem specjalnym. Jak zwykle nie zabraknie też zabaw i animacji!

Bilety na zajęcia w ramach cyklu NOWY CZYTA DZIECIOM – w cenach 4 PLN dla dzieci i 6 PLN dla dorosłych – można rezerwować mailowo lub telefonicznie w Biurze Obsługi Widzów (bow@teatrnowy.pl, info@teatrnowy.pl, tel. 61 847 24 40)! Dla Państwa wygody będą się one pojawiać w kasie w tych samych terminach, co bilety na spektakle czyli z miesięcznym wyprzedzeniem w stosunku do miesiąca, którego dotyczą.
Przy kupnie biletów prosimy o wypełnienie dołączonej do niej krótkiej ankiety, która umożliwi nam kontaktowanie się z Państwem i dopasowanie programu wydarzeń do wieku oraz potrzeb naszych najmłodszych gości.
UWAGA: Zakup biletu jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na utrwalenie wizerunku dziecka i opiekuna przez Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu w formie fotografii i zapisu wideo, a także jego rozpowszechnianie w dowolnej formie w celach promocyjnych i reklamowych.

Najbliższe spotkanie w ramach cyklu:

22 kwietnia | 11.00 | Scena Nowa

 

Jak przechytrzyć kleszcza? Dowiedz się w Laboratorium Wyobraźni

Każdy eksplorator lasów i łąk wie, że najbardziej „krwiożercze” zwierzę, jakie może tam napotkać to… komar i kleszcz. Na zajęciach w Laboratorium Wyobraźni przyjrzymy się zwyczajom tego drugiego „łobuza”. Warsztaty „Przechytrzyć kleszcza” pomogą Wam przygotować się do weekendowych wędrówek i wyjść zwycięsko ze spotkania z kleszczem.

Kleszcz jest malutki. Ma osiem nóg, ale ani jednego oka. Może być czarny, czerwony, a nawet biały. Lubi trawę, ciepło i… naszą krew. Niestety, może być groźny. Ale są na niego sposoby!

W trakcie zajęć „Przechytrzyć kleszcza” nauczymy małych i dużych odkrywców:

  • jakie zwyczaje ma to małe zwierzątko,
  • gdzie można je najczęściej spotkać,
  • jak się przed nim bronić
  • jak profesjonalnie usuwać kleszcza wbitego w skórę, aby zminimalizować ryzyko choroby.

To zajęcia dla tych, którzy lubią beztrosko hasać po trawie, ale i dla tych, których fascynuje świat małych żyjątek. Obowiązkowe warsztaty przed latem!

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni, które ma siedzibę w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46). Aby wziąć udział w zajęciach należy wcześniej zarezerwować bilet za pośrednictwem strony https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/.

Warsztaty „Przechytrzyć kleszcza” przeznaczone są dla dzieci od 6 r.ż. Mogą w nich brać udział razem z opiekunami.

 

Laboratorium Wyobraźni przedstawi Ci gwiezdnych sąsiadów

Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza do planetarium, w którym można poznać bliżej gwiazdy, planety, konstelacje i galaktyki – słowem: cały kosmos. Zapraszamy na pokazy pt. „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” organizowane w Laboratorium Wyobraźni.

Pokazy „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów to pasjonująca opowieść o Układzie Słonecznym. Dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się m.in.:

  • Jakie odległości dzielą Ziemię od najbliższych jej obiektów?
  • Czy na Marsie wylądowała obca cywilizacja? Czy w kosmosie w ogóle może istnieć życie?
  • Czym są „gazowe olbrzymy”?
  • Z czego powstają gwiazdy i czy tzw. „spadające gwiazdy” to też gwiazdy?
  • Co ma w środku Droga Mleczna?

Opowiemy również o tym, co można zaobserwować na niebie nad Poznaniem i jak na nie patrzeć, aby zobaczyć najciekawsze zjawiska astronomiczne.

Aby wziąć udział w pokazie należy zarezerwować bilet przez stronę https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Seans „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” w planetarium Laboratorium Wyobraźni PPNT przeznaczony jest dla dzieci od 9 roku życia. Do poznawania tajemnic kosmosu zapraszamy zarówno małych, jak i większych odkrywców.

Pokazy odbywają się w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46 (Naramowice).

 


Treści zamieszczone powyżej pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dalszych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *