PLAN ZAJĘĆ 06.01- 12.01.2020

PLAN ZAJĘĆ 06.01- 12.01.2020

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Orszak Trzech Króli w Poznaniu 2020

✨ Już po raz dziesiąty tradycyjnie wyruszymy ulicami Poznania w naszą podróż razem z Trzema Królami.

? Orszak Trzech Króli to wydarzenie plenerowe, nawiązujące do dawnych misteriów Bożego Narodzenia. W przedstawieniu wezmą udział aktorzy, tancerze i uczniowie poznańskich szkół. Towarzyszyć temu będzie wspólne śpiewanie kolęd, świętowanie i wędrowanie wraz z Mędrcami.

? Zapraszamy do udziału wszystkich, którzy razem z Kacprem, Melchiorem i Baltazarem chcą przemierzyć drogi prowadzące do żłóbka.

⌛️ Spotykamy się 6 stycznia 2020 roku, o godzinie 12:00 na Placu Wolności.

 

Rodzinne Kolędowanie na Malcie

Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich na Rodzinne Kolędowanie, tradycyjnie 06.stycznia w święto Trzech Króli. Ale tym razem w nowej lokalizacji, bo na Malcie 🙂
Spotkanie, także tradycyjnie, poprowadzą muzycznie – Agnieszka Kardasz-Sopel i Łukasz Sopel w towarzystwie Hani Góral i Mateusza Gąsiorka. Oprócz gry i wspólnego śpiewu, co roku też tańczymy do weselszych pastorałek, bądźcie więc gotowi nie tylko na wzruszenia, ale także na wesołą zabawę. Na tych, którzy znają tylko po jednej zwrotce większości kolęd, jak co roku czekają śpiewniki. Przez cały czas – miła, rodzinna atmosfera.
ZAPRASZAMY KONIECZNIE!

KIEDY: niedziela 06.stycznia 2020 r. godz. 16:00 – 17:00/17:30;
GDZIE: Warsztaty Agaty – Malta, ul. Maltańska 1 w Poznaniu
ZA ILE: 15 zł każda osoba powyżej 1 r. życia,

 

1919 Zdobycie Lotniska Ławica

Mamy przyjemność poinformować iż przygotowujemy kolejną edycję wydarzenia historycznego , który tak jak ostatnio odbędzie się 5 stycznia (piknik historyczny ul. Bukowska 285) i 6 stycznia (apel w hołdzie zdobywcom Ławicy”Wzgórze Berlińskie”). Współorganizatorem pikniku jest Port Lotniczy Ławica , a organizację apelu wspiera Rada Osiedla Krzyżowniki Smochowice . ZAPRASZAMY

Bal Ojca i Córki 2020

Zapraszamy na V Bal Ojców i Córek!

Wyjątkowy bal na którym poświęcisz czas tylko swojej małej królewnie. Będzie to wydarzenie jak z bajki – Ty w garniturze, ona w przebraniu księżniczki. Ty poświęcający jej całą swoją uwagę. Czyż nie na to czeka Twoja córka cale życie? Żeby iść z ze swoim Tatą na taki właśnie bal!
Masz więcej córek? Żaden problem – przyjdź ze wszystkimi.

A na balu? Program specjalnie przygotowany na taką okazję…. Całość rozpocznie uroczysty taniec – Polonez. Potem już tylko zabawy, tańce i zadania do wykonania. Tak, żebyś się nie nudził, nawet jeśli nie umiesz tańczyć. Całość poprowadzi profesjonalny wodzirej.

Całość w tym roku odbędzie się w Tarn0wie Podgórnym 6 stycznia od godz. 16:00 do 19:00.

No cóż – zamieniaj dynie w karocę i ruszaj!
Szczegóły na plakacie!

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdeczie dzieci w wieku od lat 7 na regularne warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć tworzymy ceramikę ozdobną i użytkowa. Dzieci z pomocą instruktorki, Magdaleny Przebitkowskiej, realizują własne pomysły i podążają za instruktażem poznając różne techniki modelowania w glinie oraz wykańczania prac.
W pracowni do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały ( nie wydzielamy gliny ).
Warsztaty z ceramiki to zabawa, kreacja i przede wszystkim relaks,

Koszt warsztatu; karnet do zrealizowania w ciągu 5 tygodni ( 160 zł )
Koszt jednorazowego spotkania to; 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

Rodziców prosimy o pozostawienie dzieci w pracowni na czas zajęć.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Z maluchem w muzeum / spacer + warsztat dla dzieci / zapisy

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z obcowania ze sztuką, a nawet samego oswajania najmłodszych z przestrzenią ekspozycji, postanowiliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną o zajęcia dla osób z dziećmi w wieku 0–5 lat – zajęcia, które będą poruszały zagadnienia sztuki współczesnej.

Dla najmłodszych to być może pierwsze zaproszenie do świata sztuki i inspirowanych nim zabaw. W opisanym poniżej cyklu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

ZAPISY: zmaluchem@mnp.art.pl

zapisy na poszczególne zajęcia rozpoczynają się z miesięcznym wyprzedzeniem // warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego

 

Angielski dla maluszków

Drodzy Rodzice!
Zapraszam Was serdecznie na zajęcia dla maluszków prowadzone w języku angielskim!

Na spotkaniach prowadzę zabawy muzyczne i ruchowe, uczę wierszyków z pokazywaniem, prezentuję, jak aktywnie czytać dzieciom książki. A to wszystko w języku angielskim ?

Zajęcia są dedykowane dzieciom do lat 2. Obecność wyłącznie z opiekunem!

♥️ Kilka słów o mnie: Swoją córkę Anastazję wychowujemy z mężem dwujęzycznie – ja zwracam się do niej wyłącznie w języku angielskim i wszelkie zabawy, piosenki, książki i pokazywanie są dla mnie ogromną pomocą we wprowadzaniu języka angielskiego do naszej codzienności! ? Wszystko co pokazuję na zajęciach jest więc przeze mnie codziennie praktykowane.

Czego możecie się spodziewać?
✅ kameralnych grup,
✅ domowej atmosfery,
✅ kawy i herbaty na rozgrzanie,
✅ swobodnego i ciekawego przebiegu zajęć,
✅ indywidualnego podejścia.

Czas trwania: do 45 minut
Cena: co łaska 🙂
Lokalizacja: ul. Jackowskiego – Jeżyce

Spotkania cykliczne: każdy wtorek i czwartek o godz. 13:00

Zapisy w wiadomości prywatnej! Zapraszam serdecznie ?

P.s. jeśli nie pasuje Ci dzień i godzina – daj znać w wiadomości prywatnej – jak będzie więcej takich osób, zrobimy dodatkowe spotkania ?

 

II Winogradzkie Kolęd śpiewanie

Witamy Rok 2020 wspólnie śpiewanymi kolędami. Zabierzcie ze sobą instrumenty i teksty ulubionych kolęd. Wstęp za jeden uśmiech.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Logorytmika – gimnastyka słuchu, buzi i języka

Logorytmika – ćwiczenia słuchu, buzi i języka – logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Logorytmika łączy w sobie rytm, słowa, muzykę i ruch. Wspólne działania pozwalają zatem oddziaływać na sferę słuchową, słuchoworuchową i ruchową. Zabawy muzyczno-ruchowe kształcąc ruchy całego ciała, wpływają rownież na usprawnianie narządów mownych. Profilaktyka i terapia w jednym, a wszystko w trakcie wspólnej zabawy!KIEDY? środa 17.00 – 17.45GDZIE? Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w PoznaniuKOSZT? 20 zł/udział w pojedynczych zajęciach
60 zł/ karnet miesięczny (4 zajęcia)obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia oraz przedpłata za udział pierwszorazowy
obecność rodzica/opiekuna prawnego obowiązkowa podczas pierwszego spotkania
Prowadząca zastrzega możliwość zawieszenia zajęć, przy nieuzyskaniu minimalnej liczby uczestników (6 osób)INFO&ZAPISY
szumiacewietrzysko@gmail.com
507 467 211

Malort Na Tropie Śladu – drzwi otwarte

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Specjalna propozycja dla rodziców młodszych dzieci – będą zajęcia dla dzieci w wieku 2,5 – 4,5 roku. Takie dzieci nie są gotowe utrzymać koncentracji przez 90 minut, potrzebują też innej uwagi prowadzącego. Dlatego postanowiłam stworzyć osobną grupę tylko dla młodszaków. Kto jest zainteresowany?

Zapraszam na dedykowane dla Was drzwi otwarte w środę w godz. 10.30 – 12.00.
Będziecie?

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Spektakl „Igraszki z Dropsem”

Zapraszamy na spektakl „Igraszki z Dropsem” Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi.

Bajka Jana Brzechwy Pan Drops i jego trupa jest inspiracją do zabawy w teatr i pełną niespodziewanych zwrotów akcji opowieścią o obieżyświatach, powsinogach, trampach, włóczęgach, wagabundach, trubadurach, jednym słowem o Wędrownych Grajkach. Piękne lalki – marionetki sycylijskie, autorstwa Katarzyny Samosiej, zabytkowy kufer podróżny zamieniony w teatralną scenę, muzyka grana na żywo przez Małgorzatę Przędzak, to gwarancja wysmakowanej i udanej teatralnej podróży.
Zapraszamy w wędrowno – magiczny świat, gdzie wszystko jest możliwe.
Spektakl jest przeznaczony dla dzieci od 2 roku życia.

 

Klubik mam i maluszków 🙂

Zapraszamy mamy/tatusiów/ciocie/opiekunki z maluszkami (nie definiujemy wieku) do naszego klubiku, gdzie będziemy wspólnie się bawić i odkrywać świat, a także nawiązywać pierwsze przyjaźnie. Pierwsze 45 min. to zajęcia z animatorką i zorganizowanymi atrakcjami (m.in. zajęcia sensoryczne). 1h 15 min – swobodna zabawa dala dzieci, a dla rodzica/opiekuna okazja do wypicia kawy i porozmawiania.

ZAPISY: obowiązują zapisy z wyprzedzeniem na dany miesiąc kalendarzowy. Koszt to 40 zł x ilość dni w które przypadają zajęcia w miesiącu (w styczniu 5 x 40 = 200 zł). Płatność przelewem przed rozpoczęciem zajęć. W przypadku choroby jest możliwość uczestniczenia w klubiku innego dnia pod warunkiem wolnych miejsc.
*płatność poza Karnetami Open
Limit dzieci w grupie: 8. Decyduje kolejność zapisów.

Zajęcia odbywają się także w inne dni tygodnia – można zapisać do jednej, dwóch lub trzech grup.
Serdecznie zapraszamy!

DODATKOWE INFORMACJE: Mieścimy się na 1 piętrze, ale w budynku znajduje się winda. Mamy miejsce na wózki 🙂

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie z Flying Tiger – dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie z Flying Tiger to 1,5 h nowatorskich zajęć psychoedukacyjnych, bazujących na profilaktyce zdrowia psychicznego, opartych o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci. Dodatkową niespodzianką są gadżety z Flying Tiger Polska, które wykorzystujemy w kreatywny sposób do zabaw oraz treningu umiejętności.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
Grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 19:00!

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Na każdych zajęciach wykorzystujemy ciekawe materiały i gadżety z Flying Tiger, które dzieci mogą zabrać do domu! Dobra zabawa to dla nas podstawa 🙂

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Spotkania z grami planszowymi i karcianymi – Druga Tura

Planszówki są dla Ciebie nowym doświadczeniem i nie wiesz za bardzo, z czym to się je, aby nie stanęły ością w gardle? A może masz już swój ulubiony tytuł, ale znajomi nie podzielają Twojego entuzjazmu? Jeżeli tak, to wpadnij do Drugiej Tury, na pewno coś na to poradzimy!

Gramy w gry od ciężkich, wymagających myślenia i strategii, po lekkie, szybkie i przyjemne gry imprezowe. Do Waszej dyspozycji oddajemy bogatą biblioteczkę gier, która zawiera koło setki pozycji i ciągle się poszerza. Jesteśmy przekonani, że każdy znajdzie tu coś, co trafi w jego gust.

Jeśli więc na co dzień zajmujesz się kalkulowaniem, ile jeszcze możesz wydać na gry, zanim zbankrutujesz, a na imprezach zawsze jesteś pierwszy, by zza pazuchy wyciągnąć planszówkę, to nie daj się namawiać i siadaj z nami do stolika! Zagrasz, no nie?

Mamy swoją grupę: https://www.facebook.com/groups/drugatura/

 

Lekkoatletyka dla smyka

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe dla najmłodszych.
Czwartki 10,30, prowadząca Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka pasjonatka sportu i trener lekkoatletyki.

Już maluszki w przedszkolu mogą poznawać poszczególne konkurencje w formie zabawy, dzięki czemu ćwiczą różne sekwencje ruchów i odkrywają swoje silne strony.

Dzięki temu, że lekkoatletyka składa się z kilku stosunkowo zróżnicowanych dyscyplin, każdy mały sportowiec ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego brzdąca. Trening lekkoatletyczny:
-bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe.
-głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy.
-Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
Kiedy zacząć: ogólny trening lekkoatletyczny od 3-6 roku życia, specjalizacja w konkretnej dyscyplinie od 10-12 roku życia
Liczba jednostek treningowych: do 6 roku życia raz w tygodniu (45 min), od 6 roku życia 1-2 razy w tygodniu (60-90 min)
Rodzaje treningu: biegowy, siłowy, wytrzymałościowy, koordynacyjny (orientacja i równowaga), techniczny

Koszt: zajęć 35 zł za zajęcia

Na samym początku swojej przygody ze sportem dzieci poznają poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w formie beztroskiej zabawy. Energiczne kilkulatki z tygodnia na tydzień zupełnie nieświadomie i bez większego wysiłku poprawiają swoją wytrzymałość, szybkość i zwinność. Szczególnie u maluchów, zabawy z elementami skoków, rzutów i biegu, w ekspresowym tempie doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę mięśni. Jednocześnie wykształca się u nich lepszy niż u rówieśników zmysł równowagi i orientacji w terenie.
Na tym jednak nie kończą się zalety lekkiej atletyki. Regularny ruch pomaga przeciwdziałać wadom postawy i dziecięcej otyłości – nieodłącznym plagom czasów laptopów i ipadów. Podczas treningów twoja latorośl rozwinie cechy charakteru przydatne nie tylko na hali sportowej. Wśród nich znajdą się:
?zdolność koncentracji,
?cierpliwość i determinacja.
Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności kognitywne dzieci, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na dobre wyniki w nauce.
Dzięki uprawianiu lekkoatletyki twoje dziecko przekona się, jak ważna jest samodyscyplina i skupienie, a tym samym zacznie przynosić do domu jeszcze więcej piątek.
W lekkoatletyce, tak jak w wielu innych sportach, dużą rolę odgrywają zasady sportowej rywalizacji fair play. Podczas treningów dzieci uczą się, by odnosić się do innych zawodników z uwagą i szacunkiem, a także wspierać nawzajem w trudnych sytuacjach.

 

CHÓR dziecięcy

Z miłości do muzyki, z wiary w sens bycia razem i ku dziecięcej radości tworzymy CHÓR dla dzieci 6+
To taka „muzyczna świetlica”, wartościowy czas, który możesz podarować swojemu dziecku po szkole.
Profesjonalny dyrygent, Nastassia Hotsman, przyjazna przestrzeń Pracowni CZTERY DŁONIE na poznańskim Piątkowie, otwarte serca dzieciaków i rodziców.
Zapraszamy!

KIEDY: próby w czwartki godz. 15.30 (terminy spotkań w styczniu: 9, 16, 23, 30.01.2020)
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, 60-687 Poznań
DLA KOGO: dla dzieci szkolnych
ZA ILE: 50zł/miesiąc lub próbne zajęcia GRATIS

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Rodzic w Galerii – oprowadzanie dla osób z małymi dziećmi

prowadzenie: Marek Wasilewski

Jeżeli jesteście młodymi rodzicami marzącymi o tym, aby wyrwać się z kieratu domowych obowiązków, zachęcamy do skorzystania z naszej inicjatywy! Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie, podczas którego oprowadzimy Was po wystawie Czerwień i fiolet, Ewa Harabasz . Dzieci w wózkach, chustach i nosidłach można, a wręcz należy, zabrać ze sobą!

 

Pobaw się z nami!

Jeśli macie dzieci od 6 miesiąca życia do 3 lat…
Jeśli macie wolne piątki lub soboty…
Jeśli chcecie pobawić się z dziećmi w ciekawym otoczeniu…
Jeśli nie dostaliście się do swojej wymarzonej grupy lub na razie nie chcecie być w regularnej grupie …

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 17:30 oraz w soboty od 11:00 do 12:30.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w które dni chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. Pamiętajcie to NIE są zajęcia. W piątki przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. W piątki po 16:30 oraz w soboty bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy oraz obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 17:30 i soboty od 11:00 do 12:30
KOSZT: 25 zł Mały i Duży, płatne przelewem PRZED zajęciami, na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

 

Balik noworoczny dla dzieci

Zapraszamy na kameralny Balik noworoczny, którego tematem przewodnim będzie MUZYCZNA PODRÓŻ! Na całym świecie hucznie wita się Nowy Rok, różne są też karnawałowe tradycje – bawiąc się z nami wyruszycie w podróż po różnorodnej muzyce i zasmakujecie tańców z różnych zakamarków świata. Będzie Wam rodzinnie i radośnie! Zapraszamy!

KIEDY: piątek 10 stycznia 2019, godz. 17.00
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, Poznań
DLA KOGO: dzieci 2,5 – 6 lat z opiekunem
ZA ILE: 30zł duet rodzic+dziecko // 40zł trio rodzic + dwoje dzieci // 50zł dwoje dzieci + dwoje rodziców // 55zł duża rodzina 🙂

Liczba miejsc ograniczona, prosimy o rezerwację poprzez FB lub korzystając z formularza:
http://www.czterydlonie.pl/strona-glowna/

 

Makaroneria

Dzieci od 1 do 3 lat zapraszamy na zabawy KOLOROWYM MAKARONEM. Będzie radośnie, sensorycznie i… smacznie! Oprócz tego razem poznamy śniadankową piosenkę, będziemy szukać ukrytych robali, pobawimy się w prawdziwą włoską restaurację i będziemy tworzyć obrazy do oglądania z każdej strony. Brzmi intrygująco? Bądźcie z nami 🙂

Nie zapomnijcie o ubraniu na zmianę i przekąsce.

Skrzaty to wielozmysłowe warsztaty dla małych dzieci z opiekunami. Mają charakter grupy zabawowej i zapewniają wszechstronny rozwój dziecku w wieku od 1 do 3 lat.

45zł/jedno dziecko + opiekun
67zł/rodzeństwo + opiekun

Odbywają się w Pracowni CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Ja, Bałwan – Maliny Prześlugi w reżyserii Artura Romańskiego

„JA, BAŁWAN”
Maliny Prześlugi

reżyseria – Artur Romański
dramaturgia – Malina Prześluga
muzyka – Tomasz Lewandowski
scenografia – Marta Maria Madej
współpraca scenograficzna – Igor Fijałkowski

obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Aleksandra Leszczyńska
Igor Fijałkowski
Artur Romański

Jak przeżyć całe życie w jedną noc? Jak upchnąć wszystkie zachwyty, odkrycia i piękno tego świata w paru godzinach, które zostały do odwilży? Bałwan jest jak wielkie dziecko, pragnie żyć do granic możliwości i zdaje się nie myśleć o nieuchronnym końcu. A za towarzysza obrał sobie Marchewkę, co wbrew pozorom nie jest oczywiste. Bałwan kipi radością, Marchewka jest zgorzkniałym i wiecznie niezadowolonym typem, który cudem uniknął śmierci w rosole. Początkowo Bałwanowi i Marchewce trudno jest się dogadać, różni ich wszystko. Są jednak zdani na siebie – wszak Marchewki losem jest bycie bałwanim nosem – i zaczynają łapać nić porozumienia, która z czasem przerodzi się w wielką przyjaźń. Taką prawdziwą, pełną przygód, głębokich rozmów, sprzeczek i poświęceń dla szczęścia drugiego. Ta niespodziewana i trudna przyjaźń nauczy ich (a być może nas) jak cieszyć się życiem, radzić sobie z przemijaniem, a także… jak uniknąć nieuniknionego.

Preferowany wiek Widzów: od 7 lat

Premiera: 15.11.2019

Partnerem spektaklu jest Gminny Ośrodek Kultury w Tarnowie Podgórnym SEZAM.

Sponsorami spektaklu są:
CCS Druk
UL – Żłobek i przedszkole kompetencyjne
Wyspa zmian
REHA-FIT Gabinet osteopatii i rehabilitacji
A-Z

 

Muzealna Akademia Dziecięca / zapisy

Cykliczne spotkania dla dzieci w wieku 6 – 10 lat.

Zajęcia Muzealnej Akademii Dziecięcej mają formę oprowadzania po ekspozycji połączonego z interaktywnymi zabawami i warsztatem plastycznym. Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi, któremu towarzyszą różnorodne przeżycia i doświadczenia.

Warsztaty plastyczne mają pobudzić kreatywność dzieci oraz odkryć przed nimi przyjemność, jaką daje tworzenie. Program Muzealnej Akademii Dziecięcej ma cykl dwuletni – w każdym roku szkolnym odbywa się 10 spotkań zatytułowanych „Muzeum pełne przygód”.

Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Muzeum Instrumentów Muzycznych.

Każde spotkanie składa się z dwóch części.
Część teoretyczna ma formę „wyprawy” po galerii. Dzieci otrzymują wygodne poduszki, dzięki czemu uważne przyglądanie się wybranym dziełom przebiega w komfortowych warunkach. Części tej towarzyszą zadania i zabawy związane z tematem spotkania, stanowiące przeciwwagę dla pełnych koncentracji chwil przyglądania się dziełom.

Część praktyczna to aktywności w przestrzeni ekspozycyjnej lub forma warsztatów plastycznych. Temat warsztatów jest związany z tematem danej „przygody”. Są to różnego rodzaju działania plastyczne (malowanie, wyklejanie, rysowanie, lepienie z plasteliny). Celem warsztatów jest samodzielne zmierzenie się dzieci z tematem oraz rozwiązanie postawionego przed nimi zadania plastycznego.

Prowadzenie: Paulina Broniewska (Dział Edukacji MNP)

ZAPISY mailowe: akademiadziecieca@mnp.art.pl

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu, w którym obywają się dane zajęcia.

W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. / Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. / Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

HARMONOGRAM ZAJĘĆ w sezonie 2019/2020:

14.09.2019 • Przygoda XI – Dłutem kamień w rzeźbę zamień
Spotkanie z rzeźbami w tle.

12.10.2019 • Przygoda XII – Kim jestem?
Portrety naszych przodków.

16.11.2019 • Przygoda XIII – Historia ukryta w znaku
Spotkanie z plakatami w tle.

7.12.2019 • Przygoda XIV – Grudniowy dzień dzielenia się z innymi
Jaki święty się za tym kryje?

11.01.2020 • Przygoda XV – Muzealny zwierzyniec
Gdzie w Muzeum trzymamy zwierzęta?

15.02.2020 • Przygoda XVI – Zjawa w Muzeum
Tropimy muzealnego ducha.

7.03.2020 • Przygoda XVII – Tajemnice instrumentów muzycznych
Spotkanie w Muzeum Instrumentów Muzycznych.

4.04.2020 • Przygoda XVIII – Pięć zmysłów
Przemierzymy muzealne sale, uruchamiając wszystkie zmysły.

9.05.2020 • Przygoda XIX – Ulubiony dom szalony
Zainspirowani wielkimi architektami stworzymy dom swoich marzeń.

6.06.2020 • Przygoda XX – Podróże małe i duże
Śladem muzealnych wedut.

 

How to literki – warsztaty z kreatywnego pisania

„How to literki” to warsztaty z kreatywnego pisania dla młodych i zaangażowanych. ✍?

Odnajdź swoje słowa. Naucz się, jak pisać teksty, które angażują czytelnika. Rozwiń swoje historie tak, by wywoływać nimi prawdziwe emocje. „How to literki” to okazja dla Ciebie, by dostać dogłębną analizę swojego tekstu, a w niej upragnioną, konstruktywną krytykę. ?
Co będziemy robić? Będziemy pisać, czytać i komentować. Próbki swojej twórczości i laptopy mile widziane, ale nie niezbędne.

Warsztaty skierowane dla osób w wieku 13-19 lat.
? Liczba miejsc ograniczona – zapisy: pireus@um.poznan.pl

 

Alpaki fajne zwierzaki w CMOKU 🙂

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z alpakami z Alpakoterapia „Złotnickie Alpaki” Agnieszka Sporna
W programie przytulanie, głaskanie i karmienie marchewką, a także – lekcja empatii i pozytywnego myślenia ?
Podobno przebywanie w towarzystwie alpak zmniejsza stres i pozytywnie wpływa na samopoczucie. Nic dziwnego, że te przeurocze zwierzaki coraz częściej wykorzystywane są w zooterapii dzieci.
UWAGA! Chcemy, aby jak najwięcej osób wzięło udział w naszych zajęciach, dlatego zapraszamy trzy grupy uczestników:
1. grupa od godziny 10:00
2. grupa od godziny 10:45
3. grupa od godziny 11:30.
Ze względu na komfort zwierząt, prosimy o punktualność oraz o przybycie dziecka z tylko jednym dorosłym opiekunem (w miarę możliwości).
Liczba miejsc ograniczona: max 13 dzieci na grupę.
Cena: 25 PLN / dziecko.
Zapisy tylko przez mail: adam@cmok-poznan.pl
W mailu proszę podać preferowaną godzinę przyjścia.
Partnerem wydarzenia jest Fundacja Strefa Integracji, dlatego wydarzenie będzie miało charakter integracyjny – zapraszamy dzieci pełnosprawne, a także dzieci z niepełnosprawnościami 🙂
PS. Zdjęcia: Piegowate Kadry

Poranek literacki z Zuzią, która idzie na bal przebierańców

11 I godz. 11.00 Poranek literacki z Zuzią, która idzie na bal przebierańców

Zapraszamy na bal przebierańców.
Jak karnawał, to tańce, śmiechy i wygłupy.

Na takie przyjęcie zaproszenie otrzymała Zuzia. No i jeszcze miała się przebrać za postać pasującą do podwodnego świata.

Trzeba było pootwierać wszystkie szafy w pokoju mamy, babci i dziadka. Trzeba było użyć fantazji taty, sprytu dziadka i umiejętności krawieckich babci, aby powstał piękny, wygodny w tańcu kostium syreny, który przywdziała Zuzia.

Zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon o wartości 20 zł – wymieniany na książkę

os. Przyjaźni 125 C

 

Pałac znany – oprowadzanie z przewodnikiem

W ramach spotkań „Pałac znany” odbędzie się kolejne zwiedzanie pałacowych zakamarków z przewodnikiem ?.

Serdecznie zapraszamy! ?

 

Grand Prix Dziewiczej Góry w Biegach Górskich 2019/2020

Start na dystansach 5 i 10 km oraz marsz Nordic Walking ( 5km ). Dodatkowo biegi dziecięce i młodzieżowe. Piękna i wymagająca trasa, która wiedze przez piękne tereny Puszczy Zielonki.
Formularz Zgłoszeń http://dziewiczagorabiega.pl/formularz-zgloszen/
REGULAMIN http://dziewiczagorabiega.pl/regulamin-4/

 

XVI Koncert Noworoczny Gminy Tarnowo Podgórne

W sobotę 11 stycznia w hali Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne odbędzie się Koncert Noworoczny #GminaTarnowoPodgórne połączony z galą „Aktywni Lokalnie”.

Już po raz XVI hala Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym zamieni się w wielką salę koncertową. Jak co roku, koncert będzie darmowy dla publiczności, wystarczy pobrać darmową wejściówkę.

Każdy z wyróżnionych w plebiscycie „Aktywni lokalnie” otrzyma statuetkę, prezent muzyczny i kwiaty.

W drugiej części koncertu Młodzieżowa Orkiestra Dęta Gminy Tarnowo Podgórne pod batutą Pawła Joksa przedstawi muzyczne umiejętności wraz z zaproszonymi solistami, dlatego cały koncert zatytułowano „Nasza Orkiestra i nasi soliści”. Pierwsza cześć koncertu składać się będzie z utworów klasycznych, a druga rozrywkowych. Na scenie zaprezentują się także Mażoretki Gminy Tarnowo Podgórne, przygotowane przez Gabrielę Drewniak. Usłyszymy też utwory śpiewane przez uczestników Studia Piosenki, które powstało w 2019 roku w GOK SEZAM.

Koncert Noworoczny
Hala OSiR Tarnowo Podgórne
11 stycznia, godz. 16:00

? Obowiązują bezpłatne wejściówki (max. 4/os.) dostępne od 2 stycznia 2020 roku:
✅ w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15
✅ w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20
✅ w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20
✅ w Urzędzie Gminy Tarnowo Podgórne (Wydział Obsługi Klienta i Informacji Publicznej, ul. Poznańska 115) w godzinach pracy
✅ w Filii Urzędu Gminy w Przeźmierowie (ul. Rynkowa 75C) w godzinach pracy

 

Roboty charytatywnie! Wielkie otwarcie Stefy GO4Robot

Już jest ❗️ Jedyna (tak wyjątkowa) w Wielkopolsce strefa z robotyką w samym centrum Poznania! Zapraszamy na WIELKIE OTWARCIE Strefy GO4Robot w galerii Malta już 11 stycznia (sobota) 2020! ?

Harmonogram i zapisy na warsztaty:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdfaAdcA2f6_wQiS6ZYpAxJKO2_qUtOoc60Fo5M_OnLXKE8SA/viewform?usp=sf_link
UWAGA! Aby wejść do naszej Strefy Go4Robot nie trzeba się zapisywać, ale żeby wziąć udział w warsztatach należy dokonać zapisu korzystając z powyższego formularza.

Z okazji otwarcia organizujemy zbiórkę charytatywną. Więcej szczegółów wkrótce!

L – Laboratorium programowania robotów ?
E – Elza i inni bohaterowie w druku 3D ?
G – Giga Klocki ?
O – Odkryj jak prosto stworzyć aplikacje mobilne ?

Rezerwacja na warsztaty jest obowiązkowa ❗️ Ograniczona liczba biletów❗️

Weź udział w konkursie podczas wielkiego otwarcia i wygraj atrakcyjne, robotyczne nagrody ???

Jakie atrakcje czekają na dzieci i młodzież?

▪️Elza w trójwymiarze? Tak! Dzieci za pomocą długopisów 3D stworzą postać swojego ulubionego bohatera z bajki i… Zabiorą go do domu

▪️Pamiętacie bajkę o Wall-e? Teraz każde dziecko będzie mogło zobaczyć go na żywo – robot jest odzwierciedleniem postaci z bajki 1 do 1. Kto ma ochotę nim posterować?

▪️Nie znamy nikogo, kto nie lubi bawić się klockami LEGO, dlatego dla naszych najmłodszych przygotujemy specjalną strefę wolnego budowania. Zestawy klocków Lego czekają na naszych uczestników!

▪️A gdyby tak ożywić robota, którego właśnie się zbudowało z klocków Lego? Tak, to możliwe! Zapraszamy na warsztaty z PROGRAMOWANIA I ROBOTYKI, na których dzieci nauczą się podstaw języka przyszłości, czyli kodowania.

▪️Tworzenie aplikacji mobilnych – jak często i z jak wielu korzystasz aplikacji w ciągu dnia? Może masz pomysł na własną, ale nie wiesz, jak to zrobić?

….. i wiele, wiele innych! Dołącz do wydarzenia i bądź na bieżąco! Różnorodność strefy zadowoli każdego ???

****************************************************************************
Nowe miejsce na mapie Poznania w Galerii Malta (Maltańska 1, 61-131 Poznań, poziom 1, obok sklepu LEGO® i MediaExpert) otwarte w godzinach 10:00-20:00. Przestrzeń, w której Twoje dziecko może odkryć niezwykły świat nowych technologii i przekonać się, że nauka nie musi być nudna! Warsztaty z programowania i robotyki, długopisy 3D, zdalnie sterowane roboty, kącik malucha i wiele innych atrakcji – to wszystko w Strefie Go4Robot! Zapraszamy!

Strefa GO4Robot otwarta codziennie! Przyjdź z całą rodziną – tutaj każdy znajdzie coś dla siebie!Wejdź do świata technologii!

 

Strażnik na wieży. Z historii poznańskiego hejnału

Drugi wykład z cyklu „Opowieści z Ratusza”

„Strażnik na wieży. Z historii poznańskiego hejnału”

Poznański hejnał jest jednym z najstarszych hejnałów miejskich w Polsce. Tradycja grania go z wieży poznańskiego Ratusza sięga XV w. W dawnych czasach funkcja trębacza miała jednak zdecydowanie szerszy charakter niż obecnie. Na czym polegały jego obowiązki i jakich środków używał dla ich realizacji?

Zapraszamy na prelekcję!

Prowadzenie: Waldemar Karolczak

Uwaga!

W związku z prowadzonymi w Muzeum Historii Miasta Poznania pracami remontowymi, które potrwają do końca września 2021 roku, wykład odbędzie się w sali audiowizualnej Muzeum Narodowego w Poznaniu przy Al. Marcinkowskiego 9.

Wstęp bezpłatny

Na zdjęciu: Hejnalista Edmund Hoppe (1902-1936) na galerii wieży ratuszowej, 1935, ze zbiorów prywatnych

 

Zimowa wyprzedaż winyli / Kóltura / Poznań

Halo Poznań!
Po Świętach jak zwykle ceny naszych płyt topnieją, więc zapraszamy po
Wasze ulubione tytuły przecenione nawet do 50%

STREFA ZABAWY – GDZIE SIĘ PODZIAŁA MARCHEWKA KRÓLICZKA?

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 11.01.2020
Cena 15 zł

Brrr! Za oknem mroźno, za oknem biało!

Nie tak łatwo zdobyć pożywienie, a małemu króliczkowi w brzuszku burczy z głodu.

Ale bez obaw! Z naszą pomocą znajdzie swą pyszną marchewkę.

Na jego pyszczku znów zagości radość!

Chcesz pomóc naszemu małemu przyjacielowi?

Wpadaj śmiało.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzących. Liczba miejsc ograniczona.

Prowadzenie: Wojciech Lawin

Warsztaty z magicznymi klockami dla dzieci w wieku 3-5 lat.

 

Styczniowe Poranki Rodzinne w Kinie Muza

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat).

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

————

[ KIEDY ODBYWAJĄ SIĘ SEANSE? ] Kino Muza w Poznaniu | Seans co tydzień | Sobota | godz. 11:00*
* Program może ulec zmianie, prosimy o sprawdzanie w repertuarze kina.

————

[ TERMINARZ I OPIS PROJEKCJI]

? Sobota | 11 stycznia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY: KOT MIRO
Poranek rodzinny umili nam bajecznie kolorowy świat Kota Miro. Niebieski kot przy pomocy swoich niesamowitych przyjaciół i zaczarowanego pudełka potrafi stworzyć wynalazki, które zachwycą każdego.

? Sobota | 18 stycznia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY Z ZAKAMARKAMI
Razem z Zamakarkami spędzimy poranek w prawdziwie zimowej aurze. Podczas naszego spotkania wspólnie przeczytamy bajkę „Yeti”.

? Sobota | 25 stycznia, godz. 11:00
PORANEK RODZINNY Z KLASYKĄ
Kiedy przed nami całe 12 miesięcy nowego roku warto mieć głowę pełną pomysłów, a do tego zainspiruje nas Pomysłowy Dobromir. Chłopiec mieszkający w małym domku wraz ze swoim dziadkiem i figlarnym zwierzakiem zna rozwiązanie z każdej sytuacji!

————

[ BILETY ] Seans: 10 zł
Warsztaty: 5 zł*

Bilety z Kartą Dużej Rodziny:
Seans: 5 zł
Warsztaty: 2 zł*

* opłata za warsztaty dotyczy dziecka oraz rodziców/opiekunów biorących udział w warsztatach | bilety dostępne w kasie kina z możliwością rezerwacji.

 

Przygoda z grami

Bezpłatne zajęcia dla dzieci w wieku 5-15 lat – gry planszowe, praca plastyczna, zabawy ruchowe oraz inne atrakcje.
Prosimy o wcześniejsze potwierdzenie uczestnictwa dzieci w zajęciach.

Mocna Psychika. Lepszy Umysł – warsztaty Brainy dla Dzieci

Zajęcia wzmacniające Umysł i Psychikę Twojego Dziecka???

✅ 11 – 12 stycznia
✅ Dla dzieci w wieku 7-15 lat
https://www.brainymalta.pl/zapisy/

Warsztaty są wstępem do pełnego kursu Brainy MindfulnessPlus, na który można zapisać się już po nich.

Efekty zajęć Brainy: ???
✔️‪rozwój koncentracji i uważności,
✔️rozwój pamięci fotograficznej,
✔️szybsze przyswajanie wiedzy,
✔️szybsze czytanie,
✔️aktywacja prawej i lewej półkuli mózgu,
✔️wzrost pewności siebie,
✔️rozwój relacji z otoczeniem,
✔️zarządzanie emocjami,
✔️radzenie sobie ze stresem,
✔️rozwój kreatywności.

Podczas zajęć będzie obecna osoba, która zaprezentuje Brainy Rodzicom.
☎️☎️☎️ tel. 510 029 184

Koszt udziału w warsztatach (2 x po 5 lekcji): 250 zł
TERMIN zajęć to: 11 – 12 stycznia w godz. 10-14:00 (2 dni)
MIEJSCE: Brainy Poznań Malta, ul. Wołkowyska 17/1.

??? Trening mózgu i umiejętności poznawczych dla Dzieci to szybkie i trwałe efekty.

??? Dzieci osiągają sukcesy z Brainy!!!

☎️☎️☎️ Zadzwoń i dowiedz się więcej: 510 029 184
https://www.brainymalta.pl/zapisy/

Po weekendowych zajęciach zapraszamy do zapisów na pełny kurs Brainy MindfulnessPlus LEPSZY UCZEŃ. LEPSZY CZŁOWIEK. LEPSZY ŚWIAT!

Brainy MindfulnessPlus – Kurs, który zmieni Życie Twojego Dziecka.

Więcej: https://www.brainymalta.pl/zapisy/

 

Drzwi Szeroko Otwarte vol.1

Tak jak obiecywaliśmy, w nowym roku ruszamy pełną parą.
Podczas Dni Szeroko Otwartych przy aromatycznej kawie i przepysznym ciachu…poznacie nasz zespół specjalistów, przedstawimy harmonogram warsztatów dla dzieci, rodziców i przyszłych rodziców, spotkań, wykładów oraz eventów.
W przyjaznej atmosferze spędzimy czas wspólnie bawiąc się z dziećmi i odpowiadając na Wasze pytania.

STARTUJEMY 11.01.2019 godz. 09:30
(kolejne edycje już wkrótce)

Tego dnia będą z nami:

– 09:30-13:30 Patrycja Chocieszyńska- pedagog/mediator rodzinny/seksuolog/seksuolog dziecięcy- Pracownia Rozwoju Osobistego Chocieszyńska

– 10:30-14:00 Anna Gabryniewska- położna środowiskowo/rodzinna/ doradca laktacyjny/instruktor chustonoszenia- Położna Środowiskowa Anna Gabryniewska

– 10:30-14:00 Michał Koszla- fizjoterapia uroginekologiczna/położnicza/ terapia dna miednicy; tata 5 dzieci www.terapiadnamiednicy.pl

– 12:30-14:00 Anna Wiza-Koszla- fizjoterapia kobiet w ciąży/po porodzie; doradca laktacyjny; doula; mama 5 dzieci
„Dobry Początek” – Klub dla Rodzin www.dobrypoczatek.pl

Więcej informacji :
608 865 575

Zapraszamy na:
www.apocomito.com.pl

 

Sensoryczne szaleństwo z dziadkami (dzieci 0-3,5l)

Sensoryczny świat dla małych dzieci w towarzystwie dziadków.

Wspólne świętowanie zbliżającego się dnia babci i dziadka. Bo wspólny czas zabawy to najlepszy prezent:)

40 zł / jedno dziecko + dziadkowie
60zł / dzieci + dziadkowie – bilet rodzinny

Zapisy: 888202604 / kontakt@samo-dzielni.pl /
www.samo-dzielni.pl/zapisy/

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Premiera: Miejsce / Teatr Atofri | dla małych widzów od 1.5 roku

? Sześć stóp zaczyna swoją podróż, przemierzając świat małymi kroczkami.
Co to? Oko czy okno? To zerka ciekawie, to znika. Nasłuchuje świstów, szelestów i stuków. Odkrywa, dotyka pogniecionych papierowych form i nadaje im nowych znaczeń. Bawi się.
To miejsce, pełne zakamarków, zachęca do interakcji, pozwala się obserwować, zaczepia dźwiękiem tworzonym na żywo, skupia uwagę na metamorfozach form i pozwala śledzić relacje między ludźmi. Radość, zaciekawienie, zabawa i kreacja oprowadzają małego widza po tym niezwykłym świecie, aż do miejsca, które wycisza i relaksuje.

Wszystkie obiekty tworzące „Miejsce” wyśniła i uszyła Agnieszka Gierach. Powstały w duchu upcyclingu z tkanin roletowych, które po wygnieceniu do złudzenia przypominają papier i pięknie pracują ze światłem.
Choreografię i muzykę w spektaklu opracowała Monika Zajączkowska, współtwórczyni, aktorka i reżyserka Teatru Atofri. Zgodnie z podstawowym przesłaniem Teatru, autorzy nie szukają dosłowności, bazują na abstrakcji i przekazie wrażeń, opowiedzeniu historii niekoniecznie splecionych ze sobą linearnie.
Nad koncepcją dramaturgiczną projektu czuwa Bogdan Żyłkowski, aktor, reżyser, animator kultury, twórca Poznańskiej Fundacji Artystycznej.

? Dla Widzów od 1.5 roku i ich rodziców i opiekunów.

? Projekt powstaje przy współpracy Teatru Atofri, Stowarzyszenia Balkon Kulturalny, Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Poznaniu i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

? Twórcy:
Koncepcja sceniczna i reżyseria: Agnieszka Gierach, Monika Zajączkowska, Bogdan Żyłkowski
Opieka dramaturgiczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia: Agnieszka Gierach
Choreografia i muzyka: Monika Zajączkowska
Występują: Agnieszka Gierach, Paweł Wódczyński, Monika Zajączkowska

Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

? Spektakl odbędzie się na Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Dziewczyny są super!

Silne, odważne, mądre, wrażliwe, delikatne, empatyczne… jakie są dziewczynki? Bardzo różne!
Takie różnorodne portrety bohaterek znajdziecie w Zakamarkowych książkach. Linnea, Ela, Selma, Pippi, Nusia, Dunia, Karusia, Maja, Siri, Larisa…Z którą z nich będziecie się chcieli zaprzyjaźnić? W cechach i zachowaniu której z nich odnajdziecie siebie? Zapraszamy na nowy cykl literackich warsztatów dla dzieci.
W styczniu zajrzymy do zamku, w którym spotkacie siedem księżniczek.
Ale to będą księżniczki inne od wszystkich poznanych przez Was wcześniej. Bo oto nastały nowe porządki w książęcych komnatach! Księżniczki korzystają z Internetu, jeżdżą na hulajnogach, a w domkach dla lalek mają elektryczne odkurzacze. Są samodzielne i świetnie sobie radzą. Porwane przez smoka same ratują się z opresji. Choć na ogół do porwania nie dochodzi, bo księżniczkom udaje się uczynić smoka swoim towarzyszem zabaw albo zamienić się z nim rolami.
Karnawałowe warsztaty, dla dziewczynek i chłopców, inspirowane są Zakamarkową książką Christiny Björk i Evy Eriksson w tłumaczeniu Agnieszki Stróżyk pt. „Księżniczki i smoki”.
Wstęp: 40 zł/ zapisy przez naszą stronę tu:
https://www.concordiadesign.pl/dziewczyny-s-super-,w310

Gra – Studio Teatralne Blum

Autorski spektakl dla dzieci naj-najmłodszych w wieku 1,5 – 6 lat.
Na czym polega istota dziecięcej zabawy?
Na twórczym i kreatywnym stosunku do rzeczywistości wokół?
Na znajdowaniu innych, na znajdowaniu siebie, na odkrywaniu siebie w innych i innych w sobie?
Gra nie ma końca, czasem nie ma początku, trwa, się dzieje. Zaskakuje. Pomiędzy i w. Gra.

Inspiracją do powstania spektaklu jest twórczość Krystyny Miłobędzkiej – poetki i autorki scenariuszy spektakli dla dzieci, niedawno obchodzącej 80-lecie urodzin.

Scenariusz: Lucyna Winkel
Reżyseria: Lucyna Winkel, Katarzyna Pawłowska
Występują: Ewa Rurarz, Halszka Różalska i Hubert Kożuchowski

 

Bal Wirujących Śnieżynek – 28 Finał WOŚP

Kochani, dzięki serdecznej współpracy z Łazarskim Sztabem WOŚP, po raz kolejny Warsztaty Agaty RAZEM Z WAMI mają zaszczyt uczestniczyć w szlachetnej akcji Jurka Owsiaka i jego Fundacji.
W tym roku w ramach akcji, zapraszamy wszystkich Małych i Dużych na Bal Wirujących Śnieżynek. Będzie wesoło, tanecznie i bardzo pomocnie, bo calutki dochód przeznaczamy na bliskie nam i szlachetne cele WOŚP – takiej okazji nie możecie zmarnować!! Chwytajcie za przebrania (lub nie, jak kto chce) i wpadajcie do nas!

ZAPRASZAMY!
KIEDY: niedziela, 12.01.2020 r. godz. 16:00 – 18:00
GDZIE: Warsztaty Agaty Malta, ul. Maltańska 1, Poznań
ZA ILE: cena minimalna to 15 zł od każdej osoby powyżej 6 mca życia – a im więcej tym lepiej, bo CAŁOŚĆ wpłat idzie do puszki WOŚP!
ZAPISY (wymagane): bilet darmowy dostępny na naszej stronie internetowej. Płatność na miejscu do puszki WOŚP

 

WOŚP 2020 – Cmok plus Dom Bajek we wspólnej akcji

Drodzy!

Poznańska Flota Zjednoczonych Sił powraca – tym razem Dom Bajek i Cmok grają razem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 🙂

Jak to działa?

W niedzielę 12 stycznia zapraszamy na DomBajkowe warsztaty w CMOK-u. Przed rozpoczęciem pojawi się zaufany harcerz/harcerka ze sztabu Hufca Poznań- Wilda z puszeczką na datki.

Bądźcie HOJNI!

Co czytamy? Arcypiękną książkę „Mały żółty, mały niebieski” Leo Lionniego, wspaniała historię przyjaźni, akceptacji i obdarowywania ujętą w ramy abstrakcyjnego obrazu. Będziemy czytać, mieszać barwy, doświadczać i pięknie się bawić.

„Mały żółty, mały niebieski” Leo Lionni
wyd. Babaryba

Kiedy? Niedziela, 12 stycznia, 10.00-11.30
Gdzie? Cmok, ul. Piekary 6
Za ile? Wstęp bezpłatny – wolontariusz/ka sztabu WOŚP Hufca Poznań-Wilda przybędzie na miejsce z puszką – zachęcamy do hojnych wpłat!

Uwaga – ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy:
dom.bajek.poznan@gmail.com

Dziękujemy Hufcowi Poznań-Wilda za chęć wsparcia organizacyjnego tego wydarzenia.

Siema!

 

Kuniec Dymbiec GRA z WOŚP

Pracownia dołącza do ORKIESTRY !!!
Wszystkie ręce na pokład #WOŚP
12.10 w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy #WOŚP w Poznaniu nasza sekcja będzie odpowiedzialna za stanowisko z grami planszowymi.
A że Pracownia Kuniec Dymbiec to znacznie więcej niż planszówki, dlatego na naszym stoisku będzie się można zaopatrzyć się w woreczki na zakupy wielokrotnego użytku uszyte przez uczestników naszych warsztatów #zerowaste
W tym roku Orkiestra działa na terenie Międzynarodowe Targi Poznańskie. Będziemy wspólnie zbierać na dziecięcą medycynę zabiegową.
Mamy nadzieję że będziecie z nami 🙂

 

Poznańskie Miasteczko Historyczne

Poznańska Grupa Eksploracyjna
Gramy dla WOŚP 2020

Wiatr w żagle
Dla zapewnienia najwyższych
standardów diagnostycznych i
leczniczych w dziecięcej
medycynie zabiegowej.

Gramy dla was by nasze dzieci
mogły poznawać i odkrywać historię.

Niemiecki schron przeciwlotniczy (luftschutz)
-Zwiedzanie obiektu z przewodnikiem (co 30 min)
-Grupy rekonstrukcyjne.
-Wystawa militariów oraz mundurów z okresu II wojny światowej.
-Pamiątki Powstania Wielkopolskiego.
-Pojazdy wojskowe.
-Panel dyskusyjny miłośników militariów.
I oczywiście nie zabraknie kuchni polowej i ciepłego poczęstunku.

 

Wujek Ogórek – Koncert z WOŚP

Obraz może zawierać: 1 osoba, tekst

Zapraszamy i małych i dużych na niezwykły koncert niezwykłego Wujka Ogórka!!

Cudowny Wujek Ogórek zagra specjanie z okazji finalu WOŚP w naszej restauracji.

PUSZKA WOŚP JUŻ U NAS CZEKA!!

 

Rodzinna gra terenowa w pałacowym parku

W ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w godzinach 12:30 – 15:30, w przypałacowym parku, dla dużych i małych rozpocznie się rodzinna gra terenowa ? ? ?‍?‍? .

Nie może Was zabraknąć! ?

 

28. Finał WOŚP z Goldenami w Poznaniu!

✅ Dołączajcie do wydarzenia, zaproście znajomych! ? ☑️

12 stycznia 2020 roku odbędzie się 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. ? W całej Polsce tysiące wolontariuszy będzie kwestować przez cały dzień, by wspomóc WOŚP.

? Nie zabraknie też psich wolontariuszy – Golden Retrieverów. Psy tej niezwykle popularnej i łagodnej rasy kwestują w Polsce od 15. Finału. W Poznaniu będzie to już nasza jedenasta akcja.

W zeszłym roku zebraliśmy do puszek kosmiczną sumę 74 000 zł. W ciągu dziesięciu finałów prawie 400 tysięcy złotych!

Gdzie w tym roku spotkacie nasze psy?

To już pewne – nie będzie głównego Finału przy CK Zamek, gdzie od 11. lat spotykaliśmy się z tysiącem Poznaniaków. Tegoroczny Finał WOŚP odbędzie się na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Trudów organizacji tego wydarzenia podjął się Sztab Ławica Finał WOŚP, a my z przyjemnością pomożemy i przez cały dzień będziemy dzielnie wspierać z naszymi Goldenami!!! 🙂

Nowe miejsce, nowe wyzwanie. Trochę się boimy, bo nowe zawsze niesie za sobą niepewność… ale zagramy na pełnej petardzie! ♥ Nieważne gdzie, ważne z kim. A na Was Poznaniacy i fani z każdego zakątka Polski liczymy! Pokażmy, że w „kupie” i jedności siła ♥

Na pewno pojawimy się też jak co roku na Stary Rynek oraz w Rogalowe Muzeum Poznania, bo to nasza tradycja! 🙂

Wstępny plan naszego Finału WOŚP:

⏰ 10.00 – 19.45 Międzynarodowe Targi Poznańskie
⏰ 12.05 – 13.00 Stary Rynek – prezentacja psów, pokaz posłuszeństwa, licytacje
⏰ 13.00 – 13.45 Wspólny spacer z naszymi psami na Międzynarodowe Targi Poznańskie

Serdecznie zapraszamy, wrzucajcie do naszych puszek 🙂 Zapewniamy mnóstwo atrakcji dla najmłodszych!

 

Sensoplastyka dla WOŚP

W tym wyjątkowym dniu pragniemy, aby dzieci poznały i zaangażowały swoje zmysły.
Wzrok, słuch, dotyk, węch, ruch, smak -to dzięki nim możemy doświadczać, a przede wszystkim pomagają w zapamiętywaniu informacji. Gwarantujemy świetną zabawę i chwilę beztroski.
W naszym punkcie będziecie mogli Państwo porozmawiać z Fizjoterapeutą, Dietetykiem, Neurologopedą, Pedagogiem Specjalnym oraz Terapeutą Zajęciowym.
Przybywajcie i bawcie się razem z Nami!

Sensoplastyka odbywać się będzie w godzinach:
Grupa I: od 10.30 do 11.30
Grupa II od 12.30 do 13.30
Grupa III: od 13.30 do 14.30
Grupa IV: od od 15.30 do 16.30
Grupa V: od 17.30 do 18.30

??Ilość dzieci w każdej grupie ograniczona.
Prosimy o zapisy pod numerem: 790579708 bądź 609 131 472

Zajęcia są bezpłatne!

 

Szachy i warcaby na 28 Finale WOŚP Poznań 12.01.2020 MTP

Turniej warcabowy, turnieje szachowe i około szachowe
Harmonogram
Godzina Działanie
10.30-12.30 Turniej warcabowy
13.00-14.30 Symultana szachowa
15.00-17.30 Turniej-kostką szachową
18.00-20.00 Turniej kloca

10.00-20.00 Szachy solo
10.00-20.00 Szachy dla trzech
10.00-20.00 Szachy dla czterech
10.00-20.00 Szachy ogrodowe
10.00-20.00 Szachy na świecie

 

 

Dzieciaki w Tramwajarzu – Teatr Fuzja „Sasza i Bałwan”

Dzieciaki w Tramwajarzu: „Szasza i Bałwan” Teatru Fuzja

Tej zimy śnieg nie spadł wcale, a powinien. A co jeśli zimy już nie będzie nigdy? Nie wiem jak dla was, ale dla Bałwana to poważny orzech do zgryzienia. Czy wraz z Saszą znajdą rozwiązanie tego problemu? Wszystkiego dowiecie się w trakcie najnowszego spektaklu Teatru Fuzja.

12 stycznia 2020 r., godz. 15.00
Sala Amarantowa, Dom Tramwajarza
Ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Bilety: 15 zł, dostępne w Punkcie informacyjnym Domu Tramwajarza oraz na stronie bilety24.pl

Po spektaklu zapraszamy na animacje dla dzieci (godz. 16.00-17.00).

 

Pograjki: rodzinne koncerty interaktywne

Podróże dookoła świata

Pamiętacie zeszłoroczne odkrywanie tradycji Wielkopolski? Poznaliśmy muzykę i zwyczaje różnych regionów naszego województwa – Biskupizny, Kaliskiego, Regionu Kozła. Dobrze wiedzieć, jak ciekawe i różnorodne jest nasze najbliższe dziedzictwo!

W tym roku, dla odmiany, zapraszamy Was do wspólnego wyruszenia w drogę i odwiedzin odległych krain. Zainspirowani wielokulturowym dziedzictwem Poznania – a korzenie naszego miasta budowali Włosi, Grecy, Żydzi czy Romowie – od października 2019 do kwietnia 2020 będziemy zabierać Was  w muzyczną podróż.

W trakcie interaktywnych koncertów dla rodzin z dziećmi będziemy mieli okazje poznać zwyczaje muzyczne, tradycje i opowieści grup etnicznych z różnych regionów świata, każdorazowo szukając ich związków z lokalną historią Poznania. Koncerty są świetną okazją do spędzenia czasu ze sztuką, w rodzinnym gronie. W ich trakcie dzieci i rodzice poznają w praktycznej formie kulturę tradycyjną w ujęciu muzyki instrumentalnej, śpiewu, tańców, instrumentów muzycznych, zwyczajów, obrzędów, kodu graficznego i innych wyróżników kulturowych.  Stawiamy na interaktywny charakter kontaktu dzieci i rodziców z kulturą – będą mieli szansę być zarówno odbiorcami, jak i jej uczestnikami.

Partnerem cyklu Pograjki jest Mozaika.

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w niedzielę o godz. 11:00 i 12:30 w Bramie Poznania.

Wyjątkowe paszporty!

Uczestnicy i uczestniczki spotkań dostaną pograjkowe Paszporty, które umożliwią nam podróżowanie po świecie. Na każdym koncercie do paszportów wbijemy nowe pieczątki, dokumentujące wspólne wycieczki. Dzieci, które przyjdą na wszystkie spotkania i zbiorą komplet pieczątek, na ostatnim koncercie w kwietniu 2020 roku dostaną upominek-niespodziankę!Zachęcamy do zakupu biletów z wyprzedzeniem!

Bilety:
13 zł/os. lub 10 zł/os.– zniżka z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci do lat trzech – bezpłatnie.

Bilety dostępne na stronie: www.bilety.bramapoznania.pl.

 

Zajęcia z kotami dla Przedszkolaków

Szare, bure i pstrokate…

Warsztaty Agaty ponownie odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 3-6 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: niedziela, 12.01.2020r w godz. 12:00 – 12:45 Przedszkolaki
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 3-6 lat
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, do zakupu zapraszamy na naszą stronę internetową http://warsztatyagaty.pl/wydarzenie/

ZAPRASZAMY!

 

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-6 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 12 stycznia 2019!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, oboje rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja:

Godzina 9.30:
https://evenea.pl/event/kompozytornia1/
Godzina 10.45:
https://evenea.pl/event/kompozytornia2/
Godzina 12.00:
https://evenea.pl/event/kompozytornia3/

Wszystkie daty koncertów w roku szkolnym 2019/2020:
15.09.2019, 13.10.2019, 10.11.2019, 8.12.2019, 12.01.2020, 16.02.2020, 15.03.2020, 19.04.2020, 14.06.2020.

Zawsze 3 opcje godzinowe: 9.30, 10.45, 12.00

Ilość miejsc ograniczona.

NA CO DZIEŃ ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA MUZYCZNE I ROZWOJOWE! kompozytornia.pl
– Gordonki i zajęcia rozwojowe (angielski, sensoplastyka, muzyka) ul. Słoneczna 56B
– grupowe i indywidualne zajęcia śpiewu i gry na pianinie ul. Słoneczna 56B, ul. Wiesiołkowa 24
– Klub Malucha Fikamy bez MAMY! ul. Słoneczna 56B (kompozytornia.pl/fikamybezmamy)
– Przedszkole Fikamy i GRAMY! ul. Krośnieńska 9 (fikamyigramy.pl)
– Półkolonie letnie i zimowe dla dzieci 5-10 lat ul. Słoneczna 56B (kompozytornia.pl/polkolonie)

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

Joga rodzinna

Zajęcia dla dzieci (3-5 lat) i rodziców ( joga wspólna na Wspólnej:-)

Joga dla dorosłych staje się coraz bardziej popularna, rodzice ćwiczą i wracają do domu zadowoleni, zrelaksowani i wyciszeni. Dzieci to dostrzegają i często chcą do nich dołączyć. Dzięki wspólnym zajęciom rodzice i dzieci mają możliwość zacieśniania łączącej ich więzi oraz spędzenia wspólnych chwil zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Joga z dziećmi to zabawa pełna śmiechu i radości, ale przynosi też fizyczne korzyści – np. łagodzi bóle kręgosłupa, spowodowane spędzaniem czasu przy komputerze.

Czas trwania: 45 minut, niedziele 10:00 – 10:45
Terminy:
13.10.2019
10.11.2019
8.12.2019
12.01.2019

Koszt: jednorazowe wejście 35 zł (opiekun + dziecko), karnet na 4 spotkania – 120 zł.

Wszystkie zajęcia są na wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 790209701, mailowo: kontakt@polasanka.pl lub na miejscu w studiu.

Zajęcia prowadzi:
Pola Kowalczyk – ścieżką jogi podąża już blisko 8 lat; na co dzień pracuje z dziećmi, ucząc je szacunku do natury oraz budując w nich świadomość ciała i wewnętrznej siły. Joga, to dla niej przebywanie w stanie równowagi, kiedy serce rytmicznie bije a oddech unosi brzuch i klatkę piersiową, jest to również świadome odczuwanie – zarówno fizyczne, jak i mentalne czucie się dobrze we własnym ciele. W swojej praktyce oraz w ogóle w życiu wykorzystuje dźwięki, płynące z instrumentów o właściwościach terapeutycznych.
http://polasanka.pl

W studiu odbywać się będą również zajęcia jogi dla starszych dzieci w terminach:
27.10.2019
17.11.2019
22.12.2019
26.01.2020
Szczegóły na stronie www.jogawita.pl lub w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/394745348105597/

 

Przygoda na macie czyli joga dla dzieci

Jeżeli chcesz, aby twoje dziecko:
lepiej się rozwijało;
nauczyło się cierpliwości w stosunku do siebie i innych;
było bardziej uważne;
wzmocniło swoje ciało i poprawiło jego elastyczność
Koniecznie przyjdź z nim na zajęcia z jogi. Poprzez wspólną zabawę, która przybiera formę niezwykłych opowieści, dzieci przenoszą się wraz z opiekunami do świata roślin i zwierząt, niepostrzeżenie przyjmując przy tym różne pozycje jogi, czyli asany.

Prowadzenie: Pola Kowalczyk/ Polasanka

Konieczne są zapisy przez naszą stronę:
https://www.concordiadesign.pl/przygoda-na-macie-czyli-joga-dla-dzieci,w294

 

Opowieści wielkiej drogi – spotkanie z kulturą Romów

UWAGA!
Na godzinę 11:00 brak miejsc! Zostały ostatnie miejsca na godz. 12:30.

Wydarzenie w ramach cyklu Pograjki:podróże dookoła świata!

Skąd jesteś? Zewsząd. Dokąd idziesz? Wszędzie. Po co? Żeby zaprzyjaźnić się ze światem /Thagar Sovnakuno/. Byli wędrowcami od zawsze, w podróżach zbierali obrazy, pieśni i opowieści. Zawędrowali też do Polski i mieszkają tutaj już od 600 lat – Romowie.

Poznamy obyczaje tego wędrującego narodu, nauczymy się ważnych słów w języku romskim, zatańczymy do żywej muzyki, a przede wszystkim poznamy urzekające romskie opowieści. To wszystko za sprawą wyjątkowego gościa – Katarzyny Jackowskiej-Enemuo. To dla nas zaszczyt, że będziemy gościć w Świecie Sztuki tak znamienitą opowiadaczkę i muzykantkę, która, wędrując po festiwalach, warsztatach i koncertach, zdecydowała się przystanąć na trochę w Wielkopolsce i podzielić sztuką opowiadania oraz pięknem kultury romskiej.

13 zł/os. lub 10 zł/os.– zniżka z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny.
Dzieci do lat trzech – bezpłatnie.

 

Rodzinne Saunowanie

Zapraszamy na pierwsze w 2020 roku Rodzinne Saunowanie.
12 stycznia od godziny 9:00 do 11:00.
Przypominamy, że strefa w tym czasie, dostępna będzie tylko dla dzieci z rodzicami/ opiekunami.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *