PLAN ZAJĘĆ 02.04 – 08.04.2018

PLAN ZAJĘĆ 02.04 – 08.04.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

Śnieżycowy Jar

KOMUNIKAT „ŚNIEŻYCOWY JAR” (Aktualizacja 29.03)

Dla wszystkich turystów, którzy pojazdami dotrą do rezerwatu, uprzejmie informujemy, że przygotowaliśmy trzy parkingi zlokalizowane poza lasem:
– od strony Uchorowa, przy leśniczówce;
– we wsi Starczanowo,
– przy lesie od strony wsi Starczanowo.

Dla możliwości łatwego dotarcia do śnieżycy osobom niepełnosprawnym zorganizowany został dodatkowy parking w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki prowadzącej do rezerwatu. Z parkingu tego mogą korzystać inwalidzi poruszający się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb oraz osoby przywożące niepełnosprawnych z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się.
Prosimy wziąć jednak pod uwagę, że możliwość dojazdu do tego miejsca może być utrudniona w przypadku trudnych warunków pogodowych.

Przypominamy jednocześnie, że z powodu położenia „Śnieżycowego Jaru” na terenie Poligonu Biedrusko ruch turystyczny możliwy jest tylko w WEEKENDY (wyjątek – w Poniedziałek Wielkanocny wstęp możliwy).

Prosimy o przestrzeganie podanych ustaleń oraz uwag leśników pilnujących porządku.

Zwracamy także uwagę na konieczność dobrania odpowiedniego stroju, a zwłaszcza obuwia, do warunków panujących na ścieżce. W przypadku opadów lub roztopów kładka może być śliska – prosimy o ostrożność przy poruszaniu się po terenie rezerwatu.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie mapkę dojazdu do parkingów oraz aktualne informacje. Zapraszamy już niebawem

P.S. W tym miejscu umieszczamy informacje organizacyjne. Aktualne zdjęcia znajdziecie Państwo w postach poniżej.
#ŚnieżycowyJar

 

Żywe motyle w Palmiarni Poznańskiej

Wystawa żywych motyli dostępna będzie w Pawilonie VIII do 29 kwietnia w Palmiarni Poznańskiej.

Podziwiać będzie można motyle pochodzące między innymi z Filipin, Indii, Chin, Cejlonu, Japonii czy Ameryki Środkowej.

Ponadto zapraszamy do przyjrzenia się innym owadom, które można na co dzień podziwiać w Palmiarni:
– karaczany (pawilon IX),
– mrówki (przejście między pawilonem III i Kawiarnia 7 Kontynentów).
– motyle preparowane w sali dydaktycznej.
Dodatkowo będzie można się przyglądać nowo otwartemu hotelowi dla pszczół, który stanął przed Palmiarnią Poznańską. Czy zanocują w nim pszczoły murarki?

Wystawa dostępna w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł.

Godziny otwarcia:
od wtorku do niedzieli w godzinach 9.00-17.00 (kasa do godz. 16.00) z wyjątkiem: 1-2 kwietnia otwarte w godz.: 9.00-18.00 (kasa do godz. 17.00),

 

Oaza – Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu

UWAGA: do 03.04 brodzik dziecięcy (z grzybkiem) będzie nieczynny

 

Termy Maltańskie

 

Multikino

 

 

WTOREK

 

Warsztaty astronomiczne I (cykl 4 zajęć)

WARSZTATY ASTRONOMICZNE I – cykl 4 zajęć

Miejsce: Poznań, ul. Gromadzka 12 (Winogrady, blisko Cytadeli)
Data: 03.04, 10.04, 17.04, 24.04 (wtorki)
Godz.: 17:00
Czas trwania: 75 min
Wiek: 9-13 lat
Koszt: 100zł / 4 zajęcia

Tematyka:
Niebo – metody obserwacji nieba i pokaz sztucznego nieba. Rozpoznawanie i odnajdowania na sferze niebieskiej grup gwiazd tworzących gwiazdozbiory. (▪ poznanie nieba północnego i widocznych gwiazdozbiorów ▪ gwiazda, gwiazdozbiór, gromada,
mgławica, galaktyka ▪ poznanie i obserwacja największych i najjaśniejszych gwiazd widocznych gwiazdozbiorów ▪ zjawiska astronomiczne 2018 ▪ asteryzmy ▪ mapki obrotowe nieba )

Słońce – rzeczywiste pokazy Słońca z wykorzystaniem 8- lub 12-calowego teleskopu zwierciadlanego oraz obserwacja tarczy Słońca i plam słonecznych. (▪ bezpieczne obserwacje Słońca z pomocą soczewek, lornetek i teleskopów (+eksperyment) ▪ poznanie
budowy dziennej gwiazdy i możliwości jej obserwacji ▪ obserwacja powierzchni Słońca w świetle widzialnym ▪ obserwacja plam słonecznych ▪ aktywność słoneczna w dniu obserwacji ▪ rzutowanie
projekcyjne tarczy słonecznej ▪ fotografowanie powierzchni Słońca )

Księżyc – zgłębienie informacji o naturalnym satelicie Ziemi
i eksperymentalne odtworzenie kraterów księżycowych (kraterowanie powierzchni Księżyca) ▪ poznanie informacji o Księżycu z wykorzystaniem multimediów ▪ obserwacja księżycowych mórz, kraterów, gór, bagien, jezior i terminatora z wykorzystaniem zdjęć i programu Stellarium ▪ odwzorowanie
powierzchni Księżyca po uderzeniach meteorytów – warsztaty księżycowe ▪ fazy Księżyca ▪ zjawisko zaćmienia Księżyca przy wykorzystaniu modelu tellurium Ziemi, Słońca i Księżyca ▪ Księżyce innych planet Układu Słonecznego)

Komety – omówienie małych ciał Układu Słonecznego – komet, meteorów i planetoid. (▪ poznanie informacji o gwiezdnych podróżnikach w kosmosie z wykorzystaniem multimediów ▪ pojęcie
sublimacji gazów ▪ warsztaty kometarne (tworzenie aktywnego jądra komety – praca w grupach) ▪ pokaz rozerwania fragmentu jądra komety w wyniku nadmiernej sublimacji (efekt dźwiękowy i wizualny)

Kontynuacją cyklu będzie cykl II (Planety, Planetarium, Gwiazdozbiory 3D, Światło)

 

Kino ze smoczkiem: Happy End

Cykl pokazów filmowych dedykowany rodzicom z małymi dziećmi. Na sali będzie dostępny przewijak, dźwięk filmu troszkę ściszymy, a światłą nie zostaną wygaszone do końca, tak by był półmrok. Pozwoli to na bezproblemową opiekę nad maluszkiem w trakcie seansu, a rodzice będą mogli wyjść do prawdziwego kina!

Bilety: 11 zł

Najnowszy film Michaela Hanekego z Isabelle Huppert, Jeanem-Louise Trintignant oraz Mathieu Kassovitzem w rolach głównych. Kilka dni z życia bogatej mieszczańskiej rodziny. Dni, podczas których wyjdą na jaw długo skrywane sekrety. Kilka dni, które zakończą się… happy endem?
Pod najbardziej ironicznym z tytułów w dorobku Hanekego kryje się jeden z najbardziej intrygujących filmów twórcy – szokujący, a jednocześnie zaskakująco zabawny. Michael Haneke bierze pod lupę najgłębiej skrywane emocje i to, jak Internet, którego używamy do komunikacji ze światem, niepostrzeżenie zmienia nasze życie intymne i relacje z najbliższymi. Z jednej strony „Happy End” to zbiór ikonicznych motywów pojawiających się w filmach Hanekego (międzypokoleniowy konflikt, dysfunkcyjna rodzina, przemoc, władza technologii).
Z drugiej zaś – diagnoza stanu społeczeństwa. „Happy End” to wybitne kino, na które składają się zarówno reżyseria jednego z największych mistrzów, jak kreacje gwiazd francuskiego kina: Isabelle Huppert („Elle”, „Pianistka”), Matthieu Kassovitza („Amelia”) i Jean – Louis Trintignanta („Miłość”).

Tytuł oryginalny: HAPPY END
reż. Michael Haneke, Austria, Francja, Niemcy, 2017, 107′
Występują: Isabelle Huppert, Jean-Louis Trintignant, Mathieu Kassovitz, Toby Jones, Fantine Harduin
Film w języku francuskim z polskimi napisami

 

Zamieszanie – kulinaria dziecięce 4-8 lat

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

KIEDY: każdy WTOREK,w godzinach: 16.30 – 18.00

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

Dni Nauki, Sztuki i Sportu w MDK1

 

 

 

ŚRODA

 

Zajęcia Umuzykalniające metodą E. E. Gordona

ŚRODA 10:30, 11:30, 12:30 dla dzieci w wieku 0-2 lat

Cena: bilet wstępu 35zł/dziecko z rodzicem/opiekunem

karnet na 4 wejścia 120zł/dziecko (karnet jest ważny na okres 2 miesięcy od daty zakupu)

Płatność za wejście: gotówką lub kartą u obsługi przy barze

Zapisy: familycafe.poznan@gmail.com lub tel. 570 330 00

 

Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe zajęcia dla Maluszków! Zajęcia prowadzone są w oparciu o teorię E.E.Gordona. Polegają na stymulowaniu rozwoju muzycznego dziecka głównie za pomocą śpiewu. Dziecko, które od pierwszych miesięcy swojego życia ma kontakt z muzyką, pełniej się rozwija, szybciej reaguje na bodźce zewnętrzne i ma lepszy kontakt ze światem.

Zajęcia prowadzi p. Dorota Janusz- Certyfikowany Animator czasu wolnego dla dzieci, animator Poranków Jazzowych dla dzieci, nauczyciel rytmiki w wielu przedszkolach. Ukończyła Szkołę wokalną Elżbiety Zapendowskiej w Warszawie, uczęszczała do Szkoły Aktorskiej, ukończyła kurs rytmiczny, studentka pedagogiki. Współpracuje z Fundacją Jazzową w Warszawie, prowadziła liczne muzyczne przedsięwzięcia dla dzieci. Uwielbia pracę z dziećmi.

 

Zamieszanie – warsztaty kulinarne dla dzieci

Niesamowite spotkania z nieoczywistymi na pierwszy rzut oka codziennymi produktami spożywczymi, przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat (warsztaty wyłącznie dla małych Smakoszy!)

Przez 1,5 godziny – zmiksujemy, zakręcimy, zamieszamy: składnikami, smakami, wizerunkami, standardami i smakowymi kubkami. Polisensoryczne warsztaty kuchenne, dzięki którym już najmłodsi zapoznają kolory, kształty, smaki – a może i nawet dźwięki warzyw i owoców – a przede wszystkim ich
rozmaite zastosowanie. Każdy warsztat to spotkanie z jednym produktem, którego poznamy od podszewki, przebadamy z każdej strony, wykorzystamyw różnych celach (dydaktycznych) –
i oczywiście przerobimy w coś pysznego!

Organizator zapewnia:
– produkty spożywcze niezbędne do przygotowania pyszności
– materiały dydaktyczne i edukacyjne
– fartuchy i rękawice kuchenne
– sprzęt kuchenny niezbędny do zamieszania
– niepowtarzalną i wyśmienitą – oć przepyszną zabawę!

GDZIE: Dom Kultury Jagiellonka, os. Jagiellońskie 120, Poznań

KIEDY: każda ŚRODA 17.00 – 18.30

KOSZT: 40 zł/udział w pojedynczych zajęciach
35 zł/zajęcia w karnecie miesięcznym

Założenie 1. obowiązkowa rezerwacja miejsc & opłata karnetu.

Założenie 2. zajęcia będą odbywały się cyklicznie przy uczestnictwie minimum 6 dzieci (podczas zajęć dzieci pracują samodzielnie, bez uczestnictwa rodziców/opiekunów).

Info: 507 467 211
Zapisy: kontakt@interakcja.eu

 

 

CZWARTEK

 

Poznań Motor Show 2018

Poznań Motor Show 2018 to największe targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji. Tegoroczna edycja odsłoni przed Wami pojazdy w ramach pięciu salonów – pojazdów z napędem alternatywnym, samochodowego, motocyklowego, caravaningowego oraz ciężarowego. Niezliczona liczba atrakcji, międzynarodowych i polskich premier oraz wydarzeń towarzyszących m.in. pokazów stuntu, torów offroad czy car tuningu podkreśla niepowtarzalny charakter wydarzenia.

A jak było w zeszłym roku? Poznajcie Poznań Motor Show 2017 w liczbach:
• 15 pawilonów oraz teren zewnętrzny
• 2 auta koncepcyjne
• blisko 70 motoryzacyjnych nowości
• 135 023 osoby odwiedziły targi

„Dlaczego Poznań Motor Show? Dlatego, że to największa i najlepsza impreza tego typu w Polsce, a skoro jest największa i najlepsza, to jak można tu nie być?” – Martin Śliwa, dziennikarz motoryzacyjny.

Czym jest Press Day?
Press Day to unikatowy moment podczas Targów Motor Show. Jest to dzień dla dziennikarzy, ludzi związanych z biznesem motoryzacyjnym oraz największych pasjonatów motoryzacji. Ograniczona liczba biletów na Press Day gwarantuje najwyższy komfort podczas zwiedzania targów. Można wziąć udział w konferencjach największych marek, zobaczyć premierowe pokazy, zwiedzić ekspozycje, porozmawiać z wystawcami, otrzymać limitowane pakiety informacyjne.

Do zobaczenia na Poznań Motor Show 2018!
Bilety już od 19 zł.
Szczegółowe informacje znajdziesz na www.MotorShow.pl

Link do biletów:
http://bit.ly/PoznanMotorShow_bilet_ticketmaster
http://bit.ly/PoznanMotorShow_bilet_tixer

 

Targi Przebudzenie wiosny z TUTU Polscy Projektanci

To kolejne targi realizowane przy współpracy z salonem TUTU, zlokalizowanym na Dziedzińcu Sztuki w Starym Browarze, niedaleko Foodcourtu. Tym razem w Pasażu wystawcy zaprezentują ubrania, torby, plecaki, piękną bieliznę oraz biżuterię. Nie zabraknie również najlepszego polskiego home-designu, a wszystko to od niezależnych, polskich projektantów.

Marry Poppins

5 kwietnia godz. 16.30
Marry Poppins

Najsłynniejsza niania na świecie, ta sama, która sfrunęła z nieba na parasolu, wniosła do domu Państwa Banks smak przygody, pełne garście magii i szczyptę… dydaktyzmu. Także kuchnię potrafiła Mary Poppins zaczarować. Od poniedziałku do niedzieli działy się w niej cuda: a to pan Gałązka wydobywał muzykę ze wszystkich kuchennych sprzętów, a to Kuzyn Artur piekł z dziećmi przepyszny Tort do Góry Nogami. Zaś Bajkosia w kieszeni nosiła złote ciasteczkowe gwiazdeczki, które sfrunęły do jej fartucha prosto z nieba. Czy chcecie takiej kuchennej magii? Przyjdźcie do nas na kulinarne warsztaty z Mary Poppins!

Przyjaźni 125 C
Bilet 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

 

PIĄTEK

 

Dom Bajek Czyta Maludom – Czytando nr 2

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Nasze drugie spotkanie wpisuje się w celebrację Bardzo Wyjątkowego Dnia – 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena na całym świecie świętowany jest Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci.

Dom Bajek co roku też świętuje – zapraszamy na szereg wyjątkowych wydarzeń 🙂 W tym spotkanie URODZINOWE ze Skarpetką 🙂 Bądźcie z nami!!!

Feralne urodziny ze Skarpetką, Benjamin Chaud
Wydawnictwo Zakamarki

KIEDY? Piątek, 6 kwietnia, 16:30 – 17:45
GDZIE? Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Poznań ul. Ratajczaka 44
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

DomBajkowe Święto Książek Dla Dzieci – po szczegóły zapraszamy tutaj:
https://www.facebook.com/events/154403848688750/

Projekt „Dom Bajek Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Makrama Dla Każdego – Wyplatamy Kwietnik

Lubisz rękodzieło, a styl boho nie jest Tobie obcy?
Masz dużo kwiatów w domu i brak pomysłu na ich wyeksponowanie?
A może po prostu chcesz spędzić czas w miłym towarzystwie, a przy okazji nauczyć się nowej umiejętności?
Jeśli chociaż na jedno z tych pytań odpowiedziałaś/łeś twierdząco – te warsztaty są dla Ciebie!

Na warsztatach zapoznamy się podstawowymi splotami, które pozwolą Wam również w domu kontynuować przygodę z makramą. Stworzycie przy mojej pomocy Wasz własny, niepowtarzalny kwietnik makramowy.

Zapewniamy:
Instruktaż węzłów
Sznurek bawełniany do wyplatania
Kije i inne uchwyty
Kawa, herbata, drobny poczęstunek
Masę świetnej zabawy

Zapraszamy również z małymi dziećmi ?

Warsztaty będzie prowadzić Kasia, założycielka @Kate’s Craft. Obecnie poza byciem mamą zajmuje się odnawianiem mebli, rękodziełem użytkowym oraz artystycznym, a także szeroko pojętym upcyclingiem.

Zapisy:
? katesupcycling@gmail.com
? 663563074
Lub w wiadomości prywatnej do organizatorów.

Koszt: 60zł
Czas trwania ok. 2,5h

Promocja!
Do 1️⃣ kwietnia koszt warsztatu to 50zł!!

Zapraszamy serdecznie!

 

Wieczorne Fikanie

Drodzy rodzice jeśli czasem chcielibyście wyjść razem na romantyczną kolację a dziecku zapewnić w tym czasie najlepszą opiekę i dodatkowe zajęcia to… teraz to możliwe Raz w miesiącu możecie zostawić maluchy (albo i dzieci nieco starsze) w naszym Klubie Fikamy bez MAMY! Zatem planujcie wielkie wyjścia na 9.03, 6.04, 25.05, 15.06 Zapraszamy dzieci w wieku 1-8 lat, będziemy w godzinach 18.00-23.00. Cena 15zł/h. Zapisy na kontakt@kompozytornia.pl lub pod nr 880934135 kompozytornia.pl/fikamybezmamy

 

Czarodziejski Las Tańca – CYKL

Zapraszamy dzieci w wieku od 4- 6 lat oraz ich opiekunów, do kolejnej wspólnej podróży w świat tańca!
Tym razem wybierzemy się wspólnie do Czarodziejskiego Lasu Tańca, w którym każda roślina i każde zwierzę tylko czekają, by zainspirować nas do zabawy.
Poprzez spontaniczny ruch oraz techniki tańca i teatru, rozwiniemy zdolność ruchowej ekspresji, plastykę ciała, poczucie rytmu, zaktywizujemy nasze zmysły, a bogactwo dźwięków, kształtów i kolorów zainspiruje nas do tańca solo, w parach i w grupie.
Na każdym spotkaniu poznamy nowe, ciekawe technicznie i zmysłowo, zakątki Czarodziejskiego Lasu Tańca.
UWAGA: cykl skonstruowany jest tak, by dobrze bawili się na nim i Duzi i Mali.

PROWADZENIE – Kasia Kamecka, pochodząca z Wrocławia kulturoznawczyni, aktywna performerka i animatorka społeczna (SKiBA), tancerka (m. in. Academy of New Dance and Contact Improvisation Milana i Zuny Kozanków), doświadczona w pracy warsztatowej i współpracy artystycznej z każdą grupa wiekową, z amatorami i profesjonalistami, z różnymi grupami społecznymi.

UWAGA! Można wziąć udział w 1 spotkaniu i potem podjąć decyzje o udziale w całym cyklu.

DLA KOGO: dzieci w wieku 4 – 6 lat ORAZ dorośli (para Duży-Mały)
KIEDY: piątki od 06.04 do 25.05 (bez 04.05) br. godz. 17:30 – 18:30;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1, Poznań
ZA ILE: pierwsze spotkanie 06.04 może być płatne osobno: 40 zł para dziecko i opiekun (zawsze 1 opiekun na 1 dziecko), potem decyzja o udziale w całym cyklu.
Cena cyklu (7 spotkań) 250 zł, gdy płatne w całości do 06.04.br oraz 280 zł, jeśli płatne cząstkowo 40+ 240 zł do 12.04 r. na konto podane na stronie www.warsztatyagaty.pl
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901

Ilość miejsc ograniczona!

 

Piątek z BikeCity Poznań

Jedziemy na wycieczkę około 35km, Nie zapomnijcie naładować lampki. Zabieramy dobry humor i napoje. Może być na początku ciepło ale po zachodzie słońca robi się chłodno. Kierunek Kicin.

Festiwal Gier Planszowych

Dwa wyjątkowe weekendy dla maniaków planszówek. W piątki i soboty na Szachownicy pojawią się stoiska 10 wystawców gier, m. in. Rebel, Hasbro, Trefl, Tactic i Granna. Prócz zapoznania się z asortymentem, będzie można wygrać jedną z gier!

 

Wiosenna Olimpiada Gier i Zabaw w MDK3

 

 

SOBOTA

 

warsztaty „Świat dźwięku i wyobraźni”

Grupa Musco przeprowadzi zajęcia, podczas których dzieci odkryją jakie opowieści kryją się za melodiami, czym są emocje i jak przedstawić je ruchem i obrazem.
7.04. g. 17:00, Galeria OKO UCHO
? bilety 10 zł
https://bit.ly/2pJb2gX

 

Czytaty2 Bracia Grimm, Jaś i Baba Jaga

Dawno, dawno temu bracia Jakub i Wilhelm wędrowali po domach i zbierali opowieści…
O tym, skąd się wzięły się jedne z najpopularniejszych baśni opowiedzą bajarze z grupy Baśnie Właśnie. Uczestnicy CZYTATÓW2 będą mogli także dowiedzieć się jak opowiadać baśnie i czy każdy może zostać bajarzem.
Wstęp wolny.

 

 

Czytando w księgarni Dobre Miejsce na Łazarzu

KIEDY? Sobota, 7 kwietnia, 11.00-12.30
GDZIE? Księgarnia Dobre Miejsce, ul. Niegolewskich 8, Poznań
ZA ILE? Za uśmiech 🙂

 

Poranek Literacki z kłębuszkami kurzu

Perfekcyjne panie domu nie lubią kurzu. A tymczasem w zacisznym zakamarku pewnego domu, w norce numer pięć, mieszkały dwa kłębuszki kurzu: Kudełek i Grubelek. Uwielbiały toczyć się po podłodze, bawić się ze swym pupilem Pulpetkiem (ha, ciekawe, czy zgadniecie, jakim domowym zwierzątkiem mogą się opiekować kłębuszki?), psocić. Uważać tylko musiały na wielką paszczę odkurzacza pani Cecylii. Czy na pewno pani Cecylia była aż tak groźna? Czy groźnym może być ktoś, kto mówi, że bajki są ważniejsze od wszystkiego na świecie, nawet od porządku?

7 kwietnia w godzinach 11:00 – 12:00

Księgarnia „z Bajki”

os. Przyjaźni 125 c Poznań
wstęp wolny

 

VII Rajd Rowerowy w Nieznane

Chcesz poczuć dreszczyk emocji?
Chcesz być wywieziony w pole?
Chcesz przeżyć przygodę?
TO DLA CIEBIE 🙂
Regulamin http://www.gmina-skoki.pl/co-przed-nami/event/vii-rajd-rowerowy-nieznane-7-kwietnia/
Zapisy tylko elektronicznie turystyka@gmina-skoki.pl

Powitanie wiosny – rodzinny piknik w Dziewiczej Bazie

sobota, godz. 10:00
Ośrodek Turystyczno Edukacyjny „Dziewicza Baza”
62-004 Czerwonak

Zapraszamy wszystkie chętne rodziny na rodzinny piknik po Dziewiczą Górą przy ognisku! Obok leśna baza z zapleczem toaletowo-przewijakowym i kącik dla dzieci, a w pobliżu wiaty plac zabaw. Przynosimy swoje jedzenie, składka na drewno kupione na miejscu około 15 zł od rodziny (w zależności od tego, jak licznie przybędziemy). O 13 musimy zwolnić miejsce piknikowe, ale możemy nadal pozostać w pięknym lesie Nadleśnictwa Lopuchowko☺

Rodzinne Lepienie – W Akwarium

Pracownia ceramiczna HEHO zaprasza na cykl warsztatów z lepienia dla najmłodszych. Zapraszamy dzieci od lat 4 wraz z Rodzicami do wspólnego lepienia. Wspólna praca z gliną to sposób na ciekawe spędzenie sobotniego poranka.

Zapraszamy w soboty o godz. 10.15
Zajęcia trwają 60 minut.
Koszt: 30 zł rodzic + dziecko lepiący wspólnie, kolejne dziecko – 28 zł, rodzic lepiący swoją pracę – 40 zł.
Prosimy by dzieciom do lat 5 asystował opiekun.
Wszystkie prace po warsztatach zostaną wypalone i są własnością autorów.

NAJBLIŻSZE TEMATY:

KWIECIEŃ

14. – nie ma zajęć
21. – Gliniane pojazdy
28. – Wiecznie Zielone Kaktusy

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsca na hello@heho.pl
oraz przedpłatę w wysokości 100% warsztatów.

Zapisanie się na zajęcia jest jednoznaczne zapoznaniem się z Regulaminem Pracowni dostępnym na stronie www.heho.pl

 

Zestaw podróżny. Pudełko z zabawkami – warsztaty rodzinne

Prowadzenie: Dobromira Szydłowska

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 9501

Podróże bywają fascynujące, szczególnie kiedy jedziemy w nowe miejsca i nie możemy się doczekać, aż tam dotrzemy. Jednak sama podróż czasem się dłuży. Jak umilić sobie ten czas? Zanim wyruszycie na kolejne odkrywanie świata, przygotujcie z nami zestaw podróżnika. Będą w nim malutkie wersje gier i zabawek, które zrobicie sami. Kółko i krzyżyk, puzzle, memory, tangram, filcowe układanki i oczywiście notesy na ważne rysunki i zapiski. A wszystko to zamknięte w metalowej puszce, aby było bezpieczne i zawsze pod ręką.

W trakcie warsztatów wspólnie z dziećmi stworzymy pudełka z różnymi zabawkami, którymi można się bawić podczas podróży. Jako materiał wykorzystamy przede wszystkim metalowe puszki z odzysku. Do środka będzie można schować kilka przedmiotów gotowych, ale przede wszystkim własnoręcznie zrobione zabawki, najlepiej w wersji mini, co samo w sobie jest już wyzwaniem i jednocześnie dobrą zabawą.

Podróż będzie przez nas rozumiana jako coś, co wybieramy lub coś do czego zmusza nas sytuacja, jak w przypadku bycia uchodźcą. Prowadząca będzie zachęcała dzieci do tego, aby pomyślały o innych i to dla nich spróbowały zaprojektować takie pudełko z zabawkami. Inspiracją dla Dobromiry Szydłowskiej z jednej strony są artyści, którzy jeżdżą po obozach dla uchodźców i robią z dziećmi warsztaty, pokazują sztuczki, śpiewają; z drugiej natomiast kontekst sztuki współczesnej i prac z zeszłorocznych Documenta w Kassel.

 

DRZWI Otwarte

Zapraszamy was serdecznie na drugie w tym roku Drzwi otwarte Społecznej Waldorfskiej Szkoły i Przedszkola w Poznaniu :

PLAN WYDARZENIA

11:00 Oglądanie szkoły/przedszkola i klas
11:30 Spotkanie informacyjne dla rodziców, dla dzieci będą zorganizowane warsztaty
12:30 Czas wolny na refleksje i wypicie kawy oraz zjedzenie ciasta w kawiarence „Pod Żaglami” zorganizowanej przez uczniów klas 6-8
13:00 Program artystyczny (orkiestra szkolna, duet flecistów,chór szkolny)
13:30 Projekt film- wykład prof. Manfreda Spitzera nt. skuteczności uczenia się w szkole i przedszkoli

ZAPRASZAMY

 

Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki

Serdecznie zapraszamy wszystkie Dzieci z os. Śmiałego na Międzynarodowy Dzień Walki na Poduszki!
Organizatorem wydarzenia jest Osiedlowy Klub Korona oraz Administracja os. Śmiałego
Animacje poprowadzi Justyna z Happy Fit 🙂
Będzie dużo świetnej zabawy, quizow oraz… Bitwa na poduszki!
Kiedy? 07.04.2018 (sobota), godz. 16:00-19:00
Wstęp wolny!
Liczba miejsc ograniczona dlatego prosimy o wcześniejsze zapisy do dnia 30.03.2018 w Klubie Korona.

Serdecznie zapraszamy! 🙂

 

KTO WYSIEDZI TO JAJO?

Ireneusz Maciejewski (na motywach tekstu Theodora Seussa Geisela „Słoń, który wysiedział jajko”)
reżyser: Ireneusz Maciejewski
czas trwania: 75 min.

Spektakl – opowiadający o perypetiach poczciwego, sympatycznego Słonia, wysiadującego w gnieździe jajko w zastępstwie podróżującej pani Przepiórkowskiej –kierowany jest przede wszystkim do widza najmłodszego, rozpoczynającego swoją teatralną przygodę.
Barwny, bajkowy świat lalkowych bohaterów wypełniony pogodnymi piosenkami i dowcipnymi sytuacjami gwarantuje publiczności dobrą zabawę, a proste przesłanie: Kiedy się czegoś podejmujesz, dotrzymaj słowa, wydaje się jednakowo istotne dla dzieci i dla dorosłych.

Spektakl przeznaczony dla dzieci od 3 lat

Dostępne bilety:

07 kwietnia – Sobota, godz. 11:00
08 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00

Teatr Animacji
ul. Św. Marcin 80/82 
61-809 POZNAŃ
Główne wejście do CK Zamek
tel. 61 853 72 20

 

3 Urodziny Polskiego Radia Dzieciom

Podczas urodzinowego tygodnia dziennikarzy i reporterów Polskiego Radia Dzieciom będzie można spotkać  m. in. 7 kwietnia w Poznaniu w Teatrze Animacji na przedstawieniu „Kto wysiedzi to jajo”.

 

Bal Ojców i Córek

Zapraszamy na III Bal Ojców i Córek!

Wyjątkowy bal na którym poświęcisz czas tylko swojej małej królewnie. Będzie to wydarzenie jak z bajki – Ty w garniturze, ona w przebraniu księżniczki. Ty na przeciwko niej przy dwuosobowym stoliku – poświecejąc jej całą swoją uwagę. Czyż nie na to czeka Twoja córka cale życie? Żeby iść z ze swoim Tatą na taki właśnie bal!
Masz więcej córek? Żaden problem – przyjdź ze wszystkimi.

A na balu? Program specjalnie przygotowany na taką okazję…. Całość rozpocznie uroczysty taniec – Polonez. Potem już tylko zabawy, tańce i zadania do wykonania. Tak, żebyś się nie nudził, nawet jeśli nie umiesz tanczyć. Całość poprowadzi profesjonalny wodzirej.

Całość w tym roku odbędzie się w Poznaniu już 7 kwietnia od godz. 17:00 do 20:00.

No cóż – zamieniaj dynie w karocę i ruszaj!
Szczegóły na plakacie!

 

Sportowe Powitanie Wiosny

7 kwietnia br. zapraszamy małych i dużych na imprezę sportową „Sportowe Powitanie Wiosny

organizowaną na Spółdzielczym Stadionie Sportowym „Olimp” os. Rusa.

 

W programie:

11:00 – rejestracja zawodników

11:40 – wspólna rozgrzewka

12:00- marsz Nordic Walking na dystansie 3 km.

12:15-12:45 – zajęcia zumby dla dużych i małych

13:00- biegi dla dzieci na Stadionie

Zgłoszenie przyjmowane będą do 28 marca br.

Czas:
11:00 – 14:00
Koszt:
Darmowy

 

Warsztaty MAMY PROJEKT! w MDK2


warsztaty ekologiczne
7.04 g. 9:30-12:30, sala nr 114
Zapisy: przemyslaw.szdlwsk@gmail.com
Koordynator: Przemysław Szydłowski

 

Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu
ul. Za Cytadelą 121
61-663 Poznań
tel. 61 8201112

STREFA ZABAWY „Co ukrywa drzewo?” warsztaty dla dzieci

Miejsce: Bawialnia – CK Zamek
Godzina g. 11
Data 7.04.2018
Cena 10 zł

Warsztaty artystyczno-literackie wokół książki „Niesamowite przekroje”.
Podczas warsztatów zajrzymy przez liście, będziemy obserwować tajemnice, które skrywają drzewa. Poznamy zwierzęta mieszkające w koronach, wśród gałęzi, jak również te, które odwiedzają je tylko na chwilę. Zbudujemy razem artystyczną historię miejsca, któremu warto przyjrzeć się z bliska.
Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Blanka Rylewicz, Joanna Kobryńska

 

Baśnie z wysp i lądów. Spotkanie z Szymonem Góralczykiem

7 kwietnia, godz. 10.00, Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a/37
Na opowieści i baśnie z całego świata zapraszamy do Filii Naramowickiej. Historie z różnych zakątków świata oraz swoje wspomnienia z podróży  przedstawi bajarz i podróżnik Szymon Góralczyk.

 

Zajęcia dla dzieci 3-6 letnich  w MDK3

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku od 3 do 6 lat wraz z Rodzicami na zajęcia artystyczne z cyklu: TworzyMY.

W soboty od 11.00 do 12.30 będziemy bawić się kreatywnie: malować, rysować, kleić, konstruować… Wszystko po to, aby nabyć swobody twórczej, wzbogacić się o nowe, niezwykłe umiejętności, słowem nauczyć się kreatywnego stosunku do każdego materiału.

Prosimy o wcześniejsze zgłoszenia telefoniczne: 61 866 57 47. Wstęp 5 zł.

 

Warsztaty z przedsiębiorczości

CZY CHCESZ BY TWOJE DZIECKO…
$…chciało i potrafiło oszczędzać?
$…racjonalnie wydawało swoje kieszonkowe i odróżniało zachciankę od potrzeby?
S…wiedziało skąd się biorą pieniądze? I dlaczego nie spadają z nieba?
$…rozwijało swój potencjał kreatywności i ciekawości świata?
$…było zaradne oraz odważne i samodzielne w działaniu?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś TAK – zapisz swoje dziecko na warsztaty z przedsiębiorczości – „Wesołe negocjacje”

Ta dynamiczna gra nauczy dzieci podstawowych reguł gospodarki rynkowej (podaż, popyt) oraz umiejętności negocjacyjnych i pracy w grupie. Zadaniem warsztatów jestkształtowanie postaw liderskich, umiejętności komunikacyjnych oraz organizacji pracy w zespole.

Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku 8-12 lat.

Koszt : 40zł/osoba.

Zapisy przyjmowane są do4 kwietnia br. pod nr telefonu: 605 500 036

Czekamy na Was W Centrum Edukacyjnym Helen Doron, Poznań, ul. Drużbickiego 13 (obok CH Plaza)

 

Mosińska Kolej Drezynowa – MKD – początek sezonu

Dziś z serwisu dotarła do nas kiwajka. Cały sprzęt w komplecie!
Zapraszamy już 07.04.2018 r na pierwszy przejazd o godzinie 11:00

Odwiedź Ogród Piotrusia Królika | 7 kwietnia

Już 7 kwietnia w godzinach 11.00 – 18.00 w FORUM w Posnanii zapraszamy na wyjątkowy filmowy event Ogród Piotrusia Królika!
Harmonogram:
12:15, 15:15
– spotkanie z Julką Cymbaluk, zwyciężczynią MasterChef Junior – warsztaty + pokazy sztuki kulinarnej + degustacja potraw
– spotkanie z najsłynniejszym, najbardziej lubianym przez publiczność finalistą ostatniej edycji programu MasterChef – Damianem Sobkiem – warsztaty + pokazy sztuki kulinarnej + degustacja potraw
12:00, 14:00, 15:00, 17:00
NA SCENIE: konkursy z filmowymi nagrodami
– pełne świeżych owoców i warzyw prosto z Ogrodu Piotrusia Królika stragany – na wszystkich gości czekają zdrowe dary natury oraz – pyszny, świeży i zdrowy sok – każdy może wybrać składniki swego kolorowego koktajlu
– MARCHEWKOWE POLE: kolorowe maty taneczne – zabawa z nagrodami
– SKRZYNKA MARCHEWEK – specjalnie przygotowane stanowiska, na których dzieci rzucają do farmerskich skrzynek pluszowymi marchewkami. Kto zbierze najwięcej punktów, wygrywa nagrodę!
– wizyta w Magicznym Ogrodzie Piotrusia Królika – dzieci, wspólnie z przewodnikiem, odwiedzają kolorowy, pełen ziół, warzyw i owoców Ogród Piotrusia Królika – próbują ziół, sadzą/przesadzają/rozszczepiają sadzonki, dowiadują się o zdrowotnym działaniu warzyw i owoców oraz tego, co można z nimi zrobić, by naturalna kuchnia była piękna i pyszna. Każdy uczestnik takiego warsztatu otrzyma pamiątkowy dyplom
– dla najmłodszych: malowanie buziek, zabawy plastyczne

Malowanie na Ceramice – Talerze w Kształcie Psa i Kota

Pracownia ceramiczna HEHO zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na warsztaty z malowania ceramiki. Tym razem będziemy malować talerze w kształcie psów i kotów.

A jak to wygląda w praktyce ?

1. Wy wybieracie, co chcecie malować
2. Wybieracie wzory i kolory
3. Dostajecie farby i instruktaż
4. Zaczynacie zabawę, w razie potrzeby zawsze otrzymacie fachową pomoc
5. Wykańczacie Waszą pracę
6. Następnie my wypalamy w piecu ceramicznym. Jest ona gotowa do odbioru po kilku dniach.

Termin: sobota, 07.04.2018, godz. 12:00-14.00.

Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca: hello@heho.pl i przedpłata w wysokości 30 zł, reszta dopłacana jest na miejscu przed warsztatami.

 

Kurs łucznictwa dla początkujących

Zapraszamy serdecznie na naukę strzelania z łuku dzieci (od lat 10), młodzież i starszą młodzież. Mile widziane całe rodziny. Łucznictwo to sport, zabawa i rekreacja. Aby strzelać z łuku nie musisz mieć żadnego przygotowania fizycznego. Kursy prowadzą doświadczeni trenerzy łucznictwa. Szczegóły znajdziecie na naszej stronie www.ukllesnik.pl Zapraszamy

Rodzinne oprowadzanie – Poszukiwacze skarbów

Czas na prawdziwą przygodę! Poszukiwacze skarbów przybywajcie na Ostrów Tumski! Podczas wspólnej wyprawy poznamy dzieje niezwykłej wyspy pełnej skarbów i to w samym sercu Poznania. Dzięki naszym odkryciom dowiemy się, jak na przestrzeni wieków żyli tu ludzie. Sprawdzimy, czy w grodzie było prawdziwe złoto? Poznamy historię niezwykłej skrzyni i tajemniczego miecza. Zbadamy co kryją podziemia poznańskiej katedry. Na koniec odpowiemy sobie na pytanie, czy można zostać zawodowym poszukiwaczem skarbów? Te i wiele innych tajemnic czeka na Was w Bramie Poznania!

 

Zapraszamy dzieci wraz z opiekunami.

Termin: 7.04, godzina 11:00

Oprowadzanie bezpłatne

Zapisy pod numerem telefonu: 61 647 7634

 

NIEDZIELA

 

 

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi Poznań

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 8 kwietnia 2018!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865

Terminy: podane w wydarzeniu, godziny 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.
Wpłaty podlegają przesunięciom na kolejne wydarzenie/udział w zajęciach Szkoły do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom. Można jednak przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂
Zapraszamy! 🙂

 

Dziwne zwierzęta – przedstawienie dla dzieci

TEATR SYTUACJE GRUPA
„DZIWNE ZWIERZĘTA”
8 IV (niedziela) godz. 11.00
9 IV (poniedziałek) godz. 9.30 i 11.30 (dla szkół i przedszkoli)

Scenariusz na podstawie książki Lotty Olsson „Dziwne zwierzęta”
w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
Reżyseria: Marianna Piskorz i Julia Szmyt
Muzyka: Marcin Lenarczyk
Kostiumy i scenografia: Anna Konieczna
Występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Przemysław Zbroszczyk
Głosu użyczyli: Anna Cynkutis, Kuba Kapral, Maciej Krych, Wojtek Luchowski,
Szymon Łuczak, Marianna Piskorz, Maciej Włodarczyk, Przemysław Zbroszczyk

Pomiędzy niezwykłością a osobliwością.
Pomiędzy szczególnością a cudacznością.
Pomiędzy śmiesznością a przedziwnością.
Pomiędzy innością a obcością.
Pomiędzy dziwactwem a wariactwem.
Pomiędzy egzotyką a groteską.
Istnieje dziwność.

Co jest dziwne i kto jest dziwny? Kto jest najdziwniejszy? I dlaczego?
Wnioski są zadziwiające i bardzo przyjemne.
To, co jest od nas inne, co się od nas różni, bardzo często stereotypowo powoduje nasz strach, który na zewnątrz może przejawiać się na różne sposoby – nie dotykam, omijam, oddalam się od dziwności albo wyśmiewam, niszczę. Inność może wydawać się niebezpieczna. Mrówkojad z Orzesznicą, główni bohaterowie spektaklu, dochodzą jednak do innych wniosków, dużo bardziej satysfakcjonujących.

„Dziwne zwierzęta” to przedstawienie dla dzieci w wieku 3 do 10 lat.
Miejsce: Fundacja Mały Dom Kultury, ul. Zamkowa 3/4, Poznań
Wstęp 20zł/osobę
Bilety na niedzielny spektakl dostępne na Bilety 24
https://www.bilety24.pl/teatr/dziwne-zwierzeta-spektakl-dla-dzieci-39552?id=191895
Bilety 24 do ceny biletu doliczają prowizję w wysokości 3zł

Rezerwacja biletów na poniedziałek dla szkół i przedszkoli tel.: 696 310 592

Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partnerzy: Wydawnictwo Zakamarki, Klub Dragon
Patroni Medialni: Qlturka, Czas Dzieci, IKS, Kultura Poznań, Mini-Kultura, Miasto Dzieci, BabyOnline, Radio Afera, „dzieciPOZNAN.pl – dziecięca strona Poznania”

 

Laboratorium Wyobraźni przedstawi Ci gwiezdnych sąsiadów

Laboratorium Wyobraźni PPNT zaprasza do planetarium, w którym można poznać bliżej gwiazdy, planety, konstelacje i galaktyki – słowem: cały kosmos. Zapraszamy na pokazy pt. „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” organizowane w Laboratorium Wyobraźni.

Pokazy „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów to pasjonująca opowieść o Układzie Słonecznym. Dzieci i ich opiekunowie dowiedzą się m.in.:

  • Jakie odległości dzielą Ziemię od najbliższych jej obiektów?
  • Czy na Marsie wylądowała obca cywilizacja? Czy w kosmosie w ogóle może istnieć życie?
  • Czym są „gazowe olbrzymy”?
  • Z czego powstają gwiazdy i czy tzw. „spadające gwiazdy” to też gwiazdy?
  • Co ma w środku Droga Mleczna?

Opowiemy również o tym, co można zaobserwować na niebie nad Poznaniem i jak na nie patrzeć, aby zobaczyć najciekawsze zjawiska astronomiczne.

Aby wziąć udział w pokazie należy zarezerwować bilet przez stronę https://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/

Seans „Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów” w planetarium Laboratorium Wyobraźni PPNT przeznaczony jest dla dzieci od 9 roku życia. Do poznawania tajemnic kosmosu zapraszamy zarówno małych, jak i większych odkrywców.

Pokazy odbywają się w Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym przy ul. Rubież 46 (Naramowice).

 

Zobacz niewidzialne w Laboratorium Wyobraźni PPNT

W Laboratorium Wyobraźni PPNT wszystko jest możliwe, nawet oglądanie tego, co najczęściej pozostaje niewidoczne. Zapraszamy na zajęcia „Widzialne niewidzialne” w Laboratorium Wyobraźni PPNT, podczas których młodzi odkrywcy poznają naturę gazów, a może nawet uda im się… polecieć rakietą w kosmos!

Prawdziwa natura gazów

„Widzialne niewidzialne” to warsztaty, w których dzieci i dorośli mają szansę zobaczyć, poczuć i poznać substancje, które zazwyczaj są dla nas niewidoczne, czyli gazy. Dzięki eksperymentom dowiedzą się, jakie właściwości ma tlen, dwutlenek węgla czy wodór, będą mogli przeprowadzić małe kontrolowane wybuchy i stworzyć pianę, która podtrzymuje ogień, a na koniec – zbudują mini-rakietę, która faktycznie może polecieć!

„Widzialne niewidzialne” to warsztaty, które dają wszystkim uczestnikom mnóstwo frajdy i w prosty sposób tłumaczą właściwości najważniejszych otaczających nas gazów.

Przyjazna natura Laboratorium Wyobraźni

Zapraszamy do Laboratorium Wyobraźni w Poznańskim Parku Naukowo-Technologicznym (ul. Rubież 46). Przy obiekcie znajduje się bezpłatny, przestronny parking do dyspozycji gości.

Najwygodniej dokonać wcześniejszej rezerwacji miejsc za pośrednictwem strony bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl

 

 

Kolorowe Laboratorium

Godz.10.00-11.00/Cena: 25 zł/Wiek: 3-6 lat

Kurs Kreatywnego Doświadczania.

Laboratorium Nauki i Zabawy „Supeł” oraz Concordia Design zapraszają na kolejną edycję cieszącego się ogromną popularnością kursu. Tym razem będą to 4 spotkania poświęcone odkrywaniu tajników nauki, a przy  tym wyjątkowa zabawa i pobudzanie kreatywności. Nowa edycja to także całkowicie nowe i fascynujące tematy w programie 🙂

Program

Proponujemy spotkania pełne zabawy, działania, eksperymentowania i odkrywania, które doskonale przygotują małych ciekawskich do roli badacza otaczającego świata i rozwiną kreatywność. Dzięki działaniu dzieci myślą, eksperymentując poznają zależności przyczynowo – skutkowe między badanymi zjawiskami. Zajęcia oparte na samodzielnym doświadczaniu rozwijają wyobraźnię, a także umiejętność twórczego rozwiązywania problemów.

Podczas ostatnich naszych spotkań przed latem, przyjrzymy się konstelacjom gwiezdnym i zamkniemy galaktykę w słoiku, a wykorzystując reakcje kwasu i zasady, doprowadzimy do erupcji kolorowych wulkanów. Lubimy wiedzieć, co nas otacza, jak wszystko działa, łącznie z nami samymi. Zatem zajmiemy się także eksperymentami z dziedziny ciała człowieka. Sprawdzimy z jakich elementów zbudowana jest krew, tworząc jej sztuczny model, a także przyjrzymy się z bliska działaniu naszego układu trawiennego.

Terminy spotkań:
Zapraszamy w niedziele 8 i 15 kwietnia oraz 13 i 27 maja na godz.10.00.

DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 3-6 lat wraz z opiekunami.

Cena 1 warsztatu – 25 zł /opłata obejmuje udział dziecka i opiekunów/. Za udział w warsztatach płatność jest pobierana z góry-minimum 1 dzień przed warsztatami.Zapisy i bliższe informacje:
Laboratorium Nauki i Zabawy SUPEŁwww. supel.edu.pl / e-mail:info.supel@gmail.com / tel. 570 840 530

 

 

Warsztaty żywieniowe dla najmłodszych

🙂 Kochani rodzice, dzieci i przyjaciele Kombinatu 🙂

Już w najbliższą niedziele widzimy się w Kombinacie
Tym razem nasza serdeczna koleżanka Balbina Piontek- trener personalny coach z zakresu edukacji i rozwoju oraz Nicol Sobieraj- psychodietetyk, zapraszają wszystkie dzieci na :

>>>warsztaty ze zdrowego i mądrego jedzenia<<<
Będziemy się uczyć jak Jeść żeby mieć mnóstwo siły i energii
Podczas warsztatów- dzieci będą robić mapę myśli 🙂

Dodatkowo, podczas warsztatów odbędzie się pchli targ zabawek i gier dla dzieci.
Zapraszamy serdecznie
zapisy pod nr tel:
695 933 865 lub 513 105 706

zajęcia odbędą się w dwóch grupach
cena: 15 zł za dziecko
I grupa: od 13:00 do 14:30
II grupa: od 14:30 do 16:00

Kombinat
kombinat, 60-538 Poznań

Zwiastuny Wiosny

W niedzielę 8 kwietnia zapraszamy do Arboretum. O godzinie 12 i 14 będzie można wybrać się na spacer z pracownikiem ogordu, który opowie o kwitnących wiosną roślinach oraz oprowadzi po najbardziej „wiosennych” zakątkach parku.

Niedziela z dziećmi

Spotkanie z Albertem Albertsonem, teatrem BLUM, czy może sensoryczne doznania lub eksperymenty?
Co wybieracie na ten weekend z dziećmi w Concordii? 🙂
Zapraszamy!
Od samego rana mali naukowcy pod okiem Laboratorium Nauki I Zabawy Supeł będą działać na warsztatach Kolorowego Laboratorium/zapisy i bliższe info u Supła – wszystkie info na naszej stronie:
https://www.concordiadesign.pl/kolorowe-laboratorium,w37

Sensoryczne doznania dla maluchów zapewni warsztat Sensołapki/zapisy i info także u Supła:
https://www.concordiadesign.pl/senso-apki,w116

Chętnych na teatralne doznania zapraszamy na spektakl „Jak po sznurku” Studio Teatralne Blum/zapisy i rezerwacje u teatru:
https://www.concordiadesign.pl/jak-po-sznurku-spektakl-studia-teatralnego-blum,w62

Z kolei na literacko-teatralne warsztaty z postacią Alberta serii książkowej Wydawnictwo Zakamarki zapraszamy wszystkich miłośników tej postaci oraz książek/zapisy przez naszą stronę:
https://www.concordiadesign.pl/zakamarkowa-niedziela-warsztatowa,w118

Spędźcie ten weekend z nami na twórczej zabawie!

 

„JAK PO SZNURKU”. Spektakl Studia Teatralnego BLUM.

W spektaklach Teatru Blum dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni i wszechstronnego rozwoju. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów, oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze, obywają się bez puenty czy jednoznacznego przesłania. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych, w którym zabawa i radość to nieodłączny warunek rozwoju.

PO SZNURKU DO SERCA…

„To na dole jest z pisaku. To na górze jest z nieba.”
(Krystyna Miłobędzka)
Prowadzi tam droga. Prosta albo kręta.
Idzie lub biegnie? Łączy czy oddziela? Przecina. Plącze.
Czasami zawraca. Znika i pojawia się znowu. Zostawia ślad.
Droga ode mnie do ciebie.
Droga do domu.

Scenariusz i inscenizacja: Lucyna Winkel-Sobczak
Oprawa dźwiękowa: Katarzyna Taborowska
Projekty kostiumów: Ireneusz Domagała
Występują: Agnieszka Dubilewicz i Ewa Rurarz

Rezerwacja biletów oraz bliższe informacje:

Studio Teatralne BLUM : Tel. 666 987 001
mail: marketing.blum@gmail.com

Rezerwacja także przez platformę bilety24.pl

Spektakl odbywa się w jednej sal Concordia Design . Dzieci z biorą udział w przedstawieniu wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po spektaklu. Zapraszamy!

 

Malutka Czarownica – Głośne Czytanie Bajek

Wszystkich najmłodszych gorąco zapraszamy do sucholeskiego Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej na kolejne Głośne czytanie bajek, które odbędzie się 8 kwietnia 2018 roku o godz. 11:00. Piotr Witoń zabierze nas w podróż z uroczą, pełną czarów i niezwykłych przygód książką autorstwa Otfried’a Preussler’a „Malutka Czarownica”.
Malutka czarownica jest wyjątkowo młodą czarownicą. Ma raptem sto dwadzieścia siedem lat, a to według standardów czarownic raczej niewiele. Wiek uniemożliwia jej udział w wymarzonym, corocznym zlocie starszych czarownic. Mimo iż mądry, mówiący ludzkim głosem kruk imieniem Abraksas ostrzega przyjaciółkę przed podstępnym zakradaniem się i oglądaniem tańczących, to Malutka Czarownica nie zamierza czekać na zaproszenie. I od tego zaczynają się jej kłopoty. Historia ta podkreśla wagę dobroci, zarówno w stosunku do ludzi, jak i do zwierząt. Śledząc perypetie Malutkiej Czarownicy najmłodsi poznają nowe słownictwo, takie jak np. błonia, bryczka czy chrust.

Jeśli tylko macie ochotę poznać zdumiewający sekret: czym zła czarownica różni się od dobrej, to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to spotkanie.

Serdecznie zapraszamy.

 

Rodzinne lepienie z Zakamarkami

W niedzielę 8 kwietnia 2018 o godz. 10:30 zapraszamy do pracowni ceramicznej HEHO na Rodzinne lepienie z Zakamarkami.

Na zajęciach uczestnicy wyruszą w podróż z ogrodowym słoniem Pomelo, bohaterem serii książek Ramony Bădescu i Benjamina Chauda, a następnie zabiorą się za lepienie w glinie.

Wstęp: 30 zł (dziecko + rodzic), kolejne dziecko 28 zł
Rezerwacja miejsca: hello@heho.pl

Pracownia ceramiczna HEHO
ul. Żydowska 35a/11a
Poznań

www.heho.pl

 

Treści zamieszczone powyżej pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dalszych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *