PLAN ZAJĘĆ 08.07 – 14.07.2019

PLAN ZAJĘĆ 08.07 – 14.07.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

Zachęcam również do sprawdzenia oferty PÓŁKOLONII W POZNANIU.

 

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Biblioteka na rowerze

Biblioteka na rowerze to akcja, która trwa podczas lipca i sierpnia. Specjalnie skonstruowany rower pełen ciekawych książek pojawi się w Park przy Operze. Z tej mobilnej biblioteki będą mogły skorzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Bibliotekarz pokaże dzieciom książki, przeczyta ich fragmenty, zaproponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęci rodziców do czytania dzieciom i podpowie wartościowe tytuły.

8.07. g. 11 | Park przy Operze
Baśniowa podróż po wielu krajach z teatrzykiem Kamishibai

11.07. g. 11 | Park przy Operze
Mikro-podróże cz.1: z wizytą w bajkowym pokoju i piwnicy pełnej zagadek z książkami „Mały pokój z książkami” i „Piwnica”

15.07. g. 11 | Park przy Operze
Mikro-podróże cz.2 czyli z wizytą w świecie ziół i drzew z książkami „Parzyziółko” i „O czym szumią drzewa”.

5.07. g. 11 | Park przy Operze
Mikro-podróże cz. 3 czyli o tym jak spacer z psem można uczynić niezwykłym

W razie niepogody zapraszamy do zamku, zbiórka przy czerwonej tubie na parterze.

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

8.VII godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem.

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Akcja Lato – Z Pyzą Na Polskich Dróżkach

Biblioteka Raczyńskich zaprasza swoich zarejestrowanych czytelników wieku 7-12 lat na zajęcia w ramach Akcji lato: Z Pyzą na polskich dróżkach.

Młodzi czytelnicy wezmą udział w cyklu zajęć literackich i plastycznych inspirowanych książką Hanny Januszewskiej. Uczestnicy będą zastanawiać się, czy stroje ludowe są wygodne, poznają legendy związane z miastami oraz faunę i florę polskich regionów. Podczas spotkań poznają też gwarę, ludowe przyśpiewki, nauczą się robić wydzieranki i kwiaty z bibuły. Nie zabraknie aktywności teatralnych i filmowych. Zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy.

Filia 35, ul. Druskiennicka 32
Terminy i godz. zajęć: 1, 3, 5, 8, 10, 12 lipca,
godz.10:00 – 11.30

Zapisy: +48 61 82 21 041, e-mail: filia35@bracz.edu.pl

Dokładny plan wydarzeń w filiach na stronie: http://www.bracz.edu.pl/event/z-pyza-na-polskich-drozkach-akcja-lato-z-ksiazka/

 

Zajęcia plastyczne na plaży

Przedstawiamy Wam kolejną atrakcję na plaży miejskiej! Zajęcia plastyczne dla dzieci – czyli farbki, kredki, krepa i ciuchy do wyprania. 🙂

Nasi animatorzy zapewnią Waszym pociechom fajną rozrywkę, z dala od tabletów i komórek. 🙂

Zajęcia są bezpłatne i nie obowiązują na nie zapisy.

 

Kocie figle z planszówkami – gry planszowe w Kocimiętce

Zapraszamy na spotkania z grami planszowymi w co drugi poniedziałek od 15 do 20!

 

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Słowiański Zielnik – warsztaty dla dzieci

We wszystkie wtorki lipca serdecznie zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat na warsztaty „Słowiański Zielnik”.
Będzie można dowiedzieć się w jaki sposób nasi przodkowie wykorzystywali rośliny, gdzie je znajdowali i skąd znali ich właściwości.

 

Wakacje w Muzeum / zajęcia dla dzieci / zapisy

W nadchodzące wakacje zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat do Muzeum Narodowego w Poznaniu na różnorodne podróże po muzealnych zakamarkach. Muzeum Narodowe to nie tylko galeria malarstwa i rzeźby, ale także oddziały dedykowane m.in. etnografii, sztuce użytkowej czy wojskowości. W nich wszystkich znaleźć będzie można ciekawe historie oraz inspirujące warsztaty przygotowane przez edukatorów Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Harmonogram spotkań

LIPIEC

9.07 – Artyści naukowcy – o spotkaniu sztuki i nauki – Podczas zajęć poznamy artystów, którzy wykorzystywali wiedzę z zakresu matematyki i fizyki w swoich dziełach.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

10.07 – Awantura o Basię – Dobra zabawa bez sprzeczki się nie obędzie. Tyle ile ludzi, tyle charakterów i pomysłów na rozwiązanie scenariusza. Romek rzuca szablą, Basia zaraz się rozpłacze, a pajac wyciąga język. O co ta cała awantura? Może o zabawki?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

11.07 – Muzealne krajobrazy – Marina, weduta, sztafaż, plener – to nie słownik wyrazów obcych, ale zabawa wśród obrazów, połączona z rysowaniem własnego pejzażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

12.07 – Zaginiona kolekcja – Wspaniałe zbiory tajemniczego i nieco ekscentrycznego kolekcjonera całkowicie się rozproszyły! Na szczęście jej właściciel zdążył je skatalogować za pomocą specjalnego szyfru! Spróbuj, podążając za łamigłówką zebrać zaginioną kolekcję.
miejsce: MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH, Góra Przemysła 1

16.07 – Jak cię widzą tak cię piszą – Jak artyści przedstawiali na obrazach samych siebie i jak osoby zamawiające obrazy chciały być przedstawiane? O stroju, pozach i historiach związanych z dziełami sztuki opowiemy podczas zajęć, na których zaprojektujemy własny strój w technice kolażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

17.07 – Bambrzy – poznański fenomen – Spotkanie poświęcone Bambrom rozpocznie się na wystawie czasowej „Ty Bambrze!”, gdzie porozmawiamy o inności, emigracji oraz o kulturze bamberskiej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – co Bambrzy pozostawili Poznaniakom?
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7)

18.07 – Malarskie memory – Choć to tylko zabawa w Memory, żeby zagrać musimy podjąć kilka niełatwych wyzwań! Odnalezienie malarskich tematów, rozszyfrowanie obrazowych treści, seria pytań do malarza.. A może umiecie grać też w Piotrusia?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

19.07 – Zaskakująca sztuka współczesna – Dajmy się zaskoczyć sztuce współczesnej! Poznajmy jej bogactwo form i nietypowe materiały, z których korzysta.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

23.07 – Artysta – Detektyw – Krytyk – Wstępem do zajęć będzie opowieść o życiu i pracy artysty od czasów najdawniejszych do dziś. W części warsztatowej, niczym muzealni detektywi, spróbujemy odnaleźć arcydzieła z kolekcji MNP, by następnie wspólnie je opisać. Wiek uczestników 9 -12 lat. miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

24.07 – Tajemnice garncarskiego koła – spotkanie przy starym kole garncarskim na wystawie „Rzeczy mówią” z opowieścią o dawnym, ważnym zawodzie garncarza i warsztatami garncarskimi, prowadzonymi przez prawdziwego rzemieślnika, kontynuującego od kilku pokoleń tradycje tego zawodu.
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7)

25.07 –„Jeszcze Polska nie umarła…” – Zajęcia przybliżą ważne momenty z naszej historii – narodziny polskiego hymnu oraz Powstanie Wielkopolskie 1918-1919.
miejsce: WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE, Stary Rynek 9

26.07 – Rówieśnicy z innych wymiarów – Tacy sami, ale inni. Rówieśnicy, ale mają 100 lat. Czy bardzo się różnimy od naszych muzealnych przyjaciół? miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

30.07 – Filozofowanie dla najmłodszych – Co to jest piękno i czy wszyscy pojmujemy je tak samo? Do czego służy szuka i czy w ogóle jest potrzebna? W trakcie warsztatu powstaną wspólne prace w czterech grupach kolorystycznych.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskeigo 9

31.07 – Kłopoty z imieniem – Życie artysty jest pełne problemów – a to brakuje materiałów, a to nie ma zleceń, gips jest za rzadki, woda się rozlała, a w ogóle to nie ma pomysłów… Jak to panie artysto, prace nieskończone? Rzeźby nie nazwane? Oj, oj, chyba musimy zrobić z tym porządek!
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

SIERPIEŃ
1.08 – Labirynt wyobraźni cz.I – Uruchamiając naszą wyobraźnię i kreatywność, udamy się w podróż ze średniowiecznymi pielgrzymami, odkryjemy tajemnice kabinetu cudów i dziwów oraz przekonamy się, ile waży najcięższa strzelba prezentowana na naszej ekspozycji. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy rozwiązywać liczne zagadki oraz przetestujemy naszą pamięć i spostrzegawczość. Wiek uczestników 9-12 lat.
miejsce: MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH, Góra Przemysła 1

2.08 – Przyroda obrazów – Porozmawiajmy o roślinach i zwierzętach z obrazów. Dlaczego się na nich znalazły? Czy mają jakieś ukryte znaczenie? Przemieńmy się w detektywów i wspólnie poszukajmy odpowiedzi!
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

6.08 – Muzealne podchody – W muzeum na pewno nie można dotykać eksponatów, nie można biegać… A czy można się bawić? Jak najbardziej! Zapraszamy na podchody, podczas których poznamy wyjątkowe eksponaty muzealne.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

7.08 – 5 zmysłów – Czy w Muzeum przyda nam się nos? Czy obraz może być „smakowity”? Tym razem podążymy ścieżką dzieł sztuki uruchamiając wszystkie zmysły. Ile zmysłów – tyle zadań przed nami!
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

8.08 – Labirynt wyobraźni cz.II – Uruchamiając naszą wyobraźnię i kreatywność, przekonamy się, jaka moda panowała wśród polskich szlachciców, dowiemy się, co rokokowa dama nosiła w swojej peruce i odkryjemy, dlaczego porcelana była nazywana „białym złotem”. Gubiąc się w labiryncie przedmiotów, będziemy testować naszą intuicję oraz rozwiązywać zadania i rozpracowywać tajemne szyfry. Wiek uczestników 9 – 12 lat.
miejsce: MUZEUM SZTUK UŻYTKOWYCH, Góra Przemysła 1

9.08 –„Jeszcze Polska nie umarła…” – Zajęcia przybliżą ważne momenty z naszej historii – narodziny polskiego hymnu oraz Powstanie Wielkopolskie 1918-1919.
miejsce: WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE, Stary Rynek 9

13.08 – Emocje – Kto czuje mnóstwo energii na widok wakacyjnego słońca? A kto wstał dzisiaj „lewą nogą”? Humory, nastroje, emocje towarzyszą nam cały czas – i tak samo towarzyszą sztuce! Sprawdzimy jak różne odczucia wywołują w nas dzieła sztuki, i przekonamy się, że obrazy też mają swoje „humory”. A może uda nam się zgadnąć w jakich nastrojach byli ich twórcy?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

14.08 – Bambrzy – poznański fenomen – Spotkanie poświęcone Bambrom rozpocznie się na wystawie czasowej „Ty Bambrze!”, gdzie porozmawiamy o inności, emigracji oraz o kulturze bamberskiej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – co Bambrzy pozostawili Poznaniakom?
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Grobla 25 (wejście przez park od ul. Mostowej 7)

16.08 – Ryby na talerzu – Amfory, aryballosy, lekyty…Wygląda na to, że Starożytni Grecy byli nie tylko pomysłowi, ale praktyczno – estetyczni. Ich naczynia były dostosowane do potrzeb ludzi, a dekoracje na nich zachwycają po dziś dzień. No dobrze, ale co mają wspólnego ryby z konikiem polnym? Wyjaśnienie tego połączenia możliwe tylko w Muzeum Narodowym.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

20.08 – Barwy sztuki – Do czego jest potrzebna barwa w obrazie? Jak barwy wpływają na nasz nastrój? Czy mogą mieć swoje ukryte znaczenia? Na zajęciach odpowiemy sobie na powyższe pytania i poznamy kolorystyczne sztuczki artystów.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

21.08 – Jak cię widzą tak cię piszą – Jak artyści przedstawiali na obrazach samych siebie i jak osoby zamawiające obrazy chciały być przedstawiane? O stroju, pozach i historiach związanych z dziełami sztuki opowiemy podczas zajęć, na których zaprojektujemy własny strój w technice kolażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

22.08 – Malarskie memory – Choć to tylko zabawa w Memory, żeby zagrać musimy podjąć kilka niełatwych wyzwań! Odnalezienie malarskich tematów, rozszyfrowanie obrazowych treści, seria pytań do malarza.. A może umiecie grać też w Piotrusia?
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

23.08 – Czarodziejska studnia – Studnia w Muzeum? Niemożliwe! Czy możemy zaczerpnąć z niej wodę? Nie, bo to nie jest taka zwyczajna studnia z wodą, ale…ciii, nic nie mów – to tajemnica. Pozna ją tylko ten, kto przyjdzie do Muzeum.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

27.08 – Artysta – Detektyw – Krytyk – Wstępem do zajęć będzie opowieść o życiu i pracy artysty od czasów najdawniejszych do dziś. W części warsztatowej, niczym muzealni detektywi, spróbujemy odnaleźć arcydzieła z kolekcji MNP, by następnie wspólnie je opisać. Wiek uczestników 9 -12 lat. miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

28.08 – Tajemnice garncarskiego koła – spotkanie przy starym kole garncarskim na wystawie „Rzeczy mówią” z opowieścią o dawnym, ważnym zawodzie garncarza i warsztatami garncarskimi, prowadzonymi przez prawdziwego rzemieślnika, kontynuującego od kilku pokoleń tradycje tego zawodu.
miejsce: MUZEUM ETNOGRAFICZNE, ul. Grobla 25 (wejście od ul. Mostowej 7)

29.08 – Przybyli ułani – Uczestnicy dowiedzą się kim byli ułani, jakich koni dosiadali, jak się nimi opiekowali, jakie piosenki śpiewali i jak sami wyglądali. A wszystko to stępem, kłusem i galopem na wystawie o Ułanach Poznańskich. miejsce: WIELKOPOLSKIE MUZEUM WOJSKOWE, Stary Rynek 9

30.08 – Muzealne krajobrazy – Marina, weduta, sztafaż, plener – to nie słownik wyrazów obcych, ale zabawa wśród obrazów połączona z rysowaniem własnego pejzażu.
miejsce: MUZEUM NARODOWE, aleje Marcinkowskiego 9

Informacje praktyczne:
Zajęcia warsztatowe adresowane są do dzieci w wieku 6 – 12 lat, które spędzają wakacje w Poznaniu lub okolicach. Odbywają się w lipcu i sierpniu, codziennie (od wtorku do piątku) o godzinie 12.15 w Muzeum Narodowym w Poznaniu przy alejach Marcinkowskiego 9, lub w oddziałach Muzeum Narodowego: Wielkopolskim Muzeum Wojskowym (Stary Rynek 9), Muzeum Sztuk Użytkowych (Wzgórze Przemysła) oraz w Muzeum Etnograficznym (wejście przez park przy ul. Mostowej 7).

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy pod nr tel. 61 85 68 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 – 15.30.

Uczestnictwo w zajęciach w cenie 8 zł. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

Zajęcia z cyklu „Wakacje w muzeum” adresowane są do widzów indywidualnych. Grupy zorganizowane zapraszamy do korzystania ze stałej oferty edukacyjnej Muzeum Narodowego.

Dodatkowo rodzinom z dziećmi zwiedzającym samodzielnie Muzeum Narodowe w Poznaniu oferujemy bezpłatne przewodniki (do pobrania w kasie) i walizki „muzealnych tropicieli” ( do pobrania w szatni), które urozmaicą pobyt w muzeum i pozwolą wspólnie i kreatywnie spędzić u nas czas!

Regulamin zajęć „Wakacje w muzeum”
1. Dzieci w wieku do lat 13 powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych.
2. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
3. Za szkody wyrządzone przez dzieci odpowiedzialność ponoszą ich opiekunowie.
4. Zajęcia trwają 60 – 90 min.
5. Rodzice i opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć muzealnych.

 

Rozszerzanie diety niemowląt – warsztaty zamiast słoiczków:)

??‼️‼️”Zamiast słoiczków – Akademia żywienia dzieci, niemowląt, podczas rozszerzania diety (6 m. – 3 lata).???
Zagadnienia na szkoleniu:????

* proporcje na talerzu, co i kiedy, a czego w ogóle nie,
* jak znaleźć równowagę żywieniową,

* niejadki: czy, dlaczego i co my na to
* trudności żywieniowe
* alergeny i enzymy
* jak zadbać o żelazo i wapń
* logistyka przygotowywania potraw dla całej rodziny, w tym dla niemowlaka,
* blw
* przykładowy jadłospis dziecka

(każda osoba dostanie tygodniowy plan żywieniowy dla swojego malucha i materiały ze szkolenia:))

Informacje organizacyjne i instrukcja zapisu:

Szkolenie jest płatne – 50 zł/osoba;
Dzieci oczywiście bezpłatnie:)

Prosimy o dokonanie wpłat na konto:
NUMER RACHUNKU
72 1460 1181 2025 5556 5727 0002

Z dopiskiem: Gruszka; 29.06.2019.

Wysyłka potwierdzenia dokonania wpłaty jest równoznaczna z zapisem: gruszkaczypietruszka@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń – nie zwlekaj z zapisami!
Zastrzegam sobie możliwość zmiany terminu.
Ale Tobie też daje do tego prawo:)

Wiem, że z dziećmi jedno co jest pewne to to że nic nie jest pewne.

Dlatego jeśli nie dasz rady uczestniczyć w szkoleniu na które się zapiszesz, po napisaniu do mnie, zapraszam na kolejne:)

Jeśli będziemy dużo rozmawiać to może się troszkę przeciągnąć..

Agata Fierek-Dziurla Kid Friendly
#dzieci #niemowleta #blw #babies #rozszerzaniediety #zywienie #odzywianie #dietetyka #gruszkaCzyPietruszka #warsztaty #szkolenie

 

 

 

 

ŚRODA

 

 

Otwarcie Lata na Targach

10 lipca rusza „Lato na Targach”!

Spotkajmy się na Targach 10 lipca o 10:00 i otwórzmy siódmą edycję „Lata na Targach”!

W programie warsztaty artystyczne, muzyczne, quizy i mnóstwo atrakcji dla całych rodzin.

Dzień upłynie pod hasłem promocji zdrowia i bezpieczeństwa – dla dorosłych i seniorów bezpłatne badania lekarskie i specjalistyczne konsultacje.

Oznakuj swój rower i uchroń go przed kradzieżą w ramach akcji „Poznański rower – bezpieczny rower”.

Na zmęczonych czekają hulajnogi elektryczne, a dla wszystkich bez ograniczeń plaża, fontanna, strefa wypoczynku z hamakami, plac zabaw, zajęcia sportowe, rekreacyjne i czytelnicze.

Dla smakoszy stoisko z promocją zdrowej żywności.

Od rana trenujemy z Akademią Reissa, popołudniu jeździmy w pawilonie na rolkach, a wieczorem zapraszamy na pokaz filmu „Bohemian Rhapsody” w scenerii ogrodu letniego Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Jesteście ciekawi co jeszcze będzie się działo 10 lipca?
Dołączcie do naszego wydarzenia!

Otwarcie Lata na Targach: środa, 10 lipca, od godz. 10:00 do północy

Lokalizacja: Międzynarodowe Targi Poznańskie, pawilon 1 oraz ogród letni przy Poznań Congress Center, wejście bramą nr 10 od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2.

Sprawdź program Lata na Targach:
https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

 

Czytam i Czuję na otwarcie Lata na Targach

Międzynarodowe Targi Poznańskie Grupa MTP
Poznańskie Centrum Świadczeń – Centrum Inicjatyw Rodzinnych
Akademia Piłkarska Reissa

Zapraszają na wyjątkową odsłonę Czytam i Czuję z okazji otwarcia Lata na Targach. „Czytam i Czuję” jest to projekt, który propaguje głośne czytanie dzieciom bajek i wierszy. projekt realizowany w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych, a w okresie letnim w ramach Lata na Targach. Zaproszeni goście:
-Jędrzej Solarski – Zastępca Prezydenta Miasta Poznania,
-Elżbieta Roeske – Wiceprezes Zarządu Grupy MTP,
-Magdalena Pietrusik-Adamska – Dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych,
-Piotr Reiss – Piłkarz, Patron Akademii Reissa.
z podziałem na role przeczytają wiersze Juliana Tuwima „Lokomotywa”, „Okulary” oraz „Spóźniony Słowik”.

Po czytaniu na dzieci czeka wiele atrakcji.
Na profilu facebook’owym PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych dostępna będzie relacja na żywo z wydarzenia.

Wydarzenie odbędzie się 10 lipca 2019 roku o godzinie 10:30 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. (Pawilon 1 oraz ogród letni przy pawilonie Poznań Congress Center, wejście bramą nr 10 od ulicy Głogowskiej, między pawilonami 1 i 2.)

Zapisy przyjmowane są za pośrednictwem adresu mailowego: cir@pcs-poznan.pl lub telefonicznie pod numerem: 61 878 15 59. Liczba miejsc ograniczona.

Sprawdź program Lata Na Targach: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

 

Lato na Targach – uprawiamy wrotkarstwo pod dachem 🙂

Już 10 lipca o godz. 10:00 rozpoczyna się „Lato na Targach” http://www.mtp.pl/pl/aktualności/lato-na-targach z masą atrakcji dla wszystkich. O godz. 18:00 rozpoczynamy „Lato” z wrotkarstwem na czele! Do dyspozycji będzie hala nr 1, w której za darmo, bez względu na pogodę będzie można pojeździć na rolkach i wrotkach. Na hali pojawią się również instruktorzy RollRunners – Szkółka Rolkowa. Dodatkowo o 21:30 zapraszamy do kina plenerowego w ogrodzie letnim obok hali na targową premierę filmu „Bohemian Rhapsody”. Nie może Ciebie zabraknąć na tym wydarzeniu! Zaproś znajomych jeżdżących na rolkach czy wrotkach, spędź miło czas w doskonałym towarzystwie.

Sprawdź program Lata Na Targach: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

 

Zajęcia z kotami dla dzieci 1,5-3 lata

Szare, bure i pstrokate…

Tym razem Warsztaty Agaty odwiedzą KOTY i zaproszą dzieci w wieku 1,5 – 3 lat do wspólnej zabawy. Sprawdzimy kto ma ogon i wąsiki, a kto robi najbardziej koci grzbiet 😉
Nie zabraknie zabaw i chodzenia „kocimi” ścieżkami oraz mnóstwa ciekawostek na temat tych tajemniczych zwierząt.

Zajęcia poprowadzi:
Aleksandra Matylla – psycholog zwierząt, instruktorka felinoterapii. Pracą ze zwierzętami problemowymi zajmuje się od kilku lat prowadząc terapie indywidualne oraz współpracując z prężnie działającą na terenie Poznania i ościennych gmin Fundacją Głosem Zwierząt. Prywatnie sprawuje opiekę nad czwórką kotów.

Więcej na temat Aleksandry znajdziecie tutaj:
www.koterapie.pl
facebook.com/KOTerapie

KIEDY: środa, 10.07.br w godz. 11:15 – 12:00 Maluszki (1,5-3 lata)
GDZIE: Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1 w Poznaniu
DLA KOGO: dzieci 1,5-3 lata
ZA ILE: 45 zł para Mały i Duży, 85 zł dwóch Małych i Duży (Duzi), płatne przelewem na konto 75 1140 2004 0000 3502 7874 2236 (dane do przelewu na www.warsztatyagaty.pl zakładka KONTAKT)
ZAPISY: biuro@warsztatyagaty.pl, tel. 883 908 901
W przypadku zgłoszenia ewentualnej nieobecności do 08:00 rano w dniu wydarzenia, wpłatę możecie wykorzystać na inne wydarzenie organizowane przez WA w lipcu i sierpniu (http://warsztatyagaty.pl/grafik-lato-2019/).

ZAPRASZAMY!

 

Animator dla dzieci

W ramach 12. MFFA ANIMATOR zapraszamy na pokazy filmowe Animator dla dzieci do Kino Pałacowe i Sala Wielka w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu

Bilety już dostępne! ✨

⭐⭐PROGRAM⭐⭐

? „Wyruszam w świat” – przystanek z muzyką Waldemara Kazaneckiego ● Tajemnice Wiklinowej Zatoki │6+
terminy: 10 VII, godz. 13:00 |

? ANIMATOR JUTRA ● Pokaz filmów warsztatowych │7+
terminy: 13 VII, godz. 16:00

Szczegóły: animator-festival.com/animator_for_children

 

I szyli długo i szczęśliwie | warsztaty familijne

Yarnbombing to dziedzina sztuki polegająca na pokrywaniu elementów przestrzeni zewnętrznej (najczęściej architektury miejskiej, ale także drzew, kamieni itp.) ręcznie wykonanymi dzianinami. Postrzegany jako rodzaj graffiti lub street artu, yarnbombing nie posiada jeszcze ugruntowanej polskiej nazwy, ale czasem pojawia się określenie „bombardowanie włóczką” lub „dziergane graffiti”. ???

To tyle, jeśli chodzi o definicje 😉 A my już teraz zapraszamy na cykl warsztatów z rękodzieła, które realizujemy razem ze Stowarzyszenie Oplotki ♥ ???

Warsztaty mają charakter familijny – zapraszamy na nie: małych, dużych, starszych, młodszych, kobiety i mężczyzn, dziewczynki i chłopców, mamusie i tatusiów, babcie i dziadków… ?
Na warsztatach będziemy posługiwać się różnymi technikami:
? szydełkowanie
? robienie na drutach
? zero waste
? tkanina

Efektem warsztatów będzie wspólne zbombardowanie wybranych drzew | słupów | latarni na Głównej w Poznaniu ♥ Oczywiście, wszystko całkowicie legalnie 😉

‼️‼️‼️ Ważne informacje ‼️‼️‼️
Warsztaty rozpoczynają się w czerwcu i trwać będą cyklicznie przez trzy kolejne miesiące ♥

⁉️ Kiedy? Gdzie? ⁉️
? warsztaty w każdą środę
? pierwsze spotkanie | środa | 5 czerwca
? godz. 14:00
? ul. Główna 42 | poddasze

Zbombardujmy kolorowymi instalacjami przestrzeń Głównej! ????

#chodźcienawarsztaty #Fyrtel_Główna #poznanwspiera #yarnbombing #rękodzieło #SMAK #Oplotki #szydełko #zerowaste #druty #tkanina #warsztaty #razemmożemywięcej #instalacja #przestrzeńmiejska

 

Maraton VR w DELI Park

Jesteście gotowi na moc wakacyjnych wrażeń wśród piękna przyrody? ??
Jeśli tak, to mamy dla Was coś specjalnego: „Maraton VR w DELI Park„! ?

Przez kilka dni nasza „wirtualna przygoda”, czyli warsztaty z wykorzystaniem technologii rozszerzonej rzeczywistości (VR), będą dostępne nie tylko dla grup zorganizowanych, lecz także gości indywidualnych! ?

Odwiedź DELI Park wraz z całą rodziną i przeżyjcie wspólnie niesamowitą przygodę!

Jak przebiega „Maraton VR w DELI Park”?
Spójrzcie sami:
10 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
11 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
12 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

15 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
16 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
17 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
18 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00
19 lipca, godz.: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00

Pamiętajcie, że atrakcja jest dostępna jedynie w dni robocze.
Cena: w ramach biletu do DELI Park ?

Bilety można kupić zarówno w kasie biletowej, jak i online: http://bit.ly/2Ju5out

Do zobaczenia! ?‍♂

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Inicjatywa oddolna : Wulkan Doświadczeń

A przed nami kolejna inicjatywa oddolna, która odbędzie się w okresie letnim! Wulkan Doświadczeń powraca! Po raz kolejny zawita na Wildzie z wakacyjnymi, cyklicznymi warsztatami dla dzieci.

Czekają na nas zupełnie nowe eksperymenty zebrane w sześć tematycznych spotkań: kuchnia, woda, dźwięk, pole magnetyczne, elektryczność i chemia. Na każdym spotkaniu będzie Nam towarzyszył fotograf i zaproszeni goście.

13 czerwca o godzinie 16.00 spotkaliśmy się na kuchennych rewolucjach młodego naukowca. Wspólnie eksperymentując odkrywaliśmy naukową tajemnicę, którą skrywają znane produkty spożywcze. Pomagali nam w tym Ola i Mariusz – prowadzący kawiarnię Zabawa Cafe na Wildzie.

Podczas drugich warsztatów (27 czerwca o godzinie 16.00) będziemy eksperymentować z wodą ?? Pomoczymy trochę dłonie tworząc wodne węże ?〰️, samodzielnie zbudujemy filtr dla brudnej wody i przedziurawimy worek z wodą i…sami zobaczcie co dalej. Zapraszamy 🙂

Dodajmy, że to młodzi uczestnicy będą decydowali o tym jak będzie wyglądał finalny katalog eksperymentów w formie książeczki-poradnika „Jak to zrobić?”.

Zajęcia w ramach inicjatywy poprowadzą Marlena Lewandowska i Patrycja Kaźmierska. Terminy spotkań przypadają co drugi czwartek o godzinie 16.00 (od 13 czerwca do 22 sierpnia) w Schronie Kultury Europa przy ul. Rolnej 24 w Poznaniu.

Zapisy prowadzone za pośrednictwem strony Wulkan Doświadczeń. Ilość miejsc ograniczona!

UWAGA! Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

Inicjatywa oddolna „WULKAN DOŚWIADCZEŃ” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Letnia wyprawa z Muminkami

11. VII godz. 16.30 Letnia wyprawa z Muminkami

Gdy dzień lipcowy minął, a upał wcale nie ustawał, w suchym gorącym powietrzu unosił się zapach przygody.

Włóczykij, jak zawsze wędrował po dalekim świecie ale Mama Muminka najlepiej czuła się we własnym domu.
Do czasu, aż dom…
Przybywajcie i sami się przekonajcie, co jeszcze może być domem.

Os. Przyjaźni 125c
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Biblioteka w plenerze

Zapraszamy najmłodszych na plenerowe spektakle Kamishibai, czyli pokazy japońskiego papierowego teatru, który prezentowany jest w specjalnej skrzyni zwanej butai. Wraz z otwierającymi się drzwiczkami butai otwierać się będzie niesamowity świat baśni oraz bajek. A kiedy drzwiczki się zamkną wspólnie ożywimy opowiedzianą historię bawiąc się i tworząc wyjątkowe prace plastyczne.

Czekamy na Was w każdy czwartek o godz. 12.00 na Plaży Miejskiej w Luboniu. Nie może Was zabraknąć!

 

Spotkania ogrodnicze – Szeląg

Pięknie jest w Ogrodzie Szeląg, prawda? I to Wy to stworzyliście 🙂 DZIĘKUJEMY !!!
A żeby było nadal tak pięknie, ogród należy pielęgnować. Stale i cały czas 🙂
W czasie czwartkowych spotkań będziemy „ogarniać” ogród, sprawdzać czy wszystko dobrze rośnie, odchwaszczać i planować co jeszcze można posadzić 🙂

Niezależnie od dat, w Ogrodzie Szeląg jest cały czas coś do zrobienia – przychodźcie codziennie i dbajcie o niego.

A jeżeli chcesz mieć kawałek Ogrodu Szeląg dla siebie – ADOPTUJ SKRZYNKĘ. Czekają na Was 4 skrzynki, które przez cały sezon będą tylko Wasze. Kto pierwszy ten lepszy 🙂

Wasz ogród – wasza praca – wspólne miejsce 🙂

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

Wakacje w Forcie 2019

Estrada Poznańska i Rada Osiedla Świerczewo zapraszają serdecznie na lato pełne niespodzianek. Ciekawy program warsztatów i filmów dla najmłodszych spodoba się każdemu!
Zapraszamy serdecznie!

11 lipca 2019
g. 17:00 – 19:00 warsztaty AZJA EXPRESS
Teatr Kamishibai: Japońska legenda ,,Ogród Niebios”
– warsztaty orgiami
– warsztaty nauki posługiwania się pałeczkami
– warsztaty kaligrafii japońskiej
– warsztaty plastyczne Magna- stwórz swojego Pokemona
– Być jak Sumo- trening w stroju SUMO

g. 21:30 seans „Kwiat wiśni i czerwona fasola, reż. Naomi Kawase, 2015; 1h 53 min
Sentarô pracuje w lokalu serwującym dorayaki. Zatrudnienie znajduje tam starsza kobieta, Tokue, do której początkowo mężczyzna odnosi się sceptycznie.
Obyczajowy

25 lipca 2019
g. 17:00 – 19:00 warsztaty W ŚWIECIE KOSMOSU
– warsztaty MÓJ UFOLUDEK – warsztaty z wykorzystaniem plasteliny i innych form plastycznych
– warsztaty KOSMICZNE – eksperymenty i tworzenie slim’ów
– METAMORFOZY UFOLUDKOWE czyli malowanie buziek prosto z Kosmosu
g. 21:30 seans Feliks, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa, reż. Wiktor Skrzynecki, 2012; 1 h 42 min;
Gimnazjaliści Felix, Net i Nika przeżywają podczas wakacji podróż w czasie, podczas której spotyka ich wiele trudności i niebezpieczeństw.
Film przygodowy skierowane do publiczności młodzieżowej; projekcje w ramach jubileuszu 12 – lecia Poznań Film Commission

8 sierpnia 2019
Warsztaty „Spotkanie w afrykańskiej wiosce”
– Afrykańskie baśnie – interaktywne opowiadanie baśni
– warsztaty gry na bębnach
– ruchowe zabawy afrykańskie
– warsztaty plastyczne „Maski plemienne”

21:30 seans: Feliks, reż. Roberta Durrant, 2013; 1 h 37 min
Temat: realia życia różnych społeczności w obrębie jednego kraju, Afryka (RPA)
Mały chłopiec chce zostać saksofonistą jazzowym, jak jego zmarły ojciec.
Komedio-dramat muzyczny

29 sierpnia 2019
g. 17:00 – 19:00 spektakl „Odkrywcy” Teatr Fuzja oraz teatralne animacje marynistyczne
Spektakl Teatralny Dla Dzieci „Odkrywcy” Teatr Fuzja Oraz Animacje
Spektakl zabiera najmłodszych widzów w wyjątkową podróż po tajemniczych wyspach, dżunglach i kosmosie. W trakcie szalonej przygody będziemy odkrywać różne sekrety, tropić dziwne sprawy, rozwiążemy niejedną zagadkę. Dowiemy się, jak przygotować się do podróży na koniec świata. Wartka akcja i wesołe piosenki sprawiają, że dzieci w trakcie spektaklu nie tylko świetnie się bawią, lecz także dowiadują się mnóstwa ciekawostek o otaczającym nas świecie.
Reżyseria, występują / Direction, performed by Anna Rozmianiec, Jakub Woźniak, Tomasz Rozmianiec, Artur Sosen Klimaszewski.

21:30 seans „Jeździec wielorybów”, reż. Niki Caro, 2002; 1 h 41 min
Paikea jest jedyną wnuczką wodza Maorysów i spadkobierczynią tradycji plemienia. Konserwatywne poglądy dziadka utrudniają dziewczynce uzyskanie należnego miejsca w społeczności.
Obyczajowy

 

Zieleń daje życie – warsztaty

Przed nami cykl warsztatów ogrodniczych z elementami hortiterapii. Niezależnie od wieku kontakt z roślinami przynosi radość i pobudza wszystkie zmysły. Tylko rośliny potrafią tak kusić swoją barwą, teksturą, dźwiękiem, zapachem i smakiem jednocześnie.

Zapraszamy do Ogrodu Sąsiedzkiego dwie grupy warsztatowe: rodziców z dziećmi oraz seniorów. Dokładny rozkład jazdy poniżej.
Zajęcia poprowadzi Monika Tempłowicz z Grupy Hortiterapeutów Zielony Warsztat.

Wstęp wolny!

Zapisy: 602184021

 

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Wyzwanie #6 – Jedz dobrze!

Zdrowe i dobre jedzenie na co dzień – oto kolejne wyzwanie!
Z tej okazji otwieramy w sobotę na Madalinie błotną kuchnię, która będzie kolejną atrakcją dla najmłodszych do końca sezonu!

Plan weekendu
Piątek 12. lipca
10:30 – Sprawny maluch (podmiot odpowiedzialny: Świetlica Cafe)
12:30 – Trening umysłu dla seniorów (Fundacja Młyn Wsparcia)
15:30 – Konstruktorzy – zabawy klockami konstrukcyjnymi
17:30 – Samoobrona (Wielkopolskie Centrum Samoobrony i Bezpieczeństwa)

Sobota 13. lipca
cały dzień BŁOTNA KUCHNIA
11:30 – Taneczne talenty i nowe instrumenty (zajęcia dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych) – szczegóły: Inicjatywa oddolna : Taneczne talenty i nowe instrumenty
12:00 Foto Wilda : Zbieramy zdjęcia i pocztówki związane z Wildą
12:45 – Anglo-maluch – język angielski dla najmłodszych (skutecznyangielski.pl)
13:00 Integry : Jungle Speed, Dobble, Jenga i inne
13:30 – Angielski w działaniu (zajęcia językowe dla dzieci przedszkolnych i szkolnych – skutecznyangielski.pl)
14:00 – Warsztaty animacji poklatkowej (część 2.1) – uwaga: uczestnicy warsztatów z założenia powinni brać udział w obu częściach w sobotę i niedzielę, aby kontynuować prace.
15:00 Tradycyjnie, zdrowo i gwarowo – warsztaty robienia plyndzy i nie tylko Szagówki i plyndze, kuchnia regionalna all inclusive – młodzież ze Zbąszynia działająca w Biblioteka Publiczna w Zbąszyniu
16:30 – Tańce hulańce – zajęcia taneczne dla najmłodszych (Świetlica Cafe)
17:30 – Taniec współczesny – zajęcia dla dzieci starszych (Świetlica Cafe)

Niedziela 14. lipca
cały dzień BŁOTNA KUCHNIA
11:30 Logo-maluch – gimnastyka buzi i języka oraz zabawy logorytmiczne dla dzieci (Świetlica Cafe)
12:00 Warsztaty animacji poklatkowej (cześć 2.2) – uwaga: uczestnicy warsztatów z założenia powinni brać udział w obu częściach w sobotę i niedzielę, aby kontynuować pracę
12:30 Senso-maluch – zajęcia sensoryczne dla najmłodszych (Fundacja Młyn Wsparcia)
14:00 Smaczne i zdrowe sałatki owocowe – warsztaty
15:30 Breakdance na Madalinie – zajęcia taneczne dla każdego (BreakWest)
16:30 Masa solna – zamiast przesalania, trochę ugniatania 😉
17:30 MADALINGO (bingo z nagrodami)

Dodatkowo w czasie pomiędzy zajęciami wielkie bańki mydlane i animacje sportowe!

Wszystkie zajęcia i atrakcje na Madalinie są BEZPŁATNE

Aby być na bieżąco z madalińskimi informacjami zapraszamy do grupy Lato na Madalinie

Projekt finansowany przez Miasto Poznań #poznanwspiera

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator

 

Lato na Targach: Piątki z PeWuKą

Kontynuujemy nasz cykl spotkań „Fenomen PeWuKi”, tym razem w wakacyjnej odsłonie!

Chcesz dowiedzieć się więcej o Powszechnej Wystawie Krajowej? Zobaczyć pawilony, które pamiętają czasy Stanisława Wachowiaka i Rogera Sławskiego?
Posłuchać fascynujących historii podczas spacerów z przewodnikiem?
Przenieść się w czasie i wziąć udział w grze miejskiej?
Dołącz do naszego wydarzenia i wybierz atrakcje dla siebie!

12.07 – Jakub Głaz, spacer architektoniczny „Śladami Pewuki” – dla tych, którzy pasjonują się architekturą, wiedzą, co to urbanistyka, chcą wiedzieć jak PeKuka wpłynęła na obecny architektoniczny układ miasta.
https://www.facebook.com/events/406020720007220/
godz. 17.30.

19.07 – Gra Miejska, City Event Poznań – dużo więcej niż zwiedzanie – połączenie zabawy i edukacji – wystarczy wiedza ogólna, smartfon! przygotowaliśmy mnóstwo zadań i zagadek, dzięki którym poczujecie się jak uczestnicy PeWuKi.

26.07 – zwiedzanie targów z przewodnikiem – prezentacja PeWuKi w kontekście jej znaczenia dla Polski, Poznania i Targów – wiele ciekawostek, anegdot, przekazanych uczestnikom podczas zwiedzania przez profesjonalnego przewodnika z zachowaniem chronologii i najważniejszych faktów dotyczących Wielkiej Wystawy

9.08 – Gra Miejska, City Event Poznań – dużo więcej niż zwiedzanie – dużo więcej niż zwiedzanie – połączenie zabawy i edukacji – wystarczy wiedza ogólna, smartfon! przygotowaliśmy mnóstwo zadań i zagadek, dzięki którym poczujecie się jak uczestnicy PeWuKi.

16.08 – zwiedzanie targów z przewodnikiem – prezentacja PeWuKi w kontekście jej znaczenia dla Polski, Poznania i Targów – wiele ciekawostek, anegdot, przekazanych uczestnikom podczas zwiedzania przez profesjonalnego przewodnika z zachowaniem chronologii i najważniejszych faktów dotyczących Wielkiej Wystawy

23.08 – Gra Miejska, City Event Poznań – dużo więcej niż zwiedzanie – dużo więcej niż zwiedzanie – dużo więcej niż zwiedzanie – połączenie zabawy i edukacji – wystarczy wiedza ogólna, smartfon! przygotowaliśmy mnóstwo zadań i zagadek, dzięki którym poczujecie się jak uczestnicy PeWuKi.

Sprawdź program Lata na Targach: https://www.mtp.pl/pl/kalendarium/lato-na-targach/

 

Wildeckie Lato Kulturalne 2019 vol.1

Wildeckie Lato Kulturalne powraca!

Rada Osiedla Wilda zaprasza na pierwsze z cyklu wydarzeń na Placu Marii Skłodowskiej-Curie, czyli na skwerze przy fontannie przy Rynku Wildeckim.

➡️ 12.07.2019 ➡️ piątek ? KONCERTY I POTAŃCÓWKA! ?

? 17:00 – 18:30 Old Men Jazz Quartet oraz grupa taneczna Retro Dance Studio: uczą swingowych tańców i zarażają pozytywną energią 🙂
? 19:00 – 20:00 Zespół SARAKINA: polsko-bułgarsko-czeska formacja wykonująca etno-jazzową muzykę bałkańską. Kompozycje i aranżacje z wpływami bułgarskiej muzyki ludowej,
? 20:30 – 22:00 Kapela Hałasów: rodzinna grupa artystów zajmujących się od lat badaniem najciekawszych i najbardziej archaicznych form tańca, muzyki i rzemiosła. Jacek Hałas tańczy, gra na lirze korbowej, akordeonie klawiszowym, flecie pasterskim i śpiewa. Alicja Hałas gra na bębnie i gordonie, a także tańczy.

 

Grupa wsparcia dla Rodziców małych Dzieci. Bezpłatne spotkania

Zapraszamy do udziału w drugiej edycji PROJEKTU „MAMY WSPARCIE” grupie wsparcia dla Rodziców małych Dzieci z Poznania.
Twoje dziecko jest niejadkiem, a może lubi z Tobą gotować?
Chcesz wiedzieć jak wspierać Malucha w rozwoju? Jak to robią inni?
A może zastanawiasz się jak w nawale obowiązków wyłuskać czas dla siebie?
Chcesz poznać inne Mamy i spędzić miło piątkowe przedpołudnie?

Projekt „Mamy Wsparcie” to szansa na znalezienie odpowiedzi na nurtujące nas pytania, kontakt z innymi rodzicami, znajdującymi się w podobnych sytuacjach życiowych i społecznych, kontakt z rówieśnikami swoich pociech oraz możliwość wyjścia z domu i spędzenia miło czasu w gronie innych Rodzin.

Zapraszamy w piątki w godz.10.30-12.00 na spotkania, które odbywać się będą w PCŚ – Centrum Inicjatyw Rodzinnych przy ul. Ratajczaka 44.

Zapewniamy wodę, kawę, herbatę, słodki poczęstunek.

Co tydzień będziemy rozmawiać o problemach i troskach, związanych z Rodzicielstwem ale także o pozytywnej stronie tego „zamieszania”.

W czerwcu i lipcu zapraszamy na:

07.06.2019
Dziecko samodzielne- na co można mu pozwolić?

14.06.2019
Co czytają DZIECI? Po jakie publikacje warto sięgać?

28.06.2019
Zabawy wspierające rozwój Malucha- wierszyki, rymowanki, piosenki, masażyki

05.07.2019
Taki wstyd! Bunt dwulatka. Jak sobie radzić z emocjami dziecka i rodzica?

12.07.2019
Jak pies z kotem! Relacje między rodzeństwem

Obowiązują zapisy: mamywsparcie@calimali.pl
SPOTKANIA SĄ BEZPŁATNE

ZAPRASZAMY!!!
Projekt współorganizowany jest wraz z Centrum Inicjatyw Rodzinnych w Poznaniu. Finansowany z budżetu Miasta Poznania.
#poznanwspiera

 

 

 

 

SOBOTA

 

 

Wakacje, wakacje czyli kończymy sezon!

Stało się!
Kolejny sezon za nami!
I to jaki piękny sezon!
Kończymy 2018/2019 Centrum Sztuki Dziecka na Scenie Wspólnej…z przytupem!
Będzie wszystko co kochacie!

Zapraszamy 13-14 lipca! Spędźcie ten weekend z nami!

13 LIPCA (SOBOTA)

10.00 KARMELEK I SPEKTAKL 4+ I Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji
12.00 KARMELEK I SPEKTAKL 4+ I Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji

14 LIPCA (NIEDZIELA W TEATRZE ZA PÓŁ CENY)

10.00 MORFEUSZ SEN I SPEKTAKL 5+ I Centrum Sztuki Dziecka

12.00 BLISKO I SPEKTAKL 0,5+ I Centrum Sztuki Dziecka

14.00 ZABAWY PODWÓRKOWE I INTERAKTYWNY SPEKTAKL PLENEROWY 7+ I Centrum Sztuki Dziecka

16.00 ZABAWY PODWÓRKOWE I INTERAKTYWNY SPEKTAKL PLENEROWY 7+I Centrum Sztuki Dziecka

17.00 BLISKO I SPEKTAKL 0,5+ I Centrum Sztuki Dziecka

A prócz spektakli wiele innych niespodzianek i pyszności oraz dużo fajnej przestrzeni aby po prostu ze sobą pobyć i odpocząć!

Przybywajcie!
——————————————————————————————-

BILETY:

20 zł – indywidualny
18 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

UWAGA UWAGA! NA WSZYSTKIE WYDARZENIA W DNIU 14 LIPCA PRZYSŁUGUJE ZNIŻKA 50% W RAMACH AKCJI „NIEDZIELA W TEATRZE ZA PÓŁ CENY”! ♥

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

Każdy widz zobowiązany jest aby posiadać bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.
Szanowni Widzowie!

Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

 

Letni Warsztat gry na bębnach djembe w Poznaniu

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych grą na bębnach i instrumentach etnicznych na cykliczny warsztat nauki gry na zachodnioafrykańskich bębnach typu djembe. Jeśli masz ochotę zrelaksować się i poznać techniki gry na tym wspaniałym instrumencie to ten warsztat jest właśnie dla Ciebie. Warsztat poprowadzi Przemek Kubski z Wytwórni Rytmu.

Dzięki naszemu muzycznemu jak i instruktorskiemu doświadczeniu poziom zostania kompleksowo dopasowany dla każLdego uczestnika. Warsztat jest dedykowany dla osób początkujących i tych którzy nie mieli nigdy do czynienia z tym instrumentem, ale również dla bardziej zaawansowanych graczy.

Na warsztatcie będziemy poznawać tradycyjne rytmy z Gwinei, Mali, Senegalu. Dokładnie z tych krajów z których ten instrument pochodzi oraz nauczymy się technik gry na djembe,

Wytwórnia Rytmu zapewnia dostęp do profesjonalnych bębnów djembe z których będzie możliwość korzystania podczas warsztatu. Jeśli ktoś dysponuje własnym bębnem może oczywiście go ze sobą zabrać. Ilość miejsc ograniczona ze względu na ilość dostepnych instrumentów

Koszt:
100 zł. 3 godziny warsztatu za osobę

Jeżeli uczestnik warsztatów nie dotrze na zajęcia z osobistych powodów, przedpłata nie podlega zwrotowi !

Warunkiem dokonania rezerwacji w warsztacie jest przelanie powyższej kwoty w wysokości 100 zł. maksymalnie do 11 Lipca na podany poniżej numer rachunku w tytule przelewu podając „Imię i Nazwisko warsztaty djembe Poznań” Na przykład „Jan Kowalski warsztaty djembe Poznań”

Numer rachunku
Przemysław Kubski
95 1750 0012 0000 0000 2899 6349

Warunkiem odbycia się warsztatu jest uzbieranie przynajmniej 5 osobowej grupy.

Informacje i zapisy bezpośrednio:
Wytwórnia Rytmu Przemek (Przembas) Kubski
+48 607153567
wytworniarytmu@gmail.com

Z wszystkimi klknacymi „Wezme Udział” lub „Zainteresowanie” w celu zapisów będzie kontaktować się Paulina Pawlicka w wiadomości prywatnej

https://www.facebook.com/WytworniaRytmu/?fref=ts

KLIKNIĘCIE PRZYCISKU „WEZMĘ UDZIAL” W WYDARZENIU NIE OZNACZA GWARANCJI MIEJSCA

ZAPRASZAMY!!!

 

Inicjatywa oddolna : Taneczne talenty i nowe instrumenty

Co powiecie na warsztaty dla rodziców i dzieci (3-6 lat), podczas których będziemy się bawić przy muzyce, poznawać nowe choreografie, tworzyć własne instrumenty, a następnie koncertować z naszą małą orkiestrą? Wiemy, że inicjatywa oddolna TANECZNE TALENTY I NOWE INSTRUMENTY przypadnie Wam do gustu!

Podczas zajęć muzyczno-ruchowych będziemy uwrażliwiać się na muzykę i współdziałać z innymi dziećmi. Będziemy samodzielnie (no może z małą pomocą rodzica) budować własne instrumenty i koncertować na Madalinie. To Wy będziecie prawdziwymi twórcami tego wydarzenia! To od Was będzie zależało ile powstanie instrumentów i jak głośno zabrzmi nasza mała orkiestra!

Pierwsze zajęcia odbędą się 13 lipca (sobota) o godzinie 11.30 w starej zajezdni tramwajowej na Madalinie (w ramach Lato na Madalinie). Kolejne warsztaty odbędą się 27 lipca i 10 sierpnia, w tym samym miejscu i o tej samej godzinie.

Warsztaty poprowadzi dla nas Wiktoria Trojanowska z agencji STAGE of ARTS – absolwentka Państwowej Szkoły I stopnia im. K. Kurpińskiego w Poznaniu w klasie klarnetu oraz Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza w klasie rytmiki, muzyk, tancerka, nauczyciel rytmiki i zajęć artystycznych dla różnych grup wiekowych: od małych dzieci po seniorów.

Na warsztaty prowadzone są zapisy w celu przygotowania odpowiedniej ilości materiałów. W związku z powyższym, prosimy o informację (ile dorosłych, ile dzieci i w jakim wieku wezmą udział) na adres mailowy: stageofarts.com@gmail.com (<- taki jest adres e-mail, to nie jest błąd)

UWAGA! Biorąc udział w zajęciach wyrażasz zgodę na wykorzystanie zdjęć i materiałów video zawierających wizerunek uczestników podczas zajęć do wykorzystania ich w działaniach promocyjnych i do celów sprawozdawczych.

Inicjatywa oddolna „TANECZNE TALENTY I NOWE INSTRUMENTY” jest realizowana w ramach projektu Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ. Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Integry : Jungle Speed, Dobble, Jenga i inne

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań przy grach towarzyskich, planszowych i karcianych pod nazwą INTEGRY. W czasie wydarzenia będzie można zapoznać się i zagrać we współczesne gry, które ze względu na swoja jakość i uniwersalność zyskały miano kultowych. Każdy miesiąc jest poświęcony innemu tytułowi / innym tytułom.

Najbliższe spotkanie odbędzie się 13 lipca (tj. sobota) o godzinie 13.00 w starej zajezdni tramwajowej na Madalinie (w ramach Lato na Madalinie). Będziemy z Wami tam do godziny 15.00, a jeśli będzie się Wam podobało, to zostaniemy nawet dłużej!

W lipcu chcemy spotkać się przy grach towarzyskich, przy których liczy się szybkość, zręczność i spostrzegawczość. Rozgrywki przy nich są bardzo emocjonujące i gwarantują uczestnikom mnóstwo zabawy. Wspólnie zagramy w Dobble, gdzie będziemy poszukiwali takich samych symboli. Podczas Jengi spróbujemy zbudować jak najwyższą wieżę. A w Jungle Speed postaramy się złapać totem w odpowiednim momencie. Będzie z nami też Fluxx, gdzie zasady gry wciąż się zmieniają czy Eksplodujące kotki, które będą starały się wyeliminować nas z gry.

Jeśli nie znacie zasad gier to się nie martwcie. Przed każdą rozgrywką zasady, w sposób przystępny, zostaną przedstawione przez prowadzącego – Jakub Grypczyński.

Wstęp wolny!

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Folkowe Lato

Nadeszło lato, a wraz z nim czas na tańce w plenerze. Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Folkowego Lata na Placu Wolności na tarasie Klub pod Minogą. To doskonała opcja oryginalnego spędzenia wolnego czasu z pożytkiem dla zdrowia i dobrego samopoczucia ?

W trakcie imprezy, w miarę potrzeb będzie pojawiał się krótki instruktaż tańców balfolkowych, który pozwoli każdemu na dołączenie do zabawy.

WSTĘP WOLNY!!!

Wydarzenie jest częścią cyklu potańcówek, które przez całe lato będą się odbywać w tym pięknym miejscu – na tarasie Arkadii.

Spotykamy się niemal w każdą letnią sobotę – planowane daty kolejnych wydarzeń to:
20.07.2019
10.08.2019
24.08.2019
31.08.2019

Następne wydarzenia będą sukcesywnie dodawane na profilu Bal Folk Poznań!

#Poznanwspiera ?

Projekt: Folkowe Lato
Realizacja: Stowarzyszenie Bal Folk Poznań
Projekt jest dofinansowany przez Miasto Poznań, ze środków Rada Osiedla Stare Miasto

#ToDziałaNaLato
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~

CZYM JEST BAL FOLK?

Tańce balfolkowe są oparte na prostych, przystępnych układach wywodzących się bezpośrednio z tradycyjnych tańców. Są to zarówno formy korowodowe, jak i w parach oraz zabawy taneczne. Pozbawione są funkcji prezentującej dany folklor: pomijają strój ludowy, rozbudowane choreografie i sceniczne wyrafinowanie na rzecz swobodnej zabawy opartej na prostej tanecznej bazie.

Bal folk to rodzaj zabawy tanecznej do muzyki ludowej, z tańcami wywodzącymi się z tradycji różnych europejskich kultur. Z czasem zaczęto tak określać ruch zainicjowany w latach 70-tych XX w. we Francji, dziś popularny w wielu krajach europejskich, m.in. w Belgii, Holandii, Portugalii, Niemczech.

Zobacz jak wyglądają nasze potańcówki: https://www.facebook.com/balfolkpoznan/videos/2057606657613979/
https://www.youtube.com/watch?v=IfPItDi6n80

 

Foto Wilda : Zbieramy zdjęcia i pocztówki związane z Wildą

Jednym z zadań Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest diagnozowanie lokalnego środowiska. A kto lepiej nie opowie nam o Wildzie jak jej mieszkańcy, pracownicy czy codzienni bywalcy? Swoją historię może opowiedzieć nam dziecko, dorosły, senior, małżeństwo, grupa znajomych, rodzina – WSZYSCY!

W związku z powyższym, pragniemy zachęcić Was do podzielenia się z nami opowieściami i historiami o obecnej i dawnej Wildzie. Wystarczy przynieść zdjęcie (w wersji analogowej lub cyfrowej), pocztówkę, album, książkę i opowiedzieć nam dlaczego z tego obrazka miejsce, wydarzenie lub ludzie są dla Ciebie ważni. Mogą to być osobiste, rodzinne, historyczne, sportowe, artystyczne, społeczne i jeszcze inne historie.

Chcemy dowiedzieć się co dla Ciebie było i jest ważne? Czego Tobie brakuje i czego potrzebujesz? Z czego jesteś zadowolony? Podziel się swoją opowieścią i otrzymają drobny upominek od Centrum Inicjatyw Lokalnych WIL.DA.SIĘ!

Czekamy na Was 13 lipca (tj. sobota) w godzinach 12.00-16.00 w starej zajezdni tramwajowej przy ul. Madalińskiego 17 (w ramach Lato na Madalinie).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Gwarowe warsztaty smażenia Plyndzy

Zapraszamy poznańskie rodziny na specjalny cykl. Wyruszamy tropem rodzimej historii, kultury i gwary, bo Echt Poznanioki, czyli prawdziwi poznaniacy (niekoniecznie z urodzenia, ale z miłości do miejsca zamieszkania) znają i szanują swoje miasto! Rodzima tradycja natomiast może i powinna być ważnym elementem także w życiu nowoczesnych współczesnych rodzin w wielkim nowoczesnym mieście.
Pierwszymi na naszym szlaku były: Brama Poznania, Stara Bimba i wycieczka gwarowa.

Czas na FUTER – czyli jedzenie – na warsztatach będzie można poznać przepis na PLYNDZE i nie tylko oraz wspólnie upitrasić coś do spucnięcia 😉

Wszystkie wydarzenia w ramach cyklu są bezpłatne!

TERMIN: 13. lipca 2019 o godzinie 15:00
MIEJSCE: dawna zajezdnia tramwajowa Madalina (wejście od Pamiątkowej i Hetmańskiej)

Organizatorem wydarzeń jest Fundacja Kreaktywator
Aby nie przegapić innych bezpłatnych wydarzeń, warto polubić i śledzić nasz profil 🙂

Wydarzenie realizowane w ramach projektu „Echt Poznanioki”, dofinansowane przez Miasto Poznań (#poznanwspiera)

 

Ekologiczne warsztaty roślinne i „less waste”

Zapraszamy do udziału w całodziennych warsztatach i wykładach na temat domowej hodowli roślin, ekologii oraz idei „less waste” w domu.
W programie m.in.
Wiszące ogrody – Podczas warsztatu stworzymy kompozycje z roślin w pojemnikach. Porozmawiamy też o tym dlaczego warto hodować rośliny w mieście, przedstawimy gatunki-faworyty sprawdzone w rękach „domowych ogrodników” oraz sposoby jak o zadbać o nie jesienią i zimą aby cieszyły oko na wiosnę.
Upcycling – T-shirt yarn – Upcyklingowe makramy. Podczas warsztatu stworzymy włóczkę ze starych t-shirtów a następnie zapleciemy na patykach ozdobne makramy, które później będą mogły stać się oryginalną ozdobą wnętrza domu.
Less Waste – domowa chemia – Naturalne sposoby na czysty dom czyli jak własnoręcznie zrobić środki czystości, nie nadwyrężając budżetu, wykorzystując posiadane w kuchni produkty oraz przedmioty i przede wszystkim dbając jednocześnie o środowisko

Wstęp wolny !

Osoby prowadzące:
Magdalena Garczarczyk
Architektka krajobrazu, edukatorka i animatorka, nauczycielka ogrodnictwa i edukacji przestrzennej. Od wielu lat w ramach działalności Projektu Zieleniak organizuje warsztaty, wydarzenia dla dorosłych, dzieci i młodzieży dotyczących ogrodnictwa, wspólnej przestrzeni, działań lokalnych i proekologicznych. Bliska jest jej idea dzielenia się z innymi wiedzą i umiejętnościami także na zasadzie „zrób to sam”. Pasjonatka przedsięwzięć współtworzonych wraz z dziećmi, spacerów po lesie, ogrodnictwa miejskiego w każdej skali oraz dzikich smaków. Sieje, sadzi, buduje, projektuje i namawia do przejścia na zieloną stronę życia. Więcej informacji na temat osoby prowadzącej : www.facebook.com/zieleniak.org

Anna Kaczmarek
Od 3 lat działa na rzecz poznańskich szaf Givebiox, jest współzałożycielką Po-Dzielni – Centrum Ekonomii Współdzielenia. Entuzjastka zero waste oraz przerabiania starego na nowe i ręcznych robótek.

W przypadku złej pogody zajęcia zostaną odwołane/ przełożone na inny termin.

 

parkrun Poznań #366

Zapraszamy na #366 spotkanie w ramach parkrun Poznań, które odbędzie się jak zawsze w sobotę – 13 lipca 2019 r. o godzinie 9:00 rano, na poznańskiej Cytadeli.

Biegi parkrun są zawsze bezpłatne i w pełni otwarte dla wszystkich chętnych. Absolutnie KAŻDY jest u nas mile widziany! Jeżeli jeszcze nie jesteś w stanie pokonać dystansu 5 km, możesz zacząć przygodę z parkrun od wolontariatu. U nas nikt nie jest ostatni – ponieważ zawsze mamy wolontariusza zamykającego stawkę, który pomoże i wesprze w razie potrzeby!

Weekend należy zawsze dobrze rozpocząć – najlepiej aktywnie, poprzez wspólne pokonanie pięciokilometrowej trasy parkrun, ocenianej jako jedną z najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych z ok. tysiąca siedmiuset tras parkrun na całym świecie!

Spotkania parkrun to formuła biegania zarówno dla zaawansowanych biegaczy, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć biegową przygodę. Bez ograniczenia wieku i umiejętności. Zachęcamy do udziału rodziców biegających z dziećmi, wózkami, jak również właścicieli z czworonożnymi przyjaciółmi! Trasę parkrun możesz pokonać biegiem, truchtem, spacerem – jak wolisz!

Po biegu chętni uczestnicy i wolontariusze spotykają się na wspólnej kawie w Restauracji Manekin Poznań ul. Mickiewicza, z wygodnym dojazdem prosto z Cytadeli. Jeżeli szukasz transportu do kawiarni po biegu – zapytaj koordynatora!

Udział w biegach jest całkowicie BEZPŁATNY – na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Uzyskany kod uczestnika pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie.

Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej. Wszystkie szczegóły, opis trasy, harmonogram wolontariuszy, wyniki i wiele więcej można znaleźć tutaj:

http://www.parkrun.pl/poznan/

Jednorazowa rejestracja:

http://www.parkrun.pl/rejestracja/

Nie może Was zabraknąć na Cytadeli w tę sobotę! Zaproście znajomych, przyprowadźcie rodzinę, sąsiadów i znajomych z pracy – na pewno nie pożałują.

Prosimy o udostępnianie wydarzenia!

#loveparkrun
#loveParkCytadela

Fot. Jarek Koperski – Sport

 

XI Biskupiński Turniej Łuczniczy

Zapraszamy na „XI Biskupiński Turniej Łuczniczy”. Każdego roku wydarzenie to gromadzi coraz więcej uczestników, co sprawia, że ich zmagania wyglądają niezwykle widowiskowo! Zawodników czekają dwa dni wypełnione różnego rodzaju konkurencjami, a zwiedzający będą mogli nie tylko przyglądać się turniejowi, ale także wysłuchać ciekawych prelekcji związanych z łucznictwem historycznym oraz wziąć udział w bezpłatnych warsztatach łuczniczych.

 

 

 

NIEDZIELA

Idziemy do lasu – Meteoryt Morasko

?Podarujcie swojej rodzinie dobrą niedzielę. Przyjdźcie do lasu ?

Spotkanie nr 8 / Rezerwat przyrody Meteoryt Morasko

Miejsce:
Spotykamy się na parkingu Góra Moraska

MAPA:
https://www.google.com/maps/@52.4876885,16.8976456,3a,75y,219.63h,80.59t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipMO7I-65qShJiRsOVjmjBLHsCQXdUZ3HhiKWjGS!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipMO7I-65qShJiRsOVjmjBLHsCQXdUZ3HhiKWjGS%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya120.61005-ro-0-fo100!7i8000!8i4000

INFO na temat miejsca:
http://meteorytmorasko.amu.edu.pl/rezerwat.html

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Meteoryt_Morasko?fbclid=IwAR1GPaxdfIDxVFYxBXwxG9KbYMaSSGFe6JvFXAPxZY0bcTnjJqEtjo3tti8

————————
Spotkanie ma charakter nieformalny, nie jest zorganizowane.
Spotykamy się raz w miesiącu w różnych lokalizacjach.
Spotkanie trwa około 2 godziny
Nie ma programu, nie prowadzimy żadnych animacji.
Nie ma zaplanowanych dodatkowych atrakcji i panuje swobodna atmosfera
—————————–

Akcja #idziemydolasu została zainicjowana przez #WielkiZachwyt Barbary Zamożniewicz.
www.wielkizachwyt.pl Polega na inicjowaniu otwartych i systematycznych spotkań w lesie dla rodzin w całej Polsce. Spotkania mają zupełnie luźny i nieformalny charakter. Zwoływane są przez rodziców – liderki i liderów spotkań / regionów. Naszą misją jest zachęcenie innych rodzin do takiej formy spędzania czasu z dziećmi.

Akcja #idziemydolasu jest dla wszystkich, którzy znajdą w tym spotkaniu wartość dla siebie. Zapraszamy serdecznie także te osoby które nie mają dzieci. Zainspirujmy siebie nawzajem! Za każdym razem będziemy spotykać się w innym miejscu, również w okolicach Poznania.

W gronie osób, dla których kontakt z naturą jest ważny, spędzimy niedzielne przedpołudnie. Dla dzieci to wspaniała okazja, by wspólnie biegać po leśnych ścieżkach, wspinać się na drzewa, budować bazy czy odkrywać las. Dla dorosłych to możliwość ciekawych rozmów i relaksu.
Dla nas wszystkich – czas, by zachwycić się i pielęgnować swoją relację z przyrodą

To wydarzenie jest dla was jeśli:
?lubicie spędzać czas na łonie przyrody – już to robicie, albo chcecie aby był to sposób na rodzinne spędzanie wolnego czasu
?macie w sobie zgodę na swobodną zabawę dzieci w naturze

✔ Co ze sobą zabrać:
Picie w bidonie
Coś do jedzenia na piknik (staramy się, aby były to rzeczy zdrowe i pożywne, zapakowane w pojemnik z domu, żeby nie generować śmieci)

✔️W co ubrać siebie i dzieci:
Odpowiedni strój to podstawa dobrej zabawy.
Zadbajcie o to, żeby dziecko miało na sobie zewnętrzną warstwę, którą może wybrudzić. Można zabrać coć do przebrania w razie zamoknięcia dziecka 😀

Do zobaczenia!

Ewka Lewandowska i Magdalena Garczarczyk
—————————

/////////////////////////////////////////////////////////////////////
* Zapraszam innych rodziców i nie-rodziców do pomocy w wyborze miejsc (lasów) i organizacji. Można oczywiście organizować swoje, oddzielne spotkania w Poznaniu i okolicach. Najfajniej pod patronatem Wielkiego Zachwytu bo to tworzy siłę wspólną i ruch. Im nas więcej tym lepiej, nie mamy „monopolu”. Jeśli chcecie się przyłączyć do Wielkiego Zachwytu w ten sposób to piszcie najlepiej bezpośrednio do Basi (Wielki Zachwyt). Jeśli chcecie inicjować ze mną to piszcie do mnie.
—————————
*korzystałam z opisu przygotowanego przez #WielkiZachwyt

/////////////////////////////////////////////////////////////////////
Gdzie już byliśmy:

nr 7 – Las Dębiński – 30 czerwca 2019
https://www.facebook.com/events/1664118840388044/

nr 6 – Staw Olszak – 26 maja 2019
https://www.facebook.com/events/1214965858684477/

nr 5 – Strzeszynek – 3 marca 2019
https://www.facebook.com/events/815400842132134/?active_tab=about

nr 4 – Szachty – 10 lutego 2019
https://www.facebook.com/events/1137323579780241/

nr 3 – ognisko, Strzeszynek – 6 stycznia 2019
ognisko
https://www.facebook.com/events/438354210035040/

nr 2 – Lasek Marceliński – 16 grudnia 2018
https://www.facebook.com/events/341416086412915/

nr 1 – Smochowice – las – 18 listopada 2018
https://www.facebook.com/events/371350356769139/

– kwiecień 2019 – każdy w swoim zakresie – nie odbyło się spotkanie ogólne

///////////////////////////////////// PLANY na przyszłość /////////////////////////
Łysy Młyn (Suchy Las)
Staw Młyński Naramowice / Staw Antoninek
Dziewicza Góra – Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka
Osowa Góra (Mosina) Wielkopolski Park Narodowy
Rogalin
Arboretum leśne w Zielonce
leśniczówka Zieliniec (Swarzędz, ognisko?)
Rezerwat Żurawiniec
Źródełko żarnowiec – Lisówki
Puszcza Notecka za Sierakowem (godzina od Poznania)
Promno – jezioro Brzostek

 

Warsztaty dla dzieci – Mozaika

Warsztaty dla dzieci z mozaiki prowadzone przez Małgosię z Góra w chmurach marzeń – Pracownia Mozaiki
Wykonacie mozaikowe obrazki lub podkładki pod kubek wg. Waszego autorskiego wzoru.

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Kulturalny Ogród Szeląg”

 

Niedziela w Muzeum

Już po raz siedemnasty serdecznie zapraszamy na cykliczną imprezę edukacyjno-rekreacyjną zorganizowaną we współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu oraz Krajową Radą Spółdzielczą pod hasłem Bezpieczeństwo naszą wspólną sprawą. Jak co roku na zwiedzających Muzeum czekać będą liczne stanowiska i pokazy muzealne oraz atrakcje przygotowane przez współorganizatorów. Do tradycji imprezy należy już kwesta na rzecz PCK oraz akcja zbiórki krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych.
W programie m.in.:
Pokazy wyszkolenia psów i koni służących w policji
Liczne stanowiska Wydziału Prewencji KWP w Poznaniu z udziałem maskotki wielkopolskiej policji Sierżanta Pyrka
Miasteczko ruchu drogowego
Ekopiknik
Stanowiska interaktywne i zabawowe dla dzieci
Zwiedzanie labiryntu kukurydzianego
Pokazy pracy twórców ludowych i rzemieślników
Akcja poboru krwi na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych
Prezentacja działalności i produktów wielkopolskich spółdzielni w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Spółdzielczości
i wiele innych atrakcji…

Zapraszamy!

 

Kraina Olimpia 2019

??? Kraina Olimpia 2019 ???
czerwiec – wrzesień
ul. Grunwaldzka 22

Zapraszamy na cykl letnich ? DARMOWYCH WARSZTATÓW ?dookoła roślinności, dla których tłem i otoczeniem będzie wcześniej wspólnie przygotowana przestrzeń: zasadzone drzewa, sukulenty i drewniana architektura. ? Pisarz Mateusz Marczewski stworzył legendę o Krainie Olimpii, która będzie inspiracją do kolejnych działań i warsztatów. Opowieść stanie się zaczynem do ozdabiania przestrzeni i bacznego obserwowania natury i otoczenia, poszukiwania zapachów oraz jadalnych roślin obecnych dookoła. Poznamy zarówno tradycje ludowe, jak i współczesne technologie i kreatywne sposoby przetwarzania rzeczywistości. Na jej podstawie powstanie także multimedialny i interaktywny mapping na elewacji budynku oraz słuchowisko Ogrody Olimpii.
? Nauczymy się wspólnie snuć opowieści, doceniać naturę i marzyć w pięknej Krainie! ?

? W tym roku w Krainie Olimpia towarzyszyć będzie nam roślinność, ekologia i ogrodnictwo. ? Wspólnie zazieleniamy dziedziniec przed starym kinem Olimpia, by stał się dla wszystkich mieszkańców ostoją w mieście. Zaczęliśmy już na wiosnę, by latem, podczas warsztatów, cieszyć się efektami naszej pracy: cieniem posadzonych drzew czy pięknem sukulentów! Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów, wasze psy, koty i przyjaciół – DOTKNIJMY ZIELENI! ?

??? HARMONOGRAM: ???

14 lipca 11-16

? Zabawki z Trawki! ?

warsztaty z tworzenia zabawek z przyrodniczych znalezisk dla dzieci od 5-go roku życia

Prowadzenia Anna Gruszka

21 lipca 11-16

? Zieleń w ruch! Wiszące ogrody dla dzieci i dorosłych ?

warsztaty z tworzenia wiszących ogrodów metodą kokomeda

prowadzenie Agnieszka Różyńska

28 lipca 11-16

? Wietrzenie Krainy Olimpia! Rośliny w tradycjach ludowych. ?

warsztaty z rozpoznawania roślin i tworzenia kadzideł od 16-go roku życia

Prowadzenia Anna Gruszka

4 sierpnia 11-16

? Plastik Wietrzny! Kreatywny recykling dla dzieci ?

dla dzieci od 5-go roku życia

prowadzenie Olga Beyga

11 sierpnia 11-16

Dzika kuchnia Krainy Olimpii!

wspólne roślinne gotowanie

prowadzenie Ada Zawadzka

19-30 sierpnia

? Ogrody Olimpii: tworzymy słuchowisko! ?

tworzenie międzypokoleniowego słuchowiska na podstawie bajki o Krainie Olimpia

prowadzenie Aleksandra Zielińska

WIĘCEJ INFORMACJI W LIPCU

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY

31 sierpnia 17:00

? premiera słuchowiska Ogrody Olimpii ?

otwarta premiera słuchowiska

więcej informacji wkrótce!

28 września 20:00

??? WIELKI FINAŁ KRAINY OLIMPIA 2019 ???

Miejska dżungla – mapping dla małych i dużych!

prowadzenie Mikołaj Ludwik Szymkowiak

więcej informacji wkrótce!

???☀???

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.
#cwp2019 #poznanwspiera

Krainie Olimpia 2019 patronują:
Radio Afera
lazarz.pl
Głos Wielkopolski
Po-Dzielnia
www.dziecipoznan.pl
BIOrę

 

Warsztaty ceramiczne – 3W Dziadków z Wnukami

Zapraszamy na 3-dniowe warsztaty ceramiczne, by wspólnie zanurzyć się w aktywność plastyczno – ceramiczną. Nadamy glinie między innymi kształt herbacianych czarek, by wypalić je, ozdobić szkliwem i wypalić po raz kolejny. Ten proces pozwoli nam cieszyć się własnoręcznie wykonanym przedmiotem użytkowym, który uczestnicy zabiorą ze sobą po warsztatach do domu.

Na warsztaty obowiązują zapisy telefoniczne pod numerem: 61 10 10 400. Ilość miejsc ograniczona.

Zapraszamy Dziadków i Babcie z Dziećmi w wieku szkolnym.
Wydarzenie jest adresowane do mieszkańców Gminy Tarnowo Podgórne

Do zobaczenia❗️ ?

 

A w niedzielę po sumie na moście – zapaszamy na Śródkę

Wraz z początkiem wakacji rozpoczynamy cykl 6 spotkań na moście Biskupa Jordana, które odbywać się będą w co drugą niedziele o g. 13.15. Tegoroczna edycja to „Muzyczna podróż po Europie”, a ponieważ pierwsze spotkanie odbędzie się tuż po imieninach miasta, dlatego poświęcone zostanie Polsce i na moście zabrzmi polska muzyka w wykonaniu zespołu Niedzielne Muzykantki, będą także tradycyjne tańce, animacje dla dzieci i minikawiarenka.

„A w niedzielę po sumie na moście” jest działaniem skierowanym do każdej grupy wiekowej z każdego rejonu miasta. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, swoich dzieci lub dla całej rodziny – koncerty, warsztaty, zabawy, animacje. Poprzez niedzielne spotkania na moście chcemy przypomnieć, jak ważne są spotkania i rozmowy, wspólne działania i zabawy. Jest to również okazja do promowania plenerowych koncertów. Na moście będzie także można wypić kawę lub tradycyjną lemoniadę, a w pobliskich kawiarniach posmakować smacznych ciast i oczywiście pospacerować po Ostrowie Tumskim i Śródce.
Spotkania odbywają się w ramach projektu „Pośrodku Śródki 2019” współfinansowanego ze środków Miasta Poznania.

 

Teatr dla dzieci #NaWolnym

To już kolejna edycja #NaWolnym. Zapraszamy Was na moc niesamowitych wrażeń teatralnych dla najmłodszych widów. ?

❕ W związku ze zmianami w rozliczaniu podatku VAT przez instytucje kultury, które weszły w życie w styczniu 2019 w tym roku #NaWolnym będzie biletowane.
Cena biletu to 2 zł na spektakle LIPCOWE i 5 zł na spektakle SIERPNIOWE.

LIPIEC
? Pograjki
Teatr Fuzja
14.07 | niedziela |16:30

? Jaś i Małgosia
Fabryka Kultury
21.07 | niedziela | 16:30

SIERPIEŃ
? Nowe szaty króla
Teatr Animacji
17.08 | sobota | 12:00

? Byczek Fernando
Studio Teatralne Blum
18.08 | niedziela | 12:00

? Chodź na słówko 2
Centrum Sztuki Dziecka
24.08 | sobota | 12:00

Bilety na LIPIEC można kupić w Kinie Muza oraz Domu Tramwajarza. Bilety będzie można również nabyć na dziedzińcu przed rozpoczęciem spektaklu.

Bilety na SIERPIEŃ można kupić w Centrum Informacji Kulturalnej Poznań oraz na stronie bilety24.pl od dnia 1.07.2019

Jeśli interesują Cię inne wydarzenia z cyklu to sprawdź:
Teatr #NaWolnym
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Amerykańskie przedmieścia
Kino plenerowe #NaWolnym | Cykl: Pół człowiek, pół legenda
Mikromusic i Helaine Vis | Koncerty #NaWolnym
Wczasy i Bloki | Koncerty #NaWolnym
Clock Machine i Mitochondrium | Koncerty #NaWolnym

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *