CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – KWIECIEŃ 2019

CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – KWIECIEŃ 2019

Postanowiłam zebrać w jednym miejscu informacje o powtarzających się zajęciach, kierowanych do najmłodszych dzieci. Niektóre z nich przewijały się w kolejnych PLANACH ZAJĘĆ – szczególnie w sytuacji, gdy oferta kulturalna na dany tydzień była nieco uboższa lub, gdy wydarzenie w mojej ocenie czymś się wyróżniało. Nadszedł dzień, by w końcu uporządkować ten temat:) i przekazać Wam podpowiedzi, gdzie możecie wybrać się z najnajami.

Pamiętam, jak bardzo czułam się zagubiona w pierwszych miesiącach po narodzinach Małego Ogra. Ustalenie małej rutyny – uczestnictwo raz w tygodniu w zajęciach dla dzieci – sprawiało, że zyskiwałam dodatkową motywację, aby się „odkurzyć”, wyjść do ludzi, podzielić się wątpliwościami z innymi mamami i zwyczajnie miło spędzić czas.

Mam nadzieję, że ten mały przewodnik przyda Wam się i szybko znajdziecie właściwe warsztaty – takie, które przypadną do gustu zarówno Wam, jak i pociechom:).

 

Koniecznie dajcie znać, co powinnam jeszcze dopisać:) – post w obecnej formie prawdopodobnie nie wyczerpuje tematu.

 

 

Lista miejsc – Poznań

„grupy zabawowe”, cykliczne zajęcia: głównie sensoplastyczne, muzyczne, taneczne

 

1. Klamerka

 

W przeszłości kilka razy ją odwiedziliśmy. Relację znajdziecie tutaj.

 

Gallery Wordpress

 

Idea zajęć w Klamerce opiera się na poznawaniu przez dzieci świata za pomocą czterech zmysłów (wzroku, słuchu, dotyku oraz węchu). Każde spotkanie w cyklu miesięcznym poświęcone jest koncentracji na jednym wybranym zmyśle i wokół niego toczą się wszystkie aktywności dzieci.

Grupy wiekowe:
Poniedziałek: 1,5-3 lat
Wtorek: 2-5 lat
Środa: 6 miesięcy- 1 rok
Piątek: 1-2 lat

Na pół godziny przed planowanym rozpoczęciem zajęć, podawana jest kawa/herbata, dzieci mogą się swobodnie bawić. Podobnie po zakończeniu zajęć:),

Pierwsze zajęcia są bezpłatne.

 

8-14.04

Od poniedziałku króluje w Klamerce zmysł dotyku. Zajęcia zaczęliśmy od rozbijania chrupek młotkiem- żeby później sprawdzić jak się po nich chodzi ? a później w gęstej i zbitej mydlanej pianie szukaliśmy skarbów ? były oczywiście klamerki, a oprócz tego korki, klocki i różne inne skarby ❤️

 

Grafik*:

*dodatkowe zajęcia

 

Zajęcia muzyczne dla dzieci z rodzicami – czwartki godz. 11.30 i 12.30

Serdecznie zapraszam razem z STAGE of ARTS do Klamerki na kolejne zajęcia muzyczne dla dzieci z rodzicami:)

Poniżej krótki opis wydarzenia:
Program zajęć oparty jest na solidnych naukowych podstawach teorii uczenia się muzyki, opracowanej przez Edwina Eliasa Gordona i zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język. Dlatego podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia 🙂

Zajęcia poprowadzi Teresa z agencji STAGE of ARTS, absolwentka Akademii Muzycznej, nauczyciel rytmiki i zajęć dla małych dzieci.

Pierwsza grupa:
11.30-12.15 – dzieci od 6- 18 miesiąca życia
12.30-13.15- dzieci od 6- 18 miesiąca życia

Koszt zajęć: 30 zł

Jeśli zdecydujecie się wpaść do Klamerka na kolejne warsztaty muzyczne, to proszę o zapisy (macie 2 możliwości):
1. Na Facebooku (przez wiadomość na Messenger)
2. mailem klamerka@klamerka.eu

 

Post z 31.03 na FB:

W związku z Waszymi licznymi pytaniami i coraz większym zainteresowaniem zajęciami w Klamerce, postanowiłam otworzyć jeszcze jedna grupę zajęciowa- Zmysłowe Maluchy (6-12 miesiecy). Nowa grupa będzie się spotykać w środy od g.12.15- 13.15;)
Klamerkowym zwyczajem, od 11.30 zapraszam na kawe/herbatę i swobodna zabawę dzieci:)
Pierwsze zajęcia bezpłatne.
Zapisy:
1. Kontaktując się ze mną na Facebooku (wiadomość prywatna na Messenger)
2. Wysyłając maila na adres: klamerka@klamerka.eu

Do zobaczenia ❤️

 

Zajęcia weekendowe:

 

Kontakt:
klamerka@klamerka.eu
tel. 609279097

Lokalizacja: ul. Rybaki 20A, 61-884 Poznań

 

 

2. Instytut Małego Dziecka im. Astrid Lindgren

 

 

Nigdy trafiliśmy do ich siedziby, ale wielokrotnie uczestniczyliśmy w ich tematycznych zajęciach organizowanych w ramach niedzielnych Teatranków w Teatrze Polskim. Piosenka o dziadku zmieniającym rybki w ludzi na stałe weszła do naszego rodzinnego repertuaru:). Kilka zdjęć z zajęć, w których uczestniczyliśmy znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Drodzy Rodzice,

z przyjemnością informujemy, że już od 14.03.2019. ruszamy z kolejnym cyklem spotkań w naszej instytutowej Bawialni. W każdy czwartek w godz. 14:30 – 16:00 w naszej siedzibie na ul. Murawa 37C/L4 będą odbywały się naprzemiennie (co dwa tygodnie) spotkania dla młodszych dzieci (w wieku od 6 miesięcy do 1,5 lat) i starszych dzieci (w wieku od 1,5 roku do 2,5 lat).

Bawialnia to specjalnie zaaranżowana przestrzeń, w której dzieci mają czas na swobodną zabawę, kreatywne działania oraz badanie i eksplorowanie otoczenia. Mają szansę podejmować decyzję w co i z kim chcą się bawić, a dorosły z ciekawością może podążać za pomysłami dziecka.

Spotkania w Bawialni są również okazją do rozwijania kontaktów wśród rodziców, rozmowy i wymiany doświadczeń przy kawie.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Poznania udział w Bawialni jest bezpłatny!

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na naszej stronie pod banerem „Bawialnia”: http://imd.org.pl/bawialnia.html

Do zobaczenia w Bawialni!

#poznanwspiera

 

Grafik:

W sezonie 2018/2019 dostępne będą następujące formy stałych zajęć:

Grupy Zabawowe (rodzice/ opiekunowie z dziećmi w wieku od 5 do 18 miesięcy)

Klub Dwulatka (dzieci w wieku od 18 miesięcy do 3 lat z rodzicami/ opiekunami)

Małe Przedszkole (dzieci w wieku od 3 do 5 lat z rodzicami/ opiekunami)

 

Udział w zajęciach jest odpłatny (Grupy Zabawowe, Klub Dwulatka – 44 zł/ zajęcia, średnio 176 zł miesięcznie; Małe Przedszkole – 55 zł/ zajęcia, średnio 220 zł miesięcznie).

Po wypełnieniu i wysłaniu przez Państwa poniższego formularza, skontaktujemy się z Państwem e-mailowo w celu potwierdzenia dostępności miejsca w wybranej przez Państwa grupie.

Na chwilę obecną wszystkie miejsca w Grupach Zabawowych i Klubach Dwulatka mamy już zajęte. Dokonujemy zapisów jedynie na listy rezerwowe.

 

Kontakt:
zajecia@imd.org.pl

Lokalizacja: Murawa 37C, 61 – 655 Poznań

 

 

3. Pozytywka

Pojawiliśmy się u nich na koncercie karnawałowym:). Pełną relację z naszej wizyty znajdziecie tutaj. Załączam również zdjęcia poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Grafik:

 

Sensoplastyka ® to metoda wspierania rozwoju poprzez działania z zakresu stymulacji sensorycznej w oparciu o edukację plastyczną z wykorzystaniem tylko produktów spożywczych. Celem zajęć jest odpowiednie przygotowanie przestrzeni służące do wspierania wszechstronnego rozwoju dziecka, harmonijnego rozwoju zmysłów, ale też całego organizmu.

Gordonki to zajęcia umuzykalniające opierające się na teorii nauczania muzyki prof. Edwina E. Gordona. Zajęcia przede wszystkim skupiają się na rozwoju wrodzonego potencjału muzycznego oraz wrażliwości muzycznej dziecka. Ponad to, zajęcia wspierają wszechstronny rozwój dziecka, procesy poznawcze jak i relacje społeczne. Sposób prowadzenia zajęć daje maluchom możliwość swobodnego uczestnictwa w nich i odbierania muzyki w sposób jaki jest dla nich naturalny.

MUZYKOLANDIA – to zajęcia umuzykalniające, podczas których dzieci swobodnie bawiąc się osłuchują się z różnorodną muzyką instrumentalną wykonywaną na żywo.

BAJKOLANDIA – to warsztaty dla dzieci od 4 do 9 roku życia. Podczas każdych warsztatów dzieciom prezentowana jest bajka czytana lub opowiadana. Następnie na podstawie zabaw z opowiadanej historii dzieci rozwijają swoją wyobraźnię, kreatywność, uczą się pracy w grupie, występowania przed innymi, ale również poprzez różnego rodzaju aktywności rozwijają swoje zdolności muzyczne, plastyczne, manualne jak i poznawcze oraz społeczne.

KONCERTY MUZYCZNE – przeznaczone dla dzieci od 0 do 5 roku życia, podczas których prezentujemy tematycznie dobraną do siebie muzyką z wykorzystaniem instrumentów muzycznych oraz śpiewu i tańca.

 

Kontakt:

661 616 075
pozytywka@studiopositiva.com

Lokalizacja: Jeleniogórska 10, 60-179 Poznań

 

4. MAŁE FUSY

Małe Fusy to rodzinna kawiarnia wyjątkowo przyjazna dzieciom. Jako rodzice szczególną uwagę przywiązaliśmy do tego, by rodziny mogły poczuć się u nas komfortowo i swobodnie. Strefa dla dzieci pobudza zmysły najmniejszych i zachęca je do kreatywnej zabawy. W naszym menu stawiamy na produkty o zdrowych, prostych składach. Pyszne ciasta zaskakują smakiem i rozpieszczają podniebienia, również wegan i alergików.

 

5 zmysłów // Warsztaty dla dzieci 1-3 lat

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 1-3 lat (wraz z opiekunami) mające na celu rozwinąć świadomość otaczającego ich świata przy pomocy zmysłów. Zajęcia skupiać się będą na pobudzeniu w szczególności zmysłu dotyku i kinestetycznego – tak potrzebnego do umiejętnego trzymania przedmiotów. Warszaty pomagają rozwinąć wyobraźnię przestrzenną oraz uwrażliwiają dzieci na nowe bodźce.
Spotkania są prowadzone w kameralnych grupach do 6 dzieci.

Temat najbliższych zajęć: Zielony jak kapusta?

Godziny zajęć:
14:30
15:30
16:30

Czas trwania: 45 min
Koszt: 20 zł/dziecko

 

Poznaję i tworzę // Warsztaty dla dzieci 4+

Zapraszamy na zajęcia dla dzieci w wieku 4+ lat mające na celu rozwinąć świadomość otaczającego go świata oraz pomóc mu nabyć nowe umiejętności manualne. Podczas warsztatów pomagamy rozwinąć zdolności matematyczne i przestrzenne, pobudzamy zainteresowanie otaczającymi przedmiotami oraz uczymy kreatywnego myślenia.
Zajęcia prowadzone są w kameralnych grupach do 5 dzieci.

Temat najbliższych zajęć: Spotkanie herbaciane

Godziny zajęć:
14:30
15:30
16:30

Czas trwania: 55 min
Koszt: 35 zł/dziecko

 

Warsztaty muzyczno-ruchowe dla dzieci

Zapraszamy na zajęcia muzyczno-ruchowe przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12miesiecy (gr. I) oraz 1-3 lat (gr. II)
Podczas zajęć będziemy tańczyć, pląsać i śpiewać rozwijając tym samym sprawność w zakresie dużej i małej motoryki, koordynację ruchowo-wzrokową czy świadomość własnego ciała. Każdy warsztat zawiera w sobie elementy metody pedagogiki zabawy, metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne i wiele innych.
Zajecia odbywaja sie w 6-osobowych grupach

Gr. I (młodsza) godz. 12:30- 13:00
Czas trwania: 30min

Gr. II (starsza) godz. 13:15- 14:00
Czas trwania: 45min

 

5. CMOK

Nie byliśmy jeszcze u nich na warsztatach dla najnajów. Przymierzamy się:). Byliśmy na uroczystym otwarciu – kilka zdjęć znajdziecie poniżej:

 

Gallery Wordpress

 

Harmonogram – kwiecień:

 

Joga z elementami zajęć ruchowych dla rodziców i dzieci 4+

Ile razy wiele razy zrezygnowałaś(-eś) z przyjścia na jogę z powodu braku opieki nad dzieckiem?
A może Wasze dziecko też wyraża chęci na wspólną praktykę?
Pokazuje, że staje na głowie i w psie z głową w dole?
Przekręca nazwy asan? (nieważne, że przekręca, ważne że o nich mówi!)

Odsłońmy tajemnicę jogi przed naszymi dziećmi i zaprośmy je do wspólnej praktyki!

Na zajęciach ćwiczymy w parach, wykorzystujemy pomoce do jogi takie jak krzesła, wałki, koce, paski i bolstery. Rozciągamy się, balansujemy, wydłużamy, skręcamy, wygłupiamy i budujemy wyjątkową bliskość na macie.

Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o 17:00 i trwają 1 godzinę.

Cena: 35 PLN za parę rodzic + dziecko.

Karnet na 4 wejścia, płatny z góry: 130 PLN.

UWAGA: zajęcia odbywają się niezależnie od ilości uczestników – nawet dla jednej pary 🙂

Zapisy: https://nataliaminska.nakiedy.pl/

Zajęcia poprowadzi Natalia Mińska – doula, instruktorka jogi, obecnie na kursie nauczycielskim według metody Iyengara. Uwielbia pracę z kobietami i jogę, którą praktykuje od 10 lat, a od niedawna również jej uczy. Uważa, że praca z ciałem to doskonałe narzędzie do poznania siebie i poprawy jakości swojego życia na wielu poziomach. Zaraża swoją pasją, optymizmem i energią.

 

Yoga for moms in English (kids are very welcome!)

I warmly invite all English speaking mothers for yoga classes in CMOK. Kids are very welcome, because CMOK is a dream place for playing. We have a lot of interesting toys, blocks and books for children in every age.
While moms are practing yoga, kids will play around.
You can come with your small baby, toddler, or even with two and three kids.
This is a gentle yoga practice including overall strengthening and stretching, abdominal toning, and pelvic floor work.
We will build strength, relax, stretch and have great time together.
See you on every Friday!

 

 

 

Kontakt:
mail: jana@cmok-poznan.pl, TEL. 500 543 030

Lokalizacja: Piekary 6 (wejście od ul. Wysokiej), 61-823 Poznań:

 

6. Warsztaty Agaty

W przeszłości pojawiałam się u tutaj na zajęciach umuzykalniających.

 

Grafik na sezon 2018/2019:

Cennik

abonament miesięczny
180 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
150 zł -Zabawy In English

opłata jednorazowa za pierwsze zajęcia
45 zł – Rozwojowe Grupy Zabawowe
40 zł – Zabawy In English

 

Pobaw się z nami w piątek

Zapraszamy Was do swobodnej zabawy w przygotowanej przez nas sali tematycznej, w każdy piątek od 15:30 do 18:00.
Proponujemy Wam co tydzień inną dekorację tematyczną (bieżąca dla danego tygodnia na zdjęciu do wydarzenia). To Wy decydujecie, w który piątek chcecie nas odwiedzić – wystarczy się zapisać i zapłacić. To NIE są zajęcia, ale przez pierwszą godzinę zabawa będzie nieco moderowana przez jedną z naszych prowadzących, Agnieszkę. Po 16:30 bawicie się swobodnie sami, wsparci organizacyjnie przez Alicję, która z właściwą sobie serdecznością, zaparzy Wam kawę i herbatę (w cenie), pomoże znaleźć poduszkę, czy, w razie potrzeby, potrzyma dziecko.
UWAGA! Wymagane zapisy z PODANIEM PRZEDZIAŁU GODZINOWEGO w którym chcecie być u nas obecni ORAZ obuwie zmienne i wygodny strój dla Małych i Dużych.
Zapraszamy do zapisów!

DLA KOGO: dzieci 6 miesięcy – 3 lata z opiekunami
KIEDY: piątki od 15:30 do 18:00 – prosimy podawać planowane godziny
KOSZT: 25 zł za 2 godziny, Mały i Duży, płatne przelewem PRZED piątkiem, na konto podane na stronie warsztatyagaty.pl w zakładce Kontakt

Kontakt:

biuro@warsztatyagaty.pl, 883 908 901

Lokalizacja: ul. Lodowa 6/1, 60-226 Poznań

 

7. Plac Zabaw

W przeszłości, gdy Mały Ogr miał 6 miesięcy byliśmy u nich na zajęciach sensoplastycznych.

 

Grafik – najbardziej aktualny, na jaki udało mi się trafić;):

 

Od września 2018 zapraszamy na zajęcia stałe:

• FIZJOSENSORYKA – zajęcia z fizjoterapeutką integracji sensorycznej 0-2 lata (3 grupy wiekowe) przedpłata 100 zł, w dniu warsztatu 120 zł

• BRZUCH W RUCH – zajęcia wg BIRTHLIGHT YOGA dla kobiet w ciąży pierwsze spotkanie konsultacyjne 80 zł, karnet na 4 zajęcia 140 zł

• GIMNASTYKA POSTNATALNA wg BIRTHLIGHT YOGA dla mam z dzieckiem pierwsze zajęcia 80zł, karnet 4 zajęć 140 zł

• ZAJĘCIA EDUKACYJNE oparte na klockach LEGO dla dzieci w wieku 4-6 lat karnet na 4 zajęcia 140 zł • ROBOTYKA dla dzieci w wieku 6-9 lat karnet na 4 zajęcia 140 zł

• PRZEDSZKOLANDIA – zajęcia adaptacyjne dla dzieci 1,5-3 lat pojedyncze zajęcia 45 zł, karnet 4 zajęcia 140 zł – na FB godz. 11.00

• PIŁKARSKIE MALUSZKI – piłka nożna dla dzieci 2-5 lat pojedyncze wejście 25 zł, karnet 4 zajęcia 90 zł

• UMUZYKALNIANIE dla niemowlaków i dzieci pojedyncze zajęcia 42 zł, karnet 4 zajęcia 140 zł

• GET DIRTY – kreatywne zajęcia sensoryczno-plastyczne dla dzieci 1-4 lat , pierwsze zajęcia 55 zł, karnet 4 zajęć 200 zł

• WARSZTATY EDUKACYJNE z elementami SENSOPLASTYKI (8 mc – 3 lata) karnet 140 zł za 4 zajęcia ważny 5 tygodni

• GRUPA ZABAWOWA z elementami umuzykalniającymi i sensoplastyką dla dzieci 1-3 lat karnet 4 zajęcia: 140 zł/ w tym 30 minut wolnej zabawy.

• ZABAWA Z TAŃCEM – zajęcia taneczne dla dzieci 3-6 lat karnet 4 zajęcia 100 zł

• WARSZTATY PERKUSYJNO-BĘBNIARSKIE dla dzieci 2-4 lat oraz 5- 8 lat przedpłata: 28 zł pojedyncze zajęcia, 36 zł w dniu warsztatu, karnet 4 zajęcia 110 zł

 

Kreatywne zajęcia z LEGO (4-6 lat)

Warsztatowicze!
Zapraszamy chętnych w poniedziałki o 17.15!

OPIS ZAJĘĆ:
Zajęcia zaczynają się od bodźca, który nakieruje uwagę dzieci na dane zagadnienie (życie niedźwiedzi polarnych, co to jest grawitacja, zasada działania koparki…). Może to być np. krótki film. Wokół danego zagadnienia instruktor snuje opowieść. Następnie pojawiają się pytania. Dzieci szukają odpowiedzi na drodze rozważań i eksperymentów. Co szczególnie ważne: nie ma jednej drogi dojścia do wniosków! W ten sposób uczymy podopiecznych rozwiązywania złożonych problemów i szerzej – życia w złożonym świecie.

Podczas zajęć to dzieci tworzą światy. Mają przed sobą temat, problem i klocki Lego®. Nie dostają instrukcji, a osoba instruktora ogranicza ingerowanie w pracę dzieci do niezbędnego minimum. Stawiamy bowiem na samodzielność. Nie wyręczamy dzieci, lecz stwarzamy im idealne warunki do kreatywnego i logicznego myślenia oraz działania.

Po etapie konstrukcji i zdobywania wiedzy przychodzi czas na wspólne spostrzeżenia i refleksje dotyczące odbytych zajęć. Stawianie pytań uczy umiejętności wyciągania wniosków i analitycznego myślenia, co przekształci się w umiejętność podejmowania trafnych decyzji. Po zajęciach podopieczni prezentują rodzicom efekty swojej pracy. Jest to element szczególnie ważny dla podnoszenia motywacji najmłodszych i budowania głębokiej relacji rodzinnej.

TERMIN:
15 i 29.04 – Poniedziałek 17.15 – 18.15/ Plac Zabaw od 17.05

INWESTYCJA:
150 zł/cykl 4 zajęć w karnecie ważnym przez 5 tygodni.
W cenie zajęć jest plac zabaw. Pojedyncze zajęcia 42 zł.
W czasie zajęć rodziców zapraszamy do kawiarnio-księgarni.

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: LEGO

ZAPISY OBOWIĄZKOWE:
telefonicznie: 502-554-580 lub 61 816-27-01 (tylko info)
e-mailowo: placzabawpoznan@gmail.com (zapisy!)

Liczba miejsc jest ograniczona – grupa maksymalnie 10 osobowa.

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

Robotyka dla dzieci (7-9 lat )

Drodzy Warsztatowicze – ZMIANA TERMINU!

Kto z Was ma od 7 do 9 lat i ma ochotę zostać młodym programistą i konstruktorem? Zapraszamy Was na nasze zajęcia z Lego-robotyki! Zostały ostatnie wolne miejsca 🙂

Na każdym spotkaniu budujemy inną konstrukcję, inspirowaną otaczającym światem. Podczas zajęć uczymy się nie podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzamy swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin.

Kto ma ochotę do nas dołączyć? :):)

——————————————————————

Troszkę o Lego We do

Zestaw konstrukcyjny do robotyki LEGO Education WeDo™, przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 do 9 lat, został wydany w 2009 r. i pozwolił młodszym odbiorcom zasmakować robotyki. Zestaw zawiera klocki LEGO oraz jeden silnik, dwa czujniki i hub, który łączy zbudowany model z komputerem. Przy pomocy prostego wizualnego języka programowania można powołać roboty do życia. Dzięki przyjaznemu podejściu, zestaw pokazuje dzieciom, że nauka może być zabawą – jest inspirująca i interesująca zarazem. Dzieci uczą się skomplikowanych zagadnień z dziedzin fizyki, inżynierii i programowania, a jednocześnie rozwijają zdolności motoryczne i umiejętności poznawcze.

Każdy zestaw wyposażony jest w silnik, czujniki i prawie 300 kolorowych klocków. Dzięki temu dzieci mogą budować nie tylko konstrukcje proponowane przez producenta ale realizować własne pomysły. Dzięki intuicyjnej aplikacji dostępnej na urządzenia dotykowe dzieci poznają podstawy programowania i szybko zaczną tworzyć wlasne programy ożywiające Lego-roboty.

FORMA ZAJĘĆ:
Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 7-osobowych. Każda osoba pracuje na jednym zestawie LEGO WeDo 2.0 z jednym tabletem.

SCENARIUSZ ZAJĘĆ:
Zajęcia zaczynamy od wprowadzenia, pokazów, eksperymentów przybliżających tematykę konstrukcji. Omawiane i prezentowane są charakterystyczne cechy i właściwości. Kolejna część zajęć poświęcona jest budowie na podstawie instrukcji wyświetlonej na ekranie komputera, wspominamy o ciekawszych rozwiązaniach w projekcie. Następnie przechodzimy do programowania zbudowanych konstrukcji wykorzystując prosty język programowania graficznego. Ostatnia część zajęć to czas na eksperymenty, przebudowy, próby rozwiązania problemów zadanych przez prowadzącego.

PROGRAM ZAJĘĆ:
Na każdym spotkaniu budujemy inną konstrukcję, inspirowaną otaczającym światem. Podczas zajęć uczymy się nie podstaw robotyki i programowania, ale również poszerzamy swoją wiedzę z zakresu innych dziedzin.

TERMIN:
Poniedziałki start o godz.18.15!

DLA KOGO:
Dla dzieci w wieku 7-9 lat.

INWESTYCJA:
150 zł/ cykl 4 zajęć w karnecie ważnym przez 5 tygodni (płatność przed rozpoczęciem cyklu). Płatność w dniu zajęć 160 zł. W cenie karnetu jest plac zabaw. Pojedyncze zajęcia 42 zł.
W trakcie zajęć rodziców zapraszamy do księgarnio-kawiarni.

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: ROBOTYKA

ZAPISY OBOWIĄZKOWE:
telefonicznie: 502-554-580 lub 61 816-27-01 (tylko info)
e-mailowo: placzabawpoznan@gmail.com (zapisy!)

Liczba miejsc jest ograniczona – grupa maksymalnie 7 osobowa.

*******
Zasady korzystania z sal zabaw dla uczestników warsztatów:
* 15 min. przed i po rozpoczęciu zajęć – bezpłatnie,
* powyżej tego czasu – opłata 8 zł, czas nielimitowany

 

Przedszkolandia – zajęcia adaptacyjne. Nowy sezon.

NOWA GRUPA! NOWY TERMIN! Przedszkolandia – sezon wiosenny – czyli zajęcia adaptacyjne dla przyszłych przedszkolaków. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na ZAJĘCIA OTWARTE (specjalne wejściówki w cenie 32 zł dla osób, które po raz pierwszy przyjdą na przedszkolandię, przy rezerwacji i płatności do czwartku godz.12.00). Ilość miejsc 10.

Pierwsze dni w przedszkolu to czasem trudne chwile w życiu małego dziecka (często również rodzica). Warto pokazać dzieciom jak wygląda wspólna zabawa i praca w grupie. Zapraszamy na zajęcia zabawowo – adaptacyjne przygotowujące do wejścia w świat przedszkolny.

Przedszkolandia to wspólne zabawy ruchowe, muzyczne i plastyczne, aktywne słuchanie wierszyków, bajek, a także eksperymentowanie. Wszystkie te działania mają na celu wsparcie rozwoju dziecka i zapoznanie z przedszkolnym rytmem.

Dzieci podczas zajęć adaptacyjnych:
nauczą się współpracy z rówieśnikami,
nauczą się przestrzegania reguł panujących w grupie,
zdobędą pewność siebie i rozwiną samodzielność w kontaktach z innymi dziećmi i dorosłymi, wyćwiczą swoją spostrzegawczość, nauczą się rozpoznawać i okazywać emocje, rozwiną swoją wyobraźnię, ale przede wszystkim będą się świetnie bawić! 🙂

Ważnym elementem naszych zajęć jest wspólny posiłek, więc zachęcamy do przyniesienia smakołyków, którymi dziecko z chęcią podzieli się z kolegami.

Na początku dzieci uczestniczą w zajęciach wraz z rodzicami, a ponieważ chcemy, aby były samodzielne zachęcamy rodziców do stopniowego opuszczania zajęć (na początku na pyszną kawę, a później na zakupy czy załatwienie swoich spraw).

Czas trwania: 90 minut (60 minut zajęć + 30 minut swobodnej zabawy w wybranych salach).

Wiek dzieci: od 1,5 do 3 lat

KIEDY:
PIĄTKI godz.11.00 (bądźcie od 10.45!) do 12.30 +plus 15 minut na placu zabaw po zajęciach – w sumie jesteśmy razem do 2h 😉

INWESTYCJA:
42 zł – pojedyncze zajęcia z przedpłatą przynajmniej 24 godzinną;
konieczna przedpłata na konto lub wcześniejsza płatność na miejscu.
45 zł – bez wcześniejszego zapisu lub płatności w dniu zajęć
150 zł – karnet z przedpłatą (wejście na 4 zajęcia ważne przez 5 tygodni).
160 zł zakup karnetu w dniu zajęć. W przypadku dłuższej nieobecności można go wymienić na książki i zabawki z naszego sklepu!

KONTO:
26114020040000310276725520
Infantia Maciej Werc
Wpłata z dopiskiem: Plac Zabaw

OBOWIĄZKOWE ZAPISY !
Telefonicznie: 502– 554 – 580 (tylko informacja)
E-mailowo: placzabawpoznan@gmail.com

Zdjęcie:FREEpik

 

kontakt:

kom. 502 554 580
e-mail: placzabawpoznan@gmail.com

Lokalizacja: Plac Wolności 8, 61-738 Poznań

 

 

8. Świetlica Cafe

Pojawiliśmy się tutaj na warsztatach Gruszka czy Pietruszka, dotyczących zdrowego żywienia niemowląt, małych dzieci.

Lokalizacja: ul. Krakowska 9a, 61-889 Poznań: 

 

 

9. Kompozytornia

Grafik na rok szkolny 2018/2019 UL. SŁONECZNA 56B (3 września – 30 czerwca)

 

kontakt:

kontakt@kompozytornia.pl
Tel. 880 934 135

Lokalizacja: Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce, ul.Bożydara 10, 61-607 Poznań

 

10. Parasol

Cennik

Pierwsze zajęcie – w celu zapoznania się z Pracownią 30 zł.

Cena za uczestnictwo w zajęciach rozwojowych wynosi 40 zł razy ilość spotkań w miesiącu (np. cztery poniedziałki w miesiącu razy 40 zł – 160zł).

 

 

Zajęcia grupy sensorycznej odbywają się w każdą sobotę o godz.:10:00 (zajęcia niezobowiązujące). Zajęcia muzyczne/koncertowe z Wujkiem Ogórkiem – Przemkiem Urbaniakiem w każdy wtorek o godz.:16:00. Koszt za każde z wymienionych zajęć wynosi 40zł.

 

11. Family Cafe – Centrum Kreatywnego Rozwoju

 

 

Zajęcia Baletowe

Zabierzcie ze sobą tiulowe spódniczki, baletki i ruszajcie na zajęcia baletowe. Rozciągamy się, tańczymy i ćwiczymy koordynację ruchową już od najmłodszych lat!
Widzimy się co poniedziałek o godzinie:
16:45 (dzieci w wieku 3-5 lat)
17:35 (dzieci w wieku 5-8 lat)
Liczba miejsc na zajęcia jest ograniczona dlatego zapisujcie się wcześniej telefonicznie po numerem 570-330-000 lub pisząc na adres familycafe.poznan@gmail.com
Cena biletu jednorazowego: 35 zł
Cena wejścia z karnetem: 30 zł

 

kontakt:
kom. 570 330 000
familycafe.poznan@gmail.com

Lokalizacja: Grunwaldzka 136, 60-309 Poznań

 

12. Kiddieco

GRAFIK ZAJĘĆ W PRACOWNI KIDDIE CO

PONIEDZIAŁEK godz. 15.30-17.00 -grupa zaawansowana, od około 7 – 10 lat (zajęcia w trybie 1h lub 1,5 h do wyboru) oraz godz. 17.15-18.15 grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

CZWARTEK godz. 15.30-17.00 oraz godz.17.15-18.15 – grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

DODATKOWO:

-organizujemy URODZINY, IMIENINY, WARSZTATY I IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE (bale, halloween itp.) oraz ARTYSTYCZNE FERIE I PÓŁKOLONIE.

-w pracowni odbywają się zajęcia indywidualne dla dzieci i młodzieży mającej zalecenia 'terapii ręki”, poprawy sprawności grafomotorycznej oraz dla osób chcących nauczyć się rysunku oraz wielu innych technik plastycznych jak i dla osób chcących poszerzać swoje pasje artystyczne.

CENNIK:

– 1h zajęć 25zł , karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu ) 80 zł.

-1,5 zajęć 30 zł, karnet miesięczny (4 zajęcia w miesiącu) 90 zł.

W przypadku zakupienia karnetu i ewentualnej nieobecności dziecka na zajęciach istnieje możliwość odrobienia zajęć, natomiast opłata nie jest przenoszona na kolejny miesiąc.

-Ceny za urodziny ustalane są indywidualnie w zależności od ilości uczestników (do 1o osób około 260 zł powyżej 10 osób do około 16 osób 350zł),wyboru tematu plastycznego (koszty materiałów plastycznych), wystroju sali oraz indywidualnych propozycji. Urodziny trwają 2h, odbywają się zazwyczaj w weekendy (soboty i niedziele godziny do ustalenia) ,istnieje możliwość zorganizowania ich także w piątek popołudniu od godziny 16.30. W trakcie urodzin odbywa się : warsztat plastyczny, zabawa, animacja czasu (będące w zakresie organizatora) oraz poczęstunek, który jest we własnym zakresie.
-Ceny warsztatów i imprez okolicznościowych oraz ferii i półkolonii ustalane są na bieżąco i o nich informujemy.

POZNAŃ OS. B. CHROBREGO 4F (niski blok koło ogródka z wiatraczkami:)) :

PONIEDZIAŁEK godz. 17.15-18.15 grupa mieszana wiekowo od około 4-9 lat

 

Kontakt:

502 247 447 lub e-mail: emszmig@poczta.onet.pl lub fb. kiddieco

Lokalizacja: Chrobrego 4f, 60-681 Poznań

 

 

13. Kot Leon Nauka Muzyki

kontakt:

kom. 791 708 474

Lokalizacja: Niedziałkowskiego 2, 61-578 Poznań

Lokalizacja: os. Sobieskiego 108, Poznań

 

 

14. Danimatoring

Zapraszamy do zapoznania się z nowym grafikiem zajęć stałych dla dzieci, obowiązującym od 4 lutego 2019 r.  Obejmuje on nowe warsztaty oraz formy zajęć dobrze już znane. Wszystkie zajęcia odbywają się w sali Danimatoring na osiedlu Armii Krajowej 131a w Poznaniu. Aktualnie prowadzimy nabór do wszystkich grup. Udział w pierwszych zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

ZAJĘCIA DLA MALUCHÓW do 3 roku życia

SENSOLUDKI
wtorek 11:00-12:00 – grupa 6-18 miesięcy
wtorek 12:00-13:00 – grupa 1,5-2,5 roku
cena: 20 zł, 10% zniżki przy opłaceniu z góry czterech kolejnych zajęć
Podczas fantastycznej zabawy, stymuluje się równocześnie wszystkie zmysły. Jest to szalenie ważne dla rozwijającego się w pierwszych latach życia mózgu. Konkretnie – taka wielozmysłowa stymulacja intensywnie wspomaga tworzenie powiązań między neuronami w mózgu. Nie od dziś wiadomo, że im więcej takich połączeń wytworzy się w dzieciństwie, tym sprawniej, szybciej i bardziej wydajnie myślał będzie młody (a później starszy) człowiek. Zajęcia są też dla dzieci okazją do kontaktu z rówieśnikami. Nie wszyscy rodzice pałają entuzjazmem na myśl o sprzątaniu mieszkania i niechętnie (lub niestety nawet wcale) zgadzają się na bardziej kreatywne eksperymenty w domu. Tutaj nie dość, że można puścić wodze fantazji, to jeszcze można to zrobić z innymi – podpatrywać, naśladować, współdziałać czy konkurować.

DANIMKI
piątek 10:00-11:00
grupa 2-3 lata
cena: 15 zł
Zajęcia ogólnorozwojowe z wykorzystaniem elementów metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborn. Każde spotkanie to z jednej strony wspólna, swobodna zabawa maluchów, z drugiej zaś pełne zaangażowanie rodziców lub opiekunów w tworzenie dobrych nawyków u dzieci. Zajęcia powstały z myślą o maluchach, które niebawem staną się przedszkolakami, a pierwsze lata życia spędziły w domu pod opieką rodziców, dziadków lub niań. Udział w spotkaniach pozwoli im na oswojenie się z grupą rówieśniczą i da szansę na trenowanie samodzielności.

ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

DANUMBA – zabawy taneczne
poniedziałek 16:30-17:30
grupa 4-6 lat
cena: 10 zł
Zajęcia stworzone z myślą o dzieciach lubiących dynamiczną zabawę przy muzyce. Uczestnicy poznają proste układy taneczne, które bez problemu potrafią powtórzyć i wykorzystać podczas innych aktywności. Każde spotkanie jest okazją do dobrej zabawy oraz sposobem na pozytywne wykorzystanie drzemiącej w dzieciach energii.

BAJLANDIA – animacje tematyczne
wtorek 16:00-17:00
grupa 4-8 lat
cena: 15 zł
Zapraszamy do świata bajek. Każdy tydzień to nowa przygoda i spotkanie z innym znanym dziecięcym bohaterem. Zajęcie będą bazować na zabawach tematycznych o zróżnicowanym charakterze z wykorzystaniem form plastycznych, muzycznych i ruchowych.

ZAJĘCIA DLA DZIECI SZKOLNYCH

AZJA EKSPRES
wtorek 17:30-18:30
grupa 7-12 lat
cena: 15 zł
Warsztaty mają na celu przybliżenie kultury krajów dalekiego wschodu, zarówno języka jak i obyczajów, kuchni czy tradycyjnego rękodzieła. W programie na pewno odwiedzimy takie kraje jak Japonia, Chiny, Indie czy Indonezja. Wspólnie nauczymy się tajników kaligrafii i pójdziemy na ceremonie parzenia herbaty. Jeśli zastanawialiście się kiedyś jak wygląda przyczajony tygrys i gdzie ukrył się smok, zapraszam na wspólne poszukiwania i zgłębianie tajników tego wspaniałego kontynentu!

ArtEkoLoko – warsztaty plastyczne
środa 16:30-18:00
grupa 7-10 lat
cena: 15 zł
Twórcza przygoda z recyklingiem. Zapraszamy na zajęcia plastyczne nastawione na powtórne wykorzystanie łatwo dostępnych materiałów. Głównym celem spotkań jest pobudzanie do twórczego działania, rozwijanie kreatywności i fantazji.

DANUMBA – zabawy taneczne
czwartek 16:30-17:30
grupa 7-10 lat
cena: 10 zł
Zajęcia stworzone z myślą o dzieciach lubiących dynamiczną zabawę przy muzyce. Uczestnicy poznają proste układy taneczne, które bez problemu potrafią powtórzyć i wykorzystać podczas innych aktywności. Każde spotkanie jest okazją do dobrej zabawy oraz sposobem na pozytywne wykorzystanie drzemiącej w dzieciach energii.

FIKI MIKI – gimnastyka
piątek 16:30-17:30
grupa 7-10 lat
cena: 15 zł
Zajęcia dla dzieci, których żywiołem jest ruchu. Będziemy dużo ćwiczyć i dużo się śmiać, jednocześnie kształtując prawidłowe nawyki związane z postawą ciała.

 

kontakt:

Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl

Lokalizacja: os. Armii Krajowej 131a, Poznań

 

15. KrasnoNutki to zajęcia muzyczne dla małych dzieci z opiekunami.

Oferta jest dostępna w dwóch lokalizacjach na Osiedlu Stefana Batorego w Poznaniu; zajęcia przed południem w poniedziałkiwtorki oraz w środy po południu.

Zapraszamy dzieci od pierwszych miesięcy życia do ukończenia 3 lat.

Program zajęć oparty jest na solidnych naukowych podstawach teorii uczenia się muzyki, opracowanej przez Edwina Eliasa Gordona i zakłada, że muzykę przyswajamy tak jak język. Dlatego podczas zajęć śpiewamy i recytujemy, spontanicznie improwizując w różnorodnych kontekstach skal, rytmów, stylów muzycznych.

Głównym celem zajęć jest rozwijanie zdolności muzycznych dzieci, aby mogły swobodnie posługiwać się muzyką w przyszłości – przede wszystkim dla ich własnej przyjemności. Korzyści są jednak dużo większe – dzięki wczesnemu kontaktowi z muzyką u małych dzieci tworzą się nowe połączenia nerwowe. To z kolei przekłada się na większą sprawność intelektualną, ułatwiając tym samym nabywanie nowych doświadczeń poznawczych w ciągu całego życia.

Udział w zajęciach jest jednak równie korzystny dla rodziców – mają oni okazję zrelaksować się podczas wspólnego muzykowania, nauczyć nowych piosenek i wierszyków, doświadczyć muzyki z pozycji dziecka, a także nauczyć się twórczych zabaw muzycznych do wykorzystania w domu!

Wskazówki dla rodziców

  • na zajęcia zabieramy ze sobą wygodny strój i miękkie kapcie lub skarpetki (dla siebie i dziecka)
  • możemy nakarmić, napoić i przebrać dziecko przed  i  po zajęciach
  • przychodzimy z nastawieniem ukierunkowanym na doświadczenie twórczego relaksu
  • nie potrzebujemy używać słów, posługujemy się językiem muzyki – śpiewając i rytmizując dokładnie tyle, na ile mamy ochotę
  • stosujemy zasadę dobrowolności wobec siebie i wobec dzieci – każdy ma prawo być obserwatorem i włączyć się aktywnie w przebieg zajęć w dogodnym dla siebie momencie (smoczek-uspokajacz może utrudniać dziecku aktywne muzyczne odpowiedzi, warto więc zadbać o to, by miało ono „wolne” usta :-) )
  • pozwalamy dziecku reagować spontanicznie i samodzielnie na muzykę – krótkie krzyki, piski, westchnięcia, tupanie, chodzenie po sali nie przeszkadzają w prowadzeniu zajęć, ale są jedynie wyrazem naturalnej potrzeby dziecka do aktywności muzycznej (niepożądany jest wyłącznie nadmierny hałas i zachowania agresywne)
  • fragmenty ciszy są czasem nasłuchiwania spontanicznych odpowiedzi dzieci, dlatego nie przerywamy ich
  • kołyszemy dziecko we własnych ramionach (na stojąco lub siedząco) lub tańczymy z nim w rytm muzyki, jeśli tylko ma ono na to ochotę. Nie stosujemy dziecku smoczka-uspokajacza podczas zajęć
  • nasłuchujemy w samochodzie lub domu śpiewu dziecka – nawet jeśli dziecko nie włącza się w przebieg zajęć, nieustannie słucha i uczestniczy w tym, co się dzieje; właśnie dlatego na jego własne próby trzeba czasem cierpliwie poczekać :-)

W roku szkolnym 2018/2019 odbędzie się 39 zajęć, według następującego kalendarza:

 

 

Kontakt:

e-mail: czterydlonie@gmail.com

tel. 692 735 750 (Teresa)

Lokalizacja:

Os. Batorego 38A – Klub Seniora (budynek Administracji Osiedla, wejście E)

Os. Batorego 80H – ENE DUE TRE

 

16. Fundacja Cali Mali

LogoSensoryka dla niemowląt

Zapraszamy na cotygodniowe spotkanie z LogoSensoryką dla niemowląt od 4 m-ca życia.

Zajęcia są prowadzone w Fundacji Cali Mali, w przyjaznej, przestronnej sali, dostosowanej do potrzeb najmniejszych dzieci oraz ich Rodziców.

Zajęcia prowadzi:
Agata Kalina- prezes Fundacji Cali Mali, pedagog, logopeda, terapeuta karmienia, dogoterapeuta, surdopedagog.
Mama na potrójnym etacie.

LogoSensoryka to zajęcia oparte na angażowaniu zmysłów, małej motoryki oraz aparatu mowy Malucha. Są to trzy wiodące elementy każdego spotkania. Każdą zabawę sensoryczną wzbogacamy o wyrażenia dźwiękonaśladowcze, wierszyk, piosenkę, rymowankę. W ten sposób zapraszamy uczestników do wciągającego, niezwykle ciekawego świata zmysłów, manipulowania, doświadczania oraz mowy i komunikacji.
Dzieci podczas zajęć robią to, co lubią najbardziej- doświadczają, jednocześnie wzbogacają słownictwo, uczą się koncentracji uwagi, komunikują się z rówieśnikami oraz nawiązują wspaniałą więź z Rodzicem poprzez wspólną zabawę.
Każdy Rodzic podczas zajęć dostaje gotowe teksty, które zabiera ze sobą do domu.
Każde spotkanie to prawdziwa kopalnia pomysłów na domowe zabawy z maluchami, wspierające ich rozwój.

Zapraszamy w każdą środę o godz.10.30

Koszt zajęć – 25 zł (płatne na miesiąc- 100 zł)
Istnieje możliwość odrobienia każdych zajęć.

Spotykamy się w grupie do 12 dzieci wraz z opiekunami.

Płatności dokonujemy na konto:
BGŻ BNP PARIBAS
3616 0014 6218 4253 5580 0000 01
Tytuł przelewu: imię i nazwisko + LogosSsnoryka 10.30.

ZAPRASZAMY na zajęcia BEZPŁATNE zajęcia próbne, przyjdź i zobacz:)

 

kontakt:

Zapisy: warsztaty.calimali@gmail.com

Lokalizacja: ul. Warszawska 25, 61-113 Poznań

 

 

Lista miejsc – okolice Poznania

„grupy zabawowe”, cykliczne zajęcia: głównie sensoplastyczne, muzyczne, taneczne

1. KOLUMB – KÓRNIK – BNIN

KOLUMB Kraina Małego Odkrywcy to miejsce, jakiego sami szukaliśmy dla swoich dzieci w okolicach gminy Kórnik. Nie znalazłszy go postanowiliśmy je stworzyć, a efekty to połączenie zarówno pracy jak i pasji oraz idei – idei opartej na dostrzeganiu wartości wczesnego dzieciństwa oraz szacunku wobec malutkiego człowieka.

Zapewniamy opiekę doświadczonej, profesjonalnej kadry. Zajęcia prowadzone są na podstawie autorskich programów wykorzystujących m.in.: pedagogikę Marii Montessori, G. Domana, Weroniki Sherborne, metody „Dobrego Startu” Bogdanowicz – pedagogikę zabawy.

Naszą misją jest stwarzanie warunków zapewniających wielozmysłowe odkrywanie świata oraz nawiązywanie pierwszych relacji z rówieśnikami.

Joanna Grobelna – założycielka Krainy Małego Odkrywcy KOLUMB – jest pedagogiem i nauczycielem wychowania przedszkolnego z wieloletnim doświadczeniem. Łączy teorię poznaną na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu („Wychowanie przedszkolne”) z wiedzą praktyczną nabytą podczas prowadzenia różnych grup wiekowych, a także mieszanych. Prywatnie mama dwóch synów (ur. 2013 oraz 2015).

 

Grafik dla:

 

 

 

Instytucje kultury w Poznaniu

 

1. Centrum Inicjatyw Rodzinnych

Wiele bezpłatnych warsztatów. Nie odbywają się cyklicznie, ale z dużą częstotliwością:). Często odbywają się tutaj zajęcia organizowane przez Dom Bajek.

 

kontakt:

tel. 61 878 15 59

Lokalizacja: Franciszka Ratajczaka 44, 61-728 Poznań

 

2. MDK2 – CYTADELA

kontakt:

sekretariat@mdk2.pl, +48 61 820-11-12

Lokalizacja: ul. Za Cytadelą 121, 61-663 Poznań

 

 

3. MDK3 – ŁAZARZ

kontakt:

mdk3@tmpsc.pl, tel. 61 866 57 47

Lokalizacja: ul. Jarochowskiego 1, 60-235 Poznań

 

4. ODK Orbita

Dwa ostatnie miesiące zajęć przed wakacjami w Małej Pracowni Artystycznej dotyczyć będą tych dziedzin sztuki, które dotyczą każdego z nas, z którymi spotykamy się na co dzień, często nieświadomie. Mowa o architekturze i wzornictwie, inaczej – designie. Każdego dnia mijamy budynki z różną historią i charakterem, używamy przedmiotów, stworzonych w różnych celach i w określony sposób. Podczas warsztatów spojrzymy na nie z perspektywy innej niż zazwyczaj – twórców i projektantów. Zapraszamy!

Kwieceń z architekturą:
29.04- Z innej perspektywy II- o malowaniu architektury

Serdecznie zapraszamy co poniedziałek. Startujemy o godzinie 16:00. Koszt pojedynczych zajęć to 15 zł, natomiast karnet na miesiąc kalendarzowy to koszt 50 zł
Zajęcia są odpowiednia dla dzieci od 5-go roku życia

kontakt:
Osiedlowy Dom Kultury „Orbita”

Lokalizacja: os. Kosmonautów 118, Poznań
telefon: 61 6303 328
e-mail: odkorbita@psmwinogrady.pl

Mała Pracownia Artystyczna – kwiecień z architekturą

 

5. Osiedlowy Dom Kultury „Pod Lipami”

Fundacje, organizacje, prywatne firmy, które „występują gościnnie”

także w wyżej opisanych lokalizacjach:)

 

1. Get Dirty

Braliśmy udział w ich plenerowych zajęciach. Było super! Link do relacji znajdziecie tutaj🙂

 

Gallery Wordpress

 

 

2. Dom Bajek

 

3. Stowarzyszenie Zielona Grupa

4. STAGE OF ARTS


Treści zamieszczone powyżej pochodzą częściowo ze stron organizatorów wydarzeń i to tam możecie szukać dodatkowych informacji:)

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


2 odpowiedzi do “CYKLICZNE ZAJĘCIA DLA NAJMŁODSZYCH – KWIECIEŃ 2019”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *