PLAN ZAJĘĆ 09.07 – 15.07.2018

PLAN ZAJĘĆ 09.07 – 15.07.2018

Staram się śledzić na bieżąco wydarzenia w Poznaniu i okolicach. Nie chcę, aby do naszych rodzinnych wypadów wkradła się nuda. Jest tyle miejsc wartych zobaczenia, eventów, w których warto wziąć udział. Pomyślałam, że podzielę się z Wami swoją wiedzą. Znajcie mój gest;). Co tydzień na moim blogu możecie spodziewać się wpisu z garścią informacji o najciekawszych wydarzeniach. Zastrzegam, że będzie subiektywnie i nie zawsze „dziecięco”, kolorowo, czy choćby sensoplastycznie :P. Niektóre wybory mogą stanowić dla Was pewne zaskoczenie. Na to liczę. Miłej lektury:).

 

 

 

PONIEDZIAŁEK

 

 

Czerwonackie Papierowe Lato – GOK Sokół

Zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w ramach wakacyjnej Akcji Letniej w GOK Sokół i filiach. Akcje są częścią projektu Czerwonackie Papierowe Lato realizowanego przez GOK Sokół w partnerstwie z Fundacją Nasze Podwórko, Zakładem Opiekuńczo Leczniczym w Owińskach, Warsztatami Terapii Zajęciowej w Owińskach oraz Fabryką Papieru w Czerwonaku. Koncepcja Czerwonackiego Papierowego Lata nawiązuje do sięgających połowy XVI wieku tradycji papierniczych Czerwonaka. GOK Sokół oraz Fundacja Nasze Podwórko promują tę tradycję m.in podczas organizowanych co roku warsztatów czerpania papieru. W tym roku uczyniliśmy papier motywem przewodnim letnich warsztatów plastycznych, teatralnych i rękodzielniczych adresowanych nie tylko do dzieci i młodzieży, ale również do rodzin z dziećmi, dorosłych, seniorów oraz do osób z niepełnosprawnościami.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

W GOK Sokół w Czerwonaku warsztaty są do dzieci w wieku od 8 do 11 roku życia.

Punktem spajającym całość będzie oczywiście warsztat czerpania papieru. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się skąd pochodzi papier, jaka jest jego historia, do czego jest używany oraz jaką rolę odgrywa w życiu każdego człowieka. Ponadto uczestnicy wykonają swój własny papier, który zostanie wykorzystany w późniejszych zajęciach, które w GOK Sokół poprowadzi Joanna Synowiec. Warsztatowicze stworzą książkę artystyczną. Poznają technikę malowania papierem, wycinankę, kolaż i origami. Zapoznając się z podstawami introligatorstwa stworzą miękką oprawę książki – szkicownika łączonego przy zastosowaniu szycia uniwersalnego. Poznają rodzaje, właściwości i cechy papieru oraz zasady pracy z tym materiałem.

Na zajęcia obowiązują zapisy, gdyż ilość miejsc jest ograniczona. Zapisy zbieramy osobiście (w siedzibie GOK Sokół) lub telefonicznie pod numerem 61 652 60 30 w godzinach od 9:00 do 15:30.

Udział w warsztatach jest bezpłatny

 

Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato.

9 lipca godz. 11.30 Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato. Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato.
Śpiewanie ma wielką i czarodziejską moc. Wszyscy potrafimy śpiewać! Niektórzy tylko trochę o tym zapomnieli… Wstydzą się, albo po prostu nie pamiętają pięknych kołysanek, często opartych na wierszach klasyków. Społeczna akcja Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato narodziła się w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. Jej zadaniem jest rozśpiewanie rodziców i ich małych dzieci, nawet tych jeszcze nienarodzonych. Zajęcia prowadzić będą doświadczone nauczycielki muzyki, absolwentki Edukacji Muzycznej, jednocześnie chórzystki Chóru Kameralnego Dysonans.
Os. Przyjaźni 125c
Wstęp wolny


Warsztaty w Grodzie Pobiedziska

Kochani zapraszamy na warsztaty grodowe, które organizowane są dla dużych (dorosłych) i małych dzieci 🙂
Zapisy oraz szczegółowe informacje pod nr: 730716663
Ilość miejsc jest ograniczona.
Sława

 

ZAMEK OD PODSZEWKI: ZWIEDZANIE PS (piwnica i strych)

Miejsce zbiórka: Hol Wielki
Godzina g. 18.30
Data 9.07.2018
Cena 25.00 zł

Zapraszamy na zwiedzanie zamkowych piwnic i strychów w ramach wakacyjnej akcji ZAMKOWE LATO. OD PODSZEWKI

bilety: 25 zł (liczba miejsc ograniczona)

Wyjątkowe zwiedzanie piwnic i strychów. Oprowadzają zamkowi przewodnicy.

 

LETNIE WARSZTATY OTWARTE w MDK2

Zapraszamy na warsztaty otwarte! Podczas wakacji w naszych pracowniach odbędzie się szereg zajęć dodatkowych: literackie, plastyczne, ceramiczne i z rękodzieła artystycznego. W rozwinięciu tekstu aktualna lista warsztatów, którą będziemy uzupełniać.

KOLOR NA WARSZTAT
Zajęcia praktyczne dla początkujących i zaawansowanych, podczas których uczestnicy poznają tajniki niektórych technik malarskich i dzięki zdobytej wiedzy wykonają autorskie prace.
9-11.07.2018, godz. 10:00-14:55, sala nr 104/18, MDK nr 2
Wiek uczestników: 15-18 lat
Koszt: 20 zł 1 dzień, 50 zł 3 dni
Zapisy (do 4.07.2018, decyduje kolejność zgłoszeń): a.nowak@mdk2.pl
Prowadzący: Anna Nowak

LETNIA AKADEMIA PISARZY (II)
Otwarte warsztaty kreatywnego pisania prozy i poezji kierowane do wszystkich młodych uczestników naszych tegorocznych konkursów, a także tych, którzy nie mieli wystarczająco dużo śmiałości w tym roku, a chcą doskonalić swoje pisarskie umiejętności.
27, 28, 29.08.2018 , godz. 11:00-14:00, sala nr 17
Wiek uczestników: 11-19 lat
Koszt: 5 zł
Zapisy: literackimdk@gmail.com
Prowadzący: Małgorzata Głazowska, Agnieszka Warzecha

LEPI-MY RAZEM
Otwarte warsztaty lepienia w glinie. Bohater mojej bajki.
27, 28, 29.08.2018, godz. 11:00-14:00, sala nr 06
Wiek uczestników: 7-13 lat
Koszt: 10 zł
Zapisy: luda.sokolowska@wp.pl
Prowadzący: Ludomira Głowacka-Sokołowska

 

Laboratorium Wyobraźni

g. 12.30

PAKIET PEŁNY (czas zwiedzania 3h)
Experymentarium Wystawy Czerwonej: Robotyka dla laika
Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów
Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Robotyka dla laika
Robotyka. Zbuduj! Zaprogramuj! Zapamiętaj! Zajęcia prowadzone są w oparciu o zestaw klocków oraz specjalistyczne oprogramowanie na licencji Lego. Oswajają najmłodszych z najnowszymi technologiami jednocześnie ucząc współpracy, wprowadzając w świat programowania i logicznego myślenia.

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie.
W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco.
W czasie każdej projekcji zapewniamy komentarz astronoma, który gotowy jest także odpowiadać na zadawane pytania.

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI 2018

g. 9 – 20
od 30.06.2018 do 26.08.2018

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami… a my już dzisiaj zapraszamy wszystkie dzieci do spędzenia lata z nami, w Centrum Kultury ZAMEK. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek. W tegorocznym programie znalazły się przedstawienia teatralne, warsztaty literackie, plastyczne, muzyczne i taneczne, seanse w Kinie Pałacowym oraz spotkania z książką w ramach cyklu „Biblioteka na rowerze”. Wydarzenia będą się odbywały w Zamku, ale i wokół niego, m.in. w parku.

Dodatkowo, przez całe lato dla dzieci (do wypożyczenia w naszym punkcie informacyjnym) czeka piknikowy zestaw rysunkowy, a w nim: kredki, bloki, kolorowe papiery, pisaki, ołówki.

Poniżej prezentujemy program Zamkowego Lata dla Dzieci.

Bilety będzie można kupić od 30.06. w kasie CK ZAMEK oraz przez Internet. Zapraszamy!

 

Lato z książką 2018

Awantury i wybryki…Lato z bohaterami Kornela Makuszyńskiego
Koziołek Matołek, Szatan z siódmej klasy, Panna z mokrą głową- tym bohaterom wiele pokoleń zawdzięcza bezgrzeszne lata dzieciństwa.  Podczas tegorocznej akcji Lato z książką w Bibliotece Raczyńskich  przypomnimy najbardziej znane powieści jednego z najchętniej czytanych  autorów literatury dziecięcej. Kornel Makuszyński, którego  65.rocznica śmierci przypada pod koniec lipca,  pisał  książki przygodowe, detektywistyczne, obyczajowe, a zeszyty z przygodami Koziołka Matołka można uznać za pierwsze polskie komiksy.   Podczas zajęć będziemy podróżować (nie tylko do Pacanowa),  przypominać polskie legendy i tworzyć komiksy. Na uczestników spotkań w 15  filiach czekają zajęcia literackie, plastyczne, warsztaty teatralne i gry ruchowe.  Zajęcia  dla czytelników Biblioteki Raczyńskich są bezpłatne, obowiązują wcześniejsze zapisy.   Zajęcia w różnych lokalizacjach będą się odbywały przez całe wakacje.
Dokładniejszych informacji na temat spotkań udzielają pracownicy w poszczególnych placówkach.

Niezależnie od zajęć tematycznych codziennie można korzystać z gier planszowych i internetu.
Zajęcia organizują następujące Filie w  lokalizacjach: Biblioteka dla dzieci, F2, F14, F15, F20, F23, F35, F38, F46, F49, F53, F55, F59, F62, Filia Naramowicka

Biblioteka dla dzieci 
Al. Karola Marcinkowskiego 23
tel.61 885 89 03
e-mail: f11dz@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: od poniedziałku do piątku, 9-27 lipca, w godz. 12:00-13:30
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat)
Liczba uczestników: 16
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Podczas Akcji Lato uczestnicy zapoznają się z życiorysem oraz twórczością Kornela Makuszyńskiego. Zajęcia odbędą się w oparciu o prezentacje multimedialne oraz utwory literackie. Każdego tygodnia czeka na uczestników inna tematyka spotkań: w pierwszym detektywistyczna, w drugim przygodowa, a podczas trzeciego podróżnicza.
W czasie warsztatów plastycznych dzieci będą mogły rozwinąć swoje zdolności manualne: malując, rysując, lepiąc z modeliny, masy solnej oraz tworząc kolaże i formy przestrzenne. Nie zabraknie wspólnego czytania i analizy książek, tj. Przygody Koziołka Matołka, Szatan z siódmej klasy czy Wielka brama. Przewidujemy również quizy, zabawy i konkursy mające na celu integrację grupy oraz utrwalenie zdobytych podczas zajęć wiadomości.

Filia 2
os. Oświecenia 59
tel. 61 876 71 21
e-mail: filia2@bracz.edu.pl

1)Plastyczne czwartki.
W każdy czwartek zaczynając od 5 lipca aż do 30 sierpnia, godzina 16:00.
Bez zapisów,   zapraszamy uczestników w każdym wieku, dzieci poniżej 7 roku życia zapraszamy z opiekunami.
Co tydzień wykonamy prace plastyczną inną techniką, poświęconą innemu bohaterowi książek Kornela Makuszyńskiego.

2) Zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym.
Terminy zajęć dla starszych dzieci (6-12 lat):  2,4,6,9,11,13 lipca, godzina 11:30 d0 13.00.
Liczba uczestników: 25 osób.
Zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Zapoznamy się z twórczością Kornela Makuszyńskiego, a następnie wraz z Adasiem Cisowskim rozwiążemy niejedna zagadkę detektywistyczną. W programie gry i zabawy, zagadki, krzyżówki i prace plastyczne, a przede wszystkim dobra zabawa.

3) Zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym z opiekunami.
Terminy: poniedziałek, środę i piątek:  16.07, 18.07, 20.07. Godzina: 12:00 do 13:
Liczba uczestników: 15 dzieci
Konieczne wcześniejsze zapisy: osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Razem z Koziołkiem Matołkiem wyruszymy na niezwykłą wyprawę, ale nim dojdziemy do Pacanowa czeka nas niejedna przygoda, gry i zabawy plastyczne oraz dobra zabawa .

Filia 14
os. Bolesława Chrobrego 117 (PCK „Dąbrówka”)
tel. 61 822 32 83
e-mail: filia14dz@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 13.08,14.08,16.08, 17.08, 20.08,21.08, 23.08, 24.08, w  godz. 12:00-13:30.  poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, od 27.06-7.07, w godz. 12:00-13:30
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-11 lat)
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Tym razem Filia 14 zaprasza na pełną zagadek i przygód wędrówkę po zakamarkach naszej biblioteki. Razem z bohaterami książek Kornela Makuszyńskiego będziemy odkrywać tajemnice, tropić ślady, odczytywać szyfry, odnajdywać wskazówki. Gwarantujemy, że tego lata żaden mały czytelnik nie będzie się nudzić!

Filia 15
Ul. Fabianowo 2
tel. 61 830-40-16
mail: filia15@bracz.edu.pl
Terminy zajęć:   1.08,3.08,8.08,10.08 , w godz. 11.30- 12.30
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (6-10 lat)
Liczba uczestników: 12
Zapisy w filii osobiście, telefonicznie lub mailowo.
Uczestnicy spotkań poznają  życie i twórczość Kornela Makuszyńskiego. Dzięki lekturze i animacjom prowadzonych wokół  m.in.  O wawelskim smoku  i 120 przygód Koziołka Matołka dowiedzą się czym jest komiks.

Filia 20
ul. Słowackiego 28
tel. 61 847 22 37
e-mail: filia20@bracz.edu.pl
Terminy zajęć dla starszych dzieci (6-13 lat): 31.07, 2.07,
7.08,9.08,14.08, 16.08, 21.08,23.08, 28.08, 30.08, w godz. 11:30-13:00
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
. Zapraszamy naszych czytelników do poznania świata wykreowanego przez wyobraźnię mieszkańca małego miasteczka o wdzięcznej nazwie Stryj, czyli Kornela Makuszyńskiego. Do świata, gdzie występują urwipołcie i łobuziaki tacy jak Jacek i Placek, a także Koziołek podróżujący w poszukiwaniu Pacanowa. Wraz z upartym Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki-Miki dzieci odwiedzą wioskę Indian, pałac wyglądający jak porcelanowy czajnik,  poznają też tajniki małpiej mowy.

W programie między innymi:
– tworzenie teatrzyku kukiełkowego na podstawie legendy O wawelskim smoku
– wspólne rysowanie komiksu o przygodach Koziołka Matołka w Poznaniu
– budowa balonów „latających”
– lepienie z masy papierowej zwierzęcych postaci występujących w książkach Kornela Makuszyńskiego

Terminy zajęć dla przedszkolaków (2-6 lat): sierpniowe środy: 1.08,8.08,22.08,29.08, w godz. 16:30-17:15.
. Podczas spotkań nasi najmłodsi czytelnicy poznają pierwszy komiks Makuszyńskiego i Walentynowicza z cyklu legend polskich, w którym czterowierszem opisana jest historia jak dzielny szewc Skuba ratuje Kraków przed straszliwym smokiem. Nasi najmłodsi  czytelnicy poznają również pewnego  krawca, który był niezwykle uprzejmy i tak chudy, że umiał przejść przez uszko igły do szycia. Każdemu czytaniu bajek towarzyszyć będą zajęcia plastyczne i muzyczne.
W pozostałe dni prowadzone będą gry, zabawy sportowe i świetlicowe.

Filia 23
ul. Hetmańska 41
tel. 61 866 04 18
e-mail: filia23@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 3.07, 5.07, 10.07,12.07, 2.08, 7.09, 9.08, 14.08,16.08  w godz. 11:00-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 16
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Tegoroczne spotkania letnie wspaniale łączą się z tematyką wakacyjną. Dzieci odbędą podróże razem z Koziołkiem Matołkiem, odwiedzając ciekawe miejsca i osoby. Zajęcia mają na celu rozbudzić chęć poznania świata, zwiedzania oraz poszerzania wiedzy poprzez książki. Nasz główny bohater dążąc do osiągnięcia celu musiał pokonywać wiele przeszkód.  Zajęciom będzie towarzyszyła  refleksja,  że trudności w życiu nie mają nas zniechęcać, ale  pobudzić do działania. W pozostałe dni możliwość korzystania z gier planszowych i internetu.

Filia 35
ul. Druskiennicka 32,
tel. 61 822 10 41,
e-mail : filia35@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 09.07, 11.07, 13.07, godz.09.00 -10.30
Wiek uczestników: 5-7 lat
Liczba uczestników: 6
Zapisy: osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Podczas zajęć  mali czytelnicy m.in. zaplanują podróż z Koziołkiem Matołkiem po Polsce i świecie, przygotują prace plastyczne i  lepiej poznają przygody Koziołka i innych bohaterów  Makuszyńskiego.

Filia 38
ul. Ognik 20B
tel. 61 867 60 28
e-mail: filia38@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 2.07.,3.07,4.07,5.07,6.07,9.07,10.07,11.07,12.07,13.07 w godz. 11:00-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (6-12 lat)
Liczba uczestników: 18
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Zapraszamy w wielką podróż dookoła świata z Koziołkiem Matołkiem oraz z innymi bohaterami opowieści Kornela Makuszyńskiego. Odwiedzimy egzotyczne i piękne miejsca, rozwiążemy wiele zagadek oraz wykonamy prace plastyczne różnymi technikami.

Filia 46
ul. Arciszewskiego 27
tel. 61 862 77 15
e-mail: filia46@bracz.edu.pl
Terminy zajęć: 22.08, 24.08, 27.08, 29.08, 31.08,   godz. 11:30-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 15
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Zapraszamy dzieci na literackie podróże małe i duże nie tylko do Pacanowa. Z Koziołkiem Matołkiem i małpką Fiki -Miki zwiedzimy tropiki, poznamy różne zwierzęta i legendarne stwory. W programie m.in. zabawy ruchowe, plastyczne oraz quizy i gry dydaktyczne.

Filia 49
os. Pod Lipami 108 A
tel. 61 820 07 93
e-mail: filia49@bracz.edu.pl
Termin zajęć: 25.06,26.06,27.06,28.06,29.06, godz. 11:30-13:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 15 osób
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Na spotkaniach młodzi czytelnicy będą mieli okazję lepiej poznać bohaterów  stworzonych przez Kornela Makuszyńskiego, a także wziąć udział w warsztatach plastycznych i literackich inspirowanych jego książkami.

Filia 53
ul. Robocza 4
tel. 61-833-02-80, 61-833-71-40
e-mail: filia53@bracz.edu.pl
Termin zajęć: 2.07,4.07,6.07, 9.07,11.07,13.07 w godz. 13:30-15:00
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Wraz z bohaterami powieści Kornela Makuszyńskiego, rozpoczniemy lato pełne przygód i wybryków. Będziemy eksperymentować z różnymi technikami plastycznymi i głośno czytać. Sunąć palcem po papierze, zwiedzimy świat od Pacanowa aż po księżyc.

Filia 55

os. Zwycięstwa 125
tel. 61 823-05-51
e-mail: filia55@bracz.edu.pl
Termin zajęć: 25.06,27.06,2.07,4.07 w godz. 11:30-12:30
Wiek uczestników: dzieci w wieku szkolnym (7-12 lat)
Liczba uczestników: 12 osób
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Podczas każdego spotkania przeczytamy fragmenty przygód Koziołka Matołka oraz wykonamy pracę plastyczną. Dowiemy się wielu ciekawostek na temat  krajów i kontynentów, które zwiedził nasz bohater. Nie zabraknie quizów, zagadek i kalamburów.

Filia 59
ul. Osinowa 14/16
tel. 618321110
e-mail: filia59@bracz.edu.pl
Termin zajęć: 9.07, 11.07, 13.07, 16.07, 18.07, 20.07, w godz. 11:30-13.00
Wiek uczestników: 6–12 lat
Liczba uczestników: 20 osób
Zapisy w filii osobiście
W tym roku zapraszamy dzieci na Lato z bohaterami Kornela Makuszyńskiego. Podczas spotkań w bibliotece posłuchamy m.in. o przygodach Koziołka Matołka oraz o perypetiach Małpki Fiki-Miki. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję sprawdzić swoje aktorskie możliwości, przygotowując teatrzyk kukiełkowy oraz scenki teatralne obrazujące niektóre przygody bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego. Nie zabraknie również zajęć plastycznych i zabaw integracyjnych.

Filia 62
os. Jana III Sobieskiego 103
tel. 618252075
e-mail: filia62@bracz.edu.pl
Termin zajęć: 2.07, 4.07, 6.07, 9.07, 11.07. 13.07  w godz. 11:30- 13:00
Wiek uczestników:  6-12 lat
Liczba uczestników: 12
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
W czasie  wakacji proponujemy dzieciom zajęcia literacko-plastyczne w towarzystwie bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego. Wyruszymy z dziećmi na tajemnicze wyprawy po lądzie, morzu i do dalekich egzotycznych krajów, aby mogły przeżyć wiele fantastycznych przygód. Chcemy, aby zabawa i nauka, inspirowana literaturą wyzwoliła w nich radość czytania. Nasi mali czytelnicy w oparciu o teksty literackie stworzą własny teatr ilustracji. Przygody literackich bohaterów staną się też impulsem do powstania prac plastycznych, wykonanych różnymi technikami. W programie zajęć nie zabraknie też zabaw fabularyzowanych, konkursów, gier, warsztatów tworzenia komiksu i głośnego czytania.

Filia Naramowicka

ul. Rubież 14a/37
telefon: 61 671 11 67
e-mail: filia.naramowicka@bracz.edu.pl
Termin zajęć:  2.07,4.07,6.07,9.07,11.07,13.07,16.07,18.07,20.07  godz. 12.30-14.00
Wiek uczestników:  7-12 lat
Liczba uczestników: 20
Zapisy w filii osobiście, mailowo lub telefonicznie.
Filia Naramowicka zaprasza w trakcie akcji lato na warsztaty literacko – plastyczne. Uczestnicy wcielą się w detektywów tropiących zagadki z zaświatów (List z tamtego świata, Szatan z siódmej klasy) oraz w badaczy niezwykłych stworzeń i roślin w mikroskali (Szaleństwa panny Ewy, Panna z mokrą głową). Będą mieli także okazję stworzyć swój własny autorski komiks (Awantury i wybryki…, Przygody Koziołka Matołka ).

 

LATO W TEATRZE „NIE(zależność)”

Teatr Polski w Poznaniu zaprasza na warsztaty: aktorskie, taneczne, dramaturgiczne, muzyczne, scenograficzne, reżyserskie, których głównym tematem będzie wolność, granice i rodzący się w związku z tym bunt. Wspólnie zastanowimy się nad wyznaczaniem i ochroną granic naszego bezpieczeństwa, stabilności i własnego „ja”. Spróbujemy zbadać, w jaki sposób normy i zasady społeczne budują nasze widzenie świata, co nam dają i jakie stawiają ograniczenia.

Zajęcia poprowadzą: Aneta Cruz-Kąciak, Hanna Łubieńska, Barbara Krasińska, Agnieszka Wielewska, Mariusz Babicki i Maciej Florek.

LATO W TEATRZE to program Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest popularyzowanie pedagogiki teatralnej. Program składa się z konkursu grantowego na realizację dwutygodniowych warsztatów artystycznych dla dzieci i młodzieży, szkoleń z zakresu pedagogiki teatru oraz artystyczno-edukacyjnych projektów objazdowych w namiocie cyrkowym.

W tym roku udział w Lecie w teatrze weźmie ponad 1200 uczestników. Autorskie warsztaty przygotowywane przez pedagogów i artystów są dla dzieci i młodzieży szansą na poznanie i samodzielne wykorzystanie teatralnego języka, a przede wszystkim na twórcze wyrażenie siebie i zabawę teatrem.

Warsztaty są odpowiednie dla dzieci w wieku od 10 do 13 lat. Termin warsztatów to: 9–22 lipca 2018 godz. 9.30–15.30. Opłata za udział w dwutygodniowych warsztatach: 50 zł

Informacje o projekcie i zapisy: sandra.lewandowska@teatr-polski.pl, tel. (61) 852 56 28 (wew. 13).

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną projektu Lato w Teatrze oraz stroną Instytutu Teatralnego.

 

 

 

 

WTOREK

 

 

Kraina na północy – warsztaty sensoryczno-kreatywne dla dzieci

Tym razem coś zupełnie innego: bardziej brudnego i eksperymentalnego, ponieważ zajęcia poprowadzą animatorki z Get Dirty. Nazwa firmy zobowiązuje 🙂 Na szczęście podczas twórczych zajęć dzieciaki pobrudzą się częściowo, ponieważ w koszt zajęć wliczone jest wypożyczenie autorskiego i opatentowanego gadżetu na brudzenie się, czyli kombinezonu Get Dirty. Jest to odzież ochronna od stóp do głowy. Do szorowania pozostaną raczki, stópki i ewentualnie buzie jeśli wśród nas znajdą się więksi eksperymentatorzy. W kombinezonie szalonej i spontanicznej zabawy nie będzie końca, a wszystkie mamy będą mogły spać spokojnie, ponieważ ubranka dzieci pozostaną czyste!

Zajęcia łącza w sobie sensoryczne doznania, zabawy ruchowe oraz twórcze i manualne zabawy.

Zajęcia warsztatowe mają zapewnić dzieciom możliwość doświadczania czegoś nowego, zadziwić, otworzyć je na twórcze i kreatywne podejście, czasem przełamać bariery sensoryczne, ale przede wszystkim mają pozwolić dziecku być dzieckiem. „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, ale my dopowiadamy jeszcze drugą NASZĄ część porzekadła: „czyste ubranka dziecka to szczęśliwa mama” 🙂

10 lipca zapraszamy do zabawy dzieci młodsze: 1-3lat

Godzina rozpoczecia zajęć: 10:00

Czas zajęć: 1,5 godziny, w tym również przerwa na małą przekąskę, którą przygotujemy dla Waszych pociech.

Cena zajęć: 55 zł/dziecko

W karnecie: 50 zł/dziecko

Prosimy o wcześniejsze zapisy:

joanna.getdirty@gmail.com

Tel 605 327 196 / 514 319 900

Be fit Mom Poznań

 

Wakacyjna pracownia artystyczna dla dzieci i dorosłych

Zapraszamy na lipcowe bezpłatne warsztaty artystyczne w Pireusie

W trakcie warsztatów sale Pireusa zamienią się w jedną dużą pracownię artystyczną, w której twórczo rozwijać będą mogły się zarówno dzieci jak i młodzież oraz dorośli.

Na poszczególne warsztaty zapisywać mogą się osoby dorosłe lub zapisać można dziecko, jak również zachęcamy opiekunów z dziećmi, aby spędzić u nas czas wspólnie – przy osobnych aktywnościach dostosowanych do wieku. /Informacje o sposobie zapisów na dole strony/

Na pobudzające kreatywność i nieschematyczne myślenie WARSZTATY TWÓRCZE zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat. Pod okiem zdolnej ilustratorki zmierzymy się z rożnymi zadaniami w wyniku których stworzymy nieoczywiste prace zainspirowane tematem wakacji. Wykorzystamy między innymi farby, taśmy, papiery kolorowe i gazety zachęcając młodych twórców do tworzenia indywidualnych rozwiązań dla artystycznych wyzwań.

Starszą młodzież i dorosłych zachęcamy do udziału w WARSZTATACH RYSUNKU I MALARSTWA gdzie na profesjonalnych sztalugach i dużych kartkach papieru będziemy pracować w oparciu o martwą naturę nad takimi zagadnieniami jak światłocień, walor, perspektywa, umiejętność interpretacji zastanej sytuacji. Prowadzący warsztaty artysta pomoże nam również pracować nad zdolnością obserwacji, wyobraźnią i wrażliwością na kolor.

Zapraszamy również młodzież w wieku od 11- 16 lat na TRENINGI TWÓRCZOŚCI , na których przećwiczymy sposoby kreatywnego rozwiązywania problemów i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życia codziennego. Spróbujemy odejść od rutyny i spojrzeć na rzeczy oczywiste w niestereotypowy sposób. Warsztaty będą prowadzone przez pedagoga z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w warsztatach z młodzieżą i szkoleniu nauczycieli w treningu twórczości.

W trakcie trwania wszystkich warsztatów w Pireusie zaaranżowana będzie również przestrzeń dowolnej pracy twórczej z dostępem do materiałów artystycznych, z której korzystać będzie można we własnym zakresie.

Czekając na swoich podopiecznych (lub opiekunów !) w trakcie warsztatów można będzie skorzystać również z naszej Pirusowej biblioteczki czy też biurka i dostępu do Internetu.

Terminy warsztatów:

WARSZTATY RYSUNKU I MALARSTWA /dla starszej młodzieży i dorosłych/
Wtorek 10.07 / 17.00-20.00
Środa 11.07 / 10.00-13.00
Wtorek 17.07 / 17.00-20.00
Środa 18.07 / 10.00-13.00
Wtorek 24.07 / 17.00-20.00
Środa 25.07 / 10.00-13.00

WARSZTATY TWÓRCZE /dla dzieci 7 – 12 lat/
Wtorek 10.07 / 17.00-19.00
Środa 11.07 / 10.00-12.00
Wtorek 17.07 / 17.00-19.00
Środa 18.07 / 10.00-12.00
Wtorek 24.07 / 17.00-19.00
Środa 25.07 / 10.00-12.00

TRENINGI TWÓRCZOŚCI /dla młodzieży 11-16 lat/
Czwartki /19.07 i 24.07/ 12.30 – 14.30

ZAPISY I INFORMACJE:
pireusakcjainkubacja@gmail.com
tel, 607 609 269
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Przy zapisach proszę podać rodzaj i daty wybranych warsztatów oraz imię i wiek uczestnika.
Zapisy w w trybie ciągłym do wyczerpania puli miejsc.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE PROWADZĄ:

Łukasz Trusewicz – Absolwent Uniwersytetu Artystycznego (ASP) w Poznaniu. Jest autorem projektów tworzonych przy zaangażowania lokalnych społeczności – rzeźb, obiektów, performatywnych instalacji, miejskich interwencji. Współtwórca Pracowni Łazarskiej, w której przez 5 lat prowadził kursy z rysunku, malarstwa i rzeźby.
Pomysłodawca inicjatywy Otwarta Strefy Kultury, której założeniem jest tworzenie przestrzeni kulturalno-artystycznych na terenie poznańskiego Łazarza. Jest również pomysłodawcą i jednym z kuratorów Galerii Raczej i Perfexu w Poznaniu – przestrzeni dedykowanej sztuce performance i projektom performatywnym. Działania artystyczne prezentował w wielu miejscach w Polsce i na świecie. Więcej : lukasztrusewicz.com

Natalia Kołacz- pedagożka sztuki i animatorka, ilustratorka i projektantka graficzna. Prowadzi warsztaty oraz realizuje i koordynuje projekty i działania twórcze dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Współpracuje z placówkami edukacyjnymi oraz instytucjami kultury i sztuki (m.in. Stary Browar, Muzeum Narodowe w Poznaniu, Centrum Sztuki Dziecka, placówki oświatowe). Aktywnie działa w stowarzyszeniach edukacyjnych i artystycznych. Autorka ilustracji, plakatów, identyfikacji wizualnych, m.in. dla Fundacji Jak Malowana, Księgarni Bookowski, CSW Zamek Ujazdowski.
Natalia Kołacz- ilustracje

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania w ramach projektu Pireus – inkubacja i aktywizacja realizowanego przez Fundację Otwarta Strefa Kultury.

Partnerzy: Łazarz – Otwarta Strefa Kultury, Pracownia Łazarska, Natalia Kołacz- ilustracje

#poznanwspiera #pireus #otwartstrefakultury #warsztaty

 

 

 

ŚRODA

 

 

ZAMEK Z KSIĄŻEK: BIBLIOTEKA NA ROWERZE „Elmer – biblioteka w kratkę”

Park Mickiewicza
Godzina g. 16
Data 11.07.2018

Biblioteka na rowerze to specjalnie skonstruowany pojazd (przypominający rikszę), który latem można spotkać w parku i na placach zabaw. Z mobilnej biblioteki mogą korzystać zarówno dzieci, jak i ich rodzice. Nasz bibliotekarz opowiada dzieciom o książkach, czyta ich fragmenty, proponuje zabawę wokół wybranych przez dzieci pozycji, a także zachęca rodziców do czytania dzieciom i podpowiada im wartościowe tytuły.

„Elmer – biblioteka w kratkę”
Czy znacie już najbardziej kolorowego słonia w kratkę? Jeśli nie, to zapewniamy, że warto go spotkać. A jeśli jego przygody są Wam już znane, jesteśmy przekonani, że chętnie wrócicie do lektury. Podczas spotkania poczytamy, pobiegamy, będzie też działanie plastyczne. Oby pogoda dopisała i nie była w kratkę!

Park im. A. Mickiewicza (fontanna przed Teatrem Wielkim)
Prowadzenie: Natalia Adamczyk, Aleksandra Grygiel
W przypadku niepogody zapraszamy do Atrium Centrum Kultury „Zamek” (I piętro)

 

Warsztaty kulinarne dla dzieci

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty kulinarne dla dzieci w Ogrodzie Łazarz w ramach projektu Łazarskie Lato 2018. Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Poznania- Rady Osiedla Św.Łazarz
Organizatorzy: Stowarzyszenie Łazarz- Zakorzenieni w tradycji oraz Klub Krąg
#poznanwspiera

 

Opowieści na rowerze – wydarzenie cykliczne – Rada Osiedla Zielony Dębiec

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z projektem Stowarzyszenia Zielona Grupa – Opowieści na rowerze . Szczegóły na stronie:

http://zielonagrupa.pl/opowiesci-na-rowerze/

https://www.facebook.com/ZielonaGrupa/

 

 

 

CZWARTEK

 

 

Malowanie światłem. Warsztaty fotograficzne dla dzieci 5+

Uwaga, uwaga! Zapowiada się rewolucja w malowaniu 🙂

W czwartek 12 lipca o godz. 16:00 CMOK otworzy swoje wrota dla Ani Zielińskiej*, która poprowadzi warsztaty z malowania światłem dla dzieci w wieku od 5 lat wzwyż.

Porzucimy stare dobre pędzle i farby na rzecz… światła. Niczym wielcy malarze chwycimy latarki i zdecydowanym gestem namalujemy światłem obrazy. Duże, małe, wytańczone, abstrakcyjne lub bardzo konkretne.

Szczegóły organizacyjne:
– Czas trwania zajęć: około 1 h.
– Cena warsztatów: 35 PLN za dziecko. Rodzeństwo: 30 PLN od dziecka, trzecia siostra lub brat oraz opiekunowie bezpłatnie.
– Prosimy o wcześniejsze zapisy mailem lub telefonicznie: cmok@ciekawe-zabawki.pl lub 698 066 244 (Adam).
– Przy zapisie będziemy podawać numer konta do wpłaty zadatku: 10 PLN za dziecko.
– Główna płatność na miejscu, przed warsztatami: karta lub gotówka.

UWAGA: aby zajęcia się odbyły, musi zebrać się minimalna ilość uczestników, czyli 5 dzieci. W razie niezebrania się grupy dajemy sobie prawo do odwołania zajęć najpóźniej 24 godziny przed ich rozpoczęciem.

Zachęcamy bardzo! CMOK, do zobaczenia!

*Anna Zielińska ukończyła fotografię na Wydziale Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.

Na co dzień związana z fotografią portretową oraz reklamową w PHOTOHOLIC STUDIO.

Mama Klary i Jeremiego. Namiętnie kolekcjonuje fotografie z palcem.

www.facebook.com/fakingfingerphoto
www.photoholicstudio.pl

 

ZAMKOWE LATO DLA DZIECI: O KOCIE, KTÓRY SŁUCHAŁ ŚPIEWU SŁOWIKA

Teatr Łobuziaki
TypEdukacja
MiejsceScena Nowa
Godzina g. 11
Data 12.07.2018
Cena 7.00 zł

Przedstawienie w ramach cyklu
Zamkowe Lato dla Dzieci 2018

TEATR NA DOTYK
„O kocie, który słuchał śpiewu słowika” – spektakl premierowy
Teatr Łobuziaki w Poznaniu
czas trwania: 45 min
wiek: 6+
bilety:
__ dziecko – 7 zł
__ dorosły – 10 zł
__ posiadacz Karty Rodziny Dużej (w ramach projektu Poznań PRO Rodzina) – 5 zł

Lalkowy spektakl z wykorzystaniem pacynek powstał z inspiracji baśnią Hansa Christiana Andersena pt. „Cesarz i słowik”. Jednak w naszej bajce głównym bohaterem jest rozpieszczony Kot Cesarza oraz prześladowane przez niego Myszki – Nosia i Ząbek. Przepiękny śpiew słowika powoduje, że każdy kto go usłyszy, zmienia się nie do poznania i otwiera swoje serce, pełne miłości. Słowiczy śpiew stopniowo doprowadza do przemiany egoistycznego kocura w przyjacielskiego, miłego kotka.

scenariusz, reżyseria: Katarzyna Pawłowska
scenografia i pacynki: Agnieszka Kłos
występują: Halszka Różalska, Jan Podworny, Katarzyna Pawłowska

 

Afryka dzika

12 lipca godz. 16.30 Afryka dzika

Na grzbiecie słonia przewędrujemy przez Afrykę. Poznamy afrykańskie zwyczaje, w narzeczach ludów afrykańskich nazwiemy swoje części ciała. Będziemy się bawić tak jak nigeryjskie dzieci, odgadywać etiopskie zagadki. Poznamy sznurkowe zabawy, zagramy w jagi-jagi – to tradycyjna zręcznościowa gra somalijska. Posłuchamy baśni, posmakujemy afrykańskich przysmaków.
Zajęcia poprowadzi Agnieszka Mróz – opowiadaczka bajek.

os. Przyjaźni 125C
Bilety 10 zł
Rejestracja: ksiegarnia@ksiegarniazbajki.pl lub tel.: 61 8200 582

 

Warsztaty upcyclingowe dla dzieci

Ogród Szeląg ma wielką przyjemność zaprosić na warsztaty upcyclingowo-recyclingowe dla dzieci, czyli przerabiamy co się da 🙂
W trzy czwartkowe popołudnia spotkacie z Haliną z Druga Szansa i stworzycie od nowa fantastyczne przedmioty.

12 lipca: Doniczki z puszek po mleku – rośliny potrzebują ładnych doniczek, jakie są najładniejsze? Oczywiście te zrobione samemu 🙂

Wstęp wolny 🙂
#poznanwspiera
Warsztaty dofinansowane ze środków m. Poznania w ramach projektu „Centrum Inicjatyw Lokalnych Ogród Szeląg”

 

100 pomidorów dla Łazarza 🙂

Mamy dla Was 100 doniczek z pomidorami koktajlowymi. Za darmo. Na parapet, do ogródka – wystarczy podlewać, a potem cieszyć się zbiorami.
Wszystkie sadzonki wyrosły na łazarskim podwórku przy Matejki 46, gdzie działa @Kino w Bramie 46. Widać je na zdjęciu – doniczki z sadzonkami tworzą napis „Kino w Bramie 46” 🙂
Wpadnijcie po swoje sadzonki 12 lipca między 17.00 a 20.00 na podwórko przy Matejki 46. Zapraszamy!

Laboratorium Wyobraźni

g. 12.30

12.30 EKSPOZYCJA (czas zwiedzania 1h)
Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

12.30 EXPERYMENTARIUM (czas zwiedzania 1h)
Experymentarium: Laboratorium Barw

 

 

PIĄTEK

 

 

Letnie Kino Familijne | Zwyczajna dziewczyna

, Poznań

LETNIE KINO FAMILIJNE NA PÓŁNOCY POZNANIA
Boisko Szkoły Podstawowej nr 35,
os. Łokietka 104, Poznań
wstęp wolny

g. 16:00 – 19:00
Spotkanie z folklorem, EDU ARTO – Centrum Edukacji dla Małych i Dużych

g. 21:30 – film „Zwyczajna dziewczyna” reż. Lone Scherfig (2016)

 

Wieczór na zamku // warsztaty dla rodzin z dziećmi

Czy wiecie, że niedaleko Poznania, w Gołuchowie, stoi w parku piękny zamek?

Atmosferę jego wnętrz można poczuć przechodząc przez specjalnie przygotowaną wystawę w poznańskim Muzeum Narodowym. Poznacie tam właścicielkę zamku – Izabelę, która trzymała w nim swoje skarby. Tego wieczoru wspólnie ich poszukamy.

Zajęcia adresowane są dla rodzin z dziećmi w wieku 7-12 lat.

prowadzenie: Paulina Broniewska (Dział Edukacji MNP)

BILETY:
wstęp w cenie biletu na wystawę: 8 zł/ normalny, 5 zł/ ulgowy;
Dostępne są także bilety łączone, które obowiązują na wystawy czasową oraz stałą: 15 zł/ normalny, 10 zł/ ulgowy;

—————————————

O WYSTAWIE:
Izabela z Czartoryskich Działyńska była jedną z najwybitniejszych kolekcjonerek drugiej połowy XIX wieku na ziemiach polskich. Zgromadziła ona kolekcję dorównującą rangą największym zbiorom europejskim prezentowanym w ówczesnych muzeach publicznych i kolekcjach prywatnych we Francji, Włoszech czy Wielkiej Brytanii. Kolekcja hrabiny Działyńskiej jest niezwykle różnorodna i znalazły się w niej zarówno zabytki archeologiczne z czasów antycznych, dzieła średniowieczne jak emalie i rzeźby drewniane a także przykłady malarstwa, grafiki oraz sztuki użytkowej.

20 maja 1893 roku została powołana Ordynacja Rodziny Książąt Czartoryskich na Gołuchowie (Muzeum Zamek w Gołuchowie jest oddziałem Muzeum Narodowego w Poznaniu). 125. rocznica jej ustanowienia stała się pretekstem do zrealizowania wystawy w Muzeum Narodowym w Poznaniu.

Na wystawie jubileuszowej prezentowanej w głównym gmachu Muzeum Narodowego w Poznaniu, zbiory gołuchowskie przypomniane zostaną niemal 300 zabytkami z Muzeum Narodowego w Poznaniu, Muzeum Narodowego w Warszawie, Muzeum Narodowego w Krakowie oraz z Muzeum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Ekspozycja będzie prezentowana w poznańskim Muzeum Narodowym do 19 sierpnia 2018.

 

Wakacje Radia Złote Przeboje w Poznaniu!

Czas zacumować nad… Wartą!

W Poznaniu zapraszamy Was do KontenerART. Będziemy tu od 15:00 i spędzimy razem całe popołudnie, a także wieczór!

Na początku Piotrek Jaworski będzie nadawał z naszego plenerowego studia. Przygotuje dla moc gier i zabaw, zaprosi ciekawych gości i pokaże trochę (polowej) kuchni radiowej. Wszystko z myślą o starszych i młodszych słuchaczach.

A jeśli, proszę Państwa, jesteście umysłami ścisłymi i podobają Wam się melodie, które już raz słyszeliście, zapraszamy wieczorem na potańcówkę! Będziemy grać dla Was kultowe numery lat 80. I 90.

??????????????????????????????

Dajcie się ponieść falom Radia Złote Przeboje, bierzcie swoich przyjaciół, znajomych i wpadajcie wuchtą wiary do KontenerART w piątek, 13 lipca 2018!

Gwarantujemy, że nie będzie to jeden z typowych, pechowych piątków trzynastego. ?

 

Zwiedzanie Muzeum Komunikacji

W piątkowe popołudnie MPK zaprasza na podróż w czasie. W godzinach od 15 do 18 będzie można zobaczyć Muzeum Komunikacji.

– Specjalnie dla pasażerów otwieramy wystawę naszego muzeum w czasie wakacji. Będzie można zobaczyć stare bilety, zdjęcia z dawnych lat, a nawet makietę PST. Mamy fragmenty starych tramwajów – można na chwilę usiąść za pulpitem i poczuć się jak motorniczy – zapowiada Katarzyna Lesińska z MPK.

Muzeum Komunikacji Miejskiej będzie można zobaczyć w dwa najbliższe piątki – 6 i 13 lipca w godz. od 15:00 do 18:00 wraz z przewodnikiem. Organizatorzy przygotowali również kącik malucha, a w nich „kolorowanki z historią”. Wstęp wolny.

Muzeum Komunikacji, które znajduje się na terenie zajezdni tramwajowej przy ul. Głogowskiej powstało w latach 2005-2007. Można w nim zobaczyć m.in. stare mundury, w których niegdyś chodzili motorniczowie i konduktorzy, ale także dawne bilety, kasowniki, modele tramwajów i autobusów i wszelkiego rodzaju pamiątki.

W muzeum tym znajduje się także replika tramwaju czy makieta PeSTki, Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. Makieta w skali 1:87 przedstawia fragment PeSTki i stację „Al. Solidarności”. Autorzy makiety zachowali tak drobne detale jak biletomat, ławki czy sygnalizatory świetlne na wiadukcie w ciągu alei Solidarności.

Wśród prezentowanych eksponatów jest również wycinek szyny tramwajowej, której metr bieżący waży 60 kilogramów, a także przekrój szyny wypełniony otuliną z gumy. Torowisko w tej metodzie po raz pierwszy pojawiło się na trasie tramwajowej przez Most Św. Rocha. „Szyny szepczące” eliminują drgania oraz zmniejszają hałas.

 

Warsztaty modelarskie dla dzieci i młodzieży – Luboń

Zapraszamy na warsztaty modelarskie na plaży miejskiej!
Zajęcia będą prowadzone przez licencjonowanego modelarza.

Zajęcia dla dzieci i młodzieży (10-16 lat)
Udział w zajęciach jest bezpłatny!
Każdy uczestnik otrzymuje model do złożenia.
Nie obowiązują zapisy.

 

STREFA ZABAWY – ZIELONE MIASTO

Typ Edukacja
MiejsceBawialnia
Godzina g. 11
Data 13.07.2018
Cena 10 zł zł

Czy lato w mieście jest zielone? Wyjrzyjmy za okno, a przekonamy się, ile różnych drzew i kwiatów jest wokół nas. Plastyczna powierzchnia gliny pomoże nam poznać rodzaje, kształty, faktury liści, traw i kwiatów. Będziemy je odciskać, wałkować i wgniatać tak by powstały letnie frottagowe obrazki.

Prowadzenie: Dorota Piekarczyk

 

Warsztaty Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato

W ramach drugiej, letniej edycji akcji społecznej „Pośpiewaj mi Mamo, pośpiewaj mi Tato” zapraszamy na warsztaty śpiewania dzieciom,
Przypomnimy tradycyjne polskie kołysanki śpiewane nam przez dziadków i babcie, a także inne dziecięce piosenki.
Chcemy przekonać Was, że śpiewu nie trzeba się bać, że każdy potrafi śpiewać, tylko czasem się wstydzi. A dzieci uwielbiają żywy śpiew.
Dzięki niemu rozwijają potem szereg umiejętności, lepiej się komunikują. Rodzice natomiast mogą znakomicie wykorzystać potęgę swojego śpiewu w budowaniu jeszcze bliższej relacji ze swoim dzieckiem.
Jednym z zaprzyjaźnionych z nami miejsc jest Centrum Inicjatyw Rodzinnych, w którym organizujemy dwa spotkania śpiewankowe – jedno w czerwcu a drugie w lipcu. Zapraszamy oczywiście na obydwa!
Czekamy na rodziców, opiekunów, na tych, którzy dopiero oczekują dziecka.
Warsztaty są BEZPŁATNE,
Prosimy o zgłaszanie chęci uczestnictwa mailowo pod adresem cir@pcs-poznan.pl,
Głównym organizatorem akcji jest Narodowe Forum Muzyki a jej pomysłodawcą jego Dyrektor, Pan Andrzej Kosendiak.
W Poznaniu projekt realizuje Stowarzyszenie Promocji Kultury Cantamen.
Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

Laboratorium Wyobraźni

g. 12.30

PAKIET PEŁNY (czas zwiedzania 3h)
Experymentarium Wystawy Czerwonej: Laboratorium Barw
Planetarium: Z wizytą u gwiezdnych sąsiadów
Ekspozycja na Wystawie Czerwonej

Mobilne cyfrowe planetarium to przestrzeń umożliwiająca obserwację kosmosu na kopule imitującej sklepienie niebieskie.
W planetarium siedzimy na dywanie, choć wielu gości, jak przystało na prawdziwych miłośników nieba, preferuje podziwiać niebo na leżąco.
W czasie każdej projekcji zapewniamy komentarz astronoma, który gotowy jest także odpowiadać na zadawane pytania.

 

Lato z szermierką

Szable w dłoń! Zapraszamy na wakacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży z szermierki historycznej.
Uczestnicy poznają tajniki fechtunku szablą – bronią białą, która wpisała się na stałe w polską tradycję.
Każdy będzie nie tylko mógł przyjrzeć się uważnie strojom wojskowym z XVI wieku, ale także pod okiem doświadczonych instruktorów poznać podstawowe techniki stosowane w fechtunku historycznym.

Prowadzenie: Poznańska Grupa Fechtunku „Salut”
Zajęcia dla dzieci w wieku 8-16 lat
Koszt: 4 zł
Grupy do 10 osób, obowiązują zapisy – mailowo rezerwat@muzarp.poznan.pl lub telefonicznie 61 852 21 67

Uwaga! Część warsztatów stanowić będą zajęcia ruchowe – obowiązuje strój sportowy.

 

Dżungla dinozaurów – warsztaty sensoryczno-kreatywne dla dzieci

Tym razem coś zupełnie innego: bardziej brudnego i eksperymentalnego, ponieważ zajęcia poprowadzą animatorki z Get Dirty. Nazwa firmy zobowiązuje 🙂 Na szczęście podczas twórczych zajęć dzieciaki pobrudzą się częściowo, ponieważ w koszt zajęć wliczone jest wypożyczenie autorskiego i opatentowanego gadżetu na brudzenie się, czyli kombinezonu Get Dirty. Jest to odzież ochronna od stóp do głowy. Do szorowania pozostaną raczki, stópki i ewentualnie buzie jeśli wśród nas znajdą się więksi eksperymentatorzy. W kombinezonie szalonej i spontanicznej zabawy nie będzie końca, a wszystkie mamy będą mogły spać spokojnie, ponieważ ubranka dzieci pozostaną czyste!

Zajęcia łącza w sobie sensoryczne doznania, zabawy ruchowe oraz twórcze i manualne zabawy.

Zajęcia warsztatowe mają zapewnić dzieciom możliwość doświadczania czegoś nowego, zadziwić, otworzyć je na twórcze i kreatywne podejście, czasem przełamać bariery sensoryczne, ale przede wszystkim mają pozwolić dziecku być dzieckiem. „Brudne dziecko to szczęśliwe dziecko”, ale my dopowiadamy jeszcze drugą NASZĄ część porzekadła: „czyste ubranka dziecka to szczęśliwa mama” 🙂

13 lipca zapraszamy do zabawy dzieci młodsze: 1-3lat

Godzina rozpoczecia zajęć: 10:30

Czas zajęć: 1,5 godziny, w tym również przerwa na małą przekąskę, którą przygotujemy dla Waszych pociech.

Cena zajęć: 55 zł/dziecko

W karnecie: 50 zł/dziecko

Prosimy o wcześniejsze zapisy:

joanna.getdirty@gmail.com

Tel 605 327 196 / 514 319 900

 

 

 

SOBOTA

 

 

Spektakle teatralne dla dzieci #NaWolnym | Lipiec

To już trzecia edycja cyklu wydarzeń kulturalnych #NaWolnym. W tym roku chcemy Was zaprosić na wyjątkowe koncerty, spektakle teatralne dla dużych i małych, kino plenerowe oraz silent disco.

Specjalnie dla najmłodszych zaprosiliśmy 3 teatry z edukacyjnymi, zabawnymi spektaklami. ??

14 lipca – Domisie na wakacjach | Drama Studio
Domisie postanowiły wyruszyć na wakacje do lasu. Przyjaciele co chwilę się gubią i narzekają na burczące brzuchy.Czy poradzą sobie z niedogodnościami?

21 lipca – Co w szafie piszczy | Teatr Fuzja
Premiera spektaklu Teatru Fuzja to niezwykłe przeżycie dla całej rodziny. Pełne humoru i pozytywnych emocji przedstawienie z pewnością spodoba się najmłodszym widzom.

29 lipca – Tuwim Julek – Para buch, Frazy w ruch | Teatr Małe Mi
Historia opowiada o dzieciństwie Julka, który w przyszłości zostanie poetą, ale zanim do tego dojdzie – poszukuje zawodu idealnego. Chce być strażakiem, chemikiem, magikiem, a nawet hodowcą jaszczurek.

Ale to jeszcze nie koniec. W sierpniu wrócimy z nowymi spektaklami. Jeżeli chcecie wiedzieć już dziś, co dla Was przygotowaliśmy, sprawdźcie na www.poznan.pl/nawolnym

 

Biblioteka w plenerze: podróż dookoła świata (dla dzieci)

Biblioteka Miejska zaprasza wszystkie ciekawe świata Dzieci wraz z Rodzicami na Plażę Miejską w Luboniu. Razem z ulubioną podróżniczką i reporterką – Nelą wyruszymy w fascynującą podróż dookoła świata.

14 lipca: swoje tajemnice odkryje przed nami Afryka dzika
28 lipca: zgłębimy tajemnice oceanów
11 sierpnia: ochłodzimy się w igloo na kole podbiegunowym
25 sierpnia: będziemy opalać się na wyspie rajskich ptaków

Czekamy na Was na Plaży Miejskiej (ul. Rzeczna) od godz. 12:00, a każdej naszej wyprawie towarzyszyć będzie twórczy warsztat zakładek do książek.

Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie obowiązują zapisy.

 

Indyjska sobota. Spotkanie z Mandarem Purandare

Czy ta sobota na pewno będzie indyjska? A może powinniśmy napisać „hinduska”, albo „induska”? A właściwie, skoro mowa o Indiach, to dlaczego nie użyć najbardziej pasującego przymiotnika „indiańska”?
Na to i wiele innych pytań odpowie nam w sobotę 14 lipca Mandar Purandare – Hindus, aktor, instrumentalista, tłumacz i wykładowca uniwersytecki, od kilkunastu lat mieszkający w Polsce i w Poznaniu.

Będzie ciekawie, egzotycznie i trochę magicznie. Mandar opowie nam o swojej ojczyźnie oraz o Polsce widzianej oczami przybysza. Zaprezentuje też indyjskie instrumenty i wydobędzie z nich niezwykłe dźwięki. Cieszymy się na jego wizytę i zapraszamy Was z całego serca. Przybywajcie z dziećmi!

Szczegóły organizacyjne:
– Termin: 14 lipca 2018 r., godz: 10:00 – 12:00
– Cena biletu to 20 PLN za udział osoby dorosłej i 15 PLN za dziecko powyżej 2 roku życia. Rodzeństwo i drugi rodzic lub opiekun 10 PLN, trzeci brat lub siostra oraz dzieci do 2 lat bezpłatnie.

Prosimy o wcześniejsze zapisy mailem lub telefonicznie: cmok@ciekawe-zabawki.pl lub 698 066 244 (Adam).
Przy zapisie będziemy podawać numer konta do wpłaty zadatku: 10 PLN za dziecko.
Główna płatność na miejscu, przed spotkaniem: karta lub gotówka.

Do zobaczenia!

 

Warsztaty i premiera kolekcji

Zapraszamy do centrali miszkomaszko na warsztaty tkackie ze skrawków materiałów oraz zakupy nowej kolekcji. Do zobaczenia!

Warsztat z kamishibai : 14.07.2018 : wildasię

W ramach Centrum Inicjatyw Lokalnych „WIL.DA.SIĘ” zapraszamy 14 lipca o godzinie 11:00 dzieci na spotkanie z wywodzącą się z Japonii sztuką opowiadania – kamishibai. Oprócz samej bajki, najmłodsi będą mieli okazję uczestniczyć w kreatywnych warsztatach towarzyszących danej opowieści.

A zaprezentujemy polską legendę o Smoku Wawelskim, którą wszyscy znają. Ale czy na pewno? Poznajcie prawdziwą historię Smoka Wawelskiego, którego pokonał szewczyk Skuba. Szewczyk Dratewka zaplątał się do tej historii przypadkiem i tak już został. Tymczasem to Skuba był bohaterem, który uratował Kraków przed strasznym smokiem.
Ale czy wszystkie smoki są takie straszne? Czy wszystkie są takie same? Nie! Podczas warsztatów udowodnimy, że każdy smok to osobna historia. A po wykonaniu kolorowych smoków, spróbujemy je oswoić… Czy łatwo jest wytresować smoka?

Zajęcia poprowadzi Stowarzyszenie Zielona Grupa, które aktywnie działa na rzecz animacji kultury i edukacji estetycznej. Przybliża sztukę, zabiera w świat baśni, pomaga w rozwijaniu wyobraźni i kreatywności.

Prosimy o bezpłatne zapisy dzieci pod adresem e-mail: skeuropa@o2.pl . Ilość miejsc ograniczona. Podczas warsztatu, rodzice będą mogli zwiedzać Schron Kultury Europa, a także napić się kawki i herbatki.

CIL „WIL.DA.SIĘ”
WARSZTAT Z KAMISHIBAI
BAJKA POLSKA O SMOKU DLA DZIECI (4-11 lat)
14.07.2018, g. 11:00-12:30
SCHRON KULTURY EUROPA
ul. Rolna 24 w Poznaniu (wejście od strony podwórza)
ZAPISY BEZPŁATNE: skeuropa@o2.pl

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania #poznanwspiera

 

Warsztaty kulinarne w Ogrodzie Szeląg

Sobotni poranek, słońce, trawa, ogród i cisza… Idealne na WSPÓLNE ŚNIADANIE. Zaczynamy o 11.00 po jodze.

A przed śniadaniem, o godzinie 10.00 zapraszamy serdecznie do wspólnego przygotowania śniadania – w końcu wspólnie zrobione jedzenie zawsze smakuje lepiej 🙂

Na śniadaniu na trawie to nie może zabraknąć maminych naleśników z owocami, babcinych racuchów z jabłkami, sałatki z pomidorów ze szczypiorkiem, którą zawsze tata przygotowywał oraz dziadkowej lemoniady. Chodźcie, zacznijcie z nami wspólnie ten piękny dzień!

Warsztaty z gotowania będą prowadzone na świeżym powietrzu.
Jeśli masz to weź ze sobą ulubioną deskę do krojenia, nóż oraz fartuszek 🙂

Będzie pysznie 🙂

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

Śniadanie na trawie

Sobotni poranek, słońce, trawa, ogród i cisza… Idealne na WSPÓLNE ŚNIADANIE. Zaczynamy o 11.00 po jodze.

Śniadanie będziemy przygotowywać wspólnie – przecież tak właśnie smakuje najlepiej 🙂 Pomoże nam w tym Natalia ze Student w podróży, z którą przygotujecie naleśnik z owocami, babcine racuchy z jabłkami, sałatki z pomidorów ze szczypiorkiem oraz lemoniadę.
Informacja o warsztatach tutaj: https://www.facebook.com/events/246234136155231/

Leżaki mamy, koce również. Weźcie ze sobą dzieci, dziadków i sąsiadów oraz obowiązkowo dobry humor 🙂

Chodźcie, zacznijcie z nami wspólnie ten piękny dzień!

Projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
#poznanwspiera

 

Poranek literacki z pewnym zasmuconym chłopcem

14 lipca godz. 11.00 Poranek literacki z pewnym zasmuconym chłopcem i…

…i czułym królikiem. Chłopiec budował wspaniałą wieżę z klocków. Wyższą i wspanialszą niż wszystko, co do tej pory stworzył. Był taki dumny! Kiedy wieża runęła, smutek był tak samo głęboki, jak radość wcześniej. Na pomoc ruszyły zwierzęta. Gadatliwy kurczak próbował go nakłonić do rozmowy o smutku. Niedźwiedź zachęcał o wykrzyczenia swojego żalu. Hiena proponowała, by obśmiać problem. Struś uczył udawać, że nic się nie stało. Aż wreszcie przyszedł królik. Miękki. Czuły. Czy jemu udało się pomóc? O tym wszystkim na Poranku z książką Cori Doerrfeld „A królik słuchał” z wydawnictwa Mamania
os. Przyjaźni 125 C
Wstęp – bon na książkę o wartości 20 zł

 

 

 

NIEDZIELA

 

 

Wakacyjna niedziela w teatrze!

Stało się! Nadchodzi lato i razem z tym pięknym wakacyjnym czasem 15 lipca zakończymy sezon artystyczny 2017/2018 Centrum Sztuki Dziecka na Scenie Wspólnej!

Ale nie ma co się smucić, pięknie pożegnamy mijający sezon z pozytywnymi, kolorowymi myślami o następnym zbliżającym się już od września!

PROGRAM 15 LIPCA 2018
NIEDZIELA NA WSPÓLNEJ

godz. 11.30 I Karmelek
Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji
spektakl dla dzieci od 5 lat
Mała Scena

godz. 12.30 I Zakamarkowe spotkanie z książką „Lato Stiny”
Wydawnictwo Zakamarki
czytanie dla dzieci od 5 lat
czyta Ania Langner
Foyer

godz. 13.00 I Jeremi się ogarnia. LOL
Centrum Sztuki Dziecka
spektakl dla widzów od 11 lat
Duża Scena

godz. 14.30 I Karmelek
Centrum Sztuki Dziecka i Teatr Animacji
spektakl dla dzieci od 5 lat
Mała Scena

godz. 16.00 I Jeremi się ogarnia. LOL
Centrum Sztuki Dziecka
spektakl dla widzów od 11 lat
Duża Scena

godz. 20.00 I Kino na Patio: Dzieci z Bullerbyn
Centrum Sztuki Dziecka
plenerowy pokaz filmowy dla widzów od 7 lat
Patio

——————————————————————————————-
BILETY:

Wszystkie wydarzenia odbywają się na Scenie Wspólnej (Brandstaettera 1/Za Cytadelą).

9 zł – indywidualny
8 zł – grupowy (powyżej 15 os.)
1 zł – dla opiekuna grupy (jeden opiekun na 15 os.)
5 zł – KINO NA PATIO

Uwaga!
Podane powyżej ceny biletów są cenami promocyjnymi obowiązującymi jedynie w dniu 15 lipca 2018.

Każdy widz zobowiązany jest posiadać bilet, bez względu na wiek (dziecko, rodzic, opiekun).

Bilety do kupienia na Bilety24

System Bilety24 pobiera dodatkową opłatę. Fakturę za bilety zakupione online można uzyskać po zaznaczeniu odpowiedniej opcji podczas zakupu. CSD nie może wystawić faktury za transakcje zawarte z systemem biletowym.

Bilety do kupienia również w Centrum Informacji Miejskiej (ul. Ratajczaka 44).

Informacji udziela Marta Maksimowicz, tel. 884 936 747 oraz Lucyna Perz, tel. 61 646 44 73, email: rezerwacje@csdpoznan.pl

 

Poznań jeździ elegancko 2018!

„Poznań jeździ elegancko!” to nieformalna inicjatywa, której ideą jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na rolkach/wrotkach, a przy okazji wspólna zabawa i integracja.

Dress Code:
Panie ubierają eleganckie ?sukienki, Panowie? marynarki, koszule i krawaty (muchy również mile widziane), do tego oczywiście rolki bądź wrotki. ??
Prosimy o przestrzeganie zasad dotyczących ubioru, gdyż przejazd będzie nagrywany, a relacja z niego pojawi się na platformie YouTube.

Trasa:
Trasa będzie przebiegać przez najbardziej rozpoznawalne miejsca Poznania (z uwzględnieniem jakości nawierzchni), w obrębie szeroko pojętego Centrum Miasta. Mapka będzie udostępniona na dniach. ?

Każdy uczestnik ubrany elegancko dostanie zielony worek od Rollerblade + małą wodę!

Szczególne podziękowania dla sklepu
Plichwyscig.pl i Rollerblade Polska za drobne upominki i nawodnienie! ?

After Party:
Po przejeździe planowana jest wspólna integracja, jej szczegóły podamy wkrótce. ?

UWAGA!
1. Każdy jedzie na własne ryzyko i na własną odpowiedzialność!
2. Ubiór elegancki jest obowiązkowy, ale zalecamy również kask i ochraniacze.
3. Tempo przejazdu – spacerowe.
4. Od uczestników przejazdu jest BEZWZGLĘDNIE wymagana umiejętność hamowania hamulcem, bądź tzw. T-STOP!
5.Biorąc udział w przejeździe zgadzasz się na wykorzystywanie Twojego wizerunku w serwisach społecznościowych.

Dołączając do przejazdu akceptujesz powyższe zasady. ✅☑✔

 

Kraina Olimpia

8 lipca – 26 sierpnia
ul. Grunwaldzka 22 (dziedziniec przed starym Kinem Olimpia)
wstęp wolny

⭐?☄️

Już po raz trzeci zapraszamy dzieci i dorosłych, sąsiadów bliższych i dalszych, osoby zaprzyjaźnione z Olimpią i te, które chcą ją sobie trochę przybliżyć, do wspólnego spędzenia wakacji w Krainie Olimpia! Przez dwa miesiące – lipiec i sierpień, na dziedzińcu na rogu Matejki i Grunwaldzkiej, będą odbywały się sąsiedzkie spotkania, warsztaty plastyczne dla dzieci, spektakle teatralne: będziemy się poznawać i spędzać ze sobą miły czas!

W lipcu motywem przewodnim Krainy Olimpia jest ? KOSMOS! ? W pierwszy weekend widzimy się na wspólnym piknikowaniu i tańcowaniu. Potem pałeczkę przejmuje lokalna artystka Gosia Bartosik, która przez trzy kolejne weekendy będzie prowadziła warsztaty plastyczne dla dzieci SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ, w trakcie których będziemy tworzyć własne gwiazdy i planety – lampiony, które staną się później ozdobą dzielnicy.

??? ROZKŁAD JAZDY: ???

 

?☀️☄️ SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ ?☀️☄️
warsztaty plastyczne z Gosia Bartosik

14-15 VII / godz. 11-16
SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

PROJEKTOWANIE

Ołówki, farbki, pisaki w dłoń! Żeby stworzyć galaktykę, trzeba ją najpierw zaplanować! Wraz z prowadzącą będziemy projektować własne ciała niebieskie: każdy pomysł dozwolony. Rysunki i projekty przydadzą się nie tylko przy późniejszym budowaniu: staną się również podstawą do stworzenia ⭐KOSMOZINA⭐, czyli dla większości pierwszego zbiorowego wydawnictwa! ?

21-22 VII / godz. 11-16
SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

KREOWANIE

W ten weekend tworzymy własną galaktykę! Budujemy i ozdabiamy planety. Zabawa nie z tej ziemi!
??‍? ??‍? ⭐

28-29 VII / godz. 11-16
SZAŁ NIEBIESKICH CIAŁ

ORBITOWANIE

To dopiero kosmos na dziedzińcu! Zawieszamy stworzone planety-lampiony i patrzymy jak rozświetlają okolicę: nasz mały kosmos!

??⭐☄️????☀️??

______________________________________________________

Patronat:

MiastoDzieci.pl – inspiracje dla rodziców i dzieci
CzasDzieci.pl

Projekt finansowany ze środków Miasta Poznania pozyskanych w konkursie Centrum Warte Poznania.

 

Święty Marcin Czyta Dzieciom: Lato w mieście vol. 2

Zapraszamy serdecznie na drugie czytando z naszego wakacyjnego cyklu! Kontynuujemy spotkania podwórkowe pod chmurką, które będą wspaniałą okazją do spotkań integracyjnych dla wszystkich małych i dużych Artystów i Wielbicieli Książek!

Tym razem – na Waszą prośbę zajrzymy do dżungli, by poznać małą, za to BARDZO DZIELNĄ Małpkę. Czy zdoła zrealizować swoje największe postanowienie – wdrapanie się na szczyt najwyższego drzewa w dżungli???

„Dzielna małpka”, Marta Altés
Wydawnictwo Tako

Kiedy? Niedziela, 15 lipca, 11:30 – 12.45
Kto? Rodziny z dziećmi w wieku 3+
Gdzie? Święty Marcin 37, Poznań (nr 1. na domofonie)
Za ile? Za uśmiech na twarzy 🙂

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA
Zapisy: dom.bajek.poznan@gmail.com

Projekt dofinansowano w ramach Centrum Regrantingowego Inicjatyw Lokalnych Poznań 2018 ze środków budżetowych Miasta Poznania #poznanwspiera

Operatorem Centrum Inicjatyw Lokalnych Regrantingowe jest Wielkopolska Sieć Organizacji Pozarządowych „Działamy Razem” i Stowarzyszenie Instytut Zachodni

 

Wspólne Grillowanie w ramach spotkań Wegusów

Zapraszamy na kolejną edycję wspólnego grillowania.

Spotykamy się tam gdzie zawsze – na dolnym tarasie Warty, zaraz obok mostu św. Rocha.

Jak na poprzednie edycję – przynoście wegańskie jedzenie, koce, grille, dobry humor.

Przyprowadzajcie ze sobą zwierzęta lubiące zgromadzenia ludzi i znajomych z którymi chcecie spędzić czas.

Wychodzimy naprzeciw zapotrzebowaniu na grillowanie produktów wyłącznie roślinnych.
Dokładnie tak samo jak na innych wydarzeniach, które organizujemy.

Jeśli chcesz pomóc przy organizacji, albo masz jakieś pytania – pisz 🙂

Do zobaczenia!

 

Wielka Wymiana Roślin vol. 2

Miłośnicy roślin:
– czy ciągle Wam za mało kwiatów albo
– macie za dużo sadzonek pomidorów, geranium, bazylii itp.
– chcecie po prostu pogadać z innymi Miłośnikami?

Zapraszamy na Wielką Wymianę Roślin na Targu Lokalnych i Naturalnych Produktów ?

?️Przyjdź do nas i wymień swoje sadzonki z innymi uczestnikami. Nadwyżki wszelakiej maści, siewki , pędy, odnóżki roślin doniczkowych i ogrodowych. Przynieś co masz, na pewno znajdziesz coś dla siebie.
?️Pamiętaj proszę, że to wymiana roślin, a nie sprzedaż – roślinka za roślinkę. Im nas będzie więcej tym fajniej.

Do zobaczenia roślinomiłośnicy ? ?

 

Kobylepole – zapomnianym szlakiem kolejki do Środy Wlkp.

Zapraszam na kolejny spacer po Kobylepolu. Odszukamy ślady nieistniejącej już kolejki wąskotorowej, którą niegdyś można było dojechać do Środy Wielkopolskiej. Młosze pokolenie będzie miało okazję odszukać w książkowym rozkładzie jazdy z 1960 roku kursy pociągów na linii Poznań Kobylepole – Środa Wlkp. Przejdziemy przez tereny byłych właścicieli Kobylepola. Zobaczymy miejsce gdzie warzono jedne z najlepszych piw w Polsce.
Na ten sentymentalny spacer załóżmy wygodne obuwie, w planie chodzenie po tzw 'chaszczach’
Spacer ma charakter otwarty, każdy z uczestników może wzbogacić wycieczkę własnymi uwagami i wiedzą 🙂
Spotykamy się w niedzielę 15.07 o godzinie 16:00 przy zbiegu ulic Arcb. Walentego Dymka i Folwarcznej przy krzyżu.
Do zobaczenia 🙂

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą pięcioletniego Gee i trzyletniej Bee. Bliska jest mi idea „dzikich dzieci” – gdy tylko to możliwe, wyruszamy na wycieczkę do lasu:). Lubię tapasy, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *