PLAN ZAJĘĆ 04.11 – 10.11.2019

PLAN ZAJĘĆ 04.11 – 10.11.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na:

CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – LISTOPAD 2019

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

folk for fun – praktykowanki Anki

Zapraszam Was w taneczną podróż! Różne rytmy, style, klimaty.
Wszystkie kierunki świata. Korowody górą….Kto potrzebuje trochę ruchu i zabawy jest w naszym kręgu mile widziany! Przybywajcie!

 

Klub Blisko Mam

Poznaj mamy ze swojego osiedla i okolic!

Spotkania Klubu Blisko Mam odbywają się regularnie w każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 na piętrze przy ul. Newtona 14 (wejście po schodach na górę między apteką Żeń-szeń a sklepem Społem – warto przyjść z chustą/nosidłem, ale jak najbardziej można przyjść z wózkiem. Pomożemy wnieść, a w środku jest dużo miejsca).

Razem tworzymy miejsce do wspólnych luźnych pogaduch przy kawie i herbacie. Miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń, do poznania mam z sąsiedztwa. Miejsce do kreatywnych przedsięwzięć, inicjatyw dla mam od mam 😉 Miejsce do wspólnej zabawy dzieci.

Spotkania są bezpłatne i są współorganizowane przez Osiedlowy Klub Kopernik.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej grupy, gdzie na bieżąco ustalamy wszystkie kwestie organizacyjne: https://www.facebook.com/groups/2200758750169092/
__________________________________
Plany na najbliższe poniedziałki:

 

4 listopada
Luźne pogaduchy przy kawie i herbacie.

11 listopada
Nie spotykamy się! Wolne 🙂

18 listopada
Klub Blisko Mam piknikowo.

25 listopada
Klub Blisko Mam chustowo.

2 grudnia
Klub Blisko Mam zimowo i sensoplastycznie.

9 grudnia
Klub Blisko Mam muzycznie.
Zamiast zabawek zabieramy nasze instrumenty.

16 grudnia
Klub Blisko Mam pierniczkowo.
__________________________________
Pierwsze pół godziny spotkania przeznaczamy na pogaduchy, robienie kawy/herbaty, rozkładanie materacy, czy przygotowanie przestrzeni pod zabawę. Pół godziny przed końcem powoli zaczynamy sprzątać. Do nas zawsze można się spóźnić, w klubie jesteśmy do 13 🙂

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdeczie dzieci w wieku od lat 7 na regularne warsztaty z ceramiki
Podczas zajęć tworzymy ceramikę ozdobną i użytkowa. Dzieci z pomocą instruktorki, Magdaleny Przebitkowskiej, realizują własne pomysły i podążają za instruktażem poznając różne techniki modelowania w glinie oraz wykańczania prac.
W pracowni do dyspozycji dzieci będą wszystkie potrzebne materiały ( nie wydzielamy gliny ).
Warsztaty z ceramiki to zabawa, kreacja i przede wszystkim relaks,

Koszt warsztatu; karnet do zrealizowania w ciągu 5 tygodni ( 160 zł )
Koszt jednorazowego spotkania to; 50 zł.
Zapisy; glinianakula@gmail.com

Rodziców prosimy o pozostawienie dzieci w pracowni na czas zajęć.

 

Kreatywne spotkanie dla młodzieży

? ? ? Czy znasz Termy Maltańskie, a może Camping Malta? Pewnie, że tak! Mieszkasz w Poznaniu! I dlatego mamy dla Ciebie specjalną wejściówkę do tych oraz do paru innych miejsc takich jak Teatr Polski, Kino Muza albo Stadion Lecha do wykorzystania później. Wystarczy, że wybierzesz miejsce… Jest jednak jeden warunek…
Zapisz się na DARMOWE warsztaty twórczego rozwiązywania problemów organizowane przez nasze Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam. Te warsztaty są całkowicie DARMOWE dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Celem warsztatów jest analiza Twoich potrzeb i oczekiwań odnośnie życia w naszym mieście Pomożesz nam?
Wszystkie warsztaty odbywają się w poniedziałek od 21 października do 20 listopada w godzinach: 17.00 – 20.00.
Co trzeba zrobić?
1⃣ Wybierz JEDNĄ z następujących miejscówek:
? Camping Malta (poniedziałek 21.10)
? Stadion Lecha (poniedziałek 28.10)
? Teatr Polski (poniedziałek 4.11)
? Kino Muza (poniedziałek 18.11)
? Termy Maltańskie (poniedziałek 20.11)
2⃣ Wyślij do nas zgłoszenie wypełniając formularz ? ? ?
https://forms.gle/yxzDNosGdRaeUhcz6
Pośpiesz się! Ilość miejsc jest ograniczona!

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Dzieci Ziemi

Otwarte bezpłatne warsztaty dla dzieci.
Każde spotkanie to podróż do świata baśni i okoliczności magicznej przyrody. Będziemy wszyscy razem tworzyć historię, rozwiązywać zagadki, grać na instrumentach oraz dowiadywać się wiele ciekawych rzeczy na temat drzew, lasów i jezior. Zapraszamy!

Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).

 

Z maluchem w muzeum / spacer + warsztat dla dzieci / zapisy

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z obcowania ze sztuką, a nawet samego oswajania najmłodszych z przestrzenią ekspozycji, postanowiliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną o zajęcia dla osób z dziećmi w wieku 0–5 lat – zajęcia, które będą poruszały zagadnienia sztuki współczesnej.

Dla najmłodszych to być może pierwsze zaproszenie do świata sztuki i inspirowanych nim zabaw. W opisanym poniżej cyklu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

ZAPISY: zmaluchem@mnp.art.pl

zapisy na poszczególne zajęcia rozpoczynają się z miesięcznym wyprzedzeniem // warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników //

TERMINY ZAJĘĆ / sezon 2019/2020:

 

5.11.2019 • Abstrakcja geometryczna Henryka Stażewskiego
Według Stażewskiego sztuka doszła do momentu, w którym przez swoje „poszukiwanie subiektywnego wyrazu stała się niezrozu-miałą dla odbiorcy i zagubiła swoje audytorium”. Odpowiedź artysty na zasygnalizowany problem odnajdziemy w jego dziełach z kolekcji muzealnej. Będzie to również okazja do zabawy geometrią.

3.12.2019 • Międzynarodowe międzysłowie Andrzeja Dłużniewskiego
Dłużniewski to artysta, którego w pewnym etapie twórczości niezwykle intrygowały słowa z ich różnymi rodzajami gramatycznymi. Poddamy się intrygującej grze słów i kolorów na obrazie Łąka i śmierć. Nie tylko przyjrzymy się jego bogactwu znaczeń, ale także poruszony zostanie wątek biograficzny artysty, przełomowy dla jego twórczości. Zabawa z dziećmi będzie polegała na składaniu w grupach kartonowego człowieka RGB.

7.01.2020 • Roman Opałka – program na resztę życia.
Artysta zaznacza, że na samym początku realizacji jego idei pojawili się jej przeciwnicy. Jednym z nich był sam zdrowy rozsądek artysty, który jest typową cechą wszystkich normalnych ludzi – „największy przeciwnik każdej sztuki, tym bardziej tak nierozsądnej jak moja…”. O wspomnianej nierozsądnej sztuce porozmawiamy na spotkaniu poświęconym Romanowi Opałce – wielkiemu przed-stawicielowi konceptualizmu.

4.02.2020 • Pozytywna przestrzeń iluzyjna obrazów Fangora
Według nowojorskiego krytyka Johna Canadaya: „Reprodukcja myli całkowicie. Ma tyle wspólnego z malarstwem Fangora, co ta-bliczka mnożenia z wyższą matematyką. […] Wszystkie obrazy tracą, nawet w najlepszych reprodukcjach […] niemniej prawdą jest, że zapoznanie się z dostatecznie dużą liczbą reprodukcji może dać przybliżone wyobrażenie o większości obrazów, niezależnie od tego, czy widziało się je kiedykolwiek w oryginale. Ale z Fangorem jest inaczej”. Tylko przy bezpośrednim oglądzie jesteśmy w sta-nie poznać niesamowitą właściwość jego dzieł – pozytywną przestrzeń iluzyjną, którą wspólnie będziemy kontemplować. Podczas warsztatu plastycznego przekonamy się, czy sami jesteśmy w stanie ją stworzyć.

3.03.2020 • Zofia Kulik – Marsz, marsz, marsz, czyli o jednostce w systemie
Wychodząc od niezwykle dekoracyjnych kolaży fotograficznych artystki, porozmawiamy o ich krytycznym przesłaniu. Aktywizacja najmłodszych będzie polegała na zabawie klockami.

7.04.2020 • Miękkie rzeźby Pinińskiej-Bereś
Chociaż artystka zdeklarowaną feministką nie była, to jednak odbierana jest jako prekursorka sztuki feministycznej w kraju i na świecie. Miękkie rzeźby aż same proszą się o dotyk i choć, jak powszechnie wiadomo eksponatów w Muzeum nie można dotykać, to pobawimy się jednym z materiałów, z których została wykonana Studnia różu, czyli kołdrą, co będzie doskonałym ćwiczeniem sensorycznym dla najmłodszych.

5.05.2020 • Monotypie Marii Jaremy
Trudno pominąć twórczą sylwetkę Marii Jaremy. Podczas zajęć będziemy rozmawiać o jej drodze ku nowoczesności oraz przywo-łamy ważne dla sztuki Jaremy wątki biograficzne. Wraz z dziećmi spróbujemy własnych sił w stosowanej przez artystkę technice monotypii.

2.06.2020 • Jerzy Nowosielski – malarstwo jako sacrum
Według artysty na styku dwóch kultur – prawosławnej i katolicko-protestanckiej – powstają zjawiska najciekawsze. Wychodząc od tej myśli, przyjrzymy się twórczości artysty jako spotkaniu wschodu z zachodem. Zastanowimy się, z jakich przyczyn sięgnął po spo-sób obrazowania charakterystyczny dla ikon. Zabawa aktywizująca dzieci będzie polegała na tworzeniu obrazu – układanki z ele-mentów pojawiających się w dziełach Nowosielskiego.

 

Warsztaty rękodzieła „Od Nowa”

Zapraszamy serdecznie na cykl wyjątkowych spotkań, podczas których spróbujemy spojrzeć na sztukę rękodzielniczą z innej niż dotychczas strony i sprawdzimy, czy własnymi rękami uda nam się
stworzyć atrakcyjne przedmioty z materiałów recyklingowych.

KIEDY:
05.11.2019 – godz. 17:30 Dzieci i Dorośli
12.11.2019 – godz. 17:30 Dzieci i Dorośli
19.11.2019 – godz. 17:30 Dzieci i Dorośli
23.11.2019 – godz. 17:30 Dzieci i Dorośli

GDZIE: Dom Sąsiedzku ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).

ZA ILE: Warsztaty bezpłatne – wstęp wolny!

Projekt Fundacji Jak Malowana realizowany jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Zielona Grupa w Domu Sąsiedzkim. Działania objęte projektem sfinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania dzięki wsparciu Rady Osiedla Zielony Dębiec #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y ♥

 

Wystawa Motyli Preparowanych

W dniach 5-24 listopada 2019 zapraszamy do sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej na Wystawę Motyli Preparowanych.

Na wystawie pojawi się około 50 – 60 gablot z motylami tropikalnymi m.in. z Azji czy Afryki. Będzie można obejrzeć również inne bezkręgowce takie jak, chrząszcze, pająki czy patyczaki.
Okazy pochodzą z prywatnej kolekcji Pana Krzysztofa Turzańskiego, który zbiera je od 40 lat.

W dniach 9-10 listopada odbywać się będzie Dzień Jeża w Palmiarni Poznańskiej – Edycja II – w sali dydaktycznej będą wykłady tematyczne, na czas ich trwania wystawa motyli będzie niedostępna.

Wystawa w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7zł
wtorki Seniora: w każdy wtorek osoba w wieku 60+ może kupić bilet w cenie 3,50 zł.

Godziny otwarcia Palmiarni:
Poniedziałki zamknięte.
od wtorku do soboty: 9:00 – 16:00 (kasa do godz. 15:00)
w niedziele i święta: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

12 XI godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Zajęcia poprowadzi Paulina Bałażyk – aktorka, logopedka, nauczycielka nauczania początkowego, mama 4-letniej dziewczynki.

Bilety 25 zł w przedpłacie, w dniu warsztatów 30 zł. Opiekun z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

KLUB GOSPODYŃ DOMOWYCH – DK POLAN STO

Uwaga!!! Na te zajęcia mamy jeszcze wolne miejsca! Są przepyszne, kolorowe i pachnące!!! Zapraszamy

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

Bajkowe warsztaty – Szamotuły

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek (5 listopada) zapraszamy dzieci (umiejące posługiwać się nożyczkami) na OBRAZKOWE WARSZTATY.
Uczestnicy zajęć będą tworzyli obrazy z ulubionymi postaciami z bajek.
Zajęcia bezpłatne.
Ilość miejsc ograniczona. Zapisy tel. 61 29 21 361

 

 

 

ŚRODA

 

 

Logorytmika – gimnastyka słuchu, buzi i języka

Logorytmika – ćwiczenia słuchu, buzi i języka – logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Logorytmika łączy w sobie rytm, słowa, muzykę i ruch. Wspólne działania pozwalają zatem oddziaływać na sferę słuchową, słuchoworuchową i ruchową. Zabawy muzyczno-ruchowe kształcąc ruchy całego ciała, wpływają rownież na usprawnianie narządów mownych. Profilaktyka i terapia w jednym, a wszystko w trakcie wspólnej zabawy!

KIEDY? środa 17.00 – 17.45

GDZIE? Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w Poznaniu

KOSZT? 20 zł/udział w pojedynczych zajęciach
60 zł/ karnet miesięczny

obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia oraz przedpłata za udział pierwszorazowy
obecność rodzica/opiekuna prawnego obowiązkowa podczas pierwszego spotkania

INFO&ZAPISY
szumiacewietrzysko@gmail.com
507 467 211

 

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Przygodowe czwartki

Wybierz się z nami na wyprawę!
Rodzinne warsztaty podróżnicze dla dzieci powyżej 5 lat z rodzicami.

Kierunek podróży: Francja i Bałkany

3, 10, 17 i 24 października
7, 14, 21 i 28 listopada
godz. 17:00

Wstęp wolny!
Dom Sąsiedzki ul. Bukowa 2a (wejście od Kasztanowej).

Realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych: Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Rodzinne śpiewanie

7 XI godz. 16.30 Rodzinne śpiewanie

Śpiew od zawsze był formą kontaktowania się, odzwierciedlania emocji, niezbędnym elementem obrzędów a przede wszystkim narzędziem pierwszego kontaktu z dzieckiem.
Uwierzmy w potęgę swojego głosu i w tę zaczarowaną moc jaką mamy w sobie – od zawsze.
Zapraszamy na warsztaty, na których pośpiewamy różne piosenki, również te związane ze zbliżającym się Świętem Niepodległości.
Warsztaty poprowadzi pasjonatka śpiewu – Iwona Tomaszewska, znana z akcji Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato.

Bilety 10 zł os.
os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Zumba® Kids (Poznań/Rataje)

Danimatoring i Szalejdoskop zapraszają dzieci w wieku 6-12 lat na szaloną zabawę z Zumba® Kids ?‍♀️

Termin: czwartek 14:30-15:15
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
10 zł – udział w pierwszych zajęciach,
20 zł – udział w kolejnych zajęciach,
18 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 72 zł)

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Warsztaty uważności dla rodziców – spotkanie 4

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców szukających inspiracji! W dzisiejszym szybkim i pełnym różnorodnych bodźców życiu, bardzo trudno jest dzieciom zrelaksować się i zapanować nad własnymi emocjami. Stają się one przez to płaczliwe, przestraszone lub agresywne. Dlatego tak ważne jest, by od najmłodszych lat uczyć ich świadomego bycia „tu i teraz”. Na warsztatach wybierzemy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu, po to by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień.Dzięki takim praktykom uczestnicy będą potrafili z uważnością podejść do emocji dzieci i pokazać im, jak sobie z nimi radzić.

Zainteresowanych tymi zagadnieniami zapraszamy w czwartek 7 listopada w g.16.30-18:00 do PCŚ CIR na wyjątkowe warsztaty kompetencji rodzicielskich, które poprowadzi Anna Matyja-Bielska (https://kreoteam.com/)

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Jak Malowana pn. Dom Bajek wciąż Czyta Maludom, które dofinansowano przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Na warsztaty zapraszamy przede wszystkim rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i prosimy o wcześniejsze zapisy!
WSTĘP BEZPŁATNY – ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy oraz wszelkie informacje: fundacjajakmalowana@gmail.com

 

Lekkoatletyka dla smyka

Serdecznie zapraszamy na zajęcia sportowe dla najmłodszych.
Czwartki 10,00, prowadząca Agnieszka Zakrzewicz-Podlecka pasjonatka sportu i trener lekkoatletyki.

Już maluszki w przedszkolu mogą poznawać poszczególne konkurencje w formie zabawy, dzięki czemu ćwiczą różne sekwencje ruchów i odkrywają swoje silne strony.

Dzięki temu, że lekkoatletyka składa się z kilku stosunkowo zróżnicowanych dyscyplin, każdy mały sportowiec ma szansę znaleźć w niej coś, co szczególnie przypadnie mu do gustu. Bieganie, skakanie i rzucanie piłką to przecież elementy większości podwórkowych zabaw i chleb powszedni każdego energicznego brzdąca. Trening lekkoatletyczny:
-bazuje na dotychczasowych zdolnościach motorycznych dziecka i pozwala precyzyjnie doskonalić konkretne schematy ruchowe.
-głównym celem jest poprawa siły i wytrzymałości, ale w efekcie zwiększa się też szybkość i koordynacja ruchowa twojej pociechy.
-Wskutek regularnych treningów dziecko stopniowo zyskuje coraz lepszą kondycję fizyczną, potrzebną do współzawodnictwa w różnych dyscyplinach lekkoatletycznych.
Kiedy zacząć: ogólny trening lekkoatletyczny od 3-6 roku życia, specjalizacja w konkretnej dyscyplinie od 10-12 roku życia
Liczba jednostek treningowych: do 6 roku życia raz w tygodniu (45 min), od 6 roku życia 1-2 razy w tygodniu (60-90 min)
Rodzaje treningu: biegowy, siłowy, wytrzymałościowy, koordynacyjny (orientacja i równowaga), techniczny

Koszt: zajęć 35 zł za zajęcia

Na samym początku swojej przygody ze sportem dzieci poznają poszczególne dyscypliny lekkoatletyczne w formie beztroskiej zabawy. Energiczne kilkulatki z tygodnia na tydzień zupełnie nieświadomie i bez większego wysiłku poprawiają swoją wytrzymałość, szybkość i zwinność. Szczególnie u maluchów, zabawy z elementami skoków, rzutów i biegu, w ekspresowym tempie doskonalą zdolności motoryczne, koordynację i siłę mięśni. Jednocześnie wykształca się u nich lepszy niż u rówieśników zmysł równowagi i orientacji w terenie.
Na tym jednak nie kończą się zalety lekkiej atletyki. Regularny ruch pomaga przeciwdziałać wadom postawy i dziecięcej otyłości – nieodłącznym plagom czasów laptopów i ipadów. Podczas treningów twoja latorośl rozwinie cechy charakteru przydatne nie tylko na hali sportowej. Wśród nich znajdą się:
?zdolność koncentracji,
?cierpliwość i determinacja.
Badania wykazują, że systematyczna aktywność fizyczna zwiększa również zdolności kognitywne dzieci, a co za tym idzie, ma bezpośredni wpływ na dobre wyniki w nauce.
Dzięki uprawianiu lekkoatletyki twoje dziecko przekona się, jak ważna jest samodyscyplina i skupienie, a tym samym zacznie przynosić do domu jeszcze więcej piątek.
W lekkoatletyce, tak jak w wielu innych sportach, dużą rolę odgrywają zasady sportowej rywalizacji fair play. Podczas treningów dzieci uczą się, by odnosić się do innych zawodników z uwagą i szacunkiem, a także wspierać nawzajem w trudnych sytuacjach.

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 13

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo.

Czy bohaterem książki może być GÓRA? A czy górę można poruszyć…? Jak zmienia się nasz punkt widzenia w zależności od tego, z której perspektywy patrzymy? Poznajcie Petrę – nietuzinkową postać w literaturze dla dzieci!

Petra, Marianna Coppo
Wydawnictwo Wytwórnia, 2019

KIEDY? Piątek, 8 listopada 2019, 16.30-18.00
GDZIE? Klub Krąg, ul. Dmowskiego 27, poznań
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

Słowo dam. Festiwal Sztuki Opowiadania

Mili nasi!
Wszyscy, którzy lubicie słuchać opowieści lub sami je opowiadacie!

Z radością przedstawiamy Wam program naszego Festiwalu.
Opowieści z różnych stron Świata. Do posłuchania ale i do popatrzenia. Do zabawy i do zadumy.
Serdecznie Was zapraszamy! Dużych, małych, średnich, w związkach i bez związku… 😉
Każdy coś dla siebie znajdzie!

Miejsce spotkań: Poznań, ODK Pod Lipami – Aleja Pod Lipami 108A

PROGRAM

08.11.2019 PIĄTEK

godz:: 17:30 – 20:30
Storytelling w edukacji – warsztaty
OPOWIEŚCI JAKO STRATEGIA PEDAGOGICZNA
Prowadzenie w jęz. hiszpańskim: Sasa Guadalupe (Argentyna)
Tłumaczenie: Aneta Cruz-Kąciak
Wstęp bezpłatny na podstawie wcześniejszych zapisów (do 05.11.2019) Ilość miejsc ograniczona.
Kontakt: howerla@o2.pl

09.11.2019 SOBOTA

godz. 15:00
HUIPIL FRIDY
Opowiada: Aneta Cruz-Kąciak
Muzyka: Roman Mendez (Meksyk)
Opowieści dla dzieci i dorosłych
Wstęp wolny

godz. 17:00
SZNURKI, FIGURKI I OPOWIEŚCI
Opowiada: Xenia Starzyńska
Opowieści dla dzieci i dorosłych
Wstęp wolny

godz. 19:00
ENCUENTROS/SPOTKANIA
Opowiadają: Sasa Guadalupe (Argentyna), Aneta Cruz-Kąciak
Spektakl w jęz. hiszpańskim z tłumaczeniem na jęz. polski.
Opowieści dla dorosłych
Wstęp wolny

10.11.2019 NIEDZIELA

godz: 13:00
O JASIU ZE STAREGO DWORU
Opowiada: Jolanta Futymska – Tetr Cieni „Latarenka”
Opowieści dla dzieci i dorosłych
Wstęp wolny

godz: 15:00
W DOLINIE SAMY – BAŚNIE I LEGENDY WIELKOPOLSKIE
Opowiada: Łukasz Bernady
Spotkanie autorskie.
Opowieści dla dzieci i dorosłych
Wstęp wolny

godz: 17:00
Z UST DO UCHA
Opowiadają: Sasa Guadalupe (Argentyna), Aneta Cruz-Kąciak
Spektakl w jęz. hiszpańskim z tłumaczeniem na jęz. polski.
Opowieści dla dzieci i dorosłych
Wstęp wolny

Do zobaczenia!

Organizator:
Stowarzyszenie Wędrowni Architekci

Współorganizatorzy:
Sagan Sag
Trzy Pomarańcze
ODK Pod Lipami

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Poznań.

 

Radiobajka. Legendy wielkopolskie

Dzięki przedwojennej książce pełnej niezwykłych historii, poznamy tradycyjne baśnie z naszego regionu, które dawniej za pośrednictwem radia opowiadał dzieciom Czesław Kędzierski, czyli Wujek Czesio. Następnie twórczo przetworzymy wysłuchane historie i poznamy zwroty z gwary poznańskiej.

Warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 5+.
Udział bezpłatny!
Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.
Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Grupa zabawowa: Karotkowa Pora – Play with babies! Bezpłatnie

Zapraszamy na zajęcia „Karotkowa Pora – play with babies”
To bezpłatna grupa zabawowa, która co piątek zaprasza na wspólne aktywności opiekunów z maluchami w wieku do ok. 3 lat!

A dlaczego Karotkowa Pora? Bo główną inicjatorką jest Paulina Marchewka, założycielka grupy Grupa dla rodziców „Play with babies”, która od momentu powrotu do Polski marzyła o zorganizowaniu takich zajęć dla poznańskich maluchów 🙂

Grupa ma na celu wspomagać rozwój dzieci, wzmacniać więź miedzy rodzicem, a pociechą oraz budować pozytywne emocje do rówieśników. Pierwsza godzina to aktywności takie jak śpiew, rytmika, kreatywne działania czy poznawanie nowych rzeczy jak np. zapachy czy różne tekstrury. Drugą godzinę poświęcamy na spontaniczne zabawę z dziećmi na dywanie, pogadanki mam (i nie tylko mam) oraz kawę 🙂

Zapraszamy w piątki o 10:30!

Zajęcia są bezpłatne!

Prosimy o zapisy w celu zorganizowania zajęć. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Tel. 722-074-837

 

Emocje dziecka – bezpłatne warsztaty dla rodziców

Zapraszamy na warsztat dla rodziców pt.: „Emocje Dziecka”
Na warsztacie dowiesz się
”Dzieci zachowują się źle wtedy, gdy czują się źle”- co kryje się za tym stwierdzeniem?
Jak działa nasz mózg?
”Złość piękności szkodzi”- jak wyrażać swoją złość w konstruktywny sposób (metody samoregulacji i zarządzania emocjami)
Być rodzicem uprzejmym i stanowczym, czyli o tym, jak dbać o swoje granice i respektować granice dziecka
Jak poprawić komunikację w rodzinie, tak by zmniejszyć ilość konfliktów.

Prowadząca: Natalia Bednarska Natalia Bednarska- Pozytywne Relacje, przede wszystkim mama trójki, certyfikowany edukator Pozytywnej Dyscypliny, prowadzi pracownię Pozytywne Relacje, wspiera rodziców i nauczycieli w wychowywaniu dzieci na kompetentnych dorosłych na warsztatach i konsultacjach indywidualnych.

Zapisy: natalia@pozytywnerelacje.pl

Termin: 8. listopada, 17:30

Miejsce: Świetlica Cafe, Krakowska 9a

Warsztaty są bezpłatne realizowane w ramach programu STARtownia STARomiejska – Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL, dofinansowane przez Miasto poznań #poznanwspiera

 

Planszówki w Puszczykowie – Klub Gier Planszowych Kości

Zapraszamy na co dwutygodniowe spotkania w Klubie Gier Planszowych Kości!
Gramy w co drugi piątek w godzinach od 19 do 24 w pomieszczeniu BMCAK w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie (mapka załączona do wydarzenia). Wstęp bezpłatny!Posiadamy ponad 400 tytułów, jednak na spotkania klubowe zabieramy tylko część z nich – jeśli chcielibyście w coś konkretnego zagrać piszcie czy to pod wydarzeniem czy w wiadomości do nas!Atrakcje będą pojawiały się na bieżąco :)!Do zobaczenia

Warsztaty – Wpływ smartfonów na rozwój i koncentrację dziecka!

Prowadząca:
Katarzyna Sasiak – z wykształcenia psycholog, W codziennej praktyce gabinetowej (Instytut Psychologii i Edukacji Dziecka) stara opierać swój warsztat na podejściu NVC oraz elementach Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Pracuje w podpoznańskim przedszkolu, gdzie udziela konsultacji, pracuje indywidualnie oraz w grupach, prowadzi warsztaty dla dzieci, rodziców oraz kadry pedagogicznej. Ukończyła kurs Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów oraz wiele innych o podobnej tematyce. Od wielu lat związana jako wolontariusz z Fundacją Wspierania Rodziny Matecznik.

Warsztaty będą obejmowały zagadnienie współczesnego problemu związanego z wpływem urządzeń mobilnych na rozwój i koncentrację dziecka. W ramach warsztatów poruszane będą m. in. zagadnienia:

– Przeciwdziałanie Fonoholizmowi – wyjaśnienie zjawiska.
– Rozwój psycho-społeczny a korzystanie z urządzeń mobilnych.
– Wpływ smartfonów na rozwój dziecka w poszczególnych etapach wiekowych.

Na warsztaty zapisywać można się zgodnie z zasadą kolejności zgłoszeń.

Zapisy przyjmujemy na adres e-mail korki@instytutrozwoju.edu.pl w treści prosimy o podać: imię i nazwisko, nr telefonu kontaktowego.

Liczba maksymalna uczestników: 15 osób.


Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Organizowane w ramach projektu Korki w Mieście współfinansowanego z środków Urzędu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Śpiąca Królewna – Puszczykowo

Barokowa bajka baletowa, „Śpiąca Królewna” w adaptacji tancerzy Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu to opowieść tańcem i pantomimą bajki Charlesa Perraulta pod tym samym tytułem.
Libretto zostało oparte o oryginalną bajkę, jednak na potrzeby sceniczne zostało częściowo zmienione i tak uplastycznione, aby wyraźniej pokazać odbiorcy taniec epoki baroku. I tak mamy oryginalne choreografie mistrzów baroku francuskiego, tańce balowe epoki Ludwika XIV, a także pantomimę w tle z muzyką z tamtego okresu.
Zarówno stroje jak i gesty są typowe dla epoki króla słońce – a zatem bajka poprzez adaptacje artystów opery poznańskiej staje się bardziej tu i teraz w świecie dworu i wszechobecnego ceremoniału i etykiety.
Zarówno role solowe jak i obecność powracającego słońca i księżyca są typowym dla epoki baroku motywem przemijania, które znajdowało swój wyraz w filozofii epoki.
Bajka jest tak skonstruowana, że jej odbiorcą może być zarówno małe dziecko jak i osoba dorosła. Każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Spektakl ten to wielka uczta dla oka i uszu.

Spektakl finansowany ze środków Starostwa Powiatowego w Poznaniu.

 

Zgrana GMINA Tarnowo – Fyrtel Gier zaprasza

Projekt Zgrana gmina Tarnowo – FYRTEL GIER jest otwarty dla każdego!!!
Integrujemy lokalną społeczność!
Zapraszamy do wspólnego grania w planszówki!
Początkujących i zaawansowanych!
Małych i dużych!

Zapraszamy w piątek 8 listopada 2019 między godzinami 18:00 a 1:00 (a może nawet dłużej!!!!) do świetlicy w Baranowie przy ulicy Spokojnej 2B!

Do dyspozycji mamy przeróżne tytuły, od bardzo prostych którymi zachęcamy nowych uczestników po bardziej skomplikowane. Bez problemu tłumaczymy też zasady większości tytułów – wystarczy że zagadasz osobę w koszulce z logiem Free Time.
Uczestnicy mają również możliwość wzięcia swojego prowiantu lub zamówienia jedzenia.

Wstęp jest DARMOWY, jedyne co każdy powinien przynieść to dobry nastrój. Nie może Cię zabraknąć 🙂

Serdecznie zapraszamy do grupy, na której omawiamy kolejne spotkanie i inne istotne sprawy:
https://www.facebook.com/groups/589525168138430/?ref=bookmarks

Jeżeli nie miałeś styczności ze współczesnymi grami planszowymi, wpadaj spróbować!
Dysponujemy wieloma tytułami – przyjdź, sprawdź!
Jeżeli chcesz zagrać w konkretną grę a Jej nie masz – daj znać.
Jeżeli ją już masz to przynieś ze sobą, zagramy razem!

Projekt realizowany przy udziale i współfinansowany przez naszą gminę Tarnowo Podgórne

 

SMACZNA I ZDROWA IMPREZA LISTOPADOWA w MDK3

 

Warsztaty – Wpływ smartfonów na rozwój i koncentrację dziecka!

Prowadząca:
Katarzyna Sasiak – z wykształcenia psycholog, W codziennej praktyce gabinetowej (Instytut Psychologii i Edukacji Dziecka) stara opierać swój warsztat na podejściu NVC oraz elementach Terapii Akceptacji i Zaangażowania. Pracuje w podpoznańskim przedszkolu, gdzie udziela konsultacji, pracuje indywidualnie oraz w grupach, prowadzi warsztaty dla dzieci, rodziców oraz kadry pedagogicznej. Ukończyła kurs Rodzicielstwo Bliskości dla Profesjonalistów oraz wiele innych o podobnej tematyce. Od wielu lat związana jako wolontariusz z Fundacją Wspierania Rodziny Matecznik.

Warsztaty będą obejmowały zagadnienie współczesnego problemu związanego z wpływem urządzeń mobilnych na rozwój i koncentrację dziecka. W ramach warsztatów poruszane będą m. in. zagadnienia:

– Przeciwdziałanie Fonoholizmowi – wyjaśnienie zjawiska.
– Rozwój psycho-społeczny a korzystanie z urządzeń mobilnych.
– Wpływ smartfonów na rozwój dziecka w poszczególnych etapach wiekowych.

Na warsztaty zapisywać można się zgodnie z zasadą kolejności zgłoszeń.

Zapisy przyjmujemy na adres e-mail korki@instytutrozwoju.edu.pl w treści prosimy o podać: imię i nazwisko, nr telefonu kontaktowego.

Liczba maksymalna uczestników: 15 osób.


Warsztaty są całkowicie bezpłatne. Organizowane w ramach projektu Korki w Mieście współfinansowanego z środków Urzędu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Słuchowiska dla dzieci

Rodzice! Dzieciaki! Uszy do góry!!!

Nadstawcie uszu, bo wielkimi krokami zbliża się Festiwal pełen niezwykłości. Wystarczy zamknąć oczy, a otworzyć uszy – bo to Festiwal Słuchowisk – opowiadań, które zaskoczą Was dźwiękiem.

W tym roku możemy spotkać się dwa razy!
Zaczynamy już w sobotę 9 listopada słuchowiskiem
„Perły i Szypaki” – czy wiecie, że pewien Słoń i pewna Żyrafa prawdziwie się przyjaźnili? A uwierzycie, jeśli Wam powiem, że założyli Tajne Stowarzyszenie, by walczyć z Nudą? Tak było, a świadkiem tych niezwykłych wydarzeń był Smyrek, który postanowił to wszystko opisać, byście mogli o nich usłyszeć.

W niedzielę 10 listopada dowiemy się „Kto przystanął ostatni” – zastanawialiście się, co by się stało, gdybyście nie mogli dokończyć żadnej z czynności, którą robicie? Gdybyście nie mogli dokończyć mycia zębów, odrabiania lekcji? Tak się właśnie zdarzyło w pewnym świecie, w którym Ostatnia Minuta wszystkich czynności, pojechała na wakacje. Czy bohaterom uda się przekonać ją do powrotu?
Zainteresowani? Poniżej znajdziecie wszystkie szczegóły.

Wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Słuchowisk są bezpłatne. Wydarzenie dofinansowano ze środków Urzędu Miasta Poznania oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Słuchowiska powstały we współpracy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.
Oba teksty zostały wyróżnione w 30. Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży i wydane 45. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

„Perły i Szczypaki”
9 listopada, godz. 11.00,
Scena Wspólna, ul. Brandstaettera 1.
Wiek: od 7 lat
Tekst: Magdalena Mrozińska
Reżyseria i kompozycja muzyczna: Przemysław Degórski
Obsada: Julia Rybakowska, Mariusz Adamski, Oliwia Nazimek, Piotr Mokrzycki, Radosław
Elis, Anna Mierzwa

„Kto przystanął ostatni”
10 listopada 2019, godz.12:00,
Łazęga Poznańska, ul. Św. Marcin 75, Poznań.
Wiek: od 8 lat
Tekst: Michał Kaźmierczak
Reżyseria i kompozycja muzyczna: Fryderyk Szulgit
Obsada: Teresa Kwiatkowska, Małgorzata Łodej – Stachowiak, Anna Langner, Julia
Rybakowska, Ewa Szumska, Michał Kocurek

 

STREFA ZABAWY = TAŃCZĄCA PANI JESIEŃ

Miejsce: Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 9.11.2019
Cena 10 zł zł

Warsztaty muzyczno-taneczne dla dzieci w wieku 3-5 lat. Jaka jest jesień? Czy jest zawsze kolorowa i wesoła? A może czasami jest szara i smutna? Poszukamy jesieni w muzyce. U kogo zagościła między dźwiękami? Jakie ma oblicze w muzyce? Na warsztatach poznamy różne muzyczne i taneczne oblicza jesieni. Nauczymy się jesiennego tańca i pobawimy w jesienne zabawy muzyczno-ruchowe. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej. Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Anna Bogusławska

_______________________________

Zdjęcie przedstawia Bawialnię z drewnianą podłogą i białymi ścianami. U dołu zdjęcia znajduje się grupa dzieci, których wzrok jest w przeważającej części skierowany na animatorkę. Kobieta z jasnymi włosami spiętymi w kucyk jest zwrócona do nas plecami. Scena została ujęta z perspektywy górnego rogu sali. Wyostrzenie kadru padło na balony zawieszone pod sufitem. Postacie i reszta przestrzeni jest nieco rozmyta.

 

Poranek literacki z żubrem Pompikiem i Polinką

9 XI godz. 11.00 Poranek literacki z żubrem Pompikiem i Polinką

Żubry żyją nie tylko w Puszczy Białowieskiej, czasem opuszczają leśne gęstwiny, aby odkrywać świat.
Przemierzając Karkonoski Park Narodowy, zauroczone żubry podziwiają wodospady, spękane skały i nagie szczyty gór. Na spotkanie wychodzą im wiewiórki, piżmak, daniel i jenot. Pod stopami ścielą się zupełnie nowe rośliny: goryczka trojeściowa i dzwonek karkonoski.

To dla nich zupełnie nowe i nieznane widoki.
Zajęci zabawą Pompik i Polinka wpadają na małego i bardzo przestraszonego muflona.
Nieznajomy ucieka przed żubrami, ale kiedy Pompik wpadnie w tarapaty, mufloniątko opuści swoją sprytną kryjówkę, by pomóc zwierzęciu w potrzebie.
Co się wydarzy?
Przybywajcie, przeżyjemy to razem.

Zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon o wartości 20 zł – wymieniany na książkę .

os. Przyjaźni 125 C

 

Sobotni Trening Uważności dla dzieci i młodzieży 5-12 lat

PO CO MOJEMU DZIECKU TAKI TRENING?
Dzieci najczęściej nie wiedzą, jak koncentrować swoją uwagę – jest to dla nich pojęcie abstrakcyjne. Mają jednak świadomość, że jest to coś, czego nie umieją, a dorośli właściwie nie wiedzą, jak im to wyjaśnić. Metoda Eline Snel© „Uwaga, to działa!” daje im narzędzia do rozwijania umiejętności koncentracji uwagi, a ponadto świadomości własnego ciała, emocji, bycia uważnym zarówno na siebie, jak i inne osoby.

„Dzieci uczą się ćwiczyć swoją uważność: uspokoić gonitwę myśli, uchwycić i zaakceptować swoje emocje. Doskonalą bycie życzliwym dla siebie i innych. Celem ćwiczeń jest osiągnięcie spokoju, lepszej koncentracji, zrozumienia i łagodności.” – Eline Snel

KORZYŚCI TRENINGU
Skuteczność praktyki uważności została potwierdzona w wielu badaniach naukowych. Wykazano jej pozytywny wpływ na funkcjonowanie mózgu, a w szczególności na obszary związane ze stresem, emocjami, agresją i funkcjami wykonawczymi.
Główne potencjalne korzyści treningu to:
– podwyższona zdolność do koncentracji uwagi
– zwiększona samoświadomość własnego ciała i umysłu
– zwiększone poczucie własnej wartości
– wzrost zdolności radzenia sobie z emocjami, bólem i napięciem
– wzrost zdolności relaksowania umysłu i ciała
– lepsze radzenie sobie z trudnymi myślami
– łatwiejsze zasypianie
– rozwój życzliwości wobec siebie i innych

Trening jest skierowany do dzieci w wieku 5-12 lat. Treści są tak dostosowane, by odpowiadać na możliwości i potrzeby uczestników w tym wieku. Poprzez wykorzystanie historyjek, wyobraźni oraz prostych ćwiczeń, dzieci otrzymują narzędzia, które mogą wykorzystać, by lepiej zrozumieć siebie i innych, a także rozwijać umiejętność radzenia sobie w różnych sytuacjach. Bardzo obrazowe hasła, jak „przycisk stop”, „siedzieć jak żaba” czy „test spaghetti” pozwalają w łatwiejszy sposób opanować różne umiejętności w zakresie uważności.

STRUKTURA TRENINGU
– 8 lekcji (1 lekcja tematyczna raz w tygodniu, 45 minut),
– codzienne 5-10 minutowe ćwiczenia utrwalające, wykonywane w domu, z rodzicem lub samodzielnie

W CZASIE TRENINGU DZIECI ĆWICZĄ:
– koncentrowanie uwagi na danej czynności/przedmiocie, utrzymywanie jej, kierowanie jej w pożądaną stronę, przenoszenie na inny obiekt,
– obserwowanie swoich emocji, odczuć z ciała, doznań smakowych, węchowych, słuchowych zarówno ze świata zewnętrznego, jak i wewnętrznego,
– nazywanie i akceptowanie własnych emocji i myśli bez oceniania ich,
– rozpoznawanie „trudnych myśli” i „trudnych emocji”, by ich nie tłumić, ale umieć dawać im życzliwą uwagę,
– akceptowanie siebie takimi jakimi są, a poprzez to rozwijanie życzliwości wobec siebie i innych.

Zajęcia będą się odbywać przez 8 razy w sobotę,
grupa 5-8 lat godzina 10:15 – 11:00
grupa 9-12 lat godzina 11:15 – 12:00

PIERWSZE ZAJĘCIA – 19 października 2019

Lokalizacja: ul. Polna 31/1

CENA ZA PAKIET ZAJĘĆ Z MATERIAŁAMI: 690 zł

Liczba miejsc w grupie: 10. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

https://forms.gle/eeiMF6dGV1V3bsrm6

 

Rozszerzanie diety – porcja wiedzy zamiast słoiczków

Czy wiesz co możesz w końcu dawać swojemu dziecku?

Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety ???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* alergeny i enzymy,
* jak zadbać o żelazo i wapń,
* blw
* proporcje na talerzu,
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* przykładowy jadłospis dziecka

Na szkoleniu otrzymasz solidną porcję wiedzy 🙂 Każda uczestnik dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 60 zł/osoba;
Para 100 zł.
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 9.11.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

**Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Zapraszam, jeśli masz wątpliwości pisz do mnie śmiało:)
500166032

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

W pracowni Ambrożego Kleksa

Teatr Pana O wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Podczas niezwykłego spektaklu „W pracowni Ambrożego Kleksa” postacie wchodzą w interakcje z publicznością. Spektakl ten został stworzony z myślą o najmłodszych, by oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, mogli również zapoznać się z treścią jednej z najbardziej lubianych polskich lektur szkolnych. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci

 

Słowem i gliną. Warsztaty rodzinne z czytaniem i lepieniem

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 dziecko, 25 zł rodzic.
Zapisy ; slowemiglina@gmail.com
Przedpłata na konto warunkiem uczestnictwa; 42114020040000380260706115 oraz przesłanie potwierdzenia na adres; slowemiglina@gmail.com

'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 9. Ich celem jest zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas warsztatu z lepienia.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.

UWAGA; na zajęciach 'Słowem i gliną’ nie szkliwimy prac. Wszyscy zainteresowani uczestnicy zajęć w wieku od 7 lat mogą poszkliwić swoje prace na warzsztatach regularnych lub raz w miesiacu na warsztacie ze szkliwienia (vide FB)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Prowadząca; Magdalena Przebitkowska
Wiecej info pod nr tel; 692 097 223

 

Warsztaty artystyczne „Nauka malowania akwarelami. Motyle”

Kochamy jesienne metamorfozy, kolory, doznania! Są tak migotliwe jak inspirujący lot motyla. Warto się pospieszyć aby móc go złapać!
Nie przeoczcie takiej szansy – złapać motyla możecie w Studio3.18

Mamy przyjemność zaprosić Was na warsztaty artystyczne „Kolorowe motyle. Nauka malowania akwarelą”, które się odbędą 9 listopada o 11.00.
Jeśli chcesz dołączyć się do grona miłośników akwareli, zapisz się na warsztaty artystyczne, a poznasz podstawowe techniki oraz sposoby nakładania światłocienia i waloru.

Nasze zajęcia są doskonałe nie tylko dla miłośników malarstwa, ale również osób początkujących poszukujących nowych wyzwań i inspiracji oraz pomysłów na przyjemne spędzanie czasu.
Dużo malujemy, rysujemy i przede wszystkim tworzymy!

CENA: 60 zł (wszystkie materiały są już w cenie) dzieci do 13 lat 40 zł
Chętnych prosimy się zgłaszać na priv lub sms 534975337

Zawsze rób to, na co masz ochotę!

 

Dzień Jeża w Palmiarni Poznańskiej – Edycja II

10-ego listopada obchodzimy Dzień Jeża.
Z tej okazji serdecznie Was ZAPRASZAMY na Edukacyjne Spotkanie w Palmiarni Poznańskiej.
Tegoroczną, II Edycję Poznańskiego Dnia Jeża dot.ochrony i pomocy jeżom europejskim połączymy z akcją edukacyjną dot. dzikich zwierząt bytujących w miastach.
W tym roku spotykamy się aż w DWA dni, 09. i 10.listopada.
Nasza Akcja Edukacyjna skierowana jest zarówno do dorosłych, jak i do dzieci.
Głównym organizatorem Poznańskiego Dnia Jeża jest Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży „Nasze Jeże” przy współpracy z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami Oddział Grzebienisko.
Będą z nami także nasi Goście.
Kto?
Organizacje ratujące na co dzień dzikie zwierzęta, opiekunowie z Ośrodków Rehabilitacji Jeży, lekarze weterynarii, animatorzy i wielu, wielu innych…
Śledźcie wydarzenie, przyjdźcie na spotkanie z nami.
W sobotę 09.11.2019 i w niedzielę 10.11.2019 specjalnie dla Was nasi goście wygłoszą PRELEKCJE edukacyjne. Szczegółowy program prelekcji wkrótce.
Przygotowaliśmy liczne atrakcje dla Wszystkich Dużych i Małych uczestników spotkania.

Przybywajcie !!! ?
Miejcie serce dla jeży!

Dzień Jeża odbędzie się w pawilonie III w ramach biletu wstępu do Palmiarni: normalny: 10 zł, ulgowy: 7zł

09.11.2019 – SOBOTA 9:00 – 16:00 (kasa do godz. 15:00) 10.11.2019 – NIEDZIELA 9:00-17:00 (kasa do godz. 16:00)
__

UWAGA!
Wydarzenie ma charakter edukacyjny.
Nie będzie razem z nami – ŻYWYCH zwierząt – wszystkie jeże pozostające pod naszą opieką są w trakcie leczenia i rehabilitacji – potrzebują ciepła, ciszy i spokoju.
Ponadto!
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wyznaczył obszar zagrożony wystąpieniem choroby zakaźnej zwierząt (m.in. Park Wilsona). Na obszarze zagrożonym zakazuje się między innymi organizowania targów, wystaw, konkursów, pokazów z udziałem psów, kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę. A czym jest wścieklizna? Specjalnie dla Was przygotowujemy prelekcję na ten temat, którą wygłosi jeden z zaproszonych przez nas gości.
__

W Dniu Jeża spotkajmy się w Palmiarni Poznańskiej!
Zapraszamy!

 

Poznańska Giełda Fonograficzna vol.38 / 9.11 / Dom Tramwajarza

POZNAŃSKA GIEŁDA FONOGRAFICZNA VOL.38

Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19, Poznań
sobota 9.11 godz. 12:00 – 14:00

W sprawie zarezerwowania miejsc wystawienniczych prosimy o kontakt mailowy na rafal@pwevents.pl

* * * * * *

Kolejna edycja Poznańska Giełda Fonograficzna odbędzie się znów w Dom Tramwajarza . Szykujemy sporo nowych tytułów, po raz pierwszy eksponowanych. Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.

 

Rodzinne warsztaty ceramiczne

Zapraszamy serdecznie! 🙂 na wspólne lepienie dzieci (od lat 5 ) z rodzicami, ciociami, wujkami, babciami, dziadkami… do pracowni ceramicznej.
W trakcie zajęć wykonamy prace, które następnie będą wypalone w piecu ceramicznym.
Do dyspozycji twórców :
opieka instruktora oraz gliny, materiały i narzędzia.

Czas trwania warsztatu: 1,5 godz.
Koszt 35 zł od osoby.
SOBOTY 12:00-13:30

Ilość miejsc ograniczona.
Na warsztaty obowiązują zapisy:
tel. 698 556 222
warsztaty4kropki@wp.pl

 

Spotkanie Grupy Eksploracja

Witajcie Drodzy Miłośnicy naszego miasta Poznania. Zapraszam na kolejne spotkanie grupy (ostatnie w tym roku) abyśmy mogli porozmawiać, powspominać o wszystkim co związane z Poznaniem i nie tylko, abyśmy mogli podać sobie rękę i powiedzieć: ’ A to ty pisałeś ten post na grupie, zupełnie inaczej sobie ciebie wyobrażałem ’.
Planuję również zabrać ze sobą kilka starych albumów związanych z Poznaniem żebyśmy mogli na chwilę cofnąć się w czasie.
Spotkanie jak zawsze ma charakter towarzyski, dlatego zapraszam serdecznie wszystkich, którzy mieliby ochotę na wspólne spędzenie sobotniego wieczoru.
Spotykamy się przy Bałtyku od strony Kaponiery a dokładnie przy Światowidzie (jest na zdjęciu 🙂 )
Na miejsce do posiedzenia proponuję Starbucks w Bałtyku.
Do zobaczenia 🙂

Chemiczno-fizyczne laboratoria dla 7 i 8 klasistów!

Gorąco zapraszamy do Brainiac’a na chemiczno-fizyczne laboratoria.

Zajęcia są przygotowane dla uczniów z nauczania domowego oraz wszystkich tych, którzy chcą poeksperymentować. Odbywają się raz w miesiącu na przemian z chemii oraz fizyki w wybrane soboty.

Obejmują doświadczenia przewidziane w podstawie programowej dla klas 7 i 8 plus trochę dodatkowych.

Prowadzącym zajęcia jest dr Leszek Bolewski, który chemią zajmuje się zawodowo od 30 lat. Podczas doktoratu na Wydziale Chemii UAM był nauczycielem akademickim oraz jednym z współorganizatorów Poznańskich Dni Nauki i Sztuki. Jest nauczycielem dyplomowanym oraz ukończył studia podyplomowe z fizyki, techniki oraz podstaw przedsiębiorczości. W swojej pracy dydaktycznej doskonali eksperymentowanie w „małej skali” oraz organizuje pokazy ciekawych eksperymentów fizyczno – chemicznych.

Przyjmujemy zapisy na poszczególne zajęcia (poprzez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie oraz poprzez bezpośrednie wiadomości).
Grupy max. 10 osobowe.
Koszt jednych zajęć (1,5h) 50 zł/os.

Uwaga! Godziny poszczególnych zajęć mogą ulec zmianie.

Wstępny grafik zajęć na nadchodzący rok szkolny oraz szczegóły są dostępne na naszej stronie: https://brainiac.edu.pl/aktualnosci/startujemy-chemicznie-i-fizycznie/

 

Warsztaty florystyczne „Las w słoiku”

Kochani, spotykamy się na kolejnych lasach?
Zapraszamy serdecznie na najbliższe warsztaty z robienia lasów w słoikach 9 listopada o godzinie 13:30

Czego nauczysz się na naszych warsztatach?
☘ co to jest lasy w słoikach oraz jakie rośliny można w nich stosować
? jak stworzyć kompozycje las w słoiku
? jak pielęgnować „las w słoiku”
.
Warsztaty potrwają około 1.5h
Koszt uczestnictwa jednej osoby w warsztatach to 150 zł
Dla mamy z dzieckiem 220 zł (dziecko robi swój mini las)
.
?W cenie warsztatów zawarte są:
– Duży słój z pokrywką korkową – Specjalne podłoża do lasu w słoiku, 3 rodzaje roślin, mech dekoracyjny
– Wszystkie dodatki i dekoracje
– Kawa/herbata i słodkie przekąski
.
✔Dla rezerwacji miejsca na warsztatach zapraszamy do kontaktu ☎️534 975 337 lub przez wiadomości prywatne

 

Zajęcia w MDK3

Dzień JustJEŻa

? 10 listopada obchodzimy międzynarodowy Dzień Jeża ?

? Zapraszam wszystkich na obchody tego wydarzenia w zajeżony weekend 9-10 listopada.

? Obchody tego dnia nie mogłyby odbyć się bez jego głównych bohaterów, a zatem będziecie mogli zobaczyć różnorodne egzotyczne kolczaki – afrojeż, jeż uszaty, kretojeż, które zaprezentują Wam wcale niekolczaste oblicze i opowiedzą o sobie.

? Dowiecie się również kiedy i jak udzielać pomocy dzikim jeżom oraz jak zaprosić je do swojego ogrodu.

? Będą jeżowe zagadki i łamigłówki.

? Dzieci będą mogły stworzyć jeżowe rękodzieła… Rodzice poznają tajniki budowania jeżowego domku…

? Na jeżowym bazarku będę czekały na Was jeżowe słodkości i różne jeżowe fanty.

Przyjdźcie całymi rodzinami – pomagać jeżom ? mogą wszyscy!!!

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
Jeżowe święto obchodzić będziemy
w świetlicy zajeżonej fundacji Kreaktywator
(ul. Krakowska 9 w Poznaniu).
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^
SOBOTA godz. 11.00 – 14.00
NIEDZIELA godz. 15.00 – 18.00
^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

 

Lampiony i latarenki, czyli światło i mrok dla dzieci 1,5-3 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 1,5-3 lat na wyjątkowe artystyczne warsztaty na granicy światła i mroku.

Poznacie na nich wiele ciekawostek na temat technik tworzenia lampionów i latarenek oraz świąt z nimi związanych z różnych zakątków świata. Stworzycie swój własny lampion i odgonicie mrok przy jego pomocy.

Prowadząca to: Paulina Stachowska
Żyjąca w rozkroku pomiędzy Poznaniem, a Berlinem pasjonatka jogi i podróżowania na własną rękę. Mama dwóch szalonych córek – Lili i Idy wychowywanych w duchu rodzicielstwa bliskości oraz komunikacji bez przemocy. Absolwentka Akademi Sztuk Pięknych w Łodzi na wydziale Tkaniny i Ubioru. Z uporem maniaka próbowała swoich sił prawie w każdej pracowni by wciąż się móc rozwijać. Maniaczka kursów rzemieślniczych i alternatywnych technik artystycznych.

KIEDY: 09.11.2019 r o godzinie 14:30
GDZIE: Warsztaty Agaty Malta, ul. Maltańska 1 w Poznaniu (Galeria Malta koło Smyka)
ZA ILE: 45 zł za osobę
ZAPISY: zapraszamy do zakupu biletów na naszej stronie internetowej www.warsztatyagaty.pl/wydarzenia/

 

Baśnie DLA Dzieci

Baśnie.
Każdy z Nas je zna, każdy z Nas lubi je słuchać, każda ogląda ich ekranizacje.
Jednak są baśnie mało znane, rzadko kiedy zasłyszane, są baśnie, które kryją się gdzieś głęboko w książkach w bibliotekach. Takie baśnie możesz zaserwować swojemu dziecku. Zabierz pociechę i chodźcie! Chodźcie razem posłuchać.
Opowie Wam je bajarka BajOla.

Nie wiesz kim jest BajOla? to posłuchaj jak opowiada a potem zarezerwuj 9.11 o godz 17:00 i bądź w Klubie Osiedlowym Dębczak, os. Dębina 107.

https://www.youtube.com/watch?v=VV7yVVe8wHU

 

Dni Sąsiada w Muzeum

8,9 i 10 listopada to w Muzeum Historii Ubioru „Dni sąsiada”

Niezwykle zależy nam, by Muzeum odwiedzili nasi najbliżsi Sąsiedzi, wielu z nich pewnie nie miało do tej pory okazji. Drodzy Sąsiedzi! By zmienić ten stan rzeczy to już od początku listopada odwiedzamy Was i wręczamy zaproszenia, które upoważniają do darmowego zwiedzania ekspozycji w dniu 8, 9 i 10 listopada 2019. Poznajmy się! Śmiało. Do zobaczenia.

Napisz do nas jeżeli jesteś naszym sąsiadem a zaproszenie do Ciebie nie doszło. Postaramy się dostarczyć je Tobie jeszcze tego samego dnia.

 

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Ptasi baj | spektakl Teatru Atofri

? Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.

? Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.

? Twórcy:
Scenariusz, reżyseria i wykonanie: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
Muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
Ilustracja: Agnieszka Nowacka

Czas trwania: 40 min. + zabawa
Wiek uczestników: od 1,5 do 6 lat

Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Spektakl odbędzie się na Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Karmelek | spektakl dla widzów 4+

Pisze reżyser Bartosz Kurowski:
? Co dobrego masz w sobie? Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego. Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

? Twórcy:
Tekst: Marta Guśniowska
Reżyseria: Bartosz Kurowski
Muzyka: oho!koko
Scenografia i kostiumy: Klaudia Laszczyk
Teksty piosenek: Alicja Kruk (oho!koko)
Występują: Elżbieta Węgrzyn, Marek Cyris, Marcin Ryl-Krystianowski

Czas trwania: ok. 75 min.
Wiek uczestników: od 4 lat

? Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Wydarzenie odbędzie się w Scenie Wspólnej, ul. Brandstaettera 1/ul. Za Cytadelą.

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Śpiewanki – przedstawienie dla maluszków i ich rodziców

Niedzielny Teatr Rodzinny Studia Teatralnego BLUM
Spektakl oparty na autorskich piosenkach dla maluszków do 6 roku życia

 

Święty Marcin w Pyrlandii – projekt: Echt Poznanioki! Bezpłatnie

Zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu „Echt Poznanioki na tropie historii, tradycji i gwary”.
Tym razem zawitamy do Muzeum Pyry, gdzie przyrządzicie sami pyszne pyrki, a przy okazji dowiecie się skąd te pyry w Pyrlandii się w ogóle wzięły. A ponieważ to będzie wyjątkowy świąteczny weekend, ugości nas sam Święty Marcin! Będzie to niezwykła okazja, aby poznać historię tego poznańskiego legendarnego patrona z jego ust 😉

Nie przegapcie tego spotkania!
Zapraszamy całe rodziny!
Wydarzenie BEZPŁATNE!

Kiedy? 10.listopada o godzinie 11:00
Gdzie? W Muzeum Pyry, wejście od ul. Mokrej
Jak rezerwować miejsce? mailowo: fundacja.kreaktywator@wp.pl
(w zgłoszeniach prosimy o podanie liczby uczestników dorosłych i dzieci)

Zapisy OBOWIĄZKOWE!
Liczba miejsc ograniczona! decyduje kolejność zgłoszeń!

A jeśli nie możecie być na naszym spotkaniu, możecie odwiedzić świętego Marcina w Muzeum Pyry indywidualnie przez cały weekend
szczegóły: Św. Marcin w Poznańskim Muzeum Pyry
(wizyty indywidualne opłacane we własnym zakresie)

Spotkanie realizowane w ramach projektu „Echt Poznanioki”, dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera

 

Bloki! Tu się dzieje

Projekt jest realizowany w każdą drugą niedzielę miesiąca. Zapraszamy dzieci, dorosłych i rodziny na szereg interesujących warsztatów i wydarzeń.

10.00-11.00 Dzieciaki do dzieła* – rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci od lat 2 – wstęp 15 zł/dziecko
10.00-11.30 Warsztaty kulinarne dla dzieci – „Dylematy Mamy i Taty” – I grupa – wstęp 5zł (zapisy tel. 605 586 246)
10.00-11.30 Warsztaty z projektowania i druku 3D dla dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat – wstęp 25/15 zł.
11.30-13.00 Warsztaty malarskie dla dorosłych* – wstęp bezpłatny
12.00-13.30 Warsztaty kulinarne dla dzieci – „Dylematy Mamy i Taty” – II grupa – wstęp 5zł. (zapisy tel. 605 586 246)
od 12.30 Wymiana roślin i książek
13.30-15.00 Happy Hands* – warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku szkolnym – wstęp 15 zł.
* zapisy na zajęcia telefonicznie lub w biurze ODK Słońce

 

Morsowanie 2019/2020

Witajcie ?

Po upalny lecie przyszedł czas na chłodniejsze dni. Jak wiadomo z każdej pory roku trzeba wyciągać plusy.
Gorąco was zapraszam do morsowania razem ze mną i w tym sezonie ?

Zalety kąpieli w zimnej wodzie:
➡️Zwiększa odporność organizmu
➡️Zahartowane ciało
➡️Poprawia wydolności naczyniowo krążeniową
➡️Lepsze ukrwienie skóry
➡️Przyspiesza regenerację po kontuzji ➡️Przyspiesza przemianę materii
➡️Zbawienna dla osób z bólami stawów

Jaki jest optymalny czas zanurzenia ciała? 3-5 minut ?
W grupie raźniej!
❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄❄

Co musisz ze sobą zabrać?
*ręcznik
*strój kąpielowy
*klapki/buty do wody lub skarpety neoprenowe
*rękawiczki
*czapka
*ciepła herbatka
*folia termiczna jeśli posiadasz
*ciepła odzież na zmianę

⚠Ważne!

Przeciwskazana do morsowania!!!!!
➡Choroby serca
➡Choroby układu krążenia
➡Choroby mózgu
➡nadciśnienie tętnicze
➡żylaki
➡bolerioza
➡padaczka

Zakaz morsowanie po spożyciu alkoholu i na kacu!
Nie rogrzewamy się %%%!!!!

Przed rozpoczęciem sezonu zachecam do wizyty u lekarza w celu zbadania stanu serca ?

 

Joga rodzinna

Zajęcia dla dzieci (3-5 lat) i rodziców ( joga wspólna na Wspólnej:-)

Joga dla dorosłych staje się coraz bardziej popularna, rodzice ćwiczą i wracają do domu zadowoleni, zrelaksowani i wyciszeni. Dzieci to dostrzegają i często chcą do nich dołączyć. Dzięki wspólnym zajęciom rodzice i dzieci mają możliwość zacieśniania łączącej ich więzi oraz spędzenia wspólnych chwil zupełnie inaczej niż zazwyczaj. Joga z dziećmi to zabawa pełna śmiechu i radości, ale przynosi też fizyczne korzyści – np. łagodzi bóle kręgosłupa, spowodowane spędzaniem czasu przy komputerze.

Czas trwania: 45 minut, niedziele 10:00 – 10:45
Terminy:
13.10.2019
10.11.2019
8.12.2019
12.01.2019

Koszt: jednorazowe wejście 35 zł (opiekun + dziecko), karnet na 4 spotkania – 120 zł.

Wszystkie zajęcia są na wcześniejsze zapisy pod nr telefonu: 790209701, mailowo: kontakt@polasanka.pl lub na miejscu w studiu.

Zajęcia prowadzi:
Pola Kowalczyk – ścieżką jogi podąża już blisko 8 lat; na co dzień pracuje z dziećmi, ucząc je szacunku do natury oraz budując w nich świadomość ciała i wewnętrznej siły. Joga, to dla niej przebywanie w stanie równowagi, kiedy serce rytmicznie bije a oddech unosi brzuch i klatkę piersiową, jest to również świadome odczuwanie – zarówno fizyczne, jak i mentalne czucie się dobrze we własnym ciele. W swojej praktyce oraz w ogóle w życiu wykorzystuje dźwięki, płynące z instrumentów o właściwościach terapeutycznych.
http://polasanka.pl

W studiu odbywać się będą również zajęcia jogi dla starszych dzieci w terminach:
27.10.2019
17.11.2019
22.12.2019
26.01.2020
Szczegóły na stronie www.jogawita.pl lub w wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/394745348105597/

 

Koncert Gordonowski dla rodzin z małymi dziećmi

Szkoła Muzyki Kompozytornia serdecznie zaprasza dzieci w wieku 0-5 lat wraz z rodzicami na Koncerty Gordonowskie!
Obecnie trwają zapisy na najbliższy koncert, który odbędzie się 15 września 2019!

Będziemy śpiewać i grać na instrumentach w różnych skalach i rytmach, by dostarczyć dzieciom różnorodnych bodźców muzycznych 🙂 Nie zabraknie kolorowych, fruwających w powietrzu chustek, piłeczek czy baniek mydlanych. Na koncertach przeplatać się będą piosenki ludowe, utwory z repertuaru muzyki rozrywkowej, poważnej i jazzowej 🙂 Wspaniała okazja do twórczego spędzenia czasu z dziećmi!

Koncerty odbywają się w sali Parku Rekreacyjno-Sportowego FAIRPLAYCE ul. Bożydara 10 Poznań.

Wstęp 15 zł od osoby (czyli mama/tata/ciocia/dziadek/… z dzieckiem – 30 zł, dwie osoby dorosłe z dzieckiem 45zł, oboje rodzice z dwójką dzieci 60 zł)

Rezerwacja – wpłata całej kwoty na konto szkoły:

49 1050 1520 1000 0090 8030 1865
(tytułem: nazwisko, data koncertu, ilość osób, wybrana godzina)

Dostępne godziny koncertu: 9.30, 10.45, 12.00 (Prosimy o informację przy zgłoszeniu na która godzinę chcieliby się Państwo zapisać)

Wszystkie daty koncertów w roku szkolnym 2019/2020:
15.09.2019, 13.10.2019, 10.11.2019, 8.12.2019, 12.01.2020, 16.02.2020, 15.03.2020, 19.04.2020, 14.06.2020.

Zawsze 3 opcje godzinowe: 9.30, 10.45, 12.00

Zapisy: kontakt@kompozytornia.pl lub tel: 880934135

Ilość miejsc ograniczona.

NA CO DZIEŃ ZAPRASZAMY NA NASZE ZAJĘCIA MUZYCZNE I ROZWOJOWE! kompozytornia.pl
– Gordonki i zajęcia rozwojowe (angielski, sensoplastyka, muzyka) ul. Słoneczna 56B
– grupowe i indywidualne zajęcia śpiewu i gry na pianinie ul. Słoneczna 56B, ul. Wiesiołkowa 24
– Klub Malucha Fikamy bez MAMY! ul. Słoneczna 56B (kompozytornia.pl/fikamybezmamy)
– Przedszkole Fikamy i GRAMY! ul. Krośnieńska 9 (fikamyigramy.pl)
– Półkolonie letnie i zimowe ul. Słoneczna 56B

Wpłaty podlegają zwrotowi/przesunięciom na kolejny koncert do dwóch dni przed wydarzeniem. Nieobecności zgłoszone dzień przed wydarzeniem lub w dniu wydarzenia nie podlegają zwrotom ale mogą zostać wykorzystane na udziła w zajęciach grupowych szkoły. Można też przekazać swoje miejsca komuś innemu 🙂

Udział w koncertach organizowanych przez Szkołę Muzyki KOMPOZYTORNIA oznacza zgodę na fotografowanie i udostępnianie zdjęć w celach reklamowych.

 

Projektowanie 3D

W najbliższą niedzielę 10 listopada o godz. 10.00 zapraszamy na warsztaty z projektowania i druku 3D dzieci w wieku 7-12 lat. ??
Tym razem oprócz nauki programu będziemy mieli okazję zobaczyć drukarkę podczas pracy i poznać jej działanie. Serdecznie zapraszamy! ?

 

Niedzielne warsztaty dla dzieci w Gusto Food & Wine

Zapraszamy małych i dużych na nasze rodzinne niedziele w Gusto!
Spędźcie wspólnie wyjątkowy czas przy pysznym, tradycyjnym obiedzie.
Na najmłodszych czeka nie tylko pyszny posiłek, ale również moc atrakcji!
Co tydzień nasza animatorka czekać będzie z nowymi, ciekawymi warsztatami!

10.11 – Zdrowe odżywianie
17.11 – W świecie eksperymentów
24.11 – Dzień słodkości

1.12 – Mikołajki
8.12 – Coraz bliżej święta
22.12 – Pierwszy dzień zimy
29.12 – Sylwester i nowy rok

Dla Dzieci przygotowaliśmy wyjątkowe menu:

Krem pomidorowy z ryżem
Rosół drobiowy z makaronem

Makaron z sosem bolońskim
Nuggetsy drobiowe
Ryba w chrupiącej panierce
Gotowa pierś z kurczaka
Pizza Margharita
Risotto z warzywami

Deser lodowy z owocami, naleśniki z dżemem, koktajl owocowy

Zapraszamy!

 

Pożegnanie Helmutów

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu oraz Klub Miłośników Pojazdów Szynowych serdecznie zapraszają na imprezę pożegnalną tramwajów niemieckich, wycofywanych z floty pojazdów poznańskiego MPK. Impreza rozpocznie się 10 listopada 2019 roku o godzinie 11:00 na terenie Zajezdni Madalińskiego.

Z tej okazji udostępnione zostaną wszystkie będące jeszcze w eksploatacji wagony GT8 (697, 699, 702, 703, 707, 708, 711). Dodatkowo uruchomiony zostanie dwukierunkowy wagon GT8 #907 z Frankfurtu oraz premierowo po remoncie wagon GT6 #615.

W ramach pożegnania w godzinach 11-12 na terenie Zajezdni Madalińskiego odbywać się będzie wystawa wagonów oraz wykonane zostanie pamiątkowe zdjęcie. O godzinie 12 odbędzie się pożegnalny przejazd wybranymi wagonami GT8 po mieście z możliwością wykonania pamiątkowych zdjęć na trasach komunikacyjnych. Dodatkowo wagony przejadą również przez zajezdnię Franowo (bez możliwości wysiadania).

Udział w imprezie jest bezpłatny, podczas przejazdu umundurowani członkowie Klubu Miłośników Pojazdów Szynowych przeprowadzą kwestę pt. „Ratujmy Stare Bimby”. Dochód z kwesty przeznaczony zostanie na remonty wagonów historycznych.

 

Naprawa żywienia małych dzieci

Czy wiesz co możesz zrobić, żeby zreanimować odżywianie swojego dziecka?

Akademia żywienia dzieci do 7 lat).

Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu,
* niejadki: czy, dlaczego i co my na to,
* trudności żywieniowe,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,
* jak zadbać o żelazo i wapń,
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* przykładowy jadłospis dziecka

Na szkoleniu otrzymasz solidną porcję wiedzy 🙂 Każda uczestnik dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 60 zł/osoba;
Para 100 zł.
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 10.11.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

**Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

apraszam, jeśli masz wątpliwości pisz do mnie śmiało:)
500166032

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

Koncert Yang&Chopin

Dom animacji kulturalnych „Strefa Młodego Melomana” zaprasza serdecznie rodziców wraz z pociechami na kolejną niedzielę z muzyką!

Tym razem w otulającej nas aurze jesieni, utalentowana pianistka Yang Xu-Czaja grać będzie dla nas muzykę Fryderyka Chopina.
Czy można sobie wymarzyć piękniejsze popołudnie?

Data: niedziela, 10 listopada o godz. 12:00

Rezerwacja biletów pod numerem telefonu:
606 825 325

 

Dzieciaki do dzieła

Rodzinne warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 2-5 lat wraz z rodzicami, dziadkami i przyjaciółmi. Malowanie przy pląsach i dziecięcych piosenkach. Zapisy w biurze lub telefonicznie. Wstęp 15 zł. od dziecka.

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *