PLAN ZAJĘĆ 01.04 – 07.04.2019

PLAN ZAJĘĆ 01.04 – 07.04.2019

 

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Oko Kalejdoskopu

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, wspólnie z lokalnymi i ogólnopolskimi partnerami, zaprasza serdecznie do udziału w VI Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU, który odbędzie się w dniach 1-2 kwietnia (prezentacja nadesłanych filmów) i 5 kwietnia (ogłoszenie werdyktu jury, wręczenie nagród, seans filmów laureatów) 2019 roku.

Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU powołany został w 2014 roku w celu wspierania dzieci tworzących filmy animowane i stworzenia szerokiej, ogólnokrajowej platformy prezentacji ich twórczości. W projekcie bierze udział 15 partnerskich instytucji z całego kraju. Są to: stowarzyszenia, galerie, kina, szkoły, instytucje kultury. Motorem współpracy i podejmowanych działań jest świadomość ogromnego potencjału drzemiącego w młodych twórcach oraz dążenie do wspierania ich w rozwijaniu swoich umiejętności poprzez prezentację ich filmów, wzajemny kontakt i wymianę doświadczeń. Projekcje organizowane są w instytucjach partnerskich w najrozmaitszych kontekstach i miejscach: w galeriach, kinach, domach kultury, na lekcjach, w ramach innych wydarzeń i projektów. Towarzyszą im warsztaty, prelekcje, koncerty, spotkania z artystami.

Zapraszamy serdecznie młodych autorów i ich opiekunów do zgłaszania filmów na Przegląd.
Czekamy na filmy do 20 marca 2019 roku!

Regulamin konkursu oraz karta zgłoszenia są dostępne na http://www.csdpoznan.pl/aktualnosci/rusza-nabor-filmow-na-oko-kalejdoskopu

Rezerwacje grupowe na warsztaty i seanse rozpoczniemy po 4 marca: rezerwacje@csdpoznan

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

1.IV godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Wystawa Żywych Motyli

W dniach 29.03-26.04.2019 zapraszamy na Wystawę Żywych Motyli Egzotycznych!
Na wystawie będzie można zobaczyć takie gatunki jak m.in.: Morpho peleides, Caligio memnon, Idea leucone czy Papilio rumanzovia.

W terminie 12.03-28.04.2019 w sali dydaktycznej będzie można również oglądać Wystawa Motyli Preparowanych

Wystawa w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7zł
wtorki Seniora: w każdy wtorek osoba w wieku 60+ może kupić bilet w cenie 3,50 zł.
Nieobowiązkowo szatnia i toaleta płatne 1 zł od osoby.

Godziny otwarcia Palmiarni:
Poniedziałki zamknięte.
od wtorku do niedzieli: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
Wielkanoc, 21-22 kwietnia: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
W godzinach 10.00-10.15 w kasie Palmiarni jest przerwa.

Zapraszamy!

 

 

 

 

WTOREK

 

 

CZY MOWA JEST MUZYKĄ?

lekcja słuchania dla dzieci i młodzieży

Sala Wielka CK Zamek
Godzina g. 11
Data 2.04.2019
Cena 0.00 zł

CK ZAMEK zaprasza dzieci na słuchanie muzyki, na zabawę z dźwiękiem, na spotkanie z rytmem i melodią

Lekcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych z myślą o poszerzeniu ich muzycznej wiedzy i kreatywności; daje szansę poznania i zastanowienia się nad światem dźwięków wśród których żyjemy. Na koncercie wystąpią uczniowie poznańskich szkół artystycznych, ich profesorowie oraz… Publiczność. Dzieci wezmą udział w zadaniach sonorystycznych, związanych z barwą dźwięku, oraz rytmicznych, związanych z wykorzystaniem swojego ciała jako instrumentu perkusyjnego.

Informacje i rezerwacja: t.nowak@ckzamek.pl, tel 508 245539

 

I Ty możesz być bajkopisarzem

2.IV godz. 16.30 I Ty możesz być bajkopisarzem – warsztaty twórczego pisania opowieści

Czytanie, oglądanie, słuchanie opowieści innych ludzi jest przyjemne i pomocne w życiu. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, co ludzie myślą i czują, przez co łatwiej będzie nam ich zrozumieć, współpracować z nimi lub coś wspólnie budować. Jednak tworzenie własnych historii daje nam jeszcze większą moc. Gdy rozwijamy wyobraźnię, bawimy się fikcją, nabywamy umiejętność szerokiego spojrzenia na świat. Wtedy my decydujemy jak potoczy się historia. Gdy w życiu będzie nam trudno, smutno, będziemy uważali, że jesteśmy w sytuacji bez wyjścia, wyobraźnia może nam pomóc odnaleźć odpowiednią ścieżkę. Będzie naszym przyjacielem w nawet tych najtrudniejszych chwilach naszego życia. Warto pielęgnować wyobraźnię. Warto się o nią zatroszczyć szczególnie w rocznicę urodzin Andersena, któremu wyobraźnia ratowała życie.

Prowadzenie: Kornel Maliszewski

os. Przyjaźni 125 C Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

 

 

ŚRODA

 

 

Piotruś i wilk

TEATR WIELKI

2019-04-03
godz. 11:00, 13:00

Czy możemy jeszcze odzyskać świat, w którym wprowadzenie dziecka w muzykę było oczywistym i jakże ważnym elementem jego dorastania, bez względu na to, czy był to mały arystokrata, zostający potem wiolonczelistą-amatorem, mały niemiecki mieszczanin, uczony muzyki w domu i szkole tak gruntownie, że Bach mógł potem pisać skomplikowane fugi na codzienne nabożeństwa, czy chłopskie dziecko, wyrastające w fascynująco bogatym świecie muzyki, którą nazywamy dziś „ludową” i przez kościół stykające się z całym światem muzyki „uczonej”? Miejsce muzyki w naszym świecie nie jest podobne. Czego nie robi codzienność, muszą robić specjaliści. Kompozytorzy o szczególnym poczuciu wagi tego zadania, tacy jak Benjamin Britten i Sergiusz Prokofiew usiłowali stworzyć swoiste utwory-narzędzia, które pomogłyby wprowadzić dziecko w świat muzyki, zanim zrobią to po swojemu telewizja i przemysł. Poznański Piotruś i wilki to szczególna wariacja na temat pomysłu Prokofiewa, dowcipna, lekka, niekonwencjonalna i wciągająca dziecko w świat gry dźwięków. A czyż trzeba komuś jeszcze zachwalać wprowadzanie w świat dźwięków przez muzykę Prokofiewa?

 

 

 

 

 

CZWARTEK

MAMY pracę! Profesjonalne CV

Wracasz na rynek pracy po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym?
Planujesz zmienić branżę, żeby móc spędzać więcej czasu z dziećmi?
Zastanawiasz się jak napisać CV które zapewni Ci lepszą pracę?

Na naszych warsztatach dowiesz się jak zredagować CV, które przyciągnie uwagę rekrutera i potencjalnego pracodawcy, jak dopasować CV do różnych ofert pracy i jak uatrakcyjnić swoją kandydaturę zawodową mimo braku doświadczenia. Nauczysz się także jak opisywać swoje osiągnięcia na różnych stanowiskach pracy, umiejętności i kompetencje. Będziesz mogła również poddać swoje obecne CV ocenie specjalisty i otrzymać wskazówki jak je poprawić.

Warsztat „Profesjonalne CV” jest pierwszym z serii spotkaniem w ramach akcji MAMY pracę. Kolejne dotyczyć będą rozmów kwalifikacyjnych (w tym również po angielsku), zakładania i prowadzenia profesjonalnego profilu na linkedin, czy prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Warsztaty poprowadzi Hanna Cheda, rekruter i certyfikowany doradca zawodowy z 7-letnim doświadczeniem zdobytym w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii oraz właścicielka firmy oferującej usługi doradztwa zawodowego, redagowania profesjonalnego CV, listu motywacyjnego i profilu LinkedIn. Organizatorka i prelegentka konferencji na uniwersytecie w Maladze „Zycie i praca w UK”, autorka wielu artykułów i raportów poświęconych pracy w Polsce i zagranicą. Prywatnie mama trzech synów i właścicielka siedmiu świnek morskich.

Wstęp wolny!

Na warsztaty obowiązują zapisy pod numerem telefonu 519084919 lub na adres mailowy fundacja@art-on.pl.
Na warsztaty można przyjść z dzieckiem.

Warsztaty realizowane w ramach projektu LOKAL – rodzinne miejsce spotkań współfinansowanego z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

W WIELKANOCNYM KURNIKU – WARSZTATY RODZINNE

Zapraszamy na coroczne spotkania świąteczne dla całych rodzin organizowane przez nauczycieli kół plastycznych. Podczas warsztatów uczestnicy wykonują ozdoby wielkanocne.
Termin: 4.04.2019 godzina 17:00 – 19:00
Sala: 12
Liczba miejsc ograniczona /40 osób, darowizna na materiały: 7 zł od osoby.

Zapisy w portierni MDK2.
Koordynator: Joanna Czarnecka
czarnecka.asia@wp.pl

Detektywi w krainie baśni

4.IV godz. 16.30 Detektywi w krainie baśni!

Detektywi to arystokracja policji. Zawsze eleganccy, przygotowani, czasem zamaskowani. Posługujący się wszystkimi zmysłami. Zawsze najlepiej poinformowani.
Tym razem wejdziemy do krainy baśni stworzonych przez Andresena, Grimmów i La Fontaina i wielu innych bajkopisarzy. Będziemy szukać postaci i rekwizytów, które im się przemieszały. Wielce emocjonująca podróż.
Tylko dla odważnych!
Tylko dla wytrwałych!

os. Przyjaźni 125 C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Wychodne dla Mamy i Taty

Drodzy Rodzice, jeśli musicie czasem coś załatwić, zrobić większe zakupy, porządnie wysprzątać mieszkanie lub po prostu iść do fryzjera, a chcielibyście dziecku zapewnić w tym czasie najlepszą opiekę i zajęcia dodatkowe, to jesteśmy do Waszej dyspozycji!
Dzieci będą miały okazję uczestniczyć w zabawach ogólnorozwojowych, integracyjnych, językowych, sensoplastycznych.
A jeśli czasem chcielibyście wyjść razem do kina, czy na kolację, to jest to również możliwe! Raz w miesiącu możecie zostawić swoje Dzieciaki w naszym Centrum Animacji ENE DUE TRE w godzinach 18.00 – 23.00.

Zapraszamy dzieci od 3 roku życia.

Koszt: 20zł/h

W celu ustalenia terminów prosimy o kontakt indywidualny.

#poznan #eneduetre #poznanpiatkowo #zajeciadladzieci #angielski #sensoplastyka #zajeciadlanajmlodszych #angielskidlamalychdzieci #jezykiobce #osiedlebatorego

 

Paweł Sroczyk / Hrumko Hrap wernisaż prac artystycznych

Serdecznie zapraszamy na wernisaż prac artystycznych Pawła Sroczyka, który odbędzie się 5 kwietnia o 19:00 w Miasto Bar na Szewskiej 20.

Paweł Sroczyk (4.08.1983 – 14.09.2018)
Urodził się 4 sierpnia 1983 roku w Szczecinie. Swoje dzieciństwo spędził w Stargardzie Szczecińskim, gdzie pod bacznym okiem swoich rodziców- dawniej aktorów Teatru Pantomimy w Szczecinie- rozwijał swoją wyobraźnię. Przez chwilę studiował Architekturę i Urbanistykę w Szczecinie, ostatecznie ukończył grafikę na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskując tytuł magistra sztuki. W 2010 roku obronił dyplom w pracowni u profesora Grzegorza Marszałka.

Paweł został aktywnym ilustratorem, takim ze szkicownikiem i ołówkiem w ręku. Od tego zaczynał każdą myśl. Przez cały czas tworzył plakaty, komiksy, rysunki satyryczne, ilustracje do baśni, opowiadań, gier i na potrzeby muzeów. W 2006 roku zaprojektował całkowity wygląd Placu Zgody w Kobylance. Na kamiennych płytach możemy ujrzeć zilustrowane wioski gminy Kobylanka. Pawła można było też zobaczyć jako portrecistę w poznańskiej Kawiarni. Bawił się metaloplastyką. W 2012 roku rozpoczął pracę jako ilustrator w agencji reklamowej About ad. Przez ostatnie lata swojego życia rozwijał się w kierunku digital painting.

Był człowiekiem bardzo skromnym, wszechstronnie utalentowanym, z ogromem różnorodnych zainteresowań i talentów. Miłował naturę, był pełen chaosu w głowie i tej niesamowitej wyobraźni. Pisał piękne bajki, fotografował, muzykował na rozmaitych instrumentach, tworzył gry planszowe, nieustannie szkicował magiczne stworki ze swojego świata fantazji… Zmarł 14 września 2018 roku pozostawiając po sobie wiele ilustracji, które według opinii kochających go ludzi, już dawno powinny zawisnąć na wystawie.

 

III DNI ANTYDYSKRYMINACJI – „Budujemy dialog w klasie”, warsztat metodyczny

Centrum Praktyk Edukacyjnych
Miejsce Scena Nowa – CK Zamek
Godzina g. 12
Data 5.04.2019
Informacja o wejściówkach: obowiązują zapisy

W ramach III Dni Antydyskryminacji zapraszamy na warsztat metodyczny „Budujemy dialog w klasie”, organizowany przez Centrum Praktyk Edukacyjnych działającego w Centrum Kultury ZAMEK. Warsztaty potrwają od g. 12 do g. 15.30.

Warsztat poprowadzi dr Marcela Kościańczuk – autorka scenariusza z tomu Sprawiedliwość społeczna w „Poradniku metodycznym”.

Zapraszamy na warsztat metodyczny z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji i przemocy w szkole. Warsztat będzie realizowany dla uczniów i uczennic jednej klasy. Na warsztat w roli obserwatorek i obserwatorów zapraszamy:
– nauczycielki i nauczycieli,
– edukatorów i edukatorki,
– osoby pracujące z młodzieżą,
– rodziców.

„Budujemy dialog w klasie” to warsztat realizowany przez Marcelę Kościańczuk w wielkopolskich szkołach, w ramach profilaktyki zachowań przemocowych. Jest ściśle powiązany z nauką wartości obywatelskich, wspólnej odpowiedzialności, nauki komunikacji i akceptacji różnorodności. Jedna część poświęcona zostanie działaniom z klasą. Druga będzie analizą w formie rozmowy z uczestniczkami i uczestnikami obserwującymi.

Cel warsztatu: zmniejszenie się przemocy rówieśniczej, zwiększenie otwartości na różnorodność i akceptacji różnic. Nauczyciele mogą dzięki warsztatom zdiagnozować potrzeby swoich wychowanków, zobaczyć ich trudności, a także zainspirować się w poszukiwaniu rozwiązań.

„Warsztat metodyczny” nawiązuje do publikacji Centrum Praktyk Edukacyjnych „Poradnik Metodyczny”, w której zaproponowaliśmy różnorodne działania z obszarów nazwanych: sprawiedliwość społeczna, życie niecodzienne, bunt wyobraźni, pamięć kulturowa. Mamy nadzieję, że gotowe scenariusze zajęć posłużą do inspiracji w pracy z różnymi grupami. Poradnik dostępny online na stronie cpe.ckzamek.pl

dr Marcela Kościańczuk – pracuje jako wykładowca UAM oraz psychoterapeutka w nurcie systemowo-ericksonowskim. Prowadzi warsztaty z dziećmi, młodzieżą i nauczycielami. Jej praca badawcza obejmuje tematy powiązane z doświadczeniami wykluczenia, sytuacji mniejszościowej, przełamywania dyskryminacji. Obecnie przygotowuje rozprawę habilitacyjną na temat współpracy psychologów i działaczy społeczno-kulturowych w obszarze pracy z mniejszościami kulturowymi w Polsce.

Na wydarzenie obowiązują zapisy. Chętnych do wzięcia udziału w warsztacie prosimy o wiadomość z imieniem i nazwiskiem na adres mailowy zapisy.dniantydyskryminacji@gmail.com (w tytule wpisać należy DIALOG W KLASIE).

Istnieje możliwość otrzymanie zaświadczenia o uczestnictwie w warsztacie – przy zgłoszeniu prosimy o zamieszczenie informacji o chęci uzyskania w/w zaświadczenia.

 

Weekend z książką – Przegląd recytatorski z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2019

5 kwietnia
godz. 11:00 – 12:30

Organizator
Dom Kultury „Jagiellonka”
Telefon:
618775164

Zapraszamy dzieci przedszkolne oraz szkolne do lat 7 do wzięcia udziału w przeglądzie recytatorskim. W tym roku dzieci będą recytować wiersze o tematyce wiosennej lub podróżniczej. Zgłoszenia należy dokonywać:
– osobiście w Domu Kultury „Jagiellonka” od pn. do czw. w godz. 14.00-19.00, piątek 10.00-16.00,
– mailowo na adres: jagiellonka.dk@wp.pl,
– telefonicznie: 618775164,
do dnia 2 kwietnia 2019 r.
Regulamin przedszkolnego konkursu recytatorskiego 2019

 

 

 

SOBOTA

 

 

Poznański Jarmark Wielkanocny 2019

Wiosna to tradycyjnie czas Targów Wielkanocnych, które już w kwietniu zagoszczą na Starym Rynku w Poznaniu!

Jarmark Wielkanocny organizowany jest od 2013 roku, na płycie Starego Rynku w Poznaniu. W około 40 domkach spotkamy wystawców zarówno z Polski jak i innych państw europejskich.

Więcej na stronie https://pik.poznan.pl/poznanski-jarmark-wielkanocny/

Szczegółowy program wkrótce.

Organizator: Targowiska sp. z o.o.

 

Pisanka w Muzeum Etnograficznym

Coroczna przedświąteczna impreza dla dzieci i dorosłych. W programie między innymi: warsztaty plastyczne, wykonywanie ozdób świątecznych. Impreza organizowana wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie wraz z zaproszonymi organizacjami działającymi na rzecz różnych środowisk.
Wstęp bezpłatny.

Wejście do Muzeum od ul. Mostowej 7 (przez park).

 

MDKDD 2019 – Dom Bajek w Muzeum Etnograficznym

Drodzy Amatorzy Pięknych Książek!

Jak co roku wiosną zapraszamy do wspólnego celebrowania KSIĄŻKI DLA DZIECI, której międzynarodowe święto przypada w rocznicę urodzin J. Ch. Andersena czyli 2 kwietnia.

W ramach DomBajkowego Święta Książki Dla Dzieci
https://www.facebook.com/events/420374282070327/
zapraszamy na

WIOSENNE SPOTKANIE KSIĄŻKOWO-PRZYRODNICZE

„Dzieci Korzeni”, Sybille von Olfers
wyd. Przygotowalnia

Kiedy? sobota, 6 kwietnia 2019, 13.00-14.00
Gdzie? Muzeum Etnograficzne, Grobla 25, wejście od ul. Mostowej
(podczas wydarzenia: Pisanka w Muzeum)
Za ile? Wstęp bezpłatny.
NIE MA ZAPISÓW – zapraszamy wszystkich chętnych 🙂

Pozostałe informacje o „Pisance w Muzeum”:
https://www.facebook.com/events/618152162032137/

Do zobaczenia!

Załoga Domu Bajek

 

Międzynarodowy Dzień Książek dla Dzieci – angielskie czytanie

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci w sobotę 6 kwietnia o godzinie 11:00 w Małe Fusy odbędzie się aktywne czytanie angielskiej bajki z elementami sensoryki dla maluchów, które poprowadzi blogerka Paulina Tarachowicz z Bilikid – jak uczyć swoje dziecko angielskiego?.
Dzieci będą miały okazję przenieść się do świata książkowej przygody i świetnie się bawić w języku angielskim. Rodzice będą mogli zadać pytania dotyczące nauki języka od urodzenia czy wczesnego dzieciństwa oraz zobaczyć, że dzieci są w stanie świetnie funkcjonować niezależnie od języka!
Wiek dzieci: do 6 lat

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wymiana książek dla dzieci. Jeśli macie w domach książki w dobrym stanie i chcielibyście wymienić je na nowe tytuły, koniecznie zabierzcie je ze sobą.

Paulina Tarachowicz – autorka bloga Bilikid.pl. Mama dwóch małych synków, do których od urodzenia mówi po polsku i po angielsku. Pedagog, nauczycielka w International School of Poznan, gdzie na co dzień ma styczność z różnymi rodzajami wielojęzyczności. Z ogromnym wsparciem męża i z udziałem dzieci tworzy Bilikid.pl – blog, z którego każdy rodzic dowie się, jak może wspierać swoje dziecko w nauce angielskiego w domu. Bilikid to nie tylko blog, ale i cała społeczność skupiająca się wokół fanpage’a oraz w dwóch dużych grupach na Facebooku – „Uczę swoje dziecko angielskiego” oraz „Dwujęzyczność zamierzona”.

 

STREFA ZABAWY – „Patyczaki, otoczaki”

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 6.04.2019
Cena 10 zł

Warsztaty ceramiczne dla dzieci 3-5 lat. Gdzie znajdziemy patyki i kamyki na pewno wiecie. Ale czy wiecie skąd się bierze glina? Za pomocą tych trzech naturalnych materiałów stworzymy serię lepionych żyjątek: mrówek, biedronek i naturalnie patyczaków! Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

Liczba miejsc ograniczona.

prowadzenie: Dorota Piekarczyk, Katarzyna Bukiert

 

Dom Bajek wciąż czyta Maludom – czytando nr 1

Zapraszamy wszystkich Małych Artystów i Wielbicieli Książek
w wieku 2-5 lat na warsztaty z książką niebanalną!
Zbadamy, w jaki sposób słowo łączy się z obrazem.
Będziemy czytać, rozmawiać, malować, działać plastycznie
i ruchowo. Zawsze przywita nas Pani Mysia.

Jak co roku wiosną zapraszamy do wspólnego celebrowania KSIĄŻKI DLA DZIECI, której międzynarodowe święto przypada w rocznicę urodzin J. Ch. Andersena czyli 2 kwietnia. Dlatego w CMOK-u zaprosimy Was do wnętrza arcyniezwykłej książki, która uznana została za jedną z najważniejszych i kultowych lektur w USA.

Zapraszamy wszystkich Czytelników o odważnych sercach, którzy lubią energię i przewracanie strasznymi oczami 🙂 🙂 🙂

„Tam, gdzie żyją dzikie stwory”
tekst i ilustracje: Maurice Sendak
tłumaczenie: Jadwiga Jędryas
wyd. Dwie Siostry, 2014

KIEDY? Sobota, 6 kwietnia, 10.30-12.00
GDZIE? CMOK, Piekary 6
ZA ILE? Wstęp bezpłatny

ZAPISY: dom.bajek.poznan@gmail.com
(dla ułatwienia zapisów w tytule wiadomości prosimy podać nazwę warsztatu lub tytuł książki)
Ilość miejsc ograniczona 🙂

Projekt „Dom Bajek Wciąż Czyta Maludom” dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania! #poznanwspiera

Z A P R A S Z A M Y !!!

Spotkanie wpisane zostało w obchody DomBajkowego Święta Książki dla Dzieci, więcej informacji tutaj:
https://www.facebook.com/events/420374282070327/

 

DomBajkowe Święto Książki dla Dzieci

Drodzy Amatorzy Pięknych Książek!

Jak co roku wiosną zapraszamy do wspólnego celebrowania KSIĄŻKI DLA DZIECI, której międzynarodowe święto przypada w rocznicę urodzin J. Ch. Andersena czyli 2 kwietnia.

Z tej okazji zapraszamy na nasze DomBajkowe czytanda i warsztaty tu i tam.

Szczegóły będziemy jeszcze dopinać i pojawią się w poszczególnych wydarzeniach, tymczasem już notujcie daty:

1) sobota, 6 kwietnia 2019, 10.30 – 12.00
CMOK, Piekary 6
„Tam, gdzie żyją dzikie stwory”
https://www.facebook.com/events/674530099650958/

ZAPISY TRWAJĄ!

2) sobota, 6 kwietnia 2019, 13.00-14.00
Muzeum Etnograficzne, Grobla 25, wejście od ul. Mostowej
„Dzieci Korzeni” – warsztat książkowo-przyrodniczy
(podczas wydarzenia: Pisanka w Muzeum)

NIE MA ZAPISÓW – zapraszamy wszystkich chętnych 🙂

3) piątek, 12 kwietnia 2019, 16.30 – 17.45
Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Ratajczaka 44

4) sobota, 13 kwietnia, 11.00-12.00
Księgarnia Klasyczna, Ratajczaka 39
https://www.facebook.com/events/2084285035019070/

ZAPISY TRWAJĄ!

5) sobota, 13 kwietnia, 12.00-14.00
– specjalny dyżur w Bibliotece Domu Bajek w ramach Dni Otwartych Świętego Marcina, Święty Marcin 37

NIE MA ZAPISÓW – zapraszamy wszystkich chętnych 🙂

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje bezpłatny wstęp, szczegóły dotyczące zapisów pojawią się wkrótce w wydarzeniach dedykowanych każdemu ze spotkań.

Część spotkań dofinansowano ze środków budżetowych miasta Poznania w ramach projektu „Dom Bajek wciąż czyta maludom” #poznanwspiera

Nieustająco zapraszamy także do udziału w naszym konkursie plastycznym – otrzymałyśmy sporo pięknych książek, by móc przyznać nagrody za Wasz wysiłek 🙂

https://www.facebook.com/events/408215239930839/
Regulamin:
https://dombajek.wordpress.com/2019/02/27/miedzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci-edycja-2019-konkurs-plastyczny/

Niebawem także pojawi się nowy cykl wpisów na naszym DomBajkowym blogu!

Świętujmy na całego ♥

Załoga Domu Bajek

 

Dzień Najmłodszego odkrywcy- Laboratorium z JAJEM

Wydarzenie dedykowane najmłodszym Gościom Laboratorium Wyobraźni, czyli… Dzień Najmłodszego Odkrywcy! Wspólnie odkryjemy świat nauki przy pomocy naszych zmysłów. Przed nami wielka przygoda z eksperymentami! Tym razem spotkamy się w sobotę, 6 kwietnia.

Dzień Najmłodszego Odkrywcy dedykowany wyłącznie dzieciom w wieku 3-6 lat to wydarzenie, które organizowane jest z myślą o tym, aby już w najmłodszych dzieciach zaszczepiać chęć do nauki w formie zabawy i odpowiadać na ich niepohamowaną chęć poznawania świata. Specjalnie dla najmłodszych Odkrywców zaprojektowaliśmy program adekwatny do ich poziomu rozwojowego, w formie, która zarówno Maluchom, jak i ich Opiekunom zapewni komfort, bezpieczną atmosferę i warunki do swobodnej zabawy.

Atrakcje:

• Experymentarium: Laboratorium z jajem dla Najmłodszych, czyli zajęcia sensoryczno-edukacyjne w laboratoryjnej przestrzeni. Mali Odkrywcy przywdzieją prawdziwe fartuchy i wraz z Opiekunami poszukają odpowiedzi na bardzo ważne pytanie: co było pierwsze: jajko czy… jajko? Sprawdzimy, czy jajka potrafią pływać, jak odróżnić jajko ugotowane od surowego (bez rozbijania!) i jak wyglądałyby jajka, gdyby nie miały skorupki!

• Ekspozycja na Wystawie Czerwonej: Doświadczanie świata nauki poprzez samodzielne eksperymentowanie. Ekspozycja pełna kolorów, kontrastów, faktur i stanowisk będących dla Najmłodszych Odkrywców tablicami manipulacyjnym wzmacniającymi u nich moc sprawczą poprzez kręcenie, pompowanie czy przykładanie magnesów i obserwowanie efektów własnych działań. Tego dnia nasza Ekspozycja stanie się źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych- będziemy patrzeć, słuchać i dotykać, nieustannie zachwycając się tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia!

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2
Termin: sobota, 6 kwietnia
Godzina rozpoczęcia: 10:00
Czas trwania: 2h

Wydarzenie dedykowane dzieciom od 3. do 6. roku życia wraz z opiekunami.

 

MUZEALNA AKADEMIA DZIECIĘCA

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

Zajęcia Muzealnej Akademii Dziecięcej mają formę oprowadzania po ekspozycji połączonego z interaktywnymi zabawami i warsztatem plastycznym. Celem spotkań jest zapoznanie najmłodszej publiczności z galeriami muzealnymi, któremu towarzyszą różnorodne przeżycia i doświadczenia. Warsztaty plastyczne mają pobudzić kreatywność dzieci oraz odkryć przed nimi przyjemność, jaką daje tworzenie. Program Muzealnej Akademii Dziecięcej ma cykl dwuletni – w każdym roku szkolnym odbywa się 10 spotkań zatytułowanych „Muzeum pełne przygód”. Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.
Każde spotkanie składa się z dwóch części:
• część teoretyczna ma formę „wyprawy” po galerii. Dzieci otrzymują wygodne poduszki, dzięki czemu uważne przyglądanie się wybranym dziełom przebiega w komfortowych warunkach. Części tej towarzyszą zadania i zabawy związane z tematem spotkania, stanowiące przeciwwagę dla pełnych koncentracji chwil przyglądania się dziełom.
• część praktyczna ma formę warsztatów plastycznych. Temat warsztatów jest związany z tematem danej „przygody”. Są to różnego rodzaju działania plastyczne (malowanie, wyklejanie, rysowanie, lepienie z plasteliny). Celem warsztatów jest samodzielne zmierzenie się dzieci z tematem oraz rozwiązanie postawionego przed nimi zadania plastycznego.
Prowadzenie: Paulina Broniewska (Dział Edukacji MNP)

 

Dzieci w wieku 6–10 lat

Muzeum Narodowe w Poznaniu, Galeria Malarstwa i Rzeźby, Al. Marcinkowskiego 9 • Muzeum Historii Miasta Poznania, Stary Rynek 1 • Wielkopolskie Muzeum Wojskowe, Stary Rynek 9

Ok. 90 min

Koszt uczestnictwa 12 zł, cena obejmuje materiały plastyczne
Czy muszę zarezerwować termin?

Na zajęcia obowiązują zapisy mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu w którym odbywają się dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Regulamin zajęć:

• Dzieci w wieku do 13 lat powinny przebywać w Muzeum pod opieką osób dorosłych. Obsługa Muzeum nie ponosi odpowiedzialności za dzieci pozostawione bez opieki.
• Opiekunowie mogą bezpłatnie towarzyszyć dzieciom w trakcie zajęć.
• Materiały plastyczne zapewniają organizatorzy.

Podczas zajęć odbywających się na terenie muzeum Narodowego w Poznaniu obowiązuje Regulamin zwiedzania MNP.

 

CO TO? Spektakl Studia Teatralnego BLUM

6.04.2019, godz. 10.00 i 11.30
Godz.10.00 i 11.30/Cena: 40 zł /1 dziecko plus 2 opiekunów/Wiek: 0-4 lataSpektakl Studia BLUM to propozycje dla najmłodszych, w których dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni. Twórcy tego Teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych.Niezwykłe spotkanie z Hopkiem i SiupkiemSerdecznie zapraszamy Rodziców z Dziećmi do lat 4 na wyjątkowe przedstawienie pt. „Co to?”.HOPEK i SIUPEK – dwa zabawne stworki, będące łącznikami różnych światów: dziecięcego i dorosłego, wyobraźni i realności, teatru i codzienności – wyczarowują barwną miękką i przytulną rzeczywistość dziecięcej zabawy. Dzięki nim pluszowe figury wydobywają się ze snu, ożywają w przestrzeni pośród małych widzów, by ostatecznie utworzyć kolorową płaszczyznę dziecięcego obrazka.Scenariusz, reżyseria i realizacja:Lucyna WinkelKatarzyna PawłowskaStudio teatralne BLUMWsparcie realizacyjne: Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. 
INFORMACJE ORGANIZACYJNE:Rezerwacja biletów oraz bliższe informacje:Studio Teatralne BLUM : Tel. 666 987 001
mail: marketing.blum@gmail.comBilety można zamówić także przez platformę bilety24.pl

 

Warsztaty świateczne dla dzieci i młodzieży

Zapraszamy od godz 12.00-13.00

Salvador zajęcia plastyczne pracownia Poznań
Os. Batorego 80, Poznań

 

Dziecięce eksperymenty – Laboratorium SLIME (Poznań / Rataje)

Zapraszamy młodych eksperymentatorów, którzy uwielbiają łączyć i mieszać substancje w poszukiwaniu idealnego slime* 🙂
Podczas warsztatów będziemy korzystać z oryginalnych produktów firmy Tuban.

Zajęcia skierowane są do dzieci powyżej 5. roku życia.

Termin: sobota 6 kwietnia br. godz. 12:00
Miejsce: Sala Danimatoring, os. Armii Krajowej 131a, Poznań

Wstęp: 25 zł/dziecko
Zapisy: 509 802 817, info@danimatoring.pl
Liczba miejsc ograniczona.

* slime = masa plastyczna domowej roboty

 

CZECHOSŁOWACKIE HISTORIE – „Przekładaniec” – warsztaty rodzinne

Miejsce: Sala Wystaw CK Zamek
Godzina g. 12
Data 6.04.2019
Cena 10 zł

Brak czegoś bywa inspirujący. Wtedy okazuje się, że kalosz może być doniczką, patyk wiosłem, a sok z buraków farbą. Z wieloma ograniczeniami mierzyli się artyści czechosłowaccy w latach 70. i 80. Podczas warsztatów przyjrzymy się bliżej ich strategiom w czasie cenzury. Każdy z uczestników weźmie na warsztat jedną z prezentowanych na wystawie prac, którą przy pomocy innych środków przełoży na „swój” język. Zabawa polega na tym, że korzystać będziemy z mało-plastycznych materiałów. A to, co powstanie, przełożymy na słowa, żeby raz jeszcze porozmawiać o tym, w jak różne sposoby widzimy te same rzeczy.

prowadzenie: Elżbieta Niewiadomska i Zofia Małkowicz
czas trwania: 1,5h

 

ETNOGADKI – warsztaty dla dzieci i dorosłych

Dom Kultury „Orle Gniazdo”
6 kwietnia g. 11:00 – 13:00 | Darmowy

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi czas rodzinnych zabaw i rozmów. O tym jak i dlaczego świętujemy można będzie dowiedzieć się podczas warsztatów, które poprowadzi dla nas Monika Michaluk, współautorka familijnej książki „Etnogadki, opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach” (Wydawnictwo Albus).
Celem książki jest między innymi zwrócenie uwagi dużych i małych odbiorców na wspólne źródła – rodzimą tradycję, rzemiosło i ponadczasową więź jaka nas łączy z naturą. Choć książka nie jest podręcznikiem o obrzędowości to edukuje – właśnie poprzez doświadczenie.
„Etnogadki” to prawdziwa inspiracja zarówno dla najmłodszych jak i najstarszych – skarbnica wiedzy, z której można czerpać tworząc i wzmacniając własne tradycje rodzinne. Zatem niech to nie święta będą pretekstem do zabawy – niech to właśnie zabawa stanie się codziennym świętem.
Warsztaty mają charakter międzypokoleniowy, dlatego zapraszamy do udziału zarówno dzieci, jak i dorosłych

Konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc!

 

Weekend z książką – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci 2019

Dom Kultury „Jagiellonka” , 6 kwietnia g. 11:0014:00

Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci 2019
w programie:
zajęcia kreatywne, ruchowe, konkursy, czytanie książki „Inna podróż”, rozstrzygnięcie konkursu plastycznego.
Regulamin konkursu plastycznego mĂłj ulubiony boharter literacki 2019

 

„Blubry z wujem Czechem”


6 kwietnia g. 16:00 – 17:00 | Darmowy

Wiaruchna kochana! Jak lubicie sie kielczyć, to przydyrdejcie 6 kwietnia na godz. 16.00 do Domu Kultury „Jędruś”. Bydzie wuchta śmiychu. Wejście jest za darmochę, ale przytośtejcie ździebko bejmów, bo bydzie mozna lajsnonć se fajne knipy: „W antrejce na ryczce” – „Lokomotywa” i inne wiersze w gwarze poznańskiej! Autorem jest Wuja Czechu, to znaczy Marek Szymański ?
Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Czas:
16:00 – 17:00

Organizator
Dom Kultury „Jędruś”

 

Przechadzki dla rodzin z dziećmi 2018/2019


(sugerowany wiek dzieci uczestniczących w przechadzkach – od 10 roku życia)

6 kwietnia
sobota Dzielnica zamkowa (historia sztuki w pigułce)
Spotkanie o godz. 11 na Placu Wolności przy pomniku-fontannie Higiei

Przewodnicy
Katarzyna Zalewska
Tomasz Lackowski

 

Warsztaty z okazji Miedzynarodowego Dnia Ksiazki

dla Dzieci, wiek: 5–8 lat
Wydawnictwo Miejskie Posnania, Warsztatownia

Zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w wydarzeniach edukacyjnych:

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci zapraszamy na warsztaty, w czasie których dzieci będą wykonywały zakładki do książek.

Termin: 6.04.2019 o g. 10

 

Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa – warsztaty dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne z cyklu „Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa”. To już jedenasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwięW programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Terminy zajęć w roku szkolnym 2018/2019: 6 X, 10 XI, 8 XII, 5 I, 2 II, 2 III, 6 IV, 11 V, 8 VI.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Opłata uczestnika – 20 zł za zajęcia.

Poranek literacki z Aleksandrą Struską – Musiał, autorką

6.IV godz. 11.00 Poranek literacki z zającem, który znalazł kapelusz i nie tylko…

Wiatr Hulaka lubi płatać różne figle. Zrywać czapki z głów, podrywać do tańca liście. Gwizdać i patrzeć jak rzeka tańczy w rytm jego gwizdania. Właśnie taki wiosenny szał przywiał przed norę Zająca marchewkowy kapelusz. Był cudowny. Starannie wykonany, szczelny, ozdobiony marchewkowym haftem. Zając postanowił poszukać właściciela tego osobliwego nakrycia głowy. Spodziewał się, że być może ktoś po nim płacze, ktoś go szuka…

Istotnie, tak było, ale co się po drodze wydarzyło? Przekonacie się o tym sami, gdy przybędziecie do nas w ten sobotni poranek z rodzicami.
Czekamy na Was z autorką książki: Aleksandrą Struską- Musiał.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

 

Warsztaty druku 3D dla dzieci

W pierwszą sobotę kwietnia zapraszamy dzieci od lat 6 wraz z rodzicami na Warsztaty druku 3D. Startujemy o 11.00 w Księgarnia Klasyczna.

W trakcie warsztatów wszyscy uczestnicy wyposażeni w Długopisy 3D będą mieli szanse dać wyraz swojej kreatywności i stworzyć trójwymiarowe pisanki wielkanocne lub małego kurczaczka 🙂

Własnoręcznie wykonane dzieła dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu!

Dodatkowo, wyjaśnimy i pokażemy jak powstają wydruki na Drukarce 3D.

Zapisy w Księgarnia Klasyczna – naszego partnera w tym wydarzeniu.

Czas trwania: 60-90min
Liczba miejsc ograniczona!

 

Piosenki Wujka Ogórka

Wujek Ogórek czyli Przemo Urbaniak to doskonale znany ulubieniec dzieci. Prowadzi zajęcia wokalno-teatralne w przedszkolach, koncertuje, nagrywa płyty ze swoimi piosenkami… Każde z nim muzyczne spotkanie to wspaniała zabawa i czas pełen uśmiechu. Tym razem wystąpi w dość niezwykły sposób, bo zaprosił do współpracy Pawła Wojciechowskiego, muzyka który ma ogromny talent do ubarwiania muzyki. Mandolina, banjo, harmonijka… tego w piosenkach Wujka Ogórka jeszcze nie słyszeliście. Może zagrają coś nowego? Zapraszamy!!! Bilety w cenie 20 zł dziecko, 10 zł dorosły – do nabycia na miejscu.

Wielka Szama na Stadionie w Poznaniu!

Poznań macie ochotę na powtórkę NAAAJwiększego, NAAAJsmaczniejszego festiwalu w Wielkopolsce?!!! ???

Wielka Szama, czyli NAJWIĘKSZY zlot foodtruckowy w Wielkopolsce powraca! ??????????? Szykujemy wiele pysznych niespodzianek.

Zabierzemy Was w WIELKĄ, kulinarną podróż dookoła świata z food truckami z całej Polski!

Za chwilę zdradzimy więcej szczegółów! Mamy nadzieję, że stęskniliście się za food truckami tak jak my! ?

Patronat honorowy:
Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak

Partnerzy:
Stadion Poznań
Browar Amber

Partnerzy medialni:
Radio ESKA
codziennypoznan.pl
lepszyPOZNAN.pl
Freshmag
Nasz Głos Poznański

Partner kulinarny:
Kuchnia Poznań

 

Przedstawienie edu.dzieciaków

W sobotę 6 kwietnia zapraszamy na mały spektakl dzieci z warsztatów teatralnych prowadzonych przez nasz teatr w Edu-Arto:)
„W ciele się nie mieści, czyli co spotkało Franka ” o 14.00 na scenie CK Dąbrówka:) a po spektaklu zapraszamy dzieciaki na scenę, aby mogły zajrzeć do teatralnych kostiumów i rekwizytów :))
Przed i po, będziemy rozprowadzać cegiełki, a uzyskane środki przekażemy dla naszego małego Olka Ciupaka i Fundację Supersprawni ? https://www.facebook.com/PrzedszkoleSpecjalneSupersprawni/

 

 

 

NIEDZIELA

Spektakl „Ptasi baj”

W niedzielę 7 kwietnia o godz. 10.30 i 12 spektakl #Ptasibaj ugości Scena Wspólna.
Link do biletów: https://www.bilety24.pl/teatr/ptasi-baj-spektakl-36397

Scena Wspólna
Za Cytadelą, róg Brandstaettera, 61-659 Poznań

Pijo, trijo, świr, ćwir, cyt!
Jak poznać kto ptak, a kto nie ptak?
Ptasie odgłosy, ptasie skrzydła, ptasi taniec…
Jak wygląda ptak z naszej wyobraźni? Piękny, dziwny, bajkowy.
Spektakl inspirowany ptasimi wierszami oswaja z bajkowym światem ptaków. Wszystkie sceny ożywia muzyka grana na ksylofonie i instrumentach perkusyjnych.

https://www.youtube.com/watch?v=t8MVN9DreJA

wiek: 1,5-6 lat
czas trwania: 40 minut + 10 minut zabawy
premiera: 3 czerwca 2017 r.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (ul. Brandsteattera 1/Za Cytadelą)

Na spektakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun). Cena biletu – 18 zł.

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł. Fakturę za bilety zakupione on-line można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Informacji udzielają:
Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73; rezerwacje@csdpoznan.pl.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko po uprzednim dokonaniu rezerwacji. Płatność gotówką i kartą.
Prosimy o odbieranie rezerwacji MINIMUM 30 minut przed wydarzeniem. Po tym czasie rezerwacje będą ANULOWANE.

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na widownię a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Bardzo prosimy o punktualność.

O SPEKTAKLU:

scenariusz, reżyseria: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
scenografia i kostiumy: Wiktoria Wiączkowska, Małgorzata Rekusz
współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
muzyka, instrumenty perkusyjne: Tomasz Jaszyk
występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
producent: Teatr Atofri / Poznańska Fundacja Artystyczna

„JAK PO SZNURKU”. Spektakl Studia Teatralnego BLUM.

7.04.2019
Godz.10.00 i 11.30/Cena: 40 zł /1 dziecko plus 2 opiekunów/Wiek: 2-5 lat

W spektaklach Teatru Blum dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni i wszechstronnego rozwoju. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów, oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze, obywają się bez puenty czy jednoznacznego przesłania. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych, w którym zabawa i radość to nieodłączny warunek rozwoju.
PO SZNURKU DO SERCA…

„To na dole jest z pisaku. To na górze jest z nieba.”
(Krystyna Miłobędzka)
Prowadzi tam droga. Prosta albo kręta.
Idzie lub biegnie? Łączy czy oddziela? Przecina. Plącze.
Czasami zawraca. Znika i pojawia się znowu. Zostawia ślad.
Droga ode mnie do ciebie.
Droga do domu.

Scenariusz i inscenizacja: Lucyna Winkel-Sobczak
Oprawa dźwiękowa: Katarzyna Taborowska
Projekty kostiumów: Ireneusz Domagała
Występują: Agnieszka Dubilewicz i Ewa Rurarz
Autorski projekt Studia Teatralnego BLUM zrealizowany przy wsparciu środków finansowych Miasta Poznań.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Rezerwacja biletów oraz bliższe informacje:

Studio Teatralne BLUM : Tel. 666 987 001
mail: marketing.blum@gmail.com

Rezerwacja także przez platformę bilety24.pl

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Spektakl odbywa się w jednej sal Concordia Design . Dzieci z biorą udział w przedstawieniu wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po spektaklu. Zapraszamy!

 

WIELKANOCNE JAJECZKA

7.04.2019
Godz. 13.30 – 14.30/ Wiek: 4+/Cena: 29 zł

W przedświątecznych klimatach będziemy wyrabiać glicerynowe jajeczka z niespodzianką! Nasze jajeczka pachną nadchodzącą wiosną, mają piękne żywe kolory i kryją w sobie… wesołe zajączki i kurczaczki. A do tego pełnią rolę mydełka i stoją na straży czyściutkich , dziecięcych rąk. Wyobraźcie sobie, że z naszą pomocą możecie je zrobić i Wy 🙂

Prowadzenie: Warsztaty Do dzieła!
DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci od 4 roku życia.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Cena warsztatu to 29 zł. Zapisu dokonujemy najpóźniej w dzień poprzedzający warsztat bezpośrednio u prowadzącej:

Warsztaty Do Dzieła!/warsztaty-dodziela@wp.pl/tel.888 538 708

Warsztaty odbywają się w jednej sal Concordia Design. Dzieci mogą brać udział w warsztacie wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po warsztatach. Zapraszamy

 

Robotyka jest kobietą


59 zł za parę/ Godz.13.00-14.30

Kolejny raz spotkamy się w Concordia Design wraz z trenerami z Robotyka Jest Kobietą! W kobiecym gronie i w parach mama-córka zbudujemy robota z klocków Lego, wspólnie go zaprogramujemy, przetestujemy, a następnie zabierzemy się do malowania kolorowymi flamastrami na płótnie. Zapraszamy do kreatywnego spędzenia niedzieli w rodzinnym gronie! Dziewczyny z Robotyka Jest Kobietą to charyzmatyczne, młode osoby, które swoją pasją potrafią zaangażować w kodowanie każdego 🙂 Pamiętajcie o zapisach – liczba miejsc jest ograniczona.

Prowadzenie: Robotyka jest kobietą
DLA KOGO?

Dziewczynki w wieku 5-9 lat z mamami.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Warsztaty odbywają się 7 kwietnia, od 13.00 do 14.30.
Cena warsztatu dla pary mama – córka to koszt 59 zł /w cenie są animacje i materiały/.
Zapisu dokonujemy przez naszą stronę najpóźniej w piątek 5 kwietnia.

MIEJSCE:

Warsztaty odbywają się w jednej sal Concordia Design . Dziewczynki biorą udział w warsztacie wraz z mamami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po warsztatach. Zapraszamy!

 

Nic, Dzika Mrówka, Adam i Ewa – Zmysłowisko

Teatr Animacji, CK Zamek

07 kwietnia – Niedziela, godz. 11:00, 13:00

Malina Prześluga
reżyser: Ewa Maria Wolska
czas trwania: 45 min
Dzieci

REALIZATORZY
obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Mariola Ryl-Krystianowska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski

muzyka – Piotr Klimek

OPIS SPEKTAKLU

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju. Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać… Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale…? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat… I miłość… I…

„Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.

Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń.

Zmysłowiska to nowy cykl spektakli w Teatrze Animacji dedykowany widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu.

Preferowany wiek +6

Motobazarek Poznańskich Zaprzęgów #2

Poraz kolejny mamy przyjemność zaprosić was na Motobazarek. W otoczeniu naszej siedziby mieszczącej się w zabytkowym schronie czekają na was stoiska na których znajdziecie wszelkie różności. Części do zabytkowych pojazdów, militaria, pamiątki PRL i co tylko uda się wyszperać w garażu. Zarówno za wystawienie stoiska jak i za wstęp nie jest pobierana opłata, impreza ma charakter sąsiedzkiej wymiany.

Miejsce: Poznań, ul. Tymienieckiego, schron na tyłach stacji Shell

Data: 7.04.2019 (niedziela), kupujących zapraszamy od 10

Opłaty: darmowy wstęp dla wystawców i odwiedzających

Jeśli więc pragniesz pozbyć się paru gratów lub poszperać na stoiskach zapraszamy.

 

SKOWRONECZKI W POŁUDNIE – koncert wiosenny

Scena Nowa CK ZAMEK
Godzina g. 12
Data 7.04.2019
Informacja o wejściówkach bezpłatne wejściówki do pobrania w kasie CK ZAMEK od 2.04.

W programie utwory budzące wiosnę do życia. Będzie śpiewnie, wesoło, zielono i słonecznie. Młode głosy artystek z Chóru SKOWRONECZKI poprowadzą słuchaczy przez meandry wiosennego przesilenia ku beztroskiej radości bycia częścią wiosny. Muzyka i śpiew pozwolą wyobraźni dotknąć młodych pędów bazi, poczuć zapach odzyskującej swą zieloną świeżość trawy, unieść się ku chmurom na dziwnie lekkich podmuchach wiosennego wiatru. Wszystko to za darmo, wszystko to prosto z młodych skowronkowych serc.

Wystąpi Chór Dziewczęcy SKOWRONECZKI pod dyrekcją Julii Łynszy, przy fortepianie Czesław Łynsza.

 

Głośne Czytanie Bajek – Mikołajek – Suchy Las

Na kolejnym Głośnym Czytaniu Bajek w sucholeskim Centrum Kultury i Bibliotece Publicznej wkroczymy w świat słynnego „Mikołajka”. 7 kwietnia 2019 roku o godz. 11.00 Piotr Witoń przedstawi najmłodszym swoją interpretację opowieści o urwisie Mikołajku i jego rówieśnikach. Tytułowy bohater to najzwyczajniejszy w świecie chłopiec, który miewa różne przygody. Mikołajek ma w sobie naprawdę wielkie pokłady energii i całe mnóstwo pomysłów, które stara się zrealizować. Jeśli tylko macie ochotę poznać tego zabawnego chłopczyka i kolegów z jego paczki to udajcie się do Biblioteki przy ul. Szkolnej 16 w Suchym Lesie po darmowe zaproszenie na to fascynujące spotkanie.

 

Babi Targ w Poznaniu / 7.04.19 / MTP

BABI TARG w Poznaniu!
Wiosenne wietrzenie szaf!

7 kwietnia 2019 | 12.00-16.00 | Hala nr 1 MTP w Poznaniu
Bilety do kupienia od 12 marca na stronie bilety24.pl (sprzedaż ruszy ok. 12.00)

BILETY DLA WYSTAWCÓW ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

Zapraszamy na Babi Targ, czyli wiosenne wietrzenie szaf
7 kwietnia w Hali nr 1 MTP w Poznaniu.
Tym razem imprezie będzie towarzyszyć strefa Mami Babi Targ i warsztaty Zero Waste dla dzieciaków przygotowane przez animatorów i animatorki z Zajafka i DOKA!

Babi Targ jest lokalną odmianą znanych już wcześniej na zachodzie swapping parties, polegających w głównej mierze na wymianie ciuchów, butów i innych dodatków.
W miarę rozwoju imprezy uczestniczki i uczestnicy nadali jej własny charakter. Oprócz wymiany zaczęli również kupować
i sprzedawać przyniesione ubrania. Babi Targ stał się imprezą idealną zarówno dla tych, którzy lubią wietrzyć swoje szafy
i dla poszukiwaczek/poszukiwaczy ciekawych i nietuzinkowych rzeczy.

O BABIM TARGU
Pierwszy BABI TARG odbył się 12 lat temu w klubokawiarni Meskal w Poznaniu i zainaugurował działalność Babilądu w marcu 2007. W wymianie wzięło wówczas udział 40 pań. Teraz nasze imprezy gromadzą kilkaset osób i są organizowane regularnie w Poznaniu i wielu innych miastach Polski. Do tej pory odbyło się 96 edycji imprezy, Babi Targ był przez trzy lata główną modową imprezą Międzynarodowego Festiwalu Twórczości Kobiet No Women No Art. W 2013 i 2014 roku znalazł się również w programie Generatora Malty – jednego z ważniejszych projektów Festiwalu Malta. W 2014 zorganizowana została wyjątkowa edycja imprezy – ogólnopolska akcja wymiany ciuchów Babi Targ z OLX, która odbyła się równocześnie w 7 miastach Polski: Warszawie, Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie, i zgromadziła ponad 14 000 uczestniczek i uczestników!

Organizowane są również specjalne edycje Babiego Targu skierowane głównie do rodziców, czyli Mami Babi Targ oraz edycje w innych miastach Polski – m.in. regularnie w Gdańsku i Bydgoszczy, a ostatnio również w Gnieźnie i Łodzi.
Babi Targ® jest najstarszą i największą imprezą tego typu w Polsce!

BILETY:
�5 zł- Odwiedzająca/-y�35 zł- Wystawiająca/-y z 2 torbami (wielkość stoiska: 1×1,5 m, w cenie biletu: dwie torby/ walizki/ kartony/ stojaki z ubraniami) �

5 zł – Pomocniczka/Pomocnik
Bilety będą do kupienia od 12 marca, ok. godz. 12.00, na portalu Bilety24.pl oraz stacjonarnie w Centrum Informacji Miejskiej Poznań przy ulicy Ratajczaka 44 w Poznaniu.

Bilety dla Odwiedzających będą sprzedawane wyłącznie w dniu imprezy, przy wejściu na wydarzenie.

 

Dzieciaki w Tramwajarzu | Teatryle_spektakl_”Bajka o szczęściu”

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach Dzieciaków w Tramwajarzu. Tym razem, dla dzieci i dorosłych wystąpi teatr TeatRyle ze spektaklem „Bajka o szczęściu”. Tak jak ostatnio, po spektaklu Dzieciaki będą mogły wziąć udział w animacjach i zabawach.

Bajka o szczęściu to mądra i pełna ciepła opowieść o Dziadku, który w ubogiej chatce spokojne żyje sobie z Myszką, Kogucikiem i Świnką. Wszystko ulega zmianie w chwili, gdy odwiedza go Handlarz i w zamian za zwierzątka oferuje pozornie niezbędne przedmioty, które mają mu zapewnić szczęście. Oszołomiony Dziadek zgadza się na wymianę i dopiero gdy zostaje sam, zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele utracił. W pięknym, poetyckim spektaklu twórcy odpowiadają na odwieczne pytanie: być czy mieć?

tekst: Izabela Degórska
scenografia: Olga Ryl-Krystianowska
muzyka: Robert Łuczak reżyseria: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy
występują: Mariola i Marcin Ryl-Krystianowscy

 

Szlakiem powietrza wokół Starego Rynku w Poznaniu

Wycieczka rodzinna.

Weźcie ze sobą przewodnik „Cztery żywioły i dwa koziołki” oraz lornetkę.

Spotkamy się przed ratuszem, przy fontannie Prozerpiny, gdzie powitają nas cztery żywioły. Na szlak wyruszymy z jednym z nich – z pacynką Chmurką.
Będziemy rozmawiać o powietrzu, o orłach, krukach, gołębiach, kogucikach i o pelikanie
Zaplanujemy ukrycie skarbu i poćwiczymy obronę murów miejskich.
Po spacerze dzieci otrzymają tematyczną niespodziankę:)

czas spaceru: ok. 60 min + ok. 30 min przeznaczone na dodatkowe atrakcje.
wielkość grupy: ok. 20 dzieci z rodzicami

cena: 15 zł/dziecko (w tym tematyczna niespodzianka)
Dorośli towarzyszący dziecku nie płacą.
Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie przez każde dziecko książki „Cztery żywioły i dwa koziołki” (częściowy bilet wstępu na każdy z czterech szlaków).
Można ją kupić przed wycieczką (28 zł)

Dzieci otrzymają pieczątkę w przewodniku, potwierdzającą zaliczenie szlaku.

Wycieczkę poprowadzi Chmurka, a pomoże jej Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.
obowiązują zapisy: tel. 504 152 120, e-mail: pikinini@pikinini.pl
Dodatkowe szczegóły: https://www.facebook.com/dwakoziolki, http://poznandladzieci.pl/wydarzenia

 

Wiosenny Koncert

Zapraszamy na Wiosenny Koncert oraz multimedialny wernisaż w
wykonaniu uczniów Edu Arto.

TEATRANKI: Czujemy wiosnę, wiek: 2-3 lata

Teatr Polski

Foyer I piętra
Kwiecień 7, 2019

wiek: 2-3 lata

7 kwietnia, godz. 11.00

Czujemy wiosnę!

wiek: 2-3 lata

Czy w teatrze możemy zamienić się w małych ogrodników? Przy wiosennych wierszach polskich poetów przygotujemy sobie ogrodnicze narzędzia, zasadzimy cebulki, posiejemy nasionka
i wspólnie zastanowimy się, kto nam pomoże wyciągnąć rzepkę z ziemi…

Prowadzenie: Joanna Cieszyńska-Promińska

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę;
Informacje o projekcie i kontakt: agnieszka.misiewicz@teatr-polski.pl;
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru;
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl;
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *