PLAN ZAJĘĆ 25.02 – 03.03.2019

PLAN ZAJĘĆ 25.02 – 03.03.2019

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Jezioro łabędzie – miniatura

Klasyka baletu w przyjaznej dzieciom formie

Spektakl “Jezioro łabędzie-miniatura” (reżyseria: Beata Wrzosek-Dopierała) produkowany przez Teatr Cortiqué we współpracy ze Szkołą Baletową Anny Niedźwiedź powstał z myślą nie tylko o wielbicielach baletowej klasyki, ale przede wszystkim o tych, którzy nie zdążyli odkryć jeszcze baletowego świata. Wyjątkowa forma widowiska – spektakl zawierał będzie tylko najwyrazistsze elementy “Jeziora łąbędziego”, a przez to trwał krócej – jest odpowiedzią na potrzeby najmłodszych widzów. Wizyta w Teatrze Cortiqué może stanowić doskonałe preludium do obejrzenia oryginału i odkrywania innych baletowych widowisk.

Chcemy kształtować kulturalne gusta najmłodszych, sięgając po klasyczny repertuar. Rozumiemy jednak, że dzieciom w wieku przedszkolnym warto zaproponować go w nieco innej formie, która będzie dopasowana do ich percepcji i potrzeb. Wierzymy, że dzięki m.in. tej inicjatywie będziemy wychowywać kolejne pokolenia operowych widzów, którzy zachęceni inspirującym czasem spędzonym na widowiskach prezentowanych przez Teatr Cortiqué sięgną później z zapałem po inne operowe propozycje – komentuje Anna Niedźwiedź – założyciel i dyrektor Teatru Cortiqué

Warto dodać, że choć spektakl przygotowany jest z myślą o dzieciach, które dopiero poznają świat teatru, to jednak stanowi niezwykle interesującą propozycję także dla młodzieży czy dorosłych, którzy jeszcze nie odkryli baletu klasycznego. Kto wie – może wizyta w Teatrze Cortiqué będzie początkiem tej przygody?
……………………………………………………………………………………………
Przyjdź na spektakl dla dzieci “Jezioro łabędzie – miniatura”.
Podziwiaj piękno sztuki!

Czas trwania spektaklu – 1 godz.

Bilety na spektakl już w sprzedaży: https://szkolabaletowa.bilety24.pl

godz. )9:30, 11:30

 

Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

25.II godz. 10.15 Czytanie z maluszkami 1,5-3 lat

…z towarzyszeniem rymów, rytmów, masażyków, wspólnych śpiewanek, rymowanek, zabaw ruchowych i tanecznych na kanwie książek dla najmłodszych. To będą nie tylko chwile rozwijania pasji do czytania, ale przede wszystkim budowanie więzi maluszka z dorosłym i wspomaganie ogólnego rozwoju dziecka. Wspólne czytanie, dopowiadanie przeplatać się będzie z zabawami ogólnorozwojowymi.
Zajęcia poprowadzi Małgorzata Swędrowska – wieloletnia nauczycielka, wykładowczyni na UAM, ale przede wszystkim przyjaciółka i baczna obserwatorka dzieci oraz mama dwóch córek i dwóch synów. Przedstawi koncepcję czytania z małymi dziećmi z towarzyszeniem ruchu, rymów, rytmów, muzyki i emocji.

Bilety 25 zł, w dniu warsztatów 30 zł. Mama z dzieckiem

os. Przyjaźni 125C

Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub tel.: 61 8200 582

 

Mali Mistrzowie

ZAPRASZAMY NA PIERWSZE ZAJĘCIA POKAZOWE SEKCJI „MALI MISTRZOWIE” w poniedziałek 25 lutego na godzinę 17:30. Pierwsze zajęcia są BEZPŁATNE!

Zajęcia sportowe z elementami boksu dla dzieci w wieku 6-10 lat. Są one adresowane zarówno do chłopców jak i do dziewczynek. Ćwiczenia mają przede wszystkim charakter ogólnorozwojowy – poprawiają koordynację ruchową, wspierają działanie układu nerwowego, uczą orientacji w przestrzeni, wpływają pozytywnie na szybkość, skoczność gibkość i siłę. Dodatkowo wprowadzamy elementy technik bokserskich, aby nadać zajęciom wyjątkowy charakter i pozwolić dzieciom zapoznać się z piękną, ale też wymagającą zaangażowania od najmłodszych lat dyscypliną, jaką jest boks. Znaczną część ćwiczeń będziemy wykonywać w formie zabaw. Trenowanie boksu uczy również kontrolowania emocji, radzenia sobie ze stresem i w prowadza w interakcje z drugą osobą w określonym kontekście.
Instruktor: Marta Gusztab – wielokrotna mistrzyni Polski i medalistka zawodów międzynarodowych w różnych formułach kickboxingu.
https://www.facebook.com/gusztabmuaythai/

Zajęcia będą się odbywać w poniedziałki w godz.: 17:30-18:15.
Koszt: 40 zł/mc/os.
PIERWSZE ZAJĘCIA SĄ BEZPŁATNE! 🙂

 

 

 

WTOREK

 

 

Warsztaty Plastyczne

Serdecznie zapraszamy na Warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży w wieku 12 – 17 lat. Będziemy podpatrywać niesamowity świat owadów a do malowania wykorzystywać wcale nie musimy tradycyjnych pędzli… Będzie ciekawie, niesamowicie i zupełnie inaczej niż Wam się wydaje! Zapisy prowadzimy tylko do 22 lutego! Koszt 30 złotych od osoby. Zapraszamy do zapisów: blazej.friedrich@serdecznik.pl lub telefon: 501-479-315.

Plan gry – warsztaty dla grup szkolnych (9-12 lat)

prowadzenie: Studio Sztuki Kobalt

9:00-10:30 I grupa
10:30-12:00 II grupa

informacje i zapisy: mail: joanna.tekla@arsenal.art.pl; tel.: 61 852 9501

Gra w przestrzeni galerii opiera się na szukaniu w niej ukrytych map, które zawierają w sobie małe odpowiedniki konstrukcji przestrzennych i stają się nawigatorami podczas całej gry. Po odnalezieniu ich, uczestnicy umieszczają je w faktycznej przestrzeni za pomocą taśmy. Warsztat skupia się na orientacji w przestrzeni, patrzeniu na nią przez inną soczewkę – mapę, która sama w sobie jest już nierealnym punktem widzenia, a którą dodatkowo można personalizować i wykorzystywać do celów poznawczych. Zajęcia połączone będą ze zwiedzaniem wystawy Marlona De Azambuja, która stanie się bezpośrednią inspiracją dla form i układów tworzonych podczas wspólnej pracy.

 

 

 

ŚRODA

 

 

x

 

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Afryka Kazika

Dawno, dawno temu pewien śmiałek z Poznania wpadł na szalony pomysł: postanowił przejechać całą Afrykę… i to rowerem! Jak się na pewno domyślacie, przeżywał tam przygody, które nie mogłyby się wydarzyć nigdzie indziej. Noc na pustyni, rozmowa z wojownikami, pobyt w wiosce nieznanego plemienia, wizyta u króla, spotkania z groźnymi zwierzętami i dziwacznymi roślinami… A to wszystko – i wiele więcej – w czasie jednej długiej podróży. Wyruszcie z nami i z Kazikiem do Afryki! Będziemy się śmiać, dowiadywać, może nawet trochę bać (ale tylko przez chwilę). Do zobaczenia w buszu!

os. Przyjaźni 125c
bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarniazbajki@gmail.com lub 61 8200-582

 

 

PIĄTEK

 

 

Poznańskie Targi Książki 2019

W 2019 roku postanowiliśmy rozszerzyć formułę i zintegrować wydarzenie Poznańskich Targów Książki, dobrze znanych Wam jako Pegazik.
Targi otwierają się na możliwe jak najszersze grono czytelników książki dla najmłodszych miłośników, książki popularnej, ambitnej oraz naukowej i popularnonaukowej.

Targom towarzyszyć będzie specjalnie przygotowany program, bogaty w:
– spotkania autorskie
– warsztaty
– wystawy
– prezentacje nowości wydawniczych
– konkursy
– panele i spotkania w gronie specjalistów
– atrakcyjne promocje
– strefę dla dzieci
– strefę chillout
– strefę komiksu
oraz wiele, wiele innych pozycji.

Nie zabraknie sprawdzonych już wydarzeń, takich jak Mistrz Ilustracji, czy Salon Ilustratorów. Jak co roku wręczone zostaną prestiżowe nagrody Pegazika oraz nagrody w konkursach na najlepszą książkę naukową i popularnonaukową.

Wydarzenie towarzyszące: Targi Edukacyjne w Poznaniu

Wstęp na wydarzenie jest BEZPŁATNY!

 

Ceramika dla dzieci

Zapraszamy serdecznie na zajęcia z ceramiki dzieci już zaprzyjaźnione z gliną jak i te, które przygodę chcialyby dopiero zacząć. Zajęcia skierowane są dla dzieci w wieku od lat 6.
Spotkania odbywać się będą regularnie w kameralnej grupie. Rodziców w tym czasie zapraszamy na herbatę i lekturę do drugiej sali. Dysponujemy dobrą literaturą na miejscu ;).
Koszt zajęć jednorazowych wynosi 50 zł .
Koszt zajęć w karnecie karnecie ( do wykorzystania w przeciągu 5 tygodni) 4 x 1,5 godz, 160 zł.
Zapisy sms; 603 435 289.
LIczba miejsc ograniczona

 

 

 

SOBOTA

 

3TATY, 4 ŻYWIOŁY. Na początku był las

Nowy cykl czytatowych spotkań poświęcony będzie przyrodzie i książkom popularnonaukowym. Pokażemy, że książki to nie tylko opowieści, ale też doskonałe źródło wiedzy i sposób poznania świata. Na początek zapraszamy do lasu. Jakie tajemnice skrywa las? Co można tam robić i kogo spotkać? Jakie ptaki możemy usłyszeć na wiosennym spacerze? O tym, dlaczego tak ważne są lasy i ochrona przyrody opowiedzą leśnicy, a na uczestników spotkania czekają niespodzianki- m.in. możliwość skorzystania z mikroskopu.

 

Teatr Animacji – CK Zamek
02 marca – Sobota, godz. 11:00
reżyser: Janusz Ryl-Krystianowski
czas trwania: 75 min.
REALIZATORZY
Obsada:
Katarzyna Romańska – Matka
Mariola Ryl-Krystianowska – Wilk
Marta Berthold (Wesołowska) – Czerwony Kapturek
Elżbieta Węgrzyn – Babcia
Sylwia Zajkowska – Myśliwy
Marcel Górnicki – Narrator
Opracowanie tekstu, inscenizacja i reżyseria – Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia – Jacek Zagajewski
Muzyka – Robert Łuczak
Choreografia – Władysław Janicki
OPIS SPEKTAKLU

Któż nie zna Czerwonego Kapturka – dziewczynki, która „ma warkoczyk, modre oczy, buzię ma jak mak …”, lubi się śmiać, śpiewać i bardzo kocha swoją Babcię. A że miewa także pstro w głowie, to przytrafiają jej się dziwne przygody. Na przykład takie, jak ta historia z Wilkiem…
Tych, którzy chcą się zaprzyjaźnić z Czerwonym Kapturkiem zapraszamy na spektakl opowiedziany przez cztery aktorki i jednego aktora, któremu przypadnie rola Narratora .
Kolorowa szafa kryje wiele niespodzianek, a wśród nich: dowcipne lalki, wesołe piosenki i dużo dobrej zabawy.

Zapraszamy dzieci w wieku od 3 lat

 

Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj w Laboratorium Wyobraźni

Laboratorium Wyobraźni
Rubież 46 A2, 61-612 Poznań

godz. 10.00 i 12.00

Laboratorium Wyobraźni, Fundacja Słowo i Kropka oraz Wydawnictwo Zakamarki mają przyjemność zaprosić na kolejne warsztaty z cyklu „Posłuchaj, poczytaj, poeksperymentuj… czyli laboratoryjne spotkania z książką”, które pozwalają doświadczać przygód wraz z bohaterami książek w niezwykle barwnej przestrzeni Laboratorium Wyobraźni.

– Posłuchaj, poczytaj: Wielkimi krokami zbliża się wiosna, więc pora pomyśleć o wiosennych porządkach. W sobotę, 2 marca po raz kolejny spotkamy się z nietuzinkową krową Mamą Mu i jej wiernym towarzyszem, Panem Wroną, czyli bohaterami książki„Mama Mu sprząta” autorstwa J. i T. Wieslander. Tym razem poznamy zabawne przygody bohaterów, którzy również postanowili zrobić wiosenne porządki. Nasi lektorzy przeczytają, jakie złote rady ma Pan Wrona dla wszystkich tych, którzy nie lubią robić porządków oraz co o nich myśli Mama Mu. Czy da się posprzątać oborę odliczając do pięciu? Czy kolor biały naprawdę oznacza czystość? Jak posprzątać ogonem? Odpowiedzi na te pytania poznamy podczas słuchania przygód Mamy Mu i Pana Wrony.

– Poeksperymentuj: Laboratorium Czyściocha
Żadne porządki nie mogą się odbyć bez chemii! W naszym Laboratorium Czyściocha przeprowadzimy doświadczenia chemiczne, które pozwolą nam zrozumieć, jak najlepiej zwalczać brud. Przekonamy się, czy to możliwe, że zrobienie domowych środków czystości jest łatwe oraz czy walka z brudem może być… efektowna i ciekawa.

Zajęcia dedykowane dzieciom od 5. roku życia wraz z opiekunami.

Najlepszym zaproszeniem na to wydarzenie niech będzie nagrany przez naszych lektorów fragment książki „Mama Mu sprząta”???
https://www.youtube.com/watch?v=i4sQGAJdTag&feature=youtu.be

 

Aš.divadlo: Dziewczynka z zapasową głową

Matylda uczyła się wszystkiego na pamięć, łącznie z przecinkami i kropkami, aż pewnego dnia jej głowa się przepełniła i już żadnej informacji nie mogła zapamiętać. Cóż robić w takiej sytuacji? Pomysłowa mama na pewno coś wymyśli.

Spektakl dla dzieci powyżej 6 lat, dorośli również świetnie się na nim bawią.

Wstęp 10 ,-

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja:
502 255 869 / kapczynska.ania@gmail.com

Spektakl dla dzieci – Karmelek

2019-03-02 ( sobota )
11:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

 

Spektakl dla widzów od lat 4

KARMELEK

Co dobrego masz w sobie?
Może masz dobre ręce, które rysują rysunki i kolorują rzeczywistość innym ludziom? Może masz dobrą głowę, która zadaje ciekawe i ważne pytania? Może masz dobre serce, które bardzo kocha innych ludzi? Karmelek, piesek, który mieszka w wiejskiej zagrodzie, nie wie, co ma w sobie dobrego.Poszukuje zatem czegoś niezwyczajnego, czym można się podzielić z innymi. Pomagają mu Krowa, Owca, Kura, Kogut. Jeśli masz ochotę pomóc Karmelkowi w jego poszukiwaniach, jeśli masz ochotę dowiedzieć się, co dobrego jest w Tobie, zapraszam Cię do teatru.

Obsada:

  • Elżbieta Węgrzyn,
  • Marek Cyris,
  • Marcin Ryl-Krystianowski

Bilety 20 zł (10 zł z KRD).

_
opr.LT

Bilety dostępne w:

STREFA ZABAWY – ZIMA LUBI DZIECI NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE

Warsztaty tańca kreatywnego dla dzieci w wieku 3-5 lat. Zapraszamy wszystkie dzieci na „Białe szaleństwo” – będzie mroźno, ale zarazem gorąco. Urządzimy sobie wesoły kulig, będziemy lekko opadać jak płatki śniegu na ziemię i toczyć z naszych ciał ciężkie kule śnieżne. Stworzymy lodowe rzeźby i piękne korale dla Pani Zimy. Zatańczymy z bałwankami i pingwinami w radosnym tańcu, pokazując jak bardzo dzieci lubią Zimę i dlatego Zima lubi dzieci najbardziej na świecie. Dzieci pozostają pod opieką prowadzącej.

prowadzenie: Aleksandra Pasicka

Miejsce Bawialnia CK Zamek
Godzina g. 11
Data 2.03.2019
Cena 10 zł

 

Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa – warsztaty dla dzieci

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym (4-6 lat) na pierwsze w tym roku szkolnym warsztaty artystyczne z cyklu „Muzyczne zabawy u Mistrza Feliksa”. To już jedenasta edycja tego cyklu, którego celem jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki w sposób dla nich zrozumiały i naturalny. Korzystając z własnych spostrzeżeń, pomysłów, odkryć i eksperymentów dzieci mają podążyć w głąb świata muzyki, poznać prawa rządzące dźwięW programie: minikoncerty, poznawanie instrumentów, zabawy muzyczno-ruchowe, warsztaty plastyczne.
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, w soboty, od października do czerwca. Terminy zajęć w roku szkolnym 2018/2019: 6 X, 10 XI, 8 XII, 5 I, 2 II, 2 III, 6 IV, 11 V, 8 VI.
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc konieczna jest wcześniejsza rezerwacja. Opłata uczestnika – 20 zł za zajęcia.

Na tropie idealnego żłobka / przedszkola

Rekrutacja do przedszkoli państwowych w Poznaniu rozpoczyna się w tym roku 4 marca.
Ale może wybrać przedszkole prywatne?
Jak to jest ze żłobkami, czy rekrutacja trwa cały rok?
Zastanawiasz się i nadal nie wiesz?

Rodzicu małego dziecka, serdecznie zapraszamy Cię na pełne ciekawostek i konkretnej wiedzy warsztaty.
Przez 2 godziny będziemy, w różnych miejscach i zakamarkach poszukiwać IDEALNEGO ŻŁOBKA/ PRZEDSZKOLA.

Wspólnie zastanowimy się:
– czy takie miejsca istnieją?
– kiedy i jak rozpocząć poszukiwania?
– czy bywać, a jeżeli tak to na co zwracać uwagę na drzwiach otwartych?
– jakie pytania zadawać dyrekcji placówki i jakie odpowiedzi mogą wzbudzić nasz niepokój?

Spróbujemy także rozwikłać zagadkę tajemniczych spotkań rekrutacyjnych oraz niekiedy „kosmicznych” cen za żłobkowe czy przedszkolne czesne.
Będzie także czas na pytania i swobodną rozmowę.

Będę tam dla Ciebie, drogi Rodzicu, i chętnie podzielę się moją wiedzą i doświadczeniem w zakresie wyboru dobrego miejsca dla twojego dziecka.

Emi Wojciechowska (Klub TADAM)
pedagog, nauczyciel żłobkowy z wieloletnim stażem, od niemal 10 lat zgłębiam temat adaptacji dziecka do żłobka/ przedszkola, najpierw jako mama, a następnie jako towarzysz małych dzieci w żłobkach i przedszkolach.

DLA KOGO?
Dla rodziców, opiekunów małych dzieci od urodzenia do 3 roku życia.

KIEDY?
W sobotę 2 marca, godzina 10:00- 12:00

GDZIE?
CMOK Poznań, ul. Piekary 6 (wejście od ul. Wysokiej)

KOSZT?
– dla najszybszych tropicieli, którzy do 18 lutego wykupią miejsce na warsztatach (wpłata całej kwoty na konto) obowiązuje specjalna super promocyjna cena 30 zł/ osobę lub 50 zł w pakiecie dla dwóch osób
– dla trochę wolniejszych, lecz nadal bardzo szybkich i zdecydowanych tropicieli, którzy do 24 lutego wykupią miejsce na warsztatach (wpłata całej kwoty na konto), atrakcyjna cena 37 zł/ za osobę lub 60 zł w pakiecie dla dwóch osób
– dla zdecydowanych, lecz troszkę wolniejszych tropicieli, cena udziału w warsztatach to 45 zł/ za osobę lub 75 zł w pakiecie dla dwóch osób (warunkiem rezerwacji miejsca jest wpłata do 28 lutego)

Zapisy i informacje:
Emi Wojciechowska, 508 161 544, emi@tadamklub.pl
lub tutaj: http://cmok-poznan.pl/zapisy-i-platnosci/

Pozdrawiam!
Emi Wojciechowska

 

Poranek literacki z Wynalazcą

2.III godz. 11.00 Poranek literacki z Wynalazcą

Żył sobie Pan Felix – genialny wynalazca! Był znany i powszechnie szanowany. Żył pełnią szczęścia. Jeden wynalazek na tydzień, pięćdziesiąt dwa wynalazki na rok – oto, co składało się na jego spokojne acz lekko monotonne życie.
Aż w pewien poniedziałek zajechał przed jego dom milioner w zielonym smokingu. Złożył Wynalazcy specjalne zamówienie. To było terminowe zamówienie.

Przez tydzień Wynalazca miał skonstruować dla niego coś specjalnego, coś wyjątkowego, coś czego jeszcze nigdy na świecie nie było…
To było bardzo trudne zlecenie.
Wynalazca myślał w dzień, myślał w nocy. Nie mógł spać, nie mógł jeść…
Aż nareszcie wymyślił! Ale było to zupełnie coś innego niż to, o co poprosił milioner. Co takiego było? Jaka z tego nauka wynikła dla milionera? Czego nas uczy ta historia?
Zapraszamy dzieci z rodzicami.

os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon 20 zł wymieniony na książki

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Kaziuk Wileński w Poznaniu 2019

3 marca 2019 :
10.00 – Msza św.
w kościele farnym z udziałem Chóru Chłopięcego i Męskiego Filharmonii Poznańskiej „Poznańskie Słowiki” pod dyrekcją Macieja Wielocha.
11:30 – 16:30 KIERMASZ KAZIUKOWY
Stary Rynek
Palmy, koszyczki, kata okolicznościowa, serduszka, obwarzanki,
wyroby regionalne oraz kresowe i inne specjały
11:30 – prezentacja zespołów i dynastii Jagiellonów na fasadzie Ratusza, z komentarzem Krzysztofa Styszyńskiego i Tadeusza Jeziorowskiego, po hejnale wileńskim i poznańskim oraz Koziołkach przemarsz Orszaku Jagiellonów i zespołów na scenę. Występy zespołów z Kresów: „Mejszagolanki” oraz z Wielkopolski m. in.: Swarzędzka Orkiestra Flażoletowa, Zespół Folklorystyczny „Wielkopolanie”, Piotr Kuźniak, Orkiestra Miasta Poznania przy MPK Poznań. Ogłoszenie Laureata Żurawiny 2019, wspólne śpiewy z akompaniamentem Stanisława Horbika.

Podczas Kiermaszu ciekawe wykłady w Domu Polonii, Stary Rynek 51, piętro I:
13:00 – 450.rocznica Unii Lubelskiej, zawartej 1 lipca 1569 r. pomiędzy Koroną Królestwa Polskiego a Wielkim Księstwem Litewskim, w wyniku czego powstała Rzeczpospolita Obojga Narodów. Prelekcja Krzysztofa Styszyńskiego.
14:00 – krótki koncert pieśni Stanisława Moniuszki w wykonaniu wykładowców i studentów Akademii Muzycznej
14:15 – „Muzyczne spotkania Stanisława Moniuszki i Józefa I. Kraszewskiego”. Prelekcja Krzysztofa Kluppa, kustosza Pracowni-Muzeum J. I. Kraszewskiego 🙂
15.00 – Fotorelacja z okazji 30-lecia Towarzystwa Miłośników Wilna.

 

Spektakl „Stół ciuchcia miś”

W niedzielę 3 marca 2019 o godz. 10.30, 12 i 13.30 zapraszamy do Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu, na Scenę Nową na spektakl #Stółciuchciamiś.

https://www.youtube.com/watch?v=KgbhkApk4As

Bilety dostępne online oraz w kasie Zamku. Rezerwacje – 61 64 65 260.
https://www.bilety24.pl/teatr/teatr-atofri-lulajka-9000
Prosimy o odbiór biletów najpóźniej 20 minut przed spektaklem.
Na spektakle Teatru Atofri każdy widz musi mieć bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Cena biletu: 18 zł dziecko, 18 zł osoba dorosła.
Honorujemy Kartę Rodziny Dużej.
System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę w wysokości 1 zł.

W czarodziejskim pokoju zabawki zmieniają się jak w bajkach.
Kolorowe klocki potrafią ułożyć się w dziecięce opowieści.
Zobaczysz tu jadącą ciuchcię, tańczące misie i niesforne piłki.

Czas trwania: 40 + 10 minut zabawy.
Wiek dzieci: 1-5 lat.

„Stół – ciuchcia – miś” to spektakl teatralno-muzyczny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat, zrealizowany dzięki zaangażowaniu Poznańskiej Fundacji Artystycznej, Centrum Kultury Zamek i Miasta Poznań.
Premiera odbyła się w listopadzie 2008 roku.

Scenariusz, reżyseria, choreografia: Beata Bąblińska, Grażyna Grobelna, Monika Kabacińska
Współpraca artystyczna: Bogdan Żyłkowski
Scenografia i kostiumy: Agnieszka Gierach
Muzyka: G.Bacewicz, G. Grobelna, M.Musorgski, E.Satie, T.Sudnik, D.Szostakowicz, A.Wójciński
Występują: Grzegorz Babicz, Paweł Wódczyński

#teatratofri #Stółciuchciamiś #CKZamek #Poznan #dladzieci #teatr #teatrdladzieci #atofritheater #najnaje #teatrdlanajnajow #poznan

 

Zaniemyski Dzień Podróżnika

Zapraszamy na I Zaniemyski Dzień Podróżnika, który odbędzie się 3 marca 2019 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Zaniemyślu. Start godzina 15:00. Wystąpią dla nas: Maciej Śliwiński, Mateusz Świt, Roman Deiksler, Jakub Ojcieszak, Wiktor Staszewski, Dominika Hoft, Jędrzej Józefowicz, Aleksandra Hrynkiewicz, Tomasz Gawlas oraz Daniel Matysiak. Wieczór umili nam muzyka oraz śpiew w wykonaniu Wiktorii Dawidek.
Zaznaczajcie swoją obecność, pokażcie nam ilu Was będzie, czekamy na Was!

Blumowe piosenki

Godz.10.00 i 11.30/Cena: 40 zł/1 dziecko plus 2 opiekunów/Wiek: 1,5 – 6 lat

ZABIERZ DZIECKO DO ŚWIATA TEATRU!

Spektakle Teatru Blum to propozycje dla najmłodszych, w których dzieci znajdują przestrzeń dla kształtowania swojej wyobraźni. Twórcy tego teatru zapraszają małego widza w sugestywny świat obrazów, dźwięków, kolorów oraz ruchu. Historie opowiadane przez aktorów pozostawiają dziecku wolność w odbiorze. Jest to bardzo atrakcyjny, a jednocześnie bardzo nowoczesny teatr dla najmłodszych.

DŹWIĘK, RUCH I ZABAWA

Spektakl muzyczny „Blumowe Piosenki” oparty jest na dziesięciu autorskich piosenkach Studia Teatralnego BLUM. Przedstawienie ma formę koncertu przeplatanego zabawą z dziećmi wykorzystującą dźwięk, ruch, a przede wszystkim emocje i wyobraźnię.

Scenariusz i reżyseria oraz wykonanie: Katarzyna Pawłowska, Lucyna Winkel.

Piosenki (teksty i melodia): Lucyna Winkel – Sobczak.

Aranżacje muzyczne piosenek: Jarosław Kordaczuk.

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

Rezerwacja biletów oraz bliższe informacje

Studio Teatralne BLUM : Tel. 666 987 001
mail: marketing.blum@gmail.com

Bilety można zamówić także przez platformę bilety24.pl

MIEJSCE:Spektakl odbywa się w jednej z sal Concordia Design. Dzieci biorą udział w przedstawieniu wraz opiekunami.
W budynku znajduje się restauracja Concordia Taste, w której rodzice wraz z dziećmi mogą spędzić czas przed lub po spektaklu. Zapraszamy!
Teatr Animacji, CK Zamek
03 marca – Niedziela, godz. 11:00, 14:30
Malina Prześluga
reżyser: Ewa Maria Wolska

REALIZATORZY

obsada:
Marta Berthold
Magdalena Dehr
Danuta Rej
Katarzyna Romańska
Krzysztof Dutkiewicz
Piotr Grabowski

muzyka – Piotr Klimek

OPIS SPEKTAKLU

Co było, zanim pojawił się świat? Nic. Wielkie, syte i zadowolone Nic. I nic nie zakłócało jego spokoju. Dopóki nie wiedzieć skąd nie wygramoliła się Dzika Mrówka, chcąca założyć kolonię mrówiątek. A tuż za nią Adam, który z całych sił czuje, że musi szukać… Tylko czego? Kogo? Może Ewy, która też zjawia się nagle z ogromną potrzebą bycia odnalezioną. Ale czy gdy tych dwoje na siebie trafi, wszystko od razu będzie wspaniale…? Niekoniecznie, przecież Adam i Ewa są od siebie tak różni i tak mało o wszystkim wiedzą. Tymczasem w okół, powolutku i nieśmiało budzi się do życia świat… I miłość… I…

„Nic, dzika mrówka, Adam i Ewa” to tekst, który postanowiliśmy opowiedzieć wyłącznie za pomocą słów, dźwięków, zapachów i drgań. Bo tak najlepiej opowiada się o tym, czego jeszcze właściwie nie ma, co dopiero się tworzy. Dzięki temu Nic jest prawdziwe, a odbiorcy bardziej wrażliwi na każdą pojawiającą się w tym młodziutkim świecie niespodziankę.

Wykorzystaliśmy do tego zaawansowany technologicznie mikrofon binauralny oraz zestawy słuchawkowe, które każdego odbiorcę magicznie przeniosą w samo centrum wydarzeń.

Zmysłowiska to nowy cykl spektakli w Teatrze Animacji dedykowany widzom niesłyszącym i niewidzącym oraz tym, którzy pragną spotkać się z dramatami Maliny Prześlugi za pośrednictwem nietypowych sposobów percepcji z wyłączeniem jednego zmysłu – wzroku lub słuchu.

Preferowany wiek +6

 

LA LA LALKI


Malina Prześluga
reżyser: Artur Romański
czas trwania: 60 minut

03 marca – Niedziela, godz. 13:00, Teatr Animacji, CK Zamek

REALIZATORZY

Obsada:
Magdalena Dehr
Julianna Dorosz
Aleksandra Leszczyńska
Katarzyna Romańska
Marcin Chomicki
Marcel Górnicki
Piotr Grabowski

Koncepcja: Artur Romański
Teksty piosenek: Malina Prześluga
Muzyka: Tomasz Lewandowski
Inżynieria papieru: Marta Madej
Konsultacje choreograficzne: Karina Adamczak-Kasprzak
Światło: Michał Krugiołka

Muzyka na żywo:
Tomasz Lewandowski – piano
Paweł Grzesiuk – kontrabas, gitara basowa
Kuba Fiszer – perkusja

OPIS SPEKTAKLU

Jakie tajemnice kryje w sobie magazyn pełen teatralnych lalek? Co się tam dzieje, gdy teatr pustoszeje i lalki zostają same? Od dawna podejrzewaliśmy, że nasze lalki prowadzą pełne przygód, bogate towarzysko życie. Mają swoje marzenia, rozterki, miłostki, problemy i smutki, potrafią być zabawne, straszne, narwane i mądre. Piękne i brzydkie jednocześnie. Targają nimi prawdziwe, wielkie emocje. Niektóre mają kilkadziesiąt lat, inne ledwo odrosły od podłogi. Wiele można o nich mówić, ale po co, skoro same postanowiły o sobie zaśpiewać? Pierwszy raz w historii nasze teatralne lalki śpiewają o swoim fascynującym życiu, tak podobnym i tak odmiennym od naszego. Przyjdźcie do Teatru Animacji i wspólnie z nami poznajcie ich sekrety!

Spektakl rodzinny z muzyką na żywo!
Preferowany wiek dziecka: od 7 lat

Spektakl bierze udział w 25. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.

W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Dominik Gac, Andrzej Lis, Henryk Mazurkiewicz, Piotr Morawski, Jacek Sieradzki, Sandra Szwarc i Zuzanna Berendt.
Bilety: normalny 35 zł, ulgowy 32 zł, grupowy 30 zł

 

Spektakl dla dzieci – Olbrzymek

2019-03-03 ( niedziela )
12:00
Scena Wspólna, ul.Brandstaettera 1 / ul. Za Cytadelą, Poznań

Spektakl dla dzieci od 11 lat

„Jesteś taki duży jak mój tata powiedziały dzieci i pobiegły bawić się na boisko. Siedziałem w ławce sam przez całą przerwę.”

Szymek nie jest taki sam jak dzieci z jego klasy. W czym tkwi jego „inność”?
We wzroście?
Tylko czy ma on aż tak DUŻE znaczenie?
Szymek poszedł pierwszy raz do szkoły. Jest pilnym uczniem, odważnie stawia litery na kartkach nowego zeszytu. Jest silny. Mieszka razem z mamą w drewnianym domu na skraju lasu. Lasu, który pełen jest wilków, myśliwych, płochych zajęcy i dziwnych zapachów, które niezmiernie pociągają chłopca. Lasu, w którym w środku zimny można znaleźć krzak kwitnącej róży…Lasu, w którym, jak to w baśni bywa, zdarzyć się może wszystko.

Reżyseria: Jerzy Moszkowicz
Występują: Maria Rybarczyk, Radosław Elis

Tańczy: Paulina Wycichowska
Wokal: Aneta Jankowska

Głosy z offu:
Martyna Zaremba
Michał Kocurek

Bilet w cenie 10 zł powinien mieć każdy widz, niezależnie od wieku (dziecko, rodzic, opiekun).

Szanowni Widzowie!
Informujemy, że osoby spóźnione nie będą wpuszczane na wydarzenie, a także nie otrzymają zwrotu pieniędzy za niewykorzystane bilety. Organizator bardzo prosi o punktualność.

_
oprac.LT

Bilety dostępne w:

Zobacz www.csdpoznan.pl

 

Dzieci i seksualność. Jak rozmawiać, o co dbać?

Rodzicielstwo bliskości może być nowym i ciekawym spojrzeniem również na sferę seksualności dzieci. Zapraszamy na warsztat poruszający najważniejsze zagadnienia z tego obszaru. Jak wspierać dzieci? Na co zwrócić uwagę? Jak rozmawiać? Jak oswoić strach i wstyd? Co jest ważne w edukacji seksualnej? Uwaga: na warsztacie nie będzie tematów tabu. Wstydząc się lub nie, spotkamy się z seksualnością bez cenzury – za to z dziecięcą ciekawością.

Jesteśmy istotami płciowymi od samego początku. Już pierwsze doświadczenia dziecka wpływają na to, jak będzie ono doświadczało siebie jako istoty seksualnej w relacjach z innymi. Uważnie towarzysząc dziecku możemy zrobić wiele, żeby zwiększyć jego szanse na harmonijne przeżywanie seksualności i bliskich relacji w dorosłym życiu.

Warsztat jest zaproszeniem do przyjrzenia się temu, jak w relacjach z dziećmi na różne sposoby (często nieoczywiste) przekazujemy dzieciom wiedzę o seksualności, cielesności, relacjach między ludźmi oraz jak ta wiedza może później działać w ich dorosłym życiu.

Poszukamy zachowań i sytuacji, w których dziecko zdobywa wiedzę o swojej seksualności i zobaczymy, jaki możemy mieć na to wpływ.
Przyjrzymy się naszym własnym przekonaniom na temat seksualności i temu, w jaki sposób nieświadomie przekazujemy je dzieciom.
Porozmawiamy o sytuacjach i zachowaniach, które budzą niepokój rodziców.
Zastanowimy się, co wspiera dziecko w dbaniu o siebie i swoje granice w obszarze seksualności.

Na warsztat zaprasza Katarzyna Mitschke: pedagożka, polonistka, trenerka komunikacji. Była mentorka w szkole demokratycznej. Miłośniczka gór, wszystkiego co zmysłowe, niestrudzona orędowniczka empatii i miłości bezwarunkowej. O wspieraniu ludzi w rozwoju seksualności uczyła się od Agnieszki Stein i Karo Akabal.

ZAPISY BEZ WCZEŚNIEJSZEGO ZGŁOSZENIA WYSTARCZY UIŚCIĆ OPŁATĘ.
Inwestycja: 100 zł
OBOWIĄZUJE LIMIT MIEJSC
WPŁATA przez zrzutkę https://zrzutka.pl/2gj2ka
Po wpłacie istnieje możliwość zwrotu wpłaty jedynie na dwa tygodnie przed wydarzeniem.

W razie jakichkolwiek pytań dotyczących wydarzenia prosimy o kontakt mailowy kolektyw.edu@gmail.com

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *