PLAN ZAJĘĆ 30.09 – 06.10.2019

PLAN ZAJĘĆ 30.09 – 06.10.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE.

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

 

Premiera! Chodź na słówko 3 | spektakl

A po trzecie… Zapraszamy na premierowe spektakle ukochanej przez fanów Centrum Sztuki Dziecka historii CHODŹ NA SŁÓWKO!

? Piłka i Futrzak, a właściwie Kula i Toperz czyli słowa źle wypowiedziane przez małą dziewczynkę i mające kłopoty z tożsamością w pierwszej części „Chodź na słówko”, mają już własne i to całkiem duże dzieci – literki, które pewnego dnia znikają z domu, pozostawiając rodzicom krótki list.Na ich niełatwe poszukiwanie tato Toperz wybiera się w towarzystwie sympatycznego, choć nieco nietypowego przyjaciela domu; jego prawdziwe imię poznaliśmy w części drugiej.

? Czy uda się im się odnaleźć utracone pociechy, których powrotu z utęsknieniem wypatruje mama Piłka? Jedno jest pewne: czeka ich wiele zabawnych i pouczających przygód oraz spotkań z oryginalnymi, aczkolwiek bardzo przydatnymi w poszukiwaniach postaciami. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafią, podobnie jak poprzednio, także do starszych dzieci i dorosłych.

? Twórcy:
Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jakub Psuja wg koncepcji Jacka Zagajewskiego
Muzyka: Mariusz Matuszewski
Choreografia: Paulina Wycichowska
Występują: Anna Mierzwa, Michał Kocurek, Radosław Elis (gościnnie aktor Teatru Muzycznego w Poznaniu)

Czas trwania: 60 min.
Wiek uczestników: od 7 lat

? Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Zajęcia w Pracovi

Jesień wystartowała a Pracovnia równo z nią! Zapraszamy nowych uczestników! Poniedziałek godz.17.00 dzieciaki 5-8, czwartek 8-11, piątek młodsza młodzież 12-15! Wszystkim proponujemy zajęcia z szeroko rozumianej plastyki: rysunek, malarstwo, rzeźba, rękodzieło, florystyka- różnorodność technik już istniejących oraz wymyślanych w zależności od potrzeb?. W środę od 16.00 tworzymy bardziej na poważnie (można wpadać w dowolnym czasie – starszych uczestników trudniej rozproszyć). Zajęcia skierowane są do młodzieży (od 14lat) i dorosłych, obejmują zgłębianie tajników sztuk plastycznych (rys- mal-rz) oraz poszukiwanie nowych środków wyrazu dla własnych pomysłów. We wtorek od 17.00 zapraszamy dorosłych, którzy chcą po prostu spędzić czas w twórczej atmosferze, próbując swoich sił w różnych technikach plastycznych. Niech Twórcza Moc będzie z Wami! Nie dajcie się zaskoczyć nudzie i jesiennemu marazmowi.

 

Czytam i Czuję – Prawo do bajki

Centrum Inicjatyw Rodzinnych oraz Okręgowa Rada Adwokacka w Poznaniu zapraszają na wyjątkową odsłonę „Czytam i Czuję”. W zbliżającej się edycji pt.: „Prawo do bajki” zaproszeni wielkopolscy adwokaci: Katarzyna Adaszak-Kwiatkowska i Andrzej Reichelt przeczytają oraz opowiedzą o prawach dziecka i zawodzie adwokata, a także zachęcą do wspólnego udzielenia odpowiedzi na ważne pytania związane z prawem, wymiarem sprawiedliwości i rolą adwokatów.

„Czytam i Czuję” jest to projekt, który propaguje głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy. Projekt realizowany w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych.

Po czytaniu na dzieci czeka wiele atrakcji. Na profilu facebook’owym PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępna będzie relacja na żywo z wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 30 września 2019 roku o godzinie 10:30 w Centrum Inicjatyw Rodzinnych, ul. Franciszka Ratajczaka 44 (Budynek Arkadii).

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem adresu mailowego: cir@pcs-poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 878 15 59. Liczba miejsc ograniczona.

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Tulanki – warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci

Tulanki to cykl 9 warsztatów poszerzających kompetencje rodziców i opiekunów małych dzieci. Uczestnicy będą mieli szansę zdobycia narzędzi, potrzebnych do animowania Grup Zabawowych dla maluchów oraz wzbogacenia zasobu wiedzy i umiejętności z zakresu wspierania rozwoju dziecka.

Wartościowe treści, miła atmosfera, rzetelne trenerki!
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: tulanki@zielonagrupa.pl do dnia poprzedzającego każdy warsztat lub do 31 sierpnia na cały cykl.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Tematyka poszczególnych spotkań:

 

30. 09.2019 r. 17:30
„Czytanie pachnące relacją – czytanie wrażeniowe”.
O roli czytania wrażeniowego w rozwoju dziecka, sposobach na motywowanie do samodzielnego sięgania po książki i zadaniach opowieści snutych od serca do serca.
Prowadząca: Małgorzata Swędrowska

07.10.2019 r. 18:00
„Dotykam znaczy znam”
Rola zmysłu dotyku w rozwoju dziecka. Zmysł dotyku w rozwoju dziecka – sensoplastyka – brudne i kolorowe zabawy – do czego służą, jak je realizować? Propozycje zabaw i aktywności, przepisy na masy plastyczne.
Prowadząca: Zuzanna Rogulska

14.10.2019 r. 17:30
„Całe życie to zabawa”
Zabawa i ruch w rozwoju dziecka – ich znaczenie, rola dla małego człowieka. Jak poprzez zabawę prowadzić dziecko do rozumienia świata? Jak budować relację na zabawie.
Prowadząca: Ewa Bandurska

21.10.2019 r. 18:00
„Zabawa nie zabawki”
Metoda Montessori – czym jest, jak z niej korzystać, pomoce Montessori w rozwoju dziecka. Propozycje wykonania domowych „zabawek”, aranżacji przestrzeni.
Prowadząca: Paulina Pawlicz

28.10.2019 r. 18:00
„Śpiew i muzyka”
O roli dźwięków w rozwoju dziecka, o tym jak rozwijać dziecięce horyzonty przy użyciu własnych talentów muzycznych.
Prowadząca: Florentyna Stefaniak

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Rozszerzanie diety niemowląt – warsztaty zamiast słoiczków:)

??‼️‼️”Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata).???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,

* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* blw
* przykładowy jadłospis dziecka

(każda osoba dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 60 zł/osoba;
Para 100 zł.
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 30.09.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

30 IX godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł w przedpłacie, w dniu warsztatów 30 zł. Opiekun z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

NOWY SEZON W PRACOWNIACH – CK ZAMEK

Rozpoczynamy zapisy do pracowni zamkowych na sezon artystyczny 2019/2020. Nasi wykwalifikowani instruktorzy zapoznają wszystkich chętnych z programem i ukierunkują dalszą naukę. Zapraszamy na otwarte warsztaty w pracowniach, przesłuchania do zespołów zamkowych, koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI, spektakl Studia Teatralnego PRÓBY oraz wystawę prac, które powstały w minionym sezonie.

W tym roku przygotowaliśmy nową propozycję – Kuźnię Piosenki. Jeżeli chcesz pośpiewać, rozwinąć swój talent, wystąpić na koncercie, stworzyć własną piosenkę lub wspólnie pomuzykować – zapisz się do nowej pracowni. Tutaj dostaniesz wsparcie i razem ukujemy coś dobrego.

Pełny program spotkań i zapisów do pracowni jest dostępny poniżej.

 

STUDIO TEATRALNE „PRÓBY” – przesłuchania

PRZESŁUCHANIA POTENCJALNYCH PRÓBOWICZÓW
Poszukujemy pasjonatów − energetycznych, pracowitych, pomysłowych, potrafiących śmiać się i płakać. Proponujemy poważne pojedynki parateatralne prozą i poetyckie piosenki. Podzielimy się prawdą TEATRU. Zapraszamy do Studia Teatralnego PRÓBY. Zajęcia dla młodzieży od 16. roku życia. Informacji o pracy Studia udzielają instruktorzy.

23 i 30.09. g. 17-19

instruktorzy: Bogdan Żyłkowski, Tomasz Mazur

 

Kocie figle z planszówkami – gry planszowe w Kocimiętce

Zapraszamy na spotkania z grami planszowymi w co drugi poniedziałek od 16 do 20!

 

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Z maluchem w muzeum / spacer + warsztat dla dzieci / zapisy

Biorąc pod uwagę korzyści płynące z obcowania ze sztuką, a nawet samego oswajania najmłodszych z przestrzenią ekspozycji, postanowiliśmy wzbogacić ofertę edukacyjną o zajęcia dla osób z dziećmi w wieku 0–5 lat – zajęcia, które będą poruszały zagadnienia sztuki współczesnej.

Dla najmłodszych to być może pierwsze zaproszenie do świata sztuki i inspirowanych nim zabaw. W opisanym poniżej cyklu każdy, bez względu na wiek, znajdzie coś dla siebie.

ZAPISY: zmaluchem@mnp.art.pl

zapisy na poszczególne zajęcia rozpoczynają się z miesięcznym wyprzedzeniem // warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników //

TERMINY ZAJĘĆ / sezon 2019/2020:

1.10.2019 • Ryszard Winiarski – precyzyjne dzieło przypadku
„Struktura świata zbudowana jest z elementów przypadkowych, a rzeczywistość pełna jest przykładów sytuacji losowych, zdarzeń przypadkowych”. Spotkanie poświęcone Ryszardowi Winiarskiemu ukaże artystę jako jednego z prekursorów konceptualizmu łączącego w swoich artystycznych działaniach naukę i sztukę. Jego metoda twórcza stanie się okazją do uczestniczenia dorosłych oraz dzieci w grach i zabawach, które będą nawiązaniem do projektu artysty z 1972 r., zrealizowanego w Galerii Współczesnej w Warszawie.

5.11.2019 • Abstrakcja geometryczna Henryka Stażewskiego
Według Stażewskiego sztuka doszła do momentu, w którym przez swoje „poszukiwanie subiektywnego wyrazu stała się niezrozu-miałą dla odbiorcy i zagubiła swoje audytorium”. Odpowiedź artysty na zasygnalizowany problem odnajdziemy w jego dziełach z kolekcji muzealnej. Będzie to również okazja do zabawy geometrią.

3.12.2019 • Międzynarodowe międzysłowie Andrzeja Dłużniewskiego
Dłużniewski to artysta, którego w pewnym etapie twórczości niezwykle intrygowały słowa z ich różnymi rodzajami gramatycznymi. Poddamy się intrygującej grze słów i kolorów na obrazie Łąka i śmierć. Nie tylko przyjrzymy się jego bogactwu znaczeń, ale także poruszony zostanie wątek biograficzny artysty, przełomowy dla jego twórczości. Zabawa z dziećmi będzie polegała na składaniu w grupach kartonowego człowieka RGB.

7.01.2020 • Roman Opałka – program na resztę życia.
Artysta zaznacza, że na samym początku realizacji jego idei pojawili się jej przeciwnicy. Jednym z nich był sam zdrowy rozsądek artysty, który jest typową cechą wszystkich normalnych ludzi – „największy przeciwnik każdej sztuki, tym bardziej tak nierozsądnej jak moja…”. O wspomnianej nierozsądnej sztuce porozmawiamy na spotkaniu poświęconym Romanowi Opałce – wielkiemu przed-stawicielowi konceptualizmu.

4.02.2020 • Pozytywna przestrzeń iluzyjna obrazów Fangora
Według nowojorskiego krytyka Johna Canadaya: „Reprodukcja myli całkowicie. Ma tyle wspólnego z malarstwem Fangora, co ta-bliczka mnożenia z wyższą matematyką. […] Wszystkie obrazy tracą, nawet w najlepszych reprodukcjach […] niemniej prawdą jest, że zapoznanie się z dostatecznie dużą liczbą reprodukcji może dać przybliżone wyobrażenie o większości obrazów, niezależnie od tego, czy widziało się je kiedykolwiek w oryginale. Ale z Fangorem jest inaczej”. Tylko przy bezpośrednim oglądzie jesteśmy w sta-nie poznać niesamowitą właściwość jego dzieł – pozytywną przestrzeń iluzyjną, którą wspólnie będziemy kontemplować. Podczas warsztatu plastycznego przekonamy się, czy sami jesteśmy w stanie ją stworzyć.

3.03.2020 • Zofia Kulik – Marsz, marsz, marsz, czyli o jednostce w systemie
Wychodząc od niezwykle dekoracyjnych kolaży fotograficznych artystki, porozmawiamy o ich krytycznym przesłaniu. Aktywizacja najmłodszych będzie polegała na zabawie klockami.

7.04.2020 • Miękkie rzeźby Pinińskiej-Bereś
Chociaż artystka zdeklarowaną feministką nie była, to jednak odbierana jest jako prekursorka sztuki feministycznej w kraju i na świecie. Miękkie rzeźby aż same proszą się o dotyk i choć, jak powszechnie wiadomo eksponatów w Muzeum nie można dotykać, to pobawimy się jednym z materiałów, z których została wykonana Studnia różu, czyli kołdrą, co będzie doskonałym ćwiczeniem sensorycznym dla najmłodszych.

5.05.2020 • Monotypie Marii Jaremy
Trudno pominąć twórczą sylwetkę Marii Jaremy. Podczas zajęć będziemy rozmawiać o jej drodze ku nowoczesności oraz przywo-łamy ważne dla sztuki Jaremy wątki biograficzne. Wraz z dziećmi spróbujemy własnych sił w stosowanej przez artystkę technice monotypii.

2.06.2020 • Jerzy Nowosielski – malarstwo jako sacrum
Według artysty na styku dwóch kultur – prawosławnej i katolicko-protestanckiej – powstają zjawiska najciekawsze. Wychodząc od tej myśli, przyjrzymy się twórczości artysty jako spotkaniu wschodu z zachodem. Zastanowimy się, z jakich przyczyn sięgnął po spo-sób obrazowania charakterystyczny dla ikon. Zabawa aktywizująca dzieci będzie polegała na tworzeniu obrazu – układanki z ele-mentów pojawiających się w dziełach Nowosielskiego.

 

Zajęcia grupowe dla dzieci z perkusji

Nasze zajęcia prowadzone są przez perkusistów, którzy posiadają doświadczenie w pracy z najmłodszymi uczniami, wykształcenie pedagogiczne, a swoim pogodnym i otwartym podejściem postarają się zafascynować Państwa pociechy światem rytmu! Aktywność rytmiczna dziecka jest niezbędnym czynnikiem w ożywianiu jego zainteresowań muzycznych, a także pomocą w harmonijnym rozwoju psychofizycznym!
Adeptom sztuki perkusyjnej oferujemy:
 Zaangażowanie i uśmiech
 Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą
 Niezbędny sprzęt dla najmłodszych perkusistów i perkusjonistów
 Ciekawe gry i zabawy perkusyjne
 Prowadzenie zajęć w małych grupach (od 3 do 6 dzieci)
 Czas trwania zajęć, który nie znudzi i nie zmęczy młodych muzyków (30 min.)

Termin: Co tydzień w każdy wtorek o 16.00 i 16.30

Cena: 25 zł od osoby z 0,5 h
Karnet miesięczny 100 zł

Wiek: od 4 do 7 lat

Zapisy:

TEL +48 608 451 181
TEL +48 691 941 725
TEL +48 606 108 931

mail: info@beatit.tv

Zapraszamy

 

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie – bezpłatne warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje rodzicielskie w zakresie edukacji seksualnej swoich dzieci.

Cykl składa się z 3 spotkań

Program warsztatów

 

1. 01.10.2019, godz. 17:30
Przemoc i jej rodzaje – obszar przemocy jest niezwykle często trudny do zdefiniowania. Dlatego też
wiele sytuacji, w których dochodzi do przemocy nie zostaje skutecznie rozwiązanych. Program trzeciej
części warsztatów będzie obejmował tematykę różnych postaci przemocy (przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna, internetowa) oraz sposobów radzenia sobie z konsekwencjami nadużyć. Uczestnicy zapoznają się z metodami interwencji w sytuacjach przemocowych oraz nauczą się rozpoznawać jej przejawy.

ZAPISY:
Drogą mailową, na adres melka.marta@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie jest BEZPŁATNE, realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska, finansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

 

 

ŚRODA

 

 

Druk 3D – KAROLKON

Czy Wasze dzieci lubią ?budować i projektować ?? Czy najchętniej spędzałyby czas ? grając w Minecrafta ??
A może szukacie dla nich zajęć rozwijających kreatywność i wyobraźnie przestrzenną? Jeżeli na ?TAK ? to mamy coś dla nich!
Zapraszamy na zajęcia „Kreatywne projektowanie 3D” z Karolkon – podszkolimy wyobraźnię, stworzymy modele przestrzenne, a co najważniejsze potem wydrukujemy je na drukarkach 3D!
Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc w grupach:
grupa młodsza (kl. I-III) – środy, godz. 15:45-16:45
grupa starsza (kl. IV-VIII) – środy, godz. 17:00-18:30
Miejsce organizacji zajęć: Przystań Artystyczna Adama Sypniewskiego, ul. Wergiliusza 47 b, Poznań Strzeszyn.

Logorytmika – gimnastyka słuchu, buzi i języka

Logorytmika – ćwiczenia słuchu, buzi i języka – logopedyczne zajęcia grupowe dla dzieci w wieku 4-7 lat.
Logorytmika łączy w sobie rytm, słowa, muzykę i ruch. Wspólne działania pozwalają zatem oddziaływać na sferę słuchową, słuchoworuchową i ruchową. Zabawy muzyczno-ruchowe kształcąc ruchy całego ciała, wpływają rownież na usprawnianie narządów mownych. Profilaktyka i terapia w jednym, a wszystko w trakcie wspólnej zabawy!

KIEDY? środa 17.00 – 17.45

GDZIE? Dom Kultury „Jagiellonka” SM” Osiedle Młodych” w Poznaniu

KOSZT? 20 zł/udział w pojedynczych zajęciach
60 zł/ karnet miesięczny

obowiązują wcześniejsze zapisy na zajęcia oraz przedpłata za udział pierwszorazowy
obecność rodzica/opiekuna prawnego obowiązkowa podczas pierwszego spotkania

INFO&ZAPISY
szumiacewietrzysko@gmail.com
507 467 211

 

Poznań w miniaturze z klocków LEGO od 01/09 do 31/12/2019

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”!

Zobacz makiety poznańskich budynków i modele tramwajów
zbudowane z klocków LEGO: Ratusz, Zamek, Stadion,
Moderusa Gamme i wiele innych!
Z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu będzie można poprowadzić pierwszy elektryczny tramwaj Typ I i wagon doczepny Carl Weyer po miniaturowym torowisku!

Ekspozycja zbudowana z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO zaprezentowana zostanie w Sklepie MIMI, istniejącym już od 30 lat na poznańskich Jeżycach.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 1 września 2019 roku o godzinie 12.00. W tym dniu wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Godziny otwarcia wystawy (mogą ulec zmianie):
Pon – pt: 10.15 – 18.15
Sob-Nd: 10.00 – 14.00

Cennik biletów (obowiązuje od 2 września do 31 grudnia):
Bilet normalny – 5 złotych
Bilet ulgowy – 3 złote
Bilet grupowy – 2 zł/os. (dla grup przedszkolnych i szkolnych)
Dochód z biletów przeznaczony zostanie na rozbudowę wystawy m.in. budowę trasy tramwajowej w skali 1:35.

Wernisaż wystawy: 1 września 2019, godz. 12.00
Termin: 01.09-31.12.2019
Miejsce wystawy: Sklep MIMI, ul. Słowackiego 41 Poznań
Organizator i autor makiet: Mateusz Wawrowski (Mateusz buduje)

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Patronat wystawy:
Urząd Miasta w Poznaniu Miasto Poznań
PLOT – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
Modertrans Poznań
Mobil-AD
Cartoon Wars
Patronat medialny:
codziennypoznan.pl
Radio Afera
Freshmag
TenPoznan

 

W zdrowym ciele radości wiele

Zapraszamy na cykl spotkań prozdrowotnych, które będą odbywały się w dwóch grupach: Nordic Walking i Qigongu. Będziemy ćwiczyli w Park na os. B. Chrobrego. Do zajęć potrzebny jest nam wygodny strój i kijki do nordic walking.

Qigong – środy, godz. 11:00-12:00
2.10, 9.10

Nordic walking – piątki, godz. 17:30 – 18:30
27.09, 4.10, 11.10, 18.10, 25.10

Naszą wisienką na torcie są:
– wykład „O zdrowym odżywianiu według zasad dietetyki chińskiej” (piątek 20.09, godz.18:00 – 19:30),
prelegent: Natalia Konieczna (Dom Pięciu Smaków);
– i warsztat kulinarny z zastosowaniem kuchni pięciu przemian (czwartek 3.10, godz.16:30 – 18:00).
Wykład oraz warsztat zostaną zrealizowane w kawiarni Małe Fusy (os. B. Chrbrego 110, pawilon). W związku z ograniczoną przestrzenią obowiązują zapisy: kom. 603 683 842.

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo:
Pomysły mieszkańców Piątkowa

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Malowanie liści w Lighthouse Center

Zapraszam na środowe zajęcia dla dzieci 6-9 lat. Będziemy kontynuować projekt gigantycznych liści malowanych różnymi technikami.

 

Pierwsze zajęcia bezpłatne.

Rolna 47/3, Poznań

tel. 791 350 873

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

3 października – Puzzle – sposób na nudę w miękkim etui!
10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

 

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

Sportowe Zajęcia Dla Dzieci

Kolejne otwarte zajęcia ruchowe, sportowe, ogólnorozwojowe na poznańskim Strzeszynie.

Zapraszamy

16:45 – 2-3 latki
17:15 – 4 -9 latki

SALA NA PIĘTRZE

 

 

 

PIĄTEK

 

 

100 lat niepodległości- bezpłatny spektakl muzyczny dla dzieci

„100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI”- Spektakl muzyczny dla dzieci w wykonaniu Teatru Mozaika. W ramach projektu „Jak dobrze mieć sąsiada” realizowanego ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w Konkursie „Centrum Warte Poznania”. Wstęp wolny! Spotkanie odbędzie się w Ogrodzie Łazarz (za Klubem Krąg) lub w razie niepogody w Klubie Krąg. #cwp2019 #poznanwspiera

Warsztaty plastyczne dla dzieci 8-14 lat – rozpoczęcie zajęć

Serdecznie zapraszamy od 03.10.2019 (czwartek) na pierwsze warsztaty plastyczne dla dzieci w wieku 8-14 lat.
Będzie to cykl warsztatów, które będą odbywać się co tydzień.
Dzieci na warsztatach poznają zagadnienia rysunek, perspektywę, światło, róznorodne techniki plastycze, martwa natura.

Koszt 15 zł za pojedyncze wejście lub 50 zł za karnet (miesiąc kalendarzowy)

Pierwsze zajęcia odbędą się już 3-go października o godzinie 16:00!

Zapisy i informacje:
Osiedlowy Dom Kultury „Orbita”, os. Kosmonautów 118
tel. 61 6303 328 lub mailowo odkorbita@psmwinogrady.pl

 

Wystawa Drzew Bonsai

Palmiarnia Poznańska oraz Kawiarnia 7 kontynentów zapraszają na wystawę drzew Bonsai w dniach 4-6 października 2019 w sali dydaktycznej Palmiarni Poznańskiej.

W sobotę oraz niedzielę o godz. 12.00 zapraszamy na pokaz kształtowania drzew Bonsai prowadzony przez Japońskie Ogrody Bonsai!

Wystawa oraz pokazy w ramach biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł

Godziny otwarcia:
piątek-sobota: 9.00-17.00 (kasa do godz. 16.00)
niedziela: 9.00-18.00 (kasa do godz. 17.00)

Zapraszamy!

Nadchodzące wydarzenia w Palmiarni Poznańskiej:
10-13.10.2019 Wystawa Roślin Owadożernych
19-20.10.2019 Wystawa Storczyków
25.10.2019 Halloweenowa Noc w Palmiarni
5-24.11.2019 Wystawa Motyli Preparowanych

 

Noc Bibliotek w Bibliotece Raczyńskich

Noc Bibliotek w Filii Wildeckiej

4 października 2019 (piątek), godz. 18.00-20.00

Biblioteka Raczyńskich Filia 53, ul. Robocza 4 a

Kolejna odsłona ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek odbywa się pod hasłem Znajdźmy wspólny język.
Zainspirowani tymi słowami zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 7-12 lat pt. Puzzle z książek i snów.
(Zapisy w filii i pod nr tel. 61 833 7140)

 

4 października 2019 (piątek), godz. 19.00

Biblioteka Raczyńskich Filia Naramowicka, ul. Rubież 14a

Światła i cienie
Zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat do teatru cieni. Na uczestników czekają zabawy plastyczne i ruchowe w teatralnej atmosferze oraz warsztaty wykonywania pacynek, które zostaną aktorami.
Prowadzenie: Krzysztof Urban.

Obowiązują zapisy w Filii Naramowickiej i pod nr tel. 61 67 111 67

 

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Noc Bibliotek w Bibliotece Domu Bajek

Drodzy Czytelnicy!

Po raz kolejny mamy wielką przyjemność organizować dla Was wydarzenie w ramach obchodów ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK.

Przed nami 2 spotkania:

1) Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 11
https://www.facebook.com/events/501047950729498/

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 11.00 – 12.30
GDZIE? Pracownia Ekonomii Społecznej, ul. Święty Marcin 57
ZA ILE? Wstęp bezpłatny, obowiązują zapisy

2) DYŻUR SPECJALNY w Bibliotece Domu Bajek

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 12.40 – 13.30
GDZIE? ul. Święty Marcin 37
ZA ILE? Wstęp bezpłatny 🙂

Szczegóły dotyczące NOCY BIBLIOTEK w Poznaniu i całej Polsce znajdziecie na stronie:
https://nocbibliotek.org/
oraz na profilu na Facebooku
https://www.facebook.com/nocbibliotek/

Serdecznie zapraszamy!!!

 

Pierwsza Noc Bibliotek na Strzeszynie

Biblioteka. Czy to tylko wypożyczalnia książek? Czy może coś więcej? Czy Strzeszyn potrzebuje biblioteki? A może czas bibliotek i książek już przeminął?
Mamy nadzieję, że zadacie sobie te pytania i jeszcze większą, że uznacie, tak jak my, że biblioteka jest na Strzeszynie niezbędna. Dla nas to miejsce gdzie można wypożyczyć książkę, ale też poczytać, porozmawiać, spotkać sąsiadów i spotkać uwielbianych autorów. W bibliotece niewątpliwie można się uczyć, ale też posłuchać muzyki, pograć i wypić kawę. To instytucja, która powinna być w centrum osiedlowego życia i której nam bardzo na Strzeszynie brakuje.

Mamy nadzieję, że duchowi spadkobiercy hrabiego Raczyńskiego przypomną sobie o nas, a tymczasem postanowiliśmy wziąć sprawy w swoje ręce i na jeden dzień zaproponować Państwu BIBLIOTEKĘ NA STRZESZYNIE! Czyli wszystko to, co mogłoby się tutaj dziać, gdybyśmy takie miejsce mieli.

Noc Bibliotek to inicjatywa ogólnopolska. Tego dnia duże i małe biblioteki w zapraszają sąsiadów do szukania wspólnego języka.
Przygotowaliśmy program dla każdego, od malucha do seniora, nie zapominając o młodzieży i o, najczęściej pomijanych, nas dorosłych 🙂

9:30 – 11:00 Poranek z książką,
czyli warsztaty wokół książek dla najmłodszych
Co to jest książka? Z czego się składa – z słów czy obrazów? I czym się zajmuje bibliotekarz?
Zapraszamy dzieci do wspólnego czytania pięknie ilustrowanych książek i tworzenia autorskich ilustracji.
Warsztaty poprowadzą Magdalena Garczarczyk i Agata Ryniecka.
Dla kogo: dzieci 0-8l
Zapisy: www.samo-dzielni.pl/zapisy/
Pracownia Samo-dzielni, ul Literacka 43d/1 (Wejście do budynku od strony kościoła, a nie od Literackiej)

15:00 – 16:30 Film Ptyś i Bill
„Ptyś i Bill’ nakręcony został na podstawie serii komiksów klasyka gatunku Jeana Roby. To film familijny, który w ciepły i humorystyczny sposób ilustruje tegoroczne hasło akcji Nocy Bibliotek „Znajdźmy wspólny język”.
Film pokazywany był dotąd w Polsce jedynie na festiwalu Kino Dzieci.
Uwaga: Jeśli mają Państwo możliwość podzielenia się książkami dla dzieci z sąsiedzka biblioteka Samo-dzielnych to prosimy o przyniesienie ich ze sobą.
Zapisy:www.samo-dzielni.pl/zapisy/
Dla kogo? dzieci 6+
Pracownia Samo-dzielni, ul. Literacka 43d/1

15:00 – 16:30 Visual Thinking – zabawne notatki wizualne z „nudnych” lektur
Jeden obraz wart jest więcej niż tysiąc słów! Wizualna notatka to wydobycie esencji z treści, którą chcemy streścić. Przydatne narzędzie, gdy mamy „ogrom” wiedzy do opanowania w krótkim czasie. Na warsztatach nauczycie się, jakie są zasady tworzenia notatek wizualnych oraz przekonacie się, że nie trzeba mieć umiejętności plastycznych, żeby nasza notatka była czytelna, śmieszna i niepowtarzalna! Naszym tekstem „ćwiczebnym” będzie fragment dzieła literackiego. Zapraszam!
Zapisy: przez messengera Angielskie Zacisze lub sms na numer 514189175
Dla kogo? młodzież 15+
Angielskie Zacisze, ul Barczewska 3 (Strzeszyn Stary)

17:00 – 18:30 Scenarzyści i rysownicy. Tworzymy komiksy.
Komiks przeżywa dziś swoje najlepsze chwile. Rysunkowe opowieści trafiają do podręczników, a wielu firmom i instytucjom służą do celów edukacyjnych, promocyjnych i reklamowych. Wykorzystywane są również przez twórców filmowych i teatralnych.
A jak powstaje komiks?
Zapraszamy na warsztaty ,w trakcie których wcielimy się w rysowników i scenarzystów tworząc własne komiksy.
Warsztaty inspirowane komiksami Jeana Roby, autora cyklu komiksów o Ptysiu i Billu.
Warsztaty poprowadzi Magdalena Garczarczyk.
Uwaga:
Jeśli mają Państwo możliwość podzielenia się książkami dla dzieci z sąsiedzka biblioteką Warsztatowni Artystycznej to prosimy o przyniesienie ich ze sobą
Zapisy: www.samo-dzielni.pl/zapisy/
Dla kogo? dzieci 7+
Warsztatownia Artystyczna, ul. Wergiliusza 45 a/a

17:00 – 18:30 Biało-Czerwona
Spotkanie Autorskie z fotografikiem Markiem Lapisem
Marka Lapisa zapewne nie trzeba przedstawiać nikomu, kto chociaż trochę interesuje się fotografią. Mistrz reportażu, który za pomocą, czasami nawet pojedynczych kadrów, często czarno-białych, opowiada fascynujące historie. Patrzy na codzienne i niezwykłe wydarzenia i widzi ich patos, śmieszność i niezwykłość w zwyczajności. Od lat śledzi z aparatem nasze życie polityczne i społeczne, często z poznańskiego punktu widzenia i jest jego milczącym, ale jakże wymownym komentatorem. Marek Lapis spotka się z nami, żeby opowiedzieć o swojej nowej, a już wielokrotnie nagrodzonej książce, albumie “Biało-Czerwona” wydanej przez ZPAF Okręg Wielkopolski a także o innych projektach nad którymi pracuje. Podczas tego spotkania oczywiście oprócz rozmowy, będziemy mieli okazję obejrzeć mistrzowskie zdjęcia naszego gościa a także kupić jego książkę z autografem. Zapraszamy!
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Zalewska.
Dla kogo? Dorośli i starsza młodzież
Przystań Artystyczna, druga lokalizacja, ul Owidiusza 22 (dawny żłobek Myszki Miki)

19:00 – 20:00 Literacki Klub Seniora
Zapraszamy za nietuzinkowe spotkanie z twórczością Marka Hłaski oraz autorów utworów wydanych w Polsce ok. 1918 r.
Prawdziwy flirt z literaturą.
Dla kogo? Seniorzy
Pluszarnia, ul Horacego

20:00 – 21:30 „Książka jest Fenomenalna!” Spotkanie autorskie z Małgorzatą Swędrowską
Jak czytać dzieciom? Jak pomóc dzieciom w nauce czytania? Jak obudzić pasję czytelniczą? Jak zachęcać do czytania lektur?
Zapraszamy rodziców dzieci młodszych i starszych na spotkanie autorskie z autorką między innymi „Elementarza w podskokach”.
Małgorzata Swędrowska: nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego, wykładowczyni na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, autorka koncepcji czytania wrażeniowego a przede wszystkim autorka warsztatów literackich i spotkań z dziećmi w wieku wczesnoszkolnym i przedszkolnym.
Po spotkaniu będzie można kupić książki Małgorzaty Swędrowskiej, oczywiście z podpisem i dedykacją autorki.
Spotkanie poprowadzi Katarzyna Zalewska.
Dla kogo? Dorośli (rodzice, dziadkowie, nauczyczyciele)
Przystań Artystyczna, druga lokalizacja, ul Owidiusza 22 (dawny żłobek Myszki Miki)

ZAPRASZAMY! SKORZYSTAJCIE Z JEDNODNIOWEJ BIBLIOTEKI NA STRZESZYNIE!

 

Muzykoteczka gr I (0-3 lat)

Panna Świerszcz z wizytą u leśniczego!
Zapraszamy na pierwsze powakacyjne spotkanie z MUZYKOTECZKĄ! Już niedługo Pan Świerszcz wyruszy na poszukiwanie skarbu Królowej Muzyki. Razem z Panem leśniczym opowiedzą nam historię o ciekawych instrumentach- zakręconym rogu, puzonie i trąbce. Ale jak to? Trzy instrumenty dęte blaszane w lesie? Oczywiście! Będzie głośno, rytmicznie i bardzo wesoło! Zapraszamy więc całe Rodziny na jesienne granie na leśnej polanie!
________________________________
Cały czas trwa dystrybucja zarezerwowanych karnetów! Zapraszamy po ich odbiór, od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 15:00 w naszym biurze w CK Zamek, na 3 piętrze, w pok. 304!
________________________________
*Przed każdym spotkaniem można również nabyć wejściówkę w cenie 15 zł , która upoważnia do wejścia dziecko wraz z opiekunem
________________________________
www.prosinfonika.eu

 

Warsztaty dla dzieci Jesienna Dekoracja Z Gliny

Przyszła jesień więc czas na jesienne dekoracje ? Co powiecie na warsztaty z wykorzystaniem gliny? ?

Na warsztatach wykonamy ozdobę na ścianę z wykorzystaniem kija, liści i szyszek ? Będziemy odciskać liście w glinie, a następnie je malować i tworzyć piękne ozdoby. Warsztaty dla dzieci od 4 roku życia. Dzieci przebywają pod opieką prowadzącego ,rodziców zapraszamy na kawę do pobliskiej kawiarenki lub spacer 😉

Czas trwania zajęć: 1.5 – 2 h
Miejsce : sklep Jagoda nie porzeczka
Koszt 45 zł

weź ze sobą tylko kij z jesiennego spaceru o długości ok 40-50 cm ? Jeśli spodobają ci się kolorowe liście,które chciałbyś użyć też na pewno wykorzystamy ?

Zapisy w sklepie lub przez fb. Obowiązuje zaliczka 25 zł płatne przy zapisie lub przelewem.
Wpłata rezerwacyjna (25 zł) za warsztat przelewem na konto Jagoda nie porzeczka w tytule: warsztaty + (imię i nazwisko )
33 1050 1520 1000 0092 6933 1873
lub gotówką w sklepie Jagoda nie porzeczka przy ul. Małeckiego 34

Regulamin Udziału W Wydarzeniu:
1. Wizerunek osób biorących udział w wydarzeniu może zostać utrwalony, A następnie rozpowszechniany dla celów promocyjnych. Udział w warsztatach jest jednoznaczny z udzieleniem nieodpłatnej zgody na wykorzystanie wizerunku utrwalonego podczas warsztatów.
2. Uczestnicy są zobowiązani do poszanowania sprzętu, wszelkich urządzeń oraz mienia stanowiącego własność organizatora warsztatów.
3. Podczas warsztatów pozostawiając dziecko z prowadzącym rodzic jest świadomy ewentualnych zagrożeń wynikających z pracą przy użyciu Np. nożyczek czy kleju na gorąco. Bierze pełną odpowiedzialność za udział dziecka w zajęciach.
4.Udział w warsztatach jest odpłatny 45 Zł.

 

Giełda i Wystawa Zwierząt Egzotycznych Poznań

Giełda i Wystawa Zwierząt Egzotycznych
Poznań,
Rozpoczynamy o godzinie 10:00 do 15:00

Na wystawie, giełdzie można zobaczyć różne gatunki zwierząt: pająki, skorpiony, owady, gady i płazy a także zakupić karmę, rośliny, literaturę, akcesoria do hodowli, terraria, sprzęt hodowlany.

Spodziewamy się wystawców i hodowców z całej Polski.
Przyjdź, zobacz, poszukaj inspiracji i wybierz coś dla siebie.
Porozmawiaj z hodowcami, wymień doświadczenia, nawiąż kontakty i poznaj nowe gatunki zwierząt.

Zapisy wystawców prowadzone są tylko przez formularz udostępniony na wydarzeniu !

Informacje dodatkowe:
za pomocą messengera.

Niedozwolone jest oferowanie na giełdzie zwierząt niedopuszczonych w Polsce do obrotu a w przypadku zwierząt, które tego wymagają, konieczne jest posiadanie odpowiednich dokumentów. Na wystawie / giełdzie zwierząt egzotycznych jest całkowity zakaz sprzedaży kręgowców, to jest: ssaków, gadów, płazów, ryb! Prawo zakazuje obrotu tego typu zwierzętami. Można jedynie przyjechać i zaprezentować swoje zwierzęta (nie dotyczy bezkręgowców), wymienić się doświadczeniami, informacjami, kontaktami, lecz cała operacja sprzedaży jest surowo zakazana.

Zapoznaj się z regulaminem.

 

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 11

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo.

Dzięki uprzejmości Pracowni Ekonomii Społecznej poznamy kolejny zakątek ulicy Święty Marcin. A ponieważ 5 października w całej Polsce świętujemy Noc Bibliotek zajrzymy do książki o… książkach. O tym, co można w nich znaleźć i dlaczego warto je otwierać.

Najwyższa na świecie wieża z książek, Rocio Bonilla
Wydawnictwo Papilon, 2019

KIEDY? Sobota, 5 października 2019, 11.00 – 12.30
GDZIE? Pracownia Ekonomii Społecznej, ul. Święty Marcin 57
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Spotkanie wpisane jest w harmonogram ogólnopolskiego wydarzenia NOC BIBLIOTEK – szczegóły znajdziecie na stronie:
https://nocbibliotek.org/

Bezpośrednio po naszych warsztatach zapraszamy na dodatkowy dyżur w Bibliotece Domu Bajek, będziemy na Was czekać między 12.40 – 13.30 🙂

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

 

STREFA ZABAWY TANECZNA PRZYGODA W DŻUNGLI – CK ZAMEK

Miejsce: Bawialnia
Godzina g. 11
Data 5.10.2019
Cena 10 zł zł

prowadzenie: Malwina Stępniewska

Warsztaty tańca kreatywnego dla dzieci w wieku 3-5 lat.  Wyruszamy na magicznym dywanie szukać przygód w musicalowej dżungli pełnej zwierząt. Czeka nas zabawa ze zwierzątkami z różnych bajek. Zaśpiewamy razem z żyrafką, zwinnie poskaczemy z małpką, i poturlamy się na podłodze jak lwiątka. Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

Liczba miejsc ograniczona.

—-

Miejsce: Bawialnia

 

VI Festiwal Dyni w DELI Park z Jakubem Kuroniem (5-6.10)

VI Festiwal Dyni w DELI Park już 5-6 października!

Gość specjalny tegorocznej edycji: JAKUB KUROŃ! ?

PROGRAM ?

5.10 (sobota):
* labirynt niespodzianek,
* warsztaty kreatywne dla dzieci z Kraina Szycia,
* wspólne gotowanie zupy dyniowej – dzieci z kucharzami,
* kiermasz rękodzieła,
* wystawy i dekoracje z dyni,
* gry, animacje i zabawy ruchowe,
* sprzedaż dyń i przetworów owocowo-warzywnych.

6.10 (niedziela):
* pokazy kulinarne gościa specjalnego: JAKUBA KURONIA (od 13:00 do 17:00),
* warsztaty GO4Robot,
* sprzedaż dyń i przetworów owocowo-warzywnych,
* malowanie twarzy,
* warsztaty kreatywne dla dzieci z Kraina Szycia,
* wystawy i dekoracje z dyni,
* labirynt niespodzianek,
* kiermasz rękodzieła,
* gry, animacje i zabawy ruchowe.

Zapraszamy od 10:00 do 19:00 – wszystkie atrakcje są dostępne W CENIE biletu wstępu! ?

Zakup biletów:
– w kasie DELI Park
– online (kliknij w link): http://bit.ly/2Ju5out

Dodatkowe pytania: zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość prywatną ?

 

Poranki Rodzinne w Kinie Muza!

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat).

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

————-

[TERMINARZ I OPIS PROJEKCJI]

? W ramach najbliższego Poranka Rodzinnego zapraszamy na festiwal Kino Dzieci w Kinie Muza!
To już po raz szósty, między 21 a 29 września, odbędzie się w Kinie Muza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. Przez dziewięć dni w 22 miastach i 23 kinach – również w naszej Muzie! – wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zaprosimy najmłodszych widzów na spotkanie z filmami z całego świata. A wiele z nich po raz pierwszy zostanie zaprezentowanych w Polsce.
?
https://kinodzieci.pl/program/harmonogram/?miasto=poznan

————-

[BILETY]

?️ Seans + warsztaty: 11 zł
Seans bez warsztatów: 10 zł

?️ Bilety z Kartą Rodziny Dużej:
Seans + warsztaty: 6zł
Seans bez warsztatów: 5zł

 

Po chwili przerwy powracamy z emocjonującym planem na październik! Widzimy się w soboty o 11:00 na wyjątkowych pokazach i warsztatach:
5.10 „PAMIĘTNIK FLORKI”
12.10 „BASIA 2”
19.10 „PORANEK RODZINNY Z ZAKAMARKAMI: SIOSTRZYCZKA”
26.10 „PORANEK RODZINNY Z DUCHAMI I DUSZKAMI”

Bilety
? https://www.bilety24.pl/kino/poranek-rodzinny-7166

 

Mindfulness dla rodzin

Dzisiaj, w świecie pełnym bodźców bardzo trudno jest nam zrelaksować się i zapanować nad emocjami. Wyobraźmy więc sobie jakie jest to wyzwanie dla dzieci. Dlatego tak ważny staje się trening uważności, który polega na byciu obecnym wobec doświadczenia płynącego zarówno z otaczającego nas świata, jak i z wewnątrz, czyli z naszych myśli i uczuć.
Na spotkaniach wybierzemy się w podróż w głąb naszego ciała i umysłu po to, by zwolnić i być bardziej świadomym tego, co dzieje się wewnątrz i wokół nas. Poprzez zabawę nauczymy się koncentracji i korzystania z uważności na co dzień. Dorośli będą mogli dowiedzieć się jak wspierać dzieci w momentach trudnych emocji i stresu, a także zrelaksują się ze swoim maluchem.

Zapraszamy rodziców, opiekunów wraz z dziećmi do lat 4.
Udział bezpłatny!
Terminy spotkań:

8 sierpnia godz. 9:30
22 sierpnia godz. 9:30
29 sierpnia godz. 9:30
14 września godz. 9:30
5 października godz. 9:30
12 października godz. 9:30
26 października godz. 9:30

Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.

Prowadząca: Anna Bielska
Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam
Z wykształcenia filozof oraz trener kreatywności. Z zamiłowania fotograf, podróżnik, wolontariusz w programie Odyseja Umysłu. Prywatnie mama Tosi i Zosi, które wychowuje w duchu Rodzicielstwa Bliskości oraz Porozumienia bez Przemocy. Fascynatka fińskiej edukacji oraz filozofii Mindfulness.

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Słowem i gliną. Warsztaty rodzinne z czytaniem i lepieniem

LEPIENIE I CZYTANIE RODZINNE.
koszt ; 25 dziecko, 25 zł rodzic.
Zapisy ; slowemiglina@gmail.com
Przedpłata na konto warunkiem uczestnictwa; 42114020040000380260706115 oraz przesłanie potwierdzenia na adres; slowemiglina@gmail.com

'Słowem i gliną’ to warsztaty skierowane do rodziców z dziećmi od lat 4 do 9. Ich celem jest zainspirowanie naszych uczestników czynaną wcześniej treścią podczas warsztatu z lepienia.
Po przeczytanej lub animowanej lekturze, prowadzący zachęci uczestników do wyrażenia swych wyobrażeń i emocji związanych z czytaną lekturą poprzez pracę w glinie. Dzieci mogą indywidualnie pracować nad wybranym przez siebie elementem historii lub zespołowo odtworzyć usłyszaną historię na nowo – w glinie. W ten sposób kształcić będziemy umiejętność przenoszenia treści między mediami, przenoszenia znaczenia ze słowa na obiekt artystyczny.

UWAGA; na zajęciach 'Słowem i gliną’ nie szkliwimy prac. Wszyscy zainteresowani uczestnicy zajęć w wieku od 7 lat mogą poszkliwić swoje prace na warzsztatach regularnych lub raz w miesiacu na warsztacie ze szkliwienia (vide FB)

ZAPRASZAMY SERDECZNIE.
Pracujemy kameralnie, więc liczba miejsc ograniczona.
Prowadząca; Magdalena Przebitkowska
Wiecej info pod nr tel; 692 097 223

 

Nasza Maruszka

Sołectwo Kliny zaprasza do udziału w projekcie „Śladami Piastów po Puszczy Zielonce – poznajemy nasze dziedzictwo przyrodnicze i historyczne”.

Uroczysko Maruszka to miejsce dobrze znane. Wiąże się z nim wiele tajemnic i legend. Podczas październikowego spotkania porozmawiamy o historii naszej Maruszki i poszukamy śladów jej mieszkańców. Zapraszamy tych, którzy znają to miejsce i tych, którzy chcieliby je poznać.
Partnerami wydarzenia są Nadleśnictwo Łopuchówko i Polski Związek Łowiecki.

W programie drugiego spotkania:
• Zapoznanie się z historią Maruszki
• Spacer śladami historii, śladami zwierząt
• Zimowe zwyczaje zwierząt – pogadanka
• Warsztaty – tropy zwierząt
• Poznanie pracy łowczego
• Posadzenie pamiątkowego drzewa

Projekt realizowany jest ze środków LGD Trakt Piastów.

Kontakt:
Barbara Sokalska-Mocny
tel. 505 048 358
e-mail: barbara.mocny@soltys.czerwonak.pl

Gorąco zachęcamy do udziału!

 

Gostyń Food Truck Festival

5 oraz 6 października zapraszamy wszystkich mieszkańców Gostynia i okolic na Gostyń Food Truck Festiwal, czyli pierwszy Zlot Food Trucków, który odbędzie się na terenie Rynku w Gostyniu.

Przeróżne Food Trucki z całego kraju zjadą się w tym miejscu, aby serwować wyśmienite potrawy z różnych zakątków świata. Do tego wyśmienite piwo, strefa chillout, dobra muzyka i wiele innych atrakcji.

Musicie być tam razem z nami!

Sobota: 12:00 – 22:00
Niedziela: 12:00 – 21:00

Wstęp bezpłatny.

 

Poranek literacki z leśnymi zwierzakami

5 X godz. 11.00 Poranek literacki z leśnymi zwierzakami

W tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic.
Tym razem poznajemy jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę…

Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został najprawdziwszym zwierzoznawcą!

Zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

Poranek dla dzieci: Mali giganci


Kino Pałacowe CK Zamek
Godzina
5.10 | g. 12 |

FILM POKAZYWANY W WERSJI 2D

Ten fascynujący film ukazuje, jak wielką odwagą i „supermocami” muszą wykazać się małe stworzenia, by wygrać w tytanicznej walce o przetrwanie. Pręgowiec amerykański w dzikich lasach i pasikoniszka na spalonych słońcem pustyniach Arizony, pozostawione same sobie szybko zrozumieją, że mogą liczyć tylko na siebie. Mając do czynienia z doświadczonymi rywalami i ogromnymi drapieżnikami, nasi bohaterowie muszą wykazać się odwagą, by znaleźć bezpieczne schronienie i jedzenie, które pozwoli im przetrwać zimę. Tylko dzięki użyciu swoich genialnych zdolności te maleństwa potrafią nie tylko przetrwać, ale również zostać władcami ich niewielkiego świata.

MALI GIGANCI, reż. Mark Brownlow, Wielka Brytania, 2014, 44′, 6+

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Poznańska Pyra – Szreniawa

Kto jest chętny na wykopki w Szreniawie?

W najbliższą niedzielę 6 października 2019 roku w godzinach 11.00–17.00 zapraszamy na imprezę plenerową Poznańska pyra. Wydarzenie ma na celu przybliżenie wiedzy z zakresu historii ziemniaków, ich uprawy i zbioru oraz dań z nich przygotowywanych.

W programie:
Tradycyjne sposoby zbioru ziemniaków:
– zbiór ręczny z udziałem widzów
– zbiór mechaniczny (konna kopaczka gwiazdowa, kopaczka elewatorowa, kombajn
ziemniaczany)
Prezentacja wózków i wozów do transportu okopowych oraz narzędzi do przenoszenia
Prezentacja możliwości koni roboczych z terenu gminy Komorniki (z rozmaitym sprzętem)
Transport ziemniaków w zaprzęgu konnym i wolim
Wystawa maszyn rolniczych do zbioru roślin okopowych
Wagi do ważenia ziemniaków
Potrawy tradycyjnej kuchni wielkopolskiej a także z innych regionów Polski i świata (w tym: USA, Węgier, Niemiec)
Naczynia ceramiczne do ziemniaków ze zbiorów Muzeum
Syrop buraczany
Lokomobila parowa „Hipolina” (H. Cegielski) w czasie pracy
Zapomniane warzywa
Stanowisko firmy Europlant – handel ziemniakami
Stanowisko firmy Hurtownia Ogrodnicza Bogdan Królik – cebulki kwiatowe, specjalna kolekcja cebul tulipanowych
Specjalne stanowiska dla najmłodszych:
Pyra szreniawska – wykonywanie bulw ziemniaczanych z tkaniny (na pamiątkę do domu!)
Tkanina dwuosnowowa – wyplatanie zakładek do książek
Warsztaty – malowanie koników (pamiątka ze Szreniawy!)
Konkurs zoologiczny organizacji prozwierzęcych z nagrodami

Dla młodzieży:
Zajęcia interaktywne – wyplatanie koszyków
Nauka jazdy i parada na bicyklach z Łodzi
Konkurs wiedzy o ziemniakach z nagrodami (książki Wydawnictwa Zakamarki)
Spotkania z psami organizacji prozwierzęcych
Warsztaty ceramiki

Konkurs „Najlepszy Smak Powiatu Poznańskiego – Smak Pyry 2019”

Dodatkowe atrakcje:
Występy artystyczne
Ognisko z pieczeniem kartofli i kiełbasy
Pyry z gzikiem z parownika

UWAGA! Dodatkowe połączenia kolejowe i tańsze bilety relacji Poznań – Szreniawa (rozkład na stronach Kolei Wielkopolskich)

 

Cylia

Spektakl „Cylia” to historia o sile więzi międzyludzkich. Opowiedziana językiem baletu, opery i akrobatyki, zachwyca barokowymi kostiumami i muzyką. Widowisko skupia się na niecodziennej więzi matki – Amirry i jej córki Cylii. W ten sposób twórcy zwracają uwagę młodej widowni na wagę więzi międzyludzkich i inspirują ją do dbałości o kontakty rodzinne. Ten spektakl dla dzieci i dorosłych dotyka także mocno relacji pomiędzy światem materialnym a duchowym.

Czas trwania spektaklu 1 godzina 10 minut

Zwiastun spektaklu: https://www.youtube.com/watch?v=tVDItg3q0XE

 

W pracowni Ambrożego Kleksa

Teatr Pana O wraz z Ambrożym Kleksem zabierze wszystkich do roztańczonej, rozśpiewanej i pełnej magii pracowni Profesora Kleksa. Podczas niezwykłego spektaklu „W pracowni Ambrożego Kleksa” postacie wchodzą w interakcje z publicznością. Spektakl ten został stworzony z myślą o najmłodszych, by oprócz niepowtarzalnych wrażeń wizualnych, mogli również zapoznać się z treścią jednej z najbardziej lubianych polskich lektur szkolnych. Takie połączenie polskiej klasyki literatury dziecięcej z unikalnym widowiskiem teatralnym z pewnością pozostanie na długo w pamięci wszystkich dzieci.

Spektakl „Stół ciuchcia miś”

Serdecznie zapraszamy na pierwszy poznański spektakl w tym sezonie! W niedzielę 6 października 2019 o godz. 10.30, 12 i 13.30 zapraszamy do CK Zamek na Scenę Nową na spektakl „Stół – ciuchcia – miś”.
Bilety dostępne w kasie Zamku (61 64 65 260) i w linku wydarzenia.
Cena biletu:
18 zł dziecko,
18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.

W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach.
Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści.
Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki.
https://www.youtube.com/watch?v=KgbhkApk4As

Czas trwania: 40 + 10 minut zabawy.
Wiek dzieci: 1-5 lat.

„Stół – ciuchcia – miś” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach
Muzyka: E.Gołubiew, G. Grobelna, M.Musorgski, E.Satie, T.Sudnik, D.Szostakowicz, A.Wójciński
Występują: Grzegorz Babicz, Paweł Wódczyński

 

Dzieciaki w Tramwajarzu | Teatryle – „Jesienna Przygoda”

„Jesienna Przygoda” to spektakl, który zaprasza nas do lasu. Lasu pachnącego sosnowo, grzybowo i…mechowo! A skoro grzybowo to na pewno będą tam gdzieś grzybki. Czy małemu Misiowi uda się je odnaleźć? Czy te najpiękniejsze jakie rosną w lesie okażą się jadalne i czy mały Miś rzeczywiście zna się na grzybach? Czy będzie umiał odróżnić te dobre od złych? Co wyniknie ze spotkania z Zajączkiem i groźnym Lisem-Myśliwym? Jak zakończy się leśna przygoda Misia dowiecie się już niebawem przychodząc do Domu Tramwajarza.
Zapraszamy!
Drogie dzieci idzie jesień zatem przyda się chyba wiedzieć coś o grzybach!

6 października 2019 r., godz. 15.00
Sala Amarantowa Domu Tramwajarza
ul. Słowackiego 19/21, Poznań

Bilety: 10 zł – do nabycia od 9 września na bilety24.pl oraz w Punkcie Informacyjnym Domu Tramwajarza
UWAGA! W dniu spotkania autorskiego z Elizą Piotrowską inaugurującego cykl Dzieciaki w Tramwajarzu (tj. 8 września) w Punkcie Informacyjnym Domu Tramwajarza prowadzona będzie przedsprzedaż biletów na spektakl „Jesienna Przygoda”

Spektakl skierowany do Dzieciaków w wieku 3-8 lat.
Dzieciaki do lat 3 – wstęp bez biletu pod opieką osoby dorosłej z biletem 😉

Po spektaklu zapraszamy na animacje dla dzieci (godz. 16.00-17.00).

Już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia:

17 listopada 2019 r., godz. 15.00 – Kraina Elffów spektakl lalkowy „Muzyka o Małym Księciu” + animacje

8 grudnia 2019 r., godz. 15.00 – Teatr Fuzja spektakl pt. „Takich świąt jeszcze nie było” + animacje

Bilety w sprzedaży w Domu Tramwajarza lub na Bilety24.

 

Koncert dla rodzin z dziećmi HARFA

Zapraszamy na koncert inaugurujący poranki muzyczne dla rodzin z dziećmi „A w niedzielę gra muzyka”. Jest to cykl koncertów muzyki klasycznej, które odbywać się będą w naszym salonie przy ul. Wiosennej. Zapewniamy kameralną, przytulną atmosferę i niezapomniane wrażenia. Magiczne dźwięki muzyki wykonywanej na żywo i muzycy koncertujący dosłownie na wyciągnięcie ręki przemawiają do dziecięcej wyobraźni i zapadają na długo w pamięć.

Już 6 października zagra dla Was harfistka współpracująca z Filharmonią Poznańską i Teatrem Wielkim im. St. Moniuszki – Róża Sękowska, oraz jej uczennica Zarina Zaradna. Usłyszymy klasykę światowego kanonu: Vivaldiego, Chopina, Czajkowskiego, oraz utwory obrazujące zaczarowany ogród, miauczącego kota, czy jesienny taniec.

* Uczestnictwo w pięciu koncertach w terminie do 20.01.2020 r. upoważnia do jednorazowego, bezpłatnego udziału w koncercie w terminie do 31.03.2020 r.

 

Zajęcia z kotami dla dzieci 1,5-3 lata

Szare, bure i pstrokate…

Tym razem Warsztaty Agaty odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 1,5 – 3 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: niedziela, 06.10.br w godz. 12:00 – 12:45 Maluszki (1,5-3 lata)
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 1,5-3 lata
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, do zakupu zapraszamy na naszą stronę http://warsztatyagaty.pl/wydarzenia/

ZAPRASZAMY!

 

 

Zajęcia z kotami dla Przedszkolaków

Szare, bure i pstrokate…

Tym razem Warsztaty Agaty odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 3-6 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: niedziela, 06.10.br w godz. 13:15 – 14:00 Przedszkolaki
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 3-6 lat
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, do zakupu zapraszamy na naszą stronę internetową http://warsztatyagaty.pl/wydarzenie/

ZAPRASZAMY!

 

Mama, Tata, Teatr i ja – „Pyza na jesiennych dróżkach”

Teatr Krokodyl
„Pyza na jesiennych dróżkach”

W ramach naszego cyklu „Mama Tata Teatr i ja” Teatr Krokodyl zaprezentuje spektakl: „Pyza na jesiennych dróżkach”. Lato się skończyło, ale jesień jest równie piękna. Polska złota jesień z babim latem. Przedstawienie porusza temat ekologii, jesieni i przyrody, a powstało na motywach znanego cyklu książek Hanny Januszkiewicz.

Teatr Krokodyl powstał w 1994 roku i tworzy dwoje aktorów: Magdalena i Tadeusz Falana.

„Pyza na jesiennych dróżkach”
DK Tarnowo Podgórne
6 października 2019 12:30
Bilety – 10 zł
Bilety w cenie 10 zł dostępne w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

Otwarte Spotkania Kuglarskie – jesień

Zapraszamy na otwarte spotkania kuglarskie organizowane przez Fundacja Pro-Spin!

Przybywajcie w następujących terminach:
06.10 – 12:00-14:00 -> Dom Tramwajarza
27.10 – 12:00-14:00 -> Dom Tramwajarza

Otwarte – zapraszamy każdego niezależenie od wieku, sprawności i stopnia wtajemniczenia – od zupełnie początkujących po doświadczonych kuglarzy.

Spotkania – udostępniamy Wam przestrzeń, rekwizyty cyrkowe oraz towarzystwo do treningu. Na spotkaniach ćwiczymy razem, poznajemy się i dzielimy wiedzą.

Kuglarskie – zrzeszamy entuzjastów i zainteresowanych wszelkimi rekwizytami. Żonglujemy, balansujemy, kręcimy poikami, hulahopami, kijami, diabolo… i nie tylko 🙂

Nieważne, czy dopiero zaczynasz przygodę z kuglarstwem czy jesteś już z nim za pan brat – nasze spotkania są dla Ciebie!

Wstęp bezpłatny.

Udostępniamy rekwizyty do ćwiczeń, ale dla pewności napisz do nas jeśli planujesz przyjść i będziesz czegoś potrzebować 😉

 

Pelagia zaprasza na spacer Alejami Marcinkowskiego – bezpłatnie

Bezpłatna wycieczka dla wszystkich chętnych, połączona z nauką toczenia obręczy.

Pelagia urodziła się w roku 1899 w Poznaniu, w Cesarstwie Niemieckim, rządzonym przez Wilhelma II. Trzy lata później, cesarz po raz pierwszy zwrócił uwagę na jej rodzinę. Od tej pory ich losy splatały się zaskakująco często.

Na wycieczce spotkamy się z Pelagią z roku 1918. Nie wiedziała jeszcze wtedy, że za kilka miesięcy przynosząc jedzenie dla walczących w Powstaniu Wielkopolskim braci, wystąpi otwarcie przeciw cesarzowi.

Z Pelagią pospacerujemy Alejami Marcinkowskiego przy których mieszkała. Spojrzymy na nie z perspektywy historii jej rodziny i postaci, które można tam spotkać: pięknej pani o trudnym imieniu opiekującej się wężami, człekokształtnej istoty z żydowskich legend, morskich stworzeń i lekarza, który potrafił pokonać morowe powietrze.

Więcej ciekawostek: http://blog.pikinini.pl/niepodleglosciowy-spacer-pelagia/

Na spacerowiczów czekają zagadki i zabawa popularna wśród dzieci spacerujących Alejami w dawnym Poznaniu.

czas wydarzenia: ok. 1,5 godz.

miejsce spotkania: Aleje Marcinkowskiego – między starym gmachem Muzeum Narodowego a Placem Wolności.

WYCIECZKA BEZPŁATNA dofinansowana przez Miasto Poznań (#poznanwspiera) w ramach projektu miejskiego ECHT POZNANIOKI.

Wycieczka dla wszystkich chętnych.

Można przyjść bez zapisów.

Spacer poprowadzi Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, historyk, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu, wnuczka Pelagii.

 

Święto Pyry w Komornikach

Pierwszy festyn z pyrą w tle w Parku Strażaka. W ostatnią niedzielę września w w centrum Komornik. Zapraszamy

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


2 odpowiedzi do “PLAN ZAJĘĆ 30.09 – 06.10.2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *