PLAN ZAJĘĆ 23.09 – 29.09.2019

PLAN ZAJĘĆ 23.09 – 29.09.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

Rzućcie też okiem na NAJCIEKAWSZE IMPREZY PLENEROWE 2019 – POZNAŃ I OKOLICE.

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci w Kinie Muza!

? 6️⃣. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci już we wrześniu w Kinie Muza! OGŁOSZENIE PROGRAMU już za nami, a wszelkie szczegóły dostępne są tu ?
https://kinodzieci.pl/program/harmonogram/?miasto=poznan

? To już po raz szósty, między 21 a 29 września, odbędzie się w Kinie Muza Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci – filmowe święto dla młodych i najmłodszych widzów. Przez dziewięć dni w 22 miastach i 23 kinach – również w naszej Muzie! – wraz ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty zaprosimy najmłodszych widzów na spotkanie z filmami z całego świata. A wiele z nich po raz pierwszy zostanie zaprezentowanych w Polsce.

————-

[FILMY]

Przez dziewięć dni zaprezentujemy na ekranie Kina Muza dziewięć pełnometrażowych filmów konkursowych dla widzów w wieku od 4 do 12 lat. To selekcja najnowszych produkcji z lat 2018-2019, w tym aż 6 polskich premier! Wy decydujecie który film wygra! Głosujcie w Kinie Muza!

————-

[WARSZTATY]

✅ WARSZTATY Z EMOCJI

?️ Sobota 28.09 | po seansach o godz. 10.00 i 12.00
?️ Niedziela 29.08 | po seansach o godz. 10.00 i 12.00

Świat dziecięcych emocji jest terenem niesamowitych przygód zarówno dla najmłodszych jaki i ich rodziców. W ramach wspólnych zajęć warsztatowych spróbujemy rozpoznać niektóre z nich, dokładnie się im przyjrzeć i oswoić. Warsztaty poprowadzą dobrze znani najmłodszym widzom Kina Muza – animatorzy z AMBIENTÓWKI.

Liczna miejsc ograniczona. Bilety 15 zł (14 zł bilet na seans + 1 zł bilet na warsztat) | KRD 13 zł.

 

————-

Więcej informacji: www.kinodzieci.pl | www.kinomuza.pl

 

Alicja w Krainie Czarów

Baletowo-akrobatyczno-operowa reinterpretacja opowieści Lewisa Carrolla, która zachwyca dzieci i dorosłych. Spektakl przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy baśni, czarów i niesamowitych zdarzeń. Jest przy tym opowieścią o poszukiwaniu przyjaźni i własnej tożsamości. Monumentalne widowisko adresowane jest do widzów w każdym wieku. Na scenie można podziwiać uczniów poznańskich szkół artystycznych oraz współpracujących z nimi zawodowych artystów.

Czas trwania spektaklu 2,5 h w tym jedna przerwa

Bilety do kupienia w kasach Teatru Wielkiego

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=bSExwWbNtn4

Programy do nabycia przed spektaklem

 

https://www.facebook.com/events/736970316746197/

https://www.facebook.com/events/736970316746197/

Nie jestem z innej bajki – warsztaty o integracji

Czy można się zarazić zespołem Downa? Czy osoby z zespołem Downa nie potrafią wiązać sznurówek? O co chodzi z całą tą integracją?
Odczarowujemy mity, obalamy stereotypy, odpowiadamy na pytania.
Te warsztaty są dla Ciebie, jeśli:
– w Twoim bliskim otoczeniu urodziło się dziecko z zespołem Downa
– zapisałeś lub planujesz zapisać swoje dziecko do placówki integracyjnej
– interesujesz się tą tematyką ze względów zawodowych
– chcesz być bardziej świadomym członkiem różnorodnego społeczeństwa.
Fundacja Strefa Integracji i Centrum Inicjatyw Rodzinnych zapraszają na warsztaty w niezobowiązującej atmosferze, bez zadęcia i dydaktyzmu. Chcemy z Wami po prostu porozmawiać.
Obowiązują zapisy mailowe: fundacja@strefaintegracji.org
(nie wystarczy kliknąć na FB „wezmę udział”) ?
Warsztaty są kontynuacją projektu „Nie jestem z innej bajki”, którego pierwszym elementem była wystawa magicznych zdjęć dziewięciorga niezwykłych dzieci:
facebook.com/876263849246692/posts/1113732945499780

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#NieJestemZinnejBajki #cwp2019 #poznanwspiera #MoreAlikeThanDifferent #bardziejpodobniniżróżni

 

Aktywna Wilda : Robimy naturalne kosmetyki

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl spotkań pod nazwą „Aktywna Wilda”, gdzie będziemy starali się wspólnie z mieszkańcami rozwiązywać lokalne (a nawet globalne) problemy, pomagać sobie wzajemnie i działać na rzecz innych.

W trzeci weekend września odbywa się międzynarodowa kampania sprzątania świata, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. My z kolei po tym weekendzie chcemy utrzymać się blisko tematu natury i stylu życia zero waste. W związku z powyższym, zapraszamy Was do wspólnego warsztatu kosmetyki naturalnej. Podczas warsztatu korzystając tylko ze sprawdzonych, prostych i ekologicznych surowców w ogrodzie czy w sklepach spożywczych, stworzymy żel do mycia twarzy, serum oraz krem. Warsztat odbędzie się 23 września (tj. poniedziałek) o godzinie 17.00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza).

Warsztat poprowadzi Agnieszka Zdunek – autorka bloga Jestem zielona. Na zieloną stronę życia przeszła 7 lat temu. Od tego czasu tworzy receptury ekologicznych kosmetyków, mydeł i środków czystości. Prowadzi warsztaty z naturalnego piękna, na których uczy jak dbać o zdrowie i urodę w zgodzie z naturą. Tworzy naturalne mydła i unikatowe świece sojowe. Nagrywa pierwszy w Polsce podcast ekologiczny „Jest zielono”. Współtwórczyni ogrodu społecznego na Szelągu w Poznaniu. Jej najnowszy pomysł to Pracownia Boruja. W każdej wolnej chwili remontuje starą, olęderską chatę z 1830 roku we wsi Boruja, gdzie ma powstać Centrum Edukacji Ekologicznej.

Przewidywany czas trwania warsztatu to ok. 2-2,5 godziny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc (15 miejsc) obowiązują zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (w temacie proszę wpisać AKTYWNA WILDA, a w treści imię i nazwisko uczestnika/-czki) lub drogą telefoniczną: 509 102 206. Warsztat jest bezpłatny.

W przypadku, gdy nie będą Państwo mogli uczestniczyć w w/w wydarzeniu, prosimy o wcześniejszy kontakt (tel. 509 102 206).

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach osobom, które nie wzięły udziału we wcześniejszych wydarzeniach bez uprzedniego odwołania swojego uczestnictwa (najpóźniej na dzień przed wydarzeniem do godziny 10.00).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Ceramika na Jeżycach. Warsztaty dla dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku od lat 10 na cykliczne zajęcia z ceramiki.
Poznając różne techniki pracy z gliną, dzieci zrealizują swoje pomysły na zadane tematy. Praca z gliną stwarza wyjątkowe możliwości, dzieci doskonalą sprawność manualną, ćwiczą koncentrację, rozwijają wyobraźnię, uczą się samodzielnego myślenia, nabierają pewności siebie i otwierają się na relacje z innymi dziećmi.
W pracowni dostępne są wszystkie materiały i narzędzia. Prace zostaną wypalone i pokryte szkliwem.

Koszt zajęć:
karnet – 4 zajęcia do wykorzystania w ciągu 6 tygodni 160 zł
jednorazowe zajęcia – 50 zł
Zapisy: kontakt@ceramisa.pl
tel: 510 940 359

 

Tulanki – warsztaty dla rodziców i opiekunów małych dzieci

Tulanki to cykl 9 warsztatów poszerzających kompetencje rodziców i opiekunów małych dzieci. Uczestnicy będą mieli szansę zdobycia narzędzi, potrzebnych do animowania Grup Zabawowych dla maluchów oraz wzbogacenia zasobu wiedzy i umiejętności z zakresu wspierania rozwoju dziecka.

Wartościowe treści, miła atmosfera, rzetelne trenerki!
Prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres: tulanki@zielonagrupa.pl do dnia poprzedzającego każdy warsztat lub do 31 sierpnia na cały cykl.
Udział w warsztatach jest bezpłatny!

Tematyka poszczególnych spotkań:

 

23.09.2019 r. 18:00
„Porozumienie bez przemocy”
Czym jest, jak działa? Jak wykorzystywać światopogląd Porozumienia i wybrane techniki w pracy w grupie.
Prowadząca: Agnieszka Pietlicka

30. 09.2019 r. 17:30
„Czytanie pachnące relacją – czytanie wrażeniowe”.
O roli czytania wrażeniowego w rozwoju dziecka, sposobach na motywowanie do samodzielnego sięgania po książki i zadaniach opowieści snutych od serca do serca.
Prowadząca: Małgorzata Swędrowska

07.10.2019 r. 18:00
„Dotykam znaczy znam”
Rola zmysłu dotyku w rozwoju dziecka. Zmysł dotyku w rozwoju dziecka – sensoplastyka – brudne i kolorowe zabawy – do czego służą, jak je realizować? Propozycje zabaw i aktywności, przepisy na masy plastyczne.
Prowadząca: Zuzanna Rogulska

14.10.2019 r. 17:30
„Całe życie to zabawa”
Zabawa i ruch w rozwoju dziecka – ich znaczenie, rola dla małego człowieka. Jak poprzez zabawę prowadzić dziecko do rozumienia świata? Jak budować relację na zabawie.
Prowadząca: Ewa Bandurska

21.10.2019 r. 18:00
„Zabawa nie zabawki”
Metoda Montessori – czym jest, jak z niej korzystać, pomoce Montessori w rozwoju dziecka. Propozycje wykonania domowych „zabawek”, aranżacji przestrzeni.
Prowadząca: Paulina Pawlicz

28.10.2019 r. 18:00
„Śpiew i muzyka”
O roli dźwięków w rozwoju dziecka, o tym jak rozwijać dziecięce horyzonty przy użyciu własnych talentów muzycznych.
Prowadząca: Florentyna Stefaniak

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Poznań w miniaturze z klocków LEGO od 01/09 do 31/12/2019

Serdecznie zapraszamy na wystawę „Poznań w miniaturze z klocków LEGO”!

Zobacz makiety poznańskich budynków i modele tramwajów
zbudowane z klocków LEGO: Ratusz, Zamek, Stadion,
Moderusa Gamme i wiele innych!
Z okazji 140-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu będzie można poprowadzić pierwszy elektryczny tramwaj Typ I i wagon doczepny Carl Weyer po miniaturowym torowisku!

Ekspozycja zbudowana z kilkudziesięciu tysięcy klocków LEGO zaprezentowana zostanie w Sklepie MIMI, istniejącym już od 30 lat na poznańskich Jeżycach.

Otwarcie wystawy nastąpi w niedzielę 1 września 2019 roku o godzinie 12.00. W tym dniu wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Godziny otwarcia wystawy (mogą ulec zmianie):
Pon – pt: 10.15 – 18.15
Sob-Nd: 10.00 – 14.00

Cennik biletów (obowiązuje od 2 września do 31 grudnia):
Bilet normalny – 5 złotych
Bilet ulgowy – 3 złote
Bilet grupowy – 2 zł/os. (dla grup przedszkolnych i szkolnych)
Dochód z biletów przeznaczony zostanie na rozbudowę wystawy m.in. budowę trasy tramwajowej w skali 1:35.

Wernisaż wystawy: 1 września 2019, godz. 12.00
Termin: 01.09-31.12.2019
Miejsce wystawy: Sklep MIMI, ul. Słowackiego 41 Poznań
Organizator i autor makiet: Mateusz Wawrowski (Mateusz buduje)

Patronat honorowy Prezydenta Miasta Poznania
Patronat wystawy:
Urząd Miasta w Poznaniu Miasto Poznań
PLOT – Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna
Modertrans Poznań
Mobil-AD
Cartoon Wars
Patronat medialny:
codziennypoznan.pl
Radio Afera
Freshmag
TenPoznan

 

NOWY SEZON W PRACOWNIACH – CK ZAMEK

Rozpoczynamy zapisy do pracowni zamkowych na sezon artystyczny 2019/2020. Nasi wykwalifikowani instruktorzy zapoznają wszystkich chętnych z programem i ukierunkują dalszą naukę. Zapraszamy na otwarte warsztaty w pracowniach, przesłuchania do zespołów zamkowych, koncert Chóru Dziewczęcego SKOWRONKI, spektakl Studia Teatralnego PRÓBY oraz wystawę prac, które powstały w minionym sezonie.

W tym roku przygotowaliśmy nową propozycję – Kuźnię Piosenki. Jeżeli chcesz pośpiewać, rozwinąć swój talent, wystąpić na koncercie, stworzyć własną piosenkę lub wspólnie pomuzykować – zapisz się do nowej pracowni. Tutaj dostaniesz wsparcie i razem ukujemy coś dobrego.

Pełny program spotkań i zapisów do pracowni jest dostępny poniżej.

 

STUDIO TEATRALNE „PRÓBY” – przesłuchania

PRZESŁUCHANIA POTENCJALNYCH PRÓBOWICZÓW
Poszukujemy pasjonatów − energetycznych, pracowitych, pomysłowych, potrafiących śmiać się i płakać. Proponujemy poważne pojedynki parateatralne prozą i poetyckie piosenki. Podzielimy się prawdą TEATRU. Zapraszamy do Studia Teatralnego PRÓBY. Zajęcia dla młodzieży od 16. roku życia. Informacji o pracy Studia udzielają instruktorzy.

23 i 30.09. g. 17-19

instruktorzy: Bogdan Żyłkowski, Tomasz Mazur

 

ZAPISY NA ZAJĘCIA W MDK 3

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Otwarcie LEGO® Education Innovation Studio – Konferencja

Otwarcie LEGO Education Innovation Studio na naszym Wydziale zbliża się wielkimi krokami! Już 24 września zapraszamy nauczycieli, studentów oraz wszystkich entuzjastów angażującej edukacji do udziału w Konferencji „LEGO® Education Innovation Studio – przestrzeń do nauki, pracy i zabawy. Przyjdź, Zainspiruj się, Rozwijaj…”
Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z systemem edukacyjnym LEGO® Education oraz dowiedzieć się dlaczego LEGO® Education Innovation Studio może być odpowiedzią na potrzeby edukacyjne XXI wieku.
Wszystkie informacje, program konferencji oraz rejestracja znajdują się na stronie LEIS: https://leis.amu.edu.pl/

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia – pojawią się tu wszelkie aktualności oraz informacje na temat warsztatów i trenerów.

 

Bajeczni artyści – warsztaty kreatywne dla dzieci 6-12 lat

Zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty kreatywne do świata bajecznych artystów. Głównym celem zajęć jest praca z wyobraźnią oraz doskonalenie umiejętności manualnych. Inspiracją do każdego warsztatu będzie treść znanej bajki. Razem z Małym Księciem będziemy tworzyć planety, wykorzystując do tego różne formy plastyczne od wyklejania po malowanie stopami. Król lew podpowie nam wzory, jakie umieścimy na etno-torbach. Elsa z Krainy Lodu pomoże nam wyczarować śnieżne slimy, a świat meduz powstanie z parasolek i folii.
Na zajęciach towarzyszyć nam będą różne techniki m.in. filcowanie (tak powstaną maskotki) oraz materiały, także wtórne i codziennego użytku (rolki po papierze to idealny materiał na lornetkę, a z nakrętek może powstać niebanalny naszyjnik).

Termin: wtorek 17:00-18:30
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a w Poznaniu

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Cena:
15 zł – udział w pierwszych zajęciach,
30 zł – udział w kolejnych zajęciach,
27 zł – udział w kolejnych zajęciach w ramach karnetu
(karnet = wstęp na 4 spotkania do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni, cena karnetu 108 zł)

Warsztaty poprowadzi Noemi – poznajcie ją!
Jestem Noemi i lubię pobudzać wyobraźnię na różnych płaszczyznach, najlepiej czuję się w towarzystwie płótna, kredek, farb i pędzelków. Odkrywam i szukam inspiracji. Praca z dziećmi wyzwala we mnie wulkan energii, dzięki temu wspólnie tworzymy niezapomniane dzieła.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

23.IX godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł w przedpłacie, w dniu warsztatów 30 zł. Opiekun z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Jak rozmawiać z dzieckiem o seksie – bezpłatne warsztaty

Warsztaty przeznaczone są dla rodziców, którzy chcą poszerzyć swoje kompetencje rodzicielskie w zakresie edukacji seksualnej swoich dzieci.

Cykl składa się z 3 spotkań

Program warsztatów

 

1. 24.09.2019, godz. 17:30
Seksualność – dla wielu rodziców temat seksualności często wydaje się trudny i krępujący. Podczas warsztatów uczestnicy poznają teoretyczne zagadnienia i problemy dotyczące seksualności młodych ludzi oraz zapoznają się z technikami umożliwiającymi przeprowadzanie rozmów i interwencji w tym obszarze.

2. 01.10.2019, godz. 17:30
Przemoc i jej rodzaje – obszar przemocy jest niezwykle często trudny do zdefiniowania. Dlatego też
wiele sytuacji, w których dochodzi do przemocy nie zostaje skutecznie rozwiązanych. Program trzeciej
części warsztatów będzie obejmował tematykę różnych postaci przemocy (przemoc fizyczna, psychiczna, seksualna, internetowa) oraz sposobów radzenia sobie z konsekwencjami nadużyć. Uczestnicy zapoznają się z metodami interwencji w sytuacjach przemocowych oraz nauczą się rozpoznawać jej przejawy.

ZAPISY:
Drogą mailową, na adres melka.marta@gmail.com
Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie jest BEZPŁATNE, realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska, finansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

 

 

ŚRODA

 

 

Rodzic w Galerii – oprowadzanie dla osób z małymi dziećmi

prowadzenie: Marek Wasilewski

Jeżeli jesteście młodymi rodzicami marzącymi o tym, aby wyrwać się z kieratu domowych obowiązków, zachęcamy do skorzystania z naszej inicjatywy! Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie, podczas którego oprowadzimy Was po wystawie Mateusza Kuli Gorączka antykwaryczna. Dzieci w wózkach, chustach i nosidłach można, a wręcz należy, zabrać ze sobą!

 

Spotkanie autorskie z Błażejem Sienkowskim

Niedawno na rynku ukazała się książka „Historycznym śladem Puszczy Zielonki i okolic” Pana Błażeja Sienkowskiego. Przez 7 lat Autor przemierzał puszczę rowerem odkrywając zapomniane karty jej historii.

Nadleśnictwo Łopuchówko i Koło Gospodyń Wiejskich „Kliniecki Duet” serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie, podczas którego Pan Błażej Sienkowski opowie o swoich pasjach i kulisach powstawania książki. Spotykamy się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczo-Leśnej „Dziewicza Góra” 25 września (środa) o godz. 18:00. Podczas spotkania można będzie nabyć książkę.

Wstęp wolny!

 

W zdrowym ciele radości wiele

Zapraszamy na cykl spotkań prozdrowotnych, które będą odbywały się w dwóch grupach: Nordic Walking i Qigongu. Będziemy ćwiczyli w Park na os. B. Chrobrego. Do zajęć potrzebny jest nam wygodny strój i kijki do nordic walking.

Qigong – środy, godz. 11:00-12:00
25.09, 2.10, 9.10

Nordic walking – piątki, godz. 17:30 – 18:30
27.09, 4.10, 11.10, 18.10, 25.10

Naszą wisienką na torcie są:
– wykład „O zdrowym odżywianiu według zasad dietetyki chińskiej” (piątek 20.09, godz.18:00 – 19:30),
prelegent: Natalia Konieczna (Dom Pięciu Smaków);
– i warsztat kulinarny z zastosowaniem kuchni pięciu przemian (czwartek 3.10, godz.16:30 – 18:00).
Wykład oraz warsztat zostaną zrealizowane w kawiarni Małe Fusy (os. B. Chrbrego 110, pawilon). W związku z ograniczoną przestrzenią obowiązują zapisy: kom. 603 683 842.

Centrum Inicjatyw Lokalnych CIL Piątkowo wspiera realizację pomysłów i inicjatyw na rzecz wspólnego dobra (w tym zasobów przyrodniczych), lokalnej społeczności, integracji sąsiedzkiej i międzypokoleniowej na obszarze Rada Osiedla Piątkowo.

Więcej o możliwości uzyskania wsparcia w ramach działań CIL Piątkowo:
Pomysły mieszkańców Piątkowa

Projekt „CIL Piątkowo – miejsce mieszkańców Piątkowa” jest dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Poznania.
Realizatorem jest Stowarzyszenie Centrum Promocji Ekorozwoju.

#poznanwspiera

 

Biznes Mamy – Balans Mamy – bezpłatne warsztaty

BiznesMamy – BalansMamy to inicjatywa, przeznaczona dla mam, które szukają sposobów na połączenie (z sukcesem) życia rodzinnego i zawodowego. Chcemy przekonać Cię, że work–life balance jest możliwe i to niezależnie, czy prowadzisz własny biznes, jesteś zatrudniona na etat, czy dopiero poszukujesz pracy.

Inicjatywa obejmuje 4 spotkania dla Mam, które łączą lub chcą dopiero połączyć życie osobiste z zawodowym. Spotkania będą miały formę warsztatów, na które obowiązują zapisy drogą mailową (chęć uczestnictwa zgłoś w wiadomości e-mail na adres kontakt@biznesmamy.eu).

Spotkania składać się będą z dwóch części – warsztatowej i dyskusji moderowanej. W ramach warsztatów będziesz w praktyce uczyć się technik, które pomogą Ci w zachowaniu „balansu”. Moderowane dyskusje mają na celu rozwinięcie m.in. poczucia samoakceptacji czy spełnienia w życiu zawodowym i prywatnym. Oczywiście, na spotkanie możesz przyprowadzić swoje Dziecko, które będzie mogło rozwinąć swoje umiejętności społeczne dzięki zabawom w grupie.

W każdym spotkaniu będą brać udział także goście – eksperci – specjaliści w danym temacie.

TERMINY SPOTKAŃ:

25.09.2019, godz. 10-12
Mamo, wiesz co wiesz i jakie masz prawa? – Ostatnie spotkanie z cyklu. Podsumujemy wszystko co się wydarzyło i porozmawiamy z prawnikiem na temat naszych praw.

ZAPISY:
Drogą mailową, na adres kontakt@biznesmamy.eu
Liczba miejsc ograniczona!

Wydarzenie jest BEZPŁATNE, realizowane w ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych STARtownia STARomiejska, finansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

PRACOWNIA FILMOWA – dzień otwarty

Zapraszamy do zapisów do pracowni filmowej.

25.09. g. 17-19
ZAPISY DO PRACOWNI FILMOWEJ

 

miejsce: Sala Audiowizualna
wstęp wolny
instruktor: Janusz Piwowarski

 

Muzykowanie na trawie / saksofon

„Muzykowanie na trawie” to cykl spotkań na świeżym powietrzu, podczas których poznajemy różnorodne instrumenty – ich budowę i brzmienie. Posłuchamy ciekawostek i kilku utworów, oraz wspólnie pogramy na instrumentach perkusyjnych ?
➡ Zajęcia skierowane są przede wszystkim do dzieci (w każdym wieku!). Niemowlęta będą mogły rozwinąć swoją wrażliwość muzyczną słuchając różnych brzmień, starsze natomiast dowiedzą się więcej o instrumentach, będą mogły dotknąć poszczególne części, a nawet spróbować wydobywać dźwięki ?
➡ Tym razem poznamy SAKSOFON, o którym opowie nam Michał 🙂
➡ Spotykamy się na trawie za placem zabaw w Lasku Marcelińskim w środę 25 września o godz. 12.00-12.45
➡ Koszt muzykowania to 10 zł / dziecko. Płatność na miejscu tylko GOTÓWKĄ.
Prosimy o zapisy (z podaniem imienia i wieku dziecka) na stageofarts.com@gmail.com lub przez fb

PS. W razie deszczu – zajęcia zostaną odwołane.

 

Wymianka ubrań i zabawek dla dzieci 0-12 miesięcy

Masz w domu ubranka w dobrym stanie, z których Twoje dziecko już wyrosło? A może Twój maluch chętnie wymieniłby się zabawkami, by pobawić się czymś nowym?
Zapraszamy 25 września o godzinie 10:30 na Wymiankę.
Zabierzcie rzeczy, z których już nie skorzystacie i zobaczcie co ciekawego przyniosły inne uczestniczki spotkania.

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Warsztaty kreatywności dla rodziców – spotkanie 3

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty dla rodziców szukających inspiracji! Chcesz kreatywnie bawić się z dzieckiem, a tablet czy gry na smartfonie nie są dla Ciebie rozwiązaniem? Chcesz dowiedzieć się jak skutecznie wspierać w dzieciach ich wrodzoną kreatywność i twórcze nastawienie do świata, a przy tym samemu doskonale się bawić i czerpać satysfakcje z bycia razem, aby pogłębiać waszą relację?!

Zainteresowanych tymi zagadnieniami zapraszamy w czwartek 26 września w g.16.30-18:00 do PCŚ CIR na wyjątkowe warsztaty kompetencji rodzicielskich, które poprowadzi Anna Matyja-Bielska (https://kreoteam.com/)

Spotkanie realizowane jest w ramach projektu Fundacji Jak Malowana pn. Dom Bajek wciąż Czyta Maludom, które dofinansowano przez Miasto Poznań #poznanwspiera

WSTĘP BEZPŁATNY
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA

Zapisy oraz wszelkie informacje:
fundacjajakmalowana@gmail.com

 

Taniec dla dzieci i rodziców

Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym od 3-5 lat, które chcą rozwijać swoje taneczne zdolności w bezpiecznej bliskości rodzica.
Poprzez świetną zabawę, uczymy i rozwijamy relacje wspólnie improwizując, tańcząc balet oraz różnorodne choreografie do muzyki rozrywkowej, folkowej i klasycznej.

Zajęcia prowadzi Maria Wosicka – absolwentka Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Zapraszamy!??

KIEDY: czwartek, 19 września 2019r., godz. 17.00
GDZIE: Pracownia CZTERY DŁONIE, Os. Batorego 16, Poznań
ZA ILE: wstęp wolny
ZGŁOSZENIA: https://forms.gle/w9GkfunDRSPgJfxv8

 

Jak to działa?!

Wokół nas jest wiele urządzeń, które mają ułatwić nam życie. Suszarki suszą nasze włosy, pralki piorą ubrania, zmywarki myją szklanki i talerze… Co mają w środku? Jak to pranie, mycie, dmuchanie się odbywa? Jak to wszystko działa? Co można rozkręcić śrubokrętem, do czego użyć klucza, a do czego wkrętarki? Nauczymy się posługiwać tymi urządzeniami. Każde dziecko wbije gwóźdź przy użyciu młotka. Wyciągnie go obcęgami. Wkręci śrubę wkrętarką elektryczną lub śrubokrętem. Zapraszamy dzieci od 4 lat

Bilety 10 zł
os. Przyjaźni

 

Akademia Kreatywności z Flying Tiger Copenhagen

Projekt Ferajna i najbardziej kreatywny sklep Flying Tiger Polska zaprasza na warsztaty plastyczno – techniczne i rękodzielnicze prowadzone przez wykwalifikowanych animatorów kultury i pasjonatów sztuki.

Spotykamy się co czwartek po lekcjach o godzinie 15.45
przy ul. Ratajczaka 18!

Kameralne grupy, ilość miejsc mocno ograniczona!
Zapisy:
Tel. 888 500 004 lub 737 575 410
E-mail: kontakt@projektferajna.pl

Zajęcia trwają 90 min, podczas których uczestnicy stworzą niepowtarzalne dzieła sztuki, inspirowane własnymi zainteresowaniami.

Zapewniamy:
– bardzo atrakcyjne kreatywne materiały z Flying Tiger Polska, które dzieci zabierają ze sobą do domu
– dodatkowe materiały niezbędne do wykończenia i ozdobienia pracy w unikatowy sposób
– zabawy i gry rozwijające wyobraźnię
– opiekę pedagogów nad dziećmi
– treści edukacyjne będące merytorycznym wprowadzeniem do tematu
– wodę lub herbatę z owocami
– prezenty – niespodzianki dla uczestników Akademii Kreatywnej

Inwestycja w te wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne to 30 zł za pojedyncze uczestnictwo.
Zachęcamy do zapisów na 4 zajęcia – otrzymacie wtedy zniżkę na cały karnet (100 zł)!

Co będziemy robić?

26 września – Drewniane Domki dla Ptaków – stwórz własny karmnik!
3 października – Puzzle – sposób na nudę w miękkim etui!
10 października – Figurki, laleczki, postacie z gier – ożywiamy drewno, filc, tkaninę!
17 października – Koraliki wodne- zaprojektuj i wykonaj amulet szczęścia!

Akademia Kreatywności to praktyczne zajęcia rozwijające twórczy potencjał dzieci i młodzieży!
W tym wydarzeniu co tydzień będziemy publikować zdjęcia i szczegóły warsztatów.
Dodaj się już dziś i bądź na bieżąco z nowościami i atrakcjami, jakie przygotowaliśmy dla Twojego dziecka!

Zapraszamy do zapisów!

Umiejętności Społeczne Na Czasie – zajęcia dla dzieci

Umiejętności Społeczne Na Czasie to nowatorskie, kreatywne zajęcia psychoedukacyjne, bazujące na profilaktyce zdrowia psychicznego, oparte o ciekawe, nowoczesne tematy dla dzieci.

Podczas warsztatów będziemy trenować i rozwijać umiejętności społeczne, takie jak:
współpraca, radzenie sobie ze stresem, komunikacja, inteligencja emocjonalna, uważność, poczucie własnej wartości, wyrażanie własnego zdania i wiele innych.

Są to jedyne tego typu zajęcia w pełni skupiające się na wewnętrznym świecie dzieci.

Dzięki warsztatom możliwe będzie bardziej świadome funkcjonowanie w świecie, rodzinie, grupie przyjaciół. Będziemy rozmawiać o ważnych wartościach, decyzjach, dylematach współczesnego świata oraz wszystkim tym, co ważne dla dorastającego człowieka.

Przykładowe tematy warsztatów:
Dorośli – co to za ufoludki i skąd przylecieli?
Czy Pazdan urodził się gwiazdą – rozmowa o autorytetach
Pokemony – jak złapać je wszystkie – współpraca grupowa
Minecraftowi poszukiwacze przygód – bezpieczne podróże w Internecie
Gry dorosnę zostanę sobą! O marzeniach, oczekiwaniach i niedalekiej przyszłości
Ludzkie życie drzew – ekologia i zdrowy styl życia

Zajęcia są specjalnie projektowane pod zainteresowania i predyspozycje zebranej grupy. Dzięki temu, dzieci mają większą motywację i chęć do nabywania nowych umiejętności oraz zapamiętują je na dłużej.

ORGANIZACJA ZAJĘĆ:

Gdzie:
ul. Ratajczaka 18, Poznań

Kiedy:
1 Grupa 5 – 7 lat, wtorki 16:50 – 17:50
2 grupa 8 – 14 lat, czwartki 17:30 – 18:30

Cena:
Pojedyncze warsztaty, to koszt 30 zł/os
Karnet miesięczny na 4 zajęcia to 100 zł (25 zł/os)

Zapisy:
Tel: 888500004
E-mail: agata@projektferajna.pl
Konieczna wcześniejsza rezerwacja.
Ilość miejsc ograniczona!

Z uwagi na elastyczność programu i dostosowywanie ich do zainteresowań i potrzeb dzieci, polecamy stały udział w zajęciach. Z doświadczenia wiemy, że takie działania są szczególnie efektywne i trwałe.

Jeśli tak jak my, uważasz, że umiejętności społeczne są równie ważne jak zdobywanie wiedzy i nauka, koniecznie zapisz do nas swoje dziecko!

Prowadząca:
Agata Popławska – socjoterapeuta, absolwentka Psychodynamicznego Studium Socjoterapii Dzieci i Młodzieży, członek Polskiego Towarzystwa Socjoterapeutów, doświadczony trener warsztatów psychologiczno – edukacyjnych, wychowawca wypoczynku na Półkoloniach, Trener Treningu Umiejętności Społecznych I i II stopnia. Wykształcenie poparte 3-letnim stażem pracy w różnorodnych placówkach i instytucjach związanych z rozwojem dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej pracy kładzie duży akcent na artystyczne inspiracje oraz łączenie ciekawych tematów dziecięcych z rozwijaniem umiejętności społecznych.

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Noc Naukowców Poznań

Już 27 września br. nauka opanuje Poznań! Otwieramy poznańskie ośrodki akademickie i naukowo-badawcze dla dzieci i młodzieży z obszaru Wielkopolski oraz wszystkich tych, którzy na co dzień nie mają do czynienia z naukowcami i uczelniami. Noc Naukowców to czas pełen niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy podczas którego każdy przekona się, że nauka potrafi być pasjonująca i ciekawa.
http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/

 

Noc Naukowców na WMiI

W piątek, 27 września br., zapraszamy na Noc Naukowców, która odbędzie się na Wydziale Matematyki i Informatyki!

Program ➤ http://www.poznan.nocnaukowcow.pl/program/#ua

 

Noc Naukowców w Instytucie Fizyki Molekularnej PAN

Bramy Instytutu Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk zostaną otwarte podczas Nocy Naukowców również w tym roku!!! Zapraszamy bardzo serdecznie Młodych Odkrywców w nasze progi! Przekraczając drzwi Instytutu Fizyki Molekularnej musisz pamiętać, że nie każda droga prowadzi do wyjścia. Podążając korytarzami Instytutu trafisz na rozdroża wiedzy i niewiedzy. W tym roku w Ciemnej Grocie (czyli Auli) będziesz mógł doświadczyć niezapomnianych przeżyć na pograniczu nauki i magii. Wyjście z labiryntu już blisko! Po drodze trafisz na instalacje multimedialne i plakatowe ukazujące najnowsze osiągnięcia wiedzy z zakresu fizyki. Na wytrwałych będą czekały dodatkowe efekty specjalne z wykorzystaniem powietrza, wody i różnych akcesoriów. Przekonaj się, co jeszcze potrafi ciekły azot!
Swoje podwoje otworzą przed Wami również ukryte w Labiryncie Fizyki Laboratoria Naukowe. Już niedługo wspomnienie zeszłorocznego wydarzenia a zaraz potem…szczegółowy program Nocy Naukowców 2019 w IFM PAN!
Do zobaczenia!

Święty Marcin Czyta Dzieciom: Muminki

Miasto Poznań oraz Fundacja Jak Malowana serdecznie zapraszają na kolejną edycję akcji ŚWIĘTY MARCIN CZYTA DZIECIOM z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który obchodzony jest 29 września w całym kraju.

Dom Bajek, dzięki wsparciu Wydawnictwa Nasza Księgarnia (nk.com.pl), szykuje dla Was wyjątkowe niespodzianki! W ramach wydarzenia świętować będziemy 80-tą rocznicą powstania pierwszego opowiadania o Muminkach ♥

Harmonogram:
10:00 -11:30 – grupy przedszkolne – warsztaty organizowane we współpracy z Przedszkolem nr 31

16:30 -18:00 – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44
– warsztaty dla dzieci z opiekunami
ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com – ilość miejsc ograniczona

Bądźcie z nami! Cała Polska czyta dzieciom, cały Poznań czyta dzieciom, więc niech i Święty Marcin nam poczyta ♥ ♥ ♥

Identyfikacja wizualna projektu: Natalia Kołacz- ilustracje

Projekt dofinansowany ze środków Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Popołudnie z ProSinfoniką

Serdecznie zapraszamy na piątkowe popołudnie z Prosinfoniką w ODK Bajka na Wichrowym Wzgórzu.
Muzyczna opowieść Pana Świerszcza zachwyci każdego!
Pierwsze spotkanie nosi tytuł „Wizyta Pana Świerszcza u leśniczego”!
Poznamy 3 instrumenty dęte blaszane, a przy tym świetnie się pobawimy i zatańczymy.

Grupa wiekowa: od 0 do 7/8 lat.

Bilet: 5 zł / od osoby.
(Dzieci do roku wstęp bezpłatny).
Bilety do kupienia przed koncertem w biurze domu kultury Bajka.

 

Proszę, dziękuję, przepraszam” – spektakl dla dzieci

Teatr Kurtynka zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym wraz z opiekunami na spektakl pt. „Proszę, dziękuję, przepraszam”.
Spektakl edukacyjny opowiada o Małym Heniu, który pragnie zdobyć koronę i zostać królem przedszkola, ale najpierw musi nauczyć się dobrych manier. W tym celu musi odnaleźć trzy bardzo ważne, magiczne słowa, które pomogą mu zdobyć wymarzoną koronę.
Miejsce i czas: Osiedlowy Dom Kultury „Wiktoria”
27.09.2019 o godz. 17:30
Wejście: 15 zł/os – konieczne jest nabycie biletu również dla opiekuna
Bilety można nabyć od 2.09.19 w biurze ODK „Wiktoria w godz.
pon. – czw. 13:00 – 20:00, pt. 9:00 – 16:00, płatność tylko gotówką!

Serdecznie zapraszamy!

 

Premiera! Chodź na słówko 3 | spektakl

A po trzecie… Zapraszamy na premierowe spektakle ukochanej przez fanów Centrum Sztuki Dziecka historii CHODŹ NA SŁÓWKO!

? Piłka i Futrzak, a właściwie Kula i Toperz czyli słowa źle wypowiedziane przez małą dziewczynkę i mające kłopoty z tożsamością w pierwszej części „Chodź na słówko”, mają już własne i to całkiem duże dzieci – literki, które pewnego dnia znikają z domu, pozostawiając rodzicom krótki list.Na ich niełatwe poszukiwanie tato Toperz wybiera się w towarzystwie sympatycznego, choć nieco nietypowego przyjaciela domu; jego prawdziwe imię poznaliśmy w części drugiej.

? Czy uda się im się odnaleźć utracone pociechy, których powrotu z utęsknieniem wypatruje mama Piłka? Jedno jest pewne: czeka ich wiele zabawnych i pouczających przygód oraz spotkań z oryginalnymi, aczkolwiek bardzo przydatnymi w poszukiwaniach postaciami. Przedstawienie przeznaczone jest dla widzów od 7 lat, lecz jego humor i przesłanie trafią, podobnie jak poprzednio, także do starszych dzieci i dorosłych.

? Twórcy:
Tekst: Malina Prześluga
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jakub Psuja wg koncepcji Jacka Zagajewskiego
Muzyka: Mariusz Matuszewski
Choreografia: Paulina Wycichowska
Występują: Anna Mierzwa, Michał Kocurek, Radosław Elis (gościnnie aktor Teatru Muzycznego w Poznaniu)

Czas trwania: 60 min.
Wiek uczestników: od 7 lat

? Bilet powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

? Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Mali odkrywcy

Dzieci przejawiają naturalną chęć doświadczania i poznawania. Zadają dużo pytań, wszystkiego chcą dotknąć, spróbować, a ciekawość świata i pęd do zdobycia wiedzy jest czymś naturalnym i napędzającym do działania. Dlatego tak ważne jest rozwijanie ich zainteresowań, wyjaśnianie zasad rządzących światem i pobudzanie ich naturalnej ciekawości.
Zajęcia Mali Odkrywcy to połączenie świetnej zabawy i sporej dawki wiedzy, zdobywanych podczas odkrywania zagadek otaczającego nas świata. Wykonywanie doświadczeń to niezwykle pouczająca przygoda, która procentuje u dzieci zainteresowaniami z dziedzin ścisłych.

Na zajęciach Mali Odkrywcy uczestnicy będą mieli okazję poznawać świat poprzez samodzielne lecz bezpieczne eksperymenty.
Każde zajęcia dotyczyć będą innego zjawiska ze świata przyrody i za pomocą różnych działań zostaną wyjaśnione.
Warsztaty dla dzieci od 5 lat wraz z rodzicami.

Świat kolorów – 7 sierpnia 17:00
Przemiany chemiczne są magiczne – 21 sierpnia 17:00
Tajemnice biologii – 13 września 17:00
Warsztaty detektywistyczne – 27 września 17:00
Jesteś tym, co jesz – 4 października 17:00
Zagadki logiczne – 18 października 17:00

Udział bezpłatny!
Zajęcia odbywają się w Domu Sąsiedzkim przy ul. Bukowej 2a (wejście od ul. Kasztanowej).
Kontakt: 668398394.

Prowadzący: Karol Bielski
Stowarzyszenie Kreatywnego Poznania KreoTeam
Nauczyciel z pasją, trener kreatywności, wykładowca akademicki. Uwielbia siedzieć przed mikroskopem i podziwiać wodny świat pobliskich jezior. Swoją ciekawością skutecznie zaraża córki: Tosię i Zosię.

Wydarzenia realizowane w ramach inicjatywy oddolnej Centrum Inicjatyw Lokalnych Dębiec.
Projekt dofinansowany z budżetu miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

Planszówki w Puszczykowie – Klub Gier Planszowych Kości

Zapraszamy na co dwutygodniowe spotkania w Klubie Gier Planszowych Kości!
Gramy w co drugi piątek w godzinach od 19 do 24 w pomieszczeniu BMCAK w Szkole Podstawowej nr 1 w Puszczykowie (mapka załączona do wydarzenia). Wstęp bezpłatny!

Posiadamy ponad 400 tytułów, jednak na spotkania klubowe zabieramy tylko część z nich – jeśli chcielibyście w coś konkretnego zagrać piszcie czy to pod wydarzeniem czy w wiadomości do nas!

Atrakcje będą pojawiały się na bieżąco :)!

Do zobaczenia

 

Warsztaty dla Dzieci

Zapraszamy dzieci w wieku 8 do 13 lat na wrześniowe Warsztaty Artystyczne, na których:
– uchwycimy wspomnienia wakacyjne (zrobimy pudełko podróżnika)
– zaplanujemy kolejne wakacje (zrobimy skarbonkę na przyszłe wakacje)
– przygotujemy się do aktywnego startu w szkole (zrobimy organizer na biurko)
– umilimy sobie nadchodzące jesienne wieczory (zrobimy latarenkę rozpraszająca światło)
Dołączysz do nas?

XIV Weekend z Historią: Miejsca Wspólne

Na czym polega fenomen miejsc wspólnych na Starym Mieście? Dlaczego od blisko ośmiu wieków działają na nas jak magnes? Czy ich siła drzemie szacie architektonicznej? Czy wynika z charakteru przestrzeni, urzekającej kameralną i nastrojową atmosferą? A może to efekt żywego w tych miejscach od wieków dziedzictwa niematerialnego: ludzkich emocji, zwyczajów i tradycji, dźwięków, zapachów i obrazów towarzyszących codziennemu życiu?

Podczas XIV Weekendu z Historią na Trakcie Królewsko-Cesarskim spróbujemy odpowiedzieć na te pytania. Wspólnie zwrócimy uwagę ba wartość zabytkowego otoczenia, poszukamy przepisu na tworzenie dobrej przestrzeni publicznej, przywołajmy w pamięci zwykłe i niezwykłe wydarzenia, które miały miejsce na Starym Mieście.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Na niektóre wydarzenia liczba miejsc ograniczona. Szczegółowe informacje na www.trakt.poznan.pl i www.bramapoznania.pl.

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Dzieciaki na Piętrze / jesień 2019

Przedstawiamy kolejną edycję Dzieciaków na Piętrze.
Sobotnie popołudnia na Masztalarskiej 8 spędzimy w towarzystwie znanych i zupełnie nowych bohaterów i bohaterek. Będziemy gościć Teatry z Poznania, Słupska, Warszawy czy Białegostoku. Nie zabraknie warsztatów artystycznych, które od zawsze są integralną częścią programu teatralnego.

DZIECIAKI NA PIĘTRZE / JESIEŃ 2019

? 28. września
?15:00 WARSZTATY Z ANIMACJI LALKOWEJ „SKARPETOWE POTWORY”
IGOR FIJAŁKOWSKI
W trakcie warsztatów dzieci wykonają lalki – „Skarpeciaki Mapeciaki” i poznają tajniki zawodu scenografa.

?16:00 „CZARNO-BIAŁE”
Teatr pod Orzełkiem
Poetycki spektakl dla dzieci utrzymany w stylu “Kabaretu Starszych Panów”.Młodzi widzowie poznają perypetie mieszkańców miasteczka, bawiąc się klasyką poezji dziecięcej. Dodatkową atrakcją spektaklu są lalki przypominające figury wycięte z kart książki.

? 12. października
?15:00 WARSZTATY TANECZNE „PIĘĆ TAŃCZĄCYCH ZWIERZĄT”
KIALI KACPER LIPIŃSKI
Warsztaty opierają się na systemie ruchowym F.G.D (Fight Gravity Dance), który łączy technikę tańca współczesnego i szeroko rozumianych sztuk walki.

?16:00 „PRZYGODY MAŁEJ KSIĘŻNICZKI”
DRAMA Studio
Pewnego dnia Domisia Amelia wypowiada życzenie – chciałaby zostać wielką reżyserką. Domisiowa czarodziejka spełnia marzenie i przenosi ją za pomocą czarów, wraz z Pysią, Erykiem i Strachowyjem, do najprawdziwszego Teatru. Okazuje się jednak, że nie wszyscy są tym zachwyceni.

? 26. października
?15:00 WARSZTATY Z POSZUKIWANIA MUZYKI „USZY DO GÓRY”
PIOTR DELIMATA
Ile muzyki jest w przyrodzie, ile przyrody w muzyce? Czy zwierzęta potrafią słuchać muzyki, a może nawet ją zagrać? Czy łatwo jest za pomocą instrumentów odtworzyć odgłosy natury? Wspólnie z dziećmi będziemy poszukiwać symfonii i etiud zaklętych w szumie morza, czy śpiewie ptaków.

?16:00 „OWIECZKA BELLA”
Teatr Gili – Gili
Niezwykle ciepła i mądra opowieść o malutkiej owieczce Belli, która chodząc w „nieswojej skórze” prędko przekonuje się, że warto być po prostu sobą.

BILETY:
? przedstawienie: 10 zł
? warsztat: 10 zł
?przedstawienia i warsztaty przeznaczone są dla dzieci: 4-10 lat
Bilety dostępne na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w kasie Kino Muza w Poznaniu
Bilety na listopad i grudzień pojawią się w sprzedaży w kolejnych miesiącach.

Projekt identyfikacji: Daria Solak Illustrations

 

Międzynarodowy Dzień Kawy w Palmiarni Poznańskiej

W dniach 28-29 września 2019 w godzinach otwarcia Palmiarni zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Kawy!

Harmonogram

Sobota 28 września 2019:
sala dydaktyczna:
10.00-11.00 wykład: „Kofeina na zdrowie, czyli pić kawę, czy nie? Oto jest pytanie!” mgr Ewa Bulczak i mgr Grzegorz Nikrandt Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona!

16.30-17.30 wykład którego tematem jest fair trade oraz ochrona ekosystemów gdzie uprawiana jest kawa, praw rolników czy drobnych producentów kawy. Prowadzenie Małgorzata Binkowska Pangea. Fundacja. Sklep. Liczba miejsc ograniczona.

pawilon nr III
13.30-14.30: Animacje dla dzieci: ,,Pokoloruj świat”, to teatralno- interaktywna podróż wokół tematu kawy do czterech krajów gdzie mieszkają Key, Zuri, Simba i Koffi. Uczestnicy zabawy dowiedzą się jak wygląda codzienność tych chłopców i czym różni się od dnia ich rówieśników w Polsce. Prowadzenie Pangea. Fundacja. Sklep

Niedziela 29 września 2019:
sala dydaktyczna:
10.00-11.00 wykład: „Wykorzystanie kofeiny w sporcie” mgr Natalia Główka Instytut Żywienia Człowieka i Dietetyki Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Liczba miejsc ograniczona!

Kolejne szczegóły harmonogramu wkrótce!

Dodatkowo na pawilonach Palmiarni będzie można zapoznać się z różnymi odmianami roślin kawy oraz z ciekawostkami dotyczącymi kawy.

Kawiarnia 7 Kontynentów specjalnie z tej okazji przygotuje kawowe menu oraz degustację.

Wydarzenie w cenie biletu wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7 zł

Godziny otwarcia Palmiarni Poznańskiej
sobota: 9.00-17.00 (kasa do 16.00)
niedziela: 9.00-18.00 (kasa do 17.00).

 

Zasiejmy sobie łąkę

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne warsztaty organizowane przez Miasto Luboń i Fundację Łąka.pl.

 

Poranki Rodzinne w Kinie Muza!

Szukacie idealnego miejsca na pierwszą w życiu wizytę w kinie Waszej pociechy? A może maluchy pokochały już magię dużego ekranu i chcą przychodzić co tydzień? PORANKI RODZINNE to kultowe spotkania przeznaczone dla najmłodszych widzów i widzek Kina Muza (3-6 lat).

Po projekcji odbywają się dodatkowo warsztaty artystyczne, które bawią i rozwijają dzieci, a rodzicom podsuwają pomysły na kreatywne spędzanie czasu z dziećmi.

————-

[BILETY]

?️ Seans + warsztaty: 11 zł
Seans bez warsztatów: 10 zł

?️ Bilety z Kartą Rodziny Dużej:
Seans + warsztaty: 6zł
Seans bez warsztatów: 5zł

 

Pobieda 1047

Pobiedziska to jedno z najstarszych i najbogatszych miast królewskich, położonych na historycznym Szlaku Piastowskim, w połowie drogi pomiędzy Poznaniem a Gnieznem. Z racji swojego strategicznego położenia, przy tak ważnym trakcie handlowym i komunikacyjnym, Pobiedziska były świadkiem narodzin państwa polskiego. Zapisały w historii naszego kraju, może małą, ale na tyle ważną kartę, iż według miejscowej legendy książę Kazimierz Odnowiciel nadał w roku 1047 niewielkiej osadzie nazwę, wywodzącą się od starosłowiańskiego słowa „Pobieda”, czyli zwycięstwo. Jest ona najprawdopodobniej związana ze zwycięską bitwą, którą stoczył książę Kazimierz Odnowiciel w roku 1047 w okolicach Pobiedzisk z wojskami Masława, zbuntowanego namiestnika Mazowsza. W oparciu o legendę, Gród Pobiedziska we współpracy z gminą oraz Skansenem Miniatur Szlaku Piastowskiego postanowił zorganizować imprezę historyczną, mającą utrwalić w świadomości mieszkańców wielkopolski te wiekopomne wydarzenia poprzez promocję bogatej historii miasta a także flagowego produktu turystycznego Wielkopolski – Szlaku Piastowskiego. Pobieda 1047 to bojowa edycja flagowej imprezy jaką stał się już Wiec Piastowski. W tym roku przygotowaliśmy dla turystów i rekonstruktorów moc atrakcji. Głównym punktem programu będzie dwudniowy Drużynowy Turniej Wojów. Drużyny wojowników z całej Polski będą bić się piątkami na moście Grodu Pobiedziska, wezmą udział w indywidualnym turnieju walki na miecze, będą miotać toporki oraz szczepy a także strzelać z łuku oraz z ciężkiej kuszy wałowej w dwuosobowych zespołach. Ponadto w sobotę późnym popołudniem odbędzie się inscenizacja bitwy pod Pobiedziskami z dobywaniem grodu, niszczeniem bramy taranem oraz ostrzałem łuczników. W niedzielę odbędzie się bitwa o charakterze sportowym. Dwie ściany tarcz będą potykać się 9 razy, aby wyłonić zwycięzce. Poza elementami militarnymi dużą atrakcją podczas imprezy będzie kuchnia słowiańska, koncert muzyki dawnej połączony z warsztatami tańca dawnego. Jak co roku zawitają do Pobiedziska rzemieślnicy oraz właściciele kramów. Również turyści będą mogli wziąć udział w kilku konkursach oraz turniejach.
Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska Pan Ireneusz Antkowiak objął imprezę Patronatem Honorowym.
Impreza współfinansowana jest przez Lokalną Grupę Działania Trakt Piastów.

Harmonogram Imprezy „Pobieda 1047”

Sobota 28.09.2019

10.00 – Otwarcie Bram Grodu Pobiedziska

11.00 – 11.30 Oficjalna prezentacja drużyn, kramów i rzemieślników.

11.00 – Otwarty tor łuczniczy dla turystów

12.00 – Warsztaty skórnicze, szycie mieszków do hełmów wojowników)

13.00 – 13.45 Konkurs dla kobiet i dzieci (Łapanie ringa mieczem)

14.00 – 14.45 Strzelanie z łuku – I Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów

14.45 – 15.30 Miotanie oszczepów – II Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów

15.45 – 17.15 Walki o most Grodu Pobiedziska w formule 5 vs. 5 – III Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów

17.30 – 18.30 Inscenizacja bitwy „Pobieda 1047”

18.30 – Zamknięcie bram Grodu Pobiedziska

20.00 – Pokaz Fire Show grupy Virtus.

Ponadto przez cały dzień:

Zbrojownia wczesnośredniowieczna
Plac ćwiczebny ze słupami treningowymi
Arena do walk na miecze piankowe
Machiny Oblężnicze
Historyczny Plac Zabaw
Kramy Rzemieślnicze
Pamiątki
Piastowskie Jadło i poidło

Niedziela 29.09.2019

10.00 – 10.30 Miotanie toporków – IV Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów

10.30 – 11.30 Kusza wałowa – strzelanie z katapulty – V Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów

11.30 – 12.30 Walki wojów w formule 1 vs 1 – VI Konkurencja Drużynowego Turnieju Wojów „Pobieda 1047”

12.30 – 14.00 Bitwa „Pobieda 1047” w konwencji sportowej

14.30 – Uroczyste ogłoszenie wyników Drużynowego Turnieju Wojów „Pobieda 1047” oraz wręczenie nagród

15.00 – 15.45 Turniej walki mieczami piankowymi dla dzieci

16.00 – 16.30 Turniej walki mieczami piankowymi dla kobiet

16.45 – 17.15 Turniej walki mieczami piankowymi dla mężczyzn

17.30 – 18.30 Warsztaty tańca dawnego oraz Koncert zespołu Huscarl

18.30 – 19.00 Pokaz Pirotechniki przy wykorzystaniu machin oblężniczych Grodu Pobiedziska

19.00 – Zamknięcie Grodu Pobiedziska

Ponadto przez cały dzień:

Zbrojownia wczesnośredniowieczna
Plac ćwiczebny ze słupami treningowymi
Arena do walk na miecze piankowe
Machiny Oblężnicze
Historyczny Plac Zabaw
Kramy Rzemieślnicze
Pamiątki
Piastowskie Jadło i poidło

Szczegółowe informacje pod numerem: 730716662 lub mailowo biuro@grodpobiedziska.pl

 

Prelekcja “O ubiorach damskich w XIX wieku”

Pierwsza prelekcja z cyklu Historia mody damskiej w XIX wieku jest niekończąca się opowieścią. Zapraszamy na cykl spotkań gdzie opiszemy jakie stroje na co dzień nosiły kobiety czasów rewolucji przemysłowej, w jakich strojach tańczono, składano wizyty i w jakich opłakiwano zmarłych. Opowiemy także jakim prawom obyczajowym i moralnym podlegała moda oraz jakim ulegała wpływom.

Prelekcja odbędzie się o godzinie 12.00 w dniach 28 września (sobota) 29 września (niedziela).

Ilość miejsc na wydarzenie jest ograniczona. Bilety do nabycia w kasie muzeum lub na Bilety24.pl . Po wydarzeniu istnieje możliwość zwiedzenia aktualnej wystawy w Muzeum – nie wymaga dodatkowego biletu.

 

Kraina Olimpia 2019

??? Kraina Olimpia 2019 ???
czerwiec – wrzesień
ul. Grunwaldzka 22

Zapraszamy na cykl letnich ? DARMOWYCH WARSZTATÓW ?dookoła roślinności, dla których tłem i otoczeniem będzie wcześniej wspólnie przygotowana przestrzeń: zasadzone drzewa, sukulenty i drewniana architektura. ? Pisarz Mateusz Marczewski stworzył legendę o Krainie Olimpii, która będzie inspiracją do kolejnych działań i warsztatów. Opowieść stanie się zaczynem do ozdabiania przestrzeni i bacznego obserwowania natury i otoczenia, poszukiwania zapachów oraz jadalnych roślin obecnych dookoła. Poznamy zarówno tradycje ludowe, jak i współczesne technologie i kreatywne sposoby przetwarzania rzeczywistości. Na jej podstawie powstanie także multimedialny i interaktywny mapping na elewacji budynku oraz słuchowisko Ogrody Olimpii.
? Nauczymy się wspólnie snuć opowieści, doceniać naturę i marzyć w pięknej Krainie! ?

? W tym roku w Krainie Olimpia towarzyszyć będzie nam roślinność, ekologia i ogrodnictwo. ? Wspólnie zazieleniamy dziedziniec przed starym kinem Olimpia, by stał się dla wszystkich mieszkańców ostoją w mieście. Zaczęliśmy już na wiosnę, by latem, podczas warsztatów, cieszyć się efektami naszej pracy: cieniem posadzonych drzew czy pięknem sukulentów! Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów, wasze psy, koty i przyjaciół – DOTKNIJMY ZIELENI! ?

??? HARMONOGRAM: ???

 

28 września 20:00

??? WIELKI FINAŁ KRAINY OLIMPIA 2019 ???

Miejska dżungla – mapping dla małych i dużych!

prowadzenie Mikołaj Ludwik Szymkowiak

więcej informacji wkrótce!

???☀???

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#cwp2019 #poznanwspiera

Krainie Olimpia 2019 patronują:
Radio Afera
lazarz.pl
Głos Wielkopolski
Po-Dzielnia
www.dziecipoznan.pl
BIOrę

 

Wielka Szama na Stadionie w Poznaniu!

Wielka Szama wraca do Poznania! ??????

Najsmaczniejsza impreza w Wielkopolsce już 28 i 29 września powraca na teren przy Stadionie Poznań.

Nie może Was zabraknąć!

✔ Co? Wielka Szama na Stadionie
? Gdzie? Stadion Poznań
? Kiedy? 28-29.09.2019
? O której? sb: 12-21, ndz: 12-20

Wstęp wolny! ?

 

Festyn Rodzinny Kolorowe Świerczewo

Zapraszamy mieszkańców na Festyn Rodzinny „Kolorowe Świerczewo”, który odbędzie się 28 września (tj. sobota) w godzinach 14.00-17.00 na boisku przy ul. Buczka w Poznaniu.

W ramach wydarzenia zapewnimy Waszym rodzinom multum bezpłatnych atrakcji! W trakcie festynu najmłodsi będą mogli bawić się i fikać na dużych dmuchańcach. Na boisku będą odbywały się animacje dla dzieci, w tym pokaz ogromnych baniek mydlanych. Postawimy scenę, na której zaprezentują się lokalni i uzdolnieni mieszkańcy. Na scenie zobaczymy pokaz śpiewu, tańca, teatrzyk szkolny, pokaz gimnastyczny, występ przedszkolaków, a nawet spektakl teatralny seniorów. Co jeszcze? A między stoisko z eksperymentami naukowymi Wulkan Doświadczeń dla najmłodszych, stoisko Zysk i S-ka Wydawnictwo z atrakcyjnymi propozycjami, kiermasz książek, stoisko z warsztatami ogrodniczymi i wystawa prac plastycznych. Na miejscu będzie z nami Policja i Straż Miejska, z którą będzie można porozmawiać o bezpieczeństwie i przyjrzeć się z bliska ekwipunkowi służb mundurowych. Będziemy też promować i zachęcać do głosowania w Poznański Budżet Obywatelski.To wszystko przy chrupiącym w zębach popcornie! Finałowym wydarzeniem będzie koncert Przemo Urbaniak / Wujek Ogórek, który zaśpiewa dla najmłodszych autorskie piosenki o dzikimi zachodzie, turbo żółwiu, piratach czy dinozaurach. Po tym występie rodzice będą musieli kupować płyty i streamować Wujka Ogórka już do uzyskania pełnoletności przez swoje dzieci ?

Szczegółowy program ujawnimy w niedługim czasie w tym wydarzeniu. Będziemy też tutaj prezentować naszych wykonawców i współtwórców tego festynowego zamieszania. Trzymajcie kciuki za piękną pogodę i przychodźcie bawić się razem z nami!


Projekt jest rekomendowany i dofinansowany przez Radę Osiedle Świerczewo i Miasto Poznań #poznanwspiera

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Schron Kultury Europa. Przy realizacji pomaga Fundacja Kreaktywator.

 

Święto Dyni – plenerowy festyn kreatywny przy Remizie

Zapraszamy Was na kolejne spotkanie przy Domu Kultury Remiza (w razie niepogody przenosimy się do środka). Jak co roku spotkamy się przy wspólnych stołach. Nasz festyn to wspaniała rodzinna zabawa. Oczywiście królować będą dynie z zagrody Państwa Pankiewiczów. Koło Gospodyń przygotuje dla Was zupę dyniową, upiecze ciasta. Zapraszamy 🙂

 

Dzień Najmłodszego Odkrywcy- Laboratorium Zabawy

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata.

Atrakcje:
? Experymentarium: Laboratorium Zabawy dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno- edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami sprawdzą, czy można stworzyć kwadratowe bańki mydlane oraz czy można sprawić, że piłki będą znikać. Ponadto Maluchy sprawdzą, jak zrobić domową piaskownicę, a do domu zabiorą mydełko gniotek, które posłuży zarówno do zabawy, jak i do kąpieli.

? Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 28 września
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami. Wstęp opiekunów również jest biletowany.

 

Eko warsztaty przy maszynie | Warsztaty dla dzieci

Cześć Dzieciaki!

Zapraszamy Was na eko warsztaty przy maszynie!
Co Wy na to, aby stworzyć eko zestawy dla całej rodziny?
Połączymy przyjemne z pożytecznym i wprowadzamy dobre nawyki od początku.
Wspólnie wykonamy bardzo przydatne drobiazgi aby chronić nasze środowisko.

Co przed nami?
Uszyjemy wielozadaniową tkaninową torbę na zakupy
Stworzymy lekkie siateczkowe woreczki na warzywa i owoce
Wykonamy owijki z tkaniny i wosku na kanapki i żywność

Zaczynamy od krótkiego wprowadzenia z obsługi maszyny
To Wy wybieracie wielkość i wzór tkaniny z jakich będziecie tworzyć.
Wspólnie robimy wykroje
Nauczymy Was jak krok po kroku wykonać daną rzecz
Wszystkie przedmioty są dla Was.
Bądźmy eko, planeta będzie nam wdzięczna.

Co nas czeka podczas 2 dni spotkań:
opanujecie obsługę maszyny
poznacie podstawowe zasady szycia
nauczycie się technik tworzenia różnych dodatków dla siebie
poznacie zasady tworzenia tunelu
wszystkie stworzone przedmioty są dla Was 🙂
każdy dzień to nowy temat i nowe wyzwanie.
uszyjemy między innymi: torbę na drobiazgi, woreczki na warzywa, woskowe owijki na kanapki

Plan warsztatów:
28.09
wprowadzenie do podstaw szycia, poznajemy maszynę
szyjemy torbę lub plecak
29.09
szyjemy eko owijki na kanapki
woreczki na warzywa i owoce

Kiedy i gdzie się spotykamy?
Spotykamy się od 28-29.09
28.09 – 14:30 – 17:30
29.09 – 10:00 – 12:00

Miejsce: ul. Ogrodowa 14a, Poznań
Koszt: 190 zł./os.
W cenie: tkaniny, dodatki i akcesoria krawieckie.
Preferowany wiek dziecka: 9-14 l.

Podczas zajęć napijemy się lemoniady i zjemy zdrowe przekąski.
* Minimalna ilość uczestników 3 osoby. Jeśli nie uzbiera się grupa warsztaty zostaną przesunięte na kolejny wolny termin.

* Rezerwując warsztaty online akceptujesz regulamin fabryq. Możesz zapoznać się z nim tutaj: Regulamin
Jeśli masz pytania napisz do nas: pracownia@fabryq.pl

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Witaj przygodo! 🙂 Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI z przewodnikiem. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Zbiórka pod bramą Fortu o godz 12:00. Bez zapisów,
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł. Klimatyzacja gratis!
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane..

 

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem

Zwiedzanie Fortu III z przewodnikiem.
Fort 3 Twierdza Poznań
Godziny wejścia z przewodnikiem w każdą niedziele.
– 14:00
– 15:00
– 16:00
Bilety do nabycia na terenie Fortu.
Normalny: – 10zł,
Ulgowy – 8 zł,
Rodzinny (2+2)- 15 zł.
www.fort3.ptpf.org.pl

Należy zakupić bilet do ZOO

Trasa obejmuje zarówno cześć podziemną, jak i naziemną fortu. Stałe wystawy prezentują w przystępny sposób historię Twierdzy Poznań, wyposażenie armii pruskiej.

W koszarach można zobaczyć jak żyli żołnierze na forcie, gdzie stały armaty i jakiej używano amunicji.

Na wale artylerii znajdziemy pancerną kopułę obserwacyjną i stanowisko z dobrze zachowanymi śladami łoża nadbrzeżnego, największego działa fortecznego Twierdzy Poznań, które miało zasięg aż 7700 metrów

 

Baśniowy ogród, czyli integracyjne opowieści w Botaniku

Baśniowy ogród, czyli BEZPŁATNE integracyjne warsztaty artystyczne z opowieścią w tle dla dzieci z zespołem Downa i ich pełnosprawnych rówieśników. Warsztaty poprowadzi Dom Bajek.

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku przedszkolnym na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem. Będziemy czytać, rozmawiać, działać plastycznie i ruchowo.

W otoczeniu bajecznej przyrody Ogród Botaniczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu – oficjalna strona chcemy Was zaprosić do opowieści o niezwykłej gąsienicy, która chęcią niesienia pomocy innym zawstydziła niejedno zwierzę. Barwne karty i magiczna skrzynka kamishibai poniesie nas w dalekie baśniowe przestworza.
(„Bajka o gąsienicy, która zamieniła się w motyla”, ilustracje i tekst: Ula Ziober, wyd. Zielona Grupa).

GARŚĆ PRZYDATNYCH INFORMACJI:
– zajęcia odbędą się przy pawilonie letnim – sprawdź mapkę:
www.obuam.robia.pl/plan_ogrodu,i1567.html
– liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowo na adres fundacja@strefaintegracji.org
– na zajęciach będzie obecna fotografka (będziemy prosić o podpisanie zgód)
– zapewniamy wodę i przekąski
– pamiętajcie o swobodnym stroju!

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania w ramach zadania Centrum Inicjatyw Lokalnych – Regrantingowe.

 

Poranek literacki z Leśnymi Głupkami

28 IX godz. 11.00 Poranek literacki z Leśnymi Głupkami.

Tytułowe Leśne Głupki to roztropne leśne stworki, obdarzone poczuciem humoru, temperamentem i nieskrępowaną żądzą przygód. Ta ostatnia powoduje, że bez wahania angażują się w niebezpieczne starcia z potworem, smokiem i jędzą – baśniowymi niszczycielami, którzy zagrażają pięknemu i przyjaznemu światu. Leśne Głupki z każdym z nich wygrywają bez przemocy, wykorzystując jedynie swój spryt i niespotykane poczucie humoru.
Trzy rymowane bajki w jednej książce.

„Leśne Głupki” zostały wpisane przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom na Złotą Listę książek rekomendowanych do głośnego czytania.

Zapraszamy całymi rodzinami, z dziećmi od 3 lat do 7.

Wstęp: bon wymieniany na książkę o wartości 20 zł.

os. Przyjaźni 125 C

 

TWORZYMY W MDK3

Projekcja filmu Barndom-Dzieciństwo / OSEA Poznań 2019

Serdecznie zapraszamy na projekcję norweskiego dokumentu Barndom – Dzieciństwo!

„Film przedstawia jedno z norweskich przedszkoli w stylu waldorfskim o nazwie Aurora, w którym dzieci mogą być sobą. Obserwujemy idylliczne miejsce w lesie – świat wspólnoty dzieci, które uczą się same, bez konieczności dotrzymywania kroku programowi nauki i wszelkim nakazom. Przez rok śledzimy z ich perspektywy zmianę pór roku, kłótnie i przyjaźnie, relacje z nauczycielami a także niezliczone niuanse ich codziennego życia, jakie pojawiają się na styku świata w przedszkolu i poza nim.”

Zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=iZwXFK7wmNA

Cena biletu: 10 zł/osoba
Wstęp dla dzieci do 15 r.ż. bezpłatny

Projekcja odbędzie się w ramach VII Ogólnopolskiego Spotkania Edukacji Alternatywnej
więcej o wydarzeniu: http://osea.kolektywedukacyjny.pl/

 

BAŚŃ O TRZECH KONIKACH

Teatr Animacji, CK ZAMEK

28 września – Sobota, godz. 11:00
29 września – Niedziela, godz. 11:00

 

Marek A. Cyris
reżyser: Marek A. Cyris
czas trwania: 60 minut

REALIZATORZY

obsada:
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Sylwia Zajkowska
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Marcin Ryl-Krystianowski

scenografia: Jakub Psuja, Marek A.Cyris
muzyka: Kapela ze Wsi Warszawa
konsultacje choreograficzne: Karolina Garbacik
reżyseria światła: Michał Krugiołka
realizacja dźwięku: Michał Wereda

piosenka „Hejże tańczmy!”: Malina Prześluga (słowa), Piotr Klimek (muzyka)

OPIS SPEKTAKLU

Dawno, dawno temu… A może wcale niedawno…?

W prastarym lesie rosło magiczne drzewo. Z powalonej piorunem gałęzi dobry duch lasu wyrzeźbił trzy prześliczne koniki. Dwa z nich były czerwone jak zachodzące słonko, a ten trzeci biały jak księżyc. Czerwone koniki bawiły się ze sobą i ani myślały zaprosić do zabawy białego… A on tak bardzo chciał, by go polubiły, tak chciał być do nich podobny, że nie zauważył, że jak sam jest ważny i potrzebny, i jak wiele znaczy dla całego lasu…

„Baśń o trzech konikach” to prosta opowiastka inspirowana motywami ludowymi i skierowana do młodszych dzieci. Przypomina nam, jak ważne jest to, by być sobą oraz że dobro, które ofiarujemy, zawsze do nas wróci.

Baśń jest bogato ilustrowana muzyką Kapeli ze Wsi Warszawa, dzięki czemu przypadnie do gustu zarówno najmłodszym, jak i nieco starszym widzom.

Preferowany wiek Widzów: od 3 do 7 lat

Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

Premiera: 13.04.2019

 

Targi Smaki Regionów 2019

Targi Smaki Regionów to wyjątkowe wydarzenie, podczas którego prezentowane są kulinarne rarytasy z niemalże każdego zakątka naszego kraju – gzik i oscypki, kaszanka po kaszubsku i krupniok śląski, miody z rejonu Dolnej Wisły i miód drahimski.?

Do tego chrupiące pieczywo, aromatyczne wędliny, smażone na piecu powidła, przetwory warzywne i owocowe ? , grzyby w zalewie, wyśmienite nalewki przyrządzane zgodnie z recepturami przekazywanymi z pokolenia na pokolenia, domowe cista i ciasteczka.? Takich smakołyków nie znajdziemy w supermarketach! To prawdziwa uczta dla koneserów!

Więcej informacji: www.smaki-regionow.pl

 

Festiwal Azjatycki // Smaki Regionów Azji na MTP

Zapraszamy Was na wyjątkowe wydarzenie!

Dymiące tajskie stragany, świeże japońskie sushi czy indyjska aromatyczna pakora? A może gruzińskie chaczapuri czy libański tabbouleh? Smaki Regionów Azji to wyjątkowo pyszna podróż!

W Poznaniu zapachnie trawą cytrynową, imbirem i ostrym chilli. Będzie marynowana rzepa i czarny sezam, domowe curry z chrupiącymi warzywami i świeżą kolendrą, zupa pho i wietnamskie kanapki bahn mi.

Nie zabraknie również dań kuchni koreańskiej oraz malezyjskiej jak i naturalnych azjatyckich kosmetyków oraz dodatków związanych z kulturą azjatycką 🙂

 

Warsztaty z Wydawnictwem Zakamarki

Finisaż wystawy „Słowiański zielnik” z Zakamarkami!

Wydawnictwo Zakamarki i Rezerwat Archeologiczny „Genius loci”
zapraszają na rodzinne warsztaty roślinne.

Na warsztatach zajrzymy do wyjątkowego i tajemniczego świata roślin. Opowiemy sobie o kwiatach: tych, które znamy, tych bardziej egzotycznych i tych, które rosły na Ostrowie Tumskim 1000 lat temu. Pomoże nam w tym piękna książka Virginie Aladjidi i Emmanuelle Tchoukriel pt. „Ilustrowany inwentarz kwiatów”. Z archeologiem zwiedzimy wystawę „Słowiański zielnik” i posłuchamy historii o tym, jak i dlaczego archeologowie szukają dawnych roślin. A na koniec czekają nas warsztaty, a na nich – pachnąca niespodzianka!
Zapraszamy!

Na wydarzeniu pojawi się także stoisko z Zakamarkowymi książkami w promocyjnych cenach

Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku 5-10 lat
wstęp wolny
zapisy:. rezerwat@muzarp.poznan.pl lub 61 852 21 67
godz. 11:00 – 12:30

Ilość miejsc ograniczona!

 

Z POLSKI NA SZEROKIE WODY

O tym, co potrzebne jest w małych i dużych podróżach oraz czy ksiażki mogą zainspirować do wypłynięcia na szerokie wody opowiedzą w sobotę Emil Witt i Tomasz Siuda.???

 

Fest Naramowicki / festiwal sąsiedzki

Zapraszamy do udziału w nowym wydarzeniu na naszym osiedlu.

???FEST NARAMOWICKI ???
to festiwal sąsiedzkich aktywności.
Zapraszamy do wspólnej zabawy.

W ramach otwartego wydarzenia dla wszystkich mieszkańców (i nie tylko ?) zaprezentujemy działania firm, organizacji pozarządowych i podmiotów działających na Naramowicach!

Zapraszamy mieszkańców i wszystkich sympatyków naszego fyrtla do odwiedzenia terenu SP nr 35 (zespół Szkół nr 1) na osiedlu Łokietka w ostatnią sobotę września.

Idea festiwalu oparta jest na integracji mieszkańców, a przy tym promocji lokalnych aktywności i talentów.

Drodzy Mieszkańcy, dorośli i dzieci – przybywajcie całymi rodzinami!
Szanowni Przedsiębiorcy i Przedstawiciele organizacji pozarządowych – zgłaszajcie się do zaprezentowania swoich aktywności!
Masz talent i chcesz go pokazać innym? Grasz na instrumencie muzycznym? Śpiewasz? Potrafisz robić coś wyjątkowego czym chciałabyś/chciałbyś zainteresować sąsiadów? Nasza scena będzie do Twojej dyspozycji!

Podczas wydarzenia będziemy zachęcali do wsparcia rehabilitacji naszego małego Sąsiada – Tymka, w ramach zbiórki uruchomionej na siepomaga.pl

KONTAKT:
?osiedle_naramowice@um.poznan.pl
?anna.gizycka@dobrewsparcie.pl
? Anna Giżycka 512212242

 

Bezpłatne wykłady na Uniwersytecie Dzieci w Poznaniu!

Zapraszamy dzieci w wieku 6-11 lat do Poznania na bezpłatne wykłady prowadzone przez naukowców – ekspertów Uniwersytetu Dzieci. ?‍??‍? Przygotowaliśmy trzy spotkania dostosowane do wieku dzieci:
? Dlaczego jedne zwierzęta widać, a inne trudno dostrzec? ??
Dla dzieci w wieku 6-7 lat (28 września, 10:00)
? Czy na biegunach lód jest wieczny? ❄️?
Dla dzieci w wieku 8-9 lat (21 września, 11:00)
? Jak wygląda praca naukowca? ??
Dla dzieci w wieku 10 – 11 lat (21 września, 9:30).

✅ Sprawdź szczegóły ? http://bit.ly/wykład_otwarty
❗️❗️ Zapisy trwają do 20 września ?http://bit.ly/zapisy_wykład_otwarty

Poznaj nas bliżej, sprawdź, jak wygląda studiowanie na Uniwersytecie Dzieci i zostań z nami na dłużej! ?? Trwa rekrutacja uzupełniająca na kreatywne wykłady i warsztaty w Poznaniu na kierunkach: Odkrywanie (6-7 lat), Inspiracje (8-9 lat) i Tematy (10-11 lat). ?‍??‍?

? Skontaktuj się z nami ? poznan@ud.edu.pl

 

Bezpłatne zajęcia pokazowe „Kreatywne projektowanie 3D”

#pokazowe #bezpłatne #dladzieci #drukarka3d #druk3d #warsztaty #kreatywne Zapisz swoje dziecko na dwa bezpłatne zajęcia pokazowe! Dopiero po nich następuje decyzja o kontynuacji uczestnictwa dziecka w „Kreatywnym projektowaniu 3D” (grupa młodsza – uczniowie klas I-III szkoły podstawowej) w Karolkon

Zajęcia prowadzone są w małych grupach – do 10 uczestników. Każdy z uczestników pracuje na komputerze na indywidualnym koncie w programie przyjazny dzieciom. Poziom zajęć dostosowany jest do umiejętności dzieci. Dzieci zabierają do domu zaprojektowane przez siebie, a wydrukowane na drukarkach 3D projekty.

Terminy zajęć pokazowych – obowiązują zapisy:
Grupa nr 1: sobota, godzina 10.00-11.00 (60 minut)
pierwsze zajęcia 21 września 2019 r.
drugie zajęcia 28 września 2019 r.

Miejsce: Karolkon, ul. Petera Mansfelda 4, pokój 102, Poznań

Ilość miejsc ograniczona! O dołączeniu do grupy decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisz swoje dziecko już dziś!

Rodzicu, Nauczycielu, jeżeli chciałbyś, aby zajęcia „Kreatywnego projektowania 3D” były organizowane na terenie Twoje szkoły, i wiesz, że znajdzie się więcej chętnych dzieci, zapytaj w swojej szkole o taką możliwość i daj nam znać. Chętnie podejmiemy współpracę ze szkołą.

Regularna cena zajęć: 179 zł miesięcznie (4 zajęcia w miesiącu oraz koszt wydruków 3D, które dzieci otrzymują do domu).
Dla rodzeństwa i stałych Bywalców przewidzieliśmy rabat w wysokości 10%.

 

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

LABirynt 2.0

Alicja Morawska-Rubczak
reżyser: Alicja Morawska-Rubczak
czas trwania: 40 min
Najnaje

REALIZATORZY
Obsada:
Julianna Dorosz – ruch, animacja
Igor Fijałkowski – ruch, animacja
Marcel Górnicki – muzyka na żywo

Reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
Scenografia: Anna Dziedzic
Muzyka, wizualizacje: Wojciech Morawski
Konsultacje choreograficzne: Anna Dziedzic, Monika Kiwak

OPIS SPEKTAKLU
„LABirynt 2.0” zaprasza niemowlęta, nawet te kilkumiesięczne oraz bliskich im dorosłych, do niezwykłego, teatralnego doświadczania świata. „LABirynt 2.0” to monochromatyczna, interaktywna instalacja dla dzieci do trzeciego roku życia, która łączy w sobie teatr formy, taniec współczesny, architekturę tekstylną, nowe media i świetną zabawę. To kreatywna podróż, pełna intrygujących gestów, form i dźwięków, podczas której dzieci razem z artystami będą kreatorami, aktywnie przetwarzającymi zastaną rzeczywistość. Przewodnikami po tym świecie jest troje aktorów – Julianna Dorosz, Igor Fijałkowski i Marcel Górnicki, którzy zapraszają dzieci i dorosłych do kreatywnego współdziałania oraz pogłębiania relacji. „LABirynt 2.0” pełen jest doświadczeń zmysłowych, porusza ciałem, umysłem i wyobraźnią. „LABirynt 2.0” to instalacja będąca połączeniem wieloletniej pracy jej twórców w obszarze teatru dla dzieci najnajmłodszych, z zupełnie nowatorską pracą nad ciałem i formą w kontekście działań z niemowlętami i ich rodzicami oraz opiekunami.

Spektakl dla dzieci w wieku 0-3 lata i bliskich im dorosłych.

Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 20 zł,

Premiera: 09.09.2018

 

Zakamarki w Concordii

Czy znacie nową serię autora Biura Detektywistycznego Lassego i Mai, Martina Widmarka?
Rozpoczyna się od części pt. Antykwariat pod Błękitnym Lustrem, w której główni bohaterowie się poznają. Dawid i Larisa chodzą do tej samej klasy i bardzo lubią dowiadywać się, poznawać, zdobywać wiedzę. Potem różne wiadomości wykorzystują rozwiązując niełatwe zagadki prawie sensacyjne, a na pewno tajemnicze!
Poznajcie razem z nami Dawida i Larisę oraz ich niezwykłe przygody. Rozwiążcie z nami szyfry i zagadki. Dowiedzmy się więcej o starych drukach, mapach, układzie okresowym…Zapraszamy na bardzo wyjątkowe i tajemnicze spotkanie!

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Cena warsztatu – 40 zł /dziecko+rodzic/. Konieczne są uprzednie zapisy przez naszą stronę internetową poprzez kliknięcie opcji ZAPISZ SIĘ przy wydarzeniu

Zapisu i jednocześnie wpłaty dokonujemy najpóźniej 2 dni przed warsztatem.

 

Targi Boho Baby

Przytłacza Was nadmiar obowiązków, a każda chwila odpoczynku obarczona jest poczuciem winy, że powinniście robić tysiące innych rzeczy. Zapominamy o tym, jak ważne jest dobre samopoczucie, skupienie się na bliskich, życie tu i teraz, czas dla rodziny i dla siebie, zwrócenie uwagi na to co jemy, jakie kosmetyki stosujemy, czy poświęcamy Naszym dzieciom odpowiednią ilość uwagi. Zapraszamy Was na Targi Boho Baby, gdzie będziecie mogli wspólnie z rodziną spędzić czas i zasmakować życia w stylu Slow Life.

Targi stworzone dla kobiet w ciąży, mam, rodzin z dziećmi i wszystkich zainteresowanych tematyką rodzicielstwa

Partnerem wydarzenia, który udostępnia Nam swoje piękne wnętrza jest Pałacyk pod Lipami w Swarzędzu.

Wstęp dla odwiedzających jest Bezpłatny. Przewidujemy liczne atrakcje.

Formularz zgłoszeniowy dla Wystawców za pośrednictwem poniższego linka:
http://targi-swarzedz.pl/

Do zobaczenia na Targach

 

Przechadzka po Garbarach

Zapraszamy na kolejną edycję projektu „Przechadzki – kino, kawiarnia i spacer…” organizowanych w ramach realizacji Miejskiego Programu Rewitalizacji razem z Miastem Poznań i Fundacją Więcej Poznania.

Uczestnicy przechadzki będą mieli okazję poznać najważniejsze zabytki na ulicy Garbary, wydarzenia historyczne i postacie związane z danymi obiektami. Będą to m.in: Kantor Krzyżanowskiego, dawny arsenał artyleryjski, dom i dawna fabryka Zeylanda, plac Bernardyński, Szpital Przemieniania Pańskiego, kościół i klasztor Franciszkanów.

Każdy spacery z licencjonowanym przewodnikiem potrwa ok. 2,5 godziny i zakończy się konkursem, projekcją i poczęstunkiem w lokalnej kawiarni. Udział w przechadzkach jest bezpłatny!

Serdecznie zapraszamy!
Fot. www.facebook.com/BLIKfotografia

 

Poranek dla dzieci: Operacja Człowiek w czerni

Sala Kinowa CK ZAMEK

21.09 | g. 12 |

29.09 | g. 12 |

 

Tiril i Olivier to para młodych detektywów, którzy wraz z wiernym psim przyjacielem – Ocho, rozwiążą każdą zagadkę. Pewnego dnia przyjaciele natrafiają na tajemnicze dziury w ziemi. Coś, co wydaje się zagrożeniem dla rowerzystów, w rzeczywistości jest początkiem bardziej skomplikowanej sprawy. Po okolicy grasuje tajemniczy Człowiek w Czerni, który poszukuje skarbu. Młodzi detektywi zaczynają śledztwo, które sięga do historii miasteczka i jego mieszkańców. Czego szuka zamaskowany złoczyńca? Czy znalezienie mapy z przeszłości rozwikłać tę zagadkę? Najwyższej próby kryminał familijny i adaptacja popularnej książki z serii „Biuro Detektywistyczne nr 2” autorstwa Horsta Jorna Liera.

Język: polski dubbing
OPERACJA CZŁOWIEK W CZERNI, reż. Grethe Bøe, Norwegia, 2018, 82′, 6+

 

Jedzielnia/Św. Marcin

Jedzielnia kończy sezon 2019 z wielkim BANG.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *