PLAN ZAJĘĆ 11.03 – 17.03.2019

PLAN ZAJĘĆ 11.03 – 17.03.2019

 

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

11.III godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Spektakl Nina i Paul

Dzień rozdania świadectw, ostatnie chwile dzielące Ninę, Paula i pozostałe dzieci od długo wyczekiwanych wakacji. Nauczycielka wykorzystuje czas na zadanie prac domowych, uczniowie natomiast myślą już tylko o zbliżającym się czasie beztroski. Pierwszy dzień wakacji Nina i Paul spędzają w gospodarstwie rodziców dziewczynki. Między nimi powoli rodzi się pierwsze uczucie, bardzo nieśmiałe, którego nastolatki nie są jeszcze do końca świadome. Dzień spędzony na wspólnym zwiedzaniu gospodarstwa, słuchaniu muzyki, przygoda na wieży wiatraka i pierwszy pocałunek bardzo ich do siebie zbliżają i są zapowiedzią wspólnego spędzenia całych wakacji. Po przerwie Nina przenosi się do nowej szkoły, wakacyjne zauroczenie jest jednak na tyle silne, że ma szansę przetrwać i tę zmianę.

Scena Wspólna, 11 marca, godz. 10 i 12.00

Spektakl dla dzieci i młodzieży od 10 lat

Tekst: Thilo Reffert
Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Scenografia: Jakub Psuja
Kostiumy: Angelina Janas–Jankowska
Asystentka reżysera/Inspicjentka: Izabella Nowacka

Obsada: Anna Mierzwa, Łukasz Chrzuszcz

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

*Ceny biletów na spektakle

20 zł – indywidualny
18 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

 

Mali Mistrzowie

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE ZAJĘCIA POKAZOWE SEKCJI „MALI MISTRZOWIE” w poniedziałek 25 lutego na godzinę 17:30. Pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE!

Zajęcia sportowe z elementami boksu dla dzieci w wieku 6-10 lat. Są one adresowane zarówno do chłopców jak i do dziewczynek. Ćwiczenia mają przede wszystkim charakter ogólnorozwojowy – poprawiają koordynację ruchową, wspierają działanie układu nerwowego, uczą orientacji w przestrzeni, wpływają pozytywnie na szybkość, skoczność gibkość i siłę. Dodatkowo wprowadzamy elementy technik bokserskich, aby nadać zajęciom wyjątkowy charakter i pozwolić dzieciom zapoznać się z piękną, ale też wymagającą zaangażowania od najmłodszych lat dyscypliną, jaką jest boks. Znaczną część ćwiczeń będziemy wykonywać w formie zabaw. Trenowanie boksu uczy również kontrolowania emocji, radzenia sobie ze stresem i w prowadza w interakcje z drugą osobą w określonym kontekście.
Instruktor: Marta Gusztab – wielokrotna mistrzyni Polski i medalistka zawodów międzynarodowych w różnych formułach kickboxingu.
https://www.facebook.com/gusztabmuaythai/

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godz.: 17:30-18:15.
Koszt: 40 zł/mc/os.
PIERWSZE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE! 🙂

 

 

 

WTOREK

 

 

Premiera z udziałem Autorki: Magdaleny Kiełbowicz

12.III godz. 16.30 Huczy jak w ulu – premiera z udziałem Autorki: Magdaleny Kiełbowicz

Ula Hernik jest miłośniczka książek, lwów i psa Rufusa. A do tego dyrektorka ogrodu zoologicznego. Oczywiście w przyszłości, bo na razie ma osiem lat i chodzi do trzeciej klasy, ale jak mówi babcia Janina – najważniejsze, to wiedzieć czego się chce w życiu.
Mieszka na Makowej w starej kamienicy razem ze wszystkimi, którzy są dla niej najważniejsi na świecie. Z mamą, tatą i Słodkim, młodszym bratem. Na parterze mieści się zakład szewski, a na poddaszu latarnia morska, która zaprowadzi każdego zbłąkanego wędrowca pod ich adres.
Uliczka wygląda na spokojną, ale nie dajcie się nabrać! Pojawiają się tam gwiazdy filmowe i słynne śpiewaczki, zaginione listy w butelce, na które przychodzi odpowiedź i córka wikingów, waleczna Ursulla z Genlandii!

Na tej ulicy, nawet gdy jest cicho jak makiem zasiał, to i tak… huczy jak w ulu.

os. Przyjaźni 125

Wstęp wolny.
Premiera z udziałem Autorki!

 

WIELKI PROBLEM MAŁEGO WĘŻA

Teatr Animacji, CK ZAMEK

12 marca – Wtorek, godz. 09:30, 11:30
13 marca – Środa, godz. 09:30, 11:30

Marta Guśniowska
reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
czas trwania: 75 min.

REALIZATORZY
Obsada:
Danuta Rej – Wróżka-Zębuszka, Królik
Marta Berthold (Wesołowska) – Pająk
Elżbieta Węgrzyn – Gekon
Marcin Chomicki – Chomik
Krzysztof Dutkiewicz – Wąż
Piotr Grabowski – Magik, Ptak
Marcin Ryl-Krystianowski – Narrator, Bóg
Reżyseria – Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia – Jacek Zagajewski
Muzyka – Mariusz Matuszewski
Ruch sceniczny – Anna Rozmianiec

OPIS SPEKTAKLU

„Wielki problem małego Węża” – współczesnej dramatopisarki Marty Guśniowskiej – to inteligentny, pełen humoru słownego i sytuacyjnego tekst, który mówi o sprawach niezwykle ważnych: przyjaźni, pomagającej rozwiązać najtrudniejsze sprawy i o bezcennej „inności”, odmienności , która czyni z nas istoty jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne. O znaczeniu tych wartości dowie się pewien Wąż, niezadowolony ze swojego wyglądu. Wspólna wędrówka w towarzystwie wspaniałych, zwariowanych zwierzaków: Gekona i Chomika przekona go, że najważniejsze to zaakceptować siebie, polubić takiego, jakim się jest.

Spektakl proponuje mądrą, teatralną zabawę budowaną ruchem, rytmem, działaniem. Postaci, sytuacje kreowane są przez współistniejących na scenie aktorów i – dowcipnie zaprojektowane, intrygująco animowane – lalki.

Preferowany wiek od 5 lat

Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

Sztuka nagrodzona została w 23.Konkursie na Sztukę Teatralną dla Dzieci i Młodzieży, organizowaną przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.

 

 

 

ŚRODA

 

 

Rodzic w Galerii – oprowadzanie dla osób z małymi dziećmi

prowadzenie: Bogna Błażewicz, Joanna Tekla Woźniak

Jeżeli jesteście młodymi rodzicami marzącymi o tym, aby wyrwać się z kieratu domowych obowiązków, zachęcamy do skorzystania z naszej inicjatywy! Zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na spotkanie, podczas którego oprowadzimy Was po aktualnych wystawach: Monika Chlebek „Obrazy niepodobne” – na której obrazy intrygują, trochę nawet przerażają, choć nie brak w nich swego rodzaju mrugnięcia okiem do widza, tej odrobiny poczucia humoru, która oswaja i łagodzi grozę, tłumi strach oraz „Poznań Photo Diploma Award”, stanowiąca przegląd najnowszej fotografii. Dzieci w wózkach, chustach i nosidłach można, a wręcz należy, zabrać ze sobą!

 

Muzyczne przygody z Cmokiem: Trąbka

CMOK serdecznie zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania świata muzyki – ogromnego, różnorodnego, zadziwiającego, ekscytującego!

Poznamy budowę instrumentów muzycznych, posłuchamy ich, a nawet spróbujemy samodzielnie grać! Dowiemy się też, jak wyjątkowa jest muzyka w różnych krajach świata.

Będziemy wspólnie śpiewać i tańczyć, poznamy nowych przyjaciół i zatracimy się w muzycznym świecie!

W Poznaniu jest wiele imprez dla dzieci, ale nasza seria muzycznych wydarzeń jest naprawdę ciekawa, interaktywna i uwrażliwiająca na piękno muzyki.

Dodatkowe informacje:
⁃ Zajęcia będą prowadzić profesjonalni muzycy, grający w znanych zespołach i orkiestrach,
⁃ Zajęcia odbywają się w przestronnej i przytulnej sali CMOKA
⁃ na miejscu funkcjonuje mini-kawiarnia: kawa i herbata dla rodziców, soki i przekąski dla dzieci,
⁃ data pierwszych zajęć: 6 marca 2019 r.
⁃ start: 17:00

Spotkanie z TRĄBKĄ poprowadzi Karol Koczur !
Absolwent Akademii Muzycznej im. I. Paderewskiego w Poznaniu;
Nauczyciel u szkole muzycznej I stopnia w Złotowie;
Muzyk DZIUBEK BAND , Punto Latino Band oraz POZNAŃ BRASS!

ZAPISY
jana@cmok-poznan.pl
500 543 030

CENA zajęć dla jednego dziecka:
20 zł (przelew)
http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/
30 zł (na miejscu)

Rodzeństwo:
30 zł (przelew)
50 zł (na miejscu)

Zapraszamy, CMOK!

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Panika w Egipcie

14.III godz. 16.30 Panika w Egipcie

Co to za miejsce: morze piasku przez które podążają karawany? Wytrwałe wielbłądy zmierzają do celu, którym jest kolorowa oaza. W tle majaczy monumentalna piramida, obok niej robotnicy wznoszą kolejną. Obserwuje ich wyniosły Sfinks, on widział już pogrzeby kilku faraonów. Nil wylał, nadchodzi czas zbiorów. Czy macie ochotę uczcić z nami kolejny rok egipskiego urodzaju? Zapraszamy w podróż do Egiptu .

os. Przyjaźni 125 C Bilety 10 zł Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

ULF I BALON

Teatr Animacji, CK Zamek

14 marca – Czwartek, godz. 09:30, 11:30
15 marca – Piątek, godz. 09:30, 11:30

Żarnecka/Jaszczak
reżyser: Przemysław Jaszczak
czas trwania: 60 minut
Dzieci

REALIZATORZY

Obsada:
Sylwia Koronczewska-Cyris
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marek A. Cyris
Igor Fijałkowski

Scenografia: Aleksandra Starzyńska
Kostiumy: Adam Królikowski
Muzyka: Urszula Chrzanowska
Teksty piosenek: Magda Żarnecka
Reżyseria światła: Monika Sidor

OPIS SPEKTAKLU

Są na świecie różne rodziny. Są na świecie różni chłopcy. Ale Ulf jest naprawdę… Wyjątkowy. To dobrze, kiedy rodzice chcą chronić swoje dzieci. Pomagać im. Ale czasem dzieci, którym wszystko wolno, odlatują. Nic nie trzyma ich na ziemi i stają się lekkie jak piórko. Powoli zaczynają się unosić w górę, w górę i w górę… Aż…

Ulf nigdy nie musi niczego robić sam, bo we wszystkim wyręczają go rodzice. “Król” nie ma żadnych obowiązków, nie zna odpowiedzialności, a co gorsza – granic. Chłopiec staje się coraz bardziej leniwy i zarozumiały. Ulf do tego stopnia nie ma nic na głowie i tak mu „lekko”, że z dnia na dzień zaczyna się unosić coraz wyżej i wyżej, aż pewnego dnia zupełnie odlatuje. Towarzyszem jego podróży jest odnaleziony przez chłopca Balon.

Razem, choć początkowo niechętnie, rozpoczynają niezwykłą podniebną przygodę, podczas której bohater będzie miał szansę dowiedzieć się, kim naprawdę jest. Jak odmieni go spotkanie Poli, której jest z kolei zbyt „ciężko” i która ma za dużo na głowie?

Choć głowa Poli wcale nie jest większa od głów innych dzieci, to mieści się na niej cały dom. Dziewczynka waży przez to więcej niż inne dzieci. Musi twardo stąpać po ziemi
i o wszystkim pamiętać, ale czasami coś wypadnie z głowy i później długo nie można tego znaleźć.

Co wyniknie ze spotkania dwojga tak różnych dzieci? Jaką drogę odbędzie Ulf i jakie jeszcze niezwykłe postaci spotka? Przekonajcie się sami!

Spektakl podejmuje bardzo aktualne tematy, w subtelny i lekki sposób pokazując, jak ważna jest w życiu równowaga, przyjaźń i szacunek.

preferowany wiek: od 6 lat
Bilety: normalny 30 zł, ulgowy 27 zł, grupowy 25 zł

 

 

PIĄTEK

 

 

Poznański Festiwal Teatrów Marcinek

XIX edycja! 15-17 MARCA 2019!
I LO w Poznaniu im.Karola Marcinkowskiego przy ul. Bukowskiej 16. Szczegółowe dane na stronie www.marcinekfestiwal.pl

Teatromaniacy! Festiwal zbliża się wielkimi krokami, dlatego już dziś publikujemy kolejne, i chyba najważniejsze, informacje. Znamy już program dni konkursowych! Czekają nas wyjątkowe spektakle, tworzone przez utalentowanych, młodych artystów. Podczas Festiwalu będziemy mieli okazję do wzruszeń, śmiechu, a także głębokich kontemplacji. Nie możemy doczekać się tej palety emocji, którą dostarczy nam młodzież z całej polski! […]

Program

 

Rodzina Addamsów

Teatr Muzyczny,
15.03, godz. 11:00, 19:00

Musical

Muzyka – Andrew Lippa

Libretto – Marshall Brickman i Rick Elice

Przekład – Jacek Mikołajczyk

Premiera:  22 września 2018

Czas trwania:  ok. 180′ w tym jedna przerwa

Od lat:  12

DLA ŻYWYCH, MARTWYCH I… NIEZDECYDOWANYCH!!!

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday, ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!

Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku, przyciągając tłumy widzów. Pokazywany był także niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku imieniem Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

Twórcą Rodziny Addamsów jest amerykański rysownik Charles Addams. Od lat 30. przygody upiornej rodzinki zaczęły się ukazywać w formie komiksu na łamach popularnego amerykańskiego tygodnika „The New Yorker”. Następnie, w latach 1964-1965, emitowano stworzony na jego podstawie serial telewizyjny, a w 1991 roku miała miejsce premiera słynnego filmu Rodzina Addamsów. W obsadzie znaleźli się między innymi Anjelica Huston, Raúl Juliá oraz Christina Ricci, dla której występ okazał się przepustką do hollywoodzkiej kariery. Obraz doczekał się również kontynuacji w 1993 roku oraz w 1998 roku jako Rodzina Addamsów: Zjazd rodzinny.

Poznańsko-warszawską koprodukcję wyreżyseruje Jacek Mikołajczyk (Zakonnica w przebraniu, Nine, Czarownice z Eastwick). Kierownictwo muzyczne spektaklu objęli Piotr Deptuch (Poznań) i Tomasz Filipczak (Warszawa). Choreografię przygotowała Ewelina Adamska-Porczyk, scenografię zaprojektował Grzegorz Policiński, a kostiumy Ilona Binarsch. Realizatorzy w tym składzie przygotowali polską prapremierę Rodziny Addamsów w 2015 roku w Gliwickim Teatrze Muzycznym, a także polską prapremierę Zakonnicy w przebraniu (2016), będącą niesłabnącym przebojem poznańskiej sceny. Muzyka w Rodzinie Addamsów stanowi fuzję tradycji broadwayowskiej i znakomitej stylistyki latynoamerykańskiej. Największą sławę zyskały takie utwory jak: „Chcesz być Addamsem”, „W całkiem nową stronę”, „Większego świra mam” czy „Zatańczmy jeszcze raz”, wszystkie w przekładzie Jacka Mikołajczyka.

Cieszę się, że wyprodukujemy ten musical razem z Teatrem Syrena. Jacek Mikołajczyk przyjął nasze zaproszenie do kolejnej współpracy, która wcześniej zaowocowała świetnymi spektaklami „Zakonnica w przebraniu” i „Nine”. Jestem przekonany, że publiczność – a przy tej koprodukcji można śmiało mówić: polska publiczność – będzie zachwycona.

Przemysław Kieliszewski, Dyrektor Teatru Muzycznego w Poznaniu

Teatr Muzyczny w Poznaniu to dzisiaj czołówka musicalu w Polsce. Jestem zaszczycony, że jego Dyrektor zaprosił Teatr Syrenę i mnie do współprodukcji „Rodziny Addamsów”. W Poznaniu w ciągu dwóch sezonów wyreżyserowałem dwie premiery, mogę więc śmiało powiedzieć, że w ostatnich latach tamtejszy teatr był dla mnie artystycznym domem. Teraz, kiedy „przeprowadziłem się” do Syreny, mamy okazję połączyć pasje i siły. Jestem pewien, że oba zespoły – Teatru Muzycznego i Syreny – stworzą dzięki temu zupełnie niezwykłą premierę.

Jacek Mikołajczyk, Dyrektor Teatru Syrena i reżyser Rodziny Addamsów

Warszawska premiera musicalu miała miejsce 8 września, a poznańska odbyła się 22 września 2018 roku.

 

Kiermasz książek w MDK3

 

Gliniana Kula – pracownia ceramiczna

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

 

 

 

SOBOTA

 

 

Irlandzki Dzień Rodzinny w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu

Fundacja Kultury Irlandzkiej i Muzeum Archeologiczne w Poznaniu zapraszają na kolejny Irlandzki Dzień Rodzinny z okazji Dnia św. Patryka. Nie zabraknie warsztatów plastycznych, tańca, gier i ukladanek, zielonej kawiarenki i UWAGA muzyki. Wystąpią nasi goście z Irlandii zespół Rapscallion! Szczegółowy program godzinowy na www.fki.home.pl
Sobota, Niedziela, godz. 18.00

Trudno sobie wyobrazić Dni św. Patryka bez świetnego przedstawienia przygotowanego przez Teatr u Przyjaciół.

Teatr „U Przyjaciół” wraz z Fundacją Kultury Irlandzkiej zapraszają raz do roku na spektakl inspirowany średniowieczną legendą o patronie Irlandii, świętym Patryku. To radosne i porywające do skocznego tańca i zabawy przedstawienie utrzymane jest w konwencji teatru cieni. Wesoła trupa Teatru u Przyjaciół zabiera widzów w krainę zieloną, gdzie święty Patryk, mąż prawy, nawraca pogan i gromi stwory piekielne, by szerzyć wiarę chrześcijańską.

Więcej informacji: https://www.uprzyjaciol.pl/teatr/

Jak uczyć swoje dziecko angielskiego?

Liczba miejsc ograniczona! Zapisy pod adresem https://goo.gl/forms/pGoiEkUgH25o8des1
———————-
Czy zastanawiasz się:
❓Jaki jest odpowiedni wiek dla dziecka na rozpoczęcie nauki języka obcego? ?
❓Czy rodzic może być doskonałym nauczycielem mimo niedoskonałej znajomości języka? ?
❓Jak, mając mało czasu, uczyć dziecko angielskiego i utrzymać motywację swoją i dziecka? ?

Z tego spotkania wyjdziesz z odpowiedziami na te wszystkie pytania oraz gotowymi narzędziami dzięki którym wprowadzisz język angielski do Twojej rodziny oszczędzając czas! ??

? Na miejscu możesz również zaopatrzyć domową biblioteczkę w książki po angielsku wydawnictwa Usborne (płatność tylko ? gotówką).

Na spotkanie zapraszają:
➡️ Paulina Tarachowicz, autorka najpopularniejszego polskiego bloga o nauczaniu dzieci angielskiego w domu https://bilikid.pl/
➡️ Maria Niemir-Chumburidze, fanka fotografii i dobrych książek dla dzieci po angielsku, które prezentuje na profilu https://www.facebook.com/ThatsNotMyIndependentUsborneOrganiser/
➡️ CMOK – wyjątkowe miejsce kreatywnych spotkań “dla dużych i małych” oraz sklep z ciekawymi zabawkami zachęcającymi do myślenia i działania. Dowiedz się więcej na https://ciekawe-zabawki.pl/ i http://cmok-poznan.pl

STREFA ZABAWY – CAŁKIEM NOWE HISTORIE

Bawialnia CK ZAMEK
Godzina g. 11
Data 16.03.2019
Cena 10 zł

Warsztaty literacko-plastyczne, dla dzieci w wieku 3-5 lat, wokół książki „Co by było gdyby”, czyli twórcze ćwiczenia na kreatywność. Co by było gdyby psy latały, albo ludzie chodzili tylko na głowie?

Podczas warsztatów odwrócimy rzeczywistość tworząc plastyczne historie o których jeszcze nikt nie słyszał! Dzieci pozostają pod opieką prowadzących.

prowadzenie: Blanka Rylewicz, Joanna Kobryńska

 

3TATY, 4 Żywioły Gwiazdy nauki

Kosmos od zawsze fascynował ludzi, niektórzy po prostu patrzyli w gwiazdy, a inni próbowali zobaczyć coś więcej. O tym, co wspólnego z patrzeniem w niebo ma fizyka i jak można naukowo wyjaśni prawie wszystko w naszym codziennym życiu opowie Janusz L. Wiśniewski, fizyk i autor. m.in. książki „Marcelinka rusza w kosmos. Bajka trochę naukowa”. Jeśli chcecie się dowiedzieć, czym jest prędkość światła, foton czy Słońce kiedyś zgaśnie, zapraszamy!
Wstęp wolny, bez zapisów.

Teatr Animacji
16 marca – Sobota, godz. 11:00
17 marca – Niedziela, godz. 11:00, 13:00
Malina Prześluga
reżyser: Janni Younge (RPA)
czas trwania: 75 min z przerwą
Dzieci
REALIZATORZY
Marta Berthold
Julianna Dorosz
Sylwia Koronczewska-Cyris
Marcin Chomicki
Igor Fijałkowski
Artur Romański
Marcin Ryl-Krystianowski

Koncepcja, reżyseria, lalki – Janni Younge (RPA)
Tekst, dramaturgia – Malina Prześluga
Muzyka i kierownictwo muzyczne – Michał Łaszewicz
Światła – Arek Czapla
Asystentka reżysera – Agnieszka Błaszczak (PWST) / Karolina Dąbrowska (AT)

Wykonanie lalek i kostiumów – Grzegorz Fijałkowski, Damian Kubasiewicz, Beata Nowacka, Katarzyna Ratić, Małgorzata Rekusz, Mariusz Szajbe, Andrzej Tritt, Janni Younge (RPA), Karolina Dąbrowska.

OPIS SPEKTAKLU

Nanji, a właściwie Fryderyk (a może jednak Nanji?) to młody bocian biały, który przez zrządzenie losu urodził się nie w Europie, a w Afryce. Jest jedynym białym dzieciakiem wśród afrykańskich czarnych bocianów i przez to wszędzie czuje się obco. Ma tylko jedną prawdziwą przyjaciółkę – zwariowaną Fantu, czarną bocianicę. Przy niej zapomina o smutkach, prześcigają się w zabawach i psotach. Jednak nadopiekuńcza mama i przepracowany tata Nanjiego boją się o bezpieczeństwo syna i, w ramach kary za nierozsądne wybryki, zabraniają dzieciom się spotykać. Nanji i Fantu postanawiają więc uciec razem do Europy – wyśnionej ojczyzny Nanjiego, w której jego zdaniem wszystko jest lepsze. Ta długa i pełna przygód wędrówka bocianich dzieciaków pozwoli im spojrzeć na siebie i świat z innej perspektywy. Odkryją, że pięknie jest się różnić, że własnego miejsca nie trzeba szukać „gdzieś”, lecz „przy kimś”. Sztuka w mądry i lekki sposób opowiada o tolerancji, porusza problemy tożsamości narodowej, etnicznej, uwrażliwia na inność i udowadnia, że kolor skóry to tylko kolor skóry i nic więcej.
Preferowany wiek od 7 lat
Bilety: normalny 32 zł, ulgowy 30 zł, grupowy 27 zł

 

Muzealna Akademia Dziecięca // warsztaty dla dzieci // zapisy

Muzealna Akademia Dziecięca to spotkania, których celem jest oswojenie małego widza z przestrzenią galerii oraz zmierzenie się z niebanalnymi tematami i zagadkami, które zamieniają wizytę w muzeum w niepowtarzalną przygodę.

Skierowany jest do dzieci w wieku od 6 do 10 lat. Miejscem spotkań jest zarówno Muzeum Narodowe jak i jego oddziały, np. Wielkopolskie Muzeum Wojskowe czy Muzeum Historii Miasta Poznania.

Na zajęcia obowiązują ZAPISY mailowe pod adresem akademiadziecieca@mnp.art.pl.

Prosimy o zgłaszanie dzieci od poniedziałku do piątku (do godz. 15.00) w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia. W zgłoszeniu należy podać imię, nazwisko i wiek dziecka oraz telefon kontaktowy.
Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem uczestnictwa jest uzyskanie mailowego potwierdzenia wpisu na listę uczestników.

Tematy i terminy zajęć:

16.03.2019 • Przygoda VII – Piękno i sztuka – co to takiego?
Filozofowanie dla najmłodszych.

6.04.2019 • Przygoda VIII – Ślimak i czereśnie
Opowieść o martwej naturze.

11.05.2019 • Przygoda IX – Muzealny Piotruś
Gra w karty z dwunastoma obrazami w tle.

8.06.2018 • Przygoda X – Muzealni Tropiciele
Turniej rodzinny.

Prowadzenie: Paulina Broniewska, Dział Edukacji MNP

Więcej informacji na temat cyklu znaleźć mozna pod linkiem: http://www.mnp.art.pl/edukacja/dzieci/muzealna-akademia-dziecieca/

 

Muzyczne pisanki

Drodzy Rodzice, Drogie Dzieci!

Serdecznie zapraszamy na marcowe spotkanie z Pro Sinfoniką pt. „Muzyczne pisanki”!

Panna Świerszcz, wspólnie z Wielkopolanami, spróbuje odnaleźć… wiosnę! Tak wiosnę! A wszystko po to, by zaprosić ją do Krainy Muzyki! W muzycznych poszukiwaniach towarzyszyć jej będzie klarnet i tajemniczy, włochaty instrument…

Wszystkich ciekawskich poszukiwaczy zapraszamy w sobotę, 16 marca, do Sali Lubrańskiego (Aula UAM) na godzinę 10:00 (dzieci 0-3) i 11:00 (dzieci 4-6)

Wejściówki na spotkanie do nabycia TYLKO w dniu koncertu!
Kasa biletowa (w wejściu do Auli) czynna od godziny 9:00. Wejściówki w cenie 15zł (dziecko+opiekun)

http://prosinfonika.eu/muzykoteczka/

 

Poznańska Giełda Fonograficzna vol.XXX / 16.03 / Dom Tramwajarza

Dom Tramwajarza ul. Słowackiego 19, Poznań
sobota 16.03 godz. 13:00 – 16:30

W sprawie zarezerwowania miejsc wystawienniczych prosimy o kontakt mailowy na rafal@pwevents.pl

* * * * * *

Wstęp na giełdę jest bezpłatny. Poznańska Giełda fonograficzna to doskonała okazja, aby uzupełniać swoją kolekcję płyt, nabyć trochę nowych nagrań, powymieniać się krążkami, czy po prostu spotykać się i porozmawiać w przyjaznej atmosferze. Do udziału w giełdzie zapraszamy sprzedawców i wystawców związanych z szeroko rozumianą kulturą muzyczną.

 

spektakl blisko

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to by je odkryć. BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tanczerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które łączą ludzi.  Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, odkrywamy świat. Świat naszej relacji. Bliskość i wszystko to, co z niej powstaje. Narodziny.

To spektakl, który porusza dziecięce zmysły, przy jednoczesnym odwoływaniu się do historii życia. Razem z publicznością, będziemy odkrywać historie – jedna za drugą, ukryte w sobie; historie, które są nam wszystkim bliskie, a które jednocześnia pomagają nam zbliżyć się do innych.

BLISKO to spektakl, który stanie się przygodą odkrywania tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas

BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Pełen ruchu i nieustannych zaskoczeń. To powrót do przestrzeni, z której wszyscy się wywodzimy, poszukiwanie przeżyć wspólnych nam i naszym dzieciom.

BLISKO to spektakl o rodzicielstwie i wszystkich znaczeniach, które ono ze sobą niesie. Dziecko – jako centrum świata, zbudowane z cząstek obojga rodziców. Dziecko – tajemnica życia, którą wciąż odkrywamy.

Scena Wspólna, 16 marca, godz. 10.00, 12.00

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak

scenografia: Barbara Małecka

muzyka: Wacław Zimpel

tańczą: Anna Dziedzic, Filip Meyer-Lüters

producent: Wojciech Nowak

czas trwania: 45 minut

Spektakl dla dzieci w wieku 1 – 3 lat

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

*Ceny biletów na spektakle

20 zł – indywidualny
18 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

 

Wędrówki w przyrodę

Warsztaty Home – Posnania Future Trends

Już 16 marca zapraszamy na drugą Eco Sobotę organizowaną w ramach Posnania Future Trends! Tym razem motywem przewodnim będzie dom? i to, co zrobić, by nasze codziennie czynności były bardziej przyjazne środowisku. Skupimy się na eco-trendach, upcyclingu, segregacji śmieci oraz ochronie powietrza i wody.

Szczegółowy harmonogram warsztatów i wystąpień znajdziecie poniżej?

WARSZTATY
Stół I
12:00-13:00 – zabawki z tektury

13:45-15:15 – zabawki z tektury
Warsztaty przeznaczone przede wszystkim dla rodziców, ale i starszych dzieci oraz wszystkich majsterkowiczów. Zajęcia prowadzone przez Świetlica Cafe.

15:30-17:30 – makramy (4 grupy, po 30 minut każda)
Warsztat wyplatania modnych makram. Nauka podstawowych splotów oraz stworzenie własnych wyjątkowych breloków i makramowych piórek. Materiał bazowy – sznurek wykonany w 100% z bawełny recyklingowej. Zajęcia prowadzone przez Darię Tuz z pracowni Manilea.

Stół II
12:00-14:00 – upcyclingowa włóczka
Zajęcia z szydełkowania, gdzie stertę starych, zużytych t-shirtów zamienimy we włóczkę, z której można wyczarować np.: futerał na tablet, piórnik czy ubranko na ulubiony kubek. Warsztaty bez maszyny do szycia ani specjalnych umiejętności. Prowadząca – Klaudia Lewczuk – w prostych krokach zaprezentuje metodę tworzenia upcyclingowej włóczki, a następnie pokaże, co można z niej zrobić.

14:15-15:15 – las w słoiku (prowadzenie: Kwiaciarnia Badyle)
Warsztat organizowany przez Kwiaciarnia Badyle. Mini lasy zamknięte w słojach to aktualnie jedne z najmodniejszych, a zarazem najciekawszych kompozycji roślinnych dostępnych na rynku. Podczas warsztatu uczestnicy poznają krok po kroku tworzenie mini ekosystemów, dobór odpowiednich roślin i nauczą się ich pielęgnacji.

15:30-17:00 – upcyclingowa włóczka

Warsztaty są bezpłatne, wymagana jest jednak rezerwacja miejsca. Zapisy przyjmowane są mailowo: warsztaty@posnania.eu

WYSTĄPIENIA
12:30-12:45 – Prezentacja naczyń ekologicznych
13:00-14:30 – Rośliny oczyszczające powietrze – fakty i mity (prowadzenie: Schronisko Dla Roślin)
15:00-15:30 – Suwerenność żywieniowa. Jak jeść, aby dobrze żyć? Co wybierać? (prowadzenie: Fundacja Pro Terra)
15:45-16:16 – Slow life, slow food, slow travelling. Wprowadzenie do uważności i życia na nowo po staremu (prowadzenie: Fundacja Pro Terra)
16:30-17:00 – Sekrety długiego życia: blue zones (prowadzenie: Fundacja Pro Terra)
17:15-17:30 – Kompostownik: kompost z ZZO oraz torfowiska (prowadzenie: Fundacja Pro Terra)
17:45-18:00 – Dlaczego warto segregować odpady, czy to zysk dla każdego? (prowadzenie: Fundacja Pro Terra)

Tego dnia w godzinach 12:00-18:00 odbędzie się też Green Swap – wymiana roślinek.

Do zobaczenia w Posnanii w Forum (poziom 0)! ?

 

Zajęcia w MDK3

 

Bal dla dzieci „Powitajmy Panią Wiosnę”

Powitajmy Panią Wiosnę! Mamy przyjemność zaprosić wszystkie dzieci w wieku od 7 lat na niesamowity i pełen atrakcji Wiosenny Bal, który się odbędzie 16 marca w Studio 3.18 o 11:00
Będzie to wspaniała podróż do tęczowego królestwa, pęłnego kwiatów i niespodzianek! Przygotowałyśmy dla was szalone konkursy, boskie zabawy i piękne dekorację!
Oto scenariusz :
proponujemy wiosenną muzukę wraz z mini Disco, zamykanie w bańce, malowanie twarzy oraz warsztaty artystyczne! Co więcej czeka na was wiosenna sesja zdjęciowa!
Weiosenny Bal już niebawem! Zapisy od dzisiaj!
Czekamy na was 16 marca o 11.00 w klimatycznym Studio 3.18
Prowadzi Marta Kwiatkowska i Olha Hryhorash
CENA: 50 zł

Poranek z Żubrami, które czują wiosnę

16.III godz. 11.00 Poranek literacki z żubrem Pompikiem, który czuje zapach wiosny

Tego dnia niebo miało tak niebieski odcień, że trudno wyobrazić sobie bardziej odpowiedni kolor nieba.
Na żubrzej polanie żubrzątka bawiły się ze sobą, a rodzice przeżuwali pierwsze śniadanie.
Wiosnę było już widać i czuć w całej puszczy.
Pompik cieszył się z nadejścia nowej pory roku.
Zagadywał napotkane zwierzęta. Nasłuchiwał, wąchał i badał. Wszędzie dostrzegał zmiany.
Jakie?
Przybywajcie i przekonajcie się z nami jak usłyszeć, zobaczyć, wywąchać wiosnę.
Zapraszamy dzieci z rodzicami.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

 

Warsztat muzyczno-ruchowy

CZEKA PIŁKA DUŻA, MAŁA I ZABAWA DOSKONAŁA!
Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi wieku 1,5 – 4 lat na kolejny warsztat muzyczno-ruchowy z Małgosią z agencji STAGE of ARTS. Tym razem pobawimy się piłkami przy muzyce i piosenkach:)
Nie zabraknie także gry na instrumencie.
Spotykamy się w Klamerce 16.03.2019 o godz. 12.00 i 13.30. Wszystkich, którzy lubią rzucać, łapać, kopać, turlać, chwytać…zapraszamy do muzycznych zabaw!
Zapraszam od 11.30 (grupa pierwsza) oraz od 13 (grupa druga) na kawę/herbatę oraz swobodną zabawę dzieci.
Koszt: 30 zł
Zapisy:
1. Przez Facebook’a
2. Mailem na adres klamerka@klamerka.eu

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

ELEMENTARZ KONCERTOWY ORKIESTRY ANTRAKTOWEJ koncert dla dzieci

17 marca o godz. 16.00

Duża Scena – TEATR POLSKI

Występuje:
Orkiestra Antraktowa Teatru Polskiego pod batutą Adama Domurata

Czy batuta to instrument?
Czy do muzyki orkiestrowej da się tańczyć?
Dlaczego symfonia nie trwa tyle, co piosenka na YouTubie?

Odpowiedzi na te pytania poznacie podczas marcowego koncertu Orkiestry Antraktowej, adresowanego do początkujących słuchaczy, skierowanego do początkujących słuchaczy, przeznaczonego dla początkujących słuchaczy.

Nie będzie to zwyczajny występ. Tym razem nauczymy się słuchać muzyki wszystkimi zmysłami, użyjemy naszej wyobraźni, a może też… wiedzy matematycznej!
Każdy uczestnik wydarzenia otrzyma książeczkę „Elementarz kKoncertowy”, która pozwoli na samodzielnie kontynuowanie muzycznych przygód w domu. Po koncercie odbędą się warsztaty oraz spotkanie z Eweliną Chatłas – – autorką książeczki.

Prowadzenie koncertu: Ewelina Chatłas, Zuzanna Głowacka
Kierownictwo muzyczne: Adam Domurat

Sugerowany wiek: 7–9 lat

Bilety w cenie: 15 zł

Kontakt:

Bilety są dostępne w kasie teatru oraz w serwisie Bilety24.

 

Od słowa do słowa – spektakl dla maluszków

Serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 1,5 do 6 lat na nasze autorskie przedstawiennie dla dzieci naj-najmłodszych w ramach Niedzielnego Teatru Rodzinnego w Concordia Design w Poznaniu. Gramy o 10.00 i o 11.30. Występują: Halszka Różalska i Agnieszka Dubilewicz. Spektakl powstał w oparciu o twórczość Pani Krystyny Miłobędzkiej.

 

WSPÓLNA NIEDZIELA NA ZAMKU

Będziemy uczyć się patrzenia na architekturę na przykładzie ulicy Święty Marcin. Podczas warsztatów prowadzonych przez Polę Lisowską dzieci zamienią się w małych architektów, którzy mają za zadanie odwzorować na makiecie dużą i małą architekturę ulicy Święty Marcin. W południe wyjdziemy na spacer po nowo otwartym i wyremontowanym odcinku tej ulicy. Posłuchamy o historii tego miejsca, stojących tam budynkach, nowych rozwiązaniach zaprojektowanych przez Studio ADS i potencjale, który wciąż drzemie w Świętym Marcinie. Po spacerze Jakub Głaz będzie rozprawiał się ze szkodliwym przekonaniem, że o architekturze – jak i o gustach – się nie rozmawia.

PROGRAM:
g. 11 Scena Nowa / bezpłatne wejściówki dostępne w kasie CK ZAMEK od 11.03.
„Ulica Święty Marcin w miniaturze” – warsztaty z architektury dla dzieci w wieku 6-12 lat
prowadzenie: Pola Lisowska

 

Kino Zielone Oko dla dzieci: „Kacper i Emma szukają skarbu”

Dla dzieci film „Kacper i Emma szukają skarbu” .
Najlepsi przyjaciele Kacper i Emma jadą na wakacje z dziadkiem Emmy – Jørgenem nad morze. Korzystają tam z kąpieli, zbierają muszle, budują zamki z piasku, puszczają latawce, a nawet łowią ryby. Wakacje jak każde do czasu, aż na plaży znajdują tajemniczą skrzynię. To kapsuła czasu z pamiątkami przeszłości i mapą. Dla Kacpra i Emmy rozpoczyna się ekscytująca przygoda. W międzyczasie dowiedzą się więcej o ludziach żyjących na wyspie i o tym, jak żyło się tam dawniej.
[opis dystrybutora kino] źródło:www.filmweb.pl

Bilety w cenie 10 zł można nabyć w Centrum Kultury Przeźmierowo (od wtorku do piątku w godz. 16-20 oraz przed seansem), w siedzibie GOK „SEZAM” (od poniedziałku do piątku w godz. 9-15) oraz w Domu Kultury w Tarnowie Podgórnym (od poniedziałku do piątku w godz. 15-20). Sprzedaż online prowadzi serwis Bilety24.pl

 

Poranek dla dzieci: Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Sekret rodziny von Broms

Sala kinowa CK ZAMEK
Godzina 17.03 | g. 12 |

Jakie tajemnice może kryć szkatuła ukryta w tajemniczej krypcie sprzed ponad dwustu laty przez ekscentrycznego przedstawiciela rodu Von Broms? Lasse i Maja, najsłynniejsi detektywi w całym Valleby, nie zamierzają czekać, aż ktoś rozwiąże zagadkę. Ich biuro detektywistyczne rozpoczyna śledztwo.

Valleby to małe, z pozoru senne szwedzkie miasteczko. Tak naprawdę aż kipi w nim od tajemnic, zagadek i niewyjaśnionych zdarzeń. Jedną w nich jest sekret rodziny Von Broms. Lasse i Maja odnajdują szkatułę – rodzinną pamiątkę, której nikt nie potrafi otworzyć i dowiedzieć się, co kryje w środku. Szkatuła nagle ginie w niewyjaśnionych okolicznościach. Być może ktoś z rodziny Von Broms próbuje pokrzyżować szyki Lassemu i Mai, by rozwiązać zagadkę na własną rękę. Wydaje się to tym bardziej pewne, że w tym samym czasie zaczynają ginąć również rodowe pierścienie. Czy biuro detektywistyczne Lassego i Mai poradzi sobie z sekretem rodziny Von Broms? Czytelnicy serii książek o ich przygodach nie powinni mieć najmniejszych wątpliwości.
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai to bestsellerowa seria książek duetu Martina Widmarka (tekst) i Heleny Willis (ilustracje). Szwedzkie Jury Dziecięce od kilku lat przyznaje kolejnym tomom tytuł książki roku. Przygody dwójki detektywów (Wyd. Zakamarki) cieszą się ogromną popularnością również w Polsce.

Język: polski dubbing
BIURO DETEKTYWISTYCZNE LASSEGO I MAI. SEKRET RODZINY VON BROMS, reż. Pontus Klänge, Walter Söderlund, Szwecja 2013, 80′ (kategoria 6+)

 

spektakl Jagoda i niedźwiedzie

Jagoda ma 11 lat. I tatę. I siostrę. I niedźwiedzia, który chodzi za nią krok w krok, choć nikt poza dziewczynką go nie widzi. Czy coś może być tak małe, że nie da się tego dostrzec gołym okiem? Czy coś może być tak duże, że wzrok tego nie ogarnia? Czy na świecie jest tylko to, co widać? A co z tym, czego nie widzimy, ale rozumiemy? Co z tym, czego nie widzimy, ale czujemy? Co z tajemnicą? Zapytajcie Jagodę.

Scena Wspólna, 17 marca, godz. 14.00

Spektakl dla widzów od 9 lat

tekst: Karin Serres

przekład z języka francuskiego – Ewa Umińska

reżyseria – Jerzy Moszkowicz

scenografia – Jakub Psuja

muzyka – Maciej Zakrzewski

kostiumy – Angelina Janas-Jankowska

ruch sceniczny – Paulina Wycichowska

produkcja – Wojciech Nowa

asystentka reżysera – Izabella Nowacka

obsada: Malwina Brych, Martyna Zaremba-Maćkowska, Paweł NBinkowski, Radosław Elis

Spektakl powstaje w koprodukcji Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu i Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu.

Publikacja w 34. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży.

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

*Ceny biletów na spektakle

10 zł – indywidualny
9 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)

W NIEDZIELĘ 3 I 17 MARCA OBOWIĄZUJE ZNIŻKA 50% NA SPEKTAKLE OLBRZYMEK ORAZ JAGODA I NIEDŹWIEDZIE . CENA PODANE W REPERTUARZE ZAWIERA KWOTĘ ZE ZNIŻKĄ. PROMOCJA NIE ŁĄCZY SIĘ Z INNYMI ZNIŻKAMI.

Każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

Możliwość zakupienie biletów przed spektaklem tylko w miarę dostępności miejsc. Płatność kartą lub gotówką.

Honorujemy Kartę Rodziny Dużej i Kartę Seniora udzielając 50% rabatu jej posiadaczom.

 

Powitanie Wiosny z Patrykiem

Animacje dla dzieci zapraszają na niesamowite wydarzenie z okazji nadchodzącej Wiosny.
Podczas Powitania Wiosny z Patrykiem m.in.:
zielone menu
malowanie twarzy i włosów
zielone warkoczyki*
zielony zawrót balonowy
wybór najbardziej zielonego przebrania
zabawy taneczne i ruchowe
quizy i konkursy z nagrodami
pokaz baniek XXL
kucyk
oraz
zielony kiermasz *
Na imprezę zapraszamy wszystkich, którzy w zielonym stylu pragną powitać z nami wiosnę .
*Zielony Kiermasz – zachęcamy do wymiany roślinek , sprzedawców do wystawienia się ze swoimi roślinkami, nasionkami , sadzonkami i innymi rzeczami związanymi z branżą ogrodniczą .
Szczegółowe informacje:
zapisyanimacje@gmail.com
lub tel. 693-627-796
Organizator zastrzega sobie drobne zmiany w programie .
Wkrótce więcej szczegółów.
Serdecznie zapraszamy !!!

Wiosenne porządki

Czas na wiosenne porządki. Zapraszamy wszystkich miłośników ogrodu do wspólnych prac ogrodowych. Zabierzcie sprzęt jeśli macie i dużo chęci.

Krąg kobiet, z dziećmi. Poznań

Witaj kobieto!

Zapraszam Cię na pierwszy krąg w tym roku, pierwsze spotkanie po długiej przerwie. Wiosna nas delikatnie rozbudza do działania, namawia do wyjścia ze swoich schronień do głębszej eksploracji świata.
Usiądźmy razem w kręgu, usiądźmy wspólnie z naszymi dziećmi, usiądźmy z tym co mamy w sobie po tej ciemnej zimie. Pobądźmy wspólnie, otwórzmy swoje serca, słuchajmy, uczmy się bycia ze sobą na nowo, na zdrowych zasadach, które wspierają nas.

Zabierz ze sobą coś co symbolizuje Twoją Świętą Przestrzeń Kobiecości, to może być jakiś przedmiot, obrazek, a może melodia, może to być cytat, może opowieść, zabierz coś czym chcesz się podzielić. Może to być również drobny poczęstunek.
Zabierz gotowość na niewinny, dziecięcy chaos :).

Opłata jaką poniesiesz to 20zł za wynajęcie sali.
Jeśli masz jakieś pytania, napisz do mnie :).

Do zobaczenia w medycynie kręgu! ♥

grafika w tle: Tamara Philips

 

Targ Vinylowy vol 11 / FoodHall

Czas leci nieubłaganie ,a My widzimy się na FoodHall Poznań po raz 11 !
Targ Vinylowy to wspaniała okazja wzbogacić kolekcję albo upolować prezent dla najbliższych. Jest to także okazja spotkać się i porozmawiać z ludźmi podobnymi do Nas.
Wszyscy miłośnicy nieśmiertelnego, czarnego krążka przybywajcie do FoodHall Poznań w niedzielę 17.03

Kilkoro wystawców z Polski zapewni wybór pośród kilkunastu tys. tytułów z różnymi gatunkami muzycznymi. Będzie sporo rocka, jazzu, popu, ale nie zabraknie też hip-hopu, muzyki filmowej ,czy klubowej. Dodatkowo w skrzynkach można spotkać nowe wydania oraz płyty CD. Zapraszamy więc do szperania, kupowania i wymieniania czarnego złota.

Zapewniamy przyjazny klimat oraz możliwość odsłuchu płyt na miejscu.
______________

KONTAKT
media / współpraca / wystawcy / inne
projektfoodhall@gmail.co

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *