PLAN ZAJĘĆ 03.02- 09.02.2020

PLAN ZAJĘĆ 03.02- 09.02.2020

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

Zapoznajcie się również z ofertą PÓŁKOLONII W POZNANIU.

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Ferie na Scenie Wspólnej: Sztuka bez babci | dla widzów 7+

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą

? Ta historia jest opowieścią Samuela – dwunastoletniego chłopca. Zaczyna się w chwili, kiedy To (pięcioletnia dziewczynka) traci babcię. Pewnego dnia budzi się i nigdzie nie może jej znaleźć. Ma pretensje do Opowiadacza, który tak ułożył narrację jej życia.

? Samuel powołuje do istnienia Znikacza – stwora, któremu wydaje się, że każdego wieczora odchodzi po to, by następnego dnia ktoś inny wszedł w jego ciało oraz Krukota (To chciała mieć zwierzątko, ale nie mogła się zdecydować czy woli kruka, czy kota).
Towarzysze wspólnie wyruszają na wyprawę poszukiwawczą babci. Bo w opowieściach wszystko jest możliwe – zwłaszcza kiedy sami je tworzymy.

? Twórcy:
Tekst i dramaturgia: Beniamin Maria Bukowski
Reżyseria: Tomasz Kaczorowski
Scenografia: Agnieszka Wielewska
Muzyka: Miłosz Sienkiewicz
Występują: Dorota Abbe, Zuzanna Łuczak, Andrzej Niemyt,
Katarzyna Węglicka (gościnnie aktorka Teatru Polskiego w Poznaniu)

Czas trwania: 70 min.
Wiek uczestników: dzieci od 7 roku życia oraz bliscy im dorośli

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Klub Mam Dobrego Początku #1

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Udane macierzyństwo potrzebuje dobrego początku!

Zapraszamy na spotkania klubu mam Dobry Początek – zarówno te z dziećmi, jak i te w ciąży. Spróbujemy nawiązać znajomości i porozmawiać o obawach, które towarzyszą młodym mamom. Stworzymy życzliwą i bezpieczną przestrzeń, aby zapewnić lepszy start w macierzyństwo. Spotkania będą się odbywały co dwa tygodnie.

Zapisy
mail: maria@fundacjamakatka.pl
tel: 669199743

Koszt wynosi 10 zł, płatne wcześniej przelewem.

Prowadząca: Maria Gierszewska z Fundacja Makatka, mama dwóch chłopców, doula. Wspiera kobiety w początkach macierzyństwa.

 

Kocie figle z planszówkami – gry planszowe w Kocimiętce

Obraz może zawierać: tekst

Zapraszamy na spotkania z grami planszowymi od godziny 15:30 do 20:00!

 

Zima z książką. Skandynawskie klimaty – nie tylko Astrid Lindgren

Ferie zimowe: 27 stycznia -7 lutego 2020

Podczas ferii zimowych Biblioteka Raczyńskich zaprasza młodych czytelników na zajęcia inspirowane norweskimi baśniami i twórczością pisarzy skandynawskich, takich jak: Astrid Lindgren, Pija Lindenbaum, Maria Parr, Hans Christian Andersen, Eva Susso, Åke Holmberg, Lotta Olsson, Ulf Stark, Rosie Lagercrantz, Åsa Lind, Martin Widmark.

Podczas zajęć dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, zabawach literackich, grach, quizach. Sprawdzimy, czy zima w Bullerbyn jest mroźna, poznamy kilku miłych Wikingów, którzy chowają się w książkach, dowiemy się kim jest nisse, czyli tomte. Razem z Lassem i Mają poćwiczymy spostrzegawczość i zdobędziemy tajniki zawodu detektywa. Przygotowanie makiety szwedzkiej wioski, zamieszkałej przez ulubionych bohaterów, walka ze strachami, poszukiwanie trolli to kilka z wielu propozycji, które przygotowały filie Biblioteki Raczyńskich.

Zajęcia są przeznaczone dla czytelników Biblioteki Raczyńskich w wieku szkolnym i są bezpłatne, obowiązują zapisy – są jeszcze wolne miejsca – szczegóły w filiach.

Zajęcia organizują następujące filie: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F15, F20, F22, F 23, F32, F35, F38, F46, F49, F55, F59,F62, Filia Wildecka, Filia Naramowicka.

Ponadto na zajęcia w ferie zimowe zaprasza także Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza. Zajęcia dotyczyć będą przemian w modzie, a inspirowane będą bohaterami z kart „Quo vadis”, „Krzyżaków”, Trylogii czy „Rodziny Połanieckich” Henryka Sienkiewicza.

Szczegółowy wykaz zajęć w filiach Biblioteki Raczyńskich:

Biblioteka dla dzieci
Al. Marcinkowskiego 23
tel. 61-885-89-03
F11dz@bracz.edu.pl

5 lutego – 16.00-17.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 10 osób (zajęcia dla dzieci z opiekunami)
Wiek dzieci: 3-6 lat
Zapisy: osobiście, telefonicznie
Na podstawie prezentacji multimedialnej, podczas pierwszego dnia zajęć, uczestnicy rozszerzą i usystematyzują swoją wiedzę na temat Skandynawii. Poznają geografię, kulturę, historię i obyczaje tego regionu. Podczas zajęć dzieci wezmą udział w warsztatach plastycznych, grach, quizach oraz będą rozwiązywać krzyżówki i zagadki. Z kolei w środowe popołudnia prowadzone będą zajęcia dla najmłodszych czytelników.

Filia 2
Os. Oświecenia 59
tel.61 876-714-21
filia2@bracz.edu.pl>
Termin: 3, 5, 7 lutego, godz. 12.00-13.00.
Maksymalna liczba osób w grupie: 20 (zajęcia dla dzieci z opiekunami)
Wiek dzieci: 3-6 lat
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Sprawdzimy, czy zima w Bullerbyn jest tak mroźna, jak twierdzi Lisa Erikson. Wraz z Lassem i Mają dowiemy się, kto dostanie Dunię, Pippi Pończoszanka opowie nam o swojej młodszej siostrze, Tonji z Glimmerdalen, a Lotta zabierze nas na ulicę Awanturników. Będą zabawy integracyjne, konkursy i warsztaty plastyczne, a wszystko to w atmosferze nieoczywistego skandynawskiego humoru.

Filia 14
os. Bolesława Chrobrego 117 (PCK „Dąbrówka”)
tel. 61 822 32 83
filia14dz@bracz.edu.pl
Termin: 4-7 lutego, godz. 11.30-13.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 16
Wiek dzieci: 7-11
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Tej zimy wybierzemy się w niezwykłą podróż po Skandynawii, gdzie odkryjemy znanych i nieznanych autorów książek dla dzieci. Zapoznamy się z tamtejszymi zwyczajami, kulturą a także zobaczymy inne oblicze zimy. Każdemu spotkaniu towarzyszyć będzie wspólne czytanie książek, warsztaty plastyczne, gry i zabawy oraz dobry humor.

Filia 15
ul. Fabianowo 2
Tel. 61 830 40 16
Filia15@bracz.edu.pl

Termin: 3,5,7 lutego, godz. 11.30-12.30
Liczba osób w grupie: 15 (zajęcia dla dzieci z opiekunami)
Wiek dzieci: 3-6
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Czy wszystkie dzieciaki to rozrabiaki? Nasi bohaterowie na pewno do nich należą.
Wraz z Pippi, Albertem, Doris i Nusią nauczymy się psocić, ale ciii… to tajemnica!
Gry i zabawy ruchowe, zadania sensoryczne, prace plastyczne to tylko część tego, co będziemy robić – jedno jest pewne czeka nas dobra zabawa! Zajęcia przeznaczone dla najmłodszych i ich opiekunów.

Filia 20
ul. Słowackiego 28
tel. 61-847-22-37
filia20@bracz.edu.pl
Termin: 4,6 lutego godz. 11.30-13.00 oraz i 5 lutego 17.00-18.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 20
Wiek dzieci: 7-12
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Nasi czytelnicy zobaczą niezwykły świat wykreowany przez wyobraźnię i fantazję pisarzy skandynawskich. Dzieci poznają legendy związane z włochatymi olbrzymami, całkiem małymi trollami oraz dowiedzą się kim jest nisse, czyli tomte. W programie między innymi: malowanie na szkle witraży z zamku Soria Mori, tworzenie pejzażu skandynawskiego przy pomocy pianki kreatywnej oraz wykonanie filcowych trolli.
Termin: 27 stycznia, 3 lutego godz. 16.30-17.15
Maksymalna liczba osób w grupie:20 (zajęcia dla dzieci z opiekunami)
Wiek dzieci: 3-6
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Naszym maluszkom przeczytamy i opowiemy baśnie: Jak kruk i zięba piórka sobie malowali oraz Trzy życzenia. Każdemu czytaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i ruchowe.

Filia 22
adres: ul. Dmowskiego 37
tel. 61 866 16 29
filia22@bracz.edu.pl
Termin: 4, 6 lutego, godz. 10.00-12.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Wiek dzieci: 6-12
Zapisy: osobiście lub telefonicznie
Świetna zabawa z książkami pisarzy skandynawskich. Uczestnicy wezmą udział w zajęciach literackich, plastycznych, grach, zabawach, konkursach. Podczas ferii dzieci będą również korzystać z gier znajdujących się w czytelni.

Filia 23
ul. Hetmańska 41
tel. 61-866-04-18
filia23@bracz.edu.pl
Termin: 4,6 lutego
Maksymalna liczba osób w grupie: 16
Wiek dzieci: 6-13
Zapisy: osobiście, e-mailowo, telefonicznie
Temat przewodni wakacji zimowych to spotkanie z Lasem i Mają oraz Albertem i innymi bohaterami ulubionych książek dla dzieci. Zajęcia mają na celu przede wszystkim dobrą zabawę, a przy okazji również zrozumienie świata, drugiego człowieka czy szukanie prostych odpowiedzi na niekiedy trudne pytania. Zapraszamy na zajęcia literackie i plastyczne, prezentacje multimedialne i konkursy.

Filia 32
os. Armii Krajowej 84
tel. 61 877 52 71
filia32@bracz.edu.pl
Terminy: 04, 06 lutego godz. 11.00-13.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 8
Wiek dzieci: 7-12
Zapisy: osobiście, telefonicznie, e-mailowo

Podczas zajęć w ramach Akcji Zima przeniesiemy się do tajemniczej Skandynawii! Każdemu spotkaniu będą towarzyszyć warsztaty plastyczne oraz wspólne czytanie fragmentów książek skandynawskich autorów: Marii Parr, Svena Nordqvista, Rosie Lagercrantz. Uczestnicy poznają informacje na temat krajów nordyckich, a także wezmą udział w grach i zabawach. Wszyscy czytelnicy będą mogli popisać się talentem plastycznym lub pisarskim biorąc udział w zimowym konkursie!

Filia 35
ul. Druskiennica 32
tel. 618221041
filia35@bracz.edu.pl
Terminy: 04, 06 lutego godz. 11.00-12.30
Maksymalna liczba osób w grupie: 12
Wiek dzieci: 7-11
Zapisy: osobiście, telefonicznie, e-mailowo
Skandynawowie dawniej, czyli… w świecie Wikingów. Na zajęciach w odpowiemy na pytanie, czy Wikingowie byli straszni czy może jednak nie, jak żyli i co potrafili robić najlepiej. Poznamy kilku miłych Wikingów, którzy chowają się w naszych książkach. Zrobimy dla nich piękne hełmy, będziemy budować łodzie. Nauczymy się, jak wypatrzeć zwierzęta w lesie i jak żyć z nimi w zgodzie. Zapraszamy miłośników literatury skandynawskiej i nie tylko.

Filia 38
ul. Ognik 20 B
Tel: 61 8676028
filia38@bracz.edu.pl
Termin: 3- 7 lutego, godz. 11.00-13.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 20
Wiek dzieci: 7-12
Zapisy: osobiście
Na zajęciach czytelnicy poznają przygody najpopularniejszych bohaterów współczesnej skandynawskiej literatury dla dzieci m.in. Niusi, Alberta, Duni i Piaskowego Wilka. Nie zabraknie też odwołań do przygód Muminków i postaci stworzonych przez Astrid Lindgren. Zajęciom literackim będą towarzyszyły zadania plastyczne m.in. budowanie statku oraz tworzenie kamiennego miasta, w którym zamieszkają wykonane z morskich kamyków trolle.

Filia 49
Os. Pod Lipami 108 A ODK „Pod Lipami”
Tel. 61 8770637
Filia49@bracz.edu.pl
Termin: 3,5,7 lutego , godz. 11.30-13.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 15
Wiek dzieci: 7-11
Zapisy: osobiście, telefoniczne, e-mailowo
Jeżeli jesteś ciekawy świata, lubisz zagadki tak jak bohaterowie literatury skandynawskiej, zapraszamy do Filii 49 na zimowe zajęcia. Zainspirowani ich przygodami wykonamy prace plastyczne. Wymagany dobry humor uczestników!

Filia 59
ul. Osinowa 14/16
tel: 61 8321110
filia59@bracz.edu.pl
Termin: 3, 5, 7 lutego, godz. 11.30-13.00
Maksymalna liczba osób w grupie: 20
Wiek dzieci: 7-12
Zapisy: osobiście
Podczas tegorocznych ferii zimowych wspólnie będziemy odkrywać Skandynawię – jej tradycję i zwyczaje, kulturę oraz przyrodę. Czytając fragmenty książek będziemy poznawać przygody Lassego i Mai, Lotty czy Emila. Może odkryjemy gdzie ukrywają się trolle. Na uczestników warsztatów czekają zajęcia plastyczne, zagadki, gry i zabawy integracyjne oraz prezentacja multimedialna.

Filia 62
os. Jana III Sobieskiego 103
tel. 618252075
e-mail: filia62@bracz.edu.pl
Termin: 3, 5 i 7 lutego, godz. 11.15-12.45
Wiek dzieci: 6 – 11 lat
Liczba uczestników: 12
Zapisy osobiście, telefonicznie, e-mailowo
Z czym się kojarzy Skandynawia? Ze śniegiem, reniferami i Pippi Pończoszanką? A może z Muminkami, zorzą polarną i Świętym Mikołajem? Spróbujemy wykroczyć poza utarte schematy razem z Lassem i Mają, Hedwigą, Nusią, Tzatziki i Piaskowym Wilkiem. Zabawy słowem, aktywności ruchowe, ćwiczenia aktorskie, planszówki i różnorakie prace plastyczne.

Filia Naramowicka
ul. Rubież 14a/37
tel. 61 67 111 67
filia.naramowicka@bracz.edu.pl
Termin: 3, 5, 7. lutego, godz. 12.00-13.30
Maksymalna liczba osób w grupie: 20
Wiek dzieci: 7-12
Zapisy: osobiście, telefonicznie, e-mailowo
Nie trzeba daleko wyjeżdżać, aby poczuć skandynawskie klimaty – tuż obok, w Filii Naramowickiej, spotkamy wielu książkowych przyjaciół, którzy szybko pomogą się nam tam przenieść! Rozwiążemy niejedną zagadkę z Lassem i Mają, porozmawiamy na życiowe tematy z Piaskowym Wilkiem, Albertem i Nusią, a naszą wyobraźnię nakarmimy pięknymi baśniami. Każdego dnia czeka nas dobra zabawa i ciekawa praca plastyczna do wykonania. Przez cały czas ferii serdecznie zapraszamy wszystkich na rozgrywki na Xboxie, gry planszowe oraz układanie puzzli.

 

Grupa zabawowa: Karotkowa Pora – Play with Babies

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To grupa zabawowa, która co poniedziałek i piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów. 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników.
Pierwsza godzina to aktywności takie jak rytmika, zajęcia sensoryczne. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę:)

Cennik:

*15 zł za zajęcia w karnecie (przy nieobecności możliwość odrobienia jednego terminu) w zależności od ilości spotkań w miesiącu.

*25 zł za jednorazowy wstęp

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu.
Paulina Marchewka
Tel. 722-074-837

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdeczie dzieci w wieku od lat 7 na regularne warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć tworzymy ceramikę ozdobną i użytkowa. Dzieci z pomocą instruktorki, Magdaleny Przebitkowskiej, realizują własne pomysły i podążają za instruktażem poznając różne techniki modelowania w glinie oraz wykańczania prac.
W pracowni do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały ( nie wydzielamy gliny ).
Warsztaty z ceramiki to zabawa, kreacja i przede wszystkim relaks,

Koszt warsztatu; karnet do zrealizowania w ciągu 5 tygodni ( 160 zł )
Koszt jednorazowego spotkania to; 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

Rodziców prosimy o pozostawienie dzieci w pracowni na czas zajęć.

 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci (3-5 lat)

Obraz może zawierać: tekst „PARASOL Pracownia Rozwoju Dziecka”

Zajęcia umuzykalniające w Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol prowadzone między innymi w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona.

Czy wiesz, że…. dzieci, które od pierwszych miesięcy swojego życia (*będąc jeszcze w łonie matki) mają styczność z muzyką, reagują szybciej na bodźce zewnętrzne mając lepszy kontakt ze światem?
Dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne wg teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do szkoły posiądą bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, jak również zdobędą umiejętność koordynacji swojego ciała do pracy z muzyką tak ważny podczas nauki czytania.
Na zajęciach umuzykalniających w Parasolu, dzieci słuchają piosenek w różnych skalach: dur, moll, w skali doryckiej i innej.
Piosenki są bez słów, dzięki czemu dzieci łatwiej koncentrują się na melodii i muzyce. Podczas zajęć na różnorodnych instrumentach dziecko doświadcza muzyki.

W naszych spotkaniach z muzyką, dzieci uczestniczą razem z Rodzicami – wszyscy wiemy, że to właśnie w nich wpatrzone są najintensywniej dziecięce oczy i to oni są dla dziecka największym wzorem.

Zapisy i informacje: biuro@parasol.edu.pl
Koszt pojedynczych zajęć: 40zł
Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzący: Katarzyna Jaskólecka, Daniel Ebertowski

? Muzykujmy z NAJmłodszymi?

 

Zajęcia umuzykalniające dla dzieci (1-3 lat)

Obraz może zawierać: 2 osoby, dziecko i niemowlę

Zajęcia umuzykalniające w Pracowni Rozwoju Dziecka Parasol prowadzone między innymi w oparciu o teorię uczenia się muzyki prof. Edwina E. Gordona.

Czy wiesz, że…. dzieci, które od pierwszych miesięcy swojego życia (*będąc jeszcze w łonie matki) mają styczność z muzyką, reagują szybciej na bodźce zewnętrzne mając lepszy kontakt ze światem?
Dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne wg teorii E.E.Gordona jeszcze przed pójściem do szkoły posiądą bogaty słownik rytmiczny i melodyczny, jak również zdobędą umiejętność koordynacji swojego ciała do pracy z muzyką tak ważny podczas nauki czytania.
Na zajęciach umuzykalniających w Parasolu, dzieci słuchają piosenek w różnych skalach: dur, moll, w skali doryckiej i innej.
Piosenki są bez słów, dzięki czemu dzieci łatwiej koncentrują się na melodii i muzyce. Podczas zajęć na różnorodnych instrumentach dziecko doświadcza muzyki.

W naszych spotkaniach z muzyką, dzieci uczestniczą razem z Rodzicami – wszyscy wiemy, że to właśnie w nich wpatrzone są najintensywniej dziecięce oczy i to oni są dla dziecka największym wzorem.

Zapisy i informacje: biuro@parasol.edu.pl
Koszt pojedynczych zajęć: 40zł
Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzący: Katarzyna Jaskólecka, Daniel Ebertowski

? Muzykujmy z NAJmłodszymi?

 

 

 

WTOREK

 

 

Piórem pisane – o gotyckiej kaligrafii

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty „Piórem pisane – o gotyckiej kaligrafii” – podczas których dzieci, niczym średniowieczni skrybowie, wezmą do ręki ptasie piórka i atrament, tworząc teksty stylem pisma gotyckiego!
Warsztaty stanowią część realizowanego w Rezerwacie projektu „Gotycki Świat”.

Wstęp dla dzieci 6-12 lat. Koszt 7 zł. Na warsztaty obowiązują zapisy. Tel. 61 852 21 67, e-mail: rezerwat@muzarp.poznan.pl

 

Ferie w CIR – warsztaty z grami fabularnymi

Ferie w CIR 2020 będą opierać się na grach fabularnych.

Czym są gry fabularne? To gry towarzyskie oparte na narracji, w której gracze (od jednego do kilku) wcielają się w role fikcyjnych postaci. Cała rozgrywka toczy się zazwyczaj w fikcyjnym świecie, istniejącym tylko w wyobraźni grających. Dzieci mogą podczas zabawy ćwiczyć także swoją wyobraźnię oraz spędzić niezapomniane chwile jako wybrana przez siebie postać.

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na gry fabularne do CIR 🙂
I tydzień ferii: 28.01,29.01 oraz 30.01,
II tydzień ferii: 4.02, 5.02 oraz 6.02.
(Każdego dnia odbywają się dwa warsztaty pierwszy w godzinach 10:30 do 13:00, drugi w godzinach 13:30 do 16:00).

Narratorem gier będzie Paweł Marszałek, czyli Ten Dorosły.

Tata Toli i Jagny. Z zamiłowania fantasta, komiksiarz i mistrz gry, zawodowo też :), a oprócz tego copywriter oraz redaktor dwóch linii gier fabularnych: Zew Cthulhu RPG i Equestria: Puść Wodze Fantazji. Od ponad dwudziestu lat pasjonuje się grami fabularnymi (RPG), tyleż samo tworzy własne scenariusze i prowadzi sesje jako mistrz gry. Twórca i właściciel Studia Gier Fabularnych Marsz Fantastyczny, w którym prowadzone są regularne zajęcia RPG dla dzieci i młodzieży. Współzałożyciel Fabryki Komiksu Estremadura, twórca opowiadań fantastycznych, komiksów oraz scenariuszy RPG.

Informacje organizacyjne:

Warsztaty przeznaczone dla dzieci 7-15 lat.
Udział w warsztacie dla dziecka/dzieci jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Zapisy: cir@pcs-poznan.pl – w zgłoszeniu prosimy o podanie danych: imię i nazwisko rodzica, imię i nazwisko dziecka, wiek dziecka oraz numer telefonu do opiekuna. Prosimy o podanie terminów w których dziecko/dzieci mają być zapisane na warsztaty oraz w jakich godzinach (10:30-13:00 czy 13:30 -16:00).

Więcej informacji o organizatorze: http://marszfantastyczny.pl/

 

Zajecia dla dzieci „Dzień puzzla”

Obraz może zawierać: tekst

Zajęcia dla dzieci „Dzień puzzla” to czas w którym puzzle będą wokół nas wirować. Odkryjemy na nowo magię puzzli, sprawdzimy naszą spostrzegawczość oraz koncentracje. Stworzymy swoje puzzle. Zabawy i śmiechu napewno nie zabraknie.

Serdecznie zapraszamy 🙂

 

Gimnastyka umysłu

Obraz może zawierać: tekst „leniwiec WARSZTATY MATEMATYCZNE 04.02 2020 Zapraszamy na niezwykłą gimnastykę”

Zapraszamy na niezwykłą gimnastykę umysłu do Cafe Leniwiec. To nie będzie kolejna nudna lekcja matematyki! Będzie wesoło, kreatywnie…i naukowo jednocześnie. Co będziemy robić?

Grać w karty (m in. Karty Grabowskiego, SET) i gry logiczne, rozwiązywać japońskie łamigłówki – zabawy, które rozwijają kompetencje matematyczne, doskonalą ogólną sprawność rachunkową i mnożenie oraz logiczne myślenie,
Poznawać sposoby na szybsze, przyjemniejsze i skuteczniejsze uczenie się,
Gimnastykować mózg
Prowadząca: Aleksandra Szawejko: mama trójki dzieci, absolwentka Politechniki Szczecińskiej, pasjonatka matematyki zarażająca miłością do nauk ścisłych.

Zajęcia w Leniwcu to wspaniała okazja do wspólnej zabawy dla całej rodziny.

Opiekunowie podczas warsztatów mogą odpocząć przy aromatycznej kawie i domowym cieście.

Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 733 00 44 84

 

FERIE ZIMOWE W MUZEUM ARCHEOLOGICZNYM W POZNANIU

27.01. – 09.02.2020

Zajęcia dla dzieci organizowane przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, w czasie ferii zimowych, związane są ubiorem i ozdobami ludzi w czasach pradziejowych i średniowiecznych. Poprzez warsztaty plastyczne dzieci będą mogły zapoznać się nie tylko ze starożytną modą i biżuterią ale również z kulturą i życiem codziennym ludzi żyjących w tamtych czasach.

Tytuł: „JAK TO SIĘ NOSIŁO? – MODA I BIŻUTERIA W STAROŻYTNOŚCI”

Daty i godziny:

04.02.2020 (wtorek), godz. 12:00 – 13:30 „Druga skóra łowców”

06.02.2020 (czwartek), godz. 12:00 – 13:30 „Zakuty w żelazo”

Cena biletu: 7 zł (opłata bezpośrednio przed zajęciami w kasie muzealnej)

Kategoria wiekowa: 6-12

Rodzaj: warsztaty

Miejsce realizacji: Muzeum Archeologiczne w Poznaniu

Informacje i zapisy na zajęcia do 20.01.2020r.

email: lena.glowacka@muzarp.poznan.pl

tel. (61) 628 55 33

Zbuduj własny samolot – historia agrolotnictwa

Podczas zajęć zostanie przedstawiona w formie pogadanki historia agrolotnictwa oraz zaprezentowane zostaną samoloty zgromadzone w Muzeum wykorzystywane do prac w rolnictwie. Warsztaty polegać będą na budowie tekturowego modelu samolotu.

Prowadzący: Mariusz Niestrawski, kustosz

Czas i miejsce spotkania: godz. 11.00; ekspozycja agrolotnictwa, piwnica w Pałacu

Czas trwania: 2 h

Liczba uczestników: max 25 osób

Wiek: od 10 lat

Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

Savoir-vivre czyli wiedza jak dobrze żyć

Dobre wychowanie to nie sztuczne i wymuszone zasady lecz życzliwy stosunek do innych, dzięki któremu cieszymy się szacunkiem i sympatią koleżanek i kolegów. Młodszym opowiemy o tym jak zachować się przy stole, w tramwaju i innych miejscach publicznych, starszym przypomnimy jak dawniej wyglądały zasady savoir-vivre.

Prowadząca: Ewa Wieczorek-Konieczyńska, adiunkt

Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; piwnica w Pałacu

Czas trwania: 2 h

Liczba uczestników: max 25 osób

Wiek: od 10 lat

Dla: rodziców z dziećmi oraz seniorów

Mleko i jego przetwory

Uczestnicy dowiedzą się skąd się bierze mleko i jakie produkty możemy z niego uzyskać. Podczas zajęć dzieci będą miały okazję spróbować ubić mleko w kierzynce. Dodatkową atrakcją będzie udój sztucznej krowy i kozy.

Prowadząca: Krystyna Sawik-Brodowska, adiunkt

Czas i miejsce spotkania : godz. 11.00; obora

Czas trwania: 2 h

Liczba uczestników: max 25 osób

Wiek: od 4 lat

Dla: grup oraz rodziców z dziećmi

Z maluchem w muzeum / spacer + warsztat dla dzieci / zapisy

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z obcowania ze sztuką, a nawet samego oswajania najmłodszych z przestrzenią ekspozycji, postanowiliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną o zajęcia dla osób z dziećmi w wieku 0–5 lat – zajęcia, które będą poruszały zagadnienia sztuki współczesnej.

Dla najmłodszych to być może pierwsze zaproszenie do świata sztuki i inspirowanych nim zabaw. W opisanym poniżej cyklu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

ZAPISY: zmaluchem@mnp.art.pl

zapisy na poszczególne zajęcia rozpoczynają się z miesięcznym wyprzedzeniem // warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników //

TERMINY ZAJĘĆ / sezon 2019/2020:

4.02.2020 • Pozytywna przestrzeń iluzyjna obrazów Fangora
Według nowojorskiego krytyka Johna Canadaya: „Reprodukcja myli całkowicie. Ma tyle wspólnego z malarstwem Fangora, co ta-bliczka mnożenia z wyższą matematyką. […] Wszystkie obrazy tracą, nawet w najlepszych reprodukcjach […] niemniej prawdą jest, że zapoznanie się z dostatecznie dużą liczbą reprodukcji może dać przybliżone wyobrażenie o większości obrazów, niezależnie od tego, czy widziało się je kiedykolwiek w oryginale. Ale z Fangorem jest inaczej”. Tylko przy bezpośrednim oglądzie jesteśmy w sta-nie poznać niesamowitą właściwość jego dzieł – pozytywną przestrzeń iluzyjną, którą wspólnie będziemy kontemplować. Podczas warsztatu plastycznego przekonamy się, czy sami jesteśmy w stanie ją stworzyć.

3.03.2020 • Zofia Kulik – Marsz, marsz, marsz, czyli o jednostce w systemie
Wychodząc od niezwykle dekoracyjnych kolaży fotograficznych artystki, porozmawiamy o ich krytycznym przesłaniu. Aktywizacja najmłodszych będzie polegała na zabawie klockami.

7.04.2020 • Miękkie rzeźby Pinińskiej-Bereś
Chociaż artystka zdeklarowaną feministką nie była, to jednak odbierana jest jako prekursorka sztuki feministycznej w kraju i na świecie. Miękkie rzeźby aż same proszą się o dotyk i choć, jak powszechnie wiadomo eksponatów w Muzeum nie można dotykać, to pobawimy się jednym z materiałów, z których została wykonana Studnia różu, czyli kołdrą, co będzie doskonałym ćwiczeniem sensorycznym dla najmłodszych.

5.05.2020 • Monotypie Marii Jaremy
Trudno pominąć twórczą sylwetkę Marii Jaremy. Podczas zajęć będziemy rozmawiać o jej drodze ku nowoczesności oraz przywo-łamy ważne dla sztuki Jaremy wątki biograficzne. Wraz z dziećmi spróbujemy własnych sił w stosowanej przez artystkę technice monotypii.

2.06.2020 • Jerzy Nowosielski – malarstwo jako sacrum
Według artysty na styku dwóch kultur – prawosławnej i katolicko-protestanckiej – powstają zjawiska najciekawsze. Wychodząc od tej myśli, przyjrzymy się twórczości artysty jako spotkaniu wschodu z zachodem. Zastanowimy się, z jakich przyczyn sięgnął po spo-sób obrazowania charakterystyczny dla ikon. Zabawa aktywizująca dzieci będzie polegała na tworzeniu obrazu – układanki z ele-mentów pojawiających się w dziełach Nowosielskiego.

 

Legenda o piastowskiej Matce Królów w MA w Poznaniu

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Od wtorku, 16 stycznia 2020 r., w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu można oglądać naszą mobilną wystawę: „Legenda oiastowskiej Matce Królów”. Opowiada ona o Świętosławie/Sygrydzie-Storradzie, na pół legendarnej córce Mieszka I i Dobrawy, która była żoną dwóch skandynawskich władców i urodziła trzech następnych królów.

Maluszek Rozwojuszek – zapisy na zajęcia dla najmłodszych

MALUSZEK ROZWOJUSZEK – Zajęcia dla dzieci najmłodszych, jeszcze niechodzących, od około 5-6 miesięcy, do momentu, kiedy nie zaczną chodzić, mające na celu przekazanie w formie zabawy różnego rodzaju bodźców sprzyjających rozwojowi i zdobywania kamieni milowych w rozwoju psychomotorycznym dziecka. Prezentowane na zajęciach zabawy będą uwrażliwiać dzieci na zmiany w muzyce, prezentowane będą proste wierszyki do rytmizowania, dziecięce masażyki, zabawy paluszkowe oraz zabawy gestami wpierające kompetencję komunikacyjną. Przy okazji zajęć rodzice poznają wiele prostych pomysłów na edukacyjną zabawę ze swoim dzieckiem.

termin: wtorek 11:30

informacje i zapisy: swietlica.cafe@wp.pl

Koszt zajęć 25 zł/zajęcia w karnetach miesięcznych (czyli 100-125 zł za karnet w zależności od miesiąca) z możliwością odrobienia jednej nieobecności w danym miesiącu do końca kolejnego.

 

Pitu-pitu po angielsku // Zajęcia dla mam z dziećmi 0-12 mcy

Zapraszamy mamy z maluszkami w wieku od 0 do 1 roku życia na zajęcia z języka angielskiego na poziomie B1 (intermediate). Będziemy rozmawiać na różne tematy, niedzieciowe też! Takie pitu-pitu po angielsku. Spotkania będą się odbywać raz w tygodniu. Przed każdymi zajęciami podamy temat konwersacji.

Cena: 25 zł/osobę + zakup kawy/herbaty w kawiarni.
Płatność gotówką na miejscu.

Obowiązują wcześniejsze zapisy: karolina.m.bielawska@gmail.com

Ilość miejsc ograniczona.

 

Bawialnia – cykl zajęć sensoplastycznych (6 miesiecy – 3 lat)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Zapraszamy na cykl zajęć sensoplastycznych ,,Bawialnia”.

W Bawialni będziemy się nie tylko dobrze bawić ale przede wszystkim wspierać prawidłowy rozwój Dziecka. A jak to najlepiej zrobić?
Oczywiście przez zabawę! Wykorzystamy to co każde dziecko ma najcenniejsze – bezgraniczną chęć poznawania świata.

Naszym celem jest stworzenie bezpiecznej przestrzeni, w której mały- wielki Człowiek pozna nowe formy wyrazu, będzie miał szansę eksperymentować smakować słuchać opowiadać (oczywiście po swojemu), wyrażać siebie, a to wszystko w poszanowaniu Jego indywidualnych potrzeb.

Zajęcia prowadzone będą zgodnie z ideą sensoplastyki- porzucamy stare schematy, a w zamian pokazujemy nowe faktury, tekstury, mnogość barw, zapachów i smaków
Bawialnia ma nie tylko wspierać i stymulować ale także dostarczać kolejnych okazji do pogłębiania więzi Dziecka z Rodzicem/ Opiekunem.

To miejsce, w którym Dziecko wspierane będzie wielozmyslowo, przy jednoczesnym zrozumieniu odmiennych potrzeb i oczekiwań tych Małych i tych Dużych uczestników.
Chcemy dostarczyć nowych okazji do poznania świata, Dziecka, a także siebie samych.

Jeżeli chcesz w kreatyny sposób spędzić czas ze swoim Maluszkiem, poznać inne osoby o podobnych (a może wręcz odmiennych ) poglądach, zainspirować siebie i innych zapisz się na zajęcia do Bawialni.

Nie zapomnij o ubrankach na zmianę (również dla siebie), mokrych chusteczkach i przede wszystkim uśmiechu.

Do zobaczenia! Kot Leon

—————————————————————————————————-

➡Gdzie?
Kot Leon Nauka Muzyki, ul. Niedziałkowskiego 2, niedaleko Starego Browaru.

➡Kiedy?
Każdy wtorek 10:00-10:45.

➡Cena?
Pierwsze zajęcia 35 zł, później obowiązuje karnet na 4 zajęcia (140 zł, ważny przez 5 tygodni) lub 8 zajęć (260 zł, ważny przez 10 tygodni).

➡Dla kogo?
Rodzice z dziećmi do 3 roku życia.

Zapisy przez fb Kot Leon Nauka Muzyki, mailowo: kotleonnaukamuzyki@gmail.com lub telefonicznie: 791 708 474.

Limit miejsc: 8️.

 

Sensoludki – zajęcia dla maluszków (Poznań/Rataje)

Zapraszamy maluszki w wieku od 6 miesięcy do 3 lat na Sensoludki – zajęcia ogólnorozwojowe dla najmłodszych ?

Spotkania złożone są z dwóch 30-minutowych części. Pierwsza to zajęcia ogólnorozwojowe przygotowane i animowane przez naszą prowadzącą. Druga to czas na swobodną zabawę. W zależności od pogody przebywamy w naszej sali lub na dworze w jej sąsiedztwie, zawsze chroniąc się przed słońcem w cieniu drzew.

Zajęcia są dla maluszków okazją do eksperymentowania z różnymi materiałami i substancjami, co sprzyja brudzeniu się i moczeniu (dzieci kochają wodę, szczególnie w upały). Bardzo prosimy o zabranie ubrania na przebranie dla dziecka, jak i rodzica 🙂

Terminy:
wtorek 10:00-11:00 (prowadzący: Danka)
środa 11:00-12:00 (prowadzący: Danka)
czwartek 16:00-17:00 (prowadzący: Dominika)

Adres: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131 a, Poznań

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
25 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 100 zł)

 

Zajęcia grupowe dla dzieci z perkusji

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, gra na instrumencie muzycznym i tekst

Nasze zajęcia prowadzone są przez perkusistów, którzy posiadają doświadczenie w pracy z najmłodszymi uczniami, wykształcenie pedagogiczne, a swoim pogodnym i otwartym podejściem postarają się zafascynować Państwa pociechy światem rytmu! Aktywność rytmiczna dziecka jest niezbędnym czynnikiem w ożywianiu jego zainteresowań muzycznych, a także pomocą w harmonijnym rozwoju psychofizycznym!
Adeptom sztuki perkusyjnej oferujemy:
 Zaangażowanie i uśmiech
 Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
 Niezbędny sprzęt dla najmłodszych perkusistów i perkusjonistów
 Ciekawe gry i zabawy perkusyjne
 Prowadzenie zajęć w małych grupach (od 3 do 6 dzieci)
 Czas trwania zajęć, który nie znudzi i nie zmęczy młodych muzyków (30 min.)

Termin: Co tydzień w każdy wtorek o 16.00 i 16.30

Cena: 25 zł od osoby z 0,5 h
Karnet miesięczny 100 zł

Wiek: od 4 do 7 lat

Zapisy:

TEL +48 608 451 181
TEL +48 691 941 725
TEL +48 606 108 931

mail: info@beatit.tv

Zapraszamy

 

W Świecie Nauk Ścisłych „Laboratorium Gęstości”

Zapraszamy uczniów klas 2-5 na multidyscyplinarne warsztaty W Świecie Nauk Ścisłych.
„Laboratorium gęstości” to 1,5 godziny praktycznych zajęć, podczas których uczestnicy będą mogli wcielić się w rolę laborantów, odkrywając pojęcie gęstości, z wykorzystaniem odczynników dostępnych w domu.
Gwarantujemy sporą dawkę wiedzy teoretycznej, popartej ciekawymi doświadczeniami.

Termin warsztatów: 04.02.2020
Godzina: 16:30 – 18:00
Koszt: 50 zł
Zapisy: 603 259 562
grunwald@mathriders.pl

ZAPRASZAMY!

ŚRODA

 

 

Otwarte warsztaty!

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na warsztaty zimowe zarówno dzieci od lat 7 jak i dorosłych. Z każdą osobą będe pracowała indywidualnie. To dobra okazja na realizację własnego pomysłu.
Czas trwania; 2 godziny.
Koszt; dziecko 50 zł.
Dorosły; 75 zł. ( promocja dla opiekuna )
Do dyspozycji uczestników wszystkie materiały i mały poczęstunek z pyszną herbatą.

Zapraszam ciepło!

Zapisy; glinianakula@gmail.com

 

Lekcja próbna zajęć umuzykalniających – 4-18 m.ż (Bobusie).

Drogi Rodzicu‼️
❤️Już 5.02 startuje nowa grupa Bobusiów (4-18 m.ż). Zapraszam Cię wraz z Twoim dzieckiem na darmową lekcje próbną zajęć muzycznych, podczas których będzie dużo śpiewu, ruchu oraz grania na instrumentach perkusyjnych.

❤️Jeśli nie chcesz śpiewać – nie musisz, ale dobrze jeśli zaśpiewasz poznane na zajęciach piosenki swemu dziecku w domu.
Najważniejsze aby miło spędzić czas ze swoim szkrabem i obserwować jak nawiązuje pierwsze relacje z innymi maluchami.

❤️ Zajęcia będą prowadzone przez muzyka, założycielkę Kota Leona – Kamilę Krawczyk oraz śpiewaczkę i pedagoga – Justynę Tomaszewską-Tomczak. Kolejne spotkania będą odbywać się tylko z Justyną.
—————————————————————————————————-

➡Kiedy? 5.02.2020 14:15-15:00.
➡Gdzie? Kot Leon Nauka Muzyki, ul. Niedziałkowskiego 2, niedaleko Starego Browaru.
➡Dla kogo? Rodzice z dziećmi w wieku 4-18 m.ż.
➡Ilość miejsc: 8️.

Zapisy przez fb Kota Leona lub telefonicznie pod numerem: 791 708 474

 

Akcja animacja / szachy i inne gry w Pireusie / luty

✨ Akcja animacja / szachy i inne gry w Pireusie – pomysł na zimowe wieczory! ?

Mamy dużo miejsca i sporo pomysłów, a ponieważ lubimy grać w gry to chcemy dać Wam szansę do zagrania z nami. Skorzystajcie z okazji do nauki gry w szachy. Weźcie swoje ulubione planszówki, znajomych i nieznajomych też możecie.

Na miejscu kawa, herbata, ciastka i fajny klimat.

*Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkanek i mieszkańców Łazarza. Chcemy uczynić naszą przestrzeń jeszcze bardziej ogólnodostępną dla naszych sąsiadek i sąsiadów. Spotkania odbywać będą się w wyniku ankiety przeprowadzonej na Inicjatywnej Nieformalnej Grupie Łazarskiej

 

WymyślnikoweZabawy

Zapraszam w każdą środę na nasze spontaniczne, wielozmysłowe, twórcze, wspierające i zbliżające grupy zabawowe
#WymyślnikoweZabawy to cykliczne spotkania dla opiekunów z dziećmi prowadzone przez Agatę Heymann.

Dla kogo?
Cykl warsztatów przygotowany z myślą o najmłodszych dzieciach (od 6 m-cy do 3 lat) i ich opiekunach.

Czy Twoje dziecko też ma górę zabawek, a mimo to, najchętniej bawi się w kuchennej szafce?
Czy największą radość sprawia mu znaleziony patyk i piórko?
Czy zastanawiasz się jak Twoje dziecko odnajdzie się w grupie?

Jak dostrzec niezwykłość świata w zwykłych rzeczach?
Jak wspierać rozwój wszystkich zmysłów i świetnie się bawić?
Jak zatrzymać się „tu i teraz” i wspólnie uczyć się i rozwijać?

Zapraszam na cykl spotkań dla małych dzieci i ich opiekunów. Wspólnie pobawimy się, pośpiewamy, potańczymy, poturlamy, poleżymy, pobrudzimy, powąchamy (i jeszcze wiele, wiele innych po…).
Będzie czas na poznanie nowego miejsca, powitanie, na twórczą pracę rąk i nie tylko, na przekąskę i pożegnanie. Wszystko to w rytmie dzieci i z czynnym udziałem dorosłych. Każde spotkanie związane będzie z innym tematem, a z nim z kolei nowe aktywności, rekwizyty i bodźce.
Razem stworzymy wiele okazji do nauki i zabawy, bo dla Twojego dziecka to przecież to samo.

Program
Każde spotkanie zaczniemy od zdjęcia butów i zostawienia wszystkich ważnych spraw za drzwiami (dorośli). Podczas 20-30 minut swobodnej zabawy oswoimy się z nowym otoczeniem i nowymi twarzami. Podotykamy i przetestujemy wszystko co znajdziemy na naszej drodze. Usiądziemy w kręgu i przywitamy się piosenką. Poskaczemy, potańczymy i powygłupiamy się przez chwilę, by już za moment zobaczyć i doświadczyć czegoś nowego, a może dobrze znanego. Poznamy temat zajęć i wspólnie się pobawimy. Po zabawie oczywiście wspólnie posprzątamy. Potem nadchodzi czas na małą przekąskę. Zajęcia kończy pożegnanie w kręgu.

UWAGA! obowiązują zapisy mailowe lub smsowe

Pakiet na #WymyślnikoweZabawy – 4 wejścia 140 zł
Jednorazowe wejście 40 zł

Informacje oraz zapisy: Agata Heymann tel. 696480430, agata.heymann@gmail.com

Prowadząca:
Agata Heymann – lubi dzieci (wszystkie!) i z radością uczy się od nich. Dostrzega niezwykłość zwykłych rzeczy, które wykorzystuje do wspólnych zabaw. Kreatywna, zaangażowana, spontaniczna, czasem obsypuje świat złotym pyłkiem.
Pedagożka, nałogowa organizatorka i uczestniczka warsztatów wszelakich. Uwielbia wymyślanie, dekorowanie i brudne zabawy. Swój czas zawodowy dzieli ostatnio między warsztatowanie (z kilkoma stałymi grupami cudownych dzieci i ich rodziców) a prowadzenie zajęć kulinarnych w szkole Cogito. Jej kolorowe zabawy obserwować można na facebookowym profilu: Wymyślnik Agaty Heymann.
Cyklicznie prowadziła warsztaty “Mali odkrywcy – poranne zabawy” w Concordia Design, współpracuje z wieloma żłobkami, przedszkolami i szkołami, organizuje urodziny i imprezy dla dzieci w każdym wieku, animatorka w projektach: “Mankalowisko 2015” (spotkania z grami logiczno-matematycznymi) i „5 zmysłów.DYSTANS” (cykl artystyczno-edukacyjnych wydarzeń dedykowanych osobom niepełnosprawnym) oraz realizowanego w Domach Dziecka cyklu warsztatów: “Bajka na dzień dobry i na dobranoc”. Pomysłodawczyni i organizatorka bezpłatnych warsztatów dla kobiet JA PIERWSZA! Koordynowała eventy i warsztaty kulinarne dla dzieci w Pyszotach. Wakacje spędza ostatnio pod Krakowem prowadząc warsztaty plastyczne na Obozach Gestalt.
Prywatnie: mama najfajniejszego dziecka na świecie, zachłyśnięta miastem miłośniczka lasu i zapachu deszczu, baaardzo kocha swoje życie.

 

Muzykowanie – Muzykobranie, maluszki 1-2,5 roku

Obraz może zawierać: 2 osoby, uśmiechnięci ludzie

Zapraszamy na zajęcia z umuzykalnienia w środy o godz.11.00. 🙂 Jest to grupa dla dzieci w wieku od około roku, które już chodzą do 2,5 roku. Dzieciom towarzyszy rodzic.

Fit&Fun oraz Moc Atrakcji w Animacji serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 6 miesiąca życia na zajęcia umuzykalniające prowadzone w oparciu o teorię nauczania muzyki E.E. Gordona, metodę ruchu rozwijającego W. Sherborne, jak również C. Orffa.
Będziemy grać na prostych instrumentach muzycznych, śpiewać z towarzyszeniem akompaniamentu fletu poprzecznego, słuchać muzyki i przede wszystkim bawić się.
Jakie są zalety uczestniczenia w zajęciach?

• są wspaniałym treningiem pamięci i koncentracji;
• rozwijają zdolności językowe;
• uczą logicznego myślenia;
• wpływają na rozwój zdolności matematycznych;
• poprawiają samopoczucie (uspokajają i pomagają rozładować emocje);
• uczą pracy i współżycia w zespole.

Zajęcia odbywają się w grupie od 3 osób. Trwają pół h. Po zajęciach pół h zabaw na salce zabaw gratis 🙂 Obowiązują zapisy.
Koszt karnetu x 4 zajęcia to 132 zł. W jego ramach możliwa jest jedna nieobecność. Zapraszamy! Zajęcia próbne odbywają się 8 stycznia 2020 o godz. 11.00.

 

Muzykowanie – Muzykobranie, maluszki od 6. mies.

Zapraszamy na zajęcia z umuzykalnienia w środy o godz.10.00. 🙂 Jest to grupa dla dzieci w wieku od pół roku, które jeszcze nie chodzą (z towarzyszeniem rodzica).

Fit&Fun oraz Moc Atrakcji w Animacji serdecznie zapraszają dzieci w wieku od 6 miesiąca życia na zajęcia umuzykalniające prowadzone w oparciu o teorię nauczania muzyki E.E. Gordona, metodę ruchu rozwijającego W. Sherborne, jak również C. Orffa.
Będziemy grać na prostych instrumentach muzycznych, śpiewać z towarzyszeniem akompaniamentu fletu poprzecznego, słuchać muzyki i przede wszystkim bawić się.
Jakie są zalety uczestniczenia w zajęciach?

• są wspaniałym treningiem pamięci i koncentracji;
• rozwijają zdolności językowe;
• uczą logicznego myślenia;
• wpływają na rozwój zdolności matematycznych;
• poprawiają samopoczucie (uspokajają i pomagają rozładować emocje);
• uczą pracy i współżycia w zespole.

Zajęcia odbywają się w grupie od 3 osób. Trwają pół h. Po zajęciach pół h zabaw na salce zabaw gratis 🙂 Obowiązują zapisy.
Koszt karnetu x 4 zajęcia to 132 zł. W jego ramach możliwa jest jedna nieobecność. Zapraszamy! Zajęcia próbne odbywają się 8 stycznia 2020 o godz. 10.00.

 

Angielski przez zabawę, 1,5-3 lat z rodzicem (gr. I)

Nigdy nie jest za późno, by uczyć się języków – my udowadniamy, że za wcześnie również nie 🙂 Zapraszamy na angielski przez zabawę dzieci w wieku 1,5 roku – 3 lat wraz z mamą lub tatą 🙂

Celem zajęć będzie wspieranie rozwoju dziecka poprzez kreatywną zabawę…w języku angielskim 🙂 Będzie się działo – każde zajęcia to inne interesujące niespodzianki, okazja do spotkań i odkrywania nowych słów. Zajęcia 45-minutowe obejmują 30 min.lekcji i 15 min.swobodnej zabawy z komunikacją w języku angielskim.

Pracujemy w grupach do 8 dzieci. Zajęcia prowadzi mgr Sandra Zagórska.

Wiedząc, jak ważne w uczeniu się jest poczucie bezpieczeństwa, atmosfera życzliwości i wykorzystywanie wielu zmysłów, proponujemy spotkania z językiem angielskim, które w pełni zaangażują dzieci.

Doceniamy zabawę i uważamy ją za synonim nauki. Aby dzieci mogły się bawić i uczyć, stwarzamy im naturalny kontekst sytuacyjny i opisujemy go w języku angielskim. Używamy do tego m.in. przedmiotów codziennego użytku, produktów żywieniowych, naturalnych materiałów czy mas i akcesoriów plastycznych.

Przygotowujemy autorskie rysunki i materiały edukacyjne. Wiemy, że śpiew i taniec ułatwiają naukę jeżyka, dlatego też dużo muzykujemy. Korzystając z metody Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem), tworzymy sytuacje, w których dzieci osłuchują się z językiem, rozwijają zrozumienie, a następnie zaczynają mówić. Koncentrujemy się przy tym na przekazaniu informacji i wyrażaniu znaczenia, a nie na formie językowej.

Prowadzący komunikuje się z dziećmi w języku angielskim i, w celu uzyskania pełnej komunikacji w ważnych kwestiach, również języku polskim.

Zajęcia toczą się w tematycznych cyklach. Dla przykładu, spotkania „In the kitchen” to kuchenne wariacje, m.in. na temat owocowej czy warzywnej sałatki, „SPA day” to np. okazja do stworzenia aromatycznego peelingu w prezencie dla rodziców, a w czasie zajęć „In the garden” można zasadzić roślinkę, stworzyć wyjątkową kompozycję z kwiatów itp. Wybrane aktywności proponuje prowadzący, który kieruje spotkaniem i podąża za zainteresowaniem uczestników. Miłośników Psiego Patrolu może spotkać wodna przygodą z Zumą, a znawcę dinozaurów – wielkie wykopaliska!

Podmiotowe podejście do dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.
Zajęcia trwają 45 minut. Odbywają się w środy o godz. 16.30-17.15.

Zapisy trwają do 13.01. – decyduje kolejność zgłoszeń 🙂
Koszt całego cyklu dla nowych uczestników wynosi 420 zł (35 zł/zajęcia), dla uczestników kontynuujących naukę 360 zł (30 zł/zajęcia). Płatność w 3 częściach kolejno do:
– 15.01.2020
– 19.02.
– 18.03.
Przelewem na konto:
Fit&Fun Kamila Sołtysik-Matłosz
ul. Kazimierza Wielkiego 5c/162 61-863 Poznań
nr 05 1090 2590 0000 0001 4295 8410
W temacie proszę podać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem „angielski, 1/2/3 rata).

W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, jest możliwość uczestniczenia w innych zajęciach – możliwości ustalamy indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów!
Prosimy także o informację, czy dziecko nie posiada alergii (w trakcie zajęć jemy zwykle owoce).

 

Angielski przez zabawę, 1,5-3 lat z rodzicem (gr. II)

Nigdy nie jest za późno, by uczyć się języków – my udowadniamy, że za wcześnie również nie 🙂 Zapraszamy na angielski przez zabawę dzieci w wieku 1,5 roku – 3 lat wraz z mamą lub tatą 🙂

Celem zajęć będzie wspieranie rozwoju dziecka poprzez kreatywną zabawę…w języku angielskim 🙂 Będzie się działo – każde zajęcia to inne interesujące niespodzianki, okazja do spotkań i odkrywania nowych słów. Zajęcia 45-minutowe obejmują 30 min.lekcji i 15 min.swobodnej zabawy z komunikacją w języku angielskim.

Pracujemy w grupach do 8 dzieci. Zajęcia prowadzi mgr Sandra Zagórska.

Wiedząc, jak ważne w uczeniu się jest poczucie bezpieczeństwa, atmosfera życzliwości i wykorzystywanie wielu zmysłów, proponujemy spotkania z językiem angielskim, które w pełni zaangażują dzieci.

Doceniamy zabawę i uważamy ją za synonim nauki. Aby dzieci mogły się bawić i uczyć, stwarzamy im naturalny kontekst sytuacyjny i opisujemy go w języku angielskim. Używamy do tego m.in. przedmiotów codziennego użytku, produktów żywieniowych, naturalnych materiałów czy mas i akcesoriów plastycznych.

Przygotowujemy autorskie rysunki i materiały edukacyjne. Wiemy, że śpiew i taniec ułatwiają naukę jeżyka, dlatego też dużo muzykujemy. Korzystając z metody Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem), tworzymy sytuacje, w których dzieci osłuchują się z językiem, rozwijają zrozumienie, a następnie zaczynają mówić. Koncentrujemy się przy tym na przekazaniu informacji i wyrażaniu znaczenia, a nie na formie językowej.

Prowadzący komunikuje się z dziećmi w języku angielskim i, w celu uzyskania pełnej komunikacji w ważnych kwestiach, również języku polskim.

Zajęcia toczą się w tematycznych cyklach. Dla przykładu, spotkania „In the kitchen” to kuchenne wariacje, m.in. na temat owocowej czy warzywnej sałatki, „SPA day” to np. okazja do stworzenia aromatycznego peelingu w prezencie dla rodziców, a w czasie zajęć „In the garden” można zasadzić roślinkę, stworzyć wyjątkową kompozycję z kwiatów itp. Wybrane aktywności proponuje prowadzący, który kieruje spotkaniem i podąża za zainteresowaniem uczestników. Miłośników Psiego Patrolu może spotkać wodna przygodą z Zumą, a znawcę dinozaurów – wielkie wykopaliska!

Podmiotowe podejście do dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.
Zajęcia trwają 45 minut. Odbywają się w środy o godz. 17.30-18.15.

Zapisy trwają do 13.01. – decyduje kolejność zgłoszeń 🙂
Koszt całego cyklu dla nowych uczestników wynosi 420 zł (35 zł/zajęcia), dla uczestników kontynuujących naukę 360 zł (30 zł/zajęcia). Płatność w 3 częściach kolejno do:
– 15.01.2020
– 19.02.
– 18.03.
Przelewem na konto:
Fit&Fun Kamila Sołtysik-Matłosz
ul. Kazimierza Wielkiego 5c/162 61-863 Poznań
nr 05 1090 2590 0000 0001 4295 8410
W temacie proszę podać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem „angielski, 1/2/3 rata).

W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, jest możliwość uczestniczenia w innych zajęciach – możliwości ustalamy indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów!
Prosimy także o informację, czy dziecko nie posiada alergii (w trakcie zajęć jemy zwykle owoce).

 

Angielski przez zabawę, 3-5 lat

Nigdy nie jest za późno, by uczyć się języków – my udowadniamy, że za wcześnie również nie 🙂 Zapraszamy na angielski przez zabawę dzieci w wieku 3-5 lat.

Celem zajęć będzie wspieranie rozwoju dziecka poprzez kreatywną zabawę…w języku angielskim 🙂 Będzie się działo – każde zajęcia to inne interesujące niespodzianki, okazja do spotkań i odkrywania nowych słów. Zajęcia 45-minutowe obejmują 30 min.lekcji i 15 min.swobodnej zabawy z komunikacją w języku angielskim.

Pracujemy w grupie do 10 dzieci. Zajęcia prowadzi mgr Sandra Zagórska.

Wiedząc, jak ważne w uczeniu się jest poczucie bezpieczeństwa, atmosfera życzliwości i wykorzystywanie wielu zmysłów, proponujemy spotkania z językiem angielskim, które w pełni zaangażują dzieci.

Doceniamy zabawę i uważamy ją za synonim nauki. Aby dzieci mogły się bawić i uczyć, stwarzamy im naturalny kontekst sytuacyjny i opisujemy go w języku angielskim. Używamy do tego m.in. przedmiotów codziennego użytku, produktów żywieniowych, naturalnych materiałów czy mas i akcesoriów plastycznych.

Przygotowujemy autorskie rysunki i materiały edukacyjne. Wiemy, że śpiew i taniec ułatwiają naukę jeżyka, dlatego też dużo muzykujemy. Korzystając z metody Total Physical Response (metoda reagowania całym ciałem), tworzymy sytuacje, w których dzieci osłuchują się z językiem, rozwijają zrozumienie, a następnie zaczynają mówić. Koncentrujemy się przy tym na przekazaniu informacji i wyrażaniu znaczenia, a nie na formie językowej.

Prowadzący komunikuje się z dziećmi w języku angielskim i, w celu uzyskania pełnej komunikacji w ważnych kwestiach, również języku polskim.

Zajęcia toczą się w tematycznych cyklach. Dla przykładu, spotkania „In the kitchen” to kuchenne wariacje, m.in. na temat owocowej czy warzywnej sałatki, „SPA day” to np. okazja do stworzenia aromatycznego peelingu w prezencie dla rodziców, a w czasie zajęć „In the garden” można zasadzić roślinkę, stworzyć wyjątkową kompozycję z kwiatów itp. Wybrane aktywności proponuje prowadzący, który kieruje spotkaniem i podąża za zainteresowaniem uczestników. Miłośników Psiego Patrolu może spotkać wodna przygodą z Zumą, a znawcę dinozaurów – wielkie wykopaliska!

Podmiotowe podejście do dzieci ma dla nas ogromne znaczenie.
Zajęcia trwają 45 minut. Odbywają się w środy o godz. 18.30-19.15.

Zapisy trwają do 13.01. – decyduje kolejność zgłoszeń 🙂
Koszt całego cyklu dla nowych uczestników wynosi 420 zł (35 zł/zajęcia), dla uczestników kontynuujących naukę 360 zł (30 zł/zajęcia). Płatność w 3 częściach kolejno do:
– 15.01.2020
– 19.02.
– 18.03.
Przelewem na konto:
Fit&Fun Kamila Sołtysik-Matłosz
ul. Kazimierza Wielkiego 5c/162 61-863 Poznań
nr 05 1090 2590 0000 0001 4295 8410
W temacie proszę podać imię i nazwisko dziecka z dopiskiem „angielski, 1/2/3 rata).

W przypadku nieobecności dziecka na zajęciach, jest możliwość uczestniczenia w innych zajęciach – możliwości ustalamy indywidualnie.

Zapraszamy do kontaktu i zapisów!
Prosimy także o informację, czy dziecko nie posiada alergii (w trakcie zajęć jemy zwykle owoce).

 

Logorytmika – gimnastyka słuchu, buzi i języka

Logorytmika – ćwiczenia słuchu, buzi i języka – logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Logorytmika łączy w sobie rytm, słowa, muzykę i ruch. Wspólne działania pozwalają zatem oddziaływać na sferę słuchową, słuchoworuchową i ruchową. Zabawy muzyczno-ruchowe kształcąc ruchy całego ciała, wpływają rownież na usprawnianie narządów mownych. Profilaktyka i terapia w jednym, a wszystko w trakcie wspólnej zabawy!KIEDY? środa 17.00 – 17.45GDZIE? Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w PoznaniuKOSZT? 20 zł/udział w pojedynczych zajęciach
60 zł/ karnet miesięczny (4 zajęcia)obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia oraz przedpłata za udział pierwszorazowy
obecność rodzica/opiekuna prawnego obowiązkowa podczas pierwszego spotkania
Prowadząca zastrzega możliwość zawieszenia zajęć, przy nieuzyskaniu minimalnej liczby uczestników (6 osób)INFO&ZAPISY
szumiacewietrzysko@gmail.com
507 467 211

 

CZWARTEK

 

 

Skarpetkowe historie

Obraz może zawierać: rysunek

6 II godz. 16.30 Skarpetkowe historie

Jeśli zamyślacie się czasem, gdzie znikają wrzucone do pralki skarpetki, bo to, że znikają jest pewne. Przynajmniej w domu Małej Be.
Zdarza się, że zaginione skarpetki ruszają w świat. Znajdują sobie małe, całkiem maleńkie drzwiczki, które prowadzą je dalej i dalej…
A kiedy my opłakujemy ich zniknięcie, one
robią zawrotne kariery i mają świetne przygody: zostają gwiazdami filmowymi, detektywami, mysimi mamami, a czasem po prostu uszczelniają wronie gniazdo.

Co jeszcze może im się przydarzyć?
My to wspólnie odkryjemy, wytropimy, poznamy.

Zapraszamy na ekspedycję z 10 skarpetkami, które straciły swoją parę, a zyskały wolność i przygodę.

Bilety 10 zł os.
Przyjaźni 125C
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Podstawy rysunku martwej natury- dorośli i dzieci od lat 7

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Warsztaty z rysowania martwej natury idealnie będą się nadawać dla wszystkich, którzy chcieliby spróbować swoich sił z rysunkiem i malarstwem, ale nie wiedzą od czego zacząć. Podstawą wszelkich sztuk jest zdolność przeniesienia tego, co widzimy na płaską powierzchnię – obraz. Podczas warsztatów dowiesz się jak konstruować bryłę, jak cieniować oraz jak odpowiednio dobierać narzędzia do pracy.

czas trwania: 2 h
technika: ołówek
koszt :60 zł

Zapisy w sklepie lub przez Facebook.
Warunkiem rezerwacji terminu jest wpłacenie zadatku – wpłaty rezerwacyjnej.
UWAGA! Przed uregulowaniem wpłaty rezerwacyjnej sprawdź czy są jeszcze dostępne miejsca.

Wpłata rezerwacyjna (20 zł) za warsztat
– przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: „warsztaty martwa natura + (imię i nazwisko)” numer konta 33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
– lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 34

Regulamin udziału w wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, a następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów. Wizerunek będzie wykorzystany jedynie w formie relacji z wydarzenia na profilu Facebook i Instagram „Jagoda nie porzeczka”. Wizerunek nie będzie przekazywany dalej podmiotom trzecim.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Rodzic przyjmuje do wiadomości, że istnieją zagrożenia wynikające z pracy przy użyciu np. nożyczek czy kleju na gorąco. Zgadzając się na udział dziecka w warsztatach, rodzic bierze za nie pełną odpowiedzialność.
4. Udział w warsztatach jest odpłatny 60 zł.
5. Przy rezygnacji z udziału w warsztatach na 2 dni przed ich odbyciem się zadatek nie jest zwracany.
6. W przypadku odwołania warsztatów z przyczyn niezależnych od organizatora , pieniądze zostaną zwrócone lub wykorzystane na poczet innych zajęć. Decyzja należy do klienta.
7. Rzeczywisty czas prowadzenia zajęć może ulec nieznacznemu wydłużeniu i wynika to z tempa prac. W przypadku konieczności zakończenia zajęć o określonej godzinie, należy taką informację przekazać przed rozpoczęciem zajęć. Czas przeznaczony na zajęcia jest dobrany w taki sposób aby wszystkie zadania mogły być wykonane. Dopuszcza się zakończenie zajęć przed skończeniem pracy, ale po upływie założonego czasu, jeżeli wina za niewykonanie prac leży po stronie uczestnika warsztatów.

 

Oprowadzanie dla rodziców z maluszkami

Obraz może zawierać: 3 osoby, ludzie siedzą

Jeśli zastanawialiście się kiedyś, czy do Bramy Poznania można wybrać się z maluszkami, to jak najbardziej! Zapraszamy rodziców z najmłodszymi na zwiedzanie ekspozycji w towarzystwie przewodnika, który opowie o historii i dziedzictwie Ostrowa Tumskiego, z wykorzystaniem multimediów i audioprzewodnika.

Ekspozycja Bramy Poznania jest również dostępna dla wózków, w łazienkach znajdują się przewijaki, a w kameralnej przestrzeni kawiarenki kącik dla najmłodszych oraz wygodne miejsce odpoczynku, gdzie można karmić piersią, podgrzać jedzenie dla dzieci i cieszyć się pięknym widokiem na rzekę Cybinę.

Odbiorcy: rodzice z maluszkami.
Termin: czwartek, 6 lutego, godz. 11:00.
Oprowadzanie bezpłatne!
Zapisy: 61 647 76 34.

 

Medicalminds – warsztat medyczny dla dzieci 3-6 lat

Kolejny raz ekscytujący warsztat medyczny z cyklu „Medicalminds” dla dzieci w wieku przedszkolnym!

Na zajęciach w ciekawy i zabawny sposób poruszymy tematy związane między innymi z ludzkim ciałem (krew, mięśnie, kości, organy, zmysły, bakterie, wirusy, witaminy itd.)

Prowadzone warsztaty oparte są głównie na:
– kolorowych i prostych eksperymentach, które dzieci wykonują samodzielnie (zapewniamy białe kitle dla dzieci; sprzęt laboratoryjny: probówki, statywy, pipety, ezy, szalki, wulkany, zlewki; okularki ochronne i rękawiczki, kolorowe maty, odczynniki, barwniki, mikroskop, preparaty mikroskopowe, szalki i szkiełka do samodzielnych posiewów i tworzenia preparatów, materiały do wykonywania gipsowych odlewów szkieletów itd..).
– profesjonalnych materiałach (zdjęcia rentgenowskie, laboratoryjne podłoża z hodowlami), próbki z krwią, stetoskopy).
– tematycznych grach planszowych, puzzlach, klockach Lego, zabawach ruchowych i tanecznych (głównie jako wprowadzenie do tematu).
– ciekawych i śmiesznych pracach plastycznych.

Prowadząca Oliwia Krupińska jest studentką piątego roku na kierunku Analityka Medyczna na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

KIEDY: 06.02.2020 godz. 17:00-18:00
DLA KOGO: dzieci w wieku 3-6 lat
ZA ILE: 45 zł Mały i Duży
GDZIE: Warsztaty Agaty Malta w Galerii Malta p. I k/Smyka w Poznaniu przy ul. Maltańskiej 1

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Lekkoatletyka dla smyka

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe dla najmłodszych.
Czwartki 10,30, prowadząca Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka pasjonatka sportu i trener lekkoatletyki.

Już maluszki w przedszkolu mogą poznawać poszczególne konkurencje w formie zabawy, dzięki czemu ćwiczą różne sekwencje ruchów i odkrywają swoje silne strony.

Dzięki temu, że lekkoatletyka składa się z kilku stosunkowo zróżnicowanych dyscyplin, każdy mały sportowiec ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego brzdąca. Trening lekkoatletyczny:
-bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe.
-głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy.
-Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
Kiedy zacząć: ogólny trening lekkoatletyczny od 3-6 roku życia, specjalizacja w konkretnej dyscyplinie od 10-12 roku życia
Liczba jednostek treningowych: do 6 roku życia raz w tygodniu (45 min), od 6 roku życia 1-2 razy w tygodniu (60-90 min)
Rodzaje treningu: biegowy, siłowy, wytrzymałościowy, koordynacyjny (orientacja i równowaga), techniczny

Koszt: zajęć 35 zł za zajęcia

Na samym początku swojej przygody ze sportem dzieci poznają poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w formie beztroskiej zabawy. Energiczne kilkulatki z tygodnia na tydzień zupełnie nieświadomie i bez większego wysiłku poprawiają swoją wytrzymałość, szybkość i zwinność. Szczególnie u maluchów, zabawy z elementami skoków, rzutów i biegu, w ekspresowym tempie doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę mięśni. Jednocześnie wykształca się u nich lepszy niż u rówieśników zmysł równowagi i orientacji w terenie.
Na tym jednak nie kończą się zalety lekkiej atletyki. Regularny ruch pomaga przeciwdziałać wadom postawy i dziecięcej otyłości – nieodłącznym plagom czasów laptopów i ipadów. Podczas treningów twoja latorośl rozwinie cechy charakteru przydatne nie tylko na hali sportowej. Wśród nich znajdą się:
?zdolność koncentracji,
?cierpliwość i determinacja.
Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności kognitywne dzieci, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na dobre wyniki w nauce.
Dzięki uprawianiu lekkoatletyki twoje dziecko przekona się, jak ważna jest samodyscyplina i skupienie, a tym samym zacznie przynosić do domu jeszcze więcej piątek.
W lekkoatletyce, tak jak w wielu innych sportach, dużą rolę odgrywają zasady sportowej rywalizacji fair play. Podczas treningów dzieci uczą się, by odnosić się do innych zawodników z uwagą i szacunkiem, a także wspierać nawzajem w trudnych sytuacjach.

 

Zajęcia umuzykalniające dla niemowląt (0-12 m-cy)

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Kochani Muzykujący Rodzice z NAJmłodszymi pociechami ? 🙂
Zapraszamy na nasze wyjątkowe muzyczne spotkania, które oparte są na teorii uczenia się muzyki wg. prof. Edwina Gordona, ale nie tylko na tej teorii.
Nauczyciel, bazując na swoim głosie, buduje razem z Dziećmi ich własny słownik muzyczny, a w nim pierwsze motywy muzyczne i rytmiczne. Motywy te, to „muzyczne słowa”, którym Dziecko na początku przysłuchuje się, potem próbuje je powtórzyć, aż w końcu samodzielnie buduje z nich muzyczne wypowiedzi, czyli improwizuje. Piosenki śpiewa się z wykorzystaniem sylab, które nawet niemowlętom łatwo jest powtórzyć: BAM, NA, PA, DU itp.

Zajęciom towarzyszą barwne rekwizyty, śpiew wielogłosowy, instrumenty perkusyjne oraz instrumenty melodyczne. Szczególna uwaga poświęcona jest również płynnemu ruchowi całego ciała oraz ćwiczeniom oddechowym. W naszych spotkaniach z muzyką, Dzieci uczestniczą razem z Rodzicami – wszyscy wiemy, że to właśnie w nich wpatrzone są najintensywniej dziecięce oczy i to oni są dla Dziecka największym wzorem.

„Muzyka jest czymś specyficznym dla ludzkości. Tak jak inne sztuki, jest ona podstawą ludzkiego rozwoju i egzystencji w takim samym stopniu co język. Przez muzykę dziecko zyskuje wgląd w siebie i w innych oraz w samo życie i co być może najważniejsze, muzyka umożliwia mu rozwój i utrwala wyobraźnię.”
Edwin E. Gordon „Umuzykalnianie niemowląt i małych dzieci. Teoria i wskazówki praktyczne”

Zapisy i informacje: biuro@parasol.edu.pl
Koszt pojedynczych zajęć: 40zł
Ilość miejsc ograniczona.

Prowadzący: Joanna Skorupska, Natalia Pinkas

? Muzykujmy z NAJmłodszymi?

 

MAMklub – mamowy czwartek

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Zapraszamy Ciebie, Mamo, do naszej przestrzeni. Rozgość się, wypij coś ciepłego, porozmawiaj z nami. Na przekór jesiennej chandrze i aby razem poczuć się silniej, lepiej, radośniej.

Plan na styczeń 2020:
– 9 stycznia – „Jak wspomagać rozwój mowy u małego dziecka 2.0” – spotkanie z Barbarą Komorowską Pani Logopeda, z którą porozmawiamy i zrealizujemy praktycznie zabawy logopedyczne, jakie można wykonywać z małym dzieckiem. Chociaż spotkanie jest kontynuacją i uzupełnieniem poprzedniego, będzie równie inspirujące, jeśli w nim nie uczestniczyłaś 🙂
– 16 stycznia – długo wyczekiwana „Kuchenna logistyka” – spotkanie z dietetykiem Sylwią Ogrodowczyk @Sylwia Ogrodowczyk – specjalistka ds zdrowia i dietoterapii. Aktywna Mama. o planowaniu i realizacji zdrowych posiłków dla całej rodziny. Zapraszamy!
– 23 stycznia – SPOTKANIE ODWOŁANE z powodu choroby naszej dietetyk!!!
– 30 stycznia – „100 pytań do położnej” – spotkanie z Zofią Woźną, żoną i mamą, położną z pasją, w dodatku zaangażowaną w porody domowe. Spotkanie nie będzie mieć przewodniego tematu, to Wy nadacie mu rytm!

CZAS – czwartki, godz. 11.30-13.30
MIEJSCE – Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, 60-687 Poznań
DLA KOGO – dla mam (z dziećmi lub bez)
WEJŚCIÓWKI – 15zł/przedpłata na konto (do środy godz. 13.00) lub 20zł/kartą w dniu wydarzenia

Warunkiem rezerwacji miejsca jest dokonanie przedpłaty. Możesz też przyjść spontanicznie!

Wpłaty prosimy dokonywać na nr konta:
Aleksandra Bręńska
06 1090 1737 0000 0001 2360 0996
Tytułem: MAMklub, data spotkania

 

Zajęcia umuzykalniające (1-3 lat)

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tabela

Zajęcia umuzykalniające wg teorii Gordona, która zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język. Dlatego podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych. Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia. Udział w zajęciach jest równie korzystny dla rodziców – mają oni okazję zrelaksować się podczas wspólnego muzykowania, nauczyć nowych piosenek i wierszyków, doświadczyć muzyki z pozycji dziecka, a także nauczyć się twórczych zabaw muzycznych do wykorzystania w domu!

Zajęcia prowadzi Teresa Wosicka z czterydlonie.pl
Pierwszy karnet na zajęcia w dobrej przestrzeni – 4 zajęcia/120 zł

 

PIĄTEK

 

 

Zimowe eksperymenty

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Dzieci od 1 do 3 lat zapraszamy na zabawy inspirowane ZIMĄ. Nieważne, czy za oknem będzie można zobaczyć i dotknąć śnieg, nieważne czy pod dachami będą wisieć sople lodu. Jednego możecie być pewni, u nas doświadczycie zimy i będziecie mogli się nią pobawić, angażując wszystkie zmysły oraz przyzwyczajając się do bycia w grupie i wspierając bliskość w parze rodzic-dziecko. Bądźcie z nami 🙂

Nie zapomnijcie o ubraniu na zmianę i przekąsce.

Skrzaty to wielozmysłowe warsztaty dla małych dzieci z opiekunami. Mają charakter grupy zabawowej i zapewniają wszechstronny rozwój dziecku w wieku od 1 do 3 lat.

45zł/jedno dziecko + opiekun
67zł/rodzeństwo + opiekun

 

Warsztaty otwarte!

Zapraszam serdecznie wszystkich chętnych na warsztaty zimowe zarówno dzieci od lat 7 jak i dorosłych. Z każdą osobą będe pracowała indywidualnie. To dobra okazja na realizację własnego pomysłu.
Czas trwania; 2 godziny.
Koszt; dziecko 50 zł.
Dorosły; 75 zł. ( promocja dla opiekuna )
Do dyspozycji uczestników wszystkie materiały i mały poczęstunek z pyszną herbatą.

Zapraszam ciepło!

Zapisy; glinianakula@gmail.com

 

Pobaw się z nami!

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki lub soboty…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 17:30 oraz w soboty od 11:00 do 12:30.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. Pamiętajcie to NIE są zajęcia. W piątki przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. W piątki po 16:30 oraz w soboty bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy oraz obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 17:30 i soboty od 11:00 do 12:30
KOSZT: 25 zł Mały i Duży, płatne przelewem PRZED zajęciami, na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Zajęcia ogólnorozwojowe dla 4-latków – wczesna nauka czytania

Drodzy Rodzice:) ?
Serdecznie zapraszamy Dzieci 4 – letnie na zajęcia ogólnorozwojowe, oparte na wczesnej, sylabowej nauce czytania???
W programie zajęć zostały uwzględnione nastepujące treści – nauka czytania – samogłoski, sylaby, pierwsze słowa,
– ćwiczenia analizy i syntezy wzrokowej,
– ćwiczenia funkcji słuchowych,
– ćwiczenia dużej i małej motoryki,
– ćwiczenia grafomotoryczne,
– stymulacja rozwoju poznawczego i ruchowego,
– nauka relacji w grupie rówieśniczej
????Wczesna nauka czytania metodą sylabową oddziałuje na wszystkie procesy związane z nauką czytania, m.in. na pamięć słuchową, analizę i syntezę wzrokową oraz koordynację wzrokowo-ruchową. Ogromną rolę odgrywają tutaj ćwiczenia ogólnorozwojowe. ?
Metoda sylabowa wyzwala w dzieciach pozytywne nastawienie do czytania, a w późniejszym okresie życia ułatwia im naukę. Czytanie ze zrozumieniem umożliwia szybkie wykonywanie zadań szkolnych, a dzieci uczą się
w ciekawy i przyjemny sposób.
Prowadząca: Edyta Drzymała, logopeda, pedagog, terapeuta ręki,
?Miejsce: Centrum Diagnozy i Terapii Neurologopedycznej
ul. Rudnickiego 1, Poznań ?
Koszt: 45 zł – pojedyncze zajęcia, 170 zł – pakiet 4 zajęć
Termin: piątek, godz. 16.15
Zajęcia trwają 45 minut.
Liczba miejsc ograniczona.?
Grupa – maksymalnie 4 – osobowa
?Start: 17 stycznia 2020 r.
Szczegółowe informacje i zgłoszenia: Joanna Kaczor, centrum.ditn@gmail.com, tel. 608 478 305?

Yoga dla dzieci

Są to zajęcia stworzone z myślą o dzieciach, dla których rodzice szukają czegoś innego niż klasyczne zajęcia poza przedszkolne. Zajęcia, na których stawiamy przede wszystkim na ruch, zabawę i kreatywność dzieci. Joga nie tylko uczy dzieci świadomości własnego ciała, koordynacji i równowagi. Pomaga w budowaniu własnej wartości, wyrażania emocji, uczy koncentracji, relaksowania się, wsłuchiwania się w siebie, w swoje ciało i w swoje emocje, a także uważności, szacunku do świata i do siebie, empatii i wdzięczności.
www.apocomito.com.pl

Czas:
?max 1h

Ceny biletów:
? 19 zł; w abonamencie Dzieciowisko-Wyciszysko
? 25 zł w karnecie miesięcznym 4 spotkania (100zł)
? 30 zł pojedyncze wejście

http://apocomito.com.pl/index.php/cennik/warsztaty-wydarzenia-dla-dzieci/

Płatność: gotówka, karta, przelew
Pekao S.A.
78 1240 1763 1111 0010 9432 2623

Ilość miejsc ograniczona: 10

Zapisy:
zawsze do czwartku poprzedzającego dane wydarzenie do godz. 16:00
?608 865 575
? dzieciowisko.warsztaty@gmail.com

 

Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów

Rada Osiedla Wilda, Szkoła Podstawowa nr 5 w Poznaniu oraz kompania artystyczna „Mozaika” zapraszają na interaktywny spektakl dla dzieci i dorosłych: „Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów”.

Będzie to finałowe wydarzenie zimowych wildeckich półkolonii finansowanych ze środków Rady Osiedla Wilda. Zapraszamy nie tylko uczestników półkolonii ale wszystkie wildeckie dzieciaki wraz z rodzicami, babciami i dziadkami.

Wstęp wolny.

Miejsce: Aula Szkoły Podstawowej nr 5 przy ul. Traugutta 42

Skąd jesteś? Zewsząd. Dokąd idziesz? Wszędzie. Po co? Żeby zaprzyjaźnić się ze światem /Thagar Sovnakuno/.

Byli wędrowcami od zawsze, w podróżach zbierali obrazy, pieśni i opowieści. Zawędrowali też do Polski i mieszkają tutaj już od 600 lat – Romowie. Poznamy obyczaje tego wędrującego narodu, nauczymy się ważnych słów w języku romskim, zatańczymy do żywej muzyki, a przede wszystkim poznamy urzekające romskie opowieści. To wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Katarzyny Jackowskiej-Enemuo – będziemy gościć znamienitą opowiadaczkę i muzykantkę, która, wędrując po festiwalach, warsztatach i koncertach, zdecydowała się przystanąć na trochę w Wielkopolsce i podzielić sztuką opowiadania oraz pięknem kultury romskiej.

Kompania artystyczna Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, warsztatów oraz animacji dla dzieci. Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz niepowtarzalny styl interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją. (mozaikadzieciom.pl)

Katarzyna Jackowska-Enemuo: Animatorka kultury, śpiewaczka, opowiadaczka, akordeonistka, autorka muzyki i tekstów. Uczestniczka wypraw badawczych na wsie polskie, ukraińskie, węgierskie i mołdawskie, a także na Sardynię. Zbiera i śpiewa pieśni, ballady i piosenki średniowieczne i tradycyjne, pisze własną muzykę i teksty. Współzałożycielka i liderka Kapeli Jazgodki, z którą gra etniczną muzykę z różnych stron Europy oraz muzykę autorską, wydaną na płycie „W Międzyczasie” w 2015 roku. Współzałożycielka i wokalistka międzynarodowego składu Bocadorada. Od 2008 roku uczy się sztuki opowiadania i opowiada – bajki, baśnie, historie prawdziwe i zmyślone, dzieciom i dorosłym. Występuje w Polsce i za granicą, zarówno w ramach kameralnych wydarzeń, projektów lokalnych i ogólnopolskich, jak i dużych imprez i festiwali

 

 

 

SOBOTA

 

 

RODZINNE CZYTANIE – TAPPI

Obraz może zawierać: tekst

8 lutego 2020 (sobota), godz. 11.00

Biblioteka dla dzieci, Al. Marcinkowskiego 23

Tappi jest dzielnym i bardzo przyjacielskim wikingiem, który pojawił się w literaturze dla dzieci w 2012 roku i od tego czasu podbił serca czytelników. Marcin Mortka napisał już kilkanaście książek o przygodach Tappiego i jego przyjaciół. W interpretacji aktorów asz. teatru zabrzmią opowiadania z książek „Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu” oraz „Tappi i pierwszy śnieg”.

 

Ferie na Scenie Wspólnej: Karmelek | spektakl dla widzów 4+

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie stoją

Pisze reżyser Bartosz Kurowski:
? Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

? Twórcy:
Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Bartosz Kurowski
Muzyka: oho!koko
Scenografia i kostiumy: Klaudia Laszczyk
Teksty piosenek: Alicja Kruk (oho!koko)
Występują: Elżbieta Węgrzyn, Marek Cyris, Marcin Ryl-Krystianowski

Czas trwania: ok. 75 min.
Wiek uczestników: od 4 lat

? Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Potańcówka na Zamku

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tłum

Kapela Dudziarzy Wielkoposlkich, Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu oraz Dom Tańca Poznań zapraszają na kolejną karnawałową potańcówkę na Zamku ???Do tańca porwą nas dźwięki grane na tradycyjnych instrumentach z Wielkopolski i nie tylko. Zagrają kapele lokalne i goście.

Zapraszamy wszystkich: roztańczonych oraz tych, którzy dopiero chcą nauczyć się tańców tradycyjnych, a także osoby preferujące rolę słuchaczy i obserwatorów. Zapraszamy miłośników tańców wirowych, jak i tańców w kole, starszych i młodszych, pary oraz singli.

W pierwszej części potańcówki w taneczny wir porywamy całe rodziny, które we wspólnym, radosnym tańcu prowadził będzie wodzirej.

Skład muzykancki:
? Romuald Jędraszak i Kapela Dudziarzy Wielkopolskich CK ZAMEK
? Kapela Hałasów (w składzie: Jacek i Alicja Hałas)
? Kapela z Placu Hallera (w składzie: Sebastian Pikula: skrzypce, śpiew; Aleksandra Rózga: baraban, tamburyn; Katarzyna Jackowska-Enemuo: akordeon, śpiew)

miejsce: sala wielka, CK ZAMEK
bilety: 15 zł (dzieci do lat 10 wstęp wolny)

Fot. Marianna Łakomy

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Laboratorium Bajek

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.
Atrakcje:
• Experymentarium: Laboratorium Bajek dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Przed Małymi Odkrywcami niezwykłe spotkanie, ponieważ eksperymentować będziemy razem z bohaterami ze Świata Bajek! Najmłodsi Odkrywcy będą mogli się sprawdzić, jak zrobić smerfną pianę oraz chemiczną tęczę. Ponadto dowiemy się, w czym tkwi fenomen chemicznego gluta oraz jak można go wykorzystać.
• Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 8 lutego
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami. Wstęp opiekunów również jest biletowany.

 

Teatr asz.teatr / Śpiąca królewna / bajka dla dzieci

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, noc, dziecko i w budynku

ASZ.TEATR zaprasza na bajkę:)
Wszystkie dzieci duże i małe zapraszamy do krainy bajek.
Śpiąca królewna to bajka opowiadana od lat i ciągle piękna.
Dobre wróżki, piękna królewna, zła Wiedźma Odelia spotykają się w pięknej krainie, gdzie miłość zwycięża nawet śmierć:)
Wszystko to przeplatane humorem i magią starych baśni.
Scenariusz powstał na podstawie bajki Disneya oraz baśni Charles’a Perraulta i braci Grimm.
Bajka dla dzieci od 3 lat.

Po spektaklu zapraszamy dzieci na scenę:)

występują:
Zuza Lewandowska jako Różyczka
Gabrysia Słomkowska jako mała Różyczka
Marta Kertmen jako Wiedźma Odelia
Joanna Mikołajewska – wróżka Hortensja
Julita Banaśkiewicz – wróżka Flora
Dagmara Tyrcha – wróżka Niezabudka
Marcin Tomasz Andrzejewski – jaką Książę / Kruk
Tadeusz Sławomir Lisiecki jako Król Stefan / i nie tylko

scenografia i kostiumy:
Izabella Hołosyniuk & Barbara Gazdecka & Justyna Jagiełło & Marta Stajkowska

wstęp: 15,-
rezerwacja : asz.teatr@gmail.com
zakup biletów również na portalu bilety24
miejsce: Centrum Kultury „Dąbrówka”, os. B.Chrobrego 120

 

Kocie Torby. Warsztaty dla dzieci

Obraz może zawierać: tekst

17 lutego odchodzimy Dzień Kota. Z tej okazji spotykamy się w Cukierni Marszałkowska, by wspólnie malować kocie motywy na bawełnianych torbach. Każdy upiększy dwie torby.
Będziemy używać farb, pisaków oraz pasteli do tkanin, które gwarantują, że prace będą trwałe.
Dzieci będą mogły malować przy pomocy szablonów lub iść za porywami serca 🙂

Czas trwania warsztatów: 40 minut
Koszt: 35 złotych/ uczestnik

Zapisy przez wiadomość prywatną FB/małewarsztaty lub malewarsztaty@gmail.com

Do zobaczenia!

WARSZTATY | PORANEK RODZINNY W KINIE MUZA

sob, 1.02, godz. 11:45

reż. Różni twórcy | | 40 min.

Po seansie warsztaty plastyczne prowadzone przez AMBIENTÓWKA.

CZYM SĄ PORANKI RODZINNE?

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat). Maluchy wraz z rodzicami, dziadkami, ciociami, wujkami i opiekunami, oglądają zestaw krótkometrażowych bajek, które niejednokrotnie – dla starszego pokolenia – są niezapomnianymi wieczorynkami. Wybieramy animacje współczesne, ale także te sprzed lat, które zawsze pełne są barwnych postaci i niezwykłego klimatu. Seans trwa około 40 minut.

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi. Podczas zajęć często wykorzystywane są materiały podlegające recyklingowi, co uczy najmłodsze dzieciaki ekologii. Liczba miejsc na warsztaty plastyczne jest ograniczona (36 osób). Za program i prowadzenie zajęć odpowiada AMBIENTÓWKA. Raz w miesiącu PORANEK RODZINNY dedykowany jest książce z Wydawnictwa ZAKAMARKI.

KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SEANSE?

Kino Muza w Poznaniu | Seans co tydzień | Sobota | godz. 11:00*
* Program może ulec zmianie, prosimy o sprawdzanie w repertuarze kina.

Na warsztaty zapraszamy do sali nr 3, zaraz po zestawie animacji.

11:00 | Bilety na seans:
10 zł | 5 zł z Kartą Rodziny Dużej

11:45 | Bilety na warsztaty*:
5 zł | 2 zł z Kartą Rodziny Dużej

* opłata za warsztaty dotyczy dziecka oraz rodziców/opiekunów biorących udział w warsztatach | bilety dostępne w kasie kina z możliwością rezerwacji.

 

Poznańska Giełda Fonograficzna vol.41 / 8.02 / Dom Tramwajarza

Obraz może zawierać: tekst

POZNAŃSKA GIEŁDA FONOGRAFICZNA VOL.41

Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19, Poznań
sobota 8.02 godz. 12:00 – 15:00

W sprawie zarezerwowania miejsc wystawienniczych prosimy o kontakt mailowy na rafal@pwevents.pl

* * * * * *

Kolejna edycja Poznańska Giełda Fonograficzna odbędzie się znów w Dom Tramwajarza. Szykujemy sporo nowych tytułów, po raz pierwszy eksponowanych. Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.

 

Rajd „W poszukiwaniu rannika zimowego”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Jeżeli w ten słotny czas poszukujecie zastrzyku energii – Rajd „W poszukiwaniu rannika zimowego” to propozycja właśnie dla Was! Z pewnych źródeł wiemy, że pierwsze radojewskie ranniki wyjrzały już spod liści i wkrótce pokryją park żółtym dywanem. Łagodne zimy sprawiają, że z roku na rok to zachwycające zjawisko następuje coraz wcześniej.

W programie spotkania :
1. Zwiedzanie Ośrodka Edukacji Leśnej „Łysy Młyn”
2. Zwiedzanie zabytkowego parku w Radojewie i obserwacje kwitnących ranników

Dojazd z Łysego Młyna do Radojewa we własnym zakresie.

Zgłoszenia udziału pod adresem mailowym:
karolina.prange@poznan.lasy.gov.pl

Serdecznie zapraszamy!

 

8 II godz. 11.00 Poranek literacki z lekarzem złamanych serc

Obraz może zawierać: roślina, kwiat i na zewnątrz

Przed gabinetem lekarza złamanych serc długa kolejka.

Czy to jakaś epidemia? – dziwi się lekarz.

Wiele osób, w różnym wieku, ma problemy sercowe. Pewnej pani, której przyjaciel złamał serce słowem, pan doktor przepisał spokojną rozmowę i buteleczkę syropu wybaczenia.
Panu Józefowi, który ma ogromne serce dla innych, a sobie skąpi dobroci, pan doktor przepisał dzień odpoczynku i dużo witamin, żeby jego serce już więcej nie puchło.
Inna pani, która ma rozdrażnione serce i wszystko widzi w czarnych kolorach, dostała na recepcie rozjaśniające okulary.

A co na złamane serce małej dziewczynki?

Pan doktor na wszystko znajdzie radę, i wy też, jeśli tylko zajrzycie do tej książki.
Najlepiej z nami – w sobotni poranek, zapraszamy.

Przybywajcie całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon o wartości 20 zł – wymieniany na książkę

os. Przyjaźni 125 C

8 II godz. 11.00 Poranek literacki z lekarzem złamanych serc

Przed gabinetem lekarza złamanych serc długa kolejka.

Czy to jakaś epidemia? – dziwi się lekarz.

Wiele osób, w różnym wieku, ma problemy sercowe. Pewnej pani, której przyjaciel złamał serce słowem, pan doktor przepisał spokojną rozmowę i buteleczkę syropu wybaczenia.
Panu Józefowi, który ma ogromne serce dla innych, a sobie skąpi dobroci, pan doktor przepisał dzień odpoczynku i dużo witamin, żeby jego serce już więcej nie puchło.
Inna pani, która ma rozdrażnione serce i wszystko widzi w czarnych kolorach, dostała na recepcie rozjaśniające okulary.

A co na złamane serce małej dziewczynki?

Pan doktor na wszystko znajdzie radę, i wy też, jeśli tylko zajrzycie do tej książki.
Najlepiej z nami – w sobotni poranek, zapraszamy.

Przybywajcie całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon o wartości 20 zł – wymieniany na książkę

os. Przyjaźni 125 C

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Miejsce / Teatr Atofri | dla małych widzów od 1.5 roku

Obraz może zawierać: 1 osoba, uśmiecha się, noc i w budynku

? Sześć stóp zaczyna swoją podróż, przemierzając świat małymi kroczkami.
Co to? Oko czy okno? To zerka ciekawie, to znika. Nasłuchuje świstów, szelestów i stuków. Odkrywa, dotyka pogniecionych papierowych form i nadaje im nowych znaczeń. Bawi się.
To miejsce, pełne zakamarków, zachęca do interakcji, pozwala się obserwować, zaczepia dźwiękiem tworzonym na żywo, skupia uwagę na metamorfozach form i pozwala śledzić relacje między ludźmi. Radość, zaciekawienie, zabawa i kreacja oprowadzają małego widza po tym niezwykłym świecie, aż do miejsca, które wycisza i relaksuje.

Wszystkie obiekty tworzące „Miejsce” wyśniła i uszyła Agnieszka Gierach. Powstały w duchu upcyclingu z tkanin roletowych, które po wygnieceniu do złudzenia przypominają papier i pięknie pracują ze światłem.
Choreografię i muzykę w spektaklu opracowała Monika Zajączkowska, współtwórczyni, aktorka i reżyserka Teatru Atofri. Zgodnie z podstawowym przesłaniem Teatru, autorzy nie szukają dosłowności, bazują na abstrakcji i przekazie wrażeń, opowiedzeniu historii niekoniecznie splecionych ze sobą linearnie.
Nad koncepcją dramaturgiczną projektu czuwa Bogdan Żyłkowski, aktor, reżyser, animator kultury, twórca Poznańskiej Fundacji Artystycznej.

? Dla Widzów od 1.5 roku i ich rodziców i opiekunów.

? Projekt powstaje przy współpracy Teatru Atofri, Stowarzyszenia Balkon Kulturalny, Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

? Twórcy:
Koncepcja sceniczna i reżyseria: Agnieszka Gierach, Monika Zajączkowska, Bogdan Żyłkowski
Opieka dramaturgiczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia: Agnieszka Gierach
Choreografia i muzyka: Monika Zajączkowska
Występują: Agnieszka Gierach, Paweł Wódczyński, Monika Zajączkowska

Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

? Spektakl odbędzie się na Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Dzieciaki w Tramwajarzu | Spektakl „Szabadabada” Teatru Fuzja

Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi

Na zakończenie ferii zimowych serdecznie zapraszamy na spektakl dla dzieci „Szabadabada” Teatru Fuzja w ramach cyklu Dzieciaki w Tramwajarzu! Jest to opowieść o osiedlowej przyjaźni trójki zwierzaków: Wróbla, Kota oraz Psa. Bohaterowie postanawiają przeprowadzić rewolucję na pobliskim placu zabaw. W tym celu zakładają gang, wymyślają demokrację oraz wymieniają niewygodne pory roku…

Dylematy i problemy
O czym niby wszyscy wiemy,
To jak jemy, jak siedzimy,
o „dzień dobry” czy mówimy,
Jak się ubrać, co jest w modzie?
Czy przystoi spać w ogrodzie?
Kto z Was wie, niech wiedzą błyśnie,
Jak myć zęby i czy wszystkie!

reżyseria: Tomasz Rozmianiec
scenariusz: Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak, Agnieszka Mikulska
kostiumy: Małgorzata Fabian
muzyka: Artur „Sosen” Klimaszewski
teksty piosenek: Jakub Woźniak
występują: Agnieszka Mikulska, Tomasz Rozmianiec, Jakub Woźniak
czas trwania: 50 min

9 lutego 2020 r., godz. 15.00
Sala Amarantowa, Dom Tramwajarza
Ul. Słowackiego 19/21, Poznań
Bilety: 15 zł, dostępne w Punkcie informacyjnym Domu Tramwajarza oraz na stronie https://www.bilety24.pl/teatr/dzieciaki-w-tramwajarzu-teatr-fuzja-szabadabada–57461?id=284737 od 13 stycznia 2020 r. (od godz. 11:00)
Po spektaklu zapraszamy na animacje dla dzieci (godz. 16.00-17.00)

Zapraszamy także na kolejne spotkanie z cyklu Dzieciaki w Tramwajarzu:
23.02.2020 r., godz. 15.00 – „Owieczka Bella” Teatru Gili-Gili —> Bilety w sprzedaży od 10 lutego!

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – styczeń-luty

Zapraszamy w nowym roku na otwarte spotkania kuglarskie organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:
09.02 – 11.00-13.00
16.02 – 11.00-13.00
23.02 – 11.00-13.00

Otwarte – zapraszamy każdego niezależenie od wieku, sprawności i stopnia wtajemniczenia – od zupełnie początkujących po doświadczonych kuglarzy.

Spotkania – udostępniamy Wam przestrzeń, rekwizyty cyrkowe oraz towarzystwo do treningu. Na spotkaniach ćwiczymy razem, poznajemy się i dzielimy wiedzą.

Kuglarskie – zrzeszamy entuzjastów i zainteresowanych wszelkimi rekwizytami. Żonglujemy, balansujemy, kręcimy poikami, hulahopami, kijami, diabolo… i nie tylko 🙂

Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z kuglarstwem czy jesteś już z nim za pan brat – nasze spotkania są dla Ciebie!

Wstęp bezpłatny.

Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Sensołapki

Zapraszamy najmłodszych na warsztaty z Sensoplastyki® . Sięgamy po wrażenia, wielozmysłowe doznania, wyruszamy w podróż do krainy smaków, zapachów, kolorów i wzorów.
Czym jest Sensoplastyka®?
To poznawanie świata przez aktywację wszystkich zmysłów dziecka i rozbudzenie jego twórczości i kreatywności. Bawimy się wszystkim, czym się da, a jest w czym wybierać: plastyka migdałowa, cynamonowa, pomarańczowa, chilli. Plastyka pachnąca, słodka, kwaśna, gorzka, miękka, szorstka, gładka, twarda, sucha, mokra, lekka, ciężka… A wszystko po to, by stymulować zmysły, rozwijać nowe ścieżki poznawcze. Szczególną uwagę zwraca się na bezpieczeństwo i zjadalność używanych produktów. Na zajęciach pochlapiemy się w wodzie, dotkniemy, podepczemy, posłuchamy, powąchamy, posmakujemy i przytulimy się do Mamy lub Taty. Czasami możemy się pobrudzić, ale uważamy, że brudne dzieci to szczęśliwe dzieci.

Terminy najbliższych spotkań: 9.02, 8.03, 26.04.
DLA KOGO?
Zapraszamy dzieci w wieku 1-6 lat wraz z opiekunami.
Cena: 39 zł/ zapisy bezpośrednio u prowadzących.
Więcej info:
https://www.concordiadesign.pl/senso-apki,w116

 

Kolorowe Laboratorium

Obraz może zawierać: 2 osoby, ludzie siedzą i dziecko

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania! Najlepsza forma nauki dla Twojego dziecka to taka, gdzie można się przy tym świetnie bawić.
W kolejnej odsłonie Kolorowego Laboratorium zajmiemy się…sztucznym śniegiem czyli czym jest świat polimerów.
Koszt: 29 zł/zapisy bezpośrednio u prowadzących.
Więcej info:
https://www.concordiadesign.pl/kolorowe-laboratorium,w37

Walentynkowe mydełka

Obraz może zawierać: jedzenie

Walentynki tuż, tuż! Czy macie już pomysł, czym obdarować swoich ukochanych? Jeśli jeszcze nie to koniecznie zapraszamy do nas!
Podczas warsztatów wspólnie wyprodukujemy pachnące, mydlane arcydzieło w kształcie serca idealne na walentynkowy prezent.
Prowadzenie: Paula Dro Do Dzieła
DLA KOGO?
Zapraszamy dzieci od 5 roku życia/cena: 30 zł/zapisy: warsztaty-dodziela@wp.pl tel.888 538 708

Gra – Studio Teatralne Blum

Obraz może zawierać: 1 osoba

Autorski spektakl dla dzieci naj-najmłodszych w wieku 1,5 – 6 lat.
Na czym polega istota dziecięcej zabawy?
Na twórczym i kreatywnym stosunku do rzeczywistości wokół?
Na znajdowaniu innych, na znajdowaniu siebie, na odkrywaniu siebie w innych i innych w sobie?
Gra nie ma końca, czasem nie ma początku, trwa, się dzieje. Zaskakuje. Pomiędzy i w. Gra.

Inspiracją do powstania spektaklu jest twórczość Krystyny Miłobędzkiej – poetki i autorki scenariuszy spektakli dla dzieci, niedawno obchodzącej 80-lecie urodzin.

Scenariusz: Lucyna Winkel
Reżyseria: Lucyna Winkel, Katarzyna Pawłowska
Występują: Ewa Rurarz, Halszka Różalska i Hubert Kożuchowski

 

Bloki! Tu się dzieje

Bloki! Tu się dzieje …
10.00 – Turniej szachowy. Zapisy w ODK „Słońce”. Wstęp 10 zł.
11.00 – 13.00 Akademia Malarstwa dla dorosłych. Zapisy w ODK „Słońce”. Wstęp bezpłatny.
11.00 – 12.30 Warsztaty z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat. Zapisy w ODK „Słońce”. Wstęp 25 lub 15 zł.
13.15 Wymiana roślin doniczkowych i książek. Wstęp wolny.

 

Koncert Walentynkowy

Obraz może zawierać: tekst

Już 9 lutego spotkamy się na kolejnym koncercie dla rodzin z dziećmi 🙂

Specjalnie dla najmłodszych będziemy grać utwory o tematyce walentynkowej 🙂

To wyjątkowa okazja by poznać brzmienia wielu instrumentów, jak również wsłuchać się w pięknie wybrzmiewające głosy wokalistów 🙂

Podczas koncertu nie zabraknie ulubionej pacynki dzieci – Gapcia, kolorowych woreczków, chustek i innych rekwizytów 🙂 Wspólnie będziemy śpiewać, tańczyć, a na końcu wspólnie zagramy na instrumentach 🙂

Zapraszamy do zapisów poprzez wiadomość prywatną! 🙂

Kiedy?
9 lutego o godzinie 10:00 i 11:30 🙂

Gdzie?
Pozytywka, ul. Jeleniogórska 10

Cena:
15zł od osoby (dziecko/dorosły)

 

W Pracowni Ambrożego Kleksa

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba i tekst

Teatr Pana O wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Podczas niezwykłego spektaklu „W pracowni Ambrożego Kleksa” postacie wchodzą w interakcje z publicznością. Spektakl ten został stworzony z myślą o najmłodszych, by oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, mogli również zapoznać się z treścią jednej z najbardziej lubianych polskich lektur szkolnych. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci
Spektakl dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. 🙂
ZAPRASZAMY !!

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.