PLAN ZAJĘĆ 26.02 – 04.03.2018

PLAN ZAJĘĆ 26.02 – 04.03.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

PONIEDZIAŁEK

Zajęcia Musical Babies w Świetlica Cafe

W każdy poniedziałek do 11 czerwca 2018.
Zajęcia muzyczno-ruchowe po angielsku dla maluchów do około 3-4 lat. Zapraszamy jeszcze więcej muzyki, elementy matematyki dla maluchów po angielsku, zabawy sensoryczne.

ŚRODA

Spektakl „Złota Rybka” w wykonaniu Krak Art

17.00-18.00 · Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”

„Dawno, bardzo dawno temu w małej ubogiej chacie mieszkał rybak z żoną. Codziennie chodził łowić ryby. Pewnego dnia …‘’.
Podczas spektaklu najmłodsi przeniosą się do nadbrzeżnego kurortu, gdzie rybak rozpocznie swoją opowieść. Opowiadać on będzie o swoich losach, jego kapryśnej żonie i towarzyszącej im „Złotej Rybce”. Dzieci będą miały możliwość interaktywnego uczestnictwa w spektaklu – zarzucać sieci z rybakiem, przywoływać „Złotą Rybkę”, tańczyć z aktorami na scenie. Jak to zwykle w bajkach bywa, i ta będzie miała morał. Przestrzega przed zachłannością, ucząc szacunku i uczciwości.

Bilety na spektakl (6zł/os) do nabycia w biurze Osiedlowego Domu Kultury Pod Lipami.

CZWARTEK

Spektakl „Len” – Teatr ATOFRI

Wyjątkowo w czwartek, 1 marca o godz. 10 i 11 dwa spektakle dla przedszkoli i otwartej publiczności – zapraszamy na Scenę Nową CKZamek na „Len”.
Bilety w cenie 16 zł dostępne w linku i w kasie Zamku, tel. 61 64 65 260.
MOŻLIWE ZAMÓWIENIE BILETÓW GRUPOWYCH – tel. 605 3178 716.

Spektakl przenosi nas na pola i łąki, gdzie rośnie len.
Sceny tworzą swoisty patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin.
Podczas trwania spektaklu pola lnu zmieniają się w zależności od pory dnia.
Melodie improwizowane głosem, tworzone na żywo, stanowią tło do lnianych obrazów.

Spektakl zrealizowany dzięki współpracy z Poznańską Fundacją Artystyczną dofinansowany przez Miasto Poznań.
Premiera odbyła się 20 grudnia 2015 roku

Reżyseria i muzyka: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Scenografia: Anna Brandys, Karolina Grzeszczuk
Kostiumy: Elżbieta Cios
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Światła: Agnieszka Nowacka

Czas trwania: ok. 30 minut plus zabawa.
Wiek dzieci: 1-6 lat.

Spektakl prezentowany m.in. w Szanghaju i Zhengzhou (Chiny) w grudniu 2017 i styczniu 2018.

Dźwiękowóz

W ramach projektu LOWE organizowany w naszej szkole jest koncert i warsztaty DŹWIĘKOWÓZ. Dźwiękowóz to szalony muzyczny wehikuł łamiący bariery wyobraźni i pozornie odległych od siebie kultur.
Trzech muzyków: Mandar Purandare z Indii oraz Eryk Nowacki i Piotr Delimata z Polski spotkało się wspólnie by spróbować rzeczy niezwykłej – opowiedzieć baśń wyłącznie za pomocą muzyki stworzonej za pomocą arsenału instrumentów muzycznych wywodzących się z najodleglejszych zakątków świata: od europejskiego klarnetu, przez hinduski sitar po armeński duduk.
Zadaniem dzieci podczas koncertu będzie próba rozszyfrowania opowieści granej przez muzyków lub wymyślenie własnej, a następnie wspólne porównanie efektów na zakończenie spotkania. Dzieci będą mogły przedstawić swoją wersję historii za pomocą rysunków (oraz tekstów), z których powstanie wystawa prezentowana w szkole.
NA KONCERT ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH!!!

Po koncercie odbędą się warsztaty muzyczne dla dzieci z rodzicami, na które zapisy uruchomimy zaraz po feriach.

piątek

Zabawa z tańcem – zajęcia dla dzieci 3-6 lat

w godzinach 16:00 – 16:45

Plac Zabaw Poznań
Plac Wolności 8, 61-738 Poznań

Warsztatowicze,
trwają zapisy na piątkowe warsztaty taneczne – czekamy na zgłoszenia 🙂 Grupa startuje przy min. 5 zapisach.

****
Podczas spotkań wg autorskiego programu Romy Jakubowskiej przenosimy się w świat bajek tańcząc do utworów z filmów takich jak: SHREK, KSIĘGA DŻUNGLI, KRÓL LEW, MADAGASKAR, KRAINA LODU, MINIOMKI i wiele innych.

Poznajemy utwory lat 50-tych i 60-tych m.in. „Rudy rydz”, „Znamy się tylko z widzenia”, „Nie zadzieraj nosa”.
Odwiedzamy różne zakątki świata tańcząc m.in. taniec hiszpański, bretoński, cygański, hinduski, oraz najnowsze hity taneczne.
Zamieniamy się w Indian lub w afrykańskich wojowników, przenosimy do dżungli, uciekamy przed dzikiem oraz lecimy jak pegazy.

Uczymy się kroków uproszczonych, twista, rock&roll’a, samby, charlestona, cha-cha-cha.

Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenno-ruchową i koordynację, pomagają pozbyć się nadmiaru emocji a także budują wspólnotę i odpowiedzialność za swojego partnera czy grupę.

Nasz program prowadzimy metodą odtwórczo-naśladowczą wplatając elementy improwizacji własnej oraz zadania rozwijające wyobraźnię dziecka. Staramy się dawać poczucie sukcesu i akceptacji wszelkich działań, które dziecko podejmuje podczas zajęć.

WIEK DZIECI: 3-6 lat

OBOWIĄZKOWE ZAPISY:
telefonicznie: 61/816 – 27 – 01 lub 502– 554 – 580
mailowo: placzabawpoznan@gmail.com

INWESTYCJA:
Pierwsze zajęcia 25 zł.
Kolejne zajęcia: 100 zł za 4 zajęcia, 75 zł za 3 zajęcia lub 32 zł pojedyńcze zajęcia.

KONTO: 26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: taniec

*******

Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 7 zł, czas nielimitowany

SOBOTA

Zbudujmy sobie miasto – warsztaty rodzinne

3 marca w godzinach 11:00 – 13:00
Galeria Miejska Arsenał
Stary Rynek 6, 61-772 Poznań

Szczegółowe informacje
prowadzenie: Ola Piernikowska

Informacje i zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl, 61 852 95 01

Czy zastanawialiście się, czym tak naprawdę jest miasto? Z czego się składa? Co jest niezbędne do jego funkcjonowania? Jak możemy uczestniczyć w jego rozwoju? Galeria Miejska „Arsenał” serdecznie zaprasza dzieci w wieku 5 – 10 lat wraz z opiekunami na bezpłatne warsztaty.

W trakcie rodzinnych warsztatów zamienimy Galerię w biuro architektoniczne. Oddamy głos najmłodszym, aby przedstawili, czym dla nich jest miasto. Dzięki tworzeniu własnego modelu miasta oswoimy się z problemami poruszania się w terenie. Bawiąc się, poruszymy też ważne tematy społeczne, np. obecność niepełnosprawnych w przestrzeni miejskiej. Spróbujemy spojrzeć na miasto z perspektywy kierowców i rowerzystów. Nauczymy się, jak ważne dla naszego życia jest miejsce, w którym mieszkamy.

Do naszej dyspozycji będą kartony, rurki, tacki, tekturowe rolki. Malując, kolorując i klejąc ze sobą przygotowane materiały, dzieci stworzą makietę swojego miasto-twora. Wspólnie zaprojektujemy ulice, tramwaje, przystanki, ścieżki rowerowe, ławki i pomniki. Zaplanujemy otoczenie, które będzie służyło każdemu mieszkańcowi. Zastanowimy się, czego może nam brakować i jakie elementy są niezbędne do funkcjonowania miasta. Rozmowa połączona z aktywnym działaniem pozwoli nam stworzyć model wymarzonego miasto-twora. Dlaczego miasto-twór? Bo stwarza go człowiek, każdego dnia kreując na nowo otaczającą go przestrzeń.

Warsztaty poprowadzi Ola Piernikowska, artystka multimedialna, z dziećmi pracująca od 9 lat, na co dzień zajmująca się instalacją, rzeźbą, malarstwem, grafiką i muzyką. Zachęcamy do zabrania ze sobą wszelkich papierowych przedmiotów zalegających w domu: pudełek, rolek po papierze toaletowym itp.

I Edycja Fibaro Tor Poznań Track Day 2018

FIBARO Tor Poznań Track Day to cykl otwartych imprez skierowany do wszystkich chcących rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z szybką jazdą na profesjonalnym torze wyścigowym. Pod okiem doświadczonych instruktorów, w bezpiecznych warunkach można stawiać swoje pierwsze kroki lub doskonalić umiejętności szybkiej jazdy w walce o trofea.

FIBARO Tor Poznań Track Day to również eliminacja Mistrzostw Okręgu Poznańskiego PZM w Amatorskich Samochodowych Wyścigach Płaskich.

07:00 Otwarcie biura – Rejestracja uczestników
08:30 Obowiązkowa odprawa uczestników treningu, Instruktaż: Bezpieczne zachowanie się na Torze
09:00 Ćwiczenia w grupach treningowych w sektorach toru
od 10:00 Jazdy po całym torze z czasową weryfikacją postępów
12:00-15:00 Obiad
17:00 Zakończenie jazd – Podsumowanie

Wstęp wolny dla kibiców, otwarty park maszyn.
Otwarty punkt gastronomiczny dla publiczności.

3go otwarcia nie będzie! Serio. > Otwarta Sobota #1

Jakie macie plany na 3 marca? My robimy OTWARTĄ SOBOTĘ #1.
Pierwszą w pełnym wymiarze.

Otwieraliśmy już Zakład dwa razy i mamy wrażenie, że to wystarczy. Jesteśmy na miejscu, przestrzeń też jest, stoją maszyny, a w szafach piętrzą się materiały i urządzenia. Kolej na Was!

Od kilku miesięcy w pocie czoła urządzamy dla Was to miejsce. Teraz chcemy już Was wszystkich zaprosić do środka. Od tego dnia, a dokładniej od 5 marca, Zakład będzie już działał codziennie od poniedziałku do soboty w godzinach 17:00 – 22:00.
Co Wy na to?
Robimy dla Was też nową – bardziej funkcjonalną – stronę, na której znajdzie się cała nasza oferta i jeszcze przed 3 marca będziecie mogli się z nią zapoznać.

Podobno tworzymy największy Fablab w Polsce i to zupełnie niezależnie, niech więc to będzie wielkie święto Makerspace. Dzień dla tych, którym bliska jest idea ZRÓB TO SAM.
W Zakładzie wierzymy, że wszystko jest w Twoich rękach. Musisz tylko zacząć.

W SOBOTĘ oprowadzimy Was po przestrzeni Zakładu. Opowiemy jak będzie funkcjonował. Przedstawimy Wam Zakładowy Team oraz opiekunów warsztatów. Będziecie mogli nas poznać i zadać wszystkie pytania, które pozostają w Waszych głowach bez odpowiedzi 🙂

Będzie coś na ząb, coś do popicia, coś dla dzieci, konkursy z nagrodami oraz muzyka w tle 🙂

—————–
PLAN DNIA:

14:00 ➡ Otwieramy bramę 🙂
14:30 ➡ Wycieczka po Zakładzie nr 1
17:00 ➡ Wycieczka po Zakładzie nr 2

15:30 – 17:30
➡ NAPRAW, NIE WYRZUCAJ! >> przynieś zepsutą lampę czy inny sprzęt, który przestał działać. Zdiagnozujemy usterkę i wspólnie postaramy się ją naprawić!

15:00 – 18:00
➡ KONKURSY z nagrodami na poszczególnych stanowiskach / możliwość popracowania z narzędziami:
>> 15:30 Konkurs na TAPICERCE
>> 16:00 Konkurs na ŚLUSARNI
>> 16:30 Konkurs na STOLARNI
>> 17:00 Konkurs na ELEKTRONICE

15:00 – 17:30
➡ POKAZY możliwości druku 3D / od projektu do gotowego przedmiotu w rękach

15:00 – 17:30
➡ RETRO KĄCIK dla dzieci z PEGASUSEM / Ciekawe, czy wiecie co to jest i czy widziały to Wasze dzieci? A może sami chętnie spróbujecie 🙂

Wyprawa z Nelą

Zostaniemy morskimi badaczami. Będziemy nurkować i odkrywać podwodny świat ryb, ssaków i innych fantastycznych zwierząt! Zbadamy dno Morza Czerwonego, zanurkujemy w Oceanie Indyjskim, poszukamy rekinów, skrzydlic, delfinów oraz przemiłych krów morskich. Będziemy obserwować, dotykać i fotografować. Wtopimy się w ławicę ryb. Zatańczymy z nimi. Poszukamy ośmiornicy kokosowej, oraz poznamy zwierzęta głębinowe, które żyją w kompletnej ciemności.

Księgarnia „z Bajki” os. Przyjaźni 125 C
Bilet 10 zł
Rejestracja pod nr tel.: 61 8200 582 lub e-mail: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl

Poranek literacki z Pippi.

Najdzielniejszą dziewczynką świata, której nikt nie musi mówić jak ma żyć i co ma czuć. Jest niezwykle silna! Na całym świecie nie ma nikogo, kto byłby tak silny jak ona. Na jednej ręce podnosi swojego konia, w cyrku zwycięża w pojedynku z Silnym Adolfem. Ma dobre, wrażliwe serca, z czułością odnosi się do swoich sąsiadów. Ma mocny detektor kłamstwa i obłudy. Nie musi chodzić do szkoły, bo sama sobie zadaje najważniejsze pytania. Jest dziecięcym Sokratesem, chciałoby się taką przyjaciółkę mieć przy sobie.

Księgarnia „z Bajki”, os. Przyjaźni 125 C, sobota w godzinach 11:00 – 12:00

Wstęp wolny. Zajęcia funduje księgarnia.

Rajd Nordic Walking w poszukiwaniu Rannika Zimowego

Zoo w Poznaniu istnieje już 144 lata i zaprasza do wspólnego świętowania jubileuszu!

NIEDZIELA

10-lecie ATOFRI – „Ślady”

W niedzielę 3 marca o godz. 10.30 i 12 rozpoczynamy obchody naszego 10-lecia – na początek zapraszamy na Scenę Nową CK Zamek na spektakl „Ślady” zrealizowany w koprodukcji z Helios Theater.

https://www.youtube.com/watch?v=jL0ZNtOSc-M

Bilety dostępne w kasie Zamku (tel. 61 64 65 260) oraz przez internet w linku przy wydarzeniu.
– Cena biletów: 16 zł – dorosły, 16 zł – dziecko.
– Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając rabatu jej posiadaczom.

wiek: 3-99 lat, czas: 30 + 15 minut zabawy

Czy to jestem ja? Czy to jesteś ty?
Czasem podążam za śladem, czasem wyznaczam nową drogę.
Ulotne ślady na piasku zmieniają swoje kształty, ulotna chwila otwiera okno do przeszłości. Popatrzmy wstecz na nasze ślady.

reżyseria: Barbara Kölling
muzyka: Roman D. Metzner
dramaturg: Erpho Bell
asystent reżysera: Thilo Grawe

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi Poznań

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 4 marca 2018!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865

Terminy: podane w wydarzeniu, godziny 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.
Wpłaty podlegają przesunięciom na kolejne wydarzenie/udział w zajęciach Szkoły do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom. Można jednak przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂
Zapraszamy! 🙂

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

Teatranki: Opowieści Trzech Pomarańczy – Tęcza

Teatr Polski, Foyer I piętra

4 marca, godz. 11.00

wiek: 4–6 lat

Dawno, dawno temu na świecie zapanowała sroga zima, przez wiele miesięcy padał śnieg i było bardzo zimno. Najodważniejsze zwierzęta wyruszyły w daleką podróż, by poprosić Srebrnego Lisa o pomoc. Powędrujemy razem z nimi, słuchając przepięknej opowieści z ducha kultury Achomawi. Na końcu drogi czeka na nas prawdziwa, wielobarwna niespodzianka.

Prowadzenie: Aneta Cruz-Kąciak

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zamianę.

Informacje o projekcie i kontakt: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).

Bilet rodzinny dla jednego dziecka i jednego rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu bilety24 oraz w kasie Teatru.

Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl

Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

Gra – spektakl dla najmłodszych

niedziela w godzinach 10:00 – 11:00

Concordia Design
ul. Zwierzyniecka 3, 60-813 Poznań

Przedstawienie autorskie dla dzieci naj-najmłodszych w wieku 1,5 – 6 lat. Na czym polega istota dziecięcej zabawy? Na twórczym i kreatywnym stosunku do rzeczywistości wokół? Na znajdowaniu innych, na znajdowaniu siebie, na odkrywaniu siebie w innych i innych w sobie? Gra nie ma końca, czasem nie ma początku, trwa, się dzieje. Zaskakuje. Pomiędzy i w. Gra.

Przedstawienie powstało z inspiracji twórczością Pani Krystyny Miłobędzkiej – uznanej poetki i autorki scenariuszy spektakli dla dzieci, niedawno obchodzącej 80-lecie urodzin.

Kosmiczna Misja – kolejna edycja zajęć z 3D!

Zapraszamy na kolejną edycję zajęć z projektowania i drukowania przestrzennego!

Tym razem udamy się w Kosmiczną Misję!

Cykl 6 zajęć pozwoli dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy o wyprawach kosmicznych –

Ile kosztuje rakieta? Co to jest kosmodrom? Po co na pokładzie drukarki 3D? Czy kosmonauci wydrukują sobie pizzę?

Wspólnie zaprojektujemy przedmioty które mogą się przydać w czasie takiej wyprawy. Nasze projekty zaprezentujemy na ostatnim spotkaniu.

Ruszają zapisy – weronika.barcz@cademia.pl
Dla kogo? Dzieci i młodzież 10-14 lat
Kiedy? 4.03, 18.03, 25.03, 8.04, 22.04, 13.05. (niedziele godz.10-12)
Jaki koszt? 300 zł za cały cykl spotkań (50 zł za pojedyncze warsztaty)
Warunki dodatkowe: uczestnicy przychodzą z własnymi laptopami, pracujemy w aplikacji Tinkercad i drukujemy na urządzeniu MakerBot.

SENS ŻYCIA przedstawienie dla dzieci i dorosłych

TEATR SYTUACJE GRUPA
„SENS ŻYCIA”
4 III (niedziela) godz. 11.00
Fundacja Mały Dom Kultury ul. Zamkowa 3/4, Poznań

na podstawie książki Lotty Olsson w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk
scenariusz i reżyseria: Julia Szmyt
scenografia: Anna Konieczna
muzyka: Marcin Lenarczyk
produkcja: Marianna Piskorz
występują: Ewa Kaczmarek, Julia Szmyt, Kuba Kapral, Przemysław Zbroszczyk

Najważniejsza jest miłość, najważniejsze jest zdrowie, słodycze, święty spokój,
a może dobra zabawa… I tak można wymieniać w nieskończoność. A gdyby tak wybrać jedną,
jedyną, najważniejszą rzecz? Mrówkojad postanawia odnaleźć sens życia, rozstrzygnąć spór o tym,
co jest najbardziej istotne. Pomaga mu w tym oczywiście Orzesznica. Mrówkojadowi udaje się
odkryć tajemnicę. Czy jest ona zaskakująca? Na pewno jest radosna i bardzo mądra.

„Sens życia” to kolejna część przygód Mrówkojada i Orzesznicy, czyli bohaterów „Dziwnych zwierząt” – przedstawienia, które Teatr Sytuacje Grupa zrealizował w 2013 roku.

„Sens życia” to przedstawienie dla dzieci w wieku 4 do 10 lat.

Wstęp: 20zł
Bilety dostępne na Bilety24
https://www.bilety24.pl/teatr/sens-zycia-spektakl-dla-dzieci-38732?id=187743

Przedstawienie powstało przy wsparciu Miasta Poznania
Organizator: Fundacja Mały Dom Kultury
Partner: Wydawnictwo Zakamarki

Domki dla lalek – zabawa nie dla dzieci

niedziela w godzinach 12:00 – 13:30

Muzeum Sztuk Użytkowych w Poznaniu
Góra Przemysła 1, 61-768 Poznań

Na początku swojego istnienia miniaturowe domki wcale nie były przeznaczone dla lalek, a tym bardziej do zabawy dla dzieci. Pierwotnie były niezwykle kosztownymi modelami istniejących wnętrz. Dzieci mogły je podziwiać jedynie z daleka, dotykać mogli tylko dorośli. W czasie spotkania wyruszymy do czasów, kiedy dzieci zyskały prawo do bawienia się domkami i wprowadziły do ich wnętrz swoje lalki. Sami też urządzimy wnętrza trzech domków miniaturowymi kopiami mebli z kolekcji naszego muzeum.

Prowadzenie: Barbara Górecka i Aleksandra Podżorska

Zajęcia adresowane są do dzieci w wieku 8-11 lat.

Wstęp: w cenie biletu do muzeum (uczniowie i studenci – 1 zł, bilet normalny – 12 zł, bilet ulgowy – 8 zł), zapisy: a.podzorska@mnp.art.pl (przyjmowane do piątku 2.03.2018 do godz. 13:00)

Koncert Brazylijski z Zespołem Muito Bom

Koncert interaktywny z zespołem Muito Bom. Przeniesiemy się w czas brazylijskiego karnawału dzięki sambie granej przez zespół ale też publiczność na…. wszystkim i niczym. Przygotujcie prostą grzechotkę z butelki, puszki i garści ryżu lub grochu i podążajcie śladami małego João, który chce nauczyć się grać sambe tak jak jego rodzeństwo i wujkowie.
45 minut ciekawostek o Brazylii, instrumentach z recyklingu i znanych tropikalnych melodii.
Zapraszamy!
KIEDY: niedziela 04.03.2018 godz. 16:00 – 17:00;
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu;
ZA ILE: 15 zł każda osoba powyżej 6 mc życia.
5 miejsc dla odrabiających.
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl i po potwierdzeniu miejsca, należy dokonać WPŁATY całości należności na konto podane na stronie www.warsztatyagaty.pl.
UWAGA! W przypadku Waszej nieobecności, nie zwracamy należności, możecie miejsca koncertowe przekazać innej osobie, ale jeśli zgłosiliście nieobecność do 10:00 w dniu koncertu, dokonaną wpłatę możecie wykorzystać na inne nasze wydarzenie w sezonie 2017/18.


Treści zamieszczone powyżej pochodzą ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dalszych informacji:)

Okazało się, że na razie nie mam dobrego pomysłu na grafikę wiodącą w tym typie wpisów. Dajcie mi kilka dni ;P

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


2 odpowiedzi do “PLAN ZAJĘĆ 26.02 – 04.03.2018”

  • Co tam grafika! Cieszę się bardzo, że znalazłam źródło informacji o wydarzeniach.
    Sama już jakiś czas staram się szukać wydarzeń, ale nadal mam wrażenie,że jeśli coś znajduję to tylko przypadkiem 🙁

    • Cieszę się, że mogę pomóc Ci w poszukiwaniach:). Dziękuję za wiadomość – jesteś pierwszą osobą, która dodała komentarz na mojej stronie. Właśnie teraz, pracując na żywej tkance, uczę się na nie odpisywać;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *