PLAN ZAJĘĆ 28.10 – 03.11.2019

PLAN ZAJĘĆ 28.10 – 03.11.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na:

CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – PAŹDZIERNIK 2019

NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Gwiezdnik | opera dla dzieci

? Hit Biennale Sztuki dla Dziecka 2019 i pierwsza w historii Centrum Sztuki Dziecka opera dla dzieci powraca na Scenę Wspólną!

? Lubicie chodzić do opery czy myślicie, że to dziwne, żeby śpiewać zamiast mówić? A może nigdy jeszcze nie słyszeliście żadnej arii? Mamy dla Was coś specjalnego: operę dla dzieci.

? Mało tego – to opera współczesna, więc poza klasyczną orkiestrą usłyszymy także elektronikę i analogowe syntezatory dźwięku, niekonwencjonalne sposoby grania na instrumentach tradycyjnych, współczesne metody ekspresji wokalnej czy dźwięki zaczerpnięte
z życia codziennego, zarówno nagrane wcześniej, jak i wytwarzane w czasie bieżącym na scenie i widowni.
A wykonanie tego dzieła zaangażowani zostaniecie także Wy wszyscy siedzący na widowni.

? Twórcy:
Libretto: Katarzyna Mazur-Lejman
Reżyseria: Krzysztof Cicheński
Muzyka: Jarosław Kordaczuk

Czas trwania: 80 min.
Wiek uczestników: od 8 lat

? Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Klub Blisko Mam

Poznaj mamy ze swojego osiedla i okolic!

Spotkania Klubu Blisko Mam odbywają się regularnie w każdy poniedziałek w godzinach 11:00 – 13:00 na piętrze przy ul. Newtona 14 (wejście po schodach na górę między apteką Żeń-szeń a sklepem Społem – warto przyjść z chustą/nosidłem, ale jak najbardziej można przyjść z wózkiem. Pomożemy wnieść, a w środku jest dużo miejsca).

Razem tworzymy miejsce do wspólnych luźnych pogaduch przy kawie i herbacie. Miejsce do swobodnej wymiany doświadczeń, do poznania mam z sąsiedztwa. Miejsce do kreatywnych przedsięwzięć, inicjatyw dla mam od mam 😉 Miejsce do wspólnej zabawy dzieci.

Spotkania są bezpłatne i są współorganizowane przez Osiedlowy Klub Kopernik.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do naszej grupy, gdzie na bieżąco ustalamy wszystkie kwestie organizacyjne: https://www.facebook.com/groups/2200758750169092/
__________________________________
Plany na najbliższe poniedziałki:

28 października
Klub Blisko Mam jesiennie i sensoplastycznie.

4 listopada
Luźne pogaduchy przy kawie i herbacie.

11 listopada
Nie spotykamy się! Wolne 🙂

18 listopada
Klub Blisko Mam piknikowo.

25 listopada
Klub Blisko Mam chustowo.

2 grudnia
Klub Blisko Mam zimowo i sensoplastycznie.

9 grudnia
Klub Blisko Mam muzycznie.
Zamiast zabawek zabieramy nasze instrumenty.

16 grudnia
Klub Blisko Mam pierniczkowo.
__________________________________
Pierwsze pół godziny spotkania przeznaczamy na pogaduchy, robienie kawy/herbaty, rozkładanie materacy, czy przygotowanie przestrzeni pod zabawę. Pół godziny przed końcem powoli zaczynamy sprzątać. Do nas zawsze można się spóźnić, w klubie jesteśmy do 13 🙂

 

Wymiana książek w Teksturze

Po zaskakująco udanej i owocnej edycji PLANTS SWAP, czas na książki!

W myśl zasady #zerowaste wpadnij do Tekstury, oddaj niepotrzebne książki i wymień je na coś nowego.

KIEDY?

21-27.10 przez cały dzień, w godzinach funkcjonowania kawiarni wymieniamy się KSIĄŻKAMI DZIECIĘCYMI.
28.10-03.11 przez cały dzień, w godzinach funkcjonowania kawiarni wymieniamy się KSIĄŻKAMI DLA DOROSŁYCH

GDZIE?

Tekstura – lokal w przyziemiu kamienicy przy ul. Prusa 17. Dojazd komunikacją miejską (przystanek Rynek Jeżycki dla tramwajów 17, 18 i 2) lub samochodem (parking przed lokalem, na ulicy – brak dedykowanych miejsc parkingowych).

ZASADY WYMIANY:

1. Przyjdź do Tekstury z książką, zostaw ją na Teksturowych półkach, dedykowanych na wymianę. W zamian przygarnij do siebie nową książkę (1 za 1).
2. Chęć pozostawienia książki zgłoś proszę naszym baristom.
3. Na wymianę można przynieść maksymalnie do 3 książek.
4. Książki muszą być w dobrym stanie, niezniszczone i w pełni wartościowe.
5. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny.

 

Bezpłatne warsztaty plastyczne dla dzieci

Warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 5-11 lat – „Jesień przyszła”- Warsztaty bezpłatne, współfinansowane z budżetu Miasta Poznania w ramach projektu „Cztery pory Łazarza” realizowanego z Fundacją APJA. Zapisy w sekretariacie Klubu lub rezerwacja mailowa: zapisy.klubkrag@gmail.com
#poznanwspiera

 

Kocie figle z planszówkami – gry planszowe w Kocimiętce

Zapraszamy na spotkania z grami planszowymi w co drugi poniedziałek od 16 do 20!

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Kreatywne spotkanie dla młodzieży

? ? ? Czy znasz Termy Maltańskie, a może Camping Malta? Pewnie, że tak! Mieszkasz w Poznaniu! I dlatego mamy dla Ciebie specjalną wejściówkę do tych oraz do paru innych miejsc takich jak Teatr Polski, Kino Muza albo Stadion Lecha do wykorzystania później. Wystarczy, że wybierzesz miejsce… Jest jednak jeden warunek…
Zapisz się na DARMOWE warsztaty twórczego rozwiązywania problemów organizowane przez nasze Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam. Te warsztaty są całkowicie DARMOWE dla uczniów szkół ponadpodstawowych.
Celem warsztatów jest analiza Twoich potrzeb i oczekiwań odnośnie życia w naszym mieście Pomożesz nam?
Wszystkie warsztaty odbywają się w poniedziałek od 21 października do 20 listopada w godzinach: 17.00 – 20.00.
Co trzeba zrobić?
1⃣ Wybierz JEDNĄ z następujących miejscówek:
? Camping Malta (poniedziałek 21.10)
? Stadion Lecha (poniedziałek 28.10)
? Teatr Polski (poniedziałek 4.11)
? Kino Muza (poniedziałek 18.11)
? Termy Maltańskie (poniedziałek 20.11)
2⃣ Wyślij do nas zgłoszenie wypełniając formularz ? ? ?
https://forms.gle/yxzDNosGdRaeUhcz6
Pośpiesz się! Ilość miejsc jest ograniczona!

Tulanki – warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci

Tulanki to cykl 9 warsztatów poszerzających kompetencje rodziców i opiekunów małych dzieci. Uczestnicy będą mieli szansę zdobycia narzędzi, potrzebnych do animowania Grup Zabawowych dla maluchów oraz wzbogacenia zasobu wiedzy i umiejętności z zakresu wspierania rozwoju dziecka.

Wartościowe treści, miła atmosfera, rzetelne trenerki!
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: tulanki@zielonagrupa.pl do dnia poprzedzającego każdy warsztat lub do 31 sierpnia na cały cykl.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Tematyka poszczególnych spotkań:

28.10.2019 r. 18:00
„Śpiew i muzyka”
O roli dźwięków w rozwoju dziecka, o tym jak rozwijać dziecięce horyzonty przy użyciu własnych talentów muzycznych.
Prowadząca: Florentyna Stefaniak

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

FITTY FAMILY – Nowe zajęcia ruchowo-taneczne RODZIC+DZIECKO:

poniedziałek 28.10 godz. 18 ZSP nr 8 Osiedle Bolesława Śmiałego 107, 60-682 Poznań, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Zapisy: www.fittyfamily.pl

poniedziałek 28.10 godz. 17 SPA Lusowski Zdrój ul. Wierzbowa 2, 62-080 Lusowo, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie. Zapisy: www.fittyfamily.pl

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Rodzic w Galerii – oprowadzanie dla osób z małymi dziećmi

prowadzenie: Bogna Błażewicz

Jeżeli jesteście młodymi rodzicami marzącymi o tym, aby wyrwać się z kieratu domowych obowiązków, zachęcamy do skorzystania z naszej inicjatywy! Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie, podczas którego oprowadzimy Was po wystawie Grzegorza Sztwiertni „Peryneum” . Dzieci w wózkach, chustach i nosidłach można, a wręcz należy, zabrać ze sobą!

 

Halloween – warsztaty kulinarne dla dzieci

MINI CHEF / zajęcia kulinarne dla dzieci 7-13 lat /HALLOWEEN/29.10 g.18.00
95,00 zł

Zajęcia kulinarne MINI CHEF
Warsztaty kulinarne dla dzieci 7-13 lat
Zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 7-13 lat na warsztaty kulinarne. Tym razem temat poświęcony Halloween!

Przygotujemy wspólne przysmaki i zapraszam wszystkie dzieci w przebraniach!

Pojedyncze spotkanie 95zł/os

Menu:
29.10 Halloween
Tarta dyniowa z pajęczyną
Bezowe duszki
Kiełbaski mumie

Ola Kołodziejczak
Dietetyk, z pasją i miłością do gotowania. Uwielbia gotować wraz z dziećmi, uczyć ich zdrowych nawyków i wyborów żywieniowych. Prowadzi własną Poradnię Dietetyczną „Za słodko Za słono”, dla swoich pacjentów przygotowuje przepyszne jadłospisy dostosowane pod różne jednostki chorobowe oraz redukcyjne.Na swojej (FB@zaslodkozaslono)stronie dzieli się smacznymi zdrowymi przepisami oraz ciekawostkami dietetycznymi.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

29 X godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Zajęcia poprowadzi Paulina Bałażyk – aktorka, logopedka, nauczycielka nauczania początkowego, mama 4-letniej dziewczynki.

Bilety 25 zł w przedpłacie, w dniu warsztatów 30 zł. Opiekun z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

FITTY FAMILY – Nowe zajęcia ruchowo-taneczne RODZIC+DZIECKO:

wtorek 29.10 godz. 16 PCK Dąbrówka ul. Gieburowskiego, 60-682 Poznań, zajęcia Zumba® – to zajęcia skierowane dla ludzi w każdym wieku. Ten rodzaj zajęć stanowi mieszankę kipiącej energią imprezy tanecznej z ćwiczeniami choreograficznymi do muzyki m.in. hip-hopu, reggaton, cumbia i innych. Zajęcia Zumba® Kids inspirują dzieci do wyrażania siebie poprzez ruch i do zabawy, poprawiają jednocześnie ich ogólny stan zdrowia i samopoczucie.Dzieci uwielbiają te zajęcia, ponieważ są one czymś nowym i fajnym, natomiast rodzice cenią to, że stawiają na aktywność i pewność siebie, przyspieszają metabolizm oraz poprawiają kondycję. Tańczący z dziećmi rodzice będą mieli okazję bawić się razem z nimi, poprawiając jednocześnie swoją kondycję fizyczną i samopoczucie.
wtorek 29.10 godz. 16 DK Jubilat Osiedle Tysiąclecia 30, 61-245 Poznań, zajęcia Ruch i Zabawa- Zajęcia ruchowe dla rodziców z dziećmi będą czymś więcej niż typowymi zajęciami fitness. Pozwolą nam eksportować ekspresję i różne środki wyrazu jakie daje nam nasza fizyczność, pozwolą rozwinąć wyobraźnię i wywołają wiele radości. Ruch & Zabawa to połączenie fitnessu z ruchem i możliwościami jakie daje arteterapia.Zapisy: www.fittyfamily.p

wtorek 29.10 godz. 16.30 Gimnazjum 43 ul. Łozowa 53, 61-448 Poznań, zajęcia  Ruch i Joga – Zajęcia z elementami Yogi – zajęcia skierowane zarówno dla dzieci jaki i dorosłych, aby przez wspólną zabawę pracować nad naszymi relacjami z bliskim, zacieśniać więzy, tworzyć klimat pełen radości, zaufania, spędzać wspaniale czas ćwicząc nasze ciała i umysły, poznawać sposoby jak się relaksować. Zapisy: www.fittyfamily.pl

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

Halloween Party w ENE DUE TRE dla szkolniaków!

? Halloween Party w ENE DUE TRE
Zapraszamy na upiorny wieczór pełen zabaw i śmiechu!

? W programie:
– dyniowe potwory
– upominek dla każdego przebranego uczestnika
– strasznie pyszny poczęstunek
– okrutnie wesołe tańce i zabawy w języku polskim, hiszpańskim oraz angielskim

? Kiedy: 30.10.2019r.,
? O której: godz. 16:30 – 18:00
? Gdzie: Centrum Animacji i Języków Romańskich, os. Stefana Batorego 80H.
?Cena: 35zł – dziecko, 50zł – rodzeństwo (2 dzieci) – opiekunowie gratis.

? Zapraszamy dzieci szkolne.

Koniecznie wcześniejsza rezerwacja miejsc (potwierdzona wpłatą):
– ? telefonicznie: 883 – 312 – 108
– ? e-mail: info@eneduetre.pl

Ilość miejsc ograniczona!
Strasznie zapraszamy❗️

 

Bezpłatne zajęcia dla maluchów

Po raz kolejny zapraszamy maluchy, czyli dzieci w wieku od około pół roku do około 3 lat wraz z opiekunami na BEZPŁATNE zajęcia i konsultacje z ekspertami w ramach projektu „Rozwój przez całe życie”.

Będą to zajęcia ogólnorozwojowe, umuzykalniające z elementami integracji sensorycznej i logorytmiki. Zgłoszone dzieci podzielone zostaną na dwie grupy:
– dzieci młodsze – niechodzące (ok. 6-18 miesięcy)
– dzieci starsze (ok. 18-36 miesięcy)
W zajęciach bierze aktywny udział także opiekun
(mama, tata, niania, babcia… etc. )

Po zajęciach będzie także możliwość bezpłatnych konsultacji z ekspertem z zakresu wczesnego wspomagania rozwoju oraz logopedii

Zajęcia odbędą się w Ośrodek SILOE (Górna Wilda 99).

Terminy:
30.10 (środa) – 10:00 maluchy starsze, 11:30 maluszki młodsze
15.11 (piątek) – 10:00 maluchy starsze, 11:30 maluszki młodsze
Zapraszamy do zapisów:
maluszekrozwojuszek@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń!

Projekt finansowany przez Radę Osiedla Wilda
realizowany przez Fundację Kreaktywator

Logorytmika – gimnastyka słuchu, buzi i języka

Logorytmika – ćwiczenia słuchu, buzi i języka – logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Logorytmika łączy w sobie rytm, słowa, muzykę i ruch. Wspólne działania pozwalają zatem oddziaływać na sferę słuchową, słuchoworuchową i ruchową. Zabawy muzyczno-ruchowe kształcąc ruchy całego ciała, wpływają rownież na usprawnianie narządów mownych. Profilaktyka i terapia w jednym, a wszystko w trakcie wspólnej zabawy!

KIEDY? środa 17.00 – 17.45

GDZIE? Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w Poznaniu

KOSZT? 20 zł/udział w pojedynczych zajęciach
60 zł/ karnet miesięczny

obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia oraz przedpłata za udział pierwszorazowy
obecność rodzica/opiekuna prawnego obowiązkowa podczas pierwszego spotkania

INFO&ZAPISY
szumiacewietrzysko@gmail.com
507 467 211

 

Poznań w miniaturze z klocków LEGO od 01/09 do 31/12/2019

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”!

Zobacz makiety poznańskich budynków i modele tramwajów
zbudowane z klocków LEGO: Ratusz, Zamek, Stadion,
Moderusa Gamme i wiele innych!
Z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu będzie można poprowadzić pierwszy elektryczny tramwaj Typ I i wagon doczepny Carl Weyer po miniaturowym torowisku!

Ekspozycja zbudowana z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO zaprezentowana zostanie w Sklepie MIMI, istniejącym już od 30 lat na poznańskich Jeżycach.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 1 września 2019 roku o godzinie 12.00. W tym dniu wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Godziny otwarcia wystawy (mogą ulec zmianie):
Pon – pt: 10.15 – 18.15
Sob-Nd: 10.00 – 14.00

Cennik biletów (obowiązuje od 2 września do 31 grudnia):
Bilet normalny – 5 złotych
Bilet ulgowy – 3 złote
Bilet grupowy – 2 zł/os. (dla grup przedszkolnych i szkolnych)
Dochód z biletów przeznaczony zostanie na rozbudowę wystawy m.in. budowę trasy tramwajowej w skali 1:35.

Wernisaż wystawy: 1 września 2019, godz. 12.00
Termin: 01.09-31.12.2019
Miejsce wystawy: Sklep MIMI, ul. Słowackiego 41 Poznań
Organizator i autor makiet: Mateusz Wawrowski (Mateusz buduje)

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Patronat wystawy:
Urząd Miasta w Poznaniu Miasto Poznań
PLOT – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
Modertrans Poznań
Mobil-AD
Cartoon Wars
Patronat medialny:
codziennypoznan.pl
Radio Afera
Freshmag
TenPoznan

 

Halloween – straaasznie fajna zabawa dla Malucha – Szamotuly

Zapraszamy na niesamowitą imprezę Halloween’ową, organizowaną specjalnie z myślą o najmłodszych (2-5 lat). Szykujcie przebrania i przybywajcie!

Gwarantujemy:
* wesołe zabawy w przebraniach,
* zdrowy poczęstunek,
* wodę i domową lemoniadę bez ograniczeń,
* warsztaty sensoryczne.

Koszt: 25 zł/dziecko
Czas trwania: 2 godziny
Zapisy: fb lub tel. 576 731 000
(W celu rezerwacji miejsca pobieramy całą opłatę do 22 października b.r.)

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Wieczór Strachu 31.10.2019 Zaczarowany Las

ak co roku zapraszamy wszystkie dzieci na jedno z bardziej wyczekiwanych wydarzeń…
Tego wieczoru pochłonie nas upiorna zabawa!
Odwiedzimy pokój strachu,
Zrobimy potworne przekąski,
Będziemy bawić się wśród czarownic i innych stworów.
Każde dziecko wyjdzie ze ściętą głową – oczywiście z DYNI! 😉

UUUUpiornie zapraszamy!
31.10.2019
Godzina 17-20
Wiek: 4-9 lat
LICZBA BILETÓW MOCNO OGRANICZONA
Bilety do zakupienia w Zaczarowanym Lesie!
Wszelkie informacje: 531 090 602

 

Halloween dla dzieci !

Najstraszniejsza impreza Halloween w mieście 🙂

Na Wasze dzieci czeka moc straszliwych wrażeń 😉
Będą konkursy na najstraszniejszy kostium halloweenowy, psikusy i dużo, dużo zabawy 🙂

Jeśli Wasze dzieci chcą w szalony, śmieszny (i oczywiśćie straszny ;p) sposób spędzić ten wyjątkowy dzień, zapraszam 🙂

Zapisy oraz wszelkie informację pod nr tel: 730 902 125
http://facebook.com/care4babymosina

 

Halloween Party

www.animacje-dla-dzieci.pl zapraszają już kolejny raz na niezwykła i jedyną tak świetną imprezę Halloween !
Z nami pożegnacie lato a przywitacie zimę !
W programie moc atrakcji :
tematyczne przekąski
malowanie twarzy i włosów
strasznie kolorowe warkoczyki
brokatowe tatuaże (pająki , koty i wiele innych )
straszliwe balony
upiorne tańce
rozbijanie piniaty halloween
zagadki i quizy z nagrodami
cukierek albo psikus ( gwarantujemy bardzo zaprzyjaźnionych sąsiadów )
tańce na miotle i nie tylko
Preferowany wiek dzieci 4-10 lat
Obowiązują zapisy :
zapisyanimacje@gmail.com
Decyduje kolejność zgłoszeń !
Koszt od 1 – dziecka 80,00 zł

Halloween w stylu smg.kids

Zapraszamy na Halloween w stylu SGM-KIDS???
Wyruszymy do krainy Baby Jagi ?, Duchów ? oraz Dyń?. Dzieci będą miały okazję wyżłobienia własnych latarenek z dyni. Zamienią się w Baba Jagę oraz za pomocą magicznych farb fluorescencyjnych stworzą wyjątkowy obraz ?‍??‍?
Zapowiada się mnóstwo efektywnej zabawy!

Koszt: 55 zł

Zapisy zbieramy do 28 października.
Prosimy o zapisy pod kontakt@sgmkids.com lub 514 319 900.

Oznaczcie znajomego, który musi do nas dołączyć! ?❤
Prosimy aby dzieci miały ze sobą na zmianę parę skarpetek antypoślizgowych.

 

Halloween na talerzu

Zapraszamy serdecznie na cykl
Mini MasterChef czyli warsztaty kulinarne dla dzieci 🙂

Pod okiem szefowej kuchni dzieci będą pichcić same pyszności z różnych zakątków świata: słodkie, słone z warzyw, mięsa … .
W podróży kulinarnej będą nam oczywiście towarzyszyć kochane mamy lub tatusiowie:)

#minimasterchef1
#Halloweennatalerzu

Pierwsze nasze spotkanie będzie oczywiście tematyczne,bo Halloween to niepowtarzalna okazja do wpuszczenia fantazji i odrobiny grozy do garnków!

 

Miododajne Łąki Kwietne

Zapraszamy 31 października o godzinie 17:00 do kawiarni Małe Fusy na warsztaty dotyczące tworzenie oraz pielęgnacji łąk kwietnych oraz miododajnych ogrodów.

W programie:
– rozpoznawanie roślin miododajnych
– wskazówki w zakresie pielęgnacji oraz uprawy roślin
– rozpoznawanie owadów zapylających
– praktyczna wiedza dotycząca prowadzenia łąk kwietnych

Udział nieodpłatny, liczba miejsc ograniczona – obowiązują zapisy:
e-mail: arkadiusz.zacharzewski@cpe.info.pl (temat: Łąki)
telefon: 727 918 596

Działanie realizowane w ramach projektu „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa”. Projekt dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania. Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Warsztaty „Zrób to sam” – kolorowa ciastolina

Pirat Ferduś organizuje warsztaty z serii „Zrób to sam”. Nic tak bardzo nie rozwija kreatywności jak manualne warsztaty.

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Czarownie Straszny Wieczór – Szamotuly

Jest taki dzień w roku, który daje nam okazję do pokonywania strachów, lęków przed pająkami, czarnymi kotami, duchami, wampirami i innymi potworami. Chcemy ten wieczór spędzić wspólnie z Wami, by „odczarować” to co straszne, przy muzyce i rodzinnych zabawach.

Halloween to święto, które wywodzi się z tradycji celtyckich a nawet rzymskich… chcemy mu nadać nasz niepowtarzalny charakter. Będzie to okazja do:

– wspólnego wieczornego spaceru straszną trasą;

– spotkania z LELKIEM, jeśli będziemy mieć trochę szczęścia,

– głosowania na najstraszniejsze przebranie w kilku kategoriach oraz obrzydliwie smaczne danie,

– odkrycia jak bardzo może zmienić się głos,

– integracji z innymi rodzinami.

Zapraszamy do wspólnych obchodów Halloween RODZINY 31 października, godz. 18:00 do świetlicy wiejskiej na Kępie. Warunki wstępu:

1. co najmniej 1 rodzic i dowolna liczba jego dzieci,

2. każdy z uczestników musi być przebrany w dowolną straszną postać (bez przebrania nie wpuszczamy),

3. każda rodzina przynosi obrzydliwie smaczne danie, którym może podzielić się z innymi oraz kilka cukierków do konkurencji „cukierek albo psikus”.

Koszt udziału obejmuje CAŁĄ rodzinę i pokrywa wydatki związane z udostępnieniem sali, wodę/soki, naczynia, środki czystości, drewno do kominka oraz materiały do ozdobienia sali. Przewidujemy zabawę do godz. 21:30, będzie nam miło jeśli zostaniecie by posprzątać z nami.

 

Joga dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 6-8 lat na regularne zajęcia jogi dostosowane do możliwości fizycznych i kondycji dzieci w tym przedziale wiekowym.
Ćwiczenia mają na celu:
– poprawę sylwetki,
– zwiększanie elastyczności ciała,
– zmniejszenia napięcia psychofizycznego,
– uczenia się koncentracji.
Zajęcia prowadzimy przy muzyce, przeplatając naukę pozycji zabawami i twórczymi zadaniami, tak by pobudzać do działania zarówno ciało, jak i wyobraźnię dzieci. Uczymy się świadomego oddychania, skupiania uwagi i współpracy z innymi.

Zapraszamy we wtorki o 17:00 i w czwartki o 18:00.
Zajęcia trwają 45 minut.

Zajęcia odbywają się w GROTA SOLNA Galos. Prosimy o zabranie skarpetek na zmianę. Cały sprzęt niezbędny do zajęć zapewniamy na miejscu.
Z zalet groty solnej skorzystają zwłaszcza dzieci, które cierpią na obniżoną odporność, alergie, astmę. O zaletach naszej groty solnej można poczytać na stronie www.galos.poznan.pl

Zapraszamy do zapisów.
basia@travelyoga.pl lub 61/835-33-36

 

 

 

PIĄTEK – 1.11

 

Po odwiedzeniu grobów najbliższych można rozważyć (późnopopołudniowy?) spacer na poniższych cmentarzach:

  • Cytadela – największy park Poznania, Na jego terenie znajdują się następujące cmentarze: parafii św. Wojciecha, Garnizonowy, wojenny – Bohaterów Radzieckich, Wspólnoty Brytyjskiej, Bohaterów Polskich oraz pozostałości dawnego cmentarza starogarnizonowego, niemieckiego Cmentarza Honorowego (Ehrenfriedhof) oraz kwatera prawosławna. Na Cmentarzu Garnizonowym znajdują się mogiły wojskowych – powstańców styczniowych, wielkopolskich, żołnierzy z lat 1918–1920, generałów, kawalerów Virtuti Militari. Ofiary terroru hitlerowskiego i sowieckiego oraz Cytadelowcy leżą na Cmentarzu Bohaterów Polskich.  Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej jest miejscem spoczynku m.in. 48 uczestników tzw. Wielkiej Ucieczki, wśród nich Polaków. Są też tutaj zbiorowe mogiły z pomnikami nagrobnymi jeńców rosyjskich i francuskich.
  • Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – ma bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu – zajmuje szczyt wzgórza, które opada w kierunku północno-wschodnim przechodząc następnie w nieckowatą polanę, masową mogiłę ofiar wielu epidemii cholery z lat 1831-1873. Na cmentarzu znajdują się dwie rzeźby o wysokiej wartości – barokowa figura Matki Boskiej przeniesiona ze Śródki oraz nagrobek wyrzeźbiony przez Władysława Marcinkowskiego w 1889 w Paryżu stojący na mogile zmarłej w wieku 20 lat Anieli z Liszkowskich Dembińskiej. W 1848 roku w obrębie cmentarza powstał tzw. Przysionek śmierci, zwany również domem dla pozornie zmarłych – kostnica przeznaczona dla osób obawiających się pogrzebania żywcem. Jego powstanie związane było z odkryciem podczas ekshumacji na Cmentarzu Winiarskim w 1828 roku szczątków osób, które spotkał ten los. Przysionek istniał do 1852 roku, kiedy zlikwidowano go ze względu na brak zainteresowania.
  • Bożego Ciała – zabytkowa poznańska nekropolia przy ulicy Bluszczowej 14 na Wildzie, założona w roku 1912. Jeden z piękniejszych cmentarzy parkowych w Wielkopolsce, który dzięki dekretowi lokalnych władz komunistycznych o zakazie grzebania, zachował unikatowy charakter nekropolii pierwszej połowy dwudziestego wieku. Na przeważającej części nagrobków widnieją tradycyjne nazwiska wielkopolskie oraz nazwiska Bambrów poznańskich.
  • Cmentarz Jeżycki – zabytkowy cmentarz położony na osiedlu samorządowym Ogrody, u zbiegu ulic Nowina i Szpitalnej. Zgromadził bogatą galerię nagrobków. można tutaj napotkać na liczne przykłady kowalstwa artystycznego.

 

 

 

 

SOBOTA – 2.11

 

 

Halloween na wrotkach + Nocna impreza przebierana

Grrrr Przyszedł czas na nutkę grozy?

?Darmowe cukierki 10:00-22:00
☕️Darmowa Kawa 10:00-20:00
?Darmowe porady instruktora 13:00-18:00
?‍♀️Nocna impreza przebierana 2 listopada sobota godz 20:00-22:00 10zł (Wpadnij przebrany nie płacisz za wypożyczenie wrotek! Promocja tylko podczas imprezy nocnej)

ZAREZERWUJ SOBIE MIEJSCE Na nocną imprezę napisz do nas lub zadzwoń ?512552249
Max 45 osób 20:00-22:00 (45 wolnych miejsc)

?Darmowa kawa od Poznańskiej Firmy Astra Zapodajcie lajka na Fejsie https://www.facebook.com/KlubAstra/?ref=br_tf

?Bilet ulgowy w ciągu dnia 12zl 1,5h
Bilet normalny w ciągu dnia 17zł 1,5h

?Wejście od 3 roku życia.(Osoby poniżej 18 roku życia muszą posiadać wypisaną zgodą rodziców, formularz dostępny w recepcji lub na facebooku w zakładce menu)

?Wypożyczenie Wrotek 5zł.(w przebraniu masz free tylko na imprezie nocnej)

?Zimne napoje, coca cola,, fanta,woda itp od 3zł

?Amerykańskie przekąski Chipsy Pringles od 5zł.

?Pyszna kawa 100% Arabica.Czarna,Latte,Cappuccino od 4zl.

?Wygodne Sofy oraz Loże.

?Szafki w cenie biletu Ograniczona ilość

?Pełen komplet ochraniaczy i kask w cenie biletu (Ograniczona ilość).

⏰15minut spóźnienia=Anulacja rezerwacji

 

Słowem i gliną. Warsztaty rodzinne z czytaniem i lepieniem

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 dziecko, 25 zł rodzic.
Zapisy ; slowemiglina@gmail.com
Przedpłata na konto warunkiem uczestnictwa; 42114020040000380260706115 oraz przesłanie potwierdzenia na adres; slowemiglina@gmail.com

'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 9. Ich celem jest zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas warsztatu z lepienia.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.

UWAGA; na zajęciach 'Słowem i gliną’ nie szkliwimy prac. Wszyscy zainteresowani uczestnicy zajęć w wieku od 7 lat mogą poszkliwić swoje prace na warzsztatach regularnych lub raz w miesiacu na warsztacie ze szkliwienia (vide FB)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Prowadząca; Magdalena Przebitkowska
Wiecej info pod nr tel; 692 097 223

 

Sobota z Barankiem Shaunem w Kinie Muza

Już 2 listopada wszystkich małych i dużych fanów animacji zapraszamy na prawdziwy maraton: Sobotę z Barankiem Shaunem w Kinie Muza!

? godz. 11:00 | PORANEK RODZINNY Z BARANKIEM SHAUNEM | sala nr 1
Zestaw animacji i warsztaty plastyczne.
Pełen uroku serial opowiadający o niepokornym baranku Shaunie i jego szalonych przygodach.

? godz. 12:00 | „BARANEK SHAUN. FARMAGGEDON” | PRZEDPREMIERA | sala nr 1
To nie owca, to obca! Niesforny baranek i jego rozbekana ferajna powracają w uroczej komedii science-fiction, która rozbawi widzów nawet w najodleglejszych galaktykach.
Przed barankiem Shaunem i jego stadkiem otwierają się gwiezdne wrota wiodące wprost do międzyplanetarnej przygody, gdy na ich farmie ląduje obdarzona niesłychanymi mocami i nieodpartym urokiem przybyszka z odległej galaktyki. Shaun będzie musiał pomóc jej odnaleźć odległy dom i umknąć stąpającej jej po piętach tajnej organizacji. Czy uda mu się zapobiec Farmageddonowi i w towarzystwie kosmatych kosmonautów powrócić na ukochaną farmę?
Kosmiczny ubaw dla miłośników takich klasyków fantastyki jak ”BLISKIE SPOTKANIA OWCZEGO STOPNIA” i ”OWCE. DECYDUJĄCE STADO”.
? https://tinyurl.com/BaranekShaunFilm-FARMAGEDDON

? godz. 13:45 | „BARANEK SHAUN. FILM” | sala nr 1
Kinowa opowieść o przygodach Baranka Shauna, bohatera jednego z najbardziej popularnych seriali animowanych dla młodszych i trochę starszych.
Niepokorny i skory do pakowania się w tarapaty baranek Shaun, wykorzystując nieobecność gospodarza, postanawia wybrać się na wycieczkę do miasta. Nie do końca przemyślana wyprawa w towarzystwie psa Bitzera i innych przyjaciół z farmy obfitować będzie w różnego rodzaju przygody oraz niebezpieczeństwa, czekające w metropolii na nieznające świata zwierzęta.
? https://tinyurl.com/BaranekShaun-film

 

Zajęcia w MDK3

Poranek dla dzieci: Basia

Kino Pałacowe
Miejsce: Sala Kinowa
Godzina

02.11 | g. 12 |

Basia to wyjątkowo rezolutna 5-latka, dobrze znana wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak. Każdy odcinek uczy dzieci czegoś o dorosłych, ale i dorosłych czegoś o dzieciach.

Serial zabiera nas do radosnego świata dziewczynki, która codziennie uczy się czegoś nowego. Twórcy zachowali styl rysunków i poczucie humoru charakterystyczne dla książek o Basi.

Serial okazał się absolutną rewelacją podczas 4. FF Kino Dzieci.

Odcinki w zestawie: Basia i biwak; Basia i Anielka; Basia i Dziadkowie; Basia i upał w zoo; Basia i nowy braciszek

BASIA, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2017, 50′, 4+

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

AERO spektakl dla najnajmłodszych

„Aero” Odivo Theater (Słowacja)

Serdecznie zapraszamy do laboratorium Teatru Odivo! Artyści, niczym naukowcy, będą badać i eksplorować możliwe przemiany świata za sprawą powietrza. Odkryją piękno przedmiotów, zarażą swoją ciekawością i energią doskonale się przy tym bawiąc. „Aero” to również opowieść o lataniu, powietrzny balet odsłaniający historię ruchu obiektów i materiałów , przywołujący sen o lataniu, który towarzyszy człowiekowi od początku.

Wiek: 1-5

Reżyseria: Monika Kovacova
Scenografia, kostiumy: Ivana Mackova
Muzyka: Matej Haasz
Obsada: Maria Danadova, Filip Hajduk

Czas: 40 minut

 

Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan

Jak co roku po kweście zapraszamy na przechadzkę po Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan, najstarszej zachowanej poznańskiej nekropolii, początkowo parafialnej, która z czasem stała się miejscem pochówku zasłużonych obywateli Poznania i Wielkopolski.
Dzięki naszym przewodniczkom będziecie mieli okazję poznać osoby, które tu spoczęły, ich życiorysy, anegdoty z nimi związane, a przede wszystkim powody, które skłoniły do pochowania ich właśnie w tym wyjątkowym miejscu.
Zapraszamy w niedzielę 3 listopada o godz. 11.00.
Spotykamy się przy bramie cmentarza 🙂

 

W poszukiwaniu jeży na Jeżycach-spacer,warsztaty,koncert ForFree

Zapraszamy na spacer po Jeżycach, podczas którego dowiemy się co nieco o samej dzielnicy, ale także o jeżach, bo właśnie jeżami nazywają siebie sami żartobliwie mieszkańcy Jeżyc. Czy uda nam się znaleźć żywego jeża?! na pewno tak!

Wyruszymy spod Teatru Nowego, ulicą Dąbrowskiego w kierunku Rynku Jeżyckiego… jak dokładnie wyglądać będzie trasa krótkiej wycieczki, tego nie zdradzamy, ale na koniec dotrzemy do Domu Tramwajarza, gdzie u Pana Gara odbędzie się miniwarsztat o jeżach (prowadzenie Justyna Wiśniewska JustJEŻ)

Spotkanie dedykowane jest szczególnie babciom, dziadkom i wnukom, ale zapraszamy całe rodziny!
Po jeżyckim spacerze i jeżowych warsztatach zapraszamy na międzypokoleniowy koncert muzyczny Przedwojenne Piosenki (to kolejna część projektu)

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE

Zapisy: fundacja.kreaktywator@wp.pl

Termin: niedziela 3.11, godzina 12:00
Miejsce zbiórki: Wejście do Teatru Nowego, przy ul. Dąbrowskiego 5

Projekt dofinansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera
Realizator Fundacja Kreaktywator

 

Hubertusowe Zawody Konne 2019

Hubertusowe Zawody Konne. 6 konkursów w skokach przez przeszkody w klasach od LL do C.
Dwa najważniejsze konkursy to mające już siedmioletnią tradycję Halowe Derby Poznania i rozgrywany od ubiegłego roku Memoriał hodowcy Andrzeja Kramera. Pula nagród w całych zawodach wyniesie 10 000 złotych.

Program:
Od 8:00 – konkursy ZR w klasach LL L P i N
Około 15:00 – Grand Prix klasa C – Memoriał Andrzeja Kramera
Około 17:00 – Halowe Derby Poznania

 

Muminki – konkurs plastyczny dla przedszkoli

W tym roku celebrujemy wyjątkową rocznicę – mija 80 lat od powstania pierwszego opowiadania o Muminkach!!! A ponieważ 29 września przypada świętowanie Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Dzieciom…
… zapraszamy przedszkola z Poznania i powiatu poznańskiego do udziału w konkursie plastycznym.

Zadaniem jest stworzenie grupowej pracy plastycznej związanej z MUMINKAMI ?
Innymi słowy – niech będzie to odpowiedź na hasło:

MUMINKI

Technika dowolna, prace w formie fotografii cyfrowej prosimy wysyłać na adres:
dom.bajek.poznan@gmail.com

do 20.00 dnia 17.11.2019.

Wyniki konkursu opublikujemy 25 listopada na naszym profilu na Facebooku. Tak, by książki dotarły do przedszkoli przed Mikołajkami ?

Nagrody :

5 zestawów książek

„Muminki. Księga pierwsza” oraz „Muminki. Księga druga”,
Tove Jansson, tłumaczenie: Teresa Chłapowska / Irena Szuch-Wyszomirska
Wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 2012

Dziękujemy wydawnictwu Nasza Księgarnia za ufundowanie nagród w konkursie!

1. Organizatorem konkursu jest Dom Bajek w Poznaniu (Fundacja Jak Malowana)
2. Konkurs rozpoczyna się 29.09.2019 r. i trwać będzie do 17.11.2019 r.
3. Temat prac konkursowych brzmi:

MUMINKI

4. W konkursie mogą brać udział dzieci uczęszczające do przedszkoli na terenie Poznania i powiatu poznańskiego.
5. Celem konkursu jest rozbudzenie plastyczno-artystycznej wrażliwości u dzieci, promowanie czytelnictwa oraz aktywności twórczej łączącej kontakt z literaturą i sztuką.

Pozostałe informacje i szczegóły:
https://dombajek.wordpress.com/2019/10/01/muminki-konkurs-dla-poznanskich-przedszkoli/

ZAPRASZAMY!!!!

Konkurs nie jest w żaden sposób związany ani sponsorowany przez serwis Facebook. Nagród nie można wymienić na inne ani na ekwiwalent pieniężny.

 

Potwornie Dobre Granie Luboń

UWAGA ZMIANA DATY – PDG nie odbędzie się 20 października a 3 listopada za tak późną zmianę daty przepraszamy!
Niestety w tą niedziele nie pogramy, ale za to 3 listopada będziecie mogli pograć w świeżutkie nowości z największych targów na świecie ESSEN SPIELE ’19!

Niedzielne spotkanie z najlepszymi i najnowszymi grami planszowymi. Turniej BONK, losowania gier i gadżetów, a przede wszystkim spędzony wspólnie czas =)

 

VI Marceliński Bieg Jesienny

Szósta odsłona jesiennej rywalizacji w poznańskim Lasku Marcelińskim – do wyboru trzy dystanse: 5, 10 oraz 15km!

Start zapisów 3 września o 12:00

 

Niedzielne warsztaty dla dzieci w Gusto Food & Wine

Zapraszamy małych i dużych na nasze rodzinne niedziele w Gusto!
Spędźcie wspólnie wyjątkowy czas przy pysznym, tradycyjnym obiedzie.
Na najmłodszych czeka nie tylko pyszny posiłek, ale również moc atrakcji!
Co tydzień nasza animatorka czekać będzie z nowymi, ciekawymi warsztatami!

3.11 – W świecie bajek
10.11 – Zdrowe odżywianie
17.11 – W świecie eksperymentów
24.11 – Dzień słodkości

1.12 – Mikołajki
8.12 – Coraz bliżej święta
22.12 – Pierwszy dzień zimy
29.12 – Sylwester i nowy rok

Dla Dzieci przygotowaliśmy wyjątkowe menu:

Krem pomidorowy z ryżem
Rosół drobiowy z makaronem

Makaron z sosem bolońskim
Nuggetsy drobiowe
Ryba w chrupiącej panierce
Gotowa pierś z kurczaka
Pizza Margharita
Risotto z warzywami

Deser lodowy z owocami, naleśniki z dżemem, koktajl owocowy

Zapraszamy!

 

Głowa do góry! Spotkanie autorskie w Laboratorium Wyobraźni

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkanie z autorką książki „Głowa do góry”

Zapraszamy na wyjątkową odsłonę warsztatów realizowanych w ramach z cyklu „Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj…”, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni. Tym razem serdecznie zapraszamy na pierwsze w historii Laboratorium Wyobraźni spotkanie autorskie z Ewą Stokłosą, dla której kosmos nie ma żadnych tajemnic i której pytania o planety, komety i gwiazdy nie są straszne.

• Posłuchaj, poczytaj: Tym razem poznamy przygody Basi i Stefka, którzy postanowili odkryć tajniki Wszechświata wraz ze swoją ciocią astronomką! Fragmenty książki „Głowa do góry” przeczyta nam sama autorka, Ewa Stokłosa. Dzięki przygodom Basi i Stefka, dowiemy się, jak rozpoznawać gwiazdozbiory, jak powstają planety oraz czym są pory roku. Autorka książki nie tylko wprowadzi nas w świat bohaterów książki, ale także zdradzi nam sekrety pisania tej niezwykle ciekawej historii!

• Poeksperymentuj: Sekrety gwiazd i gwiazdozbiorów- pokaz w Planetarium
Pora zatrzymać się na chwilę, unieść głowę do góry i… bacznie obserwować niebo! Jednak wcześniej warto dowiedzieć się czegoś więcej o Wszechświecie. W naszym cyfrowym Planetarium przygotujemy się do obserwacji astronomicznych. Nauczymy się rozpoznawać gwiazdy i gwiazdozbiory. Dowiemy się, czym są mgławice i jak wielki jest kosmos. Odkryjemy także, jak wygląda Układ Słoneczny.

Miejsce: Wystawa Zielona Laboratorium Wyobraźni, ul.Rubież 46/B
Termin: niedziela, 3 listopada
Godzina rozpoczęcia: 11:00 i 13:00
Czas trwania: 2h

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Przedwojenne piosenki – koncert międzypokoleniowy – bezpłatnie

Zapraszamy na międzypokoleniowy koncert Przedwojenne Piosenki. Koncert dedykowany jest szczególnie babciom i dziadkom z wnukami, ale mile widziane są całe rodziny!!!

Przedwojenne Piosenki to duet Malwiny Paszek i Tomka Grdenia.
Projekt powstał z inicjatywy Tomka, który wcześniej wykonywał repertuar przedwojenny solo. Malwina dodała nie tylko akordeon, altówkę i śpiew, ale także swoje zamiłowanie do muzyki ludowej. Stąd oprócz pięknych i znanych szlagierów z lat 20′ i 30′ jak „Zimny Drań” czy „Miłość Ci wszystko wybaczy” muzycy wykonują także te zapomniane melodie, często z wpływami muzyki cygańskiej czy węgierskiej.

Na koncertach oprócz kontrabasu, czy akordeonu pojawiają się mniej znane, a charakterystyczne dla okresu międzywojennego instrumenty jak mandolina, banjola, banjoukulele czy ukulele.

Zespół „Przedwojenne Piosenki” jest laureatem nagrody „Złoty liść” XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Retro „za podtrzymywanie przedwojennych tradycji muzycznych na scenie i stronę internetową StareMelodie.pl”

Wydarzenie jest bezpłatne, dofinansowane przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Termin: 3.listopada 2019, godz. 13:00
Miejsce: PAN GAR, w Domu Tramwajarza na ul Słowackiego 19/21

Tego samego dnia, przed koncertem, zapraszamy na wydarzenie „W poszukiwaniu jeży na Jeżycach” – będzie to spacer po jeżyckim fyrtlu oraz warsztaty jeżowe! Również bezpłatnie! więcej w opisie wydarzenia W poszukiwaniu jeży na Jeżycach-spacer,warsztaty,koncert ForFree

 

Rozpoczęcie sezonu morsów! – Swarzędz

Cześć #OrganicHeroes! ?
Czas oficjalnie wystartować z sezonem morsów!?

Organic Fitness łączy siły ze Swarzędzkimi Morsami. Podejmij wyzwanie i zacznij już dziś swoją przygodę. Każdy może do nas dołączyć! ☺️Jeśli wciąż się wahasz, to przeczytaj o zbawiennym wpływie na zdrowie, które zapewnią Ci kąpiele w przeręblu! ?

? Korzyści Morsowania

➊ Zmobilizujesz organizm do aktywowania układu odpornościowego, nerwowego i hormonalnego.
➋ Zahartujesz swoje ciało.
➌ Zwiększysz odporność przed infekcjami.
➍ Zadbasz o swoje serce – zwiększy się jego wydolność oraz ukrwienie skóry.
➎ Poprawisz metabolizm.
➏ Złagodzisz objawy astmy i reumatyzmu.
➐ Poprawisz skórę i sylwetkę (pozytywny wpływ na cellulit)
➑ Naturalnie zwiększysz produkcje endorfin!

? Jak się przygotować?

✅ Koniecznie zabierz ze sobą: strój kąpielowy, czapkę, rękawiczki, klapki, buty do wody, ręcznik lub szlafrok.
✅ Nie zapomnij o termosie z gorącym napojem! 
✅ Pamiętaj, aby pierwsze wejście było krótkie!
✅ Po wyjściu z wody osusz się, przebierz w suche ubranie i dobrze się rozgrzej!

Dołącz do nas i odkryj nową formę rekreacji! Czekamy na Ciebie! ?

? Kiedy i gdzie startujemy?

Kiedy —> Już 3go listopada
Godzina —> 11:00
Gdzie —> Przystań nad jeziorem Swarzędzkim

Zachęcamy również do zapisów do naszej grupy na facebook’u ???
@MorsyOrganic

Zapraszamy ?

 

Poranek dla dzieci: Basia 2

Kino Pałacowe
Miejsce: Sala Kinowa

03.11 | g. 12 |

Przygody Basi ponownie na dużym ekranie. Kontynuacja przygód rezolutnej 5-latki, znanej wielbicielom książek Zofii Staneckiej i Marianny Oklejak.
Basia to pięcioletnia bohaterka każdego przedszkolaka. Ma charakterek, pluszowego przyjaciela Miśka Zdziśka, uwielbia żelki i ubrania w paski. Codziennie wymyśla coś nowego – dziś chce zostać baletnicą, a jutro treserką dzikich zwierząt. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Pierwsze odcinki serii był sukcesem frekwencyjnym w polskich kinach (uzyskały najlepszy wynik dla polskiego serialu animowanego prezentowanego w kinach).
W nowym zestawie pokazane będą odcinki: „Basia i taniec”, „Basia i pieniądze” „Basia i telewizor”, „Basia i gotowanie”.

BASIA 2, reż. Marcin Wasilewski, Łukasz Kacprowicz, Polska, 2019, 45’, 4+

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *