Dwór Skrzynki – Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego”
W poprzedni weekend wybraliśmy się do Dworu Skrzynki . Odwiedziliśmy to miejsce po raz pierwszy i cieszę się, że mogliśmy je zobaczyć w tak wielu odsłonach! W niedzielę uczestniczyliśmy w Festynie Rodzinnym „Dzień Otwartych Skrzynek”, na którym prezentowali się rękodzielnicy. Można było też spróbować lokalnych przysmaków, przygotowanych zarówno przez firmy, jak i koła gospodyń wiejskich.
Najmłodsi nie mogli narzekać na nudę – uczestniczyli w warsztatach makramowych, wykonywali mydełka i bransoletki. Moje serca skradła dawna kuchnia, w której dzieci mełły ziarno na mąkę, przesypywały ją do garnków i mieszały drewnianymi łyżkami. Swoje stanowisko przygotowało też Poznan Travel , ich loteria też cieszyła się dużym zainteresowaniem. Podobał mi się także występ Poligrodzian, było w nim sporo młodzieńczego wdzięku. W sobotę pojawiłyśmy się natomiast z Bee na koncercie Wiesława Prządki, Rafała Karasiewicza i Chrisa Schitulliego, którzy zabrali nas w inspirującą podróż do Paryża, Buenos Aires i Nowego Jorku. Cieszę się, że mogę dzielić z nią takie doświadczenia. Wizyta stanowiła też okazję do zobaczenia wnętrz Dworu Skrzynki poddanego w ostatnich latach gruntownej renowacji. Obiekt jest obecnie własnością powiatu poznańskiego i mieści się w nim siedziba Instytutu Skrzynki. Zachęcam Was do śledzenia ich wydarzeń – letnie weekendy zapowiadają się bardzo ciekawie. W parku będą odbywać się bezpłatne pokazy kina plenerowego (w tym roku będą prezentowane kultowe polskie komedie) oraz biletowane koncerty dla różnych grup melomanów . Pobyt można połączyć z posiłkiem w restauracji Dworu Skrzynki, w której serwowane są dania oparte na kuchni polskiej i wielkopolskiej. Warto zaznaczyć, że wśród dostawców są lokalni producenci – Szlak Kulinarny „Smaki Powiatu Poznańskiego” . Restauracja czynna jest dla gości indywidualnych w weekendy (sb 12:00-22:00, ndz 12:00-20:00. Dwór Skrzynki działa również jako hotel i centrum konferencyjne.
Lokalizacja:
Dojazd z Poznania zajmuje około 30 minut. Wizytę można połączyć ze spacerem do Źródełka Żarnowiec. Tej pięknej trasie poświęcę odrębny wpis.