PLAN ZAJĘĆ 09.04 – 15.04.2018

PLAN ZAJĘĆ 09.04 – 15.04.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Kicia Kocia z Maluszkami

9 kwietnia godz. 11.30 Kicia Kocia z Maluszkami

Kotka często bawi się ze swoim braciszkiem. Razem idą na spacer. Kicia kocia objaśnia mu świat. Opowiada co widzi i słyszy. Nazywa zjawiska i przedmioty. Razem bawią się dźwiękami i odgłosami przyrody. Wąchają i zachwycają się wiosną. Doświadczają różnorodności. Każde po swojemu.

Warsztaty dla Maluszków już od 6 miesiąca do 2 lat poprowadzi Małgorzata Swędrowska.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 25 zł w przedpłacie lub 30 zł w dniu warsztatów.
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

Zajęcia hobbystyczne

Serdecznie zapraszamy dzieci na NOWE ZAJĘCIA HOBBYSTYCZNE, które rozpoczynamy już 9 i 11 kwietnia przy współpracy z Kreatywne Pole – Mobilne warsztaty i animacja dla dzieci 😀

Każde zajęcia składają się z trzech etapów:
– poznanie materiału, jego wartości i pochodzenia
– poznanie zadania i nauka nowo poznanej techniki
– praca własna i efekt końcowy

Cykl zajęć jest cotygodniowy i wygląda następująco:

? TWÓRCZE SMYKI / 9.04 poniedziałek 16:00 – 17:00 / dzieci 4-6 lat
? ART FOOD / 9.04 poniedziałek 17:30 – 18:30 / dzieci 6-8 lat
? TROPEM ARTYSTÓW / 11.04 środa / dzieci 8-10 lat

Zapisy i informacje:
609 491 448 / info@kreatywne-pole.pl / Kreatywne Pole – Mobilne warsztaty i animacja dla dzieci

Bilety: 40 zł/wejście jednorazowo
35 zl/jedno wejście w karnecie (140 zł/karnet na 4 wejścia, ważny od daty zakupu przez 1 miesiąc)


Żywe motyle w Palmiarni Poznańskiej

Wystawa żywych motyli dostępna będzie w Pawilonie VIII do 29 kwietnia w Palmiarni Poznańskiej.

Podziwiać będzie można motyle pochodzące między innymi z Filipin, Indii, Chin, Cejlonu, Japonii czy Ameryki Środkowej.

Ponadto zapraszamy do przyjrzenia się innym owadom, które można na co dzień podziwiać w Palmiarni:
– karaczany (pawilon IX),
– mrówki (przejście między pawilonem III i Kawiarnia 7 Kontynentów).
– motyle preparowane w sali dydaktycznej.
Dodatkowo będzie można się przyglądać nowo otwartemu hotelowi dla pszczół, który stanął przed Palmiarnią Poznańską. Czy zanocują w nim pszczoły murarki?

Wystawa dostępna w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł.

Godziny otwarcia:
od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-17.00 (kasa do godz. 16.00) z wyjątkiem: 1-2 kwietnia otwarte w godz.: 9.00-18.00 (kasa do godz. 17.00),

 

Taniec w chuście- profesjonalny kurs!

„Muzyka łagodzi obyczaje”. To nie tylko pusty slogan! Pozwala zacieśnić relacje, stworzyć nowe, relaksuje – po prostu bawi!

Już dziś zapisz się na wspólną taneczną podróż ze swoim Maluchem! Podczas tej podróży odwiedzać będziemy muzyczne zakątki świata takie jak choćby wyspy Kuba czy Dominikana.

Podczas naszych spotkań zapewniamy dobrą zabawę, mnóstwo uśmiechu, a przede wszystkim PROFESJONALNY KURS TAŃCA.

W programie: gorąca Salsa, zmysłowa Bachata, szalony Reggaeton, wesołe Merengue, salonowa Cha Cha Cha i inne…

Rodzice będą mieli okazję nauczyć się tańczyć i czuć muzykę. Dzieci osłuchają się z nią, będą miały okazję poczuć ją poprzez słuchanie, a dzięki bliskości rodzica, również poprzez ruch.

Prowadząca: Anna Giel, doświadczony Instruktor Tańca, wieloletnia tancerka, choreograf, a prywatnie Mama dwójki; 3-letniego Filipka i 4-miesięcznej Zosi. To była miłość od pierwszego spotkania. Dominikana – rok 2005. Ludzie, muzyka, atmosfera… z czasem było już tylko gorzej – imprezy, kongresy, formacje, a w końcu chęć dzielenia się tą miłością na kursach. Wciąż ma jej w sobie mnóstwo i to właśnie z Tobą i Twoim Maluchem chce się nią podzielić. To nie taniec, to styl życia! Dasz się zarazić?
Zapraszamy!

Koszt zajęć: 30 zł, w tym kawa, herbata , woda i ciacho.

Niezbędnik: chusta/nosidło, ubrania na zmianę dla rodzica i dziecka, pieluszki ?

Zapisy: mamutek@mamutek.eu lub 691797447.

 

Scena Czytana: Chodź teraz idź

A w ramach wiosennej SCENY CZYTANEJ zapraszamy na czytanie tekstu „Chodź teraz idź” autorstwa Ingebord von Zadow.

Zapraszamy widzów od 10 lat wzwyż!

10-letnia Fil ma poważne zmartwienia związane z przeprowadzką, nową szkołą i trudną sytuacją rodzinną. Tymczasem jednak zajmują ją zupełnie inne rzeczy. Co robi na ulicy walizka? Kim jest tajemnicza staruszka? Dokąd jedzie dziwny autobus? Może się okazać, że odpowiedzi na te pytania pomogą dziewczynce uporać się nie tylko z rozwiązaniem zagadki, ale także z jej codziennymi problemami.

Chodź teraz idź
tekst: Ingeborg von Zadow
przekład: Lila Mrowińska-Lissewska
Opieka reżyserska: Irena Dudzińska
Czytają: Irena Dudzińska, Anna Langner, Piotr Dąbrowski
dyskusja: Krzysztof Cicheński

bilet w cenie 5 zł/sztuka
————————–————————–————————–————-
Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

Każdego widza obowiązuje bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na regulare zajęcia z ceramiki.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie.
Do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały i narzędzia oraz fachowa pomoc instruktorki.
Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali.
Koszt zajęć; 30 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona.

 

 

WTOREK

 

 

Jerzy Treliński: Taki ja

SZTUKMISTRZOWIE – zajęcia artystyczne dla uczniów szkół podstawowych

prowadzenie: Stowarzyszenie Zielona Grupa
Informacje/zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Sztukmistrzowie to cykl comiesięcznych zajęć dla uczniów szkół podstawowych mający sprowokować twórczy dialog z dorobkiem zasłużonych polskich artystów. Naszym celem jest oswajanie z zagadnieniami sztuki współczesnej, często uważanej za mniej wartościową pod względem stosowanych technik i warsztatu oraz niezrozumiałą pod względem treści. Każde ze spotkań poświęcone będzie innemu artyście. W kwietniu proponujemy spotkanie z twórczością Jerzego Trelińskiego – pt. Taki ja.

Zapraszamy grupy zorganizowane: dzieci w wieku 9 – 12 lat wraz z opiekunami. Zajęcia odbywają się danego dnia dwukrotnie (9:00-10:30 I grupa, 10:30-12:00 II grupa). Wstęp na zajęcia jest bezpłatny, obowiązuje kolejność zgłoszeń. Rezerwacji można dokonywać telefonicznie pod numerem telefonu: 61 852 9501 lub mailowo: joanna.tekla@arsenal.art.pl. W celu uzyskania dodatkowych informacji zapraszamy do kontaktu z Galerią.

Aby skrócić obecny dystans pomiędzy odbiorcami a dziełami, na naszych zajęciach poszukamy odpowiedzi na pytanie, jak poruszać się po trudnym w interpretacji obszarze sztuki współczesnej. Będziemy m.in. przeplatać wątki twórczości artystycznej z otaczającą nas rzeczywistością. Inspirując się znakomitymi polskimi artystami, twórczo zinterpretujemy także nasze najbliższe otoczenie, miasto Poznań.
A gdyby tak ulice poznańskie zapełnić naszymi imionami? W 1972 roku Jerzy Treliński zaczął wypełniać świat swoim nazwiskiem nadrukowywanym na kolejnych przedmiotach (ubraniach, pudełkach, książkach) ale i umieszczanym w poszczególnych przestrzeniach (na chodniku, plaży, peronie). Własne nazwisko potraktował jak znak graficzny, którym opisywał rzeczywistość. Podczas warsztatów każdy z uczestników stworzy własny wzór graficzny, który będzie go reprezentował. Wypracowany projekt naniesie na kolejne obiekty codziennego użytku projektując spersonalizowane książki, ubrania i gadżety oraz tworząc niepowtarzalne odznaki. Zapraszamy na warsztaty wokół twórczości Trelińskiego, sztuki konceptualnej i projektowania graficznego, podczas których stworzymy własną identyfikację wizualną.

Stowarzyszenie Zielona Grupa zajmuje się szeroko pojętą edukacją artystyczną i międzykulturową. Skupieni wokół niego edukatorzy stworzyli własną metodę pracy z dziećmi i młodzieżą opartą m.in. na technice japońskiego teatru kamishibai. Prowadzą własne wydawnictwo oraz organizują liczne szkolenia dla nauczycieli, animatorów, bibliotekarzy. Ich działania docenione zostały wielokrotnie, m.in.: przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd miasta Poznania, powiat koniński oraz Centrum PISOP i konkurs grantowy Społecznik 2.0 oraz Patriotyzm Jutra.

 

Kino ze smoczkiem

Cykl pokazów filmowych dedykowany rodzicom z małymi dziećmi. Na sali będzie dostępny przewijak, dźwięk filmu troszkę ściszymy, a światłą nie zostaną wygaszone do końca, tak by był półmrok. Pozwoli to na bezproblemową opiekę nad maluszkiem w trakcie seansu, a rodzice będą mogli wyjść do prawdziwego kina!

Bilety: 11 zł

TWARZ

Na południu Polski żyje młody mężczyzna – Jacek. Mieszka na wsi z siostrą i rodziną. Jest fanem zespołu Metallica. Nosi długie włosy i wąsy oraz skórzane spodnie i dżinsową kamizelkę z logo zespołu na plecach. We wsi mają go za dziwaka, w rzeczywistości jednak jest człowiekiem wesołym, kochającym ludzi, zwierzęta i wszystko co dookoła. Niedawno znalazł dziewczynę. Z Dagmarą planują wspólną przyszłość, zaręczyli się. Jednak z góry ustalony bieg życia Jacka zakłóca nieszczęśliwy wypadek – podczas prac na budowie największego na świecie pomnika Chrystusa Króla Polski, bohater – po upadku z dużej wysokości – traci swoją TWARZ.

Po długim pobycie w szpitalu Jacek wraca do domu. Z nową twarzą, bo ekipie lekarzy jednego ze śląskich szpitali udało się dokonać prekursorskiej operacji przeszczepu. Bohater na chwilę staje się gwiazdą mediów, choć jego nowej twarzy daleko do doskonałości. Wszystkiego musi uczyć się od nowa: jak mówić, jeść, uśmiechać się. Pomaga mu w tym siostra, która jako jedyna wciąż wierzy, że Jacek będzie szczęśliwy, niezależnie od tego jak wygląda.

reż. Małgorzata Szumowska, Polska, 2017, 91′

Występują: Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol

Film w języku polskim.

 

Warsztaty dla dzieci z Get Dirty

Zapraszamy dzieci na warsztaty kreatywno-sensoryczno-eksperymentalne!

Nasze pierwsze spotkanie zabierze nas w najdalsze zakamarki galaktyki na „Kosmiczną Przygodę” ??????

10.04. Wtorek / 09:30 – 11:00 / dzieci 1,5 – 3 lat
10.04. Wtorek / 11:30 – 13:00 / dzieci 3 – 5 lat
12.04. Czwartek / 16:00 – 17:30 / dzieci 5 – 9 lat

Zapisy i informacje:??
605 – 327 – 196 Joanna Szczucka / joanna.getdirty@gmail.com

Bilety: 55 zł / wejście jednorazowe
Bilet: 50 zł / wejście z własnym kombinezonem
Karnet: 50 zł / 1 wejście z karnetu (karnet na 4 wejścia)
Karnet + Kombinezon: 45 zł / jedno wejście z karnetu (karnet na 4 wejścia)

*Na czas trwania zajęć udostępniamy kombinezon, który pozwoli zachować ubranka dzieci w nienagannym stanie ?
* Ilość miejsc ograniczona!

Kombinezony również będą dostępne do kupienia w naszym Sklepiku Restauracyjnym.

 

Podróż z bohaterami Kronik Archeo i ich Autorką Agnieszką Stelma

10 kwietnia godz. 16.30 Podróż
z bohaterami Kronik Archeo i ich Autorką Agnieszką Stelmaszyk

Do wszystkich odkrywców i miłośników przygód: jeśli fascynują Was ponure skandynawskie zamczyska i magiczne runy, jeśli nie przerażają bezkresne pustkowia, a wizja ukrytego skarbu wywołuje przyspieszone bicie serca, przyjdźcie do Księgarni „z Bajki” i wyruszcie na wyprawę z bohaterami Kronik Archeo. W tej przygodzie będzie towarzyszyć nam sama autorka serii – pani Agnieszka Stelmaszyk!

Przyjaźni 125 C
Bilet 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

Zamieszanie – kulinaria dziecięce 4-8 lat

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

KIEDY: każdy WTOREK,w godzinach: 16.30 – 18.00

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

Warsztaty astronomiczne I (cykl 4 zajęć)

Miejsce: Poznań, ul. Gromadzka 12 (Winogrady, blisko Cytadeli)
Data: 03.04, 10.04, 17.04, 24.04 (wtorki)
Godz.: 17:00
Czas trwania: 75 min
Wiek: 8-13 lat
Koszt: 100 zł / 4 zajęcia

Tematyka:
Niebo – metody obserwacji nieba i pokaz sztucznego nieba. Rozpoznawanie i odnajdowania na sferze niebieskiej grup gwiazd tworzących gwiazdozbiory. (▪ poznanie nieba północnego i widocznych gwiazdozbiorów ▪ gwiazda, gwiazdozbiór, gromada,
mgławica, galaktyka ▪ poznanie i obserwacja największych i najjaśniejszych gwiazd widocznych gwiazdozbiorów ▪ zjawiska astronomiczne 2018 ▪ asteryzmy ▪ mapki obrotowe nieba )

Słońce – rzeczywiste pokazy Słońca z wykorzystaniem 8- lub 12-calowego teleskopu zwierciadlanego oraz obserwacja tarczy Słońca i plam słonecznych. (▪ bezpieczne obserwacje Słońca z pomocą soczewek, lornetek i teleskopów (+eksperyment) ▪ poznanie
budowy dziennej gwiazdy i możliwości jej obserwacji ▪ obserwacja powierzchni Słońca w świetle widzialnym ▪ obserwacja plam słonecznych ▪ aktywność słoneczna w dniu obserwacji ▪ rzutowanie
projekcyjne tarczy słonecznej ▪ fotografowanie powierzchni Słońca )

Księżyc – zgłębienie informacji o naturalnym satelicie Ziemi
i eksperymentalne odtworzenie kraterów księżycowych (kraterowanie powierzchni Księżyca) ▪ poznanie informacji o Księżycu z wykorzystaniem multimediów ▪ obserwacja księżycowych mórz, kraterów, gór, bagien, jezior i terminatora z wykorzystaniem zdjęć i programu Stellarium ▪ odwzorowanie
powierzchni Księżyca po uderzeniach meteorytów – warsztaty księżycowe ▪ fazy Księżyca ▪ zjawisko zaćmienia Księżyca przy wykorzystaniu modelu tellurium Ziemi, Słońca i Księżyca ▪ Księżyce innych planet Układu Słonecznego)

Komety – omówienie małych ciał Układu Słonecznego – komet, meteorów i planetoid. (▪ poznanie informacji o gwiezdnych podróżnikach w kosmosie z wykorzystaniem multimediów ▪ pojęcie
sublimacji gazów ▪ warsztaty kometarne (tworzenie aktywnego jądra komety – praca w grupach) ▪ pokaz rozerwania fragmentu jądra komety w wyniku nadmiernej sublimacji (efekt dźwiękowy i wizualny)

Kontynuacją cyklu będzie cykl II (Planety, Planetarium, Gwiazdozbiory 3D, Światło)

Prowadzący:
dr Tomasz Książczyk (biolog, pasjonat astronom, promotor nauk
przyrodniczych, społecznik). Współorganizuje i współkoordynuje Festiwale Nauki, Noc Naukowców, Moc Naukowców, kółka zainteresowań, pokazy astronomiczne dla dzieci i dorosłych. Członek Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii (PTMA) – O/Poznań oraz Sekcji Obserwacji Słońca (SOS) przy PTMA.

 

 

ŚRODA

 

 

Teatr Młodego Widza „Calineczka”

11 kwietnia w godzinach 17:00 – 18:00

Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”
Osiedle Pod Lipami 108a, 61-638 Poznań

„Calineczka” to adaptacja jednej z najsłynniejszych baśni H.Ch. Andersena. Przenosi w świat przepełniony pięknymi kolorami, muzyką i śpiewem. To opowieść o malutkiej , uroczej dziewczynce, która wyrosła z kielicha zaczarowanego kwiatu. Dziewczynka poznaje na swojej drodze rodzinę Żab, Chrabąszcza, Mysz, Kreta, Jaskółkę, która przenosi ją w zaczarowany świat krainy Elfów.
Jak ta przygoda się zakończy? Trzeba przyjść i zobaczyć samemu.

Bilety na spektakl do nabycia w biurze Domu Kultury Pod Lipami.

 

Zamieszanie – warsztaty kulinarne dla dzieci

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

GDZIE: Dom Kultury Jagiellonka, os. Jagiellońskie 120, Poznań

KIEDY: każda ŚRODA 17.00 – 18.30

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

 

CZWARTEK

 

 

Joanna Olech u nas!

12 i 13 kwietnia godz. 10.00 i 12.00 Joanną Olech w Bajce

Pisze książki dla dzieci i młodzieży, ilustruje książki własne i przyjaciół. Jest „mamą” Miziołka z „Dynastii Miziołków” i smoka Pompona (patrz: „Pompon w rodzinie Fisiów”, „Pulpet i Prudencja – smocze pogotowie przygodowe”), a także kilkorga innych książkowych bohaterów. Czasami mądrzy się w gazetach na temat cudzych książek dla dzieci. Nagrody trzyma w pudełku po butach… Na spotkaniu: oko w oko ze swoimi czytelnikami, podzieli się innymi sekretami. Przybywajcie!

Wichrowe Wzgórze 124
Rejestracja:krystyna@ksiegarniazbajki.pl

 

 

Kurs łucznictwa dla początkujących

Leśnik Poznań – łucznictwo
ul. Urbanowska 41, Poznań

12.04, w godz. 17:00 – 19:00

14.04, w godz. 11:00 – 13:00

Zapraszamy dzieci od lat 10 z rodzicami i dziadkami, młodzież (tą starszą również;), zainteresowanych nauką strzelania z łuku. Łucznictwo jest dyscypliną olimpijską, a jego uprawianie wpływa bardzo pozytywnie na formę psycho-fizyczną. Łucznictwo może uprawiać każdy! Szczegóły na temat kursu i zapisy na stronie www.ukllesnik.pl

Kurs robienia na drutach

czwartek w godzinach 17:30 – 19:30

Pracownia Kuniec Dymbiec
ul. Łozowa 77, 61-448 Poznań

Tym razem zapraszamy Was na kurs robienia na drutach dla początkujących. Podczas spotkania zdobędziecie podstawową wiedzę z zakresu tej techniki, nauczycie się dobierać grubość drutów do rodzaju włóczek, poznacie akcesoria niezbędne w trakcie pracy.
Nauczycie się wykonywanie podstawowych oczek, czym się różni oczko lewe od prawego, rozpoczynania i kończenie robótki.
Jeśli macie w domu jakieś zbędne motki i druty – weźcie je ze sobą – będziecie mogli dokończyć Waszą pracę w domu.
Pamiętajcie – praktyka czyni mistrza ! 🙂

 

PIĄTEK

 

KASZUBY-Pociągiem na wyprawę na północ!

Nostalgiczna wyprawa na pokładzie pociągu zestawionego z tradycyjnego taboru

 

PIERNIK-pociągiem z parowozem do Torunia!

Tradycyjny przejazd specjalnym pociągiem ciągniętym przez zabytkowy parowóz z wolsztyńskiej parowozowni na trasie Poznania do Torunia – połączony ze zwiedzaniem Torunia z przewodnikami oraz obowiązkowym zakupem pierników!

 

Zabawy integracyjne dla dzieci- pobawmy się z Cybinką

Kwiecień stanowi doskonały wiosenny czas na zabawy ruchowe. Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 3-6 lat oraz 6-12 lat na zabawy integracyjne o charakterze ruchowym. Podczas naszego wydarzenia dziecko ma okazję zaprezentować się grupie, jak również poprzez różne zabawy poznać nowych rówieśników.

Godzina:
– 16.30-17.30- dzieci 3-6 lat ;
– 18.00-19.00 – dzieci 6-12 lat

Będzie dużo zabawy,ruchu i animacji tematycznych. Będzie także konkurs z nagrodami!
Serdecznie zapraszamy!

Zapisy i informacje:
Klub „Cybinka”, ul. Warszawska 93/95 w Poznaniu

tel. 695 151 856, e-mail: cybinka@osiedlemlodych.pl lub kontakt przez nasz fanpage.

 

ŁAZARSKIE PODCHODY Z NAGRODAMI

 

Wymyślnikowe Zabawy Dla Starszaków

Drodzy Rodzice,

Mamy to!!!?
Udało się zorganizować tak lubiane przez Maluszków i ich Mamy wymyślnikowe zajęcia, które są dedykowane Starszaczkom czyli dzieciom w wieku 18 m-cy do 3 lat.
Spotykamy się w każdy piątek. ?
Wymyślnikowe Zabawy zaczynają się o godzinie 11:30.

Zgłoszenia poprzez wiadomość tutaj przyjmujemy do czwartku włącznie.
Zapraszamy!

Zabawowe zajęcia rozwojowe poprowadzi dla Nas Agata Heymann.
Zajęcia trwają 1,5 godziny
Koszt zajęć : karnet na 4 zajęcia w miesiącu – 160 zł.
Istnieje możliwość wykupienia pojedynczych zajęć – cena 45 zł.

Czy Twoje dziecko też ma górę zabawek, a mimo to, najchętniej bawi się w kuchennej szafce?
Czy największą radość sprawia mu znaleziony patyk i piórko?
Czy zastanawiasz się jak Twoje dziecko odnajdzie się w grupie?

Jak dostrzec niezwykłość świata w zwykłych rzeczach?
Jak wspierać rozwój wszystkich zmysłów i świetnie się bawić?
Jak zatrzymać się “tu i teraz” i wspólnie uczyć się i rozwijać?

Zapraszamy na cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy, powąchamy (i jeszcze wiele, wiele innych po…).
Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na wspólne bajek opowiadanie, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.

Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo.

Program
Każde spotkanie zaczniemy od zdjęcia butów i zostawienia wszystkich ważnych spraw za drzwiami (dorośli). Podczas 20-30 minut swobodnej zabawy oswoimy się z nowym otoczeniem i nowymi twarzami. Podotykamy i przetestujemy wszystko co znajdziemy na naszej drodze. Usiądziemy w kręgu i przywitamy się piosenką. Poskaczemy, potańczymy i powygłupiamy się przez chwilę, by już za moment zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego, a może dobrze znanego. Poznamy temat zajęć i wspólnie się pobawimy. Po zabawie nadchodzi czas na małą przekąskę. Zajęcia kończy pożegnanie w kręgu.

 

Piątek z BikeCity Poznań

piątek w godzinach 18:00 – 21:00

BikeCity Poznań
Rondo Rataje stacja BP, 61-144 Poznań

Spotykamy się tradycyjnie w piątek w stałym miejscu i jedziemy około 37km (o ile pogoda nie spłata figla). Naładujcie lampki, pozostałe akumulatory naładujemy przy wesołej atmosferze i fajnym towarzystwie. Trasa mieszana.

 

 

SOBOTA

 

 

Warsztaty Zabawa Dizajnem

Folwark Edwardowo i A project zapraszają na III edycję autorskich warsztatów ZABAWA DIZAJNEM.
Podczas cyklicznych warsztatów pod profesjonalnym okiem będzie można między innymi zaprojektować i zrealizować tematyczny mebel, przedmiot codziennego użytku, doskonalić techniki rysunkowe i malarskie.

14.04.18/ sobota/ Warsztaty ZABAWA DIZAJNEM/ 11.00-16.00/
5 godz.

Miejsce: ul. Bukowska 177, Folwark Edwardowo, Poznań

Koszt:150 zł/cena zawiera wszystkie materiały do realizacji, gotowe dzieło zabieramy do domu, w cenie przekąski, pizza, napoje.

Zapisy:

zabawadizajnem@gmail.com

tel. 501 131 066

Ilość miejsc ograniczona do 12 osób.

Warsztaty odbędą się przy minimalnej ilości ośmiu uczestników.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania wydarzenia w przypadku mniejszej liczby osób chętnych.

 

Food Park vol. 2 / Chillout w parku z Food Truckami

////FOOD PARK////

Zapraszamy na drugą edycję wspólnego chilloutu w parku Kasprowicza w okolicy poznańskiej hali Arena. Spędź z nami ten piękny kwietniowy weekend. Bierz rodzinkę, znajomych, zwierzaki, koce i wpadajcie do parku! 🙂

W sobotę i niedzielę będziecie mieli okazję zjeść tonę pysznego jedzenia z kilkudziesięciu Food Trucków z całej Polski (poznańskie klasyki również będą!), wypić piwko, poleżeć na trawie i po prostu spędzić miło czas. Czego chcieć więcej?

W planach atrakcje dla dzieciaków, objadanie się i dużo słońca. O wszystkim będziemy informować na bieżąco, więc dodaj się do wydarzenia i wyczekuj tego pięknego kwietniowego weekendu!

Poprzednia edycja była piękna, powtórzmy to!

Godziny otwarcia Food Park
Sobota 14.04 – 11-21
Niedziela 15.05 – 11-20

**WSTĘP OCZYWIŚCIE ZA FREE**

 

Rajd rowerowy – przywitanie wiosny

Zapraszamy na powitanie wiosny na sportowo. Rowery odkurzamy i ruszamy. Specjalnie dla Was rajd poprowadzą Ewa Heneczkowska instruktor kajakarstwa i Tadeusz Kasprzak trener I klasy.
Trasa rajdu została przygotowana malowniczymi ścieżkami nad rzeką Wartą. Po drodze będziemy poszukiwać oznak wiosny. Dojedziemy do Puszczykowa i powrócimy na Przystań, która przywita nas pysznymi kiełbaskami z grilla i ciepłymi napojami.
Młodzi rowerzyści muszą posiadać kamizelkę odblaskową oraz kask rowerowy.
Startujemy o godz. 9:00 planowany powrót między godz. 12:00 a 13:00.
Udział w rajdzie mogą wziąć osoby którzy ukończyły 12 rok życia. Górna granica wieku nie jest ograniczona.
Koszt udziału w rajdzie to tylko 15 zł dla młodzieży oraz 20 zł dla dorosłych.
Zapewniamy poczęstunek z grilla, kawę i herbatę oraz dobrą zabawę. Mile widziane całe rodzinki. Limit rowerów 150
Zapisy przyjmujemy do 7 kwietnia 2018 na Przystani Posnania lub telefonicznie pod nr tel. 61 8770585

 

Sztuka – JAK to SIĘ ROBI? warsztaty artystyczne dla dzieci

Centrum Aktywności Artystycznej przy Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na II semestr warsztatów artystycznych, odbywających się w dwie soboty każdego miesiąca. Zajęcia mają na celu rozbudzenie kreatywności, zachęcenie do eksperymentowania, często zaskakującego oraz niekonwencjonalnego, w zakresie form jak i technik plastycznych.
Zajęcia prowadzą pracownicy i absolwenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu:
Antonina Weber i Łukasz Spychaj.


W świecie mikrobów – spotkanie z diagnostami medycznymi

Zanurzmy się w świat którego nie widać gołym okiem. Mieszkają w nim groźny gronkowiec złocisty, niezwykła pałeczka cudu, przyjazne drożdże i niezastąpiony Lactobacillus. Czy będziecie mieli odwagę poszukać ich, a nawet wyhodować? Każdy młody mikrobiolog będzie miał możliwość użycia profesjonalnego sprzętu laboratoryjnego. A wszystko pod czujnym okiem studentów analityki medycznej!
Księgarnia z Bajki na os. Przyjaźni 125c
Rejestracja 618-200-582 lub ksiegarniazbajki@gmail.com
Wstęp 10zł

 

ART is ME! Kids 6-8 yrs.

Prawdziwa artystka Pani Justyna Zawistowska w EduSPOT dla najmłodszych! Absolwentka Uniwersytetu Arstystycznego i prosto z uliczek Paryża chwilami w Kiekrzu!
Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat!
Liczba miejsc ograniczona, maks.8 osób. Aktualnie 4 wolne miejsca.
Dzieci poznają narzędzia prawdziwego artysty, techniki rysunkowe i malarskie. Spojrzenie twórcy odkrywają w sobie!
To tylko i aż 2 wyjątkowe spotkania 14 i 21 kwietnia) z malarstwem i rysunkiem dla młodszych dzieci w kwietniu 2018 w Kiekrz/Poznań.
Będzie praca ze sztalugami, z materią, z naturą i mnóstwo artystycznej zabawy.
Czas szczęścia w tworzeniu od 11:15 – 13:00! Prawie 2h.
(Przypominamy że starsze dzieci – 8-12 mają swoje cotygodniowe 120min zajęcia w piątki!)
Zajęcia zawsze z angielskim w tle (bez nacisku i mimochodem przy zajęciach twórczych:), bo to nasza główna misja rozwojowa!
Koszt pojedynczych zajęć 50zł.
Pakiet 2 zajęć ze zniżką.


A NIECH TO GĘŚ KOPNIE!

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK Zamek

14 kwietnia – Sobota, godz. 11:00, 13:00
15 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00, 13:00

Marta Guśniowska
reżyser: Marta Guśniowska
czas trwania: 55 min

REALIZATORZY:

Obsada:
Elżbieta Węgrzyn (od 25 X 2016 – Marta Guśniowska) – Gęś
Mariola Ryl-Krystianowska – Kura, Mama Zajęczyca, Dzika Gęś, Marchewka
Krzysztof Dutkiewicz – Kogut, Niedźwiedź, Zajączek, Dzika Gęś, Wydr, Wilk
Marek A. Cyris – Narrator
Marcin Ryl-Krystianowski – Lis
Scenografia i lalki – Julija Skuratova (Litwa)
Muzyka – Piotr Nazaruk
Asystent reżysera – Krzysztof Dutkiewicz

OPIS SPEKTAKLU:

Któż z nas nie widział Gęsi przechadzającej się beztrosko po wiejskim podwórku? Długaśna szyja, śmieszne, kłapiaste stopy – Gęś jak to Gęś. Ale czy tak naprawdę Ją znamy? Czy zastanawialiście się kiedyś, co w takiej Gęsi siedzi? O czym myśli? O czym marzy? Twórcy spektaklu „A niech to Gęś kopnie!” zadali sobie to trudne pytanie i ku wielkiemu zdziwieniu odkryli smutna prawdę: Gęś – przynajmniej ta nasza – ma depresję. Jest chuda, brzydka i nie ma przyjaciół – jedyne, co ma to ów wielki smutek, przyczepiony do niej mocno, niczym jesienny liść do podeszwy mokrego buta. Czy Gęś odnajdzie swoje szczęście? Czy uśmiech na powrót zagości na jej dziobie? Przekonacie się o tym oglądając nasz obsypany nagrodami i doceniony przez publiczność w całej Polsce spektakl o poszukiwaniu sensu w życiu, o wielkiej sile przyjaźni oraz szczęściu, które może nas spotkać nawet wtedy, kiedy najmniej się go spodziewamy…

 

warsztaty bębniarskie Afropolski I Dzieciaki na Piętrze

, Galeria Oko/Ucho

Pełne energii warsztaty bębniarskie z Maciejem Giżejewski zabiorą wasze pociechy w samo serce Czarnego Lądu! Dzieci dowiedzą się jak za pomocą bębna można rozmawiać, tworzyć taneczne rytmy i cieszyć się muzyką. Królestwo bębnów djembe, dunun, sabar, djagbe czy tama zaprasza w tą niesamowitą muzyczną podróż!

warsztaty bębniarskie Afropolski

bilety na godz. 15:00 zostały wyprzedane
dostępne są bilety na godz. 17:00

 

, Scena na Piętrze

„Frania Piorun” I Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu

Borsuk Bazyl, Lis Daktyl i Niedźwiedź Melon to pedantyczne zwierzęta, które wiodą życie pełne monotonii i śmiesznych rytuałów. Lęk przed wyimaginowanymi stworami: „zębiratorami”, „szlamiakami” i „ponurami” paraliżuje ich tak, że boją się wychodzić z domu, który jest dla nich kolebką bezpieczeństwa. Wyprawa do ogródka po zapasy jest dla nich nie lada wyczynem. Pomimo że mieszkają razem, czują się samotne. Nieustannie czekają na list od kogokolwiek.
W ich świat wkracza niczym piorun nieokrzesana i arogancka dziewczynka o imieniu Frania, burząc przy tym ich normalny rytm dnia, robiąc bałagan i wprowadzając zamieszanie. Dziewczynka, wędrując do „Lepszego Miejsca”, postanawia zatrzymać się u zwierząt, których denerwują jej złe maniery i kłamstwa.

Obecność Frani okaże się jednak korzystna dla obu stron. Ona spróbuje oswoić zwierzęta ze strachem, one nauczą ją dobrego wychowania. A na koniec wszyscy dowiedzą się, gdzie tak naprawdę jest „Lepsze Miejsce” oraz, co jest najważniejsze na świecie.

reżyseria: Przemysław Jaszczak
scenografia, kostiumy i projekcje: Paweł Brajczewski
muzyka: Krzysztof Domański
występują: Katarzyna Kłaczek, Jakub Grzybek, Kamil Król, Paweł Pawlik

grupa wiekowa: 3+ | czas trwania spektaklu: 50 minut

 

Magiczny Dywan: Przygody rozbrykanego konika

14.04.2018 r., godz. 10.30 i 12.00

Co lubią jeść konie i czy mają swoją stołówkę? By to sprawdzić odbędziemy podróż u boku sympatycznego konika, który porwie nas w wir ciekawych opowieści i zadań.

Zajęcia odbywają się w Bramie Poznania oraz w terenie na Ostrowie Tumskim. Spotykamy się w holu głównym.

Informacje praktyczne:

Odbiorcy: rodziny z dziećmi w wieku 3-5 lat, w zajęciach aktywnie uczestniczą również dorośli opiekunowie

Czas trwania: ok 45 min.

Miejsce: Brama Poznania

Koszt: bezpłatne. Udział w zajęciach należy wcześniej zgłosić za pośrednictwem maila edukacja@bramapoznania.pl lub telefonicznie 61 647 7625. W mailu prosimy podać następujące informacje: tytuł zajęć, imię i nazwisko opiekuna, wiek dziecka, liczbę dzieci, liczbę uczestników dorosłych

 

Nowa zagadka w Laboratorium Wyobraźni. Warsztaty „Laboratorium Detektywa II”

W Laboratorium Wyobraźni PPNT pora za pomocą chemicznych doświadczeń rozwiązać nową kryminalną zagadkę. Gotowi do akcji? Zapraszamy na zajęcia „Laboratorium Detektywa II” dedykowane dla całej rodziny!

W trakcie zajęć młodzi odkrywcy znajdą odpowiedź na pytanie, kto ukradł niebieski kryształ i czy woda może skrywać jakieś tajemnice? A także dowiedzą się czy kolor niebieski w płomieniach faktycznie takim pozostaje?

Zajęcia obejmują kilka doświadczeń, które dzieci mogą wykonać samodzielnie lub z rodzicami. Warsztaty mają być również inspiracją do samodzielnego eksperymentowania w domu.

Zajęcia „Laboratorium Detektywa II” odbywają się w Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu przy ul. Rubież 46 (Poznański Park Naukowo-Technologiczny).

Aby odwiedzić Laboratorium Wyobraźni należy kupić bilet za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

 

Laboratorium Wyobraźni przedstawi Ci gwiezdnych sąsiadów

Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza do planetarium, w którym można poznać bliżej gwiazdy, planety, konstelacje i galaktyki – słowem: cały kosmos. Zapraszamy na pokazy pt. „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” organizowane w Laboratorium Wyobraźni.

Pokazy „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów to pasjonująca opowieść o Układzie Słonecznym. Dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się m.in.:

  • Jakie odległości dzielą Ziemię od najbliższych jej obiektów?
  • Czy na Marsie wylądowała obca cywilizacja? Czy w kosmosie w ogóle może istnieć życie?
  • Czym są „gazowe olbrzymy”?
  • Z czego powstają gwiazdy i czy tzw. „spadające gwiazdy” to też gwiazdy?
  • Co ma w środku Droga Mleczna?

Opowiemy również o tym, co można zaobserwować na niebie nad Poznaniem i jak na nie patrzeć, aby zobaczyć najciekawsze zjawiska astronomiczne.

Aby wziąć udział w pokazie należy zarezerwować bilet przez stronę https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Seans „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” w planetarium Laboratorium Wyobraźni PPNT przeznaczony jest dla dzieci od 9 roku życia. Do poznawania tajemnic kosmosu zapraszamy zarówno małych, jak i większych odkrywców.

Pokazy odbywają się w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46 (Naramowice).

 

STREFA ZABAWY „Tańce wywijańce” warsztaty dla dzieci

Miejsce: Bawialnia
Godzina g. 11
Data 14.04.2018
Cena 10 zł

Warsztaty muzyczno-taneczne. Jaki może być taniec? Wesoły, spokojny, szalony… Na zajęciach dzieci poznają etiudy taneczne do muzyki klasycznej jak i współczesnej. Spróbują pokazać w tańcu różne emocje. Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Anna Bogusławska, Martyna Zyska

 

SOBOTNIE SPOTKANIA ZE SZTUKĄ – Od rytmów salsy do rytmów serca

14 kwietnia, godz. 11:00 – 12:00
Koszt: 5zł
Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Telefon: 61 877 78 42

Kolejne spotkanie z MOZAIKĄ w ramach „Sobotnich Spotkań ze Sztuką”

Przed nami taneczno-muzyczna podróż do Ameryki Południowej, którą przemierzymy w rytmie salsy. Jednym z naszych przewodników będzie znakomity tancerz, pół krwi Chilijczyk. Poznamy tradycyjne odmiany salsy oraz przekonamy się, jak poprzez taniec możemy być razem z innymi. Dzięki naszym gościom spotkanie będzie również szansą usłyszenia i poznania instrumentów pochodzących z tego odległego kontynentu.

Koszt wejściówki dla dziecka z opiekunem 5 zł

Rezerwacji jak zawsze dokonywać można telefonicznie (61 877 78 42) lub mailowo (dkorlegniazdo@gmail.com).

Bilety można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-20.00 w sekretariacie domu kultury.

 

Turniej szachowy w DK „Na Pięterku”

14 kwietnia
Czas: 10:00 – 14:30
Koszt: 25zł
Dom Kultury „Na Pięterku”
Telefon: 61 8796 311

Zapraszamy na III turniej o Grand Prix DK „Na Pięterku”.
Przygotowaliśmy dwa turnieje:
1. Mój pierwszy mat – dla dzieci z rocznika 2009 i młodszych bez kategorii szachowej
2. Młode talenty – dla dzieci z rocznika 2007 i młodszych do rankingu 1400
Zapisy via mail: szachynapieterku@wp.pl (do 12 marca)
Opłata startowa: 25 zł

 

MALTA UCZY – DIY / latawce

Latawiec to jedna z niewielu zabawek, która od wieków sprawia radość zarówno dużym jak i małym mieszkańcom kuli ziemskiej.

Podczas sobotniego spotkania pomożemy Ci przygotować własny latawiec, któremu za pomocą farb i pasteli będziesz mógł nadać wyjątkowy wygląd. W ten sposób staniesz się posiadaczem jedynej w swoim rodzaju latającej zabawki, dzięki, której będziesz mógł poczuć się jak bohater kultowej polskiej piosenki Urszuli – „Dmuchawce, latawce, wiatr”.

Latawiec możesz zabrać dla siebie lub sprezentować bliskiej osobie.*

*Zapewniamy narzędzia i materiały dla pierwszych 35 osób.

Więcej na: http://galeriamalta.pl/

 

Dialog poprzez ruch – taneczne warsztaty dla dzieci i rodziców

Stary Browar Nowy Taniec
ul. Półwiejska 42, 61-888 Poznań

Celem warsztatu jest odkrycie nowych dróg porozumiewania się rodziców i dzieci. Ile razy w życiu brakuje nam odpowiednich słów? Ile razy zdarza nam się powiedzieć kilka słów za dużo? Zajęcia mają pomóc w odnalezieniu różnego rodzaju ruchu porozumienia nawet przez całe rodziny. Jak wyrazić nasze emocje bez komunikacji werbalnej? Który ruch lub gest jest dobry, miły, przyjazny, a który wyraża strach, niepokój, złość?
Zajęcia skierowane są do rodziców z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat. W tym wieku dzieci nie wyobrażają sobie życia bez słów – wspólnie przypomnijmy im, że porozumiewanie się to coś więcej. Również rodzice będą mieli okazję do odnalezienia w sobie cząstki zapomnianego już dzieciństwa. Sprawdź, o ile łatwiej będzie Ci zbudować więź z Twoimi pociechami za pomocą mowy całego ciała, zyskując w ten sposób całą gamę nowych środków komunikacji. Zobacz, jak wspólne działanie, ruch i aktywność pozwala wam zbliżyć się do siebie.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

Planszówki w Lazarusie

Gry planszowe – gramy, pijemy dobrą kawę i gadamy 🙂
Można przynieść swoją grę ale fajny wybór jest też dostępny na miejscu:

– Carcassonne
https://www.youtube.com/watch?v=081GyuyrdEI

– Tajemnica Zamku (prosta, nawet dla dzieci)

– Wsiąść do pociągu: Europa
https://www.youtube.com/watch?v=r-uim2KrAuo

– Pandemic: Lekarstwo (kościana, kooperacyjna)
https://youtu.be/lsFe26wPvEc?t=66

– Blood Rage (strategiczna, z figurkami)
bardzo dobra instrukcja po angielsku https://youtu.be/EkvmTFUGiyQ a tu po polsku https://youtu.be/tdWr9mJ7_3U

– Horror w Arkham: karciana (tylko dla znająych system LiVing Card Game lub mających kilka dodatkowych godzin ;))

– Sabotażysta

– Patchwork

– kilka innych, niesprawdzonych – od przyjaznego sąsiada 😉 W tym:
– Keyflower
https://www.youtube.com/watch?v=Wn5OAG1PhdQ

Dzień i czas tych cotygodniowych spotkań może ulec w przyszłości zmianie – zgodnie z oczekiwaniami uczestników.

 

Wiosenny Cykl Power of Melody

Twoje dziecko ma talent muzyczny! My pokażemy Ci, jak go rozwinąć!

Na zajęciach Power of Melody korzystamy z materiałów międzynarodowego programu umuzykalniającego dla całych rodzin z dziećmi 0-6 lat POMELODY.

Co otrzymujesz zapisując się na cykl zajęć?
– 3 miesiące radości rodzinnego muzykowania;
– dostęp do aplikacji online z unikatowymi materiałami (oryginalna muzyka, słuchowiska, animacje i wiele innych) w cenie zajęć;
– zajęcia nigdy nie przepadają! – odrabiasz w dogodnym terminie: stacjonarnie lub przez aplikację online;
– jedna opłata dla całej rodziny

Każde spotkanie to wspólne muzykowanie, śpiewanie piosenek w j. angielskim, zabawa z rekwizytami oraz gra na instrumentach muzycznych. Zajęcia obejmują również instruowanie rodziców w zakresie umuzykalniania dzieci w warunkach domowych.

Cykl zajęć to 10 tygodni rodzinnego muzykowania z jedną opłatą dla całej rodziny, bez względu na liczbę rodzeństwa lub opiekunów. Cena to 390 zł.
Istnieje możliwość dołączenia do zajęć w trakcie trwania rozpoczętego cyklu.

Dla rodzin, które już wcześniej brały udział w min. jednym cyklu POMELO cena wynosi 350 zł.

Program lojalnościowy. Poleć nasze zajęcia znajomym a obydwoje otrzymacie 10% zniżki. Promocje łączą się.

Jednorazowy wstęp na zajęcia pokazowe to 30 zł dla całej rodziny, niezależnie od liczby opiekunów i dzieci. Obowiązują wcześniejsze zapisy!

Aby zapisać się na zajęcia pokazowe lub cykl zajęć, wystarczy wypełnić formularz na stronie:
http://www.powerofmelody.com/#/zapisz-sie.
Wybierz swoje miasto oraz odpowiedni rodzaj zajęć – POMELO.

To, co wyróżnia POMELO to wspaniała zabawa przy wartościowej muzyce, skupienie na pielęgnowaniu relacji w rodzinie oraz wyjątkowej jakości materiały aplikacji online Pomelody, do której uczestnicy dostają dostęp w cenie zajęć i dzięki którym zabawa muzyką w łatwy sposób może zostać przeniesiona do domu.

Harmonogram:
Soboty
11.00-12.00 – Plac Zabaw (Cafe Bajarka), pl.Wolności 8

 

Poranek literacki z rodziną żubrów

14 kwietnia godz. 11.00 Poranek literacki z rodziną żubrów

Mały Żubr Pompik i jego siostra Polinka wraz z rodzicami wyruszyli z puszczy na wyprawę. Żubry szły szeroka ścieżką, a zewsząd dobiegały odgłosy życia lasu. Pohukiwały sowy, postukiwały dzięcioły. Ptaki wysiadywały jajka w gniazdach. Prześwitujące między liśćmi słońce wydobywało barwy z każdego liścia, z każdego źdźbła trawy. Z nagła do żubrów przyłączył się łoś. Szedł dostojnym, miarowym krokiem. Polinka chciałaby też tak tupać jak on, i tak jak wielkie żubry. Jakże się to okazało niebezpieczne dla borsuczych dzieci…

Os. Przyjaźni 125c
Wstęp wolny
Zajęcia funduje księgarnia

 

Zabawy rozwojowe z dzieckiem – warsztat z Natalią Minge

Zastanawiacie się czasem, jak spędzić czas z dzieckiem?
Co zrobić, żeby obojgu Wam było przyjemnie?
Może chcielibyście dowiedzieć się, co możecie robić, by dobrze się bawiąc, wspierać rozwój Waszego malucha?

Jeżeli tak, to zapraszamy na spotkanie, podczas którego dowiecie się:
– kiedy warto zacząć czytać książki i jak robić to tak, by dziecko pokochało słowo pisane,
– jak zrobić zabawkę z niczego, albo jakie zabawki warto kupować,
– jak bawić się bez niczego,
– a nawet kiedy i jak warto zacząć zabawę z nauką czytania.

Chętni uczestnicy otrzymają mailowo po warsztatach multimedialne materiały do nauki czytania.

Prowadząca: Natalia Minge – doświadczona psycholog, mama czwórki dzieci, autorka książek. Specjalizuje się we wspomaganiu rozwoju najmłodszych i nieco starszych dzieci. Bliska jest jej filozofia rodzicielstwa bliskości i poglądy głoszone przez Jespera Juula. Pracuje w nurcie Porozumienia bez Przemocy (NVC) Marshala Rosenberga.
Razem z mężem – Krzysztofem – tworzy poradnię psychologiczną Hipokampus. hipokampus.pl

Koszt: 60 zł/osoba, 100 zł/para opiekunów
Cykl 4 lub 5 spotkań z Natalią – 50 zł/osoba/spotkanie
Zapisy: kontakt@matecznik-poznan.pl

 

Rozszerzanie diety niemowląt – szkolenie. Gruszka czy pietruszka

sobota w godzinach 10:30 – 13:30

Sweet Surrender
ul. Krasińskiego 1/1, 60-830 Poznań

Zapraszamy na około trzydzieste szkolenie ze specjalistą ds. żywienia dzieci „Gruszka czy pietruszka?”- Agatą Fierek-Dziurlą.

Szkolenie będzie poświęcone żywieniu niemowląt do 1 roku życia podczas rozszerzania diety.

Na szkoleniu nowości:
*jak zadbać o żelazo i wapń
*logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka

Omówione podczas szkolenia tematy to:
*karmienie piersią w kontekście rozszerzania diety;
*programowanie metabolizmu
*Konkrety: co, kiedy i ile?
*metoda blw a karmienie łyżeczką;
* przykładowy jadłospis dziecka (każda osoba dostanie tygodniowe jadłospisy dla swojego malucha, na 1,2,3 tydzień rozszerzania diety, 7 i 12 miesiąc i materiały ze szkolenia:))

Zapraszamy z dziećmi!

Szkolenie jest płatne – 35 zł/osoba; 60 zł para

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
Fundacja Wspierania Rozwoju Małego Dziecka „Cali Mali”
BGŻ BNP PARIBAS
3616 0014 6218 4253 5580 0000 01
Z dopiskiem: Gruszka; 12.04.2018

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona! Na zapisy czekamy do 10 kwietnia! 🙂

Kid Friendly
#marzec #blw #gruszka #pietruszka #baby #rozszerzanie #zywienie #dietetyka #blw

 

Malowanie eko-toreb – warsztaty dla dzieci

sobota w godzinach 11:00 – 12:30

Pracownia Edukacyjna Wiatrak
os. Pod Lipami 8 (wejście od strony balkonowej), 61-634 Poznań

Serdecznie zapraszamy dzieci na wiosenne warsztaty rękodzielnicze, podczas których będą miały okazję zapoznać się z różnymi technikami malowania na tkaninie oraz dać upust swojej wyobraźni, projektując i malując niepowtarzalne torby bawełniane.
Warsztatom towarzyszy pogadanka na temat negatywnego wpływu używania plastikowych toreb na środowisko.

Sugerowany wiek: 6+ lat
Koszt: 30 zł/os

ZAPISY:
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy, których można dokonać:
– mailowo: kontakt@pracowniawiatrak.pl
– telefoniczne: 796 023 800 / 792 609 360

 

Śladami królów i księżniczek w poznańskiej Katedrze

sobota w godzinach 12:15 – 13:45

Muzeum Historii Miasta Poznania
Stary Rynek 1, 60-772 Poznań

Serdecznie zapraszamy najmłodszych na zajęcia edukacyjne towarzyszące wystawie „Z bliska i z daleka. Katedra poznańska na dawnych widokach”!
Podczas pierwszej wyprawy naszymi przewodnikami będą księżniczki i królowie, którzy poznańską Katedrę odwiedzili, brali ślub lub znaleźli w niej miejsce ostatniego spoczynku. Okazuje się, że wcale nie było ich tak mało! Poznajmy ich i odnajdźmy w Katedrze ich ślady!

Prowadzenie: Alina Kucharska
Liczba miejsc jest ograniczona – obowiązują zapisy pod numerem telefonu: 61 85 68 194.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku od 7 do 10 lat.
Wstęp bezpłatny.

 

Podstawy Projektowania Młody Disign

Zapraszamy młodzież w wieku 11-15 lat lat na II semestr warsztatów z podstaw projektowania, odbywających się w dwie soboty każdego miesiąca. Zajęcia mają na celu zaznajomienie uczestników z podstawowymi problemami, przed którymi dziś stają projektanci, pozwolą lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość, pokażą jak powstają przedmioty i w jaki sposób kształtowane jest nasze otoczenie.

Zajęcia prowadzi pracownik Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu: Łukasz Spychaj.

 

Afrykańska Ekspedycja- zajęcia sensoryczne dla dzieci 3-5 lat

Bezpłatne zajęcia rozwojowe dla maluchów

sobota 10:30 – 12:30

Świetlica Cafe
Krakowska 9a, 61-889 Poznań

 

Zabawy i tańce z dziećmi od 3 do 7 lat

sobota, w godz. 13:00 – 15:00

Salto Sport Kids
Cinema City Kinepolis Krzywoustego 72, 61-144 Poznań

 

NIEDZIELA

 

 

32. urodziny słonicy Lindy w ZOOW niedzielę nasza Linda ma urodziny! O godz 11.00 będzie urodzinowy tort Jubilatki i dla pozostałych słoni, a dla Was okazja do obejrzenia słoniarni od zaplecza – w godzinach: 12.00, 12.30 i 13.00 zapraszamy na wycieczki po słoniarni, gdzie pokażemy Wam, jak i gdzie przygotowujemy im jedzenie, zabawki, gdzie słonie nocują i w jaki sposób je pielęgnujemy.


BACK TO NATURE II Poznańskie Alternatywne Targi Ślubne

Gorąco zapraszamy na drugą edycję targów BACK TO NATURE, które odbędą się, tradycyjnie już, w zjawiskowym Folwarku Wąsowo. Tym razem, oprócz doskonale Wam znanej, cieszącej się międzynarodowym uznaniem Stodoły, Folwark odkryje przed nami swoje nieznane dotąd oblicze – surową, industrialną Oborę.

Dwa totalnie różne obiekty. Jedna lokalizacja.
Najlepsi, starannie wyselekcjonowani wystawcy, ciekawe wykłady, prelekcje, spotkania i mnóstwo pozytywnej energii. Będzie się działo!

Gdzie: Folwark Wąsowo
Kiedy: 15 kwietnia 2018
Czas: 11:00 – 18:00
WSTĘP WOLNY

Masz pytanie? Napisz do nas: backtonature.targi@gmail.com

Spotkajmy się w Folwarku!

 

DomBajkowe niedziele z książką – urodziny Andersena

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo.
Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Nasze kwietniowe spotkanie wpisuje się w celebrację Bardzo Wyjątkowego Dnia – 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci.

Dom Bajek co roku też świętuje – zapraszamy na szereg wyjątkowych wydarzeń 🙂 Tym razem zajrzymy do pięknie zilustrowanej przez Ewę Kozyrę-Pawlak „Księżniczki na ziarnku grochu”. Co może wyniknąć z tego, że oceniamy książkę po okładce – a człowieka po jego wyglądzie…? Przekonajcie się z nami!

KIEDY? Niedziela, 15 kwietnia, 14:00-15.30
GDZIE? Joga Wita, ul. Wspólna 40, Poznań
ZA ILE? 30 zł

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

DomBajkowe Święto Książek Dla Dzieci – po szczegóły zapraszamy tutaj:
https://www.facebook.com/events/154403848688750/

Zapraszamy!!!

 

10-lecie Atofri – „Stół ciuchcia miś”

W niedzielę 15 kwietnia 2018 o godz. 10.30 i 12 zapraszamy do CK Zamek na Scenę Nową na spektakl „Stół – ciuchcia – miś”.
Bilety dostępne w kasie Zamku (61 64 65 260) i na stronach internetowych.
Cena biletu:
16 zł dziecko,
16 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.

W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach.
Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści.
Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki.
https://www.youtube.com/watch?v=KgbhkApk4As

Czas trwania: 30 + 10 minut zabawy.
Wiek dzieci: 1-5 lat.

„Stół – ciuchcia – miś” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach
Muzyka: E.Gołubiew, G. Grobelna, M.Musorgski, E.Satie, T.Sudnik, D.Szostakowicz, A.Wójciński
Występują: Grzegorz Babicz, Marcin Wichtowski

 

Szlakiem ziemi wokół Starego Rynku w Poznaniu

Z NOSEM PRZY ZIEMI – WYCIECZKA DLA DZIECI

Spotkamy się przed ratuszem, przy fontannie Prozerpiny, gdzie powitają nas cztery żywioły. Na szlak wyruszymy z jednym z nich – z pacynką Ziemkiem.

Będziemy rozmawiać o ziemi, „przyziemnym” zajęciu, czyli o handlowaniu, o archeologach i zaginionych skarbach. Poszukamy węży, kwiatów i śladów starego kościoła farnego. Nauczymy się też używać woskowych tabliczek i dowiemy się skąd wzięły się w Poznaniu pyrki.

czas spaceru: ok. 60 min + dodatkowe 30 min przeznaczone na dodatkowe atrakcje. Wielkość grupy: ok. 20 dzieci z rodzicami

cena: 15 zł/dziecko (w tym tematyczna niespodzianka)

Dorośli towarzyszący dziecku nie płacą.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie przez każde dziecko książki „Cztery żywioły i dwa koziołki” (częściowy bilet wstępu na każdy z czterech szlaków). Można ją kupić w poznańskich księgarniach, na stronie Pikinini.pl, w Wydawnictwie Albus lub przed wycieczką (cena: 28 zł)

Dzieci otrzymają pieczątkę w przewodniku, potwierdzającą zaliczenie szlaku.

Wycieczkę poprowadzi Ziemek, a pomoże mu Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.

obowiązują zapisy: tel. 504 152 120, e-mail: pikinini@pikinini.pl

 

Babi Targ w Poznaniu / wiosenne wietrzenie szaf

BABI TARG w Poznaniu!
Wiosenne wietrzenie szaf!

15.04.2018, g. 15.00- 19.00. Bilety do kupienia od 19. marca na stronie bilety24.pl!

Zapraszamy na Babi Targ, czyli wiosenne wietrzenie szaf 15. kwietnia w Hali nr 1 MTP w Poznaniu, któremu towarzyszyć będzie sekcja Mami Babi Targ i warsztaty dla dzieci przygotowane przez ideownia.

Pierwszy Babi Targ odbył się w nieistniejącej już klubokawiarni Meskal. Początkowo była to mała impreza, jednak w szybkim tempie przyciągnęła rzeszę osób, które odkryły w niej świetny sposób na wietrzenie swoich szaf. BABI TARG jest bowiem lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.
Podczas kwietniowej edycji będziemy ponadto gościć grupę
Zupa na Głównym, która w każdą sobotę o godzinie 18 -tej, na ostatnim przystanku PST Dworzec Zachodni spotyka się ze swoimi przyjaciółmi w potrzebie. Przez półtorej godziny są z nimi i dla nich. Co sobotę zawożą 45 litrów gorącej zupy, 10 litrów kawy, 5 litrów herbaty, 3 blaszki ciasta, 100 kanapek i to co dostaną od dobrych ludzi (owoce, czekolady, ciepłą odzież). Nie są dotowani przez budżet państwa ani żadne instytucje. Wszystko przygotowują sami, korzystając z produktów, które podarują im dobrzy ludzie lub finansując z pieniędzy zebranych na subkoncie.

BILETY:
5 zł- Odwiedzająca/-y
35 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami)
5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
Bilety będą do kupienia od 19. marca na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.
Maksymalna liczba bagaży na jedno stoisko wynosi 2 sztuki! Jedna osoba Wystawiająca może mieć do pomocy jedną Pomocniczkę/Pomocnika! Nie pobieramy opłat za puste stojaki i wieszaki, a każda osoba wchodząca na teren imprezy musi mieć zakupiony bilet!
Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

 

Koncert TUMPAlala dla dzieci 2 edycja

? W związku z dużym zainteresowaniem Koncertem TUMPALALA zapraszamy dzieci wraz rodzicami na drugą edycję do Akademii Muzyki Ebertowski ???

? To już tradycja, że organizujemy muzyczne spotkania z Państwa pociechami w poznańskiej Arenie. Tym razem pragniemy zaprosić Państwa na wyjątkowy Koncert TUMPALALA dla dzieci z aktywnym udziałem rodziców :). Będzie to niecodzienna forma spędzenia wolnego czasu z dziećmi i żywą muzyką. Usłyszymy znane i lubiane utwory dla dzieci w niecodziennych aranżacjach, muzykę poWażną i rozrywkową. Przygotowaliśmy specjalny program oraz wiele niespodzianek ???? ?‍?‍?‍??‍?‍?‍?
? Towarzyszyć nam będzie mnóstwo kolorowych instrumentów i pomocy muzycznych. Będziemy wspólnie muzykować przy dźwiękach pianina, saksofonu, gitary i fletu ?????

? Termin: 15 kwietnia, niedziela
?‍?‍?‍? Grupa od 1 do 8 lat
⏰ Godzina 16:00

Koszt: 15 zł za osobę
Dziecko + rodzic – 30 zł
Dziecko + 2 rodziców – 45 zł
2 Dzieci + rodzic – 45 zł
2 Dzieci + 2 rodziców – 60 zł

BEZPŁATNY wstęp mają osoby posiadające karnet na zajęcia grupowe lub indywidualne w Akademii Muzyki Ebertowski.

ZAPISY WYŁĄCZNIE MAILOWO:
? akademia@ebertowski.pl – w treści maila prosimy podać imię i wiek dziecka oraz nazwisko opiekuna wraz z numerem kontaktowym.
INFORMACJE: ? 882 854 999.

Rezerwacja to wpłata całej kwoty na konto szkoły:
Bank WBK 46 1090 1346 0000 0001 1934 6333
(w tytule przelewu prosimy wpisać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem Koncert TUMPALALA).

Hala ARENA Poznań, wejście C, I piętro.
ul. Wyspiańskiego 33 (wjazd od ul. W. Reymonta).

Na czas trwania Koncertu zapewniamy bezpłatny parking przy samym obiekcie HWS ARENA. Wjazd od ul. W. Reymonta, wjeżdżają Państwo jako osoby upoważnione.

* Zgłoszenie do udziału w Koncercie, jest równoznaczne ze zgodą na wykorzystywanie fotografii oraz filmów wideo do celów wyłącznie promocyjnych przez Akademię Muzyki Ebertowski.

? Muzykujmy z NAJmłodszymi?

 

Mamo, Tato, chodź do opery!

15 04 2018 niedziela, godz. 18:00 Sala Drabowicza

Raz w miesiącu zapraszamy do opery rodziców z dziećmi. Kiedy  dorośli  zajmują  miejsca  na  widowni, dzieci ruszają w podróż po zakamarkach teatru. Sala baletowa, sale prób, pokaz charakteryzacji, garderoby i kostiumy. Na każdym spotkaniu odkrywamy inną z tajemnic gmachu pod Pegazem. Pytanie, kto się lepiej bawi?

Każde spotkanie z cyklu Mamo, Tato, chodź do opery! to autorski warsztat przygotowany specjalnie z myślą o najmłodszych. Teatralne przygody łączyć będziemy z krea­tywnymi zabawami inspirowanymi techniką i nauką.

Na spotkanie zapraszamy dzieci w wieku 5-10 lat
(wstęp na warsztaty tylko dla dzieci)

Cykl warsztatów Mamo, Tato, chodź do opery! powstał dzięki wsparciu Mecenasa Teatru Enea SA.

 

Podróż w głąb komórki z Laboratorium Wyobraźni PPNT

 

Czy wiesz czym jest DNA i gdzie się znajduje? Jakie pełni funkcje? Czym naprawdę jest komórka? Odpowiadamy w Laboratorium Wyobraźni PPNT.

Zapraszamy na zajęcia pt, „Podróż w głąb komórki” w Laboratorium Wyobraźni PPNT, podczas których odkryjemy ciekawostki związane z genetyką!

Co nas czeka w podróży?

Aby zobrazować zagadnienia związane z DNA, najpierw zbudujemy model komórki. Samodzielne wykonanie modelu pomoże dzieciom i dorosłym zrozumieć czym jest komórka, jakie procesy w niej zachodzą i czym różnią się komórki budujące rośliny, o tych budujących ciało człowieka.

Ponadto, podczas zajęć uczestnicy poznają podstawową terminologię z zakresu genetyki – między innymi dowiedzą się czym jest kariotyp, chromosom oraz gen.

Po tych zajęciach wszyscy już będą wiedzieli, dlaczego można mieć oczy po mamie, a nos po tacie!

Gdzie rozpoczyna się podróż w głąb komórki?

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni zlokalizowanego w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46).

Aby wziąć udział w warsztatach niezbędny jest wcześniejszy zakup biletu na stronie bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

Zajęcia odbywają się w przyjaznej i kolorowej przestrzeni, w której każdy gość może poczuć się jak prawdziwy naukowiec, pracujący w prawdziwym laboratorium. W weekendy do dyspozycji gości jest również przestronny parking.

 

Niedziela z BikeCity Poznań – Wlkp.Park Narodowy

Jedziemy na wycieczkę około 70km w fajnym towarzystwie w stronę Wielkopolskiego Parku Narodowego (okolice j. Dymaczewskiego) Startujemy jak zawsze z Ronda Rataje stacja BP

Kolorowe Laboratorium. Kurs Kreatywnego Doświadczania. 

Laboratorium Nauki i Zabawy „Supeł” oraz Concordia Design zapraszają na kolejną edycję cieszącego się ogromną popularnością kursu. Tym razem będą to 4 spotkania poświęcone odkrywaniu tajników nauki, a przy  tym wyjątkowa zabawa i pobudzanie kreatywności. Nowa edycja to także całkowicie nowe i fascynujące tematy w programie 🙂

Program

Proponujemy spotkania pełne zabawy, działania, eksperymentowania i odkrywania, które doskonale przygotują małych ciekawskich do roli badacza otaczającego świata i rozwiną kreatywność. Dzięki działaniu dzieci myślą, eksperymentując poznają zależności przyczynowo – skutkowe między badanymi zjawiskami. Zajęcia oparte na samodzielnym doświadczaniu rozwijają wyobraźnię, a także umiejętność twórczego rozwiązywania problemów.

Podczas ostatnich naszych spotkań przed latem, przyjrzymy się konstelacjom gwiezdnym i zamkniemy galaktykę w słoiku, a wykorzystując reakcje kwasu i zasady, doprowadzimy do erupcji kolorowych wulkanów. Lubimy wiedzieć, co nas otacza, jak wszystko działa, łącznie z nami samymi. Zatem zajmiemy się także eksperymentami z dziedziny ciała człowieka. Sprawdzimy z jakich elementów zbudowana jest krew, tworząc jej sztuczny model, a także przyjrzymy się z bliska działaniu naszego układu trawiennego.

Terminy spotkań:
Zapraszamy w niedziele 8 i 15 kwietnia oraz 13 i 27 maja na godz.10.00.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Cena 1 warsztatu – 25 zł /opłata obejmuje udział dziecka i opiekunów/. Za udział w warsztatach płatność jest pobierana z góry-minimum 1 dzień przed warsztatami.

Zapisy i bliższe informacje:
Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁ

www. supel.edu.pl / e-mail:info.supel@gmail.com / tel. 570 840 530

 

SENSOŁAPKI

Zapraszamy najmłodszych na warsztaty z Sensoplastyki® . Sięgamy po wrażenia, wielozmysłowe doznania, wyruszamy w podróż do krainy smaków, zapachów, kolorów i wzorów.

ŚWIAT ZMYSŁÓW

Czym jest Sensoplastyka®?

To  poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Bawimy się wszystkim, czym się da, a jest w czym wybierać: plastyka migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa, chilli. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… A wszystko po to, by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo i zjadalność używanych produktów. Na zajęciach pochlapiemy się w wodzie, dotkniemy, podepczemy, posłuchamy, powąchamy, posmakujemy i przytulimy się do Mamy lub Taty. Czasami możemy się pobrudzić, ale uważamy, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 1-6 lat wraz z opiekunami.

INFORMACJE ORGANIZACYJNECena zajęć to 30 zł /opłata obejmuje udział dziecka i opiekunów/. Konieczna jest wpłata przed weekendem na konto wskazane przez Laboratorium Nauki i Zabawy Supeł.Prosimy o zabranie ze sobą ubrań na przebranie z uwagi na możliwość pobrudzenia.Zapisy i bliższe informacje:
Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁwww. supel.edu.pl /e-mail:info.supel@gmail.com/ tel.  570 840 530

Teatr Polski

Foyer I piętra
wiek: 4–6 lat

15 kwietnia, godz. 11.00
Tekturowe kamienice – scenografia i opowieści

Trzydziestocentymetrowe domki z tektury będą w centrum naszego spotkania. Wysnujemy z nich opowieści, a do opowieści stworzymy scenografię. Zaczniemy od szarości tła, a skończymy na wielobarwnych kompozycjach z farb, papieru i bibuły.

Zapraszamy do zabaw z wyobraźnią, tekturą i słowem.

Prowadzenie: Agnieszka Cienciała (Ambientówka)

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.
Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu bilety24 oraz w kasie Teatru.
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl\
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.
W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Magia kolei w miniaturze – otwarty pokaz rodzinny – SZAMOTUŁY

Zapraszamy do Szamotulskiego Ośrodka Kultury na wystawę „Magia kolei w miniaturze”. To otwarty pokaz dla całych rodzin realizowany w ramach 170-lecia od uruchomienia linii kolejowej przebiegającej przez Szamotuły.
Wystawa składać się będzie z modeli kolejek:
– repliki kolejek „Tomek” i „Piotruś” z bajki „Tomek i przyjaciele”, szynobusu z początku XX w., parowozu z wagonikami, pociągu Express – skala 1:22
– repliki modeli pociągów spotykanych codziennie na polskich torach oraz modeli pociągów holenderskich – skala H0 1:87, pomniejszone 87-krotnie w stosunku do rozmiarów rzeczywistych.

Wstęp wolny. Zachęcamy do udziału.


Treści zamieszczone powyżej pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dalszych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *