PLAN ZAJĘĆ 25.03 – 31.03.2019

PLAN ZAJĘĆ 25.03 – 31.03.2019

 

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Finał Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO

Finał Festiwalu Młodego Teatru Wielkopolski DZIEŃ DOBRY SZTUKO z honorowym patronatem Marka Woźniaka Marszałka Województwa Wielkopolskiego

„Trzeciaki” – Szkoła Podstawowa nr 83 w Poznaniu

„Cokolwiek” – Zespół Szkół w Luboniu

Teatr „Tabula Rasa” – Młodzieżowy Dom Kultury w Pile

Teatr „Zwierciadło” – Gminny Ośrodek Kultury Sokół w Czerwonaku

Teatr „Szansa” – Szkoła Podstawowa nr 1 w Wągrowcu

„Na Dodatek” – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 w Poznaniu

„Przy Okazji” – Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie Podgórnym

„Waria.Ty” – IV Liceum Ogólnokształcące w Poznaniu

Teatr MPF – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu

Grupa Teatralna „Zamiast” – Gminny Ośrodek Kultury Sezam w Tarnowie Podgórnym

 

Czytanie z maluszkami

25.III godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Być tu i teraz – Joga Zwinnego Smyka w Brainy Poznań Malta

Pogoda ducha, spokój wewnętrzny, pewność siebie i rozwijanie koncentracji to najważniejsze korzyści, jakie odnoszą dzieci z uprawiania jogi od najmłodszych lat.

Serdecznie zapraszam na warsztat „Być tu i teraz”. Podczas tego warsztatu skupimy się na chwili obecnej. Zrelaksujemy się przy dźwiękach nadchodzącej wiosny. ?

Zajęcia poprowadzi doświadczona instruktorka, Zofia Graf.

? Zapraszamy już 26 marca o godzinie 18:00.
? Prosimy o zabranie wygodnego ubioru i skarpetek na zmianę.

? Warsztaty przeznaczone dla dzieci od lat 3.
? Koszt udziału w warsztatach: 30 zł

Zapisy trwają:
? pod adresem www.brainymalta.pl/zapis-na-zajecia/
☎️ telefonicznie pod numerem 510 029 184
? mailowo na adres biuro@brainymalta.pl,
? przez wiadomość prywatną przesłaną przez Messengera.

 

 

ŚRODA

 

 

Muzyczne przygody z Cmokiem: ukulele

CMOK serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania świata muzyki – ogromnego, różnorodnego, zadziwiającego, ekscytującego!

Poznamy budowę instrumentów muzycznych, posłuchamy ich, a nawet spróbujemy samodzielnie grac!
Dowiemy się też, jak wyjątkowa jest muzyka w różnych krajach świata.

Będziemy wspólnie śpiewać i tańczyć, poznamy nowych przyjaciół i zatracimy się w muzycznym świecie!

W Poznaniu jest wiele imprez dla dzieci, ale nasza seria muzycznych wydarzeń jest naprawdę ciekawa, interaktywna i uwrażliwiająca na piękno muzyki.

27 marca – ukulele : co to jest?!

„Ukulele, mała gitarka rozpowszechniona na Hawajach. Brzmienie i nazwę zawdzięcza układowi strun i wielkości. Wspaniała w dobrych rękach, praktyczna w podróży, słodka i zachwycająca, zapraszam” – mówi Przemysław Śledź SLEDZIUHA, który prowadzi zajęcie.

Start 17:00
Cena 20 zł (przelew), 30 zł ( na miejscu)

Zapisy: Jana@cmok-poznan.pl

 

 

 

 

CZWARTEK

Festival of Lights Poznan. W hołdzie Powstańcom.

Festival of Lights to spektakl światła, dźwięku oraz efektów specjalnych. Historia Powstania Wielkopolskiego ukazana w niesamowity, zapierający dech w piersiach sposób.
Ekranem dla tego widowiska będzie fasada jednego z najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych zabytków w Poznaniu – Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu.

Data wydarzenia : 28 marca 2019
Lokalizacja: park im.H.Wieniawskiego przed Operą
wstęp jest bezpłatny
PROJEKT FINANSOWANY PRZEZ SAMORZĄD WOJEWÓDZTWA WIELKOPOLSKIEGO.

 

Mary Poppins otwiera drzwi!

28.III godz. 16.30 Mary Poppins wraca!

Zapraszamy wszystkie dzieci do Londynu na ulicę Czereśniową gdzie mieszka rodzina Banksów. Nie dzieje się tam nic szczególnego do dnia, gdy w ich domu pojawia się nowa niania – Mary Poppins. Dzieci, początkowo nieufne wobec opiekunki, bardzo szybko odkrywają jej niezwykłą naturę. Niby staroświecki parasol, a potrafi całą gromadkę unieść w świat. Niby zwykła oranżada, a potrafi rozweselić każdego!
Popołudnie pełne niezwykłość, tylko dla naszych Gości!

os. Przyjaźni 125 C Bilety 10 zł Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

Poznań Motor Show 2019

Cztery salony: samochodowy, motocyklowy, caravaningowy i ciężarowy, dziesiątki premier światowych marek i setki pasjonatów motoryzacji – to wszystko czeka na poznaniaków podczas tegorocznego Poznań Motor Show.

Targi rozpoczną się w czwartek, 28 marca i potrwają do niedzieli (31 marca).

– To wyjątkowe wydarzenie dedykowane zarówno pasjonatom, jak i całym rodzinom, które na Międzynarodowych Targach Poznańskich mogą spędzić weekend w motoryzacyjnej atmosferze – mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów Poznań Motor Show. – Od lat z partnerami prezentujemy zwiedzającym premierowe pojazdy, samochody koncepcyjne, najpiękniejsze motocykle czy też najnowsze kampery i przyczepy kempingowe.

Poznań Motor Show 2019 odbywać się będzie w pawilonach 1, 2, 3, 3A, 4, 5, 5A, 5G, 6, 7A, 8, 8A, 15.0, a także na terenie otwartym.

Ceny biletów na Motor Show wahają się od 25 zł (przedsprzedaż na niedzielę) do 500 zł (w przedsprzedaży na czwartkowy Press Day). Dzieci do lat 3 – wstęp bezpłatny. Bilet jednorazowy z Ogólnopolską Kartą Dużej Rodziny – 15 zł /os. Takie bilety będą sprzedawane tylko w wejściach: w Holu Północnym (World Trade Center, wejście od ul. Bukowskiej), w Pawilonie 3A (róg Bukowskiej/Roosevelta, wejście naprzeciwko Bałtyku) i w Holu Południowym (ul. Głogowska 16, wejście po dawnej restauracji McDonald’s).

Uwaga: Międzynarodowe Targi Poznańskie umożliwiają osobom odwiedzającym Poznań Motor Show darmowy przejazd komunikacją miejską ZTM podczas trwania targów. Mogą z niego skorzystać osoby, które kupiły bilety w przedsprzedaży: online za pomocą portalów: Bilety.mtp.pl, Tixer.pl, Ticketmaster oraz w Empiku, kioskach i salonikach Ruchu.

Aby dojechać na targi za darmo, należy mieć przy sobie wydrukowany bilet na Poznań Motor Show, ważny na ten dzień, w którym korzysta się z transportu publicznego.

 

Tydzień zmysłu wzroku

Zapraszam na tydzień zmysłu wzroku do Klamerki. Tym razem odwiedzimy Kosmos:)

Czwartek: dzieci od 1-2 lat
Piątek: dzieci od 1-3 lat

Jeśli planujecie do nas wpaść, to dajcie znać:)
1. Skontaktujcie się ze mną przez Messengera
2. Napiszcie maila na adres: klamerka@klamerka.eu

Pierwsze zajęcia są bezpłatne:) Na 30 minut przed zajęciami zapraszam na kawę/herbatę i swobodną zabawę dzieci:)

 

 

 

PIĄTEK

 

 

Teatr Młodego Widza – spektakl „Nie ma jak w domu”

Spektakl opowiada historię krecika mieszkającego pod ziemią, którego znudził jego dotychczasowy domek i postanowił znaleźć sobie nowy – lepszy. W czasie swojej wędrówki spotyka wiele zwierzątek – pszczołę, wiewiórkę, zająca i sójkę, a każde z nich zapraszało go do swojego domu. Krecik, za każdym razem dochodzi do wniosku, że żaden z nich nie jest dla niego odpowiedni. Najwłaściwszy, najbezpieczniejszy i najmilszy okazuje się jego własny. Wraz z bohaterami sztuki dzieci poznają sposoby bytowania leśnych zwierząt, ich zachowania, szczególnie w kontekście zmian pór roku.

Wystawa Żywych Motyli

W dniach 29.03-26.04.2019 zapraszamy na Wystawę Żywych Motyli Egzotycznych!
Na wystawie będzie można zobaczyć takie gatunki jak m.in.: Morpho peleides, Caligio memnon, Idea leucone czy Papilio rumanzovia.

W terminie 12.03-28.04.2019 w sali dydaktycznej będzie można również oglądać Wystawa Motyli Preparowanych

Wystawa w cenie biletów wstępu do Palmiarni:
normalny: 10 zł
ulgowy: 7zł
wtorki Seniora: w każdy wtorek osoba w wieku 60+ może kupić bilet w cenie 3,50 zł.
Nieobowiązkowo szatnia i toaleta płatne 1 zł od osoby.

Godziny otwarcia Palmiarni:
Poniedziałki zamknięte.
od wtorku do niedzieli: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
Wielkanoc, 21-22 kwietnia: 9:00 – 17:00 (kasa do godz. 16:00)
W godzinach 10.00-10.15 w kasie Palmiarni jest przerwa.

Zapraszamy!

 

Integry – Osadnicy z Catanu : cil wil.da.się

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy na cykl bezpłatnych spotkań przy grach towarzyskich, planszowych i karcianych pod nazwą INTEGRY. W czasie wydarzenia będzie można zapoznać się i zagrać we współczesne gry, które ze względu na swoja jakość i uniwersalność zyskały miano kultowych. Wśród gier dostępnych w Schronie znaleźć można: Osadników z Catanu, Carcassonne, Dobble, Small World, i wiele wiele więcej. Nie zabraknie również chętnych do gry, a prowadzący wprowadzi uczestników w zasady każdej z gier. Każdy miesiąc będzie poświęcony wybranemu tytułowi (w trakcie spotkania dostępne będą również pozostałe gry będące na wyposażeniu Schronu).

Najbliższe spotkanie odbędzie się 29 marca (tj. piątek) o godzinie 18.00 w Schronie Kultury Europa (ul. Rolna 24 w Poznaniu, wejście od strony podwórza).

W tym miesiącu zapraszamy na nowo odkrytą wyspę Catan, którą właśnie zaczęła kolonizować grupa osadników. Dołącz do nich i zbuduj z nimi siec dróg, miast i osad, w wyścigu o dominację na tym małym skrawku ziemi. W trakcie rozgrywki pomogą tobie regularnie wydobywane surowce, a nawet rycerstwo!

Osadnicy z Catanu to klasyczna gra ekonomiczna dla 3 do 4 graczy, w której celem jest jak najszybsze zdobycie punktów zwycięstwa poprzez rozbudowę sieci dróg, osad i miast oraz ich umiejętny rozwój. Gra nie jest nastawiona na bezpośrednią rywalizację, a poza szczęściem wymaga od graczy umiejętności targowania się i planowania. Przyjemna około godzinna rozgrywka zalecana dla graczy od 10 roku życia.

Przed rozgrywką zasady gry, w sposób przystępny, zostaną przedstawione przez prowadzącego – Jakuba Grypczyńskiego.

Zapisy uczestników pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl (w temacie proszę wpisać INTEGRY, a w treści imię i nazwisko uczestnika/-czki/-ków) lub drogą telefoniczną: 509 102 206

W przypadku, gdy nie będą Państwo mogli uczestniczyć w w/w wydarzeniu, prosimy o wcześniejszy kontakt (tel. 509 102 206).

Uwaga: Organizator zastrzega sobie prawo do odmowy uczestnictwa w kolejnych wydarzeniach osobom, które nie wzięły udziału we wcześniejszych wydarzeniach bez uprzedniego odwołania swojego uczestnictwa (najpóźniej na dzień przed wydarzeniem do godziny 10.00).

Projekt Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” jest dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Konkurs z okazji Międzynarodowego Święta Książki dla Dzieci

Uwaga, uwaga!

Zapewne już wiecie, że wielkimi krokami zbliża się bardzo wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci – na całym świecie celebrowane dnia 2 kwietnia, w rocznicę urodzin jednego z największych baśniopisarzy – Hansa Christiana Andersena.

Z tej okazji zapraszamy – już po raz czwarty! – Małych i Większych Miłośników Książki do udziału w konkursie plastycznym. Tradycyjnie już proponujemy trzy kategorie konkursowe.

Zadaniem jest odpowiedź na hasło:

KSIĄŻKA DO PODUSZKI (dla Artystów w wieku 2-5 lat)

BIAŁY KRUK (dla Artystów w wieku 6-10 lat)*

* hasło rozumiane jako niezwykle rzadka, wyjątkowa, ważna książka. Czekamy na ilustrację do Waszych ukochanych książek, w opisie pracy konieczne jest podanie tytułu książki będącej dla Was Białym Krukiem.

ZAPRASZAMY DO KRAINY BAŚNI (dla Grup Przedszkolnych)

Technika dowolna, prace w formie skanu/fotografii cyfrowej prosimy wysyłać na adres:
dom.bajek.poznan@gmail.com

do godz. 20.00 dnia 29.03.2019.

Wyniki konkursu opublikujemy 2 kwietnia na naszym profilu na Facebooku.

Nagrody :

– zaproszenie na DomBajkowe warsztaty
– książki – niespodzianki
– szydełkowe zabawki od Bubowe
– gadżety i cudeńka okołoksiążkowe
– książki dla zwycięskiej Grupy Przedszkolnej.

Konkurs jest częścią wydarzenia o nazwie „DomBajkowe Święto Książki dla Dzieci”, po więcej szczegółów zapraszamy niebawem na nasz profil Facebookowy:
https://www.facebook.com/events/420374282070327/

Będzie nam miło, jeśli zaprosicie Znajomych do naszej inicjatywy, jak i polubicie nasz profil 🙂

Konkurs nie jest w żaden sposób związany ani sponsorowany przez serwis Facebook. Nagród nie można wymienić na inne ani na ekwiwalent pieniężny. Wysyłka tylko na terenie PL.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu dostępnego na stronie:
https://dombajek.wordpress.com/2019/02/27/miedzynarodowy-dzien-ksiazki-dla-dzieci-edycja-2019-konkurs-plastyczny/

ZAPRASZAMY!!!

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

 

 

SOBOTA

 

 

Reakcja zespołowa – wiosenne eksperymenty naukowe

„Reakcja zespołowa – wiosenne eksperymenty naukowe”, czyli BEZPŁATNE integracyjne warsztaty z pogranicza chemii, fizyki i… świetnej zabawy!
??? Zapraszamy dzieci w wieku od 3 lat ???
Eksperymentowanie, przelewanie, przesypywanie i mieszanie. Czy tylko nam się wydaje, że to jest to, co dzieci lubią najbardziej?
Wraz z naszymi ulubionymi naukowcami z Wulkan Doświadczeń dzieciaki sprawdzą m.in., jak nabić jajko w butelkę, chemicznie pokolorować liście kapusty oraz jak w roślinach transportowana jest woda 🙂
Całość odbędzie się w Schron Kultury Europa (wejście z tyłu bloku, w pobliżu McDonalda przy Hetmańskiej).
Liczba miejsc ograniczona, zapisy na maila: fundacja@strefaintegracji.org.
Prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz wieku dziecka.
Zapraszamy 🙂
Wydarzenie organizowane przez Fundację Strefa Integracji, Wulkan Doświadczeń i Schron Kultury Europa.

Rodzinny koncert harfowy

Serdecznie zapraszamy na rodzinny koncert harfowy,na którym wystąpi absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. M.Karłowicza w Poznaniu,Rozalia z agencji STAGE of ARTS. Posłuchamy kilka pięknych utworów, poznamy krótką historię i budowę instrumentu,a odważni słuchacze będą mogli wprawić w ruch jakąś strunę 😉 ”
Cena: 15 zł dziecko, 5 zł opiekun
Wiek: dla wszystkich, którzy chcą posłuchać dzwięków harfy:)
Czas: 16.30-17.15

Zapisy:
1. Przez Facebooka
2. Mailem klamerka@klamerka.eu

Zapraszam wszystkich od g. 16 na kawę/herbatę i swobodną zabawę dzieci.

 

3TATY 4żywioły Z Polski na szerokie wody

Dlaczego podróżowanie jest tak ciekawe i czy można mieć pociąg do podróży w genach? O tym, opowiedzą Arkady Paweł Fiedler i jego tata Arkady Radosław Fiedler. Nie zabraknie też m.in. opowieści o tym, jak zmieniło się podróżowanie od czasów założyciela podróżniczego klanu Arkadego Fiedlera.
Zapraszamy dzień w wieku 4-10 lat z rodzicami.

 

STREFA ZABAWY – WIOSNO, GDZIE JESTEŚ?

Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 30.03.2019
Cena 10 zł

Warsztaty muzyczno-taneczne w wieku 3-5 lat. Gdzie jest wiosna? Czy już do nas idzie? W oczekiwaniu na nią poszukamy jej w muzyce, może schowała się między dźwiękami.

Na warsztatach dzieci poznają utwory muzyczne związane z tematyką wiosenną. Nauczą się wiosennego tańca i pobawią w zabawy muzyczno- ruchowe.

Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Anna Bogusławska, Martyna Zyska

 

NIE BÓJ SIĘ, TYGRYSIE


Teatr Animacji, CK Zamek

30 marca – Sobota, godz. 11:00

Malina Prześluga
reżyser: Krzysztof Dutkiewicz
czas trwania: 45 min

REALIZATORZY
Wykonanie: Krzysztof Dutkiewicz
Obrazy: Julia Królikowska

OPIS SPEKTAKLU

Co to znaczy „mieć coś na własność”? Maleńki Tygrys wyrusza w pełną przygód wędrówkę, by się o tym przekonać. W wielkim świecie, na początku przerażającym swym ogromem, poznaje wiele istot, które próbują mu pomóc w znalezieniu odpowiedzi na nurtujące go pytanie.

Kameralny spektakl dla niewielkich grup małych widzów, przygotowany w konwencji japońskiego teatru Kamishibai ( kami- papier, shibai – teatr , przedstawienie, sztuka ; inaczej teatr ilustracji , teatr obrazkowy , dosłownie : teatr papierowy). Kamishibai to tradycyjna japońska sztuka opowiadania historii za pomocą ilustracji w małej skrzynce pełniącej rolę sceny. Można go porównać do wędrownego teatru np. marionetek, w którym miejsce lalek zajmują obrazy.

Po zakończeniu spektaklu rozmowa z widzami na tematy poruszone w przedstawieniu.
Zapraszamy dzieci od 4. roku życia.

Premiera: 20.11.2017

 

Sito sztuki // warsztaty rodzinne // obowiązują zapisy

SITO SZTUKI to cykl dla najmłodszych widzów, którego głównym założeniem jest pobudzenie artystycznej wrażliwości w kontakcie z dziełem sztuki, rozwijanie umiejętności kreatywnego myślenia i samodzielnego podejmowania twórczych wyzwań.

W sezonie 2018/2019 warsztat zmienia formułę na zajęcia rodzinne.

Sobotnie spotkania będą próbą podejmowania współpracy ze swoim artystycznym partnerem – „wspólnikiem projektu” – np. mamą, bratem, dziadkiem. Zespoły artystyczne OPIEKUN-DZIECKO otworzą przed sobą drogę do poszerzania horyzontów wciąż niezgłębionej wyobraźni, odkrywania pokładów kreatywności oraz planowania, wymyślania i odwagi bycia w procesie sztuki.

Na każde zajęcia obowiązują zapisy: e-mail: sitosztuki@mnp.art.pl.

Warsztaty są skierowane do DZIECI W WIEKU 5–10 lat i ICH OPIEKUNÓW (maksymalnie 2 osoby).

Koncepcja i prowadzenie zajęć: Sylwia Chudy-Leśnik

TEMATY I TERMINY SPOTKAŃ:

30.03.2019 • Marzenie
Czas ferii kusi podróżami, tymi palcem po mapie, wciąż tylko w naszych głowach planowanymi, ale też i tymi realnymi – wyczekanymi i odważnie przebytymi. Nadajmy kształt naszym marzeniom i stwórzmy realistyczno-wyobrażeniowy pejzaż. Widok natury czy też otoczenia miejskiego? Czy bliższy jest Ci pejzaż topograficzny czy fantastyczny?
Technika: mieszana (akwarele, flamastry, kredki akwarelowe)

13.04.2019 • Kompozycja z eksponatem
Picasso ważne dla siebie przedmioty gromadził w tzw. „kapsułach czasu”, ciocia mojej koleżanki ma wspaniały zbiór starych foto-grafii rodzinnych, a brat mojego kolegi z każdej wyprawy w góry przywozi kilka kamieni. Po mojej babci odziedziczyłam cudowną kolekcję porcelanowych laleczek – przywoziła je z różnych miejsc świata. Wyjątkowe egzemplarze, egzotyczne przedmioty, ukochane, choć raczej mało warte bibeloty to skarby naszego bogatego życia, które poprzez sztukę stanie się niezapomniane.
Technika: asamblaż, przedmioty gotowe

25.05.2019 • Biżuteria
Dla mamy! Dla mamy! Cóż naszym ukochanym mamom w ich świątecznym majowym dniu jest potrzebne? Czy to przygotowana przez nas poranna kanapka i kawa na śniadanie czy całus na powitanie? Czy też wspólnie „wyczarowany” niebanalny prezent, o jakim po prostu marzy każda wyjątkowa kobieta – i ta mała, i ta duża? Wisiory, korale, bransoletki… Wcale nie idziemy do jubilera, tylko sami się nim staniemy! Wspólnie wykonamy biżuterię damską i nie tylko.
Technika: modelowanie z gliny

29.06.2019 • Kwiaty
Polne, majowe i czerwcowe – w wazonie, doniczce i w ogrodzie. Rozkwitają w blasku słońca i mienią się feerią barw! Nadajmy roślinnym ozdobom magiczne kształty i niech zaskoczą nas kolorem, materią i fakturą! Zainspirujmy się wyjątkowym zapachem i oddajmy się artystycznej ikebanie i florystyce.
Technika: realizacje przestrzenne z różnych materiałów

Obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem: sitosztuki@mnp.art.pl.

Zgłoszenia przyjmujemy od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

 

Panowie i Panie – Przedszkolne Muzykowanie!

Zapraszamy serdecznie dzieci w wieku 3 do 5 lat na spotkanie z MUZYKĄ – rytmem, instrumentami i śpiewem!

Spotkanie odbędzie się w miłej i luźnej atmosferze, z udziałem prawdziwych instrumentów, jednocześnie będzie bogate w różnorodne elementy z zakresu muzykoterapii – np. ruch przy muzyce, interpretację plastyczną wysłuchanych utworów czy relaksację.
Prowadząca – Agnieszka Kardasz – Sopel, jest muzykoterapeutką i nauczycielem po pedagogice specjalnej na UAM w Poznaniu. Pracuje także jako nauczyciel fortepianu w prywatnej szkole muzycznej oraz z osobami niepełnosprawnymi jako muzykoterapeutka i hipoterapeutka. Razem z mężem Łukaszem i przyjaciółmi, gra w Warsztaty Agaty różne miłe koncerty. Jest mamą przedszkolaczki Gabrysi.

KIEDY? 30.03.2019 godz. 11:30 – 12:30/13:00
GDZIE? Warsztaty Agaty, ul. Lodowa 6/1, Poznań
ZA ILE? 40 zł Dziecko (lub Dziecko plus opiekun), płatne przelewem na konto (!!) Warsztaty Agaty Plener sp. z o. o. nr 84 1140 2004 0000 3702 7853 3038.
W cenie kawa/herbata/woda/chrupki
ZAPISY: mail biuro@warsztatyagaty.pl lub tel. 883 908 901

UWAGA! Zgłoszenie ewentualnej nieobecności do godz. 09:00 w dniu wydarzenia, uprawnia do wykorzystania wpłaty na inne wydarzenie organizowane w WA w sezonie 2018/19.

 

Zajęcia w MDK3

 

Niebieski Poranek w Bramie Poznania

Niebieski poranek to bezpłatne wydarzenie dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Podczas niego będzie można zwiedzić ekspozycję oraz wziąć udział w animacjach w przestrzeni przyjaznej dla osób wrażliwych na bodźce sensoryczne. Na czas trwania wydarzenia wyciszymy i rozjaśnimy przestrzeń ekspozycji i holu głównego oraz przygotujemy miejsca odpoczynku z pufami i kocami.

Termin: 30 marca 2019 r., godz. 9.00 – 11.00

Po godzinie 10.00 Brama Poznania będzie otwarta dla wszystkich zwiedzających.

UWAGA: Wydarzenie dedykowane jest wyłącznie rodzinom z dziećmi ze spektrum autyzmu i osobom dorosłym ze spektrum autyzmu. Wydarzenie jest bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy na wybrane aktywności:

#Samodzielne zwiedzanie ekspozycji

W godz. 9.00 – 10.00 ekspozycja będzie otwarta tylko dla rodzin z dziećmi ze spektrum autyzmu oraz dla osób dorosłych ze spektrum autyzmu. Ekspozycję zwiedzamy z audioprzewodnikiem, rozpoczynając o dowolnej godzinie pomiędzy godz. 9.00 – 10.00. Na ekspozycji będą czekały pracownicy/-czki Biura Obsługi Klienta, których zawsze można poprosić o pomoc.

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.bramapoznania.pl.

#Animacje w sali warsztatowej

W godz. 9.00 – 11.00 będzie można skorzystać z aktywności w sali warsztatowej. Pod opieką animatorów/-ek będzie można zrobić swoją przypinkę, ułożyć ogromne klocki lub puzzle, zagrać w memory dotykowe, dźwiękowe czy wagowe.

Formularz zgłoszenia znajduje się na stronie www.bramapoznania.pl.

Informacje praktyczne:
Odbiorcy: rodziny z dziećmi ze spektrum autyzmu i osoby dorosłe ze spektrum autyzmu
Termin: sobota 30 marca 2019 r.
Czas trwania: w godz. 9.00 – 11.00
Miejsce: Brama Poznania, ul. Gdańska 2
Koszt: bezpłatne

Zapisy: Chęć udziału w wydarzeniu należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w wydarzeniu jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia od organizatora.

 

Laboratorium Wyobraźni zaprasza

2019-03-30 ( sobota )
Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46A,

Pojedyncze atrakcje:

  • Experymentarium: Laboratorium Detektywa II

Nowa kryminalna zagadka, nowy przestępca do schwytania i nowe wyzwania przed chemikami detektywami! Na miejscu zbrodni pęknięte szkło, plamy krwi i pusta kartka bez sekretnego przepisu! W toku śledztwa uczestnicy sprawdzą, do czego służy fenoloftaleina, zbadają odbitki linii papilarnych i dowiedzą się, czy niebieski w płomieniach dalej jest taki niebieski! Młodzi Odkrywcy, pomóżcie nam odnaleźć skradziony przepis hrabiego!

  • Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Interaktywna ekspozycja składa się z trzech części. W pierwszej z nich, odwiedzający samodzielnie poznają zjawiska z różnych dziedzin naukowych, takich jak: hydrostatyka i hydrodynamika, ciśnienie, elektryczność, magnetyzm. W drugiej części goście znajdą dwa stanowiska multimedialne, jedno z nich prezentujące zagadnienia z biologii, takie jak badanie wieku i gatunków drzew czy fauny i flory pod powierzchnią ziemi, drugie z fizyki, prezentujące działanie akceleratora jonów węglowych, wykorzystywanego w badaniach wieku próbek organicznych metodą węgla C14. Trzecia część natomiast to tak zwana „ciemnia”, która pozwala na obserwację zjawisk z dziedziny fizyki, a szczególnie zjawisk związanych ze światłem, takich jak obserwacja obrazu z wnętrza aparatu fotograficznego, badanie biegu promieni odbitych od lusterek oraz przechodzące przez soczewki, badanie przebiegu promieni przy przejściu przez pryzmat, nakładanie obrazów w lustrze fenickim oraz obserwacja barw.

Miejsce: Wystawa Czerwona Laboratorium Wyobraźni, ul. Rubież 46/A2 Termin: sobota, 30 marca Godzina rozpoczęcia: 10:00, 11:30, 13:00, 14:30 Czas trwania: 1h. Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

 

Fokus na spotkanie

Zapraszamy młodych ludzi zainteresowanych praktyczną realizacją filmu do uczestnictwa w projekcie „ Fokus na spotkanie”!
Zadaniem uczestników będzie realizacja, pod opieką artystyczną profesjonalnego reżysera oraz operatora kamery, kreatywnego dokumentu filmowego, próbującego uchwycić i zarejestrować specyficzne interakcje w relacji artysta – odbiorca i odbiorca – artysta. Zadaniem grupy filmowej będzie także pokazanie międzypokoleniowego odbioru sztuki oraz aktywnego uczestnictwa odbiorcy w wydarzeniach artystycznych adresowanych do najmłodszego widza.
Inspiracją czy ilustrację tematu stanowić będą wydarzenia 22 Biennale Sztuki dla Dziecka w Poznaniu.

Grupę (10 – 12 osób, w wieku 16 -19 lat) wyłonimy na postawie nadesłanych zgłoszeń.

Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie mailem na adres msuchanecki@alekino.com, do 30 marca, krótkiej deklaracji uczestnictwa zawierającej : imię i nazwisko, datę urodzenia, szkołę i krótki opis swoich zainteresowań i umiejętności filmowych oraz informacji o posiadanym sprzęcie filmowym.

 

Warsztaty Lepi-My rok szkolny 2018/2019 – MDK2

Zapraszamy na cykl warsztatów ceramicznych, które odbywają się w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2.

30.03.2019 – W sklepie piekarniczym – torty, rogale i kremowe muffinki – lepienie ciastek /różne techniki/
27.04.2019 – Koty, kotki i koteczki – lepienie kotów trójwymiarowych oraz zdobienie płaskorzeźb
25.05.2019 – Bajkowe postacie – moja ulubiona postać z bajki
22.06.2019 – Naczynie ceramiczne z pokrywką – zdobione odciśniętymi wzorami – koronki,
liście, sznurki itp.

Więcej informacji i zapisy /10 osób/ Ludomira Sokołowska tel.502 071 427, luda.sokolowska@wp.pl
Wpłata za zajęcia 20zł od osoby /na Radę Rodziców – koszt materiałów/.
Dzieci poniżej 6 lat z opiekunem.

 

Zwiedzanie Fortu VI w Poznaniu

Witaj przygodo! 🙂 Jak w każdą ostatnią sobotę miesiąca, zapraszamy na spacer po podziemiach Fortu VI z przewodnikiem. Najlepiej zachowany poznański Fort, unikalne wyposażenie, liczne wystawy i eksponaty.
Dotknij historii i poczuj zapach XIX wiecznego fortu artyleryjskiego.
Spacer potrwa ok 1,5 godziny a w trakcie będzie możliwość zobaczenia pomieszczeń załogi z wystawą fotografii archiwalnych i współczesnych fortyfikacji, wielkiego magazynu prochu, pancernego stanowiska obserwacyjnego oraz spacer fosą fortu.
Bez zapisów,
?‍♂️Tym razem z okazji odbywajacego sie na Forcie biegu Piwna Mila oprowadzanie bedzie w godz 12:00, 14:00 i 16:00.
Wstęp – cegiełka na eksponaty – 10 zł.
Zapraszamy wraz z rodzinami. Dzieci mile widziane.

Warsztaty gotowania dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci powyżej 2,5 roku życia na Warsztaty gotowania.

Będziemy przygotowywać sałatkę warzywną ze świeżych warzyw.

Potrawę będzie można zjeść ze smakiem na miejscu w miłym towarzystwie, bądź zabrać do domu, zaskakując pozostałych domowników kulinarnymi zdolnościami.

Miejsce: Majsterko.pl ul. Grunwaldzka 474 Plewiska
Start: godz. 10:00-11:30
Cena: 30zł przedpłata

Liczba miejsc ograniczona.
Zapisy: tel. 501-561-358 lub messenger.

Zapraszamy do miłej zabawy, podczas której dzieci będą miały szansę na integrację, a mamusie/tatusiowie odpoczną przy kawie i pogaduchach.

 

WARSZTATY dla DZIECI – SKŁAD KULTURALNY


WARSZTATY dla DZIECI
„Zamki, królowe, królowie, trzęsienie ziemi!”
Skład Kulturalny na poznańskich Jeżycach

Bądźcie z nami i zapiszcie się na zajęcia warsztatowe.
sobota 30.03.2019
g. 10.30-11.30 – młodsza grupa (2-4)
g. 12.00-13.30 – starsza grupa (4+)

W sobotnie przedpołudnie znajdziemy się w świecie niezwykłym. Poznamy nowoczesne księżniczki i odważne królowe oraz dostojnych królów i walecznych rycerzy.
Będzie czytanie opowieści przygodowych i historycznych!
Czeka Was twórcza praca. Jak zawsze zrobimy trochę hałasu.
Będziemy wycinać, rwać, zgniatać, kleić, kolorować, szeleścić, szurać, nawoływać i nasłuchiwać, zamieniać się…
Może nawet nadjedzie świta królewska…

Skład Kulturalny Poznań Szamarzewskiego 4/6
Koszt uczestnictwa: 15 złotych.
Ilość miejsc ograniczona!
Prosimy o wcześniejsze zapisy:
nr tel. +48 732695154
e-mail: skladkulturalny.jezyce@gmail.com
lub osobiście w Składzie Kulturalnym
/prosimy o podanie imienia dziecka, jego wieku oraz telefonu kontaktowego do opiekuna/

Anna Sabiłło – prowadząca i autorka scenariusza zajęć. Propagatorka czytania, działań twórczych z dziećmi i dorosłymi. Biblioterapeutka i bibliotekarka. Obserwatorka przyrody. Preferuje aktywny styl życia.

Ptasi spacer nad Rusałką

Zapraszamy na ptasi spacer wokół jeziora Rusałka wraz z Marią Krześlak-Kandziorą, która pasją obserwacji ptaków zaraziła już nie jedną osobę.

Spacer ma charakter nieformalny, może stać się okazją do porozmawiania zarówno o książkach jak też poćwiczenia umiejętności rozpoznawania ptaków, przed Międzynarodowym Dniem Ptaków, przypadającym na 1 kwietnia.

Spacer zaczynamy rano by mieć okazję obserwować ptaki w okresie ich porannych aktywności. Dodatkowo zdążycie Państwo jeszcze wrócić do domu na sobotnie porządki i zakupy:)

——————————————- O PROWADZĄCEJ

Maria Krześlak-Kandziora – szefowa księgarni, lubi książki i przyrodę. Założyła księgarnię Bookowski, która mieści się w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Zajmuje się zaangażowaną sprzedażą książek, które uważa za ciekawe, wartościowe, potrzebne. Dla „Kultury u Podstaw” pisze o przyrodzie Wielkopolski. Pracuje dla Agencji Autorskiej „Opowieści”.

——————————————– INFORMACJE PRAKTYCZNE
Start spaceru:
8.30 – molo przy jeziorze Rusałka
Dla podróżujących rowerowo ze Strzeszyna:
8.00 – kapliczka przy ul. Literackiej

Co warto zabrać:
– lornetkę
– książki o ptakach
– termos z ciepłym napojem
– wygodne ubranie

———————————————- CZY WIESZ , ŻE
U ludzi mieszkających w okolicy bogatej w ptaki obserwuje się niższe wskaźniki depresji, lęku i stresu – wynika z badania opublikowanego w czasopiśmie „BioScience”.

http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C413278%2Cobecnosc-ptakow-sprzyja-zachowaniu-zdrowia-psychicznego.html?fbclid=IwAR0VFOocrTmBs99WVF9MtB6NbQ5vGAOjrxW4ih8dCLgS3E5FscQwIkXZq3o

Poranek literacki z zajączkiem o imieniu Tru

30.III godz. 11.00 Poranek literacki z zajączkiem o imieniu Tru

Choć jego prawdziwe imię powinno brzmieć Odwaga!
Urodził się jako pospolity szarak – tak zapisano w karcie urodzin. Choć ten przymiotnik, na pewno do niego nie pasuje.
Tru mieszka z mamą, bratem i siostrą w Koniczynach Dolnych, uboższej dzielnicy, w której stoją skromne domy emigrantów. Bo Tru i jego rodzina też są emigrantami i zwykłymi szarakami – inaczej niż Kolorowi, którym na niczym nie zbywa. Pomimo szarej bary futerka Tru ma coś, czego inni nie mają. Ma fantazję! Umysł wynalazcy. „Zostanę konstruktorem” – deklaruje od maleńkości. Codziennie majsterkuje, kombinuje, podkleja, ulepsza. Robi coś bardzo konkretnego. Użytecznego. Na przykład stelaż dla mamy na noszenie haseł w manifach.
Ma także bardzo wrażliwe oko i uchu. Dzięki tym przymiotom Tru widzi więcej i lepiej. Jest lubiany i szanowany.
Nazwany wkrótce: „Naprawiaczem Zajęczych Serc”.

Zapraszamy dzieci z rodzicami, z dziadkami, z babciami.
Będzie o dużo o odwadze bycia dobrym i wrażliwym. Będziemy cieszyć się swoja obecnością. Swoja bliskością.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Spektakl „Len”

W niedzielę 31 marca o godz. 10.30 i 12 zapraszamy do Słodowni +3 – Stary Browar na spektakl „Len”.
Link do biletów online: https://www.bilety24.pl/teatr/len-47798

https://www.youtube.com/watch?v=gKkQoqpUss0

Bilety dostępne online oraz w punktach informacyjnych Browaru. Rezerwacje:
Atrium – tel. +48 61 859 60 50
Pasaż – tel. +48 61 667 14 00
Prosimy o odbiór biletów najpóźniej 20 minut przed spektaklem.

Cena biletu: 18 zł dziecko, 18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł.

Spektakl przenosi nas na pola i łąki, gdzie rośnie len.
Sceny tworzą swoisty patchwork utkany z lnianych nitek, suchych łodyg, nasion lnu i tkanin.
Podczas trwania spektaklu pola lnu zmieniają się w zależności od pory dnia.
Melodie improwizowane głosem, tworzone na żywo, stanowią tło do lnianych obrazów.

Spektakl zrealizowany dzięki współpracy z Poznańską Fundacją Artystyczną dofinansowany przez Miasto Poznań.
Premiera odbyła się 20 grudnia 2015 roku

Reżyseria i muzyka: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Scenografia: Anna Brandys, Karolina Grzeszczuk
Kostiumy: Elżbieta Cios
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Występują: Beata Bąblińska, Monika Kabacińska
Światła: Agnieszka Nowacka

Czas trwania: ok. 30 minut plus zabawa.
Wiek dzieci: 1-6 lat.

Spektakl prezentowany m.in. w Szanghaju i Zhengzhou (Chiny).

#teatratofri #Len #StaryBrowar #Poznan #dladzieci #teatr #teatrdladzieci #atofritheater #flax #najnaje #teatrdlanajnajow #poznan

 

Wiosenne Porządki w Krainie Olimpia

? ? ? WIOSENNE PORZĄDKI W KRAINIE OLIMPIA ? ? ?

31 III / niedziela / 11:00 – 17:00 (nie krępujcie się dołączać podczas trwania! ☺️)
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny

??? Po zimie do życia budzi się WIOSNA,
a wraz z nią KRAINA OLIMPIA! ???

? W tym roku w Krainie Olimpia towarzyszyć będzie nam roślinność, ekologia i ogrodnictwo. ? Wspólnie będziemy zazieleniać dziedziniec przed starym kinem Olimpia, by stał się dla wszystkich mieszkańców ostoją w mieście. Zaczynamy już na wiosnę, by latem, podczas warsztatów, cieszyć się efektami naszej pracy! Zapraszamy dzieci, dorosłych, seniorów, wasze psy, koty i przyjaciół – DOTKNIJMY ZIELENI! ?

? W ramach wiosennych porządków przygotujemy donice i będziemy wraz z zaproszonymi ogrodnikami uczyć się sadzić wierzby. Razem z architektką opowiedzą oni o planach na roślinne konstrukcje i maszynerie na dziedzińcu. ???
Ten weekend będzie też okazją do porozmawiania o Waszych oczekiwaniach wobec Krainy Olimpia: zachęcamy do przyjścia i podzielenia się swoją wizją na dziedziniec, jak i opowiedzenia o tym, czego Wam brakuje, jak chcielibyście wykorzystać ten zielony kawałek przestrzeni.

Spotkanie będzie odbywać się w godzinach od 11 do 17, jednak ma charakter otwarty: nie krępujcie się dołączać podczas trwania.

Projekt finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, jak i ze środków budżetowych Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

 

Mama, tata, teatr i ja: „Elmer – Słoń w kratkę” – Tarnowo Podgórne

Teatr Fuzja zaprezentuje spektakl „Elmer – Słoń w kratkę”. Jest to historia słonia, który jest nieco inny bo kolorowy i na dodatek w kratkę. Pomimo swojej odmienności jest bardzo lubiany w stadzie. On jednak zamartwia się, że nie jest taki jak inni. Wpada więc na pomysł, jak stać się szarym i… udaje mu się! Słonie jednak nie lubią bardziej szarego Elmera od Elmera kolorowego. One po prostu lubią Elmera takiego, jakim jest! Spektakl dla dzieci od 3 lat.
Bilety w cenie 10 zł do nabycia w siedzibie GOK „SEZAM” (ul. Poznańska 96 w Tarnowie Podgórnym) od pon. do pt. w godz. 9-15, w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (ul. Ogrodowa 14) od pon. do pt. w godz. 15-20, w Centrum Kultury Przeźmierowo (ul. Ogrodowa 13a) od wt. do pt. w godz. 16-20. Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

Przystań z latawcami

Warsztaty dla dzieci i rodziców połączone ze zwiedzaniem biurowca Bałtyk.
Ilość miejsc jest ograniczona.

Szykujemy się do lata i wybieramy… nad Bałtyk!
Bałtyk obok Concordii 🙂 W ramach wspólnego zwiedzania biurowca wjedziemy na samą górę i popatrzymy na piękną panoramę miasta.
A później pójdziemy do Concordii, żeby wykonać własne latawce. Użyjemy do tego różnych kolorowych materiałów, dzięki czemu każdy będzie mógł puścić wodze fantazji. A na końcu puścimy same latawce! Zrobimy to na Przystani – czyli w przestrzeni między Concordią a Bałtykiem, gdzie zawsze wieje wiatr. Nasze latawce na pewno więc nie zawiodą i polecą wysoko do nieba!

Spotkanie rozpocznie się o 13.00 w holu biurowca Bałtyk.
Cena: 39 zł (dziecko i rodzice)
Zapisy: https://www.concordiadesign.pl/przysta-z-latawcami,w217

Roboświaty dla dziecka i dla Taty (Mamy)!

Chcesz ciekawie i kreatywnie spędzić niedzielne popołudnie ze swoim dzieckiem? Jeśli tak to zachęcamy do udziału w warsztatach z robotyki! Programowanie to jedna z podstawowych umiejętności, która obecnie staje się niezbędna dla funkcjonowania w scyfryzowanym świecie.
PROGRAM

Zapraszamy najmłodszych o godz.14.30 na microRoboświaty – 30 minut budowania maszyn z edukacyjnych klocków LEGO DUPLO.
Wiek dzieci: 3+

Jeśli Wasze dziecko lubi Lego i dobrą zabawę połączoną z edukacją to te warsztaty są dla niego! Będzie to wspólnie spędzony twórczo czas, gdzie zbudujecie wspólnie z klocków różne maszyny czy postacie takie jak hokeista czy bramkarz.

Z kolei dzieci starsze zapraszamy o godz.15.15 na Roboświaty dla dziecka i dla Taty (Mamy):
Wiek dzieci: 6+

Na tych warsztatach opartych o edukacyjne zestawy klocków Lego WeDO i WeDo 2.0 dzieci wraz z rodzicami będą programować rozmaite maszyny, a potem wprawiać je w ruch!

Prowadzenie: robocik.eu

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

microRoboświaty – 35 zł/30 minut zajęć

Roboświaty – 50 zł/45 minut zajęć

Zapisy i bliższe informacje:

krzysztof@robocik.eu

tel. 510185146

Warsztaty odbywają się w jednej z sal Concordia Design. Przed lub po warsztatach zapraszamy do naszej Restauracji Concordia Taste!

 

ZAKAMARKOWA NIEDZIELA WARSZTATOWA

Niedziele pełne zabawy połączonej z mądrą edukacją książkową? Czemu nie! Zapraszamy do Concordii na nasz cykl Zakamarkowe Niedziele Warsztatowe. Raz w miesiącu będziemy prezentować wybraną pozycję książkową dla dzieci, co będzie połączone z niezwykle ciekawymi i twórczymi warsztatami. Wydawnictwo Zakamarki oraz Concordia Design zapraszają tym razem na zajęcia inspirowane książką Astrid Lindgren pt. „Wiosna w Bullerbyn”.
PRZYSZŁA WIOSNA!

Zapraszamy wszystkich do Bullerbyn. A co tam czeka na dzieci? Wspólne wiosenne zabawy, przygotowanie kwiatów z bibuły, a przede wszystkim odkrywanie fascynującego świata owadów. Uczestnicy spotkania staną się też naukowcami, którzy będą zdobywać wiedzę na temat tej grupy zwierząt. A na koniec losowanie nagród!

Autor ilustracji: Ilon Wikland
DLA KOGO?

Zapraszamy dzieci w wieku 4-10 lat.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE

Cena warsztatu – 39 zł /obejmuje udział 1 dziecka i opiekunów/

Konieczne są uprzednie zapisy przez naszą stronę internetową poprzez kliknięcie opcji ZAPISZ SIĘ przy wydarzeniu.

Zapisu i jednocześnie wpłaty dokonujemy najpóźniej 1 dzień przed warsztatem.

MIEJSCE

Warsztaty odbywają się w jednej sal Concordia Design. Młodsze dzieci mogą brać udział w warsztacie wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po warsztatach. Zapraszamy!

Szlakiem ziemi wokół Starego Rynku w Poznaniu

Z NOSEM PRZY ZIEMI – WYCIECZKA DLA DZIECI

Spotkamy się przed ratuszem, przy fontannie Prozerpiny, gdzie powitają nas cztery żywioły. Na szlak wyruszymy z jednym z nich – z pacynką Ziemkiem.

Będziemy rozmawiać o ziemi, „przyziemnym” zajęciu, czyli o handlowaniu, o archeologach i zaginionych skarbach. Poszukamy węży, kwiatów i śladów starego kościoła farnego. Nauczymy się też używać woskowych tabliczek i dowiemy się skąd wzięły się w Poznaniu pyrki.

czas spaceru: ok. 60 min + dodatkowe 30 min przeznaczone na dodatkowe atrakcje. Wielkość grupy: ok. 20 dzieci z rodzicami

cena: 15 zł/dziecko (w tym tematyczna niespodzianka)

Dorośli towarzyszący dziecku nie płacą.

Warunkiem uczestnictwa w wycieczce jest posiadanie przez każde dziecko książki „Cztery żywioły i dwa koziołki” (częściowy bilet wstępu na każdy z czterech szlaków). Można ją kupić w poznańskich księgarniach, na stronie Pikinini.pl, w Wydawnictwie Albus lub przed wycieczką (cena: 28 zł)

Dzieci otrzymają pieczątkę w przewodniku, potwierdzającą zaliczenie szlaku.

Wycieczkę poprowadzi Ziemek, a pomoże mu Agnieszka Idziak, autorka książki „Cztery żywioły i dwa koziołki”, licencjonowana przewodniczka po Poznaniu.

obowiązują zapisy: tel. 504 152 120, e-mail: pikinini@pikinini.pl

 

Poranek dla dzieci: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Cienie nad Valleby

Kino Pałacowe – CK Zamek
31.03 | g. 12

Lasse i Maja spróbują pomóc swemu przyjacielowi policjantowi, rozwiązując zagadkę kryminalną. Sprawa z każdą chwilą staje się trudniejsza i bardziej niebezpieczna. Jak zakończy się próba schwytania Cienia Sztuki? Jedno jest pewne – nic nie jest takie, jakie się wydaje. Młodzi detektywi muszą wykorzystać swój spryt i umiejętność logicznego łączenia drobnych faktów oraz przechytrzyć nieuczciwych dorosłych.

Język: polski lektor
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. CIENIE NAD VALLEBY, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja, 2014, 6+

Kup bilet BILET

TEATRANKI: Gra orkiestra!

Foyer I piętra, Teatr Polski

31 marca, godz. 11.00
Gra orkiestra!
wiek: 4–6 lat

Jak działa orkiestra? Co i kto wprawia ją w ruch? Jakie barwy mają instrumenty? Orkiestra to wyjątkowo skomplikowany mechanizm. W trakcie ruchowych i dźwiękowych zabaw poznamy tajniki jej funkcjonowania. Skomponujemy własną wielobarwną partyturę i stworzymy dźwiękowo-ruchową orkiestrę.

Prowadzenie: Ewelina Chatłas

Prosimy o zabranie wygodnego stroju i obuwia na zmianę;
Informacje o projekcie i kontakt: agnieszka.misiewicz@teatr-polski.pl;
Bilet rodzinny dla jednego dziecka i rodzica w cenie 10 zł do nabycia na portalu Bilety24 oraz w kasie Teatru;
Informacje o biletach: Biuro Obsługi Widzów, tel. (61) 852 05 41, e-mail: rezerwacja@teatr-polski.pl;
Prosimy o zakup wejściówek najpóźniej dzień przed warsztatem.

W trosce o komfort uczestników warsztatów uprzejmie prosimy o zwrócenie uwagi na wskazany przez organizatora przedział wiekowy dzieci.

 

Wiosenny Kinder Bal 31.03

Zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i ciociami na niesamowity i pełen atrakcji kinderbal do Centrum Rozrywki MK Bowling Poznań

Atrakcjami i animacjami zajmie się grupa animatorów Twister – animacje dla dzieci

Ostatni termin marcowy to 31.03

Koszt uczestnictwa: 15 PLN od dziecka
Dorośli wchodzą za DARMO

Termin 31.03 będzie wyjątkowy.
Świętować będziemy pierwszy dzień wiosny

Wstęp = 15zł
Warsztaty = 10zł

W programie:

MINI DISCO
TANIEC Z MASKOTKĄ
WIOSENNE MALOWANIE TWARZY
SKRĘCANIE BALONOWYCH KWIATÓW
ROZBIJANIE MARZANNY – WIOSENNEJ PINIATY

Dodatkowo

„Wykonaj wiosenną ECO torbę”
podczas warsztatów udział w warsztatach 10zł

WARSZTATY Z ROBIENIA ECOTORBY

• Warsztaty odbędą się w godzinach 13:15; 14:15;
• W każdych warsztatach może wziąć udział 15 dzieci na raz.
• W trakcie warsztatów, dzieci przygotują swoją ECOTORBĘ według własnej kompozycji, którą będą mogły zabrać ze sobą.
• Rezerwacja jest możliwa tylko po uiszczeniu opłaty za udział w warsztatach.
• Rezerwacja udziału w warsztatach tylko telefonicznie: 730802700 ciocia Magda
• Udział w warsztatach wynosi = 10 zł od dziecka

UWAGA!!!
OBOWIĄZUJE ZAKAZ WNOSZENIA JEDZENIA I PICIA

MK Bowling Poznań
ul Św Marcin 24
III piętro w Galeria MM

Zapisy nie są prowadzone. Miejsc wystarczy dla każdego 🙂

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *