CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE… HALLOWEEN I DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

CIEMNO WSZĘDZIE, GŁUCHO WSZĘDZIE… HALLOWEEN I DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

Przed nami Halloween i Dzień Wszystkich Świętych. O ile w przypadku drugiego święta trudno mówić o kontrowersjach, to wydarzenia z udziałem zjaw, czarownic, wampirów i dyni, czasem spotykają się z negatywnymi opiniami, wzbudzają duże emocje. My wychodzimy z założenia, że wszystko jest dla ludzi, warto oswajać strach, a w wielu przypadkach nie ma lepszego sposobu na jego pokonanie niż… śmiech:). Przy tej okazji wspomnę, że jakiś czas temu natrafiłam w Internecie na grafikę, która w naukowy sposób prezentuje źródło moich nocnych lęków (patrz: tutaj) – jedna z mam po czterdziestce w komentarzu pod nią, napisała, że z takich rzeczy się nie wyrasta… i muszę jej w tej materii przyznać rację;)

Pierwszą część wpisu poświęcam (chronologicznie) Halloween, w drugiej piszę o Dniu Wszystkich Świętych. Być może Was zaskoczę, ale mam dla Was kilka propozycji również na ten dzień… oraz jedną pozycję książkową wartą polecenia.

 

Szukacie inspiracji na Halloween?🎃 Oto garść pomysłów na udane spędzenie tego święta:

  • Zaproście znajomych z dziećmi i urządźcie imprezę z przebraniami. My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie i nie jestem dziś pewna, kto chętniej założył kostiumy – czy rodzicie czy ich pociechy:P. JJ dał upust swojej fantazji przy aranżacji wnętrz, świetnie sprawdziły nam się sztuczne pajęczyny, latarki oraz dodatki z Tigera. Goście stanęli na wysokości zadania i zaangażowali się w organizację. Nasze przyjęcie zaliczamy do bardzo udanych, z pewnością je powtórzymy!:).

 

Albo…

możecie po prostu wziąć udział w którymś z poniższych wydarzeń. Niektóre z nich są bezpłatne. Dla mnie szczególnie kusząca jest wizja wieczornego czytania wśród świec w Grunwaldzkim Ogrodzie Społecznym…:). Zresztą…sami poczytajcie:

 

WTOREK

 

Wulkan Doświadczeń – warsztaty z eksperymentowania dla dzieci

Na fali sukcesu i zainteresowania zajęciami prowadzonymi w wakacje – teraz zapraszamy dzieci na warsztaty z eksperymentowania w tym samym miejscu, czyli do Schronu Kultury Europa w Poznaniu. Pierwsze zajęcia odbędą się pod znakiem Halloween – m.in. zbadamy jakie składniki odżywcze znajdują się w dyni oraz stworzymy sztuczną krew.
Koszt zajęć: 30zł


Halloween w Family Cafe

W Halloween czeka nas straaasznie dobra zabawa i ogrom atrakcji!
W programie warsztaty dla dzieci, pokaz chemiczny i pamiątkowe zdjęcie z Hrabią Draculą, a dla rodziców chwila relaxu przy smacznym obiedzie.
Rezerwacja miejsc pod numerem 570 330 000
lub adresem e-mail familycafe.poznan@gmail.com

 

Halloween zabawa

Zapraszamy na zabawę 🎃 Halloween

Wtorek 18:30-20:30

Gry konkursy tańce zabawy plus poczęstunek oraz upominki dla przebierańców

Zapisy pod numerem 668903061

 

ŚRODA – 31.10

 

Halloween w Przymiarce

To będzie potwornie smaczny wieczór!
Jeśli macie ochotę nie tylko straszyć w wieczór Halloween, ale i przegryźć coś na wampirzy ząb, wpadnijcie do Przymiarki!

W menu pojawią się m.in. krem z dyni i marchwi na ostro, diabelskie szaszłyki z warzyw na ciepło, iście potworne ciasta i ciasteczka oraz kilka przestrasznych niespodzianek. Dla najmłodszych cukierek albo psikus! Nie bójcie się wziąć ze sobą przyjaciół!

Zaczynamy od godz. 17.00.
Możliwość rezerwacji stolików pod numerem: 537 665 471 albo przez FB.
Do zobaczenia!

 

Halloween w Naszej

🎃🎃🎃

Organizujemy mały bal! 👻

W planie mamy:
👻malowanie twarzy
👻warsztaty plastyczne, podczas których stworzymy razem papierowe zabawki
👻straszną muzykę w tle
👻małą niespodziankę dla każdego kto się przebierze

☠️BILET: 15 ZŁ / DZIECKO
☠️W cenie jest STRASZNIE smaczna lemoniada z wampirzymi szczękami i PRZERAŻAJĄCO dobre muffiny!

Zapraszamy!

🎃🎃🎃

 

Halloween z Kowbojami

Jak Halloween, to w Kowbojskim Miasteczku w
Luboniu.
31(wtorek) październik 2017r.

ul. Kwiatowa 30 Luboń k/Poznania.

Przerażający kowboje zapraszają dzieci ze swoimi dyniami ( do konkursu ) na mroczny Dziki Zachód.
Godz. 17:30 w programie:
(zabawy, konkursy, upiorne tańce, opowieści połączone ze zwiedzaniem, tajemnicze
atrakcje z dreszczykiem). Czekamy na Wasz psikus!

Mile widziane upiorne kreacje i przebrania.

Mile widziana pomoc członków Country Clubu .
Chętnych do pomocy zapraszamy na godz. 16:30

Polecamy: ,, Krwiste Pieprzone Tosty”.

WSTĘP-WOLNY!

Info.Tel:
Jack 604 379 755
Dorota 602 751 318

 

Wieczorne czytanie przy świecach

Zapraszam serdecznie, w tą szczególną noc, na czytanie książki
pt: „O duchu który się bał”. Zaczynamy o 19:00 tuż po zachodzie słońca.. Zabierzcie ze sobą świeczki, lampiony lub latarki. Przydadzą się też koce i ciepła herbata bo może być już zimno.
Czym jest strach, czego się boimy i czy potwory też mogą się czegoś bać? Tego dowiemy się w tą szczególną noc.
Zachęcam do przychodzenia w dziwnych strojach: strasznych, śmiesznych lub poważnych. Niech to straszne spotkanie będzie z lekkim uśmiechem na twarzy.
Zapraszam serdecznie dzieci od 6 lat wraz z rodzicami. Ale uwaga, gwarantujemy, że będzie na prawdę straszzzzzzzzniiiiiieeeeeeeee.

 

Halloweenowe QQ!party

Wszystkie strachy, straszki i straszydła, upiory, czarodziejki i czarodzieje zapraszamy w upiornie taneczną podróż!!!

Jeśli jesteście ciekawi co przygotowały dla Was trzy szalone QQ!rykowe czarownice przybywajcie – koniecznie w przebraniach !!! Zapowiada się strrrrrasznie fajna impreza!!!

Termin: 31.10.2018,
godz. 15.30-16.30 (dzieci w wieku 3-5 lat)
Koszt: 20zł w przedsprzedaży / 25zł w dniu imprezy

godz. 17.00-19.30 (dzieci pow. 5 r.ż)
Koszt: 35zł w przedsprzedaży / 40zł w dniu imprezy

Rezerwacja: QQ!ryku, FB lub mail@qqrykuwkorniku.pl

ZAPRASZAMY!!! 🙂

 

Halloweenowa zabawa dla dzieci

Nasza restauracja w Halloween zamieni się w upiorne królestwo pełne atrakcji i wyjątkowych gości! 👻 Jednym z nich będzie czarownica, która będzie witać wszystkich przybyszy i wprowadzać ich do naszego magicznego świata. 🧙‍

Na dzieciaki czeka mnóstwo zabaw i konkursów halloweenowych, w tym:
🎃 toczenie dyni na czas,
🎃 konkurs z tajemniczym lampionem,
🎃 zamykanie w bańce,
🎃 nauka latania na miotle,
🎃 zabawa w mumie,
🎃 poznanie przepisu tajemniczej mikstury,
🎃 poszukiwanie słodkości, czyli “cukierek albo psikus”!

Warto postarać się o upiorną stylizację! Podczas naszego halloweenowego wieczoru wybierzemy najstraszniejsze przebranie i zrobimy mrożący krew w żyłach pokaz mody. 🧛‍

Naszych gości odwiedzi szalony kościotrup, który pomimo swojego wyglądu jest niezwykle przyjazny i skory do zabawy! Razem z nim będzie można odprawiać tańce rodem z Transylwanii.

Nie zabranie również halloweenowego wystroju. W restauracji pojawią się balonowe duszki i nietoperze, bańki dymne i pianowe oraz straszne magiczne wulkany. 🕸👻

Bilet wstępu:
48 zł – dziecko (przekąski i napoje dla dzieci w cenie)

 

CZWARTEK – DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

 

Zupełnie nie dziwi mnie fakt, że co do zasady nie zaplanowano żadnych wydarzeń dla dzieci na 1 listopada – to dzień zadumy, rodzinnych spotkań. Jedyna propozycja, którą dla Was przygotowałam to krótka lista zabytkowych cmentarzy, które mogą stać się celem (późnopopołudniowych) spacerów:

 

  • Cytadela – największy park Poznania, Na terenie parku znajdują się następujące cmentarze: parafii św. Wojciecha, Garnizonowy, wojenny – Bohaterów Radzieckich, Wspólnoty Brytyjskiej, Bohaterów Polskich oraz pozostałości dawnego cmentarza starogarnizonowego, niemieckiego Cmentarza Honorowego (Ehrenfriedhof) oraz kwatera prawosławna. Na Cmentarzu Garnizonowym znajdują się mogiły wojskowych – powstańców styczniowych, wielkopolskich, żołnierzy z lat 1918–1920, generałów, kawalerów Virtuti Militari. Ofiary terroru hitlerowskiego i sowieckiego oraz Cytadelowcy leżą na Cmentarzu Bohaterów Polskich.  Cmentarz Wspólnoty Brytyjskiej jest miejscem spoczynku m.in. 48 uczestników tzw. Wielkiej Ucieczki, wśród nich Polaków. Są też tutaj zbiorowe mogiły z pomnikami nagrobnymi jeńców rosyjskich i francuskich.
  • Cmentarz Zasłużonych Wielkopolan – ma bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu – zajmuje szczyt wzgórza, które opada w kierunku północno-wschodnim przechodząc następnie w nieckowatą polanę, masową mogiłę ofiar wielu epidemii cholery z lat 1831-1873. Na cmentarzu znajdują się dwie rzeźby o wysokiej wartości.- barokowa figura Matki Boskiej przeniesiona ze Śródki oraz nagrobek wyrzeźbiony przez Władysława Marcinkowskiego w 1889 w Paryżu stojący na mogile zmarłej w wieku 20 lat Anieli z Liszkowskich Dembińskiej. W 1848 roku w obrębie cmentarza powstał tzw. Przysionek śmierci, zwany również domem dla pozornie zmarłych – kostnica przeznaczona dla osób obawiających się pogrzebania żywcem. Jego powstanie związane było z odkryciem podczas ekshumacji na Cmentarzu Winiarskim w 1828 roku szczątków osób, które spotkał ten los. Przysionek istniał do 1852 roku, kiedy zlikwidowano go ze względu na brak zainteresowania.
  • Bożego Ciała – zabytkowa poznańska nekropolia przy ulicy Bluszczowej 14 na Wildzie, założona w roku 1912. Jeden z piękniejszych cmentarzy parkowych w Wielkopolsce, który dzięki dekretowi lokalnych władz komunistycznych o zakazie grzebania, zachował unikatowy charakter nekropolii pierwszej połowy dwudziestego wieku. Na przeważającej części nagrobków widnieją tradycyjne nazwiska wielkopolskie oraz nazwiska Bambrów poznańskich.
  • Cmentarz Jeżycki – zabytkowy cmentarz położony na osiedlu samorządowym Ogrody, u zbiegu ulic Nowina i Szpitalnej. Zgromadził bogatą galerię nagrobków. można napotkać na liczne przykłady kowalstwa artystycznego.

 

W rozmowach z dziećmi na tematy ostateczne pomocna może okazać się książka „Gęś, śmierć i tulipan”.

 

Daria Panek-Płókarz

Jestem mamą czteroletniego Gee i dwuletniej Barbie. Lubię tapasy, piesze wędrówki, spływy kajakowe, Iris Apfel i Suwalski Park Krajobrazowy. W 2018 roku dodałam do tej listy prowadzenie bloga;). Jeżeli spodobał Ci się ten wpis, zachęcam również do obserwowania Poznańskiej Spacerówki na Facebooku i Instagramie.Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *