DZIKIE DZIECI, DZICY RODZICE – DAWKA INSPIRACJI

DZIKIE DZIECI, DZICY RODZICE – DAWKA INSPIRACJI

Jeżeli śledzicie od jakiegoś czasu nasze wpisy, zapewne wiecie, że bliska jest nam idea spędzania czasu z rodziną na łonie natury. Mam wrażenie, że z każdym kolejnym miesiącem stajemy się coraz bardziej uważni, otwarci i ostatecznie my sami – tzn. ja i JJ, czerpiemy z naszych wspólnych rodzinnych znacznie więcej. Jak zacząć tego rodzaju wycieczki? Gdzie szukać inspiracji? Jak buduje się nieplac zabaw? Dziś podzielę się z Wami moją subiektywną „dziką” listą. Z góry zaznaczam, że z pewnością nie wyczerpuje tematu, nie wszystko udało mi się jeszcze przeczytać, przesłuchać, wciąż natrafiam na nowe ciekawe publikacje. W przyszłości zapewne pojawią się nowe pozycje w zestawieniu, inne być może znikną. Dajcie znać, co warto by było dopisać!😊.

 

Zacznijmy od KSIĄŻEK:

 

DLA RODZICÓW

 

DLA DZIECI (I RODZICÓW;))

 

fot. Pan Tygrys Dziczeje

 

MATERIAŁY CYFROWE:

 

szczególnie ciekawie zapowiadają się moim zdaniem:

Z lasem przez cały rok

Czyj to trop

Czyj to liść

Co zrobić w lesie gdy…

Leśny Survival

Leśne zwierzęta. Rysowanki

 

SŁUCHOWISKA, PODCASTY:

 

GRUPY NA FACEBOOKU:

 

APLIKACJE MOBILNE:

 

YOUTUBE:

 

BLOGI, PROFILE NA FB, INSTAGRAMIE:

 

oczywiście zachęcam również do śledzenia naszych wpisów, relacji:)

 

na Facebooku:

 

na Instagramie:

View this post on Instagram

Za nami jeden z TYCH spacerów, do których na pewno będę wracać myślami po latach❤. To podczas takich wypadów mam poczucie spełnienia, żadna dziecięca awantura nie jest nam straszna, a kije to najlepsze zabawki. Piękne slonce, gorąca herbata z termosu z korzennymi przyprawami, szron, kaczki, drzewa pogryzione przez bobry, pływające patyki, rodzinna huśtawka, zamarznięte krecie kopce, mały szałas, kładki, pomosty. Ahoj przygodo! Dopiero teraz czuję, jak bardzo tęskniłam za naszymi rodzinnymi wycieczkami!🐾🦆🐜🌲🌳. Więcej dowiecie się z naszej kolejnej relacji na stronie. Stay tuned!😀 . #poznanskaspacerowka #dzikiedzieci #wycieczka #razem #familygoals #rodzina #wielkizachwyt #nieplaczabaw #ahojprzyrodo #lesneludki #dariapanekplokarz #dariapanek-plokarz #instamatki #instakid #natureplay #playnature

A post shared by Daria Panek-Płókarz (@poznanskaspacerowka) on

 

NETFLIX

 

WYDARZENIA

 

POZNAŃ I OKOLICE:

 

LEŚNE PRZEDSZKOLA

więcej informacji – podcast JZ

 

FUNDACJE, OŚRODKI EDUKACJI LEŚNEJ

 

OGRODY SPOŁECZNE

 

SPEKTAKLE

 

TRASY SPACEROWE

 

skorzystajcie ze spacerówkowego wpisu:

LEŚNE (OD)LUDKI – ALTERNATYWNE TRASY SPACEROWE W POZNANIU I OKOLICACH

 

MAPA

 

 

inne ciekawe propozycje:)

Zielona wśród ludzi: 10 najbardziej odludnych i ciekawych miejsc na spacer w Wielkopolsce

 

Dzięki Zielona wśród ludzi  poznałam przydatny link do wyszukiwania na Wikiepedii muzeów przyrodniczych w Polsce :).

 

SPRZĘT

w naszym przypadku w większości nie jest to specjalistyczne, drogie wyposażenie – zachęcam, aby na początku się na tym nie skupiać:

 

DZIKIE GADŻETY

 

Co jeszcze powinnam dopisać do naszej listy? 🙂

 

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą czteroletniego Gee i dwuletniej Barbie. Lubię tapasy, piesze wędrówki, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.1 odpowiedź do “DZIKIE DZIECI, DZICY RODZICE – DAWKA INSPIRACJI”

  • Polecamy się naszą Powsinogową rodzinką do dodania do listy! 😉 Dopiero zaczynamy pojawiać się w Internetowym świecie ale pomysłów na leśne i górskie wyprawy z Zosią i Jankiem mamy więcej niż czasu! 😀 Choc tego staramy się miec coraz wiecej. Wiec zapraszam na powsinogi.eu 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *